Кредиттік серіктестіктердің және ипотекалық компаниялардың есеп беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2004 жылғы 27 қарашадағы N 332 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 10 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 3336. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 43 (V064157) қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 43   қаулысымен .
______________________________
"Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу мен қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Кредиттік серіктестіктердің және ипотекалық компаниялардың есеп беру ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы 2005 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енеді.
3. Стратегия және талдау департаментi (Еденбаев Е.С.):
1) Заң департаментiмен (Байсынов М.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын және оны қабылдауға байланысты өзге де шараларды қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап он күндiк мерзiмде осы қаулыны Агенттіктің мүдделi бөлiмшелерiне, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне, кредиттік серіктестіктер мен ипотекалық компанияларға жiберсiн.
4. Агенттіктің қызметін қамтамасыз ету департаменті (Несіпбаев Р.Р.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Қ.М.Досмұқаметовке жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
жөніндегі агенттігі Басқармасының
2004 жылғы 27 қарашадағы
N 332 қаулысымен бекітілген
Кредиттік серіктестіктердің және ипотекалық
компаниялардың есеп беру ережесі
Осы Ереже "Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу мен қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  9-бабы  1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді және кредиттік серіктестіктер мен ипотекалық компаниялардың қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі - уәкілетті орган) есеп беру тізбесін, нысандарын, мерзімін және тәртібін белгілейді.

Об утверждении Правил представления отчетности кредитными товариществами и ипотечными компаниями
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 ноября 2004 года N 332. Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Казахстан 10 января 2005 года N 3336. Утратило силу - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года N 43 (V064157)
В соответствии с подпунктом 6) пункта 1  статьи 9  Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемые Правила представления отчетности кредитными товариществами и ипотечными компаниями.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 февраля 2005 года.
3. Департаменту стратегии и анализа (Еденбаев Е.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления и иные меры, связанные с его принятием;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Национального Банка Республики Казахстан, кредитных товариществ и ипотечных компаний.
4. Департаменту по обеспечению деятельности Агентства (Несипбаев Р.Р.) принять меры к опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Досмукаметова К.М.
Председатель
Утверждены
постановлением Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций от 27 ноября 2004 года N 332
Правила представления отчетности
кредитными товариществами и ипотечными компаниями
Настоящие Правила разработаны в соответствии с подпунктом 6) пункта 1  статьи 9  Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и устанавливают перечень, формы, сроки и порядок представления отчетности кредитных товариществ и ипотечных компаний в уполномоченный орган по   регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган).

1. Кредиттік серіктестіктер мен ипотекалық компаниялардың есебіне мыналар жатады:
1) осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес баланстық және баланстан тыс шоттардағы қалдықтар жөніндегі мәліметтер;
2) осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес пруденциалдық нормативтерді есептеуге арналған қосымша деректер - кредиттік серіктестіктер ұсынады;
3) осы Ереженің 3-қосымшасына сәйкес берілген заемдар мен қаржы лизингі туралы есеп;
4) осы Ереженің 4-қосымшасына сәйкес ипотекалық заемдарға қызмет көрсету туралы есеп - ипотекалық компаниялар ұсынады.
2. Кредиттік серіктестіктер мен ипотекалық компаниялар уәкілетті органға есепті мынадай кезеңділікпен ұсынады:
1) ай сайын - осы Ереженің 1 және 2-қосымшаларына сәйкес есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күні Астана уақыты бойынша 18.00-ден кешіктірмей;
2) тоқсан сайын - осы Ереженің 3 және 4-қосымшаларына сәйкес есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күні Астана уақыты бойынша 18.00-ден кешіктірмей.
3. Кредиттік серіктестіктер мен ипотекалық компаниялар есепті уәкілетті органға қағаз жазбада және электрондық тасымалдағышта береді.
4. Қағаз жазбамен берілген есеп электрондық тасымалдағышпен берілген есеппен сәйкес келуге тиіс.
5. Есептегі деректер ұлттық валютамен - теңгемен көрсетіледі.
6. Есепті жасаған кезде қолданылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Есепте бес жүз теңгеден аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүзге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
7. Есептің барлық парақтарына нөмір қойылады және олардың жалпы саны оны уәкілетті органға жіберген кезде ілеспе хатта көрсетіледі.
8. Қағаз жазбадағы есепке бірінші басшы, бас бухгалтер немесе қол қою құқығы бар олардың орынбасарлары қол қойып, кредиттік серіктестік пен ипотекалық ұйымның мөрімен куәландырылады. Кредиттік серіктестік пен ипотекалық ұйымның ішкі құжаттарында көзделген жағдайларда, есепке осы құжаттарға сәйкес қол қоюға уәкілетті тұлға қолын қойып, осы ішкі құжаттардың көшірмесімен бірге уәкілетті органға ұсынылады.
9. Түзетулері және өшірулері бар қағаз жазбадағы есепті уәкілетті орган қабылдамайды және оны қайтарып береді.
10. Есепке өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу қажет болған жағдайда, банктік емес ұйым уәкілетті органға есеп берілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде уәкілетті органға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажеттігінің себептерін түсіндіре отырып, жазбаша өтінішін береді.

