Борышкерді соттан тыс тарату банкроттық рәсiмдегі конкурстық массаны сату жоспарын қарау және келісу жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс жөніндегі комитет төрағасының 2002 жылғы 11 шілдедегі N 68 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 9 тамызда тіркелді. Тіркеу N 1945. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрлiгiнiң Дәрменсiз борышкерлермен жұмыс Комитетi төрағасының 2006 жылғы 20 наурыздағы N 12 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрлiгiнiң Дәрменсiз борышкерлермен жұмыс Комитетi төрағасының 2006 жылғы 20 наурыздағы N 12 бұйрығымен (2006 жылғы 8 желтоқсанда N 213-ші "Заң газеті" газетінде жарияланды).
----------------Бұйрықтан үзінді---------------------
Бұйырамын:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Дәрменсiз борышкерлермен жұмыс Комитетi Төрағасының кейбiр бұйрықтарының күшi жойылған деп танылсын.
2. Осы бұйрық бірінші ресми жарияланған кейінгі он күнтізбелік күннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлiгiнiң Дәрменсiз
борышкерлермен жұмыс Комитетi
төрағасының 2006 жылғы
20 наурыздағы N 12 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң
Дәрменсiз борышкерлермен жұмыс
Комитетi Төрағасының күшi жойылған кейбiр
бұйрықтарының тiзiмi
...
2. "Борышкердi соттан тыс тарату және банкроттық рәсiмдегi конкурстық массаны сату жоспарын қарау және келiсу жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң Дәрменсiз борышкерлермен жұмыс жөнiндегi комитетi Төрағасының 2002 жылғы 11 шiлдедегi N 68 бұйрығы, Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 1945 тiркелген...
-----------------------------------
Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы "Банкроттық туралы"  Заңын іске асыру және құру тәртібі жөніндегі комитеттің өз қызметі шегінде банкроттық рәсімін өткізуге бақылау жүргізуді іске асыру мақсатында,  БҰЙЫРАМЫН
1. Борышкерді соттан тыс тарату және банкроттық рәсiмдегi конкурстық массаны сату жоспарын қарау және келісу жөніндегі Нұсқаулық бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс жөніндегі комитет Төрағасының орынбасары Н.Қ.Мақажановқа жүктелсін.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін өз күшіне енеді.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрлігінің
Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс
жөніндегі комитет төрағасының
2002 жылғы 11 шілдедегі
N 68 бұйрығымен бекітілген
Банкроттық рәсiмдерiне және борышкердi соттан
тыс тарату конкурстық массасын сату жоспарын қарау
және келісу туралы
нұсқаулық

Об утверждении Инструкции по рассмотрению и согласованию плана продажи конкурсной массы в процедурах банкротства и внесудебной ликвидации должника
Приказ Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства государственных доходов Республики Казахстан от 11 июля 2002 года N 68. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 августа 2002 года N 1945. Утратил силу - приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 12
Извлечение
из приказа Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками
Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 12
"ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан...
2. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Председатель
________________________________________________________
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 21 января 1997 года  Z970067_ "О банкротстве" и осуществления Комитетом по работе с несостоятельными должниками Министерства государственных доходов Республики Казахстан в пределах предоставленных полномочий функций контроля за проведением процедур банкротства, приказываю:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по рассмотрению и согласованию плана продажи конкурсной массы в процедурах банкротства и внесудебной ликвидации должника.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства государственных доходов Республики Казахстан Макажанова Н.К.
3. Настоящий приказ вступает в силу с момента государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Утверждены
приказом Председателя Комитета
по работе с несостоятельными
должниками Министерства
государственных доходов
Республики Казахстан
от 11 июля 2002 года N 68
Инструкция
по рассмотрению и согласованию плана
продажи конкурсной массы в процедурах
банкротства и внесудебной ликвидации должника

1. Осы Банкроттық рәсiмдерiне және борышкердi соттан тыс тарату конкурстық массасын сату жоспарын қарау және келісу туралы нұсқаулық "Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы  Заңына сәйкес (бұдан әрі - Заң) және басқа да Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерімен әзірленген.
2. Осы Нұсқаулық Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс жөніндегі комитеті (бұдан әрі - Комитет) мен оның аумақтық органдарымен банкрот - ұйымының конкурстық массасын сату жоспарын қарау және келісу сұрақтарын айқындайды.
