"Тұрғын үйдi ұстау жөнiндегi жұмсалған шығынның мөлшерiн белгiлеу туралы"
Алматы қаласы әкімінің 2001 жылғы 14 тамыздағы N 1/129 қаулысы. Алматы қалалық Әділет басқармасында 2001 жылғы 29 тамызда N 386 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2011 жылғы 7 қарашадағы № 4/910 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2011.11.07 № 4/910 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңын, Коммуналдық қызмет көрсету Ережесiн, Алматы қаласының аумағын көрiктендiру, санитарлық тазалықта ұстау және тазалықты ұйымдастыру Ережесiн және басқа нормалық құқықтық актiлердi басшылыққа ала отырып, Алматы қалалық әкiмшiлiгi қаулы етеді:
1. Мемлекеттiк коммуналдық кәсiпорындар қызмет көрсететiн мемлекеттiк тұрғын үй қорындағы үйлерде, сондай-ақ жеке жай (пәтер) иелерiнiң үйлерiнде тұрғын үйдi ұстау төлемi айына үйдiң пайдалы алаңынан 1 шаршы метрiне 11 теңге 38 тиын болып белгiленсiн, сондай-ақ айына әрбiр газ қондырғысына үйдiң iшiндегi газ қондырғысына қызмет көрсетiлгенi үшiн әрбiр газ қондырғысынан 15 теңге мөлшерiнде қосымша төлем белгiленсiн. <*>
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы қалалық Әкімшілігінің 2002 жылғы 22 қарашадағы N 5/749 қаулысымен; Алматы қалалық Әкімшілігінің 2004 жылғы 29 маусымдағы N 3/523 қаулысымен.
2. Жоғарыда аталған тұрғын үй қорында, сондай-ақ тұрғын үй жайлар жеке меншiктегi азаматтардың үйлерiнде және меншiк иелерi кооперативтерi меншiгiндегi үйлерiнде жылу жүйелерiне, элеваторлық тетiктерге, ыстық және суық су құбырларына, электрмен жабдықтау жұмысына техникалық қызмет түрлерiн тиянақты өткiзудi тiкелей коммуналдық қызмет көрсетушiлер заңда белгiленген шарттарда және тәртiпте өткiзедi.
3. Алматы қаласы бойынша Қазақстан Республикасының Табиғи монополияны реттеу, бәсекелестiктi қорғау және шағын бизнестi қолдау агенттiгiнiң департаментi (Н.Ш.Алдабергенов) тарифтен қатты тұрмыстық қалдықтарды шығарудағы контейнерлердi шығару мен иелену, контейнерлер мен контейнерлiк алаңдарды тазалауға арналған шығындарды алып тастасын.
4. Жай (пәтер) иелерi кооперативтерiне жеке тұрғын үй қорында тұрғын үйдi ұстауға төлемдердi бекiткенде осы қаулыдағы белгiленген мөлшердi ұстану ұсынылады, төлем алу жай (пәтер) тұрғындарының жалпы жиналысының шешiмi болса ғана рұқсат берiледi.
5. Алматы қалалық Қаржы басқармасы (Қ.Қ.Тәжiбаев), Алматы қалалық Еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау департаментi (А.Ж.Нұрланов) тұрғын үйдi ұстауда белгiленген тәртiпте, төлем жайлы осы қаулыдағы 1 тармағында көзделгенiндей тұрғын үй көмегiн көрсетудегi қаржыландыруды және төлем берудi қамтамасыз етсiн.

