Алкоголь өнімдеріне (сырадан басқа), темекі өнімдеріне және құрамында темекi бар өзге де бұйымдарға арналған акциздік алым таңбаларын алу, есепке алу, сақтау және беру Ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитетінің 2003 жылғы 20 наурыздағы N 134 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 25 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 2242. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 599 Бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.23 N 599 Бұйрығымен.
-------------------- Бұйрықтан үзінді -------------------
2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 653-бабы 6-тармағының 2) тармақшасына сәйкес:
БҰЙЫРАМЫН:
1. ...
2. ...
3. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Алкоголь өнімдеріне (сырадан басқа), темекі өнімдеріне және құрамында темекi бар өзге де бұйымдарға арналған акциздік алым таңбаларын алу, есепке алу, сақтау және беру Ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Төрағасының м.а. 2003 жылғы 20 наурыздағы N 134 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылы 25 сәуірде N 2242 болып тіркелген; "Официальная газета" газетінде 2003 жылғы 4 сәуірдегі N 40 (145) жарияланған);
2) ...
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі және 2009 жылдың 1 қаңтарынан пайда болатын қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрі                                   Б. Жәмішев
"Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитетінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 9 қазандағы N 1102 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген Алкоголь өнімдеріне (сырадан басқа), темекі өнімдеріне және құрамында темекi бар өзге де бұйымдарға арналған акциздік алым таңбаларын алу, есепке алу, сақтау және беру Ережесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы Министрлігі Салық комитетінің Акциздерді әкімшіліктендіру басқармасы (Ә.Ж.Әбдірова):
1) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Банкнот фабрикасының мекен-жайына алкоголь өнімдеріне (сырадан басқа), темекі өнімдеріне және құрамында темекi бар өзге де бұйымдарға арналған акциздік алым таңбаларын дайындауға өтiнiмдерді жіберуді қамтамасыз етсін;
2) алкоголь өнімдеріне (сырадан басқа), темекі өнімдеріне және құрамында темекi бар өзге де бұйымдарға арналған акциздік алым таңбалары үшін ақша аударуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Банкнот фабрикасының есеп шоттарын пайдалану туралығын алкоголь өнімдерін (сырадан басқа), темекі өнімдерін және құрамында темекi бар өзге де бұйымдарды өндірушілер мен импорттаушылардың назарына жеткізсін.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде мемлекеттік тіркеу күнінен қолданысқа енгізіледі.
Төрағаның м.а.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлiгiнiң
Салық комитетi Төрағасының м.а.
2003 жылғы 20 наурыздағы
N 134 бұйрығымен бекiтiлген
Алкоголь өнiмдерiне (сырадан басқа), темекi өнiмдерiне және құрамында темекi бар өзге де бұйымдарға арналған акциздiк алым таңбаларын алу, есепке алу, сақтау және беру Ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексiне (Салық кодексi), "Этил спиртi мен алкоголь өнiмiнiң өндiрiлуiн және айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына , Акцизделетiн тауарлардың жекелеген түрлерiн акциздiк алым таңбаларымен таңбалау туралы Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 21 маусымдағы N 846 қаулысына сәйкес әзiрлендi.
2. Осы Ережелер акциздiк өнiмдi өндiру және/немесе импорт саласында, сондай-ақ тәркiленген акциздiк өнiмдi сату бойынша қызметiн жүзеге асырушы заңды және жеке тұлғалардың (бұдан әрi - алушылар) алкоголь өнiмдерiне (сырадан басқа), темекi өнiмдерiне және құрамында темекi бар өзге де бұйымдарға (бұдан әрi - акциздiк өнiм) арналған акциздiк алым таңбаларын алу, есепке алу, сақтау және беру тәртiбiн реттейдi.
3. Акциздiк алым таңбаларымен жасап шығару Қазақcтан Республикасы Қаржы министрлiгi Салық комитетiнiң тапсырысымен (бұдан әрi - Комитет) және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi мемлекеттiк мекемесiнiң Банкнот фабрикасымен (бұдан әрi - Банкнот фабрикасы) жасалған тиiстi шарт (бұдан әрi - Шарт) негiзiнде әзiрленедi.
4. Акциздiк алым таңбаларын Банкнот фабрикасынан және оларды облыстар, "Астана - жаңа қала", Астана және Алматы қ.қ. бойынша салық комитеттерi мен iрi алушыларға алуды Алматы қаласы бойынша салық комитетi жүзеге асырады.

Об утверждении Правил получения, учета, хранения и выдачи марок акцизного сбора на алкогольную продукцию (кроме пива), табачные изделия и прочие изделия, содержащие табак
Приказ Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2003 года N 134. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 апреля 2003 года N 2242. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года N 599
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 23.12.2008 N 599 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 октября 2002 года N 1102 "Вопросы Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан" приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила получения, учета, хранения и выдачи марок акцизного сбора на алкогольную продукцию (кроме пива), табачные изделия и прочие изделия, содержащие табак.
2. Управлению администрирования акцизов Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (Абдирова А.Ж.):
1) обеспечить направление заявок в адрес Банкнотной фабрики Национального Банка Республики Казахстан на изготовление марок акцизного сбора на алкогольную продукцию (кроме пива), табачные изделия и прочие изделия, содержащие табак;
2) довести до сведения производителей и импортеров алкогольной продукции (кроме пива), табачных изделий и прочих изделий, содержащих табак об использовании расчетных счетов Банкнотной фабрики Национального Банка Республики Казахстан для перечисления денег за марки акцизного сбора на алкогольную продукцию (кроме пива), табачные изделия и прочие изделия, содержащие табак.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
И.о. Председателя
Утверждены
приказом и.о. Председателя
Налогового комитета
Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 марта 2003 года N 134
Правила
получения, учета, хранения и выдачи
марок акцизного сбора на алкогольную продукцию
(кроме пива), табачные изделия и прочие изделия,
содержащие табак
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), Законом Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2001 года N 846 "О маркировке отдельных видов подакцизных товаров марками акцизного сбора".
2. Настоящие Правила регулируют порядок получения, учета, хранения и выдачи марок акцизного сбора на алкогольную продукцию (кроме пива), табачные изделия и прочие изделия, содержащие табак (далее - подакцизная продукция) юридическим и физическим лицам (далее - получатели), осуществляющим деятельность в сфере производства и/или импорта подакцизной продукции, в том числе по реализации конфискованной подакцизной продукции.
3. Изготовление марок акцизного сбора осуществляется по заказу Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Комитет) и на основании соответствующего договора (далее - Договор) с Банкнотной фабрикой Национального Банка Республики Казахстан (далее - Банкнотная фабрика).
4. Получение марок акцизного сбора с Банкнотной фабрики и их выдача налоговым комитетам по областям, "Астана-жана кала", по городам Астана, Алматы (далее - областные налоговые комитеты) и крупным получателям осуществляется налоговым комитетом по городу Алматы.

