Зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалардың есеп беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 27 қарашадағы N 330 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 6 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 3329. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 22 қазандағы 196 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.10.2014 № 196 (қабылданған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу мен қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына және "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 3-бабы 2-тармағының 15) тармақшасына сәйкес, Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған Зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалардың есеп беру ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы 2005 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енеді.
3. Стратегия және талдау департаменті (Еденбаев Е.С.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын және оны қабылдауға байланысты өзге де шараларды қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне, зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар заңды тұлғаларға, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" Заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
4. Агенттіктің қызметін қамтамасыз ету департаменті (Несіпбаев Р.Р.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен
қадағалау жөніндегі
агенттігі Басқармасының
2004 жылғы 27 қарашадағы
N 330 қаулысымен бекітілген
Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын заңды тұлғалардың есеп беру ережесі
Осы Ереже «Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу мен қадағалау туралы» 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына, «Бағалы қағаздар рыногы туралы» 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын заңды тұлғалардың (бұдан әрі - Ұйым) есептілігін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын бақылау мен қадағалау комитетіне (бұдан әрі - уәкілетті орган) ұсыну тізбесін, нысандарын, мерзімін және тәртібін белгілейді.

Об утверждении Правил представления отчетности юридическими лицами, осуществляющими деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 ноября 2004 года № 330. Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Казахстан от 6 января 2005 года № 3329. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 октября 2014 года № 196
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 22.10.2014 № 196.
В соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", подпунктом 15) пункта 2 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг", Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления отчетности юридическими лицами, осуществляющими деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 01 февраля 2005 года.
3. Департаменту стратегии и анализа Агентства (Еденбаев Е.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления и иные меры, связанные с его принятием;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Национального Банка Республики Казахстан, юридических лиц,     обладающих лицензией на осуществление деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами, Объединения юридических лиц "Ассоциации финансистов Казахстана".
4. Департаменту по обеспечению деятельности Агентства (Несипбаев Р.Р.) принять меры к опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Утверждены
постановлением Правления Агентства
Республики Казахстан по регулированию
и надзору финансового рынка и
финансовых организаций
от 27 ноября 2004 года № 330
Правила
представления отчетности юридическими лицами,
осуществляющими деятельность по инвестиционному
управлению пенсионными активами
Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 4 июля 2003 года «О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций», Законом Республики Казахстан от 2 июля 2003 года «О рынке ценных бумаг» и определяют перечень, формы, сроки и порядок представления отчетности юридическими лицами, осуществляющими деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами (далее - Организация) в Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций Национального Банка Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган).

Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2011.09.30 № 118 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Ұйымның есебіне мыналар жатады:
1) зейнетақы активтері инвестициялық басқарудағы әрбір жинақтаушы зейнетақы қоры бөлiгiнде, сондай-ақ осы Ереженiң 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша инвестициялық портфельдің түрлері бөлігінде - есептi кезеңнiң әрбір жеке күнтiзбелiк күнiнiң соңындағы жағдай бойынша зейнетақы активтерiнiң құны туралы есеп;
2) зейнетақы активтерi инвестициялық басқарудағы әрбiр жинақтаушы зейнетақы қоры бөлiгiнде, сондай-ақ осы Ереженiң 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша инвестициялық портфельдің түрлері бөлігінде - есептi кезеңнiң соңғы күнтiзбелiк күнiнiң соңындағы жағдай бойынша зейнетақы активтерiнiң инвестициялық портфелiнiң құрылымы туралы есеп;
3) осы Ереженiң 3-қосымшасына сәйкес есептi кезеңнiң соңғы күнтiзбелiк күнiнiң соңындағы жағдай бойынша өз активтерi есебiнен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп;
4) осы Ереженің 4-қосымшасына сәйкес есепті кезеңнің соңғы күнтiзбелiк күнiнiң соңындағы жағдай бойынша өз активтерi есебiнен жасалған "кері РЕПО" және "РЕПО" операциялары туралы есеп;
5) осы Ереженiң 5-қосымшасына сәйкес есептi кезеңнiң соңғы күнтiзбелiк күнiнiң соңындағы жағдай бойынша өз активтерi есебiнен орналастырылған екiншi деңгейдегi банктердегi салымдар туралы есеп;
6) осы Ереженiң 6-қосымшасына сәйкес есептi кезеңнiң соңғы күнтiзбелiк күнiнiң соңындағы жағдай бойынша басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардың құрылымы туралы есеп;
7) осы Ереженің 7-қосымшасына сәйкес есептi кезеңнiң әрбiр күнтiзбелiк күнiнiң соңындағы жағдай бойынша меншiктi ақша қаражатының және ақша қаражаты баламаларының қалдықтары туралы есеп;
8) осы Ереженiң 8-қосымшасына сәйкес есептi кезеңнiң соңғы күнтiзбелiк күнiнiң соңындағы жағдай бойынша меншікті активтерінің есебінен шартты талаптары (міндеттемелері) туралы есеп;
9) осы Ереженiң 9-қосымшасына сәйкес есептi кезеңнiң соңғы күнтiзбелiк күнiнiң соңындағы жағдай бойынша меншікті активтерінің есебінен сатып алынған тазартылған қымбат металдар туралы есеп;
10) осы Ереженiң 10-қосымшасына сәйкес зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдардың зейнетақы активтерi инвестициялық басқарудағы әрбiр жинақтаушы зейнетақы қоры бөлiгiнде "Инвестициялау лимиттерi" пруденциалдық нормативтерiн сақтауы туралы есеп.

Сноска. Преамбула в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 30.09.2011 № 118 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Отчетность Организации включает в себя:
1) отчет о стоимости пенсионных активов по состоянию на конец каждого календарного дня отчетного периода - в разрезе каждого накопительного пенсионного фонда, чьи пенсионные активы находятся в инвестиционном управлении, а также в разрезе видов инвестиционных портфелей по форме в соответствии с приложением 1 к настоящим Правилам;
2) отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов по состоянию на конец последнего календарного дня отчетного периода - в разрезе каждого накопительного пенсионного фонда, чьи пенсионные активы находятся в инвестиционном управлении, а также в разрезе видов инвестиционных портфелей по форме в соответствии с приложением 2 к настоящим Правилам;
3) отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов, по состоянию на конец последнего календарного дня отчетного периода в соответствии с приложением 3 к настоящим Правилам;
4) отчет об операциях «Обратное РЕПО» и «РЕПО», совершенных за счет собственных активов, по состоянию на конец последнего календарного дня отчетного периода в соответствии с приложением 4 к настоящим Правилам;
5) отчет о вкладах в банках второго уровня, размещенных за счет собственных активов, по состоянию на конец последнего календарного дня отчетного периода в соответствии с приложением 5 к настоящим Правилам;
6) отчет о структуре инвестиций в капитал других юридических лиц по состоянию на конец последнего календарного дня отчетного периода в соответствии с приложением 6 к настоящим Правилам;
7) отчет об остатках собственных денежных средств и эквивалентов денежных средств по состоянию на конец каждого календарного дня отчетного периода в соответствии с приложением 7 к настоящим Правилам;
8) отчет об условных требованиях (обязательствах) за счет собственных активов по состоянию на конец последнего календарного дня отчетного периода в соответствии с приложением 8 к настоящим Правилам;
9) отчет об аффинированных драгоценных металлах, приобретенных за счет собственных активов, по состоянию на конец последнего календарного дня отчетного периода в соответствии с приложением 9 к настоящим Правилам;
10) отчет о соблюдении организациями, осуществляющими инвестиционное управление пенсионными активами, пруденциального норматива «Лимиты инвестирования» - в разрезе каждого накопительного пенсионного фонда, чьи пенсионные активы находятся в инвестиционном управлении, в соответствии с приложением 10 к настоящим Правилам.

