Алматы қаласының коммуналдық меншiгiндегi ғимараттарды мүлiктiк жалдау жөнiндегi тарифтiк ставкалардың көлемдерiн бекiту туралы
IІ сайланған Алматы қалалық Мәслихатының VІIІ сессиясының 2001 жылғы 19 қаңтардағы шешімі. Алматы қалалық Әділет басқармасында 2001 жылғы 21 ақпанда N 289 тіркелді Күші жойылды - IІІ сайланған Алматы қалалық Мәслихатының XХ сессиясының 2005 жылғы 13 желтоқсандағы N 207 шешімімен
"Қазақстан Республикасының жергiлiктi өкiлдi және атқарушы органдары туралы" Қазақстан Республикасы  Заңына  және Алматы қаласы Әкiмiнiң ұсынысына сәйкес II-сайланған Алматы қалалық Мәслихаты  ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ
1. Алматы қаласының коммуналдық меншiгiндегi ғимараттарды мүлiктiк жалдау жөнiндегi тарифтiк ставкалардың көлемдерi белгiленген шекаралар шегiндегi коэффициенттердi қолдана отырып бекiтiлсiн, қоса берiлiп отыр.
2. Коммуналдық меншiк объектiлерiнiң мүлiктiк жалдауы жөнiндегi төлем Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiсiнiң бағамы бойынша теңгемен жүргiзiлсiн.
3. Алматы қаласының Коммуналдық меншiгiн басқару департаментi Алматы қаласының коммуналдық меншiктегi ғимараттарды жалға беруден жергiлiктi бюджетке түскен ақша қаражатының тиiмдi пайдаланылуы мен дұрыс есептелуiне бақылауды қамтамасыз етсiн.
4. ІІ-сайланған Алматы қалалық Мәслихатының "Алматы қаласының коммуналдық меншігіндегі ғимараттарды мүліктік жалдау жөніндегі тарифтік ставкалардың көлемдерін бекіту туралы" 2000 жылғы 10 наурыздағы IV-сессиясы шешімінің күші жойылған деп танылсын.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қалалық Мәслихаты тексеру комиссиясына (В.А. Киселев) және Алматы қаласының Коммуналдық меншігін басқару департаментіне А.Қ. Қасымовқа жүктелсiн.
II-сайланған Алматы
қалалық Мәслихатының
VIII-сессиясының төрағасы
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының хатшысы
II-сайланған
Алматы қалалық Мәслихаты
2001 жылғы 19 қаңтардағы
VIII-сессиясының шешiмiне
қосымша
Тұрғын ғимараттарды мүлiктiк жалдау жөнiндегi
тарифтiк ставкалардың көлемдерi
---------------------------------------------------------------------------
N !        Жалгердiң атауы, қызмет түрi           ! Жылына 1 ш.м. үшiн
!                                               ! тарифтiк ставкалардың
!                                               ! көлемдерi АҚШ S
---------------------------------------------------------------------------
1  Тауар өнiмдерiн шығару, өнеркәсiп, құрылыс,
көлiк және байланыстың меншiк нысанына
қарамастан өндiрiстiк кәсiпорындары                        6,0
2  Ауылшаруашылық өнiмдерiн шығару және сату                  3,0
3  Көлiкке техникалық және сервистiк қызмет

Об утверждении минимальных размеров тарифных ставок по имущественному найму помещений, находящихся в коммунальной собственности города Алматы
Решение VIII сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 19 января 2001 года. Зарегистрировано управлением юстиции г. Алматы 21 февраля 2001 г. за № 289. Утратило силу решением Маслихата города Алматы от 13 декабря 2005 года N 207
В соответствии с Законами Республики Казахстан  "О местных представительных и исполнительных органах Республики Казахстан", " Об особом  статусе города Алматы" и представлением акима города Алматы Алматинский городской Маслихат II-го созыва
Р Е Ш И Л :
1. Утвердить минимальные размеры тарифных ставок по имущественному найму помещений, находящихся в коммунальной собственности города Алматы с применением коэффициентов в пределах установленных границ, прилагается.
2. Оплату за имущественный найм объектов коммунальной собственности производить в тенге по курсу Национального Банка Республики Казахстан.
3. Департаменту по управлению коммунальной собственностью города Алматы обеспечить контроль за рациональным использованием, правильным начислением и своевременным поступлением денежных средств в местный бюджет от сдачи в аренду помещений коммунальной собственности города Алматы.
4. Считать утратившим силу решение IV-й сессии Алматинского городского Маслихата II-го созыва от 10 марта 2000 года "Об утверждении размеров тарифных ставок по имущественному найму нежилых помещений, находящихся в коммунальной собственности города Алматы".
5. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на ревизионную комиссию Алматинского городского Маслихата II-го созыва (Киселев В.А.) и директора департамента по управлению коммунальной собственностью города Алматы Касымова А.К.
Председатель
VIII-й сессии Алматинского
городского Маслихата
II-го созыва                          М. Кочкаров
Секретарь
Алматинского городского
Маслихата II-го созыва                Ж. Турегельдинов
Приложение
к решению VIII-ой сессии
Алматинского городского
Маслихата II-го созыва
19 января 2001 года
Минимальные размеры тарифных ставок по
имущественному найму помещений, находящихся
в коммунальной собственности города Алматы
N
Наименование арендатора, вид деятельности
Размеры тарифных ставок за 1 кв.м.в у.е.в год ($ США)
1. Производство товарной продукции,
(независимо от форм собственности)                    6,0
2. Производство и переработка
сельскохозяйственной продукции                       3,0
3. Станции технического и сервисного обслуживания

көрсету станциясы                                         15,0
4  Беймемлекеттiк ақылы бiлiм
мектептiк және мектепке дейiнгi оқу                        2,0
жоғары және орта гуманитарлық оқу                          4,0
жоғары және орта техникалық оқу                            2,0
оқу курстары                                               2,0
спорт секциялары                                           2,0
5  Сауда кәсiпорындары, оның iшiнде:                         25,0
сауда үйлерi                                              25,0
әсемдiк терi дүкендерi                                    25,0
арақ - шарап                                              25,0
ауылшаруашылық өнiмдерi                                    5,0
нан                                                        5,0
кiтап                                                     10,0
6  Жеке денсаулық сақтау                                      6,0
7  Фармация, оның iшiнде:
дәрi-дәрмек саудасы                                       10,0
рецепттiк-өндiрiстiк бөлiм                                 3,0
8  Қызмет көрсету саласы, оның iшiнде:
пәтер иелерi кооперативтерi мен иелерi                     6,0
сұлулық салоны                                            12,0
шаштараз                                                   6,0
тiгiн шеберханалары                                        6,0
тұрмыстық техникаларды жөндеу                              6,0
химтазалау                                                 6,0
аяқ киiм жөндеу                                            6,0
бейне және фото қызметтерi                                 6,0
9  Монша, кiр жуу комбинаттары                                7,0
10  Қоғамдық монша                                             6,0
11  Сауна, жеке моншалар                                      35,0
12  Арнайы рәсiмдiк қызметтер                                 10,0
13  Мәдениет ошақтары, оның iшiнде
мұражайлар                                                 1,0
театрлар                                                   1,0
көрме залдары                                              4,0
сурет шеберханалары                                        1,0
14  Ғылыми-зерттеу институттары мен жобалау ұйымдары:
бюджеттiк                                                  2,5
шаруашылық есептiк                                         3,5
15  Мейманхана кешенi                                         15,0
16  Қоғамдық тамақтандыру кәсiпорындары
ресторандар                                               35,0
кафе                                                      30,0
арақ-шарап сататын дәмханалар                             30,0
оқушы-студент асханалары                                   1,0
қала ауруханалары мен емханалары жанындағы қоғамдық
тамақтандыру                                               1,0
17  Қоғамдық ұйымдар                                           3,0

транспорта                                           15,0
4. Негосударственное платное образование
школьное и дошкольное обучение                       2,0
высшее и среднее гуманитарное обучение               4,0
высшее и среднее техническое обучение                2,0
учебные курсы                                        2,0
спортивные секции                                    2,0
5. Предприятия торговли, в т.ч.                         25,0
торговые дома                                        25,0
кожгалантерейные магазины                            25,0
вино - водочные                                      25,0
сельскохозяйственная продукция                       5,0
хлебные                                              5,0
книжные                                              10,0
6. Здравоохранение частное                              6,0
7. Фармация, в т.ч.
торговля лекарствами                                 10,0
рецептурно-производственный отдел                    3,0
8. Предприятия сферы услуг в.т.ч.
кооперативы собственников квартир и домов            6,0
салоны красоты                                       12,0
парикмахерские                                       6,0
швейные мастерские                                   6,0
ремонт бытовой техники                               6,0
химчистки                                            6,0
ремонт обуви                                         6,0
видео и фото услуги                                  6,0
9. Банно-прачечные комбинаты                            7,0
10. Общественные бани                                   6,0
11. Сауны, бани частные                                 35,0
12. Специальные ритуальные услуги                       10,0
13. Объекты культуры в т.ч.:
музеи                                               1,0
театры                                              1,0
выставочные залы                                    4,0
художественные мастерские                           1,0
14. Научно-исследовательские институты и
проектные организации:
бюджетные                                           2,5
хозрасчетные                                        3,5
15. Гостиничные комплексы                               15,0
16. Предприятия общественного питания:
рестораны                                           35,0
кафе                                                30,0
буфеты с реализацией вино-водочных изделий          30,0
школьно-студенческие столовые                       1,0
общепит при больницах города и поликлиниках         1,0
17. Общественные организации:                           3,0

