"Бағалау қызметі субъектілерінің бағалау туралы есептің мазмұны мен нысанына қойылатын талаптарды қолдануы жөніндегі ережені бекіту туралы" N 2068 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2002 жылғы 21 қарашадағы N 172 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2002 жылғы 2 желтоқсандағы N 598 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Әділет министрінің 2004 жыл 1 қыркүйектегі N 250, Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2004 жыл 10 қыркүйектегі N 349 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 27 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 3102. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2011 жылғы 26 тамыздағы № 297 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 5 қазандағы № 503 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 2011.08.26 № 297 және ҚР Қаржы министрінің 2011.10.05 № 503 бірлескен бұйрығы.
Бағалау қызметі саласындағы нормативтік құқықтық актілерді "Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес келтіру мақсатында бұйырамын:
1. "Бағалау қызметі субъектілерінің бағалау туралы есептің мазмұны мен нысанына қойылатын талаптарды қолдануы жөніндегі ережені бекіту туралы" N 2068 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2002 жылғы 21 қарашадағы N 172 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2002 жылғы 2 желтоқсандағы N 598 (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркелімінде және Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде жарияланған, 2003 жылы N 3 771-құжат) бірлескен бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген, Бағалау қызметі субъектілерінің бағалау туралы есептің мазмұны мен нысанына қойылатын талаптарды қолдануы жөніндегі ережеде:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Бағалау туралы есепте мыналар көрсетілуі тиіс:
1) бағалаушының атауы (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда);
2) мүлікті бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығына лицензияның нөмірі мен берілген күні;
3) айқындалатын құнның түрі;
4) есеп жасау күні және бағалау күні;
5) бағалау объектісінің (объектілерінің) атауы және (немесе) орналасқан жері мен сипаттамасы;
6) бағалау кезінде пайдаланылатын бағалау тәсілдері мен бағалау әдістері;
7) бағалау кезінде пайдаланылатын бағалау стандарттары;
8) олардың алу көздері көрсетілген, бағалау кезінде пайдаланылатын нақты деректер;

О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 21 ноября 2002 года № 172 и Министра финансов Республики Казахстан от 2 декабря 2002 года № 598 "Об утверждении Правил по применению субъектами оценочной деятельности требований к содержанию и форме отчета об оценке", зарегистрированный за № 2068
Совместный приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 1 сентября 2004 года № 250 и Министра финансов Республики Казахстан от 10 сентября 2004 года № 349. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 сентября 2004 года № 3102. Утратил силу совместным приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 26 августа 2011 года № 297 и Министра финансов Республики Казахстан от 5 октября 2011 года № 503
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра юстиции РК от 26.08.2011 № 297 и Министра финансов РК от 05.10.2011 № 503.
В целях приведения нормативных правовых актов в области оценочной деятельности в соответствие с Законом Республики Казахстан "Об оценочной деятельности в Республике Казахстан"  приказываем:
1. Внести в совместный приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 21 ноября 2002 года N 172 и Министра финансов Республики Казахстан от 2 декабря 2002 года N 598 "Об утверждении Правил по применению субъектами оценочной деятельности требований к содержанию и форме отчета об оценке" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2068 и опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2003 г., N 3, ст. 771) следующие изменения и дополнения:
в Правилах по применению субъектами оценочной деятельности требований к содержанию и форме отчета об оценке, утвержденных указанным приказом:
в пункте 4 слово "Положениями" заменить словом "Правилами";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. В отчете об оценке должны быть указаны:
1) наименование (фамилия, имя, отчество (при его наличии) оценщика;
2) номер и дата выдачи лицензии на право осуществления деятельности по оценке имущества;
3) вид определяемой стоимости;
4) дата составления отчета и дата оценки;
5) наименование и (или) место нахождения и описание объекта (объектов) оценки;
6) подходы к оценке и методы оценки, используемые при проведении оценки;
7) стандарты оценки, используемые при проведении оценки;
8) фактические данные, используемые при проведении оценки, с указанием источника их получения;

9) есеп негіздемесі;
10) бағалау нәтижесі.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Бағалау туралы есеп тапсырыс берушінің талаптарымен белгіленген не бағалаудың нәтижесіне толықтай немесе бір жақты түсінік беру үшін қажетті өзге де мәліметтерді қамтуы мүмкін.";
8-тармақ алынып тасталсын;
9-тармақта:
бірінші абзацта "Толық нысанда жасалған" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы алтыншы абзацпен толықтырылсын:
"4) есеп жасау күні.";
мынадай мазмұндағы он екінші абзацпен толықтырылсын:
"4) бағалау кезінде пайдаланылатын бағалау стандарттары және басқа нормативтік құқықтық актілер.";
10-тармақта:
мынадай мазмұндағы бірінші абзацпен толықтырылсын:
"10. Алғашқы парақтан басқа, мүлікті бағалау есептің парақтары нөмірленген, тігілген және орындаушы-бағалаушының қолы қойылған болу керек.";
12-тармақ алынып тасталсын.
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі

9) обоснование расчета;
10) результат оценки.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Отчет об оценке может содержать иные сведения, определенные требованиями заказчика, либо необходимые для полного и однозначного толкования результата проведенной
оценки.";
пункт 8 исключить;
в пункте 9:
в абзаце первом слова ", составленный в полной форме," исключить;
дополнить абзацем шестым следующего содержания:
"4) дата составления отчета.";
дополнить абзацем двенадцатым следующего содержания:
"4) стандарты оценки и другие нормативные правовые акты, используемые при проведении оценки.";
в пункте 10:
дополнить абзацем первым следующего содержания:
"10. Листы отчета об оценке, кроме титульного, должны быть пронумерованы, прошиты и парафированы исполнителем-оценщиком.";
пункт 12 исключить.
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр юстиции               Министр финансов
Республики Казахстан           Республики Казахстан