2003 жылы жұмыссыздарды қоғамдық жұмыстарға жіберу туралы
Алматы қаласы Әкімшілігінің 2003 жылғы 13 қаңтардағы N 1/20 қаулысы. Алматы қалалық Әділет басқармасында 2003 жылғы 17 қаңтарда N 508 тіркелді. Қолданылу мерзiмiнің аяқталуына байланысты қаулының күші жойылды - Алматы қаласы аппарат әкімінің 2005 жылғы 1 тамыздағы N 7-916СК/05 хаты.
Қазақстан Республикасының "Халықты жұмыспен қамту" туралы  Заңына  сәйкес және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылы 19 маусымдағы N 836 "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңын жүзеге асыру жөніндегі шаралар туралы"» қаулысын  іске асыру мақсатында, Алматы қаласының әкімшілігі қаулы етеді:
1. 2003 жылға ұйымдар және қоғамдық жұмыстардың түрлері мен көлемінің тізімдері бекітілсін ( N 1 қосымша).
2. Алматы қалалық еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау Департаменті (Нұрланов А.Ж.):
1) қала бюджетінің 2003 жылы қоғамдық жұмыстарын өткізуге  қарастырылған қаражат шегінде бекітілген тізімдерге сәйкес жұмыссыздарды қоғамдық жұмыстарға жіберу жүргізілсін;
2) қоғамдық жұмыстағы жұмыссыздардың еңбекақысын төлеу екінші дәрежелі банктердегі жеке есеп шоттарына аудару арқылы жүргізілсін.
3. қоғамдық жұмысқа қатысатын жұмыссыздардың еңбекақысы ең аз айлық екі жалақы мөлшерінде белгіленсін.
4. қалалық қаржы басқармасы (Тәжібаев Қ.К.) қоғамдық жұмыстарға жұмыссыздардың еңбекақысын төлеуге уақытында қаражат бөлінуін қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы Әкімінің  орынбасары А.Қ.Бижановқа жүктелсін.
Алматы қаласының Әкімі
Әкімшілік хатшысы
Алматы қаласы Әкiмшiлiгiнiң
2003 жылғы 13 қаңтардағы N 1/20
қаулысына№N 1 қосымша
Алматы қаласындағы 2003 жылдағы ұйымдар,
қоғамдық жұмыс көлемдерi мен түрлерiнiң
ТIЗБЕСI*
N№      Жұмыс түрлерi       !  iстейтiн адам саны   !   Жұмыс берушiлер
____________________________!_______________________!______________________
1.      Тұрғын ұй-коммуналдық                  "Iсмер", "Игiлiк"
шаруашылық ұйымдарына                  Ассоциациялары, коммуналдық
көмек беру                 2306        шаруашылықтарды аудандық
бөлiмдерi, қоғамдық өзiн-өзi
басқару комитетi, тұрғын
жай иелерiнiң кооперативтерi
___________________________________________________________________________
2.      Жол салу және оны                      Жол - пайдалану учаскелерi
жөндеу жұмыстары            168
___________________________________________________________________________
3.      Жөндеу жұмыстары                       "Қазақ тiлi" қоғамы
мен жарнамаға қатысу        120
___________________________________________________________________________
4.      Экологиялық сауықтыру                 "Көгалдандыру"
және көгалдандыру мен                 ("Зелен-строй") Акционерлiк
көркейту                    492       қоғамы, "Тәртiп" мемлекеттiк
коммуналдық кәсiпорны, "Медеу
мемлекеттiк табиғи паркi"
мемлекеттiк мекемесi,
экологиялық инспекция
___________________________________________________________________________
5.      Қоғамдық науқандарын                  Ерiктi халық жасақшылары,
ұйымдастыруға көмек                   аудандық әскери
көрсету                     1544      комиссариаттары,
төлқұжаттық стол
___________________________________________________________________________
6.      Қала ұйымдарына көмек                 Бiрлескен кәсiпорын
көрсету                      193      "Белкомит" Акционерлiк
қоғамы, жерлеу салттық
қызмет көрсету комбинаты,
2-шi автокөлiк жөндеу
бiрлестiгi, "Гидромаш Орион"
жылу-қуат жабдықтау ашық
акционерлiк қоғамы,
"Ремдортехника" акционерлiк
қоғамы, N 3 автобус паркi
және т.б.
__________________________________________________________________________
7.      Қарт азаматтар мен                    "Дана" отбасын қолдау
мүгедектерге күтiм                    орталығы, "Мейiрiмдiлiк"
жасау, балалармен                     патронаждық қызметi,
және басқа да                         "Қамқорлық" Дағдарыс
Әлеуметтiк қызмет                     орталығы, жұқтырылған
көрсетуге байланысты                  иммунтапшылығыны
жұмыстарды жүргiзу          1069      синдромымен күресу және оның
алдын алу жөнiндегi Орталық,
"Мөлдiр" қоғамдық
бiрлестiгi, Мүгедектер
қоғамы, Аулалық клубтар,
Балалар шығармашылық үйлерi,
Алматы қалалық жұмысқа
орналасуға жәрдемдесу
қоғамы, "ибрат" көп балалы
аналар қоғамы және т.б.
