Еңбек жағдайы үшін үстемеақы төлеу белгіленетін қызметкерлердің лауазымдарының тізбесі туралы
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2004 жылғы 19 шілдедегі N 541 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 16 тамызда тіркелді. Тіркеу N 3009. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2007 жылғы 29 қаңтардағы N 50 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2007 жылғы 29 қаңтардағы   N 50   (қолданысқа енгізілу тәртібін 7-тармақтан қараңыз)   бұйрығымен .
"Келісілген"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
2004 жылғы 23 шілде
"Келісілген"
Қазақстан Республикасының
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрі
2004 жылғы "___"_________
"Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші емес қызметкерлеріне және қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41  қаулысын  орындау үшін бұйырамын:
1. Мыналар:
1) 1-қосымшаға сәйкес алдын алу, диагностика, емдеу, денсаулық сақтау ұйымдарында ЖҚТБ және АҚТҚ-жұқпаларымен ауыратындарға тікелей қызмет көрсеткендері үшін лауазымдық айлықақысының 60 пайызы мөлшерінде қосымша ақы төлеу белгіленетін ЖҚТБ-ның алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі орталық қызметкерлері лауазымдарының;
2) 1-қосымшаға сәйкес диагностика, емдеу, денсаулық сақтау ұйымдарында ЖҚТБ және АҚТҚ-жұқпаларымен ауыратындарға тікелей қызмет көрсету, ғылыми-зерттеу ұйымдарында, ғылыми-өндірістік бірлестіктер мен олардың құрылымдық бөлімшелерінде, оның ішінде бактериалды және вирустық препараттарды шығаратын, АҚТҚ/ЖҚТБ проблемасы жөніндегі ғылыми тақырыпты орындау және ЖҚТБ және АҚТҚ жұқтырған аурулармен араласатын, ЖҚТБ вирусы және АҚТҚ материалын тұрақты жұқтырғандармен (оның ішінде жануарлармен) жұмыс істейтіндер үшін лауазымдық айлықақысының 60 пайызы мөлшерінде қосымша ақы төлеу белгіленген ЖҚТБ-ның алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі орталықтар қызметкерлері лауазымдарының;
3) 2-қосымшаға сәйкес ерекше еңбек жағдайлары үшін қосымша ақы белгіленетін ұйымдар мен қызметкерлер лауазымдарының Тізбелері бекітілсін.
2. Қаржы департаменті (Литвиненко Т.В.) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуден өтуге жіберсін.
3. Әкімшілік департаменті (Шабдарбаев А.Т.) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін және облыстық, Астана және Алматы қалалары денсаулық сақтау басқармаларына (департаменттеріне), Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ведомстволық бағыныстағы ұйымдарына жеткізсін.

О перечнях организаций и должностей работников, по которым устанавливается доплата за условия труда
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 19 июля 2004 года N 541. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 августа 2004 года N 3009. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 января 2007 года N 50
Сноска. Приказ Министра здравоохранения РК от 19 июля 2004 года N 541 утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 29 января 2007 года  N 50  (вводится в действие с 1 января 2007 г.).
"Согласовано"                         "Согласовано"
Министр финансов                     Министр экономики и
Республики Казахстан                  бюджетного планирования
23 июля 2004 г.                     Республики Казахстан
Во исполнение  постановления  Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, и работников казенных предприятий", приказываю:
1. Утвердить Перечни:
1) должностей работников Центров по профилактике и борьбе со СПИД, которым устанавливается доплата в размере 60% от должностного оклада согласно приложению 1 за профилактику, диагностику, лечение, непосредственное обслуживание больных СПИД и ВИЧ-инфицированных;
2) должностей работников научно-исследовательских организаций, научно-производственных объединений и их структурных подразделений, в том числе по производству бактериальных и вирусных препаратов, которым устанавливается доплата в размере 60% от должностного оклада согласно приложению 1 за выполнение научной тематики по проблеме СПИД и контактирующих с больными СПИД и ВИЧ-инфицированными, работающих с вирусом СПИД и потенциально зараженным ВИЧ-материалом (в том числе животным);
3) организаций и должностей работников, по которым устанавливается доплата за особые условия труда согласно приложению 2.
