N 1585 болып тіркелген "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің орта кәсіптік оқу орындарына қабылдау ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2001 жылғы 16 маусымдағы N 473 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Ішкі істер министрінің 2004 жылғы 2 маусымдағы N 309 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 14 маусымда тіркелді. Тіркеу N 2900. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2010 жылғы 5 тамыздағы № 341 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2010.08.05 № 341 Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде N 1245 болып тіркелген "Қазақстан Республикасының орта кәсіптік оқу орындарына қабылдаудың үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2000 жылғы 10 шілдедегі N 707 бұйрығына және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің орта кәсіптік оқу орындарына қабылдауды ұйымдастырудың сапасын арттыру мақсатында бұйырамын:
1. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің орта кәсіптік оқу орындарына қабылдау ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2001 жылғы 16 маусымдағы N 473 бұйрығына (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде N 1585 болып тіркелген, 2001 жылғы қыркүйекте N 31 Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің орта кәсіптік оқу орындарына қабылдау ережелерінде:
1) 1-тармақтағы "жалпы орта білім" деген сөздер "жалпы орта немесе кәсіптік бастауыш білім" деген сөздермен ауыстырылсын";
2) 2-1 тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Қазақстан Республикасы Ішкіісминінің колледждеріне қабылдау азаматтардың өтініші бойынша қабылдау емтихандары немесе ұлттық бірыңғай тестілеу баллдарының нәтижелері бойынша, медициналық, дене бітімі, психофизиологиялық көрсетулері бойынша іріктеу нәтижелерін және бекітілген қабылдау жоспарын ескере отырып конкурстық негізде жүзеге асырылады";
3) 4-тармақта:
екінші абзацта "N 0205002 "Құқықтану" деген сөздер алынып тасталсын;
үшінші абзацта "жалпы тарих" деген сөздер "дүниежүзі тарихы" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) 5-тармақтағы "25" деген сандар "30" деген сандармен, "30 пайыздан аз" деген сөздер "30 баллдан кем" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) 7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 июня 2001 года № 473 "Об утверждении Правил приема в средние профессиональные учебные заведения Министерства внутренних дел Республики Казахстан", зарегистрированный за № 1585
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 июня 2004 года № 309. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 июня 2004 года № 2900. Утратил силу приказом и.о. Министра внутренних дел Республики Казахстан от 5 августа 2010 года № 341
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра внутренних дел РК от 05.08.2010 № 341 (порядок введения в действие см. п. 3).
В соответствии с приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 июля 2000 года N 707 "Об утверждении Типовых правил приема в средние профессиональные учебные заведения Республики Казахстан", зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан за N 1245 и в целях повышения качества организации приема в средние профессиональные учебные заведения Министерства внутренних дел Республики Казахстан, приказываю:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 июня 2001 года N 473 "Об утверждении Правил приема в средние профессиональные учебные заведения Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1585, опубликованный в сентябре 2001 г. в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан N 31), следующие изменения и дополнения:
в Правилах приема в средние профессиональные учебные заведения Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
1) в пункте 1 слова "среднее общее образование" заменить словами "среднее общее или начальное профессиональное образование";
2) дополнить пунктом 2-1:
"2-1. Прием в колледжи МВД Республики Казахстан осуществляется по заявлению граждан на конкурсной основе по результатом баллов вступительных экзаменов или указанным в сертификате единого национального тестирования, с учетом отбора по медицинским, физическим, психофизиологическим показаниям в соответствии с утвержденным планом приема.";
3) в пункте 4:
в абзаце втором слова "N 0205002 "Правоведение" исключить;
в абзаце третьем слова "всеобщая История" заменить словами "всемирная история";
4) в пункте 5 цифры "25" заменить на цифры "30", слова "менее 30 процентов" заменить словами "менее 30 баллов.";
5) пункт 7 изложить в следующей редакции:

"7. Колледждердің қабылдау комиссиялары Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігімен келісілген мерзімдерде медициналық, дене бітімі және психофизиологиялық көрсетулері бойынша талапкерлерді іріктеуді жүзеге асырады. Кешенді тестілеу, колледждердің курсанттар қатарына қабылдау Қазақстан Республикасының орта кәсіптік оқу орындарына қабылдаудың үлгі ережелерінде белгіленген мерзімдерде жүргізіледі, олар Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігінің келісімі бойынша ғана өзгертілуі мүмкін.";
6) 8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Қазақстан Республикасы Ішкіісминінің колледждеріне қабылдау кешенді тестілеу немесе мемлекеттік сертификат баллдарына сәйкес, медициналық, дене бітімі, психофизиологиялық көрсетулері бойынша іріктеу нәтижелерін және Ішкі істер министрлігіне, Ішкі істер бас басқармаларына, Ішкі істер басқармаларына, Көліктегі ішкі істер басқармаларына бөлінген қабылдау орындарын ескере отырып, конкурс бойынша мандаттық комиссияның ашық отырысында жүргізіледі.";
7) 13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Орта кәсіптік оқу орындарының қабылдау комиссияларына кешенді тестілеуге қатысқан, басқа колледждерге (училищелерге) және жоғары оқу орындарына конкурстан өтпеген тұлғаларды белгіленген үлгідегі мемлекеттік сертификаттар негізінде қабылдауды жүзеге асыру құқығы беріледі.".
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ішкі істер бірінші вице-министрі полиция генерал-лейтенанты И.И. Оттоға жүктелсін.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді.
Министр
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
міндетін атқарушы
2 маусым 2004 ж.

"7. Приемные комиссии колледжей осуществляют отбор абитуриентов по медицинским, физическим и психофизиологическим показаниям в сроки, согласованные с Министерством образования и науки Республики Казахстан. Комплексное тестирование, зачисление в число курсантов колледжей проводится в сроки, установленные Типовыми правилами приема в средние профессиональные учебные заведения Республики Казахстан, которые могут быть изменены только по согласованию с Министерством образования и науки Республики Казахстан.";
6) пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Зачисление в колледжи МВД Республики Казахстан производится на открытом заседании мандатной комиссии по конкурсу в соответствии с баллами комплексного тестирования или государственного сертификата, с учетом результатов отбора по медицинским, физическим, психофизиологическим показателям и выделенных Министерству внутренних дел, Главным управлениям внутренних дел, Управлениям внутренних дел, Управлениям внутренних дел на транспорте приемных мест.";
7) пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Приемным комиссиям средних профессиональных учебных заведений предоставляется право осуществлять прием лиц, не прошедших по конкурсу в другие колледжи (училища) и вузы для лиц, участвовавших в комплексном тестировании на основании государственных сертификатов установленного образца.".
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-лейтенанта полиции Отто И.И.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
"СОГЛАСОВАНО"
И.о.министра образования и науки
Республики Казахстан
от 2 июня 2004 года