Құқықтық статистикалық ақпаратты ұсыну бойынша нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 938оа бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 6 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 3322. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2019 жылғы 15 сәуірдегі № 25 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Бас Прокурорының 15.04.2019 № 25 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Статистикалық ақпаратпен мемлекеттік органдарды қамтамасыз етуді жетілдіру мақсатында "Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7 бабы 2 тармағы 4 тармақшасына сәйкес, сонымен қатар "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген Құқықтық статистикалық ақпаратты ұсыну туралы нұсқаулық бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі қарай - Комитет) осы бұйрықты:
1) Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне тіркесін;
2) Комитеттің аумақтық органдарына орындалу үшін жіберсін;
3) Құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілерінің назарына жеткізсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Бас Прокурордың орынбасары - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Төрағасына (Г.В.Ким) жүктелсін.
4. Осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 8 желтоқсандағы
N 938 оа бұйрығымен
бекітілген
Құқықтық статистикалық ақпаратты ұсыну бойынша нұсқаулық
1. Жалпы ережелер
1. Бұл Нұсқау "Прокуратура туралы", "Әкімшілік процедуралар туралы", "Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алулар туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына, "Мемлекеттік аппараттың жұмысын жақсарту бойынша шаралар, бюрократизммен күрес және құжат айналымын қысқарту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 31 шілдедегі N 427 Жарлығына сәйкес құқықтық статистиканы нақтылайды, арнайы есепке алу органдарымен құқықтық статистикалық ақпаратты ұсыну жөніндегі сұраныстарын қарау мерзімін белгілейді.
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас прокурорының 2007.03.11 N 6 бұйрығымен.

Об утверждении Инструкции по предоставлению правовой статистической информации
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года N 938ца. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 января 2005 года N 3322. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 15 апреля 2019 года № 25 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 15.04.2019 № 25 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования обеспечения государственных органов правовой статистической информацией в соответствии с подпунктом 4) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственной правовой статистике и специальных учетах", а также руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре", приказываю:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по предоставлению правовой статистической информации.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) настоящий приказ:
1) зарегистрировать в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов;
2) направить для исполнения территориальным органам Комитета;
3) довести до сведения субъектов правовой статистики и специальных учетов.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Заместителя Генерального Прокурора - Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (Ким Г.В.).
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Утверждена
приказом Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 8 декабря 2004 года N 938ца
Инструкция
по предоставлению правовой статистической информации
1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с Законами Республики Казахстан "О Прокуратуре", " Об административных процедурах", " О государственной правовой статистике и специальных учетах", Указом Президента Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 427 "О мерах по улучшению работы государственного аппарата, борьбе с бюрократизмом и сокращению документооборота" и детализирует рассмотрение запросов и сроки по предоставлению правовой статистической информации органами правовой статистики и специальных учетов.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - приказом Генерального Прокурора РК от 11 марта 2007 года № 6.

