Халықаралық iздестiрудi жариялау, Қазақстан Республикасы құзыреттi органдарының Интерпол саласы бойынша сұрау салулар мен тапсырмаларды орындауы және жiберуi, сондай-ақ оларды Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросында өңдеу туралы нұсқаулықты бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгiнің 2003 жылғы 12 мамырдағы N 260, Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiнің 2003 жылғы 17 қаңтардағы N 08-1/7, Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнің 2003 жылғы 7 мамырдағы N 85, Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасының 2003 жылғы 7 сәуірдегі N 29, Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнің 2003 жылғы 22 мамырдағы N 93, Қазақстан Республикасы Президентiнiң Күзет қызметiнің 2003 жылғы 18 сәуірдегі N 2, Қазақстан Республикасының Кедендiк бақылау агенттiгiнің 2003 жылғы 25 сәуірдегі N 168, Қазақстан Республикасының Қаржы полициясы агенттiгiнің 2003 жылғы 16 сәуірдегі N 74 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 3 маусымда тіркелді. Тіркеу N 2341. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 12 шiлдедегi № 480, Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2017 жылғы 12 қыркүйектегі № 102, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 14 шiлдедегi № 435, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі бастығының 2017 жылғы 18 тамыздағы № 11-36, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2017 жылғы 21 шiлдедегi № 148, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2017 жылғы 25 шiлдедегi № 318 және Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2017 жылғы 15 тамыздағы № 60 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 12.07.2017 № 255, ҚР Бас прокурорының 12.09.2017 № 102, ҚР Қаржы министрінің 14.07.2017 № 435, ҚР Мемлекеттік күзет қызметі бастығының 18.08.2017 № 11-36, ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 21.07.2017 № 148, ҚР Сыртқы істер министрінің 25.07.2017 № 318 және ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 15.08.2017 № 60 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Халықаралық iздестiрудi жариялаудың, Қазақстан Республикасы құзыреттi органдарының Интерпол саласы бойынша сұрау салулар мен тапсырмаларды орындауының және жiберуiнiң, сондай-ақ оларды Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросында өңдеудiң тәртiбiн реттеу мақсатында бұйырамыз :

Об утверждении Инструкции об объявлении международного розыска, исполнения и направления компетентными органами Республики Казахстан запросов и поручений по линии Интерпола, а также их обработки Национальным Центральным Бюро Интерпола в Республике Казахстан
Совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 мая 2003 года N 260, Государственного секретаря - Министра иностранных дел Республики Казахстан от 17 января 2003 года N 08-1/7, Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 7 мая 2003 года N 85, Генерального Прокурора Республики Казахстан от 7 апреля 2003 года N 29, Министра юстиции Республики Казахстан от 22 мая 2003 года N 93, Начальника Службы охраны Президента Республики Казахстан от 18 апреля 2003 года N 2, Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 25 апреля 2003 года N 168 и Председателя Агентства финансовой полиции Республики Казахстан от 16 апреля 2003 года N 74. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 июня 2003 года N 2341. Утратил силу совместным приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 июля 2017 года № 480, Генерального Прокурора Республики Казахстан от 12 сентября 2017 года № 102, Министра финансов Республики Казахстан от 14 июля 2017 года № 435, Начальника Службы государственной охраны Республики Казахстан от 18 августа 2017 года № 11-36, Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 21 июля 2017 года № 148, Министра иностранных дел Республики Казахстан от 25 июля 2017 года № 318 и Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 15 августа 2017 года № 60 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра внутренних дел РК от 12.07.2017 № 480, Генерального Прокурора РК от 12.09.2017 № 102, Министра финансов РК от 14.07.2017 № 435, Начальника Службы государственной охраны РК от 18.08.2017 № 11-36, Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 21.07.2017 № 148, Министра иностранных дел РК от 25.07.2017 № 318 и Председателя Комитета национальной безопасности РК от 15.08.2017 № 60 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
В целях урегулирования порядка объявления международного розыска, исполнения и направления компетентными органами Республики Казахстан запросов и поручений по линии Интерпола, а также их обработки Национальным Центральным Бюро Интерпола в Республике Казахстан приказываем:

1. Қоса берiлiп отырған Халықаралық iздестiрудi жариялау, Қазақстан Республикасы құзыреттi органдарының Интерпол саласы бойынша сұрау салулар мен тапсырмаларды орындауы және жiберуi, сондай-ақ оларды Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросында өңдеу туралы нұсқаулық бекiтiлсiн.
2. Осы Бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының жауапты мемлекеттік органдары басшыларының бірінші орынбасарларына жүктелсін.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен күннен бастап қолданысқа енеді.
Қазақстан Республикасының Қазақстан Республикасының
Iшкi iстер министрi Мемлекеттік хатшысы -
Сыртқы істер министрі
Қазақстан Республикасының Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауiпсiздiк Бас Прокуроры
комитетiнің төрағасы
Қазақстан Республикасының Қазақстан Республикасы
Әдiлет министрi Президентi Күзет қызметiнің
бастығы
Қазақстан Республикасы Қазақстан Республикасы
Кедендiк бақылау Қаржы полициясы
агенттiгiнің төрағасы агенттiгiнің төрағасы
Келісілді Келісілді
Қазақстан Республикасының Қазақстан Республикасының
Жоғарғы Сот қылмыстық Қаржы Вице-Министрі
істер жөніндегі алқасының
Төрағасы
Бірлескен бұйрықпен бекітілген
Қазақстан Республикасы Қазақстан Республикасы
Iшкi iстер министрiнің Қаржы полициясы агенттiгi
2003 жылғы 12 мамырдағы төрағасының 2003 жылғы
N 260 16 сәуірдегі N 74
Қазақстан Республикасы Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауiпсiздiк Бас Прокурорының 2003 жылғы
комитетi төрағасының 7 сәуірдегі N 29
2003 жылғы 7 мамырдағы
N 85
Қазақстан Республикасы Қазақстан Республикасының
Президентiнiң Күзет Мемлекеттік хатшысы -
қызметi бастығының Сыртқы істер министрінің
2003 жылғы 18 сәуірдегі 2003 жылғы 17 қаңтардағы
N 2 N 08-1/7
Қазақстан Республикасының Қазақстан Республикасы
Әдiлет министрi Кедендiк бақылау агенттiгiнің
2003 жылғы 22 мамырдағы төрағасы 2003 жылғы
N 93 25 сәуірдегі N 168
Халықаралық iздестiрудi жариялау, Қазақстан Республикасы
құзыреттi органдарының Интерпол саласы бойынша
сұрау салулар мен тапсырмаларды орындауы және жiберуi, сондай-ақ оларды Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросында өңдеу туралы
Нұсқаулық
МАЗМҰНЫ
1. Жалпы ережелер
1. Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросы Қазақстан Республикасының құзыреттi органдарымен, Интерполдың Қылмыстық полициясының халықаралық ұйымы Бас хатшылығының бөлiмшелерiмен, Интерполға мүше-мемлекеттердiң құқық қорғау органдарымен, сондай-ақ Қазақстан Республикасындағы дипломатиялық өкiлдiктер және консулдық мекемелер жанында бекiтiлген шетел мемлекеттерi құзыреттi органдарының өкiлдерiмен халықаралық қылмыстарға қарсы күрес мәселелерi бойынша өзара iс-әрекет жасасатын Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң құрылымдық бөлiмшесi болып табылады.
Халықаралық iздестiрудi жариялаудың, Қазақстан Республикасы құзыреттi органдарының Интерпол саласы бойынша сұрау салулар мен тапсырмаларды орындауының және жiберуiнiң, сондай-ақ оларды Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросында өңдеудiң тәртiбi осы Нұсқаулыққа (бұдан әрi - Нұсқаулық) сәйкес жүзеге асырылады.

1. Утвердить прилагаемую Инструкцию об объявлении международного розыска, исполнения и направления компетентными органами Республики Казахстан запросов и поручений по линии Интерпола, а также их обработки Национальным Центральным Бюро Интерпола в Республике Казахстан.
2. Контроль за исполнением настоящего Приказа возложить на первых заместителей руководителей ответственных государственных органов Республики Казахстан.
3. Настоящий Приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Министр иностранных дел
Республики Казахстан
Председатель
Комитета национальной
безопасности
Республики Казахстан
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Начальник
Службы охраны Президента
Республики Казахстан
Министр юстиции
Республики Казахстан
Председатель
Агентства таможенного контроля
Республики Казахстан
Председатель
Агентства финансовой полиции
Республики Казахстан
Согласовано
Председатель коллегии
Вице-Министр финансов
по уголовным делам
Верховного Суда
Республики Казахстан
Республики Казахстан
Утверждена совместным приказом
Министра внутренних дел Государственного секретаря -
Республики Казахстан Министра иностранных дел
N 260 от 12 мая 2003 года Республики Казахстан
N 08-1/7 от 17 января 2003 года
Председателя
Комитета национальной Генерального Прокурора
безопасности Республики Казахстан
Республики Казахстан N 29 от 7 апреля 2003 года
N 85 от 7 мая 2003 года
Начальника Министра юстиции
Службы охраны Президента Республики Казахстан
Республики Казахстан N 93 от 22 мая 2003 года
N 2 от 18 апреля 2003 года
Председателя Председателя
Агентства таможенного контроля Агентства финансовой полиции
Республики Казахстан Республики Казахстан
N 168 от 25 апреля 2003 года N 74 от 16 апреля 2003 года
Инструкция
об объявлении международного розыска, исполнения и
направления компетентными органами Республики Казахстан
запросов и поручений по линии Интерпола, а также
их обработки национальным Центральным Бюро Интерпола
в Республике Казахстан
1. Общие положения
1. Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан является структурным подразделением Министерства внутренних дел Республики Казахстан, которое осуществляет взаимодействие с компетентными органами Республики Казахстан, подразделениями Генерального секретариата Международной организации уголовной полиции Интерпола, правоохранительными органами государств-членов Интерпола, а также с представителями компетентных органов иностранных государств, аккредитованных при дипломатических представительствах и консульских учреждениях в Республике Казахстан, по вопросам борьбы с международной уголовной преступностью.
Порядок объявления международного розыска, исполнения и направления компетентными органами Республики Казахстан запросов и поручений по линии Интерпола, а также их обработки Национальным Центральным Бюро Интерпола в Республике Казахстан осуществляется в соответствии с настоящей Инструкцией (далее - Инструкция).

2. Мына құзыреттi органдар Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросымен ынтымақтастықта болатын субъектiлер болып табылады:
1) Қазақстан Республикасы Президентiнiң Күзет қызметi;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi;
3) Қазақстан Республикасы Экономикалық және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы);
4) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті
5) Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасы;
6) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi;
7) Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты;
8) Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi.
Ескерту: 2-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Ішкі істер министрінің 2004 жылғы 2 тамыздағы N 443, ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 2004 жылғы 30 қазандағы N 318, ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 17 мамырдағы N 134, ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2005 жылғы 28 наурыздағы N 118, ҚР Сыртқы істер министрінің 2004 жылғы 25 сәуірдегі N 08-1/124, ҚР Бас прокурорының 2004 жылғы 30 қыркүйектегі N 47, ҚР Президенті Күзет қызметінің 2005 жылғы 29 наурыздағы N 19, ҚР Экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмысқа қарсы күрес жөніндегі агенттігі төрағасының (қаржы полициясы) 2005 жылғы 26 мамырдағы N 109 Бірлескен бұйрығымен .
3. Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросы мынадай мiндеттердiң атқарылуын қамтамасыз етедi:
1) халықаралық iздестiрудi ұйымдастыру;
2) қылмыстық iстер, жедел материалдар бойынша сұрау салуларды өңдеу және жiберу, бастамашылық сұрау салуларды дайындау;
3) дайындалып жатқан немесе жасалған қылмыстар және оларға қатысы бар адамдар туралы жедел-iздестiру, жедел-анықтамалық және криминалистикалық ақпараттармен, сондай-ақ мұрағаттық ақпараттармен алмасу;
4) жедел-iздестiру iс-шараларын және iс жүргiзу әрекеттерiн жүргiзуде, оның iшiнде қылмыскерлердi беруде, экстрадициялауда жәрдемдесу;
5) полиция қызметiнiң мәселелерi бойынша жұмыс тәжiрибесiмен, заңнамалық және өзге де нормативтiк құқықтық актiлермен, оқу-әдiстемелiк әдебиеттермен алмасу;
6) халықаралық қылмысқа қарсы күрес мәселелерi бойынша ғылыми-техникалық ақпараттармен алмасу.
4. Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросына келiп түсетiн барлық ақпарат мынадай:
1) кiрiс және шығыс құжаттар жөнiндегi;
2) қылмыс оқиғалары жөнiндегi;
3) сұрау салулар мен тапсырмалар бойынша өтетiн адамдар жөнiндегi (бөлiп қарағанда: қылмыс жасағандар немесе қылмыстың жасалуына күдiктiлер; iздеуде жүргендер және хабарсыз жоғалғандар; сәйкестендiруге жататындар; жәбiрленушiлер мен куәлер);

2. Субъектами сотрудничества с Национальным Центральным Бюро Интерпола в Республике Казахстан являются следующие компетентные органы:
1) Служба охраны Президента Республики Казахстан;
2) Комитет национальной безопасности Республики Казахстан;
3) Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция);
4) Комитет таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан;
5) Генеральная Прокуратура Республики Казахстан;
6) Министерство юстиции Республики Казахстан;
7) Верховный Суд Республики Казахстан;
8) Министерство иностранных дел Республики Казахстан. <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - cовместным приказом Министра внутренних дел РК от 2 августа 2004 года N 443, Гос.секретаря - Министра иностранных дел РК от 25 апреля 2004 года N 08-1/124, Председателя КНБ РК от 30 октября 2004 года N 318, Генерального Прокурора РК от 30 сентября 2004 года N 47, Министра юстиции РК от 17 мая 2004 года N 134, Начальника Службы охраны Президента РК от 29 марта 2005 года N 19, Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 28 марта 2005 года N 118 и Председателя Агентства РК по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция) от 26 мая 2005 года N 109 .
3. Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан обеспечивает выполнение следующих задач:
1) организация международного розыска;
2) обработка и направление запросов по уголовным делам, оперативным материалам, подготовка инициативных запросов;
3) обмен оперативно-розыскной, оперативно-справочной и криминалистической информацией о готовящихся или совершенных преступлениях и причастных к ним лицах, а также архивной информацией;
4) содействие в проведении оперативно-розыскных мероприятий и процессуальных действий, в том числе выдачи экстрадиции уголовных преступников;
5) обмен опытом работы, законодательными и иными нормативными правовыми актами, учебно-методической литературой по вопросам деятельности полиции;
6) обмен научно-технической информацией по вопросам борьбы с международной преступностью.
4. Вся поступающая в Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан информация помещается в следующие оперативно-справочные фонды:
1) по входящим и исходящим документам;
2) по событиям преступлений;
3) по лицам, проходящим по запросам и сообщениям (в разрезе: совершившие или подозреваемые в совершении преступлений; находящиеся в розыске и без вести пропавшие; подлежащие идентификации; потерпевшие и свидетели);

4) қылмыстық қол сұғушылықтың мәнi жөнiндегi (ақша белгiлерi мен құнды қағаздарды қолдан жасау қоса алғандағы);
5) заңды тұлғалар жөнiндегi;
6) ұрланған және табылған көлiк құралдары жөнiндегi;
7) ұрланған өнер туындылары мен антиквариат жөнiндегi;
8) есiрткiлердiң заңсыз айналымы жөнiндегi жедел-анықтамалық қорларға жинақталады.
5. Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросы ақпараттардың құпиялылығын қамтамасыз ету және оларды рұқсатсыз қол жеткiзуден қорғау жөнiндегi қажеттi шараларды қабылдайды. Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросының қызметкерлерiне өз бастамасымен ақпараттарды түзетуiне немесе жоюына тыйым салынады. Ақпараттарды түзету немесе жою Интерполдың шетел мемлекеттерiндегi Ұлттық Орталық бюроларының, сондай-ақ құзыреттi органдар - сұрау салулар мен тапсырмалар бастамашыларының өтiнiшi бойынша ғана жүргiзiледi.
6. Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросына Қазақстан Республикасы құзыреттi органдарының жедел-iздестiру iс-шаралары мен тергеу амалдарын жүргiзуi туралы қажеттi сұрау салулар жiберу үшiн тиiстi байланыс арналары пайдаланылады.
7. Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросына келiп түсетiн барлық сұрау салуларды Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросының қызметкерлерi кейiннен оларды жедел өңдеу, Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросының хатшылығында тiркеу, кiрiс құжаттары деректерiнiң базасына енгiзу және Интерполға мүше-мемлекеттердегi Интерполдың Ұлттық Орталық бюроларына одан әрi пайдалану үшiн тиiстi байланыс арналары бойынша беру арқылы тәулiк бойы қабылдайды.
Интерполдың Бас хатшылығынан немесе Интерполға мүше-мемлекеттерден сұрау салулар мен хабарламалар алған кезде Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросы орындаушылардың тиiмдi шеңберiн айқындайды және осы Нұсқаулықтың 1-тармағында көзделген тиiстi субъектiлерге қажеттi құжаттарды жiбередi.
8. Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросына жiберiлетiн сұрау салулар мен жауаптар тиiстi түрде ресiмделуi және қажеттi деректемелерi - органның атауы, оның толық мекен-жайы, телефоны, факсы, шығыс немесе сiлтеме нөмiрлерi, орындаушының тегi мен телефоны болу керек.
Сұрау салулар мен оларға жауаптар тек машинажазба түрiнде болуы тиiс, оларға Қазақстан Республикасының құзыреттi органдары орталық аппараттарының және оның облыстық бөлiмшелерiнiң басшылары қол қояды, сондай-ақ тиiстi органның елтаңбалы мөрiмен расталады.
Құзыреттi органдардың сұрау салулары мен жауаптары мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде орындалады.

4) по предметам преступного посягательства (включая подделку денежных знаков и ценных бумаг);
5) по юридическим лицам;
6) по похищенным и обнаруженным транспортным средствам;
7) по похищенным произведениям искусства и антиквариата;
8) по незаконному обороту наркотиков.
5. Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан принимает необходимые меры по обеспечению конфиденциальности и защите информации от несанкционированного доступа к ней. Сотрудникам Национального Центрального Бюро Интерпола в Республике Казахстан запрещается исправление или уничтожение информации по собственной инициативе. Исправление или уничтожение информации производится только по просьбе Национальных Центральных Бюро Интерпола иностранных государств, а также компетентных органов-инициаторов запросов и поручений.
6. Для направления в Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан необходимых запросов о проведении оперативно-розыскных мероприятий и следственных действий компетентных органов Республики Казахстан используются соответствующие каналы связи.
7. Все запросы, поступающие в Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан, круглосуточно принимаются сотрудниками Национального Центрального Бюро Интерпола в Республике Казахстан с последующей их оперативной обработкой, регистрацией в секретариате Национального Центрального Бюро Интерпола в Республике Казахстан, помещением в базу данных входящих документов и передачей по соответствующим каналам связи для дальнейшего исполнения в Национальные Центральные Бюро Интерпола государств-членов Интерпола.
При получении запросов и сообщений из Генерального секретариата Интерпола или государств-членов Интерпола, Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан определяет оптимальный круг исполнителей и направляет необходимые документы соответствующим субъектам, предусмотренным пунктом 1 настоящей Инструкции.
8. Направляемые в Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан запросы и ответы должны быть соответствующим образом оформлены и иметь необходимые реквизиты - наименование органа, его полный адрес, телефон, факс, исходящий или ссылочный номера, фамилию и телефон исполнителя.
Запросы и ответы на них исполняются только в машинописном виде, подписываются руководителями центральных аппаратов компетентных органов Республики Казахстан и его областных подразделений, а также заверяются гербовой печатью соответствующего органа.
Запросы и ответы компетентных органов исполняются на государственном и русском языках.

9. Шетелдiк азаматтардың тегi, шетелдiк заңды кәсiпорындардың, ұйымдардың немесе мекемелердiң атаулары сұрау салынатын елдiң тiлiнде жазылған болса, олар түпнұсқаға түсiрiледi.
10. Қазақстанның құзыреттi органдары мен Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросының сұрау салулары мынадай мерзiмдерде орындалуы тиiс:
1) алынған күнiнен бастап бiр тәулiк iшiнде - "дереу" деген белгiсi бар;
2) үш тәулiк - "өте жедел";
3) бес тәулiк - "жедел";
4) он тәулiк - "әдеттегi".
Қазақстан Республикасы құзыретті органдарының сұрау салуларының дер кезiнде орындалуын қамтамасыз ету мақсатында бiр ай мерзiм өткеннен кейiн Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросы Интерполдың шетел мемлекетiндегi Ұлттық Орталық бюросына ескерту жiбередi, ол туралы сұрау салудың бастамашысына хабарлайды.
11. Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросының сұрау салуларын дер кезiнде және сапалы орындауға сұрау салу келiп түскен құзыреттi органның басшылары жауап бередi.
Объективтi мән-жайлар болған жағдайда сұрау салуды орындаудың мерзiмiн өзгертудi, сондай-ақ орындалған сұрау салуды бақылауға алуды сұрау салу келiп түскен құзыреттi органның басшылары не болмаса оның орнындағы адам ғана жүргiзе алады.
Сұрау салуларды орындауды техникалық құрамдағы қызметкерлерге, сондай-ақ мамандығы бойынша бiр жылдан кем жұмыс iстеген офицерлiк құрамдағы аттестацияланған қызметкерлерге тапсыруға тыйым салынады.
12. Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросы мынадай:
1) Интерполдың құзыретiне жатпайтын;
2) саяси, әскери, дiни немесе нәсiлдiк сипаттағы қылмыстарға байланысты;
3) Қазақстан Республикасының немесе сұрау салынатын елдiң заңнамасын, адам құқықтарын бұзатын, Қазақстан Республикасының егемендiгi мен қауiпсiздiгiне қауiп төндiретiн;
4) осы Нұсқаулықтың 8 және 9-тармақтарында көрсетiлген талаптарға сәйкес ресiмделмеген;
5) құзыреттi органдар болып табылмайтын Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарынан келiп түскен сұрау салуларды қанағаттандырудан толық немесе iшiнара бас тартады.
13. Құзыреттi органдар алынатын және берiлетiн ақпараттардың мазмұнын оларға бөгде адамдардың қол жеткiзуiнен, оларды бүлдiру мен жария етуден тиiмдi түрде қорғауды қамтамасыз етуге мiндеттi.
Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық, бюросымен өзара iс-әрекет жасасу процесiнде алынған барлық ақпарат құзыреттi органдардың қылмысқа қарсы күресте пайдаланылуына ғана арналады. Мәлiметтердi сұрау салу бастамашысының жазбаша келiсiмiнсiз мүдделi адамдарға және бұқаралық ақпарат құралдарына беруге тыйым салынады.

9. Фамилии, имена иностранных граждан, наименования иностранных юридических предприятий, организаций или учреждений при наличии их написания на языке запрашиваемой страны воспроизводятся в оригинале.
10. Запросы компетентных органов Казахстана и Национального Центрального Бюро Интерпола в Республике Казахстан, подлежат исполнению в следующие сроки:
1) в течение суток со дня поступления - с грифом "немедленно";
2) трех суток - "очень срочно";
3) пяти суток - "срочно";
4) десяти суток - "обычно".
В целях обеспечения своевременного исполнения запросов компетентных органов Республики Казахстан по истечении месячного срока Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан направляет в Национальное Центральное Бюро Интерпола иностранного государства напоминание, о чем уведомляет инициатора запроса.
11. Ответственность за своевременное и качественное исполнение запросов Национального Центрального Бюро Интерпола в Республике Казахстан несет руководитель компетентного органа, в который поступил запрос.
Изменить срок исполнения запроса при наличии объективных обстоятельств, а также снять с контроля исполненный запрос может лишь руководитель компетентного органа, в который поступил запрос либо лицо, его замещающее.
Запрещается поручать исполнение запросов сотрудникам технического состава, а также аттестованным сотрудникам офицерского состава, проработавшим по своей специальности менее одного года.
12. Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан отказывает полностью или частично в удовлетворении запросов:
1) не относящихся к компетенции Интерпола;
2) связанных с преступлениями политического, военного, религиозного или расового характера;
3) нарушающих законодательство Республики Казахстан или запрашиваемой страны, права человека, угрожающих суверенитету и безопасности Республики Казахстана;
4) не оформленных в соответствии с требованиями, указанными в пунктах 8 и 9 настоящей Инструкции;
5) поступивших от государственных органов Республики Казахстан, не являющихся компетентными органами.
13. Компетентные органы обязаны обеспечить эффективную защиту содержания получаемой и передаваемой информации от доступа к ней посторонних лиц, ее искажения и разглашения.
Вся информация, полученная в процессе взаимодействия с Национальным Центральным Бюро Интерпола в Республике Казахстан, предназначена только для использования компетентными органами в борьбе с уголовной преступностью. Запрещается передача заинтересованным лицам и средствам массовой информации сведений без письменного согласия инициатора запроса.

