Мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мемлекеттік мекемелері қызметкерлерінің мамандығы бойынша жұмыс стажын есептеу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Әділет министрінің 2002 жылғы 1 сәуірдегі N 177 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 2 мамырда тіркелді. Тіркеу N 1840. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2010 жылғы 26 сәуірдегі № 146 бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2010.04.26 № 146 бұйрығымен.
"Келісілген"                                                         Еңбек және халықты әлеуметтік                                            қорғау вице-Министрі                                                  30 сәуір 2002 жыл
"Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші емес қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 P020041_ қаулысын іске асыру мақсатында,
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мемлекеттік мекемелері қызметкерлерінің мамандығы бойынша жұмыс стажын есептеу ережесі бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Әділет
министрлігі, Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің төрағасы П.Н. Посмаковқа,
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамасы орталығы"
Мемлекеттік мекемесінің директоры С.Ж. Абдоллаевқа жүктелсін.
3. Осы Бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа
енгізіледі және 2002 жылғы 1 қаңтардан бастап қалыптасқан қатынастарда
қолданылады.
Министр
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2002 жылғы 1 сәуір
N 177 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мемлекеттік
мекемелерінің мемлекеттік қызметші емес қызметкерлерінің
мамандығы бойынша жұмыс стажын есептеу ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мемлекеттік мекемелерінің мемлекеттік қызметші емес қызметкерлерінің мамандығы бойынша жұмыс стажын есептеудің тәртібі мен шартын реттейді.
2. Осы Ережеге сәйкес мамандығы бойынша жұмыс стажын есепке алу күнтізбелік есебімен алынады.
3. Күнтізбелік ай мерзімінде стажы ескеріліп лауазымдық ақысын жоғарылату құқығына ие болған қызметкерлерге лауазымдық ақыны есептеу осындай құқыққа ие болған күннен бастап іске асырылады.
4. Мамандығы бойынша жұмыс стажы құрамын мемлекеттік мекеменің басшысы бекіткен еңбек стажын анықтау жөніндегі комиссиямен белгіленеді.
5. Мамандығы бойынша жұмыс стажын анықтау жөніндегі комиссияның шешімі хаттамамен ресімделеді. Шешімнің үзінділері екі данада жасалады және: бір данасы кадр қызметіне, бір данасы бухгалтерияға тапсырылады.

Об утверждении Правил исчисления стажа работы по специальности работников государственных учреждений Министерства юстиции Республики Казахстан, не являющихся государственными служащими
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 1 апреля 2002 года № 177. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 мая 2002 года № 1840. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 26 апреля 2010 года № 146
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 26.04.2010 № 146.
"Согласовано"
Вице-Министр труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
30 апреля 2002 г
В целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 P020041_ "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими", приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила исчисления стажа работы по специальности работников государственных учреждений Министерства юстиции Республики Казахстан, не являющихся государственными служащими.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Посмакова П.Н., председателя Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, Абдуллаева С.Ж., директора Государственного учреждения "Центр судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан".
3. Настоящий Приказ вводится в действие со дня государственной регистрации и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2002 года.
Министр
Утверждены
приказом Министра юстиции
Республики Казахстан
от 1 апреля 2002 года N 177
Правила
исчисления стажа работы по специальности
работников государственных учреждений
Министерства юстиции Республики Казахстан,
не являющихся государственными служащими
1. Общие положения
1. Настоящие Правила регулируют порядок и условия исчисления стажа работы по специальности работников государственных учреждений Министерства юстиции Республики Казахстан, не являющихся государственными служащими.
2. Стаж работы по специальности, засчитываемый в соответствии с настоящими Правилами, учитывается в календарном исчислении.
3. Работникам, у которых в течение календарного месяца возникло право на повышение должностного оклада, исчисление должностного оклада с учетом стажа осуществляется со дня возникновения такого права.
4. Стаж работы по специальности определяется комиссией по установлению трудового стажа, состав которой утверждается приказом руководителя государственного учреждения.
5. Решение комиссии об установлении стажа работы по специальности оформляется протоколом. Выписки из решения делаются в двух экземплярах и передаются: один экземпляр в кадровую службу, второй - в бухгалтерию.

