Облыс әкімдігінің 2001 жылғы 7 тамыздағы "Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың шаруашылық иелігіндегі немесе жедел басқаруындағы мүліктерді мүліктік жалға беру ережелерін бекіту туралы" N 48/5 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы (2001 жылғы 26 қыркүйектегі МТН 888)
Павлодар облысы әкімдігінің 2005 жылғы 24 қыркүйектегі N 208/9 қаулысы. Павлодар облысының әділет департаментінде 2005 жылғы 7 қазанда N 2068 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2008 жылғы 2 сәуірдегі N 70/4 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2008 жылғы 2 сәуірдегі N 70/4 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 21 қаңтардағы "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 7 наурыздағы N 336 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" N 67 қаулысына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Облыс әкімдігінің 2001 жылғы 7 тамыздағы "Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың шаруашылық иелігіндегі немесе жедел басқаруындағы мүліктерді мүліктік жалға беру ережелерін бекіту туралы" N 48/5 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың шаруашылық иелігіндегі немесе жедел басқаруындағы мүліктерді мүліктік жалға беру ережелеріндегі:
3-тармақ мына редакцияда жазылсын:
"3. Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың шаруашылық иелігіндегі немесе жедел басқаруындағы мүліктерді, соның ішінде жекешелендіруге жатпайтын мемлекеттік меншік объектілерін мүліктік жалға беру, мына жағдайлардан басқа, тендерлік негізде жүзеге асырылады:
1) облыс әкімдігінің жекелеген қаулылары негізінде жүзеге асырылатын коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың стратегиялық маңыздағы объектілерін мүліктік жалға беру;
2) алаңы 100 ш.м., орындарды, баланстық құны төменгі есептік көрсеткішінен 150-еседен аспайтын құралдар мен оқу орындарын, спорттық мекемелерді, мәдени және бос уақытты өткізу ұйымдарын, сондай-ақ ғылыми ұйымдарды мемлекеттік басқару органдарының ұсынысы  бойынша уәкілетті органның жазбаша келісімімен жүзеге асырылатын курстық сабақтар, конференциялар, семинарлар, концерттер мен спорттық іс-шаралар өткізу үшін көп дегенде бір ай мерзімге беру."
мынадай мазмұндағы 3-1 тармақпен толықтырылсын:
"3-1. Жалға алған мүлікті пайдаланғаны үшін ақшалай ақы төленеді.
Жалдау ақысының есептік мөлшері аймақтық жағдайларды ескере отырып анықталады және уәкілетті органның келісімі бойынша жалға беруші бекітеді."
6-тармақтың екінші азат жолындағы "уәкілетті органның келісуімен" деген сөздер "мемлекеттік басқару органымен келістіргеннен кейін және уәкілетті органның жазбаша келісімінен кейін" деген сөздермен ауыстырылсын;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление акимата области от 7 августа 2001 года N 48/5 "Об утверждении правил передачи в имущественный наем имущества, находящегося в хозяйственном ведении или оперативном ведении или оперативном управлении коммунальных государственных предприятий"(НГР 888 от 26 сентября 2001 года).
Постановление Акимата Павлодарской области от 24 сентября 2003 года N 208/9. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 7 октября 2003 года за N 2068. Утратило силу - постановлением акимата Павлодарской области от 2 апреля 2008 года N 70/4.
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Павлодарской области от 2 апреля 2008 года N 70/4.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 января 2003 года N 67 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2001 года N 336" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата области от 7 августа 2001 года N 48/5 "Об утверждении правил передачи в имущественный наем имущества, находящегося в хозяйственном ведении или оперативном управлении коммунальных государственных предприятий" следующие изменения и дополнения:
в правилах передачи в имущественный наем имущества, находящегося в хозяйственного ведении или оперативном управлении коммунальных государственных предприятий, утвержденных указанным постановлением:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Передача в имущественный наем имущества, находящегося в хозяйственном ведении или оперативном управлении коммунальных государственных предприятий, в том числе объектов государственной собственности, не подлежащих приватизации, производится на тендерной основе, за исключением случаев:
1) передачи в имущественный наем стратегически важных объектов коммунальных государственных предприятий, осуществляемой на основании отдельных постановлений акимата области;
2) передачи помещений площадью до 100 кв.м., оборудования балансовой стоимостью не более 150-кратного минимального расчетного  показателя и помещений учебных, спортивных заведений, организаций культуры и досуга, а также научных организации на срок не более одного месяца для проведения курсовых занятий, конференций, семинаров, концертов и спортивных мероприятий, осуществляемой с письменного согласия уполномоченного органа по представлению органов государственного управления.";
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Плата за пользование нанятым имуществом осуществляется деньгами.
Расчетные ставки арендной платы определяются с учетом региональных условий и утверждаются наймодателем по согласованию с уполномоченным органом.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:

"9. Тендерлік комиссия жалға берушінің және уәкілетті органның өкілдерінен құралады. Тендерлік комиссияның құрамына сондай-ақ жалға берушінің мемлекеттік басқару органының өкілдері және өзге де мүдделі ұйымдар қосылуы мүмкін."
16-тармақтың 2) тармақшасы "және жалдау ақысының бастапқы мөлшерлемесі көлемінде (осы Ереженің 3-1 тармағына сәйкес жалға беруші бекіткен есептік көрсеткіштен кем болмайтын);" деген сөздермен толықтырылсын;
28-тармақ "бір өтінімнен" деген сөздерден кейін "(екінші және кейінгі тендерлерді есепке алмағанда)" деген сөздермен толықтырылсын;
46-тармақта "мен уәкілетті органға" деген сөздер "және мемлекеттік басқару органына" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Б.С. Демеуовке жүктелсін.
Облыс әкімі Қ. Нұрпейісов

"9. Тендерная комиссия формируется из представителей наймодателя и уполномоченного органа. В состав тендерной комиссии  также могут быть включены представители органа государственного управления наймодателя и иных заинтересованных организаций.";
подпункт 2) пункта 16 дополнить словами "и размере стартовой ставки арендной платы (которая не может быть ниже расчетной ставки, утвержденной наймодателем в соотвествии с пунктом 3-1 настоящих Правил)";
пункт 28 после слов "одной заявки" дополнить словами "(за исключением второго и последующих тендеров)";
в пункте 46 слова "и уполномоченному органу" заменить словами "и органу государственного управления".
2. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Демеуова Б.С.
Аким области К.Нурпеисов.