оның iшiнде ұлттық мәдени орталықтар                       0,0
18  Қаржы институттары                                        30,0
банкiлер                                                  35,0
биржалар                                                  35,0
әртүрлі коммерциялық қорлар мен одақтар                   30,0
сақтандыру және инвестициялық компаниялар                 30,0
айырбастау нүктелерi                                      30,0
ломбардтар                                                35,0
19  ойын-сауық ошақтары
казино                                                    75,0
ойын үйлерi                                               75,0
бильярд ойнайтын жер                                      75,0
Жеке кинотеатрлар                                         40,0
20  Материалдық-техникалық жабдықтау кәсiпорындары            22,0
21  Қойма ғимараттары:
арнайы                                                     5,0
арнайы емес                                                3,5
22  жоғарыда көрсетiлмеген өзге де ұйымдар                    20,0
---------------------------------------------------------------------------
Мемлекеттiк кәсiпорындар үшiн тарифтер көлемi жылына 1 ш.м. үшiн 0,25 АҚШ доллары көлемiнде белгiлендi.
Бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелер, жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық сақтау және бiлiм коммуналдық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорындары жалпы төлемнен босатылады.<*>
Ескерту. Шешім толықтырылды - ІІ сайланған Алматы қалалық Мәслихатының Х сессиясының 2001 жылғы 4 шілдеде   шешімімен
Ескертпе : орналасқан жерi мен көрiктендiрiлуiн ескеретiн коэффициенттер:
Әл-Фараби даңғылы (солтүстiк жағы) - Қожамқұлов көшесi (шығыс жағы)- Райымбек даңғылы (оңтүстiк жағы) - Қалдаяқов көшесi (батыс жағы) шекарасында орналасқан ғимараттар үшiн - 2 коэффициентi;
Тимирязев көшесi (солтүстiк жағы) - Әуезов көшесi (шығыс жағы) - Райымбек даңғылы (оңтүстiк жағы) -  Әуезов көшесi (батыс жағы) шекарасында орналасқан ғимараттар үшiн - 1,4 коэффициентi;
Тимирязев көшесi (солтүстiк жағы) - Розыбакиев көшесi (шығыс жағы) - Райымбек даңғылы (оңтүстiк жағы) - Әуезов көшесi (батыс жағы) шекарасында орналасқан ғимараттар үшiн - 1,2 коэффициентi;
Түрксiб ауданында орналасқан ғимараттар үшiн 0,8 коэффициентi.
Жартылай жертөлелi, жертөлелi және соколдық ғимараттар үшiн 0,9 коэффициентi.
Суық, ыстық суы, канализациясы жоқ (немесе олардың бiрi жоқ) ғимараттар үшiн 0,5 коэффициентi қолданылады.
Жайсыз және жертөлелi ғимараттарда "2", "1,4" "1,2" коэффициенттерi қолданылмайды.
II-сайланған Алматы
қалалық Мәслихатының
VIII-сессиясының төрағасы
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының хатшысы

в том числе национальные культурные центры          0,0
18. Финансовые институты:                               30,0
банки                                               35,0
биржи                                               35,0
различные коммерческие фонды и союзы                30,0
страховые и инвестиционные компании                 30,0
обменные пункты                                     30,0
ломбарды                                            35,0
19. Развлекательные комплексы:
казино                                              75,0
игорные дома                                        75,0
бильярдные                                          75,0
кинотеатры частные                                  40,0
20. Предприятия материально-технического снабжения      22,0
21. Складские помещения:
специализированные                                  5,0
неспециализированные                                3,5
22. Прочие организации не указанные выше                20,0
__________________________________________________________________________
Для государственных учреждений финансируемых из республиканского бюджета и государственных казенных предприятий, размер тарифа установлен в размере 0,25 $ долларов США за 1 кв. м. в год.
От арендной платы ОСВОБОЖДАЮТСЯ государственные учреждения, коммунальные государственные казенные предприятия здравоохранения и образования, финансируемые из местного бюджета.<*>
Сноска. Внесены изменения -  решением  Х сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 4 июля 2001 года.
Примечание: коэффициенты, учитывающие место расположения и благоустроенность:
- для помещений находящихся в границах проспект Аль-Фараби (северная сторона)- улица Кожамкулова (восточная сторона)- проспект Райымбека (южная сторона)- ул.Калдаякова (западная сторона)- коэффициент - 2;
- для помещений находящихся в границах улицы Тимирязева (северная сторона)- улица Ауэзова (восточная сторона)- проспекта Райымбека (южная сторона)- улицы Ауэзова (западная сторона) коэффициент - 1,4.;
- для помещений находящихся в границах улицы Тимирязева (северная сторона)- улицы Розыбакиева (восточная сторона)- проспекта Райымбека (южная сторона)- улицы Ауэзова (западная сторона)- коэффициент - 1,2.;
- для помещений находящихся в Турксибском районе коэффициент - 0,8.;
- полуподвальные, подвальные и цокольные помещения коэффициент - 0,9;
- помещения без холодного, горячего водоснабжения, канализации (или при отсутствии одного из них) коэффициент - 0,5.;
- на неблагоустроенные и подвальные помещения коэффициенты "2", "1,4", "1,2" не применяются.
Председатель
VIII-й сессии Алматинского
городского Маслихата
II-го созыва                          М. Кочкаров
Секретарь
Алматинского городского
Маслихата II-го созыва                Ж. Турегельдинов