2. Сұранымдарды қабылдау, есепке алу және орындалуын ұйымдастыру Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының нормативтік құқықтық актілеріне және осы Нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту: 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас прокурорының 2007.03.11 N 6 бұйрығымен.
3. Осы Нұсқауда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдар - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитет (әрі қарай - Комитет) және оның аймақтық органдары;
2) Сұраным - мемлекеттік органдардың, жеке және заңды тұлғалардың құқықтық статистикалық ақпарат беру туралы жазбаша өтініші.
Ескерту: 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас прокурорының 2007.03.11 N 6 бұйрығымен.
4. Бұл Нұсқау арнайы есепке алу мәліметтерін ұсыну жөніндегі қатынасқа жатпайды.
2. Сұраныстарды есепке алу мен қарау
5. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарына немесе тікелей осы органның басшылығына бағытталған сұранымдар келіп түскен күні кіріс хат-хабар журналында іс жүргізу қызметімен тіркелгеннен соң басшылыққа жіберіледі, ал басшылық оларды қарап, тапсырмалар (бұрыштамалар) дайындайды.
Ескерту: 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас прокурорының 2007.03.11 N 6 бұйрығымен.
6. Құқықтық статиcтика және арнайы есепке алу органының лауазымды тұлғасы сұранысты қарауға алған кезде, сұраныстың орындалуы берілген органның немесе осы лауазымды тұлғаның құзырында, сондай-ақ егер орган мен лауазымды тұлғаның құзіретіне ондағы қойылған сұрақтардың шешілуі кірмесе, ол үш жұмыс күнінен кешіктірілмей өтініш берушіге осы туралы хабарлау арқылы тиісті органдарға жіберілуі немесе қарастырудан бас тарту себептерін көрсету арқылы қайтарылуы қажет екендігіне көзі жетуі қажет.
Ескерту: 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас прокурорының 2007.03.11 N 6 бұйрығымен.
7. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының құзырына кіретін егер барлық қойылған мәселелер қаралса сұраныс орындалған болып есептеледі. Жауаптың мәтіні қысқа болуы және әдеби тіл мен заң терминологиясының нормаларының орындалуымен баяндалуы тиіс.
3. Сұраныстардың орындалу мерзімі
8. Сұраныстар бойынша тапсырмалар мерзімінің орындалуын бақылау құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарының іс жүргізу қызметімен жүзеге асырылады.
Сұраныстарды өз уақытында және сапалы орындалуына жауаптылық құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарының бірінші жетекшілеріне жүктеледі.
Ескерту: 8-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас прокурорының 2007.03.11 N 6 бұйрығымен.

2. Прием, учет и организация исполнения запросов осуществляется в соответствии с нормативными правовыми актами Генерального Прокурора Республики Казахстан и настоящей Инструкцией.
Сноска. Пункт 2 в редакции - приказом Генерального Прокурора РК от 11 марта 2007 года № 6.
3. Основные понятия, используемые настоящей Инструкцией:
1) Органы правовой статистики и специальных учетов - Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) и его территориальные органы;
2) Запрос - письменное обращение государственных органов, физических и юридических лиц о предоставлении правовой статистической информации.
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - приказом Генерального Прокурора РК от 11 марта 2007 года № 6.
4. Настоящая Инструкция не распространяется на отношения по представлению сведений специальных учетов.
2. Учет и рассмотрение запросов
5. Запросы, адресованные органу правовой статистики и специальных учетов или непосредственно руководству данного органа, после их регистрации службой делопроизводства в журнале входящей корреспонденции в день поступления, передаются руководству, которое их рассматривает и готовит по ним поручения (резолюции).
Сноска. Пункт 5 в редакции - приказом Генерального Прокурора РК от 11 марта 2007 года № 6.
6. При принятии запроса к своему рассмотрению должностное лицо органа правовой статистики и специальных учетов должно убедиться, что исполнение запроса находится в компетенции данного органа или этого должностного лица, а также если в компетенцию органа или должностного лица не входит разрешение поставленных в нем вопросов, то в срок не позднее трех рабочих дней оно должно быть направлено в соответствующие органы с сообщением об этом заявителю или возвращено с указанием причин отказа в рассмотрении.
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - приказом Генерального Прокурора РК от 11 марта 2007 года № 6.
7. Запрос считается исполненным, если рассмотрены все поставленные в нем вопросы, входящие в компетенцию органа правовой статистики и специальных учетов. Текст ответа должен быть кратким, исчерпывающим и излагаться с соблюдением норм литературного языка и юридической терминологии.
3. Сроки исполнения запросов
8. Контроль за сроками исполнения поручений по запросам осуществляется службой делопроизводства органа правовой статистики и специальных учетов.
Ответственность за своевременное и качественное исполнение запросов возлагается на первых руководителей органов правовой статистики и специальных учетов, у которых они находятся на исполнении.
Сноска. В пункт 8 внесены изменения - приказом Генерального Прокурора РК от 11 марта 2007 года № 6.

