Арнайы есепке алудың жекелеген түрлерін жүргізу мен пайдаланудың Қағидасын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2004 жылғы 29 сәуірдегі N 23 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 11 мамырда тіркелді. Тіркеу N 2843. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 10 шілдедегі № 71 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 10.07.2014 № 71 бұйрығымен (бірінші ресми түрде жарияланғаннан бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" Заңының қабылдануына байланысты, әрi арнайы есепке алудың жекелеген түрлерiн жүргiзу мен пайдалануды жетiлдiру мақсатында, Қазақстан Республикасының "Прокуратура туралы" Заңының  11 бабының 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, бұйырамын:
1. Қоса берiлген арнайы есепке алудың жекелеген түрлерiн жүргiзу мен пайдаланудың Қағидасы бекiтiлсiн.
2. Арнайы есепке алу субъектiлерi, Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегі комитетi мен оның аумақтық органдары осы бұйрықтың орындалуын қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының орынбасары - Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiнiң төрағасы Г.В.Кимге жүктелсiн.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күннен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың Қағидасын
бекіту туралы"
2004 жылғы 29 сәуірдегі
N 23 бұйрығымен бекiтiлді
Арнайы есепке алудың жекелеген түрлерін
жүргізу мен пайдаланудың
Қағидасы
Ескерту. Барлық мәтін бойынша "шетелдіктер" сөзі "шетел азаматтары" сөздерімен ауыстырылды - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 19 қыркүйектегі  N 52 бұйрығымен.
1-бөлім
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидада төмендегідей негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) тегі бойынша есепке алу – қылмыс жасаған, қылмыстық жауапкершілікке тартылған, сотталған; оларға қатысты іздеу жарияланған қылмыстық қудалау органдарынан, соттан жасырынған немесе жазасын өтеуден жалтарған; медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шаралары қолданылатын (арнайыландырылған типтегі психиатриялық стационарда мәжбүрлеу емі және арнайыландырылған типтегі психиатриялық стационарда қарқынды бақылау жасау арқылы мәжбүрлеу емі тағайындалған) олардың сауалнама деректері бойынша, яғни мерзімі (күні, айы, жылы) тегі, аты және әкесінің аты және туған жері көрсетілген қоғамдық қауіпті әрекет жасаған тұлғаларды тіркеу арқылы жүзеге асырылатын есепке алу;

Об утверждении Правил ведения и использования отдельных видов специальных учетов
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 апреля 2004 года № 23. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 мая 2004 года № 2843. Утратил силу приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 10 июля 2014 года № 71
Сноска. Утратил силу приказом Генерального прокурора РК от 10.07.2014 № 71 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В связи с принятием  Закона Республики Казахстан "О государственной правовой статистике и специальных учетах" и в целях совершенствования ведения и использования отдельных видов специальных учетов, руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре", приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила ведения и использования отдельных видов специальных учетов.
2. Субъектам правовой статистики и специальных учетов, Комитету по правовой статистике и специальных учетам и его территориальным органам обеспечить надлежащее исполнение настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан - председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Ким Г.В.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции РК.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 29 апреля 2004 года N 23
"Об утверждении Правил ведения
и использования отдельных
видов специальных учетов"
Правила ведения и использования
отдельных видов специальных учетов
Сноска. По всему тексту слова "иностранцы" заменены словами "иностранные граждане" приказом Генерального Прокурора РК от 19 сентября 2006 года N 52.
Раздел 1.
Глава 1. Общие положения
1. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) пофамильный учет - учет, осуществляемый путем регистрации лиц, совершивших преступления, привлекаемых к уголовной ответственности, осужденных; скрывшихся от органов уголовного преследования, суда или уклоняющихся от отбывания наказания, в отношении которых объявлен розыск; невменяемых лиц, совершивших общественно-опасные деяния, к которым применены принудительные меры медицинского характера, (назначено принудительное лечение в психиатрическом стационаре специализированного типа, и принудительное лечение в психиатрическом стационаре специализированного типа с интенсивным наблюдением) по их анкетным данным, т.е. фамилии, имени и отчеству, с указанием даты (день, месяц, год) и места рождения;

2) дактилоскопиялық есепке алу - адамның жеке басын анықтау және растау үшін дактилоскопиялық ақпаратты тіркеу, сақтау, топтастыру және беру арқылы жүргізілетін ұсталған, қамауға алынған және сотталған тұлғаларды қолдарының саусақтарының өрнектерінің құрылысының ерекшеліктері бойынша есепке алу;
3) іздеуді есепке алу, сонымен қатар Қазақстан Республикасы жерінен тыс жүрген айыпталушыларды есепке алу – анықтаудан, тергеуден, соттан және жазасын өтеуден жалтарғандарды, хабар-ошарсыз кеткендерді, жеке басы анықталмаған мәйіттерді, денсаулық жағдайына немесе жас ерекшелігіне байланысты өзі туралы мәліметті хабарлай алмайтын белгісіз аурулар және балаларды есепке алу, сонымен қатар Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚІЖК) 50-бабы 1-бөлімі 5-тармағына сәйкес қылмыстық істерге қатысты тұлғаларға байланысты Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе (бұдан әрі– ББСЖ) автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – ААЖ) мәліметтерін тіркеу арқылы жүзеге асырылатын есепке алу.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас прокурорының 2010.01.20 N 3, 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрықтарымен.
Есепке алу тегі бойынша, дактилоскопиялық, іздеу картотекаларын «Арнайы есепке алу» (бұдан әрі – АЕА) ААЖ енгізу арқылы, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің (бұдан әрі – Комитет)  автоматтандырылған дактилоскопиялық ақпараттық жүйесін енгізу (бұдан әрі – АДАЖ) арқылы жүзеге асырылады.
Орталықтандырылған, тектілік, дактилоскопиялық, іздеу салу есептерін Комитет жүргізеді.
Комитеттің облыстық, Астана, Алматы қалалық басқармалары (ары қарай - аумақтық органдар) тегі бойынша, дактилоскопиялық, іздеуді жергілікті есепке алуды жүргізуді жүзеге асырады.
Комитеттің әскери басқармасы мен аймақтық көліктік басқармалары (ары қарай - әскери және көліктік аумақтық органдар) іздеуді жергілікті есепке алуды жүргізуді жүзеге асырады.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас прокурорының 2010.01.20 N 3, 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрықтарымен.
3. Есепке алудың субъектілері заңнамада көзделген тәртіп бойынша тергеу мен анықтауды, жедел-іздестіру қызметін, жазаны атқаруды, миграция қызметін жүзеге асыратын барлық мемлекеттік органдар, Қазақстан Республикасының халықты құжаттау және тіркеу органдары және Қазақстан Республикасының соттары болып табылады.
Осы Қағиданың орындалуын бақылауды Комитет және оның аумақтық органдары жүзеге асырады.
Ескерту: 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 19 қыркүйектегі  N 52 бұйрығымен.

2) дактилоскопический учет - учет по особенностям строения папиллярных узоров пальцев рук лиц, задержанных, арестованных и осужденных, осуществляемый путем  регистрации, хранения, классификации и выдачи дактилоскопической информации для установления или подтверждения личности человека;
3) розыскной учет, а также учет обвиняемых, находящихся вне пределов Республики Казахстан - учеты, осуществляемые путем регистрации лиц, скрывшихся от дознания, следствия, суда и отбытия наказания, без вести пропавших, трупов, личность которых не установлена, неизвестных больных и детей, которые по состоянию здоровья или возраста не могут сообщить о себе сведения, также сведения автоматизированных информационных систем (далее - АИС) Единая унифицированная статистическая система (далее - ЕУСС) в отношении лиц, по которым уголовные дела по пункту 5 статьи 50 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее - УПК РК).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 3; от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Учеты осуществляются путем ведения пофамильных, дактилоскопических, розыскных картотек, АИС "Специальные учеты" (далее - СУ), автоматизированной дактилоскопической информационной системы (далее - АДИС) Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет).
Ведение централизованных пофамильных, дактилоскопических, розыскных учетов осуществляется Комитетом.
Управлениями Комитета областей, г.г. Астаны и Алматы (далее - территориальные органы) осуществляется ведение местных пофамильных, дактилоскопических, розыскных учетов.
Военным управлением и региональными транспортными управлениями Комитета (далее - военный и транспортные территориальные органы) осуществляется ведение местных розыскных учетов.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 3; от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
3. Субъектами учета являются все государственные органы, осуществляющие в установленном законодательством порядке следствие и дознаниеоперативно-розыскную деятельностьисполнение наказаниямиграционные службыорганы документирования и регистрации населения Республики Казахстан и суды Республики Казахстан.
Контроль за исполнением настоящих Правил осуществляется Комитетом и его территориальными органами на местах.
Сноска. В пункт 3 внесены изменения   приказом Генерального Прокурора РК от 19 сентября 2006 года  N 52 .

2-тарау. Есепке алуға жататын тұлғалар санаты
4. Комитетте тегі бойынша есепке алуға жататын тұлғалар:
1) Қазақстан Республикасының аумағында сотталғандар;
2) Тәуелсіз мемлекеттер достастығының (ары қарай - ТМД) басқа елдерінде бас бостандығынан айрылуға сотталып, жазасын Қазақстан Республикасының аумағында өтеуші Қазақстан Республикасының азаматтары;
3) алып тасталды - ҚР Бас прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен;
4) алып тасталды - ҚР Бас прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен;
5) медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шаралары қолданылған (арнайыландырылған типтегі психиатриялық стационарда мәжбүрлеу емі және арнайыландырылған типтегі психиатриялық стационарда қарқынды бақылау жасау арқылы мәжбүрлеу емі тағайындалған) қоғамдық-қауіпті әрекеттер жасаған ессіз күйдегі адамдар.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
5. Аумақтық органдарда тегі бойынша есепке алуға жататындар:
1) қолданылған бұлтартпау шараларына байланыссыз, облыс аумағында сотталғандар немесе айыпталушы ретінде жауапқа тартылған тұлғалар;
2) тергеу, анықтау органдарынан, соттан, жазасын өтеуден жасырынуына байланысты облыс аумағында іздеу жарияланған тұлғалар;
3) алып тасталды - ҚР Бас прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен;
4) облыс аумағында қоғамдық-қауіпті әрекеттер жасаған; медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шаралары қолданылған (арнайыландырылған типтегі психиатриялық стационарда мәжбүрлеу емі және арнайыландырылған типтегі психиатриялық стационарда қарқынды бақылау жасау арқылы мәжбүрлеу емі және жалпы типтегі психиатрлық ауруханада мәжбүрлеп емдеу тағайындалған) ессіз күйдегі адамдар;
5) басқа облыстарда (мемлекеттерде) сотталып, жазасын осы облыста өтеуші тұлғалар.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
6. Қазақстан аумағында сотталған немесе айыпталушы ретінде қылмыстық жауапқа тартылған шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ тұлғалар жалпы тәртіп бойынша есепке алынады.
7. Комитетте дактилоскопиялық есепке алуға жататындар:
1) Қазақстан Республикасы аумағында сотталғандар (қамауға алынғандардың ішінен);

Глава 2. Категории лиц, отражаемые в учетах
4. Пофамильному учету в Комитете подлежат лица:
1) осужденные на территории Республики Казахстан;
2) осужденные к лишению свободы в других государствах Содружества Независимых Государств (далее - СНГ) граждане Республики Казахстан, отбывающие наказание на территории Республики Казахстан;
3) исключен приказом Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
4) исключен приказом Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
5) невменяемые лица, совершившие общественно-опасные деяния, к которым применены принудительные меры медицинского характера, (назначено принудительное лечение в психиатрическом стационаре специализированного типа, и принудительное лечение в психиатрическом стационаре специализированного типа с интенсивным наблюдением).
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными приказом Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
5. Пофамильному учету в территориальных органах подлежат:
1) лица, осужденные или привлеченные в качестве обвиняемых на территории области, независимо от примененной меры пресечения;
2) лица, скрывшиеся от органов следствия, дознания, суда, уклоняющиеся от отбывания наказания, в отношении которых объявлен розыск на территории области;
3) исключен приказом Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
4) невменяемые лица, совершившие общественно-опасные деяния на территории области, к которым применены принудительные меры медицинского характера (назначено принудительное лечение в психиатрическом стационаре специализированного типа, и принудительное лечение в психиатрическом стационаре специализированного типа с интенсивным наблюдением и принудительное лечение в психиатрической больнице общего типа);
5) лица, осужденные в других областях (государствах), отбывающие наказание в данной области.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными приказом Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
6. Иностранные граждане и лица без гражданства, осужденные или привлеченные к уголовной ответственности в качестве обвиняемых на территории Казахстана, подлежат учету в общем порядке.
7. Дактилоскопическому учету в Комитете подлежат:
1) осужденные на территории Республики Казахстан, к которым мерой пресечения избирался арест;

2) бас бостандығынан айыру орындарында жүріп қылмыс жасаған сотталғандар;
3) іздеу жарияланған тұлғалар (егер олардың дактилоскопиялық карталары болса және бұлтартпау шарасы ретінде қамауға алу қолданылса);
4) алып тасталды - ҚР Бас прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
8. Аумақтық органдарда дактилоскопиялық есепке алынатындар:
1) облыс аумағында сотталғандар (қамауға алынғандардың ішінен);
2) бас бостандығынан айыру орындарында жүріп қылмыс жасаған сотталғандар;
3) тергеу (анықтау) органдары бұлтартпау шарасы ретінде қамауға алған айыпталушылар;
4) іздеу жарияланған тұлғалар (егер олардың дактилоскопиялық карталары болса және бұлтартпау шарасы ретінде қамауға алу қолданылса);
5) ұсталынған тұлғалар (тек белгілі бір тұрағы немесе жеке басын анықтаушы құжаттары жоқтар ғана).
3-тарау. Есептік құжаттардың түрлері
және оларды рәсімдеу
9. Осы Қағиданың 3-тармағында көрсетілген органдар есептік құжаттардың екі түрін - негізгі және түзетуші түрлерін ұсынады. Есептік құжаттардың негізгі түрлері:
1) әліпбилік есептік кәртішкесі (N1-қосымша);
2) алып тасталды - ҚР Бас прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен;
3) іздестіру кәртішкесі (N3-қосымша);
4) дактилоскопиялық карта (N4-қосымша);
5) тұрақты мекені немесе құжаттары жоқ тұлғалардың дактилоскопиялық картасы (N4а-қосымша).
Түзетуші есептік құжаттар:
1) сотталған (қамауға алынған) туралы хабарлама (N 5-қосымша);
2) сауалнамалық деректеріне өзгерiстер енгiзу туралы хабарлау (N6-қосымша);
3) iстiң сотта қаралғандығының нәтижесi туралы анықтама (N7-қосымша);
4) жеке айып істері бойынша заңды күшіне енген үкімнің (қаулының) көшірмесі;
5) соттылықтың алынғаны туралы қаулының көшірмесі;
6) сотталған тұлғаның сауалнамалық деректерінің өзгергені туралы сот қаулысының көшірмесі.
Әлiпбилiк және iздестіру кәртiшкелерi перфокәртішкелік немесе пошта кәртiшкесiнiң қағазынан Қосымшаларда көзделген қатаң түрге сәйкес 1, 2 және 3 мөлшерінде, дактилоскопиялық карталар (NN4, 4а-қосымшалары) және түзетушi құжаттар - жазу қағазынан дайындалады.
Сотталғандар (қамауға алынғандар) туралы әлiпбилiк есептік кәртiшкелерi, дактилоскопиялық карталары осы Қағиданың N15-қосымшасына сәйкес рәсiмделінедi.

2) осужденные, совершившие преступления в местах лишения свободы;
3) лица, в отношении которых объявлен розыск (если на них имеются дактилоскопические карты и в отношении которых избрана мера пресечения в виде ареста);
4) исключен приказом Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными приказом Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
8. Дактилоскопическому учету в территориальных органах подлежат:
1) осужденные на территории области, к которым мерой пресечения избирался арест;
2) осужденные, совершившие преступления в местах лишения свободы;
3) обвиняемые, в отношении которых органом следствия (дознания) избрана мера пресечения в виде ареста;
4) лица, в отношении которых объявлен розыск (если на них имеются дактилоскопические карты и в отношении которых избрана мера пресечения в виде ареста);
5) задержанные лица (только не имеющие определенного места жительства или документов, удостоверяющих их личность).
Глава 3. Виды учетных документов и их оформление
9. Органами, указанными в пункте 3 настоящих Правил, представляются учетные документы двух видов - основные и корректирующие. Основными учетными документами являются:
1) алфавитная учетная карточка (приложение N 1);
2) исключен приказом Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
3) розыскная карточка (приложение N 3);
4) дактилоскопическая карта (приложение N 4);
5) дактилоскопическая карта на задержанное лицо, не имеющее определенного места жительства или документов, удостоверяющих их личность (приложение N 4а).
Корректирующими учетными документами являются:
1) извещение об осужденном (арестованном) (приложение N 5);
2) сообщение о внесении изменений в анкетные данные (приложение N 6);
3) справка о результатах судебного рассмотрения дела (приложение N 7);
4) копия, вступившего в законную силу приговора (постановления) по делам частного обвинения;
5) копия постановления о снятии судимости;
6) копия постановления суда об изменении анкетных данных осужденному.
Алфавитные и розыскные карточки изготавливаются на перфокарточной или почтовой карточной бумаге в строгом соответствии с установленными приложениями NN 12 и 3 к Правилам размерами, дактилоскопические карты (приложения NN 4) и корректирующие документы - на писчей бумаге.
Алфавитные учетные карточки, извещения об осужденном (арестованном), дактилоскопические карты оформляются в соответствии с  приложением N 15 настоящих Правил.

Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
10. Орталықтандырылған есепке алу мәліметтері арнайы тізбеге сәйкес (Ережеге қоса берілген № 9-қосымша), Комитеттің ілеспе хатымен (Ережеге қоса берілген № 13-қосымша) Ресей Федерациясы Ішкі істер министрлігі Бас ақпараттық-талдау орталығының (бұдан әрі – РФ ІІМ БАТО) негізінде қызмет ететін ТМД мемлекеттерінің Мемлекетаралық ақпарат банкіне (бұдан әрі – МАБ) жіберіледі. Осыған байланысты есептiк құжаттар орыс тiлiнде, жазу машинкасымен немесе дербес электронды есептеу машинасында толтырылады. Техникалық мүмкіндіктер болмаған жағдайда қолмен анық жазылып, көк немесе қара бояулармен толтырылуына рұқсат етiледi. Мұндай жағдайларда түзетулер мен тазартуларға жол берілмейді.
Есептiк құжаттарда тегi, аты, әкесiнiң аты баспа әрiптерiмен жазылады. Туған жерi және туған күнi, субъектiнiң қылмыстық жауапкершiлiкке тартылғанға дейiнгi тұрған жерi, сондай-ақ қылмыстық қудалау органының аталуы ешқандай қысқартусыз көрсетiледi.
Сотталғаны туралы деректер сот үкiмiне сәйкес толтырылады, әрі заңды күшіне енген күнін міндетті түрде көрсету керек. Рақымшылық жасалғандарға қатысты Қазақстан Республикасы Президентiнiң жарияланған Жарлығы туралы жазылады.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006.09.19 N 52, 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрықтарымен.
2-бөлім. Тегi бойынша және дактилоскопиялық
есепке алуды жүргiзу 4-тарау. Қылмыстық iс бойынша сотқа дейiнгi
іс жүргізуді жүзеге асыратын органдардың (тұлғалардың)
есептiк құжаттарды тапсыру тәртібі мен мерзімі
11. Әскери прокурордың қадағаланауындағы органдардан басқа, қылмыстық істер бойынша сотқа дейінгі іс жүргізуді жүзеге асыратын органның тергеушісі (анықтаушысы) тұтқындау түріндегі бұлтартпау шарасы қолданылмаған тұлғаларды айыпталушы ретінде жауапқа тарту (айыптау хаттамасы, сотқа дейінгі оңайлатылған іс жүргізу) туралы қаулы шығарылғаннан кейін 5 жұмыс күні ішінде әліпбилік есепке алу карточкасының 1 данасын құрастырады, сонымен қатар айыпталушыға қатысты қылмыстық істі тоқтату кезінде қылмыстық істі тоқтатушы және қылмыстық қудалау органы, тоқтатылған уақыты, тоқтату негіздері туралы мәліметтер көрсетілген істерді әліпбилік есепке алу карточкасының 1 данасын құрастырады, және оларды аумақтық органның аудандық (қалалық) топтарына немесе тікелей аумақтық органға тапсырады.
Аумақтық органның аудандық (қалалық) тобының қызметкерi әлiпбилiк есеп кәртiшкесiн 5 жұмыс күнi iшiнде аумақтық органға тапсырады.
Ескерту: қылмыстық істері қылмыстық қудалау органдарының орталық бөлімшелерінде жатқан айыпкерлерге қатысты алфавиттік есепке алу карточкалары Комитеттің тиісті аумақтық басқармасында қылмыстың жасалған жерінде жүргізіледі.

Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными приказом Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
10. Сведения централизованных учетов, согласно специальному перечню (приложение № 9 к Правилам), сопроводительным письмом Комитета (приложение № 13 к Правилам) направляются в Межгосударственный информационный банк (далее - МИБ) государств Содружества Независимых Государств, действующий на базе Главного информационно-аналитического центра Министерства внутренних дел Российской Федерации (далее - ГИАЦ МВД РФ). Учетные документы заполняются на русском языке на печатной машинке или персональной электронной вычислительной машине. В случаях отсутствия технических возможностей допускается разборчивое рукописное заполнение учетных документов, синим или черным красителем. Помарки, подчистки и исправления не допускаются.
В учетных документах фамилия, имя и отчество подлежат написанию печатными буквами. Дата и место рождения, место жительства субъекта учета до привлечения к уголовной ответственности, а также наименование органа уголовного преследования указываются без сокращений.
Данные об осуждении заполняются в соответствии с приговором суда с обязательным указанием даты вступления приговора в законную силу. В отношении помилованных производится запись о состоявшемся Указе Президента Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 19.09.2006 N 52; от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Раздел 2.
Ведение пофамильного и дактилоскопического учетов Глава 4. Порядок и сроки представления учетных документов органами
(лицами), осуществляющими досудебное
производство по уголовному делу
11. Следователь (дознаватель) органа, осуществляющего досудебное производство по уголовному делу, кроме органов, поднадзорных военному прокурору, в течение 5 рабочих дней после вынесения постановления о привлечении лица в качестве обвиняемого (протокола обвинения, протокола упрощенного досудебного производства) на лиц, к которым не применялась мера пресечения в виде ареста, составляет 1 экземпляр алфавитной учетной карточки, а также при прекращении в отношении обвиняемого уголовного дела составляет 1 экземпляр алфавитной учетной карточки с указанием сведений об органе, прекратившем уголовное дело, уголовное преследование, дате прекращения, основания прекращения, и представляет их сотруднику районной (городской) группы территориального органа, или непосредственно территориальному органу.
Сотрудник районной (городской) группы территориального органа в течение 5 рабочих дней после получения алфавитной учетной карточки направляет ее в территориальный орган.
Примечание: алфавитные учетные карточки на обвиняемых, уголовные дела в отношении которых находятся в производстве центральных структур органов уголовного преследования, выставляются в соответствующее территориальное управление Комитета по месту совершения преступления.

Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас прокурорының 2010.01.20 N 3, 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрықтарымен.
12. Әскери-тергеу органдарының тергеушісі (анықтаушысы) қамауға алу түріндегі бұлтартпау шаралары тағайындалған тұлғаларға қатысты, тұлғаны айыпталушы ретінде жауапқа тарту (айыптау хаттамасы, сотқа дейінгі оңайлатылған іс жүргізу) туралы қаулы шығарылғаннан кейін 5 жұмыс күні ішінде әліпбилік есепке алу карточкасының 2 данасын құрастырады және 1 данасын аумақтық органға ұсынады, екінші дананы аумақтық әскери органға береді.
Сотқа дейінгі іс жүргізу кезеңінде қылмыстық іс (немесе тұлғаға қатысты қылмыстық қудалау) тоқтатылған жағдайда (таңдалған бұлтартпау шараларына қарамастан), әскери-тергеу органының тергеушісі (анықтаушысы) толық мәліметтер (қылмыстық істі немесе қылмыстық қудалауды тоқтатқан орган, тоқтатылған күні, тоқтату негіздері) көрсетілген әліпбилік есепке алу карточкасының тағы 1 данасын құрастырады және оны әскери аумақтық органға ұсынады.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
5-тарау. Тергеу абақтысы мен түзету мекемелерiнiң
есептiк құжаттарды рәсiмдеу тәртібі мен
тапсыру мерзімдері
13. Тергеу абақтысының әкiмшiлiгi, тергеушiнің (анықтаушының) немесе соттың шешімімен бұлтартпау шарасы ретiнде қамауға алынған тұлғаны қабылдаған кезінен соң, 5 күн ішінде әлiпбилiк есептік кәртiшкенің және дактилоскопиялық картаның 3 данасын толтырады және аумақтық органға жолданады.
Әліпбилік есепке алу карточкасын құруда «қамауға алынған» деректемесінде тұлғаның тергеу изоляторына жатқызылған күні, ал «ұсталған» деректемесінде ұстау хаттамасының құрылған күні көрсетіледі.
Қамауға алынғанның (сотталғанның) сауалнамалық деректері әліпбилік есептік карточкасына және дактилоскопиялық картаға жеке басын куәландыратын құжаттан алып енгізіледі, оның көшірмесін алдын-ала тергеуді жүзеге асыратын орган (тұлға) ұсынады. Жеткіліксіз мәліметтер тергеу изоляторына орналастыру үшін негіз болған құжаттан алып енгізілуі мүмкін.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006.09.19 N 52, 2007.08.17 N 33, 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрықтарымен.
14. Қамауға алынғанның (сотталғанның) құжаттарындағы мәлiметтер әр түрлi болса, онда тергеу абақтысының әкiмшiлiгi шынайы деректердi анықтау үшін тергеу (анықтау) жүргiзген орган немесе сот алдында бастама көтереді.
Көрсетiлген органдар берген мәлiметтер негiзiнде, жаңа есептiк құжаттар жасалынып, олар ілеспе хатпен бұрынғы сауалнамалық мәлiметтерi, сондай-ақ олардың өзгертiлу негiздерi көрсетiлiп аумақтық органға жолданады.

Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 3; от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
12. Следователь (дознаватель) военно-следственного органа, в отношении лиц, к которым не избиралась мера пресечения в виде ареста, в течение 5 рабочих дней после вынесения постановления о привлечении лица в качестве обвиняемого (протокола обвинения, протокола упрощенного досудебного производства) составляет 2 экземпляра алфавитных учетных карточек и представляет 1 экземпляр в территориальный орган, второй экземпляр - в военный территориальный орган.
В случае прекращения уголовного дела (или уголовного преследования в отношении лица) на стадии досудебного производства, (независимо от избранной меры пресечения), следователь (дознаватель) военно-следственного органа составляет еще 1 экземпляр алфавитной учетной карточки с указанием полных сведений (органа, прекратившего уголовное дело или уголовное преследование, даты прекращения, основания прекращения), и представляет ее в военный территориальный орган.
Сноска. Пункт 12 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 5. Оформление и сроки представления учетных
документов следственными изоляторами
и исправительными учреждениями
13. Администрацией следственного изолятора не позднее 5 рабочих дней с момента водворения лица, в отношении которого следователем (дознавателем) или судом избрана мера пресечения в виде ареста, составляются и направляются в территориальный орган 3 экземпляра алфавитной учетной карточки и дактилоскопической карты.
При составлении алфавитной учетной карточки в реквизите "арестован" указывается дата водворения лица в следственный изолятор, а в реквизите "задержан" дата составления протокола задержания.
Анкетные данные арестованного (осужденного) вносятся в алфавитную учетную карточку и дактилоскопическую карту с документа, удостоверяющего личность, копия которого представляется органом (лицом), осуществляющим предварительное расследование. Недостающие сведения могут быть внесены с документа, послужившего основанием для водворения в следственный изолятор.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 19.09.2006 N 52; от 17.08.2007 N 33; от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
14. В случае обнаружения в документах на арестованного (осужденного) разноречивых сведений администрация следственного изолятора инициирует установление действительных анкетных данных органом, осуществляющим следствие (дознание) или судом.
На основании сведений, представленных указанными органами, составляются новые учетные документы, которые подлежат направлению в территориальный орган с сопроводительным письмом с указанием прежних анкетных данных, а также основания их изменения.

15. Тергеу изоляторының әкімдігі сот үкімінің заңды күшіне енуі туралы анықтаманы алғаннан кейін 5 жұмыс күні ішінде аумақтық органдарға заңды күшіне енген сот үкімінің (қаулысының) көшірмесін және осы үкімнің расығы көрінетін сотталушы туралы хабарламаны ұсынады.
Ату жазасына сотталған тұлғалар жөнінде тергеу абақтысының әкiмшiлiгi, бiрiншi сатыдағы сот шығарған үкiмiн алған соң, 5 жұмыс күнi iшiнде аумақтық органға сотталған туралы хабарлама жолдайды.
Қамауға алынғандардың тергеу абақтысынан уақытша кеткендiгi жөнiнде хабарлама жасалынбайды.
Сотталғандардың (қамауға алынғандардың) есептік-тіркеу құжаттарының толықтығы мен мезгілінде жіберілуін бақылауды қамтамасыз ету мақсатында, жеке ісінің мұқабасының ішкі жағының сол жақ бұрышында орындаушы туралы, жіберілген есептік құжаттарының мерзімдері мен саны, сондай-ақ жіберуші туралы мәліметтер көрсетілуі тиіс.
Ескерту. 15-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006.09.19 N 52, 2010.01.20 N 3, 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрықтарымен.
16. Бұлтартпау шарасы қамауға алудан басқаға өзгертілуіне немесе істің қысқартылуына, өліміне, басқа да негіздерге байланысты бұзылса, тергеу абақтысының әкімшілігі 5 жұмыс күні ішінде сотталған (қамауға алынған) туралы хабарламаны аумақтық органға жібереді.
Тұлға сотталғаннан кейін тергеу абақтысының әкімшілігінің қарауына қалдырылса, 5 жұмыс күні ішінде сотталған туралы хабарлама аумақтық органға жіберіледі.
17. Тұлғаға, қамауға алу туралы бұлтартпау шарасы басқа облыстың (мемлекеттің) тергеу (анықтау) органының немесе сотының тапсыруы бойынша қолданылса, тергеу абақтысының әкімшілігі аумақтық органға әліпбилік есептік карточкасы мен дактилоскопиялық картаның 1 данасына кеткен мерзімі және қай органның қарамағына жіберілгенін қосымша көрсетіп жібереді.
Ескерту: 17-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2007.08.17.  N 33 Бұйрығымен.
18. Басқа облыстар аумағындағы түзеу мекемесінен (тергеу абақтысынан) келген тұлғалар туралы түзеу мекемесінің (тергеу абақтысының) әкімшілігі сотталғандар (қамауға алынғандар) туралы хабарламаны сол облыстағы аумақтық органға 5 жұмыс күні ішінде жолдайды, ол кейіннен Комитетке жіберілуі тиіс.

15. Администрация следственного изолятора, в течение 5 рабочих дней после получения справки о вступлении приговора суда в законную силу, представляет в территориальный орган копию вступившего в законную силу приговора (постановления) суда и извещение об осужденном, в котором отражаются сведения о существе данного приговора.
В отношении лиц, осужденных к исключительной мере наказания, администрацией следственного изолятора извещение об осужденном представляется в территориальный орган в течение 5 рабочих дней после получения приговора, вынесенного судом первой инстанции. После вступления приговора в законную силу в отношении лица, осужденного к исключительной мере наказания, дополнительно направляется извещение об этом в территориальный орган в те же сроки.
При временном выбытии арестованных из следственного изолятора, извещения не составляются.
В верхнем левом углу внутренней стороны обложки личного дела подлежат указанию сведения об исполнителе, количестве и сроках направления учетных документов, а также адресате.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 19.09.2006 N 52; от 20.01.2010 № 3; от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
16. В случае изменения меры пресечения на иную от ареста, ее отмены в связи с прекращением дела, смертью или по другим основаниям, администрация следственного изолятора в течение 5 рабочих дней направляет извещение об осужденном (арестованном) в территориальный орган.
При оставлении лица после осуждения в распоряжении администрации следственного изолятора в территориальный орган в течение 5 рабочих дней направляется извещение об осужденном.
17. О лице, в отношении которого применена мера пресечения в виде ареста по поручению органа следствия (дознания) или суда другой области (государства), администрацией следственного изолятора в территориальный орган представляется 1 экземпляр алфавитной учетной карточки и дактилоскопической карты с указанием дополнительных сведений о дате убытия и органе, в распоряжении которого он этапирован.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 17 августа 2007 года  N 33 .
18. О лицах, прибывших в исправительное учреждение из других исправительных учреждений (следственных изоляторов), расположенных на территории области, в течение 5 рабочих дней, составляется извещение об осужденном (арестованном) для территориального органа данной области, которое в последующем подлежит направлению в Комитет.

Басқа облыстар, ТМД мемлекеттер соттарымен сотталған, сол облыстың түзеу мекемесіне жазасын өтеуге жіберілген тұлғаларға әліпбилік есепке алу кәртішкесінің 1 данасы және сотталған туралы хабарламаның 2 данасы құрылады.
Бұл жағдайда аумақтық органға әліпбилік есептік кәртішке мен сотталған туралы хабарлама жіберіледі. Аумақтық орган әліпбилік есептік кәртішкені картотекаға орналастырады, ал сотталған туралы хабарламаны Комитетке жолдайды. Сотталған туралы хабарламаның екінші данасы сотталған жеріндегі аумақтық органға жіберіледі.
Транзиттік-жөнелтілуші сотталғандардың сотталғаны туралы хабарлама олардың жазаны өтеу орындарына келгеннен кейін жіберіледі.
Ескерту: 18-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 19 қыркүйектегі  N 52 бұйрығымен.
19. Түзеу мекемесіне келіп түскен тұлғаның жеке ісінде оның есептік кұжаттарының құқықтық статистика органдарына жіберілгені туралы белгі жоқ болса, онда сотталған келіп түскен мекеме әкімшілігі, осы Қағиданың 13-тармағында көрсетілген тәртіпте, әліпбилік есептік кәртішкені және дактилоскопиялық карталарды толтырады.
Осы есептік құжаттарды аумақтық органға жіберер кезде, сотталғанның жеке ісінде алғашқы тіркеу туралы мәліметтердің жоқтығынан олардың жасалғандығы, әрі аталмыш тұлға қамауда болған тергеу абақтысы көрсетіледі.
20. Сотталғанға, жазасын түзеу мекемесінде өтеушіге қатысты үкімнің өзгертілуі жағдайында түзеу мекемесінің (тергеу абақтысының) әкімшісі оның орындалуы туралы тиісті сотты ескертеді және 5 жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді белгілеумен сотталған туралы хабарламаны аумақтық органға жолдайды. Басқа аймақта сотталған тұлғаға қатысты сотталу орны бойынша аумақтық органдарға сол мерзімде тиісті мәліметтермен сотталған туралы хабарлама ұсынылады.
Ескерту: 20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 19 қыркүйектегі  N 52 бұйрығымен.
21. Түзеу мекемесінде жазасын өтеу кезеңiнде қайта сотталған тұлғалардың есептiк құжаттарын тергеу абақтысының әкiмшiлiгi осы Қағиданың 13-тармағына сәйкес жасайды, ал тұлға тергеу абақтысында қамалмаса, онда - түзеу мекемесі жасайды.
22. Сотталған босатылса немесе өлсе, онда түзеу мекемесінің (тергеу абақтысының) әкiмшiлiгi сотталған туралы аумақтық органға хабарлама жолдайды, ал ол белгi соққан соң, есептiк құжатты Комитетке жібереді. Басқа аймақта сотталған тұлға туралы хабарламаның қосымша данасы сотталған жерiндегi облыстық аумақтық органға жіберіледі.
Жол бойында қайтыс болған сотталғандар туралы хабарламаны сотталғандар кеткен мекеменiң әкiмшiлiгi, өлгені туралы актіні алған соң, жасайды.
Кешірім жасау туралы акті қолданылған тұлғалар жөнiнде түзеу мекемесінің әкiмшiлiгi сотталған туралы хабарламаның 2 данасын жасайды, біреуі Комитетке тапсыру үшін аумақтық органға жолданады, екіншісі сотталған жеріндегі аумақтық органға жіберіледі.

На лиц, осужденных судами других областей, государств СНГ прибывших отбывать наказание в исправительное учреждение данной области, составляется 1 экземпляр алфавитной учетной карточки и 2 экземпляра извещения об осужденном.
Территориальному органу представляются алфавитная учетная карточка и извещение об осужденном. Территориальный орган размещает алфавитную учетную карточку в картотеку, извещение об осужденном подлежит направлению в Комитет. Второй экземпляр извещения об осужденном направляется в территориальный орган по месту осуждения.
На транзитно-пересыльных осужденных извещения об осужденном представляются по их прибытии к месту отбытия наказания.
Сноска. В пункт 18 внесены изменения   приказом Генерального Прокурора РК от 19 сентября 2006 года  N 52 .
19. Если в личном деле лица, прибывшего в исправительное учреждение, отсутствуют отметки о направлении его учетных документов в органы правовой статистики, администрацией учреждения, в которое прибыл осужденный, составляются алфавитные учетные карточки и дактилоскопические карты в порядке, предусмотренном пунктом 13 настоящих Правил.
При направлении этих учетных документов в территориальный орган подлежит указанию факт их составления в связи с отсутствием в личном деле осужденного сведений о первичной регистрации и указывается следственный изолятор, в котором содержалось данное лицо.
20. В случае изменения приговора в отношении осужденного, отбывающего наказание в исправительном учреждении, администрация исправительного учреждения (следственного изолятора) извещает соответствующий суд о его исполнении и направляет в территориальный орган в течение 5 рабочих дней извещение об осужденном с указанием сведений о внесенных изменениях. На лицо, осужденное в другом регионе, в те же сроки в территориальные органы по месту осуждения предоставляется извещение об осужденном, с соответствующими сведениями.
Сноска. В пункт 20 внесены изменения   приказом Генерального Прокурора РК от 19 сентября 2006 года  N 52 .
21. На лиц, вновь осужденных в период отбывания наказания в исправительном учреждении, учетные документы составляются администрацией следственного изолятора в соответствии с пунктом 13 настоящих Правил, либо администрацией исправительного учреждения, если лицо не содержалось в следственном изоляторе.
22. При освобождении или смерти осужденного администрацией исправительного учреждения (следственного изолятора) составляется извещение об осужденном для территориального органа, который после производства соответствующих отметок в учете направляет его в Комитет. На лицо, осужденное в другом регионе, составляется дополнительный экземпляр извещения об осужденном для территориального органа области по месту осуждения.
На осужденных, умерших в пути следования, извещение об осужденном составляется администрацией учреждений, из которых выбыли осужденные, после получения акта о смерти.
На лиц, в отношении которых исполнены акты о помиловании, администрацией исправительного учреждения составляется 2 экземпляра извещения об осужденном, один из которых направляется в территориальный орган для последующего представления в Комитет, другой - в территориальный орган по месту осуждения.

23. Айдауыл кезінде жол үстiнде сотталған ауырса, ол жатқан емдеу мекемесi қарайтын тергеу абақтысының әкiмшiлiгi сотталған туралы хабарламаны ол айдалынған облыстың аумақтық органға жолдайды, ал онда есептік мәлiметтер енгiзiлген соң Комитетке жіберіледі.
24. Өлiм жазасын орындаған мекеменiң әкiмшiлiгi, сотталған туралы үкiмнiң орындалғанын көрсететін "үкiм бойынша кеттi" деген белгімен, аумақтық органға 2 дана хабарламаны тапсырады. Хабарлама аумақтық органның жеке хатымен сотталған жеріндегі аумақтық орган мен Комитетке жіберіледі.
25. Қамауға алу түрiндегi жазаны атқарушы мекеме, сотталған келгеннен соң 5 жұмыс күні iшiнде аумақтық органға 2 дана әлiпбилiк есептік кәртiшкесiн және 2 дана дактилоскопиялық картаны тапсырады, ал сотталған босатылса, көрсетiлген мерзімде, сотталған туралы хабарламаға оның жеке тұлғасын растайтын құжаттың көшірмесін қоса жібереді.
26. Істі қайта қарау бойынша соттың тиісті үкімінің (қаулысының) келіп түсуіне дейін босатылған тұлғаларға қатысты үкімнің өзгертілуі жағдайында түзеу мекемесінің (тергеу абақтысының) әкімшісімен сотталу туралы хабарлама осы Қағиданың 20-тармағымен белгіленген тәртіпте ұсынылады.
Ескерту: 26-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 19 қыркүйектегі  N 52 бұйрығымен.
6-тарау. Әділет органдарымен тұлғалар арқылы анықтау
мәліметтерінің өзгеруі туралы деректерді
тапсыруының тәртібі мен мерзімдері
Ескерту: 6-тараудың атауына өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 19 қыркүйектегі  N 52 бұйрығымен.
27. Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әділет департаменттерімен (бұдан әрі - Әділет департаменттері) әр айдың 15 және 30 күндеріне дейін сандарына Комитеттің аумақтық басқармаларына анықталған нысан бойынша (N№6 қосымша) анықтау мәліметтерінің (тегі, аты және әкесінің аты, ұлты, туған жылы) өзгертілу себептері бойынша жеке басын куәландыратын құжаттарды ауыстыру мәселесі жөнінде аудандық және қалалық әділет органдарына жүгінген азаматтар туралы мәліметтер жолданады.
Ескерту: 27-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 19 қыркүйектегі  N 52 бұйрығымен.
7-тарау. Қылмыстық-атқару инспекцияларының есептiк
құжаттарды тапсыруының мерзімдері
28. Қылмыстық-атқару инспекция органдары үкімнің орындалу мерзімі ұзартылған, белгілі бір лауазымды иелену немесе белгілі бір қызметпен айналысу құқығынан, қоғамдық жұмыстарға, түзету жүмыстарына тарту құқығынан айрылған, бостандықтан шектелген шартты жазаға сотталған тұлғаларды өз есебіне алғаннан кейін 5 жұмыс күні ішінде сотталушы туралы хабарламаны және сотталушы үкімінің көшірмесін аумақтық органдарға ұсынады. Басқа облыстардың соттары соттаған тұлғаларға әліпбилік есепке алу карточкасының 1 данасын, сотталушыға шығарылған үкімнің көшірмесі және 1 хабарламаны ұсынады.

23. При заболевании этапируемого осужденного в пути следования, администрация следственного изолятора, в лечебное учреждение которого он помещен, составляет извещение об осужденном и представляет его в территориальный орган области, откуда был этапирован осужденный. После внесения сведений в учет, извещение направляется в Комитет.
24. Администрация учреждения, исполнившего наказание в виде смертной казни, представляет в территориальный орган 2 экземпляра извещения об осужденном с отражением факта исполнения приговора отметкой "убыл по приговору" для направления отдельным письмом в территориальный орган по месту осуждения и Комитет.
25. Учреждение, исполняющее меру наказания в виде ареста, в течение 5 рабочих дней после прибытия осужденного представляет в территориальный орган 2 экземпляра алфавитной учетной карточки и 2 экземпляра дактилоскопической карты, при освобождении осужденного - в указанный срок направляется извещение об осужденном с приложением копии документа, удостоверяющего его личность.
26. В случае изменения приговора в отношении лиц, освобожденных до поступления соответствующего приговора (постановления) суда по пересмотру дела, администрацией исправительного учреждения (следственного изолятора) извещение об осужденном предоставляется в порядке, установленном пунктом 20 настоящих Правил.
Сноска. В пункт 26 внесены изменения   приказом Генерального Прокурора РК от 19 сентября 2006 года  N 52 .
Глава 6. Порядок и сроки представления органами юстиции
сведений об изменении лицами установочных данных
Сноска. В заголовок главы 6 внесены изменения   приказом Генерального Прокурора РК от 19 сентября 2006 года  N 52 .
27. Департаментами юстиции, городов Астаны, Алматы и областей (далее - Департаменты юстиции) к 15 и 30 числам каждого месяца в территориальные управления Комитета представляются сведения о гражданах, обратившихся в районные и городские органы юстиции, по вопросу обмена документов, удостоверяющих личность, по причине перемены установочных данных (фамилии, имени, отчества, национальности, даты и места рождения) по установленной форме (приложение N 6).
Сноска. В пункт 27 внесены изменения   приказом Генерального Прокурора РК от 19 сентября 2006 года  N 52 .
Глава 7. Порядок и сроки представления учетных документов
органами уголовно-исполнительной инспекции
28. Органы уголовно-исполнительной инспекции в течение 5 рабочих дней после постановки на свой учет лиц, осужденных условно, с отсрочкой исполнения приговора, к лишению права занимать определенную должность или заниматься определенной деятельностью, привлечению к общественным работам, исправительным работам, к ограничению свободы представляют в территориальные органы извещения об осужденном и копию приговора на осужденного. На лиц, осужденных судами другой области - 1 экземпляр алфавитной учетной карточки, копию приговора на осужденного и 1 извещение.

Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
29. Есепке алынған тұлға жазадан босатылса немесе ол жөніндегі үкім өзгерсе, сондай-ақ, Қазақстан Республикасының заңымен қаралған басқа да негіздер бойынша есептен алу кезінде қылмыстық атқару инспекциясы тиісті процессуалдық шешiмдi алғаннан соң, 5 жұмыс күнi iшiнде аумақтық органға сотталған туралы инспекцияның есебiнен сотталғандығының алыну негiздерi туралы толық мәлiметтерiн көрсетiп, хабарлама жолдайды.
Ескерту: 29-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 19 қыркүйектегі  N 52 бұйрығымен.
8-тарау. Ішкi iстер органдарының қабылдау-бөлу
мекемелерінің есептiк құжаттарды тапсыруының
тәртібі мен мерзімдері
30. Қабылдаушы-бөлушілер белгілі тұрғылықты жері мен жеке басын куәландыратын құжаттары жоқ тұлғаларды босатқаннан кейін (азаматтың төлқұжаты, жеке куәлігі, шетелдіктің Қазақстан Республикасындағы ықтиярхаты, азаматтығы жоқ тұлғаның куәлігі, жүргізуші куәлігі, әскери билет, он алты жасқа толмаған тұлғаның туу туралы куәлігі; азаматтың тууы туралы актілік жазбасы) 7 жұмыс күнінің ішінде аумақтық органға дактилоскопиялық картаның 1 данасын ұсынады. Бір облыс аумағында қайталап, 3 күнтізбелік жыл мерзімінде (1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанға дейін) бір тұлғаны дактилоскопиялық есепке қоюға рұқсат етілмейді. Қабылдаушы-бөлушілерден белгілі тұрғылықты жері мен жеке басын куәландыратын құжаттары жоқ тұлғаларды босатқан мерзімнен бастап күнтізбелік жылдың есебі жүзеге асырылады.
Дактилоскопиялық картасында сауалнамалық (тектік) деректері белгіленбеген, белгілі тұрғылықты жері мен жеке басын куәландыратын құжаттары жоқ тұлғалар аумақтық органдардың ұсынуына жатады, сауалнама деректері туралы мәліметтер Комитеттің есепке алу бойынша тексеру нәтижесіне сәйкес көрсетіледі. Комитеттің есепке алу бойынша тексеру нәтижесі мәліметтері болмаған жағдайда есепке алу құжаттары РФ ІІМ БАТО деректері негізінде (деректер болған жағдайда) құрылады.
Тексеру шараларының нәтижесінде, қабылдау-бөлу мекемесінен босатылған тұлға жөнiнде сауалнамалық деректердің аумақтық органға бұрын жiберiлген есептiк құжаттарда көрсетiлгендерінен өзгешеліктері анықталса, онда қабылдау-бөлу мекемесінің әкiмшiлiгi 5 жұмыс күнi iшiнде аумақтық органға ұсталған тұлғаны анықтау үшiн жүргiзiлген тексерудiң нәтижелерi туралы анықтаманың көшiрмесiн есептiк мәлiметтердi түзету үшiн жiбередi.

