Бағалы қағаздар рыногында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың есеп беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 12 қарашадағы N 396 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 10 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 2605. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 176 қаулысымен.(V043379)
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  3-бабының 2-тармағының 15) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Бағалы қағаздар рыногында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың есеп беру ережесі бекітілсін.
2. Қаржылық қадағалау департаменті (Бахмутова Е.Л.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, бағалы қағаздар рыногында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйымдарға жіберсін.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қызметін қамтамасыз ету басқармасы (Терентьев А.Л.) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары  Ә.Ғ.Сәйденовке жүктелсін.
5. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін күшіне енеді.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
"Бағалы қағаздар рыногында
трансфер-агенттік қызметті
жүзеге асыратын ұйымдардың
есеп беру ережесін бекіту
туралы"
2003 жылғы 12 қарашадағы
N 396 қаулысымен
бекітілген
Бағалы қағаздар рыногында трансфер-агенттік
қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың есеп беру
ережесі
Осы Ереже "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  3-бабының 2-тармағының 15) тармақшасына сәйкес әзірленді және бағалы қағаздар рыногында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың есеп беру нысандары мен мерзімдерін белгілейді.

Об утверждении Правил представления отчетности организациями, осуществляющими трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 12 ноября 2003 года N 396. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 декабря 2003 года N 2605. Утратило силу - постановлением Правления Национального Банка РК от 15 декабря 2004 года N 176 (V043379) (вводится в действие с 1 февраля 2005 года)
В соответствии с подпунктом 15) пункта 2 статьи 3  Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг", Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления отчетности организациями, осуществляющими трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг.
2. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е.Л.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан, организаций, осуществляющих трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг.
3. Управлению по обеспечению деятельности руководства Национального Банка Республики Казахстан (Терентьев А.Л.) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
4. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Национального Банка
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 12 ноября 2003 года N 396
"Об утверждении Правил
представления отчетности
организациями, осуществляющими
трансфер-агентскую деятельность
на рынке ценных бумаг"
Правила
представления отчетности организациями,
осуществляющими трансфер-агентскую деятельность
на рынке ценных бумаг
Настоящие Правила разработаны в соответствии с подпунктом 15) пункта 2 статьи 3  Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг", и устанавливают порядок и сроки представления отчетности организациями, осуществляющими трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг.

1. Бағалы қағаздар рыногында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан басқасы) бағалы қағаздар рыногын реттеуді және қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттік органға (бұдан әрі - уәкілетті орган) жыл сайын, есепті жылдың 1 қаңтары - 31 желтоқсан аралығындағы кезең үшін ағымдағы жылдың 1 сәуіріне дейінгі мерзімде мыналарды:
осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес бағалы қағаздар рыногында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйым туралы мәліметтерді;
осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес бухгалтерлік балансты;
осы Ереженің 3-қосымшасына сәйкес кірістер мен шығыстар туралы есепті;
осы Ереженің 4-қосымшасына сәйкес ақша қозғалысы туралы есепті;
осы Ереженің 5-қосымшасына сәйкес меншік капиталындағы өзгерістер туралы есепті;
қаржылық есепке түсіндірме жазбаны;
есепті жылда жүргізілген қаржылық есеп аудитінің нәтижелері туралы аудиторлық есепті береді.
2. Есеп уәкілетті органға қағаз жазбада беріледі.
Есеп еркін нысанда жазылған, бағалы қағаздар рыногында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйымның басшысы қол қойған және оның мөрімен расталған ілеспе хатпен бірге уәкілетті органға беріледі.
3. Есепті уәкілетті органға жіберген кезде оның барлық парақтарына нөмір қойылады, парақтардың жалпы саны ілеспе хатта көрсетіледі.
4. Есепке бағалы қағаздар рыногында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйымның басшысы және бас бухгалтері қол қояды және мөрмен бекітіледі.
5. Түзетілген және өшірілген есеп бағалы қағаздар рыногында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйымға қайтарылуы тиіс.
6. Есепке өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажет болған жағдайда, бағалы қағаздар рыногында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйым үш жұмыс күні ішінде уәкілетті органға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажеттігінің себептерін түсіндіре отырып, есептің түзетілген нұсқасын береді.