2. Финансовому департаменту (Литвиненко Т.В.) направить настоящий приказ на  государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Административному департаменту (Шабдарбаев А.Т.) после государственной регистрации настоящего приказа обеспечить его официальное опубликование в средствах массовой информации и довести до сведения областных, г.г. Астаны, Алматы управлений (департаментов) здравоохранения, подведомственных организаций Министерства здравоохранения Республики Казахстан.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау вице-министр А.А. Амангелдиевке жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
"Еңбек жағдайы үшін үстемеақы
төлеу белгіленетін қызметкерлердің
лауазымдарының тізбесі туралы"
2004 жылғы 19 шілдедегі
N 541 бұйрығына
1-қосымша
ЖҚТБ және АҚТҚ-жұқпаларымен ауыратындардың алдын алу, диагностикалау, емдеу, тікелей қызмет көрсетуге жауапты ЖҚТБ-ның алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі орталықтардың, ғылыми-зерттеу ұйымдарының, ғылыми-өндірістік бірлестіктер мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің, оның ішінде бактериялық және вирустық препараттарды шығаратын, АҚТҚ/ЖҚТБ проблемасы жөніндегі ғылыми тақырыпты орындау және ЖҚТБ және АҚТҚ жұқтырған аурулармен араласатын, ЖҚТБ вирусы және АҚТҚ материалын тұрақты жұқтырғандармен (оның ішінде жануарлармен) жұмыс істейтіндер үшін лауазымдық қызметақысының 60 пайызы мөлшерінде қосымша ақы төлеу белгіленген қызметкерлер лауазымдарының тізбесі
____________________________________________________________________
N  |  Ұйымдардың тізбесі    |        Қызметкерлердің тізбесі
___|________________________|_______________________________________
1   Қазақстан Республикасы      Бас директор, бас директордың
Денсаулық сақтау министр.   орынбасары.
лігінің "ЖҚТБ-ның алдын     Бөлім бастығы: емдеу-алдын алу
алу және оған қарсы күрес   көмегі, АҚТҚ-жұқпасын
жөніндегі республикалық     эпидемиологиялық қадағалау,
орталығы" мемлекеттік       ғылыми-практикалық және
мекемесі                    референс-зертханалардың.
АҚТҚ-жұқпалары және ЖҚТБ-мен
ауыратындарды диспансерлік бақылау,
полимеразды тізбелік реакция,
иммуноферментті талдау мен
иммуноблот, иммуннология,
клиникалық-биологиялық диагностика
бөлімшелерінің меңгерушілері
Дәрігерлер, лауазымдар мен
мамандықтардың атауына қарамай,
ұйымдастыру-әдістемелік жұмыстар,
ақпарат және АҚТҚ инфекциясын
қадағалау бөлімдерінің дәрігерлерін
қоспағанда. Бас ғылыми қызметкер,
жетекші ғылыми қызметкер, аға және
кіші ғылыми қызметкерлер
Лауазымдарының атауы мен мамандығына
қарамастан, ұйымдастыру-әдістемелік
жұмысы бөлімінің орта медицина
персоналын қоспағанда, орта медицина
персоналдары.
Медбикенің көмекшілері: емдеу-алдын
алу бөлімі мен референс-зертханалар.
дың санитарлары.
Қызметшілер: педагог-психолог,
социолог, заң консульт.
Бике-шаруашы, мамандандырылған
санитарлық көліктің жүргізушісі,
арнайы киімдерді жуу және жөндеу
жөніндегі жұмысшылар, сантехник.
2   ЖҚТБ-ның алдын алу және     Бас дәрігер, бас дәрігердің
оған қарсы күрес жөніндегі  орынбасары.
облыстық (қалалық)          Емдеу-алдын алу көмек, АҚТҚ-
орталықтар                  жұқпасын эпидемиологиялық қадағалау,
диагностикалық зертхана, стационар
бөлімдерінің меңгерушілері
АҚТҚ-жұқпалары және ЖҚТБ-мен
ауыратындарды диспансерлік бақылау,
полимеразды тізбелік реакция,
иммуноферментті талдау мен
иммуноблот, иммуннология,
клиникалық-биологиялық диагностика
бөлімшелерінің меңгерушілері.
Лауазымдарының атауы мен мамандығына
қарамастан, ұйымдастыру-әдістемелік
жұмысы бөлімінің дәрігерлерін
қоспағанда, АҚТҚ-жұқпаларын
ақпараттандыру және компьютерлік
қадағалау дәрігерлері.
Лауазымдарының атауы мен мамандығына
қарамастан, ұйымдастыру-әдістемелік
жұмысы бөлімінің орта медицина
персоналын қоспағанда, орта медицина
персоналдары.
