"Дәрілік заттардың, медициналық техника мен медициналық мақсаттағы бұйымдардың көтерме саудасының ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Фармация, фармацевтика және медицина өнеркәсібі комитеті төрағасының N 2735 тіркелген 2004 жылғы 11 ақпандағы N 19 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация, фармацевтика және медицина өнеркәсібі комитетінің 2004 жылғы 28 мамырдағы N 64 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 17 маусымда тіркелді. Тіркеу N 2902. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2009 жылғы 16 қарашадағы N 711 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2009.11.16 N 711 бұйрығымен.
Дәріхана қоймаларында, медициналық техника және медициналық мақсаттағы бұйымдар қоймаларында дәрілік заттардың айналымы саласындағы субъектілер жүзеге асыратын дәрілік заттар мен медициналық техника және медициналық мақсаттағы бұйымдардың көтерме саудасын реттеу мақсатында және "Дәрілік заттар туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына сәйкес бұйырамын:
1. Дәрілік заттардың, медициналық техника мен медициналық мақсаттағы бұйымдардың көтерме саудасының ережелерін бекіту туралы Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Фармация, фармацевтика және медицина өнеркәсібі комитеті төрағасының (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізімінде 2004 жылы 12 наурызда N 2735 тіркелген, 2004 жылы 30 ақпанда N 18 "Ресми газет" газетінде жарияланған), 2004 жылғы 11 ақпандағы N 19  бұйрығына келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
дәрілік заттардың, медициналық техника мен медициналық мақсаттағы бұйымдардың көтерме саудасының ережеcіне:
3-тармақтың екінші абзацы алынып тасталсын;
12-тармақтың 4) тармақшасында "бар" деген сөзден кейін ", мемлекеттік сатып алуды жүргізуші бюджеттік бағдарлама әкімшілерін қоспағанда" деген сөздермен толықтырылсын;
17-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"17. Дәрілік заттарды дәріхана қоймаларында, медициналық техника және медицинаға арналған бұйымдар қоймаларында сатқанда Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жолдама құжаттар жазылады.";
18-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"18. Жолдама құжаттар дәрілік заттар айналымы саласындағы субъектілер басшысының немесе ол өкілдік берген адамның қолымен, бас бухгалтердің, сондай-ақ дәрілік заттарды берген адамның қолымен куәландырылады. Жолдама құжаттарын түзетуге тиым салынады.";
19-тармақ келесі редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в приказ Председателя Комитета фармации, фармацевтической и медицинской промышленности Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 11 февраля 2004 года N 19 "Об утверждении Правил оптовой реализации лекарственных средств, медицинской техники и изделий медицинского назначения", зарегистрированный за N 2735
Приказ Председателя Комитета фармации, фармацевтической и медицинской промышленности Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 28 мая 2004 года N 64. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июня 2004 года N 2902. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 ноября 2009 года N 711
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 16.11.2009 № 711 (порядок введения в действие см. п. 6).
В соответствии с  Законом  Республики Казахстан "О лекарственных средствах" и в целях упорядочения оптовой реализации лекарственных средств, медицинской техники и изделий медицинского назначения, осуществляемой субъектами в сфере обращения лекарственных средств на аптечных складах, складах медицинской техники и изделий медицинского назначения, приказываю:
1. Внести в  приказ  Председателя Комитета фармации, фармацевтической и медицинской  промышленности Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 11 февраля 2004 года № N 19 "Об утверждении Правил оптовой реализации лекарственных средств, медицинской техники и изделий медицинского назначения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 2735, опубликованный в газете "Официальная газета" от 30 апреля 2004 года N№18) следующие изменения и дополнение:
в Правилах оптовой реализации лекарственных средств, медицинской техники и изделий медицинского назначения, утвержденных вышеуказанным приказом:
в пункте 3 абзац второй исключить;
подпункт 4) пункта 12 после слова "деятельность" дополнить словами ", за исключением администраторов бюджетных программ осуществляющих государственные закупки";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. При реализации лекарственных средств из аптечного склада, склада медицинской техники и изделий медицинского назначения выписываются сопроводительные документы в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Сопроводительный документ заверяется подписью руководителя субъекта в сфере обращения лекарственных средств или уполномоченного им лица, главного бухгалтера, а также подписью лица, отпустившего лекарственные средства. Исправления в сопроводительном документе не допускаются.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:

"19. Дәрілік заттарды сатқанда жолдама құжатта көрсетілген әр дәрілік заттың атауына және сериясына сәйкестік сертификаттың нөмірі және оның жарамды мерзімі көрсетіледі.";
20, 23-тармақтар алынып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Фармация, фармацевтика және медицина өнеркәсібі комитетінің Фармацевтикалық бақылау басқармасы (Абдрахманов С.Ә.):
1) Қазақстан Республикасының белгіленген заңнамаларына сәйкес осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты облыстық (қалалық) фармацевтикалық бақылау басқармаларының (бөлімдерінің) назарына жеткізсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы бұйрық оның ресми түрде жариялаған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Фармация, фармацевтика және
Медицина өнеркәсібі комитеті
төрағасының міндетін атқарушы

"19. При реализации лекарственного средства в сопроводительном документе указывается номер сертификата соответствия и срок его действия на каждое наименование и серию лекарственного средства.";
пункты 20, 23 исключить.
2. Управлению фармацевтического контроля и лекарственной политики Комитета фармации, фармацевтической и медицинской промышленности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Абдрахманов С.А.):
1) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) довести его до сведения областных (городских) управлений (отделов) фармацевтического контроля.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
И.о. Председателя
Комитета фармации,
фармацевтической и медицинской
промышленности Министерства
здравоохранения Республики Казахстан