N 2140 тіркелген "Ғылыми атақтар беру ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2003 жылғы 10 қаңтардағы N 15 бұйрығына өзгертулер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2004 жылғы 9 маусымдағы N 534 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 21 маусымда тіркелді. Тіркеу N 2905. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2011 жылғы 31 наурыздағы N 128 Бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 2011.03.31 N 128 (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Ғылыми ұйымдар мен жоғары оқу орындарының ғылыми бөлімшелерінің қызметкерлеріне ғылыми атақтар беру жөніндегі талаптарды жетілдіру мақсатында бұйырамын:
1. (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2140 тіркелген, "Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері Бюллетені" журналының 2003 жылғы N 37-42, 881-б. жарияланған") "Ғылыми атақтар беру ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2003 жылғы 10 қаңтардағы N 15 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ғылыми дәрежелер беру ережелерінде:
5-тармақта:
1) тармақшада "ғылыми-педагогтік" деген сөзі "ғылыми" деген сөзбен ауыстырылсын;
2) тармақшада "тiзбесiн ЖАК бекiткен басылымдарда үш ғылыми жұмыстары" сөздері "ЖАК бекіткен тізбесіндегі басылымдарда бес және кем дегенде үш жеке жарияланымдары" сөздерімен ауыстырылсын;
3) тармақшада "екі" сөзі "төрт" сөзімен ауыстырылсын;
11-тармақта:
1) тармақшада "ғылыми-педагогтік" деген сөзі "ғылыми" сөзімен ауыстырылсын;
2) және 3) тармақшалары мынадай мазмұнда жазылсын:
"2) жоғары оқу орнындағы немесе кадрлар біліктілігін арттыру және қайта даярлау ұйымдарындағы педагогтік жұмыс стажы бір жылдан кем емес немесе олардың жетекшілігімен алты бітіруші білікті жұмыс қорғалған, немесе ЖАК-тың ғылыми дәрежесі берілген бір оқушы дайындаған;
3) диссертация қорғағаннан кейін сұралып отырған мамандық бойынша кем дегенде алты ғылыми жұмысы жарияланған, оның ішінде кем дегенде үшеуі ЖАК бекіткен тізбесіндегі басылымдарда және кем дегенде өзінің екі жеке жарияланымы";
19-тармақта "(шағын кәсіпорындар, қоғамдық академиялар, академияаралық комиссиялар және т.б.)" деген сөздер алынып тасталсын.
2. Бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушы

О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 января 2003 года № 15 "Об утверждении Правил присвоения ученых званий", зарегистрированный за № 2140
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 9 июня 2004 года № 534. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 июня 2004 года № 2905. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 128
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 31.03.2011 № 128 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
В целях совершенствования требований по присвоению ученых званий работникам научных организаций и научных подразделений вузов приказываю:
1. Внести в  приказ  Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 января 2003 года N 15 "Об утверждении Правил присвоения ученых званий" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2140, опубликованный в журнале "Бюллетень нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан", 2003 г., N 37-42, ст. 881), следующие изменения:
в Правилах присвоения ученых званий, утвержденных указанным приказом:
в пункте 5:
в подпункте 1) слово "научно-педагогической" заменить словом "научной";
в подпункте 2) слова "трех научных трудов в изданиях, перечень которых утвержден ВАК" заменить словами "пяти - в изданиях из перечня, утвержденного ВАК, и не менее трех индивидуальных публикаций";
в подпункте 3) слово "двух" заменить словом "четырех";
в пункте 11:
в подпункте 1) слово "научно-педагогической" заменить словом "научной";
подпункты 2) и 3) изложить в следующей редакции:
"2) стаж педагогической работы в вузах или организациях повышения квалификации и переподготовки кадров не менее одного года или защищенных под их руководством шесть выпускных квалификационных работ, или подготовленного одного ученика, которому присуждена ученая степень ВАК;
3) не менее шести научных работ по запрашиваемой специальности, опубликованных после защиты диссертации, в том числе не менее трех - в изданиях из перечня, утвержденного ВАК, и не менее двух индивидуальных публикаций";
в пункте 19 слова "(малые предприятия, общественные академии, межакадемические комиссии и др.)" исключить.
2. Приказ вступает в силу со дня его государственной регистрации.
И.о.Министра