1. Отчетность кредитных товариществ и ипотечных компаний включает в себя:
1) сведения по остаткам на балансовых и внебалансовых счетах в соответствии с Приложением 1 к настоящим Правилам;
2) дополнительные данные для расчета пруденциальных нормативов в соответствии с Приложением 2 к настоящим Правилам - представляется кредитными товариществами;
3) отчет о предоставленных займах и финансовом лизинге в соответствии с Приложением 3 к настоящим Правилам;
4) отчет об обслуживании ипотечных займов в соответствии с Приложением 4 к настоящим Правилам - представляется ипотечными компаниями.
2. Кредитные товарищества и ипотечные компании представляют отчетность в уполномоченный орган со следующей периодичностью:
1) ежемесячно - не позднее 18.00 часов времени города Астаны пятого рабочего дня, следующего за отчетным месяцем, согласно Приложению 1 и 2 настоящим Правилам;
2) ежеквартально - не позднее 18.00 часов времени города Астаны пятого рабочего дня, следующего за отчетным кварталом, согласно Приложению 3 и 4 к настоящим Правилам.
3. Кредитные товарищества и ипотечные компании представляют отчетность в уполномоченный орган на электронном и бумажном носителях.
4. Отчетность на бумажном носителе должна соответствовать отчетности, представленной  на электронном носителе.
5. Данные отчетности указываются в национальной валюте - тенге.
6. Единица измерения, используемая при составлении отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма, менее пятисот тенге в отчете округляется до нуля, а сумма равная пятьсот тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
7. Все листы отчетности нумеруются, общее количество листов отчетности указывается в сопроводительном письме при ее направлении в уполномоченный орган.
8. Отчетность подписывается первым руководителем и главным бухгалтером кредитного товарищества или ипотечной компании и заверяется печатью. В случаях, предусмотренных внутренними документами кредитного товарищества или ипотечной компании, отчетность подписывается лицом, уполномоченным в соответствии с данными документами на их подписание, и представляется в уполномоченный орган с копией данных внутренних документов.
9. Отчетность на бумажном носителе, содержащая исправления и подчистки, уполномоченным органом не принимается и подлежит возврату.
10. В случае необходимости внесения изменений и/или дополнений в отчетность, кредитное товарищество или ипотечная компания в трехдневный срок со дня представления отчетности, представляет в уполномоченный орган письменное ходатайство с объяснением причин необходимости внесения изменений и/или дополнений.

