Мемлекеттік мекемелердің шоттарын ашудың, жүргізудің және жабудың ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 14 желтоқсандағы N 447 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 7 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 3333. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2007 жылғы 2 сәуірдегі N 100 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2007 жылғы 2 сәуірдегі  N 100  (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
________________________________
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің  61,   90-баптарына  сәйкес  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік мекемелердің шоттарын ашудың, жүргізудің және жабудың ережесі бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті (В.А.Сәтқалиева) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның бұқаралық ақпарат құралдарында кейінгі жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2004 жылғы 14 желтоқсандағы
N 447 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің
кейбір күшін жойған бұйрықтарының
ТІЗБЕСІ
1. "Мемлекеттік мекемелердің шоттарын ашудың және жабудың тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1999 жылғы 25 мамырдағы N 241  бұйрығы  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 1999 жылғы 23 маусымда N 817 болып тіркелді, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, 1999 ж., N 10).
2. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң 1999 жылғы 25 мамырдағы N 241 бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 20 қаңтардағы N 24  бұйрығы  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2000 жылғы 21 ақпанда N 1063 болып тіркелді).
3. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң 1999 жылғы 25 мамырдағы N 241 бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2001 жылғы 7 ақпандағы N 57  бұйрығы  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2001 жылғы 7 наурызда N 1420 болып тіркелді, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, 2001 ж., N 16, 378-құжат).

Об утверждении Правил открытия, ведения и закрытия счетов государственных учреждений
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 14 декабря 2004 года N 447. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 7 января 2005 года N 3333. Утратило силу - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 2 апреля 2007 года N 100
Сноска. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 14 декабря 2004 года N 447 утратило силу - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 2 апреля 2007 года  N 100 .
В соответствии со  статьями 61 90 Бюджетного  кодекса Республики Казахстан,  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила открытия, ведения и закрытия счетов государственных учреждений.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
3. Комитету казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (Саткалиева В.А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в официальных средствах массовой информации в установленном законодательством порядке.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2005 года.
Министр
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 декабря 2004 года N 447
ПЕРЕЧЕНЬ
утративших силу некоторых приказов
Министра финансов Республики Казахстан
1.  Приказ  Министра финансов Республики Казахстан от 25 мая 1999 года № 241 «Об утверждении Инструкции о порядке открытия и закрытия счетов государственных учреждений» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 23 июня 1999 года за № 817, опубликован в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 1999 г., № 10).
2.  Приказ  Министра финансов Республики Казахстан от 20 января 2000 года № 24 «О внесении изменений и дополнений в приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 25 мая 1999 года № 241 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 21 февраля 2000 года за № 1063).
3.  Приказ  Министра финансов Республики Казахстан от 7 февраля 2001 года № 57 «О внесении изменений и дополнений в приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 25 мая 1999 года № 241» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 7 марта 2001 года за № 1420, опубликован в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2001 г., № 16, ст.378).

4. "Мемлекеттiк мекемелердiң шоттарын ашудың және жабудың тәртiбi туралы нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 1999 жылғы 25 мамырдағы N 241 бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2001 жылғы 14 тамыздағы N 377  бұйрығы  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2001 жылғы 19 қазанда N 1656 болып тіркелді, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, 2001 ж., N 38-39, 521-құжат).
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2004 жылғы 14 желтоқсандағы
N 447 бұйрығымен бекітілген
Мемлекеттік мекемелердің шоттарын ашудың,
жүргізудің және жабудың ережесі
1-бөлім. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының Бюджет  кодексіне  (бұдан әрі - Бюджет кодексі) сәйкес әзірленген Мемлекеттік мекемелердің шоттарын ашудың, жүргізудің және жабудың ережесі (бұдан әрі - Ереже) республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыланатын мемлекеттік мекемелердің (бұдан әрі - мемлекеттік мекемелер) шоттарын ашудың, жүргізудің және жабудың тәртібін белгілейді.
2. Мемлекеттік мекемелердің шоттары бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органда (бұдан әрі - Қаржы министрлігі) ашылады.
Мемлекеттік мекемелердің шоттарын жүргізуді республикалық бюджеттің атқарылуын ұйымдастыруды және жергілікті бюджеттерге қызмет көрсетуді жүзеге асыратын Қаржы министрлігінің аумақтық органдары, оның ішінде мемлекеттік мекемелер (бұдан әрі - қазынашылық органдары) жүзеге асырады.
Мемлекеттік мекемелердің шоттарын жабу Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінде жүзеге асырылады.
Бюджет кодексінде көзделген жағдайларда, шоттар Қазақстан Республикасы бекіткен халықаралық шарттармен Қазақстан Республикасы банктік заңнамамен белгіленген тәртіппен екінші деңгейлі банктерде ашылуы мүмкін.
2-бөлім. Қаржы министрлігінде ашылатын
мемлекеттік мекемелердің шоттары
3. Мемлекеттік мекемелердің мынадай шоттары болуы мүмкін:
1) бюджеттік шот - бюджет қаражаттары есебінен жүзеге асырылатын операцияларды есепке алу үшін ашылатын шот. Бюджеттік шот мемлекеттік мекемелер кодтарды алғаннан кейін ашылады. Мемлекеттік мекемелердің кодтары жеті белгіден тұрады, бастапқы үш белгі Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасына сәйкес бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне осы мемлекеттік мекеменің керек-жарағын білдіреді, кейінгі төрт белгі әрбір мемлекеттік мекеме үшін дербес болып табылады.
Бюджеттің тиісті деңгейіндегі қолма-қол ақшаның бақылау шоттары Қаржы министрлігінде:
120 "Қазақстан Республикасының республикалық бюджетінің шығыстары";
130 "Аудандық және қалалық бюджеттердің қаражаттары";
132 "Облыстық бюджеттердің қаражаттары" шоттарында ашылады;

4.  Приказ  Министра финансов Республики Казахстан от 14 августа 2001 года № 377 «О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 мая 1999 года № 241 «Об утверждении Инструкции о порядке открытия и закрытия счетов государственных учреждений» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 19 октября 2001 года за № 1656, опубликован в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2001 г., № 38-39, ст. 521).
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 декабря 2004 года N 447
Правила
открытия, ведения и закрытия счетов
государственных учреждений
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила открытия, ведения и закрытия счетов государственных учреждений (далее - Правила), разработанные в соответствии с  Бюджетным  кодексом Республики Казахстан (далее - Бюджетный кодекс), устанавливают порядок открытия, ведения и закрытия счетов государственных учреждений, финансируемых из республиканского и местных бюджетов (далее - государственные учреждения).
2. Счета государственных учреждений открываются в центральном уполномоченном органе по исполнению бюджета (далее - Министерство финансов).
Ведение счетов государственных учреждений осуществляется территориальными органами Министерства финансов, осуществляющими организацию исполнения республиканского бюджета и обслуживание местных бюджетов, в том числе государственных учреждений (далее - органы казначейства).
Закрытие счетов государственных учреждений осуществляется в Министерстве финансов.
В случаях, предусмотренных Бюджетным кодексом, международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, счета могут открываться в банках второго уровня в порядке, установленном банковским законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Счета государственных учреждений,
открываемые в Министерстве финансов
3. Государственные учреждения могут иметь следующие счета:
1) бюджетный счет - счет, открываемый для учета операций, осуществляемых за счет бюджетных средств. Бюджетный счет открывается после присвоения кодов государственным учреждениям. Коды государственных учреждений состоят из семи символов, первые три знака означают принадлежность данного государственного учреждения к администратору бюджетных программ согласно  Единой  бюджетной классификации Республики Казахстан, последующие четыре знака являются индивидуальными для каждого государственного учреждения.
Контрольные счета наличности соответствующего уровня бюджета открываются в Министерстве финансов на счетах:
120 "Расходы республиканского бюджета Республики Казахстан";
130 "Средства районных и городских бюджетов";
132 "Средства областных бюджетов";

2) тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны есепке алу үшін ашылатын шот - мемлекеттік мекемелердің иелігінде қалатын тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден алынатын ақша түсімдері мен оның жұмсалуын есепке алу үшін ашылатын шот. Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны есепке алу үшін ашылатын шот Қаржы министрлігінде:
141 "Қазақстан Республикасының республикалық бюджетінен қаржыландырылатын мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны есепке алу үшін ашылатын шоттар";
142 "Қазақстан Республикасының жергілікті бюджеттерінен қаржыландырылатын мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны есепке алу үшін ашылатын шоттар" шоттарында ашылады;
3) демеушiлiк және қайырымдылық көмек шоты - Қазақстан Республикасының заңнама актілеріне сәйкес заңды және жеке тұлғалардан демеушiлiк немесе қайырымдылық көмек ретiнде алынатын ұлттық валютамен де, шетел валютасымен де түсетiн ақша түсімдері мен оның жұмсалуын есепке алу үшін ашылатын шот. Демеушілік және қайырымдылық көмек шоты Қаржы министрлігінде:
139 "Қазақстан Республикасының республикалық бюджетінен қаржыландырылатын мекемелердің демеушілік және қайырымдылық көмек шоттары";
140 "Қазақстан Республикасының жергілікті бюджеттерінен қаржыландырылатын мекемелердің демеушілік және қайырымдылық көмек шоттары";
092 "Шетел валютасында мекемелердің демеушілік және қайырымдылық шоттары (ЕАВ)";
092 "Шетел валютасында мекемелердің демеушілік және қайырымдылық шоттары (ААВ)" шоттарында ашылады;
4) депозиттік шот - ұлттық және шетел валютасымен мемлекеттік мекеменің уақытша иелігіне түсетін және белгілі бір жағдайлар орын алған ретте, Қазақстан Республикасы заңнама актілеріне сәйкес өзге мақсаттарға жұмсау құқығынсыз, оны аударушы тұлғаларға қайтарылуға немесе бюджетке не үшінші тұлғаларға аударылуға жататын ақшаны есептеу үшін ашылатын шот. Депозиттік шот Қаржы министрлігінде:
144 "Қазақстан Республикасының республикалық бюджетінен қаржыландырылатын мекемелердің депозиттік шоттары";
145 "Қазақстан Республикасының жергілікті бюджеттерінен қаржыландырылатын мекемелердің депозиттік шоттары";
093 "Мекемелердің шетел валютасында ашылған депозиттік шоттары (ЕАВ)";
162 "Мекемелердің шетел валютасында ашылған депозиттік шоттары (ААВ)" шоттарында ашылады;
5) шетел валютасында ашылған шот - шетел валютасында операцияларды жүргізуге арналған шетел валютасында ашылған шот. Шетел валютасында ашылған шот бойынша резидент еместің пайдасына Қазақстан Республикасының заңнама актілеріне сәйкес төлем жүргізу үшін тиісті бюджет қаражаттарынан айырбасталатын шетел валютасындағы ақша түсімдері мен жұмсалуы ескеріледі. Шетел валютасында ашылған шот Қаржы министрлігінде:
070 "Қазақстан Республикасының республикалық бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің шетел валютасында ашылған шоттары" (ЕАВ);
079 "Қазақстан Республикасының жергілікті бюджеттерінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің шетел валютасында ашылған шоттары" (ЕАВ);
160 "Қазақстан Республикасының республикалық бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің шетел валютасында ашылған шоттары" (ЕАВ);
169 "Қазақстан Республикасының жергілікті бюджеттерінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің шетел валютасында ашылған шоттары" (ААВ) шоттарында ашылады;

