Қостанай ауыл шаруашылық колледжінің бір жылдық оқу тобында оқитын оқушыларды қаржыландыру туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімиятының 2003 жылғы 21 қазандағы № 396 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2003 жылғы 7 қарашада № 2576 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімиятының 2011 жылғы 25 наурыздағы № 200 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімиятының 25.03.2011 № 200 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 31 бабының 1 тармағының 14 тармақшасына сәйкес Қостанай ауданының әкімияты ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қостанай ауыл шаруашылық колледжінде бір жылдық оқу тобында жұмысшы мамандығында оқитын 25 жасөспірімдермен ойлау жүйесінің дамуында кемшіліктері бар жастарға, мектептен Қостанай ауданы әкіміндегі кәмелетке толмағандар құқығын қорғайтын комиссияның қаулысымен шығарылған және кәмелетке толмағандардың "Қостанай ауданының ішкі істер бөлімі" және "Қостанай ауданының еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемелерінде есепте тұрғандары аудандық бюджет есебінен ұсталсын.
2. Қосымша бірінші айқындаушыға сәйкес Қостанай ауыл шаруашылық колледжінде бірінші жұмысшы мамандығын алу үшін ұйымдастырылған бюджеттік бір жылдық топта оқу ережесі бекітілсін.
3. Бір жылдық бюджеттік оқуға талапкерлерді алу үшін олардың өтініштерін қарау және оқу ақысын төлеу Қостанай ауданы әкімиятының 2002 жылғы 26 наурыздағы № 129 қаулысымен бекітілген, халықты әлеуметтік қорғау комиссиясының құзырына берілсін.
4. Сметамен қарастырылған есеп бойынша өкілетті орган "Қостанай ауданының еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қостанай ауыл шаруашылық колледжіне осы мақсатқа бөлінген қаражатты бөлсін.
5. 2001 жылғы 29 тамыздағы № 133 Қостанай ауданы әкімиятының "Қостанай ауыл шаруашылық колледжінде бір жылдық бюджеттік топта оқытуға төлемақы қаражатын бөлу туралы" қаулысы өз күшін жойды деп есептелсін.
Аудан әкімі
Қазақстан Республикасы
Қостанай облысы
Қостанай ауданы әкімиятының
2003 жылғы 21 қазандағы
№ 396 қаулысына қосымша
Бірінші жұмысшы мамандығын алу үшін Қостанай ауыл
шаруашылық колледжіндегі жылдық оқу тобы туралы
ЕРЕЖЕ
Бұл ереже Қостанай ауыл шаруашылық колледжінің жылдық оқу тобында жеткіншектер мен жастарға бірінші жұмысшы мамандығын үйрететін Қостанай ауданы әкімиятымен мақсатты қаржыландыру барысында туындайтын қатынастарды реттейді:

О финансировании обучения учащихся в годичной группе Костанайского сельскохозяйственного колледжа
Постановление акимата Костанайского района Костанайской области от 21 октября 2003 года № 396. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 7 ноября 2003 года № 2576. Утратило силу постановлением акимата Костанайского района Костанайской области от 25 марта 2011 года № 200
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Костанайского района Костанайской области от 25.03.2011 № 200.
В соответствии с подпунктом 14 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" акимат Костанайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Содержать за счет средств бюджета района годичную группу в Костанайском сельскохозяйственном колледже в количестве 25 человек для получения первой рабочей специальности подростками и молодежью с отставанием в умственном развитии, отчисленными из школы по постановлению комиссии по защите прав несовершеннолетних при акиме Костанайского района, состоящими на учете в группе по делам несовершеннолетних государственного учреждения "Отдел внутренних дел Костанайского района", государственного учреждения "Костанайское районное управление труда, занятости и социальной зашиты населения".
2. Утвердить положение о бюджетной годичной группе Костанайского сельскохозяйственного колледжа для получения первой рабочей специальности согласно приложению 1.
3. Рассмотрение заявлений о зачислении в бюджетную годичную группу и оплату за обучение поручить комиссии по социальной защите населения, утвержденной постановлением акимата Костанайского района от 26 марта 2002 года № 129.
4. Уполномоченному органу, государственному учреждению "Костанайское районное управление труда, занятости и социальной защиты населения", производить выплаты согласно сметы расчетов Костанайского сельскохозяйственного колледжа и в соответствии с выделенными на эти цели ассигнованиями.
5. Признать утратившим силу постановление акимата Костанайского района от 29 августа 2001 года № 133 "О выделении средств для оплаты за обучение годичной бюджетной группы при Костанайском сельскохозяйственном колледже".
Аким района
Приложение к постановлению
акимата Костанайского района
Костанайской области
Республики Казахстан
от 21 октября 2003 года № 396
ПОЛОЖЕНИЕ
о бюджетной годичной группе Костанайского
сельскохозяйственного колледжа для получения
первой рабочей специальности
Настоящее положение регулирует отношения, возникающие в связи с целевым финансированием акиматом Костанайского района обучения подростков и молодежи первой рабочей специальности в годичной группе Костанайского сельскохозяйственного колледжа:

1. Қостанай ауыл шаруашылық колледжіндегі жылдық оқу тобын аудандық бюджет қаражатына ұстау ол әлеуметтік қорғауды керек ететін жеткіншектер мен жастарды әлеуметтік қолдау түрлерінің бірі және ондай мамандарды дайындауға ынталандыру мақсаты болып саналады.
2. Жылдық топты қаржыландыру ол оған тегін ақшалай қаражат бөлінгені.
3. Бір жылдық топта оқытуды қаржыландыру мөлшері Қостанай ауыл шаруашылық колледжінің шығыс сметасымен анықталады.
4. Топты жылдық оқыту шығыстарына төлемақыны "Қостанай ауданының еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы мақсатқа бөлінген бюджеттік ассигнованияға сәйкес бөледі.
5. Бюджеттік жылдық оқу тобына Қостанай ауданының аумағында тұратын "Қостанай ауданының еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесінде, "Қостанай ауданының ішкі істер бөлімі" мемлекеттік мекемесінің кәмелетке толмағандар ісі жөніндегі топтың есебінде тұратын және мектептердегі кәмелетке толмағандардың құқықтарын қорғайтын комиссиялардың қаулысы бойынша оқудан шығарылған, ойлау жүйесі жетілмеген балалар қабылданады.
6. Арыздарды және топқа қабылдауды Қостанай ауданының әкіміндегі кәмелетке толмағандардың құқықтарын қорғау комиссиясымен бірге аудандық халықты әлеуметтік қорғау комиссиясы жүргізеді.
7. Арызбен бірге келесі құжаттар тапсырылады: білімі жөнінде, мекен жайы, дәрігерден анықтама, тұрғын үй, тұрмыс (жағдайларын) шарттарын зерттеу актісі, қорғаншылық жөніндегі қаулы, төменгі дәрежеде қамтылған отбасы мәртебесін растайтын анықтама, кәмелетке толмағандардың құқықтарын қорғау бойынша комиссияның қаулысы, жұмыспен қамту орталығының жолдамасы.
8. Арыздарды қабылдау, қарау мерзімдері халықты әлеуметтік қорғау комиссиясымен анықталады.
9. Кәмелетке толмағандардың құқықтарын қорғау комиссиясы Қостанай ауыл шаруашылық колледжінде балалардың оқуға қатысуына, олармен оқу орнының Жарғысын сақтауға бақылау жүргізеді, талаптарын бұзғаны үшін оқушыларды оқудан шығаруға құқылы.

1. Содержание годичной группы Костанайского сельскохозяйственного колледжа за счет средств бюджета района является одним из видов социальной поддержки подростков и молодежи, нуждающихся в социальной защите, имеет целью стимулирование подготовки специалистов.
2. Финансирование годичной группы является безвозмездной передачей денежных средств.
3. Размеры финансирования за обучение учащихся в годичной группе определяются сметой расходов на обучение Костанайского сельскохозяйственного колледжа.
4. Выплату расходов на обучение в годичной группе производит государственное учреждение "Костанайское районное управление труда, занятости и социальной защиты населения" в соответствии с выделенными в бюджете на эти цели ассигнованиями.
5. В бюджетную годичную группу зачисляются дети с отставанием в умственном развитии, отчисленные из школы по постановлению комиссии по защите прав несовершеннолетних, состоящие на учете в группе по делам несовершеннолетних государственного учреждения "Отдел внутренних дел Костанайского района", в государственном учреждении "Костанайское районное управление труда, занятости и социальной защиты населения", проживающие на территории Костанайского района.
6. Прием заявлений и зачисление в группу осуществляет районная комиссия по социальной защите населения совместно с комиссией по защите прав несовершеннолетних при акиме Костанайского района.
7. К заявлению прилагаются документ об образовании, справка с места жительства, медицинская справка, акт обследования жилищно-бытовых условий, постановление об опекунстве, справка подтверждающая статус малообеспеченной семьи, постановление комиссии по защите прав несовершеннолетних, направление центра занятости.
8. Сроки приема и рассмотрения заявлений определяются комиссией по социальной защите населения.
9. Комиссия по защите прав несовершеннолетних ведет контроль за посещением учащимися группы занятий в Костанайском сельскохозяйственном колледже, соблюдением ими Устава учебного заведения, имеет право на отчисление учащихся при нарушении его требований.