Об установлении размера платы на расходы по содержанию жилища
Постановление Акимата города Алматы от 14 августа 2001 года N 1/129. Зарегистрировано Управлением юстиции города Алматы 29 августа 2001 года за N 386. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 7 ноября 2011 года N 4/910
Сноска. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 07.11.2011 N 4/910.
Руководствуясь Законом Республики Казахстан "О жилищных отношениях", Правилами предоставления коммунальных услуг, Правилами    благоустройства, санитарной очистки, соблюдения чистоты и организации уборки территорий г. Алматы и другими нормативными правовыми актами, Акимат г. Алматы ПОСТАНОВИЛ:
1. Установить плату на содержание жилища в домах государственного жилищного фонда, а также с собственников помещений (квартир), обслуживаемых государственными коммунальными предприятиями в размере 11 тенге 38 тиын на 1 кв.м полезной площади жилища в месяц, включая в ее состав плату за техническое обслуживание инженерных сетей, а также установить дополнительную плату за техническое обслуживание внутридомового газового оборудования в размере 15 тенге с одной газовой установки в месяц (приложение N 1).
Сноска. Пункт 1 - с изменениями, внесенными постановлениями Акимата города Алматы от 22.11.2002 N 5/749 и от 29.06.2004 N 3/523 .       2. Установить, что техническое обслуживание систем отопления, элеваторных узлов, горячего, холодного водоснабжения, электроснабжения, внутридомового газового оборудования в вышеуказанном жилищном фонде, а также в домах, где жилые помещения находятся в частной собственности граждан и в которых таковое обслуживание кооперативами собственников квартир проводится ненадлежащим образом, возлагается непосредственно на поставщиков коммунальных услуг в порядке и на условиях установленным законодательством.
3. Департаменту Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и поддержке малого бизнеса по г. Алматы (Алдабергенов Н.Ш.) исключить из тарифа на вывоз твердых бытовых отходов затраты на изготовление и приобретение контейнеров, обработку контейнеров и контейнерных площадок.
4. Рекомендовать кооперативам собственников помещений (квартир) при установлении платы на содержание жилища в частном жилищном фонде исходить из установленной настоящим постановлением ставки, при этом размер платы и его изменение утверждается на общем собрании жильцов-собственников помещений (квартир).
5. Финансовому управлению г. Алматы (Тажибаев К.К.), Департаменту труда, занятости и социальной защиты населения г. Алматы (Нурланов А.Ж.) обеспечить финансирование и выплату жилищной помощи на расходы по содержанию жилища в установленном порядке, исходя из указанной в п.1 настоящего постановления платы.

6. Төлем мөлшерi 2001 жылдың 1 қыркүйегiнен бастап енгiзiлсiн.
7. Алматы қаласы Әкiмiнiң 1997 жылғы 25 тамыздағы N 442  "Тұрғын үйдi ұстау жөнiндегi төлем мөлшерiн белгiлеу туралы" 1999 жылғы 30 наурыздағы N 307, 2001 жылғы 8 мамырдағы N 307, 2001 жылғы 4 қаңтардағы N 02 "Алматы қаласы Әкiмiнiң 1997 жылғы 25 тамыздағы N 442 "Тұрғын үйдi ұстау жөнiндегi төлем мөлшерiн белгiлеу туралы шешiмiне өзгерiстер енгiзу туралы" шешiмiнiң күшi жойылды деп есептелсiн.
8. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы Әкiмiнiң орынбасары М.Т.Дұлқайыровқа жүктелсiн.
Алматы қаласының Әкiмi
Әкiмшiлiк хатшысы
Алматы қаласы Әкiмiнiң
2001 ж. 14 тамыздағы
N 1/129 қаулысына
N 1 қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерістер енгізілді - Алматы қалалық Әкімшілігінің 2002 жылғы 22 қарашадағы N 5/749 қаулысымен; Алматы қалалық Әкімшілігінің 2004 жылғы 29 маусымдағы N 3/523 қаулысымен.
Кестедегі 11, 12 - жолдары алынып тасталды - Алматы қалалық Әкімдігінің 2006 жылғы 08 шілдедегі N 3/887 қаулысымен.
Тұрғын үйдi ұстау жөнiндегi тұрғын үйге
көмек беру кезiндегi ескерiлетiн жұмыс тiзбесi
N
р/с
Аталуы
Айына 1 ш.м. пайдалы алаңға жұмсалатын шығын(теңге)
1.
Күрделi жөндеу:
- үйдiң тұтас инженерлiк жүйелерi мен элеватор тетiктерiн алмастыру;
- шатырды жаңалау;
- үйдiң қабырғасын жөндеу;
- сыртқы есiк пен топшаларды алмастыру.

