Еңбекшілдер, Ерейментау және Сандықтау аудандарының әкімшілік-аумақтық құрылысына өзгертулер енгізу туралы
Ақмола облыстық мәслихаты мен Ақмола облысы әкімшілігінің 2003 жылғы 26 желтоқсандағы N ЗС-3-12 бірлескен шешімі. Ақмола облысының Әділет басқармасында 2004 жылғы 12 қаңтарда N 2206 тіркелді
Ескерту. Бүкіл мәтін бойынша «селолық», «селосы», «селосының», «селолары», «селоларының», «селолардың» деген сөздер «ауылдық», «ауылы», «ауылының», «ауылдары», «ауылдарының», «ауылдардың» деген сөздермен ауыстырылды - Ақмола облысы әкімдігінің 17.02.2015 № А-2/65 қаулысы және Ақмола облыстық мәслихатының 17.02.2015 № 5С-34-6 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Заңының 3, 8, 11 баптарына сәйкес, облыстың әкімшілік-аумақтық құрылысын жетілдіру мақсатында, Ерейментау және Еңбекшілдер аудандарының әкімдіктері мен аудандық мәслихаттарының бірлескен өтініштері негізінде облыстық мәслихат пен облыс әкімдігі ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Еңбекшілдер ауданы бойынша:
Тұрғындары көшіп кетулеріне байланысты, Уәлиханов ауылдық округінің Қойтас ауылы қысқартылып, есептеу көрсеткішінен шығарылсын.
2. Ерейментау ауданы бойынша:
1) Келесі елді мекендер басқа қоныстар дәрежесіне өзгертілсін:
Бозтал ауылдық округінің Ұсамбай ауылы;
Бестоғай ауылдық округінің Чилинка ауылы;
Благодатненское ауылдық округінің Баймен ауылы;
Торғай ауылдық округінің Торғай АҚП елді мекені.
2) Жоғарыда аталған қоныстардың тұрғындары төмендегі ауылдардың құрамына енгізілсін:
Ұсамбай қонысының тұрғындары, Бозтал ауылдық округінің Бозтал ауылының құрамына;
Чилинка қонысының тұрғындары Бестоғай ауылдық округінің Байсары ауылының құрамына;
Баймен қонысының тұрғындары, Благодатненское ауылдық округінің Новокаменка ауылының құрамына;
Торғай АҚП қонысының тұрғындары, Торғай ауылдық округінің Торғай ауылының құрамына.
3) Төмендегі елі-мекендер есептік көрсеткіштерден шығарылсын:
Бозтал ауылдық округінің Ұсамбай ауылы;
Бестоғай ауылдық округінің Чилинка ауылы;
Благодатненское ауылдық округінің Баймен ауылы;
Торғай ауылдық округінің Торғай АҚП елді мекені.
3. Сандықтау ауданы бойынша:
Богородка, Дорогинка ауылдары мен Мәдениет ауылы шекараларындағы Широковский ауылдық округінің шекарасы өзгертіліп, екі әкімшілік-аумақтық бірлік құрылсын:
1) Широковский ауылдық округі, орталығы Богородка ауылы, Богородка, Дорогинка ауылдарының шекараларында;
2) Мәдениет ауылы, орталығы Мәдениет ауылы, Мәдениет ауылының шекарасында.
4. Осы шешім Ақмола облысы әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен соң күшіне енеді.
Облыстық мәслихат             Облыс әкімі
сессиясының төрағасы
Облыстық мәслихаттың хатшысы

О внесении изменений в административно-территориальное устройство Енбекшильдерского, Ерейментауского и Сандыктауского районов
Совместное решение Акима Акмолинской области и Акмолинского областного маслихата от 26 декабря 2003 года N 3C-3-12. Зарегистрировано Управлением юстиции Акмолинской области 12 января 2004 года N 2206
В соответствии со статьей 3, 8, 11  Закона  Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", на основании совместных ходатайств акимата и маслихата районов, в целях совершенствования административно-территориального  устройства области областной маслихат и акимат области РЕШИЛИ:
1. По Енбекшильдерскому району:
Упразднить и исключить из учетных данных в связи с выездом жителей село Койтас Валихановского сельского округа Енбекшильдерского района.
2. По Ерейментаускому району:
1) Перевести в категорию иных поселений следующие населенные пункты:
село Усамбай Бозтальского сельского округа;
село Чилинка Бестогайского сельского округа;
село Баймен Благодатненского сельского округа;
населенный пункт Тургайский ХПП Тургайского сельского округа.
2) Включить население вышеуказанных иных поселений в состав:
поселение Усамбай Бозтальского сельского округа, в состав села Бозтал Бозтальского сельского округа;
поселение Чилинка Бестогайского сельского округа, в состав села Байсары Бестогайского сельского округа;
поселение Баймен Благодатненского сельского округа, в состав села Новокаменка Благодатненского сельского округа;
поселение Тургайского ХПП Тургайского сельского округа, в состав села Тургай Тургайского сельского округа.
3) Исключить из учетных данных населенные пункты:
село Усамбай Бозтальского сельского округа;
село Чилинка Бестогайского сельского округа,
село Баймен Благодатненского сельского округа;
населенный пункт Тургайский ХПП Тургайского сельского округа.
3. По Сандыктаускому району:
изменить границы Широковского сельского округа в границах села Богородка, села Дорогинка, села Мадениет и образовать две административно-территориальные единицы:
1) Широковский сельский округ, в границах сел Богородка и Дорогинка, с центром в селе Богородка;
2) село Мадениет, в границах села Мадениет, с центром в селе Мадениет.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением акимата Акмолинской области от 17.02.2015 А-2/65 и решением Акмолинского областного маслихата от 17.02.2015 № 5С-34-6 (вводится в действие со дня официального опубликования).
4. Решение вступает в силу после государственной регистрации в управлении юстиции Акмолинской области.
Председатель сессии              Аким области
областного маслихата
Секретарь областного маслихата