__________________________________________________________________________
8.      Басқалары                    108      "Әйелдер бастамаларының
қалалық орталығы" қоғамдық
бiрлестiгi, Тиiмдi саясат
орталығы, Орта-Азиялық
тұрақты даму жөнiндегi
ақпараттық жүйесi
__________________________________________________________________________
Барлығы                       6000
* Тiзбе, қоғамдық жұмыстарды өткiзу мерзiмi - 0,5 айдан бiр айға дейiнгi есебiнен құрылған. Жұмыс түрлерiне қатысатын адам саны, қатысу ұзақтығы қоғамдық жұмыстарды өткiзуге 2003 жылы қала бюджетiнде қарастырылған қаражат шегiнде өзгеруi мүмкiн.
Жұмыссыздардың еңбекақысы жергiлiктi бюджет есебiнен ең аз екi жалақыны құрайды. Жұмыссыздарды қоғамдық жұмыста пайдаланатын ұйымдар қосымша ақы төлей алады. Қолданыстағы халықты жұмыспен қамту заңының қоғамдық жұмыстарда еңбекке ақы төлеу бөлiгiнде өзгерiстер болған жағдайда еңбекақыны мөлшерi өзгеруi мүмкiн.
Әкiмшiлiк хатшысы

О направлении безработных на общественные работы в 2003 году
Постановление Акимата города Алматы от 13 января 2003 года N 1/20. Зарегистрировано Управлением юстиции города Алматы 17 января 2003 года N 508. Утратило силу в связи с истечением срока применения - письмо Акимата города Алматы N 7-916СК/05 от 1 августа 2005 года
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - письмо Акимата города Алматы от 01.08.2005 N 7-916СК/05.
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О занятости населения" и в целях реализации постановления Правительства  Республики Казахстан N 836 от 19 июня 2001 года "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О занятости населения", акимат города Алматы постановляет:
1. Утвердить на 2003 год перечень организаций, виды и объемы общественных работ (приложение N 1).
2. Департаменту труда, занятости и социальной защиты населения (Нурланов А.Ж.):
1) осуществлять направление безработных на общественные работы в соответствии с утвержденным перечнем в пределах средств, предусмотренных в бюджете города на 2003 год на проведение общественных работ;
2) оплату труда безработных, занятых на общественных работах производить путем зачисления на лицевые счета безработных в банках второго уровня.
3. Установить оплату труда безработных, занятых на общественных работах в размере двухкратной минимальной заработной платы в месяц.
4. Городскому финансовому управлению (Тажибаев К.К.) обеспечить своевременное выделение денежных средств на оплату труда безработных, занятых на общественных работах.
5. Контроль за исполнением постановления возложить на заместителя Акима города Бижанова А.Х.
Аким города Алматы                    В.Храпунов
Секретарь акимата                     К.Тажиева
Приложение N 1
к постановлению акимата
от 13 января 2003 года N 1/20
ПЕРЕЧЕНЬ
организаций, виды и объемы общественных
работ в городе Алматы на 2003 год <*>
N пп
Виды работ
Количествозанятых,
человек
Работодатели
1.
Помощь организациям жилищно-
коммунального хозяйства
2306
Ассоциации "Исмер",
"Игилик" райкомхозы, Комитеты общественного самоуправления, Кооперативы собственников помещений
2.
Строительство и ремонт дорог
168
Дорожно-эксплуатационные участки
3.
Участие в ремонте, рекламе,
120
Общество "Казактили"
4.
Экологическое оздоровление, озеленение, благоустройство
492
Акционерное общество "Зеленстрой", коммунальное государственное предприятие "Тартип", государственное учреждение Государственный природный парк Медеу, экологическая инспекция
5.
Помощь в проведении общественных компаний
1544
Добровольные народные дружины, районные военные комиссариаты, паспортный стол
6.
Помощь организациям города
193
Акционерное общество совместное предприятие "Белкомит", комбинат ритуальных услуг, Авторемонтное объединение  2, Акционерное общество    теплоэнергооборудования,Акционерное общество "Гидромаш Орион", Акционерное общество Ремдортехника,             Автобусный парк N 3        и другие
7.
Уход за престарелыми и инвалидами, работа с детьми, другие работы, связанные с оказанием социальных услуг
1069
Центр поддержки семьи "Дана", Патронажная служба "Милосердие", Кризисный центр "Забота", Центр по профилактике и борьбе с Синдромом приобретенного иммунодефицита, Общественное объединение "Молдир", Общество инвалидов, Дворовые клубы,  Детские дома творчества, Алматинский фонд содействия занятости, общество многодетных матерей "Гибрат" и так далее
8.
Другие
108
Общественное объединение "Городской центр женских инициатив", Центр эффективной политики, Центрально Азиатская информационная сеть по устойчивому развитию
ИТОГО
6000
Сноска. Перечень составлен с учетом срока проведения работ от 0,5 месяца  до одного месяца. Количество участников в тех или иных работах, продолжительность участия могут меняться в пределах средств, предусмотренных в бюджете города на 2003 год на проведение общественных работ.
Оплата труда безработных составляет две минимальные заработные платы за счет средств местного бюджета, Организации, использующие безработных на общественных работах могут устанавливать доплату. В случае изменения действующего законодательства о занятости  населения в части оплаты труда на общественных работах размер оплаты может быть изменен.
Секретарь акимата                       К.Тажиева