Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын заңды тұлғалардың есеп беру ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 29 мамырдағы N 179 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 7 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 2394. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 173 қаулысымен.(V043381)
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы  Заңына  сәйкес, зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын заңды тұлғалар қызметiнiң айқындылығы мен тиiмдiлiк дәрежесiн арттыру мақсатында, сондай-ақ жинақтаушы зейнетақы қорларының салымшылары мен алушыларының құқықтарын және заңмен қорғалатын мүдделерiн қорғау мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы қаулы етеді:
Ескерту. Кіріспеге өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Төрағасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 77, ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Төрағасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 145 бірлескен   қаулысымен .
1. Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын заңды тұлғалардың есеп беру ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы күшiне енген күннен бастап Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы Директоратының "Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегi қызметтi жүзеге асыратын ұйымдардың есеп берушiлiгi туралы" 2000 жылғы 23 қазандағы N 697  қаулысының  (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 1307 тiркелген, "Қазақстанның бағалы қағаздар рыногы" журналында 2000 жылғы желтоқсанда жарияланған, N 12) күшi жойылды деп танылсын.
3. Қаржылық қадағалау департаментi (Бахмутова Е.Л.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күннен бастап он күндiк мерзiмде оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi орталық аппаратының барлық мүдделi бөлiмшелерiне, зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға, жинақтаушы зейнетақы қорларына, "Активтерді басқарушылар қауымдастығы" қауымдастық нысанындағы заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ә.Ғ. Сәйденовке жүктелсін.

Об утверждении Правил представления отчетности юридическими лицами, осуществляющими инвестиционное управление пенсионными активами
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 мая 2003 года № 179. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 июля 2003 года № 2394. Утратило силу - постановлением Правления Национального Банка РК от 15 декабря 2004 года № 173 (V043381) (вводится в действие с 1 февраля 2005 года)
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", в целях повышения степени прозрачности и эффективности функционирования юридических лиц, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами, а также в целях защиты прав и охраняемых законом интересов вкладчиков и получателей накопительных пенсионных фондов, Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
Сноска. Преамбула с изменениями - совместным постановлением Правлений Национального Банка РК от 24 мая 2004 года N 77 и Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года N 145.
1. Утвердить прилагаемые Правила представления отчетности юридическими лицами, осуществляющими инвестиционное управление пенсионными активами.
2. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившим силу постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам  от 23 октября 2000 года N 697 "Об отчетности организаций, осуществляющих деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1307, опубликованное в декабре 2000 года в журнале "Рынок ценных бумаг Казахстана" N 12).
3. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е.Л.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения всех заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан, организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами, накопительных пенсионных фондов, объединения юридических лиц в форме Ассоциации "Ассоциация управляющих активами".
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.

5. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін күшіне енеді.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi Басқармасының
"Зейнетақы активтерiн
инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын заңды
тұлғалардың есеп беру
ережесiн бекiту туралы"
2003 жылғы 29 мамырдағы
N 179 қаулысымен
бекiтiлген
Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге
асыратын заңды тұлғалардың есеп беру ережесi
Осы Ереже  "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi туралы" "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" ,   "Қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу мен қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес әзiрлендi және зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын заңды тұлғалардың есеп бepу тәртiбi мен мерзiмiн белгiлейдi.
Ескерту. Кіріспеге өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Төрағасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 77, ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Төрағасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 145 бірлескен   қаулысымен .
1-тарау. Осы Ережеде пайдаланылатын ұғымдар
1. Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын заңды тұлға - жинақтаушы зейнетақы қорларының зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйым немесе зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды дербес жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қоры.
2. Жинақтаушы зейнетақы қоры - зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерiн жүзеге асыру жөнiндегі қызметтi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртiппен зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын заңды тұлға.
3. Уәкiлеттi орган - қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттiк орган. <*>
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Төрағасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 77, ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Төрағасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 145 бірлескен   қаулысымен .
2-тарау. Есептi жасау және беру тәртiбi
4. Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын заңды тұлға уәкiлеттi органға:
1) апта сайын ағымдағы аптаның бейсенбi күнi Астана қаласының уақытымен 16.00-ден кешiктiрмей өткен аптаның сейсенбiсiнен бастап ағымдағы аптаның дүйсенбiсiн қоса алғандағы кезең үшiн мынадай есептердi:
осы Ереженiң 1-қосымшасына сәйкес есептi кезеңнiң әрбiр жеке күнтiзбелiк күнiнiң соңындағы жағдай бойынша зейнетақы активтерiнiң құны туралы анықтама (зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдар үшiн - зейнетақы активтерi инвестициялық басқарудағы әрбiр жинақтаушы зейнетақы қоры бөлiгiнде);
осы Ереженiң 2-қосымшасына сәйкес есептi кезеңнiң соңғы жұмыс күнiнiң соңындағы жағдай бойынша зейнетақы активтерiнiң құрылымы туралы есеп (зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдар үшiн - зейнетақы активтерi инвестициялық басқарудағы әрбiр жинақтаушы зейнетақы қоры бөлiгiнде);

5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Национального Банка
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 мая 2003 года N 179
"Об утверждении Правил
представления отчетности
юридическими лицами,
осуществляющими инвестиционное
управление пенсионными активами"
Правила
представления отчетности юридическими лицами,
осуществляющими инвестиционное управление пенсионными активами
Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан " О Национальном Банке Республики Казахстан", "  О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", " О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и устанавливают порядок и сроки представления отчетности юридическими лицами, осуществляющими инвестиционное управление пенсионными активами. <*>
Сноска. Преамбула с изменениями - совместным постановлением Правлений Национального Банка РК от 24 мая 2004 года N 77 и Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года N 145 .
Глава 1. Понятия, используемые в настоящих Правилах
1. Юридическое лицо, осуществляющее инвестиционное управление пенсионными активами - организация, осуществляющая инвестиционное управление пенсионными активами накопительных пенсионных фондов или накопительный пенсионный фонд, самостоятельно осуществляющий инвестиционное управление пенсионными активами.
2. Накопительный пенсионный фонд - юридическое лицо, осуществляющее деятельность по привлечению пенсионных взносов и пенсионным выплатам, а также деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
3. Уполномоченный орган - государственный орган, осуществляющий регулирование и надзор финансового рынка и финансовых организаций. <*>
Сноска. Пункт 3 в новой редакции - совместным постановлением Правлений Национального Банка РК от 24 мая 2004 года N 77 и Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года N 145 .
Глава 2. Порядок составления и представления отчетности
4. Юридическое лицо, осуществляющее инвестиционное управление пенсионными активами представляет в уполномоченный орган:
1) еженедельно, не позднее 16.00 часов времени города Астаны четверга текущей недели за период со вторника истекшей недели по понедельник текущей недели включительно, следующую отчетность:
справку о стоимости пенсионных активов по состоянию на конец каждого отдельного календарного дня отчетного периода в соответствии с Приложением 1 к настоящим Правилам (для организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами - в разрезе каждого накопительного пенсионного фонда, чьи пенсионные активы находятся в инвестиционном управлении);
отчет о структуре пенсионных активов по состоянию на конец последнего рабочего дня отчетного периода в соответствии с Приложением 2 к настоящим Правилам (для организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами - в разрезе каждого накопительного пенсионного фонда, чьи пенсионные активы находятся в инвестиционном управлении);

2) осы Ереженiң 3 және 4-қосымшаларына сәйкес апта сайын аптаның бiрiншi жұмыс күнi Астана қаласының уақытымен 16.00-ден кешiктiрмей зейнетақы активтерiн (зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдар үшiн - зейнетақы активтерi инвестициялық басқарудағы әрбiр жинақтаушы зейнетақы қоры бөлiгiнде) және меншiктi активтердi инвестициялау бойынша жасалған мәмiлелер туралы есептi өткен аптаның әрбiр жеке жұмыс күнi үшiн;
3) ай сайын ағымдағы айдың төртiншi жұмыс күнi Астана қаласының уақытымен 18.00-ден кешiктiрмей өткен айдың соңғы күнтiзбелiк күнiндегi жағдай бойынша осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында белгiленген есептi ұсынады. <*>
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Төрағасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 77, ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Төрағасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 145 бірлескен   қаулысымен .
5. Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйым уәкiлеттi органға:
1) апта сайын ағымдағы аптаның бейсенбi күнi Астана қаласының уақытымен 16.00-ден кешiктiрмей өткен аптаның сейсенбiсiнен бастап ағымдағы аптаның дүйсенбiсiн қоса алғандағы кезең үшiн мынадай есептердi:
осы Ереженiң 5-қосымшасына сәйкес есептi кезеңнiң соңғы жұмыс күнiнiң соңындағы жағдай бойынша меншiктi активтердiң құрылымы туралы есеп;
осы Ереженiң 6-қосымшасына сәйкес есептi кезеңнiң соңғы жұмыс күнiнiң соңындағы жағдай бойынша бухгалтерлiк баланс;
осы Ереженiң 7-қосымшасына сәйкес есептi кезеңнiң соңғы жұмыс күнiнiң соңындағы жағдай бойынша кiрiстер және шығыстар туралы есеп;
2) ай сайын ағымдағы айдың төртiншi жұмыс күнi Астана қаласының уақытымен 18.00-ден кешiктiрмей өткен айдың соңғы күнтiзбелiк күнiнiң соңындағы жағдай бойынша мынадай есептердi:
осы Ереженiң 6-қосымшасына сәйкес бухгалтерлiк балансты;
осы Ереженiң 7-қосымшасына сәйкес кiрiстер және шығыстар туралы есептi;
осы Ереженiң 5-қосымшасына сәйкес меншiк активтерiнiң құрылымы туралы есептi; <*>
3) жыл сайын есептi жылдың 1 қаңтарынан бастап 31 желтоқсанға дейiнгi кезең үшiн ағымдағы жылдың 1 сәуiрiне дейiнгi мерзiмде:
осы Ереженiң 6-қосымшасына сәйкес бухгалтерлiк балансты;
осы Ереженiң 7-қосымшасына сәйкес кiрiстер және шығыстар туралы есептi;
осы Ереженiң 8-қосымшасына сәйкес ақша қозғалысы туралы есептi;
осы Ереженiң 9-қосымшасына сәйкес меншiк капиталындағы өзгерiстер туралы есептi;
қаржылық есепке түсiндiрме жазбаны;
есептi жылдың қаржылық есебiне жүргiзiлген аудит нәтижелерi бойынша аудиторлық есептi ұсынады.

2) еженедельно, не позднее 16.00 часов времени города Астаны первого рабочего дня недели, отчеты о совершенных сделках по инвестированию пенсионных активов (для организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами - в разрезе каждого накопительного пенсионного фонда, чьи пенсионные активы находятся в инвестиционном управлении) и собственных активов за каждый отдельный рабочий день истекшей недели в соответствии с Приложениями 3 и 4 к настоящим Правилам;
3) ежемесячно, не позднее 18.00 часов времени города Астаны четвертого рабочего дня текущего месяца, отчетность, установленную подпунктами 1) и 2) настоящего пункта, по состоянию на конец последнего календарного дня истекшего месяца. <*>
Сноска. Пункт 4 с изменениями - совместным постановлением Правлений Национального Банка РК от 24 мая 2004 года N 77 и Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года N 145 .
5. Организация, осуществляющая инвестиционное управление пенсионными активами, представляет в уполномоченный орган:
1) еженедельно, не позднее 16.00 часов времени города Астаны четверга текущей недели за период со вторника истекшей недели по понедельник текущей недели включительно, следующую отчетность:
отчет о структуре собственных активов по состоянию на конец последнего рабочего дня отчетного периода в соответствии с Приложением 5 к настоящим Правилам;
бухгалтерский баланс по состоянию на конец последнего рабочего дня отчетного периода в соответствии с Приложением 6 к настоящим Правилам;
отчет о доходах и расходах по состоянию на конец последнего рабочего дня отчетного периода в соответствии с Приложением 7 к настоящим Правилам;
2) ежемесячно, не позднее 18.00 часов времени города Астаны четвертого рабочего дня текущего месяца, следующую отчетность по состоянию на конец последнего календарного дня истекшего месяца:
бухгалтерский баланс в соответствии с Приложением 6 к настоящим Правилам;
отчет о доходах и расходах в соответствии с Приложением 7 к настоящим Правилам;
отчет о структуре собственных активов в соответствии с Приложением 5 к настоящим Правилам;
3) ежегодно за период с 01 января по 31 декабря отчетного года, в срок до 01 апреля текущего года:
бухгалтерский баланс в соответствии с Приложением 6 к настоящим Правилам;
отчет о доходах и расходах в соответствии с Приложением 7 к настоящим Правилам;
отчет о движении денег в соответствии с Приложением 8 к настоящим Правилам;
отчет об изменениях в собственном капитале в соответствии с Приложением 9 к настоящим Правилам;
пояснительную записку к финансовой отчетности;
аудиторский отчет, по результатам проведенного аудита финансовой отчетности за отчетный год. <*>

Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Төрағасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 77, ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Төрағасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 145 бірлескен   қаулысымен .
6. Есеп қағаз және электрондық тасымалдаушыларда жасалады. <*>
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Төрағасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 77, ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Төрағасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 145 бірлескен   қаулысымен .
6-1. Қағаз тасымалдаушыдағы есеп ерiктi нысанда жасалған және зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын заңды тұлғаның басшысы қол қойған iлеспе хатпен бiрге жiберiледi. <*>
Ескерту. 6-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Төрағасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 77, ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Төрағасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 145 бірлескен   қаулысымен .
7. Есептiң барлық парақтары номерленедi, уәкiлеттi органға жiберiлген кезде парақтың жалпы саны iлеспе хатта көрсетiледi.
8. Түзетiлгенi және өшiрiлгенi бар есеп зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын заңды тұлғаға қайтаруға жатады.
8-1. Қағаз тасымалдаушысында ұсынылған есептегi мәлiметтер электрондық тасымалдаушыда ұсынылған есептегi мәлiметтермен бiрдей болуы тиiс. <*>
Ескерту. 8-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Төрағасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 77, ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Төрағасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 145 бірлескен   қаулысымен .
9. Ұсынылып отырған есепке өзгерiстер және/немесе толықтырулар енгiзiлген жағдайда зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын заңды тұлға уәкiлеттi органға өзгерiстер және/немесе толықтырулар енгiзу қажет болған себебiн түсiндiре отырып, есептiң түзетiлген нұсқасын бередi.
10. Уәкiлеттi орган есептi қараған кезде зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын заңды тұлғадан есепте көрсетiлген ақпараттарды тексеру үшiн қажеттi мәлiметтер мен құжаттарды сұратуға құқылы.
11. Есепті уақытылы бермегені, есеп бермегені немесе есепте шынайы емес мәліметтер бергені үшін зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын заңды тұлға және оның лауазымды тұлғалары Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береді.
Зейнетақы активтерін
инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын заңды
тұлғалардың есеп
беру ережесіне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Төрағасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 77, ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Төрағасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 145 бірлескен   қаулысымен .
Зейнетақы активтерінің құны туралы
Анықтама
__________________ бастап _______________ дейінгі кезең үшін
[жинақтаушы зейнетақы қорының қысқартылған атауы, ілік септігінде}[зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымның қысқартылған атауы, ілік септігінде} немесе [зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды дербес жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қорының қысқартылған атауы, ілік септігінде}
____________________________________________________________________
N |     Көрсеткіш        |күні,|күні,|күні,|күні,|күні,|күні,|күні,
Р/с|                      |айы  |айы  |айы  |айы  |айы  |айы  |айы
____________________________________________________________________

