Мемлекеттiк емес облигациялардың шығарылымын мемлекеттiк тiркеу және облигацияларды орналастыру және өтеу қорытындылары туралы есептi қарау ережесiн бекiту жөнiнде
Қазақтан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 27 қазандағы N 385 қаулысы. Қазақтан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 2 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 2591. Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 30 шілдедегі N 269 қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 30 шілдедегі N 269   қаулысымен .
___________________________
Бағалы қағаздар рыногын мемлекеттік реттеуді жетілдіру мақсатында, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  3, 9,  12-18,   24,   32-баптарына  сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Мемлекеттік емес облигациялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу және облигацияларды орналастыру және өтеу қорытындылары туралы есепті қарау ережесі (осы қаулының 1-қосымшасы) бекітілсін.
2. Осы қаулы күшіне енгізілген күннен бастап осы қаулының 2-қосымшасында көрсетілген нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін күшіне енеді.
4. Қаржылық қадағалау департаменті (Бахмутова Е.Л.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, "Активтерді Басқарушылар Қауымдастығы" Қауымдастық нысанындағы заңды тұлғалар бірлестігіне, "Қазақстан қаржыгерлер қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне, "Қазақстан Тізілім ұстаушылар Қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне және жинақтаушы зейнетақы қорларына жіберсін.
5. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қызметін қамтамасыз ету басқармасы (Терентьев А.Л.) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарына жариялауды қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ә.Ғ.Сәйденовке жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
"Мемлекеттік емес облигациялардың
шығарылымын мемлекеттік тіркеу
және облигацияларды орналастыру
және өтеу қорытындылары туралы
есепті қарау ережесін бекіту
жөнінде" 2003 жылғы 27 қазандағы
N 385 қаулысына 1-қосымша
Мемлекеттік емес облигациялардың шығарылымын
мемлекеттік тіркеу және облигацияларды орналастыру
және өтеу қорытындылары туралы есепті қарау ережесі
Мемлекеттік емес облигациялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу және облигацияларды орналастыру және өтеу қорытындылары туралы есепті қарау ережесі (бұдан әрі - Ереже) "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы  Заңына  (бұдан әрі - Заң) сәйкес әзірленді және мемлекеттік емес облигациялардың (бұдан әрі - облигациялар) шығарылымын мемлекеттік тіркеудің, облигацияларды орналастыру және өтеу қорытындылары туралы есепті қараудың шарттары мен тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций и рассмотрения отчетов об итогах размещения и погашения облигаций
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2003 года N 385. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 декабря 2003 года N 2591. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 июля 2005 года N 269 (V053822 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос.регистрации в МЮ РК)
В целях совершенствования государственного регулирования рынка ценных бумаг, в соответствии со  статьями 3,   9,  12- 18,  24,   32 Закона  Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг", Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить Правила государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций и рассмотрения отчетов об итогах размещения и погашения облигаций (приложение 1 к настоящему постановлению).
2. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившими силу нормативные правовые акты, указанные в приложении 2 к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е.Л.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан, Объединения юридических лиц в форме Ассоциации "Ассоциация Управляющих активами", Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана", Объединение юридических лиц "Казахстанская Ассоциация Реестродержателей" и накопительных пенсионных фондов.
5. Управлению по обеспечению деятельности руководства Национального Банка Республики Казахстан (Терентьев А.Л.) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.
Председатель
Национального Банка
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка Республики
Казахстан "Об утверждении Правил
государственной регистрации
выпуска негосударственных
облигаций и рассмотрения отчетов
об итогах размещения и погашения
облигаций"
от 27 октября 2003 года N 385
Правила
государственной регистрации выпуска негосударственных
облигаций и рассмотрения отчетов об итогах размещения
и погашения облигаций
Правила государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций и рассмотрения отчетов об итогах размещения и погашения облигаций (далее - Правила) разработаны в соответствии с  Законом  Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" (далее - Закон) и определяют условия и порядок государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (далее - облигации), рассмотрения и утверждения отчетов об итогах размещения и погашения облигаций.

1. Облигациялардың шығарылымын (облигациялық
бағдарламаны) және облигациялық бағдарлама шегіндегі
облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу
1. Облигациялардың шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу үшін эмитент бағалы қағаздар рыногын реттеу мен қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттік органға (бұдан әрі - уәкілетті орган) Заңның  12-бабында  белгіленген құжаттарды ұсынады. Облигациялар шығарылымының (облигациялық бағдарлама) проспектісі осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қағаз тасымалдағышта (мемлекеттік және орыс тілдерінде) екі дана етіп және Acrobat Reader форматында (қоғамның қаржылық есебінсіз) электрондық тасымалдағышта бір дана етіп жасалады.
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2005 жылғы 19 сәуірдегі N 131   қаулысымен .
2. Уәкілетті орган осы Ереженің талаптарына сәйкес тіркеген облигациялық бағдарлама шегіндегі облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін эмитент:
1) еркін нысанда жазылған өтініш;
2) облигациялық бағдарлама шегіндегі облигациялар шығарылымының осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған проспектісін қағаз тасымалдағышта екі дана етіп және Acrobat Reader форматында (қоғамның қаржылық есебінсіз) электрондық тасымалдағышта бір дана етіп ұсынады.
Ескерту: 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2005 жылғы 19 сәуірдегі N 131   қаулысымен .
3. Облигациялардың шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) немесе облигациялық бағдарлама шегіндегі облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін эмитент ұсынған құжаттар Қазақстан Республикасы заңдарының және осы Ереженің талаптарына сәйкес келген жағдайда уәкілетті орган:
1) облигациялардың шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) немесе облигациялық бағдарлама шегіндегі облигациялар шығарылымын тіркейді және эмитентке облигациялардың шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) немесе облигациялық бағдарлама шегіндегі облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік береді;
2) эмитентке облигациялар шығарылымының (облигациялық бағдарламаның) немесе облигациялық бағдарлама шегіндегі облигациялар шығарылымы проспектісінің уәкілетті органның оны мемлекеттік тіркегендігі туралы белгісі қойылған бір данасын қайтарады.
Облигациялық бағдарлама шегіндегі облигациялар шығарылымының проспектісі облигациялық бағдарлама шығарылымы проспектісінің ажырамас бөлігі болып табылады.

1. Государственная регистрация выпуска облигаций
(облигационной программы) и выпуска облигаций в пределах
облигационной программы
1. Для государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы) эмитент представляет в государственный орган, осуществляющий регулирование и надзор за рынком ценных бумаг (далее - уполномоченный орган) документы, установленные пунктом 1  статьи 12  Закона. Проспект выпуска облигаций (облигационной программы) составляется в двух экземплярах на бумажном носителе (на государственном и русском языках) по форме, согласно Приложению 1 к настоящим Правилам и в одном экземпляре на электронном носителе в формате Acrobat Reader (без финансовой отчетности общества). Сведения, содержащиеся в проспекте выпуска облигаций (облигационной программы), должны соответствовать дате, на которую составлена финансовая отчетность за последний отчетный период.  <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 19 апреля 2005 года N  131 .
2. Для государственной регистрации выпуска облигаций в пределах облигационной программы, зарегистрированной уполномоченным органом в соответствии с требованиями настоящих Правил, эмитент представляет:
1) заявление, составленное в произвольной форме;
2) проспект выпуска облигаций в пределах облигационной программы в двух экземплярах на бумажном носителе (на государственном и русском языках), составленный по форме, согласно Приложению 2 к настоящим Правилам и в одном экземпляре на электронном носителе в формате Acrobat Reader (без финансовой отчетности общества).  <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 19 апреля 2005 года N  131 .
3. В случае соответствия документов, представленных эмитентом для государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы) или выпуска облигаций в пределах облигационной программы, требованиям законодательства Республики Казахстан и настоящих Правил уполномоченный орган:
1) регистрирует выпуск облигаций (облигационную программу) или выпуск облигаций в пределах облигационной программы и выдает эмитенту свидетельство о государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы) или выпуска облигаций в пределах облигационной программы;
2) возвращает эмитенту один экземпляр проспекта выпуска облигаций (облигационной программы) или выпуска облигаций в пределах облигационной программы с отметкой уполномоченного органа о его государственной регистрации.
Проспект выпуска облигаций в пределах облигационной программы является неотъемлемой частью проспекта облигационной программы.

2. Айналыс мерзімі үш айдан аспайтын облигациялардың
шығарылымын мемлекеттік тіркеу
4. Айналыс мерзімі үш айдан аспайтын облигациялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін эмитент уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) еркін нысанда жазылған өтініш;
2) айналыс мерзімі үш айдан аспайтын облигациялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған сұрату;
3) эмитенттің бұрын шығарған бағалы қағаздарын листингтің неғұрлым жоғары санаты бойынша қор биржасының тізіміне енгізілгені туралы сауда-саттық ұйымдастырушының жазбаша растамасы.
5. Айналыс мерзімі үш айдан аспайтын облигациялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін ұсынылған құжаттарды уәкілетті орган олар ұсынылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауы тиіс.
6. Айналыс мерзімі үш айдан аспайтын облигациялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін эмитент ұсынған құжаттар осы Ереженің талаптарына сәйкес келген жағдайда уәкілетті орган облигациялар шығарылымын тіркейді және эмитентке айналыс мерзімі үш айдан аспайтын облигациялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік береді.
3. Облигацияларды орналастыру және өтеу
қорытындылары туралы есепті қарау
7. Облигацияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті қарау үшін эмитент уәкілетті органға Заңның  24-бабының  1-тармағында белгіленген құжаттарды ұсынады. Облигацияларды орналастыру қорытындылары туралы есеп Ереженің 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалады және қағаз тасымалдағышта екі дана етіп және Acrobat Reader форматында (мемлекеттік және орыс тілдерінде) электрондық тасымалдағышта бір дана етіп ұсынылады..
Ескерту: 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2005 жылғы 19 сәуірдегі N 131   қаулысымен .
8. Облигацияларды өтеу қорытындылары туралы есепті қарау үшін эмитент уәкілетті органға Заңның  32-бабының  2-тармағында белгіленген құжаттарды ұсынады. Облигацияларды өтеу қорытындылары туралы есеп Ереженің 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалады.
9. Облигацияларды орналастыру немесе өтеу қорытындылары туралы есепті қарау үшін эмитент ұсынған құжаттар Қазақстан Республикасы заңдарының талаптарына сәйкес келген жағдайда уәкілетті орган:
1) облигацияларды орналастыру немесе өтеу қорытындылары туралы есепті бекітеді және эмитентке облигацияларды орналастыру немесе өтеу қорытындылары туралы есептің бекітілгені туралы хабарлама жібереді;
2) эмитентке облигацияларды орналастыру немесе өтеу қорытындылары туралы есептің уәкілетті органның оны мемлекеттік тіркегендігі туралы белгісі қойылған бір данасын қайтарады.

