"Қала Әкімінің мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорынан берілген тұрғын үйлерді сатып алу үшін, оның құнын анықтау методикасын" бекіту туралы
Алматы қаласы Әкімінің шешімі 2000 жылғы 11 қазандағы N 961 Алматы қалалық Әділет басқармасында 2000 жылғы 01 қарашада N 217 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 8 шілдедегі N 3/885 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 8 шілдедегі N 3/885 қаулысымен (2006 жылғы 1 қыркүйектен бастап күшіне енеді)
2000 жылғы 14 сәуірдегі "Қала Әкімінің мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорынан берілген тұрғын үйлерді сатып алу жолымен жекешелендіру туралы" N 243 шешімнің 1 пунктін орындау және сатылатын тұрғын үйлердің құнын анықтау методикасын әзірлеу мақсатында Алматы қаласының Әкімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Қала Әкімінің мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорынан берілген тұрғын үйлерді сатып алу үшін, оның құнын анықтау методикасы" бекітілсін және іске асырылсын (N 1 қосымша).
2. Қала Әкімінің мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорынан берілген
тұрғын үйлерді сатып алу шартының нысаны бекітілсін (N 2 қосымша).
3. Тұрғын үй департаментіне (Ш. Бекбатыров) қала Әкімінің мемлекеттік
коммуналдық тұрғын үй қорынан берілген тұрғын үйлерді сатып алу жөніндегі
шартты бекіткен кезде, осы методиканы басшылыққа алу тапсырылсын.
4. Аталған шешімнің орындалуын қадағалау қала Әкімінің орынбасары
Қ. Жаңбыршинге жүктелсін.
Алматы қаласының Әкімі
Алматы қаласы Әкiмiнiң
2000 жылғы 11 қазандағы N 961
шешiмiне N 1 қосымша
Қала Әкiмiнiң мемлекеттiк коммуналдық тұрғын үй
қорынан тұрғын үйдi сатып алу үшiн оның құнын анықтау
МЕТОДИКАСЫ
I. Жалпы ереже
Осы методика Алматы қаласы Әкiмiнiң 2000 жылғы 14 сәуiрдегi "Қала Әкiмiнiң мемлекеттiк коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үйлердi сатып алу жолымен жекешелендiру туралы" N 243 шешiмiне сәйкес қала Әкiмiнiң мемлекеттiк коммуналдық тұрғын үйiнде тұратын азаматтарға мейлiнше үлкен көмек көрсету, азаматтардың тұрғын үйге құқығын қамтамасыз ету мақсатында әзiрленген.
Аталған методика қала Әкiмiнiң мемлекеттiк коммуналдық тұрғын үй қорынан берiлген тұрғын үйлердi сатып алу құнын анықтау үшiн сатып алу жөнiндегi шартты бекiткен кезде қолданылады, есептесу Тұрғын үй департаментiнде жүргiзiледi.
Арнайы әзiрленген түзету коэффициенттерi қала Әкiмiнiң мемлекеттiк коммуналдық тұрғын үй қорынан берiлген тұрғын үйлердiң құнын анықтау кезiнде қолданылады - олар мемлекеттiк, бюджеттiк ұйымдар қызметкерлерi және халықтың әлеуметтiк жағынан қорғалатын табысы аз топтарына жататын азаматтар. Соңғысының тiзiмi "Тұрғын үй қатынастары туралы"  Z970094_  Заңының 67-68 баптарында қарастырылған.
II. Негiзгi түсiнiктер мен анықтамалар

Об утверждении "Методики определения стоимости жилищ из государственного коммунального жилищного фонда Акима города для выкупа"
Решение Акима города Алматы от 11 октября 2000 г. 961. Зарегистрировано Управлением юстиции г.Алматы от 1 ноября 2000 г. за № 217. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 8 июля 2006 года N 3/885
Сноска. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 8 июля 2006 года N 3/885 (вступает в силу с 1 сентября 2006 года)
Во исполнение пункта 1 решения № 243 от 14 марта 2000 года "О приватизации жилищ из государственного коммунального жилищного фонда Акима города путем выкупа" и разработкой методики определения стоимости жилищ, подлежащих выкупу, Аким города Алматы
Р Е Ш И Л :
1. Утвердить и ввести в действие "Методику определения стоимости жилищ из государственного коммунального жилищного фонда Акима города для выкупа" (Приложение № 1).
