Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Әділет министрлігінің 2004 жылғы 17 мамырдағы N 136 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 19 мамырда тіркелді. Тіркеу N 2861. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2007 жылғы 24 тамыздағы N 239 Бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2007.08.24.  N 239  Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі Тіркеу қызметі комитетіне ведомстволық бағынысты республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың ақпараттық қызмет көрсету жөніндегі қызметін жетілдіру мақсатында, бұйырамын:
1. "Қазақстан Республикасында нотариаттық іс-әрекеттерді жасаудың тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1998 жылғы 28 шілдедегі N 539 (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде  N 1036  тіркелген Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2000 жылғы 29 қаңтардағы N 7 бұйрығымен, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде  N 1300  тіркелген Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2000 жылғы 20 қарашадағы N 527-к бұйрығымен, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде  N 2058  тіркелген Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2002 жылғы 22 қарашадағы N 175 бұйрықтарымен енгізілген өзгерістерімен, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 564 тіркелген)  бұйрығына  мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген, Қазақстан Республикасында нотариаттық іс-әрекеттерді жасаудың тәртібі туралы нұсқаулықта:
67-тармақтың екінші абзацында "Құқықтық кадастрдың тіркеу парағының көшірмесі және техникалық сипаттамасы туралы анықтама" деген сөздер "жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтамасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
84-тармақта "құқықтық кадастрдың тіркеу парағынан көшірме бойынша" деген сөздер "жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
91-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтаманы.";
92-тармақта "Жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжатта көрсетілген техникалық сипаттама осындай құжатты берген күннен бастап 15 күн ішінде жарамды болып табылады." деген сөздер "Техникалық төлқұжатта көрсетілген техникалық сипаттама осындай құжатты берген күннен бастап алты ай ішінде жарамды болып табылады." деген сөздермен ауыстырылсын;
96-тармақта "Құқықтық кадастрдың тіркеу бетінен үзінді көшірме бойынша" деген сөздер "жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
100-тармақта "Құқық кадастрының тіркеу парағынан үзіндіні" деген сөздер "жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамаларын" деген сөздермен ауыстырылсын;
102-тармақтың бірінші абзацында "Құқықтық кадастрдың тіркеу парағындағы көшірме бойынша" деген сөздер "жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
110-тармақта "Құқықтық кадастрдың тіркеу парағынан көшірмені, құрылыстың шарт жасау сәтіндегі техникалық сипаты туралы анықтаманы" деген сөздер "жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтаманы" деген сөздермен ауыстырылсын;
126-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтары (ауыртпалықтары) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтамасы;";
3) тармақша алынып тасталсын;
219-тармақта "Құқықтық кадастрдың тіркеу парағынан көшірме, жылжымайтын мүлікке техникалық сипаттама туралы анықтамаларды" деген сөздер "жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтары (ауыртпалықтары) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтамасы" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 17 мая 2004 года N 136. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 мая 2004 года N 2861. Утратил силу - приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 24 августа 2007 года N 239.
Сноска. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 17 мая 2004 года N 136 утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 24 августа 2007 года  N 239  (вводится в действие со дня офиц. опубл.).
В целях совершенствования деятельности по оказанию информационных услуг республиканскими государственными предприятиями, подведомственными Комитету регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан,  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Министра юстиции Республики Казахстан от 28 июля 1998 года N 539 "Об утверждении Инструкции о порядке совершения нотариальных действий в Республике Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 564, с изменениями, внесенными  приказом  Министра юстиции Республики Казахстан от 29 января 2000 года N 7, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан за N 1036,  приказом  Министра юстиции Республики Казахстан от 20 ноября 2000 года N 527-к, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан за N 1300,  приказом  Министра юстиции Республики Казахстан от 22 ноября 2002 года N 175, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан за N 2058), следующие изменения и дополнения:
в Инструкции о порядке совершения нотариальных действий в Республике Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в абзаце втором пункта 67 слова "выписки из регистрационного листа Правового кадастра и справки о технической характеристике" заменить словами "справки о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках";
в пункте 84 слова "по выписке из регистрационного листа Правового кадастра" заменить словами "по справке о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках";
подпункт 2) пункта 91 изложить в следующей редакции:
"2) справку о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках.";
в пункте 92 слова "Техническая характеристика, отраженная в правоустанавливающем документе на недвижимое имущество, является действительной в течение 15 дней" заменить словами "Техническая характеристика, отраженная в техническом паспорте, является действительной не более шести месяцев";
в пункте 96 слова "по выписке из регистрационного листа Правового кадастра" заменить словами "по справке о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках";
в пункте 100 слова "выписку из регистрационного листа Правового кадастра" заменить словами "справку о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках";
в абзаце первом пункта 102 слова "по выписке из регистрационного листа Правового кадастра" заменить словами "по справке о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках";
в пункте 110 слова "выписку из регистрационного листа Правового кадастра, справку о технической характеристике строения" заменить словами "справку о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках";
в пункте 126:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) справку о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках.";
подпункт 3) исключить;
в пункте 219 слова "выписку из регистрационного листа Правового кадастра, справку о технической характеристике недвижимого имущества" заменить словами "справку о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках";