14. Мәлiметтердiң құпиялылық дәрежесiн берушi тарап белгiлейдi. Сұрау салу бастамашысының ұсынылатын сұрау салуларда құпиялылық белгiлерiн негiзсiз жоғарылатуға тыйым салынады.
2. Халықаралық iздестiрудi ұйымдастыру
15. Халықаралық iздестiру Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросының делдалдығы арқылы жүзеге асырылады және халықаралық құқық нормаларына, сондай-ақ ұлттық нормативтiк құқықтық актiлерге сәйкес iздестiруге қатысушы әрбiр мемлекеттiң аумағында жүргiзiледi.
Бұл ретте Қазақстан Республикасының құзыреттi және өзге де мемлекеттiк органдары және шетелдiк мемлекеттердiң құзыреттi органдары іздестірілуші адамдарды табуға бағытталған жедел-iздестiру және ақпараттық-анықтамалық iс-шаралар кешенiн жүргiзедi.
Қажет болған жағдайларда халықаралық iздестiруде болатын адамдарды ұстау, сондай-ақ iздестiрiлетiн шетелдiк азаматтарға қатысты жедел-iздестiру iс-шараларын жүргiзуге қатысу жөнiндегi операцияларға Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросының жедел уәкiлдерi тартылуы мүмкiн.
Құзыреттi органның Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросына жiберген сұрау салуы адамдарды халықаралық iздестiру үшiн негiз болып табылады, онда оқиғалар, фактiлер мен іздестірілуші адамдар туралы толық және объективтi ақпараттар жазылуы, сондай-ақ шетелдiк мемлекеттер, қалалар, өзге де географиялық және нақты мекен-жайлар көрсетiлуi тиiс.
16. Құзыреттi органдардың бастамасы бойынша Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросы арқылы:
1) Қазақстаннан тысқары жерлерге шыққан адамдарға, тергеуден, анықтау мен соттан жасырынғандарға, түрмеден қашқан сотталғандарға;
2) ұрланған және хабарсыз жоғалған адамдарға, iздестiрiлушiлердiң шетелге шыққандығы туралы мәліметтер болған жағдайда халықаралық іздестіру жариялануы тиіс.
17. Интерпол шеңберiнде халықаралық iздестiру жүйесiн пайдалана отырып, Қазақстан Республикасының құзыреттi мемлекеттiк органдары өз құзыреттерi шегiнде:
1) қылмыстық жауапкершiлiктен немесе жазасын өтеуден жалтарып жүрген iздестiрiлушi адамдардың, сондай-ақ айыпталушылар мен сотталғандардың шетелдерде тұратын жерi және жұмыс орны туралы ақпараттар алады;
2) шетелге шыққан және хабарсыз жоғалған адамның орналасқан жерін анықтайды;
3) iздестiрiлушi адамды сәйкестендiредi;
4) Қазақстан Республикасының құзыреттi органдарынан Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерде жасырынған адамдардың қызметi мен қозғалысына бақылау орнатады.
18. Егер де жүргiзiлген жедел-iздестiру iс-шаралары мен тергеу амалдарының нәтижесiнде:

14. Степень закрытости сведений определяется передающей стороной. Инициатору запроса запрещается необоснованно завышать гриф секретности на представляемых запросах.
2. Организация международного розыска
15. Международный розыск осуществляется через посредничество Национального Центрального Бюро Интерпола в Республике Казахстан и проводится на территории каждого из участвующих в розыске государств в соответствии с нормами международного права, а также в соответствии с национальными нормативными правовыми актами.
При этом компетентными и иными государственными органами Республики Казахстан и компетентными органами иностранных государств проводится комплекс оперативно-розыскных и информационно-справочных мероприятий, направленных на обнаружение разыскиваемых лиц.
В случае необходимости к операциям по задержанию лиц, находящихся в международном розыске, а также участию в проведении оперативно-розыскных мероприятий в отношении разыскиваемых иностранных граждан могут привлекаться оперативные уполномоченные Национального Центрального Бюро Интерпола Республики Казахстан.
Основанием для международного розыска лиц является запрос компетентного органа, направленный в Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан, в котором должна быть изложена полная и объективная информация о событиях, фактах и разыскиваемых лицах, а также указаны иностранные государства, города, иные географические и конкретные адреса.
16. Через Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан объявлению в международный розыск, по инициативе компетентных органов, подлежат:
1) выехавшие за пределы Казахстана лица, скрывшиеся от следствия, дознания и суда, совершившие побег осужденные;
2) похищенные и без вести пропавшие лица при наличии сведений о выезде разыскиваемых за границу.
17. Используя систему международного розыска в рамках Интерпола, компетентные государственные органы Республики Казахстан, в соответствии со своей компетенцией:
1) получают информацию о месте пребывания в зарубежных странах и роде занятий разыскиваемых лиц, а также обвиняемых и осужденных, уклоняющихся от уголовной ответственности или отбывания наказания;
2) устанавливают местонахождение лица, выехавшего за рубеж и пропавшего без вести;
3) идентифицируют разыскиваемое лицо;
4) устанавливают контроль за деятельностью и передвижением лиц, скрывшихся от компетентных органов Республики Казахстан за пределами Республики Казахстан.
18. Международный розыск объявляется, если в результате проведенных оперативно-розыскных мероприятий и следственных действий:

1) іздестірілуші адамның Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге шыққандығы туралы деректер алынса;
2) Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерде iздестiрiлушi адамның туыстық, достық және өзге де байланыстарының бар екендiгi нақты анықталған болса;
3) iздестiрiлушi адамның iскерлiк немесе басқа да мақсатпен Қазақстан Республикасынан шығу ниетi бар екендiгi туралы объективтi ақпарат алынса халықаралық iздестiру жарияланады.
Халықаралық iздестiру Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттер шегіндегі мемлекетаралық іздестіруді алмастырмайды және онымен қатар жүзеге асырылады.
Адамға қатысты халықаралық iздестiру республикалық iздестіру жарияланғаннан кейін не болмаса онымен қатар жарияланады.
19. Iздестiрiлушi адамдарға қатысты бұлтартпау шарасы ретiнде тұтқынға алудың таңдап алынуы Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросы арқылы айыпталушы және сотталған адамдарға халықаралық іздестіру жариялаудың міндетті шарты болып табылады.
Жасырынған айыпталушы және сотталған адамдарға халықаралық іздестіру жариялаумен қатар іздестіру бастамашысы Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетіне белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекарасы арқылы өткізу пункттерінде іздестірілуші адамдарды бақылауға алу туралы сұрау салу жібереді.
Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросы арқылы айыпталушы және сотталған адамдарға халықаралық iздестіру жариялау айыпталушыға, сотталған адамға халықаралық іздестіру жариялау туралы дәлелді қаулының (Нұсқаулыққа N 3 қосымша) негiзiнде жүргiзiледi.
Сот, прокурор, тергеушi, анықтаушы қаулыны тиiстi бланкiде жазбаша түрде дайындайды, оған қол қояды және қылмыстық процесті жүргізуші және республикалық iздестiрудi жариялаудың бастамашысы болып табылатын органның елтаңбалы мөрiмен растайды.
20. Тұтқынға алу және беру мақсатында айыпталушыға, сотталған адамға қатысты халықаралық іздестіру жариялау туралы қаулы тиісті прокурорға жiберiледi, ол халықаралық iздестiру жариялаудың негізділігін, мәліметтердің толықтығын және құжаттардың дұрыс ресімделуін тексеруді жүзеге асырады. Тексеру нәтижесі бойынша прокурормен халықаралық іздестіру жариялауды санкциялау туралы шешім қабылданады.
21. Интерпол арналары арқылы шетелдiк мемлекеттердiң құзыреттi органдарына iздестiрiлудегi айыпталушыны, сотталған адамды беру туралы ресми ұсынымхатты алғанға дейiн оны ұстау туралы сұрау салу жөніндегі прокурордың санкциясы арқылы тұтқынға алу және беру мақсатында халықаралық iздестiру жариялауға негiз болып табылады.
Мұндай тапсырмада тұтқынға алу және беру мақсатында айыпталушыға, сотталған адамға қатысты халықаралық іздестіру жариялаудың қажеттілігі жөнінде нұсқау және iздестiрiлушiнiң шетелдік мемлекеттер аумағында (қай мемлекеттердiң аумағында екендiгi көрсетiледi) жүргендiгi анықталған және ол ұсталған жағдайда тұтқынға алу және беру туралы белгiленген тәртiппен сұрау салынатындығын растау көрсетiледi.

1) получены данные о выезде разыскиваемого лица за пределы Республики Казахстан;
2) достоверно установлены имеющиеся у разыскиваемого лица родственные, дружеские и иные связи за пределами Республики Казахстан;
3) получена объективная информация об имевшемся у разыскиваемого лица намерении выехать из Республики Казахстан с деловой или другой целью.
Международный розыск не подменяет собой межгосударственный розыск в пределах государств-участников Содружества Независимых Государств и осуществляется параллельно с ним.
Лицо объявляется в международный розыск после, либо одновременно с объявлением Республиканского розыска.
19. Обязательным условием объявления в международный розыск через Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан обвиняемых и осужденных лиц является избрание в отношении разыскиваемых лиц меры пресечения в виде ареста.
Одновременно с объявлением скрывшихся обвиняемых и осужденных лиц в международный розыск инициатором розыска в Комитет национальной безопасности Республики Казахстан направляется в установленном порядке запрос о постановке разыскиваемых лиц на контроль в пунктах пропуска через Государственную границу Республики Казахстан.
Объявление обвиняемых и осужденных лиц в международный розыск через Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан производится на основании обоснованного постановления об объявлении обвиняемого, осужденного лица в международный розыск только при наличии санкции прокурора (Приложение N 3 к Инструкции).
Судья, прокурор, следователь, дознаватель готовят постановление в письменной форме на соответствующем бланке, подписывает и заверяет гербовой печатью органа, ведущего уголовный процесс и являющегося инициатором объявления республиканского розыска.
20. Постановление об объявлении обвиняемого, осужденного лица в международный розыск с целью ареста и выдачи направляется соответствующему прокурору, которым осуществляется проверка обоснованности объявления международного розыска, полноты сведений и правильности оформления документов. По результатам проверки прокурором принимается решение о санкционировании объявления международного розыска.
21. Основанием для объявления международного розыска с целью ареста и выдачи является санкция прокурора для обращения по каналам Интерпола к компетентным органам иностранных государств с запросом о задержании разыскиваемого обвиняемого, осужденного до получения официального ходатайства о его выдаче.
Такая санкция содержит указание на необходимость объявления международного розыска обвиняемого, осужденного с целью его ареста и выдачи и подтверждение того, что в случае обнаружения и задержания разыскиваемого на территории иностранных государств (указывается, на территории каких именно государств) арест и выдача будут запрошены в установленном порядке.

22. Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросы арқылы хабарсыз жоғалған адамдарға халықаралық іздестіру жариялау дәлелді қаулының (Нұсқаулыққа N 8 қосымша) негiзiнде жүргiзiледi. Қаулыны республикалық iздестiру жариялаудың бастамашысы болып табылатын органның iздестiру жұмысын жүзеге асырушы бөлiмшесiнiң қызметкерi шығарады.
Қаулыны iздестiру жұмысын жүзеге асырушы бөлiмшенiң бастығы (бастықтың орынбасары) бекiтедi, оған тиiстi органның бастығы қол қояды және мөрмен расталады.
23. Сұрау салудың бастамашысы шетелдiк азаматтарға не болмаса азаматтығы жоқ адамдарға қатысты іздестіру жарияланғанға дейін:
1) іздестірілуші адамның Қазақстан Республикасының аумағында қылмыстар жасау мүмкіндігі туралы мәліметтер алу мақсатында Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасы жанындағы Құқықтық статистика және ақпарат Орталығына (Департаментiне);
2) Қазақстан Республикасының аумағында тұратын немесе болатын адамдар қатарындағы іздестірілуші адам туралы ұзақ мерзім ішіндегі немесе олардың азаматтықтарын өзгертуi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдауы туралы қосымша мәлiметтер алу мақсатында Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Көшi-қон полициясы департаментiне сұрау салады.
24. Сұрау салу, халықаралық iздестiрудi жариялау туралы қаулы және басқа да материалдар Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросына жiберiледi.
Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросына жiберiлетiн айыпталушыға, сотталған адамға халықаралық іздестіру жариялау туралы сұрау салу (Нұсқаулыққа N 1 қосымша) үлгіге сәйкес ресiмделедi және мәлiметтер тiзбесiнде (Нұсқаулыққа N 2 қосымша) көрсетiлген мәлiметтер болуы тиiс. Сұрау салуға Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросына жiберiлетiн айыпталушыға, сотталған адамға прокурормен санкцияланған халықаралық іздестіру жариялау туралы қаулы (Нұсқаулыққа N 3 қосымша), айыпталушы ретiнде жауапқа тарту туралы, тұтқынға алу түрiндегi бұлтартпау шарасын таңдап алу туралы қаулылардың көшiрмелерi не болмаса бас бостандығынан айыру түрiндегi жазаны тағайындау туралы сот үкiмiнiң көшiрмесi, сондай-ақ iздестiрiлушiнi сәйкестендiруге қажеттi материалдар (фотосуреттер, дактилоскопиялық карталар) қоса берiледi.
Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросына жіберілетін хабарсыз жоғалған адамға қатысты халықаралық iздестiру жариялау туралы сұрау салу (Нұсқаулыққа N 6 қосымша) үлгiге сәйкес ресімделеді және хабарсыз жоғалған адамға қатысты халықаралық iздестiру жариялауға қажеттi мәлiметтер тiзбесiнде (Нұсқаулыққа N 7 қосымша) көрсетiлген мәлiметтер болуы тиiс.
Сұрау салуға хабарсыз жоғалған адамға қатысты халықаралық iздестіру жариялау туралы қаулы және iздестiрiлушiнi сәйкестендiруге қажетті материалдар (фотосуреттер, дактилоскопиялық карталар, стоматологиялық карталар) қоса берiледi.

22. Объявление лиц, пропавших без вести, в международный розыск через Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан производится на основании обоснованного постановления (Приложение N 8 к Инструкции). Постановление выносится сотрудником подразделения, осуществляющего розыскную работу, того органа, который является инициатором объявления республиканского розыска.
Постановление утверждается начальником (заместителем начальника) подразделения, осуществляющего розыскную работу, подписывается начальником соответствующего органа и заверяется печатью.
23. Инициатор запроса до объявления в розыск иностранных граждан, либо лиц без гражданства осуществляет запросы в:
1) Центре (Департаменте) правовой статистики и информации при Генеральной Прокуратуре Республики Казахстан с целью получения сведений о возможном совершении разыскиваемым лицом преступлений на территории Республики Казахстан;
2) Департаменте миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан, с целью получения дополнительных сведений о разыскиваемом лице из числа проживающих лиц или пребывающих на территории Республики Казахстан в течение длительного срока или об изменении им гражданства, а также принятия гражданства Республики Казахстан.
24. Запрос, постановление об объявлении в международный розыск и другие материалы направляются в Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан.
Направляемый в Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан запрос об объявлении в международный розыск обвиняемого, осужденного (Приложение N 1 к Инструкции) оформляется в соответствии с образцом и должен содержать сведения, указанные в перечне сведений (Приложение N 2 к Инструкции). К запросу прилагаются постановление об объявлении обвиняемого, осужденного в международный розыск (Приложение N 3 к Инструкции), только при наличии санкции прокурора, копии постановлений о привлечении в качестве обвиняемого, об избрании меры пресечения в виде ареста, либо копия приговора суда о назначении наказания в виде лишения свободы, а также материалы, необходимые для идентификации разыскиваемого (фотографии, дактилоскопические карты).
Направляемый в Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан запрос об объявлении лица, пропавшего без вести (Приложение N 6 к Инструкции), в международный розыск оформляется в соответствии с образцом и должен содержать сведения, перечисленные в перечне сведений, необходимых для объявления лица пропавшего без вести в международный розыск (Приложение N 7 к Инструкции).
К запросу прилагаются постановление об объявлении лица, пропавшего без вести, в международный розыск и материалы, необходимые для идентификации разыскиваемого (фотографии, дактилоскопические карты, стоматологические карты).

25. Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросы адамға қатысты халықаралық iздестiру жариялау туралы сұрау алғаннан кейiн:
1) iздестiру туралы сұрау салуды бiр немесе бiрнеше Интерполға мүше-мемлекеттерге;
2) iздестiру туралы сұрау салуды барлық шетелдiк Интерполға мүше-мемлекеттерге жiбередi;
3) мынадай:
хабарсыз жоғалған адамды iздестiру туралы - YELLOW NOTICE (сары бұрышы бар хабарлама);
орналасқан жерiн анықтау мақсатында айыпталушыны, сотталған адамды іздестіру туралы - BLUE NOTICE (көк бұрышы бар хабарлама);
тұтқынға алу және беру мақсатында айыпталушыны, сотталған адамды iздестiру туралы - RED NOTICE (қызыл бұрышы бар хабарлама);
Қазақстан Республикасына тысқары жерлердегi қызметi туралы ақпараттар алу мақсатында жедел есепке алу iсi бойынша өтетiн адамға - GREEN NOTICE (жасыл бұрышы бар хабарлама) халықаралық хабарламаларды шығару туралы ұсынымхатты дайындайды және Интерполдың Бас хатшылығына тапсырады;
4) айыпталушыға, сотталған немесе хабарсыз жоғалған адамға қатысты халықаралық іздестіру жариялау туралы сұрау салуды барлық Интерполға мүше-мемлекеттерге, егер де:
iздестiрiлушi адамдардың байланыстары болған және олардың өздері болған шетелдік мемлекеттердің аумақтарында жүргізілген жедел-іздестіру іс-шаралары оң нәтиже бермеген жағдайда;
іздестiрiлушiнiң Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге шығуы туралы расталған мәлiметтер болса және оның жүрген жерi мен байланыстары туралы ақпараттар болмаған жағдайда жібереді.
26. Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросына айыпталушыға, сотталған немесе хабарсыз жоғалған адамға қатысты халықаралық iздестiру жариялау туралы сұрау салуды жібергеннен кейiн халықаралық iздестiрудiң бастамашысы Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросына:
1) iздестiрiлушi адамның жүрген жерi және оның шетелдік мемлекеттердегi байланыстары туралы қосымша мәлiметтердiң келiп түсуі туралы;
2) халықаралық іздестіруді жалғастыру қажеттігі туралы тиісті растау қағаз - жыл сайынғы хабарлама (Нұсқаулыққа N 5 қосымша) жiберу арқылы халықаралық iздестiрудi жалғастыру қажеттiгi туралы;
3) қаулының көшiрмесiн оны шығару сәтiнен бастап екi тәулiктен кешiктiрмей Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросына жiберу арқылы халықаралық iздестiрудi тоқтату туралы (Нұсқаулыққа N 4 қосымша) хабарлайды.
27. Айыпталушылардың, сотталғандардың, iздестiрiлушi адамдардың жүрген жерлерiн анықтау мақсатында:
1) iздестiрiлушi адамның шетелдiк мемлекеттiң аумағында немесе Қазақстан Республикасының аумағында жүруi анықталған жағдайда;

25. Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан после получения запроса об объявлении лица в международный розыск, направляет:
1) запрос о розыске в одно или несколько иностранных государств-членов Интерпола;
2) запрос о розыске во все иностранные государства-члены Интерпола;
3) подготавливает и передает в Генеральный секретариат Интерпола ходатайство об издании следующих международных уведомлений:
о розыске лица, пропавшего без вести - YELLOW NOTICE (извещение с желтым углом);
о розыске обвиняемого,осужденного с целью установления его местонахождения - BLUE NOTICE ("извещение с синим углом");
о розыске обвиняемого, осужденного с целью его ареста и выдачи - RED NOTICE ("извещение с красным углом");
на лицо, проходящее по делу оперативного учета, с целью получения информации о его деятельности за пределами Республики Казахстан - GREEN NOTICE ("извещение с зеленым углом");
4) запрос об объявлении обвиняемого, осужденного или лица, пропавшего без вести, в международный розыск направляется во все государства-члены Интерпола в том случае, если:
оперативно-розыскные мероприятия, проведенные на территории тех иностранных государств, где у разыскиваемого имелись связи, и где он мог находиться, положительных результатов не дали;
имеются подтвержденные сведения о выезде разыскиваемого за пределы Республики Казахстан и отсутствует информация о его возможном местонахождении и связях.
26. После передачи в Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан запроса об объявлении обвиняемого, осужденного или лица, пропавшего без вести, в международный розыск инициатор международного розыска информирует Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан:
1) о поступлении дополнительных сведений о возможном местонахождении разыскиваемого лица и его связях в иностранных государствах;
2) о необходимости продолжения международного розыска направляет соответствующее подтверждение - ежегодное уведомление о необходимости продолжения международного розыска (Приложение N 5 к Инструкции);
3) о прекращении международного розыска, копия постановления которому направляется в Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан не позднее двух суток с момента его вынесения (Приложение N 4 к Инструкции).
27. Международный розыск обвиняемых, осужденных, разыскиваемых с целью установления местонахождения, прекращается:
1) в случае установления местонахождения разыскиваемого на территории иностранного государства или на территории Республики Казахстан;

2) шетелдiк мемлекеттiң немесе Қазақстан Республикасының аумағында iздестiрiлушi адам ретiнде сәйкестендiрiлген мәйiт табылған не болмаса iздестiрiлушiнiң өлiмi туралы құжаттамалы түрде расталған мәлiметтер алынған жағдайда;
3) қылмыстық iс тоқтатылған жағдайда;
4) бұлтартпау шарасы өзгертiлген жағдайда халықаралық iздестiру тоқтатылады.
28. Айыпталушыларды, сотталғандарды, iздестiрiлушi адамдарды тұтқынға алу және беру мақсатында:
1) iздестiрiлушi адамның шетелдiк мемлекеттен берiлуiнен не болмаса сол бойынша iздестiрiлуiне байланысты жасаған қылмысы үшiн шетелдiк мемлекетте қылмыстық жауапкершiлiкке тартылуынан кейiн;
2) iздестiрiлушi адам Қазақстан Республикасының аумағында ұсталған жағдайда;
3) шетелдiк мемлекеттiң немесе Қазақстан Республикасының аумағында iздестiрiлушi адам ретiнде сәйкестендiрiлген мәйiт табылған не болмаса iздестiрiлушiнiң өлiмi туралы құжаттамалы түрде расталған мәлiметтер алынған жағдайда;
4) қылмыстық iс тоқтатылған жағдайда;
5) бұлтартпау шарасы өзгертiлген жағдайда халықаралық iздестiру тоқтатылады.
29. Хабарсыз жоғалған адамды халықаралық iздестiру:
1) iздестiрiлушi адамның шетелдiк мемлекеттiң аумағында немесе Қазақстан Республикасының аумағында жүруi анықталған жағдайда;
2) шетелдiк мемлекеттiң немесе Қазақстан Республикасының аумағында iздестiрiлушi адам ретiнде сәйкестендiрiлген мәйiт табылған не болмаса iздестiрiлушiнiң өлiмi туралы құжаттамалы түрде расталған мәлiметтер алынған жағдайда тоқтатылады.
30. 27, 28, 29-тармақтарда көрсетiлген негiздер бойынша iздестiру бастамашысы айыпталушыға, сотталған адамға қатысты (Нұсқаулыққа N 4 қосымша) немесе хабарсыз жоғалған адамға қатысты (Нұсқаулыққа N 9 қосымша) халықаралық iздестiрудi тоқтату туралы қаулы шығарады.
Халықаралық iздестiрудi тоқтату туралы келiп түскен қаулының негiзiнде Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросы қаулыны алған сәттен бастап бiр тәулiк iшiнде аумақтарында iздестiрiлу жүргiзiлiп жатқан шетелдiк мемлекеттердiң Ұлттық Орталық бюроларына оны тоқтату туралы хабарлайды.
31. Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросына халықаралық iздестiру жарияланған айыпталушының немесе сотталған адамның шетелдiк мемлекет аумағында ұсталуы немесе табылуы туралы келiп түскен хабарлама тұтқынға алу және экстрадициялау мақсатында бiр тәулiк мерзiм iшiнде:
1) тiкелей iздестiру бастамашысына; және
2) Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасына жiберiледi.
Қазақстан Республикасы Қылмыстық iс жүргiзу кодексiнiң 529-бабына сәйкес кейiннен экстрадициялау үшiн ұстау немесе тұтқынға алу туралы ұсынымхатты Iшкi iстер министрлiгiнiң тергеу органдары және өзге де құзыреттi органдар Қазақстан Республикасы Бас Прокуратурасының Халықаралық қатынастар басқармасына жiбередi.

2) в случае обнаружения на территории иностранного государства или в Республике Казахстан трупа, идентифицированного как разыскиваемый, либо получения документально подтвержденных сведений о смерти разыскиваемого;
3) в случае прекращения уголовного дела;
4) в случае изменения меры пресечения.
28. Международный розыск обвиняемых, осужденных, разыскиваемых с целью ареста и выдачи, прекращается:
1) после выдачи разыскиваемого из иностранного государства, либо привлечения его к уголовной ответственности в иностранном государстве за преступление, в связи с которым он разыскивался;
2) в случае задержания разыскиваемого на территории Республики Казахстан;
3) в случае обнаружения на территории иностранного государства или в Республике Казахстан трупа, идентифицированного как разыскиваемый, либо получения документально подтвержденных сведений о смерти разыскиваемого;
4) в случае прекращения уголовного дела;
5) в случае изменения меры пресечения.
29. Международный розыск лица, пропавшего без вести, прекращается:
1) в случае установления местонахождения разыскиваемого на территории иностранного государства или на территории Республики Казахстан;
2) в случае обнаружения на территории иностранного государства или в Республике Казахстан трупа, идентифицированного как разыскиваемый, либо получения документально подтвержденных сведений о смерти разыскиваемого.
30. По основаниям, указанным в пунктах 27, 28, 29, инициатором розыска выносится постановление о прекращении международного розыска обвиняемого, осужденного (Приложение N 4 к Инструкции) или лица, пропавшего без вести (Приложение N 9 к Инструкции).
На основании поступившего постановления о прекращении международного розыска Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан в суточный срок с момента получения постановления направляет в Национальные центральные бюро тех иностранных государств, на территории которых осуществляется розыск, сообщение о его прекращении.
31. Поступившее в Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан сообщение о задержании или обнаружении на территории иностранного государства обвиняемого или осужденного, объявленного в международный розыск с целью ареста и экстрадиции, в суточный срок передается:
1) непосредственно инициатору розыска; и
2) в Генеральную Прокуратуру Республики Казахстан.
В соответствии со статьей 529 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан ходатайство о задержании или аресте для последующей экстрадиции направляются органами следствия Министерства внутренних дел и иных компетентных органов в Управление международных отношений Генеральной Прокуратуры Республики Казахстан.

