N 1720 болып тіркелген "Түзеу мекемелерінің ішкі тәртіп ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2001 жылғы 11 желтоқсандағы N 148 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2004 жылғы 8 маусымдағы N 173 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 18 маусымда тіркелді. Тіркеу N 2904. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2012 жылғы 29 наурыздағы № 182 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 2012.03.29 № 182 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Қылмыстық-атқару заңнамасын жетілдіру мақсатында бұйырамын:
1. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2002 жылғы 20 қарашадағы N 167 бұйрығына енгізілген өзгерістері бар (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде  N 2083 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік-құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, 2003 жыл, N 4, 784-құжат), Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2004 жылғы 27 мамырдағы N 154 бұйрығына енгізілген өзгерістері бар (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде  N 2878 болып тіркелген) "Түзеу мекемелерінің ішкі тәртіп ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2001 жылғы 11 желтоқсандағы N 148  бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде N 1720 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған 2002 жыл, N 7-8, 542-құжат), мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Түзеу мекемелерінің ішкі тәртіп ережелерінде:
3-тармақта:
"арнайы бөлім және медициналық бөлім қызметкерлерімен бірлесіп" деген сөздер "арнайы бөлім мен медициналық бөлім қызметкерлерінің міндетті түрде қатысуымен" сөздермен ауыстырылсын;
екінші сөйлем алынып тасталсын;
6-тармақ мынадай мазмұндағы екінші сөйлеммен толықтырылсын:
"Дене жарақаттары анықталған факті туралы кешіктірілмей жазбаша түрде қадағалаушы прокурорға хабарланады.";
10-тармақтың 10) тармақшасында "сотталғандардың" сөзінен кейін ", түрмеде, камералық үлгідегі үй-жайда отырған сотталғандарды және өмір бойы бас бостандығынан айыруға және өлім жазасына сотталғандарды қоспағанда" деген сөздермен толықтырылсын;
12-тармақта:
9) тармақшада "пайдалануына" сөзінен кейін ", лақап ат беруге және сол арқылы басқа сотталғандармен байланысуға" деген сөздермен толықтырылсын;
19) тармақшада "азық-түліктерді" деген сөзден кейін ", ыдыс-аяқтарды" деген сөзбен толықтырылсын;
29-тармақта "график бойынша," деген сөздердің алдынан "сотталғандардың назарына жеткізілетін" деген сөздерімен толықтырылсын;
61-тармақтағы "не болмаса соттың шешімімен жойылады" деген сөздер алынып тасталсын;
65-тармақ "және" деген сөзден кейін "ТМ-нің қызметіне бақылау мен қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттік органдарға бағытталғандарын қоспағанда," деген сөздермен толықтырылсын;
2-қосымшада:
Сотталғандарға өздерімен бірге ұстауға, посылкалармен, сәлемдемелермен, бандерольдермен алуға, түзеу мекемелерінің дүкендерінен сатып алуға рұқсат етілетін заттар мен бұйымдардың тізбесінде:
он алтыншы абзацтағы "арбалар" деген сөзден кейін ", қымбат бағалы емес металдардан жасалған оправасы бар көзәйнектер, контактілік линзалар және оларды күтіп-баптау құралдары" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы он тоғызыншы абзацпен толтырылсын:
"Телефонның Smart-карталары";
4-қосымшада:
Сотталғандар үшін омырауға және қолға тағатын айыру белгілерінің үлгісінде:
"20" және "80" деген сандар тиісінше "80" және "300" деген сандармен ауыстырылсын;
Сотталғандар үшін омырауға және қолға тағатын айыру белгілерінің сипаттамасында:
үшінші абзацта:
"лента" деген сөз "жұмыс орынында ғана тағылып байланатын шүберек" деген сөздермен ауыстырылсын;
"20х80" деген сандар "80х300" деген сандармен ауыстырылсын;
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Омырау белгілері киімге кеуденің оң жағына тігіледі, қолға тағатын белгілер сол қолдың жеңіне тағылады";
10-қосымшада:
Сотталғандарға кездесулер, телефонмен сөйлесулер, посылкалар, бандерольдер беру тәртібі және ұсталу жағдайы бойынша дүкеннен товар алудың тиістілік нормасы жөніндегі кестеде:
"Телефонмен сөйлесулер" деген барлық баған бойынша "4" деген сан "шектеусіз" деген сөзбенен ауыстырылсын.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 11 декабря 2001 года № 148 "Об утверждении Правил внутреннего распорядка исправительных учреждений", зарегистрированный за № 1720
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 8 июня 2004 года № 173. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан от 18 июня 2004 года № 2904. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 марта 2012 года № 182
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 29.03.2012 № 182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования уголовно-исполнительного законодательства, приказываю:
1. Внести в  приказ  Министра юстиции Республики Казахстан от 11 декабря 2001 года N 148 "Об утверждении Правил внутреннего распорядка исправительных учреждений" (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за N 1720, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2002 год, N 7-8, статья 542) с изменениями, внесенными  приказом  Министра юстиции Республики Казахстан от 20 ноября 2002 года N 167 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за N 2083, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2003 год, N 4, статья 784),  приказом  Министра юстиции Республики Казахстан от 27 мая 2004 года N 154 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за N 2878), следующие изменения и дополнения:
в Правилах внутреннего распорядка исправительных учреждений, утвержденных указанным приказом:
в пункте 3:
слова "совместно с работниками специального отдела и работниками медицинской части" заменить словами "с обязательным участием работников специального отдела и медицинской части";
предложение второе исключить;
пункт 6 дополнить предложением вторым следующего содержания:
"О факте обнаружения телесных повреждений немедленно сообщается в письменном виде надзирающему прокурору.";
в подпункте 10) пункта 10 после слова "осужденных" дополнить словами ", за исключением осужденных, находящихся в тюрьмах, помещениях камерного типа и осужденных к пожизненному лишению свободы и смертной казни";
в пункте 12:
в подпункте 9) после слова "лексику" дополнить словами ", присваивать прозвища и обращаться посредством их к другим осужденным";
в подпункте 19) после слова "питания" дополнить словом ", посуду";
в пункте 29 после слов "по графику," дополнить словами "который доводится до сведения осужденных,";
в пункте 61 слова ", либо уничтожаются, по решению начальника ИУ," исключить;
в пункте 65 после слова "виде" дополнить словами ", за исключением адресованных в государственные органы, осуществляющие контроль и надзор за деятельностью ИУ";
в приложении 2:
в Перечне вещей и предметов, которые осужденным разрешается иметь при себе, получать в посылках, передачах, бандеролях и приобретать в магазинах исправительных учреждений:
в абзаце шестнадцатом после слова "коляски" дополнить словами ", очки с оправой из недрагоценных металлов, контактные линзы и средства по уходу за ними";
дополнить абзацем девятнадцатым следующего содержания:
"Телефонные Smart-карты.";
в приложении 4:
в Образцах нагрудных и нарукавных отличительных знаков для осужденных:
цифры "20" и "80" заменить цифрами "80" и "300" соответственно;
в Описании образцов нагрудных и нарукавных знаков осужденных:
в абзаце третьем:
слова "ленточку" заменить словами "съемные повязки только на рабочем месте";
цифры "20х80" заменить цифрами "80х300";
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"Нагрудные знаки пришиваются к одежде на правой стороне груди, нарукавные знаки носятся на левом рукаве.";
в приложении 9:
в Перечне работ и должностей, на которых запрещается использование осужденных:
после слова "складами," дополнить словами "водителей оперативного автотранспорта,";
в приложении 10:
в Таблице по нормам положенности и порядка предоставления осужденным свиданий, телефонных переговоров, посылок и  приобретения товаров в магазине по условиям содержания:
по всей графе "Телефонные переговоры" цифры "4" заменить словами "без ограничений".

2. Осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді.
Министр
Келісілді
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
бірінші орынбасары
______________________
(өз қолы)
2004 жылғы 7 маусым

2. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации.
Министр
СОГЛАСОВАНО
Первый заместитель
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
__________________
(личная подпись)