Сноска. Пункт 5 с изменениями - совместным постановлением Правлений Национального Банка РК от 24 мая 2004 года N 77 и Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года N 145 .
6. Отчетность составляется на бумажном и электронном носителях. <*>
Сноска. Пункт 6 в новой редакции - совместным постановлением Правлений Национального Банка РК от 24 мая 2004 года N 77 и Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года N 145 .
6-1. Отчетность на бумажном носителе направляется сопроводительным письмом, составленным в произвольной форме и подписанным руководителем юридического лица, осуществляющего инвестиционное управление пенсионными активами. <*>
Сноска. Глава дополнена новым пунктом 6-1 - совместным постановлением Правлений Национального Банка РК от 24 мая 2004 года N 77 и Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года N 145 .
7. Все листы отчетности нумеруются, общее количество листов указывается в сопроводительном письме при ее направлении в уполномоченный орган.
8. Отчетность, содержащая исправления и подчистки подлежит возврату юридическому лицу, осуществляющему инвестиционное управление пенсионными активами.
8-1. Сведения в отчетности, представленной на бумажном носителе, должны быть идентичны сведениям в отчетности, представленной на электронном носителе. <*>
Сноска. Глава дополнена новым пунктом 8-1 - совместным постановлением Правлений Национального Банка РК от 24 мая 2004 года N 77 и Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года N 145 .
9. В случае внесения изменений и/или дополнений в представляемую отчетность, юридическое лицо, осуществляющее инвестиционное управление пенсионными активами, представляет в уполномоченный орган исправленный вариант отчетности с объяснением причин необходимости внесения изменений и/или дополнений.
10. При рассмотрении отчетности уполномоченный орган вправе запросить у юридического лица, осуществляющего инвестиционное управление пенсионными активами, сведения и документы, необходимые для проверки информации, указанной в отчетности.
11. За несвоевременное представление, непредставление отчетности или представление недостоверных сведений, содержащихся в отчетности, юридическое лицо, осуществляющее инвестиционное управление пенсионными активами, и ее должностные лица несут ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам представления
отчетности юридическими
лицами, осуществляющими
инвестиционное управление
пенсионными активами <*>
Сноска. Приложение с изменениями - совместным постановлением Правлений Национального Банка РК от 24 мая 2004 года N 77 и Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года N 145 .
Справка
о стоимости пенсионных активов
за период с __________________ по _________________
(сокращенное наименование накопительного пенсионного фонда
в родительном падеже) (сокращенное наименование организации,
осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами
в родительном падеже) или (сокращенное наименование
накопительного пенсионного фонда, самостоятельно
осуществляющего инвестиционное управление пенсионными активами
в родительном падеже)
____________________________________________________________________
N  |      Показатель      |дата,|дата,|дата,|дата,|дата,|дата,|дата,
п/п|                      |месяц|месяц|месяц|месяц|месяц|месяц|месяц
--------------------------------------------------------------------

1.   Инвестициялық шоттар.
да күн басталғандағы
қалдық, оның iшiнде:
теңгемен
шетел валютасымен
2.   Инвестициялық шоттарға
күн аяғында түскен
ақша, оның iшiнде:
теңгемен
шетел валютасымен
3.   Инвестициялық
шоттардан күн
аяқталғанда шығарыл.
ған ақша, оның iшiнде:
теңгемен
шетел валютасымен
4.   Инвестициялық шоттарда
күн аяқталғандағы
қалдық [(1)+(2)-(3)],
оның iшiнде:
теңгемен
шетел валютасымен,
оның iшiнде:
шетел валютасын қайта
бағалаудан кiрiс
(шығын)
5.   Басқа да активтердiң
күн басталғандағы
құны, оның iшiнде:
теңгемен
шетел валютасымен
6.   Басқа да активтердiң
күн аяқталғандағы
құны, оның iшiнде:
теңгемен
шетел валютасымен
7.   Қаржылық инвестиция.
лардың күн басталған.
дағы, оның iшiнде:
барлық құны
7.1. Тазартылған алтын
8.   Күн аяқталғанда
түскен қаржы
құралдары
9.   Күн аяқталғанда шыға.
рылған қаржы
құралдары
10.  Қаржы инвестицияларының
күн аяғындағы құнының
барлығы [(7)+(8)-(9)+(11)
-(11.3.1)], оның iшiнде:
10.1.Тазартылған алтын
11.  Күн аяқталғандағы
есептелген инвести.
циялық кiрiс,
оның iшiнде:
11.1 Қаржы құралдары
бойынша сыйақы алуға
байланысты кiрiстер
(шығындар)
11.2 Сатуға арналған,
қолда бар бағалы
қағаздар құнының
өзгеруiнен кiрiстер
(шығындар)
11.3 Шетел валютасын
қайта бағалаудан
кiрiстер (шығындар)
11.3.1. Инвестициялық
шоттағы ақшаны және
басқа активтердi қайта
бағалаудан болған
кiрiстер
11.3.2. Қаржы инвестицияларын
қайта бағалаудан
болған кiрiстер
11.4 Басқа да кiрiстер
(шығындар)
12.  Күн аяқталғандағы
зейнетақы активтерi.
нiң ағымдағы құны.
ның жиынтығы [(4)+
(6)+(10)]
13.  Күн аяқталғандағы
зейнетақы активтерi
құнының өсуi/азаюы
14.  Күн аяқталғандағы
зейнетақы активтерi.
нен комиссиялық
сыйақы, оның iшiнде:
есептелген
төленген
15.  Зейнетақы активтерiнeн
комиссиялық сыйақы
бойынша берешек
қалдығы
16.  Инвестициялық кiрiстен
күн аяқталғандағы
комиссиялық сыйақы,
оның iшiнде:
есептелген
төленген
17.  Инвестициялық кiрiстен
комиссиялық сыйақы
бойынша берешек
қалдығы
18.  Жинақтаушы зейнетақы
қоры есептеген зейнет.
ақы активтерiне
жатқызылған зейнетақы
мiндеттемелерi, күн
аяқталғанда, оның
iшiнде:
қате (жаңылыс есеп.
телген) сомалар
төлемдер
басқалар
19.  Жинақтаушы зейнетақы
қоры орындаған,
зейнетақы активтерiне
жатқызылатын зейнетақы
мiндеттемелерi, күн
аяқталғанда:
инвестициялық шоттан
қате (жаңылыс есеп.
телген) сомалар
төлемдер
басқалар
20.  Жинақтаушы зейнетақы
қорының күн аяқталған.
дағы зейнетақы мiндет.
темелерiнiң қалдығы
21.  Зейнетақы активтерi
бойынша күн аяқтал.
ғандағы мiндеттемелер
жиынтығы [(15)+(17)+
(20)]:
22.  Күн аяқталғандағы
зейнетақы активтері
құнының жиынтығы [(12)
-(21)]
23.  Күн аяқталғандағы
зейнетақы активтерi
құнының өсуi/азаюы
24.  Валюта айырбастаудың
рыноктық бағамы
____________________________________________________________________
Бiрiншi басшы [қолы]                   Бас бухгалтер [қолы]
мөрдiң орны
Орындаушы [қолы, телефон номерi]
Зейнетақы активтерiнiң құны туралы анықтаманы
толтыру тәртiбi
Зейнетақы активтерiнiң құны туралы анықтамадағы барлық сома үтiрден кейiн үш таңбамен мың теңгеде көрсетiледi.

1.  Остаток на инвести-
ционных счетах на
начало дня, в том
числе:
в тенге
в иностранных валютах
2.  Поступило денег на
инвестиционные счета
на конец дня, в том
числе:
в тенге
в иностранных валютах
3.  Выбыло денег с инвес-
тиционных счетов на
конец дня, в том
числе:
в тенге
в иностранных валютах
4.  Остаток на инвести-
ционных счетах на
конец дня ((1)+(2)-
(3)), в том числе:
в тенге
в иностранных валю-
тах, в том числе:
5.  Стоимость прочих
активов на начало
дня, в том числе:
в тенге
в иностранных
валютах
6.  Стоимость прочих
активов на конец
дня, в том числе:
в тенге
в иностранных
валютах
7.  Всего стоимость
финансовых инвести-
ций на начало дня,
в том числе:
7.1. Аффинированное золото
8.  Поступило финансовых
инструментов на конец
дня
9.  Выбыло финансовых
инструментов на конец
дня
10. Всего стоимость
финансовых инвестиций
на конец дня
[(7)+(8)-(9)+(11)-(11.3.1.)],
в том числе:
10.1. Аффинированное золото
11. Начисленный инвести-
ционный доход (убыток)
на конец дня, в том
числе:
11.1 Доходы (убытки),
связанные с получением
вознаграждения по фи-
нансовым инструментам
11.2 Доходы (убытки) от
изменения стоимости
ценных бумаг, имею-
щихся в наличии для
продажи
11.3 Доходы (убытки) от
переоценки иностран-
ной валюты
11.3.1. Доходы от переоценки
денег на инвестиционном
счете и прочих активов
11.3.2. Доходы от переоценки
финансовых инвестиций
11.4 Прочие доходы
(убытки)
12. Итого текущая стоимость
пенсионных активов на
конец дня ((4)+(6)+
(10))
13. Прирост/снижение
стоимости пенсионных
активов на конец дня
14. Комиссионное вознаг-
раждение от пенсионных
активов на конец дня,
в том числе:
начисленное
выплаченное
15. Остаток задолженности
по комиссионному
вознаграждению от
пенсионных активов
16. Комиссионное вознаг-
раждение от инвести-
ционного дохода на
конец дня, в том числе:
начисленное
выплаченное
17. Остаток задолженности
по комиссионному
вознаграждению от
инвестиционного дохода
18. Начисленные накопитель-
ным пенсионным фондом
пенсионные обязатель-
ства, относящиеся к
пенсионным активам, на
конец дня, в том числе:
ошибочные (неверно
зачисленные) суммы
выплаты
прочие
19. Исполненные накопи-
тельным пенсионным
фондом пенсионные обя-
зательства, относящие-
ся к пенсионным акти-
вам, на конец дня:
ошибочные (неверно
зачисленные) суммы с
инвестиционного счета
выплаты
прочие
20. Остаток пенсионных
обязательств накопи-
тельного пенсионного
фонда на конец дня
21. Итого обязательства
по пенсионным активам
на конец дня ((15)+
(17)+(20)):
22. Итого стоимость пен-
сионных активов на
конец дня ((12)-(21))
23. Прирост/снижение
стоимости пенсионных
активов на конец дня
24. Рыночный курс обмена
валют
--------------------------------------------------------------------
Первый руководитель (подпись)           Главный бухгалтер (подпись)
место печати
Исполнитель (подпись, номер телефона)
Порядок заполнения Справки о стоимости пенсионных активов
Все суммы в Справке о стоимости пенсионных активов указываются в тысячах тенге с тремя знаками после запятой.

4, 10, 12, 21 және 22 жолдарда деректер көрсетiлген жолдарға сәйкес сома және/немесе айырмашылық бойынша көрсетiледi.
7 және 10 жолдарда Ереженiң 3-қосымшасының деректерiне сәйкес мәлiметтер көрсетiледi.
8-жолда нақты жұмсалған шығындар бойынша бағаланатын қаржы құралдары бойынша мәлiметтер көрсетiледi. Мәмiле (қаржы құралдарын сатып алумен тiкелей байланысты) жасалған кезде жатқызылған шығындар, оның iшiнде агенттерге, консультанттарға, брокер-дилерлерге төленген сыйақы және комиссиялық сыйақы, қор биржаларының алымдары, сондай-ақ аударымдар бойынша банктiк шығыстар осы қаржы құралдарының құнына кiргiзiледi. Қаржы құралдарының сол күнгi құнына сонымен қатар сатып алу сәтiне дейiнгi кезеңге есептелген сыйақы кiредi (мұндай болған кезде).
9-жолда нақты сату құны бойынша сатылған немесе өтелген қаржы құралдары туралы мәлiметтер көрсетiледi.
"Басқа да кiрiстер (шығындар)" деген 11.4-жолды толтырған кезде зейнетақы активтерiнiң құны туралы анықтамаға алынған кiрiстердiң тiзбесi және зейнетақы активтерiнiң құнына енгiзiлген келтiрiлген шығындар туралы мәлiметтер қоса берiледi.
13-жолда зейнетақы активтерiнiң ағымдағы құны мен есептi кезеңнiң басындағы және аяғындағы құны арасындағы айырмашылық көрсетiледi.
14 және 16-жолдарда жинақтаушы зейнетақы қорының комиссиялық сыйақы сомасы көрсетiледi.
15 және 17-жолдарда комиссиялық сыйақы бойынша берешек қалдығы есептi кезең аяғындағы деректердi ескере отырып, өсу жиынтығымен есепке алынады.
18-жолда:
"төлемдер" деген жолда жинақталған зейнетақы қаражаттарын басқа жинақтаушы зейнетақы қорларына, сақтандыру ұйымдарына аударым сомалары, алушыларға және басқа тұлғаларға төленген сомалар, зейнетақы төлемдерiнен табыс салығы сомасы көрсетiледi;
"басқалар" деген жолды толтырған кезде зейнетақы активтерiнiң құны туралы анықтамаға зейнетақы активтерiнiң құнына енгiзiлген мiндеттемелер тiзбесi қоса берiледi.
23-жолда зейнетақы активтерiнiң есептi кезеңнiң басындағы және аяғындағы құндары арасындағы айырмашылық көрсетiледi.
24-жолда есептi күнгi, зейнетақы активтерiнiң құны туралы анықтамада пайдаланылған валюта айырбастаудың рыноктық бағамы әр валюта бойынша бөлек көрсетiледi (валюта кодтары 07 ИСО 4217-2001 "Валюталарды және қорларды белгiлеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының мемлекеттiк жiктемесiне сәйкес көрсетiледi).
Зейнетақы активтерін
инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын заңды
тұлғалардың есеп
беру ережесіне
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Төрағасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 77, ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Төрағасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 145 бірлескен   қаулысымен .
Зейнетақы активтерінің құрылымы туралы
Есеп
[күні, айы, жылы форматымен] жағдай бойынша
[Жинақтаушы зейнетақы қорының қысқартылған атауы, ілік септігінде] [зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымның қысқартылған атауы, ілік септігінде} немесе [зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды дербес жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қорының қысқартылған атауы, ілік септігінде}
1-нысан.  Зейнетақы Активтері есебінен сатып алуға рұқсат етілген бағалы қағаздар
____________________________________________________________________
|   Бағалы    |Ұлттық|  Саны  |Есепке| Өтеу|Номи. | Бір  | Төлем
N |  қағаз түрі |біре. |(бағалы | қою  | күні|налдық|бағалы| валю.
р/с|  және оның  |гей.  |қағаздар| күні |     | құн  |қағаз.| тасы
| эмитентінің |ленді.| данасы)|      |     | валю.| дың  |
|    атауы    |  ру  |        |      |     | тасы |номи. |
|             |нөмері|        |      |     |      |налдық|
|             |      |        |      |     |      | құны |
____________________________________________________________________
|             |      |        |      |     |      |      |
|             |      |        |      |     |      |      |
|             |      |        |      |     |      |      |
|             |      |        |      |     |      |      |
____________________________________________________________________