2. Государственная регистрация выпуска облигаций
со сроком обращения не более трех месяцев
4. Для государственной регистрации выпуска облигаций со сроком обращения не более трех месяцев эмитент представляет в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление, составленное в произвольной форме;
2) запрос на государственную регистрацию выпуска облигаций со сроком обращения не более трех месяцев, составленный по форме, согласно Приложению 3 к настоящим Правилам;
3) письменное подтверждение организатора торгов о включении ценных бумаг, ранее выпущенных эмитентом, в список фондовой биржи по наивысшей категории листинга.
5. Документы, представленные на государственную регистрацию выпуска облигаций со сроком обращения не более трех месяцев подлежат рассмотрению уполномоченным органом в течение пяти рабочих дней с даты их представления.
6. В случае соответствия документов, представленных эмитентом для государственной регистрации выпуска облигаций со сроком обращения не более трех месяцев, требованиям настоящих Правил уполномоченный орган регистрирует выпуск облигаций и выдает эмитенту свидетельство о государственной регистрации выпуска облигаций со сроком обращения не более трех месяцев.
3. Рассмотрение отчетов об итогах размещения
и погашения облигаций
7. Для рассмотрения отчета об итогах размещения облигаций эмитент представляет в уполномоченный орган документы, установленные пунктом 1  статьи 24  Закона. Отчет об итогах размещения облигаций составляется по форме, согласно Приложению 4 к настоящим Правилам и представляется в двух экземплярах на бумажном носителе и в одном экземпляре на электронном носителе в формате Acrobat Reader (на государственном и русском языках).  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 19 апреля 2005 года N  131 .
8. Для рассмотрения отчета об итогах погашения облигаций эмитент представляет в уполномоченный орган документы, установленные пунктом 2  статьи 32  Закона. Отчет об итогах погашения облигаций составляется по форме, согласно Приложению 5 к настоящим Правилам.
9. В случае соответствия документов, представленных эмитентом для рассмотрения отчета об итогах размещения или погашения облигаций, требованиям законодательства Республики Казахстан уполномоченный орган:
1) утверждает отчет об итогах размещения или погашения облигаций и направляет эмитенту уведомление об утверждении отчета об итогах размещения или погашения облигаций;
2) возвращает эмитенту один экземпляр отчета об итогах размещения или погашения облигаций с отметкой уполномоченного органа о его утверждении.

10. Егер орналастыру басталған не облигациялар шығарылымын орналастыру қорытындылары туралы соңғы есеп ұсынылған күннен бастап алты ай ішінде эмитент бір де бір облигация орналастырмаса, ол уәкілетті органға:
1) осы кезеңде облигацияларды орналастыру жүзеге асырылмағаны туралы мәлімет бар жазбаша хабарлама;
2) эмитенттің эмиссиялық шотының жай-күйі туралы тіркеуші берген анықтаманың түпнұсқасын ұсынады.
4. Қосымша ережелер
11. Облигациялардың келесі шығарылымын немесе айналыс мерзімі үш айдан аспайтын облигациялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін эмитенттің ең төменгі кредиттік рейтингі алдыңғы шығарылымдардың облигациялары айналыста болған кезде "В"-дан ("Standard & Poor's" және "Fіtch" жіктеу бойынша) немесе В2-ден ("Moody's Investors Servіce" жіктеуі бойынша) төмен болмауы тиіс.
12. Банк немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым олардың бұрын шығарылған облигациялары бағалы қағаздардың қайталама рыногында айналыста болған кезде мынадай талаптарды сақтау шартымен облигациялардың келесі шығарылымын жүзеге асыруға құқылы:
1) жаңадан шығарылатын облигациялар ипотекалық облигациялар болып табылады; немесе
2) облигациялардың келесі шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін уәкілетті органға құжаттар ұсынған күні эмитенттің осы Ереженің 11-тармағында белгіленген ең төменгі рейтингі болады; және      эмитентте бағалы қағаздардың қайталама рыногында айналыстағы облигациялар бойынша сыйақы төлеу жөніндегі орындалмаған міндеттемелер жоқ болады.
12-1. Ипотекалық облигациялар мынадай жоғары өтiмдi активтермен қамтамасыз етiлуi мүмкiн:
1) ақшамен;
2) Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бағалы қағаздарымен;
3) кредиттiк рейтингтiң халықаралық шкаласы бойынша "АА"-дан ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтингтiк агенттiктердiң жiктемесi бойынша) немесе "Aa2"-ден ("Moody's Investors Service" рейтингтiк агенттiк жiктемесi бойынша) рейтингтiк бағасы бар шетел мемлекеттерiнiң бағалы қағаздарымен;
4) сауда-саттықты ұйымдастырушының "А" санаты бойынша ресми тiзiмiне енгiзiлген Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес шығарылған Қазақстан Республикасы мен басқа мемлекеттер ұйымдарының мемлекеттiк емес эмиссиялық бағалы қағаздарымен.
Ақша мен бағалы қағаздар ипотекалық облигацияларды шығарған және орналастырған кезде ипотекалық облигацияларды қамтамасыз ету құрамына жатқызыла алмайды. Айналыс процесiнде ипотекалық облигацияларды қамтамасыз етуге жатқызылған бағалы қағаздар мен ақшаның құны қамтамасыз етудiң жалпы құнының 20%-тен астам емес болуы тиiс.
Ескерту: 12-1-тармақпен толықтырылсын - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2004 жылғы 12 шілдедегі N 193   қаулысымен .

10. В случае, если в течение шести месяцев с даты начала размещения либо представления последнего отчета об итогах размещения выпуска облигаций эмитент не разместил ни одной облигации, он представляет в уполномоченный орган:
1) письменное уведомление, содержащее сведения о том, что в данном периоде размещение облигаций не осуществлялось;
2) оригинал справки, выданной регистратором, о состоянии эмиссионного счета эмитента.
4. Дополнительные положения
11. Минимальный кредитный рейтинг эмитента для государственной регистрации последующего выпуска облигаций или облигаций со сроком обращения не более трех месяцев, при наличии в обращении облигаций предыдущих выпусков, должен быть не ниже "В" (по классификации "Standard & Poor's" и "Fitch") или "В2" (по классификации "Moody's Investors Service").
12. Банк или организация, осуществляющая отдельные виды банковских операций, вправе осуществлять последующий выпуск облигаций при обращении ранее выпущенных ими облигаций на вторичном рынке ценных бумаг при условии соблюдения следующих требований:
1) вновь выпускаемые облигации являются ипотечными облигациями; или
2) на дату представления в уполномоченный орган документов для государственной регистрации последующего выпуска облигаций эмитент имеет минимальный рейтинг, установленный пунктом 11 настоящих Правил; и
при отсутствии у эмитента неисполненных обязательств по выплате вознаграждения по облигациям, находящимся в обращении на вторичном рынке ценных бумаг.
12-1. Ипотечные облигации могут быть обеспечены следующими высоколиквидными активами:
1) деньгами;
2) государственными ценными бумагами Республики Казахстан;
3) ценными бумагами иностранных государств, имеющими рейтинговую оценку по международной шкале кредитного рейтинга не ниже "АА" (по классификации "Standard & Poor's" и "Fitch") или "Аа2" (по классификации "Moody's Investors Service");
4) негосударственными эмиссионными ценными бумагами организаций Республики Казахстан, выпущенными в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств и включенными в официальный список организатора торгов по категории "А".
Деньги и ценные бумаги не могут быть включены в состав обеспечения ипотечных облигаций при выпуске и размещении ипотечных облигаций. В процессе обращения стоимость ценных бумаг и денег, включаемых в обеспечение ипотечных облигаций, должна составлять не более 20 % от общей стоимости обеспечения.

13. Осы Ережеде реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен шешіледі.
Мемлекеттік емес облигациялардың
шығарылымын мемлекеттік тіркеу
және облигацияларды орналастыру
және өтеу қорытындылары туралы
есепті қарау ережеге 1-қосымша
Облигациялар шығарылымының
(облигациялық бағдарламаның) проспектісі
Облигациялар шығарылымының (облигациялық бағдарламаның) титулдық парағы
1. Құжаттың атауы: "Облигациялар шығарылымының (облигациялық бағдарламаның) проспектісі".
2. Орналастырылатын облигациялардың түрі және саны. Облигациялық бағдарламаны тіркеу кезінде облигациялық бағдарламаның жиынтық көлемін көрсету керек.
3. "Уәкілетті органның облигациялар шығарылымының (облигациялық бағдарламаның) проспектісін мемлекеттік тіркеуі шығарылым проспектісінде жазылған облигацияларды сатып алуға қатысты инвесторларға қандай да болмасын ұсыныстамалар беруді білдірмейді және уәкілетті орган осы құжаттың мазмұны үшін жауап бермейді." деген жазба.
4. Эмитенттің қаржылық есебінің шынайылығын тексеруді жүзеге асырған аудиторлық ұйым басшысының, лицензиясының нөмірі мен күнін (аудитор-жеке тұлғаның аты-жөнін) көрсете отырып аудиторлық ұйымның ресми толық атауы.
1. Эмитент туралы жалпы мәліметтер
5. Эмитенттің атауы.
Осы тармақта эмитенттің толық және қысқаша атауын көрсету керек.
6. Эмитенттің атауындағы өзгерістер туралы деректер.
Егер эмитент жұмыс істеген уақыт ішінде оның толық атауы ауыстырылса, онда осы тармақта оның бұрынғы барлық толық және қысқаша атауларын, сондай-ақ олар өзгертілген күндерді көрсету керек.
Егер эмитент біріктіру, бөлу, бөлініп шығу не заңды тұлғаны (заңды тұлғаларды) қайта құру нәтижесінде құрылса, онда осы тармақта жүргізілген қайта ұйымдастыру туралы деректерді және қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаларға және эмитентке қатысты заңды мұрагерлік туралы мәліметтерді көрсету керек.
7. Эмитентті мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтер.
Осы тармақта эмитентті мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің берілген күні және нөмірі, сондай-ақ оны мемлекеттік тіркеуді (қайта тіркеуді) жүзеге асырған органның атауы көрсетіледі.
8. Салық төлеушінің тіркеу нөмірі.
9. Эмитенттің орналасқан жері, байланыс телефондарының және факсының нөмірлері, электрондық почтасының адресі туралы мәліметтер.
10. Эмитентті құрудың және қызметінің қысқаша тарихы. Эмитентті құрудың және қызметінің мақсаты.