Осы Ереженiң 1-тармағының 3), 4), 5), 6), 7), 8) және 9) тармақшаларына сәйкес есептердi зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды дербес жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қорлары ұсынбайды.
Осы Ереженің 1-тармағының 1)-2) тармақшаларына сәйкес есептер "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 1997 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 34-1-бабына сәйкес инвестициялық портфельдің әрбір түрі бойынша ұсынылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 68 (2012.07.01 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Ұйым есептік айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күні Астана қаласының 18.00 уақытынан кешіктірмей ай сайын есептілікті электронды тасымалдағышта береді.
Ұйым есептік аптадан кейінгі аптаның үшінші жұмыс күні Астана қаласының 12.00 уақытынан кешіктірмей, аптаның екінші жұмыс күніндегі жағдай бойынша, осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес апта сайын есептілікті электронды тасымалдағышта береді.
Ескерту: 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы  N 310, 2009.08.05. N 184 Қаулысымен.
2-1. Қағаз тасымалдағышта жасалатын есеп беруге бірінші басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер қол қояды, ол мөрмен расталады және Ұйымда сақталады. Ұйым уәкілетті органның талап етуі бойынша сұрату алған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей қағаз тасымалдағыштағы есеп беруді ұсынады.
Ескерту: 2-1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.03.30. N 063 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтанқараңыз), 2009.08.05. N 184, өзгерту енгізілді- 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулыларымен.
2-2. Электрондық тасымалдағыштағы есеп ұсынылатын деректердiң құпиялылығын және түзетiлмейтiндiгiн қамтамасыз ететiн криптографиялық қорғау құралдарымен ақпаратты кепiлдiк бере отырып жеткiзу көлiк жүйесiн пайдалануымен ұсынылады.
Әр апталық есептілік F5903205 Ақпаратты транспорттаудың қаржылық автоматтандырылған жүйесі бойынша беріледі.
Ескерту: 2-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005.08.27.  N 310 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтанқараңыз), 2009.08.05. N 184 Қаулыларымен.

Отчеты в соответствии с подпунктами 3)4)5)6)7)8) и  9) пункта 1 настоящих Правил не представляются накопительными пенсионными фондами, самостоятельно осуществляющими инвестиционное управление пенсионными активами.
Отчеты в соответствии с подпунктами 1)-2) пункта 1 настоящих Правил представляются по каждому виду инвестиционного портфеля в соответствии со статьей 34-1 Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 68 (вводится в действие 01.07.2012).
2. Организация представляет отчетность на электронном носителе ежемесячно, не позднее 18.00 времени города Астаны пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным.
Организация еженедельно представляет отчетность на электронном носителе в соответствии с приложением 2 к настоящим Правилам, по состоянию на второй рабочий день недели, не позднее 12.00 времени города Астаны третьего рабочего дня недели, следующей за отчетной.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 05.08.2009 N 184 (порядок введения в действие см. п. 2).
2-1. Отчетность на бумажном носителе подписывается первым руководителем (на период его отсутствия – лицом, его замещающим), главным бухгалтером, заверяется печатью и хранится у Организации. По требованию уполномоченного органа Организация не позднее двух рабочих дней со дня получения запроса представляет отчетность на бумажном носителе.
Сноска. Пункт 2-1 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30.03.2007 N 63 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации); с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 05.08.2009 N 184 (порядок введения в действие см. п. 2); от 03.09.2010 N 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
2-2. Отчетность на электронном носителе представляется с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных.
Еженедельная отчетность представляется по адресу F5903205 Финансовой автоматизированной системы транспорта информации.
Сноска. Глава дополнена пунктом 2-2 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 27.08.2005 N 310 (порядок введения в действие см. п. 2 пост. N 310); с изменением, внесенным постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 05.08.2009 N 184 (порядок введения в действие см. п. 2).

2-3. Электрондық тасымалдағышта ұсынылатын деректердiң қағаз жазбадағы деректермен сәйкестiгiн Ұйымның бiрiншi басшысы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам) және бас бухгалтер қамтамасыз етедi.
Ескерту: 2-3-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы  N 310   қаулысымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз ), өзгерту енгізілді- 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулыларымен.
2-4. Есептілікке өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажеттілігіне байланысты, ұйым есептілікті ұсынған күннен бастап үш жұмыс күн ішінде уәкілетті органға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажеттілігінің себептерін түсіндіре отырып жазбаша өтініш ұсынады.
Ұйым ұсынған есептілікте толық емес және (немесе) шынайы емес ақпаратты анықтаған кезде уәкілетті орган ол жайында брокер мен дилерге хабарлайды. Ұйым уәкілетті орган хабарлаған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей уәкілетті органның ескертулерін ескере отырып пысықталған есептілікті ұсынады.
Ескерту: 2-4-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
3. Ұйым кастодиан банкпен және жинақтаушы зейнетақы қорымен (егер жинақтаушы зейнетақы қоры зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды дербес - кастодиан банкпен жүзеге асырған жағдайда) салыстырып тексергеннен кейін апта сайын ағымдағы аптаның бейсенбі күні өткен аптаның сейсенбісінен бастап ағымдағы аптаның дүйсенбісін қоса алғандағы кезең үшін қағаз жазбамен есеп жасайды.
4. Есептегі деректер ұлттық валютамен - теңгемен көрсетіледі.
5-9. <*>
Ескерту: 5-9-тармақтар алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы  N 310   қаулысымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз ).
10. Алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
11. <*>
Ескерту: 11-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы  N 310   қаулысымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз ).