32. Қазақстан Республикасы Бас Прокуратурасы бiр тәулiк iшiнде Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросына ұстау жүргiзiлген елдiң уәкiлеттi мемлекеттiк органына беру туралы талапты алдағы уақытта жiберетiндiгi жөнiнде хабарлама жiбередi. Беру туралы талаптың түпнұсқасы дипломатиялық арналар бойынша, көшiрмесi - Интерпол арналары бойынша жiберiледi.
Қазақстан Республикасы Бас Прокуратурасынан келiп түскен халықаралық iздестiрудегi ұсталған адамды беру туралы ұсынымхаттың белгiленген тәртiппен жiберiлетiндiгi туралы хабарлама бiр тәулiк iшiнде аумағында ұстау жүзеге асырылған Интерполға мүше-мемлекеттiң Ұлттық орталық бюросына жiберiледi.
33. Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросына Қазақстан Республикасы Бас Прокуратурасының ұсынымхаты бойынша шетелдiк мемлекеттiң құзыреттi органы қабылдаған беру туралы шешiм жөнiндегi хабарламаның келiп түсуi туралы Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросы бiр тәулiк iшiнде:
1) халықаралық iздестiру бастамашысына;
2) Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасына хабар бередi.
Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросы арқылы шетелдiк мемлекеттердiң құзыреттi органдарымен халықаралық iздестiрудегi адамды беру рәсiмiне қатысты мәселелер: берiлетiн жерi, уақыты, беру тәртiбi, қажеттi құжаттар тiзбесi, айдауыл құрамы мен оның шетелдiк мемлекетте болуы туралы мәселелер келiсiледi.
Халықаралық iздестiру мен экстрадициялауды ұйымдастыру жөнiндегi қызметтiк iссапарларды қаржыландыру Қазақстан Республикасының Үкiметi Қазақстан Республикасы Бас Прокуратурасының дәлелдi ұсынымхаты бойынша мемлекеттiк органдар лауазымды адамдарының шетелдiк iссапарлары үшiн белгiленген тәртiппен бөлетiн республикалық бюджет қаражаттары есебiнен жүзеге асырылады.
34. Жүрген жерiн анықтау мақсатында халықаралық iздестiру жарияланған айыпталушының, сотталған адамның шетелдiк мемлекет аумағында табылуы туралы Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросына келiп түскен хабарлама тiкелей халықаралық iздестiру бастамашысына және оның көшiрмесi Қазақстан Республикасы Бас Прокуратурасының халықаралық қатынастар басқармасына жiберiледi, ол мынадай:
1) iздестiрiлудегi адамды беру туралы ұсынымхатты ресiмдеуге қажеттi материалдарды дайындау және оларды белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасына жiберу туралы;
2) қылмыстық iс бойынша шетелдiк мемлекеттер құзыретті органдарының құқықтық көмек көрсету туралы ұсынымхатын белгiленген тәртiппен дайындау және жiберу туралы;

32. Генеральная Прокуратура Республики Казахстан в течение суток уведомляет Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан о предстоящем направлении требования о выдаче уполномоченному государственному органу страны, где произошло задержание. Оригинал требования о выдаче направляется по дипломатическим каналам, копия - по каналам Интерпола.
Поступившее из Генеральной Прокуратуры Республики Казахстан сообщение о том, что в установленном порядке будет направлено ходатайство о выдаче задержанного лица, находящегося в международном розыске, в течение суток направляется в Национальное центральное бюро государства-члена Интерпола, на территории которой осуществлено задержание.
33. О поступившем в Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан сообщении о решении, принятом компетентными органами иностранного государства по ходатайству Генеральной Прокуратуры Республики Казахстан о выдаче, Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан в течение суток извещает:
1) инициатора международного розыска;
2) Генеральную Прокуратуру Республики Казахстан.
Через Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан с компетентными органами иностранного государства, согласовываются вопросы, касающиеся процедуры передачи лица, находившегося в международном розыске: место, время, порядок передачи, перечень необходимых документов, состав конвоя и вопросы о его пребывании в иностранном государстве.
Финансирование служебных командировок по организации международного розыска и экстрадиции осуществляется за счет средств республиканского бюджета, выделяемых Правительством Республики Казахстан на заграничные командировки должностных лиц государcтвенных органов в установленном порядке, по мотивированному ходатайству Генеральной Прокуратуры Республики Казахстан.
34. Поступившее в Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан сообщение об обнаружении на территории иностранного государства обвиняемого, осужденного, объявленного в международный розыск с целью установления местонахождения передается непосредственно инициатору международного розыска и копией в Управление международных отношений Генеральной Прокуратуры Республики Казахстан, который принимает одно из следующих решений:
1) о подготовке материалов, необходимых для оформления ходатайства о выдаче разыскиваемого лица, и направлении их в установленном порядке в Генеральную Прокуратуру Республики Казахстан;
2) о подготовке и направлении в установленном порядке ходатайства об оказании компетентными органами иностранного государства правовой помощи по уголовному делу;

3) өзге де тергеу амалдарын жүргiзу туралы шешiмдердің бірін қабылдайды, ол туралы бiр тәулiк мерзiм iшiнде кейiннен тиісті шетелдік мемлекеттегі Интерполдың Ұлттық Орталық Бюросына хабарлау мақсатында Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросына хабарлама жiбередi.
35. Айыпталушыларды, сотталған және хабарсыз жоғалған адамдарды iздестiру туралы Интерпол арналары бойынша келiп түсетiн Интерполға мүше-шетелдiк мемлекеттер құзыреттi органдарының сұрау салулары Қазақстан Республикасының аумағында iздестiрудi жүзеге асыруға негіз болып табылады.
Iздестiрiлудегi айыпталушының, сотталған адамның болуы мүмкiн мекенжайлар туралы және оның Қазақстан Республикасының аумағындағы байланыстары туралы мәлiметтер болған кезде Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросы жедел-іздестіру қызметін жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы криминалдық полициясының аумақтық бөлімшелеріне не болмаса Қазақстан Республикасының өзге де құзыретті органдарына кейiннен тұтқынға алу және беру үшін iздестiрiлушiнiң жүрген жерiн анықтау не болмаса оны ұстау мақсатында тиiстi жедел-iздестiру iс-шараларын жүргiзу туралы сұрау салуды жібереді.
Сұрау салуда:
сұрау салуды жiберушi органның атауы;
сұрау салу жiберiлетiн органның атауы мен мекенжайы;
оған қатысты сұрау салынып отырған iздестiрiлушi адамның деректерi, оның азаматтығы, кәсiбi, тұрғылықты жерi немесе жүрген жерi, заңды тұлғалар үшiн - олардың атауы мен орналасқан жерi;
оны сәйкестендiруге қажеттi мәлiметтер, жасалған қылмыстың нақты мән-жайлары және оны дәрежелеу туралы мәлiметтер, оны ұстау үшін негіз болып табылатын құжат көрсетiледi.
Сұрау салуда iздестiрiлушi адам табылған немесе ұсталған жағдайда Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросына хабарлау қажеттiлiгi көрсетiледi.
36. Айыпталушылардың, сотталғандардың тиiмдi iздестiрiлуін қамтамасыз ету мақсатында Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросы:
1) Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң және Қазақстан Республикасы Бас Прокуратурасының жанындағы Құқықтық статистика және ақпарат орталығының (департаментiнiң) орталықтандырылған жедел-анықтамалық, iздестiру және криминалистикалық есептерi бойынша тексерулер жүргiзу;
2) Қазақстан Республикасына шетелдiк мемлекеттерден келген адамдардың есебi бойынша тексерулер жүргiзу шараларын қабылдайды.
Жүрген жерiн анықтау мақсатында iздестiрiлудегi айыпталушы, сотталған адам табылған жағдайда iздестiрiлушi адамды тапқан орган ол туралы табылған сәттен бастап бiр тәулiк iшiнде Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросына хабарлайды.

3) о проведении иных следственных действий, о чем в суточный срок уведомляет Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан с целью последующего информирования Национального Центрального Бюро Интерпола соответствующего иностранного государства.
35. Запросы компетентных органов иностранных государств-членов Интерпола о розыске обвиняемых, осужденных и лиц, пропавших без вести, поступающие по каналам Интерпола, являются основанием для осуществления розыска на территории Республики Казахстан.
При наличии сведений о возможных адресах местонахождения разыскиваемого обвиняемого, осужденного и о его связях на территории Республики Казахстан Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан направляет в территориальные подразделения криминальной полиции Республики Казахстан, либо в иные компетентные органы Республики Казахстан, осуществляющие оперативно-розыскную деятельность, запрос о проведении соответствующих оперативно-розыскных мероприятий с целью установления местонахождения разыскиваемого либо его задержания для последующего ареста и выдачи.
В запросе приводятся:
наименование органа, от которого исходит запрос;
наименование и адрес органа, которому направляется запрос;
данные разыскиваемого лица, в отношении которого делается запрос, его гражданство, род занятий, местожительство или местопребывание, для юридических лиц - их наименование и место нахождения;
сведения, необходимые для его идентификации, сведения о фактических обстоятельствах совершенного преступления и его квалификации, документ, являющийся основанием для его задержания.
В запросе указывается на необходимость проинформировать Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан в случае обнаружения или задержания разыскиваемого.
36. В целях обеспечения эффективного розыска обвиняемых, осужденных Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан предпринимает меры к:
1) проведению проверок по централизованным оперативно-справочным, розыскным и криминалистическим учетам Министерства внутренних дел Республики Казахстан и Центра (Департамента) правовой статистики и информации при Генеральной Прокуратуре Республики Казахстан;
2) проведению проверок по учетам лиц, прибывших в Республику Казахстан из иностранных государств, постановке разыскиваемых на пограничный контроль.
В случае обнаружения обвиняемого, осужденного, разыскиваемого с целью установления его местонахождения, орган, обнаруживший разыскиваемого, информирует об этом Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан в течение суток с момента обнаружения.

37. Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросына бiр тәулiк мерзiм iшiнде шетелдiк мемлекеттiң табылған адамға қатысты қабылдағалы отырған шаралары жөнiнде сұрау сала отырып, алынған мәлiметтердi Интерполдың шетелдiк мемлекеттегi Ұлттық Орталық Бюросына жiбередi.
Мемлекет-iздестiру бастамашысы жауабының мазмұны туралы Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросы оны алған сәттен бастап бiр тәулiк iшiнде iздестiрiлушi адамның табылғандығы туралы хабарлама келiп түскен құзыреттi органға және Қазақстан Республикасы Бас Прокуратурасының Халықаралық қарым-қатынастар басқармасына тiкелей хабарлайды.
Iздестiрiлушi адам табылған жағдайда кейiннен тұтқынға алу және беру үшiн оны ұстау мақсатында экстрадициялау үшiн тұтқынға алу туралы қаулы шығарылғаннан кейiн Қазақстан Республикасы Қылмыстық iс жүргiзу кодексiнiң 534-бабына сәйкес орындаушы ұстау сәтiнен бастап бiр тәулiк iшiнде ол туралы Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросына жазбаша түрде хабарлайды.
Iздестiрiлушi адамды беру Қазақстан Республикасы Қылмыстық iс жүргiзу кодексiнiң 530 - 534-баптарына сәйкес жүзеге асырылады.
Iздестiрiлушi адамды ұстау кезiнде сонымен қатар оның азаматтығын анықтау шаралары қабылданады. Ұсталған адамда Қазақстан Республикасы азаматтығының болуы немесе болмауы Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң, қалалар мен облыстардағы Ішкi iстер бас басқармаларының және Iшкi iстер басқармаларының көшi-қон полициясы басқармасының (бөлiмiнiң, бөлiмшесiнiң) қорытындысы бойынша ресiмделедi.
Егер де ұсталған адам қылмыстар жасағаны үшiн шетелдiк мемлекеттердiң құзыреттi органдары iздестiрiп жатқан Қазақстан Республикасының азаматы болып табылса, азаматтығы анықталған сәттен бастап үш тәулiк iшiнде ол туралы тиiстi прокурорға және Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросына дереу хабар берiледi.
Егер де ұсталған адам қылмыстар жасағаны үшiн қызметкерлерi ұстауды жүргiзген шетелдiк мемлекеттердiң құзыреттi органдары iздестiрiп жатқан шетелдiк азамат болып табылса, үш тәулiк iшiнде белгiленген тәртiппен Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросына, сондай-ақ Қазақстан Республикасындағы шетелдiк мемлекеттердiң дипломатиялық өкiлдiктерi мен консулдық мекемелерiне сол мемлекеттiң азаматтарын ұстау туралы хабарлау жөнiндегi шаралар қабылданады.
38. Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросы ұстау туралы ақпаратты алған сәттен бастап үш тәулiк iшiнде ұсталған адамды iздестiрудi растау және оны беруге сұрау салу ниетi жөнiнде сұрау сала отырып, оны iздестiру бастамашысына - Интерполдың шетелдiк мемлекеттегi Ұлттық Орталық Бюросына жiбередi.
Шетелдiк мемлекет-Интерпол мүшесiнен Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросына келiп түскен iздестiрудi растау және ұсталған адамды, айыпталушыны, сотталған адамды беру жөнiнде сұрау салу ниетiн Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросы оны алған сәттен бастап үш тәулiк iшiнде Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасына және қызметкерлерi ұстауды жүргiзген құзыреттi органға тiкелей жiбередi.
Қызметкерлерi ұстауды жүргiзген құзыреттi орган Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросынан iздестiрудi растау мен шетелдiк мемлекеттiң ұсталған адамды беру жөнiнде сұрау салу ниетiн алған сәттен бастап бiр тәулiк iшiнде бұл растауды прокурорға жiбередi.
Егер де Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросына шетелдiк мемлекет-Интерпол мүшесiнен iздестiрiлушi адамды қамауда ұстау мерзiмiн оны беру туралы ресми ұсынымхат алғанға дейiн ұзарту туралы сұрау салу келiп түссе, Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросы үш тәулiк iшiнде оны Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасына қарауға жiбередi. Мұндай сұрау салудың келiп түскендiгi туралы мәлiметтер қызметкерлерi ұстауды жүргiзген құзыреттi органға да жiберiледi.
Егер де Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросына шетелдiк мемлекет-Интерпол мүшесiне ұсталған адамды беру жөнiнде сұрау салудан бас тарту туралы хабарлама келiп түссе, Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросы бiр тәулiк iшiнде бұл хабарламаны тiкелей Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасына және қызметкерлерi ұстауды жүргiзген құзыреттi органға жiбередi.
Қызметкерлерi ұстауды жүргiзген құзыреттi орган бiр тәулiк iшiнде шетелдiк мемлекеттiң ұсталған адамды беру жөнiнде сұрау салудан бас тартуы туралы прокурорға хабарлайды.
Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасы беру туралы ұсынымхатты қанағаттандырған адамды қамауда ұстаудың мерзiмiн қысқарту мақсатында Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасының шешiмiнiң көшiрмесi Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросы арқылы шетелдiк мемлекет-Интерпол мүшесiнiң құзыреттi органдарына жiберiлуi мүмкiн.
Егер де жүргiзiлген жедел-iздестiру iс-шаралары ешбiр нәтиже бермесе не болмаса сұрау салуда iздестiрiлушi адамның болуы мүмкiн мекенжайлар туралы және оның Қазақстан Республикасының аумағындағы байланыстары туралы мәлiметтер болмаса, iздестiрiлудегi айыпталушы, сотталған адам туралы мәлiметтер Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросының деректер банкiне енгiзiледi.

37. Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан в суточный срок передает полученные сведения в Национальное Центральное Бюро Интерпола иностранного государства, одновременно запрашивая о мерах, которые иностранное государство намеревается предпринять в отношении обнаруженного лица.
О содержании ответа государства - инициатора розыска Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан в течение суток с момента его получения информирует непосредственно тот компетентный орган, от которого поступило сообщение об обнаружении разыскиваемого, и Управление международных отношений Генеральной Прокуратуры Республики Казахстан.
При обнаружении разыскиваемого лица, с целью его задержания для последующего ареста и выдачи, после вынесения постановления об экстрадиционном аресте в соответствии со статьей 534 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан исполнитель в течение суток с момента задержания в письменном виде сообщает об этом в Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан.
Выдача разыскиваемого осуществляется в соответствии со статьями 530-534 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
При задержании разыскиваемого также принимаются меры к установлению его гражданства. Наличие или отсутствие у задержанного гражданства Республики Казахстан оформляется заключением управления (отдела, отделения) миграционной полиции Министерства внутренних дел, городского управления внутренних дел, Управления внутренних дел областей Республики Казахстан.
Если установлено, что задержанный является гражданином Республики Казахстан, разыскиваемым за совершение преступлений компетентными органами иностранных государств, об этом в течение трех суток с момента установления гражданства незамедлительно информируется соответствующий прокурор и Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан.
Если задержанный является иностранным гражданином, разыскиваемым за совершение преступлений, компетентными органами иностранных государств, органом, сотрудниками которого было произведено задержание, в течение трех суток предпринимаются меры по извещению в установленном порядке Национального Центрального Бюро Интерпола в Республике Казахстан, а также иностранных дипломатических представительств и консульских учреждений иностранных государств в Республике Казахстан о задержании граждан представляемого ими государства.
38. Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан в течение суток с момента получения информации о задержании передает ее в Национальное Центральное Бюро Интерпола иностранного государства - инициатора розыска, одновременно запрашивая подтверждение розыска задержанного и намерения запрашивать его выдачу.
Поступившее из иностранного государства-члена Интерпола в Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан подтверждение розыска и намерение запрашивать выдачу задержанного, обвиняемого, осужденного Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан в течение суток с момента получения передает в Генеральную Прокуратуру Республики Казахстан и непосредственно в компетентный орган, сотрудниками которого было произведено задержание.
Компетентный орган, сотрудниками которого было произведено задержание, в суточный срок с момента получения из Национального Центрального Бюро Интерпола в Республике Казахстан подтверждения розыска и намерения иностранного государства запрашивать выдачу задержанного передает это подтверждение прокурору.
Если из иностранного государства-члена Интерпола в Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан поступает запрос о продлении срока содержания разыскиваемого под стражей до получения официального ходатайства о его выдаче, Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан в течение трех суток передает его на рассмотрение в Генеральную Прокуратуру Республики Казахстан. Сведения о поступлении такого запроса передаются также в компетентный орган, сотрудниками которого было произведено задержание.
Если в Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан из иностранного государства-члена Интерпола поступает сообщение об отказе запрашивать выдачу задержанного, Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан в течение суток передает это сообщение непосредственно в Генеральную Прокуратуру Республики Казахстан и в тот компетентный орган, сотрудниками которого было произведено задержание.
Компетентный орган, сотрудниками которого было произведено задержание, в суточный срок извещает прокурора об отказе иностранного государства запрашивать выдачу задержанного.
В целях сокращения сроков содержания под стражей лица, ходатайство о выдаче которого удовлетворено Генеральной Прокуратурой Республики Казахстан, копия решения Генеральной Прокуратуры Республики Казахстан может быть передана в компетентные органы иностранного государства-члена Интерпола через Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан.
Если проведенные оперативно-розыскные мероприятия результатов не дали, либо в запросе не имелось сведений о возможных адресах местонахождения разыскиваемого и о его связях на территории Республики Казахстан, сведения о разыскиваемом обвиняемом, осужденном включаются в банки данных Национального Центрального Бюро Интерпола в Республике Казахстан.

39. Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросына шетелдiк мемлекет-Интерпол мүшесiнен iздестiрiлушi адамның болуы мүмкiн мекенжайлар туралы және оның Қазақстан Республикасының аумағындағы байланыстары көрсетiлместен iздестiрiлудегi айыпталушының, сотталған адамның Қазақстан Республикасы аумағында болу мүмкiндiгi туралы хабарлама келiп түскен кезде Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросы халықаралық iздестіру жарияланған айыпталушы, сотталған адам туралы мәлiметтердi Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Криминалдық полиция департаментiне беру жөнiндегi шараларды қабылдайды.
40. Бас хатшылықтан не болмаса Интерполдың шетелдiк мемлекеттегi Ұлттық Орталық Бюросынан не болмаса шетелдiк мемлекеттердiң Қазақстан Республикасындағы дипломатиялық өкiлдiктерi мен консулдық мекемелерi жанында бекiтiлген құзыреттi органдардың өкiлдерiнен айыпталушыны, сотталған адамды iздестiрудi тоқтату туралы хабарлама келiп түскен жағдайда Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросы iздестiрудi тоқтату туралы:
1) Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Криминалдық полиция департаментiне;
2) бұған дейiн тиiстi жедел-iздестiру iс-шараларын жүргiзу туралы сұрау салу жiберiлген Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң қалалар мен облыстардағы Iшкi iстер бас басқармаларының және Iшкi iстер басқармаларының, көлiктегi Iшкi iстер басқармаларының криминалдық полиция бөлiмшелерiне не болмаса жедел-iздестiру қызметiн жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының өзге де органдарына хабарлайды.
Айыпталушыны, сотталған адамды халықаралық iздестiрудi тоқтату туралы ақпарат Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросының деректер банкiне енгiзiледi.
41. Бас хатшылықтан не болмаса Интерполдың шетелдiк мемлекеттегi Ұлттық Орталық Бюросынан не болмаса шетелдiк мемлекеттердiң Қазақстан Республикасындағы дипломатиялық өкiлдiктерi мен консулдық мекемелерi жанында бекiтiлген құзыреттi органдардың өкiлдерiнен хабарсыз жоғалған адамды халықаралық iздестiру туралы сұрау салуды алғаннан кейiн Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросы оны Қазақстан Республикасының аумағында iздестiру жариялау үшін мәлiметтердiң жеткiлiктi болуын зерделейдi.
Сұрау салуда хабарсыз жоғалған адамның болуы мүмкiн мекенжайлар туралы және оның Қазақстан Республикасының аумағындағы байланыстары туралы мәлiметтер болған кезде Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросы Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Криминалдық полиция департаментiне не болмаса Қазақстан Республикасының өзге де құзыреттi органдарына тиiстi iздестіру iс-шараларын жүргiзу туралы сұрау салу жiбередi.
Хабарсыз жоғалған адамды iздестiру туралы сұрау салуды алған орган Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросына, егер сұрау салуда өзгедей көрсетiлмеген болса, тексеру нәтижелерi туралы бiр ай мерзiм iшiнде хабарлайды.

39. При поступлении из иностранного государства-члена Интерпола в Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан сообщения о возможном пребывании разыскиваемого обвиняемого, осужденного на территории Республики Казахстан без указания возможных адресов местонахождения разыскиваемого и его связей на территории Республики Казахстан, Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан принимает меры по передаче сведений об объявленном в международный розыск обвиняемом, осужденном в Департамент криминальной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
40. В случае поступления из Генерального секретариата либо из Национального Центрального Бюро Интерпола иностранного государства, либо от представителей компетентных органов, аккредитованных при дипломатических представительствах и консульских учреждениях иностранных государств в Республике Казахстан, сообщения о прекращении розыска обвиняемого, осужденного Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан извещает о прекращении розыска:
1) Департамент криминальной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
2) подразделения криминальной полиции городских, областных управлений внутренних дел Республики Казахстан, управлений внутренних дел на транспорте, либо иные органы Республики Казахстан, осуществляющие оперативно-розыскную деятельность, в которые ранее направлялся запрос о проведении соответствующих оперативно-розыскных мероприятий.
Информация о прекращении международного розыска обвиняемого, осужденного помещается в банки данных Национального Центрального Бюро Интерпола в Республике Казахстан.
41. Получив запрос из Генерального секретариата либо от Национального центрального бюро Интерпола иностранного государства, либо от представителей компетентных органов, аккредитованных при дипломатических представительствах и консульских учреждениях иностранных государств в Республике Казахстан, о международном розыске лица, пропавшего без вести, Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан изучает его на предмет достаточности сведений для объявления розыска на территории Республики Казахстан.
При наличии в запросе сведений о возможных адресах местонахождения лица, пропавшего без вести, и о его связях на территории Республики Казахстан Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан направляет в Департамент криминальной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан, либо в иные компетентные органы Республики Казахстан запрос о проведении соответствующих розыскных мероприятий.
Орган, получивший запрос о розыске лица, пропавшего без вести, извещает Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан о результатах проверки в месячный срок, если иное не указано в запросе.