13. Вопросы, неурегулированные настоящими Правилами, подлежат разрешению в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан. <*>
Сноска. Дополнен пункт 12-1 - Постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июля 2004 года  N 193 .
Приложение 1
к Правилам государственной
регистрации выпуска
негосударственных облигаций
и рассмотрения отчетов
об итогах размещения и
погашения облигаций
Проспект
выпуска облигаций (облигационной программы)
Титульный лист проспекта выпуска облигаций (облигационной программы)
1. Наименование документа: "Проспект выпуска облигаций (облигационной программы)".
2. Вид и количество размещаемых облигаций. При регистрации облигационной программы указать суммарный объем облигационной программы.
3. Запись: "Государственная регистрация проспекта выпуска облигаций (облигационной программы) уполномоченным органом не означает предоставление каких-либо рекомендаций инвесторам относительно приобретения облигаций, описанных в проспекте выпуска, и уполномоченный орган не несет ответственность за содержание данного документа".
4. Полное официальное наименование аудиторской организации, с указанием руководителя аудиторской организации, номера и даты выдачи лицензии (фамилии, имени, при наличии - отчества, аудитора - физического лица), осуществившей проверку достоверности финансовой отчетности эмитента.
1. Общие сведения об эмитенте
5. Наименование эмитента.
В данном пункте указать полное и сокращенное наименование эмитента.
6. Данные об изменениях в наименовании эмитента.
В случае, если в течение времени существования эмитента его полное наименование менялось, то в данном пункте указываются все его предшествующие полные и сокращенные наименования, а также даты, когда они были изменены.
В случае, если эмитент был создан в результате слияния, разделения, выделения либо преобразования юридического лица (юридических лиц), то в данном пункте указываются сведения о проведенной реорганизации и правопреемстве в отношении реорганизованных юридических лиц и эмитента.
7. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) эмитента.
В данном пункте указываются дата и номер свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) эмитента, а также наименование органа, осуществившего его государственную регистрацию (перерегистрацию).
8. Регистрационный номер налогоплательщика.
9. Сведения о месте нахождения эмитента, номерах контактных телефонов и факса, адресе электронной почты.
10. Краткая история образования и деятельности эмитента. Цели создания и деятельности эмитента.

11. Егер эмитентке қаржы агенттігі мәртебесі берілсе, уәкілетті органның қаулысының күнін, нөмірін көрсету керек.
12. Эмитентке және (немесе) ол шығарған бағалы қағаздарға халықаралық және (немесе) отандық рейтинг агенттіктері берген рейтингтер туралы мәліметтер.
12-1. Эмитенттер кеңесі 2005 жылғы 21 ақпанда қабылдаған корпоративтік басқару кодексін эмитенттің қабылдауы туралы ақпарат.
Ескерту: 12-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2005 жылғы 19 сәуірдегі N 131   қаулысымен .
2. Эмитенттің басқару органдары
13. Эмитенттің басқару органдарының құрылымы.
Осы тармақта эмитенттің басқару органдарының құрылымы және олардың Қазақстан Республикасының заңдарына, эмитенттің жарғысына және ішкі құжаттарына сәйкес құзыреті көрсетіледі.
14. Эмитенттің директорлар кеңесінің (бақылау кеңесінің) мүшелері.
Осы тармақта:
1) эмитенттің директорлар кеңесі (бақылау кеңесі) мүшелерінің әрқайсының, оның ішінде директорлар кеңесі (бақылау кеңесі) төрағасының аты-жөні, туған жылы;
2) эмитенттің директорлар кеңесінің (бақылау кеңесі) әрбір мүшелерінің соңғы үш жылда атқарған және қазіргі уақытта атқаратын, оның ішінде қоса атқарған қызметтері хронологиялық тәртіппен;
3) эмитенттің директорлар кеңесінің (бақылау кеңесінің) әрбір мүшелерінің әрқайсының қатысу үлесін көрсете отырып эмитенттің және оның еншілес және тәуелді ұйымдарының жарғылық капиталына (акцияларына/үлесіне) қатысуы;
4) өткен екі жыл ішіндегі директорлар кеңесінің (бақылау кеңесінің) құрамындағы өзгеріс көрсетіледі.
15. Эмитенттің атқарушы органы.
Осы тармақта:
1) эмитенттің жеке дара атқарушы органының функциясын жүзеге асыратын тұлғаның аты-жөні және туған жылы және эмитенттің алқалы атқарушы органы мүшелерінің әрқайсының аты-жөні және туған жылы;
2) эмитенттің жеке дара атқарушы органының функцияларын жүзеге асыратын тұлғасы не эмитенттің алқалы атқарушы органы мүшелерінің әрқайсының соңғы екі жылда атқарған және қазіргі уақытта атқаратын, оның ішінде қоса атқарған қызметтері хронологиялық тәртіппен;
3) эмитенттің жеке дара атқарушы органының функцияларын жүзеге асыратын тұлғасы не эмитенттің алқалы атқарушы органының әрбір мүшелерінің әрқайсының қатысу үлесін көрсете отырып эмитенттің және ұйымдардың төленген жарғылық капиталына қатысуы көрсетіледі.
16. Егер эмитенттің атқарушы органының өкілеттігі басқа коммерциялық ұйымға (басқарушы ұйымға) берілсе, онда осы тармақта:

11. В случае, если эмитенту присвоен статус финансового агентства, указать дату, номер постановления уполномоченного органа.
12. Сведения о рейтингах, присвоенных эмитенту и (или) выпущенным им ценным бумагам международными и (или) отечественными рейтинговыми агентствами.
12-1. Информация о принятии эмитентом кодекса корпоративного управления, принятого советом эмитентов 21 февраля 2005 года.  <*>
Сноска. Глава дополнена пунктом 12-1 - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 19 апреля 2005 года N  131 .
2. Органы управления эмитента
13. Структура органов управления эмитента.
В данном пункте указываются структура органов управления эмитента и их компетенция в соответствии с законодательством Республики Казахстан, уставом и внутренними документами эмитента.
14. Члены совета директоров (наблюдательного совета) эмитента.
В данном пункте указываются:
1) фамилия, имя, при наличии - отчество, год рождения каждого из членов совета директоров (наблюдательного совета) эмитента, в том числе председателя совета директоров (наблюдательного совета);
2) должности, занимаемые каждым из членов совета директоров (наблюдательного совета) эмитента за последние три года и в настоящее время, в хронологическом порядке, в том числе по совместительству;
3) участие каждого члена совета директоров (наблюдательного совета) эмитента в его уставном капитале (акции/доли) и в его дочерних и зависимых организациях с указанием долей участия;
4) изменение в составе совета директоров (наблюдательного совета) в течение предыдущих двух лет.
15. Исполнительный орган эмитента.
В данном пункте указываются:
1) фамилия, имя, при наличии - отчество, и год рождения лица, осуществляющего функции единоличного исполнительного органа эмитента, либо фамилия, имя, при наличии - отчество, и год рождения каждого из членов коллегиального исполнительного органа эмитента;
2) должности, занимаемые лицом, осуществляющим функции единоличного исполнительного органа эмитента, либо каждым из членов коллегиального исполнительного органа эмитента, за последние два года и в настоящее время, в хронологическом порядке, в том числе по совместительству;
3) участие лица, осуществляющего функции единоличного исполнительного органа эмитента, либо каждого из членов коллегиального исполнительного органа эмитента в оплаченном уставном капитале эмитента и организациях, с указанием долей участия.
16. В случае, если полномочия исполнительного органа эмитента переданы другой коммерческой организации (управляющей организации), то в данном пункте указать:

1) басқарушы ұйымның толық және қысқаша атауын;
2) осы ұйымның жеке дара атқарушы органының функциясын жүзеге асыратын тұлғаның толық және қысқаша атауын немесе аты-жөнін және туған жылын не оның алқалы атқарушы органының және оның директорлар кеңесінің (қадағалау кеңесінің) мүшелерінің аты-жөнін және туған жылдарын;
3) осы тармақтың 2) тармақшасында аталған тұлғалардың соңғы екі жылда атқарған, оның ішінде өкілеттіктерін көрсете отырып қоса атқарған қызметтерін хронологиялық тәртіппен;
4) осы тармақтың 2) тармақшасында аталған тұлғалардың эмитенттің, оның еншілес және басқарушы ұйымының, оның ішінде акционерлік қоғамның төленген жарғылық капиталына (акцияларын/үлесіне) қатысуын көрсету керек.
Осы тармақты акционерлік қоғамдар толтырмайды.
17. Эмитенттің директорлар кеңесінің мүшелеріне, атқарушы органының мүшелеріне және басқа да басқарушы тұлғаларына төленетін сыйақылар.
Осы тармақта осы Ереженің 14 және 15-тармақтарында көрсетілген тұлғалардың облигациялар шығару туралы шешім қабылданған күннің алдындағы соңғы үш айда алған сыйақының (ақшалай, бағалы қағаздармен немесе қандай да болмасын басқа нысанда) жалпы мөлшері, сондай-ақ облигациялар шығару туралы шешім қабылданған күннен бастап соңғы он екі ай ішінде аталған тұлғаларға төленетін сыйақының жоспарланған жалпы мөлшері көрсетіледі.
18. Эмитенттің ұйымдық құрылымы.
Осы тармақта:
1) эмитенттің құрылымдық бөлімшелері, филиалдары және өкілдіктері;
2) эмитент қызметкерлерінің, оның ішінде эмитенттің филиалдары және өкілдіктері қызметкерлерінің жалпы саны;
3) эмитенттің құрылымдық бөлімшелерінің басшылары туралы мәліметтер көрсетіледі.
3. Эмитенттің акционерлері (қатысушылары) және
аффилиирленген тұлғалары
19. Эмитенттің акционерлері (қатысушылары).
Осы тармақта:
1) эмитент акционерлерінің (қатысушыларының) жалпы санын және эмитент акцияларының (үлестерінің) он және одан да көп процентін иеленген акционерлер (қатысушылар) туралы ақпарат (заңды тұлғаның толық және қысқаша атауы, орналасқан жері не жеке тұлғаның аты-жөні);
2) эмитенттің акционерлері (қатысушылары) болып табылмайтын, бірақ басқа ұйым арқылы эмитенттің қызметін бақылайтын тұлғалар туралы мәліметтер көрсетіледі.
Егер эмитент банк болып табылған жағдайда, осы тармақта, осы тармақтың 1)-2) тармақшаларында аталған ақпараттардан басқа, банктің дауыс беретін акцияларының он және одан да көп процентін тікелей немесе жанама иеленген, банктің дауыс беретін акцияларының он және одан да көп процентімен тікелей немесе жанама дауыс беруге не банк қабылдаған шешімге шарттың немесе өзге де түрде әсер етуге мүмкіндігі бар акционерлер туралы ақпаратты көрсету керек.

