ҚР Әділет министрлігінде 986 номірімен тіркелген, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының "Бос әкімшілік мемлекеттік лауазымдарға орналасуға конкурс өткізудің ережесін бекіту туралы" 1999 жылғы 24 қарашадағы N А-202 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 10 сәуірдегі N 02-01-02/44 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 13 мамырда тіркелді. Тіркеу N 2268. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/32 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 19.03.2013 № 06-7/32 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялау күнінен бастап, бірақ 2013 жылдың 26 наурызынан ерте емес қолданысқа енгізіледі).
"Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2003 жылғы 11 наурыздағы  Қазақстан Республикасының Заңын орындау үшін бұйырамын:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының "Бос әкімшілік мемлекеттік лауазымдарға орналасуға конкурс өткізудің ережесін бекіту туралы" 1999 жылғы 24 қарашадағы N А-202 бұйрығына (ҚР Әділет министрлігінде 986 номірімен тіркелген, 18.01.00 ж. N 02-1-7/3 , 25.02.00 ж. N 02-1-7/16 , 16.06.00 ж. N 02-1-7/60 , 03.11.00 ж. N 02-1-7/154 , 06.06.01 ж. N 02-2-4/98 енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен, 2001 жылғы 23 шілдедегі "Казахстанская правда" газетінде жарияланған) (бұдан әрі - Бұйрық) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бос әкімшілік мемлекеттік лауазымдарға орналасуға конкурс өткізудің ережесінде:
мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
"5-1. Мемлекеттік орган қайта ұйымдастырылған немесе таратылған жағдайда, жарияланған конкурс оның өткізудің кез келген кезеңінде ол туралы міндетті түрде бұқаралық ақпарат құралдарына жарияланып тоқтатылуға тиіс.";
8-11-тармақтар алынып тасталсын;
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Орталық мемлекеттік органдар мен олардың аумақтық бөлімшелерінде және ведомстволарда конкурс өткізу кезінде хабарландырулар Қазақстан Республикасының бүкіл аумағына таралатын мерзімді баспасөз басылымдарында жарияланады. Жергілікті мемлекеттік органдарда конкурс өткізу туралы хабарландырулар тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағына таралатын мерзімді баспасөз басылымдарында жарияланады.";
18-тармақта:
2) тармақша алынып тасталсын;
5) тармақшадағы "күннен кем болмауы керек" деген сөздер "күн" деген сөзбен ауыстырылсын;
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении дополнений и изменений в Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 24 ноября 1999 года N А-202 "Об утверждении Правил проведения конкурса на занятие вакантной административной государственной должности"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 10 апреля 2003 года № 02-01-02/44. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 мая 2003 года № 2268. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/32
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 19.03.2013 № 06-7/32 (вводится в действие со дня первого официального опубликования, но не ранее 26 марта 2013 года).
Во исполнение Закона Республики Казахстан от 11 марта 2003 года "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О государственной службе" приказываю:
l. Внести в приказ председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 24 ноября 1999 года N А-202 "Об утверждении Правил проведения конкурса на занятие вакантной административной государственной должности" (зарегистрированного в Министерстве юстиции РК от 30 ноября 1999 года за N 986, с внесенными изменениями и дополнениями от 18.01.2000 г. N 02-1-7/3 , от 25.02.2000 г. N 02-1-7/16 , от 16.06.2000 г. N 02-1-7/60 , от 03.11.2000 г. N 02-1-7/154 , от 06.06.2001 г. N 02-2-4/98 , опубликованного в газете "Казахстанская правда" от 23 июня 2001 года) (далее - Приказ) следующие дополнения и изменения:
в Правилах проведения конкурса на занятие вакантной административной государственной должности, утвержденных указанным приказом:
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. В случаях реорганизации или ликвидации государственного органа объявленный конкурс подлежит отмене на любом этапе его проведения с обязательным оповещением об этом в средствах массовой информации.";
пункты 8-11 исключить;
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. При проведении конкурса в центральных государственных органах и их территориальных подразделениях и ведомствах объявления публикуются в периодических печатных изданиях, распространяемых на всей территории Республики Казахстан. Объявления о проведении конкурса в местных государственных органах публикуются в периодических печатных изданиях, распространяемых на территории соответствующей административно-территориальной единицы.";
в пункте 18:
подпункт 2) исключить;
в подпункте 5) слова "не менее" исключить;
пункт 19 изложить в следующей редакции:

"19. Бос әкімшілік мемлекеттік лауазымдарға орналасуға конкурстар туралы мәліметтер уәкілетті органның ресми WEB-сайтында орналастырылады.";
23-тармақта "бөлімшелерінің басшылары" деген сөз "бөлімшенің басшысына" деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 23-1-тармақпен толықтырылсын:
"23-1. Конкурстық комиссияның құрамына тиісті бос лауазымға орналасу конкурсына қатысушы кіре алмайды."