Медбикенің көмекшілері: емдеу-алдын
алу, диагностикалық зертханалардың,
сенім және шприцтерді ауыстыру
пункттерінің санитарлары.
Қызметшілер: педагог-психолог,
социолог, заң консульт.
Бике-шаруашы, мамандандырылған
санитарлық көліктің жүргізушісі,
арнайы киімдерді жуу және жөндеу
жөніндегі жұмысшылар, сантехник.
3   АҚТҚ/ЖҚТБ проблемалары      Директор; директордың емдеу жұмысы
бойынша ғылыми-зерттеу      және ғылым жөніндегі орынбасары.
жұмысымен айналысатын       Профессор, доцент.
денсаулық сақтаудың         Бас ғылыми қызметкер, жетекші ғылыми
ғылыми-зерттеу ұйымдарында  қызметкер, аға, кіші ғылыми
қызметкер.
Дәрігер-зертханашы, зертханашы,
медбикенің көмекшісі (санитар).
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
"Еңбек жағдайы үшін үстемеақы
төлеу белгіленетін қызметкерлердің
лауазымдарының тізбесі туралы"
2004 жылғы "____"________
N_____ бұйрығына
2-қосымша
Ерекше еңбек жағдайы үшін үстеме ақы белгіленетін ұйымдардың және қызметкерлер лауазымдарының тізбесі
____________________________________________________________________
NN  |   Ұйымдардың  |     Қызметкерлер       | Ерекше еңбек |Ескерту
|(бөлімшелердің)|    лауазымдарының      |     жағдайы  |
|     атауы     |        тізбесі         |              |
____________________________________________________________________
1   Қазақстан        Лауазымы мен мамандығы
Республикасы     атауларына қарамастан,
Денсаулық сақтау барлық қызметкерлер      Аса қауіпті
министрлігінің                            жұқпалы
Обаға қарсы                               аурулар
күрес мемлекет.                           қоздырғыш.
тік мекемелері                            тарымен және
(станциялар,                              ықтимал жұқты.
бөлімшелер)                               рылған материал.
дармен жұмысы
үшін
2   Қазақстан        Лауазымы мен мамандығы
Республикасы     атауларына қарамастан
Денсаулық сақтау барлық қызметкерлер
министрлігінің
"М. Айқымбаев
атындағы Қазақ
карантиндік және
зооноздық жұқпа.
лы аурулар
ғылыми орталығы"
республикалық
мемлекеттік
қазыналық кәсіп.
орны
3   "Қазақ республи. Аса қауіпті жұқпалы
калық санитар.   аурулар зертханалар
лық-эпидемиоло.  мен бөлімдердің және
гиялық стан.     виварилердің барлық
циясы" мемле.    қызметкерлері
кеттік меке.
месі, облыс.
тардың, Астана,
Алматы қалалары
санитарлық-
эпидемиология.
лық сараптама
орталықтарының
аса қауіпті
жұқпалы аурулар
зертханалары
мен бөлімдері
4   Қазақстан        Қазақстан Республикасы
Республикасы     Денсаулық сақтау
Денсаулық сақтау министрлігінің "Гигиена
министрлігінің   және эпидемиология
"Гигиена және    ғылыми орталығы" РМҚК
эпидемиология    бруцеллез, трансмиссия.
ғылыми орталығы" лық вирусты жұқпалы
РМҚК бруцеллез,  аурулар және паразито.
трансмиссиялық   логия зертханаларының
вирусты жұқпалы  қызметкерлері
аурулар және
паразитология
зертханалары
5   "Апаттар медици. Төтенше жағдайлар        Табиғи және
насы орталығы"   кезіндегі медициналық    техногендік
мемлекеттік      көмек көрсету жөніндегі  сипаттағы
мекемесі және    мамандандырылған брига.  төтенше жағ.
оның аумақтық    далардың қызметкерлері   дайлардың
бөлімшелері                               салдарын жою
жөніндегі шұғыл
медициналық
көмек көрсету
үшін
6   Қазақстан        Лауазымы мен мамандығы   Алапес аурула.
Республикасы     атауларына қарамастан,   рын емдеуді
Денсаулық сақтау барлық қызметкерлер      ұйымдастыру
министрлігінің                            үшін
"Қазақ республи.
калық лепрозо.
рийі" мемлекет.
тік мекемесі
7   Қазақстан        Басшылар және олардың    Сот-медицина.