7. Уәкілетті орган есепті қараған бағалы қағаздар рыногында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйымнан есепте көрсетілген ақпаратты тексеруге қажетті мәліметтер мен құжаттарды сұратуға құқылы.
8. Есепті уақтылы бермегені немесе көрсетілген есепте шынайы емес мәліметтер бергені үшін бағалы қағаздар рыногында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйым мен оның лауазымды адамдары Қазақстан Республикасының заң актілеріне сәйкес жауапкершілік атқарады.
Бағалы қағаздар рыногында
трансфер-агенттік қызметті
жүзеге асыратын ұйымдардың
есеп беру ережесіне
1-қосымша
Бағалы қағаздар рыногында трансфер-агенттік
қызметті жүзеге асыратын ұйым (ұйымның атауы)
туралы мәліметтер
20__жылғы ____ ___________
___________________________________________________________________

1. Организация, осуществляющая трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг (кроме организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций) ежегодно представляет в государственный орган, осуществляющий регулирование и надзор за рынком ценных бумаг (далее - уполномоченный орган) следующую отчетность за период с 01 января по 31 декабря отчетного года, в срок до 01 апреля текущего года:
сведения об организации, осуществляющей трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг в соответствии с Приложением 1 к настоящим Правилам;
бухгалтерский баланс в соответствии с Приложением 2 к настоящим Правилам;
отчет о доходах и расходах в соответствии с Приложением 3 к настоящим Правилам;
отчет о движении денег в соответствии с Приложением 4 к настоящим Правилам;
отчет об изменениях в собственном капитале в соответствии с Приложением 5 к настоящим Правилам;
пояснительную записку к финансовой отчетности;
аудиторский отчет, по результатам проведенного аудита финансовой отчетности за отчетный год.
2. Отчетность представляется в уполномоченный орган на бумажном носителе.
Отчетность направляется в уполномоченный орган сопроводительным письмом, составленным в произвольной форме, подписанным руководителем организации, осуществляющей трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг, и заверенным его печатью.
3. Все листы отчетности нумеруются, общее количество листов указывается в сопроводительном письме при ее направлении в уполномоченный орган.
4. Отчетность подписывается руководителем и главным бухгалтером организации, осуществляющей трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг, и заверяется печатью.
5. Отчетность, содержащая исправления и подчистки, подлежит возврату организации, осуществляющей трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг.
6. В случае внесения изменений и/или дополнений в представляемую отчетность, организация, осуществляющая трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг в течение трех дней представляет в уполномоченный орган исправленный вариант отчетности с объяснением причин необходимости внесения изменений и/или дополнений.
7. При рассмотрении отчетности уполномоченный орган вправе запросить у организации, осуществляющей трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг, сведения и документы, необходимые для проверки информации, указанной в отчетности.
8. За несвоевременное представление, непредставление отчетности или представление недостоверных сведений, содержащихся в отчетности, организация, осуществляющая трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг и ее должностные лица несут ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам представления отчетности
организациями, осуществляющими
трансфер-агентскую деятельность
на рынке ценных бумаг
Сведения об организации, осуществляющей трансфер-агентскую
деятельность на рынке ценных бумаг (наименование организации)
на 01 _________ 20_ года
-------------------------------------------------------------------

1.    Мемлекеттiк тiркеу (қайта тіркеу) туралы
мәлiметтер:
2.    Банктiк деректемелер:
3.    Tуған жерi (тiркелгенi):
4.    Тұрған жері (нақты):
5.    Байланыс құралдары (телефон, факс,
электронды почта) туралы мәлiметтер:
6.    Басшы қызметкерлер туралы мәлiметтер:
7.    Филиалдардың саны туралы мәлiметтер:
8.    Филиалдардың атауы және олардың тұрған
жерi (нақты):
9.    Филиалдардың байланыс құралдары (телефон,
факс, электронды почта) туралы мәлiметтер:
10.   Филиалдардың басшы қызметкерлерi туралы
мәлiметтер:
___________________________________________________________________
Бiрiншi басшы [қолы]                    Бас бухгалтер [қолы]
мөр орны
Орындаушы [қолы, телефон номерi]
Бағалы қағаздар рыногында
трансфер-агенттік қызметті
жүзеге асыратын ұйымдардың
есеп беру ережесіне
2-қосымша
Бухгалтерлік баланс
[Бағалы қағаздар рыногында трансфер-агенттiк
қызметтi жүзеге асыратын ұйымның толық атауы]
_____ жылғы ____ ___________
(мың теңгемен)
___________________________________________________________________
Баптардың атауы                 |Ескерту|Есеп.|200_
|       |тi   |жылғы
|       |ке.  |31
|       |зең. |жел.
|       |нің  |тоқ
|       |ая.  |сан
|       |ғында|
___________________________________________________________________
1                            2      3    4
___________________________________________________________________
Негiзгi қызметте пайдаланылатын негiзгi
құрал-жабдықтар (нетто)
Материалдық емес активтер (нетто)
Басқа заңды тұлғалардың капиталына
инвестициялар
Ұзақ мерзiмдi дебиторлық берешек
(күмәндi борыштар бойынша резервтердi
шегергенде)
Өтелгенге дейiн ұсталатын бағалы қағаздар
(күмәнды борыштар бойынша резервтердi
шегергенде)
Сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздар
(күмәнды борыштар бойынша резервтердi
шегергенде)
"Кері РЕПО" операциясы
Басқа да дебиторлық берешек (күмәнды
борыштар бойынша резервтердi шегергенде)
Басқа активтер
Алдағы кезеңдердiң шығыстары
Салық талаптары
Мерзiмi өткен салық талабы
Қысқа мерзiмдi дебиторлық берешек (күмәнды
борыштар бойынша резервтeрдi шегергенде)
Саудаға арналған бағалы қағаздар (күмәнды
борыштар бойынша резервтердi шегергенде)
Орналастырылған салымдар (күмәнды борыштар
бойынша резервтердi шегергенде)
Ақшалар
оның iшiнде:
кассадағы қолма-қол ақша
банктер шоттарындағы ақша
Активтер жиынтығы
Мiндеттемелер
Ұзақ мерзiмдi алынған заемдар
оның iшiнде:
Қаржылық жалға алу
Ұзақ мерзiмдi кредиторлық берешек
Шығарылған борыштық бағалы қағаздар
Мерзімі өткен салық мiндеттемелерi
Алдағы кезеңдердiң кірістері
Акциялар бойынша акционерлермен есеп
айырысу бойынша есептелген шығыстар
Салық мiндеттемелерi
Қысқа мерзiмдi берешек
Қысқа мерзiмдi алынған заемдар
"РЕПО" операциясы
Қызметкерлер мен есеп айырысу бойынша
есептелген шығыстар
Басқа да мiндеттемелер
Жиынтық мiндеттемелер
Азшылық үлесi
Меншiк капитал
Жарғылық капитал
Алынған капитал
Төленбеген капитал
Қосымша төленген капитал
Қайта бағалау резервтерi
Бөлiнбеген кiрiс (жабылмаған шығын):
оның iшiнде:
өткен жылдарда
есептiк кезеңде
Жиынтық капитал
Жиынтық пассивтер
___________________________________________________________________
Бiрiншi басшы [қолы]                    Бас бухгалтер [қолы]
мөр орны
Орындаушы [қолы, телефон номерi]
Бағалы қағаздар рыногында
трансфер-агенттік қызметті
жүзеге асыратын ұйымдардың
есеп беру ережесіне
3-қосымша
Кiрiстер және шығыстар туралы есеп
[Бағалы қағаздар рыногында трансфер-агенттiк
қызметтi жүзеге асыратын ұйымның толық атауы]
_____ жылғы ____ ___________
(мың теңгемен)
___________________________________________________________________
Баптардың атауы                 |Ескерту|Есеп.|200_
|       |тi   |жылғы
|       |ке.  |31
|       |зең. |жел.
|       |нің  |тоқ
|       |ая.  |сан
|       |ғында|
___________________________________________________________________
1                            2      3    4
___________________________________________________________________
Бағалы қағаздар рыногындағы трансфер-агенттiк
қызметтен сыйақы түріндегі кірістер
Орналастырылған салымдар бойынша сыйақы
түріндегі кірістер
Бағалы қағаздар бойынша сыйақы
(купон/дисконт) түріндегі кірістер
Бағалы қағазда бойынша өзге де кiрiстер
(шығындар) (нетто)
оның iшiнде:
Бағалы қағаздарды сатып алудан-сатудан
түскен кiрiстер (нетто)
Саудаға арналған және қолда бар сатуға
арналған бағалы қағаздар құнының өзгеруiнен
кiрiстер (нетто)
Шетел валютасын қайта бағалаудан кiрiстер
(шығындар) (нетто)
Басқа заңды тұлғалардың капиталына қатысудан
түскен кiрiс
Өзге де кірістер
Көзделмеген кiрiс (шығын)
Кiрiстер жиынтығы
Комиссиялық шығыстар
Бағалы қағаздар (сыйлықақы) түріндегі шығыстар
Алынған заемдар бойынша шығыстар
Күмәндi борыштар бойынша резервтерге
(провизияларға) жұмсалған шығыстар
(қалпына келтiру)
Жалпы және әкiмшiлiк шығыстар
оның iшiнде:
Салық және бюджетке төленетiн басқа
да міндетті төлемдер бойынша шығыстар
(корпоративтiк табыс салығынан басқасы)
еңбекақы және iссапар бойынша шығыстар
Ағымдағы жалға алу бойынша шығыстар
амортизациялық есептеулер және тозу
Өзге де шығыстар
Шығыстар жиынтығы
Кoрпоративтiк табыс салығын төлегенге
дейiн таза кiріс (шығын)
Кoрпоративтiк табыс салығы
Салықтар төлегеннен кейiнгi таза кiрiс
(шығын)
___________________________________________________________________
Бiрiншi басшы [қолы]                    Бас бухгалтер [қолы]
мөр орны
Орындаушы [қолы, телефон номерi]
Бағалы қағаздар рыногында
трансфер-агенттік қызметті
жүзеге асыратын ұйымдардың
есеп беру ережесіне
4-қосымша
Ақша қозғалысы туралы есеп (жанама әдiс)
[Бағалы қағаздар рыногында трансфер-агенттiк
қызметтi жүзеге асыратын ұйымның толық атауы]
_____ жылғы ____ ___________
(мың теңгемен)
___________________________________________________________________
Баптардың атауы                 |Ескерту|Есеп.|200_
|       |тi   |жылғы
|       |ке.  |31
|       |зең. |жел.
|       |нің  |тоқ
|       |ая.  |сан
|       |ғында|
___________________________________________________________________
1                            2      3    4
___________________________________________________________________
Операциялық қызмет
Салық салуға дейiнгi кiрiс (шығын)
Ақшалай емес операциялық баптарға түзетулер:
оның iшiнде:
амортизациялық есептеулер және тозу
күмәндi бoрыштар резервтер (провизиялар)
бойынша шығыстар
Қаржы активтерiнiң құнын өзгертуден жұмсалмаған
кiрiстер және шығыстар
алуға сыйақы түрiнде есептелген кірістер
Сыйақы төлеуге шығыстар
Ақшалай емес баптарға басқа да түзетулер
Операциялық активтердi және мiндеттемелердi
өзгерткенге дейiнгi операциялық кiрiс (шығын)
Операциялық активтерде (көбеюi) азаюы
Орналастырылған салымдардың (көбеюi) азаюы
Ұзақ мерзiмдi дебиторлық берешектiң (көбеюi)
азаюы
Алдағы кезеңдердегi шығыстардың (көбеюi) азаюы
Қысқа мерзiмдi дебиторлық берешектiң (көбеюi)
азаюы
Саудаға арналған және қолда бар сатуға арналған
бағалы қағаздардың (көбеюi) азаюы
"Кері РЕПО" oпeрацияларының (көбеюi) азаюы
Алынған сыйақы
Басқа да активтер
Операциялық мiндеттемелердiң (көбеюi (азаюы)
Ұзақ мерзiмдi кредиторлық берешектiң
көбеюi (азаюы)
Қысқа мерзiмдi кредиторлық берешектiң
көбеюi (азаюы)
"РЕПО" oпeрацияларының көбеюi (азаюы)
Алдағы кезеңдердегi кiрiстердiң көбеюi (азаюы)
Ақы төлеуге шоттар
Басқа да мiндеттемелер
Операциялық қызметтен түскен ақшаның көбеюi
(азаюы)
Төленген кoрпоративтiк табыс салығы
Салық салудан кейiнгi операциялық қызметтен
түскен ақшаның көбею (азаю) жиынтығы
Инвестициялық қызметпен байланысты ақшалай
түсiмдер және төлемдер
Өтеуге дейiн ұсталынатын бағалы қағаздарды
сатып алу (сату)
Негізгі құрал-жабдықтар мен материалдық емес
активтердi сатып алу
Негізгі құрал-жабдықтар мен материалдық емес
активтердi сату
Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар
Басқа да түсiмдер және төлемдер
Инвестициялық қызметтен түскен ақшаның көбею
(азаю) жиынтығы
Қаржылық қызмет
Акциялар шығару
Акцияларды алу
Алынған заемдар
Акциялар бойынша дивидендтер төлеу
Басқа да түсiмдер және төлемдер
Қаржылық қызметтен түскен ақшаның көбею немесе
азаю жиынтығы
Есептi кезеңдегi ақшаның таза көбею немесе
азаю жиынтығы
Кезең басындағы ақша қалдығы
Кезең соңындағы ақша қалдығы
___________________________________________________________________
Бiрiншi басшы [қолы]                    Бас бухгалтер [қолы]
мөр орны
Орындаушы [қолы, телефон номерi]
Бағалы қағаздар рыногында
трансфер-агенттік қызметті
жүзеге асыратын ұйымдардың
есеп беру ережесіне
5-қосымша
Меншiк капиталындағы өзгерiстер туралы есеп
[Бағалы қағаздар рыногында трансфер-агенттiк
қызметтi жүзеге асыратын ұйымның толық атауы}
_____ жылғы ____ ___________
(мың теңгемен)
___________________________________________________________________
|Жар.|Алын|Тө. |Қо. |Қайта|Бөлін.|Жиын.
|ғы. |ған |лен.|сым.|баға.|беген |тығы
|лық |ка. |бе. |ша  |лау  |кіріс |
|ка. |пи. |ген |тө. |ре.  |(жа.  |
|пи. |тал |ка. |лен.|зерв.|был.  |
}тал |    |пи. |ген |тері |маған |
|    |    |тал |ка. |     |кіріс)|
|    |    |    |пи. |     |      |
|    |    |    |тал |     |      |
___________________________________________________________________
Есептiк кезеңнiң басындағы
сальдо
Есеп саясатындағы өзгерiстер
және өткен жылдардағы
негiзгi қателердi түзету
Есептiк кезеңнiң басында
қайта есептелген сальдо
Есептi кезеңде қосымша
шығарылған (сатып алынған)
меншiк акциялар
Есептелген дивидендтер
Негізгі құрал-жабдықты
қайта бағалау
Сатуға арналған қолда бар
бағалы қағаздардың құнын
өзгерту
Ағымдағы кезеңде бөлiнбеген
кiрiс (орны жабылмаған шығын)
Iшкi аударымдар
оның iшiнде:
негiзгi құрал-жабдықтың
жинақталған қайта бағалауының
амортизациясы
Өзге операциялар
Есептiк кезеңнiң аяғындағы
сальдо
___________________________________________________________________
Бiрiншi басшы [қолы]                    Бас бухгалтер [қолы]
мөр орны
Орындаушы [қолы, телефон номерi]

1. Сведения о государственной
(пере)регистрации:
2. Банковские реквизиты:
3. Место нахождения
(зарегистрированное):
4. Место нахождения (фактическое):
5. Сведения о средствах связи (телефон,
факс, электронная почта):
6. Сведения о руководящих работниках:
7. Сведения о количестве филиалов:
8. Наименование филиалов и их место
нахождения (фактическое):
9. Сведения о средствах связи филиалов
(телефон, факс, электронная почта):
10. Сведения о руководящих работниках
филиалов:
-------------------------------------------------------------------
Руководитель       (подпись)      Главный бухгалтер      (подпись)
место печати
Исполнитель     (подпись, номер телефона)
Приложение 2
к Правилам представления отчетности
организациями, осуществляющими
трансфер-агентскую деятельность
на рынке ценных бумаг
Бухгалтерский баланс
(полное наименование организации, осуществляющей
трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг)
на __ ____ __ года
тысяч тенге
-------------------------------------------------------------------
Активы              |Примечание|на конец |за 31 де-
|          |отчетного|кабря
|          | периода |200 _ года
-------------------------------------------------------------------
1                |     2    |    3    |    4
-------------------------------------------------------------------
Основные средства, используемые в
основной деятельности (нетто)
Нематериальные активы (нетто)
Инвестиции в капитал других
юридических лиц
Долгосрочная дебиторская задолжен-
ность (за вычетом резервов по
сомнительным долгам)
Ценные бумаги, удерживаемые до
погашения (за вычетом резервов по
сомнительным долгам)
Ценные бумаги, имеющиеся в наличии
для продажи (за вычетом резервов
по сомнительным долгам)
Операция "Обратное РЕПО"
Прочая дебиторская задолженность
(за вычетом резервов по
сомнительным долгам)
Прочие активы
Расходы будущих периодов
Налоговое требование
Отсроченное налоговое требование
Краткосрочная дебиторская
задолженность (за вычетом резервов
по сомнительным долгам)
Ценные бумаги, предназначенные
для торговли (за вычетом резервов
по сомнительным долгам)
Вклады размещенные (за вычетом
резервов по сомнительным долгам)
Деньги
в том числе:
наличные деньги в кассе
деньги на счетах в банках
Итого активы
Обязательства
Долгосрочные полученные займы
в том числе:
финансовая аренда
Долгосрочная кредиторская
задолженность
Выпущенные долговые ценные бумаги
Отсроченное налоговое обязательство
Доходы будущих периодов
Начисленные расходы по расчетам
с акционерами по акциям
Налоговое обязательство
Краткосрочная кредиторская
задолженность
Краткосрочные полученные займы
Операция "РЕПО"
Начисленные расходы по расчетам
с персоналом
Прочие обязательства
Итого обязательства
Доля меньшинства
Собственный капитал
Уставный капитал
Изъятый капитал
Неоплаченный капитал
Дополнительный оплаченный капитал
Резервы переоценки
Нераспределенный доход (непокрытый
убыток):
в том числе:
предыдущих лет
отчетного периода
Итого капитал
Итого пассивы.
-------------------------------------------------------------------
Первый руководитель   (подпись)      Главный бухгалтер   (подпись)
место печати
Исполнитель     (подпись, номер телефона)
Приложение 3
к Правилам представления отчетности
организациями, осуществляющими
трансфер-агентскую деятельность
на рынке ценных бумаг
Отчет о доходах и расходах
(полное наименование организации, осуществляющей
трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг)
на __ ____ __ года
(в тысячах тенге)
-------------------------------------------------------------------
Наименование статей         |Примечание|на конец |за 31 де-
|          |отчетного|кабря
|          | периода |200 _ года
-------------------------------------------------------------------
1                |     2    |    3    |    4
-------------------------------------------------------------------
Доходы в виде вознаграждения от
трансфер-агентской деятельности
на рынке ценных бумаг
Доходы в виде вознаграждения по
размещенным вкладам
Доходы в виде вознаграждения
(купона/дисконта) по ценным
бумагам
Иные доходы (убытки) по ценным
бумагам (нетто):
в том числе:
доходы от купли-продажи ценных
бумаг (нетто)
доходы от изменения стоимости
ценных бумаг, предназначенных
для торговли и имеющихся в
наличии для продажи (нетто)
Доходы (убытки) от переоценки
иностранной валюты (нетто)
Доходы от инвестиций в капитале
других юридических лиц
Прочие доходы
Непредвиденный доход (убыток)
Итого доходов
Комиссионные расходы
Расходы в виде вознаграждения
(премии) по ценным бумагам
Расходы по полученным займам
Расходы (восстановление) на
резервы (провизии) по сомнительным
долгам
Общие и административные расходы
в том числе:
текущие налоги и другие
обязательные платежи в бюджет
(кроме корпоративного подоходного
налога)
Расходы на оплату труда и
командировочные
Расходы по текущей аренде
Амортизационные отчисления и
износ
Прочие расходы
Итого расходов
Чистый доход (убыток) до уплаты
корпоративного налога
Корпоративный подоходный налог
Чистый доход (убыток) после
уплаты налогов
-------------------------------------------------------------------
Первый руководитель    (подпись)      Главный бухгалтер   (подпись)
место печати
Исполнитель     (подпись, номер телефона)
Приложение 4
к Правилам представления отчетности
организациями, осуществляющими
трансфер-агентскую деятельность
на рынке ценных бумаг
Отчет о движении денег (косвенный метод)
(полное наименование организации, осуществляющей
трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг)
на __ ____ __ года
(в тысячах тенге)
-------------------------------------------------------------------
Наименование статей         |Примечание|на конец |за 31 де-
|          |отчетного|кабря
|          | периода |200 _ года
-------------------------------------------------------------------
1                |     2    |    3    |    4
-------------------------------------------------------------------
Операционная деятельность
Доход (убыток) до налогообложения
Корректировки на неденежные
операционные статьи:
в том числе:
амортизационные отчисления и износ
расходы по резервам (провизиям) по
сомнительным долгам
нереализованные доходы и расходы от
изменения стоимости финансовых
активов
доходы, начисленные в виде
вознаграждения к получению
расходы на выплату вознаграждения
прочие корректировки на неденежные
статьи
операционный доход (убыток) до
изменения в операционных активах и
обязательствах
(Увеличение) уменьшение в
операционных активах
(Увеличение) уменьшение вкладов
размещенных
(Увеличение) уменьшение долгосрочной
дебиторской задолженности
(Увеличение) уменьшение расходов
будущих периодов
(Увеличение) уменьшение
краткосрочной дебиторской
задолженности
(Увеличение) уменьшение ценных
бумаг, предназначенные для торговли
и имеющиеся в наличии для продажи
(Увеличение) уменьшение операции
"Обратное РЕПО"
Полученные вознаграждения
Прочие активы
Увеличение (уменьшение) в
операционных обязательствах
Увеличение (уменьшение)
долгосрочной кредиторской
задолженности
Увеличение (уменьшение)
краткосрочной кредиторской
задолженности
Увеличение (уменьшение) операции
"РЕПО"
Увеличение (уменьшение) доходов
будущих периодов
Счета к оплате
Прочие обязательства
Увеличение (уменьшение) денег от
операционной деятельности
Уплаченный корпоративный подоходный
налог
Итого увеличение (уменьшение) денег
от операционной деятельности после
налогообложения
Денежные поступления и платежи,
связанные с инвестиционной
деятельностью
Покупка (продажа) ценных бумаг,
удерживаемых до погашения
Покупка основных средств и
нематериальных активов
Продажа основных средств и
нематериальных активов
Инвестиции в капитал других
юридических лиц
Прочие поступления и платежи
Итого увеличение (уменьшение)
денег от инвестиционной
деятельности
Финансовая деятельность
Выпуск акций
Изъятие акций
Займы полученные
Выплата дивидендов по акциям
Прочие поступления и платежи
Итого увеличение или уменьшение
денег от финансовой деятельности
Итого чистое увеличение или
уменьшение денег за отчетный
период
Остаток денег на начало периода
Остаток денег на конец отчетного
периода
-------------------------------------------------------------------
Первый руководитель   (подпись)      Главный бухгалтер    (подпись)
место печати
Исполнитель     (подпись, номер телефона)
Приложение 5
к Правилам представления отчетности
организациями, осуществляющими
трансфер-агентскую деятельность
на рынке ценных бумаг
Отчет об изменениях в собственном капитале
(полное наименование организации, осуществляющей
трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг)
на __ ____ __ года
(в тысячах тенге)
-------------------------------------------------------------------
|Уставный|Изъятый|Неоплаченный
| капитал|капитал|  капитал
-------------------------------------------------------------------
Сальдо на начало отчетного периода
Изменения в учетной политике и
корректировки фундаментальных ошибок
Пересчитанное сальдо на начало
отчетного периода
Дополнительно выпущенные (выкупленные)
собственные акции в отчетном периоде
Начисленные дивиденды
Переоценка основных средств
Изменение стоимости ценных бумаг,
имеющихся в наличии для продажи
Нераспределенный доход (непокрытый
убыток) текущего периода
Внутренние переводы
в том числе:
амортизация накопленной переоценки
основных средств
Прочие операции
Сальдо на конец отчетного периода
-------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
----------------------------------------------------------
Дополнительный  | Резервы  |Неопределенный доход|Итого:|
оплаченный капитал|переоценки|(непокрытый убыток) |      |
----------------------------------------------------------
Первый руководитель   (подпись)      Главный бухгалтер   (подпись)
место печати
Исполнитель     (подпись, номер телефона)