11. Осы Ережеде реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен шешіледі.
Кредиттік серіктестіктер
мен ипотекалық компаниялардың
есеп беру Ережесіне 1-қосымша
Ескерту: 1-қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 28 мамырдағы N 161   қаулысымен
Баланстық және баланстан тыс шоттардағы
қалдықтар жөніндегі мәліметтер
__________________________________________
(кредиттік серіктестіктің, ипотекалық
компанияның толық атауы)
____________________________________ жағдай бойынша

11. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, разрешаются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам представления
отчетности кредитными
товариществами и
ипотечными компаниями  <*>
Сноска. В приложение 1 внесены изменения - Постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2005 года  N 161  (порядок введения в действие см. п.2).
Сведения по остаткам на балансовых и внебалансовых счетах
_______________________________________________________________
(полное наименование кредитного товарищества, ипотечной компании)
по состоянию на _______________________________________________

4255
Басқа банктерге орналасқан ұзақ мерзімді
салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты
кірістер
4256
Басқа банктерге орналасқан шартты салымдар
бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4257
Басқа банктердің салымдары бойынша мерзімі
өткен берешек бойынша сыйақы алуға байланысты
кірістер
4260
Металл шоттарда орналасқан тазартылған
қымбат металдар бойынша сыйақы алуға
байланысты кірістер
4261
Басқа банктерде орналасқан мерзімді салымдар
құнын оң түзету түріндегі кірістер

4255
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по долгосрочным вкладам, размещенным в
других банках
4256
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по условным вкладам, размещенным в других банках
4257
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по просроченной задолженности других банков по
вкладам
4260
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по аффинированным драгоценным металлам,
размещенным на металлических счетах
4261
Доходы в виде положительной корректировки
стоимости срочного вклада, размещенного в
других банках

4262
Басқа банктерге орналасқан шартты салымдар
құнын оң түзету түріндегі кірістер
4263
Басқа банктерден қамтылған мерзімді салымдар
құнын теріс түзету түріндегі кірістер
4264
Басқа банктерден қамтылған шартты салымдар
құнын теріс түзету түріндегі кірістер
4265
Банктердің, кредиттік серіктестіктердің және
ипотекалық компаниялардың міндеттемелерін
қамтамасыз ету болып табылатын салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4266
Басқа банктерде орналасқан дисконт амортизациясы
бойынша кірістер
4270
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен, шетелдік орталық банктерден және басқа
банктерден тартылған салымдар сыйлықақысының амортизациясы бойынша кірістер
4300
Басқа банктер берген заемдар бойынша сыйақы
алуға байланысты кірістер
4301
Басқа банктерге берілген овердрафт заемдары
бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4302
Басқа банктерге берілген қысқа мерзімді заемдары
бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4303
Басқа банктерге берілген овернайт заемдары
бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4304
Басқа банктерге берілген ұзақ мерзімді заемдары
бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер

4262
Доходы в виде положительной корректировки
стоимости условного вклада, размещенного в
других банках
4263
Доходы в виде отрицательной корректировки
стоимости срочного вклада, привлеченного от
других банков
4264
Доходы в виде отрицательной корректировки
стоимости условного вклада, привлеченного от
других банков
4265
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по вкладу, являющемуся обеспечением обязательств банка, кредитного товарищества и ипотечной компании
4266
Доходы по амортизации дисконта по вкладам, размещенным в других банках
4270
Доходы по амортизации премии по вкладам, привлеченным от Национального Банка Республики Казахстан, иностранных центральных банков и других банков
4300
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по займам, предоставленным другим банкам
4301
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по займам овердрафт, предоставленным другим
банкам
4302
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по краткосрочным займам, предоставленным другим
банкам
4303
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по займам овернайт, предоставленным другим банкам
4304
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по долгосрочным займам, предоставленным
другим банкам

4320
Банктік операциялардың жекелеген түрлерін
жүзеге асыратын ұйымдардан алынған немесе
банктік операциялардың жекелеген түрлерін
жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемдар
және қаржы лизингі бойынша сыйақы алуға
байланысты кірістер
4321
Банктік операциялардың жекелеген түрлерін
жүзеге асыратын ұйымдарға берілген овердрафт
заемдары бойынша сыйақы алуға байланысты
кірістер
4322
Банктік операциялардың жекелеген түрлерін
жүзеге асыратын ұйымдарға берілген қысқа
мерзімді заемдары бойынша сыйақы алуға
байланысты кірістер
4323
Банктік операциялардың жекелеген түрлерін
жүзеге асыратын ұйымдарға берілген ұзақ
мерзімді заемдар бойынша сыйақы алуға
байланысты кірістер

4320
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по займам и финансовому лизингу, предоставленным
организациям, осуществляющим отдельные виды
банковских операций или полученным от
организаций, осуществляющих отдельные виды
банковских операций
4321
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по займам овердрафт, предоставленным
организациям, осущ-м отд. виды банковских
операций
4322
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по краткосрочным займам, предоставленным орг-ям,
осущ-м отд. виды банковских операций
4323
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по долгосрочным займам, предоставленным орг-ям,
осущ-м отд. виды банковских операций

4324
Банктік операциялардың жекелеген түрлерін
жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заем құнын
оң түзету түріндегі кірістер
4325
Банктік операциялардың жекелеген түрлерін
жүзеге асыратын ұйымдардан алынған заем
құнын теріс түзету түріндегі кірістер
4326
Банктік операциялардың жекелеген түрлерін
жүзеге асыратын ұйымдарға берілген қаржы
лизингі бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4327
Банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдарға берілген мерзімі өткен заемдар
бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер

4324
Доходы в виде положительной корректировки
стоимости займа, предоставленного организациям,
осущ-м отд. виды банковских операций
4325
Доходы в виде отрицательной корректировки
стоимости займа, полученного от организаций,
осущ-х отд. виды банковских операций
4326
Доходы, связанные с получением вознаграждения по
финансовому лизингу, предоставленному орг-ям,
осущ-м отд. виды банковских операций
4327
Доходы, связанные с получением вознаграждения по
просроченной задолженности по займам, предоставленным организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций

4940
Төтенше кірістер
4941
Төтенше кірістер
4942
Есепті кезеңде анықталған банк қызметіне
байланысты өткен кезеңдердің кірістері
4943
Есепті кезеңде анықталған банктік емес қызметке
байланысты өткен кезеңдердің кірістері
4999
Салықтардан түскен кірістер
Кірістер жиынтығы
(мың теңгемен)
Баланс
шоты N
Кластардың, шоттар тобының және баланстық шоттардың атауы
Сомасы
V класс - ШЫҒЫСТАР
5020
Корреспонденттік шоттар бойынша сыйақы
төлеуге байланысты шығыстар
5021
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің
корреспонденттік шоттары бойынша сыйақы
төлеуге байланысты шығыстар
5022
Шетелдік орталық банктердің корреспонденттік
шоттары бойынша сыйақы төлеуге байланысты
шығыстар
5023
Басқа банктердің корреспонденттік шоттары
бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5024
Банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге
асырушы ұйымдардың корреспонденттік шоттары
бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5026
Тазартылған қымбат металдардағы металл шоттар
бойынша басқа  банктерге сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5030
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен жергілікті
өкімет органдарынан алынған заемдар бойынша
сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5034
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен жергілікті
өкімет органдарынан алынған қысқа мерзімді
заемдар бойынша сыйақы төлеуге байланысты
шығыстар
5036
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен жергілікті
өкімет органдарынан алынған ұзақ мерзімді
заемдар бойынша сыйақы төлеуге байланысты
шығыстар

4940
Чрезвычайные доходы
4941
Чрезвычайные доходы
4942
Доходы прошлых периодов, связанные с банковской деятельностью, выявленные в отчетном периоде
4943
Доходы прошлых периодов, связанные с небанковской деятельностью, выявленные в отчетном периоде
4999
Доход до налогов
Итого Доходы
(в тысячах тенге)
№ балан
сового
счета
Наименования классов, групп счетов и
балансовых счетов
Сумма
V класс - РАСХОДЫ
5020
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по  корреспондентским счетам
5021
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по корреспондентским счетам Национального
Банка Республики Казахстан
5022
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по корреспондентским счетам иностранных
центральных банков
5023
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по корреспондентским счетам других банков
5024
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по корреспондентским счетам организации,
осущ-ей отд. виды банковских операций
5026
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по металлическим счетам других банков в аффинированном драгоценном металле
5030
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по займам, полученным от Правительства и
местных органов власти Республики Казахстан
5034
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по краткосрочным займам, полученным от
Правительства и местных органов власти РК
5036
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по долгосрочным займам, полученным от
Правительства и местных органов власти РК

5037
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен жергілікті
өкімет органдарынан алынған заемдар құнын оң
түзету түріндегі шығыстар
5038
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен
жергілікті өкімет органдарынан алынған
заемдардың мерзімі өткен берешегі бойынша
сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5040
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемдар
бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5044
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қысқа
мерзімді заемдар бойынша сыйақы төлеуге
байланысты шығыстар

5037
Расходы в виде положительной корректировки
стоимости займа, полученного от Прав-ва РК и
местных органов власти РК
5038
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по просроченной задолж-и по займам, получ-м
от Прав-ва и местных органов власти РК
5040
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по займам, полученным от международных
финансовых организаций
5044
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по краткосрочным займам, полученным от
международных финансовых организаций

5046
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған ұзақ
мерзімді заемдар бойынша сыйақы төлеуге
байланысты шығыстар
5047
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемдар
құнын оң түзету түріндегі шығыстар
5048
ХҚҰ алынған заемдар бойынша мерзімі өткен
берешектің сыйақысын төлеуге байланысты шығыстар
5050
Басқа банктерден алынған заемдар бойынша
сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5051
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен
алынған заемдар бойынша сыйақы төлеуге
байланысты шығыстар

5046
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по долгосрочным займам, полученным от
международных финансовых организаций
5047
Расходы в виде положительной корректировки
стоимости займа, полученного от международных
финансовых организаций
5048
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по просроченной задолженности по займам,
полученным от МФО
5050
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по займам, полученным от других банков
5051
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по займам, полученным от Национального Банка Республики Казахстан

5052
Шетелдік орталық банктерден алынған заемдар
бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5053
Басқа банктерден алынған қаржылық лизинг бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5054
Басқа банктерден алынған қысқа мерзімді заемдар
бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5055
Басқа банктерден алынған заемдар құнын оң
түзету түріндегі шығыстар
5056
Басқа банктерден алынған ұзақ мерзімді заемдар
бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар

5052
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по займам, полученным от иностранных центральных банков
5053
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по
финансовому лизингу, полученному от других банков
5054
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по краткосрочным займам, полученным от
других банков
5055
Расходы в виде положительной корректировки
стоимости займа, полученного от других банков
5056
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по долгосрочным займам, полученным от других банков

5057
Басқа банктер берген заемдар құнын теріс
түзету түріндегі шығыстар
5058
Басқа банктерден алынған заемдардың мерзімі
өткен берешегі бойынша сыйақы төлеуге
байланысты шығыстар
5059
ҚР Ұлттық Банкінен алынған заемдардың
мерзімі өткен берешегі бойынша сыйақы төлеуге
байланысты шығыстар
5060
Банктік операциялардың жекелеген түрлерін
жүзеге асырушы ұйымдардан алынған заемдар
бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5063
Банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдардан алынған қаржылық лизинг бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5064
Банктік операциялардың жекелеген түрлерін
жүзеге асырушы ұйымдардан алынған қысқа
мерзімді заемдар бойынша сыйақы төлеуге
байланысты шығыстар

5057
Расходы в виде отрицательной корректировки
стоимости займа, предоставленного другим банкам
5058
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по просроченной задолженности по займам,
полученным от других банков
5059
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по просроченной задолженности по займам,
полученным от Национального Банка РК
5060
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по займам, полученным от организаций, осущ-х
отдельные виды банковских операций
5063
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по
финансовому лизингу, полученному от организаций,
осуществляющих отдельные виды банковских операций
5064
Расходы, связанные с выплатой вознагражд-я
по краткосрочным займам, получ-м от организаций,
осущ-х отд. виды банковских операций

5065
Банктік операциялардың жекелеген түрлерін
жүзеге асырушы ұйымдардан алынған заемдар құнын
оң түзету түріндегі шығыстар
5066
Банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге
асырушы ұйымдардан алынған ұзақ мерзімді заемдар
бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5067
Банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге
асырушы ұйымдарға берілген заемдар құнын теріс
түзету түріндегі шығыстар
5068
Банктік операциялардың жекелеген түрлерін
жүзеге асырушы ұйымдардан алынған заемдар
бойынша мерзімі өткен берешек бойынша
сыйақы төлеуге байланысты шығыстар

5065
Расходы в виде положительной корректировки
стоимости займа, полученного от орг-ий, осущ-х
отд. виды банковских операций
5066
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по долгосрочным займам, полученным от орг-ий,
осущ-х отд. виды банковских операций
5067
Расходы в виде отрицательной корректировки
стоимости займа, предоставленного орг-ям,
осущ-м отд. виды банковских операций
5068
Расходы, связ-е с выплатой вознаграждения
по просроч-ой задолж-и по займам, получ-м от
орг-ий, осущ-х отд. виды банковских операций

7540
Сенімгерлік басқарудағы басқа активтер
7542
Талап ету құқығы сенімгерлік басқаруға
қабылданған ипотекалық заемдар бойынша
есептелген сыйақы
7543
Талап ету құқығы сенімгерлік басқаруға
қабылданған ипотекалық заемдар бойынша
тұрақсыздық (айыппұл, өсімпұл)
Жиынтығы: Балансқа алынған меморандум шоттары
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға өкілетті
тұлға ____________ күні ____________
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға өкілетті
тұлға ____________ күні ____________
Орындаушы _____________________ күні ____________
Телефон: ________________
Мөрдің орны
Кредиттік серіктестіктер
мен ипотекалық компаниялардың
есеп беру Ережесіне 2-қосымша
Кредиттік серіктестіктердің пруденциалдық
нормативтерінің есебіне арналған қосымша деректер
_________________________________________________________
(кредиттік серіктестіктің толық атауы)
_________________ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
Белгі
Белгінің атауы
Сомасы
8001
Кредиттік серіктестіктің қатысушыларының
қосымша жарналары
8002
Кредиттік серіктестіктің қатысушыға қоятын
талап ету сомасы (оның ішінде ұсынылған
лизинг бойынша берілген заем бойынша),
сондай-ақ кредиттік серіктестік қатысушысы
алдындағы шартты міндеттемелер (оның ішінде
кредиттік серіктестік қатысушылары ақшалай
нысанда орындауы көзделетін банктік
кепілдіктер, кепілдемелер және басқа
міндеттемелер беру туралы), одан кредиттік
серіктестік қатысушысының қамтамасыз ету
жөніндегі міндеттемесінің сомасын, оның
ішінде кредиттік серіктестіктің банктік
шоттарындағы мемлекеттік бағалы қағаздарды,
кепілдемелер мен бағалы қағаздары ең жоғары
санат бойынша сауда-саттықты ұйымдастырушының
ресми тізіміне енгізілген екінші деңгейдегі
банктердің бағалы қағаздарын, кредиттік
серіктестіктің сейфтік сақтауына берілген
тазартылған қымбат металдарды алып
тастағандағы. Осы соманың есебіне "Аграрлық
кредиттік корпорация" акционерлік қоғамынан
алынған кредиттер есебінен иемденген
қатысушының кредиттік серіктестікке талап
етулері қосылмайды.
8003
Мемлекеттік бағалы қағаздар
8004
Мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша
есептелген сыйақы
8006
"Қазақстан қор биржасы" акционерлік қоғамының
"А" санатындағы ресми тізіміне енгізілген
бағалы қағаздар
8007
Шарт бойынша және кері сатып алу бойынша
сатылған немесе кредиттік серіктестіктің
міндеттемесін қамтамасыз ету болып табылатын
бағалы қағаздар
8008
Екінші деңгейдегі банктердегі талап ету
бойынша депозиттер, "Қазақстан қор биржасы"
акционерлік қоғамының "А" санатындағы ресми
тізіміне енгізілген бағалы қағаздар
8009
Талап ету бойынша басқа міндеттемелер, оның
ішінде ақшаға төлем және аударым жасау,
қолма-қол ақша беру, жүзеге асыру мерзімі бір
айдан аспайтын немесе оларды жүзеге асыру
мерзімі белгіленбеген заемдарды беру бойынша
міндеттемелер

