"Қазақстан Республикасы бюджетi шығыстарының экономикалық сыныптамаcы ерекшелiгiнiң құрылымын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2000 жылғы 17 қарашадағы N 487 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2002 жылғы 29 сәуірдегі N 191 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 20 мамырда тіркелді. Тіркеу N 1853. Күші жойылды - ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау Министрінің 2005 жылғы 24 маусымдағы N 83 бұйрығымен.
-------------Бұйрықтан үзінді-----------------
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 27 бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы бюджеті шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымы бойынша бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын.
2. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қатынастарға әрекет етеді.
Министр
Қазақстан Республикасының
Экономика және бюджеттік
жоспарлау Министрінің
2005 жылғы 24 маусымдағы
N 83 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы бюджеті шығыстарының
экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымы
бойынша бұйрықтар тізбесі
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2002 жылғы 29 сәуірдегі N 191 (тіркелген N 1853) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2000 жылғы 17 қарашадағы N 487 "Қазақстан Республикасы бюджеті шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымын бекіту туралы" бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" бұйрығы...
------------------------------
"Бюджет жүйесі туралы"  Z990357_  Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуірдегі Заңына сәйкес бұйырамын:
1. "Қазақстан Республикасы бюджетi шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелiгiнiң құрылымын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2000 жылғы 17 қарашадағы N 487  V001332_  бұйрығына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы бюджетi шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелiгiнiң құрылымы қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Заң департаменті (Қ. Әбдіқалықов) және Мемлекеттік бюджет департаменті (Б. Сұлтанов) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2001 жылға есепті кезеңде жүзеге асырылатын операцияларды қоспағанда, 2002 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Премьер-министрдің орынбасары
Қаржы министрі
"Қазақстан Республикасы бюджетi
шығыстарының экономикалық сыныптамасы
ерекшелiгiнiң құрылымын бекiту туралы"
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрiнiң 2000 жылғы 17 қарашадағы
N 487 бұйрығына өзгерiс енгiзу туралы"
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрiнiң 2002 жылғы 29 сәуiрдегi
N 191 бұйрығына қосымша
"Қазақстан Республикасы бюджетi
шығыстарының экономикалық сыныптамасы
ерекшелiгiнiң құрылымын бекiту туралы"
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрiнiң 2000 жылғы 17 қарашадағы
N 487 бұйрығымен бекiтiлген
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БЮДЖЕТI ШЫҒЫСТАРЫНЫҢ ЭКОНОМИКАЛЫҚ
СЫНЫПТАМАСЫ ЕРЕКШЕЛIГIНIҢ ҚҰРЫЛЫМЫ
---------------------------------------------------------------------------
Сын- Ерек-        Атауы         Анықтама             Шығындардың тiзiмi
ыпша шелiгi
---------------------------------------------------------------------------
А. ШЫҒЫНДАР
АҒЫМДАҒЫ
ШЫҒЫНДАР
110         Жалақы
111   Негiзгi жалақы  Мемлекеттiк мекемелердiң  Депутаттардың, саяси
қызметкерлерiне лауазым.  және әкiмшiлiк мем.
дық мiндеттемелерiн ор.   лекеттiк қызмет.
ындағаны үшiн ақшалай     шiлердiң, судья.
төлемдер:                 лардың, алыс және
Бұл ерекшелiк бойынша     таяу шет елдердегi
тұрақты сипатқа ие        Қазақстан Респуб.
және заңдарда белгiлен.   ликасының Төтенше
ген лауазымдық қызмет.    және өкiлеттi
ақыға қосымша ақылар,     Елшiлерiнiң,
үстемеақылар және кө.     Қазақстан Респуб.
терiлiмдер көрсетiледi.   ликасы Сыртқы iстер
Жеке табыс салығын,       министрлiгiнiң шет
жинақтаушы зейнетақы      елдердегi мекемелерi
қорларына мiндеттi        қызметкерлерiнiң,
зейнетақы жарналарын      прокурорлардың,
және жалақыдан алына.     прокуратура орган.
тын өзге де ұстамдарды    дары, Қаржы
осы ерекшелiктен ауда.    полициясы агенттiгi,
ру керек.                 Қаржы полициясы
академиясы, Кеден
органдары, Құқық
қорғау органдары,
Мемлекеттiк өртке
қарсы қызмет қызмет.
керлерiнiң, әскери
қызметшiлердiң, оның
iшiнде мерзiмдi
әскери қызмет әскери
қызметшiлерiнiң не.
гiзгi жалақысы:
Лауазымдық қызметақы;
әскери атақтар бой.
ынша қызметақы;
Арнаулы атағы үшiн
қосымша ақы;
Сыныптық шен үшiн
қосымша ақы;
әскери қызметшiлер.
ге, құқық қорғау
органдары мен мемле.
кеттiк өртке қарсы
күрес қызметi қыз.
меткерлерiне қызмет
өткерудiң ерекше
жағдайлары үшiн
үстемеақы;
Экологиялық апат
аймақтарында және
көп жылдық ядролық
жарылыстардың
салдарынан зардап
шеккен аумақтарда
тұрғаны үшiн үс.
темеақы;
Демалысқа ақы төлеу,
қызметкер жұмыстан
босаған жағдайда не
қызметкердiң қалауы
бойынша пайдала.
нылмаған демалысы
үшiн өтемақы;
2000 жылдың 1 қаң.
тарынан бастап және
2002 жылғы 1 қаң.
тардан бастап еңбек
ақы төлеу шарт.
тарының өзгеруiне
байланысты мемле.
кеттiк қызметшiлерге
төленетiн жалақыдағы
айырма;
"Қазақстан Республи.
касындағы еңбек
туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының
72-бабына сәйкес
белгiленген қосымша
ақылар: қызметтердi
қоса атқарғаны
(қызмет көрсету
аймақтарын кеңейт.
кенi) немесе жұмыста
уақытша болмаған
қызметкердiң мiн.
деттерiн орындағаны
үшiн қосымша ақылар;
Басқа мемлекеттiк
мекемелер қызметкер.
лерiнiң негiзгi
жалақысы:
Лауазымдық қызмет.
ақылар (ставкалар);
"Мемлекеттiк меке.
мелердiң мемлекеттiк
қызметшi емес қыз.
меткерлерiне ең.
бекақы төлеу жүйесi
туралы" Қазақстан
Республикасы Үкiме.
тiнiң 2002 жылғы
11 қаңтардағы N 41
қаулысымен белгi.
ленген тұрақты
сипатқа ие қосымша
ақылар, үстемеақылар
және көтерiлiмдер;
2000 жылдың 1 қаң.
тарынан бастап және
2002 жылғы 1 қаң.
тардан бастап
еңбекақы төлеу
шарттарының өзге.
руiне (оның iшiнде
аудандық коэффи.
циенттiң, таулы,
шөлдi және сусыз
жерлерде жұмыс
iстегенi үшiн
төленетiн коэф.
фициенттердiң алынып
тасталуы) байланысты
төленетiн жалақыдағы
айырма;
қызметкер жұмыстан
босатылған жағдайда,
не қызметкердiң
қалауы бойынша
пайдаланылмаған
демалысы үшiн
өтемақы;
112   Қосымша ақша.   Ынталандыру, көтермелеу   Саяси және әкiмшiлiк
лай төлемдер    сипатындағы, сондай-ақ    мемлекеттiк қызмет.
мемлекеттiк мекеме бас.   шiлердiң, судья.
шысының шешiмi бойынша    лардың, алыс және
қосымша жұмыс iстегенi    таяу шет елдердегi
үшiн мемлекеттiк мекеме.  Қазақстан Республи.
лердiң қызметкерлерiне    касының Төтенше
ақшалай төлемдер.         және өкiлеттi
Елшiлерiнiң, Қазақ.
стан Республикасы
Сыртқы iстер минис.
трлiгiнiң шет елдер.
дегi мекемелерi
қызметкерлерiнiң,
прокурорлардың,
прокуратура орган.
дары, Қаржы поли.
циясы агенттiгi,
Қаржы полициясы
академиясы, Кеден
органдары, Құқық
қорғау органдары,
Мемлекеттiк өртке
қарсы қызмет
қызметкерлерiнiң,
әскери қызмет.
шiлерiнiң қосымша
ақшалай төлемдерi:
Смета бойынша тиiстi
органды ұстауға
көзделген қаражатты
үнемдеу есебiнен
мемлекеттiк органның
басшысының шешiмiмен
белгiленген лауазым.
дық қызметақыға
үстемеақылар;
Қазақстан Республи.
касы Президентiнiң
"Қазақстан Респуб.
ликасы Президентiнiң
кейбiр актiлерiне
өзгерiстер мен
толықтырулар енгi.
зу және Қазақстан
Республикасы Пре.
зидентiнiң 1996 жыл.
ғы 18 маусымдағы
N 3038 Жарлығының
күшi жойылды деп
тану туралы" 2002
жылғы 21 наурыздағы
N 825 Жарлығының
1-тармағы 5-тармақ.
шасының 3-абзацына
сәйкес мемлекеттiк
органдардың орталық
аппараттары әкiм.
шiлiк мемлекеттiк
қызметшiлерiнiң
сыйақысы; Смета
бойынша тиiстi ор.
ганды ұстауға көз.
делген қаражатты
үнемдеу есебiнен
мемлекеттiк органның
басшысының, сон.
дай-ақ Қазақстан
Республикасы Парла.
ментiнiң Палатасы
төрағаларының
шешiмiмен төленетін
сыйлықтар;
"Қазақстан Респуб.
ликасындағы еңбек
туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының
73-бабына сәйкес
мерзiмiнен тыс жұ.
мыстарға, мереке
және демалыс күн.
дерiндегi жұмыстарға
ақы төлеу. Басқа
мемлекеттiк мекеме.
лер қызметкерлерiнiң
қосымша ақшалай
төлемдерi:
Смета бойынша тиiстi
органды ұстауға
көзделген қаражатты
үнемдеу есебiнен
мемлекеттiк мекеме
басшысының шешiмiмен
қызметкерлердiң
лауазымдық жалақы.
ларына ынталанды.
ратын жалақылар,
сыйлықтар;
"Қазақстан Республи.
касындағы еңбек
туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының
73-бабына сәйкес
мерзiмiнен тыс жұ.
мыстарға, мереке
және демалыс күнде.
рiндегi жұмыстарға
ақы төлеу
113 ө Өтемақы         Мемлекеттiк мекемелердiң  Депутаттардың, саяси
төлемдерi       қызметкерлерiне берiле.   және әкiмшiлiк мем.
тiн өтемақы сипатындағы   лекеттiк қызметшi.
ақшалай төлемдер          лердiң, судьялардың,
алыс және таяу шет
елдердегi Қазақстан
Республикасының Тө.
тенше және Өкiлеттi
Елшiлерiнiң, Қазақ.
стан Республикасы
Сыртқы iстер минис.
трлiгiнiң шет елдер.
дегi мекемелерi қыз.
меткерлерiнiң, про.
курорлардың, проку.
ратура органдары,
Қаржы полициясы
агенттiгi, Қаржы
полициясы академия.
сы, Кеден органдары,
Құқық қорғау орган.
дары, Мемлекеттiк
өртке қарсы қызмет
қызметкерлерiнiң,
әскери қызметшi.
лердiң оның iшiнде
мерзiмдi әскери
қызмет әскери
қызметшiлерiнiң
өтемақы төлемдерi:
"Арал өңiрiндегi
экологиялық қасiрет
салдарынан зардап
шеккен азаматтарды
әлеуметтiк қорғау
туралы" Қазақстан
Республикасының 1992
жылғы 30 маусымдағы
Заңының 13-бабы
1-тармағының 4)
тармақшасында көз.
делген сауықтыруға
арналған материалдық
көмек;
сауықтыру үшiн жәр.
демақы;
әскери қызметшiлерге
(мерзiмдi әскери
қызметтегi қызмет.
шiлерден басқа) және
құқық қорғау орган.
дары қызметкерлерiне
қызметтiк ауысу ке.
зiндегi көшерақы
жәрдемақылары;
әскери қызметшiлер.
ге, оның iшiнде
мерзiмдi әскери
қызмет әскери қыз.
метшiлерiне және
құқық қорғау
органдары қызмет.
керлерiне әскери
немесе арнайы қыз.
меттен босаған
кездегi бiржолғы
жәрдемақылар;
мемлекеттiк қыз.
метшiлерге берiлетiн
шығу жәрдемақысы;
жұмысқа орналасу
кезеңiндегi сақ.
талатын жалақы;
заңдарға сәйкес
өтемақы, бiржолғы
жәрдемақы;
смета бойынша тиiстi
органды ұстауға көз.
делген қаражатты
үнемдеу есебiнен
мемлекеттiк орган
басшысының шешiмi
бойынша төленетiн
материалдық көмек;
аумақтық салық ор.
гандарының әкiмшiлiк
мемлекеттiк қызмет.
шiлерiне еңбектегi
ерекше жағдайлары
үшiн берiлетiн
өтемақы;
медициналық-әлеу.
меттiк сараптама
мамандандырылған
бөлiмшелерiнiң мем.
лекеттiк қызмет.
шiлерiне еңбектегi
зиян және қауiптi
жағдайлар үшiн
берiлетiн өтемақы.
Басқа мемлекеттiк
мекемелердiң қыз.
меткерлерiнiң өте.
мақы төлемдерi:
жұмысқа орналасу
кезiнде сақталатын
жалақы;
смета бойынша тиiстi
органды ұстауға көз.
делген қаражатты
үнемдеу есебiнен
мемлекеттiк мекеме
басшысының шешiмiмен
қызметкерге көрсе.
тiлетiн материалдық
көмек;
"Арал өңiрiндегi
экологиялық қасiрет
салдарынан зардап
шеккен азаматтарды
әлеуметтiк қорғау
туралы" Қазақстан
Республикасының 1992
жылғы 30 маусымдағы
Заңының 13-бабы
1-тармағының 4)
тармақшасында көз.
делген сауықтыруға
арналған материалдық
көмек.
114   Әскери қызмет.  Бұл ерекшелiк бойынша
шiлердiң, iшкi  республикалық және
iстер органдары жергiлiктi бюджеттердiң
қызметкерлерi.  есебiнен ұсталатын,

О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 ноября 2000 года N 487 "Об утверждении структуры специфики экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 апреля 2002 года N 191. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 мая 2002 года N 1853. Утратил силу - Приказом Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 24 июня 2005 года N 83
Извлечение из Приказа Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 24 июня 2005 года N 83:
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу приказы по структуре специфики экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
2. Настоящий приказ вводится в действие с даты подписания и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2005 года.
Министр
Приложение к приказу
Министерства экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 24 июня 2005 года
Перечень приказов по структуре специфики
экономической классификации расходов бюджета
Республики Казахстан
...
2. Приказ Министра финансов Республики Кaзахстан от 29 апреля 2002 года N 191
(зарегистрированный за N 1853) "О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 ноября 2000 года N 487 "Об утверждении структуры специфики экономической
классификации расходов бюджета Республики Казахстан"". ...
-----------------------------------------------------------------------------------------
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года Z990357_  "О бюджетной системе", приказываю:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 ноября 2000 года N 487 V001332_  "Об утверждении структуры специфики экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан" следующее изменение:
структуру специфики экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению.
2. Департаменту юридической службы (К. Абдикаликов) и Департаменту государственного бюджета (Б. Султанов) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной
регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан и распространяется
на отношения, возникшие с 1 января 2002 года, за исключением операций,
осуществляемых в счетный период на 2001 год.
Заместитель Премьер-Министра -
Министр финансов
Приложение к приказу Министра финансов
Республики Казахстан от 29 апреля 2002 года N 191
"О внесении изменения в приказ Министра финансов
Республики Казахстан от 17 ноября 2000 года N 487
"Об утверждении структуры специфики экономической
классификации расходов бюджета
Республики Казахстан"
Утверждено приказом Министра финансов Республики
Казахстан от 17 ноября 2000 года N 487 "Об
утверждении структуры специфики экономической
классификации расходов бюджета Республики
Казахстан"
Структура специфики экономической классификации
расходов бюджета Республики Казахстан
___________________________________________________________________________
Под-   |Название|     Определение      |   Перечень затрат     |Примечание
класс  |        |                      |                       |
Спе-|        |                      |                       |
ци- |        |                      |                       |
фика|        |                      |                       |
_______|________|______________________|_______________________|___________
А.ЗАТРАТЫ
ТЕКУЩИЕ
ЗАТРАТЫ
110    Заработ-
ная плата
111 Основная  Денежные выплаты рабо-  Основная заработная     Договоры
заработ-  тникам государственных  плата депутатов, поли-  на постав-
ная пла-  учреждений за испол-    тических и администра-  ку
та        нение должностных       тивных государственных  товаров,
обязанностей.           служащих, судей,        работ и
По данной специфике     Чрезвычайных и          услуг не
отражаются, доплаты,    Полномочных Послов      заклю-
надбавки и повышения    Республики Казахстан в  чаются.
к должностному окладу,  странах дальнего и
носящие постоянный ха-  ближнего зарубежья,
рактер и установленные  работников учреждений
законодательством.      Министерства иностран-
Индивидуальный подо-    ных дел Республики
ходный налог, обяза-    Казахстан за
тельные пенсионные      границей, прокуроров,
взносы в накопительные  сотрудников органов
пенсионные фонды и      прокуратуры, органов
другие удержания из     Агентства финансовой
заработной платы сле-   полиции,  Академии
дует перечислять с      финансовой полиции,
данной специфики        Таможенных
органов, правоохра-
нительных органов,
Государственной
противопожарной службы,
военнослужащих, в том
числе военнослужащих
срочной военной службы:
Должностной оклад;
Оклад по воинским
званиям;
Доплата за специальное
звание;
Доплата за классный
чин;
Надбавка за особые
условия прохождения
службы военнослужащим,
сотрудникам правоохра-
нительных органов и
государственной
противопожарной службы;
Доплата за проживание
в зонах экологического
бедствия и территориях,
пострадавших от воз-
действия многолетних
ядерных взрывов;
Оплата отпуска, ком-
пенсация за неисполь-
зованный отпуск в
случае увольнения ра-
ботника, либо по жела-
нию работника;
Разница в заработной
плате, выплачиваемая
государственным служа-
щим в связи с измене-
ниями условий оплаты
труда с 1 января 2000
года и с 1 января 2002
года;
Доплаты, установленные
согласно статьи 72 За-
кона Республики Казах-
стан  Z990493_   "О труде
в Республике Казахстан":
доплата за совмещение
должностей (расширения
зон обслуживания) или
выполнение обязанностей
временно отсутствующего
работника.
Основная заработная
плата работников других
государственных учреж-
дений;
Должностные оклады
(ставки);
Доплаты, надбавки и по-
вышения носящие пос-
тоянный характер, ус-
тановленные Постановле-
нием Правительства Рес-
публики Казахстан от
11 января 2002 года N 41
P020041_   "О системе оп-
латы труда работников не
являющихся государст-
венными служащими";
Разница в заработной
плате, выплачиваемая в
связи с изменениями
условий оплаты труда с
1 января 2000 года (в
том числе отменой
районного коэффициента,
коэффициента за работу
в высокогорных, пустын-
ных и безводных мест-
ностях) и с 1 января
2002 года;
оплата отпуска, компен-
сация за неиспользован-
ный отпуск в случае
увольнения работника,
либо по желанию работ-
ника
112 Дополни-  Денежные выплаты ра-    Дополнительные денежные Договоры
тельные   ботникам государст-     выплаты политических и  на пос-
денежные  венных учреждений       административных госу-  тавку то-
выплаты   стимулирующего, поощ-   дарственных служащих,   варов,
рительного характера,   судей, Чрезвычайных     работ и
а также за дополни-     и Полномочных Послов    услуг не
тельную работу по ре-   Республики Казахстан    заклю-
шению руководителя      в странах дальнего      чаются.
государственного уч-    и ближнего зарубежья,
реждения                работников учреждений
Министерства иностран-
ных дел Республики Ка-
захстан за границей,
прокуроров, сотрудни-
ков органов прокурату-
ры, органов Агентства
финансовой полиции,
Академии финансовой
полиции, Таможенных
органов, правоохрани-
тельных органов, Госу-
дарственной противопо-
жарной службы, военно-
служащих:
Надбавки к должностным
окладам установленные
по решению руководите-
ля государственного
органа за счет эконо-
мии средств, предус-
мотренных на содержа-
ние соответствующего
органа по смете;
Премия административ-
ных государственных
служащих центральных
аппаратов государствен-
ных органов, согласно
абзаца 3 подпункта 5
пункта 1 Указа Прези-
дента Республики Казах-
стан от 21 марта 2002
года N 825 "О внесении
изменений и дополнений
в некоторые акты Прези-
дента Республики Казах-
стан и признании утра-
тившим силу Указа Пре-
зидента Республики Ка-
захстан от 18 июня 1996
года N 3038".  U020825_
Премии, выплачиваемые
по решению руководителя
государственного орга-
на, а также Председате-
лей Палат Парламента
Республики Казахстан за
счет экономии средств,
предусмотренных на со-
держание соответствую-
щего органа по смете;
Оплата сверхурочной
работы, работы в празд-
ничные и выходные дни
согласно статьи 73 За-
кона Республики Казахс-
тан  Z990493_   "О труде
в Республике Казахстан".