6. Размер платы ввести с 1 сентября 2001 года.
7. Признать утратившими силу решения Акима г. Алматы от 25.08.1997г. N 442 "Об установлении размера платы на расходы по содержанию жилища", от 30.03.1999г. N 307, от 08.05.2001г. N 307, от 04.01.2001г. N 2 "О внесении изменений в решение Акима г. Алматы от 25.08.1997г. N 442 "Об установлении размера платы на расходы по содержанию жилища".
8. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя Акима г. Алматы Дулкаирова М.Т.
Аким города Алматы                     К. Храпунов
Секретарь Акимата                      К. Тажиева
Приложение N 1
к постановлению
Акимата г. Алматы
от 4 августа 2001г. N 1/129
Перечень работ, учитываемых при предоставлении
жилищной помощи по расходам на содержание жилища <*>
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными постановлениями Акимата города Алматы от 29.06.2004 N 3/523 и от 08.07.2006 N 3/887 .
N
п/п
Наименование
Затраты на 1 м2
полезной площади
(в тенге) в месяц
1.
Капитальный ремонт:
- замена общедомовых инженерных сетей и элеваторных узлов;
- замена кровель;
- ремонт наружных стен домов;
- замена подъездных дверей и фрамуг.

1-20
2.
Ағымдағы жөндеу жұмысы:
1) үйдi толығымен ұстау:
- үйдiң қабырғаларындағы үңгiлердi жабу;
- түскен сызықтарды, саңылауларды сылау;
- суынған қабырғаларды жылы қаптау;
- үйдiң қабырғаларын сылау;
- шатырдың су аққан жерлерiн қалпына келтiру (толығымен алмастырмай);
- үйдiң сыртын сылау және сырлау;
- пәтерлердiң кiрмелерiндегi
баспалдақтарды темiр тiреуiштердi алмастыру.
2) тұрғын үйдi күзгi-қысқы және жазғы мезгiлде даярлау жұмыстары:
- сынған терезелердi қою және кiрмелердегi есiктердi жөндеу;
- құбырларды орау;
- шатырды тазалау;
- жылына 2 рет жертөлелердi тазалау.

1-20
2.
Текущий ремонт:
1) содержание общих частей дома:
- замена отдельных участков отмосток по периметру зданий;
- герметизации стыков, заделка выбоин и трещин;
- утепление промерзающих участков стен;
- побелка частей наружных стен домов;
- все виды работ по устранению течи кровель (кроме полной замены);
- все виды  штукатурно-малярных работ во всех помещениях, кроме жилых;
- заделка и ремонт перил, замена элементов деревянных лестниц в подъездах;
2) все виды работ по подготовке жилых зданий в осенне-зимний и летний периоды:
- замена разбитых стекол и ремонт дверей в подъездах;
- теплоизоляция трубопроводов,
- очистка кровли от мусора, грязи, листьев;
- очистка и дезобработка подвалов 2 раза в год.

1-00
3.
Көрiктендiру, контейнерлер мен контейнерлік алаңдарды дәрілеу:
- ұраларды тегiстеу;
- үйдiң ауласында жасыл желектердi отырғызу;
- шағын сән беретiн сәулет үлгiлерiн отырғызу.
0-55
4.
<*>
5.
Ауланы сыпыру, қар күреу, гүлзарларды қарау, жасыл желектердi отау, қыста жолдарға құм шашу, сыпырушыларға ақша төлеу, әлеуметтiк сақтандыру, мүкәммал мен арнайы киiмдер алғызу, контейнерлер тұрған алаңды және тұрғын үйлердiң жертөлелерiн тазалау.