3. Сату жоспарының жобасын келісу үшін конкурстық басқарушы Комитетке немесе соның аумақтық органдарына банкрот ұйымының конкурстық массасын сату жоспарының жобасымен қосымша орнатылған нысанмен өтініш (1-ші қосымша), ұсыныстар, сондай-ақ жылжымайтын дүние-мүлік объектілерін ұсынады (2-ші қосымша).
Сату жоспарының жобасына мүлікті бағалау, дебиторлық берешек бойынша мамандардың қорытындысы қоса беріледі (осындай қорытынды бар болған кезінде).
4. Банкрот-ұйымының конкурстық массасын сату жоспарының жобасы жасалған лоттың саны, мүліктің атауы, техникалық мінездеме (шығарылған жылы, іске қосуы, жалпы көлемі, саны және өлшеу бірлік, ағымдағы жағдайы және т.б.), көрсетуімен кесте нысанында сатуға қойылатын мүліктің атауы өзіне қосады.
5. Сату жоспарының жобасына ұсыныстар мыналарды құрауы керек:
банкрот ұйымының мүлкін (активтерін) сату алдындағы дайындықты өткізу тәртібі (түгендеу, бағалау, бірлік лоттпен немесе сегменттеп мүлікті сату бойынша болжам, ағылшын және голландия әдісі бойынша сауда саны, бастапқы және төмен баға туралы болжам, алдағы сауда және алдағы сауда бойынша жарнама туралы жарияланымын ұйымдастыруы, аукцион өткізушінің қызмет көрсетуі бойынша болжам);
сауданы ұйымдастыру және өткізу бойынша іс-шаралар (саудаға қатысуға қалауын білдірген тұлғадан өтінімін және басқада құжаттарды қабылдау тәртібі мен шарты, кепілді жарнаны және олардың көлемін енгізу және қайтару, бір кепілді жарна бір лотты сатып алуға құқық беретіндіктен айқындайтын шарты сауданың қорытындысы туралы хаттама және сауданы ұтып алғанмен сатып алу-сату шартына қол қою тәртібі және мерзімі, несиегерлерге заттай сатылмаған мүлікті беру мүмкіндігі және т.б.);
мемлекеттің бастамасы бойынша банкрот болып танылған ұйымына үш айға дейін бөліктеп төлеуге мүлікті сату мүмкіндігі;
мүлікті (активтерді) сатуының ерекше шарты және конкурстық жиынының сатып алушыларға қосымша талап оларды Қазақстан Республикасының Үкіметімен орнату жағдайда.

1. Настоящая Инструкция по рассмотрению и согласованию плана продажи конкурсной массы в процедурах банкротства и внесудебной ликвидации должника (далее - Инструкция) разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 января 1997 года  Z970067_ "О банкротстве" (далее - Закон) и другими нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
2. Настоящая Инструкция регулирует вопросы рассмотрения и согласования Комитетом по работе с несостоятельными должниками Министерства государственных доходов Республики Казахстан (далее - Комитет) и его территориальными органами плана продажи конкурсной массы организации-банкрота.
3. Для согласования проекта плана продажи конкурсный управляющий представляет в Комитет или его территориальный орган заявление по установленной форме (приложение 1 к Инструкции) с приложением проекта плана продажи конкурсной массы организации-банкрота (приложение 2 к Инструкции), который должен содержать предложения об объекте продажи, возможности продажи в рассрочку, сведения о стартовой (и минимальной - при голландском методе торгов) цене объекта.
К проекту плана продажи прилагаются заключения специалистов по оценке имущества, дебиторской задолженности (при наличии такого заключения).
4. Проект плана продажи конкурсной массы организации-банкрота включает количество сформированных лотов, наименование выставляемого на торги имущества в табличной форме с указанием наименования имущества, технических характеристик (год выпуска, введения в эксплуатацию, общая площадь, количество и единицы измерения, текущее состояние), стартовых и минимальных цен реализации имущества.