Дополнительные денежные
выплаты работников дру-
гих государственных уч-
реждений:
Стимулирующие надбавки
к должностным окладам
работников, премии, по
решению руководителя
государственного учреж-
дения, за счет экономии
средств, предусмотрен-
ных на содержание соот-
ветствующего государст-
венного учреждения по
смете;
Оплата сверхурочной ра-
боты, работы в празд-
ничные и выходные дни
согласно статьи 73 За-
кона Республики Казах-
стан "О труде в Респуб-
лике Казахстан"
113 Компенса- Денежные выплаты ком-   Компенсационные выплаты Договоры
ционные   пенсационного характе-  депутатов, политических на пос-
выплаты   ра работникам государ-  и административных го-  тавку
ственных учреждений     сударственных служащих, товаров,
судей, Чрезвычайных и   работ и
Полномочных Послов Рес- услуг не
публики Казахстан в     заклю-
странах дальнего и      чаются.
ближнего зарубежья, ра-
ботников учреждений Ми-
нистерства иностранных
дел Республики Казах-
стан за границей, про-
куроров, сотрудников
органов прокуратуры,
органов Агентства фи-
нансовой полиции, Ака-
демии финансовой поли-
ции, Таможенных орга-
нов, правоохранительных
органов, Государствен-
ной противопожарной
службы, военнослужащих,
в том числе военнослу-
жащих срочной военной
службы:
материальная помощь на
оздоровление, предусмо-
тренная подпунктом 4)
пункта 1 статьи 13 За-
кона Республики Казах-
стан от 30 июня 1992
года  Z922600_   "О соци-
альной защите граждан,
пострадавших вследст-
вие экологического
бедствия в Приаралье";
пособие для оздоровле-
ния;
подъемное пособие при
служебном перемещении
военнослужащим (кроме
военнослужащих срочной
службы) и сотрудникам
правоохранительных
органов;
единовременное пособие
при увольнении с воен-
ной или специальной
службы военнослужащим,
в том числе военнослу-
жащим срочной военной
службы, и сотрудникам
правоохранительных ор-
ганов;
выходное пособие госу-
дарственным служащим;
сохраняемая заработная
плата на период трудо-
устройства;
материальная помощь,
выплачиваемая по реше-
нию руководителя госу-
дарственного органа за
счет экономии средств,
предусмотренных на со-
держание соответствую-
щего органа по смете;
компенсация за особые
условия труда админис-
тративным государст-
венным служащим терри-
ториальных налоговых
органов;
компенсация за вредные
и опасные условия тру-
да государственным
служащим специализиро-
ванных подразделений
медико-социальных экс-
пертиз.
Компенсационные выплаты
работников других госу-
дарственных учреждений:
сохраняемая заработная
плата на период трудо-
устройства;
материальная помощь,
оказываемая работнику
по решению руководителя
государственного учреж-
дения за счет экономии
средств, предусмотрен-
ных на содержание соот-
ветствующего государст-
венного учреждения по
смете;
материальная помощь на
оздоровление, предус-
мотренная подпунктом 4)
пункта 1 статьи 13 За-
кона Республики Казах-
стан от 30 июня 1992
года  Z922600_   "О соци-
альной защите граждан,
пострадавших вследствие
экологического бедствия
в Приаралье"
114 Обязате-  По данной специфике                             Договоры
льные     отражаются обязатель-                           на постав-
пенсион-  ные пенсионные взносы                           ку това-
ные       в государственные и                             ров, работ
взносы    негосударственные на-                           и услуг не
военно-   копительные пенсионные                          заключают-
служащих, фонды в размере 20 %                            ся.
сотруд-   от размера денежного
ников     содержания военнослу-
органов   жащих, сотрудников
внутрен-  органов внутренних дел
них дел   Республики Казахстан,
в нако-   содержащихся за счет
питель-   республиканского и
ные       местных бюджетов,
пенсион-  имеющих по состоянию