6. Жұмыс стажын анықтау үшін қызметкердің еңбек қызметін растайтын құжаттар: еңбек кітапшасы (ол бар болса) немесе жеке еңбек шарты не жұмысқа қабылдау және жұмыстан босату туралы бұйрықтың көшірмесі, қызмет тізімі болып табылады.
2. Мамандығы бойынша жұмыс стажын есептеу
7. Мамандығы бойынша жұмыс стажына Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мемлекеттік мекемелеріндегі барлық жұмыс уақыты кіреді, сондай-ақ мына:
1) теріс себептермен қызметтен шығарылған адамдардан басқа, офицерлік құрамдағы адамдардың, прапорщиктердің, мичмандардың, мерзімсіз қызметтегі әскери қызметшілердің Қарулы Күштерде, Ішкі шекара әскерлерінде, Қазақстан Республикасы мен бұрынғы КСР Одағының азаматтық қорғаныс басқармасы басқару органдары мен бөлімшелерінде, Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік комитеті мен КСРО Мемлекеттік қауіпсіздік комитеті органдары жүйесінде, Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметінде және Қазақстан Республикалық ұланында міндетті әскери қызметін өткерген уақыттар;
2) теріс себептермен қызметтен шығарылған адамдардан басқа, Қазақстан Республикасының және бұрынғы КСР Одағының ішкі істер органдары жүйесінің басшы құрамында қызмет еткен адамдардың қызметті өткеруі, прокуратура органдары қызметтерінде, судья жұмысында және соттар аппаратындағы жауапты қызметтерде, Қазақстан Республикасының бұрынғы Мемлекеттік тергеу комитетінің, Қаржы (салық) полициясының басшы құрамында, Қазақстан Республикасының төтенше жағдайлар жөніндегі Агенттігінің бөлімшелерінде қызмет еткен адамдар;
3) Қазақстан Республикасының және бұрынғы КСР Одағының соттары, прокуратура, ішкі істер органдарында, КСРО мемлекеттік қауіпсіздік, ұлттық қауіпсіздік органдарында және бұрынғы Мемлекеттік тергеу комитетінде, КСРО Мемлекеттік банкі және Қазақстан Республикасының Ұлттық банкі жүйесінде көп жылдық сіңірген еңбек жылдары үшін үстемақы алу құқығын беретін лауазымдағы жұмыстар;
4) сол мамандық бойынша мемлекеттік қызметте болу;
5) жүктілік және туу жөніндегі демалыс, сондай-ақ, заңнамаға сәйкес берілетін баланы күту жөніндегі еңбекақысы сақталмайтын қосымша демалыс;
6) егер шет елге жіберілгенге дейін жұмыскер мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істесе, мемлекеттік органдардың және мемлекеттік ұйымдардың жолдауы бойынша шет елдегі жұмыстар және шет елден қайтып келген күннен бастап екі айдың ішінде келу уақытын есептемей, мемлекеттік ұйымға жұмысқа түсіп кетсе;
7) мамандығы бойынша меншіктің ұйымдық-құқықтық нысанына қарамастан мемлекеттік мекемелердегі және басқа ұйымдардағы жұмыстар;

6. Документами, подтверждающими трудовую деятельность работника, для определения стажа работы являются трудовая книжка (при ее наличии) или индивидуальный трудовой договор, либо выписки из приказов о приеме и увольнении, послужной список.
2. Исчисление стажа работы по специальности
7. В стаж работы по специальности засчитывается все время работы в государственных учреждениях Министерства юстиции Республики Казахстан, а также включается время:
1) прохождения действительной военной службы лицами офицерского состава, прапорщиками, мичманами, военнослужащими сверхсрочной службы в Вооруженных Силах, внутренних, пограничных войсках, органах управления и частях гражданской обороны Республики Казахстан и бывшего Союза ССР, в системе органов Комитета национальной безопасности Республики Казахстан и Комитета государственной безопасности СССР, в службе охраны Президента Республики Казахстан и Республиканской гвардии Республики Казахстан, выполнения интернационального долга и нахождения военнослужащих в плену, при наличии соответствующего документа, кроме лиц, уволенных по отрицательным мотивам;
2) прохождения службы лицами рядового и начальствующего состава в системе органов внутренних дел, службы в органах прокуратуры, работы судьей и на ответственных должностях в аппаратах судов Республики Казахстан и бывшего Союза ССР, в органах бывшего Государственного следственного комитета Республики Казахстан, Финансовой (налоговой) полиции, в подразделениях Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям, кроме лиц, уволенных по отрицательным мотивам;
3) работы на должностях, дающих право на получение надбавки за выслугу лет, в судах, органах прокуратуры, внутренних дел Республики Казахстан и бывшего Союза ССР, в органах государственной безопасности СССР, национальной безопасности и бывшего Государственного следственного комитета Республики Казахстан, в системе Государственного банка СССР и Национального Банка Республики Казахстан;
4) пребывания на государственной службе по той же специальности;
5) отпуска по беременности и родам, а также дополнительного отпуска без сохранения заработной платы по уходу за ребенком, предоставленного в соответствии с законодательством;
6) работы за границей по направлению государственных учреждений, если перед направлением за границу работник работал в государственных учреждениях и в течение двух месяцев со дня возвращения из-за границы, не считая времени переезда, поступил на работу в государственное учреждение;
7) работы в государственных учреждениях и других организациях, независимо от организационно-правовой формы собственности по специальности;

8) басшы лауазымдарындағы, мамандығы бойынша лауазымдардағы, мемлекеттік ұйымдарда бірдей мамандықтардағы соңғы жұмыс орны;
9) кадрларды жұмыстан үзе отырып дайындау, қайта дайындау және
біліктілігін арттыру бойынша мемлекеттік мекемелердің жолдауы бойынша
оқыту, сондай-ақ егер жұмыскер курстар мен оқуға жіберілгенге дейін
мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істесе және оны аяқтаған соң бұрыңғы жұмыс
орнына қайтып келсе, мемлекеттік органдардың және ұйымдардың жолдамасы
бойынша шет елдегі оқу;
10) бірдей мамандықтар бойынша педагогикалық, ғылыми-педагогикалық
және ғылыми жұмыстар;
11) заңсыз жұмыстан шығару кезіндегі амалсыз жұмыстан қалу;
12) Қазақстан Республикасы Парламенті депутатының, мәслихат
депутатының уәкілеттіктерін жүзеге асыру уақыты кіреді.
Мамандар:
Омарбекова А.Т.
Жұманазарова А.Б.

8) последнего места работы на руководящих должностях, на должностях
по специальностям, идентичным специальностям в государственных
организациях;
9) обучения по направлению государственных учреждений на курсах по
подготовке, переподготовке и повышения квалификации кадров с отрывом от
работы, а также учебы за границей по направлению государственных
учреждений, если работник до направления на курсы или на учебу работал в
государственных учреждениях и после их окончания вернулся на прежнее место
работы;
10) педагогической, научно-педагогической работы и научной работы
по идентичной специальности;
11) вынужденного прогула при незаконном увольнении;
12) осуществления полномочий депутата Парламента Республики
Казахстан, депутата маслихата.
________________________________________________________________________
(Специалисты: Пучкова О.Я.,
Петрова Г.В.)