Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдардың ай сайын қаржылық есеп беру тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басқармасының 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 173 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 24 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 3381. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2009 жылғы 25 мамырдағы N 49 қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.05.25 N 49 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің нормативтік құқықтық актілерін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келтіру мақсатында, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдардың ай сайын қаржылық есеп беру тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулық бекітілсін.
2. Осы қаулы қолданысқа енгізілген күннен бастап:
1) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын заңды тұлғалардың есеп беру ережесін бекіту туралы" 2003 жылғы 29 мамырдағы N 179 қаулысының (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2394 тіркелген, 2003 жылғы 12-27 шілдеде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында жарияланған);
2) Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттігі және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармаларының "Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 2394 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын заңды тұлғалардың есеп беру ережесін бекіту туралы" 2003 жылғы 29 мамырдағы N 179 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" 2004 жылғы 24 мамырдағы N 145 және 2004 жылғы 24 мамырдағы N 77 бірлескен қаулысының (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2927 тіркелген, 2004 жылғы 3 маусымда "Казахстанская правда" газетінде N 120-121 және "Егемен Қазақстан" газетінде 2004 жылғы 1 маусымда N 139 жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы 2005 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енгізіледі.
4. Бухгалтерлік есеп департаменті (Шалғымбаева Н.Т.):

Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления ежемесячной финансовой отчетности организациями, осуществляющими инвестиционное управление пенсионными активами
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года N 173. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 января 2005 года N 3381. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 мая 2009 года N 49
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 25.05.2009 N 49 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
В целях приведения нормативных правовых актов Национального Банка Республики Казахстан в соответствие с законодательством Республики Казахстан, Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию о перечне, формах и сроках представления ежемесячной финансовой отчетности организациями, осуществляющими инвестиционное управление пенсионными активами.
2. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившими силу:
1) постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 мая 2003 года N 179 "Об утверждении Правил представления отчетности юридическими лицами, осуществляющими инвестиционное управление пенсионными активами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2394, опубликованное 12 - 27 июля 2003 года в печатных изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана");
2) совместное постановление Правлений Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года N 145 и Национального