5. Iрi алушылар тiзбесiн Комитет айқындайды.
6. Акциздiк өнiмдердi таңбалау үшiн, оның iшiнде сот шешiмiмен тәркiленген және сатуға тиiстi акциздiк алым таңбалары тиiстi облыстық салық комитеттерiнде берiледi.
7. Алматы қаласы бойынша салық комитетi қызметкерлерiнiң iшiнен бiрiншi басшының бұйрығымен акциздiк алым таңбаларын алу, есепке алу, сақтау және беру мен оларды облыстық салық комитеттерi және iрi алушыларға берудi жүзеге асыратын материалдық жауапты адам тағайындалады.
8. Акциздiк алым таңбаларын оны алған орны бойынша тиiстi облыстық салық комитеттерiне қайтаруды есептемегенде, акциздiк алым таңбаларын өзге ұйымдар мен тұлғалардың қайта сатуға, беруге немесе басқа нысандарда иесiздендiруiне жатпайды.
2. Акциздiк алым таңбаларын Банкнот фабрикасынан алу
тәртiбi
9. Жаңа күнтізбелiк жыл келгенге дейiн 60 (алпыс) күнтiзбелiк күннен кешiктiрмей, облыстық салық комитеттерi тиiстi салық комитеттерiнде тiркеу есебiнде тұрған және тиiстi қызмет түрлерiне лицензиясы бар алушылардан 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша акциздiк алым таңбаларын алуға өтiнiмдердi (бұдан әрi - өтiнiмдер) жинауды қамтамасыз етедi.
10. Акциздiк өнiмдердi импорттаушы алушылардан өтiнiмдердi қабылдау осы Ереженiң 9-тармағында көзделген талаптардан басқа, акциздiк өнiмдердi шығаруды жүзеге асыруға негiз болатын сыртқы сауда шартының нотариалды расталған көшiрмесiн көрсеткенде жүргiзiледi.
11. Тәркiленген акциздiк өнiмдердi сатушы алушылардан өтiнiмдердi қабылдау осы Ереженiң 9-тармағында көзделген талаптардан басқа, мынадай құжаттарды көрсеткенде жүргiзiледi:
сот шешiмi;
тәркiленген акциздiк өнiмдердi сатуға уәкiлетті органның келiсiм-шарты;
тәркiленген акциздiк өнiмдердi қабылдау-беру актiсi;
белгiленген тәртiппен берiлген сәйкестiк сертификаты.
12. Осы Ереженiң 9, 10, 11-тармақтарында көзделген құжаттардың көшiрмелерi облыстық салық комитеттерiнде қалады.
13. Алушылардан қабылдаған өтiнiмдер негiзiнде облыстық салық комитеттерi жаңа күнтізбелiк жыл келгенге дейiн 50 (елу) күнтiзбелiк күннен кешiктiрмей, 2-қосымшаға сәйкес акциздiк алым таңбаларын алуға жиынтық өтiнiмдi (бұдан әрi - жиынтық өтiнiм) Комитетке жiбередi.
14. Комитет жаңа күнтізбелiк жыл келгенге дейiн 45 (қырық бec) күнтiзбелiк күннен кешiктiрмей, тиістi облыстық салық комитеттерiнiң жиынтық өтiнiмдерiне сәйкес акциздiк алым таңбаларының түрлерi мен сыйымдылығы бойынша әзiрлеуге Банкнот фабрикасына тапсырыс орналастырады және акциздiк алым таңбаларын алу және осы өтiнiмге сәйкес оларды облыстар бойынша салық комитеттерi мен iрi алушыларға беру мақсатында республика бойынша жиынтық өтiнiмдi Алматы қаласы бойынша салық комитетiне бередi.

5. Перечень крупных получателей определяется Комитетом.
6. Марки акцизного сбора для маркировки подакцизной продукции, в том числе конфискованной и подлежащей реализации по решению суда, выдаются в соответствующих областных налоговых комитетах.
7. Из числа работников налогового комитета по городу Алматы приказом первого руководителя назначается материально-ответственное лицо, которое осуществляет получение, учет, хранение марок акцизного сбора и их выдачу областным налоговым комитетам и крупным получателям.
8. Приобретенные получателями марки акцизного сбора не подлежат перепродаже, передаче или отчуждению в других формах иным организациям и лицам, за исключением возврата в соответствующие областные налоговые комитеты по месту их приобретения.
2. Порядок получения марок
акцизного сбора с Банкнотной фабрики
9. Областные налоговые комитеты обеспечивают сбор заявок на приобретение марок акцизного сбора по форме согласно приложению 1 (далее - заявки) от получателей, состоящих на регистрационном учете в соответствующих налоговых органах и имеющих лицензии на соответствующие виды деятельности не позднее, чем за 60 (шестьдесят) календарных дней до наступления нового календарного года.
10. Прием заявок от получателей, импортирующих подакцизную продукцию, кроме требований, предусмотренных в пункте 9 настоящих Правил, производится при предъявлении нотариально заверенной копии внешнеторгового контракта, на основании которого осуществляется ввоз подакцизной продукции.
11. Прием заявок от получателей, реализующих конфискованную подакцизную продукцию, кроме требований, предусмотренных в пункте 9 настоящих Правил, производится при предъявлении следующих документов:
решения суда;
договора с уполномоченным органом на реализацию конфискованной подакцизной продукции;
акта приема-передачи конфискованной подакцизной продукции;
сертификата соответствия, выданного в установленном порядке.
12. Копии документов, предусмотренные в пунктах 9, 10, 11 настоящих Правил, остаются в областных налоговых комитетах.
13. На основе принятых от получателей заявок областные налоговые комитеты направляют сводную заявку на приобретение марок акцизного сбора по форме согласно приложению 2 (далее - сводная заявка) в Комитет не позднее, чем за 50 (пятьдесят) календарных дней до наступления нового календарного года.
14. Комитет согласно сводным заявкам соответствующих областных налоговых комитетов размещает заказ на изготовление марок акцизного сбора по видам и емкостям Банкнотной фабрике и передает сводную заявку по республике в налоговый комитет по городу Алматы в целях получения марок акцизного сбора и их выдачи областным налоговым комитетам и крупным получателям в соответствии с данной заявкой не позднее, чем за 45 (сорок пять) календарных дней до наступления нового календарного года.