7540
Прочие активы в доверительном
управлении
7542
Начисленное вознаграждение по ипотечным
займам, права требования по которым приняты
в доверительное управление
7543
Неустойка (штраф, пеня) по ипотечным
займам, права требования по которым приняты
в доверительное управление
Итого: Счета меморандума к балансу
Первый руководитель или лицо,
уполномоченное на подписание отчета _________________ дата _________
Главный бухгалтер или лицо,
уполномоченное на подписание отчета _________________ дата _________
Исполнитель _____________________ дата ____________________
Телефон: ________________
Место для печати
Приложение 2
к Правилам представления
отчетности кредитными
товариществами и
ипотечными компаниями
Дополнительные данные для расчета
пруденциальных нормативов для кредитных товариществ
__________________________________________________________
(полное наименование кредитного товарищества)
по состоянию на ___________________
(в тысячах тенге)
Признак
Наименование признака
Сумма
8001
Дополнительные взносы участников кредитного товарищества
8002
Сумма требований кредитного товарищества к
участнику (в том числе по выданному займу,
предоставленному лизингу), а также условных
обязательств перед участником кредитного
товарищества (в том числе по выдаче
банковских гарантий, поручительств и иных
обязательств, предусматривающих исполнение
в денежной форме, за участников кредитного
товарищества), за минусом суммы обеспечения
по обязательствам участника кредитного
товарищества в виде денег, в том числе на
банковских счетах кредитного товарищества,
государственных ценных бумаг, гарантий и
ценных бумаг банков второго уровня, ценные
бумаги которых включены в официальный
список организатора торгов по наивысшей
категории, аффинированных драгоценных
металлов, переданных на сейфовое хранение
кредитному товариществу. В расчет данной
суммы не включаются требования кредитного
товарищества к участнику, приобретенные за
счет кредитов, полученных от акционерного
общества "Аграрная кредитная корпорация"
8003
Государственные ценные бумаги
8004
Начисленное вознаграждение по
государственным ценным бумагам
8006
Ценные бумаги, которые включены в
официальный список категории «А»
акционерного общества «Казахстанская
фондовая биржа»
8007
Ценные бумаги, проданные на условиях их
обратного выкупа или являющихся
обеспечением по обязательствам кредитного
товарищества
8008
Депозиты до востребования в банках второго
уровня, ценные бумаги которых включены в
официальный список категории «А»
акционерного общества «Казахстанская
фондовая биржа».
8009
Другие обязательства до востребования, в
том числе обязательства по платежам и
переводам денег, выдаче наличных денег,
выдаче займа, срок осуществления которых не
превышает одного месяца или по которым не
установлены сроки их осуществления