Сноска. Пункт 28 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
29. В случае освобождения от наказания состоящего на учете лица или изменения приговора в отношении него, а также, при снятии с учета по другим основаниям, предусмотренным законодательством Республики Казахстан уголовно-исполнительной инспекции в течение 5 рабочих дней после получения соответствующего процессуального решения, направляют в территориальные органы извещение об осужденном с указанием полных сведений об основании снятия осужденного с учета инспекции.
Сноска. Пункт 29 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 19.09.2006 N 52.
Глава 8. Порядок и сроки представления учетных документов
приемниками-распределителями органов внутренних дел
30. Приемники-распределители после освобождения лица, не имеющего определенного места жительства и документов, удостоверяющих их личность (паспорт гражданина, удостоверение личности, вид на жительство иностранца в Республике Казахстан, удостоверение лица без гражданства, водительское удостоверение, военный билет, свидетельство о рождении для лица, не достигшего шестнадцатилетнего возраста; актовая запись о рождении гражданина) в течение 7 рабочих дней представляют в территориальный орган 1 экземпляр дактилоскопической карты. Повторная, в течение 3 календарных лет (с 1 января по 31 декабря) постановка на дактилоскопический учет на территории одной области в отношении одного лица, не допускается. Отчет календарного года осуществляется с момента освобождения лица, без определенного места жительства и документов, удостоверяющих его личность из приемника-распределителя.
На лиц, не имеющих определенного места жительства и документов, удостоверяющих их личность, анкетные (родовые) данные которых не установлены, в дактилоскопических картах, подлежащих представлению в территориальные органы, сведения об анкетных данных указываются согласно результатам проверки по учетам Комитета. В случае отсутствия сведений по результатам проверки в Комитете, учетные документы составляются на основании данных ГИАЦ МВД РФ (при наличии данных).
В случае, если в результате проверочных мероприятий освобожденному из приемника-распределителя лицу будут установлены родовые анкетные данные, отличные от указанных в учетных документах, ранее направленных в территориальные органы, администрация приемника-распределителя в течение 5 рабочих дней направляет в территориальные органы копию справки о результатах проверки по установлению личности задержанного для корректировки учетных данных.

Ескерту. 30-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006.09.19 N 52, 2010.01.20 N 3, 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрықтарымен.
30-1. Жеке басын анықтаушы құжаттары немесе белгілі тұрағы жоқ шетел азаматтары жалпы тәртіпте есепке алынулары тиіс.
Ескерту: 30-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 19 қыркүйектегі  N 52 бұйрығымен.
9-тарау. Соттардың есептiк құжаттарды жіберуiнiң
тәртібі мен мерзімдері
31. Соттар сот шешімін заңды күшіне енген кезінен бастап 5 жұмыс күнiнен кешiктiрмей аумақтық органға жібереді:
1) елтаңбалы мөрмен басылған сотта қаралған iстiң нәтижелерi туралы анықтамаларды; (N7-қосымша);
2) жеке айыптау iстерi бойынша заңды күшiне енген үкiмдердің (қаулылардың) көшiрмелерiн;
3) соттылығын алу туралы қаулылар көшірмелері (істі қарау кезінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесінің комитеті басқармаларының қылмыстық-атқару инспекцияларында есепке алынған тұлғаларға қатысты қаулылардан басқа);
4) сотталғандардың сауалнамалық мәлiметтерiнiң өзгергенi туралы қаулылардың көшiрмелерін.
Әскери прокурордың қадағалауындағы қылмыстық iстердi сотта қараудың нәтижелерi туралы анықтамалар әскери аумақтық органға жіберiледi.
Ескерту: 31-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 19 қыркүйектегі  N 52 бұйрығымен.
10-тарау. Аумақтық органдардың есептiк құжаттарды орталықтандырылған есепке алуға тапсыруының тәртібі мен мерзімдері
32. Орталықтандырылған есепке алуға жататын есептiк құжаттар 10 жұмыс күнi ішінде 1 реттен кем емес тәртіпте ілеспе хаттармен Комитетке жіберіледі. Оның iшiнде жолданған әлiпбилiк есептiк кәртiшкелердiң, дактилоскопиялық карталардың және сотталған (қамауға алынған) туралы хабарламалардың саны көрсетiледi, әрі дактилоскопиялық формуланы көрсету арқылы әлiпбилiк ретте құрастырылған 2 дана бақылау тiзiмi қоса беріледі (N 18-қосымша).
Аумақтық басқармаға келіп түскеннен кейін 5 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде жергілікті және орталықтандырылған есепке алынатын тұлғалар туралы мәліметтер есептік құжаттардың автоматтандырылған ақпараттық: АЕА әліпбилік есептік кәртішке және АДА дактилоскопиялық карта жүйелеріне енгізілуі қажет
Ескерту. 32-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2010.01.20 N 3 Бұйрығымен.
33. Толықтығы мен айқындығы құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектiлерінде дәлдеуді қажет еткен орталықтандырылған есепке алуға жататын есептiк құжаттар, Комитетке жеке iлеспе хатымен олардың кешiктiрiлген себебiн көрсетiп, жолданады.

Сноска. Пункт 30 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 19.09.2006 N 52; от 20.01.2010 № 3; от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
30-1. Иностранные граждане, не имеющие документов удостоверяющих их личность или документов подтверждающих их постоянное место проживания, подлежат постановке на учет в общем порядке.
Сноска. Глава 8 дополнена пунктом 30-1 приказом Генерального Прокурора РК от 19 сентября 2006 года  N 52 .
Глава 9. Порядок и сроки представления
учетных документов судами
31. Судами не позднее 5 рабочих дней с момента вступления судебного решения в законную силу представляются в территориальные органы:
1) справки о результатах судебного рассмотрения дела, заверенные гербовой печатью (приложение N 7);
2) копии вступивших в законную силу приговоров (постановлений) по делам частного обвинения;
3) копии постановлений о снятии судимости (кроме постановлений в отношении лиц, состоящих на момент рассмотрения дела на учете Уголовно-исполнительных инспекций Управлений Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан);
4) копии постановлений об изменении анкетных данных осужденных. Справки о результатах судебного рассмотрения уголовных дел, поднадзорных военному прокурору, представляются в военный территориальный орган.
Сноска. В пункт 31 внесены изменения   приказом Генерального Прокурора РК от 19 сентября 2006 года  N 52 .
Глава 10. Порядок и сроки представления территориальными
органами учетных документов на централизованный учет
32. Учетные документы, подлежащие централизованному учету, представляются в Комитет не реже одного раза в течение 10 рабочих дней с сопроводительными письмами, в которых указывается количество направляемых алфавитных учетных карточек, дактилоскопических карт и извещений об осужденном (арестованном), с приложением контрольных списков, составленных в алфавитном порядке в 2-х экземплярах  с указанием дактилоскопических формул (приложение N 18).
Сведения учетных документов, на лиц, подлежащих местному и централизованному учету, в сроки, не превышающие 5-ти рабочих дней, со дня их поступления в территориальное управление подлежат вводу в автоматизированные информационные системы: сведения алфавитной учетной карточки в АИС СУ и дактилоскопической карты в АДИС.
Сноска. Пункт 32 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 3.
33. Учетные документы, подлежащие централизованному учету, полнота и достоверность которых потребовали уточнения и проверки в субъектах правовой статистики и специальных учетов, направляются в Комитет отдельно сопроводительным письмом, с указанием причины их несвоевременного представления.

11-тарау. Аумақтық органдарда есептiк құжаттарды өңдеу
34. Аумақтық органдар келiп түскен есептiк құжаттардың мерзiмiнiң сақталуын және рәсiмделуiнiң дұрыстығын, дактилоскопиялық карталардағы саусақ бедерiнiң сапасы мен бiрдейлiгiн және әлiппелiк есептік кәртiшкелердi тексередi.
Егер мәлiметтердiң толық еместiгi немесе әртүрлi екендігі анықталса, оларды толықтыру немесе нақтылау жөнiнде шұғыл шаралар қолданылады.
35. Аумақтық органдар саусақ бедерлерi бойынша дактилоскопиялық формулаларды есептеп шығарады, ал олар дактилоскопиялық карталар мен әлiпбилiк есептiк кәртiшкелерде көрсетiлуi тиіс.
36. Аумақтық органдардың тегi бойынша және дактилоскопиялық картотекаларында 1 данадан әлiпбилiк есептік кәртiшкесi мен дактилоскопиялық карта орналастырылады. Тегi бойынша картотека бұрын сотталған немесе басқа сауалнамалық деректерді иеленген іздеудегі тұлғаларды анықтау мақсатында тексерiледi.
Дактилоскопиялық карталарды картотекаға орналастырмастан бұрын, жалған сауалнамалық деректерді иеленіп, жасырынып жүрген тұлғаларды анықтау үшiн тексередi.
Қылмыстық жауапкершілікке тартылған тұлғаларға қатысты әліпбилік есепке алу карточкаларының екінші даналарынан тергеу (қадағалау) органдары және сот іс жүргізу шешімдерінің түсуін бақылау бойынша картотека жасалады. Дактилоскопиялық карталардың екінші даналары көрсетілген картотекаларда әліпбилік тәртіпте жүйеленеді.
Ескерту. 36-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
37. Қамауға алынғандардың бұлтартпау шарасының өзгеруiне байланысты тергеу абақтысынан босатылғаны жөнiнде мәлiметтер келiп түскен жағдайда әлiпбилiк есептiк құжаттарда және бақылау картотекасында тиісті белгi қойылады.
38. Аумақтық органдардың статистика бөлiмшелерi тегi бойынша есепке алуға тапсырылатын қабылданған процессуалдық шешiмдер (сотта қаралған iстердiң нәтижесi туралы анықтамалар, бұрын айып тағылған тұлғалар жөнiнде қылмыстық істі қысқарту туралы әліпбилік есептік кәртішкелер) туралы мәліметтердің толықтығын және мерзiмінде тапсырылуын қамтамасыз етедi.
39. Тергеу (анықтау) органдарының немесе соттардың қабылдаған процессуалдық шешiмдерiн толық және мерзiмiнде келiп түсуiн қамтамасыз ету мақсатында, аумақтық органдар тегi бойынша есепке алу және статистика бөлiмшелерi он күн сайын тегi бойынша есепке алу мәліметтері мен бірыңғай ықшамдалған статистикалық жүйенің статистикалық деректерін өзара салыстырады (2.0 нысанды кәртішкелер бойынша деректер базасынан мәліметтер тапсыру арқылы).
Салыстыру актісін құру нәтижелерін салыстыру арқылы рәсімделеді.

Глава 11. Обработка учетных документов
в территориальных органах
34. Территориальными органами проверяются своевременность представления и правильность оформления поступивших учетных документов, качество и идентичность отпечатков пальцев на дактилоскопических картах и алфавитных учетных карточках.
При обнаружении неполных или разноречивых сведений принимаются срочные меры к их восполнению или уточнению.
35. Территориальными органами вычисляются по отпечаткам пальцев дактилоскопические формулы, которые подлежат указанию в дактилоскопических картах и алфавитных учетных карточках.
36. В пофамильной и дактилоскопической картотеках территориальных органов размещается по одному экземпляру алфавитной учетной карточки и дактилоскопической карты. В пофамильной картотеке проводится проверка с целью выявления лиц, ранее судимых или разыскиваемых под другими анкетными данными.
Дактилоскопические карты перед размещением в картотеку проверяются на предмет выявления лиц, скрывающихся под вымышленными анкетными данными.
Из вторых экземпляров алфавитных учетных карточек в отношении лиц, привлеченных к уголовной ответственности, создается картотека по контролю поступления процессуальных решений органов следствия (дознания) или суда. Вторые экземпляры дактилоскопических карт систематизируются при указанных картотеках в алфавитном порядке.
Сноска. Пункт 36 с изменениями, внесенными приказом Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
37. По поступлению из следственного изолятора сведений об освобождении арестованных в связи с изменением меры пресечения, в учетных документах алфавитной и контрольной картотек производится соответствующая отметка.
38. Подразделения статистики территориальных органов обеспечивают полное и своевременное представление на пофамильный учет сведений о принятых процессуальных решениях (справок о результатах судебного рассмотрения дела, алфавитных учетных карточек о прекращении уголовного дела, в отношении лиц, которым ранее было предъявлено обвинение).
39. Ежедекадно проводятся взаимосверки сведений подразделений пофамильного учета и статистики соответствующих статистических данных единой унифицированной статистической системы путем представления сведений из базы данных по карточкам формы 2.0 (распечатки) со сведениями о принятых органами следствия (дознания) или судами процессуальных решениях.
Результаты сверки оформляются составлением акта сверки.

Ескерту. 39-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
40. Қабылданған процессуалдық шешiмдер туралы мәлiметтер толық және дәлдеп әлiпбилiк есептік кәртiшкелерiне енгiзулерi қажет. Әлiпбилiк есептік кәртiшкенiң бiр данасы орталықтандырылған есепке алуға жолданған жағдайда, аумақтық органның картотекасындағы орналасқан кәртiшкеде 2-ші данасының аумақтық органға жолданған мезгiлi туралы белгi қойылады.
41. Аумақтық органдар қамауға алу түріндегі бұлтартпау шаралары таңдалған тұлғаларға қатысты іс жүргізу шешімі туралы мәлімет түскен кезден бастап 5 жұмыс күнінен кешіктірмей, оларды әліпбилік есепке алу карточкасына енгізіп, тегі бойынша картотекаға орналастырады.
Бұл санаттағы сотталғандардың әліпбилік карточкалары Комитетке жолданбайды.
Ескерту. 41-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
42. Тергеу абақтысынан тергеу (анықтау) органдарының және соттардың қамауға алынғандардың сауалнамалық деректерiнiң нақтылануы (өзгеруi) туралы қаулыларының негiзiнде жасалған әлiпбилiк есептiк кәртiшкелер мен дактилоскопиялық карталар келіп түскен жағдайда, бұрынғы әлiпбилiк есептік кәртiшкелерi және дактилоскопиялық карталары жойылады, ал олардың орнына жаңа есептiк құжаттар орналастырылады.
Сотталған тұлға жөнiндегi көрсетiлген әлiпбилiк есептік кәртiшкесiндегі сауалнамалық деректердi өзгерту, соттың тиісті қаулысы негiзiнде, осы Қағиданың N16-қосымшасының 7-тармағында белгiленген тәртіппен енгізіледі, содан соң соттың сауалнамалық деректерін өзгерту туралы қаулысының көшiрмесi Комитетке жолданады.
43. Анықтау мәліметтерін өзгерткен азаматтар туралы Әділет департаменттерінен келіп түскен мәліметтерді Комитеттің аумақтық басқармалар қызметкерлері тегі бойынша есепке алу арқылы тексереді. Анықтау мәліметтерін өзгерткен азаматтарға қатысты мәліметтер болғанда жаңа сауалнамалық мәліметтер бойынша әліпбилік кәртішкенің 2 данасы құрастырылады оның 1 данасы 5 жұмыс күнінен кешіктірілмей Комитетке жолданады.
Ескерту: 43-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 19 қыркүйектегі  N 52 бұйрығымен.
44. Сотталған туралы хабарламаға сәйкес әліпбилік есептік кәртішкесіне сотталғандардың қозғалысы, заңды күшіне енген сот үкімінің өзгеруі, сотталғанның босатылуы, өлімі мен оның тіркелген орны т.б. мәліметтер енгізіледі, содан соң орталықтандырылған есепке алуға жататын тұлғалар жөніндегі хабарламалар 10 жұмыс күні ішінде Комитетке жіберіледі.
Әліпбилік есептік кәртішкелерге сотталғанның өлімі, ату жазасына кесілген тұлға жөнінде үкімнің орындалуы туралы мәліметтер енгізілгеннен соң олардың дактилоскопиялық картасы жойылады.
Ату жазасының орындалғаны туралы "үкім бойынша кетті" деген белгісі бар хабарлама сотталған жеріндегі аумақтық орган мен Комитетте жалпыға бірдей тәртіп бойынша өңделеді.
Сотталғандар мен басқа да дұрысталған құжаттар туралы хабарлама мәліметтері аумақтық басқармаларға келіп түскеннен кейін 5 жұмыс күні ішінде АЕА ААЖ енгізу қажет.

Сноска. Пункт 39 с изменениями, внесенными приказом Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
40. Сведения о принятых процессуальных решениях подлежат полному и точному внесению в алфавитные учетные карточки. В случае, если один экземпляр алфавитной учетной карточки подлежит направлению на централизованный учет, в карточке, размещенной в картотеке территориального органа, производится отметка о дате направления второго экземпляра в Комитет.
41. Территориальные органы не позднее 5 рабочих дней с момента поступления сведений о процессуальном решении в отношении лиц, к которым не избиралась мера пресечения в виде ареста, вносят их в алфавитные учетные карточки и размещают в пофамильной картотеке.
Алфавитные карточки на эту категорию осужденных в Комитет не направляются.
Сноска. Пункт 41 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
42. При поступлении из следственного изолятора алфавитных учетных карточек и дактилоскопических карт, составленных на основании постановлений органов следствия (дознания) и судов об уточнении (изменении) анкетных данных арестованных, прежние алфавитные учетные карточки и дактилоскопические карты уничтожаются, а взамен их размещаются новые учетные документы.
Изменение анкетных данных, указанных в алфавитной учетной карточке в отношении осужденного лица, производится на основании соответствующего постановления суда в порядке, установленном пунктом 7 приложения N 16 настоящих Правил. Копия постановления суда об изменении анкетных данных направляется в Комитет.
43. Поступившие из Департаментов юстиции сведения о гражданах, изменивших установочные данные, сотрудники территориальных управлений Комитета проверяют по пофамильному учету. При наличии сведений в отношении граждан, изменивших установочные данные, составляются 2 экземпляра алфавитных учетных карточек по новым анкетным данным, 1 экземпляр из которых представляется в Комитет не позднее 5 рабочих дней.
Сноска. В пункт 43 внесены изменения   приказом Генерального Прокурора РК от 19 сентября 2006 года  N 52 .
44. В соответствии с извещениями об осужденном, в алфавитные учетные карточки вносятся сведения о движении осужденных, изменении вступившего в законную силу приговора суда, освобождении осужденных, смерти и месте ее регистрации и т.д., после чего извещения в отношении лиц, подлежащих централизованному учету, в течение 10 рабочих дней направляются в Комитет.
После внесения в алфавитные учетные карточки сведений о смерти осужденного, исполнении приговора в отношении лица, осужденного к исключительной мере наказания, дактилоскопические карты на них уничтожаются.
Представленные в территориальные органы извещения с отметкой "убыл по приговору" об исполнении исключительной меры наказания обрабатываются территориальными органами по месту осуждения и Комитетом в общем порядке.
Сведения извещений об осужденном и других корректирующих документов подлежат вводу в АИС СУ в течение 5-ти рабочих дней, со дня их поступления в территориальное управление.

Ескерту. 44-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2010.01.20 N 3 Бұйрығымен.
45. Аумақтық органдарға қылмыстық-атқару инспекциясының қызметімен ұсынылған алфавиттік есепке алу кәртішкелері картотекаларға орналастырылады. Хабарламадағы мәліметтер әліпбилік есептік кәртішкесі жазылып, АЕА ААЖ енгізілуі тиіс, хабарламалар Комитетке жолданады.
Қылмыстық-атқару инспекциясы органының салыстыру қорытындысы 2 данада құрастырылатын акті түрінде рәсімделіп, орган басшылары қол қояды. Салыстыру актісінің бір данасы аумақтық органда сақталады.
Қылмыстық-атқару инспекциясы органдарының әліпбилік есептік құжаттарды рәсімдеу қағидасы мен аумақтық органға тапсыру мерзімдерін сақтауын бақылау есептік деректерін кезеңді (жарты жылдықта 1 реттен кем емес) салыстыру арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 45-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас прокурорының 2010.01.20 N 3, 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрықтарымен.
46. Әліпбилік есептік кәртішкелерді картотекаға орналастырарда, осы жұмыстың атқарылған күні мен оны атқарған қызметкердің тегі көрсетіледі, дактилоскопиялық карталарда сыртқы сол жақ төменгі бұрышында күнін, дактилоскопиялық формуланы есептеп шығарғанның тегін көрсету керек, сотталған (қамауға алынған) туралы хабарламада - әліпбилік есептік кәртішкелерімен салыстырып, тиісті белгі соққан қызметкердің тегі көрсетіледі.
Ескерту: 46-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2007.08.17.  N 33 Бұйрығымен.
47. Жеке айыптау ісі бойынша үкім (қаулы) түсісімен әліпбилік есептік кәртішкесінің 2 данасы жасалып, бірі 5 жұмыс күні ішінде Комитетке жолданады да, екіншісі өздерінің тегі бойынша картотекасында сақталады.
48. Ұлттық қауіпсіздік органдарының хабарламасына сәйкес әліпбилік есептік кәртішкелері олардың мұрағатында сақтаулы жатқан қылмыстық істердің мұрағаттық шифрларына енгізіледі.
49. Аумақтық органдар тергеу (анықтау) органдарының немесе соттың процессуалдық шешімдерін бақылау картотекасын тоқсан сайын 1 реттен кем емес мерзімде тергеу абақтысының картотекаларымен салыстыру жүргізіп, қорытындысы бойынша акт жасайды.
Көрсетілген кезеңде, аумақтық органдар қабылдаушы-бөлуші органдардың тұрағы немесе құжаттары жоқ ұсталынған тұлғалар жөнінде есептік құжаттарды толық және мерзімінде тапсыруына тексеру жүргізеді.
Ескерту. 49-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.

Сноска. Пункт 44 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 3.
45. Алфавитные учетные карточки, представленные в территориальные органы службами уголовно-исполнительной инспекции, размещаются в картотеки. Сведения с извещений вносятся в алфавитные учетные карточки и вводятся в АИС СУ, извещения направляются в Комитет.
Результаты сверки с органом уголовно-исполнительной инспекции оформляются актом, который составляется в 2-х экземплярах и подписывается руководителями органов, 1 экземпляр акта сверки хранится в территориальном органе.
Контроль соблюдения органами уголовно-исполнительной инспекции правил оформления и сроков представления в территориальные органы учетных документов осуществляется путем периодической (не реже 1 раза в полугодие) сверки учетных данных.
Сноска. Пункт 45 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 3; от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
46. При размещении алфавитных учетных карточек в картотеке, на них указывается дата  и фамилия сотрудника, производившего данную работу, на дактилоскопических картах - на оборотной стороне в левом нижнем углу указать дату, фамилию вычислившего дактилоскопическую формулу, на извещениях об осужденном (арестованном) - осуществившего сверку с алфавитными учетными карточками и внесшего соответствующие отметки.
Сноска. Пункт 46 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 17 августа 2007 года  N 33 .
47. При поступлении приговора (постановления) по делам частного обвинения составляется 2 экземпляра алфавитной учетной карточки, один из которых в течение 5 рабочих дней направляется в Комитет, другой размещается в собственную пофамильную картотеку.
48. По извещениям органов национальной безопасности в алфавитные учетные карточки вносятся архивные шифры уголовных дел, хранящихся в их архивах.
49. Территориальные органы осуществляют сверку картотеки по контролю поступления процессуальных решений органов следствия (дознания) или суда с картотеками следственных изоляторов не реже 1 раза в квартал, о чем составляется акт.
С указанной периодичностью территориальные органы проводят проверки полноты и своевременности представления приемниками- распределителями учетных документов в отношении задержанных лиц, не имеющих постоянного места жительства или документов.
Сноска. Пункт 49 с изменениями, внесенными приказом Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

50. Тегі бойынша және дактилоскопиялық картотекалар аумақтық органдардың әдістемелік нұсқауларына, оларды жасаудың үлгілі тәртібіне (N16-қосымшаға) сәйкес жүргізіледі.
51. Көліктік аумақтық органдары, тоқсан сайын 1 реттен кем емес мерзімде, көліктік прокурордың қадағалауындағы тергеу (анықтау) органдары есептік кезеңде қылмыстық жауапкершілікке тартқан тұлғалар туралы мәліметтерді аумақтық органға жолдайды.
Аумақтық органдар көрсетілген кезеңде алынған деректерді есепке алу мәліметтерімен салыстырады, оның нәтижесін көліктік аумақтық органға, есепке алуға тапсырылатын әліпбилік есептік кәртішкелерінің толықтығын қамтамасыз ету шараларын қолдану үшін хабарлайды.
52. Әліпбилік есептік кәртішкенің толтырылу сапасы мен деректемелер толықтығын тексерген соң, әскери аумақтық орган оны қылмыстық істер бойынша процессуалдық шешімдер түсуін бақылайтын картотекаға орналастырады.
Қылмыстық іс бойынша процессуалдық шешімдер түскен соң, мәліметтер әліпбилік есептік кәртішкесіне толық және дәл түрде енгізілуге жатады, содан кейін ол 5 жұмыс күні ішінде Комитетке жолданады. Бұдан кейін қабылданған процессуалдық шешімдер туралы материалдар сол мерзімде аумақтық органға жіберіледі.
Әскери аумақтық орган тергеу (анықтау) органдары немесе соттардың қылмыстық істер бойынша қабылдаған процессуалдық шешімдері туралы мәліметтердің, өздеріне қарсы қылмыстық қудалау қысқартылған тұлғалар жөнінде мәліметтердің келіп түсуін бақылауды қамтамасыз етеді. Тоқсан сайын, 1 реттен кем емес, тегі бойынша есепке алудың және бірыңғай ықшамдалған статистикалық жүйенің тиісті статистикалық деректерімен өзара салыстыру жүргізіп, оның нәтижесін анықтамамен рәсімдейді.
53. Тегі бойынша және дактилоскопиялық картотекадағы есептік құжаттардың сақталу мерзімі арнайы тізімдемемен белгіленеді (N10-қосымша).
12-тарау. Есепке алудың ақпараттық қорларының сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі шаралар
54. Картотекалық қорларды және ондағы ақпараттардың сақталуы мен қорғалуын қамтамасыз ету мақсатында тыйым салынады:
1) сақталуының белгіленген мерзімі аяқталғанша әліпбилік есептік кәртішкелерін және дактилоскопиялық карталарын алып тастауға;
2) картотека қызметкерлерінен басқа тұлғаларға есептік құжаттарды уақытша пайдалану үшін беруге;
3) автоматтандырылған есепке алуды жүргізуді автоматтандырылған ақпараттық жүйеге рұқсатсыз қолсұғудан бақылау және қорғау құралдарымен қамтамасыз етпей жүргізуге.
Ескерту. 54-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2010.01.20 N 3 Бұйрығымен.
55. Есептік құжаттары анықтамалық жұмыс жүргізуге қолайлы арнаулы шкафтарда сақталуы қажет. Шкафтар өртке қарсы жабдықталған, бөлек оқшауланған бөлмелерде орналастырылады.

50. Пофамильные и дактилоскопические картотеки ведутся в соответствии с примерным порядком их построения (приложение № 16), методическими указаниями Комитета.
51. Транспортные территориальные органы не реже 1 раза в квартал направляет территориальному органу сведения о лицах, привлеченных в отчетный период к уголовной ответственности органами следствия (дознания), поднадзорными транспортному прокурору.
Территориальные органы с указанной периодичностью осуществляют сверку полученных данных со сведениями учета, о результатах которой информирует транспортные территориальные органы  для принятия мер по обеспечению полноты представления алфавитных учетных карточек на учет.
52. Военный территориальный орган после проверки качества заполнения и полноты реквизитов алфавитной учетной карточки, размещает ее в  картотеку контроля поступления процессуальных решений по уголовным делам.
По получению процессуальных решений по уголовному делу сведения подлежат полному и точному внесению в алфавитную учетную карточку, которая (если подлежит централизованному учету) в течение 5 рабочих дней направляется в Комитет. После этого материалы о принятых процессуальных решениях направляются в территориальные  органы в течение 5 рабочих дней.
Военный территориальный орган осуществляет контроль за поступлением сведений о принятых органами следствия (дознания) или судами процессуальных решениях по уголовным делам, сведений о лицах, в отношении которых уголовное преследование прекращено. Не реже 1 раза в квартал проводит взаимосверку сведений пофамильного учета и соответствующих статистических данных единой унифицированной статистической системы, результаты которой оформляет справкой.
53. Срок хранения учетных документов в пофамильной и дактилоскопической картотеках устанавливается специальным перечнем (приложение N 10).
Глава 12. Меры по обеспечению
сохранности информационных фондов учетов
54. В целях обеспечения сохранности картотечных фондов и защиты содержащейся в них информации запрещается:
1) изымать алфавитные учетные карточки и дактилоскопические карты до истечения установленных сроков их хранения;
2) передавать учетные документы во временное пользование лицам, не являющимся сотрудниками картотечных фондов;
3) осуществлять автоматизированное ведение учетов без обеспечения средствами контроля и защиты от несанкционированного доступа к автоматизированным информационным системам.
Сноска. Пункт 54 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 3.
55. Учетные документы подлежат хранению в специальных шкафах, удобных для ведения справочной работы. Шкафы размещаются в отдельных изолированных и оборудованных в противопожарном отношении помещениях.

56. Басқа бөлімшелер қызметкерлерінің картотекалық бөлмелерге жіберілуі, аумақтық органның бастығы бекіткен тізімге сәйкес жүргізіледі.
3-бөлім
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарының ақпаратты-анықтамалық қызметі 13-тарау. Қылмыстық қудалау органдарының, соттардың,
жазаны атқару, көші-қон қызметінің, Қазақстан
Республикасының халықты құжаттау және тіркеу
органдарының есептік мәліметтерді сұратып
алуының негіздері мен тәртібі
Ескерту: 13-тараудың атауына өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 19 қыркүйектегі  N 52 бұйрығымен.
57. Тегі бойынша картотекаға және автоматтандырылған ақпараттық жүйелерге тексерілетін адамдарда соттылықтың болуы (болмауы), жазаны өтеу орны мен уақыты, босату уақыты мен негізі, іздестіруде болуы, қылмыс жасаған адамдар, сонымен қатар ақталмайтын негіздер бойынша қылмыстық істі қоғаудан бас тарту туралы басқа да ескерілетін мәліметтерді алу үшін тексеру жүргізіледі.
Дактилоскопиялық картотекалар бойынша және автоматтандырылған ақпараттық жүйелерге тексеру тұлғаның жеке басын және де қамалғандардың, сотталғандардың сотталынғандығы туралы деректерді, қылмыс жасағаны жөнінде, сезікті ретінде ұсталғандар, тұрағы немесе құжаттары жоқ тұлғалар, іздеудегі тұлғалар, егер де олар басқаның немесе ойдан шығарылған сауалнамалық деректерді атады деген сезік болса, сондай-ақ хабар-ошарсыз кеткен тұлғалар, белгісіз мәйіттер жөніндегі мәліметтерді анықтау үшін жүргізіледі.
Ескерту. 57-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас прокурорының 2010.01.20 N 3, 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрықтарымен.
58. Ақпаратты-анықтамалық есепке алуды пайдалану құқығына заңнамада көзделген тәртіппен жедел-іздестіру қызметін, тергеу, анықтауды жүзеге асырушы, жазаны орындауды атқарушы мемлекеттік органдар, Қазақстан Республикасының соттары, көші-қон қызметінің бөлімдері, ішкі істер органдарының рұқсаттық жүйелері Қазақстан Республикасының халықты құжаттау және тіркеу органдары, қорғаныс істері жөніндегі органдар тегін иеленеді.
Сұрау салу тексеруге жататын тұлғаның тұратын жері немесе ұсталған жеріндегі аумақтық органға жолданады.
Комитеттің есептеріне тек мемлекеттік органдардың орталық аппараттарының жүгінуіне рұқсат етіледі.
Ескерту. 58-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006.09.19 N 52, 2010.01.20 N 3, 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрықтарымен.
59. Алып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.

56. Допуск работников других подразделений в помещения картотек осуществляется в соответствии со списком, утвержденным начальником территориального органа.
Раздел 3.
Информационно-справочная деятельность
органов правовой статистики и специальных учетов Глава 13. Основания и порядок истребования сведений
учетов органами уголовного преследования, судами,
органами исполнения наказания, миграционной службы, органов
документирования и регистрации населения Республики Казахстан
Сноска. В заголовок главы 13 внесены изменения   приказом Генерального Прокурора РК от 19 сентября 2006 года  N 52 .
57. Проверка по пофамильным картотекам и автоматизированным информационным системам производится в целях получения сведений о наличии (отсутствии) судимости у проверяемых лиц, месте и времени отбывания наказания, времени и основании освобождения, нахождении в розыске, других учитываемых данных о лицах, совершивших преступления, а также об отказе в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям.
Проверка по дактилоскопическим картотекам и автоматизированным информационным системам производится для установления личности и выявления сведений о судимости арестованных, осужденных, задержанных по подозрению в совершении преступлений, лиц, не имеющих определенного места жительства или документов, разыскиваемых лиц, если есть основания полагать, что они называют вымышленные или чужие анкетные данные, а также лиц, пропавших без вести, неопознанных трупов.
Сноска. Пункт 57 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 3; от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
58. Государственные органы, осуществляющие в установленном законодательством порядке оперативно-розыскную деятельностьследствиедознаниеисполнение наказания, суды Республики Казахстан, отделы миграционной службы разрешительной системы органов внутренних дел, органы документирования и регистрации населения Республики Казахстан, органы по делам обороны наделены правом безвозмездного обращения к информационно-справочным учетам.
Запросы направляются в территориальный орган по месту жительства или задержания лица, подлежащего проверке.
К учетам Комитета допускается обращение только центральных аппаратов государственных органов.
Сноска. Пункт 58 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 19.09.2006 N 52; от 20.01.2010 № 3; от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
59. Исключен приказом Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

60. Жедел-іздестірушілік қызметін, тергеуді, анықтауды, жазаны орындауды заңнамада көзделген тәртіппен жүзеге асыратын мемлекеттік органдардың, олардың кадр қызметінің, көші-қон қызметі бөлімдерінің, ішкі істер органдарының рұқсаттық жүйелері Қазақстан Республикасының халықты құжаттау және тіркеу органдарымен, қорғаныс істері жөніндегі органдардың, Қазақстан Республикасы соттарының есептік мәліметтерді сұратып алуы белгіленген үлгідегі талап бланкілерінде (NN 8, 14-қосымшалар) жүргізіледі. Бланкілердің нысаны мен мөлшерін өзгертуге жол берілмейді.
Тегі бойынша және дактилоскопиялық есепке алу бойынша бір мезгілдік тексеріс жағдайы туындаса, онда талапқа қосымша тексерілуші тұлғаның дактилоскопиялық картасы қоса жіберіледі.
Басқа мекемелер, ұйымдар және азаматтардың талап бланкілерінде рәсімделген сұрау салулары тексеруге жатпайды және бастама иесіне қайтарылмайды.
Ескерту: 60-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006.09.19. N 52, 2007.08.17. N 33, 2010.01.20 N 3 бұйрықтарымен.
61. Талап әрбір тексерілуші тұлғаға бөлек жасалынады. Тегі, аты, әкесінің аты баспа әріптерімен, бірінші әріптері бас әріппен жазылады, туған жері, уақыты толық көрсетілуі қажет. Туған күні, айы белгісіз болған жағдайда сәйкес бағанға "00" жазуы енгізіледі. Тексерілушінің әкесінің аты болмаған жағдайда сәйкес бағанға "жоқ" деген жазу енгізіледі.
Атын, әкесінің аты мен тегін өзгерткен тұлғалар үшін туған уақыты болып бұрынғы және өзгертілген сауалнамалық деректері көрсетіледі.
62. Орындаушы мен тексеруді рұқсат еткен лауазымды тұлғаның қолдары қойылмауы, сұрау салушы органның мөрі, сондай-ақ талап бланкісінің деректемесінде көрсетілуі тиіс басқа да мәліметтердің жоқтығы, сұрау салудың орындалмауына негіз бола алады.
63. Тізімдер бойынша ақпараттық-анықтамалық есепке алу мәліметтерін сұрату құқығы (бірінші таңба бойынша) ұлттық қауіпсіздік органдарына, сонымен қатар алқа билікке үміткерлерді тексерген кезде жергілікті атқарушы органдарына берілген. Тізімде міндетті түрде тексерілетін адамдардың сауалнамалық деректері: тегі, аты, әкесінің аты, туған күні, айы, жылы және жері көрсетілуі тиіс. Тегін, атын, әкесінің атын, туған күні, айы, жылы және жерін өзгерткен адамдар бұрынғы және өзгертілген сауалнамалық деректерін көрсетуі қажет. Тізімнің әрбір парағы орган мөрімен және тексеруге рұқсат еткен басшының қолымен бекітіледі. Орындаушының және тексеруге рұқсат еткен лауазымды тұлғаның қолының; сұрауға бастамашы болған органның мөрінің, сонымен қатар тізім деректемесінде көрсетілуі тиіс басқа да мәліметтердің болмауы сұрауды орындаудан бас тартуға негіз болып табылады.

60. Истребование государственными органами, осуществляющими в установленном законодательством порядке оперативно-розыскную деятельностьследствиедознаниеисполнение наказания, их кадровыми службами, отделами миграционной службы разрешительной системы органов внутренних дел, органы документирования и регистрации населения Республики Казахстан, органами по делам обороны, судами Республики Казахстан учетных сведений производится на бланке требования установленного образца (приложения NN 814). Изменение формы и размера бланка не допускается.
При необходимости одновременной проверки по пофамильному и дактилоскопическому учетам к требованию прилагается дактилоскопическая карта проверяемого лица. Представление некачественно оформленной дактилоскопической карты является основанием для возврата запроса без исполнения.
Сноска. Пункт 60 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 19.09.2006 N 52; от 17.08.2007 N 33; от 20.01.2010 № 3.
61. Требование составляется отдельно на каждое проверяемое лицо. Фамилия, имя, отчество пишутся печатными буквами, с первой заглавной буквы, полному указанию подлежат дата и место его рождения. Если неизвестно число месяца или месяц рождения, то в соответствующие графы вносится запись "00". В случае отсутствия у проверяемого отчества в соответствующую графу вносится запись "не имеет".
Лицам, изменявшим фамилию, имя, отчество, дату рождения указываются прежние и измененные анкетные данные.
62. Отсутствие подписей исполнителя и должностного лица, разрешившего проверку, печати органа, инициировавшего запрос, а также других сведений, подлежащих указанию в реквизитах бланка требования, является основанием для отказа в исполнении запроса.
63. Правом истребования сведений информационно-справочных учетов по спискам (по первому оттиску) наделены органы национальной безопасности, а также местные исполнительные органы при проверке кандидатов в присяжные заседатели. В списках обязательно надлежит указывать полные анкетные данные проверяемых лиц: фамилию, имя, отчество, число, месяц, год и место рождения. Лицам, изменившим фамилию, имя, отчество, дату рождения указывать прежние и измененные анкетные данные. Каждый лист списка заверять печатью органа и подписью руководителя, разрешившего проверку. Отсутствие подписей исполнителя и должностного лица, разрешившего проверку; печати органа, инициировавшего запрос, а также других сведений, подлежащих указанию в реквизитах списка, является основанием для отказа в исполнении запроса.

Тізім түрінде ұсынылған сұраулар (Ережеге қоса берілген № 29-қосымша) 10 жұмыс күннің ішінде орындалуы қажет.
Ескерту. 63-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
64. Осы Қағида белгілеген ережелерді бұзып рәсімделген, тазалаулары мен түзетулері бар, көшірме қағазды пайдаланып толтырылғандар, қатесі бар және барлық деректемелері толтырылмаған талаптар мен тізімдер орындауға жатпайды және сұрау салу иелеріне "Сұрау салу белгіленген қағидаларды бұзып рәсімделінген. Тексеріске жатпайды" деген белгімен қайтарылады.
65. Сұраулар (талаптар) Комитет немесе оның аумақтық органдарына ілеспе хат және тексерілетін адамдардың тізімімен қоса пошталық байланыс немесе қолма-қол берілуі тиіс.
Талаптар аумақтық органға түскен кезден бастап 5 жұмыс күннің ішінде орындалады.
Анықтау немесе сотқа дейінгі оңайлатылған өндіріс тәртібінде тергелетін істер бойынша талаптар түскен кезінен бастап тәулік ішінде орындалады. Сол сияқты талапта «Анықтау» немесе «Сотқа дейінгі оңайлатылған өндіріс» көрсетілуі қажет.
Ескерту. 65-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
66. Сұрау салуды телеграф байланысы каналдарымен жолдауға болады.
Факсимильдік немесе шифрленген байланыс арқылы келіп түскен сұрау салулар, сондай-ақ халықаралық келісімдерде белгіленген тәртібі бұзылып ұсынылған шетелдік мемлекеттердің қылмыстық қудалау органдарының сұрау салулары орындауға жатпайды.
Ескерту. 66-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2010.01.20 N 3 Бұйрығымен.
67. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдары берген ақпаратты-анықтамалық мәліметтерді сұрау салу иелері қолданыстағы заңнамаға сәйкес пайдалануы қажет.
67-1. МАБ есебінен мәліметтерді алу үшін ішкі істер, прокуратура, ұлттық қауіпсіздік, қаржы полициясы, кедендік бақылау органдары және қылмыстық атқару жүйесінің аумақтық бөлімшелері сұрауларын өздерінің орталық органдары (Ішкі істер министрлігі, Бас прокуратура, Ұлттық қауіпсіздік, қаржы полициясы, кедендік бақылау комитеті, Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті) арқылы РФ ІІМ БАТО атына жолдауы қажет.
Ескерту. Қағида 67-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.

Запросы, представленные в виде списков (приложение № 29 к Правилам), подлежат исполнению в течение 10 рабочих дней.
Сноска. Пункт 63 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
64. Требования и списки, оформленные с нарушениями настоящих Правил, с подчистками, исправлениями, заполненные под копировальную бумагу, с ошибками, без заполнения всех реквизитов требования, исполнению не подлежат и возвращаются инициаторам запросов с отметкой: "Запрос оформлен с нарушением установленных правил. Проверке не подлежит".
65. Запросы (требования) подлежат направлению в Комитет или его территориальные органы почтовой связью или нарочно с сопроводительными письмами и приложением списков проверяемых лиц.
Требования исполняются в течение 5 рабочих дней с момента поступления в территориальный орган.
По делам, расследуемым в порядке дознания или упрощенного досудебного производства, исполнение требований производится в течение суток с момента их поступления. При этом на требованиях следует указать "Дознание" либо "Упрощенное досудебное производство".
Сноска. Пункт 65 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
66. Допускается направление запросов по каналам телеграфной связи.
Запросы, поступившие по каналам факсимильной или шифрованной связи, а также запросы органов уголовного преследования иностранных государств, представленные с нарушением установленного международными соглашениями порядка, исполнению не подлежат.
Сноска. Пункт 66 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 3.
67. Сведения информационно-справочных учетов, представленные органами правовой статистики и специальных учетов, подлежат использованию инициаторами запросов в соответствии с действующим законодательством.
67-1. Для получения сведений из учетов МИБ территориальные подразделения органов внутренних дел, прокуратуры, национальной безопасности, финансовой полиции, таможенного контроля и уголовно-исполнительной системы должны направлять запросы в адрес ГИАЦ МВД РФ через свой центральный орган (Министерство внутренних дел, Генеральная прокуратура, Комитет национальной безопасности, Агентство по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция), Комитет таможенного контроля, Комитет уголовно-исполнительной системы).
Сноска. Правила дополнены пунктом 67-1 в соответствии с приказом Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

14-тарау. Жеке тұлғаларға ақпараттық - анықтамалық қызмет
көрсету
Ескерту: 14-тараудың атауы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2007.08.17. N 33 Бұйрығымен.
68. Жеке тұлғаларға қызмет көрсету олардың қаражатына, ақылы ақпараттық - анықтамалық қызмет көрсету мәселелері бойынша нормативтік актілермен айқындалған тәртіпте, шектерде, көлемде және мерзімдерде жүзеге асырылады.
Жеке тұлғаларға өтеусіз негізде ақпараттық-анықтамалық қызмет көрсету жүгінген кезден бастап 7 жұмыс күн мерзімінің ішінде қамтамасыз етіледі.
Арыз берушіге қатысты қосымша шаралар жүргізу барысында аумақтық орган 3 жұмыс күні ішінде арыз берушіге оның арызының қаралу мерзімінің ұзару себебін көрсетумен уақыт аралық жауап береді. Уақыт аралық жауапта арыз берушіге уәкілетті органға арыздың келіп түскеннен кейін 20 күн өтісімен қайта жүгіну қажеттігі хабарланады.
Қағиданың 60 тармағында көрсетілген органдарға ұсыну қажеттілігімен түсіндірілген өтініштер бойынша есеп мәліметтерін ұсынуға жол берілмейді.
Ескерту: 68-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006.09.19 N 52, 2007.08.17 N 33, 2010.01.20 N 3, 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрықтарымен.
69. Комитеттің (аумақтық органның) есепке алу мәліметтерін беру туралы сұрау салуды қарауының нәтижесі жазбаша түрде көрсетіледі.
70. Сотпен тағайындалған жазаны өтеу немесе соттылығын алып тастау деректерін растайтын құжаттар (тағайындалған жазаға байланысты: айыппұлды төлеу туралы түбіртек; түзету мекемесінен босату туралы анықтама; қылмыстық-атқарушылық инспекциясын есептен шығару туралы анықтама) қоса берілуі мүмкін азаматтың жазбаша сұранымы бойынша оған Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 77 және 86-баптарымен сәйкес берілген күніндегі жағдай бойынша соттылығының жоқтығы туралы анықтама беріледі (N 24-қосымша). Анықтама берген қызметкер әліпбилік есептік кәртішкесіне және АЕА ААЖ-не Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің (немесе Қазақ ССР Қылмыстық кодексінің) баптарына сілтеме жасай отырып, соттылығының өтелгені туралы белгі қояды.
Соттылығы бар болған жағдайда соттың шешімін көрсету арқылы соттылығы туралы анықтама беріледі (N 24-1-қосымша).
Адамға қатысты қылмыстық істі қысқарту, сонымен қатар ақталмайтын негіздер бойынша қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы қабылдағыш-бөлгіштердің адамдарды ұстауы жөніндегі мәліметтері анықтамаларда көрсетілмейді.
Ескертпе: Азаматтарға олардың сұранымдары бойынша берілген анықтамалар қылмыстық істің материалдарына, олар бойынша қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы шешім қабылданған, мемлекеттік функцияларды орындауға уәкілетті тұлғаларға және сонымен катар соларға теңестірілген тұлғаларға қатысты арнайы тексерулердің материалдарына тіркелуіне болмайды.

Глава 14. Информационно-справочное обслуживание
физических лиц
Сноска. Название главы в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 17.08.2007 N 33.
68. Информационно-справочное обслуживание физических лиц осуществляется за счет их средств, в порядке, пределах, объемах и в сроки, установленные нормативными правовыми актами по вопросам предоставления платных информационно-справочных услуг.
Информационно-справочное обслуживание физических лиц на безвозмездной основе обеспечивается в срок 7 рабочих дней с момента обращения.
При проведении в отношении заявителя дополнительных проверочных мероприятий (отсутствие в отношении проверяемого лица сведений о принятом по уголовному делу процессуальном решении, сведений об освобождении, о снятии с учета уголовно-исполнительной инспекции, об уплате штрафа и других данных, необходимых для определения погашения судимости, а также снятия с учета и уточнения сведений) территориальный орган в течение 3-х рабочих дней направляет промежуточный ответ заявителю с указанием причин продления срока рассмотрения заявления. В промежуточном ответе заявителю сообщается о необходимости повторного обращения по истечении 20 рабочих дней с момента получения уполномоченным органом заявления.
Представление сведений учетов по обращениям, мотивированным необходимостью их представления органам, указанным в пункте 60 настоящих Правил, не допускается.
Сноска. Пункт 68 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 17.08.2007 N 33; с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 3; от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
69. Результаты рассмотрения обращения о предоставлении сведений учетов Комитета (территориального органа) отражаются в письменной форме.
70. По письменному запросу гражданина, к которому могут быть приложены документы, подтверждающие факт отбытия назначенного судом наказания (в зависимости от назначенного наказания: квитанция об уплате штрафа; справка об освобождении из исправительного учреждения; справка о снятии с учета уголовно-исполнительной инспекции) или снятия судимости, ему выдается справка об отсутствии судимости по состоянию на день выдачи, в соответствии со статьями 77 и 86 Уголовного кодекса Республики Казахстан (приложение N 24). В алфавитной учетной карточке и в АИС СУ сотрудником, выдавшим справку, производится отметка о погашении судимости со ссылкой на статьи Уголовного кодекса Республики Казахстан (или Уголовного кодекса Казахской ССР).
В случае наличия судимости выдается справка о судимости с указанием решения суда (приложение N 24-1).
Сведения о задержании лица приемником-распределителем, о прекращении уголовного дела в отношении лица, а также об отказе в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям, в справках не указываются.
Примечание: Справки, выданные гражданам по их запросам, не могут быть приобщены к материалам уголовного дела, к материалам, по которым принято решение об отказе в возбуждении уголовного дела и специальных проверок в отношении лиц, уполномоченных на выполнение государственных функций, а также лиц, приравненных к ним.