9. Сұранысты орындау мерзімі бір айдан аспауы тиіс.
Қосымша өңдеуді талап етпейтін ақпарат бойынша сұраныстың орындалу мерзімі он бес күннен аспауы тиіс.
Ескерту: 9-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас прокурорының 2007.03.11 N 6 бұйрығымен.
10. Президенттің, Президент Әкімшілігінің, сонымен қатар Премьер-Министр және оның орынбасарларының, Премьер-Министр Канцелариясының сұраныстарының орындалу мерзімін азайту мәселелері, сұранысты жіберген немесе оның орнын басатын тұлғалармен қаралады.
11. Парламент депутаттарының, мемлекеттік органдарының сұраныстары органға түскен уақыттан бастап 1 айдан кешіктірілмей орындалады, егер құқықтық статистика және арнайы есепке алу органы басшысының тапсырмаларында (бұрыштамаларында) басқа мерзім көрсетілмесе, ал "жедел" немесе "жылдамдату" деген белгі болған жағдайда - 10 күн мерзімінде.
12. Егер сұраныс бойынша қосымша ақпарат дайындау қажет болса, құқықтық статистика және арнайы есепке алу органы басшысымен немесе оның орынбасарымен ұзартылуы мүмкін және ол туралы сұраныс берген органды хабарландырады, бірақ Қазақстан Республикасы Президентінің, Президент Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің және оның орынбасарларының, Премьер-Министр Канцелариясының белгілеген мерзімдері жатпайды.
13. Президенттің, Президент Әкімшілігінің, сонымен қатар Премьер-Министр және оның орынбасарларының, Премьер-Министр Канцелариясының, сұраныстары құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарымен сұраныста белгіленген уақытта орындалады, мерзімі көрсетілмеген жағдайда заңдарға сәйкес.
14. Егер сұраныс белгіленген уақытта жасалмайтын болса, сұранысқа жауапты бөлімшенің басшысы, немесе оның міндетін атқарушы тұлға кешіктірілуінің себебі туралы ескертуі тиіс және белгіленген тәртіпте орындалу мерзімін азайту туралы өтініш білтіруі қажет. Тапсырманы орындау мерзімін азайту екі реттен артық рұқсат етілмейді.
15. Сұраныстың орындау мерзімін ұзарту (Қазақстан Республикасы Президентімен, Президент Әкімшілігінің жетекшісімен бақылауға алған жүгінулерден басқа, немесе олардың орынбасарларымен жүгінуді қадағалауға алған лауазымды тұлғамен орындалу мерзімі ұзартылады), сұраныстың орындалуына жауапты органның басшысымен жүзеге асырылады, және ол туралы жүгінген тұлғаға және жүгінуді бақылауға алған лауазымды тұлғаға хабарлайды.

9. Срок исполнения запроса не должен превышать одного месяца.
Срок исполнения запроса по информации, не требующей дополнительной обработки, не должен превышать пятнадцати дней.
Сноска. В пункт 9 внесены изменения - приказом Генерального Прокурора РК от 11 марта 2007 года № 6.
10. Запросы Президента, Администрации Президента, а также Премьер-Министра, Канцелярии Премьер-Министра, Генерального Прокурора, Председателя Комитета и их заместителей органами правовой статистики и специальных учетов исполняются в сроки, установленные в самом запросе, в случае отсутствия срока в соответствии с законодательством.
11. Запросы депутатов Парламента, государственных органов исполняются не позднее месячного срока со дня поступления, если в поручениях (резолюциях) руководителя органа правовой статистики и специальных учетов не установлены иные сроки, а при указании в запросе обоснования о срочности его исполнения с пометкой "срочно" или "ускорить" - не позднее 10-дневного срока.
12. Если по запросу требуется подготовка дополнительной информации, то сроки могут быть продлены руководителем органа правовой статистики и специальных учетов либо его заместителем, но не более двух раз, о чем сообщается органу, подавшему запрос, за исключением сроков, установленных Президентом Республики Казахстан, Администрацией Президента Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра, Генерального Прокурора Республики Казахстан, Председателя Комитета и их заместителей.
13. Вопросы продления сроков исполнения запросов Президента, руководства Администрации Президента, а также Премьер-Министра, Канцелярии Премьер-Министра, Генерального Прокурора Республики Казахстан и их заместителей рассматривается лицом, направившим запрос, либо лицом, его замещающим.
14. Если запрос не может быть выполнен в установленный срок, то руководитель подразделения, ответственного за исполнение запроса, либо лицо, исполняющее его обязанности, должен сообщить о причинах задержки и в установленном порядке ходатайствовать о продлении срока исполнения. Продление срока исполнения поручения допускается не более двух раз.
15. Продление срока исполнения запроса (за исключением обращений, взятых на контроль Президентом Республики Казахстан, Руководителем Администрации Президента, Генеральным Прокурором Республики Казахстан или их заместителями срок исполнения которых продлевается должностным лицом, взявшим обращение на контроль), осуществляется руководством органа, ответственного за исполнение запроса, о чем сообщается автору обращения и должностному лицу, взявшему обращение на контроль.