В строках 4, 10, 12, 21 и 22 данные указываются согласно сумме и/или разнице соответственно указанных строк.
В строках 7 и 10 указываются сведения в соответствии с данными Приложения 3 к Правилам.
В строке 8 указываются сведения по финансовым инструментам, которые оцениваются по фактическим затратам. Затраты, понесенные при совершении сделки (непосредственно связанные с приобретением финансовых инструментов), в том числе вознаграждения и комиссионные вознаграждения, уплаченные агентам, консультантам, брокерам-дилерам, сборы фондовых бирж, а также банковские расходы по переводу включаются в стоимость данных финансовых инструментов. В стоимость финансовых инструментов на данную дату также включается вознаграждение, начисленное за период до момента приобретения (при наличии такового).
В строке 9 указываются сведения о реализованных или погашенных финансовых инструментах по фактической стоимости реализации или погашения.
При заполнении строки 11.4 "прочие доходы (убытки)" к справке о стоимости пенсионных активов прилагается перечень источников полученных доходов и сведения о понесенных убытках, включенных в стоимость пенсионных активов.
В строке 13 указывается разница между текущей стоимостью пенсионных активов на начало и конец отчетного периода.
В строках 14 и 16 указывается сумма комиссионного вознаграждения накопительного пенсионного фонда.
В строках 15 и 17 остаток задолженности по комиссионному вознаграждению учитывается с нарастающим итогом с учетом данных на конец отчетного периода.
В строке 18:
в строке "выплаты" указываются суммы переводов пенсионных накоплений в другие накопительные пенсионные фонды, в страховые организации, суммы выплаченные получателям и другим лицам, суммы подоходного налога с пенсионных выплат;
при заполнении строки "прочие" к справке о стоимости пенсионных активов прилагается перечень обязательств, включенных в стоимость пенсионных активов.
В строке 23 указывается разница между стоимостью пенсионных активов на начало и конец отчетного периода.
В строке 24 указываются рыночные курсы обмена валют на отчетные даты, использованные в Справке о стоимости пенсионных активов, по каждой валюте в отдельности (коды валют указываются в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан 07 ИСО 4217-2001 "Коды для обозначения валют и фондов").
Приложение 2
к Правилам представления
отчетности юридическими
лицами, осуществляющими
инвестиционное управление
пенсионными активами <*>
Сноска. Приложение с изменениями - совместным постановлением Правлений Национального Банка РК от 24 мая 2004 года N 77 и Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года N 145 .
Отчет
о структуре пенсионных активов
по состоянию на (дата в формате дата, месяц, год)
(сокращенное наименование накопительного пенсионного фонда
в родительном падеже) (сокращенное наименование организации,
осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами
в родительном падеже) или (сокращенное наименование
накопительного пенсионного фонда, самостоятельно
осуществляющего инвестиционное управление пенсионными активами
в родительном падеже)
Форма 1. Ценные бумаги, разрешенные к приобретению
за счет пенсионных активов
____________________________________________________________________
N  |  Вид ценной   |Нацио- |Коли-|Дата|Дата|Валю-|Номиналь-|Валюта
п/п|   бумаги и    |наль-  |чест-|пос-|по- |та   |ная стои-|платежа
|наименование ее|ный    |во   |та- |га- |номи-|мость од-|
|   эмитента    |иденти-|(штук|нов-|ше- |наль-|ной цен- |
|               |фика-  |цен- |ки  |ния |ной  |ной бума-|
|               |ционный|ных  |на  |    |стои-|ги       |
|               |номер  |бу-  |учет|    |мости|         |
|               |       |маг) |    |    |     |         |
--------------------------------------------------------------------

А |     1       |   2  |   3    |  4   |  5  |   6  |   7  |   8
____________________________________________________________________
Жиынтығы:        х              х      х      х      х      х
Эмитент бойын.   х              х      х      х      х      х
ша жиынтығы:
Акциялар         х              х      х     х       х      х
барлығы:
Барлығы, ұзақ    х              х      х     х       х      х
мерзімді
бағалы
қағаздар:
Барлығы, қысқа   х              х      х     х       х      х
мерзімді
бағалы
қағаздар:
Барлығы,         х              х      х     х       х      х
1-нысан
бойынша:
____________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
____________________________________________________________________
| Бағалы   |Бір бағалы|Бағалы| Жиынтық   |   Жиынтық     |Зейнетақы
N| қағаз    | қағаздың |қағаз.|есептелген |   ағымдағы    | активте.
Р|түрі және |сатып алу | дың  | сыйақы    |     құн       |  рінің
/|  оның    |  бағасы  |сатып |           |  (теңгемен)   |ағымдағы
с|эмитенті. |          | алу  |           |               | құнынан
|  нің     |          | құны |           |               | процент.
| атауы    |_____________________________________________|   пен
|          |номи.|тең.|теңге.|номи. |тең.|аяқтал.|аяқтал.| жиынтығы
|          |нал. |ге. | мен  |налдық|ге. |ғанда  |ғанда  |________
|          | дық |мен |      | құн  |мен |[күні, |[күні, |
|          | құн |    |      |валю. |    | айы,  | айы,  |
|          |валю.|    |      |тасы. |    | жылы  | жылы  |
|          |тасы.|    |      | мен  |    |форма. |форма. |
|          | мен |    |      |      |    | тымен]|тымен] |
____________________________________________________________________
А|    1     |  9  | 10 |  11  |  12  | 13 |  14   |  15   |   16
____________________________________________________________________
Жиынтығы:    х    х                         х
Эмитент      х    х                         х
бойынша
жиынтығы:
Акциялар     х    х            х      х
барлығы:
Барлығы,     х    х            х                            х
ұзақ
мерзімді
бағалы
қағаздар:
Барлығы,     х    х            х                            х
қысқа
мерзімді
бағалы
қағаздар:
Барлығы,     х    х            х
1-нысан
бойынша:
____________________________________________________________________
2-нысан.  "Кері Репо" операциялары бойынша сатып алынған бағалы қағаздар
____________________________________________________________________
|  Бағалы   |Ұлттық|  Саны |Опера.|Опера.|Номи.|Мәмі.|Бір бағалы
N | қағаз түрі|біре. |(бағалы|цияны |цияны |нал. | ле  |  қағазға
р/с| және оның |гей.  |қағаз. | ашу  | жабу | дық |валю.| операция
|эмитентінің|ленді.| дар   |күні  | күні | құн |тасы |ашу бағасы
|   атауы   |  ру  |данасы)|      |      |валю.|     |
|           |нөмері|       |      |      |тасы |     |
____________________________________________________________________
|           |      |       |      |      |     |     |номи.|тең.
|           |      |       |      |      |     |     |нал. |ге.
|           |      |       |      |      |     |     |дық  |мен
|           |      |       |      |      |     |     |құн  |
|           |      |       |      |      |     |     |валю.|
|           |      |       |      |      |     |     |тасы.|
|           |      |       |      |      |     |     | мен |
____________________________________________________________________

А |       1       |   2   |  3  |  4 |  5 |  6  |    7    |   8
--------------------------------------------------------------------
Итого:             х            х    х    х       х        х
Итого по
эмитенту:          х            х    х    х       х        х
Всего акций:       х            х    х    х       х        х
Всего
долгосрочных       х            х    х    х       х        х
ценных бумаг
Всего кратко-
срочных ценных
бумаг:             х            х    х    х       х        х
Всего по Форме
1:                 х            х    х    х       х        х
--------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
____________________________________________________________________
N  |  Вид ценной   |Цена покуп-|Покуп-|Суммарное | Суммарная  |Итого
п/п|   бумаги и    |ки за одну |ная   |начислен- |  текущая   |в
|наименование ее|ценную бу- |стои- |ное воз-  | стоимость  |про-
|   эмитента    |магу       |мость |награжде- | (в тенге)  |цен-
|               |           |ценной|ние       |            |тах
|               |           |бумаги|          |            |от
|               |------------------------------------------|теку-
|               |в ва- |в   |в тен-|в ва-|в   |на ко-|на   |щей
|               |люте  |тен-|ге    |люте |тен-|нец   |конец|стои-
|               |номи- |ге  |      |номи-|ге  |(дата |(да- |мости
|               |наль- |    |      |наль-|    |в фор-|та в |пен-
|               |ной   |    |      |ной  |    |мате  |фор- |сион-
|               |стои- |    |      |стои-|    |дата, |мате |ных
|               |мости |    |      |мости|    |месяц,|дата,|акти-
|               |      |    |      |     |    |год)  |ме-  |вов
|               |      |    |      |     |    |      |сяц, |
|               |      |    |      |     |    |      |год) |
--------------------------------------------------------------------
А |       1       |  9   | 10 |  11  |  12 | 13 |  14  |  15 | 16
--------------------------------------------------------------------
Итого:             х     х                      х
Итого по
эмитенту:          х     х                      х
Всего акций:       х     х           х     х                х
Всего
долгосрочных       х     х           х                      х
ценных бумаг
Всего кратко-
срочных ценных
бумаг:             х     х           х                      х
Всего по Форме
1:                 х     х           х
--------------------------------------------------------------------
Приложение 2
к Правилам представления
отчетности юридическими
лицами, осуществляющими
инвестиционное управление
пенсионными активами
Форма 2. Ценные бумаги, приобретенные по операциям
"обратного РЕПО"
____________________________________________________________________
N  |  Вид ценной   |Нацио- |Коли-|Дата|Дата|Валю-|Валю-|Цена откры-
п/п|   бумаги и    |наль-  |чест-|от- |зак-|та   |та   |тия операции
|наименование ее|ный    |во   |кры-|ры- |номи-|сдел-|за одну цен-
|   эмитента    |иденти-|(штук|тия |тия |наль-|ки   |ную бумагу
|               |фика-  |цен- |опе-|опе-|ной  |     |------------
|               |ционный|ных  |ра- |ра- |стои-|     |в валю-|в
|               |номер  |бу-  |ции |ции |мости|     |те но- |тен-
|               |       |маг) |    |    |     |     |миналь-|ге
|               |       |     |    |    |     |     |ной    |
|               |       |     |    |    |     |     |стои-  |
|               |       |     |    |    |     |     |мости  |
--------------------------------------------------------------------

А |    1      |   2  |   3   |  4   |  5   |  6  |  7  |  8  |  9
____________________________________________________________________
Жиынтығы:      х             х      х      х     х     х     х
2-нысан        х      х      х      х      х     х     х     х
бойынша
барлығы:
____________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
____________________________________________________________________
| Бағалы  |Бір бағалы|           |Опера. |   Жиынтық     |Зейнетақы
N| қағаз   |  қағазға | Өсу (+),  | ция   |   ағымдағы    | активте.
Р|түрі және| операция | азаю (-)  |бойын. |     құны      |  рінің
/|  оның   |   жабу   |           |ша кір.|  (теңгемен)   | ағымдағы
с|эмитенті.|  бағасы  |           |істілік|               | құнынан
|  нің    |          |           |ставка.|               | процент.
| атауы   |          |           |   сы  |               |   пен
|         |______________________________________________|жиынтығы
|         |номи.|тең.|номи. |тең.|       |аяғында|аяғында|________
|         |нал. |ге. |налдық|ге. |       |[күн,  |[күн,  |
|         | дық |мен | құн  |мен |       | жыл,  | жыл,  |
|         | құн |    |валю. |[(11|       | ай    |  ай,  |
|         |валю.|    |тасы. |)-  |       |форма. |форма. |
|         |тасы.|    | мен  |(9)]|       |тымен] |тымен] |
|         | мен |    |[(10)-|    |       |       |       |
|         |     |    |(8)]  |    |       |       |       |
____________________________________________________________________
А|    1    | 10  | 11 |  12  | 13 |  14   |  15   |  16   |   17
____________________________________________________________________
Жиынтығы:   х    х                  х
2-нысан     х    х      х           х
бойынша
барлығы:
____________________________________________________________________
3-нысан.  Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі және екінші деңгейдегі банктердегі салымдар
____________________________________________________________________
N |           |Салым|Салым |   Салымға   | Есептелген | Ағымдағы
р/|  Банктің  |валю.|бойын.| енгізілген  |  сыйақы    |   құн
с |   атауы   |тасы | ша   |    сома     |            | (теңге.
|           |     |сыйақы|             |            |   мен)
|           |     |валю. |             |            | [(5)+
|           |     |тасы  |             |            |  (7)}
____________________________________________________________________
|           |     |      |шетел| теңге.|шетел|теңге.|
|           |     |      |валю.|  мен  |валю.| мен  |
|           |     |      |тасы.|       |тасы.|      |
|           |     |      | мен |       | мен |      |
____________________________________________________________________

А |       1       |   2   |  3  |  4 |  5 |  6  |  7  |   8   | 9
--------------------------------------------------------------------
Итого:             х            х    х    х     х      х     х
Всего по Форме
2:                 х      х     х    х    х     х      х     х
--------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
____________________________________________________________________
N  |  Вид ценной   |Цена закры-|Прирост   |Ставка|Суммарная   |Итого
п/п|   бумаги и    |тия опера- |(+),      |доход-| текущая    |в
|наименование ее|ции за одну|снижение  |ности |стоимость   |про-
|   эмитента    |ценную бу- |(-)       |по    |(в тенге)   |цен-
|               |магу       |          |опера-|            |тах
|               |           |          |ции   |            |от
|               |------------------------------------------|теку-
|               |в ва- |в   |в ва-|в   |      |на ко-|на   |щей
|               |люте  |тен-|люте |тен-|      |нец   |конец|стои-
|               |номи- |ге  |номи-|ге  |      |(дата |(да- |мости
|               |наль- |    |наль-|(   |      |в фор-|та в |пен-
|               |ной   |    |ной  |(11)|      |мате  |фор- |сион-
|               |стои- |    |стои-|-   |      |дата, |мате |ных
|               |мости |    |мости|(9))|      |месяц,|дата,|акти-
|               |      |    |((10)|    |      |год)  |ме-  |вов
|               |      |    |-(8))|    |      |      |сяц, |
|               |      |    |     |    |      |      |год) |
--------------------------------------------------------------------
А |       1       |  10  | 11 | 12  | 13 |  14  |  15  |  16 | 17
--------------------------------------------------------------------
Итого:            х     х                х
Всего по          х     х    х           х
Форме 2:
--------------------------------------------------------------------
Приложение 2
к Правилам представления
отчетности юридическими
лицами, осуществляющими
инвестиционное управление
пенсионными активами
Форма 3. Вклады в Национальном Банке
Республики Казахстан и в банках второго уровня
____________________________________________________________________
N  |Наименование|Валюта|Валюта |Сумма, внесен-| Начисленное |Текущая
п/п|   банка    |вклада|вознаг-|ная во вклад  |вознагражде- |стои-
|            |      |ражде- |              |ние          |мость
|            |      |ния по |----------------------------|(в тен-
|            |      |вкладу |в иност-|в    |в иност-|в   |ге)
|            |      |       |ранной  |тенге|ранной  |тен-|((5)+
|            |      |       |валюте  |     |валюте  |ге  |(7))
--------------------------------------------------------------------

А |     1     |  2  |   3  |  4  |   5   |  6  |  7   |     8
____________________________________________________________________
Жиынтығы:
3-нысан        х      х     х             х
бойынша
барлығы:
____________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
___________________________________________________________
N |         | Банктік | Салым |Сыйақы  | Жинақ. |Зейнетақы
р/| Банктің |  салым  |мерзімі|ставка. | талған | активте.
с |  атауы  |шартының | (күн. |сы (жыл.| сыйақы |  рінің
|         |жасалған | мен)  |  дық   | төлемі |ағымдағы
|         |күні және|       |процент.|  күні  | құнынан
|         |  номері |       |  пен)  |(мерзім.|процент.
|         |         |       |        |ділігі) |  пен
|         |         |       |        |        |жиынтығы
____________________________________________________________
А |   1     |    9    |  10   |   11   |   12   |    13
____________________________________________________________
Жиынтығы:      х       х         х        х
3-нысан        х       х         х        х
бойынша
барлығы:
___________________________________________________________
Бiрiншi басшы [қолы]                   Бас бухгалтер [қолы]
мөрдiң орны
Орындаушы [қолы, телефон номерi]
Зейнетақы активтерiнiң құрылымы туралы
есептi толтыру тәртiбi
1-нысан.
1-бағанда эмитенттiң атауы және бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушылардың сауда алаңдарында сауда-саттыққа жiберiлген бағалы қағаздардың түрлерi көрсетiледi. Мәмiле халықаралық рынокта жасалған жағдайда сауда кодтары REUTER жiктемесi бойынша пайдаланылады.
6 және 8-бағандарында валюталар кодтары 07 ИСО 4217-2001 "Валюталарды және қорларды белгiлеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының мемлекеттiк жiктемесiне сәйкес көрсетiледi. 8-бағанда деректер көрсетiлген бағандарға сәйкес сома бойынша көрсетiледi.
9 және 10-бағандарында мәмiле жасалғанын растайтын бастапқы құжаттарда (биржалық куәлiк, брокер-дилердiң есебi, Дүниежүзiлiк банкаралық қаржылық телекоммуникациялар қоғамдастығы жүйесi бойынша алынған растау (бұдан әрi - S.W.I.F.T. жүйесi) сатып алу сәтiне дейiнгi кезеңде есептелген сыйақыны қоса алғанда көрсетiлген баға үтiрден кейiнгi төрт таңбаға дейiнгi дәлдiкпен көрсетiледi. Сатып алынған бағалы қағаздарға шетел валютасымен ақы төлеген жағдайда 9-баған толтырылады, 10-бағанда осы сома мәмiле жасау күнгi қалыптасқан валюта айырбастаудың рыноктық бағамы бойынша көрсетiледi. Сатып алынған бағалы қағаздарға ұлттық валютамен ақы төлеген жағдайда 10-баған толтырылады, 9-баған толтырылмайды. <*>
11-бағанда сатып алуға тiкелей байланысты шығыстарды қоса алғанда, агенттерге, консультанттарға, брокер-дилерлерге төленген сыйақылар мен комиссияларды, қор биржалары алымдарын қоса алғанда, сондай-ақ қаражат аударымы бойынша банктiң қызмет көрсетулер және сатып алушы сатушыға төлеген процент көлемiне азайтылған (мұндай болған жағдайда) қаржы құралдарының сатып алу құны көрсетiледi. Бұл сома үтiрден кейiн төрт таңбаға дейiн көрсетiледi.