Ескерту. 70-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2007.08.17 N 33, өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2010.01.20 N 3, 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрықтарымен.
71. Жүгінулерді қабылдау, сонымен қатар жүгінушіге қатысты есепке алу мәліметтерін беру жүгінуші жеке басын анықтайтын құжатты ұсынған жағдайда беріледі, оның көшірмесі сұратып алу қағазына тігіледі. Тегін, атын, әкесінің атын, туған күнін өзгерткен адамдар бұрынғы анкеталық мәліметтерін де көрсетеді.
Сұрау салу өтініште көрсетілген сауалнамалық деректердің оның тұлғасын растайтын құжаттағы мәліметтерге сәйкестігін тексергеннен соң қабылданады, бұл туралы аумақтық органның қызметкері тиісті белгі соғып, оған қолын қойып, растайды.
Ескерту. 71-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2010.01.20 N 3 Бұйрығымен.
72. Аумақтық орган бастығының шешімі бойынша есептік мәліметтер басқа тұлғаға, егер ол мәліметтер берілетін тұлға берген нотариалдық түрде расталған жазбаша сенім хат көрсетсе, беріледі. Сенім хат аумақтық органға тапсырылады.
73. Іздеу жарияланған тұлғалар жөніндегі мәліметтер азаматтардың сұрау салуы бойынша берілмейді.
Өтініш берушінің іздеуде екендігі туралы мәліметтер анықталса, аумақтық орган дереу, ішкі істердің аумақтық органына оны ұстау жөнінде шаралар қолдануы үшін хабарлауы қажет.
74. Сұрау салуға қосылған сот үкімі бойынша тағайындалған жазаның соттылығының жойылуы мен алынуы туралы құжаттарды (олардың нотариалды түрде расталған көшірмелері) аумақтық органдар есепте бар ақпаратты берілген мәліметтермен толықтырып, орталықтандырылған есепке алу мәліметтерін түзету үшін жолдауға құқылы.
Осы аталған жағдайда есепке алу бойынша тексеру нәтижелері туралы ақпарат толықтырылған түрде көрсетілуі қажет.
Ескерту: 74-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 19 қыркүйектегі N 52 бұйрығымен.
75. Азаматтардың сұранымдарын тіркеу прокуратура органдарында белгіленген тәртіптегі іс жүргізуге сәйкес жүзеге асырылады.
Соттылығының барлығы (жоқтығы) туралы жеке тұлғалардың сұранымдары бойынша хат алмасу материалдары 5 жыл өткеннен кейін "Комитет Төрағасының 2004 жылғы 8 қаңтардағы N 1-н/қ бұйрығымен бекітілген" Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің қызметінде сақтау мерзімдерін көрсету арқылы құрылатын құжаттар тізбесі" 71-бабының талаптарына сәйкес акт бойынша жойылады.
Ескерту: 75-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2007.08.17. N 33 Бұйрығымен.

Сноска. Пункт 70 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 17.08.2007 N 33; с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 3; от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
71. Прием обращения, а также выдача имеющихся в отношении обратившегося лица, сведений учетов осуществляются по предъявлению заявителем документа, удостоверяющего его личность, копия которого прилагается к запросу. Лицами, изменявшими фамилию, имя, отчество, дату рождения указываются и прежние анкетные данные.
Обращение принимается к рассмотрению после проверки соответствия анкетных данных, указанных в заявлении, сведениям документа, удостоверяющего личность заявителя, о чем сотрудником территориального органа в заявлении производится соответствующая запись, удостоверяемая личной подписью.
Сноска. Пункт 71 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 3.
72. По решению начальника территориального органа, сведения учетов могут быть предоставлены другому лицу на основании нотариально заверенной письменной доверенности, выданной лицом, в отношении которого выдаются сведения. Доверенность сдается в территориальный орган.
73. Сведения о лицах, объявленных в розыск, по запросам граждан не представляются.
При установлении сведений о нахождении заявителя в розыске надлежит незамедлительно информировать территориальный орган внутренних дел для принятия мер к его задержанию.
74. На основании приложенных к запросу документов (их нотариально заверенных копий) об отбытии назначенного по приговору суда наказания, снятии судимости, территориальный орган вправе дополнить имеющуюся в учете информацию данными сведениями с последующим направлением материалов для корректировки сведений централизованных учетов.
В указанном случае информация о результатах проверки по учетам подлежит отражению в дополненном виде.
Сноска. В пункт 74 внесены изменения   приказом Генерального Прокурора РК от 19 сентября 2006 года N 52 .
75. Регистрация запросов граждан осуществляется в соответствии с установленным порядком ведения делопроизводства в органах прокуратуры.
Материалы переписки по запросам физических лиц о наличии (отсутствии) судимости по истечении 5 лет уничтожаются по акту, в соответствии с требованиями статьи 71 "Перечня документов, образующихся в деятельности Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, его территориальных и приравненных к ним органов, с указанием сроков хранения", утвержденного приказом Председателя Комитета N 1-о/д от 8 января 2004 года.
Сноска. Пункт в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 17 августа 2007 года N 33.

75-1. Соттылығының бар-жоғы туралы анықтаманы беру туралы жүгінулерді қабылдау Халыққа қызмет көрсету орталығымен де іске асырылады (ХҚО).
Анықтаманы ХҚО арқылы алу тәртібі Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеуге алу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінің 2009 жылғы 10 наурыздағы № 45 және Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің 2009 жылғы 13 наурыздағы № 41 бірлескен бұйрықтармен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінің Тіркеуге алу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінің халыққа қызмет көрсету орталықтарының және Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің аумақтық басқармаларымен өзара әрекеттесулері ережелерінде реттелген.
Ескерту. 75-1-тармақпен толықтырылды - Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2010.01.20 N 3 Бұйрығымен.
76. Адвокаттар адамдарға заңдық көмек көрсеткен кезде аталған тұлғаларға қатысты мәліметтерді аумақтық органға нақты іске қатысқанын растайтын құжат көшірмесін (ордерлер, келісімдер тергеу (анықтау) немесе сот органдарының хат түріндегі растауы) ұсына отырып, хат түрінде жүгіну арқылы есепке алу мәліметтерін талап етеді.
Адвокаттарға есепке алу мәліметтері соттылықтың өтелуіне немесе алынуына немесе қылмыстық қудалаудың тоқтатылу негізіне қарамастан, ақпараттық есепке алу құжаттарының сақталу мерзіміне (Ережеге қоса берілген № 10 қосымша) сәйкес ұсынылады.
Ескерту. 70-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
15-тарау. Азаматтарға қатысты тексеру іс-шараларын жүзеге
асыруға өкілетті мемлекеттік және өзге де органдар мен
ұйымдарға ақпараттық-анықтамалық есеп мәліметтерін ұсыну
Ескерту: 15-тараудың атауы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2007.08.17. N 33 Бұйрығымен.
77. Азаматтарға қатысты тексеру іс-шараларын жүзеге асыруға Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерімен өкілеттік берілген осы Қағиданың 60-тармағында көрсетілген мемлекеттік, өзге де органдар және органдар қатарына кірмейтін ұйымдар есепте бар мәліметтерді талап ету бланкілерінде тегін негізде талап етеді.
Сұраулар (талаптар) пошта байланысымен немесе қолма қол ілеспе хаттармен және тексерілген адамдар тізімінің қосымшасымен Комитеттің аумақтық органдарына жолдауға жатады.
Талаптарды жіберу кезінде ілеспе хатта оларға азаматтарды тексеруді жүзеге асыру құқығы берілген нормативтік құқықтық актіге сілтеме беріледі.

75-1. Прием обращений о выдаче справки об отсутствии (наличии) судимости может осуществляться через Центры обслуживания населения (ЦОНы).
Порядок получения справок через ЦОНы регламентированы в Правилах взаимодействия между центрами обслуживания населения Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан и территориальными управлениями Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, утвержденных совместным приказом Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан от 10 марта 2009 года № 45 и Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан от 13 марта 2009 года № 41.
Сноска. Правила дополнены пунктом 75-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 3.
76. Защитники при оказании лицам юридической помощи истребуют сведения учетов в отношении данных лиц путем письменного обращения в территориальный орган с представлением копии документа, удостоверяющего его участие в конкретном деле (ордера, договора, письменного подтверждения органа следствия (дознания) или суда).
Защитникам сведения учетов предоставляются в соответствии со сроками хранения информационных учетных документов (приложение № 10 к Правилам), независимо от погашения или снятия судимости или основания прекращения уголовного преследования.
Сноска. Пункт 76 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 15. Представление сведений информационно-справочных учетов государственным и иным органам и организациям, уполномоченным на осуществление проверочных мероприятий в отношении граждан
Сноска. Название главы в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 17.08.2007 N 33.
77. Государственные и иные органы и организации, не входящие в число органов, указанных в пункте 60 настоящих Правил, уполномоченные  нормативными правовыми актами Республики Казахстан на осуществление проверочных мероприятий в отношении граждан, истребуют имеющиеся на учете сведения на бланках требований на безвозмездной основе.
Запросы (требования) подлежат направлению в территориальные органы Комитета почтовой связью или нарочно с сопроводительными письмами и приложением списков проверяемых лиц.
При направлении требований ими в сопроводительном письме делается ссылка на нормативный правовой акт, наделяющий их правом осуществления проверок граждан.

Мұндай жағдайда, тектері бойынша есепке алу мәліметтері, соттылығын өтеуге не алуға немесе қылмыстық қудалауды қысқарту негізіне байланыссыз ақпараттық есепке алу құжаттарын сақтау мерзімдеріне сәйкес (N 10 қосымша), тексеру іс-шараларын жүзеге асыруға өкілетті органдар мен ұйымдарға ұсынылады. Сұранымдар 10 күнтізбелік күннің ішінде орындалады.
Егер талаптың 7-деректемесінде тексеруге жұмысқа орналасу негіз болса (құқық қорғау қызметіне орналасуды есептемегенде), тегі бойынша есепке алу мәліметтері Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 77-бабын ескере отырып, ұсынылады.
Ескертпе:
1) Осы Қағиданың 60 және 77-тармақтарында көрсетілген органдардың санатына кірмейтін заңды тұлғалардың мәліметтерді талап етуі осы Қағиданың 72-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
2) Мемлекеттік қызметшілерге, мемлекеттік қызметке орналасуға үміткер тұлғаларға (соларға теңестірілгендерге) қатысты мәліметтерді талап ету сыбайлас жемқорлық және әкімшілік құқық бұзушылық жасаған тұлғалардың есебін жүргізуді регламенттейтін нормативтік құқықтық актілердің негізінде жүзеге асырылады.
3) Талап ету бланкілерінде рәсімделген өзге мекемелердің, ұйымдардың және азаматтардың сұранымдары тексеруге жатпайды және орындаусыз, себептерін және есепке алуға жүгіну тәртібін түсіндіру арқылы бастамашыларға қайтарылады.
Ескерту. 77-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2007.08.17 N 33 Бұйрығымен, өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
78. Тексерілуге жататын тұлға жөніндегі ақпаратты-анықтамалық есепке алу мәліметтері талаптың сыртында көрсетіледі. Анықтамада есепке алу бойынша тексерудің мезгілі, сұрау салуды орындаған аумақтық орган қызметкерінің тегі немесе оның нөмірлі мөртаңбасы көрсетіледі.
Ақпаратты-анықтамалық картотекаларда тексерілуші жөнінде қозғалған қылмыстық іс бойынша процессуалдық шешім туралы мәлімет жоқ болса, анықтамада қылмыстық іс қозғалған фактісі көрсетілуі қажет.
Егер дактилоскопиялық есепке алу мәліметтері бойынша тексерілуші тұлғаның соттылығы басқа сауалнамалық деректерімен болғаны анықталса, аумақтық органдар тексеру бастамашысына (N19-қосымша) тиісті анықтама береді, ал белгісіз мәйіттің тұлғасы анықталған жағдайда - хаттама (N20-қосымша) беріледі.
Тексерілуші тұлға жөнінде есептік мәліметтер жоқ болса, онда талаптың сыртына тиісті ақпарат көрсетіліп, мөртаңба басылады, тексерудің мерзімі және оны жүргізуші қызметкердің тегі (нөмірлі мөртаңбасы) қойылады. Тізімде көрсетілген тексерілуші тұлға жөнінде мәліметтер бар болса, онда тізімнің сыртқы жағына тиісті белгі қойылады.
Тегі бойынша есепке алуда тексерілуші тұлға жөніндегі мәліметтер басқа сауалнамалық деректер бойынша екені анықталса, талапта тексерумен анықталған сауалнамалық деректері мен ол туралы бар мәліметтер көрсетіледі.
Аталған талаптар, онда көрсетілген мәліметтердің тексерілуші тұлғаға қатысты екендігін сұрау салу бастамашылары өзге көздер (үкімдердің көшірмелері, дактилоскопиялық ұқсастандыру) арқылы бекіткен соң ғана, тексеру материалдарына тігіледі.

В этом случае, сведения пофамильного учета предоставляются органам и организациям, уполномоченным на осуществление проверочных мероприятий, в соответствии со сроками хранения информационных учетных документов (приложение N 10), независимо от погашения или снятия судимости или основания прекращения уголовного преследования. Запросы исполняются в течение 10 календарных дней.
Если в реквизите 7 требования отражено, что основанием проверки является поступление на работу (за исключением поступления на правоохранительную службу), то сведения пофамильного учета предоставляются с учетом статьи 77 Уголовного кодекса Республики Казахстан.
Примечание:
1) Истребование сведений юридическими лицами, не подпадающими под категорию органов, указанных в пунктах 60 и 77 настоящих Правил, осуществляется в соответствии с пунктом 72 настоящих Правил.
2) Истребование сведений в отношении государственных служащих, лиц, претендующих на поступление на государственную службу (приравненных к ним), осуществляется на основании нормативных правовых актов, регламентирующих ведение учета лиц, совершивших коррупционные и административные правонарушения.
3) Запросы иных учреждений, организаций и граждан, оформленные на бланках требований, проверке не подлежат и возвращаются инициаторам без исполнения, с разъяснением причин и порядка обращения к учетам.
Сноска. Пункт 77 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 17.08.2007 N 33; с изменениями, внесенными приказом Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
78. Сведения информационно-справочных учетов в отношении лица, подвергнутого проверке, отражаются на обратной стороне требования, указывается дата проверки по учетам, фамилия сотрудника территориального органа, исполнившего запрос, или его номерной штамп.
В случае отсутствия в информационно-справочных картотеках сведений о процессуальном решении по уголовному делу, возбужденному в отношении проверяемого лица, в требовании подлежит отражению факт возбуждения уголовного дела.
В случае установления сведений дактилоскопического учета о судимости проверяемого лица под другими анкетными данными, территориальный орган представляет инициатору проверки соответствующую справку (приложение N 19), а при установлении личности неопознанного трупа - протокол (приложение N 20).
В случае отсутствия в учетах сведений в отношении проверяемого лица на обратной стороне требования проставляется штемпель с соответствующей информацией, указываются дата проверки и фамилия сотрудника (номерной штамп), ее производившего. При наличии сведений на проверяемое лицо из списка, на оборотной стороне списка делается соответствующая отметка.
В случае выявления на пофамильном учете в отношении проверяемого лица сведений под другими анкетными данными, в требовании указываются установленные проверкой анкетные данные и имеющиеся о нем сведения.
Указанные требования приобщаются к материалам проверки только после подтверждения инициаторами запросов с помощью иных источников (копиями приговоров, дактилоскопической идентификацией), что содержащиеся в них сведения относятся к лицу, подвергнутому проверке.

79. Жазаны өтеу жерінде өлгендер туралы мәліметтер ақпараттық есепке алу құжаттарын тегі бойынша және дактилоскопиялық картотекаларда (10-қосымша) сақтау мерзімі тізімдемесінің 2-тармағымен қаралған сақталу мерзіміне сәйкес беріледі.
Осы көрсетілген мерзімдер өткен соң, жазасын өтеу жерінде өлгендер жөнінде есептік мәліметтер мемлекеттік органдардың мұрағаттарының сұрау салуы бойынша немесе осындай азаматтардың тағдырын анықтауға байланысты туыстарының сұрау салулары (өтініштері) бойынша беріледі.
Ескерту: 79-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 19 қыркүйектегі  N 52 бұйрығымен.
80. Сайлау комиссияларының сұрау салулары қолданыстағы заңнамаға сәйкес орындалады.
4-бөлім. Іздеуді есепке алу 16-тарау. Анықтау, тергеу немесе сот және жазасын
өтеуден жасырынған тұлғаларды есепке алу
Ескерту: 16-тараудың атауы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 19 қыркүйектегі  N 52 бұйрығымен.
81. Есепке алу объектілері болып анықтаудан, тергеуден, соттан немесе жазасын өтеуден жасырынған тұлғалар саналады.
Тұлғаны іздеу бір іздестіру ісі бойынша жүзеге асырылады. Бір тұлғаға қатысты жедел-іздестіру қызметін жүзеге асыруға өкілетті екі және одан да көп органдармен іздестіру ісін жүргізу туралы қаулы шығарылған жағдайда, есепте бір ғана іс қалдырылады, ал қалған істер бойынша материалдар оған біріктіріледі. Сонымен қатар, оларды жүргізу туралы қаулылардың күші жойылады.
Келешекте жедел-іздестіру іс-шараларын жүзеге асыратын органды белгілеу жоғары тұрған ведомствоның тікелей бақылауында болады.
Ескерту: 81-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2007.08.17.  N 33 Бұйрығымен.
82. Есептік құжаттар нысандары болып саналатындар:
1) іздестіру кәртішкесі;
2) мемлекетаралық іздеу жариялау туралы қаулы;
3) іздеуді қысқарту туралы қаулы (Ережеге қоса берілген № 28-қосымша);
Есепке алу құжаттарына іздестіру ісін бастау туралы қаулыны бекіткен лауазымды тұлға қол қойып, келесі күннен кешіктірмей прокурордың келісімін алу үшін Комитеттің аумақты органына тіркеуге ұсынылады.
Іздеу ісін жүргізу туралы келісімді прокурор іздеу ісін жүргізу туралы қаулыға елтаңбалық мөрмен басылған жазбаша рұқсат қағазымен білдіреді.
Комитеттің аумақтық органында анықтау, тергеуден жасырылған адамдарға қатысты іздестіру материалдарын (соттан және жазасын өтеуден жасырылған адамдарға қатысты іздестіру істерінен басқа) есепке қоймас бұрын, іздестіруді жүзеге асыратын органдар іздестіру ісінің материалдарын оны жүргізу заңдылығын зерделеу үшін қадағалаушы прокурорға ұсынады. Комитеттің аумақтық органы іздестіру ісін бастау туралы шешімімен, прокурордың келісімі (жазбаша бұрыштама мен қол қою түріндегі) бойынша іздестіру нөмірін береді.
Іздестіру істерін тіркеу аумақтық органдардың (әскери және көліктік аумақтық органдарды қоса) іздестіру істерін тіркеу журналында (Ережеге қоса берілген № 25-қосымша) аудандық және оларға теңестірілген прокуратураларда орналасқан статистиканы қалыптастыру топтарының қызметкерлері, облыстық аумақтық органдар (әскери және көліктік аумақтық органдарды қоса) жүргізеді.
Аумақтық органдарда (әскери және көліктік аумақтық органдарды қоса) іздестіру істерін тіркеуді есепке алу мақсатында, бақылау журналы жүргізіледі.
Аудандық және оған теңестірілген прокуратураға көшірілген Комитеттің аумақтық органының қызметкері есепке алу құжаттарының толыққанды және сапалы толтырылуын тексергеннен кейін, бір жұмыс күнінің ішінде АЕА ААЖ енгізілуін қамтамасыз етеді және түскен кезінен бастап 5 жұмыс күнінің ішінде Комитеттің аумақтық органына ұсынады. Комитеттің аумақтық органы АЕА ААЖ енгізілген мәліметтердің растығын тексереді.
Комитетке іздестіру карточкалары мемлекетаралық іздеуге жарияланған адамдарға ғана, мемлекетаралық іздеуге жариялау туралы қаулымен қатар жолданады.
Мемлекетаралық іздеуге адамды дереу жариялаған жағдайда, іздестіру карточкасының және мемлекетаралық іздеуге жариялау туралы қаулысының оң жақ бұрышына «Шұғыл» белгісі қойылады.
«Шұғыл» белгісі қойылған ақпараттық есепке алу құжаттары түскен кезінен бастап Комитетке бір жұмыс күнінің ішінде жолданады.

79. Сведения о лицах, умерших в местах отбывания наказания, выдаются согласно срокам хранения, предусмотренным пунктом 2 Перечня сроков хранения информационных учетных документов в пофамильных и дактилоскопических картотеках (приложение N 10).
По истечении указанных сроков, сведения учета в отношении умерших лиц в местах отбывания наказания представляются по запросам архивов государственных органов, а также запросам (заявлениям) родственников, связанным с установлением судьбы таких граждан.
Сноска. В пункт 79 внесены изменения   приказом Генерального Прокурора РК от 19 сентября 2006 года  N 52 .
80. Требования, представленные избирательными комиссиями, подлежат исполнению в соответствии с действующим законодательством.
Раздел 4.
Розыскные учеты Глава 16 Учет лиц, скрывшихся от органов дознания,
следствия или суда и отбытия наказания
Сноска. В заголовок главы 16 внесены изменения   приказом Генерального Прокурора РК от 19 сентября 2006 года N 52.
81. Объектами учета являются лица, скрывшиеся от дознания, следствия, суда и отбытия наказания.
Розыск лица осуществляется по одному розыскному делу. В случае вынесения постановления о заведении розыскного дела в отношении одного лица двумя и более органами, уполномоченными на осуществление оперативно-розыскной деятельности, оставлению на учете подлежит одно дело, а материалы по остальным делам объединяются с ним. При этом, постановления об их заведении подлежат отмене.
Определение органа, которым в дальнейшем будут осуществляться оперативно-розыскные мероприятия, находится в непосредственном ведении вышестоящего ведомства.
Сноска.  Пункт 81 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 17 августа 2007 года  N 33 .
82. Формами учетных документов являются:
1) розыскная карточка;
2) постановление об объявлении межгосударственного розыска;
3) постановление о прекращении розыска;
4) статистическая карточка на разыскиваемого (приложение № 28 к Правилам).
Учетные документы подписываются должностным лицом, утвердившим постановление о заведении розыскного дела и представляются для регистрации в территориальный орган Комитета, не позднее следующего рабочего дня после получения согласия прокурора.
Согласие о заведении розыскного дела прокурор выражает письменной резолюцией, заверенной гербовой печатью на постановлении о заведении розыскного дела.
Перед постановкой на учет в территориальном органе Комитета, розыскного материала в отношении лиц, скрывшихся от дознания, следствия (за исключением розыскных дел в отношении лиц, скрывшихся от суда и отбытия наказания), органы, осуществляющие розыск, представляют надзирающему прокурору материалы розыскного дела для изучения законности его заведения. С согласия прокурора (выраженного письменной резолюцией и датой подписания) с решением о заведении розыскного дела, территориальный орган Комитета присваивает розыскной номер.
Регистрация розыскных дел производится сотрудниками территориальных органов, включая военного и транспортных территориальных, дислоцированными в районных и приравненных к ним прокуратурах, в территориальном органе области, включая военного и транспортных территориальных, в журнале регистрации розыскных дел (приложение № 25 к Правилам).
Территориальным органом, включая военного и транспортного территориального, в целях учета ведется контрольный журнал регистрации розыскных дел.
Учетные документы сотрудник территориального органа Комитета, дислоцированный в районной и приравненной к ней прокуратуре, после проверки полноты и качества заполнения, в течение 1 рабочего дня осуществляет ввод в АИС СУ и в течение 5 рабочих дней с момента поступления представляет в территориальный орган Комитета. Территориальный орган Комитета проверяет достоверность сведений введенных в АИС СУ.
Розыскные карточки направляются в Комитет только на лиц, объявленных в межгосударственный розыск, одновременно с постановлением об объявлении межгосударственного розыска.
В случае незамедлительного объявления лица в межгосударственный розыск, в правом углу розыскной карточки и постановления об объявлении межгосударственного розыска ставить отметку "Немедленно".
Информационные учетные документы с пометкой "Немедленно" направляются в Комитет в течение одного рабочего дня с момента поступления.

Ескерту. 82-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
83. Комитеттің аумақтық органдары есепке алу құжаттарының уақытылы және толық ұсынылуын қамтамасыз ету мақсатында ББСЖ ААЖ деректерінің АЕА ААЖ деректерімен ҚР ҚІЖК 50-бабының 2-тармағы және 304-бабының 3-тармағы бойынша тоқтатылған қылмыстық істердің қылмыстық қудалау органдарының аудандық, облыстық және соларға теңестірілген звеноларының іздестіру ісін бастау туралы мәліметтерімен салыстыруды ай сайын 15 күнге дейін жүргізеді.
Комитеттің аумақтық органдары сот іздеуге жариялаған адамдар туралы қылмыстық қудалау органдарының аумандық, облыстық және соларға теңестірілген звеноларының іздестіру ісін бастау туралы мәліметтеріне тоқсан сайын салыстыру жүргізеді. Салыстыру нәтижесі бір данада құрастырылатын актімен рәсімделіп, оған Комитеттің аумақтық органының бастығы қол қояды.
Комитеттің аумақтық органдары анықталған үйлеспеушіліктер бойынша прокурорлық ықпал ету шараларын қабылдайды.
Ескерту. 83-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
83-1. Комитеттің аумақтық органы ай сайын 10 күнге дейін Ішкі істер министрлігінің және Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігінің (қаржы полициясы) ведомстволық нұсқаулықтарында көзделген мерзімдерге сәйкес мемлекетаралық іздеуге жариялануы тиіс іздестірілетін адамдар туралы қадағалаушы прокурорға ақпаратты жолдайды.
Ескерту. Қағида 83-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
84. Іздестіру істерін тіркеуге тапсырған кезде есептік құжаттардың барлығы тексеріледі. Іздестіру ісін ашуға негіз бола алатындар:
1) айыпталушыны, сотталғанды және басқа санаттағы іздестірілуші тұлғаларға іздеу жариялау туралы тергеушінің, анықтау органының, прокурордың және соттың қаулысы;
2) алып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен;
3) алып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен;
4) алып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
Тұлғаға іздеу жариялау туралы сот қаулысы (ұйғарымы) қылмыстық іспен бір мезгілде сот арқылы оның заңды күшке енгенінен кейін бір жұмыс күні ішінде қадағалаушы прокурорға жолданады.
Қадағалаушы прокурор тұлғаға іздеу жариялау туралы сот қаулысын (ұйғарымын) іздеу жүргізу тапсырылған органға 3 тәулік ішінде, ал тұлғаға іздеу жариялау туралы прокурордың қаулысын - шығарылғанынан кейін бір жұмыс күні ішінде жолдайды.
Қадағалаушы прокурор іздестіру істерін бастау заңдылығына тексеруді прокуратураға түскен кезінен бастап 3 тәуліктің ішінде жүргізеді.

Сноска. Пункт 82 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
83. С целью обеспечения своевременного и полного представления учетных документов, территориальный орган Комитета, проводит ежемесячно до 15 числа сверку данных АИС ЕУСС с данными АИС СУ по уголовным делам, приостановленным по пункту 2 статьи 50 и пункту 3 статьи 304 УПК РК, со сведениями о заведении розыскных дел органами уголовного преследования районного, областного и приравненного к ним звена.
Территориальными органами Комитета ежеквартально проводится сверка сведений о заведении розыскных дел органами уголовного преследования районного, областного и приравненного звена о лицах, объявленных судами в розыск. Результаты сверки оформляются актом, который составляется в одном экземпляре и подписывается начальником территориального органа Комитета.
По выявленным расхождениям территориальным органом Комитета принимаются меры прокурорского реагирования.
Сноска. Пункт 83 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
83-1. Территориальный орган Комитета, ежемесячно до 10 числа, направляют информацию надзирающему прокурору о разыскиваемых лицах, подлежащих объявлению в межгосударственный розыск, согласно срокам, предусмотренным ведомственными инструкциями Министерства внутренних дел и Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции).
Сноска. Правила дополнены пунктом 83-1 в соответствии с приказом Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
84. При представлении розыскных дел для регистрации проверяется наличие учетных документов. Основанием для заведения розыскного дела является:
1) постановление следователя, органа дознания, прокурора и суда об объявлении розыска обвиняемого, осужденного и других категорий разыскиваемых лиц;
2) исключен приказом Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
3) исключен приказом Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
4) исключен приказом Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Постановление (определение) суда об объявлении розыска лица одновременно с уголовным делом направляется судом надзирающему прокурору в течение одного рабочего дня после вступления его в законную силу.
Надзирающий прокурор постановление (определение) суда об объявлении розыска лица направляет в орган, которому поручается ведение розыска, в течение 3-х суток, а постановление прокурора об объявлении розыска лица - в течение одного рабочего дня с момента вынесения.
Надзирающим прокурором осуществляется проверка законности заведения розыскных дел в течение 3-х суток с момента их поступления в прокуратуру.

Ескерту. 84-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006.09.19 N 52, 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрықтарымен.
85. Тіркеу үшін тергеу немесе анықтау органдарынан жасырынған адамға қатысты іздестіру ісі ұсынылады, оған:
1) қылмыстық істі қозғау туралы қаулы;
2) айыпталушы ретінде тарту туралы қаулы;
3) айыпталушыны іздестіруге байланысты қылмыстық іс бойынша өндірісті тоқтату туралы қаулы, егер ол шығарылған болса;
4) айыпталушыға қатысты іздестіруге жариялау туралы қаулы;
5) бұлтартпау шарасын таңдау туралы қаулы;
6) тексеру ескілігі кем дегенде бір ай болатын соттылықтың болуына (болмауына) талап;
7) төлқұжат, не болмаса жеке куәліктің көшірмесі, аталған құжаттар болмаған жағдайда, келесі құжаттар көшірмесі: шетелдік азаматтың Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты, азаматтығы жоқ тұлғаның кәулігі, жүргізуші куәлігі, әскери билет, туу туралы куәлік (он алты жасқа толмаған адам үшін), Ф-1 өтініші, туу туралы актілік жазбалар жатады. Аталған құжаттар болмаған жағдайда, адамға іздеу жариялау туралы шешімді қабылдаған орган іздестіріліп жатқан адамның тегін, атын, әкесінің атын, туған күні мен жерін анықтау туралы анықтама құрастырылады, оған бірінші басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға қол қойып, орган мөрімен бекітіледі.
Сотталушыны (сотталған) іздеуге жариялау туралы сот қаулы (ұйғарым) шығарған жағдайда, жоғарыда аталған іс-әрекеттерді іздестіру бөлімшелері соттан және жазасын өтеуден жасырынған тұлғаға қатысты сәйкес іс жүргізу құжатын соттан алғаннан кейін жүзеге асырады. Тіркеу үшін іздестіру ісі ұсынылады, оған:
1) айыпталушыға қатысты іздеу жариялау туралы сот қаулысы;
2) төлқұжат, не болмаса жеке куәліктің көшірмесі, аталған құжаттар болмаған жағдайда, келесі құжаттар көшірмесі: шетелдік азаматтың Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты, азаматтығы жоқ тұлғаның кәулігі, жүргізуші куәлігі, әскери билет, туу туралы куәлік (он алты жасқа толмаған адам үшін), Ф-1 өтініші, туу туралы актілік жазбалар жатады.
Осы көрсетілген процессуалдық құжаттардың біреуі жоқ болса, есепке алудан бас тартуға және іздестіру ісін қосымша рәсімдеуге қайтаруға негіз болады.
Іздеудегі тұлғалар туралы ақпаратты талап ету тәртібі осы Қағиданың 61-тармағымен реттеледі. Егер айыпталушы Қазақстан Республикасынан тыс жерде жүр деген жорамал болса, ХАБ-не сұрау салу жолданады.

Сноска. Пункт 84 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 19.09.2006 N 52; от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
85. Для регистрации представляется розыскное дело, в отношении лица, скрывшегося от органов следствия или дознания, включающее:
1) постановление о возбуждении уголовного дела;
2) постановление о привлечении в качестве обвиняемого;
3) постановление о приостановлении производства по уголовному делу в связи с розыском обвиняемого, если оно выносилось;
4) постановление об объявлении розыска в отношении обвиняемого;
5) постановление об избрании меры пресечения;
6) копию паспорта либо удостоверения личности, в случае отсутствия указанных документов копию одного из следующих документов: вида на жительство иностранца в Республике Казахстан, удостоверения лица без гражданства, водительского удостоверения, военного билета, свидетельства о рождении (для лица, не достигшего шестнадцатилетнего возраста), заявления Ф-1, актовой записи о рождении гражданина. В случае отсутствия указанных документов органом, принявшим решение об объявлении лица в розыск, составляется справка об установлении фамилии, имени, отчества, даты и места рождения разыскиваемого, которая заверяется подписью первого руководителя либо лица, исполняющего его обязанности и печатью органа.
В случае вынесения судом постановления (определения) об объявлении подсудимого (осужденного) в розыск, вышеизложенные действия осуществляются розыскными подразделениями после получения из суда соответствующего процессуального документа в отношении лица, скрывшегося от суда и отбытия наказания. Для регистрации представляется розыскное дело, включающее:
1) постановление суда об объявлении розыска в отношении обвиняемого;
2) копию паспорта либо удостоверение личности, в случае отсутствия указанных документов копию одного из следующих документов: вида на жительства иностранца в Республике Казахстан, удостоверение лица без гражданства, водительское удостоверение, военного билета, свидетельства о рождении (для лица, не достигшего шестнадцатилетнего возраста), заявления Ф-1, актовой записи о рождении гражданина.
Отсутствие одного из указанных процессуальных документов служит основанием для отказа в принятии на учет и возвращения розыскного дела на дополнительное оформление.
Порядок истребования информации о лицах, находящихся в розыске, регламентируется пунктом 61 настоящих Правил. При наличии оснований полагать о том, что разыскиваемое лицо может находиться за пределами Республики Казахстан, запрос направляется в МИБ.

Ескерту. 85-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006.09.19 N 52, 2007.08.17 N 33, 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрықтарымен.
86. Тергеу, анықтау немесе сот органдарынан жазасын өтеуден жасырынған айыпталушыларды республикалық іздеуге жариялаған кезде жедел-іздеу қызметін жүзеге асыруға уәкілеттті органдардың іздеу бөлімшелері аумақтық органға іздестіру карточкасының 1 данасын және іздестірілуші үшін статистикалық карточканың 1 данасын жолдайды.
Тегі бойынша картотекаға іздестіру карточкасы берілмейді, іздестірілушінің статистикалық карточкасы аумақтық органның іздестіру есебінің картотекасына тапсырылады. Іздестіру карточкасының данасы мемлекетаралық іздестіруге жариялау туралы қаулымен қоса, МАБ одан әрі жіберу үшін Комитетке жолданады.
Комитет іздеудегі тұлғаға арналған іздестіру карточкасын мемлекетаралық іздеу жариялау туралы қаулымен бір мезгілде ХАБ жібереді.
Ескерту. 86-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2006.09.19 N 52 Бұйрығымен, өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2007.08.17 N 33, 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрықтарымен.
87. Мемлекетаралық іздестіруге жариялау туралы қаулыны таңдалған бұлтартпау шарасына қатыссыз, 2 данада жедел-іздестіру қызметін жүзеге асыруға уәкілетті орган құрастырады, аталған дананың бірі Комитеттің аумақтық органына есепке тиісті түзетулер енгізу үшін жолданады.
Комитеттің аумақтық органы мемлекетаралық іздеуге жариялау туралы қаулының түскен кезінен бастап 5 жұмыс күннің ішінде құжаттың дұрыс рәсімделуін, АЕА ААЖ енгізілген мәліметтерді тексеріп, тұлғаны мемлекетаралық іздеуге жариялау туралы есепке тиісті түзетулер енгізгеннен кейін, оны Комитетке іздестіру карточкасымен қоса жолдайды.
Комитет іздестіру карточкасы мен мемлекетаралық іздестіруге жариялау туралы қаулыны РФ ІІМ БАТО-ға жолдайды.
Белгіленген мерзімінен бұрын мемлекетаралық іздестіруге жарияланатын адамдар туралы мәліметтер қолданыстағы байланыс арналары бойынша жедел-іздестіру қызметін жүзеге асыратын орталық орган арқылы РФ ІІМ БАТО-ға жолданады. Аталған адамдар санатына арналған есепке алу құжаттары аумақтық органға Ереженің 82-тармағында көзделген мерзімде есепке қою үшін ұсынылады.
Ескерту. 87-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.

Сноска. Пункт 85 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 19.09.2006 N 52; от 17.08.2007 N 33; от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
86. При объявлении республиканского розыска обвиняемых, скрывшихся от органов следствия, дознания или суда, отбытия наказания, розыскные подразделения органов, уполномоченных на осуществление оперативно-розыскной деятельности, направляют в территориальный орган, 1 экземпляр розыскной карточки и 1 экземпляр статистической карточки на разыскиваемого.
Розыскная карточка в картотеку пофамильного учета не вносится, статистическая карточка на разыскиваемого вносится в картотеку розыскного учета территориального органа. Экземпляр розыскной карточки одновременно с постановлением об объявлении межгосударственного розыска направляется в Комитет, для последующего направления в МИБ.
Комитетом розыскная карточка на разыскиваемого направляется в МИБ одновременно с постановлением об объявлении межгосударственного розыска.
Сноска. Пункт 86 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 19.09.2006 N 52; от 17.08.2007 N 33; от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
87. Постановление об объявлении межгосударственного розыска составляется органами, уполномоченными на осуществление оперативно-розыскной деятельности независимо от избранной меры пресечения, в 2-х экземплярах, один из которых направляется в территориальный орган Комитета, для внесения соответствующей корректировки в учет.
Территориальный орган Комитета, в течение 5 рабочих дней с момента поступления постановления об объявлении межгосударственного розыска, осуществляет проверку правильности оформления документа, сведений введенных в АИС СУ и после внесения соответствующей корректировки в учет об объявлении лица в межгосударственный розыск направляет его с розыскной карточкой в Комитет.
Комитет направляет розыскную карточку и постановление об объявлении межгосударственного розыска в ГИАЦ МВД РФ.
Сведения о лицах, объявляемых в межгосударственный розыск раньше установленного срока, по имеющимся каналам связи направляются в ГИАЦ МВД РФ через центральный орган, осуществляющий оперативно-розыскную деятельность. Учетные документы на данную категорию лиц представляются для постановки на учет в территориальный орган в сроки, предусмотренные пунктом 82 Правил.
Сноска. Пункт 87 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

88. Есептік құжаттардың барлық нысандарын толтыру қылмыстық және іздестіру істері материалдары негізінде жазу машинкасы немесе дербес электронды есептеу машинасы арқылы жүзеге асырылады. Ерекше жағдайларда, құжаттарды толтыру қолмен көк немесе қара сиялармен анық, түзетулерсіз, өшірулерсіз және былғанышсыз жазылады. Бұл жағдайда тегі, аты, әкесінің аты баспа әріптерімен жазылады.
88-1. Есепке алу құжаттарындағы тегін, атын, әкесінің атын, туған күні мен туған жерін түзету төлқұжаты немесе жеке куәлігі көшірмелерінің негізінде Комитетпен, әскери және көліктік аумақтық органдармен қатар, аумақтық органмен жүзеге асырылады, көрсетілген құжаттар болмаған жағдайда мынадай құжаттардың біреуінің көшірмесі: шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға ықтияр хаты, азаматтығы жоқ тұлғаның куәлігі, жүргізуші куәлігі, әскери билет, туу туралы куәлігі (он алты жасқа толмаған тұлғалар үшін), 1-нысанды өтініш, азаматтың туылуы туралы актілік жазбасы, көрсетілген құжаттар болмаған жағдайда тегін, атын, әкесінің атын, іздестірудегі тұлғаның туған күнін және туған жерін белгілеу туралы анықтама құрылып, бірінші басшының немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның қолымен расталып, оған тұлғаға іздеу жариялау туралы шешім қабылдаған органның мөрі басылады.
Ескерту: 88-1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2007.08.17.  N 33 Бұйрығымен.
89. Іздестіру кәртішкелерінде көзделген барлық деректемелер (N3-қосымша) толтырылуы тиіс.
Мемлекетаралық іздеу жариялау туралы қаулыларда төмендегідей мәліметтер міндетті түрде көрсетілуге жатады:
1. оның жасалған уақыты мен орны;
2. қаулыны кім жасаған;
3. қылмыстық істің нөмірі мен оның қозғалған күні;
4. іздестірілуші тұлғаның санаты;
5. іздестірілуші тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты;
6. оның туылған күні, айы, жылы мен жері;
7. ұлты;
8. азаматтығы;
9. жеке басын куәландыратын құжат: жеке куәлік немесе төлқұжат (серия, нөмірі);
10. аталған қылмыс үшін жауаптылықты көздейтін қылмыстық заң (бап, бөлік, тармақ);
11. іздеудің бастамашысы болып саналатын орган;
12. іздестіру ісінің нөмірі мен оның ашылу күні;
13. бас шарасын бұлтартпаудың түрі.
Республикалық және мемлекетаралық іздеуді қысқарту туралы қаулыларда келесі мәліметтер көрсетілуге тиіс:
1. оның жасалған уақыты мен орны;
2. қаулыны кім жасаған;
3. іздеу жариялау мен іздестіру ісін ашу күндері;
4. іздестіру ісінің нөмірі;
5. іздестірілуші тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты;
6.  алынып тасталды ;

88. Заполнение всех форм учетных документов осуществляется на основании материалов уголовного и розыскного дел на печатной машинке или персональной электронной вычислительной машине. Допускается заполнение документов от руки синими или черными чернилами, разборчиво, без помарок, подчисток и исправлений. При этом фамилия, имя, отчество пишутся печатными буквами.
88-1. Корректировка в учетных документах фамилии, имени, отчества, даты и места рождения, осуществляется Комитетом, территориальным органом, включая военный и транспортные территориальные, на основании копии паспорта либо удостоверения личности, в случае отсутствия указанных документов копии одного из следующих документов: вида на жительство иностранца в Республике Казахстан, удостоверения лица без гражданства, водительского удостоверения, военного билета, свидетельства о рождении (для лица, не достигшего шестнадцатилетнего возраста), заявления Ф-1, актовой записи о рождении гражданина, в случае отсутствия указанных документов - справки об установлении фамилии, имени, отчества, даты и места рождения, заверенной подписью первого руководителя, либо лица, исполняющего его обязанности и печатью органа, принявшего решение об объявлении лица в розыск.
Сноска. Глава 16 дополнена пунктом 88-1 приказом Генерального Прокурора РК от 19 сентября 2006 года  N 52 ; пункт в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 17 августа 2007 года  N 33 .
89. В розыскных карточках подлежат заполнению все предусмотренные реквизиты (приложение N 3).
В постановлении об объявлении розыска подлежат обязательному отражению следующие сведения:
1. время и место его составления;
2. кем составлено постановление;
3. номер уголовного дела и дата его возбуждения;
4. категория разыскиваемого лица;
5. фамилия, имя и отчество разыскиваемого лица;
6. число, месяц, год и место его рождения;
7. национальность;
8. гражданство;
9. документ, удостоверяющий личность: удостоверение личности или паспорт (серия, номер);
10. уголовный закон (статья, часть, пункт), предусматривающий ответственность за данное преступление;
11. орган, являющийся инициатором розыска;
12. номер розыскного дела и дата его заведения;
13. вид меры пресечения.
В постановлениях о прекращении республиканского и межгосударственного розыска должны быть указаны следующие сведения:
1. время и место его составления;
2. кем составлено постановление;
3. даты объявления розыска и заведения розыскного дела;
4. номер розыскного дела;
5. фамилия, имя, отчество разыскиваемого лица;
6.  (исключен   приказом Генерального Прокурора РК от 19 сентября 2006 года  N 52 ).

7.  алынып тасталды ;
8. азаматтығы;
9. анықталды немесе ұсталды, күні, қай аумақта (республика, өлке, облыс, қала, аудан, елді мекен);
10. анықтаған немесе ұстаған орган;
11. іздеуді қысқартудың негізі;
12. бұлтартпау шарасы;
13. тұлғаны анықтау жөніндегі істің нөмірі;
14. тұлғаны анықтау жөніндегі істің ашылу күні.
Ескерту: 89-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 19 қыркүйектегі  N 52 бұйрығымен.
89-1. Осы Қағиданың 89-тармағымен қаралған мәліметтер болмаса, немесе көрсетілген мәліметтер есепке алынған мәліметтермен сәйкес келмесе, лауазымды тұлғалардың қолдары, басылған мөрлер болмаса, немесе мөр таңбасы толық басылмаса, ақпараттық есепке алу құжаттары есепке алынусыз тиісті ресімделуі үшін қайтарылады.
Басқа әрекет бойынша есепте тұрған ізделушіні есепке алу үшін ұсынылған ақпараттық есепке алу құжаттары бұрынғы іздеу бастамашысы туралы, іздеу ісінің нөмірі және жүргізілген күні туралы мәліметтерді хабарлаумен,  іздеу істерінің материалдарын біріктіру және іздеу жүргізетін органды анықтау жөніндегі мәселені шешу үшін іздеу бастамашысына қайтарылуы тиіс.
Ескерту: 89-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 19 қыркүйектегі  N 52 бұйрығымен.
89-2. Ізделушімен аты-жөндерінің өзгертілуі жағдайында, іздеуді жүзеге асырушы орган оны әскери және көліктік аумақтық органдармен қатар, аумақтық органға анықталған күннен бастап 3 жұмыс күнінің ішінде хабарлайды, және осы Қағиданың 86-тармағымен қаралған тәртіпте іздеу кәртішкелерін ұсынады, сондай-ақ, егер ізделуші мемлекетаралық іздеуге жарияланған болса - ізделушінің кейінгі аты-жөндері бойынша есепке алынуы үшін осы Қағиданың 87-тармағымен қаралған тәртіпте мемлекетаралық іздеу жариялау туралы қаулылар ұсынылады. Есепке алу кезінде әрбір текке ізделушінің басқа тектері бойынша белгі қойылады.
Ескерту: 89-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 2006.09.19.  N 52 , өзгерту енгізілді - 2007.08.17 N 33Бұйрықтарымен.
90. Аумақтық орган мемлекетаралық іздеу жариялау туралы қаулы келіп түскен соң, іздестірілуші тұлғаны міндетті түрде ататегілік есепке алу бойынша тексереді де, анықталған деректерді қаулының сыртында көрсетеді.
Бірнеше рет соттылығы бар тұлға жөнінде соңғы соттылығы туралы мәліметтер және одан босатылу негіздері мен күні көрсетіледі.

7.  (исключен   приказом Генерального Прокурора РК от 19 сентября 2006 года  N 52 ).
8. гражданство;
9. установлено или задержано, дата, на какой территории (республика, край, область, город, район, населенный пункт);
10. орган, установивший или задержавший;
11. основание прекращения розыска;
12. мера пресечения;
13. номер дела по установлению личности;
14. дата заведения дела по установлению личности.
Сноска. В пункт 89 внесены изменения   приказом Генерального Прокурора РК от 19 сентября 2006 года  N 52 .
89-1. Отсутствие сведений, предусмотренных пунктом 89 настоящих Правил, либо несовпадение указанных сведений с имеющимися на учете данными, отсутствие предусмотренных подписей должностных лиц, печатей либо неполный оттиск печати, служат основанием для возвращения информационных учетных документов для надлежащего оформления без постановки на учет.
Представленные информационные учетные документы для постановки на учет разыскиваемого, уже состоящего на учете по другому деянию, подлежат возврату инициатору розыска с сообщением сведений о предыдущем инициаторе розыска, номере и дате заведения розыскного дела для решения вопроса об объединении материалов розыскных дел и определении органа, который должен будет вести розыск.
Сноска. Глава 16 дополнена пунктом 89-1   приказом Генерального Прокурора РК от 19 сентября 2006 года  N 52 .
89-2. В случае изменения разыскиваемым фамилии, имени, отчества, орган, осуществляющий розыск, сообщает об этом в территориальный орган, включая военный и транспортные территориальные, в течение 3-х рабочих дней со дня обнаружения и представляет в порядке, предусмотренном пунктом 86 настоящих Правил розыскные карточки, а также если разыскиваемый объявлен в межгосударственный розыск - постановления об объявлении межгосударственного розыска в порядке, предусмотренном пунктом 87 настоящих Правил, для постановки на учет разыскиваемого по последней фамилии, имени, отчеству. В учетах на каждую фамилию делается отметка о других фамилиях разыскиваемого.
Сноска. Глава 16 дополнена пунктом 89-2   приказом Генерального Прокурора РК от 19 сентября 2006 года  N 52 ; пункт с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 17 августа 2007 года  N 33 .
90. Территориальным органом, включая военного и транспортного территориального, при поступлении постановления об объявлении межгосударственного розыска осуществляется обязательная проверка разыскиваемого лица по пофамильному учету, а установленные данные отражаются на обороте постановления.
О лице, имеющем несколько судимостей, указываются сведения о последней судимости, дате и основаниях освобождения от наказания.

91. Аумақтық органда, оған әскери және көліктік аумақтық органды қоса, іздестіруді есептен алып тастауға іздестіруді қысқарту туралы қаулы негіз болады. Сол сияқты аумақтық органға, әскери және көліктік аумақтық органды қоса, қаулымен қатар растығын тексеру үшін іздестіруді қысқартуға негіз болған келесі құжаттардың бірі ұсынылады:
1) іздеудегі адамды ұстау хаттамасы немесе аумақтық тергеу изоляторы және арнайы медициналық мекеменің іздеудегі адамды орналастыру туралы хабарламасы;
2) қылмыстық істі қысқарту туралы қаулы;
3) іздеудегі адамға қатысты қылмыстық қудалауды тоқтату туралы қаулы;
4) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының қылмыстық істің күні мен шығыс нөмірін көрсете отырып, ТМД қатысушы-мемлекеттердің біріне жолдауы туралы мәліметтер;
5) соттан жасырынған адамға қатысты іздестіруді тоқтату туралы сот қаулысы;
6) бас бостандығынан айыруға қатысты емес бұлтарпау шарасы таңдалған адамды анықтау туралы құжат;
7) шет мемлекетке соттың заңды күшіне енген үкімін одан әрі құптау және орындау үшін, күні мен шығыс нөмірін көрсете отырып, жолдау туралы мәліметтер.
Іздеуді тоқтату туралы қаулының оң жақ төменгі бұрышына іздеудің қысқартылуының заңдылығы мен негізділігін растайтын қадағалаушы прокурордың (оның орынбасарының) елтаңбалық мөрі мен қол таңбасы, тегі, лауазымы көрсетіледі.
Іздеудің қысқартылуы туралы қаулының артқы бетінде әскери және көліктік аумақтық органдармен қатар, аумақтық орган қызметкерімен 1.1 нысанды статистикалық кәртішкенің ұсынылу күні туралы жазба және бұрын тоқтатылған қылмыстық іс бойынша өндірістің жаңғыртылуы туралы белгі немесе 3.0 нысанды статистикалық кәртішкенің ұсынылу күні туралы белгі және ізделушінің ұсталғанына байланысты істің сотқа жолдануы туралы белгі, не болмаса ізделушіні тергеу абақтысына, арнайы дәрігерлік мекемеге қамауы туралы жазба көрсетіледі.
Тұтқындау және қамауға алу түріндегі бұлтартпау шарасы таңдалған іздестірілушіні Қазақстан Республикасынан тыс жерде анықтаған, не болмаса ұстаған кезде іздестіруді жүзеге асыратын органның қызметкері аумақтық органға, әскери және көліктік аумақтық органды қоса, іздестіруді жүзеге асыратын аумақтық органның басшысы қол қойған және қадағалаушы прокурор келіскен іздестірілушіні Қазақстан Республикасынан тыс жерде анықтағаны, не болмаса ұстағаны туралы хабарламаны (Ережеге қоса берілген № 30-қосымша) жолдайды. Прокурор келісімді хабарламада елтаңбалы мөрмен бекітілген жазбаша бұрыштама түрінде береді.
Іздестірілушіні Қазақстан Республикасынан тыс жерде анықтағаны, не болмаса ұстағаны туралы хабарлама іздестіру ісін қысқартуға және есептен алуға негіз болып табылмайды.

91. Основанием для снятия розыска с учета в территориальном органе, включая военного и транспортного территориального, является постановление о прекращении розыска. При этом вместе с постановлением в территориальный орган, включая, военный и транспортные территориальные, для проверки достоверности представляется один из следующих документов, на основании, которого прекращен розыск:
1) протокол задержания разыскиваемого лица или сообщение территориального следственного изолятора и специального медицинского учреждения о водворении разыскиваемого лица;
2) постановление о прекращении уголовного дела;
3) постановление о прекращении уголовного преследования в отношении разыскиваемого лица;
4) сведения о направлении уголовного дела Генеральной прокуратурой Республики Казахстан в одно из государств-участников СНГ с указанием даты и исходящего номера;
5) постановление суда о прекращении розыска в отношении лица, скрывшегося от суда;
6) документ об установлении лица, в отношении которого избрана мера пресечения не связанная с лишением свободы;
7) сведения о направлении вступившего в законную силу приговора суда в иностранное государство для последующего его признания и исполнения, с указанием даты и исходящего номера.
В постановлении о прекращении розыска проставляется заверенная гербовой печатью подпись, фамилия и должность надзирающего прокурора (его заместителя), подтверждающая обоснованность и законность прекращения розыскного дела.
На оборотной стороне постановления о прекращении розыска, сотрудником территориального органа, включая военный и транспортные территориальные, производится запись о датах представления статистической карточки формы 1.1 и возобновления производства по ранее приостановленному уголовному делу, либо отметка о датах предоставления статистической карточки формы 3.0 и направления дела в суд в связи с задержанием разыскиваемого, или о дате водворения разыскиваемого в следственный изолятор, специальное медицинское учреждение.
При установлении либо задержании разыскиваемого за пределами Республики Казахстан, в отношении которого избрана мера пресечения в виде ареста, и заключение его под стражу, сотрудником органа, осуществляющим розыск, представляется в территориальный орган Комитета, уведомление об установлении либо задержании разыскиваемого за пределами Республики Казахстан (приложение № 30 к Правилам), подписанное руководителем территориального органа Комитета, осуществляющим розыск и согласованное с надзирающим прокурором.
Прокурор свое согласие выражает письменной резолюцией, заверенной гербовой печатью на уведомлении.
Уведомление об установлении либо задержании разыскиваемого за пределами Республики Казахстан не является основанием для прекращения и снятия с учета розыскного дела.

Комитеттің аумақтық органының қызметкері аталған хабарламаны Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 31 қазандағы № 62 бұйрығымен бекітілген «Тіркелген қылмыстар және қылмыстық қудалау органдары қызметінің нәтижесі туралы» 1-М нысанды статистикалық есепті (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тіркелімінде № 2576 тіркелген) қалыптастырған кезде қолданылады.
Оған қатысты тұтқынға алу түрінде бұлтартпа шарасы таңдалған, және шет мемлекетте қамауға алынған іздеудегі адамның анықталуы немесе ұсталуы іздеу салуды тоқтатуға негіз болмайды.
Аталған адамдарға іздеу салу оларды Қазақстан Республикасына ұстап берген, не болмаса қылмыстық қудалауды жүзеге асыру үшін шет мемлекетке қылмыстық істі берген жағдайда тоқтатылады.
Ескерту. 91-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006.09.19 N 52, 2007.08.17 N 33, 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрықтарымен.
91-1. Іздестіруді (республикалық, мемлекетаралық) қысқарту туралы қаулы түскен кезде, Комитеттің аумақтық органының қызметкері іздестіруді қысқарту туралы қаулының дұрыс рәсімделуін және есептен шығару негізділігін тексергеннен кейін, статистикалық карточкаға және АЕ ААЖ тиісті түзетулерді енгізеді.
Ескерту. 91-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 2007.08.17 N 33 Бұйрығымен, жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
92. Мемлекетаралық іздестіру қысқартылған жағдайда, Комитеттің аумақтық органына 2 данада іздестіруді қысқарту туралы қаулы ұсынылады, оның 1 данасы Комитетке жолданады, оны тексеріп, есептерге тиісті өзгерістер енгізгеннен кейін МАБ-қа жолдайды.
Республикалық іздестіру қысқартылған жағдайда, Комитеттің аумақтық органына іздестіруді қысқарту туралы 1 данада қаулы ұсынылады.
Ескерту. 92-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
93. Тұлғаға халықаралық іздеу немесе халықаралық іздеудің қысқартылуы жарияланған жағдайда Қазақстан Республикасындағы Интерпол Бюросының Ұлттық Орталығы тиісті хабарламаны Комитет пен оның аумақтық органдарына (әскери және көліктік аумақтық органдарды қоса) есепке алу мәліметтеріне түзетулер енгізу үшін жолдайды.
Комитетке халықаралық іздеу салу тоқтатылғаны туралы хабарлама келіп түскен жағдайда, есептердің мәліметтерінде іздеу салудың халықаралық түрінен республикалық немесе мемлекетаралық түріне өзгергені туралы тиісті түзетулер жүргізіледі.
Ескерту: 93-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006.09.19. N 52 , 2007.08.17. N 33 Бұйрықтарымен.

Данное уведомление используется сотрудником территориального органа Комитета при формировании статистического отчета формы № 1-М "О зарегистрированных преступлениях и результатах деятельности органов уголовного преследования", утвержденного приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 31 октября 2003 года № 62 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2576).
Установление либо задержание разыскиваемого, в отношении которого избрана мера пресечения в виде ареста и заключение его под стражу в иностранном государстве, не является основанием для прекращения розыска.
Розыск указанных лиц прекращается при основаниях, перечисленных в пункте 91 Правил.
Сноска. Пункт 91 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 19.09.2006 N 52; от 17.08.2007 N 33; от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
91-1. При поступлении постановления о прекращении розыска (республиканского, межгосударственного), сотрудник территориального органа Комитета, после проверки правильности оформления постановления о прекращении розыска и обоснованности снятия с учета вносит корректировку в статистическую карточку и в АИС СУ.
Сноска. Пункт 91-1 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
92. В случае прекращения межгосударственного розыска в территориальный орган Комитета, представляются 2 экземпляра постановления о прекращении розыска, один из которых ими направляется в Комитет, которым после проверки и внесения изменений в учеты, направляется в МИБ.
При прекращении республиканского розыска в территориальный орган Комитета, представляются 1 экземпляр постановления о прекращении розыска.
Сноска. Пункт 92 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
93. В случае объявления лица в международный розыск либо прекращения международного розыска Национальным бюро Интерпола в Республике Казахстан направляется соответствующее уведомление в Комитет и его территориальные органы, включая военного и транспортных территориальных, для корректировки сведений учетов.
При поступлении в Комитет уведомления о прекращении международного розыска, в сведениях учетов производится соответствующая корректировка об изменении вида розыска с международного на республиканский либо межгосударственный.
Сноска. В пункт 93 внесены изменения   приказом Генерального Прокурора РК от 19 сентября 2006 года N 52; пункт дополнен приказом Генерального Прокурора РК от 17 августа 2007 года N 33.

94.  Алынып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 19 қыркүйектегі N 52 бұйрығымен.
95. Іздеуді басқа органға қайта тапсырған кезде, іздестіру ісін қысқартқан жағдайда, іздеуді қысқартқан орган қаулының сыртына осы туралы қылмыстық іс өндірісіндегі органға хабарлайды.
Іздестіру ісін қайта тапсыру туралы шешім қабылданған жағдайда, іздестіру ісі есебінен алынған Комитеттің аумақтық органы іздестіру ісі қайта тапсырылған Комитеттің тиісті аумақтық органына іздестіру ісін қайта тапсыру туралы хабарлама жолдайды.
Іздеу ісін қайта тапсыру туралы шешім қабылданғаннан кейін қылмыстық қудалау органы Комитетке, сондай-ақ әскери және көліктік аумақтық органдармен қатар, аумақтық органға ілеспе хаттардың көшірмелерін есепке алуда тиісті түзетулер енгізу үшін жолдайды.
Ескерту. 95-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006.09.19 N 52, 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрықтарымен.
16-1-тарау. Қазақстан Республикасынан тыс жердедегі айыпталушыларды есепке алу
Ескерту. Қағида 16-1-тараумен толықтырылды  - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
95-1. Бұлтартпау шарасы «қамау» түрінде таңдалған айыпталушының Қазақстан Республикасынан тыс жерде болуына байланысты (ҚР ҚІЖК 50-бабы 5-тармағы) қылмыстық ісі толық немесе тиісті бөлімдер бойынша анықтаушы, тергеуші немесе соттың қаулысымен өндірісі тоқтатылған.
Аудандық және соған теңестірілген прокуратураға көшірілген Комитеттің аумақтық органы аталған есепті АЕ ААЖ базасында жүргізеді.
Қазақстан Республикасынан тыс жердегі айыпталушыларға қатысты есепке алу мәліметтері Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2005 жылғы 17 маусымдағы № 27 бұйрығымен бекітілген «Қылмыстар туралы өтініштер мен хабарламаларды, қылмыстық істерді, олардың тергелу және сотта қаралу нәтижелерін бірыңғай карточкалық есепке алу негізінде жүргізу жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы (Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе)» (бұдан әрі – Нұсқаулық) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тіркелімінде № 3704 тіркелген) 1.1, 2.0 нысанды статистикалық карточкалардың деректеріне сәйкес ҚР ҚІЖК 50-бабының 5-тармағымен тоқтатылған қылмыстық істер бойынша ББСЖ-ге жүктеледі.
Ақпараттық есепке алу құжаттары аталған санатқа құрастырылмайды және РФ ІІМ БАТО-ға есепке қойылмайды.

94. (исключен приказом Генерального Прокурора РК от 19 сентября 2006 года N 52).
95. При перепоручении розыска другому органу, в случае прекращения розыскного дела, орган, прекративший розыск, на обороте постановления производит запись о направлении сообщения об этом органу, у которого находится уголовное дело.
В случае решения вопроса о перепоручении розыскного дела территориальный орган Комитета, с учета которого было снято розыскное дело, направляет уведомление о перепоручении розыскного дела в соответствующий территориальный орган Комитета, куда было перепоручено розыскное дело.
После принятия решения о перепоручении розыскного дела, орган уголовного преследования направляет копии сопроводительных писем в Комитет и территориальный орган, включая военный и транспортные территориальные, для внесения соответствующих корректировок в учеты.
Сноска. Пункт 95 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 19.09.2006 N 52; от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
16-1. Учет обвиняемых, находящихся вне пределов
Республики Казахстан
Сноска. Правила дополнены главой 16-1 в соответствии с приказом Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
95-1. Объектами учета являются обвиняемые, в отношении которых производство по уголовному делу полностью или в соответствующей части приостановлено постановлением дознавателя, следователя или суда ввиду нахождения, обвиняемого вне пределов Республики Казахстан (пункт 5 статьи 50 УПК РК), в отношении которых избрана мера пресечения "арест".
Территориальным органом Комитета, дислоцированным в районной и приравненной к ней прокуратуре, осуществляется введение указанного учета на базе АИС СУ.
Учетные сведения в отношении обвиняемых, находящихся вне пределов Республики Казахстан подгружаются с ЕУСС по приостановленным уголовным делам по пункту 5 статьи 50 УПК РК, согласно данных статистических карточек формы 1.12.0 "Об утверждении Инструкции по ведению единого карточного учета заявлений и сообщений о преступлениях, уголовных дел, результатов их расследования и судебного рассмотрения (Единая унифицированная статистическая система)", утвержденной приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 17 июня 2005 года № 27 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3704) (далее - Инструкция).
Информационные учетные документы на указанную категорию не составляются и не подлежат постановке в ГИАЦ МВД РФ.

95-2. Комитеттің аумақтық органы толыққанды және шынайы есепке алу мақсатында ай сайын АЕА ААЖ деректерін ББСЖ мәліметтерімен салыстырып отырады.
Салыстыру нәтижелері 1 данада құрастырылатын актімен рәсімделіп, оған Комитеттің аумақтық органының бастығы қол қояды. Салыстыру актісі Комитеттің аумақтық органында сақталады.
95-3. Деректер базасына енгізілген статистикалық карточкалардың деректемелерін түзету қажет болған жағдайда, субъект қадағалаушы прокурор арқылы Нұсқаулықтың 22-тармағына сәйкес тиісті статистикалық карточкаларға өзгерістер туралы баянатты Комитеттің аумақтық органына жолдайды. ҚР ҚІЖК 50-бабының 5-тармағымен тоқтатылған қылмыстық істер бойынша статистикалық карточкаларға түзетулер енгізу қажет болған жағдайда, Комитеттің аумақтық органының қылмыстық статистика қызметкері тиісті түзетулерді енгізгеннен соң, баянат көшірмесін арнайы есепке алу бөліміне ұсынады.
ҚР ҚІЖК 50-бабының 5-тармағымен тоқтатылған қылмыстық істер бойынша ББСЖ ААЖ-не енгізілген түзетулер АЕА ААЖ-де автоматты түрде жаңартылып отырады.
95-4. Қазақстан Республикасынан тыс жердегі айыпталушы адам қылмыстық істің қысқартылуына, не болмаса соттың шешім шығаруына байланысты Комитеттің аумақтық органында есептеп шығарылады.
Қылмыстық істің жаңартылуы есептен алуға негіз болып табылмайды.
17-тарау. Хабар-ошарсыз кеткендерді, белгісіз
азаматтар мәйітін есепке алу
96. Осы есепке алудың объектілері болып Қазақстан Республикасының азаматтары, сондай-ақ шетел азаматтары және азаматтығы жоқ тұлғалар саналады.
Есепке алуға жататындар:

95-2. В целях полноты и достоверности учета, территориальный орган Комитета, осуществляет ежемесячную сверку данных АИС СУ со сведениями ЕУСС.
Результаты сверки оформляются актом, который составляется в одном экземпляре и подписывается начальником территориального органа Комитета. Акт сверки хранится в территориальном органе Комитета.
95-3. В случае необходимости корректировки реквизитов карточек, внесенных в базу данных, субъект правовой статистики и специальных учетов через прокурора, осуществляющий надзор направляет в территориальный орган Комитета, (в отдел уголовной статистики) рапорт о внесении изменений в соответствующие статистические карточки согласно пункту 22 Инструкции. В случае внесения корректировки в статистическую карточку по уголовным делам, приостановленным по пункту 5 статьи 50 УПК РК сотрудник уголовной статистики территориального органа Комитета после внесения соответствующих корректировок, представляет копию рапорта в отдел специальных учетов.
Корректировки, внесенные в АИС ЕУСС по уголовным делам, приостановленных по пункту 5 статьи 50 УПК РК в АИС СУ обновляются автоматически.
95-4. Обвиняемое лицо, находящегося вне пределов Республики Казахстан, снимается с учета в территориальном органе Комитета, в случае прекращения уголовного дела, либо с внесением судебного решения.
Возобновление уголовного дела не является основанием для снятия с учета.
Глава 17. Учет лиц, пропавших без вести,
неопознанных трупов граждан
96. Объектами данного учета являются граждане Республики Казахстан, а также иностранные граждане и лица без гражданства, находящиеся на территории Республики.
Учету подлежат:

1) белгісіз себептермен жоғалған адамдар, яғни олар жөнінде ішкі істер органдарына жоғалғандығы туралы мәлімдеме түскен, не болмаса азаматты хабар-ошарсыз кеткен деп тану туралы соттың заңды күшіне енген шешімі және тұрғылықты жері белгісіз адамдар;
2) белгісіз азаматтардың мәйіттері;
3) денсаулығы немесе жасына байланысты өзі туралы мәлімет бере алмайтын аурулар немесе балалар (бұдан әрі ауру адамдар немесе балалар).

1) лица, исчезнувшие без видимых к тому причин, в отношении которых в органы внутренних дел поступило заявление об исчезновении либо решение суда о признании гражданина безвестно отсутствующим, вступившее в законную силу и местонахождения их неизвестно;
2) трупы лиц, личность которых не установлена;
3) больные или дети, которые по состоянию здоровья или возрасту не могут сообщить о себе сведений (далее больные или дети).

Ескерту. 96-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006.09.19 N 52, 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрықтарымен.
97. Есепке алуды аумақтық органдар, әскери және көліктік аумақтық органдарды қосқанда, қолдан толтыратын кәртішкелер және автоматтандырылған банк мәліметтерін әр санат үшін бөлек жүргізеді.
Көрсетілген ақпараттарды компьютерлік өңдеу мен есепке алу, қолмен жүргізілетін картотекаларды жоққа шығармайды, қайта олар сұрау салуды өңдеудегі тездететін көмекші құрал ретінде пайдаланылады.
Аумақтық органдарда (әскери және көліктік аумақтық органдарды қоса) картотекалық қорлардың қозғалысын көрсететін паспорт жүргізіледі.
Іздестіру картотекалары тану картасының оң жақ жоғары бұрышында орналасқан немесе деректер банкіне енгізілген соң алғашқы есепке алу құжатына берілетін жеке нөмірі:
Е - еркектер
Ә - әйелдер есепке алу формуласы бойынша қалыптастырылады.
Кәртішкеде жылдың тоқсаны және жылдың ақырғы екі саны көрсетіледі, олар хабар-ошарсыз жоғалғандардың немесе мәйіттердің табылған уақытын көрсетеді, әрі қарай формулада жасы, одан соң бойы көрсетіледі.
Мысалы: Е-1-97-62 формуласы 1 тоқсан, 97 жыл, жасы 50-ден асқан, бойы 170 см еркекті белгілейді.
Жасын, бойын, аяқ киім мөлшерін анықтау параметрлері:
Жасы                   Бойы
1. 15 дейін                 еркектер:
2. 16-20                    1. 170см дейін
3. 21-30                    2. 170см астам
4. 31-40                    әйелдер:
5. 41-50                    1. 160см дейін
6. 50-ден асқан             2. 160см астам
Аяқ киім мөлшері:

Сноска. Пункт 96 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 19.09.2006 N 52; от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
97. Учет осуществляется территориальным органом, включая, военного и транспортного территориального, путем ведения ручных картотек и автоматизированных банков данных отдельно на каждую категорию.
Компьютерная обработка и учет указанной информации не исключает ведение ручных картотек и является вспомогательным средством для ускорения обработки запросов.
Территориальным органом, включая военного и транспортного территориального, ведется паспорт, отражающий движение картотечного фонда.
Розыскные картотеки формируются по формулам учета, расположенным в правом верхнем углу опознавательной карты:
М - мужчины
Ж - женщины
В карточке указывается квартал и две последние цифры года, которые отражают время обнаружения трупа или исчезновения пропавшего без вести, далее в формуле отражается возраст, затем рост.
Например, формула М-1-97-6-2 означает, что речь идет о мужчине, пропавшем в 1-квартале 1997 года, старше 50 лет, при росте выше 170 см.
Параметры определения возраста, роста, размеров обуви:
возраст                                рост
1 - до 15 лет                             мужчины
2 - 16-20                               1 - до 170см.
3 - 21-30                               2 - свыше 170см.
4 - 31-40                               женщины
5 - 41-50                               1 - до 160см.
6 - старше 50 лет                       2 - свыше 160 см.
Размеры обуви:

17 - 10.5             28 - 17.5               38 - 24.5
18 - 11.0           28.5 - 18.0               39 - 25.0
19 - 11.5             29 - 18.5               40 - 25.5
19.5-12.0             30 - 19.0               40 - 26.0
20 - 12.5             31 - 19.5               41 - 26.5
21 - 13.0             31 - 20.0               42 - 27.0
22 - 13.5             32 - 20.5               43 - 27.5
22.5 - 14.0             33 - 21.0             43.5 - 28.0
23 - 14               34 - 21.5               44 - 28.5

17 - 10.5           28 - 17.5               38 - 24.5
18 - 11.0         28.5 - 18.0               39 - 25.0
19 - 11.5           29 - 18.5               40 - 25.5
19.5 - 12.0           30 - 19.0             40.5 - 26.0
20 - 12.5           31 - 19.5               41 - 26.5
21 - 13.0         31.5 - 20.0               42 - 27.0
22 - 13.5           32 - 20.5               43 - 27.5
22.5 - 14.0           33 - 21.0             43.5 - 28.0
23 - 14.5           34 - 21.5               44 - 28.5

24 - 15.0           34.5 - 22.0               45 - 29.0
25 - 15.5             35 - 22.5               46 - 29.5
25 - 16.0             36 - 23.0             46.5 - 30.0
26 - 16.5             37 - 23.5               47 - 30.5
27 - 17.0           37.5 - 24.0
Татуировкалар, операция іздері, кесіліп алынған дене мүшелері, ағзалық кемшіліктері, даму ақауы, протездері адам денесінің сүлбесінде керекті сандарды дөңгелетіп белгілеу арқылы көрсетіледі.
Белгілік таңбаның орналасуы жөнінде анық ақпарат жоқ болса, олар тану картасы сол жақтағы төменгі бұрышында келесі сандармен көрсетіледі:
қол-61              аяқ-64               арқасы -68
оң қолы-62          оң аяғы-65           кеудесі-69
сол қолы-63         сол аяғы-66          белгісіз бөлігі-70
Белгінің түрі _____________________
Аталуы _________________________
Адам денесінің аумағының N __________
Егер, татуировканың аяқта орналасқаны белгілі болса 64 саны көрсетіледі.
Тістердің жағдайын белгілеу ережесі картаның сол жақ төменгі бұрышында көрсетілген.

24 - 15.0         34.5 - 22.0               45 - 29.0
25 - 15.5           35 - 22.5               46 - 29.5
25.5 - 16.0           36 - 23.0             46.5 - 30.0
26 - 16.5           37 - 23.5               47 - 30.5
27 - 17.0         37.5 - 24.0
Татуировки, следы операций, ампутации, физические недостатки, пороки развития, протезы обозначаются на контуре области тела человека путем обведения нужной цифры кружком.
При отсутствии точной информации о местонахождении приметы она обозначается слева в нижнем углу опознавательной карты следующими цифрами:
рука - 61         нога - 64    спина - 68    грудь - 69
рука правая - 62   нога правая- 65    неизвестная область - 70
рука левая  - 63   нога левая - 67
Виды приметы
Название
N области тела человека ____
Если, например, известно только, что татуировка расположена на ноге, указывается цифра 64.
Условные обозначения состояния зубов указаны на схеме в левом нижнем углу карты.

98. Есептік құжаттардың нысандары:
1) бірыңғай үлгідегі тану картасы (N21-қосымша);
2) бақылау кәртішкесі (N22-қосымша);
3) іздеуді тоқтату туралы қаулы;
4) есепке алудан шығару туралы хабар;
5) мемлекетаралық іздеу жариялау туралы қаулы;
6) ізделушіге арналған статистикалық кәртішке (N 28 қосымша).
Есепке алу құжаттарының барлық нысандарына хабар-ошарсыз жоғалған адамдарға қатысты және адамдардың мәйіттерін анықтау бойынша іздестіру ісін бастау туралы қаулыларды бекіткен лауазымды тұлғалар қол қояды және прокурор келісімін бергеннен кейін келесі жұмыс күнінен кешіктірмей, Комитеттің аумақтық органына тіркеу үшін ұсынылады.
Хабарсыз жоғалған тұлғаларға қатысты іздеу істерін және анықталмаған мәйіттердің тұлғаларын анықтау бойынша істерді, белгісіз ауру адамдарды немесе балаларды тіркеу әскери және көліктік аумақтық органдармен қатар, аумақтық органмен немесе аудандық және оларға теңестірілген прокуратуралардан орын ауыстырып келген олардың қызметкерлерімен хабарсыз жоғалған тұлғаларға арналған іздеу істерін есепке алу (N№26 қосымша) журналдарында және анықталмаған мәйіттердің тұлғасын анықтау бойынша істерді, денсаулық жағдайлары немесе жас ерекшеліктері бойынша өздері туралы мәліметтерді хабарлай алмайтын белгісіз ауру адамдарды немесе балаларды есепке алу (N№27 қосымша) журналдарында жүргізіледі.
Қадағалаушы прокурор іздестіру ісі прокуратураға түскен кезінен бастап 3 тәулік ішінде оны бастау заңдылығын тексереді (хабар-ошарсыз жоғалған адамдарға қатысты басталған іздестіру істерінен басқа, аталған істі бастауға азаматты хабар-ошарсыз кеткен деп тану туралы соттың заңды күшіне енген шешімі негіз болып табылады).
Аумақтық органдарда тіркеу үшін мынадай құжаттардың бар болуы қажет:
1) Хабар-ошарсыз жоғалған адамға қатысты іздестіру ісінде:
азаматтың өтініші, азаматты хабар-ошарсыз кеткен деп тану туралы заңды күшіне енген сот шешімі, мемлекеттік орган және өзге де ұйымдардың азамататтың хабар-ошарсыз жоғалғаны туралы хабарламасы (қылмыстық қудалау органының Өтініштерді есепке алу кітабындағы тіркеу нөмірімен);
іздестіру ісін бастау туралы қаулы;
азаматтың жоғалғаны туралы арыз жазған азаматтың жазбаша түсініктемесі (хабар-ошарсыз жоғалған адамдарға қатысты басталған іздестіру істерінен басқа, аталған істі бастауға азаматты хабар-ошарсыз кеткен деп тану туралы соттың заңды күшіне енген шешімі негіз болып табылады);
төлқұжат және жеке куәлік көшірмесі, аталған құжаттар болмаған жағдайда, келесі құжаттар көшірмесі: шетелдік азаматтың Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхат, азаматтығы жоқ тұлғаның кәулігі, жүргізуші куәлігі, әскери билет, туу туралы куәлік (он алты жасқа толмаған адам үшін), Ф-1 өтініші, туу туралы актілік жазбалар;
Аталған құжаттар болмаған жағдайда, адамға іздеу жариялау туралы шешімді қабылдаған орган іздестіріліп жатқан адамның тегін, атын, әкесінің атын, туған күні мен жерін анықтау туралы анықтама құрастырылады, оған бірінші басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға қол қойып, орган мөрімен бекітіледі;
тану картасы;
соттылықтың болуы (болмауы) жөніндегі талап (дайын болуына қарай) жатады.

98. Формы учетных документов:
1) опознавательная карта единого образца (приложение N 21);
2) контрольная карточка (приложение N 22);
3) постановление о прекращении розыска;
4) сообщение о снятии с учета (приложение N 23);
5) постановление об объявлении межгосударственного розыска;
6) статистическая карточка на разыскиваемого (приложение N 28).
Все формы учетных документов подписываются должностными лицами, утвердившими постановления о заведении розыскного дела в отношении лица, пропавшего без вести, дела по установлению личности трупов лиц и представляются в территориальный орган Комитета, для регистрации не позднее следующего рабочего дня после получения согласия прокурора.
Регистрация розыскных дел в отношении лица, пропавшего без вести, и дел по установлению личности неопознанных трупов, неизвестных больных или детей, производится территориальным органом, включая военный и транспортные территориальные, или их сотрудниками, дислоцированными в районных и приравненных к ним прокуратурах, в журнале учета розыскных дел на лиц, пропавших без вести (приложение N 26) и журнале учета дел по установлению личности неопознанных трупов, неизвестных больных или детей, которые по состоянию здоровья или возрасту не могут сообщить о себе сведений (приложение N 27).
Надзирающим прокурором осуществляется проверка законности заведения розыскных дел в течение 3-х суток с момента их поступления в прокуратуру (за исключением розыскных дел в отношении лиц, пропавших без вести, основанием для заведения которых является решение суда о признании гражданина безвестно отсутствующим вступившее в законную силу).
Для регистрации в территориальном органе необходимо наличие следующих документов:
1) в розыскном деле в отношении без вести пропавшего:
заявление гражданина, решение суда о признании гражданина безвестно отсутствующим, вступившее в законную силу, сообщение государственного органа и иных организаций о безвестном исчезновении лица (с номером регистрации в Книге учета заявлений органа уголовного преследования);
постановление о заведении розыскного дела;
письменное объяснение гражданина, подавшего заявление об исчезновении лица (за исключением розыскных дел в отношении лиц, пропавших без вести, основанием для заведения которых является решение суда о признании гражданина безвестно отсутствующим вступившее в законную силу);
копия паспорта либо удостоверения личности, в случае отсутствия указанных документов копия одного из следующих документов: вида на жительство иностранца в Республике Казахстан, удостоверения лица без гражданства, водительского удостоверения, военного билета, свидетельства о рождении (для лица, не достигшего шестнадцатилетнего возраста), заявления Ф-1, актовой записи о рождении гражданина.
В случае отсутствия указанных документов органом, принявшим решение об объявлении лица в розыск, составляется справка об установлении фамилии, имени, отчества, даты и места рождения разыскиваемого, которая заверяется подписью первого руководителя либо лица, исполняющего его обязанности, и печатью органа:
опознавательную карту;
требование на наличие (отсутствие) судимости (по мере готовности);

2) танылмаған мәйіттің жеке басын анықтау ісінде:
танылмаған мәйітті тапқаны туралы хабарламаның көшірмесі (қылмыстық қудалау органының Өтініштерді есепке алу кітабындағы тіркеу нөмірімен);
қылмыстық істі қозғау немесе қозғаудан бас тарту туралы қаулының көшірмесі (шығарылуына қарай);
мәйітке сот-медициналық сараптама тағайындау туралы қаулының көшірмесі;
идентификациялық мәліметтер сұрауының толтырылған бланкісі;
тану картасы;
танылмаған мәйіттің жеке басын анықтау ісін бастау туралы қаулысы;
дактилоскопиялық карта (Ереже қоса берілген № 31-қосымша);
сарапшы қорытындысының көшірмесі (дайын болуына қарай).
3) белгісіз науқастың және балалардың жеке басын анықтау ісінде:
науқасты және балаларды тауып алғаны туралы мекеменің хабарламасы (қылмыстық қудалау органының Өтініштерді есепке алу кітабындағы тіркеу нөмірімен);
іздестіру ісін бастау туралы қаулы;
науқастың, баланың фотосуреттері, олардың ерекше белгілері және киімдері;
дактилоскопиялық карта (14 жасқа толған адамдар үшін) (Ереже қоса берілген № 31-қосымша);
идентификациялық мәліметтер сұрауының толтырылған бланкісі;
тану картасы.
Комитет орталықтандырылған есепке алуды ХАБ-не жолдайтынына байланысты, республикалық орталықтандырылған есепке алуға жіберілетін барлық құжаттарды толтыру орыс тілінде жүргізу қажет, мәліметтерді қысқартусыз, жазу машинкасы немесе дербес электронды есептеу машинасы арқылы. Аталған техникалық құралдар болмаса, құжаттарды қолмен, көк немесе қара сиямен анық, өшірусіз, түзетулерсіз, қайта тазаланусыз толтыруға болады.
Бұрын іздеу жарияланған азаматты хабар-ошарсыз кеткен деп тану туралы соттың заң күшіне енген шешімі түскен жағдайда, ішкі істер органдары іздестіру ісін бастамайды, сондай-ақ, Комитеттің аумақтық органына 3 жұмыс күннің ішінде есепке мәліметтерін енгізу үшін тиісті хабарлама жолданады.
Ескерту. 98-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006.09.19 N 52, 2007.08.17 N 33, 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрықтарымен.
99. Тұлғаны анықтау жөніндегі іздестіру ісін тіркеуге іздестіру ісін ашу туралы қаулы негіз болады. Мұндай шешім қабылдауға негіз болатын жағдайлар:
1) азаматтың хабар-ошарсыз кеткені туралы азаматтардың мәлімдемелері, мемлекеттік органдардың және басқа да ұйымдардың хабарлары, денсаулығы немесе жасына байланысты өзі туралы мәлімет бере алмайтын белгісіз аурудың немесе баланың табылуы;

2) в деле по установлению личности неопознанного трупа:
копия сообщения об обнаружении неопознанного трупа (с номером регистрации в Книге учета заявлений органа уголовного преследования);
копия постановления о возбуждении или об отказе в возбуждении уголовного дела (по мере вынесения);
копия постановления о назначении судебно-медицинской экспертизы трупа;
заполненный бланк запроса идентификационных сведений;
опознавательная карта;
постановление о заведении дела по установлению личности неопознанного трупа;
дактилоскопическая карта (приложение № 31 к Правилам);
копия заключения эксперта (по мере готовности);
3) в деле по установлению личности неизвестного больного и ребенка:
сообщение учреждения о нахождении больного, ребенка (с номером регистрации в Книге учета заявлений органа уголовного преследования);
постановление о заведении розыскного дела;
фотоснимки больного, ребенка, их особых примет и одежды;
дактилоскопическая карта (на лиц, достигших 14-летнего возраста) (приложение № 31 к Правилам);
заполненный бланк запроса идентификационных сведений;
опознавательная карта.
Комитет направляет данные централизованных учетов в МИБ, заполнение учетных документов, направляемых на республиканский централизованный учет, осуществляется на русском языке, без сокращений данных, на печатной машинке или персональной электронной вычислительной машине. При отсутствии указанных технических средств, документы заполняются от руки синими или черными чернилами, разборчиво, без помарок, подчисток и исправлений.
В случае поступления решение суда о признании гражданина безвестно отсутствующим в отношении лица ранее объявленного в розыск, розыскное дело органами внутренних дел не заводится, при этом в течение 3-х рабочих дней в территориальный орган Комитета направляется соответствующее уведомление для внесения сведений в учеты.
Сноска. Пункт 98 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 19.09.2006 N 52; от 17.08.2007 N 33; от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
99. Основанием для регистрации розыскного дела по установлению личности является постановление о заведении розыскного дела. Решения по заведению их принимаются на основании:
1) заявление гражданина, решение суда о признании гражданина безвестно отсутствующим, вступившее в законную силу, сообщения государственных органов и иных организаций о безвестном исчезновении гражданина, обнаружения неизвестного больного или ребенка, который по состоянию здоровья или возрасту не может сообщить о себе сведений;

2) белгісіз мәйіттің табылғандығы туралы хабар.
Ескерту. 99-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
100. Хабар-ошарсыз жоғалған тұлғаға қатысты іздеу тоқтатылған жағдайда, жедел-іздестіру қызметін жүзеге асырушы орган іздестіруді тоқтату туралы қаулы шығарылған кезден бастап, 3 тәуліктен кешіктірмей мемелекетаралық іздестіруді тоқтату туралы қаулының екі данасын (республикалық іздестірудің бір данасын) Комитеттің аумақтық органына жолдайды, ал танылмаған мәйіттер, аурулар немесе балаларға қатысты – есепке алудан шығарылғаны туралы 2 хабарлама жолдайды, оның бірі Комитетке жолданады.
Іздеуді қысқарту туралы қаулыда, есептен алу туралы хабарламада іздеу ісінің, жеке тұлғаны анықтау бойынша істің қысқартылуының негізділігі мен заңдылығын нақтылайтын қадағалаушы прокурордың (оның орынбасарының) елтаңбалық мөрмен басылған қолы қойылады.
Іздестіру істерін және адамдарды белгілеу жөніндегі істерді тоқтату туралы есепке алу құжаттары келіп түскен уақыттан бастап Комитеттің аумақтық органы хабар-ошарсыз жоғалғандарға қатысты мемлекетаралық іздестіруді тоқтату туралы қаулыны, сонымен қатар танылмаған мәйіттер, денсаулық жағдайына немесе жасына байланысты өзі туралы хабарлай алмайтын белгісіз аурулар және балалар туралы хабарламаны 5 жұмыс күні ішінде Комитетке ұсынады. Есепке алуды түзеткеннен кейін Комитет есепке алу құжаттарын МАБ-қа жолдайды.
Іздеуді қысқарту туралы қаулыда іздеудің қысқартылуы туралы қабылданған шешімнің себебі жазылады. Мәйітті анықтаумен байланысты іздеудің қысқартылуында, оның табылған жері және тұлғасын анықтау бойынша іс жүргізілуінің нөмірі мен күні көрсетіледі.
Сотпен тұлғаның өлгені туралы хабарланған жағдайда, іздеуді қысқарту туралы қаулыға тиісті сот шешімі жазылады.
Іздеу істерін қысқартуға мыналар негіз болады:
белгісіз балаларға қатысты – олардың жеке басы анықталса, бала асырап алынған болса, не ескіру мерзімі өтіп кетсе;
хабар-ошарсыз жоғалғанға қатысты – оның тұрған жерін белгілеу, соттың өлді деп тануы (сот шешімінің сәйкес қосымшасымен), мәйітінің табылуы немесе тұлғаның өлгені туралы деректі белгілеу, жоғалған уақыттан бастап ескіру мерзімінің өтуі (қылмыстық-іздестіру істерінен басқа), осы тұлғаға қатысты осы істі басқа іздестіру ісімен біріктіру;
анықталмаған мәйіттерге қатысты – олар танылса, іс жүргізілген сәттен бастап ескіру мерзімі өтіп кетсе, (қылмыстық-іздестіру ісін қоспағанда).

2) сообщения об обнаружении неопознанного трупа.
Сноска. Пункт 99 с изменениями, внесенными приказом Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
100. В случае прекращения розыска в отношении лица, пропавшего без вести, орган, осуществляющий оперативно-розыскную деятельность, не позднее 3 суток с момента вынесения постановления о прекращении розыска направляет в территориальный орган Комитета, два экземпляра постановления о прекращении межгосударственного розыска (1 экземпляр республиканского розыска), а в отношении неопознанных трупов, больных или детей - 2 экземпляра сообщения о снятии с учета, один из которых направляется в Комитет.
В постановлении о прекращении розыска, сообщении о снятии с учета проставляется заверенная гербовой печатью подпись надзирающего прокурора (его заместителя), подтверждающая обоснованность и законность прекращения розыскного дела, дела по установлению личности.
Территориальный орган Комитета, в течение 5 рабочих дней с момента поступления учетных документов о прекращения розыскных дел и дел по установлению личностей, представляют в Комитет постановления о прекращении межгосударственного розыска в отношении без вести пропавших, сообщения в отношении неопознанных трупов, а также неизвестных больных и детей, которые по состоянию здоровья или возраста не могут сообщить о себе сведения поставленных на учет в Комитете. Комитетом после корректировки в учетах, учетные документы направляются в МИБ.
В постановлении о прекращении розыска излагается причина принятого решения о прекращении розыска. При прекращении розыска в связи с опознанием трупа, указывается место его обнаружения, номер и дата заведения дела по установлению личности.
В случае объявления судом лица умершим, к постановлению о прекращении розыска прилагается соответствующее судебное решение.
Основаниями прекращения розыскных дел являются:
в отношении неизвестных детей - установление их личности, усыновление (удочерение) либо истечение срока давности;
в отношении без вести пропавшего - установление его местонахождения, признание судом умершим (с приложением соответствующего судебного решения), обнаружение трупа либо установление факта смерти лица, истечение срока давности с момента исчезновения (за исключением уголовно-розыскного дела), объединение данного дела с другим розыскным делом в отношении этого же лица;
в отношении неопознанных трупов - их опознание и истечение срока давности с момента заведения дела (за исключением уголовно-розыскного дела).

Ескерту. 100-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2006.09.19 N 52 Бұйрығымен, өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2007.08.17 N 33, 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрықтарымен.
101. Аумақтық органның (әскери және көліктік аумақтық органдарды қоса) есебінен іздеуді алуға негіз болып іздеуді қысқарту туралы қаулы табылады.
102. Хабарсыз жоғалған тұлғаға қатысты іздеу ісінің қайта тапсырылуы туралы шешімнің қабылдануы жағдайында, ішкі істер органы ілеспе хаттардың көшірмелерін Комитетке және оның әскери және көліктік аумақтық органдармен қатар, тиісті аумақтық органдарына есепке алуда өзгерістер енгізу үшін жолдайды.
Хабарсыз жоғалған тұлғаны халықаралық іздеуге жариялау кезінде немесе халықаралық іздеудің Қазақстан Республикасы Интерполдың Ұлттық бюросымен қысқартылуында Комитетке және оның әскери және көліктік аумақтық органдармен қатар, тиісті аумақтық органдарына есепке алу мәліметтерін түзету үшін хабарлама жолданады.
Ескерту: 102-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 19 қыркүйектегі N 52 бұйрығымен.
103. Есепке алудың толықтығына тоқсан сайын салыстыру жүргізу арқылы, Сот медицина орталықтары филиалдарымен, медицина мекемелерімен, Кәмелетке толмағандарды уақытша оқшаулау, бейімдеу, оңалту орталығымен, сонымен қатар соттармен кездесу тексерістерін жүргізу арқылы Комитеттің аумақтық органы қамтамасыз етеді.
Хабар-ошарсыз кеткен тұлғаларды есепке алудың толықтығына бақылау жасау тоқсан сайын iшкi iстер органының мәлімдемелер мен хабарларды есепке алу кiтабiнiң мәлiметтерiн аумақтық органдағы (әскери және көліктік аумақтық органдарды қоса) есепке алу журналындағы деректерiмен салыстыру арқылы жүргiзiледi.
Ескерту. 103-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006.09.19 N 52, 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрықтарымен.
104. Тұлғаның хабарсыз жоғалуымен не зорлық өлiмнің белгiлерi бар мәйiттің табылуына байланысты қылмыстық іс қозғалған жағдайда және іздеу ісін жүргізусіз қылмыстық-іздестіру ісін жүргізген жағдайда, есепке алу құжаттарын толтыру Қағиданың 97, 98-тармақтарымен белгіленген тәртіпте жүзеге асырылады және қылмыстық-іздестіру ісін жүргізіп отырған қызметкерге жүктеледі. Қылмыстық-іздестіру істерін тіркеу қылмысты ашу бойынша жедел-іздестіру іс-шараларын жүзеге асыратын IIO бөлімшелерінің тіркеу журналында іске асырылады.
Іздестіру ісі қылмыстық-іздестіру ісіне аударылған жағдайда, жедел-іздестіру қызметін жүзеге асыратын орган келесі жұмыс күнінен кешіктірмей жазбаша хабарламаны (органды, қылмыстық-іздестіру ісінің нөмірін және оның жүргізілу уақытын көрсетіп) Комитеттің аумақтық органына жолдайды, олар 5 жұмыс күні ішінде Комитетке хабарлайды. Соған қоса, іздестіруді тоқтату туралы қаулы құрастырылмайды.
Аумақтық орган (әскери және көліктік аумақтық органдарды қоса) мен Комитеттің есепке алуында тиісті белгi қойылады, алайда тану карталары олардың есепке алуында қалдырылады.
Егер қылмыстық iс қылмыс құрамының жоқтығынан немесе басқа негiздерде қысқартылса, қылмыстық іздестіру ісі қайтадан іздестіру ісіне ауыстырылады да, ол туралы жедел-iздестiру жүргiзушi орган аумақтық органға (әскери және көліктік аумақтық органдарды қоса) жазбаша түрде хабарлайды, соңғысы оны 5 жұмыс күнi iшiнде Комитетке жолдайды.

Сноска. Пункт 100 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 19.09.2006 N 52; от 17.08.2007 N 33; от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
101. Основанием для снятия розыска с учета в территориальном органе, включая военного и транспортного территориального, является постановление о прекращении розыска.
102. В случае принятия решения о перепоручении розыскного дела в отношении лица, пропавшего без вести, орган внутренних дел направляет копии сопроводительных писем в Комитет и его соответствующие территориальные органы, включая военный и транспортные территориальные, для внесения изменений в учеты.
При объявлении лица, пропавшего без вести в международный розыск либо прекращении международного розыска Национальным бюро Интерпола в Республике Казахстан направляется уведомление в Комитет и его соответствующий территориальный орган, включая военный и транспортные территориальные, для корректировки сведений учетов.
Сноска. В пункт 102 внесены изменения   приказом Генерального Прокурора РК от 19 сентября 2006 года N 52.
103. Полнота учетов обеспечивается территориальным органом Комитета, путем проведения ежеквартальных сверок, встречных проверок с филиалами Центров судебной медицины, медицинскими учреждениями, Центром адаптации несовершеннолетних, а также с судами.
Контроль за полнотой учета лиц, пропавших без вести, осуществляется путем проведения ежеквартальной сверки сведений книги учета заявлений и сообщений органа внутренних дел с данными журнала учета территориального органа, включая военного и транспортного территориального.
Сноска. Пункт 103 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 19.09.2006 N 52; от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
104. В случае возбуждения уголовного дела, связанного с безвестным исчезновением лица либо обнаружением трупа с признаками насильственной смерти и заведения уголовно-розыскного дела без заведения розыскного дела, заполнение учетных документов осуществляется в порядке, установленном пунктами 97, 98 Правил и возлагается на сотрудника, в производстве которого находится уголовно-розыскное дело. Регистрация уголовно-розыскных дел производится в регистрационном журнале подразделения ОВД, осуществляющего оперативно-розыскные мероприятия по раскрытию преступления.
В случае перевода розыскного дела в уголовно-розыскное дело, орган, осуществляющий оперативно-розыскную деятельность, не позднее следующего рабочего дня направляет письменное уведомление (с указанием органа, номера уголовно-розыскного дела и даты его заведения) в территориальный орган Комитета, который в течение 5 рабочих дней извещает об этом Комитет. При этом постановление о прекращении розыска не составляется.
В учетах территориального органа, включая военного и транспортного территориального, и Комитета производится соответствующая отметка, опознавательные карты остаются на учете территориального органа, включая военного и транспортного территориального.

