Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде N 1534 тiркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының баланста көрсетiлмеген меншiктi мүлкiнiң кепiл, кепiлдiк (кепiлдеме) шарттарының және басқа мiндеттемелерiнiң тiзiлiмiн жүргiзу және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы жасаған бiрлескен қызмет туралы шарттарды тiркеу ережесiн бекiту жөнiнде" 2001 жылғы 20 сәуiрдегi N 121 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 147 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 2 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 2925. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 18 қаңтардағы № 5 қаулысымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 18.01.2016 № 5 қаулысымен.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының қызметiн реттейтiн нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру мақсатында, Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөнiндегi агенттiгiнiң Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының баланста көрсетiлмеген меншiктi мүлкiнiң кепiл, кепiлдiк (кепiлдеме) шарттарының және басқа мiндеттемелерiнiң тiзiлiмiн жүргiзу және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы жасаған бiрлескен қызмет туралы шарттарды тiркеу ережесiн бекiту жөнiнде" 2001 жылғы 20 сәуiрдегi N 121  қаулысына (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 1534 тiркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң "Қазақстан Ұлттық Банкiнiң Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында 2001 жылғы 18 маусымда - 1 шiлдеде жарияланған) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының баланста көрсетiлмеген меншiктi мүлкiнiң кепiл, кепiлдiк (кепiлдеме) шарттарының және басқа мiндеттемелерiнiң тiзiлiмiн жүргiзу және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы жасаған бiрлескен қызмет туралы шарттарды тiркеу ережесiнiң:
мәтiнi бойынша "мемлекеттiк" деген сөз алынып тасталсын;
6-8, 11-13, 17, 19, 21-тармақтар алынып тасталсын;
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Уәкiлеттi орган:
1) сақтандыру ұйымдарының меншiктi мүлкiнiң кепiл шарттарының тiзiлiмiн;
2) сақтандыру ұйымдарының баланста көрсетiлмеген кепiлдiк (кепiлдеме) шарттарының және өзге де мiндеттемелерiнiң тiзiлiмiн;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 апреля 2001 года N 121 "Об утверждении Правил ведения реестра договоров залога собственного имущества, гарантии (поручительства) и иных обязательств страховой (перестраховочной) организации, не отраженных в балансе, и регистрации договоров о совместной деятельности, заключенных страховой (перестраховочной) организацией", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 1534
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года N 147. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 июля 2004 года N 2925. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 18 января 2016 года № 5
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 18.01.2016 № 5.
В целях совершенствования нормативной правовой базы, регулирующей деятельность страховых (перестраховочных) организаций, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций постановляет:
1. Внести в  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 апреля 2001 года N 121 "Об утверждении Правил ведения реестра договоров залога собственного имущества, гарантии (поручительства) и иных обязательств страховой (перестраховочной) организации, не отраженных в балансе, и регистрации договоров о совместной деятельности, заключенных страховой (перестраховочной) организацией" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1534, опубликованное 18 июня - 01 июля 2001 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Республики Казахстан"), следующие изменения и дополнения:
в Правилах ведения реестра договоров залога собственного имущества, гарантии (поручительства) и иных обязательств страховой (перестраховочной) организации, не отраженных в балансе, и регистрации договоров о совместной деятельности, заключенных страховой (перестраховочной) организацией, утвержденных указанным постановлением:
по тексту слова "государственным", "государственный" исключить;
пункты 6-8, 11-13, 17, 19, 21 исключить;
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Уполномоченный орган ведет:
1) реестр договоров залога собственного имущества страховых организаций;
2) реестр договоров гарантий (поручительств) и иных обязательств страховой организации, не отраженных в ее балансе;

3) сақтандыру ұйымдарының бiрлескен қызметi туралы шарттардың тiзiлiмiн жүргiзедi.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Сақтандыру ұйымы қосымша мiндеттемелер туралы шартты жасағаннан кейiн бес күндiк мерзiмде уәкiлеттi органды мәмiленiң жасалғандығы туралы хабардар етедi және тиiстi шарттардың көшiрмелерiн тiзiлiмге енгiзу үшiн ұсынады.
Сақтандыру ұйымы бiрлескен қызмет туралы шартты тiркеу үшiн ол жасалған күннен бастап он күн iшiнде уәкiлеттi органға хабарландыруды, шарттың түпнұсқасы мен көшiрмесiн ұсынады.
Уәкiлеттi органның стратегия және талдау бөлiмшесi басшысының (басшы орынбасарының) қолы қойылған бiрлескен қызмет туралы шартты тiркеу жөнiндегi уәкiлеттi органның белгiсi шарт түпнұсқасының соңғы бетiне қойылады әрi ол осы Ереженiң Қосымшасына сәйкес ресiмделiп, сақтандыру ұйымына қайтарылады.
Уәкiлеттi орган қажет болған жағдайда сақтандыру ұйымынан шарттардың тiзiлiмiн Ережеге сәйкес жүргiзу үшiн қажеттi басқа да қосымша мәлiметтердi сұратады.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының қосымша мiндеттемелер немесе бiрлескен қызмет туралы шарттар жөнiндегi ақпарат уәкiлеттi органға келiп түскен күннен бастап бес күндiк мерзiмде тiзiлiмге енгiзiледi.";
Мынадай мазмұндағы қосымшамен толықтырылсын:
"Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының баланста көрсетiлмеген
меншiктi мүлкiнiң кепiл, кепiлдiк
(кепiлдеме) шарттарының және басқа
мiндеттемелерiнiң тiзiлiмiн жүргiзу
және сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымы жасаған бiрлескен қызмет
туралы шарттарды тiркеу ережесiне
қосымша
"___" _________ 200___ж. N ______ ________________________________
___________________________________________________________ шартын
(шарттың атауы)
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөнiндегi агенттiгi "___" ____________ 200___ж.
N тiркедi.
Уәкiлеттi органның стратегия
және талдау бөлiмшесiнiң
басшысы (оның орынбасары)
___________________________
(Аты-жөнi)
___________________________
(Қолы)
"___" ____________ 200___ж.".
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күннен бастап қолданысқа енгiзiледi.
3. Стратегия және талдау департаменті (Еденбаев Е.С):
1) Заң департаментiмен (Байсынов М.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он күндiк мерзiмде оны Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөнiндегi агенттiгiнiң мүдделi бөлiмшелерiне және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына жiберсiн.

3) реестр договоров о совместной деятельности страховых организаций.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Страховая организация в пятидневный срок после заключения договора о дополнительных обязательствах уведомляет уполномоченный орган о совершении сделки и представляет копии соответствующих договоров для включения в реестр.
Для регистрации договора о совместной деятельности страховая организация в течение десяти дней со дня его заключения предоставляет в уполномоченный орган уведомление, оригинал и копию договора.
Отметка уполномоченного органа о регистрации договора о совместной деятельности за подписью руководителя (заместителя руководителя) подразделения стратегии и анализа уполномоченного органа, производится на последнем листе оригинала договора, который оформляется в соответствии с Приложением к настоящим Правилам и возвращается страховой организации.
При необходимости уполномоченный орган запрашивает у страховой организации другие дополнительные сведения, необходимые для ведения реестров договоров в соответствии с Правилами.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Информация по договорам о дополнительных обязательствах или совместной деятельности страховых (перестраховочных) организаций включается в реестр в пятидневный срок со дня поступления в уполномоченный орган.";
Дополнить приложением следующего содержания:
"Приложение
к Правилам ведения реестра
договоров залога собственного имущества,
гарантии (поручительства) и иных
обязательств страховой (перестраховочной)
организации, не отраженных в балансе, и
регистрации договоров о совместной
деятельности, заключенных страховой
(перестраховочной) организацией
Договор ________________________________________________
(наименование договора)
от ________________ 200_ года N ___________ зарегистрирован
Агентством Республики Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций ___________________
200_ года за N ______.
Руководитель (заместитель руководителя)
подразделения стратегии и анализа
уполномоченного органа
_______________________________________
(фамилия, имя, отчество)
_______________________________________
(подпись)
"__" ___________ 200 года".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту стратегии и анализа (Еденбаев Е.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций и страховых (перестраховочных) организаций.

4. Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөнiндегi агенттiгiнiң қызметiн қамтамасыз ету департаментi (Несiпбаев Р.Р.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөнiндегi агенттiгi Төрағасының орынбасары Қ.М. Досмұқаметовке жүктелсiн.
Төраға

4. Департаменту по обеспечению деятельности Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (Несипбаев P.P.) обеспечить публикацию настоящего постановления в официальных средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций Досмукаметова К.М.
Председатель