42. Хабарсыз жоғалған адамды тиiмдi түрде iздестiру мақсатында Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросы:
1) Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi Криминалдық ақпараттар орталығының және Қазақстан Республикасы Бас Прокуратурасының жанындағы Құқықтық статистика және ақпарат орталығының (департаментiнiң) орталықтандырылған жедел-анықтамалық, iздестiру және криминалистикалық есептерi бойынша тексерулер;
2) Қазақстан Республикасына шетелдiк мемлекеттерден келген адамдардың есебi бойынша тексерулер жүргiзу шараларын қабылдайды.
Егер де жүргiзiлген жедел-iздестiру iс-шаралары ешбiр нәтиже бермесе, хабарсыз жоғалған адам туралы мәлiметтер Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросының деректер банкiне енгiзiледi.
43. Бас хатшылықтан не болмаса Интерполдың шетелдiк мемлекеттегi Ұлттық Орталық Бюросынан не болмаса шетелдiк мемлекеттердiң Қазақстан Республикасындағы дипломатиялық өкiлдiктерi мен консулдық мекемелерi жанында бекiтiлген құзыреттi органдардың өкiлдерiнен хабарсыз жоғалған адамды iздестiрудi тоқтату туралы хабарлама келiп түскен жағдайда Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросы хабарлама келiп түскен сәттен бастап жетi күндiк мерзiмде iздестiрудi тоқтату туралы:
1) егер бұл бөлiмшеге iздестiру туралы шетелдiк мемлекеттер құзыреттi органдарының сұрау салуы жiберiлген болса, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Криминалдық полиция департаментiне;
2) бұған дейiн тиiстi жедел-iздестiру iс-шараларын жүргiзу туралы сұрау салу жiберiлген Қазақстан Республикасының өзге де құзыреттi органдарына хабарлайды.
Хабарсыз жоғалған адамды халықаралық iздестiрудi тоқтату туралы ақпарат Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросының деректер банкiне енгiзiледi.
3. Қылмыстарды тергеу мен ашу жөнiндегi жедел-iздестiру
сипатындағы iс-шараларды жүргiзу кезiнде сұрау салуларды
және тапсырмаларды орындау мен жiберу процесiнде
Қазақстан Республикасы құзыреттi органдарының шетелдiк
мемлекеттердiң құзыреттi органдарымен өзара iс-әрекет
жасасуының тәртiбi
44. Қазақстан Республикасы Қылмыстық iс жүргiзу кодексiнiң 523-бабына сәйкес шетелдiк мемлекеттердiң аумағында жекелеген тергеу амалдарын жүргiзу; қылмыстық iстер бойынша материалдық бағалы заттар мен заттай дәлелдемелердi беру мәселелерi Қазақстан Республикасы Бас Прокуратурасының, ал сот амалдары - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң құзыретiне жатады және Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының немесе Қазақстан Республикасы Әдiлет министрiнiң не болмаса тиiсiнше олардың орынбасарларының атынан не болмаса уәкiлеттi лауазымды адамдар арқылы сұрау салынатын шетелдiк мемлекеттiң уәкiлеттiк органының атына ресiмделедi.

42. В целях обеспечения эффективного розыска лица, пропавшего без вести, Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан предпринимает меры к проведению:
1) проверок по централизованным оперативно-справочным, розыскным и криминалистическим учетам Центра криминальной информации Министерства внутренних дел Республики Казахстан и Центра (Департамента) правовой статистики и информации при Генеральной Прокуратуре Республики Казахстан;
2) проверки по учетам лиц, прибывших в Республику Казахстан из иностранных государств.
Если проведенные оперативно-розыскные мероприятия результатов не дали, сведения о лице, пропавшем без вести, включаются в банки данных Национального Центрального Бюро Интерпола в Республике Казахстан.
43. В случае поступления из Генерального секретариата либо из Национального Центрального Бюро Интерпола иностранного государства, либо от представителей компетентных органов, аккредитованных при дипломатических представительствах и консульских учреждениях иностранных государств в Республике Казахстан, сообщения о прекращении розыска лица, пропавшего без вести, Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан в семидневный срок с момента поступления извещения извещает о прекращении розыска:
1) Департамент криминальной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан, если этому подразделению ранее передавался запрос компетентных органов иностранного государства о розыске;
2) иные компетентные органы Республики Казахстан, в которые ранее направлялся запрос о проведении соответствующих розыскных мероприятий.
Информация о прекращении розыска лица, пропавшего без вести, помещается в банки данных Национального Центрального Бюро Интерпола в Республике Казахстан.
3. Порядок взаимодействия компетентных органов
Республики Казахстан с компетентными органами иностранных
государств в процессе исполнения и направления запросов
и поручений при проведении мероприятий оперативно-розыскного
характера по расследованию и раскрытию преступлений
44. В соответствии со статьей 523 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан вопросы производства отдельных следственных действий на территории иностранных государств; выдачи материальных ценностей и вещественных доказательств по уголовным делам относятся к ведению Генеральной Прокуратуры Республики Казахстан, а судебные действия - Министерства юстиции Республики Казахстан и оформляются от имени Генерального Прокурора Республики Казахстан или Министра юстиции Республики Казахстан, либо соответственно их заместителей, либо через уполномоченных должностных лиц в адрес уполномоченного органа запрашиваемого иностранного государства.

45. Мыналарға:
1) куәлерден, жәбiрленушiлер мен күдiктiлерден жауап алуға;
2) адамдар мен заттай дәлелдемелердi және т.б. тануға;
3) беттестiрулерге;
4) құжаттардың көшiрмелерiн алуға;
5) банк есепшоттарындағы қаржы қозғалыстарын, сондай-ақ жеке адамдардың, оның iшiнде Қазақстан Республикасы азаматтарының және заңды тұлғалардың шетелдiк мемлекеттердiң банктерiнде қаржы есепшоттарын ашуы туралы мәлiметтердi тексеруге қатысты халықаралық тергеу тапсырмалары (Rogatory) Қазақстан Республикасы Қылмыстық iс жүргiзу кодексiнiң 523-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
46. Халықаралық тергеу тапсырмаларының мазмұны Қазақстан Республикасы Қылмыстық iс жүргiзу кодексiнiң 524-бабы бойынша айқындалады.
47. Экономика және қаржы саласындағы қылмыстарды ашу жөнiндегi жедел-iздестiру iс-шаралары мен тергеу амалдарын жүргiзу процесiнде құзыреттi органдар Интерполдың Бас хатшылығынан немесе Интерполдың Қазақстан Республикасындағы және шетелдiк мемлекеттердегi Ұлттық Орталық бюроларынан мынадай ақпараттар:
1) шетелде орналасқан коммерциялық құрылымдардың ресми атауларын;
2) олардың заңды мекенжайын, тiркеу нөмiрi мен датасын;
3) коммерциялық құрылымдар басшыларының тегi мен аттарын;
4) қызметтiң негiзгi бағыттарын;
5) жарғылық капитал көлемiн;
6) қызметiн тоқтатуы туралы мәлiметтердi;
7) коммерциялық құрылымдардың қызметiне қатысты криминалдық сипаттағы мәлiметтердi алуы мүмкiн.
Сондай-ақ қазақстандық мемлекеттiк және жеке меншiк құрылымдарының қатысуымен шетелдiк фирмалармен және компаниялармен мәмiлелер жасасу туралы ақпараттар да алынуы мүмкiн.
48. Экономика және қаржы саласындағы трансұлттық қылмыстарды ашу және тергеу, сондай-ақ мұндай қылмыстардың жасалуына күдiктi адамдардың шетелде анықталуы жөнiндегi жедел-iздестiру қызметi процесiнде iшкi iстер органдары және Интерполмен ынтымақтастықтағы өзге де құзыреттi органдар Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросы арқылы шетелдiк мемлекеттерге тиiстi сұрау салулар (Нұсқаулыққа N 16 қосымша) жiбередi.
Сұрау салуларда мынадай мәлiметтер көрсетiлуi тиiс:
1) тексерiлетiн адамның толық белгiлi деректерi;
2) жасалған қылмыстың фабуласы немесе тергеу (тексеру) жүргiзетiн орган көрсетiлген қолда бар мәлiметтердiң сипаты;
3) шетелдерге сұрау салуға негiз болған нақты фактiлер.
Сұрау салуларға қажет болғанда осы iске қатысы бар құжаттар қоса берiледi.
49. Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде тiркелген шетелдегi шетелдiк фирмаларды, филиалдарды немесе бiрлескен кәсiпорындарды және басқа да коммерциялық құрылымдарды тексеру қажет болғанда сұрау салуда (Нұсқаулыққа N 17 қосымша) мыналар көрсетiледi:

45. Международные следственные поручения (Rogatory) относительно:
1) допросов свидетелей, потерпевших и подозреваемых;
2) опознаний лиц и вещественных доказательств и так далее;
3) очных ставок;
4) выемок копий документов;
5) проверки движений финансовых средств на банковских счетах, а также сведений об открытии физическими лицами, в том числе гражданами Республики Казахстан, и юридическими лицами финансовых счетов в банках иностранных государств осуществляются в соответствии со статьей 523 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
46. Содержание международного следственного поручения определяется статьей 524 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
47. В процессе проведения оперативно-розыскных мероприятий и следственных действий по раскрытию преступлений в сфере экономики и финансов компетентные органы могут получить из Генерального секретариата Интерпола или Национального Центрального Бюро Интерпола в Республике Казахстан иностранных государств следующую информацию:
1) официальные названия коммерческих структур, расположенных за рубежом;
2) их юридический адрес, номера и даты регистрации;
3) фамилии и имена руководителей коммерческих структур;
4) основные направления деятельности;
5) размеры уставного капитала;
6) сведения о прекращении деятельности;
7) сведения криминального характера относительно деятельности коммерческих структур.
Возможно также получение информации о заключенных иностранными фирмами и компаниями сделках с участием казахстанских государственных и частных структур.
48. В процессе оперативно-розыскной деятельности по раскрытию и расследованию транснациональных преступлений в сфере экономики и финансов, а также установлению за рубежом лиц, подозреваемых в совершении таких преступлений, органы внутренних дел и иные компетентные органы сотрудничества с Интерполом направляют через Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан соответствующие запросы к иностранным государствам (Приложение N 16 к Инструкции).
В запросах необходимо отражать следующие сведения:
1) полные установочные данные проверяемого лица;
2) фабулу совершенного преступления или характер имеющихся сведений с указанием органа, проводящего расследование (проверку);
3) конкретные факты, послужившие основанием для обращения к органам полиции зарубежных стран.
К запросам, при необходимости, прилагаются копии документов, имеющих отношение к данному делу.
49. В случае необходимости проверки за рубежом иностранных фирм, филиалов или совместных предприятий, зарегистрированных за пределами Республики Казахстан, и других коммерческих структур в запросе указываются (Приложение N 17 к Инструкции):

1) коммерциялық құрылымның атауы;
2) оның заңды мекенжайы, телефоны, факсы;
3) тексерудiң негiзi мен мақсаты;
4) жауап алу көзделетiн нақты сұрақтар.
50. Фирмаларды немесе кәсiпорындарды тексеруге мыналар негiз болып табылады:
1) заңды тұлғалар қызметкерлерiнiң қылмыстық әрекетi туралы қозғалған қылмыстық iс;
2) заңды тұлғалардың заңсыз әрекетi туралы жедел немесе өзге де ақпараттардың болуы.
51. Қолдан жасалған ақша белгiлерi табылған кезде iшкi iстер органдары және өзге де құзыреттi органдар, Интерпол арналарын пайдалана отырып, оларды алып қоюдың мән-жайлары туралы, табылған банкноттармен бiр жерден шыққан басқа да алынып қойылған жалған банкноттар туралы, сондай-ақ жалған ақша жасауға қатысы бар адамдардың Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерде жүргендiгi жөнiнде негiздi болжамдар болған жағдайда ол адамдардың жүрген жерi туралы ақпараттар (Нұсқаулыққа N 18 қосымша) алуы мүмкiн.
Шетелдiк мемлекеттердiң құзыреттi органдарымен ақпараттар алмасуды ретке келтiру үшiн жалған ақша белгiлерiнiң табылу фактiлерi туралы хабарламаның форматы пайдаланылады. Ол Қазақстан Республикасының аумағында тиiстi мәлiметтердi телетайп арқылы беру үшiн ұсынылады (Нұсқаулыққа N 19, 20 қосымша).
52. Шетелдiк мемлекеттердiң қолдан жасалған ақша белгiлерi табылған кезде, сондай-ақ қылмыстар ашылғаннан кейiн iшкi iстер органдары және өзге де құзыреттi органдар үш тәулiк iшiнде Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросына табылған әрбiр жалған банкнот бойынша 88-1/F есепке алу-тiркеу нысанын (Нұсқаулыққа N 19 қосымша) жiбередi.
53. Алынған материалдардың негiзiнде Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросы Бас хатшылыққа ақпарат дайындайды және жiбередi, онда әрбiр қолдан жасалған ақшаға үш бөлiктен тұратын индекс (индикатив) берiледi:
1) ел валютасы;
2) белгiлi бiр контингент елдерiнiң тобы;
3) бiр ғана ел валютасының нақты қолдан жасалған түрiнiң Интерпол картотекасында тiркелген реттiк нөмiрi.
54. Шетелдiк азамат ақша белгiлерiн қолдан жасаумен байланысты қылмыстары үшiн ұсталған жағдайда Iшкi iстер органдары және өзге де құзыреттi органдар Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросына Интерполдың Бас Хатшылығының және ол тұратын елдiң криминалдық есептерi бойынша тексеру үшiн, сондай-ақ осындай қолдан жасалған ақша белгiлерiн әзiрлеуге немесе өткiзуге қатысы бар басқа да адамдар туралы ақпараттарға сұрау салу үшiн оның сауалнамалық деректерiн жiбередi.
55. Жалған ақша жасаумен байланысты қылмыстарға орай Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросына жiберiлетiн сұрау салуларда мыналар:

1) название коммерческой структуры;
2) ее юридический адрес, телефоны, факсы;
3) основания и цели проверки;
4) конкретные вопросы, на которые предполагается получить ответы.
50. Основаниями для проверки фирм или предприятий являются:
1) возбужденное уголовное дело о преступной деятельности сотрудников юридических лиц;
2) наличие оперативной или иной информации о незаконной деятельности юридических лиц.
51. При обнаружении поддельных денежных знаков органы внутренних дел и иные компетентные органы, используя каналы Интерпола, могут получить информацию об обстоятельствах их изъятия, о других изымавшихся фальшивых банкнотах, имеющих один источник происхождения с обнаруженными, а также о местонахождении лиц, причастных к фальшивомонетничеству, при наличии оснований предполагать, что они находятся за пределами Казахстана (Приложение N 18 к Инструкции).
Для упорядочения обмена информацией с компетентными органами иностранных государств используется формат сообщения о фактах обнаружения фальшивых денежных знаков, который рекомендован для передачи по телетайпу соответствующих сведений на территории Республики Казахстан (Приложения N 19, 20 к Инструкции).
52. При обнаружении поддельных денежных знаков иностранных государств, а также после раскрытия преступления органы внутренних дел и иные компетентные органы в течение трех суток направляют в Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан учетно-регистрационную форму 88-1/F на каждую обнаруженную фальшивую банкноту (Приложение N 19 к Инструкции).
53. На основании полученных материалов Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан готовит и направляет информацию в Генеральный секретариат, где каждой подделке присваивается индекс (индикатив), состоящий из трех частей:
1) валюта страны;
2) группа стран определенного континента;
3) порядковый номер, под которым зарегистрирована в картотеке Интерпола конкретная подделка валюты одной и той же страны.
54. В случае задержания иностранного гражданина за преступления, связанные с подделкой денежных знаков, органы внутренних дел и иные компетентные органы направляют в Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан его анкетные данные для проверки по криминальным учетам Генерального секретариата Интерпола и страны его проживания, а также для запроса информации о других лицах, причастных к изготовлению или сбыту аналогичных поддельных денежных знаков.
55. В запросах в Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан в связи с преступлениями, связанными с фальшивомонетничеством, необходимо указывать:

1) күдiктi адамның тегi, аты, әкесiнiң аты және туған күнi, айы, жылы;
2) оның азаматтығы және тұрғылықты жерi;
3) жеке басын куәландыратын құжаттардың (паспортының, жүргiзушi куәлiгiнiң) деректерi;
4) Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросына сұрау салуды қажет ететiн мән-жайлар;
5) жүзеге асырылатын iс-шаралар тiзбесi көрсетiлуi тиiс.
56. Құзыреттi органдардың Интерпол арналары бойынша:
1) автомашинаны шетелдiк мемлекеттерде ұрланған автокөлiктер есебi бойынша тексеру;
2) шетелдiк мемлекетте тiркелген автокөлiк құралының иесi туралы мәлiметтерге сұрау салу;
3) автокөлiк құралының есепке қойылған немесе есептен шығарылған күнi және орны туралы ақпараттарға сұрау салу;
4) шетелдiк автомобильдi немесе оның нөмiрлiк белгiлерiн сәйкестендiру;
5) Қазақстан Республикасында ұрланған автомашинаны Бас хатшылықтың және шетелдiк мемлекеттердегi Интерполдың Ұлттық Орталық Бюроларының деректер базаларына есепке қою мүмкiндiгi бар.
57. Шетелдiк мемлекеттердегi Интерполдың Ұлттық Орталық Бюроларынан қажеттi ақпараттар алуға:
1) басқа мемлекеттерден әкелiнген көлiк құралдарын сатып алу, иелену және пайдалану құқығын беретiн техникалық құжаттамалардың қолдан жасалғандығын анықтау;
2) шетелдiк өндiрiстен шыққан автомашиналардың агрегаттарындағы, тораптарындағы, сондай-ақ сәйкестендiру нөмiрлерiндегi завод жасаған белгiлердiң қолдан жасалғандығын анықтау;
3) Қазақстан Республикасының азаматтары шетелдiк мемлекеттерде сатып алған автомобиль нөмiрлерiнiң, тораптары мен агрегаттарының кеден құжаттарындағы, техникалық құралды тiркеу туралы куәлiктердегi, сатып алу-сату шарттарындағы және өзге де құжаттардағы жазбалармен сәйкес келмеуiнiң анықталуы;
4) шетелдік мемлекеттерде автокөлiктiң ұрлануы туралы Қазақстан Республикасы iшкi iстер органдарының жедел қызметтерi алған мәлiметтер;
5) Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Жол полициясы департаментiнiң "Автопоиск" немесе "Розыск" автоматты ақпаратты-iздеу жүйесiнiң деректер банктерi бойынша тексерудiң терiс нәтижесi негiз болып табылады.
58. Интерполдың есебi бойынша автокөлiк құралдарына тексеру жүргiзу үшiн жiберiлетiн сұрау салуларда:
1) басқа мемлекеттерден әкелiнген автокөлiк құралдарын сатып алуды, сондай-ақ иелену мен пайдалану құқығын растайтын құжаттардың қолдан жасалғандығының анықталуы;
2) шығарушы-заводтың табличкасында және көлiк құралы кузовының немесе қозғағышының басқа да жерлерiнде көрсетiлген қозғауыштың, кузовтың, шассидiң нөмiрi, латын алфавитiнiң сандары мен әрiптерiнен (17 белгiден) тұратын толық сәйкестендiру нөмiрi (VIN);

1) фамилию, имя, отчество и полную дату рождения подозреваемого лица;
2) его гражданство и место жительства;
3) данные документов, удостоверяющих личность (паспорта, водительских прав);
4) обстоятельства, которыми вызвана необходимость обращения в Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан;
5) перечень мероприятий, которые следует осуществить.
56. По каналам Интерпола компетентные органы имеют возможность:
1) проверить автомашину по учетам похищенного автотранспорта в иностранных государствах;
2) запросить сведения о владельце автотранспортного средства, зарегистрированного в иностранном государстве;
3) запросить информацию о дате и месте постановки на учет автотранспортного средства или снятии его с учета;
4) идентифицировать иностранный автомобиль или его номерные знаки;
5) поставить похищенную в Республике Казахстан автомашину на учет в базах данных Генерального секретариата и Национальных Центральных Бюро Интерпола иностранных государств.
57. Основаниями для получения необходимой информации от Национального Центрального Бюро Интерпола иностранных государств являются:
1) обнаружение подделки технической документации на право приобретения, владения и пользования транспортными средствами, ввезенными из других государств;
2) установление подделки заводской маркировки на агрегатах, узлах, а также идентификационных номеров автомашин иностранного производства;
3) выявление расхождений номеров, узлов и агрегатов автомобилей, приобретенных гражданами Республики Казахстан в зарубежных странах, с записями в таможенных документах, свидетельствах о регистрации технического средства, договорах купли-продажи и иных документах;
4) сведения, полученные оперативными службами органов внутренних дел Республики Казахстан, о кражах автотранспорта в зарубежных странах;
5) отрицательный результат проверки по банкам данных Автоматической информационно-поисковой системы "Автопоиск" или "Розыск" Департамента дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
58. В запросах на проведение проверки автотранспортных средств по учетам Интерпола необходимо указывать:
1) обнаружение подделки документов, подтверждающих приобретение, а также право владения и пользования транспортными средствами, ввезенными из других государств;
2) номера двигателя, кузова, шасси, полный идентификационный номер (VIN), состоящий из цифр и букв латинского алфавита (17 знаков), который указан на табличке завода-изготовителя и других местах кузова или двигателя транспортного средства;

3) тексеру жүргiзудiң негiздерi (қылмыстық iстiң немесе тексеру материалының бабы, нөмiрi және датасы);
4) автомобильдiң ұсталған күнi, жерi, мән-жайы, оның ұрлану және шетелге өткiзiлiп жiберiлу мүмкiндiгi жөнiндегi мәлiметтер, сондай-ақ криминалдық сипаттағы өзге де ақпараттар көрсетiлуi тиiс.
Құжаттарды ресiмдеу тәртiбi Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң 2000 жылғы 24 қарашадағы N 631 бұйрығымен бекiтiлген Интерпол арналары арқылы iздестiрiлудегi көлiк құралдары табылған кезде Қазақстан Республикасы iшкi iстер органдарының қызметтерiмен бөлiмшелерiнiң жұмысын ұйымдастыру жөнiндегi нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады.
59. Мәдени құндылықтармен және антиквариат заттармен байланысты қылмыстарды ашу жөнiндегi жедел-iздестiру iс-шаралары мен тергеу амалдарын жүргiзу барысында құзыреттi органдар Интерпол арналары арқылы мынадай:
1) күдiктiлер, айыпталушылар және олардың шетелдегi қылмыстық байланыстары туралы;
2) шетелге шыққан күдiктiлер мен айыпталушылардың болатын немесе тұратын жерлерi туралы (олардың толық анықталған деректерi және нақты бiр елге шыққандығы туралы мәлiметтер болған кезде);
3) мәдени құндылықтарды сатумен айналысатын фирмалардың, дүкендердiң болуы және олардың заңды мекенжайы туралы;
4) нақты өнер туындыларын белгiлi аукциондарға шығарылғандығы туралы;
5) ұрланған немесе алынып қойылған затты сәйкестендiру туралы ақпараттар алуы мүмкiн.
60. Мәдени құндылықтардың, антиквариат заттардың шетелге заңсыз шығарылуы фактiсi жөнiнде жеткiлiктi негiздер болғанда кезде әрбiр затқа қатысты жеке хабарлама (Нұсқаулыққа N 21 қосымша) толтырылады. Ол Интерполдың Ұлттық Орталық бюросына жiберiледi.
Хабарламаны толтыру кезiнде:
1) мәтiндiк бөлiктi жазу машинкасымен немесе баспа әрiптермен орындау;
2) формулярға фотосурет немесе заттың суретiн қоса беру қажет.
61. Іздестiру жарияланған заттар табылған кезде Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық бюросына "Iздестiрудi тоқтату туралы хабарлама" жiберiледi. Онда мыналар:
1) заттың табылған күнi, жері, мән-жайы, оны жасыру тәсiлi, ақаулары;
2) ұрланған зат табылған адамның тегi, аты, әкесiнiң аты;
3) ол адамға айып тағу туралы мәлiметтер, оның қылмыс жасаудағы рөлi;
4) ұрлыққа қатысы бар адамдар туралы деректер, олардың соттылығы туралы мәлiметтер көрсетiледi.
Хабарламаға ұрланған зат табылған адамның фотосуретi және қол саусақтарының iздерi қоса берiледi.
62. Мәдени құндылықтарды және антиквариат заттарын ұрлауға қатысы бар адамдардың шетелге шығуы туралы мәлiметтер алынған жағдайда Интерполдың Ұлттық Орталық Бюросына жiберiлетiн сұрау салуда:

3) основания проведения проверки (статью, номер и дату уголовного дела или проверочного материала);
4) дату, место и обстоятельства задержания автомобиля, сведения относительно его возможного похищения и переправки за границу, а также иную информацию криминального характера.
Порядок оформления документов осуществляются в соответствии с Инструкцией по организации деятельности служб и подразделений органов внутренних дел Республики Казахстан при обнаружении транспортных средств, разыскиваемых по линии Интерпола, утвержденной Приказом Министерства внутренних дел Республики Казахстан от 24 ноября 2000 года N 631.
59. В ходе проведения оперативно-розыскных мероприятий и следственных действий по раскрытию преступлений, связанных с культурными ценностями и предметами антиквариата, компетентные органы имеют возможность получить по каналам Интерпола следующую информацию:
1) о подозреваемых, обвиняемых и их зарубежных преступных связях;
2) о месте пребывания или проживания подозреваемых и обвиняемых, выехавших за рубеж (при наличии полных установочных данных на них и сведений о выезде в конкретную страну);
3) о наличии и юридическом адресе фирм, магазинов, специализирующихся на торговле культурными ценностями;
4) о выставлении конкретных произведений искусства на известных аукционах;
5) об идентификации похищенного или изъятого предмета.
60. При наличии достаточных оснований предполагать факт незаконного вывоза культурных ценностей, предметов антиквариата за рубеж на каждый предмет в отдельности заполняется сообщение (Приложение N 21 к Инструкции), которое направляется в Национальное центральное бюро Интерпола.
При заполнении сообщения необходимо:
1) текстовую часть выполнять на пишущей машинке или печатными буквами;
2) приложить к формуляру фотографию или рисунок предмета.
61. При обнаружении предметов, объявленных в розыск, в Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан направляется "Уведомление о прекращении розыска", в котором указываются:
1) дата, место и обстоятельства обнаружения предмета, способ его сокрытия, имеющиеся повреждения;
2) фамилия, имя и отчество лица, у которого обнаружен похищенный предмет;
3) сведения о предъявлении обвинения данному лицу, его роль в совершенном преступлении;
4) данные о причастных к хищению лицах, сведения об их судимости.
К Уведомлению прилагаются фотографии и отпечатки пальцев рук лица, у которого обнаружен похищенный предмет.
62. В случае получения сведений о выезде за рубеж лиц, причастных к хищениям культурных ценностей и предметов антиквариата, в запросе в Национальное Центральное Бюро Интерпола необходимо указывать:

1) осы санаттағы адамдардың толық анықталған деректерi және шетелдiк паспорттарының нөмiрлерi;
2) бұл адамдардың шетелге шығуы туралы мәлiметтер (қашан, қай елге және қандай мақсаттармен) және шақырушы тарап туралы ақпарат көрсетiлуi тиіс.
Сұрау салуға күдiктi адамдардың фотосуреттерi қоса берiледi.
63. Мәдени құндылықтарды және антиквариат заттарды ұрлаған және шетелге шығып кеткен нақты адамдарға қатысты қылмыстық iс қозғалған кезде:
1) қылмыстық iстiң нөмiрi және оның қозғалған күнi;
2) қылмыстық iстi қозғаған органның атауы хабарланады.
64. Құзыреттi органдардың тиiстi сұрау салулар бойынша Интерполдың Бас хатшылығынан және Интерполға мүше-мемлекеттердiң Ұлттық Орталық Бюроларынан:
1) істер бойынша өтетiн, есiрткiлердiң заңсыз айналымына қатысы бар адамдар туралы;
2) есiрткi бизнесiмен айналысатын қылмыстық қауымдастықтар туралы;
3) есiрткiлердi алып қою фактiлерi туралы;
4) заңсыз айналымдағы есiрткi құралдары мен психотроптық заттардың негiзгi түрлерi туралы;
5) айналымда пайда болатын есiрткiлердiң жаңа түрлерi туралы;
6) есiрткiлердi заңсыз өндiру тәсiлдерi, оларды ораудың мейлiнше жиi кездесетiн тәсiлдерi, анықталған жасырын лабораториялар туралы;
7) тасымалдау арналары және жасыру әдiстерi туралы ақпараттарды;
8) есiрткi құралдары мен психотроптық заттардың заңсыз айналымына қарсы күрес проблемалары жөнiндегi Интерпол саласы бойынша өткiзiлетiн халықаралық конференциялардың, симпозиумдардың, жұмыс кездесулерiнiң және өзге де кеңестердiң материалдарын;
9) есiрткi және психотроптық заттар бойынша Интерполдың Бас хатшылығы әзiрлейтiн мерзiмдiк басылымдарды;
10) статистика және құқық қолдану қызметiнiң шолуларын (есiрткi құралдарын алып қоюға талдау жасау, есiрткi бизнесiне қарсы күрес тенденциялары, әртүрлi елдердегi полицияның мамандандырылған қызметтерiнiң жұмысы туралы ақпараттық материалдар) алу мүмкiндiгi бар.
65. Қазақстан Республикасы құзыреттi органдарының Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық Бюросына есiрткi құралдарының заңсыз айналымы туралы сұрау салулар арқылы өтiнiш бiлдiруiне есiрткi құралдарының заңсыз айналымы фактiлерi бойынша қозғалған қылмыстық iстер және:
1) Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге оқталу кезiнде алып қойылған есiрткiлер;
2) есiрткiлердi шетелдiк мемлекет арқылы транзитпен әкелу;
3) есiрткiлердiң шетелдiк мемлекеттерден әкелiнуi;
4) есiрткiлердiң шетелдiк мемлекетке шығаруға бағытталуы;
5) қылмысқа тартылған адамдардың бiреуiнiң шетелдiк мемлекеттiң азаматы болып табылуы;
6) есiрткiлер дайындалған немесе өңделген цехтардың немесе лабораториялардың табылуы жөнiндегi жедел есепке алу iстерi негiз болып табылады.

1) полные установочные данные на эту категорию лиц и номера заграничных паспортов;
2) сведения о выездах за рубеж этих лиц (когда, в какие страны, с какими целями) и информацию о приглашающей стороне.
К запросу прилагаются фотографии подозреваемых лиц.
63. При возбуждении уголовного дела в отношении конкретных лиц, совершивших кражи культурных ценностей, предметов антиквариата и выехавших за рубеж, сообщаются:
1) номер уголовного дела и дата его возбуждения;
2) наименование органа, возбудившего уголовное дело.
64. Компетентные органы по соответствующим запросам имеют возможность получить из Генерального секретариата Интерпола и Национального Центрального Бюро государств-членов Интерпола следующую информацию:
1) о лицах, проходящих по делам, которые имеют отношение к незаконному обороту наркотиков;
2) о преступных сообществах, занимающихся наркобизнесом;
3) о фактах изъятия наркотиков;
4) об основных видах наркотических средств и психотропных веществ, имеющихся в незаконном обороте;
5) о новых видах наркотиков, появляющихся в обороте;
6) о способах нелегального производства наркотиков, наиболее часто встречающихся способах упаковки, выявленных подпольных лабораториях;
7) о каналах транспортировки и методах сокрытия;
8) материалы международных конференций, симпозиумов, рабочих встреч и иных совещаний по линии Интерпола по проблемам борьбы с незаконным оборотом наркотических средств и психотропных веществ;
9) периодические издания, подготавливаемые Генеральным секретариатом Интерпола по наркотическим и психотропным веществам;
10) обзоры статистики и правоприменительной деятельности (анализ изъятий наркотических средств, тенденции в борьбе с наркобизнесом, информационные материалы о деятельности специализированных служб полиции различных стран).
65. Основанием для обращения компетентных органов Республики Казахстан в Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан с запросами о незаконном обороте наркотических средств являются возбужденные уголовные дела по фактам незаконного оборота наркотических средств, дела оперативного учета, по которым:
1) наркотики изъяты при попытке ввоза на территорию Республики Казахстан;
2) наркотики провозились транзитом через иностранное государство;
3) наркотики были ввезены из иностранного государства;
4) наркотики предназначались для вывоза в иностранное государство;
5) хотя бы одно лицо, вовлеченное в преступление является гражданином иностранного государства;
6) обнаружены цеха или лаборатории, где изготавливались или перерабатывались наркотики.

66. Нақты бiр адамдардың халықаралық есiрткi бизнесiне қатыстылығы туралы ақпарат болған кезде Қазақстан Республикасының құзыреттi органдары осы адамдарға қатысты Интерполдың Бас хатшылығының және Интерполға мүше-мемлекеттердiң Ұлттық Орталық Бюроларының деректер банктерiндегi мәлiметтердi алу үшiн Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық Бюросына өтiнiш бiлдiре алады (Нұсқаулыққа N 22, 23 қосымшалар).
67. Есiрткiлердiң заңсыз айналымының фактiлерi туралы ақпараттармен алмасуды ретке келтiру үшiн есiрткiлердiң заңсыз айналымының фактiлерi туралы Бас хатшылық әзiрлеген сұрау салу-хабарлама нысандары ("ST" - хабарлама" және "ST" - нысан") пайдаланылады (Нұсқаулыққа N 22, 23 қосымшалар).
Есiрткiлердiң заңсыз айналымының фактiлерi туралы ақпарат екi саты бойынша берiледi:
1) есiрткiлер табылғаннан немесе алынып қойылғаннан кейiн 3 тәулiк iшiнде Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық Бюросына:
10 және одан да көп килограмм қарасораның барлық түрi;
100 және одан да көп грамм героин, апиын, морфин немесе кокаин;
жеке қолдануға арналған мөлшерден асатын психотроптық заттардың немесе амфетаминнiң кез келген мөлшерi алынып қойылған барлық жағдайда "ST" - хабарлама берiледi.
2) тергеу барысында қосымша ақпарат алынғанда есiрткiлер табылғаннан немесе алынып қойылғаннан кейiнгi 30 тәулiк iшiнде екi бөлiктен тұратын "ST" - нысан берiледi:
бiрiншi бөлiк есiрткiлердiң заңсыз айналымы және оларды алып қою фактiлерi туралы ақпараттан тұрады.
екiншi бөлiк есiрткiлердiң заңсыз айналымы мен оларды алып қою фактiлерiне қатысы бар адам туралы ақпараттан тұрады. Егер iс бойынша екi және одан да көп адамдар өтетiн болса В бөлiгi әрбiр адамға толтырылады.
Әрбiр "ST" - нысанға әрбiр ұсталған адамның үш фотосуретi мен дактилоскопиялық картасы, сондай-ақ оның жеке басын куәландыратын құжаттардың көшiрмелерi қоса берiледi.
3) Сұрау салуда сұрау салынатын тараптың қандай нақты iс-әрекеттi орындайтындығы:
адамдарды криминалдық есептер бойынша тексеруi;
адамдарды сәйкестендiруi;
адамдардың жүрген жерлерiн анықтауы;
адамдардың әзiрленiп жатқан немесе жасалған қылмыстарға қатысуы туралы мәлiметтер жiберуi көрсетiлуi тиiс.
68. Әлемдегi есiрткi жағдайы туралы Бас хатшылыққа ақпарат беру, Бас хатшылықтың деректер базасына және мәлiметiне енгiзу үшiн iшкi iстер органдарының аумақтық бөлiмшелерi әрбiр айдың 5-iне iстiң қысқаша фабуласын; алынып қойылған күнi мен орны; алынып қойылған есiрткi құралының түрi мен санын; қылмыс жасауға қатысы бар адамдардың толық сәйкестендiру деректерiн; есiрткiлердi тасымалдау бағытын; есiрткiлер жеткiзiлетiн пункттi көрсете отырып есiрткi құралдарын алып қоюдың барлық фактiлерi бойынша статистикалық деректердi жiбередi.

66. При наличии информации о причастности конкретных лиц к международному наркобизнесу компетентные органы Республики Казахстан могут обратиться в Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан для получения в отношении этих лиц сведений, находящихся в банках данных Генерального секретариата Интерпола и Национального Центрального Бюро государств-членов Интерпола (Приложения N 22, 23 к Инструкции).
67. Для упорядочения обмена информацией о фактах незаконного оборота наркотиков используются разработанные Генеральным секретариатом формы запроса-сообщения о факте незаконного оборота наркотиков ("ST"-сообщение" и "ST"-форма"), (Приложения N 22, 23 к Инструкции).
Информация о фактах незаконного оборота наркотиков передается в две стадии:
1) в течение 3 суток после обнаружения или изъятия наркотиков в Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан передается "ST"-сообщение" во всех случаях, когда изъято:
10 и более килограмм конопли во всех ее формах;
100 и более грамм героина, опиума, морфина или кокаина;
любое количество психотропных веществ или амфетамина, превышающее количество для личного употребления;
2) в течение 30 суток после обнаружения или изъятия наркотиков, когда в ходе расследования получена дополнительная информация, передается "ST"-форма", состоящая из двух частей:
первая часть содержит информацию о факте незаконного оборота и изъятия наркотиков;
вторая часть содержит информацию о лице, причастном к факту незаконного оборота и изъятия наркотиков. Если по делу проходит два и более лиц, часть В заполняется на каждое лицо.
К каждой "ST"-форме" прилагаются по три копии фотографий и дактилоскопическая карта каждого задержанного лица, а также копии документов, удостоверяющих его личность;
3) в запросе необходимо указывать какие конкретные действия следует выполнить запрашиваемой стороне:
проверить лиц по криминальным учетам;
идентифицировать лиц;
установить местонахождение лиц;
направить сведения об участии лиц в подготавливаемых или уже совершенных преступлениях.
68. Для информирования Генерального секретариата, внесения в его базу данных и в сводку Генерального секретариата о наркоситуации в мире территориальные подразделения органов внутренних дел направляют к 5 числу каждого месяца статистические данные по всем фактам изъятия наркотических средств с указанием краткой фабулы дела; даты и места изъятия; вида и количества изъятого наркотического средства; полных идентификационных данных лиц, причастных к совершению преступления; маршрута транспортировки наркотиков; пункта назначения наркотиков.

69. Қазақстан Республикасының аумағында атыс қаруы жоғалған жағдайда және оны шетелге шығару туралы шынайы мәлiметтер болған кезде құзыреттi органдар осы қаруға қатысты халықаралық iздестiрудi бiр немесе бiрнеше елдерде жариялауы мүмкiн. Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық Бюросына жiберген кезде сұрау салуда (Нұсқаулыққа N 24 қосымша):
1) оқиғаның қысқаша фабуласы;
2) қарудың типi;
3) калибрi;
4) маркасы;
5) моделi;
6) серия нөмiрi;
7) шыққан жылы;
8) оқжатардың немесе барабанның сыйымдылығы;
9) ұңғысының ұзындығы;
10) металдың түci;
11) басқа да белгiлерi (маркировка) көрсетiлуi тиiс.
Сұрау салуға қарудың фотосуретi қоса берiледi.
70. Шетелдiк өндiрiстен шыққан атыс қаруының немесе жарылғыш құрылғының тиесiлiгiн, оның жүйесiн, моделiн, әзiрлеу тәсiлiн, сондай-ақ әзiрлеушi-елдi анықтау үшiн iшкi iстер органдары Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық Бюросына өтiнiш жасағанға дейiн сараптамалық-криминалистикалық бөлiмшелердiң мамандарын тарта отырып бұл қаруды немесе құрылғыны алдын ала тексеруi тиiс.
71. Құжаттарды қолдан жасаумен байланысты қылмыстарды ашу кезiнде құзыреттi органдар Интерпол арналары бойынша олардың сәйкестiгiн, сондай-ақ қылмыскерлердiң бұл құжаттарды өзге елдердiң аумақтарында пайдалану мүмкiндiгiн тексеруi мүмкiн.
72. Мұндай тексерулердi жүргiзу үшiн Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық Бюросына сұрау салу жiберiледi, онда мынадай мәлiметтер көрсетiледi:
1) құжатты табудың немесе алып қоюдың мән-жайы;
2) Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық Бюросына өтiнiш жасаудың себебi;
3) құжаттың түрi (паспорт, жеке куәлiк, жүргiзушi куәлiгi, куәлiк, диплом);
4) құжатты қандай елде және қандай орган (ұйым) берген;
5) құжатты беру нөмiрi мен датасы;
6) құжаты алынып қойылған және құжат ресiмделген адамның сауалнамалық деректерi.
Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық Бюросына жiберiлетiн сұрау салуға тексерiлетiн құжаттың ксерокөшiрмесi қоса берiледi.
4. Интерпол саласы бойынша адамдарды сәйкестендіру
73. Қазақстан Республикасының азаматтарын, шетелдiк азаматтарды және азаматтығы жоқ адамдарды Бас хатшылықтың есептерi және шетелдiк мемлекеттердiң ұлттық есептерi бойынша сәйкестендiруге немесе тексеруге:
1) Қазақстан Республикасының аумағында қылмыстардың жасалуына күдiктi немесе айыпталушы адамдардың Қазақстан Республикасынан шығуы туралы мәлiметтердiң болуы;
2) сот белгiлеген мiндеттемелердi орындаудан жалтарушы адамдардың Қазақстан Республикасынан шығуы туралы мәлiметтердiң болуы;
3) жедел есепке алу iстерi бойынша өтетiн адамдардың Қазақстан Республикасынан шетелдiк мемлекеттерге шығуы және ол жақта қылмыстық әрекетпен айналысуы туралы мәлiметтердiң болуы;

69. В случаях хищения огнестрельного оружия на территории Республики Казахстан и при наличии достоверных сведений о вывозе его за рубеж компетентные органы могут объявить в международный розыск это оружие как в одной, так и в ряде стран. При обращении в Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан в запросе должны быть указаны (Приложение N 24 к Инструкции):
1) краткая фабула происшедшего;
2) тип оружия;
3) калибр;
4) марка;
5) модель;
6) номер серии;
7) год выпуска;
8) емкость магазина или барабана;
9) длина ствола;
10) цвет металла;
11) другая имеющиеся маркировка.
К запросу прилагаются фотографии оружия.
70. Для установления принадлежности огнестрельного оружия или взрывного устройства иностранного производства, его системы, модели, способа изготовления, а также страны-изготовителя органам внутренних дел до обращения в Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан необходимо предварительно осуществить проверку этого оружия или устройства с привлечением специалистов экспертно-криминалистических подразделений.
71. При раскрытии преступлений, связанных с подделкой документов, компетентные органы по каналам Интерпола могут проверить их аутентичность, а также возможное использование этих документов преступниками на территории иных стран.
72. Для проведения такой проверки в Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан направляется запрос, в котором указываются следующие сведения:
1) обстоятельства обнаружения или изъятия документа;
2) мотив обращения в Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан;
3) вид документа (паспорт, удостоверение личности, водительское удостоверение, свидетельство, диплом);
4) в какой стране и каким органом (организацией) выдан документ;
5) номер и дата выдачи документа;
6) анкетные данные лица, у которого изъят документ и на которое он оформлен.
К запросу в Национальное Центральное Бюро в Республике Казахстан прилагается ксерокопия проверяемого документа.
3. Идентификация лиц по линии Интерпола
73. Основаниями для идентификации или проверки граждан Республики Казахстан, иностранных граждан и лиц без гражданства по учетам Генерального секретариата и национальным учетам иностранных государств являются:
1) наличие сведений о выезде из Республики Казахстан лиц, подозреваемых или обвиняемых в совершении преступлений на территории Республики Казахстан;
2) наличие сведений о выезде из Республики Казахстан лиц, уклоняющихся от исполнения обязательств, наложенных судом;
3) наличие сведений о выезде лиц, проходящих по делам оперативного учета, из Республики Казахстан в иностранные государства и занятии там преступной деятельностью;

4) Қазақстан Республикасының аумағында қылмыстың жасалуына күдiктi немесе айыпталушы шетелдiк азаматқа қатысты тексерулер жүргiзу;
5) оқиға болған жерден алынған қол саусақтарының iздерiн шетелдiк азаматтың қалдырғаны жөнiнде мәлiметтердiң болуы;
6) болжам бойынша шетелдiк азамат болып табылатын құжаты жоқ немесе қолдан жасалған құжаттары бар адамның ұсталуы;
7) жедел есепке алу iстерi бойынша өтетiн шетелдiк азаматтарға қатысты тексерулер жүргiзу негiз болып табылады.
74. Дәлелдi сұрау салудың негiзiнде тексерулердiң мынадай түрлерi жүзеге асырылуы мүмкiн:
1) Бас хатшылықта:
халықаралық iздестiру жарияланған адамдардың есебi бойынша;
қылмыстардың жасалуына күдiктi және айыпталушы адамдардың есебi бойынша;
қылмыстық қауымдастықтар мен терроршыл ұйымдардың қызметiне қатысқандығы туралы мәлiметтер болатын адамдардың есебi бойынша;
саусақ өздерiнiң картотекасы бойынша.
2) Интерполға мүше-шетелдiк мемлекеттердiң құзыреттi органдарының жедел-анықтамалық, iздестiру және криминалистикалық есептерi бойынша.
3) Интерполға мүше-шетелдiк мемлекеттердiң иммиграциялық есептерi бойынша.
4) Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық Бюросының деректер банкi бойынша.
75. Бас хатшылықтың есептерi бойынша, шетелдiк мемлекеттердiң және Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық Бюросының ұлттық есептерi бойынша сәйкестендiру туралы және тексерулер жүргiзу туралы сұрау салулар Нұсқаулыққа N 12, 13, 14, 15 қосымшаларға сәйкес толтырылады.
76. Қазақстан Республикасының құзыреттi органдары танылмаған мәйiт бойынша азаматтың жеке басын анықтау туралы сұрау салуды (Нұсқаулыққа N 10 қосымша), сондай-ақ белгiсiз адамның, белгiсiз ауру адамның немесе баланың жеке басын анықтау туралы сұрау салуды (Нұсқаулыққа N 11 қосымша), егер белгiсiз адамның не болмаса танылмаған мәйiттiң нәсiлдiк типi және түр-әлпетi ерекшелiктерi, киген киiмдерi мен қолындағы нәрселерi, танылмаған мәйiттiң немесе белгiсiз адамның көлiк магистральдарына және су бассейндерiне қатысты тауып алынған жерi ескерiле отырып, сондай-ақ өзге де фактiлер негiзiнде жеке басы анықталып жатқан азаматтың шетелдiк мемлекет аумағында тұрғандығы жөнiнде қорытынды шығарылған болса, Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық Бюросына жiбередi.
Сұрау салуда танылмаған мәйiттi не болмаса белгiсiз адамды тауып алудың мән-жайлары көрсетiледi және оның жеке басын анықтауға қажеттi ақпарат берiледi. Сонымен қатар сұрау салуға фотосуреттер, дактилоскопиялық карталар, стоматологиялық карталар және танылмаған мәйiттiң немесе белгiсiз адамның жеке басын анықтауға қажеттi басқа да материалдар қоса берiледi.

4) проведение проверки в отношении иностранного гражданина, подозреваемого или обвиняемого в совершении преступления на территории Республики Казахстан;
5) наличие сведений, указывающих на то, что изъятые с места происшествия следы пальцев рук оставлены иностранным гражданином;
6) задержание без документов либо с поддельными документами лица, которое предположительно является иностранным гражданином;
7) проведение проверки в отношении иностранных граждан, проходящих по делам оперативного учета.
74. На основании мотивированного запроса могут быть осуществлены следующие виды проверок:
1) в Генеральном секретариате:
по учетам лиц, объявленных в международный розыск;
по учетам лиц, подозреваемых и обвиняемых в совершении преступлений;
по учетам лиц, в отношении которых имеются сведения об их участии в деятельности преступных сообществ и террористических организаций;
по картотеке отпечатков пальцев;
2) по оперативно-справочным, розыскным и криминалистическим учетам компетентных органов иностранных государств-членов Интерпола;
3) по иммиграционным учетам иностранных государств-членов Интерпола;
4) по банку данных Национального Центрального Бюро Интерпола в Республике Казахстан.
75. Запросы об идентификации и о проведении проверки по учетам Генерального секретариата, по национальным учетам иностранных государств и Национального Центрального Бюро Интерпола в Республике Казахстан заполняются, согласно Приложениям N 12, 13, 14, 15 к Инструкции.
76. Компетентными органами Республики Казахстан запрос об установлении личности гражданина по неопознанному трупу (Приложение N 10 к Инструкции), а также запрос об установлении личности неизвестного лица, неизвестного больного или ребенка (Приложение N 11 к Инструкции) направляется в Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан, если, исходя из расового типа и особенностей внешности неизвестного лица либо неопознанного трупа, одежды и вещей, имеющихся при них, расположения места обнаружения неопознанного трупа или неизвестного лица относительно транспортных магистралей и водных бассейнов, а также на основании иных фактов можно сделать вывод, что гражданин, личность которого устанавливается, проживал на территории иностранного государства.
В запросе указываются обстоятельства обнаружения неопознанного трупа либо неизвестного лица и дается информация, необходимая для установления его личности. К запросу прилагаются также фотографии, дактилоскопические карты, стоматологические карты и другие материалы, необходимые для установления личности неопознанного трупа или неизвестного лица.

77. Егер де бiр жыл iшiнде шетелдiк мемлекеттердiң де, Қазақстан Республикасының да аумағында жүргiзiлген жедел-iздестiру iс-шаралары барысында танылмаған мәйiт бойынша азаматтың жеке басы немесе белгiсiз адамның жеке басы анықталмаған болмаса Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық Бюросы Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi Криминалдық полиция департаментiнiң не болмаса Қазақстан Республикасының өзге де құзыреттi органының сұрау салулары негiзiнде барлық шетелдiк Интерполға мүше-мемлекеттерге танылмаған мәйiт бойынша азаматтың жеке басын анықтау туралы не болмаса белгiсiз адамның жеке басын анықтау туралы сұрау салу жiбередi. Келесi жылдың iшiнде Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық Бюросы Бас хатшылыққа танылмаған мәйiттiң табылғандығы туралы халықаралық хабарламаны - Black Notice (қара бұрышты хабарлама) немесе белгiсiз адамның табылғандығы туралы халықаралық хабарламаны - Yellow notice шығару туралы ұсынымхат әзiрлейдi және жiбередi.
Танылмаған мәйiт бойынша азаматтың жеке басын анықтау туралы сұрау салу не болмаса белгiсiз адамның жеке басын анықтау туралы сұрау салу Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық Бюросының бастамасымен барлық Интерполға мүше-мемлекеттерге бiр жыл мерзiм өткенге дейiн де жiберiлуi мүмкiн.
78. Егер де Қазақстан Республикасының аумағында жүргiзiлген жедел-iздестiру iс-шараларының барысында танылмаған мәйiт бойынша азаматтың жеке басы немесе белгiсiз адамның жеке басы анықталған болса, жеке басын анықтау туралы сұрау салудың бастамашысы ол туралы Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық Бюросына хабар бередi. Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық Бюросы тиiстi сұрау салулар жiберiлген Интерполдың барлық шетелдiк мемлекеттердегi Ұлттық Орталық Бюроларына танылмаған мәйiт бойынша азаматтың жеке басын анықтау туралы сұрау салудың не болмаса белгiсiз адамның жеке басын анықтау туралы сұрау салудың жойылуы туралы хабарлайды.
Жүргiзу мерзiмi аяқталғаннан кейiн танылмаған мәйiттiң жеке басын анықтау жөнiндегi iс тоқтатылған жағдайда танылмаған мәйiт бойынша азаматтың жеке басын анықтау туралы сұрау салудың бастамашысы ол туралы Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық Бюросына мiндеттi түрде хабар бередi. Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық Бюросы ол туралы тиiстi сұрау салу жiберiлген Интерполдың шет елдiк мемлекеттердегi Ұлттық Орталық Бюроларына хабарлайды.
79. Егер де шетелдiк мемлекеттердiң аумағында жүргiзiлген жедел-iздестiру iс-шараларының барысында Қазақстан Республикасының аумағында табылған танылмаған мәйiт бойынша азаматтың жеке басы не болмаса белгiсiз адамның жеке басы анықталған болса, Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық Бюросы ол туралы жеке басын анықтау туралы сұрау салудың бастамашысына хабар бередi.
Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық Бюросы бiр мезгiлде жеке басын анықтау туралы сұрау салулар жiберiлген Интерполдың барлық шетелдiк мемлекеттердегi Ұлттық Орталық Бюроларына танылмаған мәйiт бойынша азаматтың жеке басын анықтау туралы сұрау салудың не болмаса белгiсiз адамның жеке басын анықтау туралы сұрау салудың жойылуы туралы хабар бередi.

77. Если в ходе оперативно-розыскных мероприятий, проводимых в течение одного года, как на территории иностранных государств, так и в Республике Казахстан, личность гражданина по неопознанному трупу либо личность неизвестного лица установить не удалось, Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан на основании запроса Департамента криминальной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан, либо иного компетентного органа Республики Казахстан направляет во все иностранные государства-члены Интерпола запрос об установлении личности гражданина по неопознанному трупу либо запрос об установлении личности неизвестного лица. В течение следующего года Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан подготавливает и направляет в Генеральный секретариат ходатайство об издании международного уведомления об обнаружении неопознанного трупа - Black Notice (извещение с черным углом), или международного уведомления об обнаружении неизвестного лица - Yellow notice.
Запрос об установлении личности гражданина по неопознанному трупу либо запрос об установлении личности неизвестного лица может быть направлен во все государства-члены Интерпола и до истечения одного года по инициативе Национального Центрального Бюро Интерпола в Республике Казахстан.
78. Если в ходе оперативно-розыскных мероприятий, проведенных на территории Республики Казахстан, личность гражданина по неопознанному трупу или личность неизвестного лица будет установлена, инициатор запроса об установлении личности уведомляет об этом Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан. Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан информирует об отмене запроса об установлении личности гражданина по неопознанному трупу либо запроса об установлении личности неизвестного лица все Национальные Центральные Бюро Интерпола иностранных государств, в которые направлялся соответствующий запрос.
В случае прекращения дела по установлению личности неопознанного трупа по истечении срока его ведения инициатор запроса об установлении личности гражданина по неопознанному трупу в обязательном порядке извещает об этом Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан. Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан информирует об этом Национальные Центральные Бюро Интерпола иностранных государств, в которое направляется соответствующий запрос.
79. Если в ходе оперативно-розыскных мероприятий, проведенных на территории иностранных государств, личность гражданина по неопознанному трупу либо личность неизвестного лица, обнаруженного на территории Республики Казахстан, будет установлена, Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан извещает об этом инициатора запроса об установлении личности.
Одновременно Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан уведомляет об отмене запроса об установлении личности гражданина по неопознанному трупу либо запроса об установлении личности неизвестного лица все Национальные Центральные Бюро Интерпола иностранных государств, в которые направлялся запрос об установлении личности.

80. Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық Бюросына Бас хатшылықтан не болмаса Интерполдың шетелдiк мемлекеттегi Ұлттық Орталық Бюросынан не болмаса Қазақстан Республикасындағы шетелдiк мемлекеттердiң дипломатиялық өкiлеттiктерi мен консулдық мекемелерiнiң жанында тiркелген құзыреттi органдардың өкiлдерiнен келiп түскен танылмаған мәйiт бойынша азаматтардың жеке басын не болмаса белгiсiз адамдардың жеке басын анықтау туралы сұрау салуларды, егер оларда аумақтық органдардың есептерi бойынша тексеру жүргiзу үшiн мәлiметтер болса, Интерполдың Қазақстан Республикасындағы Ұлттық Орталық Бюросы кейiннен не болмаса бiр мезгiлде Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi Криминалдық ақпараттар орталығының орталықтандырылған жедел-анықтамалық және iздестiру есептерi бойынша немесе Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасы жанындағы Құқықтық статистика және ақпараттар орталығында (департаментiнде) тексерулер жүргiзу арқылы Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Криминалдық полиция департаментiне не болмаса жедел-iздестiру қызметiн жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының өзге де құзыреттi органдарына бередi.
Халықаралық iздестiрудi жариялау,
Қазақстан Республикасы құзыреттi
органдарының Интерпол саласы бойынша
сұрау салулар мен тапсырмаларды
орындауы және жiберуi, сондай-ақ
оларды Интерполдың Қазақстан
Республикасындағы Ұлттық Орталық
бюросында өңдеу туралы
Нұсқаулығына N 1 қосымша
Айыпталушыға, сотталған адамға халықаралық
iздестiру жариялау туралы
Сұрау салу
Интерполдың ҰОБ-ның бастығына
Сiзден ___________________________________________________
________________________________________________________________
(Т.А Ә., туғаны жылы көрсетiлсiн)
халықаралық iздестiрудi ұйымдастыруды өтiнемiн.
(Т.А.Ә.) халықаралық iздестiру жариялау туралы қаулы мен
(Т.А.Ә.) айыпталушы ретiнде тарту туралы қаулының көшiрмесi (не
үкiмнiң көшiрмесi) қосымша берiледi.
Тұтқындау түрiндегi жолын кесу шараларын таңдап алу туралы
қаулы ___________ дата прокурормен бекiтiлген (прокуратураның атауы,
прокурордың Т.А.Ә көрсетілсін) қаулының көшiрмесi қосымша берiледi.
(Т.А.Ә. көрсетiлсiн) мемлекетаралық iздестiру "__"________
N __________ циркулярмен жарияланды.
Іздестiру (iздестiрудi жүзеге асырушы органның атауы; телефон
коды/кезекшi бөлiмнiң телефоны, телетайптың және факстың нөмiрi,
пошталық мекен-жайы; сұрау салуды орындаушы: лауазымы, атағы,
Т.А.Ә., телефоны) жүргiзiлуде.
Iздестiрушiлер және олар жасаған қылмыстар туралы мәлiметтер
тізбесі қосымша беріледі.
Іздестiрудi (мемлекет көрсетiлсiн, не олардың тiзбесi
берiлсiн, не континентальді белгiсi бойынша iздестiру аймағын
анықтасын, не iздестiрудi Интерполға мүше - барлық мемлекеттердiң
аумағында, не ... басқа да Интерполға мүше - мемлекеттердiң
барлығының аумағында жариялау керек екендiгi көрсетiлсiн)_______
____________________ аумағында ұйымдастыру қажет.
Iздестiрiлушiнi анықтауда мынадай шараларды қолдану қажет:
мысалы, адамды криминалистикалық жедел анықтамалық және басқа да
есептер бойынша тексеру; тұратын және жұмыс орнын анықтау және
жүрiп-тұруы мен басқа процессуалды емес әрекетін аңду).
Қосымша: ______ бет
суреттер ______;
дактилоскопиялық карталар _____;
стоматологиялық карталар ______.
______________________________________ бастығы
(органның атауы)
__________ ______________ ________________
(атағы) (қолы) (аты-жөнi, тегi)
Халықаралық iздестiрудi жариялау,
Қазақстан Республикасы құзыреттi
органдарының Интерпол саласы бойынша
сұрау салулар мен тапсырмаларды
орындауы және жiберуi, сондай-ақ
оларды Интерполдың Қазақстан
Республикасындағы Ұлттық Орталық
бюросында өңдеу туралы
Нұсқаулығына N 2 қосымша
Айыпталушыға, сотталған адамға халықаралық
iздестiру жариялауға қажеттi
Мәліметтер тізбесі
iздестiрiлушiнiң Т.А.Ә. (eгep iздестiрiлушiнiң бұрын басқа Т.А.Ә. болған болса, оларды және олар өзгертiлген себептердi көрсетсiн);
iздестiрiлушi адамның жынысы;
iздестрiрiлушi адамның нәсiлi;
iздестiрiлушiнiң толық туған датасы мен жерi;
iздестiрiлушiнiң тiркелген орны (тұрғылықты жерi);
iздестiрiлушiнiң шешесiнiң аты мен тегi, оның қыз кезiндегi тегi;
iздестiрiлушiнiң азаматтығы (бұл мәлiметтердiң шындығын анықталсын);
iздестiрiлушiнiң ауызша суреттелген портретi; (мүмкiндiгiнше, мейлiнше толық) физикалық жетiспеушiлiктерi, (даму кемiстiктерi, ампутациялар, көзiлдiрiк);
iздестiрiлушiнiң қан тобы мен резусы;
тiс аппаратының суреттелуi, iздестiрiлушiнiң стоматологиялық картасы;
iздестiрiлушiнiң функционалдық ерекшелiктерi (келбетi, жүрiсi, сөйлеуi, мәнерi, дағдылары);
қандай басқа да Т.А.Ә. (сондай-ақ болуы мүмкiн туған жылы мен датасы көрсетiлсiн) пайдалануы мүмкiн (олар басқа адамның шын деректерi болып табылатындығы анықталсын);
қандай лақап аттармен белгiлi болуы мүмкiн;
жеке басын куәландыратын құжаттардың реквизиттерi шетелдiк және ішкi төлқұжаттары, жүргiзушi куәлiгi, қандай органмен берiлген, сериясы, нөмiрi, берiлген датасы, егерде iздестiрiлушi бiрнеше тектi пайдалана алатын болса, бұл құжаттар қайсысына берiлгенi көрсетiлсiн;

80. Запросы об установлении личности граждан по неопознанным трупам либо личности неизвестных лиц, поступившие в Национальное Центральное Бюро Интерпола в Республике Казахстан из Генерального секретариата либо из Национального Центрального Бюро Интерпола иностранного государства, либо от представителей компетентных органов, аккредитованных при дипломатических представительствах и консульских учреждениях иностранных государств в Республике Казахстан, при наличии в них сведений для проведения проверок по учетам территориальных органов, передаются Национальным Центральным Бюро Интерпола в Республике Казахстан в Департамент криминальной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан, либо в иные государственные органы Республики Казахстан, осуществляющие оперативно-розыскную деятельность, после, либо одновременно с проведением проверки по централизованным оперативно-справочным и розыскным учетам Центра криминальной информации Министерства внутренних дел Республики Казахстан или в Центре (Департамента) правовой статистики и информации при Генеральной Прокуратуре Республики Казахстан.
Приложение N 1
к Инструкции об объявлении
международного розыска,
исполнения и направления
компетентным органам
Республики Казахстан запросов
и поручений по линии Интерпола,
утвержденной совместным приказом
N ___ от "___"______ 200_г.
Запрос
об объявлении в международный розыск обвиняемого,
осужденного
Начальнику НЦБ Интерпола
Прошу Вас организовать международный розыск _________________
___________________________________________________________________
(указать Ф.И.О., год рождения)
Постановление об объявлении (Ф.И.О.) в международный розыск и копия постановления о привлечении (Ф.И.О.) в качестве обвиняемого (либо копия приговора) прилагаются.
Постановление об избрании меры пресечения в виде заключения под стражу санкционировано __ дата, прокурором (указать наименование прокуратуры, Ф.И.О. прокурора). Копия постановления прилагается.
Межгосударственный розыск (указать Ф.И.О.) объявлен циркуляром N__
От "___"____________ г.
Розыск ведется (наименование органа, осуществляющего розыск; телефонный код/телефон дежурной части, номер телетайпа и факса, почтовый адрес; исполнитель запроса: должность, звание, Ф.И.О., телефон).
Перечень сведений о разыскиваемом и совершенном им преступлении прилагается.
Розыск необходимо организовать на территории _______ (указать государство, либо дать их перечень, либо определить зону розыска по континентальному признаку, либо указать, что розыск следует объявить на территории всех государств-членов Интерпола, либо на территории всех государств-членов Интерпола, кроме...).
При установлении разыскиваемого необходимо предпринять следующие меры: (например, проверить лицо по криминалистическим, оперативно-справочным и другим учетам; установить место жительства и работы и проследить за передвижением и прочие непроцессуальные действия).
Приложение: на __ листах;
__ фотографии;
__ дактилоскопические карты;
__ стоматологические карты.
Начальник _____________________
(наименование органа)
______________ _______________ ___________________
(звание) (подпись) (инициалы, фамилия)
Приложение N 2
к Инструкции об объявлении
международного розыска,
исполнения и направления
компетентным органам
Республики Казахстан запросов
и поручений по линии Интерпола,
утвержденной совместным приказом
N ___ от "___"______ 200_г.
Перечень сведений,
необходимых для объявления в международный розыск
обвиняемого, осужденного
Ф.И.О. разыскиваемого (если разыскиваемый ранее имел другие Ф.И.О., указать их причины, по которым они были изменены);
пол разыскиваемого лица;
расовый тип разыскиваемого лица;
полная дата и место рождения разыскиваемого;
место регистрации (постоянного жительства) разыскиваемого;
фамилия и имя матери разыскиваемого, ее девичья фамилия;
гражданство разыскиваемого (уточнить, являются ли эти сведения подтвержденными);
словесный портрет разыскиваемого (как можно более полный);
физические недостатки, пороки развития, ампутации, очки;
группа и резус крови разыскиваемого;
описание зубного аппарата, стоматологическая карта разыскиваемого;
функциональные особенности разыскиваемого (осанка, походка, речь, манеры, привычки);
какими иными Ф.И.О. (указать также возможные даты и места рождения) может пользоваться (уточнить, являются ли они данными другого реального лица);
под какими кличками может быть известен;
реквизиты документов, удостоверяющих личность (серия, номер, дата выдачи, каким органом выданы заграничные и внутренние паспорта, водительские права), если разыскиваемый может использовать несколько фамилий, указать, на какую были выданы эти документы;

iздестiрiлушiнiң, мүмкiндiк бойынша анфас және оң профильдi 5х6 см өлшемдi сапасы жақсы екi фотосуреті (қашан жасалғаны көрсетілсін), аталған ракурстар болмағанда қолда барлары берiледi;
егер бар болса, iздестiрiлушiнiң дактилоскопиялық картасы;
iздестiрiлушiнiң кәсiбiнiң түрi (барлық белгiлi кәсiптерi мен бiлiктiлiктерi көрсетiлсiн);
олар жиi баратын мемлекеттер, не баруы мүмкiн мемлекеттер;
iздестiрiлушiнiң болуы ықтимал жерi туралы деректер (мекен-жайлары, телефондары, шет мемлекеттердегi байланыстары) және оның Қазақстан Республикасынан шығуының ықтимал датасы;
қандай тiлдердi бiледi (негiзгi және басқа);
iздестiрiлушiнiң отбасылық жағдайы (жұбайының тегi, некеге тұрған жерi мен датасы);
егер iздестiрiлушi жүйке ауруымен ауыратын, нашақор, өзiн өзi өлтiруге бейiм, күш қолдануға ынталы, қарулануы мүмкiн, бұрын сотталған болса - мiндеттi түрде бұларды көрсету керек;
қылмыстық iстiң нөмiрi, оның қозғалған датасы; iздестiрiлушiнiң әрекеті жатқызылған ҚР ҚК бабының нөмiрi; iстiң фабуласы (датасы, орны, қылмыс жасау тәсiлi, iздестiрiлушінiң қылмыс жасаудағы рөлi, ұрланған мүлiктiң құны, залалдың түрi мен мөлшерi);
сыбайластары (Т.А.Ә., туған датасы, оларға халықаралық iздестiру жариялау туралы Интерполдың ҰОБ-ны бұрын сұрау салынғандығы көрсетiлсiн).
Халықаралық iздестiрудi жариялау,
Қазақстан Республикасы құзыреттi
органдарының Интерпол саласы бойынша
сұрау салулар мен тапсырмаларды
орындауы және жiберуi, сондай-ақ
оларды Интерполдың Қазақстан
Республикасындағы Ұлттық Орталық
бюросында өңдеу туралы
Нұсқаулығына N 3 қосымша
Ескерту: Қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Ішкі істер министрінің 2004 жылғы 2 тамыздағы N 443, ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 2004 жылғы 30 қазандағы N 318, ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 17 мамырдағы N 134, ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2005 жылғы 28 наурыздағы N 118, ҚР Сыртқы істер министрінің 2004 жылғы 25 сәуірдегі N 08-1/124, ҚР Бас прокурорының 2004 жылғы 30 қыркүйектегі N 47, ҚР Президенті Күзет қызметінің 2005 жылғы 29 наурыздағы N 19, ҚР Экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмысқа қарсы күрес жөніндегі агенттігі төрағасының (қаржы полициясы) 2005 жылғы 26 мамырдағы N 109 Бірлескен бұйрығымен .
"Санкция беремін"
____________________________________
Қазақстан Республикасының
Бас прокуроры және оның орынбасарлары
_____________________________________
(тегі, аты-жөні, қолы, датасы, М.О.)
Халықаралық iздестiрудi жариялау туралы
Қаулы
__________ қаласы 200_ ж. "___"____________
Мен, ________________ тергеушiсi, _________________________
(қаулы шығарған адамның лауазымы, атағы, тегі, аты,
әкесінің аты көрсетіледі)
_________________________________________________________________
Тегi ____________________________________________________________
Аты _____________________________________________________________
Әкесiнiң аты ____________________________________________________
Туған жылы __________________ Туған жерi ________________________
Ұлты ________________________ Азаматтығы ________________________
Тұрғылықты жерi _________________________________________________
Сотталғандығы туралы ____________________________________________
айыптау бойынша N _______ қылмыстық іс материалдарын қарап шығып,
анықтадым:
_________________________________________________________________
(iстiң қысқаша мазмұны, айыпталушы ретiнде жауапқа тарту,
_________________________________________________________________
бұлтартпау шарасын қолдану туралы қаулылардың шыққан датасы,
_________________________________________________________________
iздестiру iсiнiң номерi мен ашылу датасы, халықаралық
iздестiрудi жариялау негiзi көрсетiледi)
_________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты)
Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексiнiң _________ бабында
көрсетiлген қылмысты жасағанын, соған байланысты жасырынып жүргенiн

две фотографии разыскиваемого, по возможности анфас и правый профиль, размером 5х6 см хорошего качества (указать, когда были сделаны), при отсутствии указанных данных прилагаются имеющиеся;
если имеется - дактилоскопическая карта разыскиваемого;
род занятий разыскиваемого (указать все известные профессии, квалификации);
часто посещаемые им государства либо государства, которые может посетить;
данные о предполагаемом местонахождении разыскиваемого (адреса, телефоны, связи в иностранных государствах) и предполагаемая дата его выезда из Республики Казахстан;
какими языками владеет (основной и другие);
семейное положение разыскиваемого (фамилия супруга, дата и место заключения брака);
если разыскиваемый является психически больным, наркоманом, склонным к самоубийству, инфицированным, склонным к применению насилия, может быть вооружен, был ранее судим - обязательно указать на это;
номер уголовного дела, дата его возбуждения;
номер статьи Уголовного кодекса Республики Казахстан, по которой квалифицированы действия разыскиваемого;
фабула дела (дата, место, способ совершения преступления, роль, которую играл разыскиваемый в совершении преступления, стоимость похищенного имущества, вид и размер ущерба);
соучастники (Ф.И.О., дата рождения, указать, направлялись ли ранее в адрес НЦБ Интерпола запросы об объявлении их в международный розыск).
Приложение N 3
к Инструкции об объявлении
международного розыска,
исполнения и направления
компетентным органам
Республики Казахстан запросов
и поручений по линии Интерпола,
утвержденной совместным приказом
N ___ от "___"______ 200_г. <*>
Сноска. В приложение 3 внесены изменения - cовместным приказом Министра внутренних дел РК от 2 августа 2004 года N 443, Гос.секретаря - Министра иностранных дел РК от 25 апреля 2004 года N 08-1/124, Председателя КНБ РК от 30 октября 2004 года N 318, Генерального Прокурора РК от 30 сентября 2004 года N 47, Министра юстиции РК от 17 мая 2004 года N 134, Начальника Службы охраны Президента РК от 29 марта 2005 года N 19, Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 28 марта 2005 года N 118 и Председателя Агентства РК по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция) от 26 мая 2005 года N 109 .
"Санкционирую"
Генеральный Прокурор Республики Казахстан
и его заместители
(фамилия, инициалы)
подпись, дата, М.П.
Постановление
об объявлении международного розыска
гор. _________ "_"________ 200 г.
Следователь (указывается должность, звание, Ф.И.О.
лица, вынесшего постановление) , рассмотрев материалы
уголовного дела N_____ по обвинению
Фамилия
____________________________________________________
Имя, отчество
____________________________________________________
Год рождения _______ Место рождения ________________
Национальность ___________ Гражданство _____________
Местожительство_____________________________________
Судимость: _________________________________________
Установил:
что (указывается фабула дела, даты вынесения постановлений о привлечении в качестве обвиняемого, об избрании меры пресечения, номер и дата заведения розыскного дела, основания объявления в международный розыск).

ескерiп, Қазақстан Республикасы ҚIЖК 202 , 267 , 529-баптарын
басшылыққа ала отырып,
қаулы еттім:
1. Азамат __________________________________________________
(азаматтығы, тегі, аты, әкесінің аты, туған
датасы және туған жері көрсетіледі)
халықаралық iздестiру жариялансын. Іздестiру Интерполға мүше барлық
мемлекеттердiң аумағына жариялансын.
2. Халықаралық iздестiрудi жүзеге асыру Интерполдың Қазақстан
Республикасындағы ҰОБ-на тапсырылсын.
3. Осы қаулының көшiрмесi Қазақстан Республикасының Бас
Прокуратурасы мен Интерполдың Қазақстан Республикасындағы ҰОБ-на
жіберілсін.
Халықаралық iздестiрудi жариялау үшiн Интерполдың Қазақстан
Республикасындағы ҰОБ-на барлық қажеттi құжаттар жiберiлсiн.
Қабылданған шешiм туралы мүдделi тұлғаларға хабарлансын.
Тергеушi ____________________________________
(тегi, аты-жөнi, қолы)
Халықаралық iздестiрудi жариялау,
Қазақстан Республикасы құзыреттi
органдарының Интерпол саласы бойынша
сұрау салулар мен тапсырмаларды
орындауы және жiберуi, сондай-ақ
оларды Интерполдың Қазақстан
Республикасындағы Ұлттық Орталық
бюросында өңдеу туралы
Нұсқаулығына N 4 қосымша
БЕКIТЕМIН КЕЛIСЕМIН
КПД (КПҚ) бастығына IIББ (IIБ-КIIБ) бастығына
_____________________ ________________________
_____________________ ________________________
"__"____________ "__"______________
Айыпталушыға, сотталушыға қатысты халықаралық
iздестiрудi тоқтату туралы
Қаулы:
Мен _______________________________________________________
(қызметi, органның атауы, атағы, Т.А.Ә.)
_________________________________________________________________
(азаматтығы, тегi, аты, әкесiнiң аты, туған жылы,
_________________________________________________________________
айы, датасы, туған жерi, тiркелген немесе тұрғылықты жерi)
N ____ iздестiру iсiнiң материалдарын қарап,
бекіттім:
(Т.А.Ә.) Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексiнiң ___
бабымен қарастырылған қылмыстарды жасауда айыпталушы ретiнде ____
(қандай органмен, көрсетiлсiн) __ ж. "__"__________ жарияланды,
____________ (қай органның) N ___ iздестiру iсi (Т.А.Ә.)
халықаралық iздестiру _________ (қандай орган, көрсетiлсiн) ___ ж.
"__" _______________ қаулысымен жарияланды.
Интерпол арналары бойынша халықаралық iздестiрудi жүзеге
асыру барысында ______________________________ (нәтижелер жазылады).
Жоғарыда жазылғандармен байланысты ____________________
(негiздер көрсетiледi) негiзiнде
қаулы еттім:
(Т.А.Ә.) халықаралық iздестiрудi тоқтату туралы қаулыны
Интерполдың ҰОБ-на жолдасын, көшiрмесiн iздестiру iсiнiң
материалдарына қоссын.
Қаулыны толтырған ________________________
(қызметi көрсетiледi)
______________ ________________ _________________
(атағы) (қолы) (аты-жөнi, тегі)
____ ж. "___"______________
Халықаралық iздестiрудi жариялау,
Қазақстан Республикасы құзыреттi
органдарының Интерпол саласы бойынша
сұрау салулар мен тапсырмаларды
орындауы және жiберуi, сондай-ақ
оларды Интерполдың Қазақстан
Республикасындағы Ұлттық Орталық
бюросында өңдеу туралы
Нұсқаулығына N 5 қосымша
Халықаралық iздестiрудi жалғастырудың қажеттiгi
туралы тиiстi растау қағаз
Жыл сайынғы Хабарлама
Интерполдың ҰОБ-ның бастығына
_________ N ____ сұрау салуымызға толықтыру.
Сiзден _______________________________________________
(Т.А Ә., туған жылы, көрсетiлсiн)
халықаралық iздестiрудi жалғастыруды өтiнемiз.
Жедел-iздестiру iс-шараларын жүргiзу барысында мынадай қосымша
мәлiметтер алынды: _________________________________
немесе жедел-iздестiру iс-шараларын жүргiзу барысында іздестiрiлушi
туралы, оның шетелдегі байланыстары мен болуы мүмкін жерлері туралы
қосымша мәлiметтер алынған жоқ.
________________ бастығы
(органның атауы)
________________ _______________ ________________
(атағы) (қолы) (аты-жөнi, тегi)
_____ ж. "__"____________
Халықаралық iздестiрудi жариялау,
Қазақстан Республикасы құзыреттi
органдарының Интерпол саласы бойынша
сұрау салулар мен тапсырмаларды
орындауы және жiберуi, сондай-ақ
оларды Интерполдың Қазақстан
Республикасындағы Ұлттық Орталық
бюросында өңдеу туралы
Нұсқаулығына N 6 қосымша
Хабарсыз жоғалған адамға қатысты халықаралық
iздестiру жариялау туралы
Сұрау салу
Интерполдың ҰОБ-ның бастығына
Сiзден хабарсыз жоғалған
________________________________________________________________
(Т.А.Ә., туған жылы)
халықаралық iздестiрудi ұйымдастыруыңызды өтiнемiн.
Т.А.Ә. жоғалғандығы (туыстық дәрежесi), тегi, аты, әкесiнiң аты,
туған датасы және жерi, тiркелген орны туралы өтiнiш ________
келiп түстi.
Іздестiру (Т.А.Ә. көрсетiлсiн), ______________ N _____
iздестiру iсi.
(Т.А.Ә.) жоғалу фактiлерi бойынша _____ ж. "__"___________
N ______ қылмыстық iс қозғалды.
(Т.А Ә.) халықаралық iздестiру жариялау туралы қаулы қосымша
беріледі.
Іздестiру, (iздестiрудi жүзеге асырушы органның атауы; телефон
коды/кезекшi бөлiмнiң телефоны, телетайп және факстың нөмiрi,
пошталық мекен-жайы; сұрау салуды орындаушы: лауазымы, атағы,
аты жөнi, тегi, телефоны).
Iздестiрушiлер және олар жасаған қылмыстар туралы мәлiметтер
тiзбесi қоса берiледi.
Iздестiру (мемлекет көрсетiлсiн, не олардың тiзбесiн берсiн,
не континентальді белгісі бойынша іздестіру аймағын анықтасын, не
іздестіруді Интерполға мүше - барлық мемлекеттердiң аумағында,
не ... басқа Интерполға мүше - барлық мемлекеттердің аумағында
жариялау керек екендiгi көрсетiлсiн) ___________ аумағында
ұйымдастыру қажет.
Iздестiрiлушiнi анықтауда мынадай шараларды қолдану қажет:
(оның мекенжайын хабарлау туралы ол адамның келiсiмiн сұрап алу;
оны балаларды және кәмелеттiк жасқа толмағандарды қорғаумен
айналысатын мекемелерге берсiн және ол туралы жақын жердегi
дипломатиялық өкiлдiкке хабарласын).
Қосымшалар: ______ бетте:
суреттер _____;
дактилоскопиялық карталар ______;
стоматологиялық карталар ______.
______________________________ бастығы
(органның атауы)
________________ _______________ ________________
(атағы) (қолы) (аты-жөнi, тегi)
Халықаралық iздестiрудi жариялау,
Қазақстан Республикасы құзыреттi
органдарының Интерпол саласы бойынша
сұрау салулар мен тапсырмаларды
орындауы және жiберуi, сондай-ақ
оларды Интерполдың Қазақстан
Республикасындағы Ұлттық Орталық
бюросында өңдеу туралы
Нұсқаулығына N 7 қосымша
Хабарсыз жоғалған адамға қатысты халықаралық
iздестiру жариялауға қажеттi
Мәліметтер тізбесі
iздестiрiлушiнiң Т.А.Ә. (eгep iздестiрiлушi бұрын басқа Т.А.Ә. ие болған болса, оларды және олар өзгертiлген себептердi көрсетсiн);
iздестiрiлушiнiң жынысы;
iздестiрiлушiнiң нәсiлi;
iздестiрiлушiнiң туған датасы мен жерi (толық);
iздестiрiлушiнiң тiркелген (тұрғылықты жерi) орны;
iздестiрiлушiнiң әкесiнiң тегi және аты;
iздестiрiлушiнiң шешесiнiң тегi және аты, оның қыз кезiндегi тегi;
iздестiрiлушiнiң азаматтығы (бұл мәлiметтердiң рас болып табылғандығы анықталсын);
iздестiрiлушiнiң ауызша суреттелген портретi; (мүмкiндiгiнше толық);
iздестiрiлушiнiң ерекше белгiлерiнiң суреттелуi (тыртықтар, дене кемiстiктерi, денесiндегi суреттер, даму кемiстiктерi, ампутациялар, көзiлдiрiк);
тiс аппаратының суреттелуi, iздестiрiлушiнiң стоматологиялық картасы;
iздестiрiлушiнiң функционалдық ерекшелiктерi (тұрпаты, жүрiсi, сөйлеуi, мәнерi, дағдылары);
қандай басқа да Т.А.Ә. (сондай-ақ болуы мүмкiн туған жылы мен датасы көрсетiлсiн) пайдалануы мүмкiн (олар басқа адамның шын деректерi болып табылатындағы анықталсын); қандай лақап-атпен танымал болуы мүмкiн;
жеке басын куәландыратын құжаттардың реквизиттерi шетелдік және ішкі төлқұжаттары, жүргiзушi куәлiгi, қандай органмен берiлген, сериясы, нөмiрi, берiлген датасы, егерде iздестiрiлушi бiрнеше тектi пайдалануы мүмкiн болса, бұл құжаттар қайсысына берiлгенi көрсетiлсiн;
iздестiрiлушiнiң, мүмкiндiк бойынша анфас және оң профильдi, 5x6 см өлшемдi, сапасы жақсы екi фотосуретi (қашан жасалғаны көрсетiлсiн), аталған ракурстар болмағанда қолда барлары берiледi;
егерде бар болса, iздестiрiлушiнiң дактилоскопиялық картасы;
iздестiрiлушi кәсiбiнiң түрi (барлық белгiлi кәсiптерi мен бiлiктiлiктерi көрсетiлсiн);
олар жиi баратын мемлекеттер, не баруы мүмкiн мемлекет;
iздестiрiлушiнiң болуы ықтимал тұратын жерi, туралы деректер (шетел мемлекеттерiндегi байланыстары, мекен-жайлары, телефондары) және оның Қазақстан Республикасынан шығуының ықтимал датасы;
қандай тiлдердi бiледi (негiзi және басқа);
iздестiрiлушiнiң отбасы жағдайы (жұбайының тегi, некеге тұрған жерi мен датасы);
егер іздестiрiлушi жүйке ауруымен ауыратын, нашақор, өзiн өзі өлтiруге бейiм, күш қолдануға ынталы, қарулануы мүмкiн, бұрын сотталған болса - мiндеттi түрде бұларды көрсету қажет;
жоғалу себебi (осы адамның жоғалу датасы, орны, пайдаланған автомобилi, бұрынғы жоғалулары туралы ақпарат).
Халықаралық iздестiрудi жариялау,
Қазақстан Республикасы құзыреттi
органдарының Интерпол саласы бойынша
сұрау салулар мен тапсырмаларды
орындауы және жiберуi, сондай-ақ
оларды Интерполдың Қазақстан
Республикасындағы Ұлттық Орталық
бюросында өңдеу туралы
Нұсқаулығына N 8 қосымша
БЕКIТЕМIН КЕЛIСЕМIН
КПД (КПҚ) бастығына IIББ (IIБ, IIББ) бастығына
___________________ __________________________
___________________ __________________________
"__"_______________ "___"_____________________
(мөр басатын орын)
Хабарсыз жоғалған адамға қатысты халықаралық
iздестiру жариялау туралы
Қаулы
Мен, _________________________ _____ ж. "__"_____________
енгiзiлген N___ iздестiрушiлiк iстiң материалдарын қарап,
бекіттім:
1. ________ (хабарсыз жоғалған Т.А.Ә., жоғалу жағдайы,
жоғалуы туралы өтiнiш кiмнен және қашан келiп түстi, көрсетiледi).
(Т.А Ә. көрсетiлсiн) жергiлiктi iздестiру, _____ ж. "__"________
N ___ iздестiру iсi.
Жоғалу фактiлерi бойынша __________ ж. "__"_________ N ____
қылмыстық іс қозғалды.
Келiп түскен мәлiметтер бойынша, іздестiрiлушi,
қазiргi уақытта ___________________ (мемлекет мүмкiн деген
мекен-жайы, телефоны және басқа да ақпарат, көрсетiлсiн) тұруы
мүмкiн;
Қазақстан Республикасынан шетелге (қашан және қайда,
көрсетiлсiн) шығып кеткен;
Қазақстан Республикасынан ______________________ (қайда,
қандай мақсатпен, көрсетiлсiн) шығуға талпынған.
Жоғарыда аталғандарды есепке ала отырып,
қаулы еттім:
1. Азамат (азаматтығы, тегi, аты, әкесiнiң аты, туған датасы,
туған жерi, тiркелген немесе тұрғылықты тұратын жерi көрсетiледi)
халықаралық iздестiрy жариялансын. Іздестiру (мемлекеттi көрсетсiн,
не олардың тiзбесiн берсiн, не континентальдi белгi бойынша
iздестiру аймағын анықтасын) не iздестiрудi Интерполға мүше-барлық
мемлекеттердiң аумағында жариялау керек екендiгiн көрсетсiн)
аумағында жарияласын.
2. Т.А.Ә. халықаралық iздестiру жариялау туралы қаулыны
Интерполдың ҰОБ-на жолдасын, көшiрмесiн iздестiру iсiнiң материал.
дарына қоссын. Сонымен қатар Интерполдың ҰОБ-на Т.А.Ә. халықаралық
iздестiру жариялау туралы сұрау салуды дайындасын және жолдасын).

Учитывая, что Ф.И.О. совершил преступление, предусмотренное ст. __ УК Республики Казахстан, принимая во внимание, что он скрылся, руководствуясь ст.ст. 202, 267, 529 УПК Республики Казахстан, -
Постановил:
1. Объявить гражданина (указывается гражданство, Ф.И.О., дата и место рождения) в международный розыск. Розыск объявить на территории всех государств-членов Интерпола.
2. Осуществление международного розыска поручить НЦБ Интерпола в Республике Казахстан.
3. Копию настоящего постановления направить в Генеральную прокуратуру Республики Казахстан и НЦБ Интерпола в Республике Казахстан.
Направить в НЦБ Интерпола в РК все необходимые для объявления международного розыска документы.
О принятом решении сообщить заинтересованным лицам.
Следователь (фамилия, инициалы, подпись)
Приложение N 4
к Инструкции об объявлении
международного розыска,
исполнения и направления
компетентным органам
Республики Казахстан запросов
и поручений по линии Интерпола,
утвержденной совместным приказом
N ___ от "___"______ 200_г.
Утверждаю Согласен
Начальник ДКП (СКП) Начальник ГУВД (УВД, УВДТ)
__________________ __________________________
__________________ __________________________
"__"______________ "___"_____________________
Постановление
о прекращении международного розыска обвиняемого,
осужденного
Я,___________________________________________________________
(должность, орган, звание, Ф.И.О.), рассмотрев материалы
___________________________________________________________________
розыскного дела N на _____________________________________________
(гражданство, фамилия, имя, отчество, дата,
месяц, год рождения, место рождения, место
регистрации или постоянного жительства),
fs24Установил,
что (Ф.И.О.) проходил по уголовному делу N_____, возбужденному
"_" _____ __ г. __ (указать, каким органом), в качестве обвиняемого
в совершении преступления, предусмотренного ст. __ Уголовного кодекса
Республики Казахстан.
Местный розыск (Ф.И.О.) объявлен от "_" ____ __ г., _________
(указать какого органа), розыскное дело N __ в (указать какого органа).
Международный розыск Ф.И.О. объявлен постановлением от
"_" ____ __ г. ____ (указать какого органа).
___________________________________________________________________
В ходе осуществления международного розыска по каналам
Интерпола _______ (излагаются результаты).
В связи с вышеизложенным на основании ____ (указывается
основание).
fs24Постановил:
Прекратить международный розыск _____________________________
(Ф.И.О., год рождения)
Постановление о прекращении международного розыска (Ф.И.О.);
направить в НЦБ Интерпола, копию постановления приобщить к
материалам розыскного дела.
Постановление составил _________________________(должность).
__________ _______________ ____________________
(звание) (подпись) (инициалы, фамилия)
"___" _______ г.
Приложение N 5
к Инструкции об объявлении
международного розыска,
исполнения и направления
компетентным органам
Республики Казахстан запросов
и поручений по линии Интерпола,
утвержденной совместным приказом
N ___ от "___"______ 200_г.
Ежегодное уведомление
о необходимости продолжения международного розыска
Начальнику НЦБ Интерпола
В дополнение к нашему запросу N ______ от ____________
Просим Вас продолжить международный розыск ________________
(указать Ф.И.О., год рождения)
В ходе проведения оперативно-розыскных мероприятий получены
следующие дополнительные сведения:_______________________________
или дополнительных сведений о разыскиваемом, его связях за
рубежом и местах возможного появления в ходе проведения
оперативно-розыскных мероприятий получено не было.
Начальник ______________________
(наименование органа)
_____________ ______________ ___________________
(звание) (подпись) (инициалы, фамилия)
"____" _____________ г.
Приложение N 6
к Инструкции об объявлении
международного розыска,
исполнения и направления
компетентным органам
Республики Казахстан запросов
и поручений по линии Интерпола,
утвержденной совместным приказом
N ___ от "___"______ 200_г.
Запрос
об объявлении лица, пропавшего без вести,
в международный розыск
Начальнику НЦБ Интерпола
Прошу Вас организовать международный розыск без вести пропавшего ________________________________________________________
(Ф.И.О., год рождения)
Заявление об исчезновении Ф.И.О. поступило дата __ от __ (степень родства), фамилия, имя, отчество, дата и место рождения, место регистрации.
Розыск (указать Ф.И.О.), розыскное дело N __ от _________г.
По факту исчезновения (Ф.И.О.) "_" _______ г. возбуждено уголовное дело N ___.
Постановление об объявлении (Ф.И.О.) в международный розыск прилагается.
Розыск ведется (наименование органа, проводящего расследование и розыск; телефонный код/телефон дежурной части, номер телетайпа и факса, почтовый адрес; исполнитель запроса: должность, звание, инициалы, фамилия, телефон).
Перечень сведений о разыскиваемом прилагается.
Розыск необходимо организовать на территории __ (указать государство либо дать их перечень, либо определить зону розыска по континентальному признаку, либо указать, что розыск следует объявить на территории всех государств-членов Интерпола, либо на территории всех государств-членов Интерпола, кроме...).
При обнаружении разыскиваемого необходимо предпринять следующие меры (испросить согласие лица на сообщение его адреса; передать его в учреждение, занимающееся защитой детей и несовершеннолетних, и сообщить об этом в ближайшее дипломатическое представительство).
Приложений: на __ листах;
__ фотографии;
__ дактилоскопические карты;
__ стоматологические карты.
Начальник _______________________
(наименование органа)
______________ ________________ _____________________
(звание) (подпись) (инициалы, фамилия)
Приложение N 7
к Инструкции об объявлении
международного розыска,
исполнения и направления
компетентным органам
Республики Казахстан запросов
и поручений по линии Интерпола,
утвержденной совместным приказом
N ___ от "___"______ 200_г.
Перечень сведений,
необходимых для объявления в международный
розыск лица, пропавшего без вести
Ф.И.О. разыскиваемого (если разыскиваемый ранее имел другие Ф.И.О., указать их причины, по которым они были изменены);
пол разыскиваемого лица;
расовый тип разыскиваемого лица;
полная дата и место рождения разыскиваемого;
место регистрации (постоянного жительства) разыскиваемого;
фамилия и имя отца разыскиваемого;
фамилия и имя матери разыскиваемого, ее девичья фамилия;
гражданство разыскиваемого (уточнить, являются ли эти сведения подтвержденными);
словесный портрет разыскиваемого (как можно более полный);
описание особых примет разыскиваемого (шрамы, татуировки, физические недостатки, пороки развития, ампутации, очки);
описание зубного аппарата, стоматологическая карта разыскиваемого;
функциональные особенности разыскиваемого (осанка, походка, речь, манеры, привычки);
какими иными Ф.И.О. (включая дату и место рождения) может пользоваться (уточнить, являются ли они данными другого реального лица); под какими кличками может быть известен;
реквизиты документов, удостоверяющих личность (серия, номер, дата выдачи, каким органом выданы заграничные и внутренние паспорта, водительские права), если разыскиваемый может использовать несколько фамилий, указать, на какую были выданы эти документы;
две фотографии разыскиваемого, по возможности анфас и правый профиль, размером 5x6 см хорошего качества (указать, когда были сделаны), при отсутствии указанных данных прилагаются имеющиеся;
если имеется - дактилоскопическая карта разыскиваемого;
род занятий разыскиваемого (указать все известные профессии, квалификации);
часто посещаемые им государства либо государства, которые может посетить;
какими языками владеет (основной и другие);
семейное положение разыскиваемого (фамилия супруга, дата и место заключения брака);
если разыскиваемый является психически больным, наркоманом, склонным к самоубийству, инфицированным, склонным к применению насилия, может быть вооружен - обязательно указать на это;
обстоятельства исчезновения (дата, место, вовлеченные в это лица, используемый автомобиль, информация о прежних исчезновениях).
Приложение N 8
к Инструкции об объявлении
международного розыска,
исполнения и направления
компетентным органам
Республики Казахстан запросов
и поручений по линии Интерпола,
утвержденной совместным приказом
N ___ от "___"______ 200_г.
Утверждаю Согласен
Начальник ДКП (СКП) Начальник ГУВД (УВД, УВДТ)
___________________ __________________________
___________________ __________________________
"___" _____________ "___" ____________________
(место печати)
Постановление
об объявлении лица, пропавшего без вести,
в международный розыск
Я______________________________________, рассмотрев материалы
розыскного дела N __, заведенного "__"________ г.
___________________________________________________________________
Установил:
что__ (указываются Ф.И.О. пропавшего без вести, обстоятельства исчезновения, от кого и когда поступило заявление об исчезновении). Местный розыск (указать Ф.И.О.) розыскное дело N __ от "__"_______г.
По факту исчезновения "_" __ _ г. возбуждено уголовное дело N_
По поступившим сведениям, разыскиваемый:
в настоящее время может находиться в ______________ (указать государство, возможный адрес, телефон и прочую информацию);
выехал из Республики Казахстан (указать, когда и куда);
намеревался выехать из Республики Казахстан в (указать, куда и с какой целью).
С учетом вышеизложенного
Постановил:
1. Объявить гражданина (указываются гражданство, фамилия, имя, отчество, дата рождения, место рождения, место регистрации или постоянного жительства) в международный розыск.
Розыск объявить на территории ______________________ (указать государство, либо дать их перечень, либо определить зону розыска по континентальному признаку, либо указать, что розыск следует объявить на территории).
2. Постановление об объявлении Ф.И.О. в международный розыск направить в НЦБ Интерпола, копию приобщить к материалам розыскного дела. Одновременно подготовить и направить в НЦБ Интерпола запрос об объявлении Ф.И.О. в международный розыск.

3. Жоғарыда көрсетiлген төлқұжат (немесе басқа құжат) шынында __________ (Т.А.Ә.) атына берiлген бе.
4. __________ (Т.А.Ә.), оның туыстарына немесе таныстарына көрсетiлген фотосуреттер бойынша танылды ма.
5. __________ (Т.А.Ә.) ұсынылған дактилоскопиялық карта бойынша идентификацияланды ма; дактилоскопиялық картаға қосымша берiлген дактилоскопиялық есептер бойынша тексерудiң нәтижелерi қандай.
6. Тексерiлушi адам туралы жедел анықтамалық, жедел-iздестiрiлушiлiк, иммиграциялық (керектiсi қалдырылсын) ___________ (мемлекет көрсетiлсiн).
Сонымен қатар, Сiзден, Интерпол Бас хатшылығының _________ (қандай, көрсетiлсiн) есептерiнде ___________ (Т.А.Ә.) туралы мәлiметтер бар ма, хабарлауыңызды өтiнемiн.
Қосымша: 1. Төлқұжаттың (немесе өзге де құжатының) көшiрмесi.
2. Фотосурет.
3. Дактилоскопиялық карта.
_________________________________________ бастығы
(органның атауы)
________________ ________________ ________________
(атағы) (қолы) (аты-жөнi, тегi)
"___"___________ __________ ж.
Халықаралық iздестiрудi жариялау,
Қазақстан Республикасы құзыреттi
органдарының Интерпол саласы бойынша
сұрау салулар мен тапсырмаларды
орындауы және жiберуi, сондай-ақ
оларды Интерполдың Қазақстан
Республикасындағы Ұлттық Орталық
бюросында өңдеу туралы
Нұсқаулығына N 16 қосымша
Интерполдың Қазақстан Республикасындағы
ҰОБ-ның есептерi бойынша заңды тұлғаны
Тексеру туралы сұрау салу
Интерполдың ҰОБ-ның бастығына
Сiлтеме N ___________ Шығыс N ___________
Заңды тұлғаларды Интерполдың деректер банкiлерi бойынша тексеру
__________________________________________ фактiсi (лерi) бойынша
(iшкi iстер органының атауы)
___________________________________ тексеру жүргiзедi (тексередi).
(жедел есеп iсi, қылмыстық iс,
тексерiлетiн материал, өтiнiш)
Тексеру (тергеу) барысында ______________________________________
_________________________________________________________________
____________________________ деректер алынды.
(ресми, жедел)
Осы iс бойынша мыналар өтуде
-----------------------------------------------------------------
! Орысша жазу ! Латынша жазу
-----------------------------------------------------------------
Тегі
Аты
Әкесiнiң аты
Бұрынғы тегi
(бар болса) екiншi аты
Лақап аты
Жынысы
Азаматтығы
Tуған датасы
Tуған жерi
Жеке басын куәландыратын
төлқұжатының немеce
куәлiгiнiң сериясы, нөмiрi,
берiлген датасы
Туған жері
-----------------------------------------------------------------
Сiзден Интерполдың Қазақстан Республикасындағы ҰОБ-ның
есептерi бойынша тексеруiңiздi өтiнемiн.
_____________________ бастығы
Халықаралық iздестiрудi жариялау,
Қазақстан Республикасы құзыреттi
органдарының Интерпол саласы бойынша
сұрау салулар мен тапсырмаларды
орындауы және жiберуi, сондай-ақ
оларды Интерполдың Қазақстан
Республикасындағы Ұлттық Орталық
бюросында өңдеу туралы
Нұсқаулығына N 17 қосымша
Шетелде тiркелген заңды тұлғаны
Тексеру туралы сұрау салу
(толтыру үлгісі)
Интерполдың ҰОБ-ның бастығына
Сiлтеме N _________ Шығыс N _________ "___"__________
Жедел орындалуы: ____________________________________
Компанияны тексеру туралы ___________________________
_______________________________________________________________
(iшкi iстер органның атауы)
(бұдан әрi оның толық анықталған деректерi көрсетiледi) (жедел
есеп iсi, қылмыстық iс, тексерiлетiн материал, өтiнiш) тексеру
жүргiзедi.
Тексеру барысында деректер алынды. Ресми, жедел
деректер ________________
Жоғарыда айтылғандардың негiзiнде Интерполдың ҰОБ-на
жүгiнуiңiздi сұраймын.
(шетел мемлекеттерiнiң полиция органдарына қойылатын
нақты сұрақтар)
Қосымша: келiсiм-шарттың көшiрмесi ___ бет.
IIБ-нiң бастығы __________________ _________________
(қолы) (тегi)
Халықаралық iздестiрудi жариялау,
Қазақстан Республикасы құзыреттi
органдарының Интерпол саласы бойынша
сұрау салулар мен тапсырмаларды
орындауы және жiберуi, сондай-ақ
оларды Интерполдың Қазақстан
Республикасындағы Ұлттық Орталық
бюросында өңдеу туралы
Нұсқаулығына N 18 қосымша
Жалған ақша белгiлерiн табу/алып қою фактiлерi туралы
Сұрау салу/хабарлама
Интерполдың ҰОБ-ның бастығына
Сiлтеме N
Шығыс N
Жедел орындалуы:
Жалған ақша белгiлерiн алып қою
Тексерудi (тергеудi) жүргiзушi
Тексеру барысында _______________________
(бұдан әрi оның толық анықталған деректерi көрсетiледi) жедел
деректерi алынды.
Осы жазылғандарға байланысты Интерполдың ҰОБ-на жүгiнуiңiздi
өтiнемiн.
(шетел мемлекеттерiне қойылатын нақты сұрақтар)
Қосымша:

