"Белгiлi бiр тауар рыногында үстем (монополиялық) жағдайға ие рынок субьектiлерiнiң Мемлекеттiк тiзiлiмiн қалыптастыру және жүргiзу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестiктi қорғау және шағын бизнестi қолдау жөнiндегi агенттiгi төрағасының 2001 жылғы 25 сәуiрдегi N 86-НҚ бұйрығына өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі төрағасының 2004 жылғы 6 қаңтардағы N 7-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 14 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 2671. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Индустрия және сауда министрлiгi Бәсекелестiктi қорғау комитетi Төрағасының 2006 жылғы 22 қыркүйектегі N 230 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Индустрия және сауда министрлiгi Бәсекелестiктi қорғау комитетi Төрағасының 2006 жылғы 22 қыркүйектегі N 230 бұйрығымен.
---------------Бұйрықтан үзінді----------------
"Нормативтiк құқықтық актiлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қосымшаға сәйкес кейбiр бұйрықтардың күшi жойылды деп танылсын.
2. Осы бұйрық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Индустрия және сауда
министрлiгi Бәсекелестiктi
қорғау комитетi Төрағасының
2006 жылғы 22 қыркүйектегі
N 230 бұйрығына
қосымша
Күшi жойылған кейбiр бұйрықтардың
тiзбесi
...
4. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестiктi қорғау және шағын бизнестi қолдау агенттiгi Төрағасының 2004 жылғы 6 қаңтардағы N 07-ОД бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 2671 нөмiрiмен тiркелген)...
-------------------------------
"Бәсеке және монополистiк қызметтi шектеу туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  7-бабы 6) тармақшасына және 16-бабының 2-тармағына сәйкес бұйырамын:
1. "Белгiлi бiр тауар рыногында үстем (монополиялық) жағдайға ие рынок субъектiлерiнiң Мемлекеттiк тiзiлiмiн қалыптастыру және жүргiзу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестiктi қорғау және шағын бизнестi қолдау жөнiндегi агенттiгi төрағасының 2001 жылғы 25 сәуiрдегi N 86-НҚ  бұйрығына  (Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 2001 жылғы 18 мамырда N 1511 тiркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге мемлекеттiк органдарының нормативтiк құқықтық кесiмдерiнiң жаршысында жарияланған, 2001 жыл, N 25, 436-құжат, Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестiктi қорғау және шағын бизнестi қолдау жөнiндегi агенттiгi төрағасының 2002 жылғы 13 маусымдағы N 122-НҚ  бұйрығымен  өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлген) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
көрсетiлген бұйрықпен бекiтiлген Белгiлi бiр тауар рыногында үстем (монополиялық) жағдайға ие рынок субъектiлерiнiң Мемлекеттiк тiзiлiмiн қалыптастыру және жүргiзу ережесiнiң:
13-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и поддержке малого бизнеса от 25 апреля 2001 года N 86-ОД "Об утверждении Правил формирования и ведения Государственного реестра субъектов рынка, занимающих доминирующее (монопольное) положение на определенном товарном рынке"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 6 января 2004 года N 07-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 января 2004 года N 2671. Утратил силу приказом Председателя Комитета по защите конкуренции Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 22 сентября 2006 года N 230-ОД
Извлечение из
приказа Председателя Комитета по защите конкуренции
Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан
от 22 сентября 2006 года N 230-ОД
В соответствии с пунктом 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О нормативных правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению.
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня его подписания.
Председатель
...
4. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 6 января 2004 года N 07-ОД "О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и поддержке малого бизнеса от 25 апреля 2001 года N 86-ОД "Об утверждении Правил формирования и ведения Государственного реестра субъектов рынка, занимающих доминирующее (монопольное) положение на определенном товарном рынке" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2671);
...
______________________________________________________________________
В соответствии с подпунктом 6) статьи 7 и пунктом 2 статьи 16  Закона Республики Казахстан "О конкуренции и ограничении монополистической деятельности", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ  Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и поддержке малого бизнеса от 25 апреля 2001 года N 86-ОД "Об утверждении Правил формирования и ведения Государственного реестра субъектов рынка, занимающих доминирующее (монопольное) положение на определенном товарном рынке" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 мая 2001 года за N 1511, опубликован в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2001 год, N 25, ст. 436, внесены изменения и дополнения приказом  Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и поддержке малого бизнеса от 13 июня 2002 года N 122-ОД), следующие изменения:
в Правилах формирования и ведения Государственного реестра субъектов рынка, занимающих доминирующее (монопольное) положение на определенном товарном рынке, утвержденных указанным приказом:
пункт 13 изложить в следующей редакции:

"13. Тiзiлiмдi қалыптастыру кезiнде тауар рыноктарын талдау үшiн:
1) рыноктардағы өндiрiстiң, экспорттың және импорттың көлемдері туралы статистикалық ақпарат;
2) қаржы-шаруашылық қызмет қорытындылары туралы есептер; өнiмдердiң монополиялық түрлерi жөнiндегi ақпарат: шығару көлемдерi, босату бағалары және өндiру табыстылығы;
3) рыноктар субъектiлерiнiң тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) өндiру көлемдерi, рынокқа жеткiзу, рынокқа енгiзу көлемдерi, рыноктан тыс жерге шығару көлемдерi, рынокқа экспорттау және импорттау туралы ақпарат;
4) монополияға қарсы орган жүргiзген тексерiс процесiнде алынған ақпарат;
5) монополияға қарсы органның тауар рыногына талдау жүргiзу процесiнде, соның iшiнде консультанттарды тартумен, алынған ақпарат;
6) мемлекеттiк органдар ұсынған ақпарат;
7) монополияға қарсы органның өзiнiң мiндеттерi мен функцияларын орындау процесiнде алған өзге ақпаратты пайдаланылуы мүмкiн.
Рынок субъектiсiн монополист деп тану туралы қорытынды дайындау кезiнде монополияға қарсы органдар монополияға қарсы орган жанындағы Сараптама кеңесiнiң және басқа сарапшылардың ұсынымдарын ескеруге құқығы бар.";
14-тармағындағы "жыл қорытындысы бойынша қалыптасады" деген сөздер алынып тасталсын;
15-тармағындағы "жыл iшiнде" деген сөздер алынып тасталсын;
көрсетiлген бұйрықпен бекiтiлген Белгiлi бiр тауар рыногында үстем (монополиялық) жағдайға ие рынок субъектiлерiнiң Мемлекеттiк тiзiлiмiн қалыптастыру және жүргiзу ережесiнiң N 1-қосымшасының атауындағы "___" жылға арналған" деген сөздер алынып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгiнiң Бәсекелестiктi қорғау және дамытуды үйлестiру департаментi (Ә.М.Жұмабаева) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеудi қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгiнiң Әкiмшiлiк және аумақтық жұмыстар департаментi (Б.Б.Досан):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсiн;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгiнiң аумақтық органдарының назарына жеткiзсiн.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгi төрағасының орынбасары Б.Ә.Сағынтаевқа жүктелсiн.
5. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күнiнен бастап қолданысқа енедi.
Төраға

"13. Для анализа товарных рынков при формировании Реестра могут использоваться:
1) статистическая информация об объемах производства, экспорта и импорта на рынке;
2) отчеты о результатах финансово-хозяйственной деятельности; информация по монопольным видам продукции: объемах производства, отпускных ценах и доходности производства;
3) информация субъектов рынков об объемах производства товаров (работ, услуг), поставок на рынок, объемах ввоза на рынок, объемах вывоза за пределы рынка, экспорта и импорта на рынок;
4) информация, полученная в процессе проведения антимонопольным органом проверки;
5) информация, полученная в процессе проведения анализа товарного рынка антимонопольным органом, в том числе с привлечением консультантов;
6) информация, предоставленная государственными органами;
7) иная информация, полученная антимонопольным органом в процессе выполнения своих задач и функций.
При подготовке заключения о признании субъекта рынка монополистом, антимонопольные органы вправе учитывать рекомендации Экспертного совета при антимонопольном органе и других экспертов.";
в пункте 14 слова "формируется по итогам года и" исключить;
в пункте 15 слова "в течение года" исключить;
в названии Приложения N 1 к Правилам формирования и ведения Государственного реестра субъектов рынка, занимающих доминирующее (монопольное) положение на определенном товарном рынке, утвержденным указанным приказом, слова ", на _________ год" исключить.
2. Департаменту защиты и координации развития конкуренции Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции (Джумабаева А.М.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административной и территориальной работы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции (Досан Б.Б.):
1) обеспечить опубликование настоящего приказа в официальных средствах массовой информации Республики Казахстан;
2) довести настоящий приказ до сведения территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции Сагинтаева Б.А.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахст ан.
Председатель