225-тармақтың 4 тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтамасы;";
233-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтамасы;";
3) тармақша алынып тасталсын.
2. "Ақпараттық қызмет көрсету Ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2000 жылғы 29 қаңтардағы N 6 (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылы 6 қыркүйекте N 1695 тіркелген, Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2001 жылғы 6 желтоқсандағы N 143  бұйрығымен , Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылы 6 қыркүйекте N 1969 тіркелген, Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2002 жылғы 23 тамыздағы N 125  бұйрығымен , Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде N 2764 тіркелген, Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2004 жылғы 19 наурыздағы N 69  бұйрықтарымен  енгізілген өзгерістерімен, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1035 тіркелген)  бұйрығына  мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі Тіркеу қызметі комитетінің Жылжымайтын мүлік жөніндегі орталықтарының ақпараттық қызмет көрсету ережесінде:
14-тармақта: "3" деген сан "5" деген санмен ауыстырылсын;
16-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды) және онымен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлігі:";
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) жылжымайтын мүлікке құқықтары (ауыртпалықтары) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтамасы;";
17-тармақта:
"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы куәлік" деген сөздер "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды) және онымен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік" деген сөздермен ауыстырылсын;
"берілген кездегі құқықтар" деген сөздерден кейін "(ауыртпалықтар)" деген сөзбен толықтырылсын;
"олардың үлестерінің мөлшері" деген сөздердің алдынан "техникалық сипаттамалары туралы" деген сөздермен толықтырылсын;
17-1-тармақта:
"Жылжымайтын мүлікке ауыртпалықтарды (шектеулерді) және онымен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркеу куәлік" деген сөздер "Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар)" және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама" деген сөздермен ауыстырылсын;
"берілген кездегі" деген сөздерден кейін "құқықтар," деген сөзбен толықтырылсын;
"олардың үлестерінің мөлшері" деген сөздердің алдынан "техникалық сипаттамалары туралы" деген сөздермен толықтырылсын;
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

подпункт 4) пункта 225 изложить в следующей редакции:
"4) справку о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках;";
в пункте 233:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) справку о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках;";
подпункт 3) исключить.
2. Внести в  приказ  Министра юстиции Республики Казахстан от 29 января 2000 года N 6 "Об утверждении Правил оказания информационных услуг" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1035, с изменениями внесенными  приказом  Министра юстиции Республики Казахстан от 6 декабря 2001 года N 143, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан за N 1695,  приказом  Министра юстиции Республики Казахстан от 23 августа 2002 года N 125, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан за N 1969,  приказом  Министра юстиции Республики Казахстан от 19 марта 2004 года N 69, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан за N 2764), следующие изменения и дополнения:
в Правилах оказания информационных услуг Центрами по недвижимости Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
в пункте 14 цифру "3" заменить цифрой "5";
в пункте 16:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) свидетельство о государственной регистрации прав (обременений) на недвижимое имущество и сделок с ним;";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) справка о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках;";
в пункте 17:
слова "Свидетельство о государственной регистрации прав на недвижимое имущество" заменить словами "Свидетельство о государственной регистрации прав (обременений) на недвижимое имущество и сделок с ним";
после слов "сведения о существующих на момент выдачи правах" дополнить словом "(обременениях)";
после слов "размере их долей" дополнить словами "о технических характеристиках";
в пункте 17-1:
слова "Свидетельство о государственной регистрации обременений (ограничений) на недвижимое имущество и сделок с ним" заменить словами "Справка о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках";
после слов "сведения о существующих на момент выдачи" дополнить словом "правах,";
после слов "размере их долей" дополнить словами "о технических характеристиках";
пункт 19 изложить в следующей редакции:

"19. Құқық қорғау, сот органдарының уәждемелі сұраулары бойынша, атқарушы органдардың олардың құзыретіне сәйкес заңды және жеке тұлғалардың мүлкіне тіркелген құқықтарға (ауыртпалықтарға) қатысты сұраулары бойынша, сондай-ақ құқық иелерінің олардың мүлкіне тіркелген құқықтарға (ауыртпалықтарға) қатысты сұраулары бойынша тіркеуші орган өзге де ақпараттар бере алады.";
20-тармақта "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы куәлікте және басқа да" деген сөздер алынып тасталсын.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
міндетін атқарушы

"19. По мотивированным запросам правоохранительных, судебных органов, по запросам исполнительных органов в соответствии с их компетенцией, в отношении зарегистрированных прав (обременений) на имущество запрашиваемых юридических и физических лиц, а также по запросам правообладателей в отношении зарегистрированных прав (обременений) на принадлежащее им имущество, регистрирующим органом может предоставляться также иная информация.";
в пункте 20 слова "свидетельстве о государственной регистрации прав на недвижимое имущество и других" исключить.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной регистрации.
И.О. Министра юстиции
Республики Казахстан