2-3. Идентичность данных, представляемых на электронном носителе, данным на бумажном носителе, обеспечивается первым руководителем Организации (на период его отсутствия – лицом, его замещающим) и главным бухгалтером.
Сноска. Глава дополнена пунктом 2-3 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27.08.2005 N 310 (порядок введения в действие см. п. 2 пост. N 310); с изменением, внесенным постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 03.09.2010 N 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
2-4. В случае необходимости внесения изменений и (или) дополнений в отчетность, Организация в течение трех рабочих дней со дня представления отчетности представляет в уполномоченный орган письменное ходатайство с объяснением причин необходимости внесения изменений и (или) дополнений.
При обнаружении неполной и (или) недостоверной информации в отчетности, представленной Организацией, уполномоченный орган уведомляет об этом Организацию. Организация не позднее двух рабочих дней со дня уведомления уполномоченным органом представляет доработанную с учетом замечаний уполномоченного органа отчетность.
Сноска. Правила дополнены пунктом 2-4 в соответствии с постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 N 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
3. Организация, после сверки с банком-кастодианом и накопительным пенсионным фондом (в случае если накопительный пенсионный фонд самостоятельно осуществляет инвестиционное управление пенсионными активам - с банком-кастодианом) еженедельно не позднее четверга текущей недели составляет отчетность на бумажном носителе за период со вторника истекшей недели по понедельник текущей недели включительно.
4. Данные в отчетности указываются в национальной валюте - тенге.
5 - 9. Исключены постановлением Правления АФН РК от 27.08.2005 N 310 (порядок введения в действие см. п.2 пост. N 310).
10. Исключен постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 N 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
11. Исключен постановлением Правления АФН РК от 27.08.2005 N  310 (порядок введения в действие см. п.2 пост. N 310).

19.2
төлемдер
19.3
инвестициялық портфельдің бір түрінен екіншісіне аударым сомасы
19.4
басқалар
20.
Жинақтаушы зейнетақы қорының күн аяқталғандағы зейнетақы міндеттемелерінің қалдығы
21.
Зейнетақы активтері бойынша күн аяқталғандағы міндеттемелер жиынтығы ((15)+(17)+(20)):
22.
Күн аяқталғандағы "таза" зейнетақы активтері құнының жиынтығы ((12)-(21))
23.
Күн аяқталғандағы "таза" зейнетақы активтері құнының өсуі (азаюы)
24.
Валюта айырбастаудың рыноктық бағамы
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
_______________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты)     (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты)  (қолы)
Орындаушы _____________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмiрi)
Есепке қол қойылған күнi 20___ жылғы "____" ___________________
Мөр орны
Ескерту:

19.2
выплаты
19.3
сумма перевода из одного вида
инвестиционного портфеля в другой
19.4
прочие
20.
Остаток пенсионных обязательств
накопительного пенсионного фонда на
конец дня
21.
Итого обязательства по пенсионным
активам на конец дня
((15)+(17)+(20)):
22.
Итого стоимость «чистых» пенсионных
активов на конец дня ((12)-(21))
23.
Прирост (снижение) стоимости «чистых»
пенсионных активов на конец дня
24.
Рыночный курс обмена валют
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________ ____________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)   (подпись)
Исполнитель ___________________________ _________ ___________________
(должность, фамилия и имя,  (подпись)   (номер телефона)
при наличии - отчество)
Дата подписания отчета «_____» __________ 20___ года.
Место для печати
Примечание:

1. Барлық сома үтiрден кейiн үш таңбамен мың теңгеде көрсетiледi.
2. "Күнi/айы/жылы." көрсеткіші бойынша ақпарат "күнi/айы/жылы" форматында көрсетiледi.
3. 8-жолды толтырған кезде нақты жұмсалған шығындар бойынша бағаланатын қаржы құралдары бойынша мәліметтер көрсетiледi. Мәмiлелер (қаржы құралдарын сатып алумен тiкелей байланысты) жасалған кезде жатқызылған шығындар, оның iшiнде агенттерге, консультанттарға, брокер-дилерлерге төленген сыйақы және комиссиялық сыйақы, қор биржаларының алымдары, сондай-ақ аударымдар бойынша банктiк шығыстар осы қаржы құралдарының құнына кiргiзiледi. Қаржы құралдарының сол күнгi құнына сонымен қатар сатып алу сәтiне дейiнгi кезеңге есептелген сыйақы кiредi (мұндай болған кезде).
4. 9-жолды толтырған кезде нақты сату немесе өтеу құны бойынша сатылған немесе өтелген қаржы құралдары туралы мәлiметтер көрсетiледi.
5. 10-жолды толтырған кезде Ереженiң 2-қосымшасының деректерiне сәйкес мәлiметтер көрсетiледi.
6. 11.4-жолды толтырған кезде "басқа да кiрiстер (шығыстар)" деген 11.4-жолды толтырған кезде зейнетақы активтерiнiң құны туралы есепке алынған кiрiстердiң тiзбесi және зейнетақы активтерiнiң құнына енгiзiлген келтiрiлген шығыстар туралы мәлiметтер қоса берiледi.
7. 14, 15 және 17-жолды толтырған кезде комиссиялық сыйақы бойынша берешек қалдығы есептi кезең аяғындағы деректердi ескере отырып, өсу жиынтығымен есепке алынады.
8. 16-жолды толтырған кезде жинақтаушы зейнетақы қорының комиссиялық сыйақы сомасы көрсетiледi.
9. 18.2-жолды толтырған кезде жинақталған зейнетақы қаражаттарын басқа жинақтаушы зейнетақы қорларына, сақтандыру ұйымдарына аударым сомалары, алушыларға және басқа тұлғаларға төленген сомалар, зейнетақы төлемдерiнен табыс салығы сомасы көрсетiледi.
10. 18.4-жолды толтырған кезде "басқалар" деген зейнетақы активтерiнiң құны туралы есепке зейнетақы активтерiнiң құнына енгiзiлген мiндеттемелер тiзбесi қоса берiледi.
11. 24-жолды толтырған кезде есептi күнгi, зейнетақы активтерiнiң құны туралы анықтамада пайдаланылған валюта айырбастаудың рыноктық бағамы әр валюта бойынша бөлек көрсетiледi (валюта кодтары 07 ИСО 4217-2001 "Валюталарды және қорларды белгiлеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының мемлекеттiк жiктемесiне сәйкес көрсетiледi).
12. 11.3.2-1-жолды толтырған кезде резерв айына бiр рет оны қалыптастыру күнiндегi күннiң соңында көрсетiледi.
Зейнетақы активтерін
инвестициялық басқару
жөніндегі қызметті жүзеге
асыратын заңды тұлғалардың
есеп беру ережесінің
2-қосымшасы
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 68 (2012.07.01 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Нысан
__________________________________________
(жинақтаушы зейнетақы қорының атауы) және (зейнетақы активтерін
инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымның атауы) немесе
(зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды дербес жүзеге
асыратын жинақтаушы зейнетақы қорының атауы)
_____________________ инвестициялық портфелдің түрі
20 ___жылғы "___" ___________ жағдай бойынша
зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы
туралы есеп

1. Все суммы указываются в тысячах тенге с тремя знаками после запятой.
2. Информация по показателям «дата, месяц, год» указывается в формате «дата/месяц/год.».
3. При заполнении строки 8, указываются сведения по финансовым инструментам, которые оцениваются по фактическим затратам. Затраты, понесенные при совершении сделки (непосредственно связанные с приобретением финансовых инструментов), в том числе вознаграждения и комиссионные вознаграждения, уплаченные агентам, консультантам, брокерам-дилерам, сборы фондовых бирж, а также банковские расходы по переводу включаются в стоимость данных финансовых инструментов. В стоимость финансовых инструментов на данную дату также включается вознаграждение, начисленное за период до момента приобретения (при наличии такового).
4. При заполнении строки 9, указываются сведения о реализованных или погашенных финансовых инструментах по фактической стоимости реализации или погашения.
5. Сведения по строке 10, указываются в соответствии с данными приложения 2 к Правилам.
6. При заполнении строки 11.4 «прочие доходы (расходы)» к Отчету о стоимости пенсионных активов прилагается перечень источников полученных доходов и сведения о понесенных убытках, включенных в стоимость пенсионных активов.
7. При заполнении строк 14, 15 и 17, остаток задолженности по комиссионному вознаграждению учитывается с нарастающим итогом с учетом данных на конец отчетного периода.
8. В строке 16, указывается сумма комиссионного вознаграждения накопительного пенсионного фонда.
9. При заполнении строки 18.2, указываются суммы переводов пенсионных накоплений в другие накопительные пенсионные фонды, в страховые организации, суммы выплаченные получателям и другим лицам, суммы подоходного налога с пенсионных выплат.
10. При заполнении строки 18.4, «прочие» к Отчету о стоимости пенсионных активов прилагается перечень обязательств, включенных в стоимость пенсионных активов.
11. При заполнении строки 24, указываются рыночные курсы обмена валют на отчетные даты, использованные в Отчете о стоимости пенсионных активов, по каждой валюте в отдельности (коды валют указываются в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан 07 ИСО 4217-2001 «Коды для обозначения валют и фондов»).
12. При заполнении строки 11.3.2-1, резерв отражается один раз в месяц на конец дня даты его формирования.
Приложение 2
к Правилам представления
отчетности юридическими лицами,
осуществляющими деятельность
по инвестиционному управлению
пенсионными активами
Форма
Сноска. Приложение 2 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 68 (вводится в действие 01.07.2012).
Отчет о структуре инвестиционного
портфеля пенсионных активов
по состоянию на «___» ___________ 20___года
__________________________________________________
(наименование накопительного пенсионного фонда) и (наименование
организации, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными
активами) или (наименование накопительного
пенсионного фонда, самостоятельно осуществляющего инвестиционное
управление пенсионными активами)
вид инвестиционного портфеля _____________________

1. Зейнетақы активтері есебінен сатып алуға рұқсат етілген          бағалы қағаздар
р/с
Эмитенттің атауы
Бағалы қағаздың атауы
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі
Саны (бағалы қағаздардың данасы)
Есепке алу күні
Өтеу күні
Номиналды құнның валютасы
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиынтығы
Эмитент бойынша жиынтығы
Акциялардың барлығы:
Инвестициялық қор пайларының барлығы
Ұзақ мерзімді бағалы қағаздардың барлығы:
Қысқа мерзімді бағалы қағаздардың барлығы:
1-бөлім бойынша барлығы:
кестенің жалғасы
Бір бағалы қағаздың номиналды құны
Төлем валютасы
Бір бағалы қағазды сатып алу бағасы
Бағалы қағаздың сатып алу құны
Қалыптасқан резервтер (провизиялар)
Есептелген сыйақының жиынтығы
Құнсыздануы ескерілген ағымдағы жиынтық құны (теңгемен)
номиналды құнның валютасында
теңгемен
теңгемен
теңгемен
номиналды құнның валютасында
теңгемен
күні, айы, жылы
күні, айы, жылы
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
кестенің жалғасы
Листинг (рейтинг)
Зейнетақы активтерінің ағымдағы құнынан пайызбен жиынтығы
Бағалы қағаздардың санаты
Құнсызданудан болатын ықтимал залалдың орнын толтыруға резервтер (провизиялар) қалыптасқан кездегі бағалы қағаздардың біліктілік санаты
Экономикалық қызмет түрлері бойынша (Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздарын қоспағанда, ҚР резиденттерінің қаржы құралдары бойынша) жіктеу
Портфелдегі ағымдағы купондық мөлшерлемесі
19
20
21
22
23
24
кестенің жалғасы
Тиісті тәуекел түрінің мөлшерленген коэффициент дәрежесі
Кезеңдегі пайда (шығын)
Есепке алу күнінен болған пайда (шығын)
Кредит тәуекелі
Ерекше пайыздық тәуекелі
Жалпы пайыздық тәуекелі
Валюта тәуекелі
Қор тәуекелі
25
26
27
28
29
30
31
Бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_______________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)     (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)    (қолы)
Орындаушы: ________________________ ________ __________________
(лауазымы, тегі, аты,      (қолы)    (телефон нөмірі)
бар болса - әкесінің аты)
Есепке қол қою күні 20_____ жылғы "_____"__________
Мөрдің орны
2. "Кері репо" операциялары бойынша сатып алынған бағалы           қағаздар
р/с
Эмитенттің атауы
Бағалы қағаздың атауы
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі
Саны (бағалы қағаздардың данасы)
Операцияның ашылу күні
Операцияның жабылу күні
Номиналды құнның валютасы
Мәміле валютасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2-бөлім бойынша барлығы:
кестенің жалғасы:
Бір бағалы қағаздың операция ашылу бағасы
Бір бағалы қағаздың операция жабылу бағасы
Өсімі (+), төмендеуі (–)
Операция бойынша табыстылық мөлшерлемесі
номиналды құнның валютасында
теңгемен
номиналды құнның валютасында
тенгемен

1. Ценные бумаги, разрешенные к приобретению за счет пенсионных активов
№ п/п
Наимено-
вание
эмитента
Вид
ценной
бумаги
Нацио-
нальный
идентифи-
кационный
номер
Коли-
чество
(штук
ценных
бумаг)
Дата
поста-
новки на
учет
Дата
пога-
шения
Валюта
номи-
нальной
стоимости
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
Итого по
эмитенту
Всего
акций:
Всего паев
инвести-
ционных
фондов
Всего
долго-
срочных
ценных
бумаг:
Всего
кратко-
срочных
ценных
бумаг:
Всего по
Части 1:
продолжение таблицы
Номи-
нальная
стоимость
одной
ценной
бумаги
Валюта
плате-
жа
Цена покупки за
одну ценную
бумагу
Покупная
стои-
мость
ценной
бумаги
Сфор-
мирован-
ные
резервы
(прови-
зии)
Суммарное
начисленное
вознаграждение
Суммарная
текущая
стоимость с
учетом
обесценения
(в тенге)
в валюте
номи-
нальной
стоимости
в тенге
в тенге
в тенге
в валюте
номи-
нальной
стоимости
в тенге
дата,
месяц,
год
дата,
месяц,
год
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
продолжение таблицы
Листинг
(рейтинг)
Итого в
процентах
от текущей
стоимости
пенсионных
активов
Кате-
гория
ценных
бумаг
Классификационная
категория ценных
бумаг при
формировании
резервов
(провизии) на
покрытие возможных
потерь от
обесценения
Классификация
по видам
экономической
деятельности
(по финансовым
инструментам
резидентов РК,
за исключением
государственных
ценных бумаг
Республики
Казахстан)
Текущая
купонная
ставка в
портфеле
19
20
21
22
23
24
продолжение таблицы
Степень коэффициента взвешивания соответствующего вида
риска
Прибыль
(убыток)
за период
Прибыль
(убыток) с
даты
постановки
на учет
Кредитный
риск
Специфичный
процентный
риск
Общий
процентный
риск
Валютный
риск
Фондовый
риск
25
26
27
28
29
30
31
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
__________________________________________________ __________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)            (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________ ___________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя,  (подпись) (номер телефона)
при наличии - отчество)
Дата подписания отчета «_____» __________ 20___ года.
Место для печати
2. Ценные бумаги, приобретенные по операциям «обратного репо»
п/
п
Наименование
эмитента
Вид ценной
бумаги
Нацио-
нальный
идентифи-
кационный
номер
Коли-
чество
(штук
ценных
бумаг)
Дата
откры-
тия
опера-
ции
Дата
закры-
тия
опера-
ции
Валюта
номи-
нальной
стои-
мости
Валюта
сделки
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Всего по
Части 2:
продолжение таблицы:
Цена открытия
операции за одну
ценную бумагу
Цена закрытия за
одну ценную бумагу
Прирост (+), снижение (–)
Ставка
доходности
по операции
в валюте
номинальной
стоимости
в тенге
в валюте
номи-
нальной
стоимости
в тенге
в валюте
номи-
нальной
стоимости

5. Тазартылған қымбат металдар
Тазартылған қымбат металдың түрі
Троя унцияларының саны
Төлем валютасы
Бір троя унциясын сатып алу бағасы
Жиынтық сатып алу құны
Ағымдағы жиынтық құны
Зейнетақы активтерінің ағымдағы құнынан пайызбен жиынтығы
валютамен
теңгемен
валютамен
теңгемен
валютамен
теңгемен
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
5-бөлім бойынша барлығы:
Бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)
_______________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)     (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)    (қолы)
Орындаушы: ________________________ ________ __________________
(лауазымы, тегі, аты,      (қолы)    (телефон нөмірі)
бар болса - әкесінің аты)
Есепке қол қою күні 20_____ жылғы "_____"__________
Мөрдің орны
Ескерту:
1-тармақ бойынша.
1. 8 және 10-бағаналар бойынша валюта кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" 07 ИСО 4217-2001 Қазақстан Республикасының мемлекеттік жіктеушісіне сәйкес көрсетіледі.
2. 11 және 12-бағаналарда мәмiленiң жасалғандығы расталатын бастапқы құжатта (биржалық куәлiк, брокер-дилердiң есебi, Дүниежүзілік банкаралық қаржы телекоммуникациялар қоғамдастығы бойынша (бұдан әрі - S.W.I.F.Т. жүйесі) алынған растама) үтiрден кейiн төрт белгiге дейінгі дәлдікпен көрсетілген баға көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағазды шетел валютасымен төлеген жағдайда 11-бағана толтырылады, 12-бағанада осы сома мәміле жасау күні валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетiледi. Сатып алынған бағалы қағазды ұлттық валютамен төлеген жағдайда 12-бағана толтырылады, 11-бағана толтырылмайды.
3. 13-бағанада тікелей сатып алумен байланысты шығыстарды қоса алғанда, агенттерге, консультанттарға, брокер-дилерлерге, төленген сыйақыларды және комиссиялық төлемдерді, қор биржаларының алымдарын, сондай-ақ қаражатты аудару бойынша банк қызметтерін және сатып алушы сатушыға төлеген мөлшеріне азайтылған пайызды (осындай болған жағдайда) қоса алғанда қаржы құралдарының сатып алу құны көрсетіледі. Осы сома үтірден кейін төрт белгіге дейін көрсетіледі.
4. 14, 15, 16, 17 және 18-бағаналардағы сома үтірден кейін екі белгіге дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
5. 17-бағанада алдындағы есепті кезеңнің соңғы күнінің аяғындағы сома көрсетіледі.
6. 18-бағанада есепті кезеңнің соңғы күніндегі сомалар көрсетіледі.
7. 13, 14, 16-18-бағаналардағы "Ұзақ мерзімді бағалы қағаздардың барлығы" атты жол бойынша кезеңі есепті күннен бастап өтеу күніне дейін бір жылдан астам құрайтын бағалы қағаздар бойынша сома көрсетіледі.

5. Аффинированные драгоценные металлы
Наименование
аффиниро-
ванного
драгоценного
металла
Коли-
чество
тройских
унций
Валюта
платежа
Цена покупки
за одну
тройскую
унцию
Суммарная
покупная
стоимость
Суммарная
текущая
стоимость
Итого в
процентах
от
текущей
стоимости
пенси-
онных
активов
в валюте
в тенге
в валюте
в тенге
в валюте
в тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Всего по части 5:
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_______________________________________________ _____________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)         (подпись)
Главный бухгалтер _____________________________ _____________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)         (подпись)
Исполнитель: ___________________________  _________ _________________
(должность, фамилия и имя,  (подпись) (номер телефона)
при наличии - отчество)
Дата подписания отчета «_____» __________ 20___ года.
Место для печати
Примечание:
По пункту 1.
1. По столбцам 8 и 10, коды валют указываются в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан 07 ИСО 4217-2001 «Коды для обозначения валют и фондов».
2. В столбцах 11 и 12, указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера-дилера, полученное подтверждение, по системе Сообщества всемирных межбанковских финансовых телекоммуникаций (далее - система S.W.I.F.T.). В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте заполняется столбец 11, в столбце 12 данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившегося на дату совершения сделки. В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в национальной валюте заполняется столбец 12, столбец 11 не заполняется.
3. В столбце 13, указывается покупная стоимость финансовых инструментов, включая расходы, непосредственно связанные с приобретением, включая вознаграждения и комиссионные уплаченные агентам, консультантам, брокерам-дилерам, сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу средств и уменьшенная на величину оплаченной покупателем продавцу процента (при наличии таковой). Данная сумма указывается до четырех знаков после запятой.
4. В столбцах 14, 15, 16, 17 и 18, указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой.
5. В столбце 17, указывается суммы на конец последнего дня предыдущего отчетного периода.
6. В столбце 18, указывается суммы на конец последнего дня отчетного периода.
7. По строке «Всего долгосрочных ценных бумаг» в столбцах 13, 14, 16-18, указывается сумма по ценным бумагам, период с отчетной даты до момента погашения которых составляет более одного года.

