N 2383 тіркелген "Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарының магистратурасына қабылдаудың типтік ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2003 жылғы 29 мамырдағы N 354 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігінің 2004 жылғы 5 маусымдағы N 520 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 5 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 2929. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 1 сәуірдегі N 161 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008.04.01  N 161  (қолданысқа енгізілу тәртібін  5-тармақтан  қараңыз) Бұйрығымен.
Магистрлерді даярлаудың сапасын одан әрі арттыру мақсатында Бұйырамын:
1. "Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарының магистратурасына қабылдаудың типтік ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2003 жылғы 29 мамырдағы N 354  бұйрығына  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеудің тізбесінде N 2383 тіркелген, "Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және басқа да мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілерінің бюллетені" журналында, 2003 ж., 23-24, 860-бет жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарының магистратурасына қабылдаудың типтік ережелерінде:
2-тармақтағы "жоғары базалық және арнайы жоғары" деген сөздер "кәсіптік жоғары" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақтағы "даярлау бағыты" деген сөздері "мамандықтар" деген сөзбен ауыстырылсын;
10-тармақтағы:
2-абзацтағы "даярлау бағыттарының" сөздері "мамандықтар" сөзімен ауыстырылсын;
3-абзацтағы "даярлау бағыттары" сөздері "мамандық" сөзімен ауыстырылсын;
4-абзацтағы "даярлау бағытына" сөздері "мамандыққа" сөзімен ауыстырылсын;
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Өтініштерді қабылдау 15-ші шілдеден 1-і тамызға дейін, түсу емтихандары тамыздың 16-нан 25-не дейін";
12-тармақтағы "студенттерді" деген сөз "магистранттарды" деген сөзбен ауыстырылсын;
13-тармақ алынып тасталсын;
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Магистратураға түсушілер шет тілінен және арнайы пәннен емтихан тапсырады.
Шет тілі бойынша түсу емтихандарын білім беру саласындағы орталық атқарушы органдар құрған орталықтарда тестілеу нысанында тапсырады.
Арнайы пән бойынша емтихан кәсіптік жоғары білімнің әрекеттегі деңгейінің оқу бағдарламалары көлемінде жоғары оқу орындарының қабылдау комиссияларымен өткізіледі.
Емтихандарды қайта тапсыруға рұқсат берілмейді.";
17-тармақ алынып тасталсын;
18-тармақ алынып тасталсын;
23-тармақ мынадай мазмұндағы екінші және үшінші абзацтармен толықтырылсын:
"Шет тілінен және арнайы пәннен түсу емтихандарының қорытындылары бойынша 8-ден төмен балл жинаған (бес баллдық шкала бойынша) азаматтар магистранттар қатарына қабылдауға жіберілмейді.
Балдары бірдей болған жағдайда кәсіптік жоғары білімі туралы үздік дипломы бар азаматтарға айрықша құқық беріледі.";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министерства образования и науки Республики Казахстан от 29 мая 2003 года N 354 "Об утверждении Типовых правил приема в магистратуру высших учебных заведений Республики Казахстан", зарегистрированный за N 2383
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 5 июня 2004 года N 520. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 июля 2004 года N 2929. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 1 апреля 2008 года N 161.
Сноска. Приказ Министра образования и науки РК от 5.06.2004 N 520 утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 01.04.2008   N 161   (порядок введения в действие см.   п. 5 ).
В целях дальнейшего повышения качества подготовки магистров  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Министерства образования и науки Республики Казахстан от 29 мая 2003 года N 354 "Об утверждении Типовых правил приема в магистратуру высших учебных заведений Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 2383, опубликованный в журнале "Бюллетень нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан", 2003 г., 23-24, ст.860) следующие изменения и дополнения:
в Типовых правилах приема в магистратуру высших учебных заведений Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
в пункте 2 слова "высшее базовое и высшее специальное" заменить словами "высшее профессиональное";
в пункте 6 слова "направлениям подготовки" заменить словами "специальностям";
в пункте 10:
в абзаце 3 слова "направлений подготовки" заменить словом "специальностей";
в абзаце 4 слова "каждому направлению подготовки" заменить словами "каждой специальности";
в абзаце 5 слова "каждое направление подготовки" заменить словами "каждую специальность";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"Прием заявлений проводится с 15 июня по 01 августа, вступительные экзамены с 16 по 25 августа.";
в пункте 12 слово "студентов" заменить словом "магистрантов";
пункт 13 исключить;
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"Поступающие в магистратуру сдают вступительные экзамены по иностранному языку и специальной дисциплине.
Вступительный экзамен по иностранному языку сдается в форме тестирования в центрах, создаваемых центральным исполнительным органом в области образования.
Экзамен по специальной дисциплине, в объеме программ предшествующей ступени высшего профессионального образования проводится приемными комиссиями вузов.
Пересдача экзаменов не допускается.";
пункт 17 исключить;
пункт 18 исключить;
пункт 23 дополнить абзацами вторым и третьим следующего содержания:
"Не допускаются к зачислению в число магистрантов граждане, набравшие по сумме вступительных экзаменов по специальности и иностранному языку менее 8 баллов (при 5-ти балльной шкале оценки знаний по каждой дисциплине).
В случае одинаковых показателей баллов преимущественное право при зачислении имеют граждане, имеющие дипломы о высшем профессиональном образовании с отличием.";
пункт 24 изложить в следующей редакции:

"Магистранттар қатарына қабылдау тамыздың 26-нан 30-на дейін жоғары оқу орындарының қабылдау комиссияларымен жүргізіледі.".
2. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті (Б.Әбдірәсілов) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3.
Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
Министрдің міндетін
атқарушы

"Зачисление в число магистрантов проводится приемными комиссиями высших учебных заведений с 26 по 30 августа.".
2. Департаменту высшего и послевузовского образования (Абдрасилов Б.С.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
И.о.Министра