15. Акциздiк алым таңбаларын әзiрлеуге Банкнот фабрикасымен есептесу акциздiк алым таңбаларын сатудан түскен қаржы есебiнен жүргiзiледi. Бұл ретте көрсетiлген қаржылар алушылармен Шартта айқындалған Банкнот фабрикасының есеп шотына аударылады, алу жүзеге асырылатын айдың I-шi күнiне дейiн 45 (қырық бес) күнтiзбелiк күннен кешiктiрiлмейтiн мерзiмде, әрбiр ай бойынша жеке, олардың өтiнiмiне сәйкес акциздiк алым таңбаларын әзiрлегенi үшiн төлем жүргiзедi.
16. Банкнот фабрикасынан акциздiк алым таңбаларын алу үшiн материалдық жауапты адамға Алматы қаласы бойынша салық комитетiнiң бiрiншi басшысы мен бас бухгалтердiң қолы қойылған сенiмхат берiледi.
17. Банкнот фабрикасынан акциздiк алым таңбаларын жеткiзу, оларды сақтау және салық комитеттерi мен iрi алушыларға беру жауапкершiлiгi Алматы қаласы бойынша салық комитетiнiң бiрiншi басшысына жүктеледi.
3. Алматы қаласы бойынша салық комитетiнiң акциздiк алым таңбаларын
беру тәртiбi
18. Алматы қаласы бойынша салық комитетiнiң акциздiк алым таңбаларын облыстар бойынша салық комитеттерi мен iрi алушылардың акциздiк алым таңбаларын алу сенiмхаты негiзiнде өкiлеттiгi бар қызметкерлерiне беру акциздiк алым таңбалары үшiн оның есепшотына ақшаның түскенiн төлем тапсырысының көшiрмелерiн тиiстi түсу сәтiнен бiр күннен кешiктiрмей беру жолымен Банкнот фабрикасы растағанда ғана жүргiзiледi.
19. Акциздiк алым таңбаларын алу үшін облыстар бойынша салық комитеттерi мен iрi алушылар сенiмхат беретiн тиiстi облыстық салық комитеттерiнiң мөрiмен расталған салық комитетiнiң бiрiншi басшысы мен бас бухгалтердiң қол қою үлгiсiн ай сайын Алматы қаласы бойынша салық комитетiне жiбередi. Көрсетiлген тұлғалардың қайсы бiрi алмасса, белгiленген тәртiппен сол тұлғалардың қол қою үлгiсi қосымша жiберiледi.
Облыстық салық комитеттерi қызметкерлерiне акциздiк алым таңбаларын алу мынадай құжаттары бар болғанда берiледi:
акциздiк таңбаларды алу үшiн бiрiншi басшының және бас бухгалтердiң қолы қойылған, облыстық салық комитеттерiнiң мөрiмен расталған таңбаларды алушының атына берiлген сенiмхаттың түпнұсқасы;
акциздiк таңбалар үшiн төлегенi туралы төлем тапсырысының көшiрмесi;
қызметкерлердiң жеке басын куәландыратын құжаттар.
20. Iрi алушыларға акциздiк алым таңбаларын алу үшiн салық комитетi басшының және бас бухгалтердiң қолы қойылған, облыстық салық комитеттерiнiң мөрiмен расталған iрi алушылар қызметкерiнiң атына берiлген сенiмхаттың түпнұсқасын, сондай-ақ осы Ереженiң 22 және 23-баптарында көзделген құжаттарды көрсеткенде, Алматы қаласы бойынша салық комитетi бередi.

15. Расчеты с Банкнотной фабрикой за изготовленные марки акцизного сбора производятся за счет средств, поступающих от реализации марок акцизного сбора. При этом указанные средства перечисляются получателями на определенные в Договоре расчетные счета Банкнотной фабрики, в соответствии с их заявкой, по каждому месяцу отдельно, в срок не позднее, чем за 45 (сорок пять) календарных дней до 1 числа месяца, в котором осуществляется получение марок акцизного сбора.
16. Для получения марок акцизного сбора с Банкнотной фабрики материально-ответственному лицу выдается доверенность, подписанная первым руководителем и главным бухгалтером налогового комитета по городу Алматы, заверенная печатью.
17. Ответственность за доставку марок акцизного сбора с Банкнотной фабрики, их хранение и выдачу областным налоговым комитетам и крупным получателям возлагается на первого руководителя налогового комитета по городу Алматы.
3. Порядок выдачи марок акцизного сбора
налоговым комитетом по городу Алматы
18. Выдача марок акцизного сбора налоговым комитетом по городу Алматы работникам областных налоговых комитетов и крупных получателей, уполномоченным на основании доверенности получать марки акцизного сбора, производится только при подтверждении Банкнотной фабрикой поступления денег за марки акцизного сбора на соответствующие ее расчетные счета путем предоставления копии платежных поручений не позднее одного дня с момента соответствующего поступления.
19. Для получения марок акцизного сбора областные налоговые  комитеты и крупные получатели ежеквартально направляют в налоговый комитет по городу Алматы образцы подписей руководителя и главного бухгалтера, выдающих доверенности, заверенные печатью соответствующих областных налоговых комитетов. При смене кого-либо из указанных лиц дополнительно направляются образцы подписей данных лиц в установленном порядке.
Работникам областных налоговых комитетов марки акцизного сбора выдаются при наличии следующих документов:
подлинника доверенности, выданной на имя работника на получение марок акцизного сбора, подписанной руководителем и главным бухгалтером и заверенная печатью областного налогового комитета;
подлинника платежного поручения об оплате за марки акцизного сбора, представленные получателями;
документов, удостоверяющих личность работника.
20. Крупным получателям марки акцизного сбора выдаются в налоговом комитете по городу Алматы при представлении подлинника доверенности, выданное на имя работника крупного получателя для получения марок акцизного сбора, подписанное руководителем и главным бухгалтером и заверенная печатью соответствующего областного налогового комитета, а также документов, предусмотренных пунктами 22 и 23 настоящих Правил.

21. Облыстық салық комитеттерiне акциздiк алым таңбаларын жеткiзу осы Ережеге сәйкес осы алушыларға тиiс акциздiк алым таңбаларын қорғау мақсатында бөлiнетiн күзеттiң iлесуiмен осы комитеттердiң қызметкерлерi жүзеге асырады.
4. Алушылардың акциздiк алым таңбаларын беру және
сақтау тәртiбi
22. Облыстық салық комитеттерiнде акциздiк алым таңбаларын берудi мынадай құжаттарды көрсеткенде, облыстық салық комитетiнiң бiрiншi басшы бұйрығымен тағайындайтын материалдық жауапты адам жүзеге асырады:
акциздiк алым таңбаларын алуға өтiнiш (3-қосымша);
заңды тұлға немесе жеке кәсiпкер ретiнде мемлекеттiк тiркелгенi туралы куәлiк;
салық төлеушi куәлiгi;
акциздiк таңбаларды алу үшiн бiрiншi басшының және бас бухгалтердiң қолы қойылған және алушының мөрiмен расталған алушы қызметкерiнiң атына берiлген сенiмхаттар;
қызметтiң тиiстi түрiне лицензиялар;
акциздiк таңбалар үшiн ақша төлегенi туралы төлем тапсырысы.
23. Импортталатын акциздiк өнiмдi таңбалау үшiн осы Ереженiң 22-бабында көзделген құжаттардан басқа қосымша мынадай құжаттар тапсырылады:
акциздiк өнiмдердi шығаруды жүзеге асыруға негiз болатын сыртқы сауда шартының (бұдан әрi - сыртқы сауда шарты) нотариалды расталған көшiрмесi;
акциздi дұрыс төлегенi туралы кеден органының белгiсiмен импортталатын акциздiк өнiм үшiн ақша төлегенi туралы төлем тапсырысы.
24. Тәркiленген акциздiк өнiмдi таңбалау үшiн акциздiк алым таңбаларын облыстық салық комитеттерi осы Ереженiң 22-бабында көзделген құжаттарды көрсеткенде, сондай-ақ:
сот шешiмi,;
тәркiленген акциздiк өнiмдi сатуға уәкiлеттi органмен келiсiм-шарт;
тәркiленген акциздiк өнiмдердi қабылдау-беру актiсi;
белгiленген тәртiппен берiлген сәйкестiк сертификаты.
25. осы Ереженiң 22, 23 және 24-баптарында санамалаған құжаттардың көшiрмесi облыстық салық комитеттерiнде қалады.
26. Алушыға облыстық салық комитетiнiң материалдық жауапты адамы акциздiк алым таңбаларын бергенде осы Ереженiң 27-бабын қоспағанда екi тарап та қол қоятын екi данада жөнелтпе құжат толтырылады. Жөнелтпе құжаттың бiр данасы алушыға берiледi.
Бұл ретте аталған жөнелтпе құжатта мынадай деректер көрсетiледi:
акциздiк алым таңбаларын берген күнi;
алушының аты-жөнi немесе атауы;
акциздiк алым таңбаларының түрi, сериясы, нөмiрi және саны.

