Бағалы қағаздар рыногының субъектілері өздерінің хабарлары мен міндетті түрде жариялауға жататын басқа ақпаратын жариялау үшін пайдалануы тиіс баспасөз басылымдарының таралым мөлшеріне және тарату аймақтары бойынша қойылатын талаптар туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 2 желтоқсандағы N 414 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 22 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 2626. Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 311 қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 311   қаулысымен .
________________________________
" Бағалы қағаздар рыногы туралы " және " Акционерлік қоғамдар туралы " Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Мыналар:
1) акционерлік қоғамдардың және бағалы қағаздар рыногының өзге субъектілерінің өздерінің хабарлары мен Қазақстан Республикасының заң актілеріне сәйкес міндетті түрде жариялауға жататын басқа ақпаратын кемінде он бес мың дана таралыммен шығарылатын және Қазақстан Республикасының барлық аумағында таратылатын баспасөз басылымдарында жариялайтыны;
2) Қазақстан Республикасының бір облысында орналасқан (тұратын) және бағалы қағаздары сауда-саттық ұйымдастырушылардың ресми тізіміне енгізілмеген акционерлік қоғамдар, бағалы қағаздарды ұстаушылар (тиісті бағалы қағаздарды ұстаушылардың тізілімінің деректері бойынша) міндетті түрде жариялауға жататын ақпаратын осы облыстың аймақтық баспасөз басылымдарына олардың таралым мөлшеріне қарамастан жариялай алатыны белгіленсін.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін күшіне енеді.
3. Осы қаулы күшіне енген күннен бастап Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы Директоратының "Акционерлік қоғамдардың қызметі туралы материалдарды жариялауға арналған баспасөз басылымдарының тізбесі туралы" 2000 жылғы 14 ақпандағы N 560  қаулысының  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1092 тіркелген, 2000 жылғы мамырда "Қазақстанның бағалы қағаздар рыногы" журналында жарияланған, N 5) күші жойылды деп танылсын.
4. Қаржылық қадағалау департаменті (Бахмутова Е.Л.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;

О требованиях по размеру тиража и регионам распространения печатных изданий, которые субъекты рынка ценных бумаг должны использовать для публикации своих извещений и другой информации, подлежащей обязательному опубликованию
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 декабря 2003 г. N 414. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 декабря 2003 г. N 2626. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27 августа 2005 года N 311 (V053860 (порядок введения в действие см. п.4 N 311)
В соответствии с Законами Республики Казахстан " О рынке ценных бумаг " и " Об акционерных обществах " Правление Национального Банка Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить, что:
1) акционерные общества и иные субъекты рынка ценных бумаг публикуют свои извещения и другую информацию, подлежащие обязательному опубликованию согласно законодательным актам Республики Казахстан, в печатных изданиях, выпускаемых тиражом не менее пятнадцати тысяч экземпляров и распространяющихся на всей территории Республики Казахстан;
2) акционерные общества, держатели ценных бумаг (по данным реестров держателей соответствующих ценных бумаг) которых имеют место нахождения (место проживания) в одной области Республики Казахстан и ценные бумаги которых не включены в официальные списки организаторов торгов, могут публиковать подлежащую обязательному опубликованию информацию в региональных печатных изданиях данной области независимо от размера их тиража.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившим силу  постановление  Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 14 февраля 2000 года N 560 "О перечне печатных изданий для публикации материалов о деятельности акционерных обществ" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1092, опубликованное в мае 2000 года в журнале "Рынок ценных бумаг Казахстана" N 5).
4. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е.Л.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;

2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, сауда-саттық ұйымдастырушыларға, өзін-өзі реттейтін ұйымдарға, орталық депозитарийге, "Қазақстан қаржыгерлер қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне, сондай-ақ бағалы қағаздар рыногында брокерлік-дилерлік қызметті, бағалы қағаздар ұстаушылар тізілімінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті, кастодиандық қызметті жүзеге асыратын, сауда-саттық ұйымдастырушылардың және өзін-өзі реттейтін ұйымдардың мүшелері болып табылмайтын ұйымдарға жіберсін.
5. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қызметін қамтамасыз ету басқармасы (Терентьев А.Л.) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарына жариялауды қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ә.Ғ.Сәйденовке жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы

2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести его до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан, организаторов торгов, саморегулируемых организаций, центрального депозитария, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана", а также организаций, осуществляющих брокерско-дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, кастодиальную деятельность, не являющихся членами организаторов торгов и саморегулируемых организаций.
5. Управлению по обеспечению деятельности руководства Национального Банка Республики Казахстан (Тереньтьев А.Л.) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.
Председатель
Национального Банка