Ескерту. 104-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2007.08.17 N 33, 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрықтарымен.
105. Алып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
106. Егер қылмыстық-іздестіру ісі қылмыстық істің қысқаруына байланысты іздестіру ісіне аударылған жағдайда, бұл туралы жазбаша хабарлама арқылы жедел-іздестіру қызметін жүзеге асыратын орган келесі жұмыс күнінен кешіктірмей Комитеттің аумақтық органына жолдайды, олар 5 жұмыс күні ішінде Комитетке хабарлайды. Сонымен бірге Комитеттің аумақтық органына қылмыстық істің нөмірі көрсетілген қылмыстық істің қысқартылуы туралы қаулының көшірмесі жолданады.
Ескерту. 106-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
107. Іс жүргізуде сәйкес ісі бар, орган іздестіріп жүрген тұлғалардың барлық санатына 140гр/м2 кем емес қағазға толықтай тану карталары рәсімделеді (Ережеге қоса берілген № 21-қосымша). Танылмаған мәйіттерге, сонымен қатар белгісіз ауруларға қосымша дактилоскопиялық карталар, хабар-ошарсыз жоғалған тұлғаларға – 1 бақылау карточкасы рәсімделеді.
Аумақтық органдарға (әскери және көліктік аумақтық органдарды қоса) дактилоскопиялық карталардың 2 дана түпнұсқасы жолданады, ал бақылау бедерлерi дактилоскопиялық карталарға желiммен жапсырылады.
Өндірісінде тиісті іс орын тапқан органмен анықталмаған мәйіттің таңбасын алуға мүмкіндік болмаса, қолдары суреттелген фотосуреттердің жапсырылуымен және мөрдің басылуымен мәйіттің жағдайы туралы орган бастығының қолы қойылған анықтама құрылады.
Комитет танылмаған мәйітке арналған дактилоскопиялық карталарды орталықтандырылған есепке алу бойынша тексергеннен кейін, Комитеттің аумақтық органы іздестіру бастамашысына тұлғаны белгілеу бойынша іске қоса тігу үшін жолдайды.
Ескерту. 107-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006.09.19 N 52, 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрықтарымен.
108. Тану карталарында нысаны бойынша көзделген барлық мәліметтер көрсетілуге жатады, фотосуреттердің тек түпнұсқалары жапсырылады. Нысаны бойынша көзделген мәліметтердің жоқтығы құжатты тиісті түрде рәсімдеу үшін қайтаруға негіз болады.
109. Іздестіру жүргізіліп жатқан тұлғалардың барлық санатына арналған тану карталары 2 данада толтырылып, біреуі Комитетке жолданады. Хабар-ошарсыз жоғалған тұлғаларға қатысты тану карталары мен бақылау карточкаларының бір данасы мемлекетаралық іздестіруді жариялау туралы қаулымен бірге Комитетке жолданады, сонымен қатар азаматтардың, соның ішінде қылмыс құрбаны болғандардың танылмаған мәйіттеріне арналған, сонымен қатар денсаулық жағдайына немесе жасына байланысты өзі туралы мәлімет бере алмайтын белгісіз аурулар және балаларға арналған тану карталары іздестіру ісі жүргізілген уақыттан бастап 3 ай өткеннен кейін Комитетке жолданады.
Комитеттің аумақтық органы қызметшісі аудандық және соған теңестірілген прокуратураға есепке алу құжатының толтырылудағы толықтығын, сапасын және нақтылығын тексергеннен кейін, келіп түскен кезден бастап бір жұмыс күні ішінде АЕ ААЖ-ге енгізеді және 5 жұмыс күні ішінде Комитеттің аумақтық органына ұсынады. Комитеттің аумақтық органы есепке алу құжаттарын алғаннан кейін АЕ ААЖ-ге енгізілген мәліметтердің нақтылығына тексеру жүргізеді.
Есепке алуға қабылданған материалдарды аумақтық органдар тану карталарында, хабар-ошарсыз кеткен, белгiсiз азаматтардың мәйiттерi жөнiндегі ұқсастандыру бойынша жұмыстарда пайдаланады, ол туралы тану картасының тиісті деректемесінде белгi қойылады.
Тану белгiлерi бiр бiрiне сәйкес келген жағдайда, хабар-ошарсыз кеткендi iздеу бастамашысына бағыттама жіберіледі, тексеру нәтижесi туралы 15 күн iшiнде бағыттама жіберген органға хабарланады.
Комитетпен хабарсыз жоғалғандарға қатысты тану картасы мемлекетаралық іздеу жариялау туралы қаулымен бір мезгілде ХАБ жолданады.
Азаматтардың анықталмаған мәйіттеріне, сонымен қатар қылмыс құрбандарына арналған тану карталары іздеу ісін жүргізген сәттен бастап 3 ай мерзімі ішінде ХАБ орталықтандырылған есепке алынуы үшін жолданады. Басқа есепке алу құжаттары ХАБ бір айда екі рет жолданады.

Сноска. Пункт 104 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 17.08.2007 N 33; от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
105. Исключен приказом Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
106. В случае если уголовно-розыскное дело в связи с прекращением уголовного дела переводится в розыскное дело, орган, осуществляющий оперативно-розыскную деятельность, уведомляет об этом не позднее следующего рабочего дня письменным сообщением территориальный орган Комитета, который в течение 5 рабочих дней извещает об этом Комитет. Одновременно, в территориальный орган Комитета, направляется копия постановления о прекращении уголовного дела с указанием номера розыскного дела.
Сноска. Пункт 106 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
107. На все категории разыскиваемых лиц органом, в производстве которого находится соответствующее дело, оформляются опознавательные карты (приложение № 21 к Правилам) на бумаге плотностью не менее 140 гр/м2. На неопознанные трупы, а также на неизвестных больных дополнительно оформляются дактилоскопические карты, на лиц, пропавших без вести - 1 контрольная карточка.
В территориальные органы, включая военного и транспортных территориальных, направляются только подлинники дактилоскопических карт в 2-х экземплярах, при этом контрольные оттиски вклеиваются в дактилоскопические карты.
В случаях невозможности дактилоскопировать неопознанный труп органом, в производстве которого находится соответствующее дело, составляется справка за подписью начальника органа о состоянии трупа с вклеенными фотографиями состояния рук, скрепленные печатью.
Дактилоскопические карты на неопознанный труп, возвращенные Комитетом после проверки по централизованному учету, территориальным органом Комитета, направляются инициатору розыска для приобщения к делу по установлению личности.
Сноска. Пункт 107 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 19.09.2006 N 52; от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
108. В опознавательных картах подлежат отражению все предусмотренные формой сведения, вклеиваются только подлинники фотографий. Отсутствие предусмотренных формой сведений служит основанием для возвращения документа для надлежащего оформления.
109. Опознавательные карты на все категории разыскиваемых лиц, заполняются в 2-х экземплярах, один из которых направляется в Комитет. В отношении без вести пропавших лиц, по 1 экземпляру опознавательной карты и контрольной карточки направляются в Комитет одновременно с постановлением об объявлении межгосударственного розыска, а опознавательные карты на неопознанные трупы граждан, в том числе ставших жертвами преступлений, а также неизвестных больных и детей, которые по состоянию здоровья или возраста не могут сообщить о себе сведения направляются в Комитет по истечении 3 месяцев с момента заведения розыскного дела.
Учетные документы сотрудник территориального органа Комитета, дислоцированный в районной и приравненной к ней прокуратуре, после проверки полноты, качества и достоверности заполнения, в течение 1-го рабочего дня с момента поступления осуществляет ввод в АИС СУ и в течение 5 рабочих дней представляет в территориальный орган Комитета. Территориальный орган Комитета, при получении учетных документов осуществляет проверку достоверности сведений введенных в АИС СУ.
Принятые на учет материалы используются территориальными органами, включая военного и транспортных территориальных, в работе по идентификации опознавательных карт на лиц, пропавших без вести, трупы неизвестных граждан, о чем делается отметка в соответствующем реквизите опознавательной карты.
При совпадении опознавательных признаков инициатору розыска без вести пропавшего лица направляется ориентировка, о результатах проверки которой в течение 15 дней сообщается органу, направившему ориентировку.
Комитетом опознавательная карта на без вести пропавшего направляется в МИБ одновременно с постановлением об объявлении межгосударственного розыска.
Опознавательные карты на неопознанные трупы граждан, в том числе ставших жертвами преступлений, направляются на централизованный учет в МИБ по истечении 3 месяцев с момента заведения розыскного дела. Иные учетные документы направляются в МИБ не реже 2-х раз в месяц.

Ескерту. 109-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006.09.19 N 52, 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрықтарымен.
110. Сыртқы тану белгiлерi жоқ немесе бұзылған (шiріп өзгерген, мумияланған, қанқаланған, күйген, кесiлген, бөлшектелген) мәйiттiң есептiк құжаттары Комитетке жіберілуі тиіс.
Тану белгiлерi жөнiндегi мәліметтер, сот-медициналық сараптама актісінсіз көрсетуге мүмкiн емес жағдайда, тану карталарының деректемелеріне еркiн нысандағы қосымша берiлген түзету құжаттарының немесе сот-медициналық сараптама актісінің көшiрмесi негiзiнде енгiзiледi.
111. Iздеуді есепке алу бойынша тұлғаны тексеру туралы сұрау салу 3-5 жұмыс күнiнде, сұрау салу материалының сапасы мен тексеру әдiстемесiнiң күрделiлігiне байланысты орындалады.
112. Іздестіру жүргізіліп жатқан тұлғалардың барлық санатына арналған тану карталары жыл бойына картотекаларда сақталады, ал АЕ ААЖ-гі мәліметтер іздестіру ісі жүргізілген кезден бастап 15 жылдан кем емес уақыт сақталады.
Хабар-ошарсыз жоғалғанды сот шешімінің өлді деп тануы іс тоқтатылған кезден бастап 3 жыл ішінде қайталап тану іздеуді тоқтатуға негіз болмайды.
Алынған тану карталары және бақылау кәртiшкелерi бiр жыл бойы сақталады.
Ескерту. 112-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
18-тарау. Есептік құжаттарды арнаулы қорда сақтау
113. Арнайы тексеру шараларын жүзеге асыруға уәкілетті мемлекеттік органдардың қалыпты жұмысын қамтамасыз ету мақсатында барлық есептік құжаттар, осы Қағидада көзделген сақтау мерзімдері өткен соң, арнаулы қорға беріледі.
113-1. Арнайы қорда сақталуға тиісті емес ақпараттық есепке алу құжаттары акті бойынша жойылады (Қағиданың 17-қосымшасы).
Ескерту: 113-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 19 қыркүйектегі N 52 бұйрығымен.
19-тарау. Есептiк-тiркеу құжаттарын
бланкiлермен қамтамасыз ету
114. Осы Қағида бойынша белгіленген есептiк-тiркеу құжаттарының бланкiлерiн, материалдың нысаны мен сапасын сақтай отырып, құқықтық статистика мен арнайы есепке алу субъектiлерi дайындайды.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
N 23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына" N 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
Нысан
Әліпбилік есептік кәртішкесі

Сноска. Пункт 109 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 19.09.2006 N 52; от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
110. Учетные документы на трупы, внешние опознавательные признаки которых отсутствуют или искажены (гнилостные изменения, мумификация, торфяное дубление, скелетирование, обгорание, расчленение), должны направляться в Комитет.
Сведения об опознавательных признаках, отражение которых невозможно без акта судебно-медицинской экспертизы, вносятся в реквизиты опознавательных карт на основании дополнительно представленных в произвольной форме корректирующих документов или копии акта судебно-медицинской экспертизы.
111. Запросы о проверке лиц по розыскным учетам исполняются от 3-5 рабочих дней в зависимости от качества представленного инициатором запроса материала и сложности методики проверки.
112. Опознавательные карты на все категории разыскиваемых лиц хранятся в картотеках в течение года, а сведения в АИС СУ не менее 15 лет с момента заведения розыскного дела.
Решение суда о признании без вести пропавшего умершим не является основанием для прекращения последующего опознавательного поиска в течение 3-х лет с момента прекращения дел.
Изъятые опознавательные карты и контрольные карточки хранятся в течение года.
Сноска. Пункт 112 с изменениями, внесенными приказом Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 18. Хранение учетных документов в специальном фонде
113. Информационное обеспечение государственных органов, уполномоченных на проведение специальных проверочных мероприятий, осуществляется путем функционирования специального фонда, в который передаются все учетные документы по истечению сроков хранения, предусмотренных настоящими Правилами.
Порядок деятельности специального фонда определяется соответствующими нормативными инструктивными актами.
113-1. Информационные учетные документы, не подлежащие хранению в специальном фонде, уничтожаются по акту (приложение 17 Правил).
Сноска. Глава 18 дополнена пунктом 113-1   приказом Генерального Прокурора РК от 19 сентября 2006 года N 52.
Глава 19. Обеспечение бланками учетно-регистрационных документов
114. Бланки учетно-регистрационных документов установленных форм и качества материала, предусмотренных настоящими Правилами, изготавливаются субъектами правовой статистики и специальных учетов.
Приложение № 1 к Правилам ведения
и использования отдельных видов
специальных учетов
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Алфавитная учетная карточка

1. Тегі ________________ ________________/ Орган___________________
/ (қамауға алған орган,
2. Аты __________________________________/__________________________
/ қысқартылмай жазылады)
3. Әкесінің аты__________________________/__________________________
/__________________________
4. "___"___________19___ жылы туылған.   /__________________________
/
5. Туылған жері _________________________/ Қылмыстық істің №________
_________________________________________
_________________________________________
6. Тұратын мекен-жайы ___________________
_________________________________________
7. Жұмыс орны, қызметі, мамандығы _______
_________________________________________/ Мұрағат __________________
8. Ұлты _________________________________
9. Азаматтығы ___________________________
10. "__"______200__жылы қамауға алынды.
10.1. "__"______200__жылы ұсталды.
10.2. "__"______200__ айып тағылған күні.
11. Қылмыстың сипаты ____________________/ Дактилоскопиялық
_________________________________________/ формула __________________
12. Қылмыстық кодексінің баптары ________/
_________________________________________/
13. Кәртішке ____________________________/
___________________________ толтырылды   / Оң қолының сұқ
(органның атауы көрсетіледі)             / саусағының бедері
"___"______________________200__жыл.
_________________________________________/
(кәртішкені толтырған қызметкердің тегі)
(сыртқы беті)
Қандай сотпен сотталды:_____________________________________________
Қашан: "____"___________20___жылы Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің__________________________________________ баптары бойынша
________________________________________________________жыл мерзімге
__________________________________________________________________
(қосымша шараларды толық көрсету керек)
__________________________________________________________________
Үкім "____"____________________20___ жылы заңды күшіне енді.
__________________________________________________________________
(Мөлшері 140 х 95)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
N 23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына" N 2 Қосымша

1. Фамилия _______________________
2. Имя ___________________________
3. Отчество ______________________
4. Родился "___" _______________
19___ г.
5. Место рождения ________________
__________________________________
5-1. Документ, удостоверяющий
личность:
Документ, удостоверяющий личность:
паспорт (1), удостоверение
личности (2), вид на жительство
(3), удостоверение лица без
гражданства (4), водительское
удостоверение (5), военный билет
(6), свидетельство о рождении (7),
актовая запись о рождении (8)
№ _____ от "___" ________ 20___ г.
Выдан "___" ____________ _____ г.
__________________________________
(кем выдан)
5-2. Индивидуальный
идентификационный
номер (ИИН) ______________________
6. Место жительство ______________
__________________________________
7. Место работы, должность,
специальность ____________________
8. Национальность ________________
9. Гражданство ___________________
10. Арестован "__" _______ 20__ г.
10.1. Задержан "___" _____ 20__ г.
10.2 Дата предъявления обвинения
"___"___________ 20____ г.
11. Характер преступления
______________________
12. Статьи УК РК ________________
13. Карточка составлена __________
__________________________________
__________________________________
__________________________________
(указать наименование органа)
"___" _______________ 20___ г.
__________________________________
(фамилия сотрудника,
__________________________________
составившего карточку)
Орган ____________________________
(кем арестован
__________________________________
без сокращений)
__________________________________
__________________________________
№№ дел
Сл. ______________________________
Арх. _____________________________
__________________________________
Дактилоскопическая формула
__________________________________
__________________________________
Отпечаток указательного
пальца правой руки
(оборотная сторона)
Осужден _____________________________________________________________
(наименование суда)
Когда "____" _________________ 20___ г. по статье УК РК
_____________________________________________________________________
Срок ________________________________ лет ___________________________
(указать полностью дополнительные меры)
_____________________________________________________________________
Приговор вступил в законную силу "____" ____________________ 20___ г.
_____________________________________________________________________
(Размер 140 х 95)
Приложение N 2
к Правилам ведения и использования
отдельных видов специальных учетов,
утвержденным приказом Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 29 апреля 2004 г. N 23
АЛФАВИТНАЯ УЧЕТНАЯ КАРТОЧКА
на лицо, не имеющее определенного места жительства
или документов, удостоверяющих личности

паспорт (1), жеке куәлік (2),                     | формуласы        |
тұруға ықтияр хат (3), азаматтығы жоқ тұлға
(4), жүргізуші куәлігі (5), әскери билет
(6), тууы туралы кәулік (7), тууы туралы актілі
жазба (8)
берілген "___"________ ж. ___________________
(кіммен берілген)
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) ____________________________________
Азаматтығы _________________________________________________________
"_____" _____________ 19____ жылы туылған
Туылған жері _______________________________________________________
____________________________________________________________________
Тұратын жерінде тіркелгендігі туралы мәлімет _______________________
(тұрғылықты жері) __________________________________________________
Оң қолы
1. бас
бармақ
2. сұқ
саусақ
3. ортаңғы
саусақ
4. аты жоқ
саусақ
5. шынашақ
16
8
16
8
4
Сол қолы
Бүктеу сызығы                --------------------------------------------------------------
6. бас
бармақ
7. сұқ
саусақ
8. ортаңғы
саусақ
9. аты жоқ
саусақ
10. шынашақ
4
2
1
Бақылау таңбалары
Бүктеу сызығы
Сол қолы                          Оң қолы
Қамауға алынғанның қолы_____________________________________________
Дактилоскопиялық тіркеу жүргізудің негізі __________________________
Карта "____" ________________200__жылы толтырылды
____________________________________________________________________
(қай жерде және қандай органда)
____________________________________________________________________
(сыртқы беті)
Қамауға алынған туралы деректер
Қамауға алынды _____________________________________________________
(қашан, қандай органмен, қандай қылмысты жасағаны үшін -
Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің бабы,
бөлігі, тармағы)
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Белгілері:
Дене кемістіктері, айрықша белгілері:
____________________________________________________________________
(жарақаты, зақымданғаны, сүйелдері, тыртықтары, ауырсынып жүруі,
таздығы, кекештігі,
____________________________________________________________________
бет пошымының дұрыс еместігі, көзінің түсі, сақаулығы, денедегі
суреттер және т.б.)
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Сол алақаны
Оң алақаны
Картаны толтырған __________________________________________________
(картаны толтырған қызметкердің қызметі, қолы және тегі)
Картаның дұрыс толтырылғандығын тексеріп, формуласын есептеген ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(қызметі, қолы, тегі)
"___"______________200__жылы
Саусақтардың іздері тырнақтың бір шетінен екінші шетіне дейін толық алынуы тиіс. Іздердің бояуы біркелкі, папилляр сызықтары және өрнек бөлшектерінің көрінісі айқын, жай көзге жақсы көрінетін болуы тиіс.
Саусақтар, қолдың басы жоқ болса, олардың қашаннан бері жоқ екендігі көрсетіліп (жылы, айы) картаның тиісті шаршысына жазылады.
(Мөлшері 205х290)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
N 23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына" N 4а Қосымша
Ескерту. 4а-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
Нысан
Дактилоскопиялық карта
белгілі тұрағы жоқ немесе жеке басын анықтаушы құжаттары жоқ
тұлғаларға
___________
(жынысы)
Тегі_____________________________________________ дактилоскопиялық
Аты_____________________________________________________ формуласы
Әкесінің аты______________________________________________________
Азаматтығы________________________________________________________
"___"___________ 19___жылы туылған.        қосымша
Туылған жері ______________________________ классификациясы_______
Тұратын жерінде тіркелгендігі туралы мәлімет______________________
(тұрғылықты жері)_________________________________________________
Тексеру ісі №_____________________________________________________
Оң қолы
------------/----------/-----------/-------------------/----------

Дата поступления в ТУ статистической карточки формы 2.1
"____" ______________ 20__ г.
Сотрудник ТУ ______________________________________
(фамилия, роспись)
(Размер 140 х 95)
Приложение N 4
к Правилам ведения и использования
отдельных видов специальных учетов,
утвержденным приказом Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 29 апреля 2004 г. N 23
Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 17 августа 2007 года N 33.
ДАКТИЛОСКОПИЧЕСКАЯ КАРТА
_____           ___________________________
(пол)            дактилоскопическая
формула
формула
дополнительная
классификация
___________________________
Фамилия __________________________________________________________________
Имя ______________________________________________________________________
Отчество _________________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: паспорт (1), удостоверение личности
(2), вид на жительство (3), удостоверение лица без гражданства (4), води-
тельское удостоверение (5), военный билет (6), свидетельство о рождении
(7), актовая запись о рождении (8)
N _________________ от "_____"_____________ 200___г.
выдан "___"__________ _____ г. _________________________
(кем выдан)
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) _____________________________
Гражданство ______________________________________________________________
Дата рождения "____" ________________19___ г.
Место рождения ___________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Сведения о регистрации по месту жительства _______________________________
(месту пребывания) _______________________________________________________
Правая рука
1. большой
2. указательный
3. средний
4. безымянный
5. мизинец
16
8
16
8
4
Левая рука
Линия перегиба -------------------------------------------------------------------------
6. большой
7. указательный
8. средний
9. безымянный
10. мизинец
4
2
1
Контрольные оттиски
Линия перегиба -------------------------------------------------------------------------
Левая рука                          Правая рука
Подпись дактилоскопируемого _______________________________
Основание проведения дактилоскопической регистрации ______________________
Карта заполнена "____" ________________200__г.
__________________________________________________________________________
(указать, где и в каком органе)
__________________________________________________________________________
(оборотная сторона)
ДАННЫЕ ОБ АРЕСТЕ
Арестован ________________________________________________________________
(когда, каким органом, за совершение какого преступления -
__________________________________________________________________________
статья, часть, пункт Уголовного кодекса Республики Казахстан)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
ПРИМЕТЫ:
Физические недостатки, особые приметы:
__________________________________________________________________________
(увечья, повреждения, бородавки, пятна, рубцы, шрамы, болезненные
__________________________________________________________________________
движения тела, плешивость (форма),
__________________________________________________________________________
картавость, асимметрия лица, разноцветность глаз, заикание, татуировки
__________________________________________________________________________
и т.д.)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
левая ладонь
правая ладонь
Карту составил____________________________________________________________
(должность и фамилия)
Правильность составления карты проверил, формулу вычислил ________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(должность, подпись, дата)
Прокатка пальцев должна быть полной, от одной кромки ногтя до другой. Оттиски должны быть чистыми, с равномерным слоем краски, четким и ясным изображением папиллярных линий и деталей узора, легко просматриваемых невооруженным глазом.
При отсутствии пальцев, кисти руки, об этом делается запись в соответствующих квадратах карты с указанием времени (года, месяца) их потери.
(размер 205 х 290)
Приложение 4а к Правилам ведения
и использования отдельных видов
специальных учетов
Сноска. Приложение 4а в редакции приказа Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Дактилоскопическая карта
на лицо, не имеющее определенного места жительства
или документов, удостоверяющих личности
_____   ____________________________
(пол)    дактилоскопическая
формула
формула
____________________________
дополнительная
классификация
____________________________
Фамилия _____________________________________________________________
Имя _________________________________________________________________
Отчество ____________________________________________________________
Гражданство ______________________ Национальность ___________________
Родился "___" _________________ 19___ г.
Место рождения _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сведения о регистрации по месту жительства __________________________
(месту пребывания) _________________________________________________
Проверочное дело № _________________________________________________
Правая рука
_____________________________________________________________________

1. бас   / 2. сұқ  /3. ортаңғы  / 4. аты жоқ саусақ / 5. шынашақ
бармақ  / саусақ  /  саусақ    / --------------------------------------------------------------
16                8
--------------------------------------------------------------
16                 8                 4
Сол қолы
Бүктеу сызығы
------------------------------------------------------------------
------------/---------/------------/-------------------/----------
6. бас / 7. сұқ    / 8. ортаңғы / 9. аты жоқ саусақ / 10. шынашақ
бармақ / саусақ    / саусақ     /                   /
------------------------------------------------------------------
4          2                          1
------------------------------------------------------------------
2                   1
Бақылау таңбалары
Бүктеу сызығы-----------------------------------------------------
Сол қолы                   Оң қолы
Ұсталғанның қолы __________________________________
Дактилоскопиялық тіркеу жүргізудің негізі ________________
Карта "____" ________________200__жылы толтырылды.
------------------------------------------------------------------
(қай жерде және қандай органда)
(сыртқы беті)
Ұсталғаны туралы деректер
Ұсталды __________________________________________________________
(қашан, қандай органмен, ұстауға негіз болған жағдайлар)
------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------
Босатылғаны туралы деректер
Босатылды_________________________________________________________
(қашан, ұсталғанға қандай шаралар қолданылды)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Жеке куәліктің және паспорттың сериясы___________________________
"___"___________ ____ж. берілді № _______________________
Қосымша мәліметтер
------------------------------------------------------------------
(бұрын соты болған, ұсталған - қашан, қайда, басқа
анкеталық мәліметтермен)
------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------
Белгілері:
Дене кемістіктері, айрықша белгілері:
------------------------------------------------------------------
(жарақаты, зақымданғаны, сүйелдері, тыртықтары,
ауырсынып жүруі, таздығы, кекештігі,
------------------------------------------------------------------
бет пошымының дұрыс еместігі, көзінің түсі, сақаулығы,
денедегі суреттер және т.б.)
------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------
---------------------------------/--------------------------------
Cол алақаны / Оң алақаны /
---------------------------------/--------------------------------
Картаны толтырған_________________________________________________
(картаны толтырған қызметкердің қызметі, қолы және тегі)
Картаның дұрыс толтырылғандығын тексеріп, формуласын есептеген
_________________________________
__________________________________________________________________
(қызметі, қолы, тегі)
"___" ______________ 20___жылы.
Саусақтардың іздері тырнақтың бір шетінен екінші шетіне дейін толық алынуы тиіс. Іздердің бояуы біркелкі, папилляр сызықтары және өрнек бөлшектерінің көрінісі айқын, жай көзге жақсы көрінетін болуы тиіс. Саусақтар, қолдың басы жоқ болса, олардың қашаннан бері жоқ екендігі көрсетіліп (жылы, айы) картаның тиісті шаршысына жазылады.

1. большой | 2. указательный | 3. средний | 4. безымянный | 5. мизинец
____________|________________|____________|_______________|__________
16                8
_____________________________________________________________________
16            8                  4
Левая рука
Линия перегиба
---------------------------------------------------------------------
_____________________________________________________________________
6. большой | 7. указательный | 8. средний | 9. безымянный | 10. мизинец
___________|__________________|____________|_______________|_________
4            2             1
_____________________________________________________________________
2               1
Контрольные оттиски
Линия перегиба
_____________________________________________________________________
Левая рука               Правая рука
____________________________
|       |      |
|       |      |
|       |      |
|       |      |
|______________|____________|
Подпись дактилоскопируемого __________________________________
Основание проведения дактилоскопической регистрации __________
Карта заполнена "___" ______________ 20___ г.
____________________________________________________________________
(указать, где и в каком органе)
оборотная сторона
Данные о задержании
Задержан ____________________________________________________________
(когда, каким органом, основание задержания)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Данные об освобождении
Освобожден __________________________________________________________
(когда, какие меры
_____________________________________________________________________
приняты к задержанному)
_____________________________________________________________________
Удостоверение личности или паспорт серии __________________________
№ _______________ выдан "___"_____________ ______ г.
Дополнительные сведения
_____________________________________________________________________
(ранее судим, задерживался - где, когда, под другими анкетными данными)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
ПРИМЕТЫ:
Физические недостатки, особые приметы:
_____________________________________________________________________
(увечья, повреждения, бородавки, пятна, рубцы, шрамы,
болезненные движения тела, плешивость (форма),
_____________________________________________________________________
картавость, асимметрия лица, разноцветность глаз,
заикание, татуировки и т.д.)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
левая ладонь | правая ладонь
________________________________|____________________________________
Карту составил
____________________________________________________________________
(должность и фамилия)
Правильность составления карты проверил, формулу вычислил __________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(должность, подпись, дата)
Прокатка пальцев должна быть полной, от одной кромки ногтя до
другой. Оттиски должны быть чистыми с равномерным слоем краски, четким
и ясным изображением папиллярных линий и деталей узора легко
просматриваемым невооруженным глазом.
При отсутствии пальцев, кисти руки об этом делается запись в
соответствующих квадратах карты с указанием времени (года, месяца)
их потери.

(мөлшері 205х290)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
N 23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына" N 5 Қосымша
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
Нысан
Салыстырылды және тектік картотека бойынша
Салыстырылды және тектік картотека бойынша
_____________________________белгіленді. Жеке ісінің №______
(тегі)
Сотталған (қамауға алынған) туралы хабарлама
1. Тегі ____________________________ 2. Аты__________________________
3. Әкесінің аты ____________________ 4. "___"_____ 19___жылы туылған.
5. Туылған жері______________________________________________________
(облыс, қала, аудан, елді-мекен)
_____________________________________________________________________
6. Қылмыстық жауапқа тартылғанға дейін тұрған жер____________________
_____________________________________________________________________
7. "____"___________________20____ жылы ұсталған күні.
8. "____"_____________20____ жылы____________________________________
(соттың атауы)
______________________Қылмыстық Кодексінің________________ баптарымен
(республика)
________жыл ________ ай мерзімге_____________________________________
(негізгі және қосымша жаза түрлері,
_____________________________________________________________________
қашан, қандай сотпен аса қауіпті рецидивист деп танылған)
_____________________________________________________________________
9. Үкім "___"____________ 20___ жылы заңды күшіне енді.
10. Үкім "____"______________ 200_ жылғы ____________________________
(соттың атауы,
______________________________________________________ өзгертілді.
қаулы)
"____"______________ 20___ жылғы_____________________________________
(қаулының мазмұны)
---------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------
(сыртқы беті)
11.__________________________________________________________________
(мекеменің шартты атауы, олардың тұрған жері - облысы)
___ "___" ______ 20___ жылы келді, кетті (қажетсізі сызып тасталсын).
12.__________________________________________________________________
(қашан, қандай органның шешімінің негізінде, оның мазмұны, шартты және
_____________________________________________________________________
мерзімнен шартты түрде бұрын босатылса - өтемеген мерзімі)
"___" ______________ 20___ жылы босатылды.

(размер 205 х 290)
Приложение 5 к Правилам ведения
и использования отдельных видов
специальных учетов
Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Сверено и в пофамильной картотеке
Отмечено ____________________ Личное дело № _________________________
(фамилия)
Извещение об осужденном (арестованном)
1. Фамилия _________________________
2. Имя _______________________________
3. Отчество __________________________________
4. Родился "__" _______ 19__ г.
5. Место рождения ___________________________________________________
(область, город, район, населенный пункт)
_____________________________________________________________________
6. Место жительство до привлечения к уголовной ответственности
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
7. Дата задержания "___"_______________ 20___ г.
8. Осужден "___" __________ 20___ г. _______________________________
(наименование суда)
_____________________________________________________________________
статьи _______________________ Уголовного кодекса __________________
(республики)
срок _______ лет _______ месяцев ____________________________________
(основные и дополнительные меры наказания,
_____________________________________________________________________
когда, каким судом признан особо опасным рецидивистом)
_____________________________________________________________________
9. Приговор вступил в законную силу "___" __________ 20___ г.
10. Приговор изменен _______________________________________________
(постановление и
_____________________________________________________________________
наименование суда)
от "___" _________ 20___г. __________________________________________
(содержание постановления)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
оборотная сторона
11. Прибыл(а), убыл(а)
"___"________ 20__ г. ______________________________________________
(ненужное зачеркнуть)    (условное наименование учреждения,
_____________________________________________________________________
и их местонахождение - область)
12. Освобожден(а) "___" _______ 20__ г. ____________________________
(основание, кем,
_____________________________________________________________________
когда принято решение и его содержание, при условном
_____________________________________________________________________
и условно-досрочном освобождении - не отбытый срок)
_____________________________________________________________________

13. Босағаннан кейін___________________________________________кетті.
(таңдаған тұратын жері)
14. ____________________________________ "___" ________ 20___ жылғы
(соттың атауы)
қаулысымен___________________________________________________________
(қай күннен бастап және қанша мерзімге)
______ __________бас бостандығынан айыру орнына қайтарылды (әкелінді)
сонымен қатар, ___ мерзімге шартты-мерзімнен бұрын босатуды алып тастаумен байланысты.
15. "___"____________20___ жылы өлді.
Өлімді тіркеу туралы хабарлама қағазы "___"____20___жылы _________
____________________________________________________________жолданды.
(АХАЖ органының атауы)
16. Хабарлама қағазы_________________________________________________
(мекеменің шартты атауы,
__________________________________________________________толтырылды.
олардың тұрған жері, облыс, елді-мекен)
Орындаушы____________________________________________________________
(қолы, тегі)
Бастық_______________________________________________________________
(қолы, тегі)
"___" ______________ 20___ ж.
Ескертпе: 1-6, 16-тармақтар барлық жағдайларда, 8-тек сотталғандарға, қалғандары - хабарлама қағазын толтырудағы мақсатқа қарай (босату, бас бостандығынан айыру орнына қайтару және т.б.) толтырылады.
(Мөлшері 150 х 210)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына" N 6 Қосымша
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 19 қыркүйектегі N 52 бұйрығымен.
_____________________________________________________________
(құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының атауы)
Анықтау мәліметтерін өзгерту себептері бойынша жеке басын
анықтайтын (тегін, атын, әкесінің атын, ұлтын, туған күні мен
жерін) құжаттарды ауыстыру мәселесі бойынша әділет органдарына
жүгінген азаматтар туралы
Мәліметтер
N
р/н
Әділет органының
атауы
Анықтау мәліметтерін өзгерту бойынша жүгінген азаматтың аты-жөні, туған күні, жері
Азаматтың аты-жөні, ұлты, туған күні, туған жері (4 және 5  бaғандарда тек өзгертілуге тиісті анықтау мәліметтері толтырылады)
Жеке куәлік, төлқұжат беруге арналған 1-н. өтініш нөмірі
1
2
3
4
5
6
________________________________ бастығы
(орган мөрі, лауазымы, тегі, қолы)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
N 23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына" N 7 Қосымша
Анықтама түбіршегі|  |               Анықтама
__________________|  |     сот қарауының нәтиижесі туралы
(айыпталушының   |  | (әрбір айыпталушыға (сотталғанға) бөлек
тегі,         |  |               толтырылады)
|  | 1. Қылмыстық істің нөмірі _________________
|  | 2. Тегі ___________________________________
__________________|  | Аты _______________________________________
аты,        |  | Әкесінің аты ______________________________
|  | 3. Туылған жылы "____" _____________ 19__ж.

13. По освобождении убыл(а) ____________________________________
(избранное место жительства)
_____________________________________________________________________
14. Возвращен(а)(водворен(а) в места лишения свободы по
определению в том числе, в связи с отменой условно-досрочного
освобождения на срок _____
_____________________________________________________________________
(наименование суда и дата вынесения постановления,
_____________________________________________________________________
на какой срок и начало исчисления)
_____________________________________________________________________
15. Умер(ла) "___" ___________ 20___ г.
Сообщение о регистрации смерти направлено _____________________
_____________________________________________________________________
(дата и наименование органа ЗАГС)
16. Извещение составлено _____________________________________
(условное наименование учреждения
_____________________________________________________________________
и их местонахождения, (населенный пункт, область)
Исполнитель __________________________________________________
(подпись, фамилия)
Начальник ____________________________________________________
(подпись, фамилия)
"___" __________________ 20___ г.
Примечание: Пункты 1-6, 16 заполняются во всех случаях, 8 только
на осужденных, остальные - в зависимости от цели составления извещения
(освобождение, возвращение в места лишения свободы и т.д.)
(Размер 150 х 210)
Приложение 6 к Правилам
ведения и использования
отдельных видов специальных
учетов, утвержденным приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 29 апреля 2004 года N 23
Сноска. Приложение 6 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 19 сентября 2006 года N 52.
__________________________________________________________________________
______________________________________________________________
(наименование органа правовой статистики и специальным учетам)
Сведения
о гражданах, обратившихся в органы юстиции по вопросу
обмена документов, удостоверяющих личность, по причине
перемены установочных данных (фамилии, имени, отчества,
национальности, даты и места рождения)
N
п/п
Наименование
органа
юстиции
Ф.И.О.,
дата
рождения,
место
рождения
гражданина,
обратившегося
по перемене
установочных
данных
Ф.И.О.,
национальность,
дата рождения,
место рождения,
гражданина
(в графах 4 и 5
заполняются
только
установочные
данные
подлежащие
перемене)
Номер
заявления ф-1
на выдачу
удостоверения
личности,
паспорта
1
2
3
4
5
6
Начальник ____________________________________________
( печать органа, должность, фамилия, подпись)
Приложение N 7
к Правилам ведения и использования
отдельных видов специальных учетов,
утвержденным приказом Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 29 апреля 2004 г. N 23
______________________________________________________________________
Корешок справки      |   |              СПРАВКА
|   | о результатах судебного рассмотрения
|   | (заполняется на каждого обвиняемого
__________________________|   |     (осужденного) отдельно)
(фамилия          |   | 1. Номер уголовного дела _____________
|   | 2. Фамилия ___________________________
|   |    Имя _______________________________
|   |    Отчество __________________________
__________________________|   | 3. Дата рождения "__"_______ 200___г.

__________________|  | 4. Жынысы: ер (1), әйел (2)
әкесінің аты) |  | 5. Үкіммен (қаулымен) тұлға: сотталды (01),
|  | ақталды (02), қысқартылды (03).
|  | 6. Сотталған жөнінде: медициналық мәжбүрлеу
|  | шаралары қолданылды (01); кәмелетке
|  | толмағанға мәжбүрлеп тәрбиелеу шаралары
|  | қолданылды (02); іс рақымшылыққа байланысты
|  | қысқартылды (04); мерзімінің ескіруі
Анықтама      |  | не байланысты (05); жәбірленушінің шағымының
|  | болмауына байланысты (06); жеке айыптаушының
"___"_____200 _ ж.|  | айыптаудан бас тартуына байланысты (07); өзі
| К| туралы белгілі бір айыптау бойынша соттың
_________________ | е| заңды күшіне енген үкімі не қылмыстық
(Комитеттің     | с| ізге түсудің мүмкін еместігін белгілейтін
аумақтық       | у| соттың күшін жоймаған қаулысы бар адамға
|  | қатысты (08); белгілі бір айыптау бойынша
| с| қылмыстық ізге түсу органының қылмыстық ізге
| ы| түсуден бас тарту туралы күшін жоймаған
_________________ | з| қаулысы бар адамға қатысты (09); қайтыс
органының атауы) | ы| болған адамға қатысты (10); Қазақстан
| ғ| Республикасы Қылмыстық Кодексінің ережелеріне
_________________ | ы| байланысты қылмыстық жауаптылықтан
|  | босатылуға жататын адамға қатысты (11).
|  | 7. Ақталды: қылмыс оқиғасының болмауынан
|  | (71); әрекетте қылмыс құрамының болмауынан
_______ жіберілді.|  | (72); сотталушының кінәсі дәлелденбеуіне
|  | байланысты (73).
Сот хатшысы       |  | 8. Эпизодтар бойынша шешім:
|  | ___________________________________________
__________ (қолы) |  | Қылмыстық ізге тү. | Қылмыстық істі
|  | суді жүргізген тұл.| қараған судьямен
|  | ғамен толтырылады  | толтырылады
"__"________200_ж.|  | ___________________________________________
|  | Қыл.|Негізгі және  |Әрбір қылмыстық|ҚК-нің
|  | мыс.|әрбір бірікті.|іс бойынша сот |бабы
|  | тық |рілген қылмыс.|қарауының нәти.|бойынша
|  | іс. |тық істер бо. |жесі, яғни не. |түпкі.
|  | тер.|йынша ҚР      |гізгі және бі. |лікті
|  | дің |ҚК-нің баптары|ріктірілген    |дәре.
|  | рет.|              |қылмыстық іс   |желенуі
|  | тік |              |бойынша: сот.  |
|  | саны|              |талды, ақталды,|
|  |     |              |ҚК-нің басқа   |
|  |     |              |бабына қайта   |
|  |     |              |дәрежеленді    |
|  | ___________________________________________

имя            |   | 4. Пол: мужской (1), женский (2)
|   | 5. Приговором (постановлением) лицо:
|   |    осуждено (01), оправдано (02),
|   |    прекращено (03)
__________________________|   | 6. В отношении осужденного: применены
отчество обвиняемого)  | л | принудительные меры медицинского
| и | характера (01); к несовершеннолетнему
| н | применены принудительные меры воспита-
Справка направлена в    | и | тельного воздействия (02); дело пре-
| я | кращено по амнистии (04); за истече-
|   | нием срока давности (05); за отсутст-
_________________________ | о | вием жалобы потерпевшего (03); при
(наименование террито-    | т | отказе частного обвинителя от обви-
риального          | р | нения (07); в отношении лица, имеет-
| е | ся вступивший в законную силу приго-
_________________________ | з | вор суда по тому же обвинению или
органа Комитета)    | а | неотмененное судебное постановление,
|   | установившее невозможность уголовного
|   | преследования (08); в отношении лица,
"___"_______ 200__г.      |   | об отказе от уголовного преследования
|   | которого по тому же обвинению имеется
|   | неотмененное постановление органа уго-
|   | ловного преследования (09); в отноше-
Секретарь суда         |   | нии умершего (10); в отношении лица,
_________________________ |   | подлежащего освобождению от уголовной
|   | ответственности в силу положений
|   | Уголовного  Кодекса Республики
|   | Казахстан (11).
|   | 7. Оправдано В связи: за отсутствием
|   | события (71); за отсутствием состава
|   | преступления (72); за недоказанностью
|   | вины подсудимого (73);
|   | 8. Решение по эпизодам:
|   | __________________________________________
|   |  Заполняется лицом  |Заполняется судьей,
|   | осуществлявший уго- |    рассмотревшим
|   | ловное преследование|  уголовное дело
|   | --------------------|---------------------
|   |  NN |Статья Уголов- |Результат су-|оконча-
|   | Уго-|ного Кодекса   |дебного рас- |тельная
|   | лов-|Республики     |смотрения по |ква-
|   | ных |Казахстан по   |каждому уго- |лифи-
|   | дел |основному и    |ловному делу,|кация
|   |     |каждому сое-   |т.е. основ.  |статья
|   |     |ловному делу   |ному и присо-|Уголов-
|   |     |диненному уго- |единенному   |ного
|   |     |               |уголовному   |Кодекса
|   |     |               |делу: осуж-  |
|   |     |               |ден, оправ-  |
|   |     |               |дан, перек-  |
|   |     |               |валифици-    |
|   |     |               |ровано на    |
|   |     |               |другую статью|
|   |     |               |Уголовного   |
|   |     |               |Кодекса      |
|   | ------------------------------------------

|  | N|1 |       2      |       3       |    4
|  | ___________________________________________
|  | 1
|  | 2
|  | 3
|  | 4
|  | 5
|  | 6
|  | 7
|  | 8
|  | 9
|  | 10
|  | 11
|  | 12
|  | 13
|  | 14
|  | 15
|  | 16
|  | 17
|  | 18
|  | 19
|  | 20
|  | 21
|  | 22
|  | 23
|  | 24
|  | 25
|  | 26
|  | 27
|  | 28
|  | 29
|  | 30
|  | 31
|  | 32
|  | 33
|  | 34
|  | 35
|  | 36
|  | 37
|  | 38
|  | 39
|  | 40
|  | ___________________________________________
|  | 9. есепке алу үшін бабы
|  | 10. есірткі қылмыстары үшін есепке алу бабы
__________________________________________________________________
11. Іс бойынша түпкілікті жаза ___________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
12. Соттың үкім (қаулы) шығарған күні "_____"___________ 200___г.
13. Сот қаулысының заңды күшіне енген күні "_____"_______200___г.
14. Үкім (қаулы) шығарған судья
__________________________________________________________________
Судьяның коды /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
15. Анықтаманың Комитеттің аумақтық органына түскен күні
"__"_______200___ж.
Ескертпе: Анықтама заңды күшіне енген үкім бойынша толтырылды,
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі Комитеттің
аумақтық органына 3 тәулік ішінде тапсырылады. Анықтама жазу
машинкасында немесе қолмен айқын жазылып, толтырылады. Қолмен
толтырылған кезде тегі, аты, әкесінің аты баспа әріптерімен
жазылады. Анықтаманың түбіршегі қылмыстық істе қалады. 1-2-дерек.
темелер қылмыстық ізге түсу органымен, 3-4-қылмыстық істі қараған
судьямен толтырылады. 8-деректемеде қылмыстық істің әрбір эпизоды
бойынша қабылданған шешімге кесте көзделген. Кестенің сол жағын
қылмыстық ізге түсуді жүргізген орган толтырады. 1-бағанда сотқа
дейінгі өндірісте негізгі және барлық біріктірілген қылмыстық
істердің нөмірлері, 2-бағанда сотқа жолданған қылмыстық іс бойынша
қылмыстың дәрежеленуі толтырылады. Оң жағы қылмыстық істі қараған
судьямен толтырылады. 3-бағанда соттың үкімінің (қаулысының)
негізінде әрбір эпизод бойынша тағылған айыптың шешімі және
Қылмыстық  кодексінің бабын көрсетумен толтырылады. 4-бағанда
қылмыстық іс бойынша Қылмыстық кодексінің түпкілікті дәрежеленуі
көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
N 23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына" N 8 Қосымша
Талап
"___" _____________200_ ж.
N _____________________
__________________________________________________________________
(талап жолданған органның атауы)

|   | N|1 |         2     |       3     |   4
|   | ------------------------------------------
|   | 1
|   | 2
|   | 3
|   | 4
|   | 5
|   | 6
|   | 7
|   | 8
|   | 9
|   | 10
|   | 11
|   | 12
|   | 13
|   | 14
|   | 15
|   | 16
|   | 17
|   | 18
|   | 19
|   | 20
|   | 21
|   | 22
|   | 23
|   | 24
|   | 25
|   | 26
|   | 27
|   | 28
|   | 29
|   | 30
|   | 31
|   | 32
|   | 33
|   | 34
|   | 35
|   | 36
|   | 37
|   | 38
|   | 39
|   | 40
__________________________________________________________________________
9. статья для учета
10. статья для учета наркотических преступлений
__________________________________________________________________________
11. Окончательное наказание по данному лицу ______________________________
12. Дата вынесения приговора (постановления) судом "__"_______ 200_г.
13. Дата вступления приговора в законную силу "__"_______ 200_г.
14. Судья, вынесшей приговор (постановление)
__________________________________________________________________________
Код судьи /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
15. Дата поступления справки в территориальный орган Комитета "__"____ 200_г.
Примечание: Справка выставляется по приговорам, вступившим в законную силу и предоставляется в территориальный орган Комитета по правовой статистике и специальным учетам в течение 3 суток. Справка заполняется на машинке или от руки четко и разборчиво. При заполнении от руки фамилия, имя, отчество пишутся печатными буквами. Корешок справки остается в уголовном деле. Реквизиты 1-2 заполняются органом уголовного преследования, реквизиты 3-4 - судьей, рассмотревшим уголовное дело. В реквизите 8 представлена таблица по принятым решениям по каждому эпизоду уголовного дела. Левая сторона таблицы заполняется органом, осуществляющим уголовное преследование. В графе 1 заполняются номера основного и всех присоединенных в ходе досудебного производства уголовных дел, в графе 2 - квалификация преступления, по которой дело было направлено в суд. Правая сторона заполняется судьей, рассмотревшим уголовное дело. В графе 3 заполняется решение по каждому эпизоду предъявленного обвинения на основании приговора (постановления) суда и с указанием статьи Уголовного  Кодекса . В графе 4 окончательная квалификация по уголовному делу - статья Уголовного Кодекса
Приложение N 8
к Правилам ведения и использования
отдельных видов специальных учетов,
утвержденным приказом Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 29 апреля 2004 г. N 23
Т Р Е Б О В А Н И Е
"___"_________200_г.
N __________________
__________________________________________________________________________
Наименование органа, куда направлено требование

1. Тегі __/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
2. Аты __/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
3. Әкесінің аты __/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
4. Туылған күні /__/__/   /__/__/    /__/__/__/__/
күні      айы          жыл
5. Туылған жері /__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
облыс
__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/_/
қала, аудан                    елді мекен
Сауалнамалық деректер енгізілді: сөзі бойынша, жеке басын куәлан.
дыратын құжаттан (қажетсізі сызылады)
6. Мекен-жайы: ___________________________________________________
7. Не себепті тексеру жүргізілді _________________________________
8. Қандай анықтама керек _________________________________________
Орындаушы: _______________________________________________________
(қызметі, тегі)
Тексеруге рұқсат етемін: _________________________________________
(қолы, тегі)
Жіберушінің мекен-жайы: __________________________________________
(индекс, елді-мекен, аудан, облыс)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Орган ____________________________________________________________
Есте болсын! Тексерілетін тұлғаның анкеталық деректерін
бұрмалау дұрыс емес мәліметтер беруге соқтырады. Тазартып, түзетуге
жол берілмейді. Талаптың барлық деректемелері міндетті түрде
толтырылады.
(Мөлшері 150 х 210)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
N 23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына" N 9 Қосымша
Мемлекетаралық ақпарат банкісіне ұсынуға жататын есептік құжаттардың
Тізбесі
Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
Мемлекетаралық ақпарат банкіне Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің төменде көрсетілген баптарындағы көзделген қылмыстарды жасағаны үшін сотталған Қазақстан Республикасының азаматтары жөніндегі есептік-тіркеу құжаттары жолдануға жатады:
1. 96-баптың 2-бөлігі (жауаптылықты ауырлататын жағдайда қасақана кісі өлтіру);
2. 103-баптың 3-бөлігі (денсаулыққа кісі өліміне әкеп соққан қасақана ауыр зиян келтіру);
3. 120-баптың 2, 3-бөліктері (әйелді зорлау);
4. 121-баптың 2-бөлігі (нәсіпқорлық сипатындағы күш қолдану);
5. 125-бап (адамды ұрлау);
6. 128-бап (адамды саудаға салу)
7. 164-бап (әлеуметтік, ұлттық, рулық, нәсілдік немесе діни араздықты қоздыру);

1. Фамилия |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
2. Имя |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
3. Отчество |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
4. Дата рождения: |_|_|   |_|_|   |_|_|_|_|
число   месяц      год
5. Место рождения: _______________________________________________________
область
__________________________________________________________________________
район
__________________________________________________________________________
населенный пункт
Анкетные данные внесены: со слов/ с документа, удостоверяющего личность
ненужное зачеркнуть
6. Адрес: ________________________________________________________________
7. Чем вызвана проверка __________________________________________________
8. Какая нужна справка: __________________________________________________
Исполнитель: _____________________________________________________________
должность, фамилия
Проверку разрешаю: _______________________________________________________
М.П.                  подпись руководителя органа, фамилия
Адрес отправителя: _______________________________________________________
индекс, населенный пункт, район, область
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Орган ______________________________________
Внимание! Искажение анкетных данных проверяемого лица влечет выдачу неверных сведений. Подчистки и исправления не допускаются. Все реквизиты требования обязательны к заполнению.(Размер 150х210)
Приложение 9 к Правилам ведения
и использования отдельных видов
специальных учетов
Сноска. Приложение 9 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Перечень
учетных документов, подлежащих представлению
в Межгосударственный информационный банк
Направлению в Межгосударственный информационный банк подлежат информационные учетные документы в отношении граждан Республики Казахстан, осужденных за совершение преступлений, предусмотренных следующими статьями Уголовного кодекса Республики Казахстан:
1. статья 96 часть 2 (убийство при отягчающих обстоятельствах);
2. статья 103 часть 3 (умышленное причинение тяжкого вреда здоровью со смертельным исходом)
3. статья 120 части 2, 3 (изнасилование);
4. статья 121 часть 2, 3 (насильственные действия сексуального характера);
5. статья 125 (похищение человека);
6. статья 128 (торговля людьми);
7. статья 164 (возбуждение социальной, национальной, родовой, расовой или национальной вражды);

8. 177-баптың 3-бөлігі (алаяқтық);
9. 178-баптың 3-бөлігі (тонау);
10. 179-бап (қарақшылық) 2, 3;
11. 180-бап (ерекше құнды заттарды ұрлау);
12. 181-баптың 3-бөлігі (қорқытып алушылық);
13. 206-бап (жалған ақша немесе бағалы қағаздар жасау немесе сату)
14. 207-бап (жалған төлем карточкалары мен өзге төлем және есеп айырысу құжаттарын жасау немесе сату)
15. 233-бап (терроризм);
16. 233-2-бап (террористік топ құру, оған басшылық ету және оны  қызметіне қатысу)
17. 233-3-бап (экстремизмдi немесе террористiк қызметті қаржыландыру)
18. 234-бап (адамды кепілге алу);
19. 235-баптың (ұйымдасқан қылмыстық топты немесе қылмыстық қауымдастық (қылмыстық ұйымды) құру және оны басқару, қылмыстық қоғамдастыққа қатысу);
20. 237-бап (бандитизм);
21. 241-бап (жаппай тәртіпсіздік);
22. 250-бап (айналыстан алынған заттардың немесе айналысы шектелген заттардың контрабандасы);
23. 251-баптың 2, 3-бөліктері (қаруды, оқ-дәрілерді, жарылғыш заттарды және жарылғыш құрылғыларды заңсыз сатып алу, беру, өткізу, сақтау, тасымалдау немесе алып жүру);
24. 255-бап (қаруды, оқ-дәріні, жарылғыш заттар мен жару құрылғыларын ұрлау не қорқытып алу);
25. 259-баптың 2, 3, 4-бөліктері (есірткі заттарды немесе жүйкеге әсер ететін заттарды заңсыз дайындау, иемденіп алу, сақтау, тасымалдау, жөнелту немесе сату);
26. 273-бап (порнографиялық материалдарды немесе заттарды заңсыз тарату)
27. 330-бап (Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекарасынан әдейi заңсыз өту)
28. 330-2-бап (заңсыз көші-қонды ұйымдастыру)
29. 13-бап 3-бөлігі (қылмыстардың қайталануыдың аса қауіптілігі)
30. Қазақстан Республикасының аумағында сотталған және айыпталушылар ретінде қылмыстық жауаптылыққа тартылған шетел азаматтары мен азаматтылығы жоқ тұлғалар бап біліктілігіне байланыссыз ХАБ орталықтандырылған есебіне міндетті түрде алынулары тиіс.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
N 23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына" N 10 Қосымша
Тегi бойынша және дактилоскопиялық картотекаларда есептiк құжаттарды сақтау мерзiмдерiнiң
Тізбесі
Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi Комитеттiң тегi бойынша (әлiпбилiк) және дактилоскопиялық картотекаларында (деректер банктерiнде) есептiк құжаттар (машиналарда жинақталған мәлiметтер), соттылықтың жойылу немесе алыну мерзiмдерiне қарамастан сақталады. Орналасқан және алынған есептiк кәртiшкелердiң саны туралы мәлiметтер картотекалардың төлқұжаттарында көрiнiс табады.
Тегi бойынша (әлiпбилiк) картатекадан сақталу мерзімі аяқталуына байланысты алынып тасталған, әлiпбилiк есеп кәртішкелер мәліметтерін «Арнайы есептер» автоматтандырылған ақпараттық жүйеден алуға жатады.

