"Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегi қызметтi жүзеге асыратын ұйымдарға Қазақстан Республикасы резидент еместерiнiң бағалы қағаздарына инвестициялауды жүзеге асыруға келiсiмдер берудiң тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы Директоратының 2000 жылғы 24 тамыздағы N 644 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясы Директоратының 2000 жылғы 02 қазандағы N 668 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2000 жылғы 10 қазанда N 1253 тіркелді. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттiгі Басқармасының 2004 жылғы 25 қазандағы N 305 қаулысымен.
---------------Қаулыдан үзінді-------------------
Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес келтiру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттiгінiң (бұдан әрi - Агенттiк) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң күшi жойылды деп танылсын...
Төраға
Күшi жойылды деп танылған
нормативтiк құқықтык актiлердiң тiзбесi
14. "Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы Директоратының "3ейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегi қызметтi жүзеге асыратын ұйымдарға Қазақстан Республикасы резидент еместерiнiң бағалы қағаздарына инвестициялауды жүзеге асыруға келiсiмдер берудiң тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөнiндeгi Ұлттық комиссиясы Директоратының 2000 жылғы 24 тамыздағы N 644 қаулысына өзгерiстер енгізу туралы" 2000 жылғы 2 қазандағы N 668 қаулысы (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 1253 тiркелген, Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногы жөнiндегі нормативтiк құқықтық және нормативтiк актiлер жинағында жарияланған, 2001 жыл, 4 том)...
___________________________________
Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегі қызметтi жүзеге асыратын ұйымның алуына қажеттi, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң капитал қозғалысына байланысты операцияларды жүргізуге және валюталық құндылықтардың резиденттерден резидент еместердiң пайдасына өтуi (орын ауыстыруы) көзделген бас лицензиясын алуға қажеттi Қазақстан Республикасы резидент еместерiнiң бағалы қағаздарына инвестициялауды жүзеге асыруға Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөнiндегі ұлттық комиссиясының (бұдан әрi "Ұлттық комиссия" деп аталады) келiсiмiн беру процесiн оңтайландыру мақсатында, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының 1997 жылғы 24 сәуiрдегi N 130  V970314_  қаулысымен бекiтiлген Валюталық құндылықтарды пайдалануға байланысты қызметтi лицензиялау қағидаларының 2.2.-1-тармағы 4) тармақшасының негізiнде Ұлттық комиссияның Директораты ҚАУЛЫ ЕТЕДI:

О внесении изменений в постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам "О порядке выдачи организациям, осуществляющим деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами, согласий на осуществление инвестиций в ценные бумаги нерезидентов Республики Казахстан" от 24 августа 2000 года N 644
Постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 2 октября 2000 года N 668. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10.10.2000 г. за N 1253. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 октября 2004 года N 305
Извлечение из постановления Правления
Агентства РК по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций
от 25 октября 2004 года N 305
"В целях приведения нормативных правовых актов Республики Казахстан в соответствие с законодательством Республики Казахстан, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) постановляет:
1. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня принятия...
Председатель
Перечень нормативных правовых актов,
признаваемых утратившими силу
...
14. Постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 2 октября 2000 года N 668 "О внесении изменений в постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам "О порядке выдачи организациям, осуществляющим деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами, согласий на осуществление инвестиций в ценные бумаги нерезидентов Республики Казахстан" от 24 августа 2000 года N 644" ...".
------------------------------------------------------------------
В целях оптимизации процесса выдачи согласия Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам (далее именуемой "Национальная комиссия") на осуществление инвестиций в ценные бумаги нерезидентов Республики Казахстан, необходимого для получения организацией, осуществляющей деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами, генеральной лицензии Национального Банка Республики Казахстан на совершение операций, связанных с движением капитала и предусматривающих переход (перемещение) валютных ценностей от резидентов в пользу нерезидентов, на основании подпункта 4) пункта 2.2.-1 Правил лицензирования деятельности, связанной с использованием валютных ценностей, утвержденных постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 апреля 1997 года N 130 V970314_  , Директорат Национальной комиссии постановляет:

1. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 2000 жылғы 22 қыркүйекте 1244  V001244_  нөмiрмен тiркелген "Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегі қызметтi жүзеге асыратын ұйымдарға Қазақстан Республикасы резидент еместерiнiң бағалы қағаздарына инвестициялауды жүзеге асыруға келiсiмдер берудiң тәртiбi туралы" Ұлттық комиссияның 2000 жылғы 24 тамыздағы N 644  V001244_  қаулысына мынадай өзгерiстер енгізiлсiн:
1) 4-тармақтағы "осы Қаулының 1-қосымшасына сәйкес ресiмделетiндiгi және оған Ұлттық комиссия Төрағасының немесе оның мiндетiн атқарушы Ұлттық комиссия атқарушы директорының қол қоятындығы" деген сөздер "Ұлттық комиссия Директоратының қаулысымен ресiмделетiндігі" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 6-тармақ алып тасталсын;
3) 1-қосымша алып тасталсын.
2. Осы Қаулының Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлігінде тiркелген күнінен бастап күшiне енетiндігі белгіленсiн.
3. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Төраға қызметi - Талдау және стратегия басқармасы осы Қаулыны (ол күшiне енгізiлгеннен кейiн) "Қазақстан қор биржасы" ЖАҚ-ның, "Активтердi Басқарушылар қауымдастығы" қауымдастық нысанындағы заңды тұлғалар бiрлестiгiнiң (оған осы Қаулыны өз мүшелерiнiң назарына жеткiзу мiндетiн жүктей отырып), "Бағалы қағаздар орталық депозитарийi" ЖАҚ-ның және "Қазақстан қаржыгерлер қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгiнiң назарына жеткiзсiн.
4. Ұлттық комиссия орталық аппараты Лицензиялау және қадағалау басқармасының Зейнетақыны реформалау бөлiмi:
1) осы Қаулыны (ол күшiне енгізiлгеннен кейiн) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң, Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң Жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметiн реттеу жөнiндегі комитетiнiң және "Мемлекеттiк жинақтаушы зейнетақы қоры" ЖАҚ-ның назарына жеткiзсiн; 2) осы Қаулыны (ол күшiне енгiзiлгеннен кейiн) зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензия алуға ниет бiлдiрген ұйымдардың назарына жеткiзсiн;
3) осы Қаулының орындалысына бақылау жасасын.
Ұлттық комиссияның Төрағасы

1. Внести следующие изменения в постановление Директората Национальной комиссии "О порядке выдачи организациям, осуществляющим деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами, согласий на осуществление инвестиций в ценные бумаги нерезидентов Республики Казахстан" от 24 августа 2000 года N 644 V001244_  , зарегистрированное Министерством юстиции Республики Казахстан 22 сентября 2000 года за N 1244:
1) в пункте 4 слова "согласно Приложению 1 к настоящему Постановлению и подлежит подписанию Председателем Национальной комиссии или исполнительным директором Национальной комиссии, его замещающим," заменить словами "постановлением Директората Национальной комиссии";
2) пункт 6 исключить;
3) Приложение 1 исключить.
2. Установить, что настоящее Постановление вводится в действие с даты его регистрации Министерством юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению анализа и стратегии - Службе Председателя центрального аппарата Национальной комиссии довести настоящее Постановление (после введения его в действие) до сведения ЗАО "Казахстанская фондовая биржа", Объединения юридических лиц в форме Ассоциации "Ассоциация Управляющих активами" (с возложением на них обязанности довести настоящее Постановление до сведения своих членов), ЗАО "Центральный депозитарий ценных бумаг" и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Управлению лицензирования и надзора центрального аппарата Национальной комиссии:
1) довести настоящее Постановление (после введения его в действие) до сведения Министерства финансов Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и ЗАО "Государственный накопительный пенсионный фонд";
2) доводить настоящее Постановление (после введения его в действие) до сведения организаций, намеренных получить лицензию на осуществление деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами;
3) установить контроль за исполнением настоящего Постановления.
Председатель
Национальной комиссии