Жерлерді аймақтарға бөлудің облыстық схемасын бекіту және 2002 жылы жерге салынатын негізгі салық ставкаларын түзету туралы
II шақырылған Шығыс Қазақстан облысы мәслихатының XII сессиясының шешімі 2001 жылғы 21 желтоқсандағы N 12/12-II. Шығыс Қазақстан облысының әділет басқармасында 2002 жылғы 24 қаңтарда N 653 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Шығыс Қазақстан облысы мәслихатының 2011 жылғы 20 мамырдағы N 170/01-06 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Шығыс Қазақстан облысы мәслихатының 2011.05.20 N 170/01-06 хаты).
Жерлерді тиімді пайдалану, топырақтың құнарлылығын арттыру және жер ресурстарын қорғау жөніндегі 2000 жылғы 2 тамыздағы облыс әкімінің N 888 шешімімен бекітілген жерді иелену құқығын қамтамасыз етудің аймақтық Бағдарламасымен қалалар мен аудандар әкімдеріне, жер ресурстары жөніндегі облыстық комитетке жер заңнамасына сәйкес 2000-2002 жылдарға дейінгі мерзімде жерлерді аймақтарға бөлу жобаларын (схемаларын) әзірлеу және бекіту тапсырылған. Санаттар бойынша жерлерді аймақтарға бөлудің бірінші кезеңі аяқталды.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Z010148_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 15 тармағына, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" K010209_ Қазақстан Республикасы Кодексінің 338 бабының 1 тармағына және "Жер туралы" Z010152_ Заңның 7 бабының 3-тармағына сәйкес Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты     ШЕШІМ қабылдады:
1.Облыс жерлерін аймақтарға бөлудің Схемасы қосымшаға сәйкес негізгі көрсеткіштермен бекітілсін.
2. Қалалар мен аудандардағы жерлерді аймақтарға бөлу жобаларын (схемаларын) орындауды аяқтағанға дейін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" K010209_ Қазақстан Республикасы Кодексінің 332,334 баптарында көзделген негізгі ставкаларға 2002 жылға арналған мынадай арттыратын түзету коэффициенттері белгіленсін:
- облысқа бағынатын қалалардағы (Өскемен, Лениногор, Курчатов, Семей, Аякөз, Зырян қалалары) елді мекендер жерлеріне - 30 пайызға;
- қалған елді мекендер жерлеріне -20 пайызға;
- елді мекендер шегінен тысқары орналасқан өнеркәсіп жерлеріне - 30 пайызға.
Елді мекендер шегінде, бірақ қоныстану аумағы шектерінен тысқары орналасқан өнеркәсіп жерлеріне (335 баптың 2 тармағы) негізгі ставкалар 10 пайызға кемітілсін.
Жерлердің қалған санаттарына (329,330,331) жергілікті өкілетті органдармен 2001 жылға арналып бұрын қабылданған коэффициенттер қолданылсын.

Об утверждении областной схемы зонирования земель и корректировке базовых налоговых ставок на землю на 2002 год
Решение ХII сессии Восточно-Казахстанского областного маслихата II созыва от 21 декабря 2001 года N 12/12-II зарегистрировано управлением юстиции Восточно-Казахстанской области 24 января 2002 года за N 653. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Восточно-Казахстанского областного маслихата от 20 мая 2011 года № 170/01-06)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Восточно-Казахстанского областного маслихата от 20.05.2011 № 170/01-06).
Региональной Программой обеспечения прав на землю по рациональному использованию земель, повышению плодородия почв и охране земельных ресурсов, утвержденной решением Акима области от 2 августа 2000г. N 888, поручено акимам городов и районов, областному комитету по земельным ресурсам разработать и утвердить проекты (схемы) зонирования земель в срок 2000-2002 г.г в соответствии с земельным законодательством. Первый этап зонирования земель по категориям завершен.
В соответствии с п.15 статьи 6 Закона Республики Казахстан Z010148_ "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, п.1 статьи 338 Кодекса Республики Казахстан K010209_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" и п. 3 статьи 7 Закона Республики Казахстан Z010152_ "О земле" Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1.Утвердить Схему зонирования земель области с основными показателями согласно приложению.
2. До завершения выполнения проектов (схем) зонирования земель в городах и районах установить на 2002 год повышающие поправочные коэффициенты к базовым ставкам, предусмотренным статьями 332, 334 Кодекса Республики Казахстан K010209_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет":
- на земли населенных пунктов в городах областного подчинения (г.г.Усть-Каменогорск, Лениногорск, Курчатов, Семипалатинск, Аягоз, Зыряновск) - на 30 %;
- в остальных населенных пунктах - на 20 %;
- земли промышленности, расположенные вне населенных пунктов - на 30%.
На земли промышленности, расположенные в черте населенных пунктов ( п.2 статьи 335), но за пределами селитебной территории базовые ставки снизить на 10%.
На остальные категории земель (ст.329, 330, 331) применять коэффициенты, раннее принятые местными представительными органами на 2001 год.