А |     1      |   2  |   3   |    4   |  5  |    6   |  7 |   8
--------------------------------------------------------------------
Итого:
Всего по
Форме 3:        х      х        х              х
--------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
____________________________________________________________________
N  |Наименование|Дата зак-|Срок |Ставка воз-|Дата (перио-|Итого в
п/п|   банка    |лючения и|вкла-|награждения|дичность)   |процентах
|            |номер до-|да   |(в процен- |выплаты на- |от текущей
|            |говора   |(в   |тах годо-  |копленного  |стоимости
|            |банков-  |днях)|вых)       |вознаграж-  |пенсионных
|            |ского    |     |           |дения       |активов
|            |вклада   |     |           |            |
--------------------------------------------------------------------
А |     1      |    9    |  10 |    11     |     12     |    13
--------------------------------------------------------------------
Итого:           х       х        х           х
Всего по
Форме 3:         х       х        х           х
--------------------------------------------------------------------
Первый руководитель (подпись)           Главный бухгалтер (подпись)
место печати
Исполнитель (подпись, номер телефона)
Порядок заполнения Отчета о структуре пенсионных активов
Форма 1.
В столбце 1 указываются наименование эмитента и вид ценных бумаг, допущенных к торгам на торговых площадках организаторов торгов с ценными бумагами. В случае совершения сделки на международном рынке используются торговые коды по классификации REUTER.
В столбцах 6 и 8 коды валют указываются в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан 07 ИСО 4217-2001 "Коды для обозначения валют и фондов". В столбце 8 данные указываются согласно сумме соответствующих указанных столбцов.
В столбцах 9 и 10 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера-дилера, полученное подтверждение, по системе Сообщества всемирных межбанковских финансовых телекоммуникаций (далее - система S.W.I.F.T.), включая вознаграждение, начисленное за период до момента приобретения. В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте заполняется столбец 9, в столбце 10 данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившегося на дату совершения сделки. В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в национальной валюте заполняется столбец 10, столбец 9 не заполняется.
В столбце 11 указывается покупная стоимость финансовых инструментов, включая расходы, непосредственно связанные с приобретением, включая вознаграждения и комиссионные уплаченные агентам, консультантам, брокерам-дилерам, сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу средств и уменьшенная на величину оплаченной покупателем продавцу процента (при наличии таковой). Данная сумма указывается до четырех знаков после запятой.

12-15-бағандарда сома үтiрден кейiн екi таңбаға дейiнгi дәлдiкпен көрсетiледi.
14-бағанда өткен есептi күннiң аяғындағы сома көрсетiледi.
15-бағанда ағымдағы есептi күннiң аяғындағы сома көрсетiледi.
11, 13-15-бағандардағы "барлық ұзақ мерзiмдi бағалы қағаздар" деген жолдарда есептi күннен бастап өтеу сәтiне дейiнгi кезеңi бiр жылдан астам болатын бағалы қағаздар бойынша сома көрсетiледi.
11, 13-15-бағандардағы "барлық қысқа мерзiмдi бағалы қағаздар" деген жолдарда есептi күннен бастап өтеу сәтiне дейiнгi кезеңi бiр жылға тең немесе бiр жылдан аз болатын бағалы қағаздар бойынша сома көрсетiледi.
2-нысан.
1-бағанда бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушылардың сауда алаңдарында сауда-саттыққа жiберiлген бағалы қағаздардың сауда кодтары көрсетiледi.
Мәмiле халықаралық рынокта жасалған жағдайда сауда кодтары REUTER жiктемесi бойынша пайдаланылады.
6 және 7-бағандарда валюталар кодтары 07 ИСО 4217-2001 "Валюталарды және қорларды белгiлеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының мемлекеттiк жiктемесiне сәйкес көрсетiледi. 8-бағанда деректер көрсетiлген бағандарға сәйкес сома бойынша көрсетiледi.
8 және 9-бағандарда керi "репо" операциясының жүзеге асырылғанын растайтын бастапқы құжатта көрсетiлген баға, үтiрден кейiнгi төрт таңбаға дейiнгi дәлдiкпен көрсетiледi. Сатып алынған бағалы қағаздарға шетел валютасымен ақы төлеген жағдайда 8 және 10-бағандар толтырылады, 9 және 11-бағандарда осы сома мәмiле жасау күнгi қалыптасқан валюта айырбастаудың рыноктық бағамы бойынша көрсетiледi. Сатып алынған бағалы қағаздарға ұлттық валютамен ақы төлеген жағдайда 9 және 11-бағандар толтырылады, 8 және 10-бағандар толтырылмайды.
12, 13, 15 және 16-бағандарда сома үтiрден кейiн екi таңбаға дейiнгi дәлдiкпен көрсетiледi. 12 және 13-бағандарда тиiсiнше 10,8 және 11,9-бағандардың айырмашылығына сәйкес деректер көрсетiледi.
3, 12, 13, 15, 16-бағандардағы "жиынтығы" деген жолда бағалы қағаздардың әрбiр түрi және эмитент бойынша жиынтық сома көрсетiледi.
3-нысан.
2, 3-бағандарда валюталар кодтары 07 ИСО 4217-2001 "Валюталарды және қорларды белгiлеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының мемлекеттiк жiктемесiне сәйкес көрсетiледi.
4 және 5-бағандарда зейнетақы активтерiн Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiндегi (екiншi деңгейдегi банктегi) салымдарға орналастыру сомасы үтiрден кейiн екі таңбаға дейiнгi дәлдiкпен көрсетiледi. Зейнетақы активтерi шетел валютасымен салымдарға орналастырылған жағдайда 4 және 6-бағандар толтырылады, 5-бағанда бұл сома мәмiле жасалған күнгi қалыптасқан валюта айырбастаудың рыноктық бағамы бойынша көрсетiледi, 7-бағанда есептелген сыйақы сомасы есептi күнгi қалыптасқан валюта айырбастаудың рыноктық бағамы бойынша көрсетiледi. Зейнетақы активтерi ұлттық валютамен салымдарға орналастырылған жағдайда 5 және 7-бағандар толтырылады, 4 және 6-бағандар толтырылмайды.

В столбцах 12-15 указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой.
В столбце 14 указывается сумма на конец предыдущей отчетной даты.
В столбце 15 указывается сумма на конец текущей отчетной даты.
В строке "всего долгосрочных ценных бумаг" столбцов 11, 13-15 указывается сумма по ценным бумагам, период с отчетной даты до момента погашения которых, составляет более одного года.
В строке "всего краткосрочных ценных бумаг" столбцов 11, 13-15 указывается сумма по ценным бумагам, период с отчетной даты до момента погашения которых, равен одному году или менее одного года.
Форма 2.
В столбце 1 указываются наименование эмитента и вид ценных бумаг, допущенных к торгам на торговых площадках организаторов торгов ценными бумагами. В случае совершения сделки на международном рынке используются торговые коды по классификации REUTER.
В столбцах 6 и 7 коды валют указываются в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан 07 ИСО 4217-2001 "Коды для обозначения валют и фондов".
В столбцах 8 и 9 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление операции "обратного репо". В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте заполняются столбцы 8 и 10, в столбцах 9 и 11 данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившегося на дату совершения сделки. В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в национальной валюте заполняются столбцы 9 и 11, столбцы 8 и 10 не заполняются.
В столбцах 12, 13, 15 и 16 указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой. В столбцах 12 и 13 указываются данные согласно разнице столбцов 10, 8 и 11, 9 соответственно.
В строке "итого" столбцов 3, 12, 13, 15, 16 указывается итоговая сумма по каждому виду и эмитенту ценной бумаги.
Форма 3.
В столбцах 2, 3 коды валют указываются в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан 07 ИСО 4217-2001 "Коды для обозначения валют и фондов".
В столбцах 4 и 5 указывается сумма размещения пенсионных активов во вклад в Национальном Банке Республики Казахстан (банке второго уровня) с точностью до двух знаков после запятой. В случае размещения пенсионных активов во вклад в иностранной валюте заполняются столбцы 4 и 6, в столбце 5 данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившегося на дату совершения сделки, в столбце 7 сумма начисленного вознаграждения отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на отчетную дату. В случае размещения пенсионных активов во вклад в национальной валюте заполняются столбцы 5 и 7, столбцы 4 и 6 не заполняются.

