Жеке тұлғалардың тауарларды Қазақстан Республикасының кедендік шекарасы арқылы оңайлатылған, жеңілдетілген тәртіппен өткізуін кедендік бақылаудың ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігінің 2003 жылғы 21 ақпандағы N 67 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 21 наурызда тіркелді. Тіркеу N 2213. Күші жойылды - ҚР Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 12 мамырдағы N 186 бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына  сәйкес және "Жеке тұлғалардың тауарларды Қазақстан Республикасының кедендік шекарасы арқылы оңайлатылған, жеңілдетілген тәртіппен өткізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 31 мамырдағы N 741 қаулысының  2-тармағын орындау үшін, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жеке тұлғалардың тауарларды Қазақстан Республикасының кедендік шекарасы арқылы оңайлатылған, жеңілдетілген тәртіппен өткізуін кедендік бақылаудың ережесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігінің Құқықтық қамтамасыз ету басқармасы (И.Ы.Аңсарова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігінің баспасөз қызметі (Г.Е.Қойшыбаева) осы бұйрықтың жариялануын және бұқаралық ақпарат құралдарында берілуін қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
5. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Төрағаның міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 21 ақпандағы
N 37 бұйрығымен
бекітілген
Жеке тұлғалардың тауарларды Қазақстан Республикасының кедендік шекарасы арқылы оңайлатылған, жеңілдетілген тәртіппен өткізуін кедендік бақылаудың
ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының кедендік шекарасы арқылы оңайлатылған, жеңілдетілген тәртіппен жеке тұлғалар өткізетін тауарларды кедендік бақылауды Қазақстан Республикасының кеден органдары жүргізеді.
2. Жеңілдетілген тәртіппен
өткізілетін тауарларды кедендік бақылау
2. Жеке тұлғалардың тауарларды өткізуінің жеңілдетілген тәртібі "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасының Заңының  (бұдан әрі - Кеден ісі туралы Заң) 108-бабына сәйкес кедендік төлемдерден және тарифтік емес реттеу (сақтағаны үшін алымдарды қоспағанда) қолданудан, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасына әкелінуі немесе Қазақстан Республикасынан әкетілуі шектелген тауарларды қоспағанда, сертификаттаудан толық босатуды қамтиды.

Об утверждении Правил таможенного контроля за товарами, перемещаемыми физическими лицами через таможенную границу Республики Казахстан в упрощенном, льготном порядке
Приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 21 февраля 2003 года N 67. Зарегистрированный Министерством юстиции Республики Казахстан 21 марта 2003 года N 2213. Утратил силу - приказом Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 12 мая 2003 года N 186 (V032271)
В соответствии с Законом  Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан" и во исполнение пункта 2 постановления  Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2001 года N 741 "Об утверждении Правил перемещения товаров физическими лицами через таможенную границу Республики Казахстан в упрощенном, льготном порядке", приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила таможенного контроля за товарами, перемещаемыми физическими лицами через таможенную границу Республики Казахстан в упрощенном, льготном порядке.
2. Управлению правового обеспечения Агентства таможенного контроля Республики Казахстан (Ансарова И.Ы.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Пресс службе Агентства таможенного контроля Республики Казахстан (Койчубаева Г.Е.) обеспечить опубликование настоящего приказа и освещение в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением данного приказа оставляю за собой.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
И.о. Председателя
Утверждены
приказом Председателя
Агентства таможенного контроля
Республики Казахстан
от 21 февраля 2003 г. N 67
Правила
таможенного контроля за товарами,
перемещаемыми физическими лицами
через таможенную границу Республики Казахстан
в упрощенном, льготном порядке
1. Общие положения
1. Таможенный контроль товаров, перемещаемых физическими лицами через таможенную границу Республики Казахстан в упрощенном, льготном порядке, производится таможенными органами Республики Казахстан.
2. Таможенный контроль за товарами,
перемещаемыми в льготном порядке
2. Льготный порядок перемещения физическими лицами товаров включает в себя полное освобождение от таможенных платежей и неприменение нетарифного регулирования (за исключением сборов за хранение) в соответствии со статьей 108 Закона  Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан" (далее - Закон о таможенном деле), а также сертификации, за исключением товаров, ограниченных к ввозу в Республику Казахстан или вывозу из Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

3. Жеңілдетілген тәртіппен өткізілетін тауарлардың өндірістік немесе өзге де коммерциялық қызмет үшін пайдаланылуы мүмкін емес, не осы санатқа түсетін тауардың сипатын кеден органының белгілеуін кеден органының лауазымды адамы тауарды өткізуші жеке тұлғаға жүктік кедендік декларацияны жазбаша декларациялау қажеттігі туралы хабарлайды.
Уақытша әкелінген тауарлардың иеліктен айырылуы, басқа тұлғаларға иелік етуге, пайдалануға немесе билік етуге берілуі мүмкін емес.
4. Жеке тұлғалар Қазақстан Республикасының кедендік шекарасы арқылы өткізетін тауарларды ауызша декларациялау кезінде кеден органының қызметкерлері тауарлардың өндірістік немесе өзге де коммерциялық қызметке арналмайтын қасиеттерге сәйкестігін тексеру мақсатында тексеріс жүргізеді.
Тауарлардың салмағына, құнына немесе шыққан жеріне сүйене отырып, сондай-ақ тауарларды өткізуші тұлғаның Кеден одағына қатысушы елдердің бірінде тұрақты тұратындығына, не көрсетілген елдердің біріне тұрақты тұруға қоныс аударуына байланысты жеңілдетілген тәртіп қолданылған кезде жоғарыда аталған талаптарды растайтын құжаттар тексеруге жатады, сондай-ақ қажет болған жағдайда жүкті өлшеу жүргізіледі.
3. Оңайлатылған тәртіппен өткізілетін
тауарларды кедендік бақылау және кедендік ресімдеу
5. Коммерциялық немесе өзге де өндірістік қызметке арналған не кеден органының тауар сипатының осы санатқа жататындығын белгіленген жағдайда, кеден органының лауазымды адамы тауарларды өткізуші тұлғаны жазбаша декларациялаудың қажеттігі туралы құлақтандырады.
6. Жеке тұлғалар оңайлатылған тәртіппен әкелген/әкеткен тауарлар туралы мәліметтердің жазбасы белгіленген нысанда жүргізілетін Қазақстан Республикасының кедендік аумағына жеке тұлғалар оңайлатылған декларациялау тәртібін қолдана отырып әкелетін тауарларды тіркеу журналы мен Қазақстан Республикасының кедендік аумағынан жеке тұлғалар оңайлатылған декларациялау тәртібін қолдана отырып әкететін тауарларды тіркеу журналына (1-қосымша) өткізілген тауарлар туралы мәліметтерді енгізу жолымен жүргізіледі.
7. Кеден органының кедендік кіріс ордерін (бұдан әрі - ККО) ресімдейтін лауазымды тұлғасы ККО-ның электронды көшірмесін жасауды және оны деректердің электрондық базасына енгізуді жүзеге асырады.
Деректердің электрондық базасы кейін қорыту және Қазақстан Республикасының орталық кеден органына жіберу үшін жоғары тұрған кеден органына он күн сайын беріледі.
8. Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген тауарларды декларациялаудың оңайлатылған тәртібін қолдануға арналған салмақтық немесе құндық шектеулерден асып кеткен жағдайда, Қазақстан Республикасының кедендік шекарасы арқылы өткізудің жеңілдетілген тәртібі көзделген тауарларды (жеке пайдалануға арналған тауарларды) қоспағанда, декларациялаудың жалпы тәртібі (жүктік кедендік декларацияларды пайдалана отырып) барлық өткізілетін партияларға қатысты қолданылады.

3. Перемещаемые в льготном порядке товары не могут использоваться для производственной или иной коммерческой деятельности, либо установления таможенным органом характера товара, подпадающего под эту категорию, должностное лицо таможенного органа уведомляет физическое лицо, перемещающее товары, о необходимости письменного декларирования грузовой таможенной декларации.
Временно ввезенные товары не могут отчуждаться, передаваться во владение, пользование или распоряжение другим лицам.
4. При устном декларировании товаров перемещаемых физическими лицами через таможенную границу Республики Казахстан, сотрудником таможенного органа производится досмотр товаров с целью проверки соответствия свойств товаров категории, не предназначенных для производственной или иной коммерческой деятельности.
При применении льготного порядка исходя из веса, стоимости или происхождения товаров, а также в связи с постоянным проживанием лица, перемещающего товары, в одной из стран государств-участников Таможенного союза, либо переселением на постоянное место жительства в одну из указанных стран, проверке подлежат документы, подтверждающие вышеперечисленные требования, а также при необходимости производится взвешивание груза.
3. Таможенный контроль за товарами,
перемещаемыми в упрощенном порядке
5. В случае перемещения товаров, предназначенных для производственной или иной коммерческой деятельности, либо установления таможенным органом характера товара, подпадающего под эту категорию, должностное лицо таможенного органа уведомляет физическое лицо, перемещающее товары, о необходимости письменного декларирования.
6. Запись сведений о товарах, ввезенных/вывезенных физическими лицами в упрощенном порядке, производится путем внесения сведений о перемещаемых товарах в Журнал регистрации товаров, ввозимых на таможенную территорию Республики Казахстан и в Журнал регистрации товаров, вывозимых с таможенной территории Республики Казахстан физическими лицами с применением упрощенного порядка декларирования, которые ведутся по установленной форме (Приложение 1).
7. Должностным лицом таможенного органа, оформившим таможенный приходной ордер (далее - ТПО), осуществляется формирование электронной копии ТПО и занесение ее в электронную базу данных.
Электронная база данных ежедекадно передается в вышестоящий таможенный орган для последующего обобщения и направления в центральный таможенный орган Республики Казахстан.
8. При превышении весовых или стоимостных ограничений для применения упрощенного порядка декларирования товаров, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, общий порядок декларирования (с использованием грузовой таможенной декларации) применяется в отношении всей перемещаемой партии, за исключением товаров, для которых предусмотрен льготный порядок перемещения через таможенную границу Республики Казахстан (товары для личного пользования).

9. Өткізілетін тауарлар туралы мәлімделген мәліметтердің дұрыстығын бақылауды өз құзыретінің шегінде кеден органының құрылымдық бөлімшелері жүргізеді.
4. Тауарларды жеңілдетілген, оңайлатылған тәртіппен уақытша әкелу (әкету) кезіндегі кедендік бақылау
10. Жеке тұлғалар Қазақстан Республикасының кедендік шекарасы арқылы жол жүруі кезінде Қазақстан Республикасының аумағында (уақытша болатын елінде) жеке пайдалану үшін қажетті тауарларды уақытша әкелуі (әкетуі), сондай-ақ бастапқы келгенде (кеткенде) тауарларды кедендік төлемдер мен салықтарды төлеместен декларациялауы шартымен уақытша әкелінген (әкетілген) тауарларды кері әкетуі (әкелуі) мүмкін.
11. Тауарларды жеке тұлғалардың жеңілдетілген, оңайлатылған тәртіппен уақытша әкелуіне (әкетуіне) кеден органдары сапардың мақсаттары мен өзге де басқа жағдаяттарын (ұзақтығы, маусым және т.б.) ескере отырып және тұлғаның Қазақстан Республикасының аумағында (уақытша болатын елде) іс жүзінде болатын уақыттан аспайтын мерзімге рұқсат етеді.
12. Бұрын уақытша әкелінген (әкетілген) тауарларды қайта әкелу (әкету) кезінде оларда мәлімделген мәліметтердің сәйкес келуі шартымен әкелу (әкету) кезінде ресімделген жолаушылар кедендік декларациясы тауарларды өткізудің жеңілдетілген тәртібін қолдану үшін негіздеме болып табылады.
13. Жеңіл автомобильдер мен олардың тіркемелері туралы мәліметтерді белгіленген нысандағы Қазақстан Республикасының аумағына (аумағынан) жеке тұлғалар оңайлатылған тәртіппен әкелетін (әкететін) жеңіл автомобильдер мен олардың тіркемелері Міндеттемелерін тіркеу журналына (2-қосымша) мәліметтерді енгізу жолымен жүргізіледі.
14. Аталған көлік құралдары мен олардың тіркемелерін Қазақстан Республикасының аумағында пайдалануды және әкетуді тек уақытша әкелу режимін мәлімдеген тұлғалар ғана жүзеге асыруы тиіс. Уақытша әкелінген көлік құралдары мен олардың тіркемелерін уақытша пайдалану, иелік ету немесе билік ету үшін басқа тұлғаға беру, автомобильді иелігінен шығару, сондай-ақ белгіленген нысан (3-қосымша) бойынша толтырылған кері қайту (келу) туралы Міндеттемені (бұдан әрі - Міндеттеме) жоғалту кедендік ережелерді бұзу болып табылады және әкімшілік жауаптылыққа әкеп соқтырады.
15. Бұрын оңайлатылған тәртіппен уақытша әкелінген жеңіл автомобильдер мен олардың тіркелемелерін әкету кезінде кеден органының лауазымды адамы Міндеттемеде көрсетілген уақытша әкелу мерзімдерінің сақталуына тексеру жүргізеді. Міндеттеме алынады және бақылаудан алу үшін оны ресімдеген кеден органына жолданады.

9. Контроль за достоверностью заявленных сведений о перемещающихся товарах, производится структурными подразделениями таможенного органа, в пределах своей компетенции.
4. Таможенный контроль
при временном ввозе (вывозе) товаров
в льготном, упрощенном порядке
10.  Физические лица при следовании через таможенную границу Республики Казахстан могут временно ввозить (вывозить) товары, необходимые этим лицам для личного пользования на территории Республики Казахстан (в стране временного пребывания), а также вывозить (ввозить) обратно временно ввезенные (вывезенные) товары при условии декларирования товаров таможенным органам при первоначальном въезде (выезде) без уплаты таможенных платежей и налогов.
11. Временный ввоз (вывоз) товаров физическими лицами в льготном, упрощенном порядке допускается таможенным органом с учетом целей и всех иных обстоятельств поездки (продолжительность, сезон и т.д.) и на срок, не превышающий время фактического пребывания лица на территории Республики Казахстан (в стране временного пребывания).
12. При обратном вывозе (ввозе) ранее временно ввезенных (вывезенных) товаров основанием для применения льготного порядка перемещения товаров является пассажирская таможенная декларация, оформленная при ввозе (вывозе), при условии соответствия заявленных в ней сведений.
13. Сведения о легковых автомобилях и прицепов к ним, временно ввозимых (вывозимых) на территорию (с территории) Республики Казахстан физическими лицами с применением упрощенного порядка, заносятся в Журнал регистрации обязательств об обратном вывозе (ввозе) транспортного средства по установленной форме (Приложение 2).
14. Эксплуатация на территории Республики Казахстан и вывоз данных легковых автомобилей и прицепов к ним должны осуществляться исключительно лицами, заявившими режим временного ввоза. Передача временно ввезенных легковых автомобилей и прицепов к ним во временное пользование, владение, или распоряжение другому лицу, отчуждение автомобиля, а также утеря обязательства об обратном вывозе (ввозе) транспортного средства (далее - Обязательство), заполненной по установленной форме (Приложение 3), является нарушением таможенных правил, и влечет административную ответственность.
15. При вывозе ранее временно ввезенного в упрощенном порядке легковых автомобилей и прицепов к ним, должностным лицом таможенного органа производится проверка соблюдения сроков временного ввоза, указанных в Обязательстве. Обязательство изымается и направляется в таможенный орган его оформления для снятия с контроля.

16. Қазақстан Республикасы резиденттерінің жеңіл автокөлік құралдары мен олардың тіркемелерін уақытша әкелуі жүктік кедендік декларацияларды ресімдеу арқылы жалпы белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
5. Тауарлардың оңайлатылған декларациялау тәртібін қолдану арқылы транзиті кезіндегі кедендік бақылау
17. Қазақстан Республикасының кедендік аумағы арқылы өткізілетін, оларға қатысты оңайлатылған тәртібі көзделетін тауарлардың транзиті жолаушылар декларациясын толтыру арқылы жүргізіледі. Жүктерді жеткізуді кедендік қамтамасыз ету мен кедендік бақылау жалпы белгіленген декларациялау тәртібі жағдайында қолданылатын транзит режимінің талаптарына сәйкес жүргізіледі.
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 21 ақпандағы
N 67 бұйрығымен бекітілген
Жеке тұлғалардың тауарларды
Қазақстан Республикасының
кедендік шекарасы арқылы
оңайлатылған, жеңілдетілген
тәртіппен өткізуін кедендік
бақылаудың ережесіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасының кедендік аумағына (аумағынан) жеке тұлғалар оңайлатылған тәртібін қолдана отырып әкелетін (әкететін) тауарларды тіркеу журналдары
Бұл журналдардың мынадай бағандары болуы тиіс:
1. Реті бойынша нөмірі;
2. Күні;
3. Тауарды өткізетін адамның тегі, аты, әкесінің аты;
4. Жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі;
5. Тұрақты тұратын ел;
6. Көлік құралы (авиа көлігі үшін - рейстің нөмірі; темір жол көлігі үшін - поездың нөмірі; автомобиль көлігі үшін - моделі мен мемлекеттік нөмірі);
7. Тауарлардың (оның ішінде валютаның) атауы;
8. Салмағы, саны (өлшем бірлігін көрсете отырып);
9. Тауарлардың құны (валютаны көрсете отырып);
10. Тауарлар шыққан ел;
11. Алынған төлемдердің сомасы (теңге);
12. ККО-нің нөмірі;
13. Инспектордың тегі, аты, әкесінің аты (жеке нөмірлік мөрінің нөмірін көрсете отырып).
Журналдар нөмірленеді, бауланады және тиісті кеден органының мөрімен, сондай-ақ осы кеден органы басшысының немесе оның орынбасарының қолымен расталады.
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 21 ақпандағы
N 67 бұйрығымен бекітілген
Жеке тұлғалардың тауарларды
Қазақстан Республикасының
кедендік шекарасы арқылы
оңайлатылған, жеңілдетілген
тәртіппен өткізуін кедендік
бақылаудың ережесіне
2-қосымша
Қазақстан Республикасының аумағына (аумағынан)
жеке тұлғалар оңайлатылған тәртіппен әкелетін (әкететін) жеңіл автомобильдер мен олардың тіркемелерінің
Міндеттемелерін тіркеу
журналы
Бұл журналдардың мынадай бағандары болуы тиіс:
1. Реті бойынша нөмірі;
2. Міндеттеменің нөмірі;
3. Әкелінген/әкетілген күні;
4. Іс жүзінде кері әкелінген/әкетілген күні;

16. Временный ввоз легковых автомобилей и прицепов к ним резидентами Республики Казахстан осуществляется в общеустановленном порядке с оформлением грузовой таможенной декларации.
5. Таможенный контроль при транзите товаров
с применением упрощенного порядка
17. Транзит товаров, перемещаемых через таможенную территорию Республики Казахстан, в отношении которых предусмотрен упрощенный порядок, производится с заполнением пассажирской таможенной декларации. Таможенный контроль доставки груза производится в соответствии с требованиями режима транзита, применяемыми при общеустановленном порядке декларирования.
Приложение 1
к Правилам таможенного контроля
за товарами, перемещаемыми
физическими лицами через таможенную
границу Республики Казахстан
в упрощенном, льготном порядке,
утвержденным приказом Председателя
Агентства таможенного контроля
Республики Казахстан
от 21 февраля 2003 г. N 67
Журналы регистрации товаров, ввозимых (вывозимых) на территорию (с территории) Республики Казахстан физическими лицами с применением упрощенного порядка
Данные журналы должны иметь следующие графы:
1. Номер по порядку;
2. Дата;
3. Фамилия, имя, отчество лица, перемещающего товары;
4. Номер документа удостоверяющего личность;
5. Страна постоянного проживания;
6. Транспортное средство (для авиатранспорта - номер рейса; для
железнодорожного - номер поезда; для автомобильного транспорта -
модель и государственный номер);
7. Наименование товаров (в том числе валюты);
8. Вес, количество (с указанием единиц измерения);
9. Стоимость товаров (с указанием валюты);
10. Страна происхождения товаров;
11. Сумма взысканных платежей (тенге);
12. Номер ТПО;
13. Фамилия, имя, отчество инспектора
(с указанием номера личной номерной печати).
Журналы пронумеровываются, прошнуровываются и заверяются печатью соответствующего таможенного органа, а также подписью руководителя данного таможенного органа или его заместителя.
Приложение 2
к Правилам таможенного контроля
за товарами, перемещаемыми
физическими лицами через таможенную
границу Республики Казахстан
в упрощенном, льготном порядке,
утвержденным приказом Председателя
Агентства таможенного контроля
Республики Казахстан
от 21 февраля 2003 г. N 67
Журнал регистрации Обязательств, ввозимых (вывозимых) на территорию (с территории) Республики Казахстан легковых автомобилей и прицепов к ним физическими лицами в
упрощенном порядке
Данные журналы должны иметь следующие графы:
1. Номер по порядку;
2. Номер обязательства;
3. Дата ввоза/вывоза;
4. Дата фактического обратного вывоза/ввоза;

5. Жеңіл автомобиль мен оның тіркемесінің мемлекеттік нөмірі, маркасы, двигателі мен дөңгелегі;
6. Инспектордың тегі, аты, әкесінің аты (жеке нөмірлі мөрінің нөмірін көрсете отырып);
7. Жеңіл автомобиль мен оның тіркемесі иесінің қолы;
8. Ескерту.
Журналдар нөмірленеді, бауланады және тиісті кеден органының мөрімен, сондай-ақ осы кеден органы басшысының немесе оның орынбасарының қолымен расталады.
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 21 ақпандағы
N 67 бұйрығымен бекітілген
Жеке тұлғалардың тауарларды
Қазақстан Республикасының
кедендік шекарасы арқылы
оңайлатылған, жеңілдетілген
тәртіппен өткізуін кедендік
бақылаудың ережесіне
3-қосымша
Автокөлік құралдары мен оның тіркемелерін қайта әкету (әкелу) туралы N _____ міндеттеме
___________________________________
кеден органының атауы
Түрі, зауыттық маркісі ___________________________________________
Двигателінің нөмірі  _____________________________________________
Дөңгелегінің нөмірі ______________________________________________
Мемлекеттік нөмірі  ______________________________________________
Иесі  ____________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты
Азаматтығы  ______________________________________________________
Жеке басының куәлігі (төлқұжаты) нөмірі __________________________
Кімнің бергендігі, күні __________________________________________
Тұрақты мекен-жайы  ______________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Қайта әкететін (әкелетін) күні  __________________________________
"____" ____________ 200__ ж.
Қолы  _________________
Кеденнің белгілері:
__________________________________________________________________
Кеден инспекторының қолы ______________________________
жеке нөмірлік мөрімен расталады
"___" ____________ 200__ ж.
Автокөлік құралын кеденнің рұқсатынсыз иеліктен айыруға тиым салынады.
Тиісті түрде расталған міндеттеме заңдық мәні бар фактілер туралы мәліметтерден тұратын құжат болып табылады. Міндеттемеде дұрыс емес мәліметтерді беру, сондай-ақ кеден органының лауазымды адамына хабарлау немесе қайта әкетудің мерзімдерін бұзу Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауаптылыққа тартылады.

5. Государственный номер, марка, двигатель и шасси легкового
автомобиля и прицепа к нему;
6. Фамилия, имя, отчество инспектора
(с указанием номера личной номерной печати);
7. Роспись владельца легкового автомобиля и прицепа к нему;
8. Примечание.
Журналы пронумеровываются, прошнуровываются и заверяются печатью соответствующего таможенного органа, а также подписью руководителя данного таможенного органа или его заместителя.
Приложение 3
к Правилам таможенного контроля
за товарами, перемещаемыми
физическими лицами через таможенную
границу Республики Казахстан
в упрощенном, льготном порядке,
утвержденным приказом Председателя
Агентства таможенного контроля
Республики Казахстан
от 21 февраля 2003 г. N 67
Обязательство N____
об обратном вывозе (ввозе)
легковых автомобилей и прицепов к ним
______________________________________________
наименование таможенного органа
Вид, заводская марка _________________________________________
Номер двигателя ______________________________________________
Номер шасси   ________________________________________________
Государственный номер  _______________________________________
Владелец  ____________________________________________________
Фамилия, имя, отчество
Гражданство __________________________________________________
Удостоверение личности (паспорт) номер________________________
Кем выдано, дата _____________________________________________
Адрес места жительства _______________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
Дата обратного вывоза (ввоза) ________________________________
"___"____________200__год            Подпись _________________
Отметки таможни:
______________________________________________________________
Подпись инспектора таможни ___________________________________
заверяется личной номерной печатью
"___" _______________ 200__год
Отчуждение автотранспортного средства без разрешения
таможни запрещено.
Обязательство, заверенное надлежащим образом, является документом, содержащим сведения о фактах, имеющих юридическое значение. Сообщение неверных сведений в обязательстве, а также должностному лицу таможенного органа или нарушение сроков обратного вывоза (ввоза) влечет за собой ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан.