Конкурстық басқарушыны тағайындау, есепке алу және тіркеу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс жөніндегі комитеті төрағасының 2002 жылғы 11 шілдедегі N 66 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 9 тамызда тіркелді. Тіркеу N 1946. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 12 тамыздағы N 396 Бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2008.08.12.  N 396 Бұйрығымен.
--------------- Бұйрықтан үзінді--------------
"Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  10-2-бабының 24) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. ...
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті төрағасының кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. ...
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                           Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Дәрменсіз
борышкерлермен жұмыс комитеті төрағасының күші жойылған
кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2002 жылғы 9 тамызда N 1946 тіркелген "Конкурстық басқарушыны тағайындау, есепке алу және тіркеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс жөніндегі комитеті төрағасының 2002 жылғы 11 шілдедегі N 66  бұйрығы .
2. ...
3. ...
4. ...
Ескерту: Бүкіл мәтін бойынша "Мемлекеттік кіріс" деген сөздер "Қаржы" сөзімен ауыстырылды;
бұйрықтың атауы жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті Төрағасының 2006 жылғы 20 наурыздағы N 11   бұйрығымен .
Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы "Банкроттық туралы"  Заңын іске асыру және құру тәртібі жөніндегі комитеттің өз қызметі шегінде банкроттық рәсімін өткізуге бақылау жүргізуді іске асыру мақсатында,  БҰЙЫРАМЫН
1. Қоса беріліп отырған Конкурстық басқарушыны тағайындау, есепке алу және тіркеу ережесі бекітілсін.
Ескерту:   1-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті Төрағасының 2006 жылғы 20 наурыздағы N 11   бұйрығымен
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс жөніндегі комитет Төрағасының орынбасары Н.Қ.Мақажановқа жүктелсін.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін өз күшіне енеді.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрлігінің
Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс
жөніндегі комитет Төрағасының
2002 жылғы 11 шілдедегі
N 66 бұйрығымен бекітілген
Конкурстық басқарушыны тағайындау,
есепке алу және тіркеу
ережесі
Ескерту:   Ереженің атауы жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті Төрағасының 2006 жылғы 20 наурыздағы N 11   бұйрығымен
Осы ереже "Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы  Заңына (бұдан әрі - Заң) сәйкес конкурстық басқарушыны тағайындау, есепке алу және тіркеу тәртібін және шартын Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс жөніндегі комитеті (бұдан әрі - Комитет) белгілейді.
Ескерту:   Кіріспеге өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті Төрағасының 2006 жылғы 20 наурыздағы N 11   бұйрығымен .
1. Банкроттық рәсімдерде төлем қабілеті жоқ борышкерлердің мүлкі және істерін басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар тұлға конкурстық басқарушы болып тағайындалу қарастырылады.

Об утверждении Правил назначения, учета и регистрации конкурсного управляющего
Приказ Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства государственных доходов Республики Казахстан от 11 июля 2002 года N 66. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 августа 2002 года N 1946. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 12 августа 2008 года N 396.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 12.08.2008  N 396 (порядок введения в действие см.  п.4 ).
Сноска. Наименование приказа в новой редакции; по всему тексту приказа и Правил слова "государственных доходов" заменены словом "финансов" -  приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 11 (вводится в действие по истечении десяти дней после его первого официального опубликования).
В целях реализации  Закона Республики Казахстан от 21 января 1997 года "О банкротстве" и осуществления Комитетом по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан в пределах предоставленных полномочий функций контроля за проведением процедур банкротства, приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила назначения, учета и регистрации конкурсного управляющего.
Сноска. Пункт 1 в новой редакции -  приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 11 (вводится в действие по истечении десяти дней после его первого официального опубликования).
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан Макажанова Н.К.
3. Настоящий приказ вступает в силу с момента государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Утверждены
приказом Председателя Комитета
по работе с несостоятельными
должниками Министерства
финансов Республики Казахстан
от 11 июля 2002 года N 66
Правила назначения, учета и регистрации
конкурсного управляющего
Сноска. Наименование в новой редакции -  приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 11 (вводится в действие по истечении десяти дней после его первого официального опубликования).
Настоящие Правила разработаны в соответствии с  Законом Республики Казахстан от 21 января 1997 года "О банкротстве" (далее - Закон) и устанавливают порядок и условия назначения, учета и регистрации Комитетом по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Комитет) и его территориальными органами конкурсного управляющего.