21. Доставка марок акцизного сбора в областные налоговые комитеты осуществляется работниками этих комитетов в сопровождении охраны, выделяемой получателями в целях сохранности марок акцизного сбора, которые подлежат выдаче данным получателям в соответствии с настоящими Правилами.
4. Порядок выдачи и хранения
марок акцизного сбора получателям
22. Выдача марок акцизного сбора в областных налоговых  комитетах получателям производится материально-ответственным лицом, назначаемым приказом первого руководителя областного налогового комитета, при предъявлении следующих документов:
заявления на получение марок акцизного сбора (приложение 3);
свидетельства о государственной регистрации юридического лица или индивидуального предпринимателя;
свидетельства налогоплательщика;
доверенности на имя работника получателя на получение марок акцизного сбора, подписанной первым руководителем и главным бухгалтером, а также заверенной печатью получателя;
документа, удостоверяющего личность работника получателя марок акцизного сбора;
лицензий на соответствующие виды деятельности;
подлинника платежного поручения об оплате за марки акцизного сбора.
23. При выдаче марок акцизного сбора на импортируемую   подакцизную продукцию получателями, кроме документов, предусмотренных в пункте 22 настоящих Правил, дополнительно  представляются следующие документы:
нотариально заверенной копии внешнеторгового контракта, на основании которого осуществляется ввоз подакцизной продукции  (далее - внешнеторговый контракт);
платежное поручение об уплате акциза на импортируемую подакцизную продукцию с отметкой таможенного органа о правильности уплаты акциза.
24. Выдача марок акцизного сбора для маркировки конфискованной подакцизной продукции производится областными налоговыми комитетами на основании представленных заявок, при представлении документов, предусмотренных пунктом 22 настоящих Правил, а также:
решения суда;
договора с уполномоченным органом на реализацию конфискованной подакцизной продукции;
акта приема-передачи конфискованной подакцизной продукции;
сертификата соответствия, выданного в установленном порядке.
25. Копии документов, перечисленных в пунктах 22, 23 и 24 настоящих Правил, остаются в областных налоговых комитетах.
26. При выдаче марок акцизного сбора получателям материально-ответственным лицом областного налогового комитета выписывается накладная в двух экземплярах, за исключением пункта 27 настоящих Правил, которая подписывается обеими сторонами. Один экземпляр накладной передается получателю.
При этом в указанной накладной отражаются следующие данные:
дата выдачи марок акцизного сбора;
фамилия и инициалы либо наименование получателя;
виды, серии, номера и количество марок акцизного сбора.

27. Импортталатын акциздiк өнiмге акциздiк алым таңбаларын бергенде үш данада жөнелтпе құжат толтырылады: бiрiншi және екiншi даналары (екiншi данасы кеден органына көрсету үшiн) алушыға берiледi, үшiншi данасы облыстық салық комитетiнде қалады.
Бұл ретте бұл жөнелтпе құжатта мынадай деректер көрсетiледi:
акциздiк алым таңбаларын берген күнi;
импорттаушының аты-жөнi немесе атауы;
акциздiк алым таңбаларының түрi, сериясы, нөмiрi және саны.
28. Алушыларға акциздiк алым таңбаларын беру өтiнiмде көрсетiлген сан мен түрлерiне сәйкес жүргiзiледi. Бұрын тапсырылған акциздiк алым таңбаларын беру өтiнiмде көрсетiлген сан мен түрлерi бөлiгiндегi өзгертулер мен толықтырулар тиiстi салық комитетiне таңбалар берiлетiн айдың 1 күнiне 60 (алпыс) күнтiзбелiк күннен кешiктiрiлмей тапсырулары тиiс. Көрсетiлген мерзiмнiң уақыты өтiп кетсе, өзгертулер мен толықтырулар қабылданбайды.
29. Акциздiк алым таңбаларын облыстық салық комитеттерiнде сақтау: акциздiк алым таңбаларын сақтауға арналған және оларды беруге арналған екi жұмыс аймағы бар, өртке қарсы және күзет дабылы бар үй-жайларда жүзеге асырылады.
5. Пайдаланылмаған, ақаулы және бүлiнген акциздiк алым таңбаларын есепке алу
30. Пайдаланылмаған, немесе ақауы бар акциздiк алым таңбалар алған орны бойынша тиiстi облыстық салық комитеттерiне қайтарылуы мүмкiн.
31. Алушы акциздiк алым таңбаларын қайтаруды акциздiк алым таңбаларын қайтару туралы өтiнiштiң негiзiнде қайтару себебi және акциздiк алым таңбаларын сол бойынша алған жөнелтпе құжаттар көрсеткенде жүргізіледі.
32. Қайтарылған акциздiк алым таңбаларының нөмiрлерi мен сериялары тиiстi облыстық салық комитетiнiң бiрiншi басшысының бұйрығымен тағайындалған, қайтарылған акциздiк алым таңбаларын қабылдап алу жөнiндегi, құрамында үш адамнан кем емес комиссия қол қоятын екi данада жасалатын 4-қосымшаға сәйкес нысандағы акциздiк алым таңбаларын қабылдау-беру актiсiнде көрсетiледi.
Қабылдау-беру актiсiнiң бiр данасы Комитетке жiберiледi.
33. Ақшаны қайтаруды Шартқа сәйкес Банкнот фабрикасы жүзеге асырады.
34. Облыстық салық комитеттерi бүлiнген акциздiк алым таңбаларды қабылдау-беру актiсi мен акциздiк алым таңбаларын ол бойынша алған жөнелтпе құжаттар қоса Алматы қаласы бойынша салық комитетiне жiбередi.
Алматы қаласы бойынша салық комитетi өз кезегiнде бүлiнген акциздiк алым таңбаларды Банкнот фабрикасына тапсырады.
Банкнот фабрикасы Шартқа сәйкес Банкнот бүлiнген акциздiк алым таңбаларды алмастыруды жүзеге асырады.