8-бағанда сома үтiрден кейiнгi екi таңбаға дейiнгi дәлдiкпен көрсетiледi. 8-бағанда деректер 5 және 7-бағандардың сомасына сәйкес көрсетiледi.
12-бағанда жинақталған сыйақы төлеу күнi (кезеңдiлiгi) банктiк салым шартының талаптарына сәйкес көрсетiледi.
4-8-бағандардағы "жиынтығы" деген бағанда салым сомасы әрбiр банк бойынша және салымның әр валютасы бойынша бөлек көрсетiледi.
Зейнетақы активтерін
инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын заңды
тұлғалардың есеп
беру ережесіне
3-қосымша
Зейнетақы активтерiн инвестициялау бойынша
жасалған мәмiлелер туралы
Есеп
[жинақтаушы зейнетақы қорының қысқартылған атауы, iлiк септiгiнде]
[зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымның қысқартылған атауы, iлiк септiгiнде] немесе [зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды дербес жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қорының қысқартылған атауы, iлiк септiгiнде]
________________ бастап ________________ дейінгі кезеңде
1-нысан.  Зейнетақы активтері есебінен сатып алуға
рұқсат етілген бағалы қағаздар
____________________________________________________________________
N |Мәміле|Брокер/|Қызметке ақы төлеу |Мәміле|Рынок|Бағалы қағаз
р/с|жасал.|дилер. |-------------------| түрі |     |түрі және оның
|ған   |дің    |Брокер-|банк.|бир. |      |     |эмитентінің
|күн   |атауы  |дилер. |тің  |жаның|      |     |атауы
|      |       |дің    |     |     |      |     |
____________________________________________________________________
А |   1  |   2   |   3   |  4  |  5  |   6  |  7  |      8
____________________________________________________________________
таблицаның жалғасы:
____________________________________________________________________
Ұлттық  |Номинал.|Бір     |Мәміле  |Төлем|Бір    |Бағалы    |Мәміле
бірегей.|дық құн |бағалы  |көлемі  |валю.|бағалы |қағаздар  |сомасы
лендіру |валютасы|қағаздан|(бағалы |тасы |қағазда|бойынша   |
номері  |        |номинал.|қағаздар|     |сатып  |кірістілік|
|        |дық құны|данасы) |     |алу    |(процент. |
|        |        |        |     |бағасы |пен)      |
____________________________________________________________________
9   |   10   |   11   |   12   | 13  |  14   |    15    |  16
____________________________________________________________________
2-нысан.  Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі және
екінші деңгейдегі банктердегі салымдар
____________________________________________________________________
N |Ақша |Банк.|Салым  |Банктік|Салым|Сыйақы  | Салым  | Салым
р/с|ауда.|тің  |бойынша|салым  |мер. |ставкасы|валютасы| сомасы
|рыл. |атауы|опера. |жасау  |зімі |(жылдық |        |
|ған  |     |циялар |күні   |(күн.|процент.|        |
|күн  |     |       |және   |мен) |пен)    |        |
|     |     |       |номері |     |        |        |
____________________________________________________________________
А |  1  |  2  |   3   |   4   |  5  |    6   |    7   |     8
____________________________________________________________________
Бірінші басшы [қолы]               Бас бухгалтер [қолы]
мөрдің орны
Орындаушы [қолы, телефон номері]
Зейнетақы активтерiн инвестициялау бойынша жасалған
мәмiлелер туралы есептi толтыру тәртiбi
1-нысан.
6-бағанда мәмiле түрi көрсетiледi (сатып алу, сату, өтеу, керi "репо" операциясы - ашу/жабу және басқалары).
7-бағанда сауда жүйесiнде мәмiле жүзеге асырылған сауда-саттық ұйымдастырушысы көрсетiледi не мәмiле ұйымдаспаған рынокта жасалғаны көрсетiледi.
8-бағанда сауда-саттық ұйымдастырушылардың сауда алаңдарында сауда-саттыққа жiберiлген эмитенттiң атауы және бағалы қағаздардың түрлерi көрсетiледi. Мәмiле халықаралық рынокта жасалған жағдайда сауда кодтары REUTER жiктемесі бойынша пайдаланылады.
10 және 13-бағандарда валюталар кодтары 07 ИСО 4217-2001 "Валюталарды және қорларды белгiлеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының мемлекеттік жiктемесiне сәйкес көрсетiледi.
14-бағанда сатушыға төленген сыйақыны қоса алғанда, мәмiле жасалғанын растайтын бастапқы құжаттарда (биржалық куәлiк, брокер-дилердiң есебi, S.W.I.Ғ.Т. жүйесi бойынша алынған растау және т.б.) көрсетiлген баға үтiрден кейiн төрт таңбаға дейiнгi дәлдiкпен көрсетiледi.
15-бағанда бағалы қағаздар бойынша кiрiстiлiк процентпен көрсетiледi (облигациямен мәмiле бойынша - бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушының сауда-саттық жүйесiнде иесiздендiру не сатып алу нәтижесiнде пайда болған кiрiстiлiк; керi "репо" операциялары бойынша - Авторепо секторында сұраныс және ұсыныс нәтижесiнде пайда болған кiрiстiлiк).
16-бағанда сома үтiрден кейiн екi таңбаға дейiнгi дәлдiкпен көрсетiледi.
2-нысан.
1-бағанда салым енгiзген жағдайда жинақтаушы зейнетақы қорының инвестициялық шотынан Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiндегi немесе екiншi деңгейдегi банктегi банктiк шотқа ақша аударылған күн не мерзiмiнен бұрын қайтарылған күн немесе шартты бұзған жағдайда - инвестициялық шотқа ақша қайырылған күн көрсетiледi.
3-бағанда салым бойынша операция көрсетiледi (салымға ақша енгізу, салым бойынша сыйақы төлеу, салымды мерзiмiнен бұрын қайтару немесе салымды банктiк салым шартының мерзiмi аяқталғанда қайтару).
8-бағанда сома үтiрден кейiн екi таңбаға дейiнгi дәлдiкпен көрсетiледi.
Зейнетақы активтерін
инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын заңды
тұлғалардың есеп
беру ережесіне
4-қосымша
Меншiктi активтерді инвестициялау бойынша
жасалған мәмілелер туралы
Есеп
[Жинақтаушы зейнетақы қорының қысқартылған атауы, iлiк септiгiнде]
[зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымның қысқартылған атауы, iлiк септiгiнде] немесе [зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды дербес жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қорының қысқартылған атауы, iлiк септiгiнде]
________________ бастап ________________ дейінгі кезеңде
1-нысан.  Меншікті активтер есебінен сатып
алынған бағалы қағаздар
____________________________________________________________________
N |Мәміле|Брокер/|Қызметке ақы төлеу |Мәміле|Рынок|Бағалы қағаз
р/с|жасал.|дилер. |-------------------| түрі |     |түрі және оның
|ған   |дің    |Брокер-|банк.|бир. |      |     |эмитентінің
|күн   |атауы  |дилер. |тің  |жаның|      |     |атауы
|      |       |дің    |     |     |      |     |
____________________________________________________________________
А |   1  |   2   |   3   |  4  |  5  |   6  |  7  |      8
____________________________________________________________________
таблицаның жалғасы:
____________________________________________________________________
Ұлттық  |Номинал.|Бір     |Мәміле  |Төлем|Бір    |Бағалы    |Мәміле
бірегей.|дық құн |бағалы  |көлемі  |валю.|бағалы |қағаздар  |сомасы
лендіру |валютасы|қағаздан|(бағалы |тасы |қағазда|бойынша   |
номері  |        |номинал.|қағаздар|     |сатып  |кірістілік|
|        |дық құны|данасы) |     |алу    |(процент. |
|        |        |        |     |бағасы |пен)      |
____________________________________________________________________
9   |   10   |   11   |   12   | 13  |  14   |    15    |  16
____________________________________________________________________
2-нысан.  Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі және
екінші деңгейдегі банктердегі салымдар
__________________________________________________________________
N |Ақша |Банк.|Салым  |Банктік|Салым|Сыйақы  | Салым  | Салым
р/с|ауда.|тің  |бойынша|салым  |мер. |ставкасы|валютасы| сомасы
|рыл. |атауы|опера. |шарты  |зімі |(жылдық |        |
|ған  |     |циялар |жасал. |(күн.| %-пен) |        |
|күн  |     |       |ған күн|мен) |        |        |
|     |     |       |және   |     |        |        |
|     |     |       |номері |     |        |        |
__________________________________________________________________
А |  1  |  2  |   3   |   4   |  5  |    6   |    7   |     8
__________________________________________________________________
Бірінші басшы [қолы]               Бас бухгалтер [қолы]
мөрдің орны
Орындаушы [қолы, телефон номері]
Меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған
мәмілелер туралы есептi толтыру тәртiбi
1-нысан.
6-бағанда мәмiле түрi көрсетiледi (сатып алу, сату, өтеу, керi "репо" операциясы - ашу/жабу және басқалары).
7-бағанда сауда жүйесiнде мәмiле жүзеге асырылған сауда-саттық ұйымдастырушысы көрсетiледi не мәмiле ұйымдаспаған рынокта жасалғаны көрсетiледi.
8-бағанда сауда-саттық ұйымдастырушылардың сауда алаңдарында сауда-саттыққа жiберiлген эмитенттiң атауы және бағалы қағаздардың түрлерi көрсетiледi. Мәмiле халықаралық рынокта жасалған жағдайда сауда кодтары REUTER жiктемесі бойынша пайдаланылады.
10 және 13-бағандарда валюталар кодтары 07 ИСО 4217-2001 "Валюталарды және қорларды белгiлеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының мемлекеттік жiктемесiне сәйкес көрсетiледi.
14-бағанда сатушыға төленген сыйақыны қоса алғанда, мәмiле жасалғанын растайтын бастапқы құжаттарда (биржалық куәлiк, брокер-дилердiң есебi, S.W.I.Ғ.Т. жүйесi бойынша алынған растау және т.б.) көрсетiлген баға үтiрден кейiн төрт таңбаға дейiнгi дәлдiкпен көрсетiледi.
15-бағанда бағалы қағаздар бойынша кiрiстiлiк процентпен көрсетiледi (облигациямен мәмiле бойынша - бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушының сауда-саттық жүйесiнде иесiздендiру не сатып алу нәтижесiнде пайда болған кiрiстiлiк; керi "репо" операциялары бойынша - Авторепо секторында сұраныс және ұсыныс нәтижесiнде пайда болған кiрiстiлiк).
16-бағанда сома үтiрден кейiн екi таңбаға дейiнгi дәлдiкпен көрсетiледi.
2-нысан.
1-бағанда салым енгiзген жағдайда жинақтаушы зейнетақы қорының инвестициялық шотынан Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiндегi немесе екiншi деңгейдегi банктегi банктiк шотқа ақша аударылған күн не мерзiмiнен бұрын қайтарылған күн немесе шартты бұзған жағдайда - инвестициялық шотқа ақша қайырылған күн көрсетiледi.
3-бағанда салым бойынша операция көрсетiледi (салымға ақша енгізу, салым бойынша сыйақы төлеу, салымды мерзiмiнен бұрын қайтару немесе салымды банктiк салым шартының мерзiмi аяқталғанда қайтару).
8-бағанда сома үтiрден кейiн екi таңбаға дейiнгi дәлдiкпен көрсетiледi.
Зейнетақы активтерін
инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын заңды
тұлғалардың есеп
беру ережесіне
5-қосымша
Зейнетақы активтерінің құрылымы туралы
Есеп
[күні, айы, жылы форматымен] жағдай бойынша
[зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге
асыратын ұйымның қысқартылған атауы, iлiк септiгiнде]
1-нысан.  Меншікті активтер есебінен
сатып алынған бағалы қағаздар
__________________________________________________________________
N |Бағалы қағаз|Ұлттық | Саны  |Есепке|Өтеу|Номи. |Бір   |Төлем
р/с| түрі және  |біре.  |(бағалы| қою  |күні|налдық|бағалы|валюта.
| оның эми.  |гейлен.|қағаз. | күні |    |құн   |қағаз.|сы
| тентінің   |діру   |дар    |      |    |валю. |дың   |
|  атауы     |номері |данасы)|      |    |тасы  |номи. |
|            |       |       |      |    |      |налдық|
|            |       |       |      |    |      |құны  |
__________________________________________________________________
А |      1     |   2   |   3   |   4  |  5 |   6  |   7  |   8
__________________________________________________________________
Жиынтығы:       х               х     х     х      х      х
Акциялар,
барлығы:        х               х     х     х      х      х
Ұзақ
мерзімді
бағалы
қағаздар,
барлығы:        х               х     х     х      х      х
Қысқа
мерзімді
бағалы
қағаздар,
барлығы:        х               х     х     х      х      х
1 нысан
бойынша
барлығы:        х               х     х     х      х      х
___________________________________________________________________
таблицаның жалғасы:
__________________________________________________________________
N |Бағалы қағаз|  Бір бағалы  |  Жиынтық   | Жиынтық ағым. |Өсуі
р/с| түрі және  |қағаздың сатып| есептелген |   дағы құн    |(+),
|оның эмитен.|  алу бағасы  |   сыйақы   |  (теңгемен)   |азаюы
|тінің атауы |______________|____________|_______________|(-)
|            |шетел  |теңге.|номи. |тең. |аяқтал.|аяқтал.|[(14)-
|            |валюта.|мен   |налдық|гемен| ғанда | ғанда |(13)]
|            |сымен  |      |құн   |     |[күні, |[күні, |
|            |       |      |валю. |     |  айы, |  айы, |
|            |       |      |тасы. |     | жылы  | жылы  |
|            |       |      |мен   |     |форма. |форма. |
|            |       |      |      |     |тымен} |тымен} |
___________________________________________________________________

В столбце 8 указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой. В столбце 8 данные указываются согласно сумме столбцов 5 и 7.
В столбце 12 дата (периодичность) выплаты накопленного вознаграждения указывается в соответствии с условиями договора банковского вклада.
В строке "итого" столбцов 4-8 указываются суммы вкладов отдельно по каждому банку и по каждой валюте вклада.
Приложение 3
к Правилам представления
отчетности юридическими
лицами, осуществляющими
инвестиционное управление
пенсионными активами
Отчет
о совершенных сделках по инвестированию
пенсионных активов
(сокращенное наименование накопительного пенсионного фонда
в родительном падеже) (сокращенное наименование организации,
осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами
в родительном падеже) или (сокращенное наименование
накопительного пенсионного фонда, самостоятельно
осуществляющего инвестиционное управление пенсионными активами
в родительном падеже)
за период с __________________ по __________________
Форма 1. Ценные бумаги, разрешенные к приобретению
за счет пенсионных активов
____________________________________________________________________
N  |   Дата   |Наимено-|  Оплата услуг  |Вид  |Ры-|Вид цен- |Нацио-
п/п|совершения|вание   |                |сдел-|нок|ной бума-|нальный
|  сделки  |брокера/|                |ки   |   |ги и наи-|иденти-
|          |дилера  |                |     |   |менование|фика-
|          |        |                |     |   |ее эми-  |ционный
|          |        |                |     |   |тента    |номер
|          |        |----------------|     |   |         |
|          |        |Броке-|бан-|бир-|     |   |         |
|          |        |ра-ди-|ка  |жи  |     |   |         |
|          |        |лера  |    |    |     |   |         |
--------------------------------------------------------------------
А |    1     |    2   |   3  | 4  |  5 |  6  | 7 |    8    |   9
--------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
____________________________________________________________________
Валюта   |Номиналь-|Объем |Валюта |Цена покупки|Доходность| Сумма
номиналь-|ная стои-|сделки|платежа|за одну цен-|по ценным | сделки
ной стои-|мость од-|(штук |       |ную бумагу  |бумагам (в|
мости    |ной цен- |ценных|       |            |процентах)|
|ной бума-|бумаг)|       |            |          |
|ги       |      |       |            |          |
--------------------------------------------------------------------
10    |   11    |  12  |   13  |     14     |    15    |   16
--------------------------------------------------------------------
Приложение 3
к Правилам представления
отчетности юридическими
лицами, осуществляющими
инвестиционное управление
пенсионными активами
Форма 2. Вклады в Национальном Банке
Республики Казахстан и в банках второго уровня
____________________________________________________________________
N  |Дата пе-|Наиме-|Опера-|Дата зак-|Срок |Ставка воз-|Валюта|Сумма
п/п|ревода  |нова- |ции по|лючения и|вкла-|награждения|вклада|вклада
|денег   |ние   |вкладу|номер    |да (в|(в процен- |      |
|        |банка |      |банков-  |днях)|тах годо-  |      |
|        |      |      |ского    |     |вых)       |      |
|        |      |      |вклада   |     |           |      |
--------------------------------------------------------------------
А |   1    |   2  |   3  |    4    |  5  |     6     |   7  |  8
--------------------------------------------------------------------
Первый руководитель (подпись)           Главный бухгалтер (подпись)
место печати
Исполнитель (подпись, номер телефона)
Порядок заполнения Отчета о совершенных сделках
по инвестированию пенсионных активов
Форма 1.
В столбце 6 указывается вид сделки (покупка, продажа, погашение, операция "обратного репо" - открытие/закрытие и прочее).
В столбце 7 указывается организатор торгов, в торговой системе которого осуществлена сделка либо указывается, что сделка совершена на неорганизованном рынке.
В столбце 8 указываются наименование эмитента и вид ценных бумаг, допущенных к торгам на торговых площадках организаторов торгов ценными бумагами. В случае совершения сделки на международном рынке используются торговые коды по классификации REUTER.
В столбцах 10 и 13 коды валют указываются в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан 07 ИСО 4217-2001 "Коды для обозначения валют и фондов".
В столбце 14 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера-дилера, подтверждение, полученное по системе S.W.I.F.T.), с учетом выплаченного продавцу вознаграждения.
В столбце 15 указывается доходность по ценным бумагам в процентах (по сделке с облигацией - доходность, сложившаяся в результате отчуждения либо приобретения в торговой системе организатора торгов ценными бумагами; по операциям "обратного репо" - доходность, сложившаяся в результате спроса и предложения в секторе Автоматического репо).
В столбце 16 указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой.
Форма 2.
В столбце 1 в случае внесения вклада указывается дата перевода денег с инвестиционного счета накопительного пенсионного фонда на банковский счет в Национальном Банке Республики Казахстан или банке второго уровня, либо дата досрочного возврата или в случае расторжения договора - дата возврата денег на инвестиционный счет.
В столбце 3 указываются операции по вкладу (внесение во вклад денег, выплата вознаграждения по вкладу, досрочный возврат вклада или возврат вклада по истечении срока договора банковского вклада).
В столбце 8 указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой.
Приложение 4
к Правилам представления
отчетности юридическими
лицами, осуществляющими
инвестиционное управление
пенсионными активами
Отчет
о совершенных сделках по инвестированию
собственных активов
(сокращенное наименование накопительного пенсионного фонда
в родительном падеже) (сокращенное наименование организации,
осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами
в родительном падеже) или (сокращенное наименование
накопительного пенсионного фонда, самостоятельно
осуществляющего инвестиционное управление пенсионными активами
в родительном падеже)
за период с __________________ по __________________
Форма 1. Ценные бумаги, приобретенные
за счет собственных активов
____________________________________________________________________
N  |   Дата   |Наимено-|  Оплата услуг  |Вид  |Ры-|Вид цен- |Нацио-
п/п|совершения|вание   |                |сдел-|нок|ной бума-|нальный
|  сделки  |брокера/|                |ки   |   |ги и наи-|иденти-
|          |дилера  |                |     |   |менование|фика-
|          |        |                |     |   |ее эми-  |ционный
|          |        |                |     |   |тента    |номер
|          |        |----------------|     |   |         |
|          |        |Броке-|бан-|бир-|     |   |         |
|          |        |ра-ди-|ка  |жи  |     |   |         |
|          |        |лера  |    |    |     |   |         |
--------------------------------------------------------------------
А |    1     |    2   |   3  | 4  |  5 |  6  | 7 |    8    |   9
--------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
____________________________________________________________________
Валюта   |Номиналь-|Объем |Валюта |Цена покупки|Доходность| Сумма
номиналь-|ная стои-|сделки|платежа|за одну цен-|по ценным | сделки
ной стои-|мость од-|(штук |       |ную бумагу  |бумагам (в|
мости    |ной цен- |ценных|       |            |процентах)|
|ной бума-|бумаг)|       |            |          |
|ги       |      |       |            |          |
--------------------------------------------------------------------
10    |   11    |  12  |   13  |     14     |    15    |   16
--------------------------------------------------------------------
Приложение 4
к Правилам представления
отчетности юридическими
лицами, осуществляющими
инвестиционное управление
пенсионными активами
Форма 2. Вклады в Национальном Банке
Республики Казахстан и в банках второго уровня
____________________________________________________________________
N  |Дата пе-|Наиме-|Опера-|Дата зак-|Срок |Ставка воз-|Валюта|Сумма
п/п|ревода  |нова- |ции по|лючения и|вкла-|награждения|вклада|вклада
|денег   |ние   |вкладу|номер до-|да (в|(в % годо- |      |
|        |банка |      |говора   |днях)|вых)       |      |
|        |      |      |банков-  |     |           |      |
|        |      |      |ского    |     |           |      |
|        |      |      |вклада   |     |           |      |
--------------------------------------------------------------------
А |   1    |   2  |   3  |    4    |  5  |     6     |   7  |  8
--------------------------------------------------------------------
Первый руководитель (подпись)           Главный бухгалтер (подпись)
место печати
Исполнитель (подпись, номер телефона)
Порядок заполнения Отчета о совершенных сделках
по инвестированию собственных активов
Форма 1.
В столбце 6 указывается вид сделки (покупка, продажа, погашение, операция "обратного репо" - открытие/закрытие и прочее).
В столбце 7 указывается организатор торгов, в торговой системе которого осуществлена сделка либо, что сделка совершена на неорганизованном рынке.
В столбце 8 указываются наименование эмитента и вид ценных бумаг, допущенных к торгам на торговых площадках организаторов торгов ценными бумагами. В случае совершения сделки на международном рынке используются торговые коды по классификации REUTER.
В столбцах 10 и 13 коды валют указываются в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан 07 ИСО 4217-2001 "Коды для обозначения валют и фондов".
В столбце 14 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера-дилера, подтверждение, полученное по системе S.W.I.F.T.), с учетом выплаченного продавцу вознаграждения.
В столбце 15 указывается доходность по ценным бумагам в процентах (по сделке с облигацией - доходность, сложившаяся в результате отчуждения либо приобретения в торговой системе организатора торгов ценными бумагами; по операциям "обратного репо" - доходность, сложившаяся в результате спроса и предложения в секторе Автоматического репо).
В столбце 16 указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой.
Форма 2.
В столбце 1 в случае внесения вклада указывается дата перевода денег с инвестиционного счета накопительного пенсионного фонда на банковский счет в Национальном Банке Республики Казахстан или банке второго уровня, либо дата досрочного возврата или в случае расторжения договора - дата возврата денег на инвестиционный счет.
В столбце 3 указываются операции по вкладу (внесение во вклад денег, выплата вознаграждения по вкладу, досрочный возврат вклада или возврат вклада по истечении срока договора банковского вклада).
В столбце 8 указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой.
Приложение 5
к Правилам представления
отчетности юридическими
лицами, осуществляющими
инвестиционное управление
пенсионными активами
Отчет
о структуре собственных активов
по состоянию на (дата в формате дата, месяц, год)
(сокращенное наименование организации, осуществляющей
инвестиционное управление пенсионными активами
в родительном падеже)
Форма 1. Ценные бумаги, приобретенные
за счет собственных активов
____________________________________________________________________
N  |  Вид ценной   |Нацио- |Коли-|Дата|Дата|Валю-|Номиналь-|Валюта
п/п|   бумаги и    |наль-  |чест-|пос-|по- |та   |ная стои-|платежа
|наименование ее|ный    |во   |та- |га- |номи-|мость од-|
|   эмитента    |иденти-|(штук|нов-|ше- |наль-|ной цен- |
|               |фика-  |цен- |ки  |ния |ной  |ной бума-|
|               |ционный|ных  |на  |    |стои-|ги       |
|               |номер  |бу-  |учет|    |мости|         |
|               |       |маг) |    |    |     |         |
--------------------------------------------------------------------
А |       1       |   2   |  3  |  4 |  5 |  6  |    7    |   8
--------------------------------------------------------------------
Итого:             х            х    х    х       х        х
Всего акций:       х            х    х    х       х        х
Всего
долгосрочных
ценных бумаг:      х            х    х    х       х        х
Всего
краткосрочных
ценных бумаг:      х            х    х    х       х        х
Всего по
Форме 1:           х            х    х    х       х        х
--------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
____________________________________________________________________
N  |  Вид ценной   |Цена покуп-|Суммарное | Суммарная  |Прирост (+),
п/п|   бумаги и    |ки за одну |Начислен- |  текущая   |снижение (-)
|наименование ее|ценную бу- |ное Воз-  | стоимость  |((14)-(13))
|   эмитента    |магу       |награжде- | (в тенге)  |
|               |           |ние       |            |
|               |-----------------------------------|
|               |в     |в   |в ва-|в   |на ко-|на   |
|               |иност-|тен-|люте |тен-|нец   |конец|
|               |ранной|ге  |номи-|ге  |(дата |(да- |
|               |валюте|    |наль-|    |в фор-|та в |
|               |      |    |ной  |    |мате  |фор- |
|               |      |    |стои-|    |дата, |мате |
|               |      |    |мости|    |месяц,|дата,|
|               |      |    |     |    |год)  |ме-  |
|               |      |    |     |    |      |сяц, |
|               |      |    |     |    |      |год) |
--------------------------------------------------------------------