2. Утвердить форму договора о выкупе жилищ из государственного коммунального жилищного фонда Акима города (Приложение № 2).
3. Поручить Департаменту жилья (Ш.Бекбатыров) при заключении договора о выкупе жилищ из государственного коммунального жилищного фонда Акима города руководствоваться настоящей методикой.
4. Контроль за исполнением данного решения возложить на заместителя Акима города К.Джанбурчина.
Аким города Алматы В. Храпунов
Приложение № 1
к решению Акима города Алматы
№ 961 от 11 октября 2000 года
М Е Т О Д И К А
определения стоимости жилищ из государственного
коммунального жилищного фонда Акима города для выкупа
I. Общее положение
Настоящая методика разработана в соответствии с решением Акима города Алматы № 243 от 14 марта 2000 года "О приватизации жилищ из государственного коммунального жилищного фонда Акима города путем выкупа" в целях реализации прав граждан на жилище, оказание максимальной защиты граждан, проживающих в жилищах из государственного коммунального жилищного фонда Акима города.
Данная методика применяется только для определения стоимости жилищ из государственного коммунального жилищного фонда Акима города для дальнейшего оформления договора о выкупе, расчеты производятся Департаментом жилья аппарата Акима города.
Специально разработанные поправочные коэффициенты, применяемые при определении стоимости жилищ из государственного коммунального жилищного фонда Акима города, - это льготы, введенные для государственных служащих, работников бюджетных организаций и малоимущих социально защищаемых категорий граждан, перечень последних предусмотрен в ст.67-68 Закона  Z970094_  "О жилищных отношениях".
II. Основные понятия и определения

1. Негiзгi қаражаттар - құны 1 жылдан астам қызмет мерзiмiне бағалау күнi республикада белгiленген 40 айлық есептемелiк көрсеткiштен жоғары активтер.
2. Бастапқы құн - тұрғызу немесе активтердi мақсаты бойынша пайдалану үшiн жұмыс жағдайына келтiруге байланысты шығындарды қоса алғанда негiзгi шығындарды алу жөнiндегi нақты жұмсалған құн.
3. Нарықтық құн - сату ерiктi сатып алушы мен ерiктi сатушы арасында тиiмдi маркетинг бойынша коммерциялық мәмiле нәтижесiнде бағалау күнi қосымша шарттарсыз жасалуы мүмкiн меншiк құқығы ең ықтимал есептемелiк ақша сомасы.
4. Ағымдық құн - белгiленген күнi нарықтық құны баға бойынша жүргiзiлетiн негiзгi қаражаттың құны.
5. Жалпы тозу - негiзгi қаражат объектiлердiң физикалық және моральдық тозу және тиiсiнше олардың құнының жоғалу процесi.
6. Физикалық тозу - пайдалану және физикалық процестер ықпалының барысындағы тозу нәтижесiнде физикалық жағдайының нашарлауынан туындаған құнның жоғалуы.
7. Функционалдық тозу - объектiнiң жобалаудағы кемшiлiктерден туындаған моральдық ескiруi, яғни осы заманғы талаптарға, стандарттарға, дизайнге және т.б. сәйкес келмеуi.
8. Сыртқы тозу - құнның сыртқы факторларының: инфляция, экономикалық дағдарыс, тұрақсыз ахуал, қолайсыз орналасу және басқа жағымсыз факторлар әсерi нәтижесiнде жоғалуы.
9. Пайдалы қызмет мерзiмi - ақша қаражатын пайдаланудан экономикалық тиiмдiлiк алу көзделген кезең.
10. Реттеушi аудандық коэффициент - салық салу мақсаты үшiн қозғалмайтын мүлiктiң объективтiк құнын алуға мүмкiндiк беретiн оның орналасуына, тұрғын үй нарығындағы бағаның ауытқу деңгейiне байланысты қозғалмайтын мүлiк объектiсiнiң құнын анықтайтын коэффициент.
III. Тұрғын үй құнын анықтау
Муниципалдық тұрғын үй құнын анықтау тозуды, қабаттылықты, сондай-ақ тұрғын үйдiң қайталама нарығының 1 ш.м. құнына келтiретiн реттеушi аудандық коэффициенттi ескере отырып, тұрғын үйдi бағалаудың шығындық және салыстырмалы әдiстерi қолданылады (жыл сайын түзетiледi).
Сатып алынатын пәтер құнын есептеу негiзiне "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң тiркеу қызметi комитетi төрағасының 1999 жылғы 15 қыркүйектегi N 198/1  V990927_  бұйрығымен бекiтiлген, 2000 жылғы 19 мамырдағы N 99 енгiзiлген өзгерiстер мен қосымшаларды есепке ала отырып, республикалық мемлекеттiк кәсiпорындарға "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң тiркеу қызметi комитетiнiң жылжымайтын мүлiк жөнiндегi орталығы" салық салу мақсаты үшiн жеке тұлғалар мүлiгiнiң (пәтерлерi, жекеменшiк үйлерi, саяжай үйлерi және гаражы) құнын анықтау тәртiбi" кiрдi.

1. Основные средства - активы стоимостью выше 40 месячных расчетных показателей, установленных в республике на день оценки, сроком службы более 1 года.
2. Первоначальная стоимость - стоимость фактически произведенных затрат по возведению или приобретению основных средств, включая затраты, связанные с приведением актива в рабочее состояние для его использования по назначению.
3. Рыночная стоимость - наиболее вероятная расчетная денежная сумма, за которую продажа прав собственности может быть совершена без дополнительных условий, на дату оценки между добровольным покупателем и добровольным продавцом в результате коммерческой сделки адекватного маркетинга.
4. Текущая стоимость - стоимость основных средств по действующим рыночным ценам на определенную дату.
5. Общий износ - процесс потери физических и моральных характеристик объектов основных средств и соответственно, потеря их стоимости.
6. Физический износ - потеря стоимости, вызванная ухудшением физического состояния в результате изнашивания в ходе эксплуатации и воздействия физических процессов.
7. Функциональный износ - моральное устаревание объекта, вызванное недостатками в проектировании, т.е. не соответствие современным требованиям, стандартам, дизайну, планировки и т.д.
8. Внешний износ - потеря стоимости в результате действия внешних факторов: инфляция, экономический кризис, нестабильная обстановка, нерациональное месторасположение и др. негативные факторы.
9. Срок полезной службы - период, в течение которого предполагается получение экономической выгоды от использования основных средств.
10. Регулирующий районный коэффициент - коэффициент, определяющий стоимость объекта недвижимости в зависимости его месторасположения, конъюнктуры колебания цен на рынке жилья, позволяющий получить объективную стоимость недвижимости для целей налогообложения.
III. Определение стоимости жилища
Для определения стоимости муниципального жилья применяется затратные и сравнительные методы оценки жилья с учетом износа, этажности, а также регулирующий районный коэффициент приведения к стоимости 1 кв. метра вторичного рынка жилья (корректируется ежегодно).
В основу расчета стоимости выкупаемой квартиры вошли "Правила по определению стоимости недвижимого имущества физических лиц (квартир, частных жилых домов, дачных домиков и гаражей) для целей налогообложения Республиканскими государственными предприятиями "Центрами по недвижимости
Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики
Казахстан", утвержденные приказом председателя Комитета регистрационной
службы Министерства юстиции Республики Казахстан № 198/1 от 15 сентября
1999 года   V990927_  , с учетом внесенных изменений и дополнений за № 99 от
19 мая 2000 года.

1. Сатып алуға жататын нақты пәтердiң базалық құны мына формула бойынша анықталады:
С = Сб ш.м. х S x К физ. х К функц. х К зон,
мұнда:
С - теңгемен көрсетiлген тұрғын үйдiң салық салу құны;
С ш.м. - жыл сайын аумақтық экономика жөнiндегi орган бекiтетiн тұрғын үйдiң 1 ш.м. базалық құны.
S - тұрғын үйдiң (пәтердiң) пайдалы алаңы;
К физ. - пайдалану кезеңiндегi құрылыстың физикалық тозуы коэффициентi, (жылына пайызбен), К физ.= 1 физикалық тозуы. (N 1 таблица "Тәртiбi...").
К функ. - функционалдық тозу коэффициентi, бағалау кезiндегi талаптарға жауап берушi сол уақыттағы тұрғын жайдың сапасы жөнiнде қалыптасқан пiкiрге байланысты (оның биiктiгiне, жоспарлы шешiмiне, инженерлiк-техникалық қамсыздандыру деңгейiне және т.б.) жылжымайтын мүлiк құнын өзгертуге түзету енгiзедi.
К зон. - Жылжымайтын мүлiк жөнiндегi орталық өздерi тұрғын жайлармен жасалған мәмiлелер анализiне байланысты ауданның мәртебесiне сәйкес зоналау коэффициентiн есептейдi. Аталған коэффициенттiң тұрғын үй үшiн маңыздылығы 0.5-2 аралығында өзгерiп отырады.
2. Салық салуға жататын тұрғын үйдiң құны Алматы қаласы бойынша
жылжымайтын мүлiк жөнiндегi орталықтан талап етiледi.
IV. Төмендетушi түзетушi коэффициенттер
1. Әлеуметтiк К - азаматтарды әлеуметтiк тұрғыдан қорғау санатына
жатқызу коэффициентi 09-ға тең.
2. Кiрiс К - әрбiр отбасы мүшесiнiң кiрiстерiн қоса алғанда жиынтық
отбасылық коэффициентi және белгiленген ең төменгi минимумға ара-қатынасы
бар:
а) 0.97 - егер жиынтық кiрiс күнкөрiс минимумынан аз болса;
б) 0.98 - егер жиынтық кiрiс күнкөрiс минимумына тең болса;
в) 1.0 - егер жиынтық кiрiс күнкөрiс минимумынан артық болса.
3. Мүгедектiк К - отбасында 1 және 2 топтағы мүгедектердiң болуын
ескеретiн коэффициент (егер жалдаушының өзi мүгедек болса есептелмейдi).
а) 0.97 - отбасында бiр мүгедек,
б) 0.96 - екi,
в) 0.95 - үш және одан артық болса.
4. МСЭК К - денсаулық жағдайы мен осы пәтерде тұру мүмкiндiгi туралы
МСЭК ұсынысын ескеретiн коэффициент 0,99-ға тең.
5. Асыранды К - отбасында асырандының бар-жоғын ескеретiн коэффициент
(жеке жалақы алатындар асыранды болып табылмайды).
а) 0.96 - бiр асыранды үшiн,
б) 0.95 - екi асыранды үшiн,
в) 0.94 - үш асыранды үшiн,
г) 0.93 - төрт және одан көп асыранды үшiн.
6. Қолайлы К - қолайлылық коэффициентi пәтердiң қажеттi жабдықтармен
және санитарлық-техникалық қондырғылармен жабдықталу деңгейiмен анықталады.
Жабдықталудың жоқтығына байланысты 1-ден 7-ге дейiн түзету
коэффициентi қолданылуы мүмкiн:
а) орталық (ұжымдық) жылытудың жоқтығы - Коэффициент - 0.98,
б) суық судың жоқтығы - Коэффициент  - 0.98,
в) газбен жабдықтаудың (электр плитаның) жоқтығы - Коэффициент - 0.98,
г) ваннаның (жуынатын жердiң) жоқтығы - Коэффициент - 0.999,
д) санитарлық тораптың жоқтығы - Коэффициент - 0.999,

1. Базовая стоимость конкретной квартиры, подлежащей выкупу,
определяется по следующей формуле:
С = Сб кв.м. х S х Кфиз. х Кфункц. х Кзон,
где:
С - налогооблагаемая стоимость жилья, выраженная в тенге;
С кв.м. - базовая стоимость одного квадратного метра жилья,
утверждаемого ежегодно территориальным органом по экономике;
S - полезная площадь жилища (квартиры) в кв.м.;
Кфиз. - коэффициент физического износа строения за период
эксплуатации, (процент в год), Кфиз.= 1 - физический износ.
(Таблица № 1 "Правил…");
Кфунк. - коэффициент функционального износа, вносит поправку на
изменение стоимости недвижимости в результате сложившегося в
настоящее время мнения о качестве жилого помещения (его
высоты, планировочного решения, уровня
инженерно-технического обеспечения и т.д.), отвечающего
требованиям на момент оценки;
Кзон. - коэффициент зонирования рассчитывается Центром по
недвижимости самостоятельно по престижности районов в
зависимости от анализа сделок по жилищам. Значение данного
коэффициента для жилья колеблется от 05. до 2.
2. Стоимость жилища, подлежащая налогообложению, истребуется из
Центра по недвижимости по городу Алматы.
IV. Понижающие поправочные коэффициенты
1. К соц - коэффициент отнесения граждан к социально защищаемой
категории, равен 0.9.
2. К дох - коэффициент совокупного семейного дохода с доходами на
каждого члена семьи и имеет соотношения к установленному прожиточному
минимуму:
а) 0.97 - если совокупный доход менее прожиточного минимума;
б) 0.98 - если совокупный доход равен уровню прожиточного минимума;
в) 1.0 - если совокупный доход - более прожиточного минимума.
3. К инв. - коэффициент, учитывающий наличие в семье инвалидов 1 и 2
групп (за исключением самого нанимателя, если он инвалид).
а) 0.97 - при наличии в семье одного инвалида,
б) 0.96 - двух,
в) 0.95 - трех и более.
4. К мсэк - коэффициент, учитывающий рекомендации МСЭК о состоянии здоровья и возможности проживания в данной квартире, равен 0,99.
5. К ижд. - коэффициент, учитывающий в семье наличие иждивенцев
(имеющие самостоятельный заработок иждивенцами не являются).
а) 0.96 - на одного иждивенца,
б) 0.95 - два иждивенца,
в) 0.94 - три иждивенца,
г) 0.93 - четыре и более.
6. К благ. - коэффициент благоустройства, определяется степенью
оснащенности квартиры необходимыми принадлежностями благоустройства и
санитарно-техническим оборудованием.
В зависимости от отсутствия оснащенности могут применяться от 1 до 7
поправочных коэффициентов:
а) отсутствие центрального (коллективного) отопления - Коэффициент
равен 0.98,
б) отсутствие холодной воды - Коэффициент - 0.98,
в) отсутствие газоснабжения (электроплиты) - Коэффициент - 0.98,
д) отсутствие ванны (поддона) - Коэффициент - 0.999,
е) отсутствие санузла - Коэффициент - 0.999,

е) ас бөлмесiнiң жоқтығы - Коэффициент - 0.997,
ж) балконның жоқтығы - Коэффициент - 0.999.
7. Коммуникация К - пәтердiң техникалық жағдайы мен iшкi
коммуникациясын ескеретiн коэффициент.
а) 0.95 - күрделi жоспарлық жөндеудiң жүргiзiлмеуiне орай
коммуникацияны толық ауыстыру қажеттiлiгi кезiнде.
б) 0.97 -  нормативтiк тозу 50 пайыздан асқан кезде.
8. Өтiл К - отбасының орташа еңбектiк үлесiн ескеретiн коэффициент.
Отбасының жұмыс iстейтiн мүшелерiнiң өтiлдерiне қосылады және отбасындағы
жұмыс iстейтiндердiң санына бөлiнедi.
а) 0.99 - орташа өтiл 10 жылға дейiн болса,
б) 0.97 - 10 жылдан 20 жылға дейiнгi өтiл,
в) 0.95 - 20 жылдан 30 жылға дейiнгi өтiл,
г) 0.93 - 30 жылдан жоғары өтiл.
9. Шарт К - шарт бойынша төлем мерзiмiн ескеретiн коэффициент.
а) 0.95 - егер сома 1 жылға дейiн мерзiмде енгiзiлсе,
б) 0.96 - 1 жылдан 3 жылға дейiн,
в) 0.97 - 3 жылдан 5 жылға дейiн,
г) 0.99 - 5 жылдан 10 жылға дейiн.
Отбасында белгiленген жеңiлдiктердiң болуына байланысты сатып
алынатын тұрғын үйдiң құнын салық салу мақсаты үшiн белгiленген құнға
қатысты 10-38 пайызға төмендетiледi.
Алқа хатшысы                     К.Тәжиева
Алматы қаласы Әкімінің
2000 жылғы 11 қазандағы N 961
№  шешіміне N 2 қосымша
Қала Әкімінің мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының
тұрғын үйлерін (пәтерлерін) жекешелендіру туралы
ШАРТ
2000 жылғы "___"___________                 Алматы қаласы
Алматы қаласы Әкімі аппаратының атынан сөйлеуші, "Алматы қаласы Әкімі
аппаратының Тұрғын үй департаменті" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнының
бастығы, бұдан ары "Сатушы" болушы Шәріпхан Зәкиұлы Бекбатыровпен және бір
жағынан "Сатып алушы" болушы
аз.  __________________________________________________, жеке  куәлігі
№ N ____________  "___"  ______________  жылы  ________________ берілген
мына   мекен-жайда  тұратын:  _______________________________________,
және өзімен бірге тұрғылықты тұратын отбасы мүшелерімен:
_________________________________________________________________,
_________________________________________________________________,
_________________________________________________________________,
_________________________________________________________________
төмендегі шартты бекітті:
Шарт мүлкі:
Қала Әкімінің мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының мына
мекен-жайдағы: Алматы қаласы, _____________ көшесі _______ үйінің  _____
пәтерін, ______ бөлмелі, пайдалы алаңы  ________ ш.м., тұрғын алаңы
_________ ш.м. пәтерін сатып алу.
1. Аталған мекен-жайдағы сатып алынатын тұрғын үйдің бағасы түзету
коэффициенті есебімен 2000 жылғы "__ "___________№_____ бағалау актісіне
сәйкес ______________________________________ теңгені құрайды.

ж) отсутствие кухни - Коэффициент - 0.997,
з) отсутствие балкона - Коэффициент - 0.999.
7. Кком - коэффициент, учитывающий техническое состояние квартиры и
внутренних коммуникаций.
а) 0.95 - при необходимости полной замены коммуникаций в виду
непроизводства капитального планового ремонта.
б) 0.97 - при нормативном износе свыше 50%.
8. Кстаж - коэффициент, учитывающий средний трудовой вклад семьи.
Складываются стажи работающих членов семьи и делится на количество
работающих в семье.
а) 0.99 - при наличии среднего стажа до 10 лет,
б) 0.97 - стаж от 10 до 20 лет,
в) 0.95 - стаж от 20 до 30 лет,
г) 0.93 - стаж свыше 30 лет.
9. Кдог. - коэффициент, учитывающий срок выплаты по договору.
а) 0.95 - если сумма внесена в срок до 1 года,
б) 0.96 - от 1 до 3 лет,
в) 0.97 - от 3 до 5 лет,
г) 0.99 - от 5 до 10 лет.
В зависимости от наличия в семье определенного количества льгот на
10-38 процентов снижается стоимость выкупаемого жилища по отношению к
стоимости, определенной для целей налогообложения.
Секретарь коллегии                 К.Тажиева
Приложение № 2
к решению Акима города Алматы
№ 961 от 11 октября 2000 года
Д О Г О В О Р
о приватизации жилища (квартиры) из государственного
коммунального жилищного фонда Акима города путем выкупа
г.Алматы ____________________________________________ 2000 года
ГКП "Департамент жилья аппарата Акима города Алматы", в лице
начальника Бекбатыр Шарипхана Закиевича, выступающего от имени Акима
города Алматы, именуемый в дальнейшем "Продавец", с одной стороны, и
гражданин ______________________________________________, удостоверение
личности №___________, выданное ________ ___________ "___"_____________
______года, проживающий по адресу: _________________________________, и
постоянно проживающие с ним члены семьи:
_______________________________________________________________________,
_______________________________________________________________________,
_______________________________________________________________________,
_______________________________________________________________________
с другой стороны, именуемый в дальнейшем "Покупатель" заключили
нижеследующий договор:
Предмет договора:
Выкуп квартиры из государственного коммунального жилищного фонда
Акима города Алматы по адресу: г.Алматы, ул.__________________, дом
_______, кв.____, _____-комнатная, полезной площадью - _____кв.метров,
жилой площадью - _______кв.метров.
1. Стоимость выкупаемого жилища по указанному адресу с учетом
поправочных коэффициентов согласно акту оценки №______ от "____"
__________ 200_ года составляет ____________________________тенге.

2. Сатып алушы 2 пункттегі көрсетілген соманы төлейді, оның ішінде:
егер бұрын пайдаланбаған болса тұрғын үй купонымен: _____________________,
N  ______________ есебіне _____________ жыл ішінде шартқа қол қойған
уақыттан, ________________ сомада жыл сайын (тоқсан сайын, ай сайын)
төлейді. "Сатып алушы" төлем мерзімін өткізіп алған жағдайда 3 пайыз
өткізу мерзімдік сомасын төлеуге міндетті.
3. Сатып алушы меншік құқығындағы куәлікті рәсімдеуге және оны Алматы қаласы бойынша жылжымайтын мүлік жөніндегі орталықта тіркеуге кететін шығынды өз мойнына алады.
4. Азаматтық заңдылықтарда қарастырылған жағдайда шарттың міндеттерін
орындау белгіленген заңды тәртіпте Сатып алушы отбасының басқа мүшесіне
жүктеледі.
5. Шарт екі жақ қол қойған күннен бастап күшіне енеді.
6. Шарт үш дана болып жасалады: біреуі  -  Сатып алушы үшін, біреуі
Сатушы үшін, біреуі тіркейтін орган үшін.
7. Шарт Қазақстан Республикасы заңдарында қаралған негіздерде бұзылуы
мүмкін, оның ішінде:
- екі жақтың келісімімен,
- соттың шешімімен,
- бір жақты тәртіпте, Сатып алушы сатып алатын пәтерінің ақшасын 6
айдан астам мерзімде төлемеген жағдайда,
- азаматтық заңдылықтарда қаралған басқа жағдайларда.
8. Аталған Шартқа байланысты туындаған даулар Қазақстан
Республикасында қолданылып жүрген заңдар тәртібіне сәйкес шешіледі.
Екі жақтың заңды мекен-жайлары:
Тұрғын үй департаменті                      Сатып алушы
РНН 600400000286,
есеп шоты 800141900
МФО 190501719
Орталық Кредит Банк ААҚ
Алқа хатшысы
(Маман: Сариева А.)

2. Покупатель оплачивает указанную в пункте 2 сумму, в том числе: жилищными купонами, если он ранее не использовал их: ____________________, на счет №___________________ в течение ______________ лет с момента подписания Договора, в сумме _________________ ежегодно (ежеквартально, ежемесячно). В случае просрочки "Покупателем" платежа он обязан уплатить за время просрочки 3% годовых с просроченной суммы.
3. Покупатель несет все расходы по оформлению свидетельства на праве собственности и его регистрации в Центре по недвижимости по г.Алматы.
4. В случаях, предусмотренных гражданским законодательством,
обязанности по исполнению условий договора могут быть возложены на члена
семьи "Покупателя" в установленном законом порядке.
5. Договор вступает в силу с момента его подписания сторонами.
6. Договор составляется в 3-х экземплярах: один - для Покупателя,
один - для Продавца, один - для органа регистрации.
7. Договор может быть расторгнут по основаниям, предусмотренным
законодательством Республики Казахстан, в том числе:
- по соглашению сторон,
- по решению суда,
- в одностороннем порядке, в случае неуплаты Покупателем суммы за
выкупаемую квартиру более 6 месяцев,
- в иных случаях, предусмотренных гражданским законодательством.
8. Споры по данному Договору разрешаются в порядке, предусмотренном
законодательством Республики Казахстан.
Юридические адреса сторон:
Департамент жилья                             Покупатель
РНН 600400000286
счет 800141900
МФО 190501719
ОАО Банк Центр Кредит г.Алматы
Секретарь коллегии                             К.Тажиева
(Исполнитель: Бухарова И.А.)