5. Предложения об объекте продажи должны содержать следующее:
порядок проведения предпродажной подготовки имущества (активов) организации-банкрота (инвентаризация, оценка, предложения по продаже имущества единым лотом или посегментно, предложения о количестве торгов по английскому и голландскому методам, дате проведения торгов, организация публикаций о предстоящих торгах и рекламы по предстоящим торгам, предложения по услугам аукциониста);
мероприятия по организации и проведению торгов (порядок и условия приема заявок и других документов от лиц, изъявивших желание участвовать в торгах, внесения и возврата гарантийных взносов и их размеров, условие, определяющее, что один гарантийный взнос предоставляет право на покупку одного лота, порядок и сроки подписания протокола о результатах торгов и договора купли-продажи с победителем торгов, возможность передачи нереализованного имущества в натуре кредиторам);
особые условия продажи имущества (активов) и дополнительные требования к покупателям конкурсной массы в случае их установления Правительством Республики Казахстан.

6. Комитет және оның аумақтық органы конкурстік басқарушы құжатты қарайды және Заңның 84-бабының 1-тармағына сәйкес ескертпе мен қарсылық жоқ болған кезде банкрот-ұйымының мүлкін сату жоспарының жобасын оның келу күнінен бастап бес күн кешік емес мерзімде келіседі.
7. Толық емес жинақталымды немесе негізсіз құжаттарды беру кезінде Комитет немесе оның аумақтық органы сату жоспарының жоспарын келісуге бас тартуына оны жетілдіруге қайтаруына құқылы.
8. Банкрот ұйымының несие берушінің комитетін бекіту үшін конкурсты басқарушыларға келіскен сату жоспарының жобасы ұсынылады. Банкрот ұйымының мүлкін сату жоспарын және кредитор комитетінің жиналысының хаттамасы бекітілгеннен кейін Комитетке немесе оның аумақтық органдарына жіберіледі.
9. Дебиторлық берешекті сауда арқылы сатуы тек конкурсты басқарушымен оны өндіріп алу бойынша заңмен қарастырылған барлық шаралар қолданылғаннан кейін жүзеге асырылады. Дебиторлық берешек номиналды мағынасынан төмен емес баға бойынша аукционсыз сатылуы мүмкін.
Саудаға алғашқы шыққан, дебиторлық қарызды сату, ағылшын сауда әдісімен іске асырылады. Егер саудаға салынған жағдайда дебиторлық берешек бастапқы және төменгі бағасын көрсетуімен голанд әдісімен сатылады. Төменгі баға кредитор комитетімен келісуі және кредиторлар жиналысының хаттамасында процентпен дебиторлық берешектің сомасы көрсетілуі тиіс.
Конкурсты басқармашы дебиторлық берешекті сату бойынша алдағы сауда туралы хабарламасында дебитордың атауын, оның орналасқан орнын, берешек сомасын, талап ету құқығын растайтынын құжаттамалардың бар болуын көрсетуі міндетті.
10. Ұйымдарды банкроттық жүргізу кезінде азаматтардың және мемлекеттің мүддесін қорғау мақсатында, олар бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметімен ерекше жағдай және конкурстық массаны сату тәртібі, конкурстық массаны объектілерін сатып алушыларға қосымша талаптар белгіленген, сату жоспары осы талаптарға сәйкес болуы тиіс.
11. Мүлікті сату жоспарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу жағдайда (лоттардың құрамы, бастапқы және төмен бағасы, сауда әдісі және басқада өзгерістер бойынша) конкурсты басқарушы осы өзгерістерді қайта келісу үшін Комитет немесе оның аумақтық органдарына ұсынады. Комитет немесе оның аумақтық органдары осы өзгерістерді осы ереженің 7-тармағында көрсетілген мерзімінде қарайды және келісу жүргізеді.

6. Комитет или его территориальный орган рассматривает представленные конкурсным управляющим документы и при отсутствии замечаний и возражений в соответствии с пунктом 1 статьи 84 Закона согласовывает проект плана продажи имущества организации-банкрота в срок не позднее пяти дней со дня его поступления.
7. При представлении неполного комплекта или необоснованных документов Комитет или его территориальный орган вправе отказать в согласовании проекта плана продажи и вернуть на его доработку.
8. Согласованный проект плана продажи представляется конкурсным управляющим для утверждения комитету кредиторов организации-банкрота. После утверждения план продажи имущества организации-банкрота и протокол заседания комитета кредиторов направляется в Комитет или его территориальный орган.
Если утвержденный комитетом кредиторов план продажи имущества противоречит требованиям законодательства, а также противоречит согласованному проекту плана продажи, Комитет или его территориальный орган уведомляет конкурсного управляющего о том, что реализация имущества, согласно утвержденному плану продажи, повлечет ущемление прав и законных интересов кредиторов и рекомендует внести соответствующие изменения в план продажи.
9. Реализация дебиторской задолженности через торги осуществляется только после принятия комитетом кредиторов соответствующего решения.
Продажа дебиторской задолженности, выставленной на торги впервые, осуществляется по английскому методу торгов. В случае признания торгов несостоявшимися, дебиторская задолженность реализуется по голландскому методу проведения торгов, при этом, указываются стартовая и минимальная цена. Минимальная цена должна быть согласована с комитетом кредиторов и отражена в протоколе заседания кредиторов в процентах от суммы дебиторской задолженности.
Дебиторская задолженность может быть реализована без аукциона по цене не ниже ее номинального значения.
Объявление о предстоящих торгах по дебиторской задолженности публикуется конкурсным управляющим в порядке, установленном действующим законодательством Республики Казахстан.
10. При проведении банкротства организаций, по которым, в целях защиты интересов граждан и государства, Правительством Республики Казахстан установлены особые условия и порядок реализации конкурсной массы, дополнительные требования к покупателям объектов конкурсной массы, план продажи должен соответствовать этим требованиям.
11. В случае внесения изменений и дополнений в план продажи имущества (по структуре лотов, стартовым и минимальным ценам, методам торгов и иных изменений) конкурсный управляющий представляет эти изменения в Комитет или его территориальный орган для повторного согласования. Комитет или его территориальный орган рассматривает и согласовывает данные изменения.

12. Өткізілген сауданың қорытындысы бойынша конкурсты басқарушы Комитетке немесе оның аумақтық органдарына сатылған мүлік, сату бағасы, сатып алушы туралы ақпараты бар есеп береді, сондай-ақ сауда хаттамасының және сатып алу-сату шартының көшірмесін ұсынады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрлігінің
Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс
жөніндегі комитет төрағасының
2002 жылғы 11 шілдедегі
N 68 бұйрығымен бекітілген,
Банкроттық рәсiмдерiне және
борышкердi соттан тыс тарату
конкурстық массасын сату
жоспарын қарау және келісу
туралы нұсқаулықтың
1-қосымшасы
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрлігінің
Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс
жөніндегі комитетінің _________
облысы бойынша басқармасы
Өтініш
____ сотының (Уәкілетті органның) 2002 жылғы "___" _____ шешімімен
___________________________________________________________________
(банкрот-ұйымның атауы)
банкрот (соттан тыс тарату енгізілді) танылды және конкурстық іс жүргізу енгізді (бастады).
"Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы  Заңның 10-1-бабының 14-тармағына және 70-бабының 6-тармағына сәйкес _______________________ мүлікті сату
(банкрот-ұйымның атауы)
жоспарының жобасын қарау және келісу үшін, сондай-ақ келісу үшін құжаттары қосымша берілді.
Қосымша:
1. Сату жоспарының жобасы (2 қосымша) _____ б.
2. Мүлікті бағалау бойынша қорытындысының көшірмесі _____ б.
3. Құжатты орнату құқығы (бар болу кезінде және танысу үшін)_б.
4. Басқалар _____ б.
Конкурсты басқарушы
_________________________    ____________________  ____________
(банкрот-ұйымның атауы)           (қолы)            (аты-жөні)
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрлігінің
Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс
жөніндегі комитет төрағасының
2002 жылғы 11 шілдедегі
N 68 бұйрығымен бекітілген,
Банкроттық рәсiмдерiне және
борышкердi соттан тыс тарату
конкурстық массасын сату
жоспарын қарау және келісу
туралы нұсқаулықтың
2-қосымшасы
"Келісті"                              "Бекітілді"
Қазақстан Республикасы             __________________ кредиторлардың
Мемлекеттік кіріс                  (банкрот ұйымының атауы)
министрлігінің Дәрменсіз           комитеттері
борышкерлермен жұмыс               Төраға: 1. ____________________
жөніндегі комитетінің                      2. ____________________
____________________ облысы                3. ____________________
бойынша басқармасының                      4. ____________________
______ төрағасының аты-жөні                5. ____________________
(қолы)                                     6. ____________________
200_ "___" ________________                200_жыл "___"__________
КОНКУРСТЫҚ МАССАНЫ САТУ ЖОСПАРЫ __________________________________
(банкрот ұйымының атауы)
___________________________________________________________________________
Р | Лоттың | Мүліктің |Мүліктің | Саны |Өлшеу |Сатудың | Бастапқы |Төмен
N |   N    |  атауы   |  тех.   |      |бір.  |өткізу  |   баға   | баға
|        |          |мінез-сі |      |лігі  | әдісі  |          |
___________________________________________________________________________
1     2         3         4         5     6       7         8        9
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Конкурсты басқарушы        ______________       __________________
(қолы)               (аты-жөні)
_________________________
(банкрот-ұйымның атауы)

12. Сведения о результатах проведенных торгов, реализованном имуществе, цене продажи, покупателе, а также копии протокола торгов и договора купли-продажи отражаются конкурсным управляющим в отчете о своей деятельности.
Приложение 1
к Инструкции по рассмотрению и
согласованию плана продажи
конкурсной массы в процедурах
банкротства и внесудебной
ликвидации должника, утвержденным
приказом Председателя Комитета
по работе с несостоятельными
должниками Министерства
государственных доходов
Республики Казахстан
от 11 июля 2002 года N 68
Управление Комитета по работе
с несостоятельными должниками
Министерства государственных
доходов Республики Казахстан
по ____________ области
Заявление
Решением ___________________ суда (Уполномоченного органа) от
"___" __________ 200__ года _________________________________ признано
(наименование организации-банкрота)
банкротом (введена внесудебная процедура ликвидации) и введено (начато)
конкурсное производство.
В соответствии с подпунктом 14 статьи 10-1 и подпунктом 6 статьи 70
Закона Республики Казахстан от 21 января 1997 года   Z970067_   "О
банкротстве" представляю для рассмотрения и согласования проект плана
продажи имущества ________________________________________________,
(наименование организации-банкрота)
а также прилагаемые документы для согласования.
Приложение:
1. Проект плана продажи на __ л.
2. Копия заключения по оценке имущества на __ л.
3. Правоустанавливающие документы (при наличии и для
ознакомления) __ л.
4. Прочее на __ л.
Конкурсный управляющий
____________________________________   ________________  ______________
(наименование организации-банкрота)        (подпись)        (Ф.И.О.)
Приложение 2
к Инструкции по рассмотрению и
согласованию плана продажи
конкурсной массы в процедурах
банкротства и внесудебной
ликвидации должника, утвержденным
приказом Председателя Комитета
по работе с несостоятельными
должниками Министерства
государственных доходов
Республики Казахстан
от 11 июля 2002 года N 68
"Согласовано"                             "Утверждено"
Управление Комитета по работе              Комитет кредиторов ____________
с несостоятельными должниками                                 (наименование
Министерства государственных               _______________________________
доходов Республики Казахстан               организации-банкрота)
по ____________ области                    Председатель: 1._______________
___________________________                              2._______________
(подпись)                                        3._______________
Ф.И.О. руководителя                                      4._______________
"___" __________ 200__ года                              5._______________
6._______________
"___" __________ 200__ года
План продажи конкурсной массы
______________________________________
(наименование организации-банкрота)
(тыс. тенге)
___________________________________________________________________________
N  |N   |Наименование|Технические   |Коли- |Ед.   |Метод |Стартовая|Мини-
п/п|лота|имущества   |характеристики|чество|измер.|прове-|цена     |мальная
|    |            |имущества (год|      |      |дения |         |цена
|    |            |вып., введен.в|      |      |торгов|         |
|    |            |экспл. и т.д. |      |      |      |         |
___|____|____________|______________|______|______|______|_________|_______
1 |  2 |     3      |      4       |   5  |   6  |   7  |    8    |   9
___|____|____________|______________|______|______|______|_________|_______
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Конкурсный управляющий
____________________________________   ________________  ______________
(наименование организации-банкрота)        (подпись)        (Ф.И.О.)
________________________________________________________________
(Специалисты: Пучкова О.Я.,
Склярова И.В.)