1) полное и сокращенное наименование управляющей организации;
2) полное и сокращенное наименование или фамилию, имя, при наличии - отчество и год рождения лица, осуществляющего функции единоличного исполнительного органа этой организации, либо фамилию, имя, отчество и годы рождения членов ее коллегиального исполнительного органа и членов ее совета директоров (наблюдательного совета);
3) все должности, занимаемые лицами, перечисленными в подпункте 2) настоящего пункта, за последние два года, в хронологическом порядке, в том числе по совместительству, с указанием полномочий;
4) участие лиц, перечисленных в подпункте 2) настоящего пункта, в оплаченном уставном капитале (акции/доли) эмитента, его дочерних организаций и управляющей организации, в том числе в зависимом акционерном обществе.
Настоящий пункт акционерными обществами не заполняется.
17. Вознаграждение, выплачиваемое членам совета директоров, членам исполнительного органа и другим руководящим лицам эмитента.
В данном пункте указываются общий размер вознаграждения (денежного, ценными бумагами или в какой-либо другой форме) лицам, указанным в пунктах 14 и 15 настоящего Приложения, за последние три месяца, предшествующие дате принятия решения о выпуске облигаций, а также планируемый общий размер вознаграждения, подлежащий выплате указанным лицам в течение последующих двенадцати месяцев, с даты принятия решения о выпуске облигаций.
18. Организационная структура эмитента.
В данном пункте указываются:
1) структурные подразделения, филиалы и представительства эмитента;
2) общее количество работников эмитента, в том числе работников филиалов и представительств эмитента;
3) сведения о руководителях структурных подразделений эмитента.
3. Акционеры (участники) и аффилиированные лица эмитента
19. Акционеры (участники) эмитента.
В данном пункте указываются:
1) общее количество акционеров (участников) эмитента и информация (полное и сокращенное наименование, место нахождения юридического лица либо фамилия, имя, при наличии - отчество физического лица) об акционерах (участниках), которые владеют десятью и более (для народных - пять и более) процентами акций (долей) эмитента;
2) сведения о лицах, не являющихся акционерами (участниками) эмитента, но обладающие правом контролировать деятельность эмитента через другие организации.
В случае, если эмитентом является банк, в данном пункте, помимо перечисленной в подпунктах 1)-2) настоящего пункта информации, указать информацию об акционерах, владеющих прямо или косвенно десятью и более процентами голосующих акций банка, имеющих возможность голосовать прямо или косвенно десятью и более процентами голосующих акций банка либо оказывать влияние на принимаемые банком решения в силу договора или иным образом.

20. Заңды тұлғалардың толық атауын, орналасқан жерін, оның жарғылық капиталындағы эмитент акцияларының (үлесінің) проценттік арақатысын, қызмет түрін, бірінші басшысының аты-жөнін көрсете отырып эмитент он және одан да көп процентін құрайтын акцияларын (үлестерін) иеленген заңды тұлғалар туралы мәліметтер.
21. Эмитент қатысатын өндірістік, банктік, қаржылық топтар, холдингтер, концерндер, қауымдастықтар, консорциумдар туралы ақпарат.
22. Эмитенттің басқа аффилиирленген тұлғалары туралы мәліметтер.
Осы тармақта заңды тұлғаның толық атауын (жеке тұлғаның аты-жөнін), оның орналасқан жері (тұрғылықты жері), қызметінің түрін, бірінші басшысының аты-жөнін көрсете отырып осы Ереженің 14-21-тармақтарына сәйкес көрсетілмеген, бірақ Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес эмитенттің аффилиирленген тұлғалары болып табылатын барлық тұлғалар туралы мәліметтер көрсетіледі.
23. Аффилиирленген тұлғалардың қатысуымен жасалған операциялар.
Осы тармақта Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес эмитентке қатысты аффилиирленген болып табылатын ұйымдардың қатысуымен соңғы жылда эмитент жүргізген барлық операциялар туралы ақпарат ашылады.
4. Эмитент қызметінің сипаты
(бұл бөлімді қаржылық ұйымдар толтырмайды)
24. Эмитент қызметінің жалпы үрдістерінің қысқаша сипаты, оның ішінде эмитенттің негізгі қызмет түрлері бойынша.
Осы тармақта:
1) эмитенттің бәсекелесі болып табылатын ұйымдар туралы мәліметтер;
2) эмитент қызметінің Қазақстан Республикасының ішіндегі салалық орташа және егер бұл мүмкін болса, әлемдік орташа көрсеткіштермен салыстырма сипаттамасы;
3) саланың болашақтағы дамуына қатысты болжам және эмитенттің осы саладағы жағдайы көрсетіледі.
25. Эмитент жасасқан, салдарынан эмитенттің қызметіне елеулі түрде әсер ететін келісім-шарттар, келісімдер туралы мәліметтер.
26. Эмитент қызметін жүзеге асыру үшін алған лицензиялар, патенттер, рұқсаттар туралы мәліметтер.
27. Соңғы екі жылда немесе нақты жұмыс істелген кезеңде сатылған өнімнің (орындалған жұмыстардың, қызмет көрсетудің) нақты немесе сандық өлшем бірліктерімен көрсетілген көлемі.
Эмитенттің соңғы екі жылда немесе нақты жұмыс істелген кезеңде сатылған өнімінің (көрсетілген жұмыстың, қызметтің) көлеміндегі өзгерістерге талдау жасау.
28. Эмитенттің негізгі қызметінің түрлері бойынша сатудың (жұмыстардың, қызмет көрсетудің) кірістілігіне оң және теріс әсер ететін факторлар.

20. Сведения о юридических лицах, у которых эмитент владеет десятью и более процентами акций (долей) с указанием полного наименования юридического лица, его места нахождения, процентного соотношения акций (доли) эмитента в его уставном капитале, вида деятельности, фамилии, имени, при наличии - отчества первого руководителя.
21. Информация о промышленных, банковских, финансовых группах, холдингах, концернах, ассоциациях, консорциумах, в которых участвует эмитент.
22. Сведения о других аффилиированных лицах эмитента.
В данном пункте указываются сведения обо всех лицах, не указанных в соответствии с пунктами 14-21 настоящего Приложения, но являющихся в соответствии с законодательством Республики Казахстан аффилиированными лицами эмитента, с указанием полного наименования юридического лица (фамилии, имени, при наличии - отчества физического лица), его места нахождения (места жительства), вида деятельности, фамилии, имени, при наличии - отчества, первого руководителя.
23. Операции с участием аффилиированных лиц.
В данном пункте раскрывается информация о крупных сделках, проведенных эмитентом за последний год с участием организаций, являющихся по отношению к эмитенту аффилиированными, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Описание деятельности эмитента
(данный раздел финансовыми организациями не заполняется)
24. Краткое описание общих тенденций в деятельности эмитента, в том числе по основным видам деятельности эмитента.
В данном пункте указывается:
1) сведения об организациях, являющихся конкурентами эмитента;
2) сравнительная характеристика деятельности эмитента со среднеотраслевыми показателями внутри Республики Казахстан и со среднемировыми, если это представляется возможным;
3) прогноз в отношении будущего развития отрасли и положения эмитента в данной отрасли.
25. Сведения о контрактах, соглашениях, заключенных эмитентом, которые в последствии могут оказать существенное влияние на деятельность эмитента.
26. Сведения о лицензиях, патентах, разрешениях, полученных эмитентом для осуществления его деятельности.
27. Объемы реализованной продукции (выполненных работ, услуг) за последние два года или за период фактического существования в принятых физических или количественных единицах измерения.
Анализ изменений в объемах реализованной продукции (оказанных работ, услуг) эмитента за последние два года или за период фактического существования.
28. Факторы, позитивно и негативно влияющие на доходность продаж (работ, услуг) по основным видам деятельности эмитента.

29. Эмитенттің өз өнімін (жұмыстарын, қызмет көрсетуді) сатуды ұйымдастыру жөніндегі қызметі.
Осы тармақта эмитенттің негізгі жеткізушілері және тұтынушылары туралы мәліметтер, эмитенттің жұмыс істеп тұрған жеткізушілерге және тұтынушыларға тәуелді болу дәрежесі, оның ішінде:
1) эмитенттің барлық жеткізілімнің он және одан көп проценті тиесілі болатын жеткізушілерінің атауы және орналасқан жері, олардың үлестері процентпен көрсетіледі. Осы көздерге болашақта рұқсат беруге қатысты болжамдар ұсынылуы тиіс;
2) үлесіне эмитенттің өнімін (жұмыстарын, қызмет көрсетуін) сатудан түскен жалпы түсімнің он және одан көп процентінен астамы тиесілі болатын тұтынушылардың атауы және орналасқан жері, олардың сатудың жалпы көлеміндегі үлестері процентпен көрсетіледі. Эмитенттің өнімін (жұмыстарын, қызмет көрсетуін) сатуға әсер етуі мүмкін теріс факторлар ашылады.
Ескерту: 29-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2005 жылғы 19 сәуірдегі N 131   қаулысымен .
30. Эмитенттің қызметіне әсер ететін негізгі факторлар:
1) эмитент қызметінің маусымдылығы, эмитент қызметінің маусымдық сипаттағы түрлері және олардың эмитенттің жалпы кірісіндегі үлесі;
2) импорттың эмитентке жеткізілген (көрсетілген) шикізаттағы (жұмыстардағы, қызметтегі) үлесі және эмитенттің экспортқа сатқан өнімінің (жұмыстарының, қызметінің) сатылған өнімнің жалпы көлеміндегі үлесі;
3) облигациялар шығару туралы шешім қабылданған күннен бастап алты ай ішінде жасалуы тиіс (жасалған) немесе орындалуы тиіс (орындалған) мәміле (мәмілелер) туралы мәліметтер, егер осы мәміленің (мәмілелердің) сомасы эмитент активтерінің баланстық құнының он процентінен асатын болса;
4) болашақтағы міндеттемелер. Эмитенттің болашақтағы негізгі міндеттемелері және осы міндеттемелер эмитенттің қызметіне әсер етуі мүмкін теріс әсер ету ашылады, оның ішінде осы эмитент, облигациялардың саны, кепілдік беру шарттары, өтеу күні және кепілдік берілген шығарылымның валютасы туралы ақпаратты қоса отырып, өзге эмитенттердің үшінші тұлғалардың кепілдік беруімен қамтамасыз етілген облигациялары бойынша эмитенттің кепілдік беруі туралы;
5) эмитенттің сот процестеріне қатысуы туралы мәліметтер. Эмитенттің қатысуымен өткен, нәтижесінде эмитент қызметінің тоқтатылуы немесе шектелуі, оған маңызды ақшалай және өзге де міндеттемелер берілуі мүмкін сот процестерінің мәніне сипаттама беру керек;
6) уәкілетті мемлекеттік органдар және/немесе сот соңғы жыл ішінде эмитентке және оның лауазымды тұлғаларына қолданған барлық әкімшілік санкциялар туралы мәліметтер. Санкция қолданылған күнді, санкция қолданған органды, қолдану себептерін, санкцияның түрлерін және мөлшерін, сондай-ақ санкцияның орындалу дәрежесін көрсету керек;