8. 13, 14, 16-18-бағаналардағы "Қысқа мерзімді бағалы қағаздардың барлығы" атты жол бойынша кезеңі есепті күннен бастап өтеу күніне дейін бір жылға тең немесе бір жылдан кем бағалы қағаздар бойынша сома көрсетіледі.
14. 21-бағанада бағалы қағаздың санаты (Сатуға арналған бар бағалы қағаздар, өзгерістері пайданың немесе шығынның құрамында көрсетілетін әділ құн бойынша бағаланатын бағалы қағаздар, өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар) көрсетіледі.
15. 24-бағанада есеп беру күніндегі борыштық қаржы құралдары бойынша купондық мөлшерлеме көрсетіледі.
16. 25-29-бағаналарда Агенттік Басқармасының 2009 жылғы 5 тамыздағы № 180 қаулысымен бекітілген Жинақтаушы зейнетақы қорларына арналған пруденциалдық нормативтердiң нормативтiк мәндері, оларды есептеу әдiстемесi туралы нұсқаулықта (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5789 тіркелген), Агенттік Басқармасының 2009 жылғы 5 тамыздағы № 181 қаулысымен бекітілген Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтердің нормативтік мәндері, оларды есептеу әдістемесі туралы нұсқаулықта (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5793 тіркелген), Агенттік Басқармасының 2009 жылғы 29 қыркүйектегі № 215 қаулысымен бекітілген Бағалы қағаздар нарығында кәсіби қызмет түрлерін қоса атқаратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу ережесінде (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5810 тіркелген) көзделген тәуекелдің түрі көрсетіледі.
17. 30-бағанада өткен есепті кезеңдегі қаржы құралынан пайда (шығын) сомасы көрсетіледі.
18. 31-бағанада есепке алу күнінен бастап есепті кезеңнің соңғы күніне дейін қоса алғанда, қаржы құралынан пайда (шығын) сомасы көрсетіледі.
2-тармақ бойынша.
1. 8 және 9-бағаналарда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" 07 ИСО 4217-2001 Қазақстан Республикасының мемлекеттік жіктеушісіне сәйкес көрсетіледі.
2. 14, 15, 17, 18-бағаналардағы сома үтірден кейін екі белгіге дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
3. 10 және 11-бағаналарда "кері "Репо" операциясы жүзеге асырылғандығы расталатын бастапқы құжатта үтiрден кейiн төрт белгiге дейінгі дәлдікпен көрсетілген сома көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағазды шетел валютасымен төлеген жағдайда 2-бөліктің 10 және 12-бағаналары толтырылады, 2-бөліктің 11 және 13-бағаналарда осы сома мәміле жасау күні валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетiледi. Сатып алынған бағалы қағазды ұлттық валютамен төлеген жағдайда 11 және 13-бағаналар толтырылады, 10 және 12-бағаналар толтырылмайды.

8. По строке «Всего краткосрочных ценных бумаг» в столбцах 13, 14, 16-18, указывается сумма по ценным бумагам, период с отчетной даты до момента погашения которых равен одному году или менее одного года.
14. В столбце 21, указывается категория ценной бумаги (Ценные бумаги, имеющиеся в наличии для продажи, ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости, изменения которых отражаются в составе прибыли или убытка, ценные бумаги, удерживаемые до погашения).
15. В столбце 24, указывается купонная ставка по долговым финансовым инструментам на дату представления отчета.
16. В столбцах 25-29, указывается вид риска, предусмотренный Инструкцией о нормативных значениях пруденциальных нормативов, методике их расчетов для накопительных пенсионных фондов, утвержденной постановлением Правления Агентства от 5 августа 2009 года № 180 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5789), Инструкцией о нормативных значениях пруденциальных нормативов, методике их расчетов для организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами, утвержденной постановлением Правления Агентства от 5 августа 2009 года № 181 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5793), Правилами расчета пруденциальных нормативов для организаций, совмещающих виды профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг, утвержденными постановлением Правления Агентства от 26 сентября 2009 года № 215 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5810).
17. В столбце 30, указывается сумма прибыли (убытка) от финансового инструмента за истекший отчетный период.
18. В столбце 31, указывается сумма прибыли (убытка) от финансового инструмента с даты постановки на учет по последний день отчетного периода включительно.
По пункту 2.
1. По столбцам 8 и 9, коды валют указываются в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан 07 ИСО 4217-2001 «Коды для обозначения валют и фондов».
2. В столбцах 14, 15, 17, 18, указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой.
3. В столбцах 10 и 11, указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление операции «обратного «Репо». В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте заполняются столбцы 10 и 12 части 2, в столбцах 11 и 13 части 2, данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившегося на дату совершения сделки. В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в национальной валюте заполняются столбцы 11 и 13, столбцы 10 и 12 не заполняются.