Республикасы     сараптама жұмыстар       лық сараптама
Денсаулық сақтау жөніндегі орынбасар.     қызметін жүзе.
министрлігінің   лары, сараптама          ге асыруы,
"Сот-медициналық бөлімшелерінің           сондай-ақ
орталығы" мен    (бөлімдерінің, зерт.     өліктерді союы
оның аумақтық    ханаларының,             және биология.
бөлімшелері,     бөлімшелерінің)          лық анализдер.
патологоанато.   меңгерушілері, сот-      ді жасағаны
миялық бюро      медициналық сарапшылар:  үшін
(бөлімшелер мен  дәрігерлер, биологтар,
зертханалар)     химиктер, гистологтар,
молекулярлы биологтар;
сот-медициналық сарап.
шылар, медбикелер,
фельдшерлер, медицина.
лық тіркеушілер мен
санитарлар.
8   Ауылдық учаске.  Лауазымы мен мамандығы   Аумақтық учас.
лік ауруханалар, атауларына қарамастан,   келер жағдай.
дәрігерлік       дәрігерлер мен орта      ында ауыл
амбулаториялар,  медициналық персонал     тұрғындарына
отбасылық                                 бастапқы
амбулаториялар,                           медициналық-
оның ішінде                               санитарлық
желілік, ауыл.                            көмек көрсетуі
дық елді мекен.                           үшін
дерде орналасқан
фельдшерлік-
акушерлік пункт,
фельдшерлік
пункт, үй-жайла.
ры жоқ фельдшер.
лік пункт
9   Отбасылық дәрі.  Учаскелік дәрігерлер:    Аумақтық учас.
герлік амбулато. терапевтер, педиатрлар,  келер жағдай.
риялар, қалалық  гинекологтар, жасөспі.   ында қала
емханалар        рімдер қызметтерінің     тұрғындарына
(бөлімшелер),    терапевтері, отбасылық   бастапқы
соның ішінде     дәрігерлер, психиатрлар, медициналық-
аудандық орталық фтизиатрлар, онкологтар, санитарлық
ауруханаларының  наркологтар.             көмек көрсе.
емханалары,      Науқастарға аумақтық     туі үшін
ауылдық аудан.   учаскелерде (үйде)
дардың  туберку. тікелей көмек көрсету
лезге қарсы      кезінде терапиялық,
ауруханаларының  педиатриялық бөлімше.
емханалары,      лердің меңгерушілері,
орталық аудандық отбасылық дәрігерлік
емханалар        пункттің аға дәрігерлері
(консультатив.   Көрсетілген қызметтер.
тік-диагностика. дің, диспансерлердің
лық) туберкулез. және ауылдық дәрігерлік
ге қарсы, невро. пункттердің учаскелік
логиялық, онко.  медбикелері, акушерлері,
логиялық, психо. фельдшерлері
неврологиялық,
наркологиялық
диспансерлер
(емханалық
бөлімшелер) және
тәуелді аурулар.
дың алдын алу
және емдеу
жөніндегі орта.
лықтар
10  Жедел медицина.  Жылжымалы бригадалардың  Жедел медици. Жедел
лық жәрдем       аға дәрігерлері, аға     налық көмек   медици.
станциясы        фельдшерлері, оның       көрсету стан. налық
(бөлімше,        ішінде лауазымы мен      циясы жағдай. көмек
шағын            мамандығы атауларына     ында шұғыл    көрсету
станция)         қарамастан жүргізушілер. медициналық   станция.
Шақыруларды қабылдау     көмек көрсет. лары мен
және оларды жылжымалы    кені үшін     санитар.
бригадаларға беру                      лық
жөніндегі фельдшерлер,                 авиация
медбикелер, тіркеушілер.               функция.
ларын
11  Санитарлық       Лауазымы мен мамандығы                 орындау
авиация станция. атауларына қарамастан,                 жағдай.
лары және        жылжымалы бригадалары.                 ында
республикалық,   ның барлық қызметкер.                  көрсе.
облыстық, өңір.  лері                                   тілген
лік ауруханала.                                         ерекше
рының жоспарлы                                          еңбек
және шұғыл                                              ету жағ.
консультациялық                                         дайлары
көмек көрсету                                           Апаттар
бөлімшелері                                             медици.
насы
орталығы
мен
олардың
аумақтық
бөлімше.
лерінің
қызмет.
керлері.
не қол.
данылады
12  "Отан соғысы     Лауазымы мен мамандығы   Ұлы Отан
мүгедектеріне    атауларына қарамастан,   соғысы мүге.
