Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгінде N 1902 тiркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Екiншi деңгейдегi банктерге арналған пруденциалдық нормативтер туралы ереженi бекiту жөнiнде" 2002 жылғы 3 маусымдағы N 213 қаулысына толықтыру енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы 2002 жылғы 26 қарашадағы N 467. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 24 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 2098. Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 30 қыркүйектегі N 358 қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 30 қыркүйектегі N 358   қаулысымен  ( қолданысқа енгізілу тәртібін   3-тармақтан   қараңыз ).
____________________________
Екiншi деңгейдегi банктердiң қызметiн реттейтiн нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Екiншi деңгейдегi банктерге арналған пруденциалдық нормативтер туралы ереженi бекiту жөнiнде" 2002 жылғы 3 маусымдағы N 213  қаулысына  (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 1902 тiркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң "Қазақстан Ұлттық Банкiнiң Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында 2002 жылғы 1-14 шiлдеде жарияланған) мынадай толықтыру енгiзiлсiн:
мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Банктердiң 2002 жылғы 1 тамызға дейiн тартылған, бастапқы өтеу мерзiмi 5 жылдан кем емес және аталған қаулымен бекiтiлген Екiншi деңгейдегi банктерге арналған пруденциалдық нормативтер туралы ереженiң 6-тармағында белгiленген, реттелген борыштарға қойылатын талаптарға жауап бермейтiн реттелген борыштары мынадай тәртiппен банктiң меншiктi капиталының есебiне кiредi:
2003 жылғы 1 қаңтарға дейiн:
борышты өтеу басталғанға дейiн бес жылдан артық мерзiм iшiнде - борыштың толық сомасында;
борышты өтеу басталғанға дейiн қалған бес жылдың iшiнде:
1-шi жыл - реттелген борыш сомасының 80%-i;
2-шi жыл - реттелген борыш сомасының 60%-i;
3-шi жыл - реттелген борыш сомасының 40%-i;
4-шi жыл - реттелген борыш сомасының 20%-i;
5-шi жыл - реттелген борыш сомасының 0%-i;
2003 жылғы 1 қаңтардан бастап:
борышты өтеу басталғанға дейiн бес жылдан артық мерзiм iшiнде - реттелген борыш сомасынан 80% мөлшерiнде;
борышты өтеу басталғанға дейiн қалған бес жылдың iшiнде:

О внесении дополнения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 июня 2002 года N 213 "Об утверждении Правил о пруденциальных нормативах для банков второго уровня", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 1902
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 ноября 2002 года N 467. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 декабря 2002 года N 2098. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 30.09.2005г. N 358 (V053924)(порядок введения в действие см.п.3 пост. N 358)
В целях совершенствования нормативной правовой базы, регулирующей деятельность банков второго уровня, Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 июня 2002 года N 213 "Об утверждении Правил о пруденциальных нормативах для банков второго уровня" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1902, опубликованное 1-14 июля 2002 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казахстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Республики Казахстан") следующее дополнение:
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Субординированные долги банков, привлеченные до 1 августа 2002 года, имеющие первоначальный срок погашения не менее 5 лет и не отвечающие требованиям, предъявляемым к субординированным долгам, установленным пунктом 6 Правил о пруденциальных нормативах для банков второго уровня, утвержденных указанным постановлением, включаются в расчет собственного капитала банка в следующем порядке:
до 1 января 2003 года:
в течение срока более пяти лет до начала погашения долга - в полной сумме долга;
в течение пяти лет, оставшихся до начала погашения долга:
1-й год - 80% суммы субординированного долга;
2-й год - 60% суммы субординированного долга;
3-й год - 40% суммы субординированного долга;
4-й год - 20% суммы субординированного долга;
5-й год - 0% суммы субординированного долга;
с 1 января 2003 года:
в течение срока более пяти лет до начала погашения долга - в размере 80% от суммы субординированного долга;
в течение пяти лет, оставшихся до начала погашения долга:

1-шi жыл - реттелген борыш сомасының 60%-i;
2-шi жыл - реттелген борыш сомасының 40%-i;
3-шi жыл - реттелген борыш сомасының 20%-i;
4-шi және 5-шi жылдар - реттелген борыш сомасының 0%-i.".
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күнiнен бастап күшiне енедi, ол 2002 жылғы 1 тамызға дейiн реттелген борыштарды есептеуге байланысты туындайтын қатынастарға қолданылады.
3. Қаржылық қадағалау департаментi (Бахмутова Е.Л.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеу үшiн шаралар қабылдасын;
2) осы қаулы күшiне енген күннен бастап он күндiк мерзiмде осы қаулыны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң аумақтық филиалдарына және Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерiне жiберсiн.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Төрағасының орынбасары Ә.Ғ.Сәйденовке жүктелсiн.
Ұлттық Банк
Төрағасы

1-й год - 60% суммы субординированного долга;
2-й год - 40% суммы субординированного долга;
3-й год - 20% суммы субординированного долга;
4-й и 5-й года - 0% суммы субординированного долга.".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а его действие распространяется на отношения, связанные с расчетом субординированных долгов, возникшие до 1 августа 2002 года.
3. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е.Л.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня введения в действие настоящего постановления довести настоящее постановление до сведения территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и банков второго уровня Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.
Председатель
Национального Банка