Сноска. Преамбула с изменениями -  приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 11 (вводится в действие по истечении десяти дней после его первого официального опубликования).
1. На назначение конкурсного управляющего рассматриваются кандидатуры лиц, имеющих лицензию на осуществление деятельности по управлению имуществом и делами неплатежеспособных должников в процедурах банкротства.

2. Сот белгіленген нысан бойынша (1 қосымша) ақпаратты қамтитын төлемге қабілетсіз ұйымның банкроттығы туралы жөнінде өндіріс қозғау туралы ұйғарымын шығарғаннан кейін Комитеттің аумақтық органы конкурстық басқарушыны өзі тағайындайды және осы Ережемен көзделген тәртіпте бекітуге материалдар ұсынады.
Ескерту:   2-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті Төрағасының 2006 жылғы 20 наурыздағы N 11   бұйрығымен
3. Келісуге ұсынылатын құжаттарға міндетті түрде төлем қабілеттілігі жоқ ұйымды банкрот деп тану туралы шешімнің көшірмесі қоса беріледі.
Ескерту:   3-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті Төрағасының 2006 жылғы 20 наурыздағы N 11   бұйрығымен .
4. Тиісті үлгіде ресімделмеген толық емес ақпараты бар құжаттар қаралмастан Комитеттің аумақтық органына қайтарылады.
5. Құжаттарды Комитет қайтарған жағдайда, Комитеттің аумақтық органы бес күн ішінде белгіленген жетіспеушіліктерді жояды және материалдарды бекітуге қайтадан жібереді.
Ескерту:   5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті Төрағасының 2006 жылғы 20 наурыздағы N 11   бұйрығымен .
6. Ескертулер болмаған жағдайда конкурстық басқарушының кандидатурасы күшіне енген борышкерді банкрот деп тану туралы сот шешімінің түскен күнінен бастап бес күннен кешіктірілмей бекітіледі.
Ескерту:   6-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті Төрағасының 2006 жылғы 20 наурыздағы N 11   бұйрығымен
7. <*>
Ескерту:   7-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті Төрағасының 2006 жылғы 20 наурыздағы N 11   бұйрығымен .
7-1. Конкурстық басқарушыларды есепке алу және тіркеу (бұдан әрі - есепке алу және тіркеу) келу сипатында және конкурстық басқарушылар туралы дерекқор қалыптастыру мақсатында конкурстық басқарушыны Комитеттің аумақтық органында есепке қоюмен бөлінеді.
Ескерту:   7-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті Төрағасының 2006 жылғы 20 наурыздағы N 11   бұйрығымен
7-2. Комитеттің аумақтық органында есепке қою және тіркеу үшін конкурстық басқарушы белгіленген нысан бойынша (4-қосымша) өтініш ұсынады.
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) фотосуретпен бірге кадр есебіне алу жөніндегі жеке парақ (іс жүзінде тұрғылықты мекен-жайды және байланыс телефондарын көрсетіп);

2. Территориальный орган Комитета назначает конкурсного управляющего самостоятельно или представляет материалы для утверждения в порядке предусмотренными настоящими Правилами, после вынесения судом определения о возбуждении производства по делу о банкротстве неплатежеспособной организации, содержащие информацию по установленной форме (приложение 1).
Сноска. Пункт 2 в новой редакции -  приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 11 (вводится в действие по истечении десяти дней после его первого официального опубликования).
3. К документам представляемым на согласование в обязательном порядке прилагается копия решения суда о признании неплатежеспособной организации банкротом.
Сноска. Пункт 3 в новой редакции -  приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 11 (вводится в действие по истечении десяти дней после его первого официального опубликования).
4. Документы, содержащие неполную информацию, оформленные ненадлежащим образом, возвращаются территориальному органу Комитета без рассмотрения.
5. В случае возврата Комитетом документов территориальный орган Комитета в течение пяти дней устраняет отмеченные недостатки и повторно направляет материалы на утверждение.
Сноска. Пункт 5 с изменениями -  приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 11 (вводится в действие по истечении десяти дней после его первого официального опубликования).
6. При отсутствии замечаний кандидатура конкурсного управляющего утверждается не позднее пяти дней со дня поступления вступившего в силу решения суда о признании должника банкротом.
Сноска. Пункт 6 в новой редакции -  приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 11 (вводится в действие по истечении десяти дней после его первого официального опубликования).
7.
Сноска. Пункт 7 исключен -  приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 11 (вводится в действие по истечении десяти дней после его первого официального опубликования).
7-1. Учет и регистрация конкурсных управляющих (далее - учет и регистрация) носит явочный характер и заключается в постановке конкурсного управляющего на учет в территориальном органе Комитета, с целью формирования банка данных о конкурсных управляющих.
Сноска. Правила дополнены пунктом 7-1 -  приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 11 (вводится в действие по истечении десяти дней после его первого официального опубликования).
7-2. Для постановки на учет и регистрации в территориальном органе Комитета конкурсный управляющий представляет заявление по установленной форме (приложение 4).
К заявлению прилагаются следующие документы:
1) личный листок по учету кадров с фотографией (с указанием адреса фактического места жительства и контактных телефонов);

2) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) мүлікті және банкроттық рәсімдерінде төлем қабілеттілігі жоқ борышкерлердің істерін басқару жөніндегі қызметпен айналысу құқығына арналған лицензияның көшірмесі;
4) дипломның көшірмесі;
5) жеке меншік кәсіпкер куәлігінің көшірмесі;
6) соттылығының жоқтығы туралы анықтама;
7) азаматтарды тіркеу кітабынан шығу қағазының көшірмесі.
Есепке қою және тіркеу туралы өтінішті Комитеттің аумақтық органы ол түскен күннен бастап үш күн мерзімде қарайды.
Ескерту:   7-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті Төрағасының 2006 жылғы 20 наурыздағы N 11   бұйрығымен .
7-3. Өтінішті қарау нәтижелері бойынша Комитеттің аумақтық органы конкурстық басқарушыны есепке қою және тіркеу туралы шешім қабылдайды және өтініш иесіне қабылданған шешім туралы хабарлама жібереді.
Ескерту:   7-3-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті Төрағасының 2006 жылғы 20 наурыздағы N 11   бұйрығымен .
7-4. Конкурстық басқарушыны есепке қою және тіркеу туралы мәліметтер Конкурстық басқарушыны есепке қою және тіркеу туралы кітапқа (бұдан әрі - Кітап) (5-қосымша) енгізіледі.
Ескерту:   7-4-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті Төрағасының 2006 жылғы 20 наурыздағы N 11   бұйрығымен .
7-5. Кітап Комитеттің аумақтық органында жүргізіледі.
Кітаптағы парақтар түптелуге, нөмірленуге және Комитеттің аумақтық органының мөрімен бекітілуге тиіс.
Кітапқа енгізілетін мәліметтердің толықтығы, дұрыстығы және уақтылылығы үшін, сондай-ақ оның сақталуы үшін Комитеттің аумақтық органының адамы оның лауазымдық міндеттеріне сәйкес жауап береді.
Ескерту:   7-5-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті Төрағасының 2006 жылғы 20 наурыздағы N 11   бұйрығымен .
7-6. Есепке қоюдан және тіркеуден осы Ереженің 7-2-тармағында көзделген құжаттар пакеті толық ұсынылмаған жағдайда бас тартылуы мүмкін.
Ескерту:   7-6-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті Төрағасының 2006 жылғы 20 наурыздағы N 11   бұйрығымен .

2) копия документа, удостоверяющая личность;
3) копия лицензии на право занятия деятельностью по управлению имуществом и делами неплатежеспособных должников в процедурах банкротства;
4) копия диплома;
5) копия свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
6) справка об отсутствии судимости;
7) копия выписки из книги регистрации граждан.
Заявление о постановке на учет и регистрацию рассматривается территориальным органом Комитета в трехдневный срок со дня его поступления.
Сноска. Правила дополнены пунктом 7-2 -  приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 11 (вводится в действие по истечении десяти дней после его первого официального опубликования).
7-3. По результатам рассмотрения заявления территориальный орган Комитета принимает решение о постановке конкурсного управляющего на учет и регистрацию и направляет заявителю извещение о принятом решении.
Сноска. Правила дополнены пунктом 7-3 -  приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 11 (вводится в действие по истечении десяти дней после его первого официального опубликования).
7-4. Сведения о постановке конкурсного управляющего на учет и регистрацию вносятся в Книгу учета и регистрации конкурсных управляющих (далее - Книга) (приложение 5).
Сноска. Правила дополнены пунктом 7-4 -  приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 11 (вводится в действие по истечении десяти дней после его первого официального опубликования).
7-5. Книга ведется в территориальном органе Комитета.
Листы в Книге должны быть прошнурованы, пронумерованы и скреплены печатью территориального органа Комитета.
За полноту, достоверность и своевременность вносимых в Книгу сведений, а также за ее хранение несет ответственность сотрудник территориального органа Комитета в соответствии с его должностными обязанностями.
Сноска. Правила дополнены пунктом 7-5 -  приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 11 (вводится в действие по истечении десяти дней после его первого официального опубликования).
7-6. В постановке на учет и регистрации может быть отказано в случае представления неполного пакета документов, предусмотренного в пункте 7-2 настоящих Правил.
Сноска. Правила дополнены пунктом 7-6 -  приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 11 (вводится в действие по истечении десяти дней после его первого официального опубликования).

7-7. Конкурстық басқарушы Заңның  9-бабының 5-тармағында көзделген жағдайларда, сондай-ақ тұрғылықты жерін ауыстыруына байланысты Кітаптан алынып тасталуы мүмкін.
Ескерту:   7-7-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті Төрағасының 2006 жылғы 20 наурыздағы N 11   бұйрығымен .
7-8. Комитеттің аумақтық органы Кітаптың негізінде жыл сайын оның конкурстық басқаруға кәсіпорынды алу кезектілігі тәртібінде конкурстық басқарушылардың тізілімін "бұдан әрі - Тізілім" жасайды. Егер конкурстық басқарушы конкурстық өндірісті бірнеше кәсіпорындарда жүргізетін болса, берілген тізілімге алғашқы тағайындалған күні бойынша енгізіледі.
Ескерту:   7-8-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті Төрағасының 2006 жылғы 20 наурыздағы N 11   бұйрығымен .
7-9. Конкурстық басқарушыларды тағайындау олардың Тізілімдегі кезектілігі бойынша, конкурстық өндіріспен айналыспайтын алғашқы лицензиаттан бастап жүзеге асырылады.
Лицензиат конкурстық өндірісті жүргізуден бас тартқан жағдайда, ол жазбаша түрде бас тартады және тізілімнің соңына ауыстырылады.
Ескерту:   7-9-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті Төрағасының 2006 жылғы 20 наурыздағы N 11   бұйрығымен
8. <*>
Ескерту:   8-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті Төрағасының 2006 жылғы 20 наурыздағы N 11   бұйрығымен
9. Конкурстық басқарушыны тағайындау Комитеттің немесе Комитеттің аумақтық органының бұйрығы нысанында (3-қосымша) енгізіледі, басшы немесе оның орнын ауыстыратын тұлғаның қолы қойылады, мөрмен расталады және есеп кітабына тіркеледі.
Борышкер активінің құны борышкерді банкрот деп тану туралы сот шешімін шығарған уақытта 50 000 айлық есептік көрсеткіштен аспайтын жағдайда Комитеттің аумақтық органы конкурстық басқарушыны тағайындау туралы бұйрықты келісусіз өзі шығарады және бұйрықтың көшірмесін Комитетке жібереді. Борышкер активінің құны 50 000 айлық есептік көрсеткіштен асатын жағдайда конкурстық басқарушыны Комитет тағайындайды.
Конкурстық басқарушыны Комитет тағайындаған жағдайда Комитеттің аумақтық органы лицензиаттардың конкурстық өндірісті жүргізуден бас тарту туралы құжат көшірмесі мен басқа да құжаттарды Комитетке жолдайды (6 қосымша)
Ескерту: 9-тармақ өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс жөніндегі комитеті төрағасының 2003 жылғы 25 ақпандағы N 14   бұйрығымен 2006 жылғы 20 наурыздағы N 11   бұйрығымен .

7-7. Конкурсный управляющий должен быть исключен из Книги в случаях, предусмотренных пунктом 5 статьи 9 Закона, а также в связи с выездом в другое место проживание.
Сноска. Правила дополнены пунктом 7-7 -  приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 11 (вводится в действие по истечении десяти дней после его первого официального опубликования).
7-8. На основании Книги территориальным органом Комитета ежегодно составляется реестр конкурсных управляющих (далее - Реестр) в порядке очередности получения ими предприятий в конкурсное управление. Если конкурсный управляющий осуществляет конкурсное производство на нескольких предприятиях, то он включается в данный реестр по дате первого назначения.
Сноска. Правила дополнены пунктом 7-8 -  приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 11 (вводится в действие по истечении десяти дней после его первого официального опубликования).
7-9. Назначение конкурсных управляющих осуществляется в порядке очередности их в Реестре, начиная с первого, не занятого в конкурсом производстве лицензиата.
В случае если лицензиат отказывается от проведения конкурсного производства, он пишет письменный отказ и переносится в конец реестра.
Сноска. Правила дополнены пунктом 7-9 -  приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 11 (вводится в действие по истечении десяти дней после его первого официального опубликования).
8.
Сноска. Пункт 8 исключен -  приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 11 (вводится в действие по истечении десяти дней после его первого официального опубликования).
9. Назначение конкурсного управляющего выносится в форме приказа Комитета или территориального органа Комитета (приложение 3), подписывается первым руководителем или лицом, его заменяющим, заверяется печатью и регистрируется в книге учета.
В случае если стоимость активов должника не превышает 50 000 месячных расчетных показателей на момент вынесения решения суда о признании должника банкротом, территориальный орган Комитета самостоятельно выносит приказ о назначении конкурсного управляющего, без согласования и направляет копию приказа в Комитет. В случае если стоимость активов должника превышает 50 000 месячных расчетных показателей, назначение конкурсного управляющего производится Комитетом.
В случае если назначение конкурсного управляющего производится Комитетом, территориальный орган Комитета направляет в Комитет Реестр, с приложением копий письменных отказов лицензиатов от проведения конкурсного производства и иных документов (приложение 6).  <*>
Сноска. Пункт 9 с изменениями и дополнениями -  приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 25 февраля 2003 года N 14;  приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 11 (вводится в действие по истечении десяти дней после его первого официального опубликования).

10. Заңның  9-бабының 4 тармағында көрсетілген негіздемелер болған жағдайда кандидатуралар Тізілімге енгізілмейді және тағайындалмайды
Ескерту: 10-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті төрағасының 2006 жылғы 20 наурыздағы N 11   бұйрығымен
11. Егер Тізілімде конкурстық өндіріспен айналыспайтын лицензиаттар болмаса немесе олар конкурстық өндіріске қатысудан жазбаша бас тартқан жағдайда, уәкілетті орган жоғарыда көрсетілген рәсімдерді сақтай отырып, конкурстық басқарушыны бірнеше банкрот ұйымдарға тағайындауға құқылы.
Берілген ережелер»"Тарату және банкроттық рәсімдерін жүргізу" 003 бюджеттік бағдарламасы бойынша жоқ және әрекетсіз борышкерлерді тарату жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсетуді сатып алу конкурстары бойынша тағайындалатын конкурстық басқарушыларды тағайындаған жағдайда қолданылмайды.
Ескерту: 11-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті төрағасының 2006 жылғы 20 наурыздағы N 11   бұйрығымен
12. Комитеттің аумақтық органы тоқсан сайын тиісті салық комитетімен бекітілген конкурстық массасы жоқ банкрот ұйымдардың тізімін Комитетке беріп отырады.
Ескерту: 12-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті төрағасының 2006 жылғы 20 наурыздағы N 11   бұйрығымен .
13. Конкурстық басқарушы борышкердің ісін және мүлкін басқарудан Заңның  9 бабында көзделген жағдайларда, көрсетілген функцияларды жүзеге асыру үшін тағайындалған тәртіппен босатылуға тиіс
Ескерту: 13-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті төрағасының 2006 жылғы 20 наурыздағы N 11   бұйрығымен
14. Конкурстық басқарушы жіберген, бірақ конкурс өндірісінің барысы мен қорытындысына әсер етпейтін бұзушылықтар анықталған жағдайда, Комитеттің аумақтық органдары ұқсас бұзушылықтарды жою және болдырмау қажеттігі туралы конкурстық басқарушыға жазбаша ескертуге құқылы.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрлігінің
Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс
жөніндегі комитет Төрағасының
2002 жылғы 11 шілдедегі
N 66 бұйрығымен бекітілген,
Қонкурстық басқарушыны тағайындау
есепке алу және тіркеу туралы
ереженің 1-қосымшасы
Ескерту: 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті төрағасының 2006 жылғы 20 наурыздағы N 11   бұйрығымен .
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Дәрменсіз борышкерлермен
жұмыс жөніндегі комитеті
Конкурстық басқарушыны
тағайындау туралы
ҚР МКМ Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс жөніндегі комитет
Төрағасының 2002 жылғы _____ N ______ бұйрығына сәйкес
___________________ қаласы (облысы) бойынша _________________
сот банкроттық туралы іс бойынша өндіріс қозғауына қатысты төлем
қабілеті жоқ конкурстық басқарушының кандидатурасын қарау және
келісу үшін жіберіп отырмыз.
____________________________________________________________________
N          Конкурстық                 Ұйымның атауы       Ескерту
басқарушының аты-жөні
____________________________________________________________________
1.
2.
3.
____________________________________________________________________
Қосымша:

10. Не включаются в Реестр и не подлежат назначению кандидатуры при наличии оснований, указанных в пункте 4  статьи 9 Закона.
Сноска. Пункт 10 в новой редакции -  приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 11 (вводится в действие по истечении десяти дней после его первого официального опубликования).
11. В случае если в Реестре отсутствуют лицензиаты, не занятые в конкурсном производстве или получен письменный отказ от их участия в конкурсном производстве, уполномоченный орган вправе с соблюдением вышеуказанных процедур назначать конкурсного управляющего на несколько организаций банкротов.
Данные нормы не распространяются на случаи назначения конкурсных управляющих, назначаемых по итогам проведения конкурсов по государственным закупкам услуг по ликвидации отсутствующих и бездействующих должников по бюджетной программе 003 "Проведение процедур ликвидации и банкротства.
Сноска. Пункт 11 в новой редакции -  приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 11 (вводится в действие по истечении десяти дней после его первого официального опубликования).
12. Территориальный орган Комитета ежеквартально представляет в Комитет список организаций-банкротов, не имеющих конкурсной массы, утвержденный соответствующим налоговым комитетом.
Сноска. Пункт 12 с изменениями -  приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 11 (вводится в действие по истечении десяти дней после его первого официального опубликования).
13. Конкурсный управляющий должен быть отстранен от управления делами и имуществом должника в таком же порядке, в каком назначен для осуществления указанных функций, в случаях, предусмотренных  статьей 9 Закона.
Сноска. Пункт 13 в новой редакции -  приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 11 (вводится в действие по истечении десяти дней после его первого официального опубликования).
14. В случае нарушения требований Закона, допущенных конкурсным управляющим, территориальный орган Комитета письменно предупреждает его о необходимости их устранения и недопущении подобных нарушений.
В случае их неустранения ходатайствует либо информирует Комитет для принятия соответствующего решения.
Приложение 1
к Правилам назначения,
учета и регистрации
конкурсного управляющего
утвержденным приказом
Председателя Комитета
по работе с несостоятельными
должниками Министерства
финансов Республики Казахстан
от 11 июля 2002 года N 66
Сноска. Приложение 1 с изменениями -  приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 11 (вводится в действие по истечении десяти дней после его первого официального опубликования).
Комитет по работе
с несостоятельными должниками
Министерства финансов Республики Казахстан
О назначении конкурсного
управляющего
В соответствии с приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками МГД РК от "____" ____________2002 года N ____ направляем для рассмотрения и согласования кандидатуру конкурсного управляющего на неплатежеспособную организацию, в отношении которой ________________ судом по городу (области) _____________________ возбуждено производство по делу о банкротстве.
_________________________________________________________________
N  |             Ф.И.О.           |    Наименование    !Примечание
|    конкурсного управляющего  |организации-банкрота|
___|______________________________|____________________|_________
1._______________________________________________________________
2._______________________________________________________________
3._______________________________________________________________
Приложение:

1.  алынып тасталды ;
2. Банкроттық туралы іс бойынша өндіріс қозғау туралы сот
айқындамасының көшірмесі ________ бет;
3. Басқалар.
Басқарма бастығы _______________             _____________
(қолы)                     (аты-жөні)
орынд.___________
тел._____________
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрлігінің
Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс
жөніндегі комитет Төрағасының
2002 жылғы 11 шілдедегі
N 66 бұйрығымен бекітілген,
Конкурстық басқарушыны тағайындау
есепке алу және тіркеу туралы
ереженің 2-қосымшасы
Ескерту: 2-қосымша алынып тасталды - ҚР Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті төрағасының 2006 жылғы 20 наурыздағы N 11   бұйрығымен
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрлігінің
Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс
жөніндегі комитет Төрағасының
2002 жылғы 11 шілдедегі
N 66 бұйрығымен бекітілген,
Конкурстық басқарушыны тағайындау
есепке алу және тіркеу туралы
ереженің 3-қосымшасы
Ескерту: 3-қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс жөніндегі комитеті төрағасының 2003 жылғы 25 ақпандағы N 14   бұйрығымен 2006 жылғы 20 наурыздағы N 11   бұйрығымен
БҰЙРЫҚ
Конкурстық басқарушыны
тағайындау туралы
1. "Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы
21 қаңтардағы  Заңы , 2002 жылғы 28 қарашадағы N 1268 "Қазақстан
Республикасы Қаржы Министрлігінің жекелеген мәселелері" туралы
Қазақстан Республикасының  қаулысына сәйкес және ______________
қаласы (облысы) бойынша _____________________ соттың 200_ жылғы
"___"_____________ ____________________ банкрот деп тану туралы
(ұйымның атауы)
бұйрықтың негізінде ____________________________________________
____________________   ________________________________конкурстық
(ұйымның атауы)                   (аты-жөні)
басқарушы болып тағайындалсын.
2. "Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы
21 қаңтардағы  Заңының талаптарына сәйкес конкурстық басқарушының
міндеттемесін орындау ___________________________________жүктелсін.
(аты-жөні)
3. ____________________________________ конкурстық басқарушы
(аты-жөні)
"Банкроттық туралы"   Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21
қаңтардағы  Заңының 70-бабының талаптарын орындауды қамтамасыз етсін.
4.  алынып тасталды .
(аты-жөні)

1.  <*>
Сноска. В пункте 1 исключены слова -  приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 11 (вводится в действие по истечении десяти дней после его первого официального опубликования).
2. Копия определения суда о возбуждении производства по делу о банкротстве на _____ листах;
3. Прочее.
Начальник управления _____________          ___________
(подпись)              (Ф.И.О.)
исп. ____________
тел. ____________
Приложение 2
Сноска. Приложение 2 исключено -  приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 11 (вводится в действие по истечении десяти дней после его первого официального опубликования).
Приложение 3
к Правилам назначения и
отстранения конкурсного
управляющего, утвержденным
приказом Председателя Комитета
по работе с несостоятельными
должниками Министерства
финансов Республики Казахстан
от 11 июля 2002 года N 66  <*>
Сноска. Приложение 3 с изменениями -  приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 25 февраля 2003 года N 14;  приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 11 (вводится в действие по истечении десяти дней после его первого официального опубликования).
Приказ
О назначении конкурсного
управляющего
1. В соответствии с  Законом Республики Казахстан от 21 января 1997 года "О банкротстве", постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2002 года N 1268 "Отдельные вопросы Министерства финансов Республики Казахстан" и на основании решения ____________________суда по городу (области) ________________ от "___" _____________________200__ года о признании ___________________________________________ банкротом                  (наименование организации) назначить конкурсным управляющим на ______________________________________
(наименование организации)
__________________________________________________________________
(Ф.И.О. - полное)
2. Возложить на __________________________________ исполнение
(Ф.И.О.)
обязанностей конкурсного управляющего в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан от 21 января 1997 года " О банкротстве ".
3. Конкурсному управляющему __________________________________
(Ф.И.О.)
обеспечить выполнение требований статьи 70  Закона Республики Казахстан от 21 января 1997 года "О банкротстве".
4.
Сноска. Пункт 4 исключен -  приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 11 (вводится в действие по истечении десяти дней после его первого официального опубликования).

5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау _____________________
Комитеттің Басқарма бастығының орынбасарына жүктелсін.
Комитет төрағасы
(Басқарма бастығы) _______________               _____________
(қолы)                       (аты-жөні)
Конкурстық басқарушыларды
тағайындау, есепке алу және
тіркеу ережелеріне 4-қосымша
Ескерту: 4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті төрағасының 2006 жылғы 20 наурыздағы N 11   бұйрығымен .
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің Дәрменсіз
борышкерлермен жұмыс
комитетінің
____________________ облысы
бойынша ____________________
____________________________
____________________________
Өтініш
Мені есепке алып және конкурстық басқарушы ретінде тіркеуіңізді сұраймын.
Осы өтінішке қоса беріледі:
1) фотосуретпен бірге кадр есебіне алу жөніндегі жеке парақ (іс жүзінде тұрғылықты мекен-жайды және байланыс телефондарын көрсетіп);
2) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) төлем қабілеттілігі жоқ борышкерлердің істерін басқару жөніндегі қызметпен айналысу құқығына арналған лицензияның көшірмесі;
4) дипломның көшірмесі;
5) жеке меншік кәсіпкер куәлігінің көшірмесі;
6) соттылығының жоқтығы туралы анықтама;
7) азаматтарды тіркеу кітабынан шығу қағазының көшірмесі.
(қолы)                                  (Ф.А.Ә)
"____" ________________ 200 ___ ж.
Конкурстық басқарушыларды
тағайындау, есепке алу және
тіркеу ережелеріне 5-қосымша
Ескерту: 5-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті төрағасының 2006 жылғы 20 наурыздағы N 11   бұйрығымен .
Конкурстық басқарушыларды есепке алу Кітабындағы тіркеу
мәліметтері.
Тіркеу N ______________________
Тіркеу күні ___________________
N№
Ф.А.Ә.
Мекен-
жайы,
байла-
ныс
теле-
фоны
Жеке
куә-
лігі-
нің
N
және
күні
Мемле-
кеттік
лицен-
зияның
N және
беріл-
ген
күні
Жеке
кәсіп-
кер
куәлі-
гінің
N және
беріл-
ген
күні
СТН
Есеп-
тік
тір-
кеуге
қой-
ыл-
ған
күні
Есеп-
тік-
тір
кеу-
ден
алын-
ған
күні
Жаз-
баны
енгіз-
ген
лауа-
зымды
тұлға-
ның
Ф.А.Ә.
Ес-
кер-
ту
Конкурстық басқарушыларды
тағайындау, есепке алу және
тіркеу ережелеріне 6-қосымша
Ескерту: 6-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті төрағасының 2006 жылғы 20 наурыздағы N 11   бұйрығымен .
Конкурстық басқарушылардың тізілімі
N
Конкурстық
басқарушы-
ның атауы
Кәсіпорын-
ның атауы
Конкурстық
өндірістің
басталған
күні
Конкурстық
өндірістің
аяқталған
күні
ескерту
Тізілімді жасаған лауазымды тұлғаның
Ф.А.Ә.

5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Начальника управления Комитета ________________________.
Председатель
(Начальник управления) __________             _______________
(подпись)                 (Ф.И.О.)
___________________________________________________________________
Приложение 4
к Правилам назначения,
учета и регистрации конкурсного
управляющего
Сноска. Правила дополнены приложением 4 -  приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 11 (вводится в действие по истечении десяти дней после его первого официального опубликования).
Комитет по работе с
несостоятельными должниками
Министерства финансов Республики
Казахстан по ____________области
_____________________________
от __________________________
_____________________________
Заявление
Прошу поставить меня на учет и зарегистрировать в качестве конкурсного управляющего.
К настоящему заявлению прилагаю:
1) личный листок по учету кадров с фотографией (с указанием адреса фактического места жительства и контактных телефонов);
2) копия документа, удостоверяющая личность;
3) копия лицензии на право занятия деятельностью по управлению имуществом и делами неплатежеспособных должников в процедурах банкротства;
4) копия диплома;
5) копия свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
6) справка об отсутствии судимости;
7) копия выписки из книги регистрации граждан.
(Подпись)                                 (ф.и.о.)
"____"______________ 200__ г.
Приложение 5
к Правилам назначения,
учета и регистрации конкурсного
управляющего
Сноска. Правила дополнены приложением 5 -  приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 11 (вводится в действие по истечении десяти дней после его первого официального опубликования).
Данные регистрации в Книге учетной регистрации конкурсных управляющих
N регистрации _____________________
дата регистрации __________________
N
ФИО
Домашний
адрес,
контактные
телефоны
N и дата
удостоверения
личности
N и дата
выдачи
государст-
венной
лицензии
N и дата
выдачи
свиде-
тельства
индиви-
дуального
предпри-
нимателя
продолжение таблицы
N
РНН
Ф.И.О.
долж-
ностного
лица,
внесшего
запись
Дата
снятия с
учетной
регист-
рации
Дата
постановки
на учетную
регистрацию
примечание
Приложение 6
к Правилам назначения,
учета и регистрации конкурсного
управляющего
Сноска. Правила дополнены приложением 6 -  приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 11 (вводится в действие по истечении десяти дней после его первого официального опубликования).
Реестр конкурсных управляющих
N
ФИО
конкурс-
ного
управ-
ляющего
Наименование
предприятия
Дата
начала
конкурсного
производства
Дата
окончания
конкурсного
производства
приме-
чание
Ф.И.О.
должностного лица, составившего реестр