16. Сұраныстың орындалу мерзімін ұзарту туралы өтініш орындалуының соңына дейін 3 күннен кешіктірілмей хатталады.
3-1. Статистикалық мәліметтерді беру тәртібі
Ескерту: 3-1-бөліммен толықтырылды - ҚР Бас прокурорының 2007.03.11 N 6 бұйрығымен.
16-1. Есептік кезең аяқталғаннан кейін ай сайын есептік кезеңнен кейінгі айдың 15 күніне Комитет қылмыстылықтың, прокурорлық қадағалаудың жағдайы туралы, Қазақстан Республикасы тергеу және анықтау органдарының жұмысы туралы статистикалық мәліметтерді қылмыстық қудалаудың барлық органдарына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне, Қазақстан Республикасының Қауіпсіздік Кеңесіне, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесіне, Қазақстан Республикасының Жоғарғы Сотына, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сот жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитетіне, Қазақстан Республикасы Статистика жөніндегі агенттігіне жібереді.
16-2. Тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі айдың 20 күніне Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2005 жылғы 31 наурыздағы N 9 "Статистикалық деректердің жинағы туралы" бұйрығында (әрі қарай -№9 бұйрық) көрсетілген адресаттарға "Қазақстан Республикасындағы қылмыстылық және құқық қорғау органдары мен соттар қызметтерінің нәтижелері туралы", "Қазақстан Республикасындағы прокурорлық қадағалау жағдайы туралы", "Қазақстан Республикасындағы соттардың жұмысы туралы", "Есірткі заттардың, жүйкеге әсер ететін және улы заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымымен байланысты қылмыстар мен құқық бұзушылықтар және оларды қолданатын тұлғалар туралы", "Қазақстан Республикасындағы сыбайлас жемқорлық қылмыстар мен құқық бұзушылықтар туралы" статистикалық жинақтар жіберіледі.
16-3. "Тергеу және анықтау органдары қызметтерінің нәтижелері туралы" статистикалық жинақ Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының N 9 бұйрықта көрсетілген адресаттарға жартыжылдық және бір жылдық қорытындылары бойынша жіберіледі.
16-4. Статистикалық мәліметтерді беру жазбаша сұранымның негізінде ақпараттық есепке алу құжаттары есептерінің және деректемелерінің қолда бар көрсеткіштерінің шеңберінде осы Нұсқаулықтың 3-тарауымен белгіленген мерзімдерде жүзеге асырылады.
16-5. Алып тасталды - ҚР Бас прокурорының 2014.09.24 № 94 (бірінші ресми жарияланған күннен бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
16-6. Алып тасталды - ҚР Бас прокурорының 2014.09.24 № 94 (бірінші ресми жарияланған күннен бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
16-7. Алып тасталды - ҚР Бас прокурорының 2014.09.24 № 94 (бірінші ресми жарияланған күннен бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
16-8. Статистикалық мәліметтерді беру туралы сұранымдарға "Әкімшілік процедуралар туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 4-тармағына сәйкес органның басшысы, оны алмастыратын тұлға қол қояды.
Бас прокуратураның орталық аппараты құрылымдық бөлімшелерінің сұрауларына құрылымдық бөлімшенің бастығы қол қояды