506
Қаржы лизингі
Банктерге және банк операцияларының
жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдарға
610
Заңды тұлғаларға
620
Жеке тұлғаларға
630
Қаржы лизингінің жиынтығы
600
Анықтама үшін: Заемдар бойынша сыйақының орташа алынған ставкасы (процентпен)
Банктерге және банк операцияларының
жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдарға заемдар
700
Заңды тұлғаларға заемдар:
800
Жеке тұлғаларға заемдар:
900
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға өкілетті
тұлға ____________ күні ____________
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға өкілетті
тұлға ____________ күні ____________
Орындаушы _____________________ күні ____________
Телефон: ________________
Мөрдің орны
Кредиттік серіктестіктер
мен ипотекалық компаниялардың
есеп беру Ережесіне 4-қосымша
Ипотекалық заемдардың қызмет көрсетуі туралы есеп
____________________________________________________
(ипотекалық компанияның толық атауы)
_________________
(мың теңгемен)
N
р/н
Әріп-
тестің
- банк
операция-
ларының
жекеле-
ген
түрлерін
жүзеге
асыратын
банктің,
ұйымның
атауы
Сенім-
герлік
басқару
шар-
тының
нөмірі
мен
күні
Про-
цен-
тпен
сый-
ақы
став-
касы
(ор-
таша
жыл-
дық)
Ипоте-
калық
заемдар
бойынша
талап-
тардың
сатып
алынған
құқық-
тарының
жалпы
сомасы
Алынуға тиісті
аннуитеттік төлемдер
Бар-
лығы,
оның
ішінде
Не-
гізгі
борыш
Есеп-
телген
сыйақы
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы
кестенің жалғасы
Оның ішінде мерзімі
өткен берешек
Өсім-
пұлдың
(айып-
пұлдың)
өтел-
меген
қалдығы
Берілген кезден бастап
Аннуитеттік төлемдер
компаниясына нақты аударылды
Бар-
лығы,
оның
іші-
нде
Не-
гізгі
борыш
Есеп-
телген
сыйақы
Бар-
лығы,
оның
іші-
нде
Не-
гізгі
борыш
Сый-
ақы
Өсім-
пұл
9
10
11
12
13
14
15
16
кестенің жалғасы
Несиелік бере-
шектің және
ипотекалық
заемдар бойынша
қалдық
Сенім-
герлік
басқару
шарты
бойынша есеп-
телген
сыйақы
Кері сатып
алудың мін-
деттемесі
не есептел-
ген сыйақы
Ескертулер
(мерзімі
өткен
шарттар
бойынша
түсінік-
темелер)
17
18
19
20
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға өкілетті
тұлға ____________ күні ____________
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға өкілетті
тұлға ____________ күні ____________
Орындаушы _____________________ күні ____________
Телефон: ________________
Мөрдің орны

506
Финансовый лизинг
Банкам и организациям, осуществляющим
отдельные виды банковских операций
610
Юридическим лицам
620
Физическим лицам
630
Итого финансовый лизинг
600
Справочно:    Средневзвешенная ставка вознаграждения по займам (в процентах)
Займы банкам и организациям,
осуществляющим отдельные виды
банковских операций
700
Займы юридическим лицам
800
Займы физическим лицам:
900
Первый руководитель или лицо,
уполномоченное на подписание отчета _________________ дата _________
Главный бухгалтер или лицо,
уполномоченное на подписание отчета _________________ дата _________
Исполнитель _____________________ дата ____________________
Телефон: ________________
Место для печати
Приложение 4
к Правилам представления
отчетности кредитными
товариществами и
ипотечными компаниями
Отчет об обслуживании ипотечных займов
_________________________________________________
(полное наименование ипотечной компании)
на _________________
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование
банка,
организации,
осуществляющей
отдельные виды
банковских
операций -
партнера
Номер
и дата
договора доверительного
управления
Ставка
вознаграждения
(среднегодовая)
в процентах
Общая
сумма приобретенных
прав требований
по ипотечным
займам
Аннуитетные платежи, подлежащие
к получению
Всего,
в том
числе
Основной
долг
Начисленное
вознаграждение
1
2
3
4
5
6
7
8
Всего
----------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
В том числе просроченная задолженность
Остаток
непогашенной
пени
(штрафа)
Фактически перечислено в Компанию
аннуитетных платежей с момента выдачи
Всего,
в том
числе
Основной
долг
Начисленное
вознаграждение
Всего, в
том числе
Основной
долг
Возна-
граждение
Пеня
9
10
11
12
13
14
15
16
Продолжение таблицы
Остаток
ссудной
задолженности
по ипотечным
займам
Начисленное
вознаграждение
по договору
доверительного управления
Начисленное
вознаграждение
за обязательство
обратного
выкупа
Примечания
(пояснения по
договорам,
вынесенным на просрочку)
17
18
19
20
Первый руководитель или лицо,
уполномоченное на подписание отчета _________________ дата _________
Главный бухгалтер или лицо,
уполномоченное на подписание отчета _________________ дата _________
Исполнитель _____________________ дата ____________________
Телефон: ________________
Место для печати