8. статья 177 часть 3 (мошенничество);
9. статья 178 часть 3 (грабеж);
10. статья 179 (разбой) 2, 3;
11. статья 180 (хищение предметов, имеющих особую ценность);
12. статья 181 часть 3 (вымогательство);
13. статья 206 (изготовление или сбыт поддельных денег или ценных бумаг);
14. статья 207 (изготовление или сбыт поддельных платежных карточек и иных платежных и расчетных документов);
15. статья 233 (терроризм);
16. статья 233-2 (создание, руководство террористической группой и участие в ее деятельности);
17. статья 233-3 (финансирование экстремизма и террористической деятельности);
18. статья 234 (захват заложника);
19. статья 235 (создание и руководство организованной преступной группой или преступным сообществом);
20. статья 237 (бандитизм);
21. статья 241 (массовые беспорядки);
22. статья 250 (контрабанда изъятых из обращения предметов или предметов, обращение которых ограничено);
23. статья 251 части 2, 3 (незаконное приобретение, передача, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ и взрывных устройств);
24. статья 255 (хищение либо вымогательство оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ и взрывных устройств);
25. статья 259 части 2, 2-1, 3, 4 (незаконное изготовление, приобретение, хранение, перевозка, пересылка либо сбыт наркотических средств или психотропных веществ);
26. статья 273 (незаконное распространение порнографических материалов или предметов);
27. статья 330 (умышленное незаконное пересечение Государственной границы Республики Казахстан);
28. статья 330-2 (организация незаконной миграции);
29. статья 13 ч.3 (особо опасный рецидив преступлений).
30. Иностранные граждане и лица без гражданства, осужденные и привлеченные к уголовной ответственности в качестве обвиняемых на территории Республики Казахстан, подлежат обязательной постановке на централизованный учет в МИБ, независимо от квалификации статьи.
Приложение 10 к Правилам ведения
и использования отдельных видов
специальных учетов
Сноска. Приложение 10 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Перечень
сроков хранения учетных документов в пофамильных
и дактилоскопических картотеках
В пофамильных (алфавитных) и дактилоскопических картотеках (банках данных) Комитета по правовой статистике и специальным учетам учетные документы (сведения на машинных носителях) хранятся независимо от сроков погашения или снятия судимости. Сведения о количестве размещенных и изъятых учетных документов подлежат отражению в паспортах картотек.
Подлежат снятию из автоматизированной информационной системы "Специальные учеты" сведения алфавитных учетных карточек, изъятых по истечении сроков хранения из пофамильных (алфавитных) картотек.

1. Сыбайлас жемқорлық қылмыстар жасаған тұлғалардың әліпбилік есептік кәртішкелері тегі бойынша картотекаларда ұдайы сақталады.
2. Бас бостандығынан айыруға сотталған және жазасын қылмыстық атқару жүйесiнiң мекемелерiнде өтеген тұлғалардың әлiпбилiк есептiк кәртiшкелерi сот тағайындаған жаза мерзiмi өткен соң (сот үкiмi шыққан күннен бастап) сақталады:
30 жыл - 12 жылдан асатын мерзiмге сотталғандар және өлім жазасы жөнiнде;
25 жыл - 5 жылдан 12 жылға дейiнгi мерзiмге сотталғандар жөнiнде;
20 жыл - 2 жылдан 5 жылға дейiнгi мерзiмге сотталған жөнiнде;
15 жыл - 2 жылға дейiнгi мерзiмге сотталғандар жөнiнде;
30 жыл - бас бостандығынан айыруға екi және одан көп мәрте сотталғандар жөнiнде, соттың соңғы үкiмi бойынша сот тағайындаған мерзiм өткеннен кейiн.
3. Сот медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолданған  тұлғалардың әлiпбилiк есептiк кәртiшкелерi олар 70 жасқа жеткенше, бiрақ медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шарасы тағайындалғаннан кейiн кемiнде 15 жыл сақталады.
4. Бас бостандығынан айыруға Қазақ ССР Қылмыстық кодексiнiң (ары қарай - Қаз.ССР ҚК) 23-2-бабы қолданып шартты түрде, сынақ мерзiмiмен шартты түрде (Қаз. ССР ҚК-нiң 40-бабы, Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң (ары қарай - ҚР ҚК) 63-бабы), үкiмнiң орындалуы кейiнге қалдырылып, шартты түрде (Қаз.ССР ҚК-нiң 41-1-бабы), жазаны өтеу кейiнге қалдырылып, шартты түрде (ҚР ҚК-нiң 72-бабы) сотталған тұлғалардың әлiпбилiк есептiк кәртiшкелерi тиiсiнше жаза мерзiмi өтелгеннен, сынақ мерзiмi, үкiмнiң орындалуын кейiнге қалдыру мерзiмi, жазаны өтеудi кейiнге қалдыру мерзiмi өткеннен кейiн 3 жыл бойы сақталады.
Шартты түрде соттау үкiмi бұзылып, тұлға жазасын өтеу үшiн түзету мекемелерiне жiберiлген жағдайда әлiпбилiк есептiк кәртiшкелер осы Тiзбенiң 2-тармағында белгiленген есептiк мерзiмге сәйкес сақталады.
5. Айыппұлға, белгiлi бiр қызмет атқару немесе белгiлi бiр  қызметпен айналысу құқығынан айыруға, қоғамдық жұмыстарға, түзеу жұмыстарына тартуға, әскери қызмет бойынша шектеуге, бостандығын шектеуге, тұтқындауға, тәртiптiк әскери бөлiмде ұстауға сотталған тұлғалардың әлiпбилiк есептiк кәртiшкелерi жазасын өтегеннен немесе процессуалдық шешiм қабылданғаннан кейiн 3 жыл сақталады.
6. Екi немесе одан да көп мәрте бас бостандығын айыруға Қаз.ССР ҚК-нiң 23-2-бабы қолданып шартты түрде, сынақ мерзiмiмен шартты түрде (Қаз.ССР ҚК-нiң 40-бабы, ҚР ҚК-нiң 63-бабы), үкiмнiң орындалуы өтеу кейiнге қалдырылып, шартты түрде (ҚР ҚК-нiң 72-бабы), айыппұлға, белгiлi бiр қызмет атқару немесе белгiлi бiр қызметпен айналысу құқығынан айыруға, қоғамдық жұмыстарға, түзеу жұмыстарына тартуға, әскери қызмет бойынша шектеуге, бостандығын шектеуге, тұтқындауға, тәртiптiк әскери бөлiмде ұстауға сотталған тұлғалардың әлiпбилiк есептiк кәртiшкесiнде көрсетiлген соттылықтардың бiреуi үшiн осы Тiзбенiң 4, 5-тармақтарында белгiленген ең көп мерзiм бойынша, бiрақ тиiсiнше соттың соңғы үкiмi бойынша жаза мерзiмi өтелгеннен кейiн, соттың соңғы үкiмi бойынша сынақ мерзiмi, соттың соңғы үкiмiн орындауды кейiнге қалдыру мерзiмi, соттың соңғы үкiмi бойынша жазаны өтеудi кейiнге қалдыру мерзiмi өткеннен кейiн кемiнде 3 жыл сақталады.

1. Алфавитные учетные карточки на лиц, совершивших коррупционные преступления, хранятся в пофамильных картотеках постоянно.
2. Алфавитные учетные карточки на лиц, осужденных к лишению свободы и отбывавших наказание в учреждениях уголовно-исполнительной системы, хранятся по истечении назначенного судом срока наказания (исчисляемого со дня вынесения судебного решения):
30 лет - в отношении осужденных на срок свыше 12 лет и к смертной казни;
25 лет - в отношении осужденных на срок свыше 5 лет до 12 лет включительно;
20 лет - в отношении осужденных на срок свыше 2 лет до 5 лет включительно;
15 лет - в отношении осужденных на срок до 2 лет включительно;
30 лет - в отношении осужденных два и более раз к лишению свободы, по истечении назначенного судом срока наказания по последнему приговору суда.
3. Алфавитные учетные карточки в отношении лиц, подвергнутых судом принудительным мерам медицинского характера, хранятся до достижения ими 70-летнего возраста, но не менее 15 лет после назначения принудительной меры медицинского характера.
4. На лиц, осужденных к лишению свободы условно с применением статьи 23-2 Уголовного Кодекса Казахской ССР (далее - ст. УК Каз. ССР), условно с испытательным сроком (ст. 40 УК Каз. ССР, статьи 63 Уголовного Кодекса Республики Казахстан - далее - ст. УК РК), условно с отсрочкой исполнения приговора (ст. 41-1 УК Каз. ССР), с отсрочкой отбывания наказания (ст. 72 УК РК) алфавитные карточки хранятся в течение 3 лет соответственно по отбытии срока наказания, истечении испытательного срока, срока отсрочки исполнения приговора, срока отсрочки отбывания наказания.
В случае отмены условного осуждения и направления лица в исправительное учреждение для отбывания наказания алфавитные учетные карточки хранятся согласно срокам, установленным пунктом 2 настоящего Перечня.
5. На лиц, осужденных к штрафу, лишению права занимать определенную должность или заниматься определенной деятельностью, привлечению к общественным работам, исправительным работам, ограничению по военной службе, ограничению свободы, аресту, содержанию в дисциплинарной воинской части алфавитные учетные карточки хранятся 3 года после отбытия наказания или принятия процессуального решения.
6. На лиц, осужденных два или более раза к лишению свободы условно с применением ст. 23-2 УК Каз. ССР, условно с испытательным сроком (ст. 40 УК Каз. ССР, ст. 63 УК РК), условно с отсрочкой исполнения приговора (ст. 41-1 УК Каз. ССР), с отсрочкой отбывания наказания (ст. 72 УК РК), штрафу, лишению права занимать определенную должность или заниматься определенной деятельностью, привлечению к общественным работам, исправительным работам, ограничению по военной службе, ограничению свободы, аресту, содержанию в дисциплинарной воинской части алфавитные карточки хранятся по наибольшему сроку, установленному пунктами 4, 5 настоящего Перечня для одной из указанных судимостей, но не менее 3 лет соответственно по отбытии срока наказания по последнему приговору суда, по истечении испытательного срока по последнему приговору суда, срока отсрочки исполнения последнего приговора суда, срока отсрочки отбывания наказания по последнему приговору суда.

7. Бас бостандығын айыруға Қаз.ССР ҚК-нiң 23-2-бабы қолданып шартты түрде, сынақ мерзiмiмен шартты түрде (Қаз. ССР ҚК-нiң 40-бабы, ҚР ҚК-нiң 63-бабы), үкiмнiң орындалуы кейiнге қалдырылып, шартты түрде (Қаз.ССР ҚК-нiң 41-1-бабы), жазаны өтеу кейiнге қалдырылып, шартты түрде (ҚР ҚК-нiң 72-бабы), айыппұлға, белгiлi бiр қызмет атқару немесе белгiлi бiр қызметпен айналысу құқығынан айыруға, қоғамдық жұмыстарға, түзеу жұмыстарына тартуға, әскери қызмет бойынша шектеуге, бостандығын шектеуге, тұтқындауға, тәртiптiк әскери бөлiмде ұстауға сотталған тұлғалардың әлiпбилiк есептiк кәртiшкелерi, егер ол тұлғалар бұрын немесе кейiн бас бостандығынан айыруға сотталған болса, бас бостандығын айыруға сотталғандығы туралы деректер осы Тiзбенiң 2-тармағына сәйкес сақтау мерзiмi өткенше, бiрақ 4, 5-тармақтарында көрсетiлгеннен кем емес мерзiмде сақталады.
8. Қолданылған бұлтартпау шарасына байланыссыз, айыпталушы ретiнде тартылған, қылмыстық iстi сот рақымшылық актiсi негiзiнде немесе ол оның өлiмiне байланысты қысқартылған тұлғалардың әлiпбилiк есептiк кәртiшкелерi қылмыстық iстi қысқарту туралы тиiстi процессуалдық шешiм шыққаннан кейiн 10 жыл сақталады.
9. Сот ақтаған, сондай-ақ өздерi жөнiнде қылмыстық iс ақтаушы негiздерде, сондай-ақ маңыздылығы аз болғандықтан қысқарған iстер бойынша тұлғалардың әлiпбилiк есептiк кәртiшкелерi, басқа соттылықтарға қарамастан тиiстi процессуалдық шешiм алынған бойда тегi бойынша картотекадан алынады.
Өздерi жөнiнде қылмыстық iс басқа негiздер бойынша қысқарған  тұлғалардың әлiпбилiк есептiк кәртiшкелерi қылмыстық iстi қысқарту туралы процессуалдық шешiм шыққан күннен бастап 3 жыл сақталады.
10. Мұрағаттық шифры бар әлiпбилiк есептiк кәртiшкелерi тиiстi қылмыстық iстi жою туралы құжаттар тапсырылған бойда картотекалардан алынады.
10-1. Қылмыстық заңнаманың ізгілендірілуіне байланысты декриминализацияланған баптар бойынша сотталған, жазасын өтеп, бірақ соттылығы өтелмеген адамдарға әліпбилік карточкалары айыптау үкімін шығарған күннен бастап 3 жыл сақталады.
11. Қылмыстық iстерi бойынша қабылданған шаралармен процессуалдық шешiм туралы мәлiметтер алу мүмкiн болмаған тұлғаларды  әлiпбилiк есептiк кәртiшкесi осы тiзбеге сәйкес сақталады, бұл ретте тұлға ҚР ҚК-нiң қылмыстық жауапқа тартылған бабында көзделген жазаның ең көп мерзiмi алынады.

7. Алфавитные учетные карточки на лиц, осужденных к лишению свободы условно с применением ст. 23-2 УК Каз. ССР, условно с испытательным сроком (ст. 40 УК Каз. ССР, ст. 63 УК РК), условно с отсрочкой исполнения приговора (ст. 41-1 УК Каз. ССР), с отсрочкой отбывания наказания (ст. 72 УК РК), к штрафу, лишению права занимать определенную должность или заниматься определенной деятельностью, привлечению к общественным работам, исправительным работам, ограничению по военной службе, ограничению свободы, аресту, содержанию в дисциплинарной воинской части, если они ранее или позднее были осуждены к лишению свободы, хранятся до истечения срока хранения сведений об осуждении к лишению свободы в соответствие с пунктом 2 настоящего Перечня, но не менее срока, указанного в пунктах 4, 5.
8. На лиц, привлекавшихся в качестве обвиняемых, независимо от примененной меры пресечения, в отношении которых уголовные дела прекращены на основании акта амнистии, в связи со смертью алфавитные учетные карточки хранятся 10 лет со дня вынесения соответствующего процессуального решения о прекращении уголовного дела, независимо от других судимостей.
9. На лиц, оправданных по суду, а также в отношении которых уголовные дела прекращены по реабилитирующим основаниям, или в силу малозначительности, алфавитные учетные карточки изымаются из пофамильной картотеки сразу после получения соответствующих процессуальных решений независимо от других судимостей.
Алфавитные учетные карточки на лиц, в отношении которых уголовные дела прекращены по иным основаниям, хранятся 3 года со дня принятия процессуального решения о прекращении уголовного дела, независимо от других судимостей.
10. Алфавитные учетные карточки на лиц, осужденных к лишению свободы и освобожденных от отбытия назначенного судом наказания на основании положений Уголовного кодекса Республики Казахстан, хранятся 10 лет со дня вынесения обвинительного приговора суда.
На лиц, осужденных к более мягким видам наказаний, чем лишение свободы и освобожденных от отбытия назначенного судом наказания на основании положений Уголовного кодекса Республики Казахстан - 3 года со дня вынесения обвинительного приговора суда.
10-1. На лиц, осужденных по статьям, которые декриминализированы в связи с гуманизацией уголовного законодательства, отбывших наказание, но судимость, которых не погашена, алфавитные карточки хранятся 3 года со дня вынесения обвинительного приговора.
11. На лиц, в отношении которых принятыми мерами не представилось возможным добыть сведения о принятом по их делу процессуальном решении, алфавитные учетные карточки хранятся 10 лет со дня применения меры пресечения.

12. Басқа облыстың (мемлекеттiң) тергеу (анықтама) органының немесе сотының тапсырмасы бойынша бұлтартпау шарасы түрiнде тұтқынға алу қолданылған тұлғалардың әлiпбилiк есептiк кәртiшкелерi, бұлтартпау шарасы қолданылған күннен бастап 2 жыл сақталады.
13. Республикалық, мемлекетаралық және халықаралық iздеу жарияланған тұлғалардың iздестiру есептiк кәртiшкелерi картотекаларға жергiлiктi немесе мемлекетаралық, халықаралық iздеудi қысқарту туралы қаулылар келiп түскенше сақталады.
Ұлттық қауiпсiздiк органдары (бұрынғы КСРО МҚК) есепке алуда  қалдырып, iздеудi қысқартқан тұлғалардың iздестiру есептiк кәртiшкелерi олар 70 жасқа келгенше сақталады.
14. Ережеге осы өзгерістер мен толықтыруларды енгізгенге дейін Комитет және оның аумақтық органдарына есепке қою үшін ұсынылған тұрғылықты жері немесе жеке басын куәландыратын құжаттары жоқ ұсталғандардың әліпбилік есепке алу карточкалары соттылығының болуына қарамастан, ұсталған күнінен бастап 2 жыл өткен соң, алынып тасталады.
15. Дактилоскопиялық карталар, әлiпбилiк есептiк кәртiшкелердiң сақтау мерзiмдерiне қарамастан, криминалистiк есепте тұрған тұлға 70 жасқа келгенше, бiрақ соңғы қылмыстық iс бойынша қамалған күннен бастап кемiнде 15 жыл сақталады.
16. Түзету мекемесiнде өлген, айыпталушы ретiнде тартылған,  сотқа дейiнгi өндiрiс кезеңiнде өзi жөнiнде қылмыстық iстi сот өлiмiне байланысты қысқартқан тұлғалардың дактилоскопиялық карталары тиiстi құжаттар келiп түскен бойда алынады.
17. Өлiм жазасына сотталғандардың дактилоскопиялық карталары  үкімнiң орындалғаны туралы хабар алынған бойда алынады.
18. Танылмаған мәйiттiң дактилоскопиялық карталары жеке басы анықталғаннан кейiн аумақтық органның дактилоскопиялық есебiнен алынып тасталынады. Алынған дактилоскопиялық карталардың, тану хаттамаларының көшiрмелерi Комитетке жiберiледi.
18-1. 15-тармақта көсетілген 95 жас шамасына жетуге байланысты АДАЖ жоюға жататын, 16, 17-тармақтарында көрсетілген дактилоскопиялық карталарды картатекалық массивтен алыптастаудан кейін, 18-тармақта көрсетілген дактилоскопиялық карталарды картатекалық массивтен алыптастаудан кейін бір жыл ішіндегі тұлғаларға қатысты мәліметтер.
19. Шет ел азаматтарының және азаматтығы жоқ тұлғалардың есептiк құжаттары жалпы тәртiп бойынша сақталады.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
N 23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына" N 11 Қосымша
Ескерту. 11-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
Нысан
"___" ____________ 200__ ж.
№ _______________ №___ дана
ҚР Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
Комитететінің _____________________________ басқармасының бастығына
(облысы, қаласы бойынша)
"____ "- нен "____" ____________ 200__ жыл аралығындағы
тергеу абақтысындағы, түзеу мекемелеріндегі тұлғалардыңқозғалысы туралы мәлімет
Р/с
Тұлғалардың саны
Құжаттардың аттары
Ескерту
Әліпбилік есептік кәртішкесі
Дактилоскопиялық карталар
Хабарламалар
1. Есептік кезеңде келді
2. Есептік кезеңде кетті, оның ішінде:
а) босатылғаны;
б) басқа қамау орнына жіберілгені;
в) қашып кеткені;
г) өлгені;
Қосымша: әліпбилік есептік кәртішкесі ______________,
дактилоскопиялық карта __________,
хабарламалар ________________
Тергеу абақтысының,
түзеу мекемесінің бастығы ______________________________
(қолы, тегі)
Арнайы бөлімшенің (арнайы бөлімнің) бастығы _____________________
(қолы, тегі)
ББСЖ 2.1 нысанды кәртішкесін аумақтық басқармаларға келіп түскен күні
"___" ______________ 200__ ж.
Комитеттің аумақтық басқарманың қызметкері __________________________
(тегі, қолы)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
N 23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына" N 12 Қосымша
N____ дана
"____"__________, "____"______________  200_ жыл аралығында
тергеу абақтысына, түзету мекемесіне келіп түскен тұлғалардың
Бақылау тізімі
__________________________________________________________________
Реттік|Тегі, аты, әкесінің аты|Туылған жылы|Қамалған күні|Ескертпе
NN  |                       |            |             |
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
___________________________________________________
__________________бастығы _________________________
(қолы, тегі)
Ескертпе: Тізімге қамауға алынған, есептік кезеңде жазасын
өтеу үшін келгендердің барлығы (транзитпен өтетіндерден басқалар) кіреді.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
N 23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына" N 13 Қосымша

12. На лиц, в отношении которых применена мера пресечения в виде ареста по поручению органа следствия (дознания) или суда другой области (государства), алфавитные учетные карточки хранятся 2 года со дня применения меры пресечения.
13. На лиц, объявленных в республиканский или межгосударственный розыск учетные розыскные карточки хранятся до поступления в картотеки постановлений о прекращении местного или межгосударственного розыска.
На лиц, розыск которых прекращен органами безопасности с оставлением на учете, розыскные карточки хранятся до достижения ими 70-летнего возраста.
14. Алфавитные учетные карточки на задержанных, не имеющих определенного места жительства или документов, удостоверяющих их личность представленных для постановки на учет в Комитет и его территориальные органы до внесения настоящих изменений и дополнений в Правила изымать по истечению 2-х лет со дня задержания, независимо от имеющихся судимостей.
15. Дактилоскопические карты хранятся до достижения лицами, состоящими на криминалистическом учете, 70-летнего возраста, независимо от сроков хранения учетных алфавитных карточек, но не менее 15 лет со дня ареста по последнему уголовному делу.
16. Дактилоскопические карты на лиц, умерших в исправительных учреждениях, привлеченных в качестве обвиняемых, уголовные дела в отношении которых прекращены на стадии досудебного производства по реабилитирующим основаниям, а также в связи со смертью, изымаются по получении соответствующих документов.
17. Дактилоскопические карты на осужденных к смертной казни изымаются по получению сообщений об исполнении приговора.
18. Дактилоскопические карты на неопознанные трупы после установления личности подлежат изъятию из дактилоскопической картотеки территориального органа Комитета. Копии изъятых дактилоскопических карт, протоколов опознания направляются в Комитет по правовой статистике и специальным учетам.
18-1. Сведения в отношении лиц, указанных в пункте 15 подлежат удалению из АДИС по достижению 95 - летнего возраста; указанных в пунктах 16, 17 - после изъятия дактилоскопических карт из картотечного массива, указанных в пункте 18 - по истечении одного года после изъятия дактилоскопических карт из картотечного массива.
19. На иностранных граждан и лиц без гражданства учетные документы хранятся в общем порядке.
Приложение 11 к Правилам ведения
и использования отдельных видов
специальных учетов
Сноска. Приложение 11 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Экз. №_____
от "___" _____________ 20___г.   Начальнику управления
№ ___________________________    ______________________ области
Комитета по правовой статистике
и специальным учетам Генеральной
прокуратуры Республики Казахстан
Сводка
о движении лиц, содержащихся в следственном
изоляторе, исправительном учреждении
за период с "____" _______ по "____" ________ 20__ г.
п/п
количество
лиц
наименование документов
Примечание
алфавитно-
учетная
карточка
дактилоско-
пическая
карточка
извещений
1 прибыло за
отчетный период
2 Выбыло за
отчетный период,
из них:
а) освобождено
б) направлено в
другие места
заключения
в) бежало
г) умерло
приложение: алфавитно-учетных карточек __________,
дактилоскопических карт ___________,
извещений ________________.
Начальник следственного изолятора,
исправительного учреждения _________________________________________
(подпись, фамилия)
Начальник специальной части ________________________________________
(специального отдела)           (подпись, фамилия)
Дата поступления в территориальное
управление Комитета статистических
карточек формы 2.1 ЕУСС "___" ________________ 20___ г.
Сотрудник территориального управления Комитета ______________________
(фамилия, роспись)
Приложение N 12
к Правилам ведения и использования
отдельных видов специальных учетов,
утвержденным приказом Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 29 апреля 2004 г. N 23
Экз. N_____
КОНТРОЛЬНЫЙ СПИСОК
лиц, прибывших в следственный изолятор, исправительное
учреждение за период с "___"_____ по "___"________ 200__г.
__________________________________________________________________________
NN |Фамилия, имя, отчество|Год рождения|Дата ареста|    Примечание
п/п |                      |            |           |
____|______________________|____________|___________|_____________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Начальник ________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(подпись, фамилия)
Примечание: В список включаются все заключенные под стажу, прибывшие для отбывания наказания за отчетный период лица (кроме транзитно-пересыльных).
Приложение 13 к Правилам ведения
и использования отдельных видов
специальных учетов

Ескерту. 13-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
Нысан
"___"__________200__ж.
№___________________        РФ ІІМ-нің Бас ақпарат орталығының
Криминалдық ақпарат орталығының бастығына
_____________________________
Мәскеу қ.
Қазақстан Республикасы ӘМ-нің арнаулы мекемелерінде қылмыстық тіркеуден өткен сотталғандардың есеп-тіркеу құжаттары жолданады:
дактилоскопиялық карталар - _____________________________;
есептік кәртішкелері - ____________________________________;
хабарламалар - __________________________________________;
бақылау тізімі - _________________________________ парақ.
Өлгендің есептік кәртішкелері- __________, өлгендер туралы хабарлама - ______
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу
жөніндегі комитетті басқармасының бастығы -
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасы
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу
жөніндегі комитеттің төрағасы ___________________________
(қолы, тегі)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
N 23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына" N 14 Қосымша
Жіберушінің пошта индексі
және мекен-жайы
________________________
________________________
"___" _______ 200__ жыл.
Белгілі тұрағы немесе жеке басын анықтайтын
құжаттары жоқ тұлғаларға
Талап
_____________________________________________________________
(талап жолданған органның атауы)
1. Тегі ____________________________________________________
2. Аты _____________________________________________________
3. Әкесінің аты ____________________________________________
4. "____ " _______________ 19___ жылы туылған.
5. Туылған жері ____________________________________________
(ауыл, аудан, қала
__________________________________________________________________
облыс, өлке, ел)
6. "___ " __________ 200___ жылы ұсталған.
7. Анкеталық мәліметтері ___________________________________
(айтуы бойынша,
___________________________________________________ жазылды.
құжаттың түрі мен деректемесі)
____________________________________________________________
(талапты жіберген органның атауы)
____________________________________________________________
(тегі, қолы)
Орындаушы __________________________________________________
(тегі, қолы)
М.О.
Талап жазу машинкасымен немесе қолмен сиямен анық жазылып,
толтырылады. Қолмен толтырғанда тегі, аты, әкесінің аты, жіберушінің
мекен-жайы баспа әріптерімен жазылады.

Сноска. Приложение 13 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
от "____" ____________ 20__ г.
№ ____________________________
Начальнику ЦКИ ГИАЦ МВД РФ
__________________________
г. Москва
Направляются учетно-регистрационные материалы на осужденных, прошедших уголовную регистрацию в специальных учреждениях Министерства юстиции Республики Казахстан:
дактилоскопических карт - _______,
учетных карточек - ______________,
извещений - ____________________,
контрольный список на ______ листах.
Учетных карточек на умерших - ___, извещений на умерших - ____.
Начальник управления специальных учетов
Комитета по правовой статистике и специальным
учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан -
Председатель комитета
по правовой статистике и
специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан _________________________________________
(подпись, фамилия)
Приложение N 14
к Правилам ведения и использования
отдельных видов специальных учетов,
утвержденным приказом Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 29 апреля 2004 г. N 23
Почтовый  индекс  и  адрес
отправителя: _____________
__________________________
__________________________
"___"_______________200_г.
ТРЕБОВАНИЕ
на лицо, не имеющее определенного места жительства
или документов, удостоверяющих личность
__________________________________________________________________________
(наименование органа, куда направлено требование)
1. Фамилия _______________________________________________________________
2. Имя и отчество ________________________________________________________
3. Родился "__"___________________________19___года.
4. Место рождения ________________________________________________________
(область, город, район, населенный пункт,
__________________________________________________________________________
(край) страна)
5. Задержан "__"__________________200_года.
6. Анкетные данные записаны ______________________________________________
(указать основание: со слов;
__________________________________________________________________________
вид и реквизиты документа)
Начальник ________________________________________________________________
(наименование органа, направившего требование)
__________________________________________________________________________
(фамилия, подпись)
Исполнитель ______________________________________________________________
(фамилия, подпись)
М.П.
Требование заполняется на машинке или от руки чернилами четко и разборчиво. При заполнении требования от руки фамилия, имя, отчество, адрес отправителя пишутся печатными буквами.

(Мөлшері 150х210)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
N 23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына" N 15 Қосымша
Қылмыс жасаған, белгілі тұрағы немесе жеке басын анықтайтын құжаттары жоқ тұлғалар жөніндегі есептік құжаттарды рәсімдеу Ережесі
Ескерту. 15-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
Әліпбилік есептік кәртішкесі
(Ережеге № 1-қосымша)
Әліпбилік есептік кәртішкесінде қылмыстық істің нөмері міндетті түрде көрсетілуге жатады. Қамауға алудан басқа бұлтартпау шарасы қолданылған жағдайда, "қамауға алынды" деген сөздің үстіне таңдалған бұлтартпау шарасы және оны қолдану туралы қаулының шығарылған күні көрсетіледі.
Есептік кәртішкенің 1-5 тармақтарында қаралған деректемелер тұлғаны қамауға алуға немесе айыпталушы ретінде жауапқа тартуға негіз болған құжаттардан толтырылады. Айыпталушының (сотталғанның) әкесіні  аты болмаса, 3-тармақта "жоқ" деп жазылады.
Егер бұл құжаттарда әртүрлі деректер болса немесе есепке алынатын тұлғада бірнеше тегі, аты, әкесінің аты болса, онда істер (материалдар) өндірісіндегі тергеуші (анықтаушы), тергеу абақтысының әкімшілігі сол қамаудағы тұлғалардың шын анкеталық деректерін анықтау үшін дереу шара қолданады.
Сот үкімдеріне қайшы деректер табылса, есептік құжаттар жүргізетін мекеменің әкімшілігі, тиісті мәліметтерді айқындау жөнінде үкім шығарған сотқа сұраным жібереді.
Қос тегі, аты, әкесінің аты бар тұлғаларға екі әліпбилік есептік кәртішкесі жүргізіледі, оларда кіріс тектер орын ауыстырып тұрады. Мысалы: өзін Петров-Денисов деп атаған тұлғаның бір есептік кәртішкесінде Петров-Денисов, екіншісінде - Денисов-Петров деп көрсетіледі.
Қосарланған аты, әкесінің аты жайындағы деректердің заңдылығы  күдік тудырған жағдайда, әліпбилік есептік кәртішкелер осы тәртіпте жүргізіледі, шын сауалнамалық мәліметтер алуға дереу шара қолданылады.
Егер қамаудағы (айыпталушы) белгіленген тәртіпте иеленбеген бірнеше тектерді, аттарды, әкесінің аттарын, оның ішінде бұрын сотты болғандарын атаса, әліпбилік есептік кәртішкесі жеке басты анықтау туралы құжаттың негізінде бір шынайы (тектік) тегі бойынша толтырылады. Басқа ойдан шығарылған тегі, аты, әкесінің аты бойынша әліпбилік есептік кәртішкесі толтырылмайды.
Тегі дефис арқылы, мысалы - "Юн-Хао-Шин", "Ли-Фун" деп жазылатын тұлғаларға, тегі жеке басты куәландыратын құжатқа, сот үкіміне немесе есептік құжатты ресімдеу үшін негіз болған басқа процессуалдық актіге сәйкес жазылып, бір әліпбилік есептік кәртішкесі толтырылады.
Тұлғаны қылмыстық жауапқа тартуға негіз болған процессуалдық актіде сауалнамалық деректер қазақ тілінде көрсетілген жағдайда, әліпбилік есептік кәртішкесіндегі атындағы, тегіндегі, әкесіні атындағы қазақ әліппесінің әріптерін мына тәртіпте көрсету керек: Ә-А; Ғ-Г; Қ-К; Ө-О; Ұ,Ү-У; Ң-Н; І-Й;
5-тармақта "облыс (қала), шет ел азаматтары жайында қосымша "ел" көрсетіледі.

(Размер 150х210)
Приложение 15 к Правилам ведения
и использования отдельных видов
специальных учетов
Сноска. Приложение 15 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правила
оформления учетных документов в отношении лиц, совершивших
преступления, не имеющих определенного места жительства или
документов, удостоверяющих их личности
Алфавитная учетная карточка
(приложение № 1 к Правилам)
В алфавитной учетной карточке подлежит обязательному указанию номер уголовного дела. В случае применения меры пресечения, отличной от ареста над словом "арестован" указываются избранная мера пресечения и дата вынесения постановления об ее применении.
Реквизиты, предусмотренные пунктами 1-5 карточки заполняются с документов, удостоверяющих личность, послуживших основанием для заключения лица под стражу или привлечения в качестве обвиняемого. В случае отсутствия отчества у обвиняемого (осужденного) в пункте 3 производится запись "не имеет".
Если в этих документах обнаруживаются разноречивые данные или подлежащие учету лица значатся под несколькими фамилиями, именами или отчествами, следователи (дознаватели), в производстве которых находятся дела (материалы), администрация следственного изолятора в отношении содержащихся под арестом, принимают срочные меры к установлению подлинных анкетных данных этих лиц.
При обнаружении разноречивых данных в приговорах судов администрация учреждений, где составляются учетные документы, направляет запросы об уточнении соответствующих данных в суды, вынесшие приговоры.
На лиц, имеющих двойные фамилии, имена или отчества, составляются две алфавитные учетные карточки, в которых входящие фамилии меняются местами. Например: на арестованного, назвавшегося Петровым Денисовым, в одной карточке фамилия указывается Петров-Денисов, в другой - Денисов-Петров.
В таком же порядке составляются алфавитные учетные карточки в тех случаях, когда вызывает сомнение достоверность сведений о двойных именах и отчествах, принимаются срочные меры к установлению подлинных анкетных данных.
Если заключенный (обвиняемый) называет несколько фамилий, имен, отчеств, не приобретенных в установленном порядке, в том числе и те, под которыми ранее был судим, алфавитная учетная карточка на основании документа об установлении личности составляется на одну действительную (родовую) фамилию. На остальные вымышленные фамилии, имена, отчества алфавитная учетная карточка не составляется.
В отношении лиц, фамилия которых пишется через дефис, например - "Юн-Хао-Шин", "Ли-Фун", составляется одна алфавитная учетная карточка с написанием фамилии согласно документу, удостоверяющему личность, приговору суда или другому процессуальному акту, послужившему основанием для оформления учетного документа.
В случае указания в процессуальном акте, послужившем основанием для привлечения лица к уголовной ответственности, анкетных данных на казахском языке, в алфавитной учетной карточке буквы казахского алфавита, содержащиеся в фамилии, имени, отчестве, подлежат указанию в следующем порядке:
Ә - А; Ғ - Г; Қ - К; Ө - О; Ұ, Ү - У; h - Н; І - И;
В пункте 5 указываются сведения "область (город)", об иностранных гражданах - дополнительно "страна".

Қалада тұратын тұлғалар жөнінде есептік кәртішкесінің 6-тармағында қаланың, көшенің аты, үйдің және пәтердің нөмірі көрсетіледі. Мерзімді қызметтегі әскери қызметкерлердің есептік кәртішкесінің 6-7 тармақтарында туылған жері және әскери қызметке шақырылғанға дейінгі жұмыс орны көрсетіледі.
Қылмыстық атқару жүйесі басқармасында жазасын өтеп жүрген кезде қылмыстық жауапқа тартылған тұлғаларға әліпбилік есептік кәртішкесінің 6-тармағында оның сотталғанға дейінгі тұрғылықты мекен-жайы, ал 7-тармағында "сотталған" деп жазылып, қылмыстық атқару жүйесі басқармасының, қоныс-колониясының және сол сияқты орналасқан орыны көрсетіледі. Бұл ретте, жазасын қылмыстық атқару жүйесі басқармасында өтеуші тұлғаларға есептік кәртішкесінің 2-тармағында "сотталған" деген жазу болуы тиіс.
Қамауға алу түріндегі бұлтартпау шарасы қолданылған жағдайда,  әліпбилік есептік кәртішкенің 11-тармағында бұлтартпау шарасын қолдану туралы процессуалдық шешімнің шыққан күні көрсетіледі.
Айыпталушы ретінде жауапқа тартылып, қамаудан өзгеше бұлтартпау шарасы қолданылған тұлғалар жөнінде, 11-тармақта оны айыпталушы ретінде тарту туралы қаулы шығарылған күн көрсетіледі.
Әліпбилік есептік кәртішкелерде ұсталған (қамауға алынған) тұлғаның оң қолының сұқ саусағының іздері міндетті түрде алынады, ал ол саусақ болмаса немесе онда ақау болса, кез келген келесі саусақтың ізі алынып, ол жайында төменгі жағына жазылады. Саусақ іздерінің көшірмесін желімдеп жапсыруға тыйым салынады.
Әскери сот соттаған тұлғалардың әліпбилік есептік кәртішкелерінде аумағында сол тұлға сотталған облыстың аты көрсетіледі.
Сотталғандық туралы деректер есептік кәртішкеде қатаң сот үкіміне дәл сәйкестікпен толтырылады. Егер қылмыстық іс бойынша, Қылмыстық Кодекстің ерекше бөлімінің әртүрлі баптарында көзделген екі немесе одан да көп қылмыстар үшін сотталса, есептік кәртішкеде айыптаудың барлық баптары және Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің (ары қарай - ҚР ҚК) 58-бабына сілтеме жасалып, қылмыстар жиынтығы бойынша ақтық жаза көрсетіледі.
Мысалы, азамат "Н" 1998 жылғы 27 қаңтарда Алматы қаласы Алмалы ауданы сотының үкімімен ҚР ҚК-нің 257-бабының 2-бөлігі бойынша 3 жыл бас бостандығынан айыруға, ҚР ҚК-нің 321-бабының 2-бөлігі бойынша 4 жылға бас бостандығынан айыруға сотталған және қылмыстардың жиынтығы бойынша 4 жылға бас бостандығынан айыру түрінде жаза тағайындалған болса, есептік кәртішкесінде мынадай жазу болады: "Алматы қаласы Алмалы ауданының соты ҚР ҚК-нің 257-бабының 2-бөлігі, 321-бабының 2-бөлігі бойынша соттап, ҚР ҚК-нің 58-бабын қолданып, 4 жылға бас бостандығынан айырған".
Сот әрбір қылмыстық іс бойынша бөлек үкім шығарғанда, есептік құжаттар тұлға жасағаны үшін сотталған әрбір қылмысқа жүргізіледі.

В отношении лиц, проживающих в городе, в п. 6 карточки указывается название города, улицы, номера дома и квартиры. На военнослужащих срочной службы в пунктах 6 и 7 карточки указываются место жительства и работы до призыва на воинскую службу.
На лиц, привлеченных к уголовной ответственности в период отбывания наказания, в пункте 6 алфавитной учетной карточки указывается адрес его постоянного места жительства до осуждения, а в пункте 7 производится запись "осужденный" и указывается адрес места дислокации учреждений Управления уголовно-исполнительной системы, колонии-поселения и т.п. При этом на лиц, отбывающих наказание в Управлении уголовно-исполнительной системы, в пункте 11 карточки также подлежит указанию запись "осужденный".
В случае применения меры пресечения в виде ареста в пункте 11 алфавитной учетной карточки указывается дата водворения лица в следственный изолятор.
На лиц, привлеченных в качестве обвиняемых, в отношении которых применена мера пресечения, отличная от ареста, в пункте 11 подлежит указанию дата вынесения постановления о привлечении лица в качестве обвиняемого.
На алфавитных учетных карточках обязательно производится оттиск указательного пальца правой руки задержанного (арестованного) лица, а при отсутствии или дефекте этого пальца - оттиск любого следующего пальца с обязательной оговоркой об этом ниже оттиска. Наклеивать копии отпечатков пальцев запрещается.
В алфавитных учетных карточках на лиц, осужденных военными судами, указывается наименование области, на территории которой лицо было осуждено.
Данные об осуждении в учетной карточке заполняются в строгом соответствии с приговором суда. При этом, если лицо по уголовному делу осуждено за два или более преступлений, предусмотренных разными статьями особенной части Уголовного кодекса, в алфавитной учетной карточке указываются все статьи обвинения и окончательное наказание по совокупности преступлений с обязательной ссылкой на ст. 58 УК РК.
Например, гражданин "Н" 27 января 1998 г. осужден судом Алмалинского района г. Алматы по статье 257 части 2 Уголовного Кодекса Республики Казахстан (далее - по ст. - УК Республики Казахстан) к 3 годам лишения свободы, по ст. 321 ч. 2 УК РК - к 4 годам лишения свободы, и по совокупности преступлений назначено наказание в виде 4 лет лишения свободы, в карточку вносится запись: "Осужден 27 января 1998 года судом Алмалинского района г. Алматы по ст.ст. 257 ч. 2, 321 ч. 2 УК РК с применением ст. 58 УК РК к 4 годам лишения свободы".