А |      1     |   9   |  10  |  11  | 12  |   13  |   14  |  15
___________________________________________________________________
Жиынтығы:       х       х
Акциялар,
барлығы:        х       х      х     х
Ұзақ
мерзімді
бағалы
қағаздар,
барлығы:        х       х      х
Қысқа
мерзімді
бағалы
қағаздар,
барлығы:        х       х      х
1 нысан
бойынша
барлығы:        х       х      х
___________________________________________________________________
2-нысан.  "КЕРІ РЕПО" операциялары бойынша
сатып алынған бағалы қағаздар
_____________________________________________________________
N |Бағалы қағаз|Ұлттық | Саны  |Опера.|Опера.|Номи. |Мәміле|
р/с| түрі және  |біре.  |(бағалы|цияны |цияны |налдық|валю. |
| оның эми.  |гейлен.|қағаз. |ашу   |жабу  |құн   |тасы  |
| тентінің   |діру   |дар    |күні  |күні  |валю. |      |
|  атауы     |номері |данасы)|      |      |тасы  |      |
_____________________________________________________________
А |      1     |   2   |   3   |   4  |   5  |   6  |   7  |
_____________________________________________________________
Жиынтығы:       х               х      х      х      х
2 нысан
бойынша
барлығы:        х               х      х      х      х
_____________________________________________________________
таблицаның жалғасы:
__________________________________________________________________
N |Бағалы|  Бір бағалы  |Бір бағалы қа.|    Өсу (+),     |Операция
р/c|қағаз |қағазға опера.|ғазға операция|    азаю (-)     |бойынша
|түрі  |ция ашу бағасы| жабу бағасы  |                 |кірісті.
|және  |______________|______________|_________________|лік
|оның  | шетел |теңге.| шетел |теңге.|номиналдық|теңге.|ставкасы
|эми.  |валюта.| мен  |валюта.| мен  | құн валю.| мен  |
|тенті.| сымен |      | сымен |      | тасымен  |      |
|нің   |       |      |       |      |[(10)-(8)]|[(11)-|
|атауы |       |      |       |      |          | (9)] |
__________________________________________________________________
А |   1  |    8  |   9  |   10  |  11  |    12    |  13  |  14
__________________________________________________________________
Жиынтығы:   х      х      х       х                       х
2-нысан
бойынша
барлығы:    х      х      х       х        х              х
__________________________________________________________________
таблицаның жалғасы:
______________________________
Жиынтық ағымдағы құны
(теңгемен)
_____________________________
аяғында   |    аяғында
[күн, жыл,  |  [күн, жыл,
ай форматымен]|ай форматымен]
_____________________________
15      |      16
_____________________________
3-нысан.  Қазақстан Республикасының Ұлттық банкіндегі
және екінші деңгейдегі банктердегі салымдар
__________________________________________________________________
N |Банктің|Салым| Салым  |Салымға енгі. |  Есептелген  |Ағымдағы
р/с| атауы |валю.|бойынша | зілген сома  |    сыйақы    |   құн
|       |тасы | сыйақы |______________|______________|(теңгемен)
|       |     |валютасы|шетел  |теңге.|шетел  |теңге.|[(5)+(7)]
|       |     |        |валюта.| мен  |валюта.| мен  |
|       |     |        |сымен  |      |сымен  |      |
__________________________________________________________________

А |       1       |  9   | 10 |  11 | 12 |  13  |  14 |     15
--------------------------------------------------------------------
Итого:            х      х
Всего акций:      х      х    х    х
Всего
долгосрочных
ценных бумаг:     х      х    х
Всего
краткосрочных
ценных бумаг:     х      х    х
Всего по
Форме 1:          х      х    х
--------------------------------------------------------------------
Приложение 5
к Правилам представления
отчетности юридическими
лицами, осуществляющими
инвестиционное управление
пенсионными активами
Форма 2. Ценные бумаги, приобретенные по операциям
"обратного РЕПО"
--------------------------------------------------------------------
N  |  Вид ценной   |Нацио- |Коли-|Дата|Дата|Валю-|Валю-|Цена откры-
п/п|   бумаги и    |наль-  |чест-|от- |зак-|та   |та   |тия операции
|наименование ее|ный    |во   |кры-|ры- |номи-|сдел-|за одну цен-
|   эмитента    |иденти-|(штук|тия |тия |наль-|ки   |ную бумагу
|               |фика-  |цен- |опе-|опе-|ной  |     |------------
|               |ционный|ных  |ра- |ра- |стои-|     |в      |в
|               |номер  |бу-  |ции |ции |мости|     |иност- |тен-
|               |       |маг) |    |    |     |     |ранной |ге
|               |       |     |    |    |     |     |валюте |
--------------------------------------------------------------------
А |       1       |   2   |  3  |  4 |  5 |  6  |  7  |   8   | 9
--------------------------------------------------------------------
Итого:             х            х    х    х     х      х     х
Всего по Форме
2:                 х            х    х    х     х      х     х
--------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
____________________________________________________________________
N  |  Вид ценной   |Цена закры-|  Прирост   |Ставка|   Суммарная
п/п|   бумаги и    |тия опера- |  (+),      |доход-|    текущая
|наименование ее|ции за одну|  снижение  |ности |   стоимость
|   эмитента    |ценную бу- |  (-)       |по    |    (в тенге)
|               |магу       |            |опера-|
|               |           |            |ции   |
|               |------------------------------------------------
|               |в     |в   |в     |в    |      |на ко- |на конец
|               |иност-|тен-|иност-|тенге|      |нец    |(дата в
|               |ранной|ге  |ранной|((11)|      |(дата в|формате
|               |валюте|    |валюте|-(9))|      |формате|дата,
|               |      |    |((10)-|     |      |дата,  |месяц,
|               |      |    |(8))  |     |      |месяц, |год)
|               |      |    |      |     |      |год)   |
--------------------------------------------------------------------
А |       1       |  10  | 11 |  12  | 13  |  14  |  15   |  16
--------------------------------------------------------------------
Итого:            х     х                   х
Всего по          х     х     х             х
Форме 2:
--------------------------------------------------------------------
Приложение 5
к Правилам представления
отчетности юридическими
лицами, осуществляющими
инвестиционное управление
пенсионными активами
Форма 3. Вклады в Национальном Банке
Республики Казахстан и в банках второго уровня
--------------------------------------------------------------------
N  |Наименование|Валюта|Валюта | Сумма вклада | Начисленное |Текущая
п/п|   банка    |вклада|вознаг-|              |вознагражде- |стои-
|            |      |ражде- |              |ние          |мость
|            |      |ния по |----------------------------|(в тен-
|            |      |вкладу |в иност-|в    |в иност-|в   |ге)
|            |      |       |ранной  |тенге|ранной  |тен-|((5)+
|            |      |       |валюте  |     |валюте  |ге  |(7))
--------------------------------------------------------------------

А |   1   |  2  |    3   |   4   |   5  |   6   |   7  |    8
__________________________________________________________________
Жиынтығы:
3-нысан
бойынша
барлығы:  х       х       х              х
__________________________________________________________________
таблицаның жалғасы:
______________________________________________________________
N |Банктің| Банктік | Салым  |Сыйақы ставкасы| Жинақталған  |
р/c| атауы |  салым  |мерзімі |   (жылдық     | сыйақы төлеу |
|       |шартының |(күнмен)|  процентпен)  |     күні     |
|       |жасалған |        |               |(мерзімділігі)|
|       |күні және|        |               |              |
|       | номері  |        |               |              |
______________________________________________________________
А |   1   |    9    |   10   |       11      |      12      |
______________________________________________________________
Жиынтығы:   х         х           х              х
3-нысан
бойынша
барлығы:    х         х           х              х
______________________________________________________________
Бірінші басшы [қолы]           Бас бухгалтер [қолы]
мөрдің орны
Орындаушы [қолы, телефон номері]
Меншікті активтер құрылымы туралы
есепті толтыру тәртібі
1-нысан.
1-бағанда эмитенттiң атауы және бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушылардың сауда алаңдарында сауда-саттыққа жiберiлген бағалы қағаздардың түрлерi көрсетiледi. Мәмiле халықаралық рынокта жасалған жағдайда сауда кодтары REUTER жiктемесi бойынша пайдаланылады.
6 және 8-бағандарында валюталар кодтары 07 ИСО 4217-2001 "Валюталарды және қорларды белгiлеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының мемлекеттiк жiктемесiне сәйкес көрсетiледi.
9 және 10-бағандарында сатып алу сәтiне дейiнгi кезеңде есептелген сыйақыны қоса алғанда, мәмiле жасалғанын растайтын бастапқы құжаттарда (биржалық куәлiк, брокер-дилердiң есебi, S.W.I.F.T. жүйесi бойынша алынған растау және т.б.) көрсетiлген баға үтiрден кейiн төрт таңбаға дейiнгi дәлдiкпен көрсетiледi. Сатып алынған бағалы қағаздарға шетел валютасымен ақы төлеген жағдайда 9-баған толтырылады, 10-бағанда осы сома мәмiле жасау күнгi қалыптасқан валюта айырбастаудың рыноктық бағамы бойынша көрсетiледi. Сатып алынған бағалы қағаздарға ұлттық валютамен ақы төлеген жағдайда 10-баған толтырылады, 9-баған толтырылмайды.
11-14 бағандарда сома үтiрден кейiн екi таңбаға дейiнгi дәлдiкпен көрсетiледi.
13-бағанда өткен есептi күннiң аяғындағы сома көрсетiледi.
14-бағанда ағымдағы есептi күннiң аяғындағы сома көрсетiледi.
12-14-бағандардағы "барлық ұзақ мерзiмдi бағалы қағаздар" деген жолдарда есептi күннен бастап өтеу сәтiне дейiнгi кезеңi бiр жылдан астам болатын бағалы қағаздар бойынша сома көрсетiледi.
12-14-бағандардағы "барлық қысқа мерзiмдi бағалы қағаздар" деген жолдарда есептi күннен бастап өтеу сәтiне дейiнгi кезеңi бiр жылға тең немесе бiр жылдан аз болатын бағалы қағаздар бойынша сома көрсетiледi.

А |     1      |   2  |   3   |    4   |  5  |    6   |  7 |   8
--------------------------------------------------------------------
Итого:
Всего по
Форме 3:        х      х        х              х
--------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
_________________________________________________________
N  |Наименование|Дата зак-|Срок |Ставка воз-|Дата (перио-|
п/п|   банка    |лючения и|вкла-|награждения|дичность)   |
|            |номер до-|да   |(в процен- |выплаты на- |
|            |говора   |(в   |тах годо-  |копленного  |
|            |банков-  |днях)|вых)       |вознаграж-  |
|            |ского    |     |           |дения       |
|            |вклада   |     |           |            |
----------------------------------------------------------
А |     1      |    9    |  10 |    11     |     12     |
----------------------------------------------------------
Итого:           х       х        х           х
Всего по
Форме 3:         х       х        х           х
--------------------------------------------------------------------
Первый руководитель (подпись)           Главный бухгалтер (подпись)
место печати
Исполнитель (подпись, номер телефона)
Порядок заполнения Отчета о структуре собственных активов
Форма 1.
В столбце 1 указываются наименование эмитента и вид ценных бумаг, допущенных к торгам на торговых площадках организаторов торгов ценными бумагами. В случае совершения сделки на международном рынке используются торговые коды по классификации REUTER.
В столбцах 6 и 8 коды валют указываются в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан 07 ИСО 4217-2001 "Коды для обозначения валют и фондов".
В столбцах 9 и 10 указывается цена с точность до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера-дилера, подтверждение, полученное по системе S.W.I.F.T.), включая вознаграждение, начисленное за период до момента приобретения. В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте заполняется столбец 9, в столбце 10 данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившегося на дату совершения сделки. В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в национальной валюте заполняется столбец 10, столбец 9 не заполняется.
В столбцах 11-14 указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой.
В столбце 13 указывается сумма на конец предыдущей отчетной даты.
В столбце 14 указывается сумма на конец текущей отчетной даты.
В строке "всего долгосрочных ценных бумаг" столбцов 12-14 указывается сумма по ценным бумагам, период с отчетной даты, до момента погашения которых составляет более одного года.
В строке "всего краткосрочных ценных бумаг" столбцов 12-14 указывается сумма по ценным бумагам, период с отчетной даты, до момента погашения которых равен одному году или менее одного года.

15-бағанда деректер 14 және 13-бағандардың айырмашылығына сәйкес көрсетiледi.
2-нысан.
1-бағанда эмитенттiң атауы және бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушылардың сауда алаңдарында сауда-саттыққа жiберiлген бағалы қағаздардың түрлерi көрсетiледi. Мәмiле халықаралық рынокта жасалған жағдайда сауда кодтары REUTER жiктемесi бойынша пайдаланылады.
6 және 7-бағандарда валюталар кодтары 07 ИСО 4217-2001 "Валюталарды және қорларды белгiлеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының мемлекеттiк жiктемесiне сәйкес көрсетiледi.
8 және 9-бағандарда керi "репо" операциясының жүзеге асырылғанын растайтын бастапқы құжатта көрсетiлген баға, үтiрден кейiн төрт таңбаға дейiнгi дәлдiкпен көрсетiледi. Сатып алынған бағалы қағаздарға шетел валютасымен ақы төлеген жағдайда 8 және 10-бағандар толтырылады, 9 және 11-бағандарда осы сома мәмiле жасау күнгi қалыптасқан валюта айырбастаудың рыноктық бағамы бойынша көрсетiледi. Сатып алынған бағалы қағаздарға ұлттық валютамен ақы төлеген жағдайда 9 және 11-бағандар толтырылады, 8 және 10-бағандар толтырылмайды.
10, 11, 15 және 16-бағандарда сома үтiрден кейiн екi таңбаға дейiнгi дәлдiкпен көрсетiледi.
12, 13, 15 және 16-бағандардағы "жиынтығы" деген жолда бағалы қағаздардың әрбiр түрi және эмитентi бойынша жиынтық сома көрсетiледi. 12 және 13-бағандарда тиiсiнше 10,8 және 11,9-бағандардың айырмашылығына сәйкес деректер көрсетiледi.
3-нысан.
2, 3-бағандарда валюталар кодтары 07 ИСО 4217-2001 "Валюталарды және қорларды белгiлеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының мемлекеттiк жiктемесiне сәйкес көрсетiледi.
4 және 5-бағандарда меншiктi активтердi Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiндегi (екiншi деңгейдегi банктегi) салымдарға орналастыру сомасы үтiрден кейiн екi таңбаға дейiнгi дәлдiкпен көрсетiледi. Меншiктi активтер шетел валютасымен салымдарға орналастырылған жағдайда 4 және 6-бағандар толтырылады, 5-бағанда бұл сома мәмiле жасалған күнгi қалыптасқан валюта айырбастаудың рыноктық бағамы бойынша көрсетiледi, 7-бағанда есептелген сыйақы сомасы есептi күнгi қалыптасқан валюта айырбастаудың рыноктық бағамы бойынша көрсетiледi. Меншiктi активтер ұлттық валютамен салымдарға орналастырылған жағдайда 5 және 7-бағандар толтырылады, 4 және 6-бағандар толтырылмайды.
8-бағанда сома үтiрден кейiн екi таңбаға дейiнгi дәлдiкпен көрсетiледi. 8-бағанда деректер банктiк салым шартының талаптарына сәйкес көрсетiледi.
12-бағанда жинақталған сыйақы төлеу күнi (кезеңдiлiгi) депозит шартының талаптарына сәйкес көрсетiледi.
4-8-бағандардағы "жиынтығы" деген бағанда салым сомасы әрбiр банк бойынша және әрбiр депозиттеу валютасы бойынша бөлек көрсетiледi.
Зейнетақы активтерін
инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын заңды
тұлғалардың есеп
беру ережесіне
6-қосымша
Ескерту. 6-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Төрағасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 77, ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Төрағасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 145 бірлескен   қаулысымен .
Бухгалтерлiк баланс
[зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын заңды тұлғаның толық атауы]
_____  ______________ 20__ жылға
мың теңге
__________________________________________________________________
Активтер            | Ескерту |  өткен   | Есептi
|         |  жылдың  | кезең
|         |  соңына  | аяғында
__________________________________________________________________

В столбце 15 указываются данные согласно разнице столбцов 14 и 13.
Форма 2.
В столбце 1 указываются наименование эмитента и вид ценных бумаг, допущенных к торгам на торговых площадках организаторов торгов ценными бумагами. В случае совершения сделки на международном рынке используются торговые коды по классификации REUTER.
В столбцах 6 и 7 коды валют указываются в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан 07 ИСО 4217-2001 "Коды для обозначения валют и фондов".
В столбцах 8 и 9 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление операции "обратного репо". В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте заполняются столбцы 8 и 10, в столбцах 9 и 11 данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившегося на дату совершения сделки. В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в национальной валюте заполняются столбцы 9 и 11, столбцы 8 и 10 не заполняются.
В столбцах 10, 11, 15 и 16 указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой.
В строке "итого" столбцов 12, 13, 15 и 16 указывается итоговая сумма по каждому виду и эмитенту ценной бумаги. В столбцах 12 и 13 указываются данные согласно разнице столбцов 10, 8 и 11, 9 соответственно.
Форма 3.
В столбцах 2, 3 коды валют указываются в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан 07 ИСО 4217-2001 "Коды для обозначения валют и фондов".
В столбцах 4 и 5 указывается сумма размещения собственных активов во вклад в Национальном Банке Республики Казахстан (банке второго уровня) с точностью до двух знаков после запятой. В случае размещения собственных активов во вклад в иностранной валюте заполняются столбцы 4 и 6, в столбце 5 данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившегося на дату совершения сделки, в столбце 7 сумма начисленного вознаграждения отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на отчетную дату. В случае размещения собственных активов во вклад в национальной валюте заполняются столбцы 5 и 7, столбцы 4 и 6 не заполняются.
В столбце 8 указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой. В столбце 8 данные указываются согласно сумме столбцов 5 и 7.
В столбце 12 дата (периодичность) выплаты накопленного вознаграждения указывается в соответствии с условиями договора банковского вклада.
В строке "итого" столбцов 4-8 указываются суммы вкладов отдельно по каждому банку и по каждой валюте вклада.
Приложение 6
к Правилам представления
отчетности юридическими
лицами, осуществляющими
инвестиционное управление
пенсионными активами <*>
Сноска. Приложение с изменениями - совместным постановлением Правлений Национального Банка РК от 24 мая 2004 года N 77 и Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года N 145 .
Бухгалтерский баланс
(полное наименование организации,
осуществляющей инвестиционное управление
пенсионными активами)
на ___ _______ ____ года
тысяч тенге
____________________________________________________________________
Активы                |Приме-|на конец |на конец
|чание |предыду- |отчетного
|      |щего года|периода
--------------------------------------------------------------------

1                |    2    |     3    |     4
__________________________________________________________________
Негізгi қызметте пайдаланылатын
негiзгі құрал-жабдықтар (нетто)
Материалдық емес активтер (нетто)
Қауымдасқан компанияларға
инвестициялар
Ұзақ мерзiмдi дебиторлық берешек
(күмәнды борыштар бойынша
резервтердi шегерiп тастағанда)
Өтеуге дейiн ұсталатын бағалы
қағаздар (күмәнды борышта бойынша
резервтердi шегерiп тастағанда)
Сатуға арналған қолда бар бағалы
қағаздар (күмәнды борышта бойынша
резервтердi шегерiп тастағанда)
Басқа да активтер
Болашақ кезеңдердiң шығыстары
Мерзiмi ұзартылған салық талаптары
Берiлген аванстар
Қысқа мерзiмдi дебиторлық берешек
(күмәнды борыштар бойынша
резервтерді шегерiп тастағанда)
Сатуға арналған бағалы қағаздар
(күмәнды борыштар бойынша
резервтeрді шегерiп тастағанда)
"Керi РЕПО" операциясы
Орналастырылған салымдар (күмәнды
борыштар бойынша резервтердi
шегерiп тастағанда)
Ақша
оның iшiнде:
кассадағы қолма-қол ақша
банк шоттарындағы ақша
Жиынтығы, aктивтеp:
Мiндеттемелер
Ұзақ мерзімді алынған заемдар
Оның iшiнде:
қаржылық лизинг
Ұзақ мерзiмдi кредиторлық берешек
Қысқа мерзiмдi алынған заемдар
"РЕПО" операциясы
Қысқа мерзiмдi кредиторлық берешек
Болашақ кезеңдердiң кірістері
Алынған аванстар
Қызметкерлермен есеп айырысу бойынша
есептелген шығыстар
Акционерлермен акциялар бойынша
есеп айырысу бойынша есептелген
шығыстар
Салықтар және басқа да мiндеттi
төлемдер бойынша бюджет алдындағы
мiндеттемелер
Мерзiмi ұзартылған салық
мiндеттемелерi
Басқа да мiндеттемелер
Мiндеттемелер жиынтығы
Азшылық үлесі
Капитал
Жарғылық капитал
Алынған капитал
Заңмен белгiленген резервтiк капитал
оның iшiнде:
зейнетақы қаражатының азаюынан
болған шығындардың орнын жабуға
өз қызметi бойынша шығындардың
орнын жабуға
Бөлiнбеген кiрiс (орны жабылмаған
шығын):
оның iшiнде:
өткен жылдардың
есептi кезеңнiң
Жиынтығы, капитал
Жиынтығы, пассивтер
__________________________________________________________________
Бірінші басшы [қолы]           Бас бухгалтер [қолы]
мөрдің орны
Орындаушы [қолы, телефон номері]
Бухгалтерлік балансты толтыру тәртібі
"Ескерту" бағанында жыл сайынғы қаржылық есепке түсіндірме жазбада көрсетілген баптардың номерлері көрсетіледі.
Зейнетақы активтерін
инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын заңды
тұлғалардың есеп
беру ережесіне
7-қосымша
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Төрағасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 77, ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Төрағасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 145 бірлескен   қаулысымен .
Кірістер мен шығыстар туралы есеп
(зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын заңды тұлғаның толық атауы)
_____  ______________ 20__ жылға
(мың теңгемен)
__________________________________________________________________
Баптардың атауы        |Ес. |Ағымдағы  |Есепті|Алдын.|Алдын.
|кер.|жылдың ба.|кезең |дағы  |дағы
|ту  |сындағы   | үшін |жылдың|жылдың
|    |кезең үшін|      |осыған|басын.
|    |(өсіп оты.|      |ұқсас |дағы
|    |ратын жиы.|      |кезеңі|осыған
|    | нтықпен) |      | үшін |ұқсас
|    |          |      |      |кезеңі
|    |          |      |      |үшін
|    |          |      |      |(өсіп
|    |          |      |      |отыра.
|    |          |      |      |тын жиы.
|    |          |      |      |нтықпен)
__________________________________________________________________

1                   |   2  |    3    |    4
--------------------------------------------------------------------
Основные средства, используемые в
основной деятельности (нетто)
Нематериальные активы (нетто)
Инвестиции в ассоциированные компании
Долгосрочная дебиторская задолженность
(за вычетом резервов по сомнительным
долгам)
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения
(за вычетом резервов по сомнительным
долгам)
Ценные бумаги, имеющиеся в наличии для
продажи (за вычетом резервов по
сомнительным долгам)
Прочие активы
Расходы будущих периодов
Отсроченное налоговое требование
Авансы выданные
Краткосрочная дебиторская задолженность
(за вычетом резервов по сомнительным
долгам)
Ценные бумаги, предназначенные для
торговли (за вычетом резервов по
сомнительным долгам)
Операция "Обратное РЕПО"
Вклады размещенные (за вычетом резервов
по сомнительным долгам)
Деньги
в том числе:
наличные деньги в кассе
деньги на счетах в банках
Итого активы
--------------------------------------------------------------------
Обязательства
--------------------------------------------------------------------
Долгосрочные полученные займы
в том числе:
финансовый лизинг
Долгосрочная кредиторская задолженность
Краткосрочные полученные займы
Операция "РЕПО"
Краткосрочная кредиторская
задолженность
Доходы будущих периодов
Авансы полученные
Начисленные расходы по расчетам
с персоналом
Начисленные расходы по расчетам
с акционерами по акциям
Обязательство перед бюджетом по налогам
и другим обязательным платежам
Отсроченное налоговое обязательство
Прочие обязательства
Итого обязательства
Доля меньшинства
--------------------------------------------------------------------
Капитал
--------------------------------------------------------------------
Уставный капитал
Изъятый капитал
Дополнительный оплаченный капитал
Резервный капитал, установленный
законодательством
в том числе:
на покрытие убытков от уменьшения
пенсионных накоплений
на покрытие убытков по
собственной деятельности
Нераспределенный доход (непокрытый
убыток):
в том числе:
предыдущих лет
отчетного периода
Итого капитал
Итого пассивы
--------------------------------------------------------------------
Первый руководитель (подпись)           Главный бухгалтер (подпись)
место печати
Исполнитель (подпись, номер телефона)
Порядок заполнения Бухгалтерского баланса
В столбце "Примечание" указываются номера статей, отраженных в пояснительной записке к ежегодной финансовой отчетности.
Приложение 7
к Правилам представления
отчетности юридическими
к лицами, осуществляющими
инвестиционное управление
пенсионными активами <*>
Сноска. Приложение в новой редакции - совместным постановлением Правлений Национального Банка РК от 24 мая 2004 года N 77 и Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года N 145 .
Отчет о доходах и расходах
(полное наименование организации, осуществляющей
инвестиционное управление пенсионными активами)
на __ ____ __ года
(в тысячах тенге)
____________________________________________________________________
Наименование  |Приме- |За период с |  За     |  За       |   За
статей     |чание  |  начала    |отчетный |аналогичный|аналогич-
|       | текущего   |период   |период     |ный период
|       |   года     |         |предыдущего| с начала
|       |(с нарастаю-|         |года       |предыдуще-
|       | щим итогом |         |           |го года (с
|       |            |         |           |нарастаю-
|       |            |         |           щим итогом)
____________________________________________________________________