4. 5, 14, 15, 17, 18-бағаналарда бағалы қағаздың әр түрі мен эмитенті бойынша жиынтық сомасы көрсетіледі.
3-тармақ бойынша.
1. 4 және 5-бағаналар бойынша валюта кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" 07 ИСО 4217-2001 Қазақстан Республикасының мемлекеттік жіктеушісіне сәйкес көрсетіледі.
2. 8 және 9-бағаналардағы сома үтірден кейін екі белгіге дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
11. 6 және 7-бағаналарда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіндегі (екінші деңгейдегі банктегі) салымына зейнетақы активтерін орналастыру сомасы үтірден кейін екі белгіге дейінгі дәлдікпен көрсетіледі. Зейнетақы активтері салымға шетел валютасында орналастырылған жағдайда 6 және 7-бағаналар толтырылады, 7-бағанада осы сома мәміле жасау күні валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетiледi, 8-бағанада есептелген сыйақы сомасы есепті күні валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетiледi. Зейнетақы активтерін салымға ұлттық валютамен орналастырған жағдайда 7 және 9-бағаналар толтырылады, 6 және 8-бағаналар толтырылмайды.
12. 14-бағанада жинақталған сыйақыны төлеу күні (мерзімділігі) банк салымы шартының талаптарына сәйкес көрсетіледі.
13. 5-9-бағаналарда салымдардың сомалары әр банк және салымның әр валютасы бойынша жеке көрсетіледі.
Зейнетақы активтерін
инвестициялық басқару
жөніндегі қызметті жүзеге
асыратын заңды тұлғалардың
есеп беру ережесінің
3-қосымшасы
Ескерту: 3-қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз),  2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi), ҚР Ұлттық Банк Басқармасының 2011.09.30 № 118 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
Өз активтері есебінен сатып алынған
бағалы қағаздар туралы есеп
[жинақтаушы зейнетақы қорының қысқартылған атауы, ілік септігінде]
[зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге
асыратын ұйымның қысқартылған атауы, ілік септігінде]
немесе [зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды
дербес жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қорының
қысқартылған атауы, ілік септігінде]
200_ жылғы ___ _______ жағдай бойынша
мың теңгемен
N
р/с
Эмитенттің атауы
Бағалы қағаздың түрі
Ұлттық
біре-
гейлен-
діру
нөмірі
Бағалы
қағаз-
дардың
саны
(дана-
мен)
Номи-
нал-
дық
құны
Номи-
налдық
құны
валю-
тасы
1
2
3
4
5
6
7
1
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1.
...
2
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1.
Екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздары

4. В столбцах 5, 14, 15, 17, 18, указывается итоговая сумма по каждому виду и эмитенту ценной бумаги.
По пункту 3.
1. По столбцам 4 и 5, коды валют указываются в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан 07 ИСО 4217-2001 «Коды для обозначения валют и фондов».
2. В столбцах 8 и 9, указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой.
11. В столбцах 6 и 7, указывается сумма размещения пенсионных активов во вклад в Национальном Банке Республики Казахстан (банке второго уровня) с точностью до двух знаков после запятой. В случае размещения пенсионных активов во вклад в иностранной валюте заполняются столбцы 6 и 7, в столбце 7 данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившегося на дату совершения сделки, в столбце 8 сумма начисленного вознаграждения отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на отчетную дату. В случае размещения пенсионных активов во вклад в национальной валюте заполняются столбцы 7 и 9, столбцы 6 и 8 не заполняются.
12. Столбец 14, дата (периодичность) выплаты накопленного вознаграждения указывается в соответствии с условиями договора банковского вклада.
13. В столбцах 5-9, указываются суммы вкладов отдельно по каждому банку и по каждой валюте вклада.
Приложение 3
к Правилам представления
отчетности юридическими лицами,
осуществляющими деятельность
по инвестиционному управлению
пенсионными активами
Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов
[сокращенное наименование организации, осуществляющей инвестиционное
управление пенсионными активами в родительном падеже] или
[сокращенное наименование накопительного пенсионного фонда,
самостоятельно осуществляющего инвестиционное управление
пенсионными активами в родительном падеже]
по состоянию на "___" _______ 20__ года
Сноска. Приложение 3 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 27.08.2005 N 310 (порядок введения в действие см. п. 2 пост. N 310); от 03.09.2010 N 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК); постановлением Правления Национального Банка РК от 30.09.2011 № 118 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование эмитента
Вид ценной бумаги
Национальный идентифи-
кационный номер
Количество ценных бумаг
(в штуках)
Номинальная стоимость
Валюта номинальной стоимости
1
2
3
4
5
6
7
1
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1.
2
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1.
Ценные бумаги банков второго уровня

2.1.1.
...
2.2.
Екінші деңгейдегі банктерді қоспағанда, заңды тұлғалардың бағалы қағаздары
2.2.1.
...
3.
Шетел мемлекеттерінің бағалы қағаздары
3.1.
...
4.
Қазақстан Республикасының резидент емес-эмитенттерінің мемлекеттік бағалы қағаздары
4.1.
...
5.
Халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары
5.1.
...
6
Инвестициялық қорлардың пайлары
6.1.
...
7
Барлығы
кестенің жалғасы
Жиынтық ағымдағы құны
Күні
Лис-
тинг/
рей-
тинг
Ес-
кер-
ту *
Сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде), оның ішінде:
Есептелген сыйақы
Өзгерістері пайданың немесе шығынның құрамында көрсетілетін әділ құн бойынша бағаланатын бағалы қағаздар, оның ішінде:
Есептелген сыйақы
Өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде), оның ішінде:
Есептелген сыйақы
Сатып алу
Өтеу
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
* егер, бағалы қағаздарға меншiк құқығын шектеу болса, онда "иә" деген сөз қойылуы керек
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
_______________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы _____________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны
Зейнетақы активтерін
инвестициялық басқару
жөніндегі қызметті жүзеге
асыратын заңды тұлғалардың
есеп беру ережесінің
4-қосымшасы
Өз активтері есебінен жасалған "кері РЕПО" және
"РЕПО" операциясы" операциялары туралы есеп
[жинақтаушы зейнетақы қорының қысқартылған атауы, ілік септігінде]
[зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге
асыратын ұйымның қысқартылған атауы, ілік септігінде]
немесе [зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды
дербес жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қорының
қысқартылған атауы, ілік септігінде]

2.1.1.
2.2.
Ценные бумаги юридических лиц, за исключением банков второго уровня
2.2.1.
3.
Ценные бумаги иностранных государств
3.1.
4.
Негосударственные ценные бумаги эмитентов - нерезидентов Республики Казахстан
4.1.
5.
Ценные бумаги международных финансовых организаций
5.1.
6
Паи инвестиционных фондов
6.1
7
Всего
продолжение таблицы
Суммарная текущая стоимость
Ценные
бумаги,
имеющиеся в
наличии для
продажи (за
вычетом
резервов на
обесцене-
ние), в том
числе:
начис-
ленное возна-
граж-
дение
Ценные
бумаги,
оцениваемые по
справедливой
стоимости,
изменения
которых
отражаются
в составе
прибыли или
убытка,
в том числе:
начис-
ленное возна-
граж-
дение
Ценные бумаги,
удерживаемые
до погашения
(за вычетом
резервов на
обесценение),
в том числе:
начис-
ленное
возна-
граж-
дение
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы
Дата
Листинг/рейтинг
Примечание*
Приобретения
Погашения
14
15
16
17
* если имеются ограничения права собственности на ценные бумаги, то
следует проставлять слово "да"
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 4
к Правилам представления
отчетности юридическими лицами,
осуществляющими деятельность
по инвестиционному управлению
пенсионными активами