арналған госпи.  барлық медицина және     дектеріне
таль" мемлекет.  фармацевтика қызметкер.  және оларға
тік мекемесі,    лері, техникалық қызмет. теңестірілген
бөлімшелері мен  керлер және жұмысшылар   адамдарға
басқа аурухана.                           арналған
лардың құрамына                           госпитальдер.
кіретін                                   де және ауру.
бөлімшелері                               ханалардың
құрамындағы
арнайы бөлім.
шелердегі
медициналық
көмек көрсет.
кені үшін
13  Хирургиялық      Хирургиялық, оның        Хирургиялық
бейінді медици.  ішінде микрохирургияның, көмек көрсету
налық көмек      іріңді хирургияның,
көрсететін       жүрек соғыстарының
денсаулық сақтау қиын бұзылыстарын
ұйымдарында және хирургиялық емдеудің
ауылдық дәрігер. және электрокардиостиму.
лік амбулатория. ляцияның, реконструк.
лар              тивті және пластикалық
хирургияның; проктоло.
гиялық, нейрохирургия.
лық, соның ішінде
жұлын жарақаттарының;
кардиохирургиялық; қан
тамыры хирургиясының;
хирургиялық торкальды;
туберкулездік өкпе-
хирургиялық; травматоло.
гиялық; травматолого-
ортопедиялық; ортопедия.
лық, күйікті; туберку.
лезді, сүйек-буын
туберкулезімен ауыратын
науқастарға арналған;
стоматологиялық, соның
ішінде жақ-бет хирургия.
сының, урологиялық,
соның ішінде бүйректі
ауыстыру: туберкулездік,
урогенитальді туберкулез.
бен ауыратын науқастарға
арналған; акушерлік;
гинекологиялық; онколо.
гиялық; офтальмологиялық;
отоларингологиялық атауы
бар барлық жалпы практика
дәрігерлері (отбасылық),
дәрігер-хирургтар, соның
ішінде: науқастарға
операция жасамайтын
аталған барлық мамандар.
дан басқа, хирургиялық
бейіндегі жоғарыда аталған
бөлімшелерінің (палатала.
рының) экстракорпоральды
детоксикация бойынша
дәрігерлері (хирургтары),
дәрігер-хирургтары,
дәрігер-нейрохирургтары,
дәрігер-проктологтары,
дәрігер-травматологтары,
дәрігер-қан тамыры хирург.
тары, дәрігер стоматолог
-хирургтары, дәрігер-
урологтары, дәрігер-
отоларингологтары,
дәрігер-акушер-гинеколог.
тары, дәрігер-онколог.
тары, дәрігер-офтальмо.
логтары.
Ұйымдардың (ауруханалық),
диспансерлердің және
перзентханалар, перина.
талдық орталықтар, жедел
медициналық көмек
станциялары (бөлімшелері.
нің) жоспарлы және шұғыл
консультативтік көмек
бөлімшелерінің,
анестезиология-реанимация
станцияларының гемодиализ
бөлімшелерінің (орталық.
тарының) дәрігерлері;
емдік іс-шараларды жүзеге
асыратын дәрігер-
эндоскопистер.
Сәулелі диагностика
бөлімінде, рентгенология.
лық зерттеу жөніндегі
орталықтардағы, тастарды
қашықтықтан ұсату,
лазерлік хирургия, қан
гравитациялық хирургиясы
бөлімшелерінің емдеу-
диагностикалық, рентгено.
хирургиялық араласумен
айналысатын атауы бар
барлық дәрігер-хирург.
тары, дәрігер-уролог.
тары, дәрігер-рентгено.
логтары, эксгумацияда
және өліктерді союға
тікелей қатысатын
травпункттердің, дәрі.
гер-травматологтары,
дәрігер-патологоанатом.
дары, дәрігер-сот-меди.
циналық сарапшылары,
(амбулаториялық қабыл.
даумен айналысатындардан
басқа).
Емханалардың дәрігер-
хирургтары (егер операция
іс жүзіндегі көлемнен
50%-дан асқан болса).