1               | 2  |    3     |   4  |  5   |    6
__________________________________________________________________
Комиссиялық сыйақы
оның iшiнде:
Зейнетақы активтерінен
болған
Зейнетақы активтерi бойынша
инвестициялық кiрiстен
болған
Орналастырылған салымдар
бойынша сыйақы түрiндегi
кiрiстер
Бағалы қағаздар бойынша
сыйақы (купон/дисконт)
түрiндегi кiрiстер
Бағалы қағаздар бойынша
өзге де кірiстер
(шығындар) (нетто):
оның iшiнде:
Бағалы қағаздарды сатып
алудан-caтудан болған
кiрiстер (нетто)
Саудаға арналған және сатуға
қолда бар бағалы
қағаздар құнының өзгеруiнен
болған кiрiстер (нетто)
"кері РЕПО" операциялары
бойынша кірістер
Шетел валютасын қайта
бағалаудан болған кiрiстер
(шығындар) (нетто)
Ассоциацияланған
компанияларға
инвестициялардан
болған кiрiстер
Өзге де кiрiстер
Кірістердің жиынтығы
Комиссиялық шығыстар
Бағалы қағаздар бойынша
сыйақы (сыйлықақы)
түрiндегi шығыстар
"РЕПО" операциялары
бойынша шығыстар
Алынған заемдар
бойынша шығыстар
оның iшiнде:
Қаржы лизингi бойынша
Күмәнді борыштар бойынша
резервтерге (провизиялар)
шығыстар
Күмәнді борыштар бойынша
резервтерді (провизиялар)
қалпына келтiру
Жалпы және әкiмшiлiк
шығыстар
оның iшiнде:
Ағымдағы салықтар және
бюджетке төленетін басқа
да мiндеттi төлемдер
(корпоративтiк табыс
салығынан басқа)
Қызметкерге шығыстар
Жарнамаға шығыстар
Ағымдағы жалдау бойынша
шығыстар
Амортизациялық аударымдар
Өзге шығыстар
Шығыстардың жиынтығы
Салықтар төленгенге дейiнгi
болған кiрiс (шығын)
Корпоративтiк табыс салығы
Салықтар төленгеннен кейiн
болған кiрiс (шығын)
Таза кiрiс (шығын)
Төтенше жағдайлардан
болған кiрiс (шығын)
Азшылық үлесi
Азшылық үлесiн ескере
отырып таза кiрiс (шығын)
__________________________________________________________________
Бiрiншi басшы [қолы]           Бас бухгалтер [қолы]
Мөр орны
Орындаушы [қолы, телефон нөмірi]
Зейнетақы активтерін
инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын заңды
тұлғалардың есеп
беру ережесіне
8-қосымша
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Төрағасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 77, ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Төрағасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 145 бірлескен   қаулысымен .
200 ___ жылғы _____ ___________ жағдай бойынша
(жанама тәсiл)
(зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын заңды тұлғаның толық атауы)
ақша қозғалысы туралы есебі (жанама әдіс)
(мың теңгемен)
__________________________________________________________________
Баптардың атауы        |Ес. |Ағымдағы  |Алдын.
|кер.|жылдың ба.|дағы
|ту  |сындағы   |жылдың
|    |кезең үшін|басын.
|    |(өсіп оты.|дағы
|    |ратын жиы.|осыған
|    | нтықпен) |ұқсас
|    |          |кезеңі
|    |          |үшін
|    |          |(өсіп
|    |          |отыра.
|    |          |тын жиы.
|    |          |нтықпен)
__________________________________________________________________
1               | 2  |    4     |    6
__________________________________________________________________
Операциялық қызметке
байланысты түскен ақша
және төлемдер
Салық салынғанға дейiнгi
таза пайда (шығын)
Ақшалай емес oпeрациялық
баптарға түзетулер:
Оның iшiнде:
Амортизациялық аударымдар
және тозу
Болуы мүмкін резервтер
бойынша шығыстар
Шетел валютасымен
операциялар бойынша
бағамдық айырма түріндегі
жұмсалмаған кірістер мен
шығыстар
Алуға сыйақы түріндегі
есептелген кірістер
Сыйақы төлеміне арналған
шығыстар
Ақшалай емес баптарға
арналған басқа түзетулер
Операциялық активтер мен
мiндеттемелердегi
өзгерiстерге дейiнгi
операциялық кiрiс (шығын)
Операциялық активтердiң
азаюы (көбеюi):
Ұзақ мерзiмдi дебиторлық
берешектiң көбеюi (азаюы)
Сатуға арналған қолда бар
бағалы қағаздардың көбеюi
(азаюы)
Алдағы кезеңдер
шығыстарының көбеюi (азаюы)
Қысқа мерзiмдi дебиторлық
берешектiң көбеюi (азаюы)
"Кepi РЕПО" операцияларының
көбеюi (азаюы)
Саудаға арналған бағалы
қағаздардың көбеюi (азаюы)
Өтеу мерзiмi үш айдан артық
мерзiммен орналастырылған
салымдардың көбеюi (азаюы)
Басқа активтердiң көбеюi
(азаюы)
Операциялық
мiндеттемелердегi көбею
(азаю):
Ұзақ мерзiмдi кредиторлық
берешектiң көбеюi (азаюы)
Алдағы кезеңдердiң
кiрiстерiнiң көбеюi (азаюы)
Қысқа мерзiмдi кредиторлық
берешектiң көбеюi (азаюы)
"РЕПО" операцияларының
көбеюi (азаюы)
Басқа мiндеттемелердiң
көбеюi (азаюы)
Операциялық қызметтен түскен
ақшаның көбеюi (азаюы)
Корпоративтi табыс салығы
Салық салынғаннан кейiнгi
операциялық қызметтен
түскен ақшаның көбею
(азаю) жиынтығы
Инвестициялық қызметке
байланысты төлемдер
мен ақшаның түсуi
Өтелгенге дейiн ұсталатын
бағалы қағаздарды
сатып алу (сату)
Негiзгi құрал-жабдықтар мен
материалдық емес активтердi
сатып алу
Негiзгi құрал-жабдықтар мен
материалдық емес активтердi
сату
Басқа заңды тұлғалардың
капиталындағы инвестициялар
Басқа келiп түсулер және
төлемдер
Инвестициялық қызметтен
түскен ақшаның ұлғаю
(азаю) жиынтығы
Қаржылық қызметке
байланысты келiп түскен
ақшалар және төлемдер
Акцияларды шығару
Борыштық бағалы
қағаздарды шығару
Акциялар мен қатысу
үлестерiн алу немесе өтеу
Алынған заемдар
Акциялар бойынша
дивидендтердi төлеу
Басқа келiп түсулер
және төлемдер
Қаржы қызметiнен түскен
ақшаның таза көбею
(азаю) жиынтығы
Есептi кезең үшiн түскен
ақшаның таза көбею (азаю)
жиынтығы
Кезеңнiң басындағы
ақша қалдығы
Кезеңнiң соңындағы
ақша қалдығы
___________________________________________________________________
Бiрiншi басшы [қолы]        Бас бухгалтер [қолы]
Мөр орны
Орындаушы [қолы, телефон нөмiрi]
Зейнетақы активтерін
инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын заңды
тұлғалардың есеп
беру ережесіне
9-қосымша
Ескерту. 9-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Төрағасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 77, ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Төрағасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 145 бірлескен   қаулысымен .
Меншік капиталындағы өзгерістер туралы есеп
[зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын заңды тұлғалардың толық атауы]
____ __________ 20___ жылғы       (мың теңгемен)
___________________________________________________________________
|Жарғылық|Алынған|Резервтік|Бөлінбеген |Жиын.
|капитал |капитал|капитал  |кіріс (орны|тығы
|        |       |         |жабылмаған |
|        |       |         |шығын)     |
___________________________________________________________________
Есепті кезең
басындағы сальдо
Есепке алу
саясатындағы
өзгерістер және
өткен кезеңдердегі
ірі қателерді түзету
Есепті кезең
басындағы қайта
саналған сальдо
Акциялар шығару
Есептелген
дивидендтер
Негізгі
құрал-жабдықтарды
қайта бағалау
Сату үшін қолда бар
бағалы қағаздар
құнын өзгерту
Ағымдағы кезеңнің
бөлінбеген кірісі
(орны жабылмаған
шығын)
Ішкі аударымдар
оның ішінде:
резервтік капиталды
қалыптастыру
Негізгі
құрал-жабдықтарды
жинақталған қайта
бағалау амортизациясы
Басқа да операциялар
Есепті кезең соңындағы
сальдо
__________________________________________________________________
Бiрiншi басшы [қолы]             Бас бухгалтер [қолы]
мөрдiң орны
Орындаушы [қолы, телефон номерi]

1        |   2   |     3      |   4     |    5      |    6
____________________________________________________________________
Комиссионные
вознаграждения
в том числе:
от пенсионных
активов
от инвестицион-
ного дохода
по пенсионным
активам
Доходы в виде
вознаграждения
по размещенным
вкладам
Доходы в виде
вознаграждения
(купона/
дисконта) по
ценным бумагам
Иные доходы
(убытки) по
ценным бумагам
(нетто):
в том числе:
доходы от
купли-продажи
ценных бумаг
(нетто)
доходы от
изменения
стоимости
ценных бумаг,
предназначенных
для торговли и
имеющихся в
наличии для
продажи (нетто)
Доходы по
операциям
"обратное РЕПО"
Доходы
(убытки) от
переоценки
иностранной
валюты (нетто)
Доходы от
инвестиций в
ассоциированные
компании
Прочие доходы
Итого доходов
Комиссионные
расходы
Расходы в виде
вознаграждения
(премии) по
ценным бумагам
Расходы по
операциям
"РЕПО"
Расходы по
полученным
займам
в том числе:
по финансовому
лизингу
Расходы на
резервы
(провизии) по
сомнительным
долгам
Восстановление
резервов
(провизии) по
сомнительным
долгам
Общие и
административные
расходы
в том числе:
текущие налоги
и другие
обязательные
платежи в
бюджет (кроме
корпоративного
подоходного
налога)
расходы на
персонал
расходы на
рекламу
расходы по
текущей аренде
Амортизацион-
ные отчисления
Прочие расходы
Итого расходов
Доход (убыток)
до уплаты
налогов
Корпоративный
подоходный
налог
Доход (убыток)
после уплаты
налогов
Чистый доход
(убыток)
Доход (убыток)
от чрезвычайных
ситуаций
Доля
меньшинства
Чистый доход
(убыток) с
учетом доли
меньшинства
____________________________________________________________________
Первый руководитель [подпись]          Главный бухгалтер [подпись]
место печати
Исполнитель [подпись, номер телефона]
______________________________________________________________
Приложение 8
к Правилам представления
отчетности юридическими
лицами, осуществляющими
инвестиционное управление
пенсионными активами <*>
Сноска. Приложение в новой редакции - совместным постановлением Правлений Национального Банка РК от 24 мая 2004 года N 77 и Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года N 145 .
Отчет о движении денег (косвенный метод)
(полное наименование организации, осуществляющей
инвестиционное управление пенсионными активами)
на __ _____ __ года
(в тысячах тенге)
____________________________________________________________________
Наименование статей  |Примечание |За период с начала |За аналогичный
|           |текущего года (с   |  период с
|           |  нарастающим      |   начала
|           |   итогом)         | предыдущего
|           |                   |   года (с
|           |                   |  нарастающим
|           |                   |    итогом)
____________________________________________________________________
1            |     2     |        3          |      4
____________________________________________________________________
Денежные поступления и
платежи, связанные с
операционной
деятельностью
Чистая прибыль
(убыток) до
налогообложения
Корректировки на
неденежные
операционные статьи:
в том числе:
Амортизационные
отчисления и износ
Расходы по резервам
на возможные потери
Нереализованные
доходы и расходы в
виде курсовой
разницы по операциям
с иностранной валютой
Доходы, начисленные в
виде вознаграждения к
получению
Расходы на выплату
вознаграждения
Прочие корректировки
на неденежные статьи
Операционный доход
(убыток) до изменения
в операционных активах
и обязательствах
Увеличение
(уменьшение) в
операционных активах:
Увеличение
(уменьшение)
долгосрочной
дебиторской
задолженности
Увеличение
(уменьшение) ценных
бумаг, имеющихся в
наличии для продажи
Увеличение
(уменьшение)
расходов будущих
периодов
Увеличение
(уменьшение)
краткосрочной
дебиторской
задолженности
Увеличение
(уменьшение)
операции
"Обратное РЕПО"
Увеличение
(уменьшение)
ценных бумаг,
предназначенных
для торговли
Увеличение
(уменьшение)
вкладов размещенных
со сроком погашения
свыше трех месяцев
Увеличение
(уменьшение) прочих
активов
Увеличение
(уменьшение) в
операционных
обязательствах:
Увеличение
(уменьшение)
долгосрочной
кредиторской
задолженности
Увеличение
(уменьшение)
доходов будущих
периодов
Увеличение
(уменьшение)
краткосрочной
кредиторской
задолженности
Увеличение
(уменьшение)
операции "РЕПО"
Увеличение
(уменьшение)
прочих обязательств
Увеличение
(уменьшение) денег от
операционной
деятельности
Корпоративный
подоходный налог
Итого увеличение
(уменьшение) денег от
операционной
деятельности после
налогообложения
Денежные поступления и
платежи, связанные с
инвестиционной
деятельностью
Покупка (продажа)
ценных бумаг,
удерживаемых до
погашения
Покупка основных
средств и
нематериальных
активов
Продажа основных
средств и
нематериальных
активов
Инвестиции в капитал
других юридических лиц
Прочие поступления и
платежи
Итого увеличение
(уменьшение)
денег от
инвестиционной
деятельности
Денежные поступления
и платежи, связанные
с финансовой
деятельностью
Выпуск акций
Выпуск долговых
ценных бумаг
Изъятие или погашение
акций и долей участия
Займы полученные
Выплата дивидендов по
акциям
Прочие поступления и
платежи
Итого увеличение
(уменьшение) денег от
финансовой
деятельности
Итого чистое
увеличение
(уменьшение) денег
за отчетный период
Остаток денег на
начало периода
Остаток денег на
конец периода
____________________________________________________________________
Первый руководитель [подпись]          Главный бухгалтер [подпись]
место печати
Исполнитель [подпись, номер телефона]
Приложение 9
к Правилам представления
отчетности юридическими
лицами, осуществляющими
инвестиционное управление
пенсионными активами <*>
Сноска. Приложение с изменениями - совместным постановлением Правлений Национального Банка РК от 24 мая 2004 года N 77 и Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года N 145 .
Отчет об изменениях в собственном капитале
(полное наименование организации,
осуществляющей инвестиционное управление
пенсионными активами)
на ___ _______ ____ года
(в тысячах тенге)
______________________________________________________
|Ус- |Изъя-|Допол- |Ре-  |Нерас-|Ито-
|тав-|тый  |нитель-|зерв-|преде-|го:
|ный |капи-|ный оп-|ный  |ленный|
|ка- |тал  |лачен- |капи-|доход |
|пи- |     |ный ка-|тал  |(не-  |
|тал |     |питал  |     |покры-|
|    |     |       |     |тый   |
|    |     |       |     |убы-  |
|    |     |       |     |ток)  |
-------------------------------------------------------
Сальдо на начало
отчетного периода
Изменения в
учетной политике
и корректировки
фундаментальных
ошибок прошлых
периодов
Пересчитанное
сальдо на начало
отчетного периода
Выпуск акций
Начисленные
дивиденды
Переоценка
основных средств
Изменение
стоимости ценных
бумаг, имеющихся
в наличии для
продажи
Нераспределенный
доход (непокрытый
убыток) текущего
периода
Внутренние
переводы
в том числе:
формирование
резервного
капитала
амортизация
накопленной
переоценки
основных
средств
Прочие операции
Сальдо на конец
отчетного
периода
--------------------------------------------------------------------
Первый руководитель (подпись)           Главный бухгалтер (подпись)
место печати
Исполнитель (подпись, номер телефона)