1-00
3.
3. Благоустройство, дезобработка контейнеров и контейнерных площадок:
- ямочный ремонт;
- посадка и полив зеленых насаждений и придомовой территории;
- установка малых архитектурных форм.
0-55
4.
Подпункт 4 исключен постановлением
Акимата города Алматы от 29.06.2004 N 3/523
5.
Уборка придомовой территории, удаление снега и наледи с пешеходных дорожек, уборка газонов, их косьба, подготовка и посыпка песка на тротуары в зимний период, оплата труда дворникам, социальное страхование, приобретение инвентаря, спецодежды, уборка контейнерных площадок и подъездов жилых домов.

1-80
6.
Кезектi жарықтандыру (1 қабаттардағы электр лампыларын алмастыру).
0-60
7.
Лифтiлерге жарық беру (1-2 қабаттан басқа).
1-37
8.
ӘБҚ ұстау (жалақы, әлеуметтiк сақтандыру, әкiмшiлiк шаруашылық шығындар)
1-00
9.
Жылу беру жүйелерi мен элеватор тетiктерiне техникалық қызмет көрсету:
1) жылу жүйелерiне қызмет көрсету:
- жылу жүйелерiн қарау;
- жылу жүйелерiн қосу және ажырату (күзде, жазда, апаттық қалыпта);
- жылу жүйелерiн сақтауға қою (көктемде), жылу жүйелерiнiң жағдайын 10 күнде бiр рет тексеру;
- жылу жүйелерiн оны қосқанда тексерiп, ретке келтiру;
- жылу жүйелерiндегi ақауды жөндеу (су шүмектерiн тексеру, құбырларды жылыту, орау, ауа өткiзгiш мұржаларды тазалау,
таттанған тетiктердi жөндеу, құбыр тiреуiштерiн нығайту);
- жылу мерзiмi алдында құбырларда қалған суды алмастыру;
- жылу мерзiмi алдында құбырларды үрлеу;
- бақылау-өлшеу приборлары және автоматиканы ретке келтiру жұмыстары;
2) элеватор тетiктерiне қызмет көрсету (жеке жылу пункті):
- жеке жылу пункті айына 2 рет, жылу қысымын өлшеп анықтайды;
- жылу беру мен тоқтату кезiндегi қалыпты жұмыс;
- жұмыс тетiктерiне қажеттi бөлшектердi алмастыру;
- тат басудан барлық құбыр тетiктерiн тазалау;
- құбыр бұрандаларын алмастыру;
- құбырдан аққан суды тоқтату;
- бос тiреуiштердi нығайту;
- барлық тетiктердi қалпына келтiру.
1-72
10.
Ыстық және суық су құбырларына қызмет көрсету:
1) сантехникалық:
- су құбырлары тiректерiн тазалау;
- жер төлелердегi жуынды құбырларын тазалау, оның құдықтарын тазалау;
- 1 қабаттағы құбырлардың түйiндерiн тазалау;
- су толған құдықтарды тазалау;
- барлық материалдарды қосқандағы қажеттi бұрандаларды алмастыру;
- пәтер иесiнiң материалынан (апат жағдайындағы пәтердегi барлық қолданыстағы құбыр бөлшектерiн алмастыру);
- су ағатын жабдықтарды реттеу;
- су шүмегiнен аққан суды тоқтату;
- бұрандаларды кендiрмен орау;
- сызаттарды дәнекерлеу;
- суық және ыстық су ағатын қабаттардағы су құбырларын алмастыру, үңгiлеулердi қосқанда;
- суық және ыстық су құбырларының тат басқан жерлерiн алмастыру, 1 метрден аспаса;
- шойын жуынды құбырларын 2 метрден аспаса, бұрандаларымен қоса алмастыру (материалдың құнын қоспағанда);
- жертөлелерде, қабаттарда шүмектерден аққан суларды тоқтату;
- жуынды ағатын құбырлардағы ақауларды ретке келтiру;
- жер төлелердегi жиналған суды тартып алу;
- жертөлелердегi жөндеу жұмыстары.
2) электротехникалық:
- электрмен жабдықтау жұмыстарын орындау;
- негізгі бөлу щитіндегі күйiп кеткен ток өткiзгiштердi алмастыру;
- кiре берiстегi және қабаттардағы жанып кеткен ток беретiн негізгі бөлу щитіндегі жабдықтарды қалпына келтiру;
- кезектi кернеуге қосымша қуат беру;
- кезектi кернеудегi ток ажырататындарды алмастыру.
1-62
11.
Алынып тасталды
(V06R708)
0-41
12.
Алынып тасталды
(V06R708)
0-11
Жиынтығы:
11-30
13.
Үйдегi газ жабдықтарына қызмет көрсету:
1) сыртқы көрiнiсiн тексеру:
- газ жабдығының "Газ шаруашылығындағы қауiпсiздiк ережесiне" сай орнатылғандығын тексеру;
- газ жабдығының жұмыс жағдайы;
- газ бар бөлменiң желдеткiштерiнiң қалыпты болуын тексеру
2) газды ашып-жабатын тетiктен газдың шықпауын тексеру;
3) үйдiң сыртындағы және бөлмелердегi газды ашып-жабатын тетiктердi тексерiп, майлап, қатайту;
4) газ құбырының және оның ажыратқыш тетiктерiнiң тығыздығын тексеру;
5) тетiктердi тазалап, қайта майлау:
- газ алдындағы ашып-жабылатын тетiктердi;
- газдың өзiнде орналасқан тетiктердi;
6) газ тетiктерiн жалынның берiлуiне қарай реттеу;
7) тұрмыстағы газ аппаратын, автоматты қондырғыны тексерiп, тазалау және қалпына келтiру;
8) барлық ақауларды түзеу, газ аппаратындағы iстен шыққан бөлшектердi алмастыру.

1-80
6.
Дежурное освещение (освещение подъездов, замена электрических ламп на 1 этажах и крыльце)
0-60
7.
Электропитание лифтов, кроме 1 и 2 этажей
Сноска. Подпункт 7 - с изменениями,
внесенными постановлением Акимата
г.Алматы от 22.11.2002 N 5/749.
1-37<*>
8.
Содержание АУП (заработная плата, социальное страхование, административно-хозяйственные расходы)
1-00
9.
Техническое обслуживание систем отопления и элеваторных узлов:
1) по обслуживанию систем отопления:
- осмотр систем отопления;
- включение и отключение системы отопления (осень, весна, аварийное, режимное);
- консервация систем отопления (весной), проверка состояния систем отопления в период консервации 1 раз в 10 дней;
- регулировка систем отопления при запуске и при изменении режимов;
- устранение незначительных  неисправностей в системах отопления (закрепление отставших участков теплоизоляции, покровного слоя, устранение течей, в том числе в резьбовых соединениях без их замены, установка бандажей на трубы, очистка грязевиков, воздухосборников, запорно-регулирующей арматуры от накипи и солевых отложений, укрепление опор под расшатавшимися разводящими магистральными трубопроводами, смена прокладок, арматуры);
- замена воды в системах перед отопительным сезоном;
- гидравлическая промывка систем отопления;
- наладка и включение в работу КИПиА и электроаппаратуры.
2) по обслуживанию элеваторных узлов (ИТП):
- осмотр ИТП 2 раза в месяц с замером температуры, давления, коэффициента смещения;
- переключение на режим горячего водоснабжения в начале и окончании отопительного сезона и по режиму работы  теплосети;
- смена прокладок запорной и регулирующей арматуры;
- очистка грязевиков, запорной и регулирующей арматуры от накипи и солевых отложений;
- замена дроссельных органов (сопел, стаканов, шайб) и при необходимости их корректировка;
- устранение течей;
- укрепление расшатавшихся опор;
- контроль, наладка, включение приборов КИПиА и электроаппаратуры.
1-72
10.
Техническое обслуживание горячего и холодного водоснабжения, электроснабжения:
1) сантехнические:
- прочистка канализационных стояков;
- прочистка канализации в подвале, включая выпуск до 1 колодца;
- прочистка засора унитаза на 1 этаже;
- прочистка ливневой канализации;
- замена клапанов, прокладок, контргаек, сгонов, резьб, поплавков, коронок, вентилей, гибких подводок, шаркранов, включая материал;
- из материала квартиросъемщика (смена полотенцесушителя, смена сифонов, груш, манжет, смена смесителей включая сварочные работы, смена сантехоборудования, находящегося в аварийном состоянии);
- регулировка смывных бачков;
- устранение течи на резьбовых соединениях;
- набивка сальников на вентили;
- заваривание свищей;
- смена участков стояков холодного, горячего водоснабжения в перекрытии, включая пробивку отверстий;
- смена отдельных участков трубопроводов холодного, горячего   водоснабжения не более 1 м;
- смена труб чугунной канализации до 2 м в подвале или квартире, включая смену фасонных частей (без стоимости материалов);
- устранение течи на вентилях, задвижках в подвалах, техэтажах;
- устранение просадки канализационных трубопроводов и выпусков;
- откачка воды из подвальных помещений;
- производство профилактического ремонта в подвале.
2) электротехнические:
- выполнение временной схемы электроснабжения;
- замена сгоревших предохранителей в главном распределительном щите;
- восстановление отгоревших проводников фаза-нуль в главном распределительном щите и этажном щите;
- подача напряжения на дежурное освещение;
- замена выключателей дежурного освещения.
1-62
11.
Подпункт 11 исключен постановлением Акимата города Алматы от 08.07.2006 N 3/887
12.
Подпункт 12 исключен постановлением Акимата города Алматы от 08.07.2006 N 3/887
ИТОГО:
11-30
13.
13. Техническое обслуживание внутридомового газового оборудования:
1) проверка внешним осмотром:
- соответствие установки газовых приборов и монтажа газопроводов требованиям "Правил безопасности в газовом хозяйстве";
- состояние и работоспособность газового оборудования;
- наличие тяги в дымоходах и вентканалах (где установлены газовые аппараты с отводом продуктов сгорания в дымоход);
2) перекрытие кранов на отпусках перед приборами;
3) разборка и смазка всех кранов, расположенных между краном на вводе в здание и кранами на отпуске перед приборами (так называемые краны на стояках и квартирной разводке в жилых домах старого типа);
4) проверка герметичности внутридомовой разводки газопроводов и установленной на ней арматуры (кранов) при помощи приборов (газовых индикаторов - ИГ) или обмыливанием мыльной эмульсией;
5) Разборка, очистка от смазки и вновь смазка:
- кранов (на отпусках) перед газовыми приборами;
- кранов, установленных на газовых приборах (аппаратах);
6) регулировка визуально по виду пламени процесса сжигания газа (горелка должна обеспечивать полное сгорание газа и устойчивость пламени на всех режимах работы);
7) проверка работоспособности бытовых газовых аппаратов, автоматических устройств газооборудования, очистка, наладка и их регулировка;
8) устранение всех обнаруженных неисправностей. Замена или ремонт вышедших из строя деталей газовых аппаратов, участков газопроводов и их креплений.

15-00 теңге (әрбір газқондырғысынан кейін)
Әкiмшiлiк хатшысы

15-00 тенге (с одной  газовой
установки)
Секретарь Акимата                    К. Тажиева