мынадай мазмұндағы 35-1-тармақпен толықтырылсын:
"35-1. Тестілеуге қатысуға жіберілген үміткерлер оны құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейінгі бес жұмыс күнінің ішінде уәкілетті орган белгілеген тәртіппен өтеді.";
мынадай мазмұндағы 36-1-тармақпен толықтырылсын:
"36-1. Үміткердің белгілі бір күрделілік бағдарламасы бойынша (нормативтік құқықтық актілердің саны мен шекаралық мәнінің деңгейі бойынша) тестілеудің оң нәтижелері соңғы тестілеу бағдарламалары бірдей немесе күрделілік деңгейі төмен болған жағдайда басқа санатты бос лауазымдарға орналасу конкурсына қатысуға жарамды болып табылады.";
39-тармақта "нәтижелерін" деген сөзден кейін "тестілеуден өткен үміткерлерге және" деген сөздермен толықтырылсын;
40-тармақта "Тестілеуден өткен үміткерлерге тестілеудің нәтижелері туралы конкурстық комиссия хабарлайды." деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 41-1-тармақпен толықтырылсын:
"41-1. Әңгімелесуге жіберілген үміткерлер оны тестілеуден өткеннен кейінгі үш жұмыс күнінің ішінде конкурс жариялаған мемлекеттік органдарда өтеді."
44-тармақта "екі" деген сөзден кейін "жұмыс" деген сөзбен толықтырылсын.
2. Осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді.
Төраға

"19. Сведения о проводимых конкурсах на занятие вакантных административных государственных должностей размещаются на официальном web-сайте уполномоченного органа.";
в пункте 23 слово "руководителей" заменить словом "руководителя";
дополнить пунктом 23-1 следующего содержания:
"23-1. В состав конкурсной комиссии не может входить участник конкурса на занятие соответствующей вакантной должности.";
дополнить пунктом 35-1 следующего содержания:
"35-1. Кандидаты, допущенные к участию в тестировании, проходят его в установленном уполномоченным органом порядке в течение пяти рабочих дней после окончания срока приема документов.";
дополнить пунктом 36-1 следующего содержания:
"36-1. Положительные результаты тестирования кандидата по программе определенной сложности (по количеству нормативных правовых актов и уровню пороговых значений) являются действительными для его участия в конкурсе на занятие вакантных должностей иных категорий при условии, что последние программы тестирования одинаковы или ниже по уровню сложности.";
в пункте 39 после слова "подразделениями" дополнить словами "конкурсантам, прошедшим тестирование и";
в пункте 40 слова "Кандидаты, прошедшие тестирование, уведомляются о результатах тестирования конкурсной комиссией." исключить;
дополнить пунктом 41-1 следующего содержания:
"41-1. Кандидаты, допущенные к собеседованию, проходят его в государственных органах, объявивших конкурс, в течение трех рабочих дней после проведения тестирования.";
в пункте 44 после слова "двух" дополнить словом "рабочих".
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации.
Председатель