Сотталғандарды медициналық куәландырудың және ауруына байланысты жазасын өтеуден босатуға ұсынудың Нұсқауын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Әділет министрінің 2001 жылғы 11 желтоқсандағы N 152 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 15 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 1756. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2009 жылғы 18 қарашадағы N 145 Бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2009.11.18 N 145 бұйрығымен.
"КЕЛІСІЛДІ"
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ
БАС ПРОКУРОРЫ
2002 ж. 4 қаңтар
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ
ЖОҒАРҒЫ СОТТЫҢ ТӨРАҒАСЫ
2001 ж. 28 қаңтар
"КЕЛІСІЛДІ"
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ
ДЕНСАУЛЫҚ САҚТАУ МИНИСТРІ
2001 ж. 25 қыркүйек
Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 73-бабына, Қазақстан Республикасы Қылмыстық-атқару кодексінің 168, 169-баптарына сәйкес, сотталғандарды ауруына байланысты жазасын өтеуден босатуға ұсынуды ретке келтіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН :
1. Қоса беріліп отырған:
1) сотталғандарды медициналық куәландырудың және ауруына байланысты жазасын өтеуден босатуға ұсынудың Нұсқауы;
2) алынып тасталды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2007.11.28. N 320 Бұйрығымен.
3) арнайы медициналық комиссияның медициналық құжаттамасының нысандары:
Арнайы медициналық комиссияның сотталған адамды Медициналық куәландыруының қорытындысы;
Арнайы медициналық комиссия куәландырған Сотталғандарды есепке алу журналы бекітілсін.
2. Бұйрық 2002 жылдың 1 қаңтарынан күшіне енеді.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің төрағасына жүктелсін.
Қазақстан Республикасы
Әділет Министрі
Қазақстан Республикасы
Әділет Министрінің
2001 жылғы 11 желтоқсандағы
N 152 бұйрығымен
бекітілген
Сотталғандарды медициналық куәландырудың және оларды
ауруына байланысты жазасын өтеуден босатуға ұсынудың
НҰСҚАУЫ
1. Жалпы ережелер
1. Ауруына байланысты жазасын өтеуден босатуға ұсынылатын сотталғандарды медициналық куәландыру сотталғандарды медициналық қамтамасыз етудi жақсарту мақсатында жүзеге асырылатын және Қазақстан Республикасының қолданыстағы нормативтiк құқықтық актiлерiне сәйкес ұйымдастыру және практикалық iс-шаралардың кешенiн құрайды.
2. Осы нұсқау органдардың құрылу тәртiбiн, мiндеттерiн, құрамын, құқықтары мен мiндеттемелерiн, ауруына байланысты жазасын өтеуден босатуға ұсынылатын сотталғандарды медициналық куәландыруды, оны өткiзудi ұйымдастыруды анықтайды.

Об утверждении Инструкции по медицинскому освидетельствованию и представлению осужденных к освобождению от отбывания наказания в связи с болезнью
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 11 декабря 2001 года № 152. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 февраля 2002 года № 1756. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 18 ноября 2009 года № 145
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 18.11.2009  № 145 (порядок введения в действие см. п. 4).
"Согласовано"                               "Согласовано"
Генеральный Прокурор                      Председатель Верховного суда
Республики Казахстан                         Республики Казахстан
Государственный советник
юстиции 3 класса
"Согласовано"
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
В соответствии со статьей 73 Уголовного кодекса Республики
Казахстан, статьями 97, 168, 169 Уголовно-исполнительного кодекса
Республики Казахстан, в целях упорядочения представления осужденных к
освобождению от отбывания наказания в связи с болезнью, приказываю:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Инструкцию по медицинскому освидетельствованию и представлению
осужденных к освобождению от отбывания наказания в связи с болезнью;
2) исключен приказом Министра юстиции РК от 28.11.2007 N 320 (вводится в действие со дня его официального опубликования);
3) формы медицинской документации Специальной медицинской комиссии:
Заключение медицинского освидетельствования осужденного (ой)
Специальной медицинской комиссией;
Журнал учета осужденных, освидетельствованных Специальной
медицинской комиссией.
2. Приказ вводится в действие с 1 января 2002 года.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на
Председателя Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства
юстиции Республики Казахстан
Министр юстиции
Республики Казахстан
Утверждена
приказом Министра юстиции
Республики Казахстан
от 11 декабря 2001 года N 152
Инструкция
по медицинскому освидетельствованию и представлению
осужденных к освобождению от отбывания наказания в связи
с болезнью
1. Общие положения
1. Медицинское освидетельствование осужденных, представляемых к
освобождению от отбывания наказания в связи с болезнью, представляет собой
комплекс организационных и практических мероприятий, осуществляемых в
целях улучшения медицинского обеспечения осужденных и соответствующих
нормативным правовым актам Республики Казахстан.
2. Настоящая Инструкция по медицинскому освидетельствованию и
представлению осужденных к освобождению от отбывания наказания в связи с
болезнью определяет организацию проведения медицинского
освидетельствования осужденных, представляемых к освобождению от отбывания
наказания в связи с болезнью.

3. Ауруына байланысты жазасын өтеуден босатуға ұсынылатын сотталғандарды медициналық куәландыру органдарының бiр ғана мiндетi түзеу мекемесiнiң басшылығы ұсынған сотталғандарды ауруына байланысты жазасын өтеуден босатуға ұсынуға негiз болатын аурулар мен психикалық ауытқуларының бар-жоғын куәландыру болып табылады.
4. Ауруына байланысты жазасын өтеуден босатылуға ұсынылатын сотталғандарды медициналық куәландыру мiндеттерiн шешу үшiн облыстардағы Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң медициналық қызметтерiнде ауруына байланысты жазасын өтеуден босатуға ұсынылатын сотталғандарды куәландыру жөнiндегi Арнайы медициналық комиссиялар (бұдан әрi - АМК) құрылады.
АМК құрамын ҚАЖ комитетi басқармаларының бастықтары бекiтедi. АМК төрағадан - медициналық басқарма (бөлiм, қызмет) бастығынан және емдеу саласының екi дәрiгерi - комиссия мүшелерiнен тұрады. Қажет болған жағдайда комиссия құрамы Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң ҚАЖ комитетi денсаулық сақтау емдеу саласының дәрiгерлерiн тарту есебiнен кеңейтiлуi мүмкiн.
5. АМК өз жұмысында Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексiн , Қылмыстық-атқару кодексiн , осы Ереженi және Қазақстан Республикасының басқа да нормативтiк құқықтық актiлерiн басшылыққа алады.
6. АМК-ның iсi осы Ережемен белгiленген тәртiпте жүргiзiледi.
7. Сотталғандарды медициналық куәландырудың АМК қорытындысының негiздiлiгiне талдауды Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң ҚАЖ комитетiнiң Сотталғандарды медициналық қамтамасыз ету басқармасына жүктеледi.
2. Ауруына байланысты жазасын өтеуден босатуға
ұсынылатын сотталғандарды медициналық куәландыру
8. Психикалық ауытқулары бар сотталғандардың iс жүзiндегi мiнез-құлқының мүмкiндiктерi мен өз әрекеттерiнiң (әрекетсiздiгiнiң) қоғамдық қауiптiлiгiн не оларға басшылық жасаудан айыратын психикалық ауытқулары бар сотталғандар жасаған қылмысының сипаты мен ауырлығына, тағайындалған және өтелген жаза мерзiмiне, жазасын өтеу кезiндегi мiнез-құлқына және басқа жағдайларға қарамастан, босатуға жатады. Сонымен бiрге сот босату туралы қаулы шығара отырып, Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң 90-бабымен көзделген медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолданудың қажеттiлiгi туралы мәселенi шешедi.
Жазасын өтеуден өзге ауыр науқаспен ауыратын адамдарды босату туралы мәселенi шешу кезiндегi кедергiлiк, сот жасалған қылмыстың ауырлығын, сотталғанның жеке басының ерекшелiгiн және басқа жағдайларды ескередi. Осылайша сот сотталғанды босату туралы шешiм қабылдауы мүмкiн, не қандай мөлшерде сырқат жазасынан өтеуден босату туралы жағдайын ескерiп, жазасын өтеуден босатуға бас тартуы да көрсетiледi.

3. Задачей органов медицинского освидетельствования осужденных, представляемых к освобождению от отбывания наказания в связи с болезнью,
является освидетельствование осужденных, представленных руководством
исправительного учреждения, на предмет наличия заболеваний и психических
расстройств, являющихся основанием представления к освобождению от
отбывания наказания в связи с болезнью.
4. Для решения задач медицинского освидетельствования осужденных,
представляемых к освобождению от отбывания наказания в связи с болезнью, в
медицинских службах Управлений Комитета УИС областей создаются Специальные
медицинские комиссии по освидетельствованию осужденных, представляемых к
освобождению от отбывания наказания в связи с болезнью (далее - СМК).
Состав СМК утверждается начальниками управлений Комитета УИС
областей. СМК состоит из председателя - руководителя медицинской службы и
двух врачей лечебного профиля - членов комиссии. При необходимости состав
комиссии может быть расширен за счет привлечения врачей лечебного профиля
здравоохранения Комитета УИС Министерства юстиции Республики Казахстан.
5. В своей работе СМК руководствуется Уголовным кодексом,
Уголовно-исполнительным кодексом Республики Казахстан, настоящими
Правилами и другими нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
6. Делопроизводство СМК ведется в порядке, установленном настоящими
Правилами.
7. Анализ обоснованности заключений медицинского освидетельствования
осужденных СМК проводится Управлением медицинского обеспечения осужденных
Комитета УИС Министерства юстиции Республики Казахстан.
2. Медицинское освидетельствование осужденных, представляемых
к освобождению от отбывания наказания в связи с болезнью
8. Осужденные, страдающие психическими расстройствами, лишающими их
возможности осознавать фактический характер и общественную опасность своих
действий (бездействия) либо руководить ими, подлежат освобождению
независимо от характера и тяжести совершенного преступления, назначенного
и отбытого срока наказания, поведения во время отбывания наказания и
других обстоятельств. При этом суд, вынося постановление об освобождении,
решает вопрос о необходимости применения принудительных мер медицинского
характера, предусмотренных ст. 90 Уголовного кодекса Республики Казахстан.
При решении вопроса об освобождении лиц от отбывания наказания,
страдающих иной тяжелой болезнью, препятствующей отбыванию наказания, суд
учитывает тяжесть совершенного преступления, личность осужденного и другие
обстоятельства.

9. Ауруына байланысты сотталғандарды жазасын өтеуден босатуға ұсыну үшiн негiз болатын аурулар Тiзбесi (бұдан әрi - Тiзбе) Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгiмен келісiлген және осы бұйрықпен бекiтiлген сотталған Тiзбеде көрсетiлген және ауруына байланысты босату үшiн негiз болатын аурумен ауырады деуге негiз бар болса, жазаны атқарушы түзеу мекемесiнiң немесе басқа органның бастығы медициналық бөлiм Дәрiгерлiк-бақылау комиссиясының (бұдан әрi - ДБҚ) немесе сотталған жазасын өтеп жатқан сол колонияның немесе органның өзге емдеу-профилактикалық мекемесiнiң шешiмi бойынша оны АМК-ға куәландыруға жiбередi.
Егер аурудың түрi Тiзбеге енгiзiлген болса, тұлға жазасын өтеп жүрген мекеменiң бастығына жiберiлетiн қорытынды жасалады. Психикалық ауытқулары бар тұлғаларға қатысты қорытынды Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексi 90-бабының тармақтарына сәйкес медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шарасын тағайындау қажеттiгi мен оның түрi көрсетiледi.
10. Ауруына байланысты тұлғаны босату туралы мәселенi қою үшiн сотқа ұсынымхат, Қорытынды, мiнездеме және жеке iсi жiберiледi, материал қаралып болған соң осы сотталғанға қатысты жазаны атқарушы түзеу мекемесiне немесе органға қайтарылады.
Ұсынымхатта сотталғанның деректерi туралы, оның қылмыстық iсiнiң ауырлығы туралы, оның тұлғалығы туралы, ол азаптанған ауыруының мiнезiн, жазасын өтеу кезiндегi мiнез-құлқы туралы көрсетiледi.
11. АМК медициналық куәландыруына жазасын өтеу кезеңiнде келген ауырған, сондай-ақ қылмыстық iс жасағаннан кейiн болған аурулары өршудiң нәтижесiнде Тiзiмде көрсетiлгендей сипат алған және егер стационарлық емдеу дұрыс нәтиже бермесе.
12. Сотталғанда Тiзбеде қарастырылған ауруларының бары туралы қорытынды жасалған емдердiң нәтижесiздiгiн және қорытынды диагнозды есепке ала отырып, куәландыратын ауруды мұқият динамикалық медициналық тексерулер болған кезде жазаны атқарушы түзеу мекемесiнiң немесе орган бастығының ұсынысы бойынша АМК бередi.
13. Психикалық ауытқулары бар, сотталғандарды АМК-ның медициналық куәландыруы тек мамандандырылған (салалық) мекемелерде жүргiзiледi.
Ескерту: 13-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2002 жылғы 20 қарашадағы N 165 бұйрығымен .
14. АМК қорытындысы үш данада ресiмделедi: бiрiншi сотқа жiберiледi, екiншiсi аурудың тарихына қосылады, үшiншiсi облыстардағы ҚАЖ комитетiнiң медициналық қызметiне қосылады.

9. Если есть основания полагать, что осужденный страдает
заболеванием, указанным в Перечне заболеваний, являющихся основанием для
представления осужденных к освобождению от отбывания наказания в связи с
болезнью (далее - Перечень) и дающим основание для освобождения в связи с
болезнью, начальник исправительного учреждения или другого органа,
исполняющего наказание, по решению врачебно-контрольной комиссии (далее -
ВКК) медицинской части или иного лечебно-профилактического учреждения той
же колонии или органа, где отбывает наказание осужденный, направляет его
на освидетельствование СМК.
Если будет признано, что заболевание подпадает под Перечень,
составляется Заключение СМК, направляемое начальнику учреждения, в котором
лицо отбывает наказание. В Заключении СМК, относительно лица, страдающего
психическим расстройством, в соответствии со статьей 90 Уголовного кодекса
Республики Казахстан, указывается необходимость назначения и вид
принудительной меры медицинского характера.
10. Для постановки вопроса об освобождении лица от отбывания
наказания в связи с болезнью в суд направляются представление, Заключение
СМК, характеристика и личное дело, которое после рассмотрения материала
возвращается в исправительное учреждение или орган, который исполняет
наказание в отношении данного осужденного.
В представлении указываются данные об осужденном, о тяжести
совершенного им преступления, о его личности, о поведении в период
отбывания наказания и о характере заболевания, которым он страдает.
11. Медицинскому освидетельствованию СМК подлежат осужденные, у
которых заболевание наступило в период отбывания наказания, а также после
совершения преступления, если заболевания в результате прогрессирования
приобрели характер, указанный в Перечне, и если стационарное лечение не
дало положительных результатов.
12. Заключение СМК выдается после тщательных динамичных медицинских
обследований больного, свидетельствующих о безуспешности проводимого
лечения с учетом заключительного диагноза по представлению начальника
исправительного учреждения или другого органа, исполняющего наказание.
13. Медицинское освидетельствование СМК осужденных, страдающих
психическими расстройствами, проводится только в специализированных (профильных) учреждениях. <*>
Сноска. Пункт 13 с изменениями - приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 20 ноября 2002 года N 165.
14. Заключение СМК оформляется в трех экземплярах: первый
направляется в суд, второй приобщается к истории болезни, третий
направляется в медицинскую службу Управления Комитета УИС по области.

15. Қызметтiк тексеру арқылы жазасын өткеру уақытында өзiне қасақана зиян келтiрудiң нәтижесiнде ауырған сотталғандар ауруы бойынша жазасын өтеуден босатуға ұсынылмайды, тек өзiне зиян келтiру сәтiнде адам қатты психикалық ауытқу жағдайында болғанда ғана. Болған оқиға дәрiгерлiк-мамандар комиссиясымен анықталуға тиiс.
16. Сотта ауруына байланысты сотталғанды жазасын өткеруден босату туралы материалы қаралған кезде прокурордың қатысуы және АМК өкiлiнiң немесе емдейтiн дәрiгерiнiң болуы мiндеттi.
17. Ауруына байланысты жазасын өткеруден босатудан сот бас тартқан сотталғандардың денсаулық жағдайы нашарлаған кезде, жазасын өтеу кедергi материалдары бас тарту туралы сот анықтауының шыққан күнiне қарамастан сотқа екiншi рет жiберiледi.
18. Сотқа материалдарының ұсынылған-ұсынылмағанына қарамастан АМК куәландырған сотталғандарды есепке алу Ауруына байланысты жазасын өткеруден босатуға ұсынылған сотталғандарды Есепке алу журналында жүргізіледі, ол ҚАЖ комитетінің басқармаларында медициналық қызметімен жүргізіледі.
19. Ауруына байланысты жазасын өткеруден сот босатқан ауру сотталғандарға стационарлық көмек керегінде, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес аумақтық денсаулық сақтау органдарына госпитальға жатқызылады.
20. Ауруына байланысты жазасын өткеруден босатуға сотталғандарды сотқа ұсынудың (не ұсынбауы) заңдылығын қадағалауды Қазақстан Республикасының Бас прокуроры мен оған бағынышты прокурорлармен жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Әділет Министрінің
2001 жылғы 11 желтоқсандағы
N 152 бұйрығымен
бекітілген
Сотталғандарды ауруына байланысты жазасын
өтеуден босатуға ұсыну үшiн негiз болып
табылатын аурулардың
ТIЗБЕСI
Ескерту. Ауырулардың Тізбесі алынып тасталды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2007.11.28. N 320 Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Әділет Министрі
2001 жылғы 11 желтоқсан
N 152 бұйрығымен
бекітілген
мекеменің мөртабаны
АРНАЙЫ МЕДИЦИНАЛЫҚ КОМИССИЯНЫҢ
ҚОРЫТЫНДЫСЫ
Сотталған_____________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
____________________________________________________________________
Туған жылы мен жері____________________________________________
Кім және қашан соттаған________________________________________
ҚР ҚК бабы ____________________________ Мерзімі________________
Мерзімнің басталуы _________________ Мерзімнің аяқталуы________
N ___ жеке ісі
І. ШАҒЫМДАРЫ
____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________
ІІ. ӨМІР АНАМНЕЗІ
____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________
ІІІ. АУРУ АНАМНЕЗІ
____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________
ІV. ОБЪЕКТИВТІК ДӘРЕЖЕСІ
____________________________________________________________________                          (Антропометриялық деректері)

15. Осужденные, в отношении которых служебной проверкой установлено,
что их болезнь наступила в результате умышленного причинения себе вреда
здоровью во время отбывания наказания, к освобождению от отбывания
наказания по болезни не представляются, за исключением случаев, когда в
момент причинения себе вреда здоровью лицо находилось в состоянии острого
психического расстройства. Данное обстоятельство должно быть установлено
комиссией врачей - специалистов.
16. При рассмотрении в суде материала об освобождении осужденного от
отбывания наказания в связи с болезнью участие прокурора и присутствие
представителя СМК или лечащего врача обязательны.
17. На осужденных, которым суд отказал в освобождении от отбывания
наказания в связи с болезнью, в случае ухудшения состояния здоровья,
препятствующего отбыванию наказания, материалы могут быть повторно
направлены в суд независимо от времени вынесения судом постановления об
отказе.
18. Учет осужденных, освидетельствованных СМК, независимо от того,
представлены материалы в суд или нет, производится в Журнале учета
осужденных, представленных к освобождению от отбывания наказания в связи с
болезнью, который ведется в медицинских службах Управлений Комитета УИС
областей.
19. Осужденные, освобожденные судом от отбывания наказания в связи с
болезнью, в случае необходимости стационарного лечения, в соответствии с
нормативными правовыми актами Республики Казахстан, подлежат
госпитализации в территориальные организации здравоохранения.
20. Надзор за законностью представления (непредставления) в суд
осужденных к освобождению от отбывания наказания в связи с болезнью
осуществляется Генеральным Прокурором Республики Казахстан и подчиненными
ему прокурорами.
Утвержден
приказом Министра юстиции
Республики Казахстан
от 11 декабря 2001 года N 152
Перечень
заболеваний, являющихся основанием для представления
осужденных к освобождению от отбывания наказания
в связи с болезнью
Сноска. Перечень исключен приказом Министра юстиции РК от 28.11.2007 N 320 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
Утверждено
приказом Министра юстиции
Республики Казахстан
от 11 декабря 2001 года N 152
штамп учреждения
Заключение
специальной медицинской комиссии
Осужденный (ая)          _______________________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
Год и место рождения     _______________________________________________
Кем и когда осужден (а)  _______________________________________________
Статья УК РК             ______________ Срок ___________________________
Начало срока             ______________ Конец срока ____________________
Личное дело N            ______________
I. Жалобы
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
II. Анамнез жизни
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
III. Анамнез заболевания
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
IV. Объективный статус
________________________________________________________________________
(Антропометрические данные)

1) Тері қабаты, көрінетін шырышты қабаттар, тері асты-май өзегі
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________                           2) Тірек-қозғалыс жүйесі     ____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________
3) Тыныс алу органдары
____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________                           4) Жүрек-тамыр жүйесі     ____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5) Ас қорыту жүйесі
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
6) Несеп жүйесі    ____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
7) Неврологиялық дәрежесі*
____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________                           8) Психикалық дәрежесі**     ____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________
Мамандардың кеңесі, лабораториялық, рентгенологиялық
және басқа зерттеулердің деректері (динамикада)     ____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________  ____________________________________________________________________
Қорытынды диагноз:_________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________ ___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2001 жылғы "___"
___________  N _____ бұйрығымен бекітілген Сотталғандары ауруына
байланысты жазасын өтеуден босатуға ұсыну үшін негіз болып табылатын
аурулар тізбесі _________ тармағының __________ тармақшасына сәйкес
сотталған ____________________________ ауруына байланысты жазасын
(тегі, аты, әкесінің аты)
өткеруден босатуға ұсынылады.
** Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 73 және
90-баптарына сәйкес күшейтілген қадағалаудағы мамандандырылған
типтегі психиатриялық стационарда мәжбүрлеп емдеу түріндегі
медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шаралын тағайындауға жатады.
*** М.О.                                  Комиссия төрағасы
Датасы                                    Комиссия мүшелері:
____________________________________________________________________
Ескерту:
*   неврологиялық аурулар үшін
**  психикалық ауытқулары бар аурулар үшін
*** Медициналық басқарманың, бөлімнің, қызметтің нөмірі
Қазақстан Республикасы
Әділет Министрінің
2001 жылғы 11 желтоқсандағы
N 152 бұйрығымен
бекітілген
АРНАЙЫ МЕДИЦИНАЛЫҚ КОМИССИЯ КУӘЛАНДЫРҒАН
СОТТАЛҒАНДАРДЫ ЕСЕПКЕ АЛУ
ЖУРНАЛЫ
N
N
Тегі, аты,
әкесінің аты, туған жылы
Меке.
ме
Меке.
меге
келген
датасы
Госпи.
тальға
жатқы.
зылған
датасы
АМК
куәлан.
дырған
датасы
АМК
қоры.
тынды-сы,
диаг-
нозы
Сотқа
ұсы.
ныл.
ған
дата-сы
Соттың
шешімі,
датасы
*Қайда
жібе.
рілді
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
* Ескерту: 10-графада аурудың қайда жіберілгені көрсетіледі:
аумақтық денсаулық сақтау органдарына госпитальға жатқызылды,
туысқандары алып кетті және т.б.

1) Кожные покровы, видимые слизистые, подкожно-жировая клетчатка
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
2) Опорно-двигательная система
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
3) Органы дыхания
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
4) Сердечно-сосудистая система
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
5) Пищеварительная система
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
6) Мочеполовая система
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
7) Неврологический статус*
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
8) Психический статус**
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Консультации специалистов, данные лабораторных, рентгенологических и
других исследований (в динамике)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Заключительный диагноз: _______________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
В соответствии с подпунктом ____ пункта ____ Перечня заболеваний,
являющихся основанием для представления осужденных к освобождению от
отбывания наказания в связи с болезнью, утвержденного приказом
Министерства юстиции Республики Казахстан от "____" ___________ 2001 года
N ____ осужденный (ая) ____________________  представляется к освобождению
(Ф.И.О.)
от отбывания наказания в связи с болезнью.
** В соответствии со статьями 73 и 90 Уголовного кодекса Республики
Казахстан подлежит назначению принудительных мер медицинского характера в
виде принудительного лечения в психиатрическом стационаре
специализированного типа с интенсивным наблюдением.
***  М.П.                                                       Председатель комиссии
Дата                                              Члены комиссии:
___________________________________________________________________________
Примечание:
*   для неврологических больных,
**  для больных, страдающих психическими расстройствами,
*** печать Медицинского управления, отдела, службы.
Утвержден
приказом Министра юстиции
Республики Казахстан
от 11 декабря 2001 года N 152
Журнал учета осужденных,
Освидетельствованых специальной медицинской комиссией*
N/N|Фамилия, |Учреж-|Дата  | Дата |Дата  |Заклю- | Дата |Решение|**Куда
|  имя,   |дение |прибы-|госпи-|осви- |чение  |предс-|суда,  |направлен
|отчество,|      |тия в |тали- |дете- |СМК,   |тавле-|дата   |
|г/рожд.  |      |учреж-|зации |льств |диагноз|ния в |       |
|         |      |дение |      |ования|       | суд  |       |
|         |      |      |      |СМК   |       |      |       |
__________________________________________________________________________
1 |    2    |   3  |   4  |   5  |   6  |   7   |   8  |   9   |   10
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
*  Примечание: срок хранения постоянно.
** Примечание: в графе 10 указывается, куда убыл больной:
госпитализирован в территориальные органы здравоохранения, забрали
родственники и пр.