___________________________________________________________________

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра Амангельдиева А. А.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Министр
Приложение 1
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 19 июля 2004 года N 541
"О перечнях организаций и должностей
работников, по которым устанавливается
доплата за условия труда"
Перечень должностей работников Центров по профилактике и борьбе со СПИД за профилактику, диагностику, лечение, непосредственное обслуживание больных СПИД и ВИЧ-инфицированных; научно-исследовательских организаций, научно-производственных объединений и их структурных подразделений, в том числе по производству бактериальных и вирусных препаратов, за выполнение научной тематики по проблеме СПИД и контактирующие с больным СПИД и ВИЧ-инфицированными, работающие с вирусом СПИД и потенциально зараженным ВИЧ-материалом (в том числе животным), по которым устанавливается доплата в размере 60% от должностного оклада.
__________________________________________________________________________
NN|  Перечень организаций    |  Перечень должностей работников
--------------------------------------------------------------------------
1  Государственное учреждение   Генеральный директор, заместитель
"Республиканский центр по    генерального директора.
профилактике и борьбе        Начальник отдела: лечебно-
со СПИД" Министерства        профилактической помощи,
здравоохранения Республики   эпидемиологического надзора за ВИЧ-
Казахстан                    инфекцией, научно-практической работы и
референс-лаборатории.
Заведующий отделением: диспансерного
наблюдения за ВИЧ-инфицированными и
больными СПИД, кабинета психосоциального
консультирования, полимеразной
цепной реакцией, иммуноферментного
анализа и иммуноблота,
иммунологии, клинико-биохимической
диагностики.
Врачи, независимо от наименования
должностей и специальностей,
за исключением врачей отделов органи-
зационно-методической работы, информатики
и компьютерного надзора за ВИЧ-инфекцией.
Главный научный сотрудник, ведущий
научный сотрудник, старший научный
сотрудник, научный сотрудник и младший
научный сотрудник.
Средний медицинский персонал,
независимо от наименования
должностей и специальностей, за
исключением среднего медицинского
персонала отдела организационно-
методической работы.
Помощники медицинской сестры:
санитарка отдела лечебно-
профилактической помощи и референс-
лаборатории.
Служащие: педагог, психолог,
социолог, юрисконсульт.
Сестра-хозяйка, водитель
специализированного санитарного
транспорта, рабочий по стирке и ремонту
спецодежды, сантехник.
2  Областные (городские)        Главный врач, заместитель главного врача.
центры по профилактике       Заведующий отделом: лечебно-профилак-
и борьбе со СПИД             тической помощи, эпидемиологического
надзора за ВИЧ-инфекцией, диагностической
лабораторией, стационара.
Заведующий отделением:
диспансерного наблюдения за
ВИЧ-инфицированными и больными СПИД;
кабинетом психосоциального консультиро-
вания, полимеразной цепной реакции,
иммуноферментного анализа и иммуноблота,
иммунологии, клинико-биохимической
диагностики.
Врачи, независимо от наименования
должностей и специальностей,
за исключением врачей отделов органи-
зационно-методической работы, информатики
и компьютерного надзора за ВИЧ-инфекцией.
Средний медицинский персонал, независимо
от наименования должностей и специаль-
ностей, за исключением среднего
медицинского персонала отдела органи-
зационно-методической работы.
Помощник медицинской сестры:
санитарка отдела лечебно-профилактической
помощи, диагностической лаборатории,
пунктов доверия и обмена шприцев.
Служащие: педагог, психолог, социолог,
юрисконсульт.
Сестра-хозяйка, водитель специализирован-
ного санитарного автотранспорта,
рабочий по стирке и ремонту спецодежды,
сантехник.
3  В научно-исследовательских   Директор, заместитель директора:
организациях здраво-         по лечебной работе и науке
охранения, занятых научно-   Профессор, доцент.
исследовательской работой    Главный научный сотрудник,
по проблеме ВИЧ/СПИД         ведущий научный сотрудник,
старший научный сотрудник,
научный сотрудник, младший научный
сотрудник.
Врач-лаборант, лаборант,
помощник медицинской сестры (санитарка)
__________________________________________________________________________
Приложение 2
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 19 июля 2004 года N 541
"О перечнях организаций и должностей
работников, по которым устанавливается
доплата за условия труда"
Перечень организаций и должностей работников,
по которым устанавливается доплата за особые условия труда
__________________________________________________________________________
N| Перечень организаций | Перечень должностей | Особые    | Примечание
| (подразделений)      | работников          | условия   |
--------------------------------------------------------------------------
1  Государственные        Все работники, неза- За работу с
противочумные          висимо от наимено-   возбуди-
учреждения (станции,   вания должности и    телями особо
отделения)             специальности.       опасных
Министерства здраво-                        инфекций и
охранения Республики                        материалами
Казахстан                                   возможно
зараженными
2  РГКП "Казахский        Все работники, неза-
научный Центр каран-   висимо от наимено-
тинных и зоонозных     вания должности и
инфекций имени         специальности
М. Айкимбаева"
Министерства здраво-
охранения Республики
Казахстан.
3  Лаборатории и отделы   Работники лаборато-
особо опасных инфек-   рий, отделов особо
ций ГУ "Казахская      опасных инфекций
республиканская        и вивариев.
санитарно-эпидемиоло-
гическая станция",
Центров санитарно-
эпидемиологической
экспертизы областей,
городов Астаны,
Алматы
4  Лаборатории бруцел-    Работники лаборато-
леза, трансмиссивных   рий бруцеллеза,
вирусных инфекций и    трансмиссивных
паразитологии РГКП     вирусных инфекций
"Научный центр         и паразитологии
гигиены и эпидемио-    РГКП "Научный центр
логии" Министерства    гигиены и эпидемио-
здравоохранения        логии" Министерства
Республики Казахстан   здравоохранения
Республики
Казахстан.
5  Государственное        Работники специа-    За оказание
учреждение "Центр      лизированных бригад  экстренной
Медицины катастроф"    по оказанию медицин- медицинской
и его территориальные  ской помощи при      помощи по
подразделения          чрезвычайных         ликвидации
ситуациях            последствий
чрезвычайных
ситуаций
природного и
техногенного
характера
6  Государственное        Все работники        За организа-
учреждение             независимо от        цию и лече-
"Казахский республи-   наименования         ние лепры
канский лепрозорий"    должности и          заболеваний
Министерства           специальности
здравоохранения
Республики
Казахстан
7  Государственное        Руководители и их    За осуществ-
учреждение "Центр      заместители по       ление судеб-
судебной медицины"     экспертной работе,   но-медицин-
Министерства здраво-   заведующие эксперт-  ской экс-
охранения Республики   ными подразделе-     пертной дея-
Казахстан и его тер-   ниями (отделами,     тельности,
риториальные подраз-   лабораторией,        а также
деления, патолого-     отделениями),        вскрытие
анатомические бюро     судебно-медицинские  трупов и
(отделения и           эксперты: врачи,     проведение
лаборатории)           биологи, химики,     биологичес-
гистологи, моле-     ких анализов
кулярные биологи;
судебно-медицинские
эксперты, медицин-
ские сестры,
фельдшера, меди-
цинские регистра-
торы и санитары.
8  Сельские участковые    Врачи и средний      За оказание
больницы, врачебные    медицинский персо-   первичной
амбулатории, семей-    нал, независимо      медико-сани-
ные врачебные          от наименования      тарной помощи
амбулатории, в том     должности и          сельскому
числе линейные,        специальности.       населению в
расположенные в                             условиях тер-
сельской местности,                         риториального
фельдшерско-акушер-                         участка
ские пункты,
фельдшерские пункты,
фельдшерские пункты
без помещения
9  Семейные врачебные     Врачи участковые:    За оказание
амбулатории,           терапевты, педиатры, первичной
городские поликлиники  гинекологи, тера-    медико-сани-
(подразделения),       певты подростковых   тарной помощи
в том числе поликли-   служб, семейные      городскому
ники центральных       врачи, психиатры,    населению в
районных больниц,      фтизиатры, онкологи, условиях тер-
поликлиники противо-   наркологи.           риториального
туберкулезных боль-    Заведующие терапев-  участка
ниц сельских рай-      тическими, педиатри-
онов, центральные      ческими отделениями,
районные поликлиники   старшие врачи семей-
(консультативно-       ных врачебных амбу-
диагностические),      латорий при не-
а также диспансеры     посредственном
(поликлинические       обслуживании больных
подразделения) -       на территориальном
противотуберкулезные,  участке (на дому).
неврологические,       Участковые медицин-
онкологические,        ские сестры, акушеры,
психоневрологические,  фельдшера указанных
наркологические и      служб, диспансеров
центры по профилак-    и семейных врачебных
тике и лечению         амбулаторий.
зависимых заболеваний
10  Станции (отделения,    Старшие врачи,       За оказание   Указанные
подстанции) скорой     старшие фельдшера,   экстренной    особые
медицинской помощи     все работники выезд- медицинской   условия
ных бригад, в том    помощи в      труда рас-
числе водители,      условиях      пространяются
независимо от наиме- станции       на работников
нования должностей   скорой        Центра меди-
и специальностей.    медицинской   цины катаст-
Фельдшера, медицин-  помощи        ров и его
ские сестры, реги-                 территориаль-
страторы по приему                 ных подраз-
вызовов и передаче                 делений, в
их выездным бригадам.              случае выпол-
нения функций
11  Станции санитарной     Все работники выезд-               станции ско-
авиации, отделения     ных бригад неза-                   рой медицин-
плановой и экстрен-    висимо от наимено-                 ской помощи
ной консультативной    вания должностей и                 и санитарной
помощи республикан-    специальностей.                    авиации
ских, областных,
региональных больниц
12  Государственное        Все медицинские и    За оказание
учреждение "Республи-  фармацевтические     медицинской
канский клинический    работники независимо помощи в
госпиталь для инвали-  от наименования      госпиталях
дов Отечественной      должностей и спе-    для инвалидов
войны", отделения и    циальностей,         Великой
подразделения в        служащие, техни-     Отечественной
составе других         ческие работники     войны и лиц,
больниц                и рабочие.           приравненных
к ним, и
специальных
отделениях в
составе
больниц
13  Организации здраво-    Врачи общей практики Оказание
охранения, оказываю-   (семейные), врачи-   хирургической
щие медицинскую        хирурги всех наиме-  помощи
помощь хирургичес-     нований, в том
кого профиля и         числе: врачи по
семейные врачебные     экстракорпоральной
амбулаторий            детоксикации
(хирурги), врачи-
хирурги, врачи-
нейрохирурги,
врачи-проктологи,
врачи-травматологи,
врачи-сердечно-
сосудистые хирурги,
врачи стоматологи-
хирурги, врачи-
урологи, врачи-
отоларингологи,
врачи-акушеры-
гинекологи, врачи-
онкологи, врачи-
офтальмологи ниже-
перечисленных
отделений (палат)
хирургического
профиля для взрослых
и детей в стационарах,
за исключением всех
указанных специалис-
тов, не оперирующих
больных:
хирургическое,
в том числе микро-
хирургии, гнойной
хирургии, хирургичес-
кого лечения сложных
нарушений ритма
сердца и электро-
кардиостимуляции,
реконструктивной и
пластической хирургии;
проктологическое;
нейро-хирургическое,
в том числе спинно-
мозговой травмы;
кардиохирургическое;
сосудистой хирургии;
хирургическое
торакальное; тубер-
кулезное легочно-
хирургическое;
травматологическое;
травматолого-ортопе-
дическое; ортопеди-
ческое; ожоговое;
туберкулезное для
больных костно-
суставным туберкулезом;
стоматологическое,
в том числе челюстно-
лицевой хирургии;
урологическое,
в том числе пересадка
почки: туберкулезное
для больных уро-
генитальным тубер-
кулезом; акушерское;
гинекологическое;
онкологическое;
офтальмологическое;
отоларингологическое.
Врачи отделений
(центров) гемодиализа;
анестезиологов-
реаниматологов
отделений (групп)
анестезиологии-
реанимации, отделений
(палат) для реанимации
и интенсивной терапии
стационаров (больничных)
организаций, диспансеров
и родильных домов,
перинатальных центров,
отделений плановой и
экстренной консульта-
тивной помощи, групп
анестезиологии-
реанимации станций
(отделений) скорой
медицинской помощи;
врачи-эндоскописты,
осуществляющие лечебные
мероприятия.
Врачи-хирурги,
врачи-урологи,
врачи-рентгенологи
всех наименований,
занятые лечебно-
диагностическими,
рентгено-хирургичес-
кими вмешательствами
в отделе лучевой
диагностики,
центрах по контраст-
ным и внутрисердечным
методам рентгено-
логического иссле-
дования, в отделениях
дистанционного
дробления камней,
лазерной хирургии,
гравитационной
хирургии крови,
врачи-трансфузиологи,
в лабораториях
искусственного крово-
обращения, врачи-
хирурги отделений
гемодиализа, врачи-
хирурги всех наиме-
нований отделений
плановой и экстрен-
ной консультативной
помощи, врачи-
травматологи травм-
пунктов, врачи-
патологоанатомы,
врачи-судебно-
медицинские эксперты,
непосредственно
участвующие в
эксгумации и занятые
вскрытием трупов
(за исключением
занятых амбулаторным
приемом).
Врачи-хирурги поликлиник
(если операции
составляют свыше 50%
от фактического
объема).
__________________________________________________________________________