Жинақтаушы зейнетақы қорларының жарғылық капиталы туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 21 наурыздағы N 96 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 28 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 2252. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы N 241 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.12.29 N 241 (2012.01.01 бастап күшіне енеді) Қаулысымен.
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 47-бабының 2-тармағын іске асыру мақсатында, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Жинақтаушы зейнетақы қоры үшін шығарылған (төленген) жарғылық капиталдың ең аз мөлшері:
1) ашық жинақтаушы зейнетақы қорлары үшін - 250.000.000 (екі жүз елу миллион) теңгеден кем болмайтын;
2) корпоративтік жинақтаушы зейнетақы қорлары үшін - 100.000.000 (жүз миллион) теңгеден кем болмайтын мөлшерде белгіленсін.
Жұмыс істейтін жинақтаушы зейнетақы қорлары осы қаулының 2004 жылғы 1 қаңтарына дейінгі мерзімдегі жарғылық капиталдың ең аз мөлшеріне қатысты талаптардың орындалуын қамтамасыз етуге міндетті.
2. Зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия алу үшін жинақтаушы зейнетақы қорының шығарылған (төленген) жарғылық капиталдың ең аз мөлшері:
1) ашық жинақтаушы зейнетақы қорлары үшін - 500.000.000 (бес жүз миллион) теңгеден кем болмайтын;
2) корпоративтік жинақтаушы зейнетақы қорлары үшін - 300.000.000 (үш жүз миллион) теңгеден кем болмайтын мөлшерде белгіленсін.
3. Құрылтайшы (акционер) - заңды тұлға жинақтаушы зейнетақы қорына төлеу үшін акцияға және басқа заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарына қатысу үлесіне орналастырылған активтерден ақшаны шегере отырып, оны меншік капиталы шегінде ғана, ал құрылтайшы (акционер) - жеке тұлға кірістер туралы декларацияда расталған өз ақшасын енгізуі мүмкін деп белгіленсін.
4. Қаржылық қадағалау департаменті (Бахмутова Е.Л.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мүдделі бөлімшелеріне және жинақтаушы зейнетақы қорларына жіберсін.

Об уставном капитале накопительных пенсионных фондов
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 марта 2003 года № 96. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 апреля 2003 года № 2252. Утратил силу постановленим Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 декабря 2008 года № 241
Сноска. Утратил силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.12.2008 № 241 (вводится в действие с 01.01.2012).
В целях реализации пункта 2 статьи 47 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Установить минимальный размер выпущенного (оплаченного) уставного капитала:
1) для открытого накопительного пенсионного фонда - не менее 250.000.000 (двухсот пятидесяти миллионов) тенге,
2) для корпоративного накопительного пенсионного фонда - не менее 100.000.000 (ста миллионов) тенге.
Действующие накопительные пенсионные фонды в срок до 1 января 2004 года обязаны обеспечить выполнение требований настоящего постановления в части минимального размера уставного капитала.
2. Установить минимальный размер выпущенного (оплаченного) уставного капитала накопительного пенсионного фонда для получения лицензии на осуществление деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами:
1) для открытого накопительного пенсионного фонда -  не менее 500.000.000 (пятисот миллионов) тенге,
2) для корпоративного накопительного пенсионного фонда - не менее 300.000.000 (трехсот миллионов) тенге.
3. Установить, что в оплату акций накопительного пенсионного фонда учредителем (акционером) - юридическим лицом могут быть внесены деньги только в пределах собственного капитала, за вычетом их активов, размещенных в акции, и доли участия в уставных капиталах других юридических лиц, а учредителем (акционером) - физическим лицом - собственные деньги, подтвержденные декларацией о доходах.
4. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е.Л.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Национального Банка Республики Казахстан и накопительных пенсионных фондов.

5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ә.Ғ.Сәйденовке жүктелсін.
6. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін күшіне енеді.
Ұлттық Банк
Төрағасы

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Национального Банка