16. Ходатайство о продлении срока исполнения запроса оформляется не позднее, чем за 3 дня до истечения срока их исполнения.
3-1. Порядок выдачи статистических данных
Сноска. Инструкция дополнена разделом 3-1 - приказом Генерального Прокурора РК от 11 марта 2007 года № 6.
16-1. По завершению отчетного периода, ежемесячно, 15 числа месяца, следующего за отчетным, Комитет направляет всем органам уголовного преследования, а также в Администрацию Президента Республики Казахстан, Совет Безопасности Республики Казахстан, Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан, Верховный Суд Республики Казахстан, Комитет по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан, Агентство Республики Казахстан по статистике статистические данные о состоянии преступности, прокурорского надзора, работе органов следствия и дознания Республики Казахстан.
16-2. Ежеквартально 20 числа месяца, следующего за отчетным, адресатам, перечисленным в приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан "О сборниках статистических данных" от 31 марта 2005 года N 9 (далее - приказ N 9), направляются статистические сборники "О преступности и результатах деятельности правоохранительных органов и судов в Республике Казахстан", "О состоянии прокурорского надзора в Республике Казахстан", "О работе судов в Республике Казахстан", "О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных и ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих", "О коррупционных преступлениях и правонарушениях в Республике Казахстан".
16-3. Статистический сборник "О результатах деятельности органов следствия и дознания" адресатам, перечисленным в приказе N 9, направляется по итогам полугодия и года.
16-4. Выдача статистических данных осуществляется на основании письменного запроса в рамках имеющихся показателей отчетов и реквизитов информационных учетных документов, в сроки установленные главой 3 настоящей Инструкции.
16-5. Исключен приказом Генерального прокурора РК от 24.09.2014 № 94 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
16-6. Исключен приказом Генерального прокурора РК от 24.09.2014 № 94 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
16-7. Исключен приказом Генерального прокурора РК от 24.09.2014 № 94 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
16-8. Запросы о выдаче статистических данных подписываются руководителем органа, лицом, его замещающим в соответствии с пунктом 4 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
Запросы структурных подразделений центрального аппарата Генеральной прокуратуры подписываются начальником структурного подразделения.

Ескерту. 16-8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас прокурорының 2014.09.24 № 94 (бірінші ресми жарияланған күннен бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
16-9. Сұранымда талап етілетін ақпараттың бірлігін көрсету арқылы (қылмыс, қылмыстық іс, тұлға) нақты талап етілетін ақпараттың көрсетілуі, сондай-ақ статистикалық мәліметтер сұралатын кезеңнің нақтылануы қажет.
16-10. Сұранымдарға берілетін жауап мемлекеттік тілде немесе өтініш берілген тілде орындалуы қажет.
4. Сұраныстардың орындалуын бақылау
17. Бірнеше орындаушыларға берілген сұраныстардың орындалуын тапсырмада бірінші көрсетілген лауазымды тұлға үйлестіреді.
18. Сұраныстардың орындалуын бақылауды сұранысты бақылауға алған лауазымды тұлға жүзеге асырады.
19. Сұраныстар тапсырма берген лауазымды тұлғамен немесе уәкілді лауазымды тұлғамен орындалғаннан кейін бақылаудан алынады.

Сноска. Пункт 16-8 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 24.09.2014 № 94 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
16-9. В запросе должна быть четко указана требуемая информация с указанием единицы истребуемой информации (преступление, уголовное дело, лицо), а также конкретизирован период, за который запрашиваются статистические данные.
16-10. Ответы на запросы должны быть исполнены на государственном языке или языке обращения.
4. Контроль исполнения запросов
17. Исполнение запросов, данных нескольким исполнителям, координирует должностное лицо, указанное в поручении первым.
18. Контроль исполнения запросов осуществляет должностное лицо, взявшее запрос на контроль.
19. Запросы снимаются с контроля должностным лицом, давшим поручение, либо иным уполномоченным должностным лицом, после его исполнения.