29. Деятельность эмитента по организации продаж своей продукции (работ, услуг).
В данном пункте указываются сведения об основных поставщиках и потребителях эмитента, степень зависимости эмитента от существующих поставщиков и потребителей, в том числе:
1) наименования и место нахождения поставщиков эмитента, на которых приходится десять и более процентов общего объема всех поставок, с указанием их доли в процентах. Должны быть представлены прогнозы в отношении доступности этих источников в будущем;
2) наименования и место нахождения потребителей, на долю которых приходится десять и более процентов общей выручки от реализации продукции (работ, услуг) эмитента, с указанием их доли в общем объеме реализации в процентах. Раскрываются возможные негативные факторы, влияющие на реализацию продукции (работ, услуг) эмитента.  <*>
Сноска. В пункт 29 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 19 апреля 2005 года N  131 .
30. Ключевые факторы, влияющие на деятельность эмитента:
1) сезонность деятельности эмитента, виды деятельности эмитента, которые носят сезонный характер, и их доля в общем доходе эмитента;
2) доля импорта в общем объеме сырья (работах, услугах) поставляемых (оказываемых) эмитенту и доля продукции (работ, услуг), реализуемой эмитентом на экспорт, в общем объеме реализуемой продукции;
3) сведения о сделке (сделках), которая (которые) должна (должны) быть совершена (совершены) или исполнена (исполнены) в течение шести месяцев с даты принятия решения о выпуске облигаций, если сумма этой сделки (сделок) превышает десять процентов балансовой стоимости активов эмитента;
4) будущие обязательства. Раскрываются основные будущие обязательства эмитента и негативное влияние, которое эти обязательства могут оказать на деятельность эмитента, в том числе о гарантиях эмитента по облигациям иных эмитентов, обеспеченным гарантиями третьих лиц, включая информацию о таком эмитенте, количестве облигаций, условиях гарантии, дате погашения и валюте гарантируемого выпуска;
5) сведения об участии эмитента в судебных процессах. Представить описание сути судебных процессов с участием эмитента, по результатам которых может произойти прекращение или ограничение деятельности эмитента, наложение на него денежных и иных обязательств;
6) сведения обо всех административных санкциях, налагавшихся на эмитента и его должностных лиц уполномоченными государственными органами и/или судом в течение последнего года. Указать дату применения санкции, орган, применивший санкцию, причины санкции, вид и размер санкции, а также степень исполнения санкции;

7) тәуекел факторлары. Облигациялардың ұстаушылары ұшырауы мүмкін тәуекел факторларына нақты талдау жасау керек;
8) эмитенттің қызметі туралы, эмитент өзінің қызметін жүзеге асыратын рыноктар туралы басқа ақпарат.
5. Активтер
Ескерту: 5-тараудың атауына өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2005 жылғы 19 сәуірдегі N 131   қаулысымен .
31. Баланстық құны материалдық емес активтердің жалпы баланстық құнының бес және одан көп процентін құрайтын материалдық активтердің түрлері.
32. Баланстық құны негізгі құрал-жабдықтың жалпы баланстық құнының бес және одан көп процентін құрайтын негізгі құрал-жабдықтың түрлері.
33. Инвестициялар.
Осы мәселе бойынша ақпарат мынадай құрылымда ұсынылуы тиіс: басқа заңды тұлғалардың капиталына тікелей инвестициялар, ұзақ мерзімді инвестициялар және инвестициялық портфель.
34. Дебиторлық берешек.
Осы тармақта эмитенттің алдында дебиторлық берешектің жалпы сомасының бес және одан көп проценті мөлшерінде дебиторлық берешегі бар ұйымның атауын көрсете отырып дебиторлық берешектің құрылымы не эмитенттің неғұрлым ірі он дебиторының тізімі ашылады.
Жарғылық капитал
35. Осы тармақта эмитенттің төленген жарғылық капиталының мөлшері көрсетіледі.
Міндеттемелер
36. Заемдар.
Осы тармақта қолданылып жүрген банктік заемдар және кредиттік желілер туралы ақпарат ашылады. Жақын арадағы он екі ай ішінде өтелетін сомалар тоқсан бойынша бөлінуі тиіс, қалған сомалар жылдар бойынша бөліне отырып ұсынылады.
37. Эмитенттің негізгі қызметін жүзеге асыруға байланысты кредиторлық берешегі (жеткізушілер алдындағы берешек, алынған аванстар).
Осы тармақта эмитенттің алдында кредиторлық берешектің жалпы сомасының бес және одан көп проценті мөлшерінде дебиторлық берешегі бар ұйымның атауын көрсете отырып кредиторлық берешектің құрылымы не эмитенттің он неғұрлым ірі кредиторлық тізімі ашылады.
Қаржылық нәтиже
38-40. <*>
Ескерту: 38-40-тармақтар алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2005 жылғы 19 сәуірдегі N 131   қаулысымен .
Бағалы қағаздар шығарылымдары туралы
мәліметтер
41. Облигациялар шығару туралы шешім қабылданғанға дейін эмиссиялық бағалы қағаздардың барлық тіркелген шығарылымдарына қатысты:
1) әрбір шығарылым облигацияларының жалпы саны, әрбір шығаралым бойынша орналастырылған облигациялардың саны, түрі және номиналдық құны, сондай-ақ орналастыру кезінде тартылған ақшаның жалпы көлемі (номиналдық құны бойынша), негізгі борыш сомасы, әрбір шығарылым бойынша есептелген және төленген сыйақы сомасы, өтелу күнін көрсете отырып сатып алынған және мерзімінен бұрын өтелген облигациялардың саны. Облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуді жүзеге асырған орган, осындай шығарылымның мемлекеттік тіркеу нөмірі және мемлекеттік тіркеу күні;

7) факторы риска. Представить подробный анализ факторов риска, которым будут подвергаться держатели облигаций;
8) другая информация о деятельности эмитента, о рынках, на которых осуществляет свою деятельность эмитент.
5. Финансовое состояние
Активы
31. Виды нематериальных активов, балансовая стоимость которых составляет пять и более процентов от общей балансовой стоимости нематериальных активов.
32. Виды основных средств, балансовая стоимость которых составляет пять и более процентов от общей балансовой стоимости основных средств.
33. Инвестиции.
Информация по данному вопросу представляется по следующей структуре: прямые инвестиции в капитал других юридических лиц, долгосрочные инвестиции и инвестиционный портфель.
34. Дебиторская задолженность.
В данном пункте раскрывается структура дебиторской задолженности с указанием наименований организаций, имеющих перед эмитентом дебиторскую задолженность в размере пять и более процентов от общей суммы дебиторской задолженности, либо список десяти наиболее крупных дебиторов эмитента.
Уставный капитал
35. В данном пункте указывается размер оплаченного уставного капитала эмитента.
Обязательства
36. Займы.
В данном пункте раскрывается информация о действующих банковских займах и кредитных линиях с указанием их валюты, процентных ставках, видах обеспечения. Суммы к погашению в течение ближайших двенадцати месяцев должны быть разделены поквартально, остальные суммы представляются с разбивкой по годам.
37. Кредиторская задолженность, связанная с осуществлением эмитентом основной деятельности (задолженность перед поставщиками, авансы полученные).
В данном пункте раскрывается структура кредиторской задолженности с указанием суммы задолженности и наименования организаций, перед которыми эмитент имеет задолженность в размере более пяти процентов от общей суммы кредиторской задолженности, либо список первых десяти наиболее крупных кредиторов эмитента.
Финансовые результаты
38-40.  (Пункты исключены - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 19 апреля 2005 года N  131 ).
6. Сведения о выпусках ценных бумаг
41. В отношении всех зарегистрированных выпусков эмиссионных ценных бумаг эмитента до даты принятия решения о выпуске облигаций, указываются:
1) общее количество, вид и номинальная стоимость облигаций каждого выпуска, количество размещенных облигаций по каждому выпуску, а также общий объем денег, привлеченных при размещении (по номинальной стоимости), сумма основного долга, сумма начисленного и выплаченного вознаграждения по каждому выпуску, количество выкупленных и досрочно погашенных облигаций, с указанием даты погашения. Орган, осуществивший государственную регистрацию выпуска облигаций, государственный регистрационный номер и дату государственной регистрации такого выпуска;

2) құрылтайшылар төлеген акцияларының жалпы саны, түрі және номиналдық құны, сондай-ақ акцияларды орналастыру кезінде тартылған ақшаның жалпы сомасы. Соңғы күнге сатып алу бағасын көрсете отырып, сатып алынған, айналыстағы акциялардың саны. Акцияларды сатып алу әдістемесінің бекітілген күні. Акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуді жүзеге асырған орган, осындай шығарылымның мемлекеттік тіркеу нөмірі және мемлекеттік тіркеу күні;
3) орындалмаған міндеттемелердің мөлшері және осындайларды орындаудың өтіп кеткен күні туралы ақпаратты қоса отырып, эмитенттің бағалы қағаздар ұстаушылар алдында орындалмаған міндеттемелерінің фактілері туралы мәліметтер (облигациялар бойынша сыйақыларды төлемеу (төлеуді кешіктіру), артықшылықты акциялар бойынша дивидендтерді төлемеу (төлеуді кешіктіру), бағалы қағаздар бойынша есептелген, бірақ төленбеген сыйақы сомасы (жеке-жеке түрлері мен шығарылымдары бойынша);
4) егер бағалы қағаздардың қандай да болмасын шығарылымы тоқтатылған немесе жарамсыз болып танылған жағдайда, осындай шешімдерді қабылдаған мемлекеттік органды, оларды қабылдау негіздерін және күнін;
5) облигациялар бойынша өтеу күндерін және төлемдердің жалпы мөлшерін;
6) соңғы екі қаржылық жылының әрбір жылындағы немесе нақты жұмыс істеу кезеңіндегі бір акцияға (жай, артықшылықты) шаққандағы дивидендтің сомасы, есептелген дивиденд сомаларын және төленген дивиденд сомаларын көрсете отырып;
7) сауда-саттық ұйымдастырушылардың атауын қоса отырып, эмитенттің бағалы қағаздарымен сауда жүзеге асырылатын негізгі рыноктар;
8) эмитенттің бұрын шығарған бағалы қағаздарының әрбір түрі бойынша берілген құқықтар көрсетіледі.
Ескерту: 41-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2005 жылғы 19 сәуірдегі N 131   қаулысымен .
7. Облигациялар шығарылымы туралы мәліметтер
(бұл бөлім облигациялық бағдарламаны мемлекеттік
тіркеу кезінде толтырылмайды)
42. Облигациялар туралы мәліметтер:
1) облигациялардың түрі (купондық, дисконттық, қамтамасыз етілген немесе қамтамасыз етілмеген);
2) шығарылатын облигациялардың саны және облигациялар шығарылымның жалпы көлемі (облигациялар шығарылымының жалпы көлемін номиналдық құны бойынша көрсету керек);
3) бір облигацияның номиналдық құны;
4) облигациялар бойынша мыналар қоса көрсетілген сыйақы:
облигациялар бойынша сыйақының ставкасы;
сыйақыны есептеу басталатын күн, сыйақы төлеудің кезеңділігі және күні, тәртібі және оны төлеудің шарттары (егер инвестор Қазақстан Республикасының резиденті емес болып табылса, төлем валютасы және айырбастау бағамы көрсетіледі);
сыйақы есептеу үшін қолданылатын уақыт кезеңі;
индекстелген облигациялар шығару кезіндегі есептеу тәртібі.
Егер сыйақының ставкасы белгіленбеген болып табылса, оның мөлшерін белгілеу тәртібі көрсетіледі;

2) общее количество, вид и номинальная стоимость акций, оплаченных учредителями, а также общая сумма денег, привлеченных при размещении акций. Количество акций, находящихся в обращении, выкупленных, с указанием цены выкупа на последнюю дату. Дата утверждения методики выкупа акций. Орган, осуществивший государственную регистрацию выпуска акций, государственный регистрационный номер и дату государственной регистрации такого выпуска;
3) сведения о фактах неисполнения эмитентом своих обязательств перед держателями ценных бумаг (невыплата (задержка в выплате) вознаграждения по облигациям, невыплата (задержка в выплате) дивидендов по привилегированным акциям), включая информацию о размерах неисполненных обязательств и сроке просрочки исполнения таковых, сумма начисленных, но не выплаченных вознаграждений по ценным бумагам (отдельно по видам и выпускам);
4) в случае, если какой-либо выпуск ценных бумаг был приостановлен или признан несостоявшимся либо аннулирован, указывается государственный орган, принявший такие решения, основания и дату их принятия;
5) даты погашения и общий размер выплат по облигациям;
6) размер дивиденда на одну акцию (простую, привилегированную) за каждый год из двух последних финансовых лет или за период фактического существования, с указанием суммы начисленных дивидендов и суммы выплаченных дивидендов;
7) основные рынки, на которых осуществляется торговля ценными бумагами эмитента, включая наименования организаторов торгов;
8) права, предоставляемые каждым видом ценных бумаг их держателям, ранее выпущенных эмитентом.  <*>
Сноска. В пункт 41 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 19 апреля 2005 года N  131 .
7. Сведения о выпуске облигаций
(данный раздел при государственной регистрации
облигационной программы не заполнятся)
42. Сведения об облигациях:
1) вид облигаций (купонные, дисконтные, с обеспечением или без обеспечения);
2) количество выпускаемых облигаций и общий объем выпуска облигаций (указать общий объем выпуска облигаций по номинальной стоимости);
3) номинальная стоимость одной облигации;
4) вознаграждение по облигациям с указанием:
ставки вознаграждения по облигациям;
даты, с которой начинается начисление вознаграждения, периодичности и даты выплаты вознаграждения, порядка и условий его выплаты (в случае, если инвестором будет являться нерезидент Республики Казахстан указывается валюта выплаты и курс конвертации);
периода времени, применяемого для расчета вознаграждения;
порядка расчетов при выпуске индексированных облигаций.
Если ставка вознаграждения не является фиксированной, указывается порядок определения ее размера;

5) мыналар қоса көрсетілген облигациялардың айналысы және өтеу туралы мәліметтер:
облигациялардың айналыс мерзімі және оларды өтеу шарттары:
облигацияларды өтеу күні;
облигациялар өтелетін орын (орындар);
облигацияларды өтеу тәсілі;
6) мыналар қоса көрсетілген әрбір облигациямен оның ұстаушысына берілетін құқықтар:
облигациялар ұстаушылардың эмитенттен шығарылым проспектісіне көзделген мерзімде облигацияның номиналдық құнын алуға не өзге мүліктік баламаны алуға құқығы, сондай-ақ ол бойынша облигацияның номиналдық құнынан белгіленген процентті алуға құқығы не өзге де мүліктік құқықтар;
облигациялар мерзімінен бұрын сатып алынған немесе толық орналастырылмаған жағдайларда облигацияларды сатып алу шарттары, мерзімдері, тәртібі, облигацияларды төлеу үшін берілген ақшаны қайтарып алу тәртібі;
7) басталуы бойынша эмитенттің облигациялары бойынша дефолт хабарлануы мүмкін және қандай кезде облигациялар ұстаушылардың облигацияларды мерзімінен бұрын өтеуді талап етуге құқығы бар болатын оқиғалар.
Дефолт жағдайында облигациялар ұстаушыларға берілетін құқықтар:
облигациялар бойынша дефолт жағдайында эмитенттің қандай шаралар қолданатыны, облигациялар бойынша сыйақылар төлеу жөніндегі міндеттемелер орындалмаған немесе тиісті түрде орындалмаған кезде облигациялар ұстаушыларды қорғау рәсімі көрсетіледі;
8) опциондар туралы ақпарат:
егер опциондар облигациялар ұстаушыларға эмитенттің облигацияларын сатып алуға мүмкіндік берсе, онда осы тармақта опцион жасау шарттары көрсетіледі.
43. Айырбасталымды облигациялар:
айырбасталымды облигациялар шығарылған және орналастырылған жағдайда облигация айырбасталатын акциялардың түрі, санаты, саны және орналастыру бағасы, акциялар бойынша құқықтар, сондай-ақ осындай айырбасталымның тәртібі мен шарттары көрсетіледі.
44. Облигацияларды орналастыру тәсілі:
1) облигацияларды орналастыру мерзімі және тәртібі:
облигациялар ұйымдаспаған рынокта орналастырылған жағдайда облигацияларды орналастырудың басталу және аяқталу күні (бар болған кезде) көрсетіледі;
2) акцияларға айырбасталған облигациялар жазылу арқылы орналастырылған жағдайда айырбастау шарттары көрсетіледі;
3) облигацияларды төлеудің шарттары және тәртібі:
облигацияларды төлеу шарттары, тәртібі, есеп айырысу шарттары көрсетіледі.
4) облигациялар бойынша қамтамасыз ету (ипотекалық және өзге де қамтамасыз етілген облигацияларды шығару кезінде):
қамтамасыз етілген облигациялар шығарылған жағдайда:
кепілге салынған зат, оның құны және кепілге салынған затты өндіру айналысының тәртібі;
облигацияларды қамтамасыз ету туралы шарттың талаптары;
егер облигациялар үшінші тұлғаның кепілдік беруімен (кепіл болуымен) қамтамасыз етілсе - атауын, орналасқан жерін, байланыс телефондарын, кепілдік беру (кепіл болу) мерзімі және шарттарын көрсете кепілдік берген тұлғаға қатысты деректер;
қамтамасыз ету болып табылатын мүлікті сақтандыру шартының болуы;
облигация ұстаушының өкілі туралы мәліметтер (атауы, орналасқан жері, байланыс телефондары, бірінші басшысының, атқарушы органы мүшелерінің аты-жөні);

5) сведения об обращении и погашении облигаций с указанием:
срока обращения облигаций и условий их погашения:
даты погашения облигаций;
места (мест), где будет произведено погашение облигаций;
способа погашения облигаций;
6) права, предоставляемые каждой облигацией ее держателю с указанием:
права держателя облигаций на получение от эмитента в предусмотренный проспектом выпуска срок номинальной стоимости облигации либо получения иного имущественного эквивалента, а также права на получение фиксированного по ней процента от номинальной стоимости облигации либо иных имущественных прав;
в случаях досрочного выкупа или неполного размещения облигаций указываются условия, сроки, порядок выкупа облигаций, порядок возврата денег, переданных в оплату облигаций;
7) указываются события, по наступлению которых может быть объявлен дефолт по облигациям эмитента, и при каких условиях держатели облигаций имеют право потребовать досрочного погашения облигаций.
Права, предоставляемые держателям облигаций, в случае дефолта:
указываются меры, которые будут предприняты эмитентом в случае дефолта по облигациям, процедуры защиты прав держателей облигаций при неисполнении или ненадлежащем исполнении обязательств по выплате вознаграждения по облигациям;
8) информация об опционах:
если опционы позволяют держателю облигаций приобрести облигации эмитента, то в данном подпункте указываются условия заключения опциона.
43. Конвертируемые облигации:
в случае выпуска и размещения конвертируемых облигаций указываются вид, количество и цена размещения акций, в которые будут конвертироваться облигации, права по акциям, а также порядок и условия такого конвертирования.
44. Способ размещения облигаций:
1) срок и порядок размещения облигаций:
в случае размещения облигаций на неорганизованном рынке указываются дата начала и дата окончания размещения облигаций (при наличии);
2) при размещении облигаций, конвертируемых в акции, путем подписки, указываются условия конвертирования;
3) условия и порядок оплаты облигаций:
указываются условия, порядок оплаты облигаций, способы расчетов;
4) обеспечение по облигациям (при выпуске ипотечных и иных обеспеченных облигаций):
в случае выпуска обеспеченных облигаций указываются:
предмет залога, его стоимость и порядок обращения взыскания на предмет залога;
условия договора об обеспечении облигаций;
если облигации обеспечены гарантией (поручительства) третьего лица - данные в отношении лица, предоставившего гарантию (поручительство) с указанием наименования, места нахождения, контактных телефонов, срока и условий гарантии (поручительства);
наличие договора страхования имущества, являющегося обеспечением;
сведения о представителе держателей облигаций (наименование, место нахождения, контактные телефоны, фамилия, имя, при наличии - отчество первого руководителя, членов исполнительного органа);

4-1) инфрақұрылымдық облигацияларды шығарған кезде жалға беру шартының көшірмесі ұсынылады;
5) облигациялар бойынша құқықтарды есепке алу тәртібі:
тіркеушінің атауы, оның орналасқан жері, телефон нөмірлері көрсетіледі, тіркеушімен жасалған шарттың нөмірі және күні;
6) облигациялар орналастыруға қатысқан ұйымдар туралы мәліметтер:
облигациялар орналастыруға қатысқан ұйымдардың атауы, орналасқан жері көрсетіледі;
6-1) егер эмитент бағалы қағаздардың ұйымдасқан нарығында облигацияларды орналастыруды және/немесе айналысқа жіберуді болжамдаған жағдайда - бағалы қағаздармен сауда-саттықты ұйымдастырушының облигацияларды шығару проспектісінің осы облигацияларды бағалы қағаздар тізіміне енгізу үшін (осы облигациялар сәйкес келуі мүмкін листинг санаттарын көрсете отырып) сауда-саттықты ұйымдастырушының талаптарына сәйкестігі туралы жасалған нөмірі мен күні;
7) төлем агенті туралы мәліметтер:
оның атауы, орналасқан жері, телефон нөмірлері көрсетіледі.
Ескерту: 44-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2005 жылғы 19 сәуірдегі N 131   қаулысымен .
45. Облигацияларды орналастырудан түскен ақшаны пайдалану.
Облигацияларды орналастырудан эмитент алатын ақшаны пайдалану туралы мәліметтер, сондай-ақ басталған кезде алынған ақшаны бөлу жоспарына енгізілуі мүмкін өзгерістерді көрсете отырып, осындай өзгерістер көрсетіледі.
8. Қосымша ақпарат
46. Облигациялар айналысындағы шектеулер.
Облигациялар айналысындағы кез келген шектеулер, орналастырылатын облигациялардың ықтимал сатып алушыларына қатысты шектеулер, оның ішінде арасында облигацияларды орналастыру жоспарланған тұлғалар тобы көрсетіледі.
47. Облигациялар шығарылымына кеткен шығындардың сомасы және осы шығындарды кім төлейтіні туралы мәліметтер.
48. Инвесторлар эмитент жарғысының көшірмесімен және облигациялар шығарылымның проспектісімен таныса алатын орындар туралы ақпарат.
Облигациялар шығарылымының (облигациялық бағдарламаның) проспектісіне эмитенттің бірінші басшысы, бас бухгалтері қол қояды және мөрінің таңбасымен куәландырылады. Проспектісінің әрбір данасы эмитенттің соңғы екі қаржы жылының аудиторлық есептермен және облигациялар шығарылымының (облигациялық бағдарламаның) проспектісін мемлекеттік тіркеу үшін құжаттар ұсыну алдындағы соңғы айдың соңындағы жағдай бойынша қаржылық есеппен расталған жылдық қаржылық есептерімен бірге тігіледі және тігістің түйініне және жартылай параққа желімделген қағаз пломбамен бекітіледі. Мөрдің таңбасы жартылай қағаз пломбаға, жартылай құжаттың парағына басылуы және бірінші басшысының қолымен куәландырылуы тиіс.
Мемлекеттік емес облигациялардың
шығарылымын мемлекеттік тіркеу
және облигацияларды орналастыру
және өтеу қорытындылары туралы
есепті қарау ережеге 2-қосымша
Облигациялық бағдарлама шегіндегі облигациялар
шығарылымының проспектісі
Осы облигациялар шығарылымы [эмитенттің толық атауы] уәкілетті орган [облигациялық бағдарлама проспектісі мемлекеттік тіркелген күн] тіркеген облигациялық бағдарлама проспектісіне сәйкес жүзеге асырылады.
Шығарылымның құрылымы:

4-1) при выпуске инфраструктурных облигаций представляется копия концессионного договора;
5) порядок учета прав по облигациям:
указываются наименование регистратора, его место нахождение, номера телефонов, номер и дата договора с регистратором;
6) сведения об организациях, принимающих участие в размещении облигаций:
указываются наименования, места нахождения организаций, принимающих участие в размещении облигаций;
6-1) в случае, если эмитентом предполагается размещение и/или обращение облигаций на организованном рынке ценных бумаг, - номер и дата заключения организатора торгов с ценными бумагами о соответствии проспекта выпуска облигаций требованиям организатора торгов для включения этих облигаций в список ценных бумаг (с указанием категории листинга, которой могут соответствовать эти облигации);
7) сведения о платежном агенте:
указываются его наименование, место нахождения, номера телефонов.  <*>
Сноска. В пункт 44 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 19 апреля 2005 года N  131 .
45. Использование денег от размещения облигаций.
Указываются сведения об использовании денег, которые эмитент получит от размещения облигаций, а также условия, при наступлении которых возможны изменения в планируемом распределении полученных денег, с указанием таких изменений.
8. Дополнительная информация
46. Ограничения в обращении облигаций.
Указываются любые ограничения в обращении облигаций, ограничения в отношении возможных приобретателей размещаемых облигаций, в том числе круг лиц, среди которых предполагается разместить облигации.
47. Сумма затрат на выпуск облигаций и сведения о том, каким образом эти затраты будут оплачиваться.
48. Информация о местах, где инвесторы могут ознакомиться с копией устава эмитента и проспекта выпуска облигаций.
Проспект выпуска облигаций (облигационной программы) подписывается первым руководителем, главным бухгалтером и заверяется оттиском печати эмитента. Каждый экземпляр проспекта прошивается с годовыми финансовыми отчетностями эмитента за два последних финансовых года, подтвержденные аудиторскими отчетами, и финансовой отчетностью по состоянию на конец последнего месяца перед подачей документов на государственную регистрацию выпуска облигаций (облигационной программы), и скрепляется бумажной пломбой, наклеенной на узел прошивки и частично на лист. Оттиск печати должен быть нанесен частично на бумажную пломбу, частично на лист документа и удостоверен подписью первого руководителя.
Приложение 2
к Правилам государственной
регистрации выпуска
негосударственных облигаций
и рассмотрения отчетов
об итогах размещения и
погашения облигаций
Проспект выпуска облигаций
в пределах облигационной программы
Настоящий выпуск облигаций осуществляется в соответствии с проспектом облигационной программы (полное наименование эмитента), зарегистрированным уполномоченным органом (дата государственной регистрации проспекта облигационной программы).
Структура выпуска:

1) облигациялардың түрі (купондық, дисконттық, қамтамасыз етілген немесе қамтамасыз етілмеген);
2) шығарылатын облигациялардың саны және облигациялар шығарылымның жалпы көлемі (облигациялар шығарылымының жалпы көлемін номиналдық құны бойынша көрсету керек);
3) бір облигацияның номиналдық құны;
4) облигациялар бойынша мыналар қоса көрсетілген сыйақы:
облигациялар бойынша сыйақының ставкасы;
сыйақыны есептеу басталатын күн, сыйақы төлеудің кезеңділігі және күні, тәртібі және оны төлеудің шарттары (егер инвестор Қазақстан Республикасының резиденті емес болып табылса, төлем валютасы және айырбастау бағамы көрсетіледі);
сыйақы есептеу үшін қолданылатын уақыт кезеңі;
индекстелген облигациялар шығару кезіндегі есептеу тәртібі.
Егер сыйақының ставкасы белгіленбеген болып табылса, оның мөлшерін белгілеу тәртібі көрсетіледі;
5) мыналар қоса көрсетілген облигациялардың айналысы және өтеу туралы мәліметтер:
облигациялардың айналыс мерзімі және оларды өтеу шарттары:
облигацияларды өтеу күні;
облигациялар өтелетін орын (орындар);
облигацияларды өтеу тәсілі;
6) мыналар қоса көрсетілген әрбір облигациямен оның ұстаушысына берілетін құқықтар:
облигациялар ұстаушылардың эмитенттен шығарылым проспектісінде көзделген мерзімде облигацияның номиналдық құнын алуға не өзге мүліктік баламаны алуға құқықтары, сондай-ақ бойынша облигацияның номиналдық құнынан сыйақы алуға құқығы не өзге де мүліктік құқықтар;
облигациялар мерзімінен бұрын сатып алынған немесе толық орналастырылмаған жағдайларда облигацияларды сатып алу шарттары, мерзімдері, тәртібі, облигацияларды төлеу үшін берілген ақшаны қайтарып алу тәртібі.
Облигациялық бағдарлама шегіндегі облигациялар шығарылымының проспектісіне эмитенттің бірінші басшысы, бас бухгалтері қол қояды және мөрінің таңбасымен куәландырылады.
Мемлекеттік емес облигациялардың
шығарылымын мемлекеттік тіркеу
және облигацияларды орналастыру
және өтеу қорытындылары туралы
есепті қарау ережеге 3-қосымша
Айналыс мерзімі үш айдан аспайтын облигациялардың
шығарылымын мемлекеттік тіркеу және ұлттық
бірегейлендіру нөмірін беру үшін
СҰРАТУ
__________________________________________________________
Эмитенттің атауы
__________________________________________________________
Орналасқан жері
__________________________________________________________
Меншікті капиталының мөлшері
__________________________________________________________
Төленген жарғылық капиталының
мөлшері
__________________________________________________________
Ұлттық бірегейлендіру нөмір.
лерін көрсете отырып эмитент.
тің қор биржасына листингтің
неғұрлым жоғары санаты бойынша
енгізілген бағалы қағаздары
туралы деректер
__________________________________________________________
Бір облигацияның номиналдық құны
__________________________________________________________
Шығарылымның құны
__________________________________________________________
Айналыстың басталу күні
__________________________________________________________
Облигациялардың қамтамасыз
етілуі
__________________________________________________________
_____________________________________________________________
Облигациялардың түрі    Облигациялардың саны Облигациялар
бойынша сыйақы
мөлшері
_____________________________________________________________
Төлеу мерзімдері
_____________________________________________________________
Купондық
_____________________________________________________________
Дисконттық
_____________________________________________________________
Индекстелген
_____________________________________________________________
Сұратуға эмитенттің бірінші басшысы, бас бухгалтері қол
қояды және мөрінің таңбасымен куәландырылады.
Мемлекеттік емес облигациялардың
шығарылымын мемлекеттік тіркеу
және облигацияларды орналастыру
және өтеу қорытындылары туралы
есепті қарау ережеге 4-қосымша
Облигациялар орналастыру қорытындылары туралы
ЕСЕП

1) вид облигаций (купонные, дисконтные, с обеспечением или без обеспечения);
2) количество выпускаемых облигаций и общий объем выпуска облигаций (указать общий объем выпуска облигаций по номинальной стоимости);
3) номинальная стоимость одной облигации;
4) вознаграждение по облигациям с указанием:
ставки вознаграждения по облигациям;
даты, с которой начинается начисление вознаграждения, периодичности и даты выплаты вознаграждения, порядка и условий его выплаты (в случае, если инвестором будет являться нерезидент Республики Казахстан указывается валюта выплаты и курс конвертации);
периода времени, применяемого для расчета вознаграждения;
порядка расчетов при выпуске индексированных облигаций.
Если ставка вознаграждения не является фиксированной, указывается порядок определения ее размера;
5) сведения об обращении и погашении облигаций с указанием:
срока обращения облигаций и условий их погашения;
даты погашения облигаций;
места (мест), где будет произведено погашение облигаций;
способ погашения облигаций;
6) права, предоставляемые облигацией ее держателю с указанием:
прав держателя облигаций на получение от эмитента в предусмотренный проспектом выпуска срок номинальной стоимости облигации либо получения иного имущественного эквивалента, а также на получение вознаграждения от номинальной стоимости облигации либо иных имущественных прав;
в случаях досрочного выкупа или неполного размещения облигаций указываются условия, сроки, порядок выкупа облигаций, порядок возврата денег, переданных в оплату облигаций.
Проспект выпуска облигаций в пределах облигационной программы подписывается первым руководителем, главным бухгалтером и заверяется оттиском печати эмитента.
Приложение 3
к Правилам государственной
регистрации выпуска
негосударственных облигаций
и рассмотрения отчетов
об итогах размещения и
погашения облигаций
Запрос
на государственную регистрацию и присвоение национального
идентификационного номера выпуску облигаций со сроком
обращения не более трех месяцев
------------------------------------------------------------------
Наименование эмитента  |
------------------------------------------------------------------
Место нахождения       |
------------------------------------------------------------------
Размер собственного    |
капитала               |
------------------------------------------------------------------
Размер оплаченного     |
уставного капитала     |
------------------------------------------------------------------
Данные о ценных бумагах|
эмитента, включенных в |
список фондовой биржи  |
по наивысшей категории |
листинга, с указанием  |
национальных идентифи- |
кационных номеров      |
------------------------------------------------------------------
Номинальная стоимость  |
одной облигации        |
------------------------------------------------------------------
Объем выпуска          |
------------------------------------------------------------------
Дата начала обращения  |
------------------------------------------------------------------
Обеспечение облигаций  |
------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------
Вид облигаций     |Количество облигаций|Размер вознаграждения
|                    |    по облигациям
|                    |----------------------
|                    |    сроки выплаты
------------------------------------------------------------------
Купонные
Дисконтные
Индексированные
------------------------------------------------------------------
Запрос подписывается первым руководителем, главным бухгалтером и заверяется оттиском печати эмитента.
Приложение 4
к Правилам государственной
регистрации выпуска
негосударственных облигаций
и рассмотрения отчетов
об итогах размещения и
погашения облигаций
Отчет
Об итогах размещения облигаций

1. Эмитенттің атауы.
2. Эмитенттің орналасқан жері.
3. Облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу күні және нөмірі.
4. Облигациялар туралы мәліметтер:
шығаруға жарияланған облигациялардың жалпы саны және түрі, номиналдық құны, купонның және (немесе) дисконттың мөлшері.
5. Облигацияларды орналастыру туралы мәліметтер:
1) облигацияларды орналастырудың басталу күні және аяқталу күні;
2) есеп беріліп отырған кезең;
3) облигацияларды ұйымдасқан бағалы қағаздар рыногында орналастыру туралы ақпарат (сауда-саттық ұйымдастырушы тізімінің санаты, облигациялардың құны және соңғы сауда-саттық күні);
4) орналастырылған облигациялардың саны;
5) мерзімінен бұрын өтелген облигациялардың саны туралы мәліметтер (егер бұл шығарылым проспектісінде көзделсе);
6) облигациялар ұстаушылардың саны туралы мәліметтер;
7) орналастырылмаған облигациялардың саны.
6. Тіркеуші туралы мәліметтер.
Тіркеушінің атауы және орналасқан жері, шарт жасалған күн және нөмірі.
7. Баспасөз басылымының атауы және облигациялар шығарылымы туралы ақпараттық хабар жарияланған күн (оларды тұлғалардың шектелмеген тобы арасында орналастыру кезінде).
8. Облигациялар бойынша сыйақы төлеу туралы мәліметтер:
1) облигациялар бойынша сыйақы төлеу кезеңділігі және мерзімдері;
2) облигациялар бойынша сыйақының мөлшері және мөлшерін белгілеу тәртібі;
3) облигациялар бойынша сыйақы төлеу кезінде есеп айырысу тәртібі (есеп айырысу нысаны: қолма-қол, қолма-қол емес);
4) облигациялар бойынша сыйақының уақтылы төленбеу жағдайлары болса, эмитенттің қандай шаралар қабылдағанын көрсету керек.
Есепке эмитенттің бірінші басшысы, бас бухгалтері қол қояды және мөрінің таңбасымен куәландырылады. Есептің әрбір данасы орналастырылған облигациялардың саны туралы тіркеуші берген анықтаманың көшірмесімен бірге тігіледі, тігістің түйініне және жартылай параққа желімделген қағаз пломбамен бекітіледі. Мөрдің таңбасы жартылай қағаз пломбаға, жартылай құжаттың парағына басылуы және бірінші басшысының қолымен куәландырылуы тиіс.
Мемлекеттік емес облигациялардың
шығарылымын мемлекеттік тіркеу
және облигацияларды орналастыру
және өтеу қорытындылары туралы
есепті қарау ережеге 5-қосымша
Облигацияларды өтеу қорытындылары туралы
ЕСЕП
1. Эмитенттің атауы.
2. Эмитенттің орналасқан жері.
3. Облигациялар шығарылымы мемлекеттік тіркелген күн.
4. Орналастыру қорытындылары туралы есеп (есептер) бекітілген күн.
5. Облигацияларды өтеу туралы мәліметтер:
1) облигациялар өтелген күн;
2) мерзімінен бұрын өтелген облигациялар туралы мәліметтер.
6. Облигациялар бойынша төленген сыйақының жиынтық мөлшері және өтеу сомасы.
Облигацияларды өтеу қорытындылары туралы есепке эмитенттің бірінші басшысы, бас бухгалтері қол қояды және мөрінің таңбасымен куәландырылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
"Мемлекеттік емес облигациялардың
шығарылымын мемлекеттік тіркеу
және облигацияларды орналастыру
және өтеу қорытындылары туралы
есепті қарау ережесін бекіту
жөнінде" 2003 жылғы 27 қазандағы
N 385 қаулысына 2-қосымша
Күші жойылды деп танылған
нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі
Мынадай нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын:

1. Наименование эмитента.
2. Место нахождения эмитента.
3. Дата и номер государственной регистрации выпуска облигаций.
4. Сведения об облигациях:
общее количество и вид объявленных к выпуску облигаций, номинальная стоимость, размер купона и (или) дисконта;
5. Сведения о размещении облигаций:
1) дата начала размещения и дата окончания размещения облигаций;
2) период, за который представляется отчет;
3) информация о размещении облигаций на организованном рынке ценных бумаг (категория списка организатора торгов, стоимость облигаций и дата последних торгов);
4) количество размещенных облигаций;
5) сведения о количестве досрочно погашенных облигаций (если это предусмотрено проспектом выпуска);
6) сведения о количестве держателей облигаций;
7) количество не размещенных облигаций.
6. Сведения о регистраторе.
Наименование и место нахождения регистратора, дата и номер договора.
7. Наименование печатного издания и дата публикации информационного сообщения о выпуске облигаций (при их размещении среди неограниченного круга лиц).
8. Сведения о выплате вознаграждения по облигациям:
1) периодичность и сроки выплаты вознаграждения по облигациям;
2) размер или порядок определения размера вознаграждения по облигациям;
3) порядок расчетов при выплате вознаграждения по облигациям (форма расчетов: наличная, безналичная);
4) если имелись случаи несвоевременной выплаты вознаграждения по облигациям, указать, какие меры предпринимались эмитентом.
Отчет подписывается первым руководителем, главным бухгалтером и заверяется оттиском печати эмитента. Каждый экземпляр отчета прошивается с копией справки, выданной регистратором о количестве размещенных облигаций, скрепляется бумажной пломбой, наклеенной на узел прошивки и частично на лист. Оттиск печати должен быть нанесен частично на бумажную пломбу, частично на лист документа и удостоверен подписью первого руководителя.
Приложение 5
к Правилам государственной
регистрации выпуска
негосударственных облигаций
и рассмотрения отчетов
об итогах размещения и
погашения облигаций
Отчет
об итогах погашения облигаций
1. Наименование эмитента.
2. Место нахождения эмитента.
3. Дата государственной регистрации выпуска облигаций.
4. Дата утверждения отчета (отчетов) об итогах размещения.
5. Сведения о погашении облигаций:
1) дата погашения облигаций;
2) сведения о количестве досрочно погашенных облигаций.
6. Суммарный размер выплаченного вознаграждения по облигациям и сумма погашения.
Отчет об итогах погашения облигаций подписывается первым руководителем, главным бухгалтером и заверяется оттиском печати эмитента.
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка Республики
Казахстан "Об утверждении Правил
государственной регистрации
выпуска негосударственных
облигаций и рассмотрения отчетов
об итогах размещения и погашения
облигаций"
от 27 октября 2003 года N 385
Перечень
нормативных правовых актов,
признаваемых утратившими силу
Признать утратившими силу следующие нормативные правовые акты:

1) Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының "Облигациялар шығарылымын тiркеу және өтеу тәртібі туралы Ережені бекiту туралы" 1996 жылғы 20 желтоқсандағы N 156  қаулысы  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 263 тіркелген, 1997 жылы "Қазақстанның Бағалы қағаздар рыногы" журналының N 5 және 2001 жылы Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногы жөніндегі нормативтік құқықтық және нормативтік актілердің жинағында жарияланған, 3-том, 356-бет);
2) Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының "Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының "Облигациялар шығарылымын тiркеу және өтеу тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" 1996 жылғы 20 желтоқсандағы N 156 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2000 жылғы 30 қыркүйектегі N 84  қаулысы  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1262 тіркелген, 2000 жылы "Қазақстанның Бағалы қағаздар рыногы" журналында жарияланған, N 10, 12-бет);
3) Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының "Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының "Облигацияларды шығаруды және өтеуді тіркеу тәртібі туралы ережені бекіту туралы" 1996 жылғы 20 желтоқсандағы N 156 қаулысына өзгерістер пен толықтырулар енгізу туралы" 2000 жылғы 21 желтоқсандағы N 92  қаулысы  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1342 тіркелген, 2000 жылы "Қазақстанның Бағалы қағаздар рыногы" журналында жарияланған, N 1, 11-12-беттер);
4) Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының "Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының "Облигациялар шығарылымын тiркеу және өтеу тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" 1996 жылғы 20 желтоқсандағы N 156 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2001 жылғы 11 қаңтардағы N 98  қаулысы  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1394 тіркелген, 2001 жылы "Қазақстанның Бағалы қағаздар рыногы" журналында жарияланған, N 3, 6-бет);
5) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының "Облигациялар шығарылымын тiркеу және өтеу тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" 1996 жылғы 20 желтоқсандағы N 156 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2002 жылғы 23 қыркүйектегі N 392  қаулысы  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2035 тіркелген, 2002 жылы "Вестник Национального Банка Казахстана" журналында жарияланған, N 24).

1)  постановление  Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 20 декабря 1996 года N 156 "Об утверждении Правил регистрации выпуска и погашения облигаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 263, опубликованное в 1997 году в журнале "Рынок ценных бумаг Казахстана" N 5 и в 2001 году в Сборнике нормативных правовых и нормативных актов по рынку ценных бумаг Республики Казахстан, т. 3, с. 356);
2)  постановление  Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам "О внесении изменений и дополнения в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам "Об утверждении Положения "О порядке регистрации выпуска и погашения облигаций" от 20 декабря 1996 года N 156" от 30 сентября 2000 года N 84 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1262, опубликованное в 2000 году в журнале "Рынок ценных бумаг Казахстана" N 10, с. 12);
3)  постановление  Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам "О внесении изменения и дополнения в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам "Об утверждении Положения "О порядке регистрации выпуска и погашения облигаций" от 20 декабря 1996 года N 156" от 21 декабря 2000 года N 92, (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1342, опубликованное в 2000 году в журнале "Рынок ценных бумаг Казахстана" N 1, с. 11-12);
4)  постановление  Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам "О внесении дополнений в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам "Об утверждении Положения "О порядке регистрации выпуска и погашения облигаций" от 20 декабря 1996 года N 156" от 11 января 2001 года N 98 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1394, опубликованное в 2001 году в журнале "Рынок ценных бумаг Казахстана" N 3, с. 6);
5)  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 20 декабря 1996 года N 156 "Об утверждении Положения о порядке регистрации выпуска и погашения облигаций" от 23 сентября 2002 года N 392 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2035, опубликованное в 2002 году в журнале "Вестник Национального Банка Казахстана" N 24).