2) счет для учета денег от реализации товаров (работ, услуг) - счет, открываемый для учета поступления и расходования денег, получаемых от реализации товаров (работ, услуг), остающихся в распоряжении государственных учреждений. Счет для учета денег от реализации товаров (работ, услуг) открывается в Министерстве финансов на счетах:
141 "Счета для учета денег от реализации товаров (работ, услуг) учреждений, финансируемых из республиканского бюджета Республики Казахстан";
142 "Счета для учета денег от реализации товаров (работ, услуг) учреждений, финансируемых из местных бюджетов Республики Казахстан";
3) счет спонсорской и благотворительной помощи - счет, открываемый для учета поступления и расходования денег, получаемых в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан от физических и юридических лиц в виде благотворительной и спонсорской помощи, поступающей как в национальной, так и в иностранной валюте. Счет спонсорской и благотворительной помощи открывается в Министерстве финансов на счетах:
139 "Счета спонсорской и благотворительной помощи учреждений, финансируемых из республиканского бюджета Республики Казахстан";
140 "Счета спонсорской и благотворительной помощи учреждений, финансируемых из местных бюджетов Республики Казахстан";
092 "Счета спонсорской и благотворительной помощи учреждений в иностранной валюте (СКВ)";
161 "Счета спонсорской и благотворительной помощи учреждений в иностранной валюте (ОКВ)";
4) депозитный счет - счет, открываемый для зачисления денег, поступающих в национальной и иностранной валюте во временное распоряжение государственного учреждения и подлежащих при наступлении определенных условий возврату лицам, их перечислившим, или перечислению в бюджет или третьим лицам в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан без права расходования на иные цели. Депозитный счет открывается в Министерстве финансов на счетах:
144 "Депозитные счета учреждений, финансируемых из республиканского бюджета Республики Казахстан";
145 "Депозитные счета учреждений, финансируемых из местных бюджетов Республики Казахстан";
093 "Депозитные счета учреждений в иностранной валюте (СКВ)";
162 "Депозитные счета учреждений в иностранной валюте (ОКВ)";
5) счет в иностранной валюте - счет, открываемый для проведения операций в иностранной валюте. По счету в иностранной валюте учитываются поступления и расходование денег в иностранной валюте, конвертируемые из средств соответствующего бюджета для проведения платежа в пользу нерезидента Республики Казахстан, в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан. Счет в иностранной валюте открывается в Министерстве финансов на счетах:
070 "Счета в иностранной валюте государственных учреждений, финансируемых из республиканского бюджета Республики Казахстан (СКВ)";
079 "Счета в иностранной валюте государственных учреждений, финансируемых из местных бюджетов Республики Казахстан (СКВ)";
160 "Счета в иностранной валюте государственных учреждений, финансируемых из республиканского бюджета Республики Казахстан (ОКВ)";
169 "Счета в иностранной валюте государственных учреждений, финансируемых из местных бюджетов Республики Казахстан (ОКВ)";

6) мақсатты қаржыландырудың шоты - республикалық бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің ерекше шығыстарды жүргізуге ақша есептеу мен оның жұмсау үшін ашылатын шот. Мақсатты қаржыландырудың шоты Қаржы министрлігінде 341 "Мемлекеттік мекемелерді мақсатты қаржыландырудың шоттары" шотында ашылады.
Мақсатты қаржыландырудың шотын Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасына сәйкес тиісті шығыстардың функционалдық топтарына жатқызылған қорғаныс және құқық қорғау қызметін, жеке адамның, қоғамның және мемлекеттің қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер ашады.
4. Мемлекеттік мекемелерді дербес қаржыландырудың жоспарларына сәйкес жүзеге асырылатын мемлекеттік мекемелердің шығыс операциялары бюджеттің тиісті деңгейіндегі қолма-қол ақшаның бақылау шотындағы ақша қалдығы шегінде өткізіледі.
Осы Ереженің 3-тармағының 2), 3), 4), 5), 6) тармақшаларында көрсетілген шоттар бойынша көрсетілген шығыс операциялары мемлекеттік мекеменің тиісті шотындағы ақша қалдығы шегінде өткізіледі.
Осы бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдарының басшылары бюджеттің тиісті деңгейіндегі қолма-қол ақшаның бақылау шоттарындағы бюджет қаражаттарына иелік етушілер болып табылады.
Мемлекеттік мекемелердің басшылары осы Ереженің 3-тармағының 2), 3), 4), 5), 6) тармақшаларында көрсетілген мемлекеттік мекемелердің шоттарындағы қаражаттарға иелік етушілер болып табылады.
Қолма-қол ақшаның бақылау шоттары мен мемлекеттік мекемелердің (бюджеттіктен басқа) жеке сәйкестендіру кодын тоғыз белгі құрайды, төртінші, бесінші және алтыншы белгілер Қаржы министрлігінің шотына сәйкес келеді, ол ақша қозғалысы мен оның қалдықтарын есепке алуды жүргізеді. Қалған белгілер шоттар есебі бағдарламамен қалыптасады.
5. Осы Ереженің 3-тармағының 3), 4), 6) тармақшаларда көрсетілген мемлекеттік мекемелердің шоттары теңгемен жүргізіледі.
6. Осы Ереженің 3-тармағының 3), 4), 5) тармақшаларында көрсетілген мемлекеттік мекемелердің шоттары ұлттық валюта сияқты шетел валютасында жүргізіледі.
3-бөлім. Қаржы министрлігінде мемлекеттік
мекемелердің шоттарын ашу тәртібі
&1. Шоттарды ашуға рұқсаттар беру
7. Шоттарды (шетел валютасындағы шоттардан басқа) ашуға рұқсат бюджеттік бағдарлама әкімшісінің қолдаухаты негізінде:
1) республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге, Қаржы министрлігіне;
2) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге, бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға беріледі.

6) счет целевого финансирования - счет, открываемый государственному учреждению, содержащемуся за счет республиканского бюджета, для зачисления и расходования денег на проведение особых расходов. Счет целевого финансирования открывается в Министерстве финансов на счете 341 "Счета целевого финансирования государственных учреждений".
Счет целевого финансирования открывается государственным учреждениям, осуществляющим оборонную и правоохранительную деятельность, деятельность по обеспечению безопасности личности, общества и государства, отнесенным к соответствующим функциональным группам расходов согласно  Единой  бюджетной классификации Республики Казахстан.
4. Расходные операции государственных учреждений, осуществляемые в соответствии с индивидуальными планами финансирования государственных учреждений, проводятся в пределах остатка денег на контрольном счете наличности соответствующего уровня бюджета.
Расходные операции, отражаемые по счетам, указанным в подпунктах 2), 3), 4), 5), 6) пункта 3 настоящих Правил, проводятся в пределах остатка денег на соответствующем счете государственного учреждения.
Распорядителями бюджетных средств на контрольных счетах наличности соответствующего уровня бюджета являются руководители уполномоченных органов по исполнению бюджета,  государственных учреждений, финансируемых из данных бюджетов.
Распорядителями средств на счетах государственных учреждений, указанных в подпунктах 2), 3), 4), 5), 6) пункта 3 настоящих Правил, являются руководители государственных учреждений.
Индивидуальный идентификационный код контрольных счетов наличности и счетов государственных учреждений (кроме бюджетных) составляет девять символов, четвертый, пятый и шестой символы соответствуют счету Министерства финансов, на котором ведется учет движения и остатков денег. Остальные символы формируются программой расчета счетов.
5. Счета государственных учреждений, указанные в подпунктах 1), 2), 6) пункта 3 настоящих Правил ведутся в тенге.
6. Счета государственных учреждений, указанные в подпунктах 3), 4), 5) пункта 3 настоящих Правил, ведутся как в национальной, так и в иностранной валюте.
Глава 3. Порядок открытия счетов государственных
учреждений в Министерстве финансов
§ 1. Выдача разрешений на открытие счетов
7. Разрешения на открытие счетов (кроме счетов в иностранной валюте) выдаются на основании ходатайства администратора бюджетной программы:
1) государственным учреждениям, финансируемым из республиканского бюджета, Министерством финансов;
2) государственным учреждениям, финансируемым из местного бюджета, местным уполномоченным органом по исполнению бюджета.

8. Республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің шетел валютасындағы шоттарды ашуға рұқсатты тиісті бюджеттік бағдарлама әкімшісінің қолдаухаты негізінде Қаржы министрлігі береді.
9. Бюджеттік бағдарлама әкімшісінің қолдаухатында мемлекеттік мекеменің толық атауы, мемлекеттік мекемелердің анықтамалығына сәйкес оның жеті белгіден тұратын коды, салық төлеушінің тіркелу нөмірі, шоттың түрі, түсімдердің көзі, валютаның түрі, шығыстардың қаржыландырылу көзі және оның бағытталу мақсаты, сондай-ақ оның негізінде шоттың ашылатын Қазақстан Республикасының заңнама актісіне, мемлекеттік мекеме оған сәйкес құрылатын немесе қайта ұйымдастырылатын нормативтік құқықтық актіге сілтеме болуы қажет.
10. Демеушілік және қайырымдылық көмек шоттарын ашуға рұқсат осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік мекемелерге беріледі. Демеушілік және қайырымдылық көмек шоттарын ашуға рұқсат бюджеттік бағдарламалардың әкімшілеріне берілмейді.
11. Депозиттік шотты ашуға рұқсат депозиттік шотты ашуға заңнамалық негіздеме болған кезде осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік мекемелерге беріледі.
12. Шетел валютасындағы шоттарды ашуға рұқсатты ресімдеу үшін осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері Қаржы министрлігіне бюджеттік бағдарламалардың паспорты мен шетел валютасындағы ақшаны алу мен жұмсау заңдылығын белгілейтін шетел валютасындағы операцияларды осы мемлекеттік мекемелердің жасағанын негіздейтін құжаттарды тапсырады. Шетел валютасындағы операцияларды осы мемлекеттік мекемелердің жасағанын негіздейтін құжаттар не:
1) халықаралық қызмет немесе ынтымақтастық жөніндегі функцияларды жүзеге асыруға көзделген мемлекеттік мекеменің ережесі (жарғысы);
2) Қазақстан Республикасы бекіткен халықаралық шарт;
3) мемлекеттік сатып алу туралы конкурс қорытындысы жөніндегі хаттама, сондай-ақ Қазақстан Республикасының резидент емесі беруші болып табылатын мемлекеттік сатып алу туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бір көзден сатып алуға рұқсат туралы тиісті мемлекеттік сатып алу жөніндегі уәкілетті органның басшысы қол қойған хат;
4) сатып алу мемлекеттік сатып алу мәні болып табылмайтын тауарлар, жұмыстар және қызметтер бойынша шарт;
5) сот шешімдері болып табылады.
13. Шот ашуға рұқсатта көрсетілген шотты қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін бюджеттік бағдарлама әкімшісінің қолдаухаты негізінде "Шоттың қолданылу мерзімін ұзарту" белгісі бар шотты ашуға рұқсат беріледі.
&2. Қаржы министрлігінде шоттарды ашу үшін қазынашылық
органдарына мемлекеттік мекемелер ұсынатын құжаттар