3. Действительно ли на имя _________ (Ф.И.О.) выдавался вышеуказанный паспорт (или иной документ).
4. Был ли _________ (Ф.И.О.) опознан по прилагаемой фотографии его родственниками или знакомыми.
5. Был ли _______ (Ф.И.О.) идентифицирован по прилагаемой дактилоскопической карте; каковы результаты проверки прилагаемой дактилоскопической карты по дактилоскопическим учетам.
6. Имеются ли сведения о проверяемом лице в оперативно-справочных, криминалистических, оперативно-розыскных, иммиграционных учетах (оставить нужное) _________ (указать какого государства).
Прошу Вас также сообщить, имеются ли сведения о _____ (Ф.И.О.) в ________ (указать каких) учетах Генерального секретариата Интерпола.
О результатах прошу сообщить в _________ (наименование органа; телефонный код/телефон дежурной части, номер телетайпа и факса, почтовый адрес; исполнитель запроса: должность, звание, инициалы, фамилия, телефон).
Приложение: 1. Копия паспорта (или иного документа).
2. Фотография.
3. Дактилоскопическая карта.
Начальник _____________________ (наименование органа)
___________ _____________ ________________________
(звание) (подпись) (инициалы, фамилия)
"____"_______________г.
Приложение N 16
к Инструкции об объявлении
международного розыска,
исполнения и направления
компетентным органам
Республики Казахстан запросов
и поручений по линии Интерпола,
утвержденной совместным приказом
N ___ от "___"______ 200_г.
Запрос о проверке
физического лица по учетам НЦБ Интерпола
в Республике Казахстан
Начальнику НЦБ Интерпола
Ссылочный N _____ Исходящий N _____
Проверка физического лица по банкам данных Интерпола
___________________________________________________________________
(наименование органа внутренних дел)
проводит проверку (расследует) ____________________________________
(дело оперативного учета, уголовное
___________________________________________________________________
дело, проверочный материал, заявление)
по факту(ам) ______________________________________________________
В ходе проверки (расследования) получены __________________________
(официальные, оперативные)
данные, что _______________________________________________________
По данному делу проходит___________________________________________
-------------------------------------------------------------------
! Русское написание ! Латинское написание
-------------------------------------------------------------------
Фамилия
Имя
Отчество
Прежняя фамилия
Второе имя (при наличии)
Кличка
-------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
Пол
Гражданство
Дата рождения
Место рождения
Серия, номер, дата выдачи паспорта
либо документа,
удостоверяющего личность
Место рождения
-------------------------------------------------------------------
Прошу Вас проверить по учетам НЦБ Интерпола в Республике Казахстан.
Начальник _________________
Приложение N 17
к Инструкции об объявлении
международного розыска,
исполнения и направления
компетентным органам
Республики Казахстан запросов
и поручений по линии Интерпола,
утвержденной совместным приказом
N ___ от "___"______ 200_г.
Запрос о проверке
юридического лица, зарегистрированного за рубежом
(образец заполнения)
Начальнику НЦБ Интерпола
Ссылочный N ________ Исходящий N ______от __
Срочность ______________
О проверке компании __________________
_______________________________________________
(наименование органа внутренних дел)
проводит проверку (расследует)_______________________________
___________________________________________________________________
(далее указываются его полные установочные данные).
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(дело оперативного учета, уголовное дело, проверочный материал,
заявление)
по факту(ам) ______________________________________________________
В ходе проверки (расследования) получены
___________________________________________________________________
(официальные, оперативные данные)
В связи с изложенным прошу обратиться в НЦБ Интерпола______________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(конкретные вопросы, которые следует ставить перед органами
полиции иностранных государств)
Приложение: копия контракта на ___ листах.
Начальник УВД _____________ _______________
(подпись) (фамилия)
Приложение N 18
к Инструкции об объявлении
международного розыска,
исполнения и направления
компетентным органам
Республики Казахстан запросов
и поручений по линии Интерпола,
утвержденной совместным приказом
N ___ от "___"______ 200_г.
Запрос/сообщение
о факте обнаружения/изъятия фальшивых денежных знаков
Начальнику НЦБ Интерпола
Ссылочный N ______________
Исходящий N от ___________
Срочность ________________
Изъятие фальшивых денежных знаков
проводит проверку (расследует) _____________________________
В ходе проверки (расследования) получены оперативные данные,
что ______________________________________________________________
В связи с изложенным прошу обратиться в НЦБ Интерпола ______
__________________________________________________________________
(конкретные вопросы, которые следует ставить перед органами
полиции зарубежных стран)
Приложение:

1. Фотосурет
2. 88-1/Ғ нысан
3. Алып қойылған купюра
________________________________ бастығы
(тегi, қолы)
Халықаралық iздестiрудi жариялау,
Қазақстан Республикасы құзыреттi
органдарының Интерпол саласы бойынша
сұрау салулар мен тапсырмаларды
орындауы және жiберуi, сондай-ақ
оларды Интерполдың Қазақстан
Республикасындағы Ұлттық Орталық
бюросында өңдеу туралы
Нұсқаулығына N 19 қосымша
Жалған ақша белгiлерiн алып қою фактiсiнiң
88-1/F нысандағы есепке алу-тіркеу
-----------------------------------------------------------------

1. Фотография
2. Форма 88-1/F
3. Изъятая поддельная купюра
Начальник ________________________________
Фамилия, подпись
Приложение N 19
к Инструкции об объявлении
международного розыска,
исполнения и направления
компетентным органам
Республики Казахстан запросов
и поручений по линии Интерпола,
утвержденной совместным приказом
N ___ от "___"______ 200_г.
Учетно-регистрационная форма 88-1/F
факта изъятия фальшивых денежных знаков
-------------------------------------------------------------------

1. Алушы: Интерполдың Бас хатшылығы
-----------------------------------------------------------------
2. Жіберуші: Интерполы (Интерполдың ҰОБ-да толтырылады)
-----------------------------------------------------------------
3) Интерполдың ҰОБ құжатының нөмiрi мен датасы, жылы/айы/күнi
(Интерполдың ҰОБ-да толтырылады)
-----------------------------------------------------------------
4. Банкноттарды алып қою датасы мен орны: жылы/айы/күнi
-----------------------------------------------------------------
5) Интерполда тiркелген, белгiлi жалған ақшалардың суреттелуi
(егер де Интерполдың Индикативi белгiлi болса)
-----------------------------------------------------------------
Ұлттық ақша ! Эмиссионер-ел ! Алып қойылған ! Интерполдың
белгiсi және ! ! банкноттардың ! Индикативi
оның құндылығы! ! саны !
-----------------------------------------------------------------
6) Интерполда тiркелмеген жалған ақшалардың суреттелуi:
-----------------------------------------------------------------
а) Ұлттық банкнот (америкалық доллардан басқа)
-----------------------------------------------------------------
Ұлттық банкноттар ! Эмиссия датасы ! Сериялық нөмiрi !Алынып
және олардың ! немесе оған ! !қойылған
құндылығы ! рұқсат ! !банкноттардың
! ! !саны
------------------------------------------------------------------
б) Американдық банкноттар
------------------------------------------------------------------
Құнды.!Феде. !Тек. !Квад. !Ақша !Келесі !Шыққан! Алынып қойылған
лығы !ралды-!сері.!рант !бетінің!бетінің!жылы ! банкноттардың
!резер.!летін!нөмірі!клише !клише ! ! саны
!вті !әріп ! !нөмірі !нөмірі ! !
!банк ! ! ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
7) Сіз банкноттарды қосымша бересіз бе? /Иә? Жоқ?
------------------------------------------------------------------
Жалған ақшаның әрбiр вариантына, егер де бұл вариант Интерполда
тiркелмесе және оған Индикатив берiлмесе бiр банкнот мiндеттi
түрде қосымша берiледi.
------------------------------------------------------------------
Егер бар болса, Иә? Жоқ?
онда қандай санда Интерполдың ҰОБ Сiзге осы банкноттарды қайтаруға
тиiс пе?
------------------------------------------------------------------
8) Iске қатысы бар адамдар белгiлi ме? Иә? Жоқ? Егер бар болса,
оларды көрсетiңiз.
------------------------------------------------------------------
Тегi ! Аты, әкесiнiң ! Туған датасы ! Туған жерi ! Тiркеу орны
! аты ! ! ! (тұрғылықты
! ! ! ! жері)
------------------------------------------------------------------
9) банкноттарды табу жағдайының және оның қалайша осы iске қатысы
бар адамдардың қолына түскендiгiнiң қысқаша сипаттамасы (қажет
болғанда қосымша берiлсiн)
------------------------------------------------------------------
10) Арнайы нұсқаулықтар: (Интерполдың ҰОБ-да толтырылады)
------------------------------------------------------------------
11) Аталған нысанның көшiрмелерi жолданды: (Интерполдың ҰОБ-да
толтырылады)
------------------------------------------------------------------
Бастығы
Дата: жылы, айы, күнi
Халықаралық iздестiрудi жариялау,
Қазақстан Республикасы құзыреттi
органдарының Интерпол саласы бойынша
сұрау салулар мен тапсырмаларды
орындауы және жiберуi, сондай-ақ
оларды Интерполдың Қазақстан
Республикасындағы Ұлттық Орталық
бюросында өңдеу туралы
Нұсқаулығына N 20 қосымша
Баспалық және құйып жасалған нысандардың
заңсыз баспаханасын табу фактiсiнiң
88-1/Р нысандағы есепке алу-тіркеу
-----------------------------------------------------------------

1. Получатель: Генеральный секретариат Интерпола.
-------------------------------------------------------------------
2. Отправитель: Интерпол _________ (заполняется в НЦБ Интерпола)
-------------------------------------------------------------------
3. Дата и номер документа НЦБ Интерпола число/месяц/год:
(заполняется в НЦБ Интерпола)
-------------------------------------------------------------------
4. Дата и место изъятия банкнот: число/месяц/год:
-------------------------------------------------------------------
5. Описание известных подделок, зарегистрированных Интерполом (если
известен Индикатив Интерпола)
-------------------------------------------------------------------
Национальный |Страна- | Количество |Индикатив Интерпола
денежный знак и|эмиссионер|изъятых банкнот|
его достоинство| | |
-------------------------------------------------------------------
6. Описание подделок, не зарегистрированных Интерполом:
-------------------------------------------------------------------
а) Национальные банкноты (кроме американских долларов):
-------------------------------------------------------------------
Национальные | Дата эмиссии |Серийный номер|Количество изъятых
банкноты и их|или разрешения| |банкнот
достоинство |на нее | |
-------------------------------------------------------------------
б) Американские банкноты:
-------------------------------------------------------------------
Досто-|Феде- |Конт-|Номер| Номер | Номер |Год |Количество изъятых
инство|ральный|роль-|квад-| клише | клише |вы- |банкнот
|резерв-|ная |ранта|лицевой|оборот-|пус-|
|ный |буква| |стороны|ной |ка |
|банк | | | |стороны| |
-------------------------------------------------------------------
7. Прилагаете ли Вы банкноты? | Да? Нет?
-------------------------------------------------------------------
Если да, то какое Да? Нет?
количество
Должно ли НЦБ
Интерпола
вернуть вам эти
банкноты?
-------------------------------------------------------------------
8. Известны ли лица, причастные к делу? Да? Нет?
-------------------------------------------------------------------
Фамилия| Имя, |Дата рождения|Место |Место регистрации
|Отчество| |рождения |(постоянного жительства)
-------------------------------------------------------------------
9. Краткое описание обстоятельства обнаружения банкноты и того,
каким образом она оказалась у лиц, причастных к данному делу.
-------------------------------------------------------------------
10. Специальные инструкции: (заполняется в НЦБ Интерпола)
-------------------------------------------------------------------
11. Копии данной формы направлены: (заполняется в НЦБ Интерпола)
-------------------------------------------------------------------
Начальник
Дата: число, месяц, год.
Приложение N 20
к Инструкции об объявлении
международного розыска,
исполнения и направления
компетентным органам
Республики Казахстан запросов
и поручений по линии Интерпола,
утвержденной совместным приказом
N ___ от "___"______ 200_г.
Учетно-регистрационная форма 88-1/Р
факта обнаружения нелегальной типографии,
печатных и литейных форм
-------------------------------------------------------------------

1. Алушы:
-----------------------------------------------------------------
2. Жіберуші:
-----------------------------------------------------------------
3) Интерполдың ҰОБ құжатының нөмiрi мен датасы, жылы/айы/күнi
(Интерполдың ҰОБ-да толтырылады)
-----------------------------------------------------------------
4. Банкноттарды алып қою датасы мен орны: жылы/айы/күнi
-----------------------------------------------------------------
5) Интерполда тiркелген, белгiлi жалған ақшалардың суреттелуi
(егер де Интерполдың Индикативi белгiлi болса)
-----------------------------------------------------------------
Ұлттық ақшалық! Эмиссионер-ел ! Саны ! Интерполдың
белгi және ! ! ! Индикативi
оның құндылығы! ! !
-----------------------------------------------------------------
6) Интерполда тiркелмеген, қолдан жасалған ақшалардың суреттелуi:
-----------------------------------------------------------------
а) Ұлттық банкнот (америка долларынан басқа)
-----------------------------------------------------------------
Ұлттық банкноттар ! Эмиссия датасы ! Сериялық нөмiрi !Алынып
және олардың ! немесе оған ! !қойылған
құндылығы ! рұқсат ! !банкноттардың
! ! !саны
------------------------------------------------------------------
б) Американдық банкноттар
------------------------------------------------------------------
Құнды.!Феде. !Тек. !Квад. !Ақша !Келесі !Шыққан! Банкноттардың
лығы !ралды-!сері.!рант !бетінің!бетінің!жылы ! саны
!резер.!летін!нөмірі!клише !клише ! !
!вті !әріп ! !нөмірі !нөмірі ! !
!банк ! ! ! ! ! !
------------------------------------------------------------------
7. Алып қойылған жабдықтар, мүлік, материалдар
------------------------------------------------------------------
8) Сіз банкноттарды қосымша бересіз бе? /Иә? Жоқ?
------------------------------------------------------------------
(егер әңгіме Индикатив алмаған жалған ақшалар жайлы болса, мiндеттi
түрде қосымша беру қажет)
------------------------------------------------------------------
Интерполдың ҰОБ Сiзге осы банкноттарды қайтаруға тиiс пе? Иә? Жоқ?
------------------------------------------------------------------
9) Iс бойынша өткен адамдар (тікелей дайындаушының тегін "Х"
белгілеңіз)
------------------------------------------------------------------
Тегi ! Аты, әкесiнiң ! Туған датасы ! Туған жерi ! Тiркеу орны
! аты ! ! ! (тұрғылықты
! ! ! ! жері)
------------------------------------------------------------------
10) банкноттарды табу жағдайының қысқаша сипаттамасы
------------------------------------------------------------------
11) Арнайы нұсқаулықтар: (Интерполдың ҰОБ-да толтырылады)
------------------------------------------------------------------
12) Аталған нысанның көшiрмелерi жолданды: (Интерполдың ҰОБ-да
толтырылады)
------------------------------------------------------------------
Бастығы
Дата: жылы, айы, күнi
Халықаралық iздестiрудi жариялау,
Қазақстан Республикасы құзыреттi
органдарының Интерпол саласы бойынша
сұрау салулар мен тапсырмаларды
орындауы және жiберуi, сондай-ақ
оларды Интерполдың Қазақстан
Республикасындағы Ұлттық Орталық
бюросында өңдеу туралы
Нұсқаулығына N 21 қосымша
Мәдени құндылықтардың ұрлануы/табылуы туралы
Хабарлама
Интерполдың ҰОБ-ның бастығына
Сiлтеме N _____________
Шығыс N _______________
Жедел орындалуы N ___________
Мәдени құндылықтардың ұрлануы/табылуы
__________________________________________________________________
(iшкi iстер органының атауы)
_____________________________________________ фактiлерi бойынша
____________________________________________________________ тексеру
(жедел есеп iсi, қылмыстық iс, тексерiлетiн материал, өтiнiш)
жүргiзедi (тексередi).
Тексеру (тергеу) барысында _______________________________________
__________________________________________________________________
_____________________________ деректер алынды.
(ресми, жедел)
Сiзден, жазылғандарға орай
А - ұрланған заттарға халықаралық iздестiру жариялауыңызды;
Б - күдiктi жағдайда табылған құралдар туралы ақпаратты,
олардың қайдан шыққандығын анықтау мақсатында таратуыңызды;
С-
_________________________________________________________________
(шетел мемлекеттерiнiң полиция органдарына қойылатын басқа да
________________________________________ өтiнемiн.
нақты сұрақтар)
Қосымша:

1. Получатель:
-------------------------------------------------------------------
2. Отправитель:
-------------------------------------------------------------------
3. Дата и номер документа НЦБ Интерпола число/месяц/год:
(заполняется в НЦБ Интерпола)
-------------------------------------------------------------------
4. Дата и место изъятия банкнот: число/месяц/год:
-------------------------------------------------------------------
5. Описание известных подделок, зарегистрированных Интерполом (если
известен Индикатив Интерпола)
-------------------------------------------------------------------
Национальный |Страна-эмиссионер |Количество|Индикатив Интерпола
денежный знак и| | |
его достоинство| | |
-------------------------------------------------------------------
6. Описание подделок, не зарегистрированных Интерполом:
-------------------------------------------------------------------
а) Национальные банкноты (кроме американских долларов):
-------------------------------------------------------------------
Национальные |Дата эмиссии или |Серийный номер |Количество изъятых
банкноты и их|разрешения на нее| |банкнот
достоинство | | |
-------------------------------------------------------------------
б) Американские банкноты
-------------------------------------------------------------------
Досто-|Феде- |Конт-|Номер | Номер |Номер клише|Год выпуска|Кол-во
инство|ральный|роль-|квад- |лицевой|оборотной | |банкнот
|резерв-|ная |ранта |стороны|стороны | |
|ный |буква| | | | |
|банк | | | | | |
-------------------------------------------------------------------
7. Изъятое оборудование, имущество, материалы
-------------------------------------------------------------------
8. Прилагаете ли Вы банкноты? Да? Нет?
-------------------------------------------------------------------
(Прилагать обязательно, когда речь идет о подделках, не получивших
Индикатива)
-------------------------------------------------------------------
Должно ли НЦБ Интерпола вернуть Вам эти банкноты? Да? Нет?
-------------------------------------------------------------------
9. Лица, проходящие по делу отметьте крестом
-------------------------------------------------------------------
Фамилия| Имя, |Дата рождения|Место рождения|Место регистрации
|Отчество| | |жительства
-------------------------------------------------------------------
10. Краткое описание обстоятельства обнаружения банкноты
-------------------------------------------------------------------
11. Специальные инструкции: (заполняется в НЦБ Интерпола)
-------------------------------------------------------------------
12. Копии данной формы направлены: (заполняется в НЦБ Интерпола)
-------------------------------------------------------------------
Начальник
Дата: число, месяц, год.
Приложение N 21
к Инструкции об объявлении
международного розыска,
исполнения и направления
компетентным органам
Республики Казахстан запросов
и поручений по линии Интерпола,
утвержденной совместным приказом
N ___ от "___"______ 200_г.
Сообщение
о хищении/обнаружении культурных ценностей
Начальнику НЦБ Интерпола
Ссылочный N _____
Исходящий N _____
Срочность _______
Хищение/обнаружение культурных ценностей
_____________________________________________________________
(наименование органа внутренних дел)
проводит проверку (расследует) ______________________________
(дело оперативного учета, уголовное дело, проверочный
материал, заявление)
по факту ____________________________________________________
В ходе проверки (расследования) получены ____________________
(официальные, оперативные)
данные, что _________________________________________________
В связи с изложенным прошу Вас
А - объявить международный розыск похищенных вещей.
Б - распространить информацию о предметах, обнаруженных при
подозрительных обстоятельствах с целью установления их происхождения.
С -
_____________________________________________________________
(другие конкретные вопросы, которые следует ставить перед
органами полиции иностранных государств)
Приложения:

1. Фотосурет.
Халықаралық iздестiрудi жариялау,
Қазақстан Республикасы құзыреттi
органдарының Интерпол саласы бойынша
сұрау салулар мен тапсырмаларды
орындауы және жiберуi, сондай-ақ
оларды Интерполдың Қазақстан
Республикасындағы Ұлттық Орталық
бюросында өңдеу туралы
Нұсқаулығына N 22 қосымша
Есiрткiнiң заңсыз айналымының фактiлерi туралы
Сұрау салу/Хабарлама
Интерполдың ҰОБ-ның бастығына
Сiлтеме N _____________
Шығыс N _______________
Жедел орындалуы N ___________
Есiрткiнiң заңсыз айналымы ("ST - хабарлама")
__________________________________________________________________
(iшкi iстер органының атауы)
_____________________________________________ фактiлерi бойынша
(жедел есеп iсi, қылмыстық iс,
___________________________________ тексеру жүргiзедi (тексередi).
тексерiлетiн материал, өтiнiш)
Тексеру (тергеу) барысында _______________________________________
__________________________________________________________________
_____________________________ деректер алынды.
(ресми, жедел)
Сiзден, жазылғандарға байланысты ___________________________
__________________________________________________________________
(шетел мемлекеттерiнiң полиция органдарына қойылатын
нақты сұрақтар)
Қосымша: "ST - хабарлама" бет.
____________________ бастығы
Халықаралық iздестiрудi жариялау,
Қазақстан Республикасы құзыреттi
органдарының Интерпол саласы бойынша
сұрау салулар мен тапсырмаларды
орындауы және жiберуi, сондай-ақ
оларды Интерполдың Қазақстан
Республикасындағы Ұлттық Орталық
бюросында өңдеу туралы
Нұсқаулығына N 23 қосымша
Есiрткiнiң заңсыз айналымының фактiлерi туралы
Сұрау салу/Хабарлама
(ST - нысан)
Интерполдың ҰОБ-ның бастығына
Сiлтеме N _____________
Шығыс N _______________
Жедел орындалуы N ___________
Есiрткiнiң заңсыз айналымы ("ST - нысан")
__________________________________________________________________
(iшкi iстер органының атауы)
_____________________________________________ фактiлерi бойынша
(жедел есеп iсi, қылмыстық iс,
___________________________________ тексеру жүргiзедi (тексередi).
тексерiлетiн материал, өтiнiш)
200_ ж. _____ _____ Сiздiң мекен-жайыңызға шығыс N ___ ____ ж.
"ST - хабарлама" жолданды.
Тексеру (тергеу) барысында ұсынылған "ST-нысанда" жазылғандарды
қамтитын _____________________ қосымша ақпарат алынды.
(ресми, жедел)
Сiзден, жазылғандарға орай ______________________________________
_________________________________________________________________
(шетел мемлекеттерiнiң полиция органдарына қойылатын
нақты сұрақтар)
Қосымша:
1. "ST - нысан" 2 бет.

1. Фотография.
Приложение N 22
к Инструкции об объявлении
международного розыска,
исполнения и направления
компетентным органам
Республики Казахстан запросов
и поручений по линии Интерпола,
утвержденной совместным приказом
N ___ от "___"______ 200_г.
Запрос/сообщение
о факте незаконного оборота наркотиков ("ST-сообщение")
Начальнику НЦБ Интерпола
Ссылочный N ____
Исходящий N ____
Срочность __________
Незаконный оборот наркотиков ("ST-сообщение")
_____________________________________________________________
(наименование органа внутренних дел) проводит проверку
_____________________________________________________________
(расследует) (дело оперативного учета, уголовное дело,
_____________________________________________________________
проверочный материал, заявление)
по факту _______________________
В ходе проверки (расследования) получены ____________________
(официальные,
_____________________________________________________________
оперативные) данные, что
В связи с изложенным прошу Вас ______________________________
(конкретные вопросы, которые следует ставить перед органами
полиции иностранных государств)
Приложение: "ST-сообщение" на __ листах
Начальник_________________
Приложение N 23
к Инструкции об объявлении
международного розыска,
исполнения и направления
компетентным органам
Республики Казахстан запросов
и поручений по линии Интерпола,
утвержденной совместным приказом
N ___ от "___"______ 200_г.
Запрос/сообщение
о факте незаконного оборота наркотиков ("ST-форма")
Начальнику НЦБ Интерпола
Ссылочный N ____
Исходящий N ____
Срочность _________
Незаконный оборот наркотиков ("ST-сообщение")
_____________________________________________________________
(наименование органа внутренних дел) проводит проверку
_____________________________________________________________
(расследует)
по факту ___________________________________________________.
(дело оперативного учета, уголовное дело,
проверочный материал, заявление)
по факту ____________________________________________________
__ 200__г. в Ваш адрес исх. N _ от ____ г. было направлено
"ST-сообщение".
В ходе проверки (расследования) получена дополнительная ___________________________________________________________________
(официальная, оперативная)
информация, содержание которой изложено в прилагаемой "ST-форме".
В связи с изложенным прошу Вас ____________________________________
___________________________________________________________________
(конкретные вопросы, которые следует ставить перед органами полиции
иностранных государств)
Приложения:
1. "ST-форма" на 2 листах.

2. 3 дана фотосуреттер.
3. Дактилоскопиялық карта 1 бетте
___________________________ бастығы
Халықаралық iздестiрудi жариялау,
Қазақстан Республикасы құзыреттi
органдарының Интерпол саласы бойынша
сұрау салулар мен тапсырмаларды
орындауы және жiберуi, сондай-ақ
оларды Интерполдың Қазақстан
Республикасындағы Ұлттық Орталық
бюросында өңдеу туралы
Нұсқаулығына N 24 қосымша
Атыс қаруын және оқ-дәрілерді тексеру
/IWETS жүйесiне қою туралы Хабарлама/
Сұрау салу
Интерполдың ҰОБ-ның бастығына
Сiлтеме N _____________
Шығыс N _______________
Жедел орындалуы: ___________
Тексерiлуге/IWETS жүйесiнiң есебiне қоюға арналған атыс қаруы/
оқ-дәрiлер туралы мәлiмет.
________________________________________________ фактiлерi бойынша
(жедел есеп iсi, қылмыстық iс,
____________________________________ тексеру жүргiзедi (тексередi).
тексерiлетiн материал, өтiнiш)
Сiзден, жазылғандарға орай аталған қару/оқ-дәрiлердi тексерiп/IWETS
жүйесiнiң есебiне қоюыңызды өтiнемiн.
__________________________________________________________________
(шетел мемлекеттерiнiң полиция органдарына қойылатын
нақты сұрақтар)
Қосымша: "IWETS - нысан" _____ бет.
_________________________ бастығы

2. Фотография, 3 экземпляра.
3. Дактилоскопическая карта на листе.
Начальник
Приложение N 24
к Инструкции об объявлении
международного розыска,
исполнения и направления
компетентным органам
Республики Казахстан запросов
и поручений по линии Интерпола,
утвержденной совместным приказом
N ___ от "___"______ 200_г.
Запрос/сообщение
о проверке/постановке огнестрельного оружия
и боеприпасов в систему IWETS
Начальнику НЦБ Интерпола
Ссылочный N ____
Исходящий N ____
Срочность__________
Сведения об огнестрельном оружии/боеприпасах для проверки/
постановки на учет в систему IWETS
проводит проверку (расследует) _______________
по факту _____________________________________
В ходе проверки (расследования) получены ____________________
(официальные, оперативные)
данные, что ______________________
В связи с изложенным прошу Вас проверить/поставить на учет в
систему IWETS указанное огнестрельное оружие/боеприпасы____________
___________________________________________________________________
(другие конкретные вопросы, которые следует ставить перед органами
полиции иностранных государств)
Приложение: "IWETS - форма" на __ листах
Начальник ____________________________