27. При выдаче марок акцизного сбора на импортируемую подакцизную продукцию накладная выписывается в трех экземплярах: первый и второй экземпляры выдаются получателю (второй экземпляр для предъявления в таможенный орган), третий экземпляр остается в областном налоговом комитете).
При этом в данной накладной отражаются следующие данные:
дата выдачи марок акцизного сбора;
фамилия и инициалы либо наименование импортера;
номер и дата внешнеторгового контракта;
виды, серии, номера и количество марок акцизного сбора.
28. Выдача марок акцизного сбора получателям производится в соответствии с количеством и видами, указанными в заявке. Получатели, представляют изменения и дополнения, в части видов и количества марок акцизного сбора в ранее представленные заявки, в соответствующий налоговый комитет не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней до 1 числа месяца, в котором осуществляется получение марок акцизного сбора. По истечении указанного срока изменения и дополнения в заявки не принимаются.
29. Хранение марок акцизного сбора в областных налоговых комитетах осуществляется в помещениях, имеющих противопожарную и охранную сигнализацию, с наличием двух рабочих зон: для хранения марок акцизного сбора и для их выдачи.
5. Учет неиспользованных, бракованных и поврежденных
марок акцизного сбора
30. Неиспользованные, либо имеющие брак марки акцизного сбора, могут быть возвращены в областные налоговые комитеты по месту их приобретения.
31. Возврат марок акцизного сбора получателем производится на основании заявления о возврате марок акцизного сбора с указанием причин возврата и при предъявлении накладной, по которой получены марки акцизного сбора.
32. Номера и серии возвращенных марок акцизного сбора указываются в акте сдачи-приемки марок акцизного сбора по форме согласно приложению 4 (далее - акт сдачи-приемки), который составляется в двух экземплярах, подписывается комиссией по приему возвращенных марок акцизного сбора, назначенной приказом первого руководителя соответствующего областного налогового комитета, в составе не менее трех человек.
Один экземпляр акта сдачи-приемки направляется в Комитет.
33. Возврат денег осуществляется Банкнотной фабрикой в соответствии с Договором.
34. Возвращенные бракованные марки акцизного сбора областными налоговыми комитетами представляются в налоговый комитет по городу Алматы, с приложением акта сдачи-приемки и копии накладной, по которой получены марки акцизного сбора.
Налоговый комитет по городу Алматы в свою очередь сдает возвращенные бракованные марки акцизного сбора Банкнотной фабрике.
Банкнотная фабрика производит замену бракованных марок акцизного в соответствии с Договором.

35. Бүлiнген акциздiк алым таңбаларды алған орны бойынша тиiстi облыстық салық комитеттерiне бүлiнген акциздiк алым таңбаларды iстен шығару және оларды одан әрi жою актiсiн жасау үшiн тапсырылады.
Алушылар бүлiнген акциздiк алым таңбаларды мынадай ережелердi сақтаумен жеке парақтарға желiмдеуi тиiс;
акциздiк алым таңбалары желiмдеуi қатталмай және бiртегiс жүргізіледі;
акциздiк алым таңбасы таңбаның орта бөлiгi, сериясы мен нөмiрi анық көрiнетiн болып желiмделедi;
акциздiк алым таңбасы жыртылып қалғанда, оның жеке бөлiктерi бiрiктестiрiлуi тиiс.
36. Акциздiк таңбаларды жою комиссияның қатысуымен тиiстi облыстық салық комитетi бiрiншi басшысының бұйрығымен белгiленетiн орында жүргiзiледi.
37. Акциздiк таңбаларды жою жөнiндегi комиссияның құрамын тиiстi облыстық салық комитетiнiң бiрiншi басшысының бұйрығымен бекiтiледi.
38. Акциздiк таңбаларды жою жөнiндегi комиссияның құрамына мiндеттi түрде алушы өкiлiнiң кiруi тиiс.
39. Акциздiк таңбаларды нақты жою жөнiнде акциздiк алым таңбаларының түрi, сериясы, нөмiрi және саны көрсетiлетiн үш данада жасалатын 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша акциздiк таңбаларды жою актiсi жасалады. Жою актiсiнiң әрбiр данасына комиссия мүшелерi қол қояды және тиiстi облыстық салық комитетiнiң мөрiмен бекiтiледi.
Жою актiсiнiң әрбiр данасы алушыға берiледi, екiншi данасы тиiстi облыстық салық комитетiнде қалады, ал үшiншi данасы Комитетке жiберiледi.
6. Акциздiк алым таңбаларының қозғалысын облыстық салық
комитеттерiнде есепке алу
40. Акциздiк алым таңбаларының қозғалысын облыстық салық комитеттерiнде есепке алуды нөмiрленген, тiгiлген және тиiстi облыстық салық комитетi бiрiншi басшысының мөрiмен және қолымен бекiтiлген болуы тиiс. 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша арнайы акциздiк алым таңбаларының қозғалысын есепке алу кiтабын материалдық жауапты адам жүргiзедi.
41. Акциздiк алым таңбаларының нақты барлығын әр тоқсанның 1 күнi және материалдық жауапты адам ауысқанда тиiстi облыстық салық комитетi бiрiншi басшысының бұйрығымен тағайындалатын, құрамы үш адамнан кем болмауы тиiс түгендеу комиссиясы жүргiзедi.
42. Тiзiмдеу екi данада жасалады және түгендеу комиссиясының мүшелерi және материалдық жауапты адам қол қояды.
Акциздiк алым таңбаларының нақты барлығы туралы бухгалтерияның деректерiмен алшақтығы анықталған жағдайда материалды жауапты адамның түсiнiктемесiмен материалдар шаралар қабылдау үшiн облыстық салық комитетiнiң бiрiншi басшысына ұсынылады.