8. Разрешение на открытие счета в иностранной валюте государственным учреждениям, финансируемым из республиканского и местных бюджетов, выдается Министерством финансов на основании ходатайства администратора соответствующей бюджетной программы.
9. Ходатайство администратора бюджетной программы должно содержать полное наименование государственного учреждения, его семизначный код в соответствии со справочником государственных учреждений, регистрационный номер налогоплательщика, тип счета, вид валюты, источник финансирования и цели направления расходов, а также ссылку на законодательный акт Республики Казахстан, на основании которого открывается счет, нормативный правовой акт Республики Казахстан, в соответствии с которым создано или реорганизовано государственное учреждение.
10. Разрешение на открытие счета спонсорской и благотворительной помощи выдается государственным учреждениям согласно приложению 1 к настоящим Правилам. Разрешение на открытие счета спонсорской и благотворительной помощи администраторам бюджетных программ не выдается.
11. Разрешение на открытие депозитного счета выдается государственным учреждениям согласно приложению 2 к настоящим Правилам при наличии законодательного обоснования на открытие депозитного счета.
12. Для оформления разрешения на открытие счета в иностранной валюте согласно приложению 3 к настоящим Правилам администраторами бюджетных программ представляются в Министерство финансов паспорт бюджетной программы и документы, согласно которым обусловливается совершение данным государственным учреждением операций в иностранной валюте, устанавливающие законность получения и расходования денег в иностранной валюте. Документами, согласно которым обусловливается совершение данным государственным учреждением операций в иностранной валюте, являются либо:
1) положение (устав) государственного учреждения, в котором предусмотрено осуществление функций по международной деятельности или сотрудничеству;
2) международный договор, ратифицированный Республикой Казахстан;
3) протокол об итогах конкурса о государственных закупках, а также письмо за подписью руководителя соответствующего уполномоченного органа по государственным закупкам о разрешении закупа из одного источника в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках, где поставщиком является нерезидент Республики Казахстан;
4) договора по товарам, работам и услугам, приобретение которых не является предметом государственных закупок;
5) решения судов.
13. После окончания срока действия счета, указанного в разрешении на открытие счета, на основании ходатайства администратора бюджетной программы может быть выдано разрешение на открытие счета с пометкой "Продление срока действия счета".
§ 2. Документы, представляемые государственными
учреждениями в органы казначейства, для открытия
счетов в Министерстве финансов

14. Бюджеттің тиісті деңгейіндегі қолма-қол ақшаның бақылау шоты бойынша шығыс операцияларын жүргізу және код алу үшін мемлекеттік мекемелер қазынашылық органдарына мынадай құжаттарды:
1) осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес шот ашуға (код алуға) өтінішті;
2) мемлекеттік мекеменің атауы, мемлекеттік мекемелердің анықтамалығына сәйкес жеті белгіден тұратын коды, орналасқан орны, салық төлеушінің тіркелу нөмірі, мемлекеттік мекеме оның негізінде құрылатын немесе қайта ұйымдастырылатын Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актісі көрсетілген бюджеттік бағдарламалардың әкімшісінің қолдаухатын;
3) осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес қолтаңбаның және мөртабан бедерлерінің үлгілері бар құжатты;
4) салық төлеушінің тіркелу нөмірін бере отырып, мемлекеттік мекемені салық органында есепке қою фактісін растайтын салық қызметінің органы берген белгіленген нысандағы құжатты;
5) мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің нотариалды расталған көшірмесін;
6) мемлекеттік мекеме ережесінің (жарғысының) нотариалды расталған көшірмесін;
7) бірінші басшыны тағайындау туралы бұйрықтың көшірмесі және бірінші басшы болмаған жағдайда, уәкілетті бірінші басшының атынан бірінші қол қою құқығын жүктеу туралы бұйрықтардың көшірмелері және уәкілетті қызметкерлерге бюджеттің атқарылуы бойынша мемлекеттік мекеменің құжаттарына екінші қол қою құқығын жүктеу туралы бұйрықтың көшірмесін;
8) мемлекеттік мекемені құру немесе қайта ұйымдастыру туралы құжаттың көшірмесін;
9) Қазынашылық комитетіне және қазынашылық органдарына төлем құжаттарын беруге және бірінші басшы мен тиісті құрылымдық бөлімшенің басшысының қолы қойылып, мемлекеттік мекеменің мөртабаны басылып расталған белгіленген нысандар бойынша есептерді алуға уәкілетті мемлекеттік мекеменің қызметкеріне берілген сенімхатты тапсырады. Сенімхатта берілгені күні және қолданылу мерзімі көрсетілуі қажет.
15. Осы Ереженің 3-тармағының 2), 3), 4), 5), 6) тармақшаларында көрсетілген шоттар бюджеттің тиісті деңгейіндегі қолма-қол ақшаның бақылау шоты бойынша олар шығыс операцияларын жүргізу үшін код берілгеннен және осы Ереженің 14-тармағында көзделген құжаттарды бергеннен кейін мемлекеттік мекемеде ашылады.
16. Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны есепке алу үшін ашылатын шотты ашу үшін мемлекеттік мекемелер:
1) осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес шот ашуға (код алуға) өтінішті;
2) тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түскен ақша түсімдері мен шығыстарының жоспарын;

14. Государственные учреждения для проведения расходных операций по контрольному счету наличности соответствующего уровня бюджета и присвоения кода представляют в органы казначейства следующие документы:
1) заявление на открытие счета (присвоение кода) согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
2) ходатайство администратора бюджетных программ с указанием наименования государственного учреждения, семизначного кода в соответствии со справочником государственных учреждений, месторасположения, регистрационного номера налогоплательщика, нормативного правового акта Республики Казахстан, в соответствии с которым создано или реорганизовано государственное учреждение;
3) документ с образцами подписей и оттиска печати согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
4) документ установленной формы, выданный органом налоговой службы, подтверждающий факт постановки государственного учреждения на учет в налоговый орган с присвоением регистрационного номера налогоплательщика;
5) нотариально заверенная копия свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации);
6) нотариально заверенная копия положения (устава) государственного учреждения;
7) копия приказа о назначении первого руководителя и копии приказов о возложении права первой подписи уполномоченного первым руководителем лица, в случае отсутствия первого руководителя, и копия приказа о возложении права второй подписи на документах государственного учреждения по исполнению бюджета на уполномоченных работников;
8) копия документа о создании или реорганизации государственного учреждения;
9) доверенность, выданная работнику государственного учреждения, уполномоченному передавать в Министерство финансов и органы казначейства платежные документы и получать отчеты по установленным формам, заверенная подписью первого руководителя и руководителя соответствующего структурного подразделения и печатью государственного учреждения. Доверенность должна иметь дату выдачи и срок действия.
15. Счета, указанные в подпунктах 2), 3), 4), 5), 6) пункта 3 настоящих Правил, открываются государственным учреждениям после присвоения кода для проведения ими расходных операций по контрольному счету наличности соответствующего уровня бюджета и предоставления документов, предусмотренных пунктом 14 настоящих Правил.
16. Для открытия счета для учета денег от реализации товаров (работ, услуг) государственные учреждения представляют:
1) заявление на открытие счета (присвоение кода) согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
2) план поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг);

3) осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес қолтаңбаның және мөртабанның үлгілері бар құжатты;
4) осы Ережеге 6-қосымшаға сәйкес шоттарға қызмет көрсету шартын береді.
17. Демеушілік және қайырымдылық көмек шоттарын, депозиттік шоттарды, шетел валютасындағы шоттарды ашу үшін мемлекеттік мекемелер мынадай құжаттарды:
1) осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес шот ашуға (код алуға) өтінішті;
2) осы Ережеге 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес шоттарды ашуға рұқсатты;
3) осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес қолтаңбаның және мөртабанның үлгілері бар құжатты;
4) осы Ережеге 6-қосымшаға сәйкес шоттарға қызмет көрсету шартын береді.
18. Мақсатты қаржыландырудың шоттарын ашу үшін мемлекеттік мекемелер мынадай құжаттарды:
1) осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес шот ашуға (код алуға) өтінішті;
2) Қаржы министрлігі белгілеген тәртіппен ресімделген шоттарды ашуға рұқсатты;
3) осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес қолтаңбаның және мөртабанның үлгілері бар құжатты;
4) осы Ережеге 6-қосымшаға сәйкес шоттарға қызмет көрсету шартын береді.
19. Мемлекеттік мекемелердің код алу мен шоттарды ашу үшін тапсырған құжаттары қазынашылық органында мемлекеттік мекеменің заң ісінде сақталады.
Қолтаңбаның және мөртабан бедерлерінің үлгілері бар құжатты мемлекеттік мекемелер қазынашылық органына екі данада ұсынады. Бір данасы мемлекеттік мекеменің заң ісінде сақталады, екінші данасын қазынашылық органының жауапты орындаушысы қолтаңбалардың сенімхаттарын тексеру үшін пайдаланады.
20. Қазынашылық органдары, егер бұл Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленсе, қосымша құжаттарды беруін талап етуге құқылы.
21. Мемлекеттік мекемелердің шоттары Қаржы министрлігінде осы Ережеге 7-қосымшаға сәйкес мемлекеттік мекемелердің тиісті шоттарын ашу туралы қазынашылық органдарының хаттары негізінде осы Ереженің 14, 16, 17, 18-тармақтарында көзделген құжаттарды қазынашылық органдарына ұсынғаннан кейін ашылады.
22. Қаржы министрлігінде мемлекеттік мекемелердің тиісті шоттары ашылғаннан кейін қазынашылық органы шот ашуға (код алуға) тиісті өтінішке немесе шот ашуға рұқсатқа шоттардың нөмірлері көрсетілген белгі қояды және тиісті салық органын хабарландырады.
4-бөлім. Қолтаңбалардың және мөртабан бедерлерінің
үлгілері бар құжаттарды ресімдеуге қойылатын талап
23. Бірінші қол қою құқығы мемлекеттік мекеменің басшысында және/немесе оларға уәкілеттік берілген басқа тұлғада болады. Екінші қол қою құқығы мемлекеттік мекеменің құрылымдық бөлімшесі басшысына және/немесе мемлекеттік мекеменің басшысы уәкілеттік берген басқа тұлғаға, бухгалтерлік есепті жүргізу жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын тұлғаларға беріледі. Осы өкілеттіктер мемлекеттік мекеменің басшысы бұйрығының негізінде беріледі.
Ескерту: 23-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 28 ақпандағы N 67   бұйрығымен .

3) документ с образцами подписей и оттиска печати согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
4) договор обслуживания счета согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
17. Для открытия счета спонсорской и благотворительной помощи, депозитного счета, счета в иностранной валюте, государственные учреждения представляют следующие документы:
1) заявление на открытие счета (присвоение кода) согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
2) разрешение на открытие счетов согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящим Правилам;
3) документ с образцами подписей и оттиска печати согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
4) договор обслуживания счета согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
18. Для открытия счета целевого финансирования государственные учреждения представляют следующие документы:
1) заявление на открытие счета (присвоение кода) согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
2) разрешение на открытие счета, оформленное в установленном Министерством финансов порядке;
3) документ с образцами подписей и оттиска печати согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
4) договор обслуживания счета согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
19. Документы, представленные государственным учреждением для присвоения кода и открытия счетов, в органе казначейства хранятся в юридическом деле государственного учреждения.
Документ с образцами подписей и оттиска печати представляется государственным учреждением в орган казначейства в двух экземплярах. Один экземпляр хранится в юридическом деле государственного учреждения, второй экземпляр используется ответственным исполнителем органа казначейства для проверки достоверности подписей.
20. Орган казначейства вправе потребовать представления дополнительных документов, если это установлено законодательством Республики Казахстан.
21. Счета государственных учреждений открываются в Министерстве финансов после предоставления в органы казначейства документов, предусмотренных пунктами 14, 16, 17, 18 настоящих Правил, на основании писем органов казначейства об открытии соответствующих счетов государственных учреждений согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
22. После открытия в Министерстве финансов соответствующих счетов государственных учреждений орган казначейства ставит отметки с указанием номера счета в соответствующем заявлении на открытие счета (присвоение кода) или разрешении на открытие счета и уведомляет соответствующий налоговый орган.
Глава 4. Требования к оформлению документов
с образцами подписей и оттиска печати
23. Правом первой подписи обладает руководитель государственного учреждения и/или другие уполномоченные им лица. Право второй подписи предоставляется руководителю структурного подразделения государственного учреждения и/или другим, уполномоченным руководителем государственного учреждения, лицам, осуществляющим функции по ведению бухгалтерского учета. Данные полномочия предоставляются на основании приказа руководителя государственного учреждения.
Сноска. Пункт 23 с изменениями -  приказом  Министра финансов Республики Казахстан от 28 февраля 2006 года N 67.

