Қазақстан Республикасының кейбір облыстық соттары мен оларға теңестірілген соттарының судьяларын, сот алқасы төрағаларын және төрағаларын тағайындау мен қызметтерінен босату және кейбір аудандық (қалалық) соттарының судьяларын, аға судьялары мен төрағаларын қызметтерінен босату туралы
Қазақстан Республикасының Президентінің Жарлығы. 1999 жылғы 16 қараша N 265
Қазақстан Республикасы Конституциясының 82-бабының 2, 3 тармақтарына, "Қазақстан Республикасындағы соттар мен судьялардың мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы 20 желтоқсандағы N 2694 конституциялық заң күші бар Жарлығының 44-бабының 2-тармағына, 47-бабының 1-тармағының 1), 3), 4), 6), 8) және 10) тармақшаларына, 2 тармағының 2) және 3) тармақшаларына сәйкес қаулы етемін:
1. Мыналар:
Қожабаев Өмірсерік Сағындықұлы             Ақмола облыстық сотының
төрағасы болып,
Секішев Асқар Асанханұлы                   Шығыс Қазақстан облыстық
сотының төрағасы болып,
Тұрғараев Бекет                            Солтүстік Қазақстан
Облыстық сотының
төрағасы болып,
Рыспекова Гүлнәр Оразқызы                  Ақмола облыстық сотының
азаматтық істер
жөніндегі алқасының
төрайымы болып,
Нұрышев Қамбар Жұмабайұлы                  Атырау облыстық сотының
қылмыстық істер жөніндегі
алқасының төрағасы болып,
Әбнәсіров Серік Қазбекұлы                  Павлодар облыстық сотының
қылмыстық істер жөніндегі
алқасының төрағасы болып
тағайындалсын.
2. Мыналар:
Ғибаділов Мейрам Мырзахметұлы
Даминов Раджаб Адгамович
Есенеева Алма Қадырбайқызы
Мұқашева Дана Әусаққызы
Нұрабаев Мұрат Қойшыбайұлы
Сақтағанова Сәуле Дәулеткелдіқызы            Ақмола облыстық сотына,
Бодров Юрий Дмитриевич                       Алматы қалалық сотына,
Досмұхамбетова Раушан Бәкірқызы
Тәймерденов Мейрамбек Тәймерденұлы           Алматы облыстық сотына,
Жұмағұлов Бауыржан Тұрсынұлы
Нұрашева Бибі Файзуллақызы                   Астана қалалық сотына,
Бәйменова Сәуле Ғизатқызы
Жаппаров Еркін Мұсаханұлы
Сүлейменова Сандуғаш Сейілханқызы            Атырау облыстық сотына,
Ахметжанова Шолпан Рамазанқызы
Сейітов Кәкен Қалымбекұлы
Тәшенов Батырхан Мұқашұлы
Тоқышева Мәриямгүл Шәкенқызы                 Шығыс Қазақстан
облыстық сотына,
Қасенов Әлихан Ермекұлы
Пугаев Игорь Васильевич                      Қарағанды облыстық
сотына,
Темірбаева Дәмелі                            Қостанай облыстық
сотына,
Қаженова Хамида Шаңқұлқызы                   Маңғыстау облыстық                                                  сотына,
Климашина Людмила Николаевна                 Павлодар облыстық
сотына,
Сәкенов Советхан Сәкенұлы                    Қазақстан Республикасы
әскерлерінің әскери
сотына
судьялар болып тағайындалсын.

О назначении на должности и освобождении от должностей судей, председателей судебных коллегий и председателей некоторых областных и приравненных к ним судов и освобождении судей, старших судей и председателей некоторых районных (городских) судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1999 г. № 265
В соответствии с пунктами 2, 3 статьи 82
K951000_
Конституции
Республики Казахстан, пунктом 2 статьи 44, подпунктами 1), 3), 4), 6), 8)
и 10) пункта 1 и подпунктами 2) и 3) пункта 2 статьи 47 Указа Президента
Республики Казахстан, имеющего силу конституционного закона, от 20 декабря
1995 года № 2694
U952694_
"О судах и статусе судей в Республике Казахстан"
постановляю:
1. Назначить:
председателем Алматинского            Кожабаева Омирсерика Сагиндыковича
областного суда
председателем Восточно-               Секишева Аскара Асанхановича
Казахстанского областного суда
председателем Северо-                 Тургараева Бекета
Казахстанского областного суда
председателем судебной коллегии по    Рыспекову Гульнару Оразовну
гражданским делам Акмолинского
областного суда
председателем судебной коллегии       Нурышева Камбара Жумабаевича
по уголовным делам Атырауского
областного суда
председателем судебной коллегии       Абнасирова Серика Казбековича
по уголовным делам Павлодарского
областного суда
2. Назначить судьями:
Акмолинского областного суда
Гибадилова Мейрама Мурзахметовича;
Даминова Раджаба Адгамовича;
Есенееву Алму Кадырбаевну;
Мукашеву Дану Аусаковну;
Нурбаева Мурата Койшибаевича;
Сактаганову Сауле Даулеткельдиновну.
Алматинского городского суда
Бодрова Юрия Дмитриевича.
Алматинского областного суда
Досмухамбетову Раушан Бакировну;
Таймерденова Мейрамбека Таймерденовича.
суда г. Астаны
Жумагулова Бауыржана Турсуновича;
Нурашеву Биби Файзульевну.
Атырауского областного суда
Байменову Сауле Гизатовну;
Жапарова Еркина Мусахановича;
Сулейменову Сандугаш Сейлхановну.
Восточно-Казахстанского областного суда
Ахметжанову Шолпан Рамазановну;
Сейтова Какена Калымбековича;
Ташенова Батырхана Мукашевича;
Токушеву Мариямгуль Чакеновну.
Карагандинского областного суда
Касенова Алихана Ермековича;
Пугаева Игоря Васильевича.
Костанайского областного суда
Темирбаеву Дамеле.
Мангистауского областного суда
Каженову Хамиду Шанкуловну.
Павлодарского областного суда
Климашину Людмилу Николаевну.
Военного Суда войск Республики Казахстан
Сакенова Советхана Сакенулы.

3. Мыналар:
Ақмола облыстық сотының:
судьясы                           Әубәкірова Қарлығаш Теміртасқызы
өз өтініші бойынша отставкаға
шығуына байланысты,
Шығыс Қазақстан облыстық сотының:
төрайымы                          Кереева Тоғжан Тасқалиқызы
атқарып отырған қызметіне сай
келмеуіне байланысты,
азаматтық істер                   Нұрашева Бибі Файзуллақызы
жөніндегі сот алқасының           Астана қалалық сотының судьясы
төрайымы                          болып тағайындалуын абайланысты,
судьясы                           Тұрлыбеков Манап
Үржар аудандық сотының Мақаншы сот
учаскесінің аға судьясы қызметіне
тағайындалуына байланысты,
Жамбыл облыстық сотының:
төрағасы                          Әбілқайыров Мақсұт Романбекұлы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы
сотының судьясы болып
тағайындалуына байланысты,
судьясы                           Мыңжасар Вилис Шаймұханұлы
қайтыс болуына байланысты,
Қарағанды облыстық сотының:
судьясы                           Мухамедзянова Наталья Ивановна
Қазақстан Республикасы
азаматтығынан айырылуына
байланысты,
Қостанай облыстық сотының:
судьялары                         Петухова Людмила Николаевна,
Рогова Ольга Алексеевна
Қазақстан Республикасы
азаматтығынан айырылуларына
байланысты,
Павлодар облыстық сотының:
судьясы                           Тілеулин Мейрам Мұхамеджанұлы
Павлодар Қалалық сотының
судьялығына тағайындалуына
байланысты,
Солтүстік Қазақстан облыстық сотының:
төрағасы                          Мамырбаев Рахымбек Нұрмұхаметұлы
атқарып отырған қызметіне сай
келмеуіне байланысты, шаруашылық
істер жөніндегі алқасының
төрағасы                          Басағарынов Берік Қанапияұлы,
судьясы                           Ғайсин Төлеген Ережепұлы
Петропавл қалалық сотының
судьялары болып тағайындалуларына
байланысты,
судьясы                           Әміров Досжан Сарманқұлұлы
Қарағанды облысы Теміртау
қалалық сотының төрағасы
қызметіне тағайындалуына
байланысты,
Оңтүстік Қазақстан Облыстық сотының:
судьялары                         Жайылғанова Анар Нұралықызы
Рахманберді Ермахан Еркінұлы
мемлекеттік органдағы басқа
қызметке тағайындалуларына
байланысты,
Қазақстан Республикасы әскерлерінің әскери сотының:
судьясы                           Тұрлыбеков Бақыткелді Тамашаұлы
Талдықорған гарнизондық әскери
сотының төрағасы болып
тағайындалуына байланысты
қызметтерінен босатылсын.
4. Мыналар:
Ақмола облысы бойынша:
Мұқашева Дана Әусаққызы           Атбасар аудандық сотының судьясы,
Нұрабаев Мұрат Қойшыбайұлы        Зеренді аудандық сотының төрағасы,
Даминов Раджаб Адгамович
Есенеева Алма Қадырбайқызы
Сақтағанова Сәуле Дәулеткелдіқызы  Көкшетау қалалық сотының
судьялары,
Ғибәділов Мейрам Мырзахметұлы     Щучинск аудандық сотының судьясы,
Ақмола облыстық сотының судьялары
болып тағайындалуларына байланысты,
Қалықов Теміржан Кенжебайұлы           Жақсы аудандық
судьяға қойылатын талаптарды           сотының судьясы,
орындамауына байланысты,
Алматы облысы бойынша:
Досмұхамбетова Раушан Бәкірқызы         Жамбыл аудандық
Тәймерденов Мейрамбек Тәймерденұлы      сотының судьялары.
Алматы облыстық сотының судьялары
болып тағайындалуларына байланысты,
Алматы қаласы бойынша:
Бодров Юрий Дмитриевич                  Әуезов аудандық
Алматы қалалық сотының судьясы          сотының судьясы,
болып тағайындалуына байланысты,
Күлбаева Гүлмира Нағашыбайқызы          Алмалы аудандық
атқарып отырған қызметіне               сотының судьясы,
сай келмеуіне байланысты,
Атырау облысы бойынша:
Бәйменова Сәуле Ғизатқызы               Атырау қалалық
Атырау облыстық сотының судьясы         сотының судьясы,
болып тағайындалуына байланысты,
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Ахметжанова Шолпан Рамазанқызы          Семей қалалық сотының
Қайнар сот учаскесінің
аға судьясы,
Сейітов Кәкен Қалымбекұлы               Глубокое аудандық
сотының төрағасы,
Тәшенов Батырхан Мұқашұлы               Зырянов аудандық сотының
Серебрянск сот учаскесінің
аға судьясы,
Тоқышева Мәриямгүл Шәкенқызы            Қатон Қарағай Аудандық
сотының судьясы,
Шығыс Қазақстан облыстық                                        сотының судьялары болып
тағайындалуларына байланысты,
Қарағанды облысы бойынша:
Қасенов Әлихан Ермекұлы                 Қарағанды қаласы Октябрь
аудандық сотының судьясы,
Пугаев Игорь Васильевич                 Осакаров аудандық
сотының судьясы,
Қарағанды облыстық сотының судьялары
болып тағайындалуларына байланысты,
Қостанай облысы бойынша:
Темірбаева Дәмелі                        Қостанай аудандық      Қостанай облыстық сотының судьясы        сотының судьясы,
болып тағайындалуына байланысты,
Маңғыстау облысы бойынша:
Қаженова Хамида Шаңқұлқызы               Ақтау қалалық
Маңғыстау облыстық сотының судьясы       сотының судьясы,
қызметіне тағайындалуына байланысты,
Солтүстік Қазақстан Облысы бойынша:
Сүлейменова Сандуғаш Сейілханқызы        Петропавл қалалық
Атырау облыстық сотының судьясы          сотының судьясы
болып тағайындалуына байланысты
қызметтерінен босатылсын.

3. Освободить от занимаемых должностей:
по Акмолинскому областному суду:
судью                      Аубакирову Карлыгаш Темертасовну
в связи с уходом в отставку
по собственному желанию
по Восточно-Казахстанскому областному суду:
председателя               Кирееву Тогжан Таскалиевну
в связи с несоответствием занимаемой
должности
председателя судебной           Нурашеву Биби Файзульевну
коллегии по гражданским делам   в связи с назначением судьей суда
г. Астаны
судью                      Турлыбекова Манапа
в связи с назначением старшим судьей
Маканчинского судебного участка
Урджарского районного суда
по Жамбылскому областному суду:
председателя               Абилкаирова Максута Романбековича
в связи с избранием судьей Верховного
Суда Республики Казахстан
судью                      Манжасар Вилиса Шаймуханулы
в связи со смертью
по Карагандинскому областному суду:
судью                      Мухаметзянову Наталью Ивановну
в связи с утратой гражданства
Республики Казахстан
по Костанайскому областному суду:
судей                      Петухову Людмилу Николаевну;
Рогову Ольгу Алексеевну
в связи с утратой гражданства
Республики Казахстан
по Павлодарскому областному суду:
судью                      Тлеулина Мейрама Мухаметжановича
в связи с назначением судьей
Павлодарского городского суда
по Северо-Казахстанскому областному суду:
председателя               Мамырбаева Рахимбека Нурмухаметовича
в связи с несоответствием занимаемой
должности
председателя
судебной коллегии          Басагаринова Берика Конопьяновича;
по хозяйственным делам
судью                      Гайсина Тулюгена Ережеповича
в связи с назначением их судьями
Петропавловского городского суда
Северо-Казахстанской области
судью                      Амирова Досжана Сарманкуловича
в связи с назначением председателем
Темиртауского городского суда
Карагандинской области
по Южно-Казахстанскому областному суду:
судей                      Жилганову Анар Нуралыкызы;
Рахманберди Ермахана Еркинулы
в связи с назначением их на другую
должность в государственный орган
по Военному Суду войск Республики Казахстан:
судью                     Турлыбекова Бакыткелды Тамашаевича
в связи с назначением председателем
военного суда Талдыкурганского гарнизона.
4. Освободить от должностей председателей, старших судей и судей
районных (городских) судов:
по Акмолинской области:
судью Атбасарского
районного суда                  Мукашеву Дану Аусаковну;
председателя Зарендинского
районного суда                  Нурабаева Мурата Кошибаевича;
судей Кокшетауского             Даминова Раджаба Адгамовича;
городского суда                 Есенееву Алму Кадырбаевну;
Сактаганову Сауле Даулеткельдиновну;
судью Щучинского                Гибадилова Мейрама Мурзахметовича
районного суда                  в связи с назначением их судьями
Акмолинского областного суда
судью Жаксынского               Калыкова Темиржана Кенжебаевича
районного суда                  в связи с невыполнением требований,
предъявляемых к судье
по Алматинской области:
судей Жамбылского               Досумхамбетову Раушан Бакировну;
районного суда                  Таймерденова Мейрамбека Таймерденовича
в связи с назначением их судьями
Алматинского областного суда
по г. Алматы:
судью Ауэзовского               Бодрова Юрия Дмитриевича
районного суда                  в связи с назначением судьей
Алматинского городского суда
судью Алматинского              Кульбаеву Гульмиру Нагашебаевну
районного суда                  в связи с несоответствием занимаемой
должности
по Атырауской области:
судью Атырауского               Байменову Сауле Гизатовну
городского суда                 в связи с назначением судьей
Атырауского областного суда
по Восточно-Казахстанской области:
старшего судью Кайнарского       Ахметжанову Шолпан Рамазановну;
судебного участка
Семипалатинского городского
суда
председателем Глубоковского     Сейтова Какена Калымбековича;
районного суда
старшего судью Серебрянского    Ташенова Батырхана Мукашевича;
судебного участка Зыряновского
районного суда
судью Катон-Карагайского        Токушеву Мариямгуль Чакеновну
районного суда                  в связи с назначением их судьями
Восточно-Казахстанского областного суда;
по Карагандинской области:
судью Октябрьского районного
суда г. Караганды               Касенова Алихана Ермековича;
судью Осакаровского             Пугаева Игоря Васильевича
районного суда                  в связи с назначением их судьями
Карагандинского областного суда
по Костанайской области:
судью Костанайского             Темирбаеву Дамеле
районного суда                  в связи с назначением судьей
Костанайского областного суда
по Мангистауской области:
судью Актауского                Каженову Хамиду Шанкуловну
городского суда                 в связи с назначением судьей
Мангистауского областного суда
по Северо-Казахстанской области
судью Петропавловского          Сулейменову Сандугаш Сейлхановну
городского суда                 в связи с назначением судьей
Атырауского областного суда.

5. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті

5. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан