Алматы қалалық Мәслихатының "Құрмет грамотасы" туралы
IІ сайланған Алматы қалалық Мәслихатының VІ сессиясының 2000 жылғы 15 қарашадағы шешімі. Алматы қалалық Әділет басқармасымен 2000 жылғы 22 желтоқсанда N 247 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - IV сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХХ сессиясының 2010 жылғы 24 қыркүйектегі шешімімен.
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - IV сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХХ сессиясының 2010 жылғы 24 қыркүйектегі шешімімен.
"Алматы қаласының ерекше мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3 бабының 9 тармағына және "Қазақстан Республикасының жергілікті өкілді және атқарушы органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 40 бабының 1 тармағының 18 тармақшасына сәйкес ІІ-сайланған Алматы қалалық Мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алматы қалалық Мәслихатының "Құрмет грамотасы" белгіленсін.
2. Алматы қалалық Мәслихатының "Құрмет грамотасы" туралы Ереже бекітілсін, қоса беріліп отыр.
ІІ-сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының VI-сессиясының
төрағасы
ІІ-сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының хатшысы
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының 2000 жылғы 15 қарашадағы
VI-сессиясының шешiмiне
қосымша
Алматы қалалық Мәслихатының
Құрмет грамотасы туралы
ереже
1. Алматы қалалық Мәслихаты Алматы қаласының әлеуметтiк-экономикалық, мәдени дамуына қосқан үлесi үшiн Қазақстан Республикасы азаматтарының еңбегiн қоғамдық мойындау белгiсi ретiнде Алматы қалалық Мәслихатының Құрмет грамотасын белгiлейдi.
2. Толық атауы:
қазақ тiлiнде: Алматы қалалық Мәслихатының Құрмет грамотасы;
орыс тiлiнде: Почетная грамота Алматинского городского Маслихата.
Құрмет грамотасы әшекейлi көгiлдiр түстi папкадан тұрады, ортасында қосымша бетi бар, оның сол жағында Қазақстан Республикасының елтаңбасы бейнеленген және мемлекеттiк тiлде "Құрмет грамотасы" сөзi жазылған.
Қосымша бет қалың жылтыр қағаздан баспаханалық әдiспен бүктелген күйiнде орындалады. Қосымша беттiң сол жағының үстiңгi бөлiгiне Алматы қаласының елтаңбасы бейнеленген және үстiңгi бөлiгiнде мемлекеттiк тiлде "Алматы қалалық Мәслихаты" және төменгi бөлiгiнде "Құрмет грамотасы" сөздерi жазылған.
Қосымша беттiң сол жақ сыртында Алматы қалалық Мәслихатының ғимаратының фотобейнесi қазақ ұлттық өрнектерiмен жиектелген.
Қосымша беттiң оң жағында қазақ ұлттық өрнектерiмен жиектелген Қазақстан Тәуелсiздiгi монументiнiң аясында марапатталушының аты-жөнiн, тегiн және еңбегiн көрсету үшiн орын қалдырылған.
3. Алматы қалалық Мәслихатының Құрмет грамотасымен марапаттау туралы шешiм Алматы қалалық Мәслихатының сессиясында қабылданады.

О Почетной грамоте Алматинского городского Маслихата
Решение VI сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 15 ноября 2000 года. Зарегистрировано Управлением юстиции города Алматы 22 декабря 2000 года за № 247. Утратило силу в связи с истечением срока применения - решение маслихата города Алматы от 24 сентября 2010 года N 358
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - решение маслихата города Алматы от 24.09.2010 N 358.
В соответствии с пунктом 9 статьи 3 Закона Республики Казахстан  "Об особом статусе города Алматы" и подпунктом 18 пункта 1 статьи 40 Закона Республики Казахстан "О местных представительных и исполнительных органах Республики Казахстан" Алматинский городской Маслихат II-го созыва решил:
1. Учредить Почетную грамоту Алматинского городского Маслихата.
2. Утвердить Положение о Почетной грамоте Алматинского городского Маслихата, прилагается.
Председатель VI-й сессии
Алматинского городского
Маслихата II-го созыва         Е. Шайхутдинов
Секретарь Алматинского
городского Маслихата
II-го созыва                   Ж. Турегельдинов
Приложение
к решению VI-й сессии
Алматинского городского
Маслихата II-го созыва
от 15 ноября 2000 года
Положение о Почетной грамоте
Алматинского городского Маслихата
1. Алматинский городской Маслихат, в знак общественного признания заслуг граждан Республики Казахстан и зарубежных стран за вклад в социальное, экономическое, культурное развитие города Алматы, укрепление дружбы и общественного согласия, учреждает Почетную грамоту Алматинского городского Маслихата.
2. Полное название
на казахском языке: Алматы қалалық Мәслихатының Құрмет грамотасы;
на русском языке: Почетная грамота Алматинского городского Маслихата.
Почетная грамота состоит из балокроновой папки голубого цвета со вкладышем, с изображением герба Республики Казахстан на лицевой стороне и надписью на государственном языке "Құрмет грамотасы".
Вкладыш изготавливается типографическим способом в развернутом виде из плотной лощенной бумаги. На лицевой стороне вкладыша в верхней части нанесено изображение герба города Алматы и надписи на государственном языке вверху "Алматы қалалық Мәслихатының" и внизу "Құрмет грамотасы".
На развороте на левой стороне вкладыша, в обрамлении казахского национального орнамента нанесено фотоизображение здания Алматинского городского Маслихата.
С правой стороны вкладыша отведено место для указания фамилии, имени, отчества и заслуг награждаемого на фоне монумента Независимости Казахстана в обрамлении казахского национального орнамента.
3. Решение о награждении Почетной грамотой Алматинского городского Маслихата, принимается на сессии Алматинским городским Маслихатом.

4. Құрмет грамотасымен:
- азаматтар мен заңды тұлғалар;
Алматы қаласының экономикасын, әлеуметтiк саласын, ғылымын, мәдениетiн, бiлiм беруiн дамытудағы, достық пен қоғамдық келiсiмдi нығайтуға, белсендi қоғамдық және мемлекеттiк қызметтерi үшiн марапатталады.
- шет мемлекеттердiң азаматтары мен заңды тұлғалары.
Бейбiтшiлiктi нығайтуда мемлекеттiк және қоғамдық қызметi, Алматы қаласының бауырлас қалалармен және шет елдермен достығы мен ынтымақтастығын дамытуға жәрдемдескендерi үшiн марапатталады.
5. Құрмет грамотасын Алматы қалалық Мәслихаты сессиясының төрағасы мен хатшысы салтанатты жағдайда тапсырады. Марапаттау жүргiзетiн залға Қазақстан Республикасының елтаңбасы мен жалауы орнатылады.
6. Алматы қалалық Мәслихатының Құрмет грамотасы туралы ұсынысты еңбек ұжымдары мен тұрақты депутаттық комиссиялар тапсырады.
7. Алматы қалалық Мәслихатының Құрмет грамотасымен марапаттау үшiн мынадай құжаттар тапсырылады:
- еңбек ұжымының қолдау хаты;
- тұрақты депутаттық комиссиялардың қаулысы (заңды тұлға үшiн-ұсыныс);
- марапат парағы (заңды тұлға үшiн-ұсыныс).
8. Құрмет грамотасының тапсырылғандығы туралы хаттама жасалады, сондай-ақ марапат парағына белгi қойылып, онда тапсырылған күн көрсетiледi және марапат парағы хаттамамен бiрге Алматы қалалық Мәслихатында сақталады.
ІІ-сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының VI-сессиясының
төрағасы
ІІ-сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының хатшысы
(маман Сариева А.)

4. Почетной грамотой награждаются:
- граждане и юридические лица
за особые заслуги и вклад в развитие экономики, в социальную сферу, науку, культуру, образование города Алматы, в укрепление дружбы и общественного согласия, за активную общественную и государственную деятельность.
- граждане и юридические лица зарубежных государств
за государственную и общественную деятельность по укреплению мира, содействие в развитии дружбы и сотрудничества города Алматы с городами побратимами и зарубежными странами.
6. Вручение Почетной грамоты Алматинского городского Маслихата проводится в торжественной обстановке председателем сессии и секретарем Алматинского городского Маслихата. В зале, где проводится награждение, устанавливается государственный герб и флаг Республики Казахстан.
7. Предложения по кандидатурам для награждения Почетной грамотой Алматинского городского Маслихата представляются трудовыми коллективами и постоянными депутатскими комиссиями.
8. Для награждения Почетной грамотой Алматинского городского Маслихата представляются следующие документы:
- ходатайство трудового коллектива;
- постановление постоянной депутатской комиссии;
- наградной лист (для юридического лица - представление).
9. О вручении Почетной грамоты Алматинского городского Маслихата составляется протокол, также делается отметка в наградном листе с указанием даты вручения, порядкового номера. Наградной лист, протокол хранятся в Алматинском городском Маслихате.
Председатель VI-й сессии
Алматинского городского
Маслихата II-го созыва         Е. Шайхутдинов
Секретарь Алматинского
городского Маслихата
II-го созыва                   Ж. Турегельдинов