2002 жылға арналған облыстық бюджет туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2001 жылғы 22 желтоқсандағы N 14/3 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет басқармасында 2002 жылғы 22 қаңтарда N 503 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2010 жылғы 23 шілдеде N 27/10 Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2010.07.23 N 27/10 Шешімімен
1. 2002 жылға арналған облыстық бюджет 1 қосымшаға сәйкес келесi көлемдерде бекiтiлсiн:
а) түсiмдер - 9820917 мың теңге, соның iшiнде:
кiрiстер - 3506358 мың теңге;
ресми алынған трансферттер - 5241369 мың теңге;
бюджеттен бұрын берiлген кредиттер бойынша негiзгi берешектi өтеу - 1073190 мың теңге;
б) шығыстар және кредиттеу - 10277630 мың теңге, соның iшiнде:
шығыстар - 9314440 мың теңге;
несиелендiру - 963190 мың теңге. <*>
Ескерту. Өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2002 жылғы 1 ақпандағы N 15/1; СҚО Мәслихатының 2002 жылғы 21 наурыздағы N 16/1; СҚО Мәслихатының 2002 жылғы 27 наурыздағы N 16/2-а; СҚО Мәслихатының 2002 жылғы 19 сәуірдегі N 17/4; СҚО Мәслихатының 2002 жылғы 15 мамырдағы N 18/1; СҚО Мәслихатының 2002 жылғы 5 шілдедегі N 19/1; СҚО Мәслихатының 2002 жылғы 26 қыркүйектегі N 20/2; СҚО Мәслихатының 2002 жылғы 25 қарашадағы N 21/1; СҚО Мәслихатының 2002 жылғы 24 желтоқсандағы N 22/2 шешімдерімен.
2. 2002 жылға арналған облыстық бюджеттiң кiрiстерi Қазақстан Республикасының "Бюджет жүйесi туралы" Заңына сәйкес келесi салықтық түсiмдер есебiнен қалыптастырылды деп белгiленсiн:
төмен тұрған бюджеттерге есептелiнетiн сомаларды қоспағандағы төлем көзiнен ұсталатын, жеке тұлғалардан алынатын табыс салығы;
төмен тұрған бюджеттерге есептелiнетiн сомаларды қоспағандағы әлеуметтiк салық.
3. Облыстық бюджеттiң кiрiстерi келесi салықтық емес түсiмдерден қалыптастырылады деп белгiленсiн:
қоршаған ортаны ластағаны үшiн төлемдер;
қоршаған ортаны қорғау туралы заңдарды бұзғаны үшiн айыппұл;
тәркiленген аңшылық және балық аулау құралдарын сатудан, зиянның орнын толтыру туралы арыз етушiлер бойынша табиғатты пайдаланудан алынған қаражаттар;
коммуналдық меншiктегi мүлiктi жалға беру (облыс әкiмiнiң меншiгi болып табылатын);
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелерге тиiстi мүлiктердi сатудан түскен түсiмдер;
облыстық бюджеттен мемлекеттiк мекемелер, ұйымдар ұсынатын қызметтердi сатудан түскен түсiмдер;
коммуналдық мемлекеттiк кәсiпорындардан пайда үлесi (облыс әкiмiнiң);
коммуналдық меншiк нысандарын жекешелендiруден түскен түсiмдер (облыс әкiмiнiң).

Об областном бюджете на 2002 год.
Решение Северо-Казахстанского маслихата от 22 декабря 2001 года N 14/3. Зарегистрировано Управлением юстиции Северо-Казахстанской области 22 января 2002 года за N 503. Утратило силу - решением маслихата Северо-Казахстанской области от 23 июля 2010 года N 27/10
Сноска. Утратило силу - решением маслихата Северо-Казахстанской области от 23.07.2010 г. N 27/10
1. Утвердить объем областного бюджета на 2002 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
а) поступления - 9820917 тыс.тенге, в том числе:
доходы - 3506358 тыс.тенге;
полученные официальные трансферты - 5241369 тыс.тенге;
погашение основного долга по ранее выданным из бюджета кредитам - 1073190 тыс.тенге;
б) расходы и кредитование - 10277630 тыс.тенге, в том числе:
расходы - 9314440 тыс.тенге;
кредитование - 963190 тыс.тенге. <*>
Сноска. Внесены изменения - решениями областного маслихата от 1 февраля 2002 года N 15/1; от 21 марта 2002 года N 16/1; от 27 марта 2002 года N 16/2-а; от 19 апреля 2002 года N 17/4; от 15 мая 2002 года N 18/1; от 5 июля 2002 года N 19/1; от 26 сентября 2002 года N 20/2; от 25 ноября 2002 года N 21/1; от 24 декабря 2002 года N 22/2.
2. Установить, что доходы областного бюджета на 2002 год формируются в соответствии с Законом Республики Казахстан "О бюджетной системе" за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога, удерживаемого у источника выплаты, за исключением сумм, зачисляемых в нижестоящие бюджеты; социального налога, за исключением сумм, зачисляемых в нижестоящие бюджеты.
3. Установить, что доходы областного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
платежей за загрязнение окружающей среды;
штрафов за нарушение законодательства об охране окружающей среды;
средств, полученных от природопользователей по искам о возмещении вреда, от реализации конфискованных орудий охоты и рыболовства;
аренды имущества коммунальной собственности (являющейся собственностью акима области);
поступлений от продажи имущества, принадлежащего государственным учреждениям, финансируемым из областного бюджета;
поступлений от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, организациями из областного бюджета;
доли прибыли коммунальных государственных предприятий (акима области);
поступлений от приватизации объектов коммунальной собственности (акима области).

4. Төмен тұрған бюджеттер кiрiстерi келесi салықтық түсiмдер есебiнен қалыптастырылады деп белгiлесiн:
облыстық бюджетке аударылатын сомаларды қоспағанда, төлем көзiнен ұсталатын, жеке табыс салығы;
кәсiпкерлiк қызметпен шұғылданатын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы;
акциздер;
облыстық бюджетке аударылатын сомаларды қоспағанда, әлеуметтiк салық;
заңды және жеке тұлғалардың мүлкiне салынатын салық;
жер салығы;
көлiк құралдарына салық;
бiрыңғай жер салығы;
су үшiн төлемдер;
үстiртiн көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлемдер;
орманды пайдаланғаны үшiн төлемдер;
жер учаскелерiн пайдаланғаны үшiн төлемдер;
кәсiпкерлiк және кәсiби қызметiн жүргiзгенi үшiн алымдар;
мемлекеттiк баждар.
5. Төменгi тұрған бюджеттердiң кiрiстерi келесi салықтық емес түсiмдерден қалыптастырылады деп белгiленсiн:
коммуналдық мемлекеттiк кәсiпорындардың пайда үлесi (аудандар
және Петропавл қаласы әкiмдерi);
коммуналдық меншiк болып табылатын акция пакеттерiне дивидендтiк түсiмдер (аудандар және Петропавл қаласы әкiмдерi);
жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелерге тиiстi мүлiктi сатудан түскен түсiмдер жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелер ұсынатын қызметтердi сатудан түскен түсiмдер;
медициналық айықтырғыштарға түскен тұлғалардан алынатын түсiмдер;
стандарт талаптарына және сертификат тәртiптерiне сәйкес емес өнiмдердi, жұмыстарды және қызметтердi сатудан алынған кiрiстер сомасының түсiмдерi әкiмшiлiк айыппұлдар және санкциялар;
жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттiк мекемелер өндiрiп алатын өзге де санкциялар мен айыппұлдар;
өзге де салықтық емес түсiмдер;
коммуналдық  меншiк нысандарын жекешелендiруден түскен түсiмдер (аудандар мен Петропавл қаласы әкiмдерi);
жер учаскелерiн сатудан және жердi тұрақты пайдалану құқығынан түскен түсiмдер.
6. Төлем көздерiнен ұсталатын әлеуметтiк салықтан, жеке табыс салығынан және акциздерден түскен 2002 жылға арналған түсiмдердiң сомасын білу аудан, Петропавл қаласына бюджеттерiне, келесi көлемдерде белгiленсiн:
а) төлеу көзiнен ұсталынатын, жеке тұлғалардан табыс салығы бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есiл, Жамбыл, Қызылжар, М.Жұмабаев, Мамлют, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Целинный, Шал ақын аудандарына, Петропавл қаласына - 30 пайыз;
б) әлеуметтiк салық бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есiл, Жамбыл, Қызылжар, М.Жұмабаев, Мамлют, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Целинный, Шал ақын аудандарына, Петропавл қаласына - 30 пайыз;
в) акциздерден:
жанармай және дизельдi отынды, алкогольды өнiмдердi, ойын бизнесiн бөлшек саудада сатудан:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есiл, Жамбыл, Қызылжар, М.Жұмабаев, Мамлют, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Целинный, Шал ақын аудандарына, Петропавл қаласына - 100 пайыз.

4. Установить, что  доходы  нижестоящих бюджетов формируются за счет следующих налоговых поступлений;
индивидуального подоходного налога, удерживаемого у источника выплат, за исключением сумм, зачисляемых в областной бюджет;
индивидуального подоходного налога с физических лиц, занимающихся предпринимательской деятельностью;
акцизов;
социального налога, за исключением сумм, зачисляемых в областной бюджет;
налога на имущество юридических и физических лиц;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
платы за воду;
платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
платы за лесные пользования;
платы за пользование земельными участками;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственной пошлины.
5. Установить, что доходы нижестоящих бюджетов формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доли прибыли коммунальных государственных  предприятий (акимов районов и г.Петропавловска);
поступлений дивидендов на пакет акций, являющихся коммунальной собственностью (акимов районов и г.Петропавловска);
поступлений от продажи имущества, принадлежащего государственным учреждениям, финансируемым из местного бюджета;
поступлений от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемых из местного бюджета;
поступлений платы от лиц, помещенных в медицинские вытрезвители;
поступлений суммы дохода, полученного от реализации продукции, работ и услуг, не соответствующих требованиям стандартов и правил сертификации;
административных штрафов и санкций;
прочих санкций и штрафов, взимаемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
прочих неналоговых поступлений;
поступлений от приватизации объектов коммунальной собственности (акимов районов и г.Петропавловска);
поступлений от продажи земельных участков и права постоянного землепользования.
6. Установить на 2002 год распределение суммы поступлений от социального налога, индивидуального подоходного налога, удерживаемого у источника выплат, и акцизов в бюджеты районов, города Петропавловска в следующих размерах:
а)  по индивидуальному подоходному налогу, удерживаемому у источника выплат:
Айыртаускому, Акжарскому, Аккайынскому, Есильскому, Жамбылскому, Кызылжарскому, М.Жумабаева, Мамлютскому, Тайыншинскому, Тимирязевскому, Уалихановскому, Целинному, Шал акына районам, городу Петропавловску - 30 процентов;
б) по социальному налогу:
Айыртаускому, Акжарскому, Аккайынскому, Есильскому, Жамбылскому, Кызылжарскому, М.Жумабаева, Мамлютскому, Тайыншинскому, Тимирязевскому, Уалихановскому, Целинному, Шал акына районам, городу Петропавловску - 30 процентов;
в) акцизов:
от реализации в розничной торговле бензина и дизельного топлива, алкогольной продукции, от игорного бизнеса:
Айыртаускому, Акжарскому, Аккайынскому, Есильскому, Жамбылскому, Кызылжарскому, М.Жумабаева, Мамлютскому, Тайыншинскому, Тимирязевскому, Уалихановскому, Целинному, Шал акына районам, городу Петропавловску - 100 процентов.

7. Мемлекеттiк бiлiм мекемелерiмен, санитарлық-эпидемиологиялық мекемелермен, жалпы типтегi қарттар мен мүгедектер үшiн интернат үйлерiмен, соттың сараптау органдарымен, туберкулездiк мекемелермен, психоневрологиялық мекемелермен, ақыл-есi кем балалар интернат үйлерi және психоневрологиялық интернаттармен, қылмыстық-атқару жүйесi мекемелерiмен, iшкi iстер органдарының арнайыландырылған күзет, бөлiмшелерiмен, iшкi iстер органдарының  тексерiс изоляторларымен, Мемлекеттiк өртке қарсы қызметтiң аумақтық бөлiмшелерiмен, мемлекеттiк мұрағат мекемелерiмен, мемлекеттiк кiтапханалармен ұсынылатын тауарлардан және қызметтерден түскен түсiмдер олармен қолданылатын Қазақстан Республикасы Үкiметiмен анықталған тәртiпте белгiленсiн.
8. 2002 жылға арналған облыс әкiмiнiң резерв көлемi 99894 мың теңгеге, соның iшiнде төтенше жағдайларды және табиғи және техногендiк сипаттағы шараларды қаржыландыру үшiн - 99894 мың теңгеге, сот шешiмi жөнiндегi облыс әкiмiнiң мiндеттерiн орындау бойынша - 5000 мың теңгеге бекiтiлсiн. <*>
Ескерту. Өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2002 жылғы 26 қыркүйектегі N 20/2 ; СҚО Мәслихатының 2002 жылғы 25 қарашадағы N 21/1 ; СҚО Мәслихатының 2002 жылғы 24 желтоқсандағы N 22/2 шешімдерімен.
9. 2002 жылдың 1 қаңтарынан қызметтiк ғимараттар мен көлiк құралдарын ұстау, қызмет көрсету және жөндеу, оған жанар-жағармай материалдарын сатып алуды қоса отырып, сондай-ақ аумақтық iшкi iстер органдарының коммуналдық қызметтерiн, электр қуатын, жылу және байланыс қызметiн төлеу жөнiндегi шығыстар жергiлiктi бюджет қаржысы есебiнен жүзеге асырылады деп белгiленсiн.
10. 2002 жылы аудандар және Петропавл қаласы бюджеттерiне 4965642 мың теңге сомасында трансферттер бөлiнсiн, соның iшiнде:
Айыртау ауданына      414884
Ақжар ауданына        302001
Аққайың ауданына      297841
Есiл ауданына         355177
Жамбыл ауданына       354600
Қызылжар ауданына     375997
М.Жұмабаев ауданына   381981
Мамлют ауданына       211814
Тайынша ауданына      522705
Тимирязев ауданына    202434
Уәлиханов ауданына    300009
Целинный ауданына     431978
Шал ақын ауданына     285239
Петропавл қаласына    528982 <*>
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2002 жылғы 1 ақпандағы N 15/1 ; СҚО Мәслихатының 2002 жылғы 21 наурыздағы N 16/1 ; СҚО Мәслихатының 2002 жылғы 19 сәуірдегі N 17/4 ; СҚО Мәслихатының 2002 жылғы 15 мамырдағы N 18/1 ; СҚО Мәслихатының 2002 жылғы 5 шілдедегі N 19/1 ; 2002 жылғы 26 қыркүйектегі N 20/2 ; СҚО Мәслихатының 2002 жылғы 25 қарашадағы N 21/1 ; СҚО Мәслихатының 2002 жылғы 24 желтоқсандағы N 22/2 шешімдерімен.

7. Установить, что поступления от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями образования, санитарно-эпидемиологическими учреждениями, органами судебной экспертизы, туберкулезными учреждениями, психоневрологическими учреждениями, домами интернатами для престарелых и инвалидов общего типа, домами интернатами для умственно-отсталых детей и психоневрологическими интернатами, учреждениями уголовно-исполнительной системы, специализированными охранными подразделениями органов внутренних дел, следственными изоляторами органов внутренних дел, территориальными подразделениями Государственной противопожарной службы, государственными  архивными учреждениями, государственными библиотеками, используются ими в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.
8. Утвердить резерв акима области на 2002 год в размере 99894 тыс.тенге, в том числе для финансирования чрезвычайных ситуаций и мероприятий природного и техногенного характера - 99894 тыс.тенге, по выполнению обязательств акима области по решениям судов - 5000 тыс.тенге. <*>
Сноска. Внесены изменения - решениями областного маслихата от 26 сентября 2002 года N 20/2 ; от 25 ноября 2002 года N 21/1 ; от 24 декабря 2002 года N 22/2 .
9. Установить, что с 1 января 2002 года расходы на содержание, обслуживание и ремонт служебных помещений и транспортных средств, включая приобретение горюче-смазочных материалов, а также расходы по оплате коммунальных услуг, электроэнергии, отопления и услуг связи территориальных органов внутренних дел осуществляются за счет средств местных бюджетов.
10. Выделить в 2002 году трансферты бюджетам районов и городу Петропавловску в сумме 4965642 тыс.тенге, в том числе:
Айыртаускому району          414884
Акжарскому району            302001
Аккайынскому району          297841
Есильскому району            355177
Жамбылскому району           354600
Кызылжарскому  району        375997
району М.Жумабаева           381981
Мамлютскому району           211814
Тайыншинскому  району        522705
Тимирязевскому району        202434
Уалихановскому району        300009
Целинному району             431978
району Шал акына             285239
г. Петропавловску            528982  <*>
Сноска. В пункт 10 внесены изменения - решениями областного маслихата от 1 февраля 2002 года N 15/1 ; от 21 марта 2002 года N 16/1 ; от 19 апреля 2002 года N 17/4 ; от 15 мая 2002 года N 18/1 ; от 5 июля 2002 года N 19/1 ; от 26 сентября 2002 года N 20/2 ; от 25 ноября 2002 года N 21/1 ; от 24 декабря 2002 года N 22/2 .

10-1. Жыл басында қалыптасқан облыстық бюджеттiң бюджеттiк қаржысының бос қалдықтары есебiнен бөлiнсiн:
а) 2 қосымшаға сәйкес аудандық iшкi iстер органдарына қосымша штат санын ұстауға - 23024 мың теңге, Петропавл қаласының бюджет саласындағы қызметкерлерiне жалақы төлеуге - 19000 мың теңге;
б) 3 қосымшаға сәйкес бағдарламалар бойынша облыстық бюджет шығыстарына 277773 мың теңге;
в) Сәбит Мұқанов атындағы қазақ сазды-драмалық театрына креслолар сатып алу үшiн - 700 мың теңге, облыс аудандарында мемлекеттiк жер инспекциясын құру үшiн - 12960 мың теңге;
г) iшкi iстер басқармасына миграциялық полиция басқармасының ғимаратын күрделі жөндеуге - 3200 мың теңге, коммуналдық меншiктi басқару және жекешелендiру жөнiндегi департаментке коммуналдық меншiк объектiлерiн жөндеудi аяқтауға - 7500 мың теңге;
д) аудандық мәслихаттарға тексеру комиссиясын ұстауға - 2600 мың теңге;
е) коммуналдық меншік объектілерін салу үшін жобалау-сметалық құжаттарды әзірлеуге (Петропавл қаласы) - 24669 мың теңге;
ж) дәулетті емес ауылдық ұйымдармен жұмыс жөніндегі өкілетті органды ұстауға (ауыл шаруашылық департаменті) - 2033 мың теңге;
з) табиғатты қорғау іс-шараларын орындауды бақылауды жүзеге асыру жөніндегі өкілетті органды ұстауға құрылыс және әлеуметтік инфрақұрылым облыстық басқармасы) - 1853 мың теңге;
и) "Қоршаған ортаны қорғаудың Солтүстік Қазақстан қоры" мемлекеттік мекемесіне - 95 мың теңге;
к) жергілікті бюджеттердің атқарылуын бақылау жөніндегі өкілетті органды ұстауға (қаржы департаменті) - 3519 мың теңге;
л) туризм және спорт басқармасына мүгедектер арасындағы спорттық іс-шараларды өткізуге - 5667 мың теңге;
м) білім беру департаментіне мемлекеттік орта білім беретін кітапхана қорларын жаңарту үшін оқулықтарды сатып алу және жеткізіп беруге - 30000 мың теңге;
н) мемлекеттік тілді дамыту жөніндегі комитеттің қосымша адам санына - 500 мың теңге;
о) Шағын және орта бизнесті қолдау жөніндегі басқармаға Технопарк аумағындағы коммуналдық рынокты қайта жаңартуына - 10000 мың теңге;
п) баспанаға аса зәру тұрғындарды үймен қамтамасыз етуге - 7272 мың теңге;
р) коммуналдық меншік объектілеріне жөндеу жүргізуге - 18610 мың теңге. <*>
Ескерту. 10-тармақ 10-1 тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2002 жылғы 1 ақпандағы N 15/1 ; 10-1 тармағы в) тармақшасымен толықтырылды - СҚО Мәслихатының 2002 жылғы 21 наурыздағы N 16/1 ; 10-1 тармағына өзгеріс енгізілді және г) тармақшасымен толықтырылды - СҚО Мәслихатының 2002 жылғы 15 мамырдағы N 18/1 ; 10-1 тармағына өзгеріс енгізілді және тармақшалармен толықтырылды - СҚО Мәслихатының 2002 жылғы 5 шілдедегі  N 19/1 шешімдерімен.

10-1. Выделить за счет свободных остатков бюджетных средств областного бюджета, сложившихся на начало года:
а) на содержание дополнительной штатной численности районных органов внутренних дел 23024 тыс.тенге, на выплату заработной платы работникам бюджетной сферы г.Петропавловска - 19000 тыс.тенге, согласно приложению 2;
б) на расходы областного бюджета по программам в сумме 277773 тыс.тенге согласно приложению 3.
в) для приобретения кресел казахскому музыкально-драматическому театру им.С.Муканова - 700 тыс.тенге, на содержание областной и районных государственных земельных инспекций области - 12960 тыс.тенге.
г) управлению внутренних дел на капитальный ремонт здания управления миграционной полиции - 3200 тыс.тенге, департаменту по управлению коммунальной собственностью и приватизации на завершение ремонта объектов коммунальной собственности - 7500 тыс.тенге.
д) районным маслихатам на содержание председателей ревизионной комиссии - 2600 тыс.тенге;
е) на разработку проектно-сметной документации для строительства объектов коммунальной собственности (г.Петропавловск) - 24669 тыс.тенге;
ж) на содержание уполномоченного органа по работе с несостоятельными сельскими организациями (департамент сельского хозяйства) - 2033 тыс.тенге;
з) на содержание уполномоченного органа по осуществлению контроля за реализацией природоохранных мероприятий (областное управление строительства и социальной инфраструктуры) - 1853 тыс.тенге;
и) государственному учреждению "Северо-Казахстанский фонд охраны окружающей среды" - 95 тыс.тенге;
к) на содержание уполномоченного органа по контролю за исполнением местных бюджетов (департамент финансов) - 3519 тыс.тенге;
л) управлению по туризму и спорту на проведение спортивных мероприятий среди инвалидов - 5667 тыс.тенге;
м) департаменту образования на приобретение и доставку учебников для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего образования - 30000 тыс.тенге;
н) на содержание дополнительной численности комитету по развитию государственного языка - 500 тыс.тенге;
о) управлению по поддержке малого и среднего бизнеса на завершение реконструкции коммунального рынка на территории Технопарка - 10000 тыс.тенге;
п) на обеспечение жильем особо нуждающихся лиц населения - 7272 тыс.тенге;
р) на проведение ремонта объектов коммунальной собственности - 18610 тыс.тенге. <*>
Сноска. Пункт 10. дополнен пунктом 10-1. - решением областного маслихата от 1 февраля 2002 года N 15/1 ; пункт 10-1. дополнен подпунктом в) - решением областного маслихата от 21 марта 2002 года N 16/1 ; в пункт 10-1 внесены изменения и дополнен подпунктом г) -  решением областного маслихата от 15 мая 2002 года N 18/1 ; в пункт 10-1 внесены изменения и дополнен подпунктами - от 5 июля 2002 года N 19/1 .

10-2. 2002 жылға арналған бюджетте қарастырылсын:
республикалық бюджеттен түскен 900000 мың теңге сомасындағы несие 4,9 % жылдық ставка сыйақы мөлшерлемесімен;
"2002 жылғы көктемгi егiс және егiн жинау жұмыстарын жүргiзуге ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердi несиелендiру" жергiлiктi даму бюджеттік бағдарламасына 900 000 мың теңге сомасында;
ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерiмен алынған 900000 мың теңге сомасындағы алынған несиені қайтарып алу;
жергілікті атқарушы органның 25760 мың теңге сомасындағы несие бойынша қарызына қызмет көрсету;
900 000 мың теңге сомасындағы жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджет алдындағы қарызын 2002 жылдың 1 желтоқсанына дейін өтеу.
Нұсқалған несиенi қызмет көрсетумен және өтеумен байланысты бюджеттік бағдарламаны 2002 қаржылық жыл аралығында секвестрлеуге (кесуге) жатпайды деп белгіленсін. <*>
Ескерту. 10-тармақ 10-2 тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2002 жылғы 27 наурыздағы N 16/2-а. ; өзгеріс енгізілді - СҚО Мәслихатының 2002 жылғы 24 желтоқсандағы N 22/2 шешімімен.
11. 2002 жылдың 1 қаңтарынан Қазақстан Республикасының Үкiметiмен анықталған тiзбе бойынша iшкi iстер органдары әскери бөлiмшелерiнiң және мемлекеттiк өртке қарсы қызметтiң қатардағы жауынгерлерiнiң аттестатталған құрамына айлық мөлшерiнде ақшалай жәрдемақы тұрғын-үй және коммуналдық қызметтерді ұстауға аудандар, Петропавл қаласы және облыстық бюджеттер шығыстарында ассигнация қарастырылғаны ескерiлсiн. <*>
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2002 жылғы 5 шілдедегі N 19/1 шешімімен.
12. 2002 жылдың 1 қаңтарынан облыстық бюджеттiң шығыстар құрамында қарастырылған жәрдемақы алуға құқы бар азаматтарға арнайы мемлекеттiк жәрдемақы төлеуге 540 000 мың теңге сомада Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында арнайы мемлекеттiк жәрдемақы туралы" Заңы 4 бабының 3), 5), 12) тармақшаларымен анықталған ассигнования белгiленсiн.
13. 2002 жылдың 1 қаңтарынан орта бiлiм беру мемлекеттiк мекемелерiнiң кiтапханалық қорларын жаңарту үшiн оқулықтар алуға және жеткiзуге облыстық бюджет құрамында қарастырылған ассигнация белгiленсiн.

10-2. Предусмотреть в областном бюджете на 2002 год:
поступление кредита из республиканского бюджета в сумме 900000 тыс.тенге со ставкой вознаграждения 4,9 % годовых;
местную бюджетную программу развития "Кредитование сельскохозяйственных товаропроизводителей на проведение весенне-полевых и уборочных работ в 2002 году" в сумме 900000 тыс.тенге;
возврат сельскохозяйственными товаропроизводителями полученных кредитов в сумме 900000 тыс.тенге;
обслуживание долга местного исполнительного органа по кредиту в сумме 25760 тыс.тенге;
погашение до 1 декабря 2002 года долга местного исполнительного органа перед республиканским бюджетом в сумме 900000 тыс.тенге.
Установить, что бюджетные программы, связанные с погашением и обслуживанием указанного кредита, в течение 2002 финансового года секвестированию не подлежат. <*>
Сноска. Пункт 10. дополнен пунктом 10-2. - решением областного маслихата от 27 марта 2002 года N 16/2-а ; внесено изменение - решением областного маслихата от 24 декабря 2002 года N 22/2 .
11. Учесть, что с 1 января 2002 года в расходах бюджетов районов, г.Петропавловска и областного предусмотрены ассигнования на выплату месячного размера денежной компенсации на содержание жилища и коммунальные услуги аттестованному составу строевых подразделений органов внутренних дел и государственной противопожарной службы по перечню, определяемому Правительством Республики Казахстан. <*>
Сноска. В пункт 11 внесены изменения - решением областного маслихата от 5 июля 2002 года N 19/1 .
12. Установить, что с 1 января 2002 года в составе расходов областного бюджета предусмотрены ассигнования на выплату специальных государственных пособий  гражданам, право которых на получение пособия определено подпунктами 3), 5) - 12) статьи 4 Закона Республики Казахстан "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан" в сумме 540 000 тыс.тенге.
13. Установить, что с 1 января 2002 года в составе областного бюджета предусмотрены ассигнования на приобретение и доставку учебников для обновления библиотечных фондов государственным учреждениям среднего образования.

14. 2002 жылдың 1 қаңтарынан iшкi iстер органдарын ұстау бойынша шығыстардың облыстық бюджеттен тиiстi аудандық бюджеттерге берiлгенi ескерiлсiн.
15. 2002 жылға арналған облыстық бюджеттiң ағымдағы бюджеттiк бағдарламасының тiзбесi 2 қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
16. 2002 жылға арналған облыстық бюджеттiң даму бюджеттiк бағдарламасының тiзбесi 3 қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
17. 2002 жылға арналған облыстық бюджеттi орындау барысында секвестірлеуге жатпайтын облыстық бюджеттiк бағдарламалар тiзбесi 4 қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.

14. Учесть, что с 1 января 2002 года расходы по содержанию органов внутренних дел переданы из областного бюджета на соответствующие районные бюджеты.
15. Утвердить перечень текущих бюджетных программ областного бюджета на 2002 год согласно приложению 2.
16. Утвердить перечень бюджетных программ развития областного бюджета на 2002 год согласно приложению 3.
17. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения областного бюджета на 2002 год согласно приложению 4.