Ескерту. 4-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
200_ жылғы ___ _______ жағдай бойынша (мың теңгемен)
N
р/с
Операцияның
мазмұны
Эмитен-
ттің
атауы
және
бағалы
қағаз-
дардың
түрі
Ұлттық
біре-
гейлен-
діру
нөмірі
Номи-
налды
құны-
ның
валю-
тасы
Күні
Опера-
цияның
ашылуы
Опера-
цияның
жабылуы
1
2
3
4
5
6
7
1
"кері РЕПО" операциялары
1.1.
Тікелей тәсіл
...
1.2.
Автоматты тәсіл
...
2
"РЕПО" операциялары
2.1
Тікелей тәсіл
...
2.2.
Автоматты тәсіл
...
кестенің жалғасы
Операцияның
күнмен
мерзімі
Сыйақы
ставкасы
Бағалы
қағаздар
саны
Операция
сомасы
теңгемен
Листинг/
рейтинг
8
9
10
11
12
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
_______________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы _____________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны
Зейнетақы активтерін
инвестициялық басқару
жөніндегі қызметті жүзеге
асыратын заңды тұлғалардың
есеп беру ережесінің
5-қосымшасы
Ескерту: 5-қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310   қаулысымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз ), 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулыларымен.
Өз активтері есебінен орналастырылған екінші
деңгейдегі банктердегі салымдар туралы есеп
[жинақтаушы зейнетақы қорының қысқартылған атауы, ілік септігінде]
[зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге
асыратын ұйымның қысқартылған атауы, ілік септігінде]
немесе [зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды
дербес жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қорының
қысқартылған атауы, ілік септігінде]
200_ жылғы ___ _______ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
N
р/с
Банктер/банк
бөлігінде бап
атауы
Банк
коды
Салым
валю-
тасы
Рей-
тинг/
Лис-
тинг
Салым
мерзімі
күнмен
Салым
бойынша
сыйақы
ставкасы
(жылдық
процен-
тпен)
1
2
3
4
5
6
7
1
Талап ету бойынша салымдар
1.1.
...
2
Мерзімді салымдар
2.1.
...
3
Шартты салымдар
3.1.
...
4
Барлығы
кестенің жалғасы
Салым бойынша
негізгі борыш
сомасы
Салым бойынша
сыйақы
Салымның
ағымдағы
құны
жиынтығы
Ықтимал
шығын
резерв-
тері
Ескерту*
теңгемен
шетел
валюта-
сында
теңгемен
Шетел
валюта-
сында
9
10
11
12
13
14
15
* егер, бағалы қағаздарға меншiк құқығын шектеу болса, онда
"иә" деген сөз қойылуы керек
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
_______________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы _____________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны
Зейнетақы активтерін
инвестициялық басқару
жөніндегі қызметті жүзеге
асыратын заңды тұлғалардың
есеп беру ережесінің
6-қосымшасы
Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардың
құрылымы туралы есеп
[жинақтаушы зейнетақы қорының қысқартылған атауы, ілік септігінде]
[зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге
асыратын ұйымның қысқартылған атауы, ілік септігінде]
немесе [зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды
дербес жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қорының
қысқартылған атауы, ілік септігінде]

Сноска. Приложение 4 с изменением, внесенным постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 03.09.2010 N 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
Отчет об операциях "Обратное РЕПО" и "РЕПО", совершенных
за счет собственных активов
[сокращенное наименование организации, осуществляющей
инвестиционное управление пенсионными активами в родительном
падеже] или [сокращенное наименование накопительного
пенсионного фонда, самостоятельно осуществляющего
инвестиционное управление пенсионными активами в
родительном падеже]
по состоянию на "___"  _______  20__ года
(в тысячах тенге)
№ п/п
Содержание операции
Наименование эмитента и вид ценной бумаги
Национальный идентификационный номер
Валюта номинальной стоимости
Дата
открытия операции
закрытия операции
1
2
3
4
5
6
7
1
Операции "обратное РЕПО"
1.1.
Прямой способ
1.2.
Автоматический способ
2
Операции "РЕПО"
2.1.
Прямой способ
2.2.
Автоматический способ
Продолжение таблицы
Срок операции  в днях
Ставка вознаграждения
Количество ценных бумаг
Сумма операции  в тенге
Листинг/
рейтинг
8
9
10
11
12
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 5
к Правилам представления
отчетности юридическими лицами,
осуществляющими деятельность
по инвестиционному управлению
пенсионными активами
Сноска. Приложение 5 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 27.08.2005 N 310 (порядок введения в действие см. п. 2 пост. N 310); от 03.09.2010 N 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
Отчет о вкладах в банках второго уровня, размещенных
за счет собственных активов
[сокращенное наименование организации, осуществляющей
инвестиционное управление пенсионными активами в
родительном падеже] или [сокращенное наименование
накопительного пенсионного фонда, самостоятельно
осуществляющего инвестиционное управление пенсионными
активами в родительном падеже]
по состоянию на "___"  _______  20__ года
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование
статей в
разрезе
банков/банка
Код
банка
Валюта вклада
Рейтинг/
Листинг
Срок вклада в днях
Ставка вознаграждения по вкладу (в процентах годовых)
1
2
3
4
5
6
8
1
Вклады до востребования
1.1.
2
Срочные вклады
2.1.
3
Условные вклады
3.1.
4
Всего
Продолжение таблицы
Сумма основного долга по вкладу
Вознаграждение по вкладу
Итого текущая стоимость вклада
Резервы на возможные потери
Примеча-ние*
в тенге
в иностранной валюте
в тенге
в иностранной валюте
9
10
11
12
13
14
15
* если имеются ограничения права собственности на вклад, то следует
проставлять слово "да"
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 6
к Правилам представления
отчетности юридическими лицами,
осуществляющими деятельность
по инвестиционному управлению
пенсионными активами
Отчет о структуре инвестиций в
капитал других юридических лиц
[сокращенное наименование организации, осуществляющей
инвестиционное управление пенсионными активами в
родительном падеже] или [сокращенное наименование
накопительного пенсионного фонда, самостоятельно
осуществляющего инвестиционное управление пенсионными
активами в родительном падеже]
по состоянию на "___"______ 200___ года

1. Ағымдағы құны және пайызбен мәні үтірден кейін екі таңбамен көрсетіледі.
2. Есеп Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі салымдары және "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" Акционерлік қоғамы шығарған борыштық бағалы қағаздар бойынша толтырылады.

1. Текущая стоимость и значения в процентах указываются с двумя знаками после запятой.
2. Отчет не заполняется по государственным ценным бумагам Республики Казахстан, вкладам в Национальном Банке Республики Казахстан и долговым ценным бумагам, выпущенным Акционерным обществом «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына».