Кейбір аудандық (қалалық) және соларға теңестірілген соттардың төрағаларын, сот учаскелерінің аға судьялары мен судьяларын қызметтерге тағайындау және қызметтерінен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы. 1998 жылғы 28 желтоқсан N 4185
Қазақстан Республикасы Конституциясының 82-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы соттар және судьялардың мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің конституциялық заң күші бар Жарлығының 44-бабының 3-тармағына, 47-бабының 1-тармағының 1), 3), 4), 8) және 10) тармақшаларына, 2-тармағының 3) тармақшасына, 71-бабының 1-тармағына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Мыналар аудандық (қалалық) соттардың төрағалары қызметтеріне тағайындалсын:
Астана қаласы бойынша:
Алматы аудандық соты
Балықов Дәулен Жұмалұлы
Алматы облысы бойынша:
Ақсу аудандық соты
Омаров Әуесбек Сейітұлы
Талдықорған қалалық соты
Шәмшідинова Күлмайра Нығатайқызы
Текелі қалалық соты
Әпимолданов Мұхтар Жұмағұлұлы
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Бесқарағай аудандық соты
Керімбаев Мұратбек Қабдоллаұлы
Зайсан аудандық соты
Жұмагелдин Төлеуғали Сейітқалиұлы
Шемонайха аудандық соты
Рахыжанов Жәкен Баубекұлы
Жамбыл облысы бойынша:
Тараз қалалық соты
Сыназаров Ерғали Рахашұлы
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Орда аудандық соты
Қалдыбаев Серік Ибрагимұлы
Қарағанды облысы бойынша:
Жаңаарқа аудандық соты
Исабаев Серік Тұрсынұлы
Қостанай облысы бойынша:
Қарасу аудандық соты
Жайлыбаева Жанар Алықпашқызы
Науырзым аудандық соты
Найманов Мұрат Құлбайұлы
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Сергеев аудандық соты
Мұқанов Мұрат Есләмғариұлы
Щучье аудандық соты
Зайтлер Степан Степанович
2. Мыналар сот учаскелерінің аға судьялары қызметтеріне тағайындалсын:
Алматы облысы бойынша:
Кербұлақ аудандық сотының Гвардия сот учаскесі
Құлбеков Арман Шәріпұлы
Алакөл аудандық сотының Үйгентас сот учаскесі
Қыдыралин Жәрдембек Сыдықбекұлы
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Казталов аудандық сотының Жалпақтал сот учаскесі
Әжімова Ләззат Ұпағалиқызы
3. Мыналар аудандық (қалалық) және соларға теңестірілген соттардың судьялары қызметтеріне тағайындалсын:
Астана қаласы бойынша:
Алматы аудандық соты
Мартель Владимир Александрович
Ақмола облысы бойынша:
Жарқайың аудандық соты
Жалбырова Гүлжихан Жүрсінқызы
Алматы облысы бойынша:
Ақсу аудандық соты
Бүрімқұлов Бақытбай Несіпбекұлы
Алакөл аудандық соты
Кенжеханов Шоқан Сәкенұлы
Іле аудандық соты
Сейдахметов Мақсат Қанымбекұлы
Талдықорған қалалық соты
Мұшанова Гүлнәр Әуелханқызы
Талдықорған гарнизонының әскери соты
Абдуллин Ержан Бекдоллаұлы
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Бородулиха аудандық соты
Тоқболатов Ерлан Мұратұлы
Қатонқарағай аудандық соты
Кәрібаев Сандыбай Жағалбайұлы
Лениногор қалалық соты
Павлова Клавдия Андреевна
Өскемен қалалық соты
Бекішова Күлпан Әбдірахманқызы
Иманбаева Жанат Әнуәрбекқызы
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Орал қалалық соты
Қадырәлиева Сұлуханым Талапқызы
Еспаев Айжекен Сағымбайұлы
Қарағанды облысы бойынша:
Октябрь аудандық соты
Жаманова Алмагүл Айтқұлқызы
Сәтпаев қалалық соты
Данияров Жәмшит Нәушәрбанұлы
Саран қалалық соты
Сүйіндікова Бақыт Ғалымқызы
Совет аудандық соты
Әлиева Гаухар Боранбайқызы
Қостанай облысы бойынша:
Әулиекөл аудандық соты
Алдиярова Күлдира Тобағалиқызы
Федоров аудандық соты
Жетпіспаева Әлия Қасымқызы
Павлодар облысы бойынша:
Ильич аудандық соты
Бақтияров Әділет Сайранұлы
Индустриальный аудандық соты
Корчагин Олег Викторович
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Көкшетау қалалық соты
Байтуғанов Жұлдыз Шәріпұлы
Тимирязев аудандық соты
Жүсіпов Наурызбай Кәрімұлы
Тайынша аудандық соты
Серғазин Марат Мағжанұлы
Петропавл қалалық соты
Кәшенов Сүлеймен Ысқақұлы
Жамұханов Сәбит Қошқарұлы
Сергев аудандық соты
Исенова Нәсіл Баймырзақызы
Викторенко Сергей Васильевич
Щучье аудандық соты
Бекеев Сәрсенбай Әубәкірұлы
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Түркістан қалалық соты
Қожанов Бейсебай Әжібекұлы

О назначении на должности и освобождении от должностей председателей, старших судей судебных участков и судей некоторых районных (городских) и приравненных к ним судов
Указ Президента Республики Казахстан от 28 декабря 1998 г. № 4185
В соответствии с пунктом 3 статьи 82 Конституции Республики Казахстан, K951000_ пунктом 3 статьи 44, подпунктами 1), 3), 4), 8) и 10) пункта 1, подпунктом 3) пункта 2 статьи 47, пунктом 1 статьи 71 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу конституционного закона, U952694_ "О судах и статусе судей в Республике Казахстан" постановляю:
1. Назначить на должности председателей районных (городских) судов:
по г. Астане:
Алматинского районного суда
Балыкова Даулена Жумаловича
по Алматинской области:
Аксуского районного суда
Омарова Ауесбека Сеитовича
Талдыкорганского городского суда
Шамшидинову Кульмайру Ныгатаевну
Текелийского городского суда
Апимолданова Мухтара Жумгулуевича
по Восточно-Казахстанской области:
Бескарагайского районного суда
Керимбаева Муратбека Кабдуллиновича
Зайсанского районного суда
Жумагельдина Толеугали Сейткалиулы
Шемонаихинского районного суда
Рахижанова Жакена Баубекулы
по Жамбылской области:
Таразского городского суда
Сназарова Ергали Рахашевича
по Западно-Казахстанской области:
Урдинского районного суда
Калдыбаева Серика Ибрагимовича
по Карагандинской области:
Жанааркинского районного суда
Исабаева Серика Турсыновича
по Костанайской области:
Карасуского районного суда
Жайлебаеву Жанар Алыкпашевну
Наурзумского районного суда
Найманова Мурата Кулбаевича
по Северо-Казахстанской области:
Сергеевского районного суда
Муканова Мурата Еслямгариевича
Щучинского районного суда
Зайтлера Степана Степановича.
2. Назначить на должности старших судей судебных участков:
по Алматинской области:
Гвардейского судебного участка Кербулакского районного суда
Кульбекова Армана Шариповича
Уйгентасского судебного участка Алакольского районного суда
Кыдыралина Жардембека Сыдыкбековича
по Западно-Казахстанской области:
Жалпакталского судебного участка Казталовского районного суда
Ажимову Ляззат Упагалиевну.
3. Назначить на должность судей районных (городских) и приравненных
к ним судов:
по г. Астане:
Алматинского районного суда
Мартель Владимира Александровича
по Акмолинской области:
Жаркаинского районного суда
Джалбырову Гульжихан Журсуновну
по Алматинской области:
Аксуского районного суда
Бурумкулова Бакытбая Несипбековича
Алакольского  районного суда
Кенжеханова Чокана Сакеновича
Илийского  районного суда
Сейдахметова Максата Канымбековича
Талдыкоганского  городского суда
Мушанову Гульнару Ауелхановну
военного суда Талдыкоганского гарнизона
Абдуллина Ержана Бекдуллаевича
по Восточно-Казахстанской области:
Бородулихинского районного суда
Токбулатова Ерлана Муратовича
Катон-Карагайского районного суда
Карибаева Сандыбая Жагалбаевича
Лениногорского городского суда
Павлову Клавдию Андреевну
Усть-Каменогорского городского суда
Бекишеву Кульпан Абдрахмановну
Иманбаеву Жаннат Ануарбековну
по Западно-Казахстанской области:
Уральского городского суда
Кадралиеву Слуканым Талаповну
Еспаева Айжекена Сагимбаевича
по Карагандинской области:
Октябрьского районного суда
Жаманову Алмагуль Айткуловну
Сатпаевского городского суда
Даниярова Жамшита Наушарбанулы
Саранского городского суда
Суиндыкову Бахыт Галимовну
Советского районного суда
Алиеву Гаухар Боранбаевну
по Костанайской области:
Аулиекольского районного суда
Алдиярову Кульдиру Тобагалиевну
Федоровского районного суда
Жетписпаеву Алию Касымовну
по Павлодарской области:
Ильичевского районного суда
Бактиярова Адлета Сайрановича
Индустриального районного суда
Корчагина Олега Викторовича
по Северо-Казахстанской области:
Кокшетауского городского суда
Байтуганова Жулдуза Шариповича
Тимирязевского районного суда
Жусупова Наурызбая Каримовича
Тайыншинского районного суда
Сергазина Марата Магжановича
Петропавловского городского суда
Кашенова Сулеймена Искаковича
Жамуханова Сабита Кушкаровича
Сергеевского районного суда
Исенову Насль Баймурзиновну
Викторенко Сергея Васильевича
Щучинского районного суда
Бекеева Сарсенбая Аубакировича
по Южно-Казахстанской области:
Туркестанского городского суда
Кожанова Бейсебая Ажибековича.

4. Мыналар:
Ақмола облысы бойынша:
Қорғалжын аудандық
сотының судьясы               Жүсіпов Сүлеймен Базарбекұлы
судьяға қойылатын талаптарды
орындамауына байланысты
Алматы облысы бойынша:
Алакөл аудандық
сотының судьясы               Қыдыралин Жәрдембек Сыдықбекұлы
осы соттың Үйгентас сот
учаскесінің аға судьясы
қызметіне тағайындалуына
байланысты
Көксу аудандық
сотының судьясы               Омаров Әуесбек Сейітұлы
Ақсу аудандық сотының төрағасы
қызметіне тағайындалуына
байланысты
Талдықорған қалалық
сотының судьясы               Шәмшідинова Күлмайра
Нығатайқызы осы соттың төрағасы
қызметіне тағайындалуына
байланысты
Текелі қалалық
сотының судьялары             Әпимолданов Мұхтар Жұмағұлұлы
осы соттың төрағасы қызметіне
тағайындалуына байланысты
Құлбеков Арман Шәріпұлы
Кербұлақ аудандық сотының
Гвардия сот учаскесінің аға
судьясы қызметіне
тағайындалуына байланысты
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Большенарым аудандық
сотының төрағасы              Кәрібаев Сандыбай Жағалбайұлы
соттың таратылуына және
Қатонқарағай аудандық сотының
судьясы қызметіне
тағайындалуына байланысты
Абай аудандық
сотының судьясы               Жұмагелдин Төлеуғали
Сейітқалиұлы Зайсан аудандық
сотының төрағасы қызметіне
тағайындалуына байланысты
Қатонқарағай аудандық
сотының судьясы               Рахымжанов Жәкен Баубекұлы
Шемонайха аудандық сотының
төрағасы қызметіне
тағайындалуына байланысты
Өскемен қалалық
сотының судьялары             Байболова Айгүл Камалқызы
өз тілегі бойынша
Қожахметова Ләззат
Қасымғазықызы өз тілегі бойынша
Жамбыл облысы бойынша:
Тараз қалалық
сотының төрағасы              Зәуірбеков Мықтыбек Құралбайұлы
атқарып отырған қызметіне сай
келмеуіне байланысты
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Казталов аудандық
сотының судьясы               Әжімова Ләззат Ұпағалиқызы
осы соттың Жалпақтал сот
учаскесінің аға судьясы
қызметіне тағайындалуына
байланысты
Орда аудандық
сотының судьясы               Қалдыбаев Серік Ыбырайымұлы
осы соттың төрағасы болып
тағайындалуына байланысты
Қарағанды облысы бойынша:
Сәтпаев қалалық
сотының судьясы               Исабаев Серік Тұрсынұлы
Жаңаарқа аудандық сотының
төрағасы қызметіне
тағайындалуына байланысты
Қостанай облысы бойынша:
Қарасу аудандық
сотының судьясы               Жайлыбаева Жанар Алықпашқызы
осы соттың төрағасы қызметіне
тағайындалуына байланысты
Науырзым аудандық
сотының судьясы               Найманов Мұрат Құлбайұлы
осы соттың төрағасы қызметіне
тағайындалуына байланысты
Қызылорда облысы бойынша:
Қазалы аудандық
сотының төрағасы              Оспанұлы Бектай
қайтыс болуына байланысты
Маңғыстау облысы бойынша:
Бейнеу аудандық
сотының судьясы               Рысқұлов Серік Оспанұлы
өз тілегі бойынша
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Көкшетау аудандық
сотының судьясы               Ыдырысов Марат Серікұлы
судьяға қойылатын талаптарды
орындамауына байланысты
Сергеев аудандық
сотының төрағасы              Исенова Нәсіл Баймырзақызы
осы соттың судьясы қызметіне
тағайындалуына байланысты
Сергеев аудандық
сотының төрағасы              Мұқанов Мұрат Есләмғариұлы
осы соттың төрағасы қызметіне
тағайындалуына байланысты
Щучье аудандық
сотының төрағасы              Бекеев Сәрсенбай Әубәкірұлы
осы соттың судьясы қызметіне
тағайындалуына байланысты
Щучье аудандық
сотының судьялары             Зайтлер Степан Степанович
осы соттың төрағасы қызметіне
тағайындалуына байланысты
Артемьева Людмила Александровна
өз тілегі бойынша орнынан
түсуіне байланысты
Булаев аудандық
сотының Возвышен сот
учаскесінің аға судьясы       Тулепенов Жақсылық Кәкімұлы
судьяға қойылатын талаптарды
орындамауына байланысты
қызметтерінен босатылсын.

4. Освободить от должностей:
по Акмолинской области:
судью Коргалжынского районного          Жусупова Сулеймена Базарбековича
суда                                  в связи с невыполнением требований,
предъявленных к судье
по Алматинской области:
судью Алакольского районного            Кыдыралина Жардембека Сыдыкбековича
суда                                  в связи с назначением старшим
судьей Уйгентасского судебного
участка этого же суда
судью Коксуского районного              Омарова Ауесбека Сеитовича
суда                                  в связи с назначением председателем
Аксуского районного суда
судью Талдыкорганского городского       Шамшидинову Кульмайру Ныгатаевну
суда                                  в связи с назначением председателем
этого же суда
судей Текелийского городского           Апимолданова Мухтара Жумгулуевича
суда                                  в связи с назначением председателем
этого же суда
Кульбекова Армана Шариповича
в связи с назначением старшим судьей
Гвардейского судебного участка
Кербулакского районного суда
по Восточно-Казахстанской области:
председателя Большенарымского           Карибаева Сандыбая Жагалбаевича
районного суда                          в связи с упразднением суда и
назначением судьей Катон-Карагайского
районного суда
судью Абайского районного суда          Жумагелдина Толеугали Сейткалиулы
в связи с назначением председателем
Зайсанского районного суда
судью Катон-Карагайского районного      Рахижанова Жакена Баубекулы
суда                                   в связи с назначением председателем
Шемонаихинского районного суда
судей Усть-Каменогорского городского    Байболову Айгуль Камаловну
суда                                    по собственному желанию
Кожахметову Ляззат Касымгазыевну
по собственному желанию
по Жамбылской области:
председателя Таразского городского      Заурбекова Мыктыбека Куралбаевича
суда                                    в связи с несоответствием занимаемой
должности
по Западно-Казахстанской области:
судью Казталовского районного суда      Ажимову Ляззат Упагалиевну
в связи с назначением старшим судьей
Жалпакталского судебного участка
этого же суда
судью Урдинского районного суда         Калдыбаева Серика Ибрагимовича
в связи с назначением председателем
этого же суда
по Карагандинской области:
судью Сатпаевского городского суда      Исабаева Серика Турсыновича
в связи с назначением председателем
Жанааркинского районного суда
по Костанайской области:
судью Карасуского районного суда        Жайлебаеву Жанар Алыкпашевну
в связи с назначением председателем
этого же суда
судью Наурзумского районного суда       Найманова Мурата Кулбаевича
в связи с назначением председателем
этого же суда
по Кызылординской области:
председателя Казалинского районного     Бектай Оспанулы
суда                                    в связи со смертью
по Мангистауской области:
судью Бейнеуского районного суда        Рыскулова Серика Оспановича
по собственному желанию
по Северо-Казахстанской области:
судью Кокшетауского районного суда      Едрисова Марата Сериковича
в связи с невыполнением требований,
предъявленных к судье
председателя Сергеевского районного     Исенову Насль Баймурзиновну
суда                                    в связи с назначением на должность
судьи этого же суда
судью Сергеевского районного суда       Муканова Мурата Еслямгариевича
в связи с назначением председателем
этого же суда
председателя Щучинского районного суда  Бекеева Сарсенбая Аубакировича
в связи с назначением судьей
этого же суда
судей Щучинского районного суда         Зайтлера Степана Степановича
в связи с назначением председателем
этого же суда
Артемьеву Людмилу Александровну
в связи с уходом в отставку по
собственному желанию
старшего судью Возвышенского            Тулепенова Жаксылыка Какимовича
судебного участка Булаевского           в связи с невыполнением требований,
районного суда                          предъявленных к судье.

5. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті

5. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
(специалист: Р.Жантасова
оператор:   Н.Мартина)