Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Қазақстан Республикасының аумағында банктiк есепшот ашпай ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдерi мен аударымдарын жүзеге асыру ережесiн бекiту туралы" 2000 жылғы 13 қазандағы N 395 қаулысына толықтыру мен өзгерiстi енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасының 2001 жылғы 16 қарашадағы N 439 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 28 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 1711. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 208 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 31.08.2016 № 208 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының аумағында қолма-қол жасалмайтын төлемдер мен ақша аударымдарын жүзеге асыруды реттейтiн нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Қазақстан Республикасының аумағында банктiк есепшот ашпай ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдерi мен аударымдарын жүзеге асыру ережесiн бекiту туралы" 2000 жылғы 13 қазандағы N 395 V001304_ қаулысына осы қаулының қосымшасына сәйкес толықтыру мен өзгерiс енгiзiлсiн.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейiн күшiне енедi.
3. Төлем жүйесi басқармасы (Мұсаев Р.Н.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан
Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу
шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк
тiркеуден өткiзiлген күннен бастап он күндiк мерзiмде осы қаулыны
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi орталық аппаратының мүдделi
бөлiмшелерiне, аумақтық филиалдарына, Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiне және екiншi деңгейдегi банктерге жiберсiн.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкі Төрағасының орынбасары Е.Т. Жангелдинге жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік кіріс министрлігімен
келісілген
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi Басқармасының
2001 жылғы 16 қарашадағы
N 439 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының
"Қазақстан Республикасының аумағында банктiк есепшот ашпай
ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдерi мен аударымдарын
жүзеге асыру ережесiн бекiту туралы" 2000 жылғы 13 қазандағы
N 395 қаулысына толықтыру мен өзгерiс

О внесении дополнения и изменения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан "Об утверждении Правил осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан без открытия банковского счета" от 13 октября 2000 года N 395
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 ноября 2001 года N 439. Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Казахстан от 28 декабря 2001 года N 1711. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 208
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 31.08.2016 № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативной правовой базы, регулирующей осуществление безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан, Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Внести дополнение и изменение в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан V001304_ "Об утверждении Правил осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан без открытия банковского счета" от 13 октября 2000 года N 395 согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению платежных систем (Мусаев Р.Н.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры
к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан
настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в
Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление
до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата,
территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан,
Министерства государственных доходов Республики Казахстан и банков второго
уровня.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан
Жангельдина Е.Т.
Председатель
Национального Банка
Согласовано
с Министерством государственных
доходов Республики Казахстан
Приложение к
постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 16 ноября 2001 года N 439
Дополнение и изменение в постановление Правления
Национального Банка Республики Казахстан
"Об утверждении Правил осуществления безналичных платежей и
переводов денег на территории Республики Казахстан
без открытия банковского счета" от 13 октября 2000 года N 395

Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Қазақстан Республикасының аумағында банктiк есепшот ашпай ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдерi мен аударымдарын жүзеге асыру ережесiн бекiту туралы" 2000 жылғы 13 қазандағы N 395 V001304_ қаулысындағы:
Осы қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының аумағында банктiк есепшот ашпай ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдерi мен аударымдарын жүзеге асыру ережесiнiң:
1. 8-тармағындағы "коммуналдық қызметке ақы төлеуге" деген сөздерден кейін "сондай-ақ жеке тұлғалардың және заңды тұлға құрмай кәсiпкерлiк қызметпен айналысатын жеке тұлғалардың салықтарды және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердi төлеу түбiртектерiне" деген сөздермен толықтырылсын.
2. 13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Жеке тұлға салықтарды және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердi төлеуге арналған түбiртектi осы Ереженiң N 1 қосымшасына сай белгiленген нысандағы бланкiде ұсынады, заңды тұлға құрмай кәсiпкерлiк қызметпен айналысатын жеке тұлға осы Ереженiң N 2 қосымшасына сай белгiленген нысандағы бланкiде ұсынады.".
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi Басқармасының
2000 жылғы 13 қазандағы
N 395 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасының
аумағында банктік есепшот ашпай
ақшаның қолма-қол жасалмайтын
төлемдері мен аударымдарын жүзеге
асыру ережесiне
N 1 қосымша
___________________________________________________________________________
ТҮБIРТЕК                                           ПД-4ФЛ
Ақша жiберушi _________________________ РНН __________________
(салық төлеушiнiң аты-жөнi)
ҚР-ның резидентi ___
ҚР-ның резидентi емесі __
Ақша жiберушiнiң мекен-жайы ____________________________________
(салық төлеушiнiң мекен-жайы)
Бенефициар ___________________  РНН _______________________
(салық комитетi)
Бенефициардың банкі _________________ ББК _________________
(Қазынашылықтың аумақтық органдары)
________________________________________________________________
Төлемнiң           Өткен      Ағымдағы  айыппұл өсiмпұл Жиынтығы
атауы      КБК    жылдарда   жылдың
төленбеген төлемдерi
салықтар
________________________________________________________________
Жеке тұлға. 104102
лардың мүл.
кiне салы.
натын салық
________________________________________________________________
Жер салығы  104302
________________________________________________________________
Жеке тұлға.  104402
лардың көлiк
құралдарына
салынатын
салық
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Барлығы
___________________________________________________________________________
Кассир:    Ақша жіберушінің қолы           Күні
___________________________________________________________________________
ХАБАРЛАМА                                               ПД-4ФЛ
Ақша жiберушi _________________________   РНН __________________
(салық төлеушiнiң аты-жөнi)
ҚР-ның резидентi ___
ҚР-ның резидентi емесі __
Ақша жiберушiнiң мекен-жайы ____________________________________
(салық төлеушiнiң мекен-жайы)
Бенефициар ___________________  РНН _______________________
(салық комитетi)
Бенефициардың банкі _________________ ББК _________________
(Қазынашылықтың аумақтық органдары)
________________________________________________________________
Төлемнiң           Өткен      Ағымдағы  айыппұл өсiмпұл Жиынтығы
атауы      КБК    жылдарда   жылдың
төленбеген төлемдерi
салықтар
________________________________________________________________
Жеке тұлға. 104102
лардың мүл.
кiне салы.
натын салық
________________________________________________________________
Жер салығы  104302
________________________________________________________________
Жеке тұлға. 104402
лардың көлiк
құралдарына
салынатын
салық
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Барлығы
___________________________________________________________________________
Кассир:    Ақша жіберушінің қолы           Күні
___________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi Басқармасының
2000 жылғы 13 қазандағы
N 395 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасының
аумағында банктік есепшот ашпай
ақшаның қолма-қол жасалмайтын
төлемдері мен аударымдарын жүзеге
асыру ережесiне
N 2 қосымша
___________________________________________________________________________
ТҮБIРТЕК                                           ПД-4МБ
Ақша жiберушi _________________________ РНН __________________
(салық төлеушiнiң аты-жөнi
немесе атауы)
ҚР-ның резидентi ___
ҚР-ның резидентi емесі __
Ақша жiберушiнiң мекен-жайы ____________________________________
(салық төлеушiнiң мекен-жайы)
Бенефициар ___________________  РНН _______________________
(салық комитетi)
Бенефициардың банкі _________________ ББК _________________
(Қазынашылықтың аумақтық органдары)
Салық режимінің
түрі:
патент_________ жеңілдетілген             Жалпы қойылған
декларация       ________ режим __________
________________________________________________________________
Төлемнiң           Өткен      Ағымдағы  айыппұл өсiмпұл Жиынтығы
атауы      КБК    жылдарда   жылдың
төленбеген төлемдерi
салықтар
________________________________________________________________
Жеке табыс. 101202
салығы
_______________________________________________________________
ҚҚС         105101
________________________________________________________________
Әлеуметтік  103101
салық
________________________________________________________________
Төлем кө.   101201
зінен алы.
натын жеке
табыс са.
лығы
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Барлығы
___________________________________________________________________________
Кассир:    Ақша жіберушінің қолы           Күні
___________________________________________________________________________
ХАБАРЛАМА                                               ПД-4МБ
Ақша жiберушi _________________________   РНН __________________
(салық төлеушiнiң аты-жөнi
немесе атауы)
ҚР-ның резидентi ___
ҚР-ның резидентi емесі __
Ақша жiберушiнiң аты-жөні ____________________________________
(салық төлеушiнiң мекен-жайы)
Бенефициар ___________________  РНН _______________________
(салық комитетi)
Бенефициардың банкі _________________ ББК _________________
(Қазынашылықтың аумақтық органдары)
Салық режимінің
түрі:
патент_________ жеңілдетілген             Жалпы қойылған
декларация       ________ режим __________
________________________________________________________________
Төлемнiң           Өткен      Ағымдағы  айыппұл өсiмпұл Жиынтығы
атауы      КБК    жылдарда   жылдың
төленбеген төлемдерi
салықтар
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Жеке табыс. 101202
салығы
_______________________________________________________________
ҚҚС         105101
________________________________________________________________
Әлеуметтік  103101
салық
________________________________________________________________
Төлем кө.   101201
зінен алы.
натын жеке
табыс са.
лығы
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Барлығы
___________________________________________________________________________
Кассир:    Ақша жіберушінің қолы           Күні
___________________________________________________________________________
Мамандар:
Омарбекова А.Т.
Икебаева Ә.Ж.

В постановлении Правления Национального Банка Республики Казахстан V001304_ "Об утверждении Правил осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан без открытия банковского счета" от 13 октября 2000 года N 395:
В Правилах осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан без открытия банковского счета, утвержденных указанным постановлением:
1. В пункте 8 после слов "на оплату коммунальных услуг" дополнить словами ", а также квитанций на оплату физическими лицами и физическими лицами, осуществляющими предпринимательскую деятельность без образования юридического лица, налогов и других обязательных платежей в бюджет".
2. Пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Квитанция на оплату налогов и других обязательных платежей в бюджет предъявляется физическим лицом на бланках установленной формы согласно приложению N 1 к настоящим Правилам, физическим лицом, осуществляющим предпринимательскую деятельность без образования юридического лица, на бланках установленной формы согласно приложению N 2 к настоящим Правилам.".
_____________________________________________________________________
Приложение N 1
к Правилам осуществления безналичных
платежей и переводов денег на территории
Республики Казахстан без открытия
банковского счета, утвержденным
постановлением Правления Национального
Банка Республики Казахстан
от 13 октября 2000 года N 395
__________________________________________________________________________
|Квитанция                                               ПД-4ФЛ  |
|Отправитель денег ________________________ РНН_________________ |
|                 (Ф.И.О. налогоплательщика)                     |
|Адрес отправителя денег__________ Резидент РК _ Нерезидент РК _ |
|                  (адрес налогоплательщика)                     |
|Бенефициар _________ РНН _______ Банк бенефициара ______ БИК ___|
|      (налоговый комитет)          (террит. органы Казначейства)|
|________________________________________________________________|
|    Наименование    |  КБК  |Недоимка| Платежи|Штраф|Пеня|Итого:|
|      платежа       |       |прошлых |текущего|     |    |      |
|                    |       |лет     |года    |     |    |      |
|____________________|_______|________|________|_____|____|______|
|Налог на имущество  |       |        |        |     |    |      |
|физических лиц      | 104102|        |        |     |    |      |
|--------------------|-------|--------|--------|-----|----|------|
|Земельный налог     | 104302|        |        |     |    |      |
|--------------------|-------|--------|--------|-----|----|------|
|Налог на транспорт- |       |        |        |     |    |      |
|ные средства с      |       |        |        |     |    |      |
|физических лиц      | 104402|        |        |     |    |      |
|----------------------------------------------------------------|
|Всего:                                                          |
_________|________________________________________________________________|
Кассир:  |Подпись отправителя денег ______________  Дата _______________  |
_________|________________________________________________________________|
|Извещение                                               ПД-4ФЛ  |
|Отправитель денег ________________________ РНН_________________ |
|                 (Ф.И.О. налогоплательщика)                     |
|Адрес отправителя денег___________Резидент РК _ Нерезидент РК _ |
|                  (адрес налогоплательщика)                     |
|Бенефициар _________ РНН _______ Банк бенефициара ______ БИК ___|
|      (налоговый комитет)          (террит. органы Казначейства)|
|________________________________________________________________|
|    Наименование    |  КБК  |Недоимка| Платежи|Штраф|Пеня|Итого:|
|      платежа       |       |прошлых |текущего|     |    |      |
|                    |       |лет     |года    |     |    |      |
|____________________|_______|________|________|_____|____|______|
|Налог на имущество  |       |        |        |     |    |      |
|физических лиц      | 104102|        |        |     |    |      |
|--------------------|-------|--------|--------|-----|----|------|
|Земельный налог     | 104302|        |        |     |    |      |
|--------------------|-------|--------|--------|-----|----|------|
|Налог на транспорт- |       |        |        |     |    |      |
|ные средства с      |       |        |        |     |    |      |
|физических лиц      | 104402|        |        |     |    |      |
|----------------------------------------------------------------|
|Всего:                                                          |
_________|________________________________________________________________|
Кассир:  |Подпись отправителя денег ______________  Дата _______________  |
_________|________________________________________________________________|
Приложение N 2
к Правилам осуществления безналичных
платежей и переводов денег на территории
Республики Казахстан без открытия
банковского счета, утвержденным
постановлением Правления Национального
Банка Республики Казахстан
от 13 октября 2000 года N 395
__________________________________________________________________________
|Квитанция                                               ПД-4МБ  |
|Отправитель денег ________________________ РНН_________________ |
|                 (Ф.И.О. или наименование налогоплательщика)    |
|Адрес отправителя денег___________Резидент РК _ Нерезидент РК _ |
|                  (адрес налогоплательщика)                     |
|Бенефициар _________ РНН _______ Банк бенефициара ______ БИК ___|
|      (налоговый комитет)          (террит. органы Казначейства)|
|Вид налогового режима:                                          |
|              _______             _______             ________  |
|       патент|       | упрощенная|       | общеустан.|        | |
|             |_______| декларация|_______| режим     |________| |
|________________________________________________________________|
|    Наименование    |  КБК  |Недоимка| Платежи|Штраф|Пеня|Итого:|
|      платежа       |       |прошлых |текущего|     |    |      |
|                    |       |лет     |года    |     |    |      |
|____________________|_______|________|________|_____|____|______|
|Индивидуальный      |       |        |        |     |    |      |
|подоходный налог    | 101202|        |        |     |    |      |
|--------------------|-------|--------|--------|-----|----|------|
|НДС                 | 105101|        |        |     |    |      |
|--------------------|-------|--------|--------|-----|----|------|
|Социальный налог    | 103101|        |        |     |    |      |
|--------------------|-------|--------|--------|-----|----|------|
|Индивидуальный      |       |        |        |     |    |      |
|подоходный налог у  |       |        |        |     |    |      |
|источника выплаты   | 101201|        |        |     |    |      |
|--------------------|-------|--------|--------|-----|----|------|
|--------------------|-------|--------|--------|-----|----|------|
|--------------------|-------|--------|--------|-----|----|------|
|Всего:                                                          |
_________|________________________________________________________________|
Кассир:  |Подпись отправителя денег ______________  Дата _______________  |
_________|________________________________________________________________|
|Извещение                                              ПД-4МБ   |
|Отправитель денег ________________________ РНН_________________ |
|         (Ф.И.О. или наименование налогоплательщика)            |
|Адрес отправителя денег___________Резидент РК _ Нерезидент РК _ |
|                  (адрес налогоплательщика)                     |
|Бенефициар _________ РНН _______ Банк бенефициара ______ БИК ___|
|      (налоговые органы)          (террит. органы Казначейства)|
|Вид налогового режима:                                          |
|              _______             _______             ________  |
|       патент|       | упрощенная|       | общеустан.|        | |
|             |_______| декларация|_______| режим     |________| |
|________________________________________________________________|
|    Наименование    |  КБК  |Недоимка| Платежи|Штраф|Пеня|Итого:|
|      платежа       |       |прошлых |текущего|     |    |      |
|                    |       |лет     |года    |     |    |      |
|____________________|_______|________|________|_____|____|______|
|Индивидуальный      |       |        |        |     |    |      |
|подоходный налог    | 101202|        |        |     |    |      |
|--------------------|-------|--------|--------|-----|----|------|
|НДС                 | 105101|        |        |     |    |      |
|--------------------|-------|--------|--------|-----|----|------|
|Социальный налог    | 103101|        |        |     |    |      |
|--------------------|-------|--------|--------|-----|----|------|
|Индивидуальный      |       |        |        |     |    |      |
|подоходный налог у  |       |        |        |     |    |      |
|источника выплаты   | 101201|        |        |     |    |      |
|--------------------|-------|--------|--------|-----|----|------|
|--------------------|-------|--------|--------|-----|----|------|
|--------------------|-------|--------|--------|-----|----|------|
|Всего:                                                          |
_________|________________________________________________________________|
Кассир:  |Подпись отправителя денег ______________  Дата _______________  |
_________|________________________________________________________________|
________________
(Специалисты: Пучкова О.Я.,
Абрамова Т.М.)