Екінші қылмыс бойынша толтырылған есептік кәртішке және дактилоскопиялық картада, кәртішкенің 11-тармағында "қамауға алынған" дегеннің орнына ол тұлғаның екінші іс бойынша жауапқа тартылғандығы туралы деректер, оны айыпталушы ретінде тарту туралы қаулы шығарылған күн көрсетілуі тиіс, "кім қамауға алды" деген деректемеде оны жауапқа тарту туралы шешім қабылдаған органның атауы, ал 12-тармағында - жасалған қылмыстың түрі көрсетілуі тиіс. Бұл жағдайда есептік кәртішкенің сыртқы бетінде соңғы үкім бойынша жаза мерзімі және басқа үкім бойынша жаза мерзімі ішінара немесе толықтай қосылған жалпы мерзім бөлек көрсетіледі.
Егер тұлға бір үкім бойынша жазасын өтеп болғанша екінші қылмыс жасаса, жаңа есептік материалдар жинақталады. Бұл ретте кәртішкенің сыртқы бетінде соңғы үкім бойынша сотталғандығы туралы деректер көрсетіледі және ҚР ҚК-нің 60-бабына сілтеме жасап, алдыңғы үкім бойынша өтелмеген мерзімнің қосылғаны (сіңірілгені) ескеріліп, жазаның жалпы мерзімі көрсетіледі. Мына деректер міндетті түрде көрсетілуге жатады: есепке алуға жататын тұлғаның бұрын қай сотпен, қашан, қай бап бойынша, қандай мерзімге сотталғаны.
Мысалы: "Алматы қаласы Медеу ауданының сотымен 1998 жылғы 29 қаңтарда ҚР ҚК-нің 175-бабының 2-бөлігі бойынша 2 жылға бас бостандығынан айыруға сотталған. ҚР ҚК-нің 60-бабына сәйкес Павлодар қаласы Индустриалдық ауданы сотының 1998 жылғы 10 қаңтардағы үкімімен ҚР ҚК-нің 177-бабының 1-бөлігі бойынша 2 жылға бас бостандығынан айыруға тағайындалған жазаның өтелмеген бөлігі - 2 жылға бас бостандығынан айыру қосылған. Барлығы 4 жылға бас бостандығынан айыру белгіленген, немесе "Алматы қаласы Медеу ауданы сотының 1998 жылғы 28 қаңтардағы үкімімен 2 жылға бас бостандығынан айыруға сотталған ҚР ҚК-нің 58-бабының негізінде бұл үкім Қарағанды облыстық сотының 1998 жылғы 10 қаңтардағы ҚР ҚК-нің 3-бабының 1-бөлігі бойынша 3 жылға бас бостандығынан айыру жазасын тағайындаған үкімімен сіңірілген. Барлығы 3 жылға бас бостандығынан айыру белгіленген".
Қылмыстық жауапқа тартылған бап тергеу немесе анықтау барысында өзгерсе, онда әліпбилік есептік кәртішкенің сыртқы бетінде сотталғандығы туралы мәліметтерді толтырар кезде, тұлғаның ҚК-нің сараланған бабы бойынша сотталған қылмыс түрі көрсетіледі.
Мысалы: "ҚР ҚК-нің 96-бабы (қасақана кісі өлтіру) бойынша қамауға алынған, ҚР ҚК-нің 98-бабы (жан күйзелісінен жасалған кісі өлтіру) бойынша сотталған".
Заңды күшіне енбеген үкім бұзылса, сотталғандық туралы мәлімет соңғы сот үкімі бойынша көрсетіледі.
Сотталғандық туралы мәліметтер енгізілгеннен соң, үкімнің заңды күшіне енген күні, сондай-ақ жаза мерзімін есептеу басталған күні, егер ол сот үкімінде көрсетілген болса, міндетті түрде көрсетіледі.
Төменгі шектен төмен жаза немесе сол қылмыс үшін заңда белгіленгеннен жұмсақтау жаза тағайындалғанда, әліпбилік есептік кәртішкеде міндетті түрде Қылмыстық Кодекстің тиісті бабына сілтеме жасалынады.
Дактилоскопиялық карта

При вынесении судом приговоров по каждому уголовному делу отдельно учетные документы составляются на каждое преступление, за которое лицо осуждено. В алфавитной учетной карточке и дактилоскопической карте, составленным по второму преступлению, в пункте 11 карточки вместо "арестован" подлежат указанию сведения о том, что данное лицо привлечено по второму делу и дата вынесения постановления о его привлечении в качестве обвиняемого. В реквизите "кем арестован" подлежит указанию наименование органа, принявшего решение о привлечении, а в пункте 12 вид совершенного преступления. В этом случае на оборотной стороне карточки срок наказания по последнему приговору и общий срок с частичным или полным присоединением срока наказания по другому приговору указываются раздельно.
Если лицо до отбытия наказания по одному приговору совершит другое преступление, то составляется новый учетный материал. При этом на оборотной стороне карточки вносятся сведения об осуждении по последнему приговору и, со ссылкой на ст. 60 УК РК, указывается общий срок наказания с учетом присоединения (поглощения) не отбытого срока наказания по предыдущему приговору. Обязательному указанию подлежат сведения: каким судом, когда, по какой статье и на какой срок было осуждено ранее лицо, подлежащее учету.
Например: "Осужден 29 января 1998 года судом Медеуского района города Алматы по ст. 175 ч. 2 УК РК к 2 годам лишения свободы. В соответствии со ст. 60 УК РК присоединен не отбытый срок наказания 2 года лишения свободы по приговору суда Индустриального района г. Павлодара, которым был осужден 10 января 1998 года по ст. 177 ч. 1 УК РК к 2 годам лишения свободы. Всего определено к отбытию 4 года лишения свободы", или "Осужден судом Медеуского района города Алматы 28 января 1998 года по ст. 175 ч. 2 УК РК к 2 годам лишения свободы. На основании ст. 58 УК РК данный приговор поглощен приговором Карагандинского областного суда от 10 января 1998 года, определившим наказание по ст. 177 ч. 1 УК РК 3 года лишения свободы. Всего к отбытию 3 года лишения свободы".
Если статья обвинения, по которой лицо привлечено к уголовной ответственности, в процессе следствия или дознания изменена, на оборотной стороне алфавитной учетной карточки при заполнении сведений об осуждении подлежит указанию вид преступления согласно квалификации статьи УК, по которой лицо осуждено.
Например: "Арестован по ст. 96 УК РК (убийство), осужден по ст. 98 УК РК (убийство, совершенное в состоянии аффекта)".
Если не вступивший в законную силу приговор был отменен, сведения об осуждении указываются по приговору последнего суда.
После внесения сведений об осуждении обязательно указывается дата вступления приговора в законную силу, а также дата начала исчисления срока наказания, если последняя указана в приговоре суда.
При назначении наказания ниже низшего предела или наказания, более мягкого, чем установлено законом за данное преступление, в алфавитной учетной карточке обязательно указывается ссылка на соответствующую статью Уголовного кодекса.
Дактилоскопическая карта

(Ережеге № 4, № 4а - қосымшалар)
Дактилоскопиялық картада қамауда отырған орынның немесе дактилоскопия жасаған органның атауы, ол жасалған күн, оны жасаған қызметкердің тегі міндетті түрде көрсетіліп, көзделген барлық жолақтар толтырылады.
Қол саусақтарының іздері тырнақтың бір шетінен екінші шетіне дейін толық түсіріледі, папиллярлық сызықтар жай көзге анық көрінетіндей айқын бейнеленеді. Дактилоскопия жасалатын тұлғаның қолы немесе саусақтары жоқ болса, дактилокартаның тиісті шаршысында қолын немесе саусақтарын жоғалтқан күн көрсетіліп, тиісті белгі жасалынады. Саусақ іздерінің дактилокартада дұрыс орналасқанын тексеру үшін оң және сол қол саусақтарының бақылау іздері алынады.
Қол терісінің ауруға шалдыққаны салдарынан папилляр сызықтарын анық және дәл түсіріп алу мүмкін болмаса, тергеу абақтысы ол саусақ арды емдеуге тиіс. Егер саусақтар емге көнбесе, тергеу абақтысының дәрігері дактилокартаның сыртқы бетінде анықтама береді.
Дактилокартаның бет жағында, бақылау іздерден төменде дактилоскопия жасалған тұлға қол қояды.
Дактилоскопия жасалған тұлғада жарақат, зақым, тыртық және басқа ерекшеліктер болса, ол жайындағы деректер дактилокартаның сыртқы бетінде "Дене кемістігі" бағанында көрсетіледі. Кім екендігі анық алмаған мылқау-кереңге, сондай-ақ кең таралған тегі болса да, әкесіні аты жоқ тұлғаларға "Қосымша мәліметтер" тарауында олардың  сотталғандығы туралы деректер жазылады. Барлық кейінгі өзгерістер (үкімнің өзгергені, ондай тұлғаның ауыстырылғаны, босатылғаны және т.б.) есептік көрініс табады.
Дактилоскопиялық карталар мен әліпбилік есептік кәртішкелер адресатқа конверттер тігілмей ашық түрде жіберіледі.
Сотталған (қамауға алынған) туралы хабарлау қағазы
(Ережеге № 5-қосымша)
Сауалнамалық деректер, қамалғаны және сотталғаны туралы мәліметтер қамалуына (жазаны өтеуіне) негіз болған құжаттарға сәйкес толтырылады. Қандай да алшақтық байқалса, оларды анықтау үшін жедел шара қолданылады.
Әкесінің аты болмаса 3-тармақта "жоқ" деп жазылады. Хабарлау қағазының 7 бағанында хаттама бойынша ұсталған күні көрсетіледі.
Әскери сот соттағандарға 8-тармақта сол тұлға аумағында сотталған облыстың, мемлекеттің аты көрсетіледі. Қылмыстардың, үкімдердің жиынтығы бойынша немесе заңда көзделгеннен жұмсақтау жаза тағайындалғанда, сол тармақта ҚР ҚК-нің 55, 58, 60-баптарына сілтеме жасалынады.
Қайтыс болған сотталғандарға және тектері кең таралғандар мен әкесінің аты жоқ тұлғаларға хабарлама қағазының бет жағында дактилоскопиялық формула қойылады. Хабарламаның 11-тармағында тергеу абақтысынан түзеу мекемесіне айдауылмен әкетілген күні, апарылатын мекеменің аты мен орналасқан жері көрсетіледі.
12-тармақта сотталғандарды түзеу мекемесінен босатудың, сондай-ақ өздері жөнінде үкімдердің орындалуы кейінге қалдырылған тұлғаларды жазадан босатудың негіздері (органның аты, шешімнің шыққан күні және оның мазмұны), ал шартты түрде мерзімінен бұрын босатылса өтелмеген мерзімі, рақымшылық қолдану туралы шешім шығарған органның атауы, "Рақымшылық туралы" Заңның бабы және ол қабылданған күн көрсетіледі.

(приложения №№ 4, 4а к Правилам)
В дактилоскопической карте заполняются все предусмотренные строки с обязательным указанием наименования места заключения или органа, где производилось дактилоскопирование, даты составления и фамилии сотрудника, составившего дактилоскопическую карту.
Отпечатки пальцев рук должны производиться с полной прокаткой от одной кромки ногтя до другой, четким и ясным изображением папиллярных линий, обеспечивающим их подсчет невооруженным глазом.
При отсутствии у дактилоскопируемого руки или пальцев об этом делается отметка в соответствующих квадратах в дактилоскопической карте с указанием времени потери руки или пальцев. Для проверки правильности расположения отпечатков пальцев на дактилоскопической карте производятся контрольные оттиски пальцев правой и левой рук.
В случае, когда не представляется возможным произвести четкое и ясное изображение папиллярных линий ввиду заболеваний кожного покрова, в следственный изолятор проводится лечение таких пальцев. В случае, если пальцы не подлежат лечению, врачом следственного изолятора на обратной стороне дактилоскопической карты дается справка.
На лицевой стороне дактилоскопической карты ниже контрольных оттисков ставится личная подпись дактилоскопируемого.
При наличии у дактилоскопируемого увечий, повреждений, шрамов и других особенностей, сведения об этом указываются на обороте дактилоскопической карты в графе "Физические недостатки". На глухонемых, личность которых не установлена, а также на лиц, не имеющих отчества при распространенных фамилиях, в разделе "Дополнительные сведения" записываются данные об их осуждении. Все последующие изменения (изменение приговора, перемещение, освобождение таких лиц и т.п.) отражаются в алфавитных учетных карточках.
Дактилоскопические карты и алфавитные учетные карточки направляются адресатам в развернутом виде без прошивки конвертов.
Извещение об осужденном (арестованном)
(приложение № 5 к Правилам)
Анкетные данные, сведения об аресте и осуждении заполняются согласно документам, на основании которых лицо подвергнуто аресту (отбывает наказание). При выявлении каких-либо расхождений принимаются срочные меры к их уточнению.
В случае отсутствия у лица отчества в пункте 3 производится запись "не имеет".
В графе 7 извещения указывается дата задержания по протоколу.
На осужденных военными судами в пункте 8 отражается наименование области государства, на территории которой данное лицо было осуждено. При назначении наказания по совокупности преступлений, приговоров или более мягкого, чем предусмотрено законом, в этом же пункте делается ссылка на ст.ст. 555860 УК РК.
На умерших осужденных и лиц, не имеющих отчества, при распространенных фамилиях, на лицевой стороне извещения проставляется дактилоскопическая формула.
В пункте 11 извещения на лиц, этапируемых из следственного изолятора в исправительное учреждение, указывается дата убытия, наименование и местонахождение учреждения, куда направляется осужденный.
В пункте 12 указываются основания освобождения осужденных из исправительного учреждения, а также освобождения от наказания лиц, исполнение приговоров, в отношении которых было отсрочено (наименование органа, дата и содержание решения), а при условно-досрочном - не отбытый срок, название органа, вынесшего решение о применении амнистии, статья Закона "Об амнистии" и дата его принятия.

11 және 16-тармақтарда тергеу абақтысының, түзеу мекемесінің, қалалық, аудандық ішкі істер органының шартты түрдегі атаулары және олардың орналасқан жерлері көрсетіледі.
Басқа территориялық органдардың басқармалары мен Халықаралық ақпарат банкіне жіберілуге жататын хабарламаның жоғарғы сол бұрышында кімнің салыстырып тексергені және есептік мәліметтер енгізгені жазылады.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
N 23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына" N 16 Қосымша
Тегі бойынша және дактилоскопиялық
картотекаларды орналастырудың
Үлгілік тәртібі 1. Тегі бойынша картотекалар
Тегі бойынша және дактилоскопиялық есепке алу бөлімдерінде (бөлімшелерінде) міндетті түрде төлқұжат жүргізіледі, олар хатшылық істерінің номенклатурасы бойынша ескеріледі және тұрақты сақтау мерзімі болады.
Картотеканың төлқұжатында мыналар көрініс табады:
бір айда есепке алынған құжаттардың саны туралы мәліметтер;
сақтау мерзімі бойынша бір айда есептен шығарылған құжаттардың саны туралы мәліметтер;
бір жылда есепке алынған және есептен шығарылған кәртішкелердің жалпы саны.
Тегі бойынша картотека жүргізу тәжірибесі көрсеткендей, оларды қатаң академиялық әліпби бойынша тұрғызу анықтама жұмысын жүргізуді күрделендіреді, кейбір жағдайларда тексерілетін адамдар туралы толық емес немесе бұрмаланған мәліметтер ұсынуға соқтырады. Бұл бір тектің кейде бірдей жазылмауына байланысты, нәтижесінде бір тұлғаның есептік кәртішкесі әліпбидің әрбір тұсында болады.
Сондықтанда, тегі бойынша шұғыл-анықтамалық картотекалар орналастырудың мынадай негізгі ұстанымдары ұсынылады:
1. Әліпбилік есептік кәртішкелер (ары қарай - есептік кәртішкелер) шұғыл-анықтамалық картотекаларға тегінің, атының, әкесінің атының әліпбиі бойынша жайғастырылады.
Тегі, аты, әкесінің аты бірдей тұлғалар жөнінде есептік кәртішкелер жасы үлкенінен бастап туылған жылдары бойынша қойылады - 1940, 1955, 1968, 1972 және т.б.
2. Тектері бірдей әйелдер мен еркектердің есептік кәртішкелері аттары мен әкелерінің аттарының әліпбиі бойынша қойылады.
3. Тектерінде қатаң және жұмсақ белгілер кездесетін тұлғалардың есептік кәртішкелерін әліпбимен қойғанда, ол белгілер назарға алынбайды. Ақпаратты деректердің автоматтандырылған банкіне енгізілгенде "ъ" "ь"-мен алмастырылады.
4. Тегінде қатарынан екі дауысты немесе дауыссыз әріп кездесетін есептік кәртішкелер бір әріптері бардағыдай қойылады.
5. Әліпбиді тұрғызу үрдісінде үндес тектерді біріктіру ұсынылады, мысалы - Абдырахманов, Абдирахманов, Абдурахманов, Берндштейн, Бернштейн, Мирзагалиев, Мурзагалиев және т.б.

В пунктах 11 и 16 проставляются условное наименование следственного изолятора, исправительного учреждения, горрайоргана внутренних дел, а также их местонахождение.
В верхнем левом углу извещения, подлежащего дальнейшему направлению в другие территориальные органы и Международный информационный банк, производится запись: кем сверены и внесены сведения в алфавитные учетные карточки.
Приложение N 16
к Правилам ведения и использования
отдельных видов специальных учетов,
утвержденным приказом Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 29 апреля 2004 г. N 23
ПРИМЕРНЫЙ ПОРЯДОК
построения пофамильных и дактилоскопических картотек  1. Пофамильные картотеки
В отделах (отделениях) пофамильного и дактилоскопического учетов в обязательном порядке ведутся паспорта, которые учитываются по номенклатуре дел секретариата и имеют постоянный срок хранения.
В паспорте картотеки отражаются:
- сведения о количестве документов, принятых на учет за месяц;
- сведения о количестве документов, снятых с учета за месяц по срокам хранения;
- общее количество карточек, принятых на учет и снятых с учета за год.
Опыт работы по ведению пофамильных картотек показал, что построение их по строгому академическому алфавиту усложняет ведение справочной работы, а в ряде случаев ведет к представлению неполных или искаженных сведений о проверяемых лицах. Это связано с тем, что одни и те же фамилии указываются иногда неодинаково, в результате чего учетные карточки на одно и тоже лицо находятся в разных местах алфавита.
Исходя из этого, рекомендуются следующие основные принципы построения пофамильных оперативно-справочных картотек:
1. Алфавитные учетные карточки (далее - учетные карточки) в пофамильных оперативно-справочных картотеках раскладываются по алфавиту фамилий, имен и отчеств.
Учетные карточки в отношении лиц, имеющих одинаковые фамилии, имена и отчества, размещаются по годам рождения, начиная со старших возрастов - 1940, 1955, 1968, 1972 и т.д.
2. Учетные карточки на мужчин и женщин, имеющих одинаковые фамилии, размещаются по алфавиту имен и отчеств.
3. При размещении в алфавит учетных карточек на лиц, в фамилиях которых встречаются твердый или мягкий знаки, последние во внимание не принимаются. При вводе информации в автоматизированный банк данных "Ъ" заменяется на "Ь".
4. Учетные карточки на лиц, в фамилиях которых встречаются подряд две одинаковые согласные либо гласные буквы, размещаются по алфавиту как имеющие одну букву.
5. В процессе построения алфавита рекомендуется объединение созвучных фамилий, таких, например, как Абдрахманов, Абдирахманов, Абдурахманов и Абдырахманов, Берндштейн и Бернштейн, Мирзагалиев, Мурзагалиев и Мырзагалиев, и других.

6. Анықтама жұмыстарын жүргізгенде және есептік кәртішкелерді әліпби бойынша орналастырғанда қателік жібермеу үшін, жекелеген тектерді, аттарды және буындарды басқа жерге қойылатын есептік кәртішкелердің орнына біріктіру мақсатында, біріктіру қалай жасалғаны көрсетіліп, ескерту белгі қалдырылады.
7. Ойдан шығарылған сауалнамалық деректер бойынша бұрын сотты болған тұлғадар туралы есептік кәртішкелер ішкі істер органдарының немесе сот актілерінің негізінде қалпына келтірілген тектері, аттары, әкесінің аттары бойынша сауалнамалық картотекада орналастырылады. Ойдан шығарылған сауалнамалық деректер бар есептік кәртішкелер қалпына келтірілген мәліметтер енгізіліп, оларды өзгертудің негіздері көрсетіледі. Бұл ретте онда бұрын қай сауалнамалық деректер бойынша сотталғандығы көрсетіледі.
8. Соттылық туралы мәліметтер қайталанған, тұлға тегін, атын, әкесінің атын және басқа мәліметтерді жазғанда қателік кеткен, сондай-ақ бір сауалнамалық мәліметтермен әртүрлі қылмысы үшін бірнеше рет тіркеуге алынған бір тұлғаның есептік кәртішкелері пакетке (муфтаға) біріктіріледі.
9. Алынған есептік кәртішкелердің орнына атаулы белгілер қойылады, оларды бөлім бастығы есепке алып, қолын қояды. Белгілер картотекада істейтін қызметкерлерге қатаң есеп бойынша беріледі, олардың бар екендігі тоқсан сайын тексеріледі.
10. Картотекада картотекалық қорға қызмет көрсету жұмыстары ұдайы жүргізіледі - жетіспейтін мәліметтер толықтырылады, тозығы жеткен есептік кәртішкелер қайта жазылады, муфталар ауыстырылады және т.б., картотека шкафы шаңнан тазартылады.
11. Картотеканың әрбір жәшігінде бірінші әліпбилік есептік кәртішкесі бойынша өтетін тұлғалардың тегі, аты, әкесінің аты жазылған бирка болады.
2. Дактилоскопиялық картотекалар
12. Дактилоскопиялық картотекалар онсаусақтық жүйе бойынша тұрғызылады. Оларда дактилокарталарды жайғастыру дактилоскопиялық формулалармен есептелген, жоғары жылжу тәртібінде, әйелдерге және еркектерге бөлек жүргізіледі. Дактилоскопиялық карталар мөлшері 32х32 болатын, қалың қағаздан жасалған арнайы папкада болады. Әр папкаға 300-400 дактилокарта салынады. Папканың түп жағына папкедегі дактилоскопиялық карталардың негізгі және қосымша формулалары көрсетілген бирка жапсырылады.
Дактилокарталар салынған папкалар арнайы картотекалық шкафқа солдан оңға қарай жоғарғы сөреден бастап дактилоформулалардың өсуі бойынша қатарластырып қойылады.
13. Дактилокарталар картотекада негізгі формуланың алымы бойынша, 1 цифрынан бастап 32 цифрына дейін жайғастырылады. Сонымен, негізгі формуланың алымы 1-ге тең барлық дактилокарталар бірінші топқа, екіге теңі екінші топқа кіреді, ал барлығы 32 топ. Сонан соң осы топтардың әрқайсысы кіші топтар бойынша негізгі формуланың алымының саны бойынша өрлеу тәртібінде дактилокарталар таңдалып алынады.

6. В целях недопущения ошибок при ведении справочной работы и размещении по алфавиту учетных карточек, объединение отдельных фамилий, имен и слогов вместо учетных карточек, подлежащих перекладке, оставляются сигнальные закладки с указанием в них, как произведено объединение.
7. Учетные карточки о лицах, в прошлом судимых под вымышленными анкетными данными, раскладываются по алфавиту картотеки по тем фамилиям, именам и отчествам, которые восстановлены на основании актов органов внутренних дел или суда. В учетные карточки с вымышленными анкетными данными вносятся восстановленные анкетные данные с указанием основания их изменения. При этом в них сохраняются сведения под какими анкетными данными лицо было ранее осуждено.
8. Учетные карточки на одно и то же лицо с дублирующимися сведениями о судимости, в которых при написании фамилии, имени, отчества и других установочных данных допущены искажения, а также подвергнутое регистрации несколько раз за различные преступления под одними и теми же анкетными данными, объединяются в пакет (муфту).
9. На место изъятых карточек ставятся именные закладки, которые должны быть учтены и подписаны начальником отдела. Закладки выдаются сотрудникам, работающим в картотеке, строго по счету и их наличие ежеквартально проверяется.
10. В картотеке систематически проводится работа по обслуживанию картотечного фонда - пополнение недостающими сведениями, подрезка, переписка пришедших в ветхое состояние алфавитных учетных карточек, замена муфт и т.д., а также чистка картотечных шкафов от пыли.
11. На каждом ящике картотеки размещается бирка с указанием фамилии, имени и отчества лица, проходящего по первой алфавитной учетной карточке, размещенной в ящике.
2. Дактилоскопические картотеки
12. Дактилоскопические картотеки строятся по десятипальцевой системе. Раскладка в дактилоскопических картах производится по вычисленным дактилоскопическим формулам в восходящем порядке, раздельно на мужчин и женщин. Дактилоскопические карты помещаются в специальные папки из толстого картона размером 32х32. В каждую папку помещается по 300-400 дактилоскопических карт. На корешок папки наклеивается бирка с указанием основной и дополнительной формул находящихся в папке дактилоскопических карт.
Папки с дактилоскопическими картами размещаются в специальные картотечные шкафы рядами слева направо, начиная с верхней полки по восходящим дактилоскопическим формулам.
13. Дактилоскопические карты раскладываются в картотеке по числителю основной формулы, начиная с цифры 1 и кончая цифрой 32. Таким образом, все дактилоскопические карты с числителем основной формулы равным 1 войдут в первую группу, равным 2 во вторую группу и т.д. то есть всего будет 32 группы.
Затем в каждой из этих групп дактилоскопические карты подбираются по подгруппам также в восходящем порядке по числам знаменателя основной формулы.

Мысалы: бірінші топта 1/1, 1/2......1/32-ге дейін
екінші топта 2/1, 2/2......2/32-ге
үшінші топта 3/1, 3/2.....3/32-ге дейін
және ары қарай .......32/32-ге дейін
14. Әр кіші топтың ішінде дактокарталар қосымша формуланың алымының цифралары бойынша өсу тәртібінде қойылады.
Мысалы, формулалары 7/9-11963-86764, 7/9-12712-73813 дактилокарталар мына ретпен орналасады: алдымен формуласы 7/9-11932-79536 дактилокарта, содан соң формуласы 7/9-11963-86764 дактилокарта, содан кейін барып 7/9-12712-73813 орналасады.
15. Дактилокарталарға бірдей негізгі формула және қосымша формуланың бірдей алымы болса, олар қосымша формуланың алымының өсетін санына қарай тиісті кіші топтар бойынша орналасады.
Мысалы, формулалары 1/22-73268-41175, 1/22-73268-52138, 1/22-73268-41173 дактилокарталар мына ретпен орналасады: 1/22-73268-41173, 1/22-73268-41175, 1/22-73268-52138.
16. Дактилокарталарды орналастырғанда мыналарды ескеру керек: алдымен негізгі формуласы 1/1 дактилокарталар болуға тиіс, ал олардың біріншісі - қосымша формуланың ең аз алымы мен бөлімі бар дактилокарта, онан кейін қосымша формуласының алымы үлкен сол негізгі формуламен тұрады. Негізгі формулалары 1/2, 1/3,..., 32/32 дактилокарталар сол реттілікпен орналасады. Сонымен, негізгі формуланың алымында 2, 3, 4..., 32 цифралары бар дактилокарталар осылайша жүйеленеді.
Картотеканың ең соңында негізгі формуласы 32/32 және қосымша формуласының алымы мен бөлімі ең көп дактилокарталар орналасады.
17. Үлкен көлемді дактилоскопиялық картотека аппараттарында керекті дактокарталарды табу жұмысын жеңілдету мақсатында дактокарталарды өрнек секторлары бойынша орналастыруға болады:
біріншісі - саусақтары немесе саусақ өрнектері жоқ (кесілген), жарақаты бар (0 цифрымен белгіленген) тұлғаларға дактилоскопиялық карталар;
екіншісі - бір немесе бірнеше саусақтарда радиалдық (үлкен) ілмек өрнектері бар карталар;
үшіншісі - бір немесе бірнеше саусақтарда доға өрнектері бар (1 цифры) дактилокарталар;
төртіншісі - дактилокартада иірілген (айналмалы) өрнек болғанда:
1) сол дельта ішке орналасқан (7 цифры)
2) дельта ортада орналасқан (8 цифры)
3) сол дельта сыртта орналасқан (9 цифры)
бесіншісі - басқалары, яғни шынашақтың ілмек өрнектері бар дактилокарталар.
Осы секторлардың әрқайсының ішінде, ал төртіншіде - үш кіші секторлардың ішінде, дактилокарталар топтар бойынша орналасады:
- осы топтардың әрқайсына тән өрнектері бар карталар алдымен бірінші саусақ бойынша, содан кейін екіншісі, тағысын тағыдай;
- тек бір оң немесе сол қолда екі немесе одан көп осындай өрнек болса - дактилокарталар оң немесе сол қолда аралас (мысалы, 0 немесе 2) өзінше топ құрайды;
- бұл секторлардың басқа карталары оң немесе сол қолда аралас (мысалы, 0 немесе 2) өзінше топта орналасады.
Дактилокартаның әрбір тобының ішінде осы Қағиданың 13-тармағына сәйкес бір-бір формуладан орналасады.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
N 23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына" N 17 Қосымша
Бекітемін
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
Комитетінің
__________________________
(аумақтық органның атауы)
__________________________
(бастығы, қолы, тегі)
"___" _____________200 _ж.
Акт N____
есептік құжаттарды жою туралы
Комиссия құрамында _________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
тегі бойынша әліпбилік есептік және дактилоскопиялық картотекаларды
есептік құжаттарды сақтау мерзімдерінің Тізбесін басшылыққа ала
отырып, жоюға таңдап алды:
әліпбилік есептік кәртішкелер ____________________________________
(бірлік саны)
__________________________________________________________________
(құжаттар саны жазбаша)
іздестіру кәртішкелері ___________________________________________
(бірлік саны)
__________________________________________________________________
(құжаттар саны жазбаша)
дактилоскопиялық кәртішкелер _____________________________________
(бірлік саны)
__________________________________________________________________
(құжаттар саны жазбаша)
Барлығы есептік құжаттардың _______ бірлігі жойылуға жатады.
(саны)
Есептік құжаттар жойылмастан бұрын актідегі жазулармен салыс.
тырып тексерілді, олар _____________ жолымен толық жойылды.
"__" __________200_жыл. Комиссия мүшелері: ______________________
______________________
______________________
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
N 23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына" N 18 Қосымша
N_____данасы.
Комитеттің арнайы
есепке алу басқармасына
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және арнайы
есепке алу жөніндегі комитетіне        200 жылдың "__"__________ден "__"__________ дейін мәліметпен
жіберілетін, сотталған тұлғалар туралы
есепке алу құжаттарының
Тізімі
__________________________________________________________________
Рет.|Тегі,|Туыл.|Қамауға|Дакти. |Хабарламаның тер.|Хабарламаның
тік |аты, |ған  |алынған|лоско. |геу абақтысынан  |аумақтық бас.
NN |әке. |күні,|күні,  |пиялық |жолданған күні   |қармаға келіп
|сінің|айы, |айы,   |формула|және шығыс N____ |түскен күні және
| аты |жылы |жылы   |       |                 |кіріс N______
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Басқарма бастығы___________________________________________
(аумақтық органның атауы, қолы, тегі)
Ескертпе: Тізімге есептік кезеңде бас бостандығынан айыру
орындарына жазасын өтеуге кеткен барлық сотталған тұлғалар қосылады
(транзитті - жөнелтілушілерден басқалары).
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
N 23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына" N 19 Қосымша
Анықтама N _____
соттылығы, қаңғыбастығы үшін ұсталғаны туралы
(қажетсізі сызылады)
Тегі ______________________________________________________________
Аты _______________________________________________________________
Әкесінің аты ______________________________________________________
"___"__________19___жылы туылған. Туылған жері ____________________
___________________________________________________________________
(деревня, село, елді-мекен, аудан, қала, облыс, өлке, республика)
Дактилоскопиялық формуласы ________________________________________
Ол, _______________________________________________________________
(қандай анкеталық деректермен, қашан, қандай сотпен сотталғандығы
___________________________________________________________________
(қандай органмен ұсталғандығы), процессуалдық шешімнің мазмұны,
жазаны қандай
___________________________________________________________________
жерде өтегендігі (ұсталғандығы), босатудың негізі және
босатылған күні
___________________________________________________________________
хронологиялық тәртіпте көрсетіледі)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
________________________________________________________ анықталды.
Анықтаманы толтырған ___________________________________________
(аумақтық органның қызметкері, қолы, тегі)
"___"_____________ 200__жыл.
(мөлшері 150х210)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
N 23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына" N 20 Қосымша
N_____данасы.
Танылмаған мәйіттің жеке басын анықтау
Хаттамасы N ___
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Дактилоскопиялық формуласы _______________________________________
Ол,_______________________________________________________________
(қандай анкеталық деректермен, қашан, қандай сотпен сотталғандығы
__________________________________________________________________
(қандай органмен ұсталғандығы), процессуалдық шешімнің мазмұны,
жазаны қандай
__________________________________________________________________
өтегендігі (ұсталғандығы), босатудың негізі және босатылған күні
__________________________________________________________________
хронологиялық тәртіпте көрсетіледі)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
_______________________________________________________ анықталды.
Анықтаманы толтырған _____________________________________________
(аумақтық органның кызметкері, қолы, тегі)
"___"_____________200__жыл.
(Мөлшері 150х210)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
N 23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына" N 21-қосымша

Например: в первой группе 1/1, 1/2....................до   1/32
во второй группе 2/1, 2/2...................до   2/32
в третьей группе 3/1, 3/2...................до   3/32
и т. д. ....................................до   32/32
14. Внутри каждой из подгрупп дактилоскопические карты раскладываются по цифрам числителя дополнительной формулы в нарастающем порядке.
Например, дактилоскопические карты с формулами 7/9 - 11963 - 86764, 7/9 - 12712 - 73813 размещаются в следующем порядке: сначала дактилоскопическая карта с формулой 7/9 - 11932 - 79536, затем с формулой 7/9 - 11963 - 86764 и лишь потом с формулой 7/9 - 12712 - 73813.
15. При наличии дактилоскопических карт с одинаковой основной формулой и одинаковым числителем дополнительной формулы они раскладываются в соответствующие подгруппы по восходящим числам знаменателя дополнительной формулы.
Например: дактилоскопические карты с формулами 1/22 - 73268 - 41175, 1/22 - 73268 - 52138, 1/22 - 73268 - 41173 раскладываются в такой последовательности: 1/22 - 73268 - 41173, 1/22 - 73268 - 41175, 1/22 - 73268 - 52138.
16. При раскладке дактилоскопических карт необходимо учитывать, что вначале должны находиться дактилоскопические карты с основной формулой 1/1, причем первой из них - дактилоскопическая карта с наименьшим числителем и знаменателем дополнительной формулы, за ней с той же основной формулой, но с большим числителем дополнительной формулы. В той же последовательности размещаются дактилоскопические карты с основными формулами 1/2,1/3,...,32/32. Таким же образом систематизируются дактилоскопические карты, имеющие в числителе основной формулы цифры 2,3,4,...,32.
В конце картотеки размещаются дактилоскопические карты с основной формулой 32/32 и наибольшим числителем и знаменателем дополнительной формулы.
17. В целях облегчения работы по отысканию нужной дактилоскопической карты в аппаратах с большим объемом дактилоскопической картотеки можно размещать дактилоскопические карты по секторам узоров:
первый - дактилоскопические карты на лиц с отсутствующими /ампутированными/ пальцами или пальцевыми узорами, имеющими травматические повреждения /обозначенные цифрой 0/;
второй - карты, имеющие радиальные /большевые/ петлевые узоры на одном или нескольких пальцах;
третий - дактилоскопические карты с дуговыми узорами /цифра 1/ на одном или нескольких пальцах;
четвертый - при наличии на дактилоскопической карте завитковых /круговых/ узоров:
1) с внутренним расположением левой дельты /цифра 7/
2) со средним расположением дельт /цифра 8/
3) с внешним расположением левой дельты /цифра 9/
пятый - остальные, то есть дактилоскопические карты с ульнарными /мизинцевыми/ петлевыми узорами.
Внутри каждого из указанных секторов, а в четвертом -  и внутри трех  подсекторов, дактилоскопические карты раскладываются по группам:
карты, имеющие узор, характерный для любой из этих групп, раскладываются по первому пальцу, потом - по второму, третьему и так далее;
при наличии двух и более таких узоров на одной только правой или левой руке - дактилоскопические карты образуют самостоятельную группу смешанных (например, 0 или 2) на правой или левой руке;
остальные карты из этих секторов размещаются в самостоятельной группе смешанных (например, 0 или 2) на правой и левой руке.
Внутри каждой группы дактилоскопические карты размещаются по формулам согласно п. 13 настоящего Приложения.
Приложение N 17
к Правилам ведения и использования
отдельных видов специальных учетов,
утвержденным приказом Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 29 апреля 2004 г. N 23
"Утверждаю"
Начальник управления
Комитета по правовой статистике
и специальным учетам
__________________________________
(наименование территориального органа)
__________________________________
(подпись, фамилия)
"____"________200___ г.
А К Т _____
об уничтожении учетных документов
Комиссия в составе _________________________________________________
__________________________________________________________________________
руководствуясь Перечнем сроков хранения учетных документов в пофамильных и
дактилоскопических картотеках, отобрала к уничтожению:
алфавитных учетных карточек_______________________________________________
(количество единиц)
__________________________________________________________________________
(количество документов прописью)
розыскных карточек - _____________________________________________________
(количество единиц)
__________________________________________________________________________
(количество документов прописью)
дактилоскопических карт -_________________________________________________
(количество единиц)
__________________________________________________________________________
(количество документов прописью)
Всего подлежит уничтожению __________________единиц учетных
(количество)
документов.
Учетные документы перед уничтожением с записями в акте сверены и
полностью уничтожены путем _______________________________________________
"___"_____________200__года.
Члены комиссии _____________________________________________________
(подписи, фамилии, имя, отчества)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Приложение N 18
к Правилам ведения и использования
отдельных видов специальных учетов,
утвержденным приказом Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 29 апреля 2004 г. N 23
Экз: N ____
Управление специальных учетов
Комитета
СПИСОК
осужденных лиц, учетные документы в отношении которых
направляются в Комитет по правовой статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры Республики Казахстан сводкой
с "____"____________ по "____"__________200___г.
__________________________________________________________________________
N | Фамилия,| дата   |дата  |дактилос- |количество|дата      |дата
п/п| имя,    |рождения|ареста|копическая|дактилос- |и исх. N  |регистрации
|отчество |        |      |формула   |копических|направ-   |и входящей
|         |        |      |          |карт      |ления     |N поступ-
|         |        |      |          |          |извещений |ления изве-
|         |        |      |          |          |следст-   |щений в
|         |        |      |          |          |венным    |террито-
|         |        |      |          |          |изолятором|риальном
|         |        |      |          |          |          |управлении
--------------------------------------------------------------------------
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Начальник управления _______________________________________________                                              (территориального органа, подпись, фамилия)
Примечание: в список включаются все осужденные лица, убывшие в места
лишения свободы для отбывания наказания за отчетный период
(кроме транзитно-пересыльных).
Приложение N 19
к Правилам ведения и использования
отдельных видов специальных учетов,
утвержденным приказом Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 29 апреля 2004 г. N 23
Экз: N ____
Справка N_____
о судимости, задержании за бродяжничество
(ненужное зачеркнуть)
Фамилия __________________________________________________________________
Имя ______________________________________________________________________
Отчество _________________________________________________________________
Родился "___"___________19___г.
Место рождения ___________________________________________________________
(деревня, село, район, город, область, край, страна)
__________________________________________________________________________
Дактилоскопическая формула _______________________________________________
Установлено, что он (она) ________________________________________________
(в хронологическом порядке указать сведения -
__________________________________________________________________________
под какими анкетными данными, когда, каким судом осужден
__________________________________________________________________________
(каким органом задержан), содержание процессуального решения, где
__________________________________________________________________________
отбывал наказание (содержался), основание и дата освобождения)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Справку составил _________________________________________________________
(должность сотрудника территориального управления,
подпись и фамилия)
"____"_____________200__г.
(размер 150 х 210)
Приложение N 20
к Правилам ведения и использования
отдельных видов специальных учетов,
утвержденным приказом Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 29 апреля 2004 г. N 23
Экз: N ____
Протокол N________
установления личности неопознанного трупа
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Дактилоскопическая формула _______________________________________________
Установлено, что он (она) ________________________________________________
(в хронологическом порядке указать сведения -
__________________________________________________________________________
под какими анкетными данными, когда, каким судом осужден (каким органом
__________________________________________________________________________
задержан), содержание процессуального решения, где отбывал наказание
__________________________________________________________________________
(содержался), основание и дата освобождения)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Протокол составил __________________________________________________
(должность, подпись и фамилия)
"___"__________ 200__г.
(размер 150х210)
Приложение № 21 к Правилам ведения
и использования отдельных видов
специальных учетов

Ескерту. 21-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
Нысан
1 ҚР БП ҚСжАЕКБ _________________________________
2. ТАНУ КАРТАСЫ
5. _____________________________
БАО жүйесін дегі нөмірі
4. ЕСЕПКЕ АЛУ САНАТЫ
Хабарсыз жоғалған (ХЖ)
Белгісіз науқас (БН)
Дактилоформула
3. Суреттің  коды
Хабарсыз жоғалған (хабар-ошарсыз кенкен тұлғаларды мойындау туралы соттың шешімі бойынша іздеу жарияланғандар)
Танылмаған мәйіт (ТМ)
Белгісіз бала (ББ)
6.(қажетті сі сызылсын)
Іздестірудегі қылмыскер (ІҚ)
Есепке алу формуласы
Оң жақ қырын
5х6 сурет
Алдыңғы кө рінісі
5х6 сурет
Сол жақ қырын
5х6 сурет
7. ЖЫНЫСЫ
ХЖ, ІҚ жоғалуы
8. КҮНІ
ТМ, БН табылуы
күні, айы, жылы
9. ӨЛІМІНІҢ КӨНЕЛІГІ
(тәулік түрінде)
10. ТУҒАН КҮНІ
күні, айы, жылы
11. ЖАСЫ
12. ХЖ, БН, ІҚ БОЙЫ
МӘЙІТТІҢ ҰЗЫНДЫҒЫ (см)
........ж. суретке түсірілген
........ж. суретке түсірілген
.......ж. суретке түсірілген
европеоид
13. ТМ, БН НӘСІЛДІК ТИПТЕРІ
ХЖ, ІҚ ҰЛТЫ
монголоид
14. ТЕГІ ______________________________
15. АТЫ ______________________________
16. ӘКЕСІНІҢ АТЫ ________________________________________________
17. ЖЕРІ
ХЖ, ІҚ жоғалуы
ТМ, БН табылуы
_____________________________________________________
Республика   обл. (өлке)   аудан    елді      мекен
ХЖ, ІҚ БАС КИІМІНІҢ ӨЛШЕМІ 18.
ТМ, БН БАСЫНЫҢ АУМАҒЫ (см)
ЕРЕКШЕ БЕЛГІЛЕРІ
ХЖ, ІҚ АЯҚ КИІМІНІҢ ӨЛШЕМІ
18. ТМ, БН ТАБАНЫНЫҢ ҰЗЫНДЫҒЫ (см)
19-29. 31 позицияларындағы қажетті белгілер қоршалсын.
25. БЕТ ӘЛПЕТІ
сопақ, тік бұрышты, үш бұрышты, асимметриялы – бар, жоқ
31. ЕРІНДЕРІ
жіңішке, жуан, жоғарғысының шығыңқылығы, астыңғысының шығыңқылығы, екеуінің де шығыңқылығы
26. ШАШЫ
түрі: тік, толқынды, бұйра
түсі: ашық, қара қоңыр, ағарған, жирен, боялған
ұзындығы: қысқа, ұзын (еркектерде 10 см-ден, әйелдерде 30 см-ден ұзын)
сәні: фасонды, өрілген, тікірейген, парик, т.б.
тақырлығы: маңдай тақыры, төбе тақыры, тұтастай
32. БҰҒАҒЫ
33. ҚҰЛАҚ ЖАРҒАҒЫ
шығыңқы, қисайған, тік, екіге бөлінген, ойығы бар қалқиған, жабыса келген, сырғалығы бос, қосыла өскен, тесілген
27. МҰРТЫ
бар, жоқ, белгіленбеген, ашық, қара қоңыр, ағарған, жирен, боялған
34. КӨЗДЕРІ
ашық түсті, қара қоңыр түсті, қыли, көз сүйелді, соқыр, көзәйнекті
28. САҚАЛЫ
бар, жоқ, белгіленбеген, ашық, қара қоңыр, ағарған, жирен, боялған
35. ДАУЫСЫНЫҢ, СӨЗІНІҢ ЕРЕКШЕЛІКТЕРІ
кекештеніп, сақауланып сөйлейді, тұтығып сөйлейді, даусы қарлыққан, керең-мылқау
29. ҚАСТАРЫ
тік, доға тәрізді, иреңді, қалың, сирек, қосылып өскен, үрпек, жоқ, басқадай
36. АУРУЛАРЫ
жүрек, өкпе, асқазан, эндокриндік жүйе аурулары сынған жерлері, жүйке аурулары және т.б.
30. МҰРНЫ
арқасы: тік, дөңес, ойыс
негізі: көлденең, түсіңкі, көтеріңкі
ерекшелігі: арқасының қисая келуі (сол жаққа, оң жаққа), жымырайған
37. БОСАНУЫ:
ЖҮКТІЛІГІ:
болған, жоқ, белгіленбеген
бар, жоқ, белгіленбеген
Киімі
38. ТҮРІ
39. АТАЛУЫ (жазылсын)
40. ТҮСІ
41. МАТЕРИАЛЫ
42. ФАСОНЫ, БЕЛГІЛЕРІ және т.б.
Бас киім
кепи, фуражка, бөрік, қалпақ, берет, тақия, елтеріден жасалған бөрік, орамал, үшкіл орамал, шәлі, шарф, шлем, пилотка
Сырт киім
пальто, плащ, қысқа пальто, кеудеше, тон, бушлат, ішік, шинель, куртка, штормовка, ұлттық киім
Көйлек
пиджак, китель, джинсы, әйел көйлегі, спорт киімі, шалбар, свитер-жемпір, пуловер, кеудеше, водолазка, көйлек, юбка, халат, сарафан, желетке, комбинезон, спецовка, әскери  тігісті  киім
Іш киім
трусы, майка, іш көйлек, пояс, бюстгалтер, колготки, рейтузы, шұлық, нәски, плавки, купальник, футболка, кальсоны, гетры
Аяқ киім
бәтіңке, етік, пима, туфли, жеңіл аяқ киім, сандалеты, тапочки, спорт аяқ киімі, кебіс, унты
Тағы да басқа заттар
Перчатки, қолқап, белбау, галстук, подтяжки

Сноска. Приложение 21 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
1. УКПСиСУ ГП РК по _______________________________________________
2.
ОПОЗНАВАТЕЛЬНАЯ КАРТА
Номер в системе
ГИЦ
3. Фотокод
4.
КАТЕГОРИЯ
УЧЕТА
Без вести пропавший
(БП)
Без вести пропавшие
(объявленные в
розыск по решению
суда о признании
лица безвестно
отсутствующим)
Неопознанный труп
(НТ)
Разыскиваемый
преступник (РП)
Неизвестный
больной (НБ)
Неизвестный
ребенок (НР)
(нужное
подчеркнуть)
6.
Дактилоформула
Формула учета
Правый профиль
Фото 5 х 6
Вид спереди
Фото 5 х 6
Левый профиль
Фото 5 х 6
7. ПОЛ
8. ДАТА
исчезновения БП, РП
обнаружения НТ, НБ
число, месяц, год
9. ДАВНОСТЬ СМЕРТИ
(в сутках)
10. ДАТА РОЖДЕНИЯ
число, месяц, год
11. ВОЗРАСТ (лет)
12. РОСТ БП, НБ, РП
ДЛИНА ТРУПА (см)
Сфотографирован в
…….г.
Сфотографирован
в …….г.
Сфотографирован
в …….г.
13. РАСОВЫЙ ТИП          европеоид
НТ, НБ
НАЦИОНАЛЬНОСТЬ         монголоид
БП, РП
14. ФАМИЛИЯ __________ 15. ИМЯ ____________ 16. ОТЧЕСТВО ____________
17. МЕСТО исчезновения БП, РП
_____________________________________________________________________
обнаружения НТ, НБ    республика     обл. (край)     район нас. пункт
РАЗМЕР ГОЛОВНОГО
УБОРА БП, РП
18.
ОКРУЖНОСТЬ
ГОЛОВЫ НТ, НБ
(см)
ХАРАКТЕРНЫЕ
ПРИМЕТЫ
РАЗМЕР ОБУВИ БП, РП
19.
ДЛИНА СТОПЫ НТ, НБ (см)
20. ВИД
ПРИМЕТЫ
21. НАЗВАНИЕ
22. ОБЛАСТЬ ТЕЛА ЧЕЛОВЕКА (нужную цифру обвести)
Татуиров-
ка
авиационная тема,
башня, буква,
бутылка,
геометрическая
фигура, герб,
гитара, животное,
замок, звезда,
имя, карта,
кинжал, книга,
корона, молот,
морская тема,
наручники,
насекомые, нож,
памятник, погоны,
подкова,
перстень,
растительность,
религиозная тема,
решетка, рука,
рюмка, свеча,
сердце, снежинка,
солнце, текст,
факел, цветы,
цепь, цифры,
человек
След
операции,
поврежде-
ния
рубец, (шрам),
деформация
Ампутация
руки, кисти,
ноги, стопы,
пальцев, уха,
носа, молочной
железы
Физичес-
кие
недостат-
ки
горб,
косолапость,
укорочение ноги,
укорочение руки,
утончение ноги,
утончение руки,
отсутствие глаза,
грыжа, дефект:
уха, носа, губы
Порок
развития
родимое пятно,
крупная родинка,
бородавка,
жировик,
пигментное пятно,
сросшиеся пальцы,
"заячья губа"
шесть пальцев
Протез
ПРИМЕТЫ (впечатать,
описать, нарисовать)
Вид приметы ______________
Название _________________
№ области тела человека
___________
Вид приметы ______________
Название __________________
№ области тела человека
___________
Вид приметы _______________
Название __________________
№ области тела человека
___________
23. ГРУППА
КРОВИ
1
2
3
4
(нужное
обвести)
(0)
(А)
(В)
(АВ)
Вид приметы _______________
Название __________________
№ области тела человека
___________
24. СОСТОЯНИЕ
ЗУБОВ
зубы все целы
(подчеркнуть)
протез: есть
(мостовидный, съемный),
нет
проставляется
на схеме
коронка: есть (белая,
желтая, фарфоровая,
пластмассовая), нет
отсутствует, полностью,
большинство, частично
больные запломбированные:
есть, нет
Вид приметы _______________
Название __________________
№ области тела человека
___________
Вид приметы _______________
Название __________________
№ области тела человека
___________
Условные обозначения
состояния зубов на схеме
Схема состояния зубов
Правая сторона              Левая сторона
С - сломан
О - отсутствует
З -
запломбирован
К - кариес
(больной)
Б - коронка
белого металла
Ж - коронка
желтого
металла
Ф -
фарфоровый,
пластмассо-
вый
П - протез
съемный
М -
мостовидный
протез
1
2
8
7
6
5
4
3
2
1
1
2
3
4
5
6
7
8
3
4
(в позициях 19-29, 31 нужные значения обвести)
25. ЛИЦО
овальное, прямоугольное,
треугольное, асимметрия – есть,
нет
31. ГУБЫ
тонкие, толстые,
выступание верхней,
выступание нижней,
выступание обеих
26. ВОЛОСЫ
форма: прямые, волнистые,
вьющиеся
цвет: светлые, темные, седые,
рыжие, крашеные
длина: короткие, длинные (у
мужчин свыше 10 см, у женщин
свыше 30 см)
прическа: фасонная, косы, ежик,
парик, др.
облысение: лобное, теменное,
сплошное
32. ПОДБОРОДОК
выступающий, скошенный,
прямой, раздвоенный, с
ямочкой
33. УШНЫЕ РАКОВИНЫ
оттопыренные,
прилегающие, мочка
свободная, сросшаяся, с
проколом
27. УСЫ
есть, нет, не установлены,
светлые, темные, седые, рыжие,
крашеные
34. ГЛАЗА
светлые, темные,
косоглазие, бельмо,
слепота, очки
28. БОРОДА
есть, нет, не установлена,
светлая, темная, седая, рыжая,
крашеная
35. ОСОБЕННОСТИ
ГОЛОСА, РЕЧИ
картавит, шепелявит,
заикается, голос
хриплый, глухонемой
29. БРОВИ
прямые, дугообразные,
извилистые, густые, редкие,
сросшиеся, лохматые,
отсутствуют, другие
36. ЗАБОЛЕВАНИЯ
болезни сердца, легких,
желудка, эндокринной
системы
переломы,
неврологические, псих.
заболевания и др.
30. НОС
спинка: прямая, выпуклая,
вогнутая
основание: горизонтальное,
опущенное, приподнятое
особенности: искривление спинки
(влево, вправо)
приплюснут
37. РОДЫ:
БЕРЕМЕННОСТЬ:
были, нет, не
установлены
есть, нет, не
установлена
ОДЕЖДА
38. ВИД
39. НАЗВАНИЕ
(вписать)
40. ЦВЕТ
41.
МАТЕРИАЛ
42. ФАСОН,
МЕТКИ и
другое
Головной убор
Кепи, фуражка, шапка, шляпа,
берет, тюбетейка, папаха,
платок, косынка, шаль, шарф,
шлем, пилотка
Верхняя
одежда
пальто, плащ, полупальто,
телогрейка, дубленка, бушлат,
шуба, шинель, куртка,
штормовка, национальная одежда
Платье
пиджак, китель, джинсы, платье
женское, спортивная одежда,
брюки, свитер-джемпер,
полувер, кофта, водолазка,
рубашка, юбка, халат, сарафан,
жилет, комбинезон, спецовка,
одежда военного покроя
Белье нижнее
Трусы, майка, комбинация,
пояс, бюстгалтер, колготки,
рейтузы, чулки, носки, платки,
купальник, футболка, кальсоны,
гетры
Обувь
Ботинки, сапоги, валенки,
туфли, босоножки, сандалеты,
тапочки, спортивная обувь,
галоши, унты
Прочие
предметы
Перчатки, варежки, ремень,
галстук, подтяжки

43. БАСҚА ДА ЗАТТАР, ҚҰЖАТТАР, НӘРСЕЛЕР (ТМ тану, ХЖ іздестіру үшін маңыздылығы бар) қол жүк, әшекейлер, құндылықтар, тұрмыстық заттар, өндіріс құралы, қару, қолжазба және баспа материалдары (зауыттық маркісі, белгілері, ерекшеліктері көрсетілсін)
Қосымша мәліметтер
Іздестірудегі адам туралы
44. Туған жері________________________________________________________                 республика    обл. (өлке)   аудан    елді мекен
45. Тұрғылықты мекен-жайы_____________________________________________                           республика   обл. (өлке)  аудан  елді мекен
46. Мамандығы және айналысатын кәсібінің түрі________________________
47. Жоғалу жағдайы (қайда кеткен, т.б.)______________________________
_____________________________________________________________________
___________________________________________
48. Соттылығы туралы мәліметтер (қайда, қашан, ҚК бабы)_________
49. Шамалау бойынша жүрген жері_________________________________
49-1. Кіммен іздеу салынды______________________________________
Мәйіт туралы
50. Мәйіттің жағдайы __________________________өзгермеген, шіріп ыдыраған, қу сүйегі қалған, мумияланған, өртенген, т.б. (жазылсын)
52. Мәйітті сою күні __________________________
күні, айы, жылы
51. Өлімінің себебі ______________________________________
анықталмаған, темір жолдық зақым, суға кеткен, үсіген, күйген, асылып қалған, кенеттен болған, т.б. (жазылсын)
53. Жерленген жері мен уақыты, қабірдің нөмірі___________
күні, айы, жылы
54. Өтінішті (хабарламаны) беру күні _____________________
күні, айы, жылы
55. Істің басталу күні _________________ істің №___________
күні, айы, жылы
56. Жедел ақпарат берілді ________________________________
күні, айы, жылы
57. Есепке алу бойынша тексерілген __________________________
аумақтық орган күні, айы, жылы
әліппелік, дактилоскопиялық, ХЖ, ТМ, БН
58. Дактилоесепке алу бойынша тексерілген ___________________________ аумақтық орган
күні, айы, жылы
59. Есепке алуға қойылған _________________________________
аумақтық орган күні, айы, жылы
БАСТЫҒЫ __________________________________________________
ішкі істер органының аталуы_______________________________
атағы, тегі, қойған қолы__________________________________
Картаны құрастырған ______________________________________
«____»_____________ 20__ ж.
Бастық ____________________________________________________
аумақтық орган, тегі, қойған қолы

43. ДРУГИЕ ВЕШИ, ДОКУМЕНТЫ, ПРЕДМЕТЫ (имеющие значение для опознания НТ, розыска БП)
_____________________________________________________________________
ручная кладь, украшения, ценности, бытовые предметы, орудия производства, оружие, рукописные и печатные материалы
_____________________________________________________________________
(указать заводскую марку, метки, особенности)
ДОПОЛНИТЕЛЬНЫЕ СВЕДЕНИЯ
О
разыскиваемом
44. Место рождения
_________________________________________________________________________
республика         обл. (край)         район нас. пункт
45. Место жительства
_________________________________________________________________________
республика          обл. (край)         район нас. пункт
45-1. Документ, удостоверяющий личность: паспорт, удостоверение личности,
вид на жительство, удостоверение лица без гражданства, водительское
удостоверение, военные билет, свидетельство о рождении, актовая запись о
рождении
№ __________________________ выдан "____" _______________ г. __________
45-2. Гражданство _______________________________________________________
45-3. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) _____________________
46. Профессия и род занятий ____________________________________________
47. Обстоятельства исчезновения (куда ушел, уехал, др.) _________________
48. Сведения о судимости (где, когда, статья УК РК) _____________________
49. Предполагаемое место нахождения ____________________________________
49-1. Кем разискивается ________________________________________________
О трупе
50. Состояние трупа
_____________________________
не изменен, гнилостное разложение,
скелетирован, мумифицирован,
обгоревший, др. (вписать)
52. Дата вскрытия трупа
___________________________
число, месяц, год
51. Причина смерти
___________________________
не установлена, жел. –дор. травма,
утопление, охлаждение, ожоги,
повешение, скоропостижная, др.
(вписать)
53. Время и место захоронения, номер
могилы __________
число, месяц, год
54. Дата подачи заявления (сообщения)
_________________
число, месяц, год
54-1. Дата регистрации ___________________
№ КУЗ _______           число, месяц, год
55. Дата заведения дела _____ № дела _____
число, месяц, год
55-1. Дата возбуждения ________ № уг. дела
__________        число, меся, год
56. Оперативная информация передана
_______________________
число, меся, год
__________________________________________
НАЧАЛЬНИК
__________________________________
наименование органа внутренних дел
__________________________________
звание, фамилия, подпись
Карту составил
__________________________________________
звание, фамилия, подпись
"____" _______________ 20__ г.
57. Проверен по учетам УКПСиСУ
_____________________________
число, месяц, год
___________________________________________
алфавитный, дактилоскопический, БП, НТ, НБ
УКПСиСУ
58. Проверен по дактилоучету
[__________________________
УКПСиСУ
59. Поставлен на учет
_________________________________
число, месяц, год
____________________________________________
Начальник УКПСиСУ
______________________________________
звание, фамилия, подпись

60. БАО есепке қойылған_________________                       күні, айы, жылы
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына" N 22 Қосымша
Ескерту: 22-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 19 қыркүйектегі  N 52 бұйрығымен.
Есепке алу нысаны_________________________________________
БАҚЫЛАУ КӘРТІШКЕСІ
Тегі _____________________________________________________
Аты, әкесінің аты_________________________________________
Туған күні _______________________________________________
Туған жері _______________________________________________
(елді мекен, аудан, облыс, өлке, республика)
Жоғалды "___" ___________200__ж.
Ізделуде ______________________________________________
(АІІБ, қалалық ішкі істер органдарымен, ІІББ, ІІМ,
әскери полиция органдарымен)
Іздеу ісі N  ___________________ ______________________
Ішкі істер органының бастығы_____________________________
(органның атауы, атағы, тегі, қолы)
"__"__________200__ж.
(140х95 мөлшер)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына" N 23 Қосымша
Ескерту: 23-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 19 қыркүйектегі  N 52 бұйрығымен.
мәйітті, белгісіз ауру адамды немесе баланы
есептен алу туралы
ХАБАРЛАМА
Есепке алудың іздеу мәліметтері: а)____________________
(есепке алу нысаны)
б)_________________________________________________________________
(тану картасында көрсетілгендей табылған күні мен жері
___________________________________________________________________
танылғанның аты-жөні, туған жылы) жоғалған тұлға, белгісіз ауру
адам немесе бала ретінде есепке алынды
___________________________________________________________________
(республика, өлке, облыс)
Жоғалған тұлға, белгісіз ауру адам немесе бала ретінде есепке
алынған жоқ (керегін сызып қою)
2. Есептен алу негізі              - танылды
(керегін сызып қою)               - өтіп кету бойынша іс
қысқартылды
- баланы асырап алумен байланысты
- тұлға анықталды
3. Қайтыс болу себебі              - ауруы нәтижесінде қайтыс болды
- жазатайым оқиғасынан қаза болды
- қылмыс құрбаны болды
- өзін-өзі өлтіруге байланысты
4. Анықтау әдістері
(керегін сызып қою)              - хабарсыз жоғалған тұлғаларды
есепке алу бойынша анықталды
- дактилоскопиялық есепке алу
бойынша анықталды
- мәйіттер белгілерінің және
суреттерінің жинақ-бағдары
бойынша анықталды
- басқа да белгілер

60. Поставлен на учет в ГИЦ _______________________________
число, месяц, год
Приложение 22 к Правилам
ведения и использования
отдельных видов специальных
учетов, утвержденным приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 29 апреля 2004 года N 23
Сноска. Приложение 22 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 19 сентября 2006 года N 52.
Формула учета ____________________________________________ КОНТРОЛЬНАЯ КАРТОЧКА Фамилия __________________________________________________
Имя, отчество ____________________________________________
Дата рождения ____________________________________________
Место рождения ___________________________________________
(населенный пункт, район, область, край, республика) Пропал "___"»______________200__г.
Разыскивается ____________________________________________
(РОВД, ГОВД, УВД, МВД, органами военной полиции)
Розыскное дело N __________ от ______________________
Начальник органа внутренних дел
_________________________________________________________
(наименование органа, звание, фамилия, подпись)
"___" _________ 200_г.
(Размер 140 х 95)
Приложение 23 к Правилам
ведения и использования
отдельных видов специальных
учетов, утвержденным приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 29 апреля 2004 года N 23
Сноска. Приложение 23 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 19 сентября 2006 года  N 52 .
СООБЩЕНИЕ
о снятии трупа, неизвестного больного или ребенка с учета 1. Поисковые данные учета: а)____________________
формула учета)
б) ________________________________________________________
(дата и место обнаружения как указано в опознавательной
__________________________________________________________
карте фамилия, имя, отчество, год рождения опознанного)
состоит на учете как лицо, пропавшее без вести, неизвестный
больной или ребенок
__________________________________________________________
(указать республику, край, область)
не состоит на учете как лицо, пропавшее без вести,
неизвестный больной или ребенок
(нужное подчеркнуть)
2. Основание снятия с учета   - опознан
(нужное подчеркнуть)      - дело прекращено за
давностью
- в связи с усыновлением
(удочерением)
- установлена личность
3. Причина смерти             - умер в результате болезни
- погиб от несчастного случая
- стал жертвой преступления
- покончил жизнь самоубийством
4. Способы установления
(нужное подчеркнуть)        - установлен по учету лиц,
пропавших без вести
- установлен по
дактилоскопическому учету
- установлен по
сборнику-ориентировке примет
и фотографий трупов
- прочие причины

5. Тұлғаны анықтау бойынша іс N_________              _________
6. Тұлғаны тану (анықтау) күні ________________________________
Ішкі істер органының бастығы __________________________________
_______________________________________________________________
(органның атауы, атағы, тегі, қолы)
"____" ________________200__ж.
_______________________________________________________________
(Қадағалаушы прокурордың аты-жөні, лауазымы және
қолы, прокуратура органдарының мөрі)
(210х145 мөлшер)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
N 23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына" N 24 Қосымша
Анықтама
Азамат (ша) ________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты,
__________________________________________________________________
туылған айы, күні, жылы,
__________________________________________________________________
туылған жері)
"___"____________20___жылға дейін соттылығы жоқ.
Басқарма бастығы _________________________________________________
(аумақтық органның, Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің
атауы, қолы, тегі, аты, әкесінің аты)
(Мөлшері 210х147,5)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына" N 24-1 Қосымша
Ескерту: 24-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 19 қыркүйектегі N 52 бұйрығымен.
АНЫҚТАМА
Азамат(ша) ______________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты
___________________________________________________________________
күні (күнін, айын және жылын белгілеумен)
___________________________________________________________________
және туған жері
200__жылдың "__"_______ жағдайы бойынша соттылығы бар.
___________________________________________________басқарма бастығы
(Комитеттің аумақтық органының, құрылымдық
___________________________________________________________________
бөлімшесінің атауы,  қолы, аты-жөні)
(210 х 147,5 мөлшер)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
N 23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына" N 25 Қосымша
Тергеуден, анықтаудан, соттан және жазасын өтеуден
жасырынған тұлғаларға арналған іздеу істерін
есепке алу журналы
Ескерту: 25-қосымшаның атауы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 19 қыркүйектегі  N 52 бұйрығымен.
__________________________________________________________________
(Комитеттің аумақтық органының атауы)
__________________________________________________________________
Анықтаудан, тергеуден және соттан жасырынған
тұлғаларды іздестіру істерін есепке алу
ЖУРНАЛЫ N ___
"____"____________200__жылы басталды.
"____"____________200__жылы аяқталды.
Мүліктік нөмірі ________
___________________________________________________________________
NN|Іздес.|Іздес.|Іздеу.|N___ |Қыл. |Мемле.|Қыл. |Қыл. |Ескертпе
|тіру  |тіру  |дегі  |қыл. |мыс. |кета. |мыс. |мыс. |(іздестіру
|ісінің|ісінің|тұлға.|мыс. |тық  |ралық |тық  |тық  |ісінің қайта
|ашыл. |нөмірі|ның   |тық  |ко.  |іздеу |іс.  |істің|тапсы.
|ған   |      |тегі, |істің|дексі|жария.|тің  |жаң. |рылғаны,
|күні, |      |аты,  |тоқ. |бо.  |ланған|қыс. |ғыр. |бірікті.
|айы,  |      |әкесі.|та.  |йынша|күні, |қар. |тыл. |рілгендігі
|жылы  |      |нің   |тыл. |айып.|айы,  |тыл. |ған  |және тағы
|      |      |аты,  |ған  |тал. | жылы |ған  |күні,|басқалары)
|      |      |туыл. |күні,|ған  |      |күні,|айы, |
|      |      |ған   | айы,|бабы |      |айы, |жылы |
|      |      |айы,  | жылы|     |      |жылы |     |
|      |      |күні, |     |     |      |     |     |
|      |      |жылы  |     |     |      |     |     |
___________________________________________________________________
1    2      3     4      5     6      7     8      9     10
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
N 23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына" N 26-қосымша
Ескерту: 26-қосымша  жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2007.08.17.  N 33 Бұйрығымен.
____________________________________________________________бойынша Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің басқармасы
Хабар-ошарсыз кеткендерді есепке алу
ЖУРНАЛЫ N____
«     «                          "__"________ 200_жылы басталды
«"__"________ 200_жылы аяқталды
Мүліктік N______
N
Іздестіру
ісінің
ашылған
күні, айы,
жылы
Іздес-
тіру
ісінің
нөмірі
Іздеудегі
тұлғаның тегі,
аты, әкесінің
аты, туылған
жылы
Хабар-
ошарсыз
кеткеннің
есепке алу
формуласы
Жоғалған
күні, айы,
жылы
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Арыздың
түскен күні,
айы, жылы
Мемлекетаралық
іздеудің
жарияланған
күні, айы, жылы
Іздестіру ісінің
қысқартылған күні,
айы, жылы
Ескертпе
7
8
9
10
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
N 23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына" N 27-қосымша
Ескерту: 27-қосымша  жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2007.08.17.  N 33 Бұйрығымен.
_____________________________________________________бойынша
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика
және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің басқармасы
Танылмаған мәйіттердің жеке басын анықтау, денсаулығы немесе
жасына байланысты өзі туралы мәлімет бере алмайтын белгісіз
аурулар немесе балалардың істерін есепке алу
ЖУРНАЛЫ N____
«                               "__"________ 200_жылы басталды
«"__"________ 200_жылы аяқталды
Мүліктік N______
N р/с
Танылмаған
мәйіттің жеке
басын анықтау
ісінің ашылған
күні, айы, жылы
Істің нөмірі
Танылмаған
мәйітті,
белгісіз
ауруды
немесе
баланы
есепке алу
формуласы
Сот-
дәрігерлік
сараптамасы
актісінің
N_______
1
2
3
4
6
кестенің жалғасы
Танылмаған
мәйіттің,
белгісіз
аурудың немесе
баланың
табылған күні
және жері
Есепке алу
құжаттарының
Комитеттің
аумақтық
органына
тапсырылған
күні, айы, жылы
Істің
қысқартылған
күні, айы,
жылы
Ескертпе
5
7
8
9
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына" N 28 Қосымша
Ескерту: 28-қосымшамен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 19 қыркүйектегі N 52 бұйрығымен.
ІЗДЕЛУШІГЕ АРНАЛҒАН СТАТИСТИКАЛЫҚ КӘРТІШКЕ

5. Дело по установлению личности N _____ от _______________
6. Дата опознания (установления) личности __________________
Начальник органа внутренних дел ____________________________
_________________________________________________________
(наименование органа, звание, фамилия, подпись)
"___" ____________ 200__г.
_____________________________________________________________
(Ф.И.О., должность и подпись надзирающего прокурора,
_____________________________________________________________
печать органов прокуратуры)
(Размер 210х145)
Приложение N 24
к Правилам ведения и использования
отдельных видов специальных учетов,
утвержденным приказом Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 29 апреля 2004 г. N 23
С П Р А В К А
Гражданин (ка) _____________________________________________________
фамилия, имя, отчество,
__________________________________________________________________________
дата (с указанием числа, месяца и года)
__________________________________________________________________________
и место рождения
по состоянию на "_____" _____________20___ года судимости не имеет.
Начальник управления _______________________________________________
(наименование территориального органа,
структурного подразделения Комитета,
подпись, Ф.И.О.)
(Размер 210 х 147,5)
Приложение 24-1 к Правилам
ведения и использования
отдельных видов специальных
учетов, утвержденным приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 29 апреля 2004 года N 23
Сноска. Правила дополнены приложением 24-1 приказом Генерального Прокурора РК от 19 сентября 2006 года  N 52 .
СПРАВКА
Гражданин (ка) ____________________________________________
фамилия, имя, отчество,
_________________________________________________________________
дата (с указанием числа, месяца и года
_________________________________________________________________
и место рождения
по состоянию на "____"______________ 20___года имеет судимость.
Начальник управления _______________________________________
(наименование территориального органа,
______________________________________________________
структурного подразделения Комитета, подпись, Ф.И.О.)
(Размер 210 х 147,5)
Приложение N 25
к Правилам ведения и использования
отдельных видов специальных учетов,
утвержденным приказом Генерального
Прокурора Республики Казахстан
Сноска. В приложение 25 внесены изменения приказом Генерального Прокурора РК от 19 сентября 2006 года N 52.
ГЕНЕРАЛЬНАЯ ПРОКУРАТУРА
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
КОМИТЕТ ПО ПРАВОВОЙ СТАТИСТИКЕ И СПЕЦИАЛЬНЫМ УЧЕТАМ
__________________________________________________________________________
(наименование территориального органа Комитета)
__________________________________________________________________________
Журнал учета розыскных дел на лиц, скрывшихся
от следствия, дознания, суда и отбытия наказания
Начат "___"____________200__г.
Окончен "___"____________200__г.
Инвентарный N ________
__________________________________________________________________________
N |Дата   | N  |Фамилия, |Дата      |Обви-  |Дата  |Дата |Дата  |Заме-
п/п|заве-  |дела|имя,     |приоста-  |няется |объяв-|прек-|возоб-|чания
|дения  |    |отчество,|новления  |по     |ления |раще-|нов-  |пере-
|розыск-|    |год      |уголов-   |статье |в меж-|ния  |ления |поруче-
|ного   |    |рождения |ного дела,|Уголов-|госу- |дела |уго-  |ния,
|дела   |    |         |его N_____|ного   |дарст-|     |лов-  |объеди-
|       |    |         |          |кодекса|венный|     |ного  |нения
|       |    |         |          |       |розыск|     |дела  |розыск-
|       |    |         |          |       |      |     |      |ного
|       |    |         |          |       |      |     |      |дела и
|       |    |         |          |       |      |     |      |др.)
--------------------------------------------------------------------------
1 |   2   |  3 |    4    |    5     |   6   |  7   |  8  |  9   |  10
--------------------------------------------------------------------------
Приложение N 26
к Правилам ведения и использования
отдельных видов специальных учетов,
утвержденным приказом Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 29 апреля 2004 г. N 23
Сноска. Приложение 26 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 17 августа 2007 года N 33.
Управление Комитета по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
по ________________________________________
ЖУРНАЛ N ___
учета розыскных дел на лиц, пропавших без вести
Начат "____" ___________200__г.
Окончен "____" __________ 200__г.
Инвентарный N ______
N
п/п
Дата
заве-
дения
розыс-
кного
дела
N
дела
Фамилия,
имя,
отчество,
год рож-
дения
Формула
учета без
вести
пропавшего
Дата
исчез-
новения
Дата
поступ-
ления
заяв-
ления
Дата
объяв-
ления в
межго-
сударст-
венный
розыск
Дата
прек-
ращения
дела
При-
ме-
ча-
ние
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Приложение N 27
к Правилам ведения и использования
отдельных видов специальных учетов,
утвержденным приказом Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 29 апреля 2004 г. N 23
Сноска. Приложение 27 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 17 августа 2007 года N 33.
Управление Комитета по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
по ________________________________________
ЖУРНАЛ N ____
учета дел по установлению личности неопознанных трупов,
неизвестных больных или детей, которые по состоянию здоровья
или возрасту не могут сообщить о себе сведений
Начат "____"_____________200___г.
Окончен "____" _____________200___г.
Инвентарный N ___________
N
п/п
Дата
заве-
дения
дела по
установ-
лению
лич-
ности
N
дела
Формула
учета
неопоз-
нанного
трупа,
неиз-
вестного
больного
или
ребенка
N акта
судебно-
медицин-
ской экс-
пертизы
Дата и
место
обнару-
жения
неопоз-
нанного
трупа,
неиз-
вестного
больного
или ребенка
Дата
пред-
став-
ления
учетных
доку-
ментов
в тер-
рито-
риаль-
ный
орган
Комитета
Дата
прекра-
щения
дела
При-
меча-
ние
1
2
3
4
6
5
7
8
9
Приложение 28 к Правилам
ведения и использования
отдельных видов специальных
учетов, утвержденным приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 29 апреля 2004 года N 23
Сноска. Правила дополнены приложением 28 приказом Генерального Прокурора РК от 19 сентября 2006 года N 52.
СТАТИСТИЧЕСКАЯ КАРТОЧКА НА РАЗЫСКИВАЕМОГО

1.  Тұлға санаты - (сыртқы бетін қара)
2. Жасырынды/жоғалды "___"_______________20___ж.
3. ТЕГІ: ________________________
4. АТЫ: _________________________
5. ӘКЕСІНІҢ АТЫ:_________________
8. Ұлты _________________________
10. Азаматтылығы ________________
6. Туған күні: "__"_______________20_ж.
7. Жынысы: (ер-1; әйел-2)
9. Нәсілдік типі (азиялық - 1; европалық - 2; кавказдық - 3)
ТУҒАН ЖЕРІ
11. Республика __________________
12. Облыс ___________________
13. Аудан _______________________
14. Елді-мекен ______________
ЖЕКЕ ТҰЛҒАСЫН КУӘЛАНДЫРАТЫН ҚҰЖАТ
15. Құжат типі - (сыртқы бетін қара
16. Сериясы________ N___________
17. Берілген күні "____"_____________20___ж
20. ҚІ қозғаған органның атауы _________________________________
21. ҚІ нөмірі ___________________
23. ҚІ тоқтатылған күні "____" _________________20___ж.
25.ҚР ҚК бабы ___________________ бөлігі ____ тармағы___ __________
26. Қылмыс санаты
(1-аса ауыр, 2-ауыр, 3-ауырлығы орташа, 4-онша ауыр емес)
28. Қарулы (1-иә/2-жоқ)
30. Аса қауіпті рецидивист (1-иә/2-жоқ)
31. Іздеу бастамашысы (атауы) __________________________________
32. Бастамашының іздеу туралы шешімді шығарған күні "___"_________________20___ж.
33. ӨТК тіркеген орган __________
_________________________________
34. N ӨТК _______________________
36. Іздеуді жүзеге асырушы орган (органның атауы) ________________
37. ІІ нөмірі ___________________
39. ІІ жүргізілді (1-алғашқы рет; 2-қайта тапсырыс бойынша)
Аумақта жасырынды/жоғалды:
40. Ел __________________________
42. Аудан _______________________
18. Ел ______________________
19. Орган ___________________
22. ҚІ қозғалған күні "____"________________20___ж.
24. КПБ(Б)/КҚПБ(Б) берілді "____"_______________20___ж.
27. Бұлтартпау шарасы _______
29. Бұрын сотталған (1-иә/2-жоқ)
35. ӨТК тіркеген күн "____"_______________20___ж.
38. ІІ жүргізу күні "____"________________20___ж.
41. Облыс ___________________
43. Елді-мекен_______________
ҚАЙТА ТАПСЫРЫЛҒАН ІЗДЕУ ІСІ БОЙЫНША ТОЛТЫРЫЛАДЫ
44. _____________________________
(органның атауы)
_________________________________
қайта тапсырылды
45. Қайта тапсырылған іздеу ісінің нөмірі____________________
47. МГР жариялау күні  "____"___________________20___ж.
48. Қосымша ақпарат _____________
Кәртішкенің ҚСжАЕК келіп түскен күні "_____"__________20___ж.
ҚСжАЕК қызметкері________________
_________________________________
Толтырды_________________________
(лауазымы, атағы, тегі)
______________________ІІО бастығы
_________________________________
(атағы, тегі)
________________________операторы
46. Қайта тапсырылған іздеу ісінің жүргізу күні
"____"________________20___ж.
Аты-жөні., қолы
_____________________________
(қолы)
"___"_________________20___ж.
_____________________________
(қолы)
"___"_________________20___ж.
"___"_________________20___ж.
К п. 1:  ТҰЛҒА САНАТЫ: Бас бостандығынан айыру орнынан қашқан ҚЫЛМЫСКЕР (110-ТМ, 121-тергеу изоляторынан, 132-абақтыдан, 143-УҰИ, 154-ӘК, колония-қоныстан - 165); АБАҚТЫДАН (полициядан - 187, әскери нарядтан - 198); ҚАШҚЫН - 220; ЖАЗАСЫН ӨТЕУДЕН ЖАЛТАРҒАН (бас бостандығынан айыруға сотталған, бірақ үкімнің заңды күшіне енгеніне дейін қамауға алынбаған - 231; түзеу жұмыстарына тартылған - 275; үкімнің орындалуы ұзартылған сотталушыға қатысты - 286); ЖАСЫРЫНҒАН (тергеуден - 297; анықтаудан - 298; соттан - 299); ҚАШҚАН (арнайы емдеу-профилактикалық мекемеден АЕПМ - 319; арнайы оқыту-тәрбиелеу мекемесінен - 330; қабалдау-таратудан - 341; жүйке жүйесі ауруханасынан - 352); ӘКІМШ.ҚАДАҒАЛАУДАН ЖАЛТАРҒАН - 363, сонымен қатар, ТМ босатылғанынан кейін таң-н тұрғ. жеріне оралмаған әкімш. қадағалауға алынғандар - 374, сонымен қатар ТЕМ босатылғанынан соң тұғ.орнына оралмаған АСА АУЫР РЕЦИДИВИСТ - 385;
ХАБАРСЫЗ ЖОҒАЛҒАН - 396; автокөлікте хабарсыз жоғалған - 397; мем. нем.қоғ.ұйымдарға залалды өтеуден жалтарған қарызгер немесе жауапкер - 407; алименттерді өтеу туралы істер бойынша - 418; туысқандарымен байланысты жоғалтқандар - 440
К п. 15: ҚҰЖАТ ТҮРІ: 1-ҚР төлқұжаты, 2-жеке куәлігі, 3-әскери билеті, 4-ықтияр хаты, 5-зейнеткер куәлігі, 6-жүргізушінің куәлігі, 7-туу туралы куәлік, 8-РФ куәлігі (жаңа), 9-Өзбекстан төлқұжаты, 10-СССР төлқұжаты, 11-шетел төлқұжаты, 12-Т/Ж куәлігі, 13-төлқұжатты жоғалту туралы куәлік, 14-қамаудағының анықтамасы, 15-Қырғызстан төлқұжаты (сериясы), 16-шетел мемлекетінің төлқұжаты (сериясы, т.б.), 17-қару ұстау рұқсаты, 18-әскери қызметшінің жеке куәлігі, 19-ІІМ қызметкерінің қызметтік куәлігі, 20-ҰҚК қызметкерінің қызметтік куәлігі, 21-Қаржы полициясы қызметкерінің қызметтік куәлігі, 22-Президентті қорғау қызметі қызметкерінің қызметтік куәлігі, 23-кеден қызметкерінің қызметтік куәлігі, 24-"БАРЛАУ" қызметкерінің қызметтік куәлігі, 25-депутаттық мандат, 26-техникалық төлқұжат, 27-сенімхат, 28-аңшылық билет, 29-рұқсаттама, 30-рұқсат (лицензия ), 31-марапат куәлігі, 32-Чернобыль авариясы зардаптарын жоюға қатысушының куәлігі, 33-Отан соғысы ардагерінің куәлігі, 34-Отан соғысы мүгедегінің куәлігі, 35-мүгедек куәлігі, 36-Ауғаныстан соғысына қатысушының куәлігі, 37-шарт, 38-келісімшарт, 39-келісім, 40-неке құру туралы куәлік, 41-қайтыс болғаны туралы куәлік, 42-диплом, 43-толық орта білім туралы аттестат, 44-толық емес орта білім туралы аттестат, 45-СССР немесе РФ шетел төлқұжаты, 46-шетел құжаттары, советтік үлгідегі емес ТМД азаматтарының төлқұжатын қоса, 47-басқалар, 48-формуляр
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
N 23 бұйрығымен бекітілген
Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Ережесіне № 29-қосымша
Алқа билерге үміткерлер

1. Категория лица  -
(см. на обороте)
2. Скрылся/пропал
"____"___________20___г.
3. ФАМИЛИЯ :
_________________________
6. Дата рождения:
"____"___________20___г.
4. ИМЯ: ______________________
_____
7. Пол (мужской-1;    |_____|
женский-2)
5. ОТЧЕСТВО: _________________
9. Расовый тип
(азиатский-1;       _____
европейский-2;     |_____|
кавказский-3)
8. Национальность _________
10. Гражданство __________________________________
МЕСТО РОЖДЕНИЯ
11. Республика _____________
13. Район __________________
12. Область _________________
14. Населен.пункт ___________
ДОКУМЕНТ УДОСТОВЕРЯЮЩИЙ ЛИЧНОСТЬ
15. Тип документа -         ____
(см. на обороте)           |____| ___________________________
16. Серия _____
N______________
18. Страна _________________
17. Дата выдачи
"___"__________ 20___г.
19. Орган __________________
20. Наименование органа возбудившего УД
__________________________________________________________
21. Номер УД _______________
22. Дата возбуждения УД
"___" _____________ 20___г.
23. Дата приостанов. УД
"____" _____________20___г.
24. Передано в У(О)КП/У(О)МП
"___" ______________ 20___г.
25. Статья УК РК статья ____________ часть ____________
пункт ____________ УК _________________________________
26. Категория преступления   ____
(1-особо тяжкое, 2-тяжкое,  |____| 27. Мера пресечения
3-средней тяжести,                     ____________________
4-небольшой тяжести)
28. Вооружен (1-да/2-нет)    ____  29. Ранее судим     ____
|____|     (1-да/2-нет)   |____|
30.Особо опасный             ____
рецидивист (1-да/2-нет)     |____|
31. Инициатор розыска (наименов.) __________________________
32. Дата вынесения решения инициатора о розыске
"_____"__________________20___г.
33. Орган зарегистрировавший КУЗ ______________________________
34. КУЗ N ______________
35. Дата регистр.КУЗ
"__" ___________ 20__г.
36. Орган осуществляющий розыск (наименование органа)
________________________ ________________________________
37. Номер РД  ____________
38. Дата заведения РД "___"___________20___г.
39. РД заведено            ____
(1-впервые;                  |____|
2-по перепоручению)
Скрылся/пропал на территории:
40. Страна ________________
41. Область ___________________
42. Район __________________
43. Населен.пункт _______________
ЗАПОЛНЯЕТСЯ ПО ПЕРЕПОРУЧЕННЫМ РД
44. Перепоручено из (наименование органа)______________________
_______________________________________________________________
45. Номер перепорученного РД ______________________
47. Дата объявления в МГР
"___" ____________ 20___г.
46. Дата заведения
перепорученного РД
"____"___________ 20___г.
48. Дополнительная информация ______________________
_________________________________________________________
Дата поступления карточки в УКПСиСУ "____" ________20__г.
Сотрудник УКПСиСУ_______________________________________
ф.и.о., подпись
Заполнил  _______________________      ___________
(должность, звание, фамилия)          (подпись)
"___"_________20___г.
Начальник ___________________________________ ОВД
____________________________________       ____________
(звание, фамилия)                       (подпись)
"___"_________20___г.
Оператор ________________________________________
"___"_________20___г.
К  п. 1: КАТЕГОРИЯ ЛИЦА : ПРЕСТУПНИК, СОВЕРШИВШИЙ ПОБЕГ из
мест лишения свободы (ИУ - 110, СИЗО - 121, тюрьмы - 132,
ИВС - 143, ВК - 154, колонии-поселения - 165); ИЗ-ПОД КОНВОЯ
(полиции - 187, войскового наряда - 198); ДЕЗЕРТИР - 220;
УКЛОНИВШИЙСЯ ОТ ОТБЫВАНИЯ НАКАЗАНИЯ (осуж. к лишению свободы,
но не взятый под стражу до вступл. приговора в силу - 231;
осужд. к исправит-ым работам - 275; осужденный, в отношении
которых исполнение приговора отсрочено - 286); СКРЫВШИЙСЯ ОТ
(следствия-297; дознания-298; суда-299); СОВЕРШИВШИЙ ПОБЕГ ИЗ
(спец. лечебно-профилак. учреждений СЛПУ - 319; спец.
учебно-воспитательных учреждений - 330;
приемника-распределителя - 341; психбольницы - 352);
УКЛОНИВШИЙСЯ от АДМНАДЗОРА - 363, в т.ч. взятый под
адмнадзор не прибывш. к избр. м/жит. после освобожд. из
ИУ - 374, в т.ч. ОСОБО ОПАСНЫЙ РЕЦИДИВИСТ, не прибывш. к м/ж
после освобожд. из ИТУ - 385;
БЕЗ ВЕСТИ ПРОПАВШИЙ - 396; Без вести пропавший на
автотранспорте - 397; Должник или ответчик, уклонивш. от
возмещ.ущерба гос. или общ.организциям - 407; по делам о
взыскании алиментов - 418; Утративший связь
с родственниками - 440
К  п. 15: ТИП ДОКУМЕНТА : 1-паспорт РК, 2-удостоверение
личности, 3-военный билет, 4-вид на жительство, 5-пенсионное
удостоверение, 6-водительское удостоверение, 7-свидетельство
о рождении, 8-паспорт РФ (новый), 9-паспорт Узбекистана,
10-паспорт СССР, 11-заграничный паспорт, 12-удостоверение Ж/Д,
13-справка об утере паспорта, 14-справка заключенного,
15-паспорт Кыргызстана (серия), 16-паспорт иностранного
государства (серия др.), 17-разрешение на ношение оружия,
18-удостоверение личности военнослужащего, 19-служебное
удостоверение сотрудника МВД, 20-служебное удостоверение
сотрудника КНБ, 21-служебное удостоверение сотрудника Фин.
полиции, 22-служебное удостоверение сотрудника службы охраны
президента, 23-служебное удостоверение сотрудника таможни,
24-служебное удостоверение сотрудника "БАРЛАУ", 25-депутатский
мандат, 26-техпаспорт, 27-доверенность, 28-охотничий билет,
29-пропуск, 30-разрешение (лицензия), 31-наградное
удостоверение, 32-удостоверение участника ликвидации
последствий чернобыльской аварии, 33-удостоверение ветерана
отечественной войны, 34-удостоверение инвалида отечественной
войны, 35-удостоверение инвалида, 36-удостоверение участника
войны в Афганистане, 37-договор, 38-контракт, 39-соглашение,
40-свидетельство о браке, 41-свидетельство смерти, 42-диплом,
43-аттестат о полном среднем образовании, 44-свидетельство о
неполном ср. образовании, 45-загран.паспорт СССР или РФ,
46-иностранные документы вкл. паспорта граждан СНГ несоветского образца, 47-иное, 48-формуляр
Приложение 29 к Правилам ведения
и использования отдельных
видов специальных учетов

Ескерту. 29-қосымшамен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
Р/с №
Аты-жөні (аты-жөнін, туған күнін өзгерткен тұлғалардың, бұрынғы және өзгертілген сауалнама деректері көсетіледі)
Туған күні (күні, айы және жылы)
Туған жері
Мекен-жайы
Есепте деректердің болуы туралы белгі
Органның М.О.      Қолы_______   Басышының қолы____________
Ескерту! Тексеретін тұлғалардың сауалнама деректерін бұрмалауы мәліметтердің дұрыс берілмеуіне алып келеді. Тазартып өшіру мен түзетуге жол берілмейді. Тізімнің барлық реквизиттері толтырылуға міндетті. Тексерудің қорытындысы тізімге әрбір парақтың келесі бетін мөртабан басымен, деректері бар тұлғаға анықтама қосымшасымен, «Есепте деректердің болуы туралы белгі» бағанының міндетті түрде көрсетілуімен рәсімделеді
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
N 23 бұйрығымен бекітілген
Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Ережесіне № 30-қосымша
Ескерту. 30-қосымшамен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
Форма
ХАБАРЛАМА
Тегі_____________________________________________________________
Аты______________________________________________________________
Әкесінің аты_____________________________________________________
Туған жылы_______________________________________________________
Іздеу ісі №_______________________________________________ бастап
ҚР ҚК бабы ________ іздеу бастамашысы ___________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Қылмыстық ісі №___________________________________________ бастап
Бұлтартпау шарасы________________________________________________
Ұсталды__________________________________________________________
(елі, мекен-жайы, ұстаған күні, УҰИ-не енгізілді)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Құрылды__________________________________________________________
(елі, тұрғылықты мекен-жайы, құрылған күні)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Азаматтығы_______________________________________________________
Іздеуді жүзеге асыратын органның басшысы_____________________
(Аты-жөні, атағы, қолы, күні)
_________________________________________________________________
Келісемін:
Прокурор________________________________________________________
(Аты-жөні, қолы, күні)
________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
N 23 бұйрығымен бекітілген
Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Ережесіне № 31-қосымша

Сноска. Правила дополнены приложением 29 в соответствии с приказом Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Кандидаты в присяжные заседатели
п/п
Ф.И.О.
(лицам, изменявшим фамилию,
имя, отчество, дату
рождения указывать прежние
и измененные анкетные
данные)
Дата рождения
(число, месяц
и год)
Место
рождения
Адрес
Отметка о
наличии
сведений
на учете
М.П. органа     Подпись _______     Подпись руководителя ______
Примечание! Искажение анкетных данных проверяемых лиц влечет выдачу неверных сведений. Подчистки и исправления не допускаются. Все реквизиты списка обязательны к заполнению.
Результаты проверки оформляются проставлением штампа на обратной стороне каждого листа списка, с приложением справок на лиц, в отношении которых имеются сведения, с обязательным указанием в графе "Отметка о наличии сведений на учет".
Приложение 30 к Правилам ведения
и использования отдельных видов
специальных учетов
Сноска. Правила дополнены приложением 30 в соответствии с приказом Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
У В Е Д О М Л Е Н И Е
Фамилия ____________________________________________________________
Имя ________________________________________________________________
Отчество ___________________________________________________________
Год рождения _______________________________________________________
Розыскное дело № ____________________ от ___________________________
Статья Уголовного Кодекса Республики Казахстан ______ инициатор
розыска _________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Уголовное дело № ____________________ от ____________________________
Мера пересечения ____________________________________________________
Задержан ____________________________________________________________
(страна, адрес, дата задержания, водворен в изоляторе временного содержания)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Установлен __________________________________________________________
(страна, адрес проживания, дата установления)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Гражданство _________________________________________________________
Руководитель органа, осуществляющий розыск ______________________
(ФИО, звание, подпись, дата)
____________________________________________________________________
Согласен:
Прокурор ___________________________________________________________
(ФИО, подпись, дата)
_____________________________________________________________________
Приложение 31 к Правилам ведения
и использования отдельных видов
специальных учетов

Ескерту. 31-қосымшамен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 2011.07.12 N 60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
Форма
ДАКТИЛОСКОПИЯЛЫҚ КАРТА
(мәйіті танылмаған, белгісіз ауруды)
_________________
Есеп формуласы           _____________________
МТ (БА) табылған күні мен жері    |                     |
________________________________  | дактилоскрпиялық    |
________________________________  | _________________   |
________________________________  | формула             |
Тұлғаның белгіленуі бойынша ісі   |                     |
_______________________________   | формула             |
| _________________   |
| қосымша             |
| классификация       |
|_____________________|
Оң қолы
1. бас бармақ
2. сұқ саусақ
3. ортаңғы саусақ
4. аты жоқ саусақ
5. шынашақ
16
8
16
8
4
Сол қолы
Бүктеу сызығы
-------------------------------------------------------------
1. бас бармақ
2. сұқ саусақ
3. ортаңғы саусақ
4. аты жоқ саусақ
5. шынашақ
4
2
2
1
Бақылау таңбалары
Бүктеу сызығы
-------------------------------------------------------
Сол қолы                    Оң қолы
Дактилоскопиялық тіркеуді жүргізудің негізі
____________________________________________
Карта "____" ________________200__жылы толтырылды.
_________________________________________________________
(қай жерде және қандай органда)
_________________________________________________________
(келесі беті)
БЕЛГІЛЕР:
Физикалық жетіспеушіліктер, ерекше белгілер:
_________________________________________________________
(жарақаты, зақымданғаны, сүйелдері, тыртықтары, ауырсынып
жүруі, таздығы, кекештігі, (нысан)
_________________________________________________________
бет пошымының дұрыс еместігі, көзінің түсі, сақаулығы, денедегі
суреттер және т.б.)
_________________________________________________________
_________________________________________________________
_________________________________________________________
Сол алақаны
Оң алақаны
Картаны толтырған
__________________________________________________________
(қызметі және тегі)
Картаның дұрыс толтырылғандығын тексеріп, формуласын есептеген
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
(қызметі, қолы, күні)
Саусақтардың іздері тырнақтың бір шетінен екінші шетіне дейін толық алынуы тиіс. Іздердің бояуы біркелкі, папилляр сызықтары және өрнек бөлшектерінің көрінісі айқын, жай көзге жақсы көрінетін болуы тиіс.
Саусақтар, қолдың басы жоқ болса, олардың қашаннан бері жоқ екендігі көрсетіліп (жылы, айы) картаның тиісті шаршысына жазылады.

Сноска. Правила дополнены приложением 31 в соответствии с приказом Генерального прокурора РК от 12.07.2011 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
ДАКТИЛОСКОПИЧЕСКАЯ КАРТА
(неопознанного трупа, неизвестного больного)
_________________
Формула учета
Дата и место обнаружения НТ (НБ) ________________
_________________________________________________
_________________________________________________
Дело по установлению личности ___________________
дактилоскопическая
__________________
формула
формула
__________________
дополнительная
классификация
Правая рука
1. большой
2. указательный
3. средний
4. безымянный
5. мизинец
16
8
16
8
4
Левая рука
Линия перегиба
---------------------------------------------------------------------
6. большой
7. указательный
8. средний
9. безымянный
10. мизинец
4
2
1
2
1
Контрольные оттиски
Линия перегиба
---------------------------------------------------------------------
Левая рука                                          Правая рука
____________________________________________________________
Основание проведения дактилоскопической регистрации ________________
Карта заполнена "___" ______________ 20___ г.
_____________________________________________________________________
(указать, где и в каком органе)
____________________________________________________________________
(оборотная сторона)
ПРИМЕТЫ:
Физические недостатки, особые приметы:
_____________________________________________________________________
(увечья, повреждения, бородавки, пятна, рубцы, шрамы, болезненные
движения тела, плешивость (форма)
_____________________________________________________________________
картавость, асимметрия лица, разноцветность глаз, заикание,
татуировки и т.д.)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
левая ладонь
правая ладонь
Карту составил ______________________________________________________
(должность и фамилия)
Правильность составления карты проверил, формулу вычислил
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(должность, подпись, дата)
Прокатка пальцев должна быть полной, от одной кромки ногтя до
другой. Оттиски должны быть чистыми, с равномерным слоем краски, четким
и ясным изображением паппилярных линий и деталей узора, легко
просматриваемых невооруженным глазом.
При отсутствии пальцев, кисти руки, об этом делается запись
в соответствующих квадратах карты с указанием времени (года, месяца)
их потери.