24. Мемлекеттік мекеменің қолтаңбаның және мөртабан бедерлерінің үлгілері бар құжат бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi басшысының немесе басшының орынбасарының қолымен және мөртабан бедерімен расталуы қажет не нотариалды расталуы тиіс.
Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң атына ашылған шоттар бойынша қолтаңбалардың және мөртабан бедерлерінің үлгiлерi бар құжатты растау талап етіледi.
25. Қолтаңбалардың үлгілері дөңгелек басты қаламмен орындалуы қажет. Мемлекеттік мекеменің мөртабанының бедері көк түсті мастикті қолдана отырып орындалуы қажет. Арнайы мақсаттарға арналған мөртабандарды қолдануға болмайды. Қайта құрылған мемлекеттiк мекеменiң мөртабаны уақытша болмаған, мемлекеттік мекеменің атауы өзгерген, мөрi ескiрген немесе жоғалған жағдайда, қазынашылық органдары құжаттарға мән-жайларға қарай осы қазынашылық органда қызмет көрсетілетін бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің мөртабан бедерін басуға рұқсат етедi.
26. Қолтаңбаны ауыстырған немесе толықтырған, мөртабанды ауыстырған жағдайда, қазынашылық органына қолтаңбалардың және мөртабандардың үлгiлерi бар жаңа құжаттар ұсынылады. Бiрiншi немесе екiншi қол қоюға құқығы бар тұлғалардың бiрiнiң қолын уақытша ауыстырған кезде (уақытша еңбекке қабілеті болмаған, кезекті еңбек демалысы, іссапарға шығу кезеңіне және басқа себептермен) осы Ережеде айтылған тәртіппен ресімделген оның қолданылу мерзiмi көрсетiле отырып, қолтаңба мен мөр бедерінің үлгiлерi және мемлекеттiк мекемелердің осы өкілеттіктерді беру туралы бұйрықтарының көшірмелері бар уақытша құжат ресiмделедi.
5-бөлім. Қаржы министрлігінде ашылған мемлекеттік
мекемелердің шоттарын қазынашылық органдарының жүргізуі
27. Қаржы министрлігінде ашылған мемлекеттік мекемелердің шоттарын қазынашылық органдарының жүргізуі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шоттар бойынша операцияларды жүргізуді қамтиды.
Мемлекеттік мекемелердің шоттарына есептелген және мақсатты сипаттағы қаражаттарды мемлекеттік органдар қатаң түрде мақсатқа сай жұмсайды. Мемлекеттік мекемелердің шоттарына тиісті алушыларға қаражаттардың аударылу дұрыстығына жауапкершілік мемлекеттік мекемелердің басшыларында болады.
28. Мемлекеттік мекемелердің шоттары бойынша операциялар шоттардың қолданылу мерзімі ішінде жүргізіледі. Мемлекеттік мекемелердің шоттарының қолданылу мерзімі:
бюджеттік шот - бюджеттің тиісті деңгейінен немесе бюджеттік бағдарламадан (кіші бағдарламадан) қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер Қазақстан Республикасының қабылданған заңнама актілерінің салдарынан таратылғанға, қайта ұйымдастырылғанға дейін;
тауарлар (жұмыстар, қызметтер) өткізуден түскен ақшаны есепке алуға ашылатын шот - ағымдағы қаржы жылының 31 желтоқсанына дейін;
демеушілік және қайырымдылық көмек шоты - ағымдағы қаржы жылының 31 желтоқсанына дейін;
депозиттік шот - ағымдағы қаржы жылының 31 желтоқсанына дейін;
шетел валютасындағы шот - ағымдағы қаржы жылының 31 желтоқсанына дейін.

24. Документ с образцами подписей и оттиска печати государственного учреждения должен быть заверен подписью руководителя или заместителя руководителя администратора бюджетных программ и скреплен оттиском печати, либо заверен нотариально.
По счетам, открытым на имя администратора бюджетных программ, требуется заверение документа с образцами подписей и оттиска печати нотариально.
25. Образцы подписей должны быть выполнены шариковой ручкой. Оттиск печати государственного учреждения должен быть выполнен с применением мастики синего цвета. Применение печатей, предназначенных для специальных целей, не допускается. В случае временного отсутствия печати у вновь созданного государственного учреждения, в случае изменения наименования государственного учреждения, изношенности или утери печати, органами казначейства разрешается, в зависимости от обстоятельств, скреплять документы оттиском печати администратора бюджетных программ, обслуживающемся в данном органе казначейства.
26. В случае замены или дополнения подписи, замены печати в орган казначейства представляются новые документы с образцами подписей и оттиска печати. При временной замене (на период временной нетрудоспособности, очередного трудового отпуска, выезда в командировку и другим причинам) подписи одного из лиц, имеющих право первой или второй подписи, оформляется временный документ с образцами подписей и оттиска печати с указанием срока его действия, оформленный в порядке, изложенном в настоящих Правилах, и копия приказа государственного учреждения о предоставлении данных полномочий.
Глава 5. Ведение органами казначейства счетов
государственных учреждений, открытых в Министерстве финансов
27. Ведение органами казначейства счетов государственных учреждений, открытых в Министерстве финансов, включает проведение операций по счетам в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Средства, зачисленные на счета государственных учреждений и носящие целевой характер, расходуются государственными учреждениями строго по целевому назначению. Ответственность за правильность перечисления средств со счетов государственных учреждений соответствующим получателям несут руководители государственных учреждений.
28. Операции по счетам государственных учреждений проводятся в течение срока действия счетов. Сроки действия счетов государственных учреждений:
бюджетный счет - до ликвидации, реорганизации государственных учреждений, финансируемых из соответствующего уровня бюджета или бюджетной программы (подпрограммы), вследствие принятых законодательных актов Республики Казахстан;
счет для учета денег от реализации товаров (работ, услуг) - до 31 декабря текущего финансового года;
счет спонсорской и благотворительной помощи - до 31 декабря текущего финансового года;
депозитный счет - до 31 декабря текущего финансового года;
счет в иностранной валюте - до 31 декабря текущего финансового года.

29. Мемлекеттік мекемелердің шоттарын жүргізу аумақтық белгілері бойынша қазынашылық органдарында жүзеге асырылады. Басқа әкімшілік ауданға қызмет көрсететін қазынашылық органға жақын орналасқан мемлекеттік мекемелердің шоттарын жүргізу осы қазынашылық органымен келісім бойынша Қаржы министрлігінің жазбаша рұқсатымен болады.
30. Қазақстан Республикасының заңнама актілерінде ақы төлеуге міндетті сипаты жоқ және жеке және заңды тұлғалармен келісім бойынша анықталатын негізі қызметке жатпайтын тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуге құқығы көзделген мемлекеттік мекемелер осындай тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны есепке алуға арналған шотқа есептейді.
31. Демеушілік және қайырымдылық көмек шоттарына ақшаны есепке жатқызуды мемлекеттік мекеме демеушілік және қайырымдылық көмек қаражаттарын демеушілік және қайырымдылық көмек салушылар көрсеткен қатаң мақсатқа сай пайдаланатын Қазақстан Республикасының заңнама актісінің негізінде жүзеге асырады.
32. Мемлекеттік мекеменің депозиттік шотына "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі - мемлекеттік сатып алу туралы заң) сәйкес кепіл ақша түрінде конкурстық өтінімді қамтамасыз етуге ықтимал беруші аударуы мүмкін.
33. Мемлекеттік мекеменің шоттарынан немесе бюджеттің тиісті деңгейіндегі қолма-қол ақшаның бақылау шоттарынан ақша алу туралы үшінші тұлғалардың өкімін орындау Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
34. Мемлекеттік мекемелердің шоттарына және бюджеттің тиісті деңгейіндегі қолма-қол ақшаның бақылау шоттарынан төлемдер мен аударымдар мемлекеттік мекемелер берген уәкілетті тұлғалардың қолдары қойылып, мемлекеттік мекеменің мөртабанымен расталған төлеуге берілген шоттар және растайтын құжаттар негізінде жүзеге асырылады.
35. Төлеуге берілген шоттарды және растайтын құжаттарды қазынашылық органдарына беруді, сондай-ақ қазынашылық органдарының төлеуге жүргізілген шоттардың, мемлекеттік мекеменің шоты бойынша көшірмені беруді осы іс-әрекеттерді жасауға мемлекеттік мекеменің сенімхаты ресімделген тұлға жүргізеді.
36. Осы Ережеде көзделген барлық нысандар бюджеттердің атқарылуы тәртібін анықтайтын Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдеріне сәйкес толтырылады.
37. Мемлекеттік мекеменің бюджеттік қаражаттары бойынша көшірмені беруді қазынашылық органдары ағымдағы айдың 1 мен 16-сы күндері беретін 5-15 "Мемлекеттік мекемелер бойынша төлемдер тізілімі" нысаны және 5-17 "Төлемдер тізілімі" нысаны және 4-20 "Шығыстар бойынша жиынтық есеп" нысаны бойынша күн сайын қазынашылық органдары жүргізеді.

29. Ведение счетов государственных учреждений осуществляется в органах казначейства по территориальному признаку. Ведение счетов государственных учреждений, по месторасположению находящихся ближе к органу казначейства, обслуживающему другой административный район, допускается с письменного разрешения Министерства финансов, по согласованию с данным органом казначейства.
30. Государственные учреждения, которым законодательными актами Республики Казахстан предусмотрено право реализовывать товары (работы, услуги), не относящиеся к основной деятельности, плата за которые не носит обязательного характера и определяется по соглашению с физическим и юридическим лицом, деньги от реализации таких товаров (работ, услуг) зачисляют на счет для учета денег от реализации товаров (работ, услуг).
31. Зачисление денег на счета спонсорской и благотворительной помощи осуществляется на основании законодательного акта Республики Казахстан, в соответствии с которым государственное учреждение использует средства спонсорской и благотворительной помощи строго по целевому назначению, указанному вносителем спонсорской и благотворительной помощи.
32. На депозитный счет государственного учреждения согласно  Закону  Республики Казахстан "О государственных закупках" (далее - закон о государственных закупках) может быть зачислено потенциальным поставщиком обеспечение конкурсной заявки в виде залога денег.
33. Исполнение распоряжения третьих лиц об изъятии денег со счетов государственного учреждения или контрольных счетов наличности соответствующего уровня бюджета, осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
34. Платежи и переводы денег со счетов государственных учреждений и контрольных счетов наличности соответствующего уровня бюджета осуществляются на основании представленных государственным учреждением счетов к оплате, заверенных подписями уполномоченных лиц и печатью государственного учреждения, и подтверждающих документов.
35. Передача счетов к оплате и подтверждающих документов в органы казначейства, а также передача проведенных счетов к оплате, выписок по счету государственного учреждения органами казначейства производится лицу, на которое оформлена доверенность государственного учреждения на совершение этих действий.
36. Все формы, предусмотренные настоящими Правилами, заполняются в соответствии с решением Правительства Республики Казахстан, определяющим порядок исполнения бюджетов.
37. Выдача выписок по бюджетным средствам государственного учреждения производится органами казначейства ежедневно по формам 5-15 "Реестр платежей по государственным учреждениям" и 5-17 "Реестр платежей", выдаваемым органами казначейства ежедневно, и форме 4-20 "Сводный отчет по расходам", выдаваемой органами казначейства 1 и 16 числа текущего месяца.

38. Осы Ереженің 3-тармағының 2), 3), 4), 5), 6) тармақтарында көрсетілген мемлекеттік органдардың шоттары бойынша көшірмелерді беру тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден алынатын мемлекеттік мекеменің ақшасы бойынша операциялар жасау шарасы бойынша қазынашылық органдары қалыптастыратын 5-15 "Мемлекеттік мекемелер бойынша төлемдер тізілімі" нысаны, 3-34 "Шоттардағы қалдықтар туралы есеп" нысаны және 5-33 "Ақылы қызметтер бойынша шоттардағы қалдықтар туралы есеп" нысаны бойынша күн сайын қазынашылық органдары жүргізеді.
39. Қазынашылық органы мен мемлекеттік мекемелер ай сайын 4-20 "Шығыстар бойынша жиынтық есеп" нысаны бойынша бюджет қаражаттары бойынша, 5-34 "Шоттардағы қалдықтар туралы есеп" нысаны бойынша мемлекеттік мекемелердің шоттарындағы ақша бойынша қалдықтар мен айналымдарға салыстыру жүргізеді. Бұл ретте, нысан қазынашылық органының және мемлекеттік органның қолдарымен және мөртабандарымен расталады.
6-бөлім. Мемлекеттік мекемелердің шоттарын жабу
40. Мемлекеттік мекемелердің:
1) қаржы жылы ішінде айналымдар болмаған;
2) мемлекеттік мекемелер таратылған немесе қайта ұйымдастырылған;
3) мемлекеттік мекеме шоттарын ашуға (код алуға) өтініште немесе шоттарды ашуға рұқсаттарда көрсетілген шоттың қолданылу мерзімі аяқталған;
4) Қазақстан Республикасының заңнама актілері өзгерген;
5) мемлекеттік мекеме тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түскен ақша түсімдері мен шығыстары жоспарын белгіленген мерзімде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне немесе бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға келісуге бермеген жағдайларда, шоттары жабылады.
41. Мемлекеттік мекеменің шоттарын жабу үшін негіздеме мемлекеттік мекеменiң шоттарын заңды ресiмдеу жөнiндегi iс-қағазда қазынашылық органында сақталады.
42. Мемлекеттік мекеме шотын жабу үшін қазынашылық органға өтініш береді, сондай-ақ пайдаланылмай қалған чектермен бірге чек кітапшаларын қайтарады.
43. Қазынашылық органы мемлекеттік мекемелерге бюджеттің тиісті деңгейіндегі қолма-қол ақшаның бақылау шоты бойынша шығыс операциялар аяқталғаннан кейін 4-20 "Шығыстар бойынша жиынтық есеп" пен 4-12 "Орындалмаған міндеттемелердің егжей-тегжейі" нысандарын береді.
44. Осы Ереженің 3-тармағының 2), 3), 4), 5), 6) тармақшаларында көрсетілген шоттарды жабу үшін мемлекеттік мекеме қазынашылық органына 5-34 "Шоттардағы қалдықтар туралы есеп" нысаны бойынша шот жабылған күні шоттағы ақша қалдығын растаған өтініш ұсынады.
45. Егер мемлекеттік мекеменің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түскен ақша түсімдері мен шығыстарының жоспары Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне немесе бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға ағымдағы жылдың 15 ақпанына дейін келісімге тапсырылмаса және ағымдағы қаржы жылының 1 наурызына дейін келісілмесе, онда ағымдағы жылдың 31 желтоқсанындағы жағдай бойынша шоттарда қалыптасқан және ағымдағы қаржы жылының 1 ақпанындағы жағдай бойынша пайдаланылмаған ақша қалдығы тиісті бюджеттің кірісіне үш жұмыс күні ішінде аударуға жатады және шот жабылады.

38. Выдача выписок по счетам государственных учреждений, указанных в подпунктах 2), 3), 4), 5), 6) пункта 3 настоящих Правил, производится органами казначейства ежедневно по формам 5-15 "Реестр платежей по государственным учреждениям", 5-34 "Отчет об остатках на счетах" и 5-33 "Отчет об остатках на счетах по платным услугам", формируемым органами казначейства по мере совершения операций по деньгам государственного учреждения от реализации товаров (работ, услуг).
39. Орган казначейства и государственные учреждения ежемесячно проводят сверку остатков и оборотов по бюджетным средствам по форме 4-20 "Сводный отчет по расходам", по деньгам на счетах государственных учреждений по форме 5-34 "Отчет об остатках на счетах". При этом форма заверяется подписями и печатями органа казначейства и государственного учреждения.
Глава 6. Закрытие счетов государственных учреждений
40. Счета государственных учреждений закрываются в следующих случаях:
1) отсутствия в течение финансового года оборотов;
2) ликвидации или реорганизации государственных учреждений;
3) окончания срока действия счета, указанного в заявлении на открытие счета (присвоение кода) или разрешении на открытие счета государственного учреждения;
4) изменения законодательных актов Республики Казахстан, на основании которых открыты счета;
5) не представления плана поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) государственного учреждения для согласования в Министерство финансов Республики Казахстан или местный уполномоченный орган по исполнению бюджета в установленные сроки.
41. Основание для закрытия счета государственного учреждения хранится в органе казначейства в деле по юридическому оформлению счета государственного учреждения.
42. Для закрытия счета государственное учреждение представляет в орган казначейства заявление, а также возвращает чековые книжки с оставшимися неиспользованными чеками.
43. Государственным учреждениям после завершения проведения расходных операций по контрольному счету наличности соответствующего уровня бюджета и закрытия кода орган казначейства выдает формы 4-20 "Сводный отчет по расходам" и 4-12 "Детали невыполненных обязательств".
44. Для закрытия счетов, указанных в подпунктах 2), 3), 4), 5), 6) пункта 3 настоящих Правил, государственное учреждение представляет в орган казначейства заявление с подтверждением остатка денег на счете на дату закрытия счета по форме 5-34 "Отчет об остатках на счетах".
45. Если план поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) государственного учреждения не представлен для согласования в Министерство финансов Республики Казахстан или местный уполномоченный орган по исполнению бюджета до 15 февраля текущего года и не согласован до 1 марта текущего финансового года, то деньги, поступившие с 1 января по 1 марта текущего финансового года, а также остатки денег, сложившиеся на счетах по состоянию на 31 декабря отчетного года и неиспользованные по состоянию на 1 февраля текущего финансового года, подлежат перечислению в течение трех рабочих дней в доход соответствующего бюджета и счет закрывается.

46. Мемлекеттiк мекеме мынадай жабылатын шоттардағы пайдаланылмаған ақша қалдықтарын:
тауарлар (жұмыстар, қызметтер) өткізуден түскен ақшаны есепке алуға ашылатын шоттағы - құқықтық мирасқорда ақылы қызмет көрсетулердiң түрлерi болған жағдайда, оның шотына, құқықтық мирасқоры болмаған жағдайда, тиiстi бюджеттердiң кiрiс бөлiгiне аударады;
демеушiлiк және қайырымдылық көмек шотындағы құқықтық мирасқордың шотына, құқықтық мирасқоры болмаған жағдайда, салушыға, құқықтық мирасқоры мен салушы болмаған жағдайда, тиісті бюджеттің кіріс бөлігіне аударады;
депозиттік шоттағы құқықтық мирасқордың шотына аударады, құқықтық мирасқоры болмаған жағдайда, депозиттік соманы салушыларға, құқықтық мирасқоры мен депозиттік соманы салушылар болмаған жағдайда, тиісті бюджеттің кіріс бөлігіне аударады;
шетел валютасындағы шоттағы касса шығыстарын кейін қалпына келтіре отырып бюджеттің тиісті деңгейіндегі қолма-қол ақшаның бақылау шотына ағымдағы жылдың соңына дейін, мемлекеттік мекемені таратқан жағдайда, құқықтық мирасқорының касса шығыстарын кейін қалпына келтіре отырып бюджеттің тиісті деңгейіндегі қолма-қол ақшаның бақылау шотына, құқықтық мирасқоры болмаған жағдайда, тиісті бюджеттің кіріс бөлігіне аударады.
мақсатты қаржыландыру шотындағы - құқықтық мирасқорына, құқықтық мирасқоры болмаған жағдайда, республикалық бюджеттің кіріс бөлігіне аударады.
47. Қазынашылық органдары қаржылық жылдың соңында мемлекеттік органдардың шоттарына тексеру жүргізеді және осы Ереженің 40-тармағында көзделген жағдайларды белгілеу кезінде осы Ереженің 46-тармағында көзделген тәртіппен шоттардан ақшаның қалған сомасын аудару және шотты жабу қажеттігі туралы мемлекеттік мекемені хабарландырады.
48. Қазынашылық органдары шоттарды жабуға мемлекеттік мекемелердің өтініштеріне сәйкес Қаржы министрлігіне осы Ереженің 8-қосымшасына сәйкес тиісті шоттарды жабу туралы хат жібереді.
49. Қазынашылық органы шотты жапқаннан кейін он күн мерзімде тиісті салық органын бұл туралы жазбаша хабарландыруға міндетті.
50. Мемлекеттік органдардың екінші деңгейлі банктерде ашылған шоттарын жабуды мемлекеттік мекемелердің өтініштері бойынша екінші деңгейлі банктер және ашуға рұқсатты Қаржы министрлігі қайтарып алған жағдайда, Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіппен жүргізеді.
Мемлекеттік мекемелердің
шоттарын ашудың, жүргізудің
және жабудың ережесіне
1-қосымша
_____________________________________
(Қаржы министрлігі, бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті орган)
___ ж. "____"________ N_____      _________________________________
(шот ашылатын қазынашылық органы)
Демеушілік және қайырымдылық көмек шотын ашуға рұқсат
_______________________________________________ бюджеттен ұсталатын
(бюджеттің атауы)
___________________________________________________________________
(мемлекеттік мекеменің атауы мен коды, өңірі)
__________________________________________________________негізінде
(Қазақстан Республикасының заңнама актісі)
__________________________________________________________ жұмсауға
(демеушілік және қайырымдылық көмектің жұмсалу бағыты)
___________________________________________________ есепке алу үшін
(қаражаттардың түсетін көздері)
___________________________________________________________________
(валютаның атауы)
демеушілік және қайырымдылық көмек шотын ашуға рұқсат етіледі.
______________________________________________________ қолдаухаттың
(бюджеттік бағдарламалардың әкімшісінің атауы)
негізінде рұқсат берілді.
200__ ж. "___"_______ N____ және ___________________ дейiн жарамды.
(мерзімі көрсетіледi)
Қаржы министрлігінен (Қазынашылық
комитетінің басшысы және уәкілетті
тұлғалар) (бюджетті атқару жөніндегі
жергілікті уәкілетті орган) _______ ____________________  _________
(қолы) (қолды таратып жазу)  (қызметі)
М.О
_______ ____________________  _________
(қолы) (қолды таратып жазу)  (қызметі)
Қазынашылық органның белгісі
______ жылғы "____"_____________ N_____________________________ шот
Қазынашылық органынан ___________ ____________________ ____________
(қолы)    (қолды таратып жазу)  (қызметі)
Мемлекеттік мекемелердің
шоттарын ашудың, жүргізудің
және жабудың ережесіне
2-қосымша
_____________________________________
(Қаржы министрлігі, бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті орган)
___ ж. "____"________ N_____      _________________________________
(шот ашылатын қазынашылық органы)
______ ж. "____"________ N_____
Депозиттік шотты ашуға рұқсат
______________________________________________ бюджеттен ұсталатын
(бюджеттің атауы)
___________________________________________________________________
(мемлекеттік мекеменің атауы мен коды, өңірі)
__________________________________________________________негізінде
(Қазақстан Республикасының заңнама актісі)
___________________________________________________ есепке алу үшін
(қаражаттардың түсімі түрінің атауы)
___________________________________________________________________
(валютаның түрі)
депозиттік шотты ашуға рұқсат етіледі.
______________________________________________________ қолдаухаттың
(бюджеттік бағдарламалардың әкімшісінің атауы)
_______________________ негізінде рұқсат берілді.
Рұқсат ________________________________ дейiн жарамды.
(мерзімі көрсетіледi)
Қаржы министрлігінен (Қазынашылық
комитетінің басшысы және уәкілетті
тұлғалар) (бюджетті атқару жөніндегі
жергілікті уәкілетті орган) _______ ____________________  _________
(қолы) (қолды таратып жазу)  (қызметі)
М.О
_______ ____________________  _________
(қолы) (қолды таратып жазу)  (қызметі)
Қазынашылық органның белгісі
______ жылғы "____"_____________ N_____________________________ шот
Қазынашылық органынан ___________ ____________________ ____________
(қолы)    (қолды таратып жазу)  (қызметі)
Мемлекеттік мекемелердің
шоттарын ашудың, жүргізудің
және жабудың ережесіне
3-қосымша
Қаржы министрлігі
___ ж. "____"________ N_____      _________________________________
(шот ашылатын қазынашылық органының атауы)
Шетел валютасындағы шотты ашуға рұқсат
___________________________________________________________________
(мемлекеттік мекеменің атауы мен коды, өңірі)
мынадай____________________________________________________________
(пайдалану бағыты)
мақсаттарға арналған шетел валютасындағы қаражаттарды
_______________________________________________ есепке жатқызу және
(қаражаттардың түсетін көзі және түрі)
жұмсау үшін________________________________________________________
(валютаның түрі)
шетел валютасындағы шотты ашуға рұқсат етіледі.
Шетел валютасындағы көрсетілген қаражаттардың түсімі мен жұмсалуы
___________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының Үкіметі шешімдерінің немесе шетел
валютасындағы қаражаттарды алу және жұмсау мүмкіндігіне байланысты
басқа да нормативтік құқықтық актілердің нөмірі мен күні
көрсетіледі)
_____________________________________________негізінде жүргізіледі.
______________________________________________________ қолдаухаттың
(бюджеттік бағдарламалардың әкімшісінің атауы)
_________________________________________ негізінде рұқсат берілді.
Рұқсат __________________________________ дейiн жарамды.
(мерзімі көрсетіледi)
Қаржы министрлігінен (Қазынашылық
комитетінің басшысы және уәкілетті
тұлғалар)                   _______ ____________________  _________
(қолы) (қолды таратып жазу)  (қызметі)
М.О
_______ ____________________  _________
(қолы) (қолды таратып жазу)  (қызметі)
Қазынашылық органның белгісі
______ жылғы "____"_____________ N_____________________________ шот
Қазынашылық органынан ___________ ____________________ ____________
(қолы)    (қолды таратып жазу)  (қызметі)
Мемлекеттік мекемелердің
шоттарын ашудың, жүргізудің
және жабудың ережесіне
4-қосымша
Шот ашуға (код алуға) өтініш
___________________________________________________________________
(қазынашылық органының атауы)
___________________________________________________________________
(мемлекеттік мекеменің атауы мен коды, орналасқан орны, СТН)
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері негізінде
________________________________________ кодын беруіңізді сұраймыз.
_________________________________________ шотты ашуыңызды сұраймыз.
Мемлекеттік мекеменің
Басшысы             ___________________________
М.О                       (аты-жөні, қолы)
Тиісті құрылымдық
бөлімшенің басшысы  ___________________________
(аты-жөні, қолы)
______ жылғы "____"________
Қазынашылық органның белгісі
____________________________________________ негізінде
____________________________________________ коды берілді.
____________________________________________ шоты ашылды.
(шоттың атауы)
Қазынашылық
органының басшысы ___________________________
(аты-жөні, қолы)
Ресімдеуге құжатты тексерді:
Қазынашылық органының тиісті
құрылымдық бөлімшесінің басшысы ___________________________
(қолы)
______ жылғы "____"_____________
Код берілді (шот ашылды)
Баланстық шоттың N                      Кодтың (шоттың) N
Мемлекеттік мекемелердің
шоттарын ашудың, жүргізудің
және жабудың ережесіне
5-қосымша
Қолтаңбаның және мөртабан бедерлерінің
үлгілері бар құжат
кодтары  Қазынашылық органының белгілері
Мемлекеттік мекеме
(толық атауы)
Мемлекеттік мекеменің
орналасқан орны
Телефон N
Кодтары
Қазынашылық органы
(толық атауы)
Қазынашылық органының
орналасқан орны
Телефон N
Осы құжатта көрсетілген үлгілер міндетті болып есептелсін
Қызметі
Тегі, аты,
әкесінің
аты
Қолтаң-
балардың
үлгісі
Қолданылу мерзімі
(қолды уақытша
алмастырған кезде)
Мөр
бедерінің
үлгісі
Бірінші қол
Екінші қол
Кері жағы
Үлгілерді куә-
ландыратын ор-
ганның атауы
Үлгілерді куәлан-
дыруға уәкілетті
адамдардың тегі
және аты
Үлгілер
куәлан-
дырылған
күн
Үлгілерді куәлан-
дырушы адамдардың
қолы және
мөртабаны
(қолы)
(мөртабаны)
Нотариустың куәландыру жазбасы
Мен, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі берген жылғы
"___"_________________ N__________ лицензия негізінде әрекет ететін
________________________________, менің қатысуыммен жасалған азамат
(тегі, аты және әкесінің аты)
__________________________________ қолтаңбасының түпнұсқа екендігін
(тегі және аты, орналасқан орны)
куәландырамын. Құжатқа қол қойған адам белгіленген.
Тізілімде N___________ болып тіркелді
_____________ теңге мемлекеттік баж өндіріліп алынды.
______ жылғы "___" ___________
М.О.
Нотариус _____________________ (қолы)
Мемлекеттік мекемелердің
шоттарын ашудың, жүргізудің
және жабудың ережесіне
6-қосымша
N______ шотқа қызмет көрсетуге арналған шарт
_______ жылғы "__" __________
Бұдан әрi "қазынашылық органы" деп аталатын, _______________ атынан ___________________________________________________________ ереженің негiзiнде әрекет ететiн ______________________, бiр тараптан және бұдан әрi "мемлекеттік мекеме" деп аталатын ___________________________ атынан _______________________________ негiзiнде әрекет ететiн _______________________________, екiншi тараптан, бұдан әрi тараптар деп аталатындар, төмендегiлер туралы осы Шотқа қызмет көрсетуге арналған шартты (бұдан әрі - Шарт) жасасты:

46. Государственное учреждение остаток неиспользованных денег на закрываемом:
счете для учета денег от реализации товаров (работ, услуг) - в случае наличия вида платных услуг у правопреемника перечисляет на его счет, в случае отсутствия правопреемника в доходную часть соответствующего бюджета;
счете спонсорской и благотворительной помощи перечисляет на счет правопреемника, в случае отсутствия правопреемника вносителю, в случае отсутствия правопреемника и вносителя в доходную часть соответствующего бюджета;
депозитном счете перечисляет на счет правопреемника, в случае отсутствия правопреемника вносителям депозитных сумм, в случае отсутствия правопреемника и вносителей депозитных сумм перечисляет в доходную часть соответствующего бюджета;
счете в иностранной валюте перечисляет до конца текущего года на контрольный счет наличности соответствующего уровня бюджета с последующим восстановлением кассовых расходов, в случае ликвидации государственного учреждения на контрольный счет наличности соответствующего уровня бюджета с последующим восстановлением кассовых расходов правопреемнику, в случае отсутствия правопреемника в доходную часть соответствующего бюджета;
счете целевого финансирования перечисляет правопреемнику, в случае отсутствия правопреемника в доходную часть республиканского бюджета.
47. Органы казначейства по окончании финансового года проводят ревизию счетов государственных учреждений и при установлении случаев, предусмотренных пунктом 40 настоящих Правил, уведомляют государственное учреждение о необходимости перечисления оставшейся суммы денег со счетов в порядке, предусмотренном пунктом 46 настоящих Правил, и закрытии счета.
48. Органы казначейства согласно заявлениям государственных учреждений на закрытие счетов направляют в Министерство финансов письмо о закрытии соответствующих счетов согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
49. После закрытия счета орган казначейства в десятидневный срок обязан письменно уведомить об этом соответствующий налоговый орган.
50. Закрытие счетов государственных учреждений, открытых в банках второго уровня, производится банками второго уровня по заявлениям государственных учреждений и в случае отзыва Министерством финансов разрешения на открытие счета в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам открытия, ведения и закрытия
счетов государственных учреждений
___________________________________________________
(Министерство финансов,
(местный уполномоченный орган по исполнению бюджета)
"____"____________ ____г. N_____ в _________________________________
(орган казначейства, в котором
будет открыт счет)
Разрешение
на открытие счета спонсорской и благотворительной помощи
____________________________________________________________________
(наименование и код государственного учреждения, регион)
содержащегося на ____________________ бюджете, разрешается открыть
(наименование бюджета)
счет спонсорской и благотворительной помощи в
____________________________________________________________________
(наименование валюты)
для зачисления _____________________________________________________
(источники поступления средств)
для направления на _________________________________________________
(направление расходования спонсорской и благотворительной помощи)
на основании _______________________________________________________
(законодательный акт Республики Казахстан)
Разрешение выдано на основании ходатайства__________________________
____________________________________________________________________
(наименование администратора бюджетных программ)
"____"_____________ _____г. N_______ и действительно до_____________
(указывается срок)
От Министерства финансов (Руководитель
Комитета казначейства и уполномоченные лица)
(от местного уполномоченного органа
по исполнению бюджета) ____________ ___________________ ____________
(подпись) (расшифровка подписи) (должность)
М. П.
____________ ___________________ ____________
(подпись) (расшифровка подписи) (должность)
Отметки органа казначейства
Счет N_________________ "____" _____________г.
От органа казначейства ___________  ___________________  __________
(подпись) (расшифровка подписи) (должность)
Приложение 2
к Правилам открытия, ведения и закрытия
счетов государственных учреждений
___________________________________________________
(Министерство финансов,
(местный уполномоченный орган по исполнению бюджета)
в _________________________________
(орган казначейства, в котором
будет открыт счет)
"____"____________ ____г. N_____
Разрешение
на открытие депозитного счета
____________________________________________________________________
(наименование и код государственного учреждения, регион)
содержащегося на ______________________ бюджете, разрешается открыть
(наименование бюджета)
депозитный счет в___________________________________________________
(наименование валюты)
для зачисления _____________________________________________________
(наименование вида поступления средств)
на основании _______________________________________________________
(законодательный акт Республики Казахстан)
Разрешение выдано на основании ходатайства__________________________
____________________________________________________________________
(наименование администратора бюджетных программ)
Разрешение действительно до ________________________________________
(указывается срок)
От Министерства финансов (Руководитель
Комитета казначейства и уполномоченные лица)
(от местного уполномоченного органа
по исполнению бюджета) ____________ ___________________ ____________
(подпись) (расшифровка подписи) (должность)
М. П.
____________ ___________________ ____________
(подпись) (расшифровка подписи) (должность)
Отметки органа казначейства
Счет N_________________ "____" _____________г.
От органа казначейства ___________  ___________________  __________
(подпись) (расшифровка подписи) (должность)
Приложение 3
к Правилам открытия, ведения и закрытия
счетов государственных учреждений
Министерство финансов
в _________________________________
(наименование органа казначейства,
в котором будет открыт счет)
"____"____________ ____г. N_____
Разрешение
на открытие счета в иностранной валюте
____________________________________________________________________
(наименование и код государственного учреждения, регион)
разрешается открыть счет в иностранной валюте
____________________________________________________________________
(вид валюты)
для зачисления _____________________________________________________
(источник и вид поступления средств)
и расходования средств в иностранной валюте на следующие
цели________________________________________________________________
(направление использования)
Поступление и расходование указанных средств в иностранной валюте
производится на основании __________________________________________
____________________________________________________________________
(указываются номера и даты решений Правительства Республики Казахстан
или других нормативных актов, обуславливающих возможность получения
и расходования средств в иностранной валюте)
Разрешение выдано на основании ходатайства_________________________
___________________________________________________________________
(наименование администратора бюджетных программ)
Разрешение действительно до________________________________________
(указывается срок)
От Министерства финансов (Руководитель
Комитета казначейства и уполномоченные лица)
____________ ___________________ ____________
(подпись) (расшифровка подписи) (должность)
М. П.
____________ ___________________ ____________
(подпись) (расшифровка подписи) (должность)
Отметки органа казначейства
Счет N_________________ "____" _____________г.
От органа казначейства ___________  ___________________  __________
(подпись) (расшифровка подписи) (должность)
Приложение 4
к Правилам открытия, ведения и закрытия
счетов государственных учреждений
Заявление
на открытие счета (присвоение кода)
____________________________________________________________________
(наименование органа казначейства)
____________________________________________________________________
(наименование и код государственного учреждения,
месторасположение, РНН)
Просим присвоить код _______________________________________________
Просим открыть ________________________________________________ счет
(наименование счета)
На основании __________________________________нормативных правовых
актов Республики Казахстан.
Руководитель государственного
М.П   учреждения                       _____________________
(Ф. И. О., подпись)
Руководитель соответствующего
структурного подразделения _____________________
(Ф. И. О., подпись)
"___"________  _____г.
Отметки органа казначейства
Присвоен код __________________________________________________
Открыт счет ___________________________________________________
(наименование счета)
На основании __________________________________________________
Руководитель
органа Казначейства _____________________
(Ф. И. О., подпись)
Документы на оформление проверил:
Руководитель соответствующего структурного
подразделения органа казначейства ____________
(подпись)
"____" _____________г.
Присвоен код (открыт счет)
N балансового счета              N кода (счета)
Приложение 5
к Правилам открытия, ведения и закрытия
счетов государственных учреждений
Документ
с образцами подписей и оттиска печати
Коды     Отметки органа
казначейства
Государственное учреждение
(полное наименование)
Местонахождение государственного
учреждения
Телефон №
Коды
Орган казначейства
(полное наименование)
Местонахождение органа казначейства
Телефон №
Образцы, указанные в настоящем документе,
считать обязательными
Должность
Фамилия,
имя,
отчество
Образец
подписи
Срок действия
(при временной
замене подписи)
Образец
оттиска
печати
Первая
подпись
Вторая
подпись
Оборотная сторона
Наименование
органа,
удостове-
ряющего
образцы
Фамилии и
инициалы
лиц,
уполномоченных
удостоверять
образцы
Дата
удостове-
рения
образцов
Подписи и
печати
(если имеются)
лиц,
удостоверяющих
образцы
(подписи)
(печать)
Удостоверительная надпись нотариуса
Я, нотариус _____________________________, действующий на основании
(фамилия и инициалы, месторасположение)
лицензии № ____ от "____" ___________ ________г., выданной
Министерством юстиции Республики Казахстан, свидетельствую
подлинность подписей граждан _____________________________________,
(фамилии, имена и отчества)
которые сделаны в моем присутствии. Личность подписавших документ
установлена.
Зарегистрировано в реестре за № ____________.
Взыскано _______________ тенге государственной пошлины.
«____»_____________ ________г.
М.П.
Нотариус __________________  (подпись)
Приложение 6
к Правилам открытия, ведения и закрытия
счетов государственных учреждений
Договор обслуживания счета N ________
"____"________ ____г.
_______________________________________________________________
именуемый в дальнейшем "орган казначейства" в лице
__________________________, действующего на основании Положения
______________________________________________, с одной стороны,
и _____________________________________________________________,
именуемое в дальнейшем "государственное учреждение" в лице
_____________________________________, действующее на основании _______________________________________________________________,
с другой стороны, именуемые в дальнейшем стороны, заключили
настоящий Договор обслуживания счета (далее - Договор) о
нижеследующем:

1. Шарттың мәні
1. Осы Шарттың мәні ________________________________________ сәйкес қазынашылық органы операцияларды жүзеге асыру және қызметтердi көрсету жөнiндегi Тараптардың өзара қарым-қатынасы болып табылады.
2. Шоттың режимi
2. Мемлекеттік мекеме мемлекеттік мекеменің шоттарына қызмет көрсету және Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңнамасына сәйкес қызметтер көрсету жөнiндегi мiндеттемелердi тапсырады, ал қазынашылық органы өзiне қабылдап алады. Қазынашылық органы мен мемлекеттік мекеменің өзара қарым-қатынасы Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңнамасымен реттеледi.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң нормативтiк құқықтық актiлерiн қоса алғанда, Қазақстан Республикасының заңнамасы өзгерген кезде қазынашылық органының осы Шарттың ережелерiн тиiсiнше өзгертуге құқығы бар.
3. Мемлекеттік мекеме Қаржы министрлігінде шот ашу үшiн Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң мемлекеттiк мекемелердiң шоттарын ашу, жүргізу және жабу жөнiндегi нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес қазынашылық органына құжаттар тапсырады.
4. Шоттағы ақша Қазақстан Республикасының заңнамасына және осы Шартқа сәйкес ақшаны аудару арқылы төлемдердi жүзеге асыру үшiн ғана пайдаланылуы мүмкін.
5. Мемлекеттік мекеменің төлем құжаттарын қазынашылық органы жұмыс күнінің бірінші жартысы ішінде атқаруға қабылдайды.
6. Төлеуге берілген шот немесе төлем құжаттары мемлекеттік мекеме оны қазынашылық органына берген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде атқарылады.
7. Чектер және төлем құжаттары ресімдеу күнін есептемегенде, оларды ресімдеген күннен бастап он күн ішінде жарамды.
8. Қазынашылық органы мемлекеттік мекеменің бір күн бұрын берілген өтінімі бойынша Қазақстан Республикасының екінші деңгейлі банкі арқылы қолма-қол ақшаға деген мемлекеттік мекеменің ағымдағы мұқтаждығын қамтамасыз етеді.
9. Төлемнiң тиiстi сомасын, шоттағы ақшаның қалдығын, төлем және растаушы құжаттардағы деректемелердiң дұрыстығын, ақша сомаларын қабылдаудың (есептеудiң) және қайтарып алудың (есептен шығарудың) заңдылығын бақылауды мемлекеттік мекеме жүзеге асырады.
10. Қазынашылық органы мен мемлекеттік мекеме ай сайын 5-34 "Шоттағы қалдықтар туралы есеп" нысаны бойынша мемлекеттік мекеменің шоттары бойынша қалдықтары мен айналымдарын салыстыруды жүргiзедi.
3. Тараптардың құқықтары мен мiндеттерi
11. Тараптар осы Шартта көзделген өздерiнiң мiндеттемелерiн тиiстi дәрежеде нақты мерзiмiнде атқаруға мiндеттенедi.
12. Тараптар шот арқылы жүргiзiлетiн операциялар туралы ақпараттың құпиялылығын қамтамасыз етуге мiндеттенедi.

1. Предмет договора
1. Предметом настоящего Договора являются взаимоотношения
Сторон по осуществлению органом казначейства операций и оказанию
услуг согласно ________________________________________________.
2. Режим счета
2. Государственное учреждение поручает, а орган казначейства принимает на себя обязательство по обслуживанию счетов государственного учреждения и оказанию услуг в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан. Взаимоотношения органа казначейства и государственного учреждения регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
При изменении законодательства Республики Казахстан, включая нормативные правовые акты Министерства финансов Республики Казахстан, орган казначейства имеет право соответственно изменять положения настоящего Договора.
3. Для открытия счета в Министерстве финансов государственное учреждение представляет документы органу казначейства в соответствии с нормативными правовыми актами Министерства финансов Республики Казахстан по открытию, ведению и закрытию счетов государственных учреждений.
4. Деньги на счете могут быть использованы только для осуществления платежей путем перевода денег в соответствии с законодательством Республики Казахстан и настоящим Договором.
5. Платежные документы государственного учреждения принимаются к исполнению органом казначейства в течение первой половины рабочего дня.
6. Счета к оплате или платежные документы исполняются в течение трех рабочих дней со дня представления государственным учреждением их в орган казначейства.
7. Чеки и платежные документы действительны в течение десяти дней со дня их оформления, не считая дня оформления.
8. Орган казначейства обеспечивает текущие потребности государственного учреждения в наличных деньгах через банки второго уровня Республики Казахстан по заявке государственного учреждения, представляемой за день вперед.
9. Контроль за соответствием суммы платежа, остатком денег на счете, правильностью реквизитов в платежных и подтверждающих документах, правомочностью принятия (зачисления) и изъятия (списания) сумм денег осуществляется государственным учреждением.
10. Орган казначейства и государственное учреждение ежемесячно проводят сверку остатков и оборотов по счетам государственного учреждения по форме 5-34 «Отчет об остатках на счетах».
3. Права и обязанности сторон
11. Стороны обязуются надлежащим образом точно в срок исполнять свои обязанности, предусмотренные в настоящем Договоре.
12. Стороны обязуются обеспечить конфиденциальность информации об операциях, проводимых через счет.

13. Қазынашылық органы:
төлемдердi жүргiзудiң дұрыстығын қамтамасыз етуге, операцияларды Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңнамаларына, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң нормативтiк құқықтық актiлерiне және осы Шартқа сәйкес орындауға;
мемлекеттік мекеме қазынашылық органына беретін құжаттардың қолданылып жүрген бюджет заңнамасына сәйкестігін бақылауды жүзеге асыруға;
шоттар бойынша жүргiзiлген операциялар туралы мәлiметтердi, мемлекеттік мекеменің шоттарын жүргiзу процесінде қазынашылық органынан алынған өзге де құпия ақпаратты жасырын сақтауға. Мемлекеттік мекеменің келiсiмі болмаса, мәлiметтер Қазақстан Республикасының заңнама актілерінде белгiленген жағдайларда және тәртiппен ғана белгiлi органдарға берiлуi мүмкiн;
5-15 "Мемлекеттік мекемелер бойынша тізілім" нысаны,
5-34 "Шоттардағы қалдықтар туралы есеп" нысаны және 5-33 "Ақылы қызметтер бойынша шоттардағы қалдықтар туралы есеп" нысаны бойынша күн сайын мемлекеттік мекеменің шоттары бойынша көшірме беруге мiндеттi.
14. Қазынашылық органының мынадай құқықтары бар:
шотты жүргiзу және ол бойынша операциялар жасау процесiнде Қазақстан Республикасының заңнамасын мемлекеттік мекеменің бұзғаны туралы дәлелдейтiн фактiлер болған кезде операциялар жасауда мемлекеттік мекемеден бас тартуға;
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда ғана ақшаны мемлекеттік мекеменің келiсiмiнсiз шоттан ақшаны қайтып алуға (есептен шығаруға);
қайта құрылған мемлекеттiк мекеменiң мөртабаны уақытша болмаған жағдайда, мемлекеттік мекеменің атауы өзгерген, мөрi ескiрген немесе жоғалған жағдайда, құжаттарға осы қазынашылық органда қызмет көрсетілетін бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің мөртабан бедерін басуға рұқсат етуге құқығы бар.
15. Мемлекеттік мекеме шот бойынша операциялар жасау процесiнде:
ақшаны қайтып алудың (есептен шығарудың) және қабылдаудың (есептеудiң) заңдылығын бақылауға;
ақша шотқа қате қабылданған (есептелген) жағдайда, қате қабылдауға (есептеуге) байланысты пайда болған шот бойынша операциялардың бұзылуын жоюға бағытталған шараларды қазынашылық органы қабылдауы мақсатында, қазынашылық органын бұл туралы қазынашылық органынан есеп нысандарын алған күннен кейiнгi бiр жұмыс күнінен кешiктiрмей хабардар етуге мiндеттi.
16. Шот бойынша операцияларды жүзеге асыру процесiнде мемлекеттік мекеменің:
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен ақша сомаларына дербес иелік етуге;
жазбаша сұрау салу негiзiнде шот бойынша қозғалыс туралы, шоттағы сомалардың қалдықтары туралы және анықталмаған сомалар туралы ақпарат алуға құқығы бар.

13. Орган казначейства обязан:
обеспечить правильность проведения платежей, выполнять операции в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан, нормативными правовыми актами Министерства финансов Республики Казахстан и настоящим Договором;
осуществлять контроль соответствия действующему бюджетному законодательству документов, представляемых государственным учреждением в орган казначейства;
хранить в тайне сведения об операциях, произведенных по счетам, иную конфиденциальную информацию, полученную органом казначейства в процессе ведения счета государственного учреждения. Без согласия государственного учреждения сведения могут быть предоставлены определенным органам только в случаях и в порядке, установленных законодательными актами Республики Казахстан;
выдавать выписки по счетам государственного учреждения ежедневно по форме 5-15 «Реестр платежей по государственным учреждениям», форме 5-34 «Отчет об остатках на счетах» и форме 5-33 «Отчет об остатках на счетах по платным услугам».
14. Орган казначейства имеет право:
в процессе ведения счета и совершения операций по нему отказать государственному учреждению в совершении операций при наличии фактов, свидетельствующих о нарушении государственным учреждением законодательства Республики Казахстан;
осуществлять изъятие (списание) денег со счета без согласия государственного учреждения только в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
разрешать в случае временного отсутствия печати у вновь созданного государственного учреждения, в случае изменения наименования государственного учреждения, изношенности или утери печати, скреплять документы оттиском печати администратора бюджетных программ, обслуживающемся в данном органе казначейства.
15. Государственное учреждение обязано в процессе совершения операций по счету:
контролировать правомочность изъятия (списания) и принятия (зачисления) денег;
в случае ошибочного принятия (зачисления) денег на счет уведомить об этом орган казначейства не позднее одного рабочего дня, следующего за днем получения отчетных форм от органа казначейства, в целях принятия органом казначейства мер, направленных на устранение нарушений операций по счету, возникших в связи с ошибочностью принятия (зачисления).
16. В процессе осуществления операций по счету государственное учреждение имеет право:
самостоятельно распоряжаться суммами денег в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
на основании письменного запроса получать информацию и документальное подтверждение о движении по счету, об остатках сумм на счете и о невыясненных суммах.

4. Тараптардың жауапкершiлiгi
17. Қазынашылық органдары операциялардың мемлекеттік мекеменің операцияларын жасауға нұсқаулардың дұрыс және уақытылы орындалуы үшiн Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңнамаларына сәйкес жауапкершілікте болады.
18. Мемлекеттік мекеме жасалатын операциялардың заңдылығы үшiн Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңнамаларына сәйкес жауапкершілікте болады.
19. Қазынашылық органы мемлекеттік мекемелердің төлем және растайтын құжаттарындағы мәліметтердің және төлем сомасының дұрыстығы үшін жауапкершілікте болады.
20. Тараптар осы Шарт бойынша өздерiне қабылдаған мiндеттемелердiң толық немесе iшiнара орындалмағаны үшiн, егер олардың орындалмауы, төтенше және тежеусiз жағдаяттардың салдарынан болған жағдайда жауапкершiлiктен босатылады.
Тараптар Қазақстан Республикасының заңнама және нормативтiк құқықтық актiлері қабылданған мiндеттемелердiң орындалуына мүмкiндiк бермейтiндей болып өзгерген жағдайда, осы Шарт бойынша өздерiне қабылдаған мiндеттемелердiң толық немесе iшiнара орындалмағаны үшiн жауапкершiлiктен босатылады.
21. Орындалмаған мiндеттемелердi орындау мерзiмi аталған жағдаяттардың уақытына сәйкес немесе Тараптардың уағдаласуы бойынша ұзартылады.
22. Қазынашылық органы мен мемлекеттік мекеме 5-34 "Шоттардағы қалдықтар туралы есеп" нысаны бойынша Мемлекеттік мекеменің шоттары бойынша қалдықтар мен айналымдарға салыстыру жүргізеді.
5. Дауларды шешудiң тәртiбi
23. Қазынашылық органы мен мемлекеттік мекеменің арасында осы Шартты орындау мәселелерi бойынша даулар туындаған жағдайда, тараптар оларды келiссөз жүргізу арқылы шешу жөнiнде барлық шараларды қабылдайды.
24. Тараптар уағдаластыққа қол жеткiзе алмаған келiспеушiлiктер Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен шешiледi.
6. Шарттың әрекет ету мерзімі және тоқтатылу тәртібі
25. Осы Шарт оған тараптар қол қойған уақыттан бастап күшіне енеді және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің мемлекеттік мекемелердің шоттарын ашу, жүргізу және жабу жөніндегі нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес белгіленген мерзім ішінде әрекет етеді.
26. Осы Шарт екі данада, әрбір тарап үшін әрқайсысының бірдей заң күші бар бір-бірден жасалды.
7. Қосымша ережелер
27. Тараптардың келісімі бойынша осы Шарттың мәтініне енгізілетін барлық өзгерістер мен толықтырулар Тараптар қол қоятын қосымша бөлек келісімдермен ресімделеді және осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылады.
28. Осы Шартқа қол қойылған сәттен бастап қазынашылық органы мен мемлекеттік мекеме арасында бұдан бұрын жасалған барлық Есеп айырысу-кассалық қызмет көрсету туралы шарттар заңдық күшін жояды.

4. Ответственность сторон
17. Орган казначейства несет ответственность за правильность и своевременность исполнения указаний на совершение операций государственного учреждения в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
18. Государственное учреждение несет ответственность за законность совершаемых операций в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
19. Орган казначейства не несет ответственности за правильность содержащихся в платежных и подтверждающих документах государственного учреждения сведений и сумм платежей.
20. Стороны освобождаются от ответственности за полное или частичное неисполнение обязательств, взятых на себя по настоящему Договору, в случае, если их неисполнение стало возможным вследствие действия чрезвычайных и непреодолимых обстоятельств.
Стороны также освобождаются от ответственности за полное или частичное неисполнение обязательств по настоящему Договору, в случае изменения законодательных и нормативных правовых актов Республики Казахстан, ведущих к невозможности исполнения принятых обязательств.
21. Сроки выполнения неисполнимого обязательства продлеваются соответственно на время указанных обстоятельств или по договоренности Сторон.
22. Орган казначейства и государственное учреждение ежемесячно проводят сверку остатков и оборотов по счетам Государственного учреждения по форме 5-34 «Отчет об остатках на счетах».
5. Порядок разрешения споров
23. В случае возникновения споров между органом казначейства и государственным учреждением по вопросам исполнения настоящего Договора, стороны принимают меры по разрешению их путем переговоров.
24. Разногласия, по которым сторонами не достигнута договоренность, разрешаются в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
6. Срок действия и порядок прекращения Договора
25. Настоящий Договор вступает в силу с даты подписания его сторонами и действует в течение срока, установленного в соответствии с нормативными правовыми актами Министерства финансов Республики Казахстан по открытию, ведению и закрытию счетов государственных учреждений.
26. Настоящий Договор составлен в двух экземплярах, по одному для каждой стороны, каждый из которых имеет одинаковую юридическую силу.
7. Дополнительные условия
27. Все изменения и дополнения, вносимые в текст настоящего Договора по соглашению сторон, оформляются отдельными дополнительными соглашениями, подписываемыми сторонами и являются неотъемлемыми частями настоящего Договора.
28. С момента подписания настоящего Договора все ранее заключенные Договоры о расчетно-кассовом обслуживании, заключенные между органом казначейства и государственным учреждением теряют юридическую силу.

8. Тараптардың заңды мекен-жайлары
29. Қазынашылық_____________________________________________
30. Мемлекеттік мекеме______________________________________
Қазынашылық органы                   Мемлекеттік мекеме
Басшы                                    Басшысы
____________________                     ____________________
Тиісті құрылымдық                        Тиісті құрылымдық
бөлімшенің басшысы                       бөлімшенің басшысы
__________________                       ____________________
М.О.                                     М.О.
Мемлекеттік мекемелердің
шоттарын ашудың, жүргізудің
және жабудың ережесіне
7-қосымша
____________________________________________________________
(Қазынашылық органы)
Шоттарды ашуға арналған деректер
Мемлекеттік
мекеменің
коды
Мемлекеттік
мекеменің
атауы
Бюджеттің
түрі
Орналасқан
орны
СТН
1
2
3
4
5
Қаржыландыру көзі
Негіздеме
Шоттың нөмірі
Шоттағы қалдық
6
7
8
9
Қазынашылық органының басшысы   ________________________
(қолы)
Қазынашылық органының тиісті
құрылымдық бөлімшесінің басшысы ________________________
(қолы)
Мемлекеттік мекемелердің
шоттарын ашудың, жүргізудің
және жабудың ережесіне
8-қосымша
_____________________________________________________________
(қазынашылық органы)
Шоттарды жабуға арналған деректер
Мемлекеттік
мекеменің
коды
Мемлекеттік
мекеменің
атауы
Бюджеттің
түрі
Орналасқан
орны
СТН
1
2
3
4
5
Қаржыландыру көзі
Негіздеме
Шоттың нөмірі
Шоттағы қалдық
6
7
8
9
Қазынашылық органының басшысы   ________________________
(қолы)
Қазынашылық органының тиісті
құрылымдық бөлімшесінің басшысы ________________________
(қолы)

8. Юридические адреса сторон
29. Казначейство
__________________________________________________________
30. Государственное учреждение
__________________________________________________________
Орган казначейства          Государственное учреждение
Руководитель                Руководитель
____________________        ________________________
Руководитель соответствующего     Руководитель соответствующего
структурного подразделения        структурного подразделения
____________________              __________________________
МП                               МП
Приложение 7
к Правилам открытия, ведения и закрытия
счетов государственных учреждений
______________________________________________________________
(Орган казначейства)
Данные
для открытия счетов
Код госучреждения
Наименование
госучреждения
Вид бюджета
Месторасположение
РНН
1
2
3
4
5
Источник финансирования
Основание
Номер счета
Остаток на счете
6
7
8
9
Руководитель органа казначейства   __________________________
(подпись)
Руководитель соответствующего
структурного подразделения органа казначейства  _____________
(подпись)
Приложение 8
к Правилам открытия, ведения и закрытия
счетов государственных учреждений
______________________________________________________________
(Орган казначейства)
Данные
для закрытия счетов
Код госучреждения
Наименование
госучреждения
Вид бюджета
Месторасположение
РНН
1
2
3
4
5
Источник финансирования
Основание
Номер счета
Остаток на счете
6
7
8
9
Руководитель органа казначейства   __________________________
(подпись)
Руководитель соответствующего
структурного подразделения органа казначейства  _____________
(подпись)