35. Поврежденные марки акцизного сбора представляются в областные налоговые комитеты по месту их приобретения для составления акта списания поврежденных марок акцизного сбора и их дальнейшего уничтожения.
Поврежденные марки акцизного сбора наклеиваются получателем на отдельные листы с соблюдением следующих правил:
наклеивание марок акцизного сбора производится без складок и неровностей;
марки акцизного сбора наклеиваются таким образом, чтобы четко просматривалась центральная часть марки, серия и номер;
при разрыве марки акцизного сбора, отдельные ее части должны быть соединены.
36. Уничтожение марок акцизного сбора производится в месте, определяемом приказом первого руководителя соответствующего областного налогового комитета, в присутствии комиссии.
37. Состав комиссии по уничтожению марок акцизного сбора утверждается приказом первого руководителя соответствующего областного налогового комитета в составе не менее пяти человек.
38. В состав комиссии по уничтожению марок акцизного сбора в обязательном порядке должен входить представитель получателя.
39. О фактическом уничтожении марок акцизного сбора составляется акт уничтожения марок акцизного сбора по форме согласно приложению 5 (далее - акт уничтожения) в трех экземплярах, в котором указываются виды, серии, номера и количество уничтоженных марок акцизного сбора. Каждый экземпляр акта уничтожения подписывается членами комиссии и заверяется печатью соответствующего областного налогового комитета.
Один экземпляр акта уничтожения выдается получателю, второй экземпляр остается в областном налоговом комитете и третий экземпляр направляется в Комитет.
6. Учет движения марок акцизного сбора
в областных налоговых комитетах
40. Учет движения марок акцизного сбора в областных налоговых комитетах ведется материально-ответственным лицом в специальном журнале учета движения марок акцизного сбора по форме согласно приложению 6, который должен быть прошнурован, пронумерован, заверен подписью первого руководителя и скреплен печатью соответствующего областного налогового комитета.
41. Проверка фактического количества (опись), имеющегося в наличии марок акцизного сбора на 1 число каждого квартала, и при смене материально-ответственных лиц, осуществляется инвентаризационной комиссией, назначаемой приказом первого руководителя соответствующего областного налогового комитета, в составе не менее трех человек.
42. Опись составляется в двух экземплярах и подписывается членами инвентаризационной комиссии, а также материально-ответственным лицом.
В случае выявления расхождений фактического наличия марок акцизного сбора с данными бухгалтерии, материалы с приложением объяснительной материально-ответственного лица представляются первому руководителю областного налогового комитета для принятия мер.

43. Материалдық жауапты адам ауысқанда түгендеу комиссиясының мүшелерi қол қоятын акциздiк алым таңбаларының қалдықтары туралы актi жасалады.
7. Акциздiк алым таңбаларының қозғалысын
алушылардың есепке алуы
44. Акциздiк алым таңбаларына қатаң есептегi бланкiлер ретiнде бухгалтерлiк есеп ережесi қолданылады.
45. Алушылар акциздiк алым таңбаларын дұрыс есепке алу, оларды пайдалану (түрлерi, саны, сыйымдылығы бойынша), бүлiнген таңбаларды белгiленген тәртiпте жоғалтуға жол бермей, оларды iстен шығарғанға дейiн сақталуын қамтамасыз етуi тиiс.
46. Акциздiк алым таңбаларының кiрiсi мен шығысы қатаң есептегi бланкiлерге ұқсас тәртiпте жүргiзiледi.
8. Есептiлiк
47. Алушылар ай сайын акциздiк алым таңбаларын пайдалануы туралы есептi облыстық салық комитеттерiнде беруi тиiс.
Акциздiк өнiмдердi импорттаушылар тоқсан сайын акциздiк алым таңбаларын оны алған орны бойынша тиiстi облыстық салық комитеттерiне акциздiк алым таңбаларын пайдалануын растайтын кеден жүк декларацияларының көшiрмесiн (бұдан әрi - КЖД) облыстық салық комитеттерiне (акциздiк алым таңбаларын Қазақстан Республикасының шегiнен тыс алып шығуға КЖД көшiрмесi мен акциздiк өнiмдердi акциздiк алым таңбаларымен таңбалаумен алып шығу КЖД көшiрмесi) қосымша тапсырулары тиiстi.
48. Налоговым комитетом по городу Алматы составляется ежемесячный отчет о выданных марках акцизного сбора областным налоговым комитетам и крупным получателям.
Отчет подписывается первым руководителем, материально-ответственным лицом и главным бухгалтером налогового комитета по городу Алматы, затем направляется в Комитет не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным.
Ескерту: 48-тармақтың мемлекеттік тілде аудармасы болмағандықтан мәтін орыс тілінде беріліп отыр.
9. Жауапкершiлiк
49. Осы Ереженi бұзушылық Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңдарында көзделген жауапкершiлiкке алып келедi.
Алкоголь өнiмдерiне (сырадан басқа),
темекі өнімдеріне және құрамында
темекі бар өзге де бұйымдарға арналған
акциздік алым маркаларын алу, есепке
алу, сақтау және беру Ережесіне
1-қосымша
___________________________ облысы
бойынша Салық комитетінің Төрағасы
___________________________________
___________________________________
______ жыл "_____"_________________
Акциздік алым маркаларын алуға өтінім
мың дана
___________________________________________________________________
Марка.|Акциздік|қаңтар|ақпан|наурыз|сәуір|мамыр|маусым|шілде|тамыз
ның  | алым   |      |     |      |     |     |      |     |
түрі  |маркасы.|      |     |      |     |     |      |     |
|  ның   |      |     |      |     |     |      |     |
| ыдысы  |      |     |      |     |     |      |     |
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
_________________________________________
қыркүйек|қазан|қараша|желтоқсан| __жылға
|     |      |         | барлығы
_________________________________________
_________________________________________
_________________________________________
Басшысы  __________________________ (аты-жөні)
Материалдық жауапты тұлға _________________ (аты-жөні)
М.О.
Алкоголь өнiмдерiне (сырадан басқа),
темекі өнімдеріне және құрамында
темекі бар өзге де бұйымдарға арналған
акциздік алым маркаларын алу, есепке
алу, сақтау және беру Ережесіне
2-қосымша
ҚР ҚМ Салық комитеті Төрағасына
___________________________________
_____________________ бойынша СК-нен
___________________________________
(облыс атауы)
______ жыл "_____"_________________
Акциздік алым маркаларын алуға жиынтық өтінім
мың дана
___________________________________________________________________
Алушы.|Марка.|Акциздік|қаңтар|ақпан|наурыз|сәуір|мамыр|маусым|шілде
ның  | ның  | алым   |      |     |      |     |     |      |
атауы | түрі |маркасы.|      |     |      |     |     |      |
|      |  ның   |      |     |      |     |     |      |
|      | ыдысы  |      |     |      |     |     |      |
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
________________________________________________
тамыз |қыркүйек|қазан|қараша|желтоқсан| __жылға
|        |     |      |         | барлығы
________________________________________________
________________________________________________
________________________________________________
Салық комитетінің Төрағасы _____________________ (аты-жөні)
Материалдық жауапты тұлға _________________ (аты-жөні)
М.О.
Алкоголь өнiмдерiне (сырадан басқа),
темекі өнімдеріне және құрамында
темекі бар өзге де бұйымдарға арналған
акциздік алым маркаларын алу, есепке
алу, сақтау және беру Ережесіне
3-қосымша
_________________________ Төрағасына
(обл. СК атауы)
___________________________________
(Төрағаның аты-жөні)
Акциздiк алым маркаларын алуға
өтініш
___________________________________________________________________
(алушының атауы, мекен-жайы, CTH, банктiк деректемелерi)
___________________________________________________________________
акциздiк алым маркаларын беруiңiздi өтiнедi:
____________________ мөлшерде _____________________________ дана
(марканың түрi)                        (жазбаша)
____________________ мөлшерде _____________________________ дана
(марканың түрi)                        (жазбаша)
____________________ мөлшерде _____________________________ дана
(марканың түрi)                        (жазбаша)
Маркалардың көрсетiлген саны мына тауарларды шығару үшiн қажет:
___________________________________________________________________
(өнімнің түрі, ыдыстың түрі көрсетілген шөлмектер саны)
Маркаларды сатып алу үшiн ақша Банкноттық фабриканың _______
есеп шотына 200_ ж. _______________ N ____
Төлем
тапсырысымен ________________________ сомасында енгiзiлген.
(сома жазбаша)
Акциздiк алым маркаларын алу, есепке алу, сақтау және беру
Ережелерiмен таныстырылдым.
Акциздiк алым маркаларының қайтарымсыз жоғалуы, олардың ұрлануы
және с.с. жағдайында бюджетке белгiленген соманы төлеуге мiндеттенемiн.
Басшы  ________________________________
(аты-жөнi, қолы)
Бас бухгалтер ______________________________
(аты-жөнi, қолы)
M.O.
Алкоголь өнiмдерiне (сырадан басқа),
темекі өнімдеріне және құрамында
темекі бар өзге де бұйымдарға арналған
акциздік алым маркаларын алу, есепке
алу, сақтау және беру Ережесіне
4-қосымша
Акциздiк алым маркаларын
өткізу-қабылдау
aктi
200__ж. "____"__________
_________________________________________________________________
(алушының атауы, мекен-жайы, СТН, банктiк деректемелерi)
________________________________________________________ атынан
(лауазымы, аты-жөнi)
өткiзедi, ал _____________________________ бойынша Салық комитетi
__________________________________________________________ атынан
(лауазымы, аты-жөнi)
__________________________________________________________________
________ дана мөлшерiнде акциздiк алым маркаларын қабылдайды,
соның iшiнде:
____________________ мөлшерде _____________________________ дана
(марканың түрi)                        (жазбаша)
____________________ мөлшерде _____________________________ дана
(марканың түрi)                        (жазбаша)
____________________ мөлшерде _____________________________ дана
(марканың түрi)                        (жазбаша)

43. При смене материально-ответственных лиц дополнительно составляется акт об остатках марок акцизного сбора, который подписывается членами инвентаризационной комиссии.
7. Учет движения
марок акцизного сбора получателями
44. На марки акцизного сбора распространяются правила бухгалтерского учета, установленные для бланков строгой отчетности.
45. Получатели должны обеспечить правильный учет марок акцизного сбора, их использование (по количеству, виду, емкости), сохранность поврежденных марок до их списания в установленном порядке, не допуская их потери.
46. Учет прихода и расхода марок акцизного сбора ведется в порядке, аналогичном для бланков строгой отчетности.
8. Отчетность
47. Получатели должны ежемесячно представлять в областные налоговые комитеты отчеты об использовании полученных марок акцизного сбора.
Импортерами подакцизной продукции необходимо дополнительно ежеквартально представлять в областные налоговые комитеты по месту получения марок акцизного сбора копии грузовых таможенных деклараций (далее - ГТД), подтверждающих использование марок акцизного сбора (копию ГТД на вывоз марок акцизного сбора за пределы Республики Казахстан и копию ГТД на ввоз промаркированной марками акцизного сбора подакцизной продукции).
48. Налоговым комитетом по городу Алматы составляется ежемесячный отчет о выданных марках акцизного сбора областным налоговым комитетам и крупным получателям.
Отчет подписывается первым руководителем, материально-ответственным лицом и главным бухгалтером налогового комитета по городу Алматы, затем направляется в Комитет не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным.
9. Ответственность
49. Нарушение настоящих Правил влечет ответственность, установленную действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам получения, учета,
хранения и выдачи марок акцизного
сбора на алкогольную продукцию
(кроме пива), табачные изделия и
прочие изделия, содержащие табак
Председатель Налогового комитета
по _________________________области
от _________________________
"___"_______________ года
Заявка
на приобретение марок акцизного сбора
тыс.штук      _____________________________________________________________
Вид  |Емкость|январь|февраль|март|апрель|май|июнь|июль|август|сен- |
марки|марки  |      |       |    |      |   |    |    |      |тябрь|
|акциз- |      |       |    |      |   |    |    |      |     |
|ного   |      |       |    |      |   |    |    |      |     |
|сбора  |      |       |    |      |   |    |    |      |     |
-----|-------|------|-------|----|------|---|----|----|------|-----|
-----|-------|------|-------|----|------|---|----|----|------|-----|
-----|-------|------|-------|----|------|---|----|----|------|-----|
продолжение таблицы
________________________________
октябрь|ноябрь|декабрь|Всего на |
|      |       |____ год |
-------|------|-------|---------|
-------|------|-------|---------|
-------|------|-------|---------|
Руководитель ____________ (ФИО)
Материально-ответственное лицо _________(ФИО)
МП
Приложение 2
к Правилам получения, учета,
хранения и выдачи марок акцизного
сбора на алкогольную продукцию
(кроме пива), табачные изделия и
прочие изделия, содержащие табак
Председателю Налогового Комитета МФ РК
____________________________
от НК по _______________________
(наименование области)
________________________________
"___"_______________ года
Сводная заявка
на приобретение марок акцизного сбора
тыс.штук      __________________________________________________________
Наимено-|Вид   |Емкость|январь|февраль|март|апрель|май|июнь|июль|
вание   |марки |марки  |      |       |    |      |   |    |    |
получа- |      |акциз- |      |       |    |      |   |    |    |
теля    |      |ного   |      |       |    |      |   |    |    |
|      |сбора  |      |       |    |      |   |    |    |
--------|------|-------|------|-------|----|------|---|----|----|
--------|------|-------|------|-------|----|------|---|----|----|
--------|------|-------|------|-------|----|------|---|----|----|
продолжение таблицы
_______________________________________________
август|сентябрь|октябрь|ноябрь|декабрь|Всего на|
|        |       |      |       |____ год|
------|--------|-------|------|-------|--------|
------|--------|-------|------|-------|--------|
------|--------|-------|------|-------|--------|
Председатель налогового комитета ____________ (ФИО)
Материально-ответственное лицо ______________ (ФИО)
МП
Приложение 3
к Правилам получения, учета,
хранения и выдачи марок акцизного
сбора на алкогольную продукцию
(кроме пива), табачные изделия и
прочие изделия, содержащие табак
Председателю _______________________
(наименование обл. НК)
____________________________________
(Ф.И.О. Председателя)
Заявление
на получение марок акцизного сбора
_________________________________________________________________
(наименование получателя, адрес, РНН, банковские реквизиты)
_________________________________________________________________
просит выдать марки акцизного сбора на:
_______________ в количестве ________________________________ шт.
(вид марки)                             (прописью)
_______________ в количестве ________________________________ шт.
(вид марки)                             (прописью)
_______________ в количестве ________________________________ шт.
(вид марки)                             (прописью)
Указанное количество марок необходимо для выпуска товаров:
________________________________________________________________
(вид продукции, количество бутылок с указанием типов емкости)
_________________________________________________________________
Деньги на покупку марок внесены на расчетный счет _______________
Банкнотной фабрики платежным поручением N____________ от "___"
____________ 200 ____ года
в сумме __________________________________________________________
(сумма прописью)
С Правилами получения, учета, хранения и реализации марок
акцизного сбора ознакомлен.
В случае безвозвратной утраты марок акцизного сбора, их
хищения и т.п. обязуюсь уплатить в бюджет установленную сумму акциза.
Руководитель _________________________________________
(Ф.И.О., подпись)
Главный бухгалтер ____________________________________
(Ф.И.О., подпись)
М.П.
Приложение 4
к Правилам получения, учета,
хранения и выдачи марок акцизного
сбора на алкогольную продукцию
(кроме пива), табачные изделия и
прочие изделия, содержащие табак
Акт
сдачи-приемки
марок акцизного сбора
"___" _______200__г.
_________________________________________________________________
(наименование получателя, адрес, РНН, банковские реквизиты)
в лице __________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
сдает, а Налоговый комитет по ___________________________________
в лице __________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
принимает марки акцизного сбора в количестве ____________________
(прописью)
___________________________________________________________ штук,
в том числе на:
_______________ в количестве ________________________________ шт.
(вид марки)                               (прописью)
_______________ в количестве ________________________________ шт.
(вид марки)                               (прописью)
_______________ в количестве ________________________________ шт.
(вид марки)                               (прописью)

1. Жоғарыда аталған акциздiк алым маркалары
_________________________________________________________________
__________________________________________________________ себеп
бойынша қайтарылады
2. Акциздiк алым маркалары тиiстi түрде оралған және
жиынтықты өткiзiлдi/қабылданды.
Өткiздiм:                              Қабылдадым:
______________________             ______________________
(қолы, аты-жөнi)                     (қолы, аты-жөнi)
М.О.                                   M.О.
Алкоголь өнiмдерiне (сырадан басқа),
темекі өнімдеріне және құрамында
темекі бар өзге де бұйымдарға арналған
акциздік алым маркаларын алу, есепке
алу, сақтау және беру Ережесіне
5-қосымша
Акциздiк алым маркаларын жою
актi
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Салық комитетi Төрағасының "Алкоголь өнiмдерiне (сырадан басқа), темекi өнiмдерiне және құрамында темекi бар өзге де бұйымдарға арналған акциздiк алым маркаларын алу, есепке алу, сaқтaу және бepу Ережесi" 2002 жылғы ___ N ____ бұйрығына сәйкес бiздер, мына құрамдағы
комиссия:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
мөлшері  ____________________________________________________ дана
болатын акциздiк таңбаларды өртеу жолымен есептен шығаруды әрi жоюды
жүргiздiк.
оның ішінде:
_____________________________________________________________ дана
(марканың түрі, мөлшерi)
N ________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Төраға
1) __________________________           _____________________
(аты-жөнi, лауазымы)                      (қолы)
Комиссия мүшелерi:
2) __________________________           _____________________
(аты-жөнi, лауазымы)                      (қолы)
3) __________________________           _____________________
(аты-жөнi, лауазымы)                      (қолы)
4) __________________________           _____________________
(аты-жөнi, лауазымы)                      (қолы)
5) __________________________           _____________________
(аты-жөнi, лауазымы)                      (қолы)
Алкоголь өнiмдерiне (сырадан басқа),
темекі өнімдеріне және құрамында
темекі бар өзге де бұйымдарға арналған
акциздік алым маркаларын алу, есепке
алу, сақтау және беру Ережесіне
6-қосымша
Акциздік алым маркалары қозғалысын есепке алу журналы
___________________________________________________________________
Акциздік |Акциздік |Банкноттық  |Жөнелтпе|Акциздік |  Акциздік
алым    |  алым   |фабрикадан  |  құжат |  алым   |    алым
маркалары |маркасы. | акциздік   | нөмірі |маркала. |маркаларының
алынған  |ның түрі,|   алым     |        | рының   |  алушының
күн    |  ыдыс   | маркалары. |        |берілген |    атауы
|         |ның алынған |        |  күні   |
|         |   саны     |        |         |
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
______________________________________
Акциздік  |Маркаларды | Маркаларды
алым    | алушының  |  алушының
маркаларын | өкілінің  |  өкілінің
алушының  | аты-жөні  |құжаттарының
СТН     |           |  деректері
______________________________________
______________________________________
______________________________________
______________________________________

1. Вышеуказанные марки акцизного сбора возвращаются по
причине ________________________________________________________
________________________________________________________________
2. Марки акцизного сбора надлежащим образом упакованы и
сданы/приняты комплектно.
Сдал: _________________       Принял: ____________________
(подпись, Ф.И.О.)                (подпись, Ф.И.О.)
М.П.                          М.П.
Приложение 5
к Правилам получения, учета,
хранения и выдачи марок акцизного
сбора на алкогольную продукцию
(кроме пива), табачные изделия и
прочие изделия, содержащие табак
Акт уничтожения
марок акцизного сбора
В соответствии с приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от ______2002 года N__"Правила получения, учета, хранения и выдачи марок акцизного сбора на алкогольную продукцию (кроме пива), табачные изделия и прочие изделия, содержащие табак", нами, комиссией в составе:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
произведено списание и уничтожение, путем сжигания марок акцизного
сбора в количестве
______________________________________________________________ шт.
в том числе на:
______________________________________________________________ шт.
(вид марки, количество)
N_______________________________________________________________
Председатель
1) ____________________                 ___________________
(Ф.И.О., должность)                      (подпись)
Члены комиссии:
2) ____________________                 ___________________
(Ф.И.О., должность)                       (подпись)
3) ____________________                 ___________________
(Ф.И.О., должность)                       (подпись)
4) ____________________                 ___________________
(Ф.И.О., должность)                       (подпись)
5) ____________________                 ___________________
(Ф.И.О., должность)                       (подпись)
Приложение 6
к Правилам получения, учета,
хранения и выдачи марок акцизного
сбора на алкогольную продукцию
(кроме пива), табачные изделия и
прочие изделия, содержащие табак
Журнал
учета движения марок акцизного сбора
____________________________________________________________________
Дата |Вид   |Коли-  |Номер |Дата  |Наиме-|РНН   |ФИО     |Данные
полу-|марки |чество |нак-  |выдачи|нова- |полу- |предста-|документов
чения|акциз-|полу-  |ладной|марок |ние   |чателя|вителя  |представи-
марок|ного  |ченных |      |акциз-|полу- |марок |получа- |теля
акци-|сбора,|марок  |      |ного  |чателя|акциз-|теля    |получателя
зного|ем-   |акциз- |      |сбора |марок |ного  |марок   |марок
сбора|кость |ного   |      |      |акциз-|сбора |        |
|      |сбора с|      |      |ного  |      |        |
|      |Банк-  |      |      |сбора |      |        |
|      |нотной |      |      |      |      |        |
|      |фабрики|      |      |      |      |        |
-----|------|-------|------|------|------|------|--------|----------
-----|------|-------|------|------|------|------|--------|----------
-----|------|-------|------|------|------|------|--------|----------
-----|------|-------|------|------|------|------|--------|----------
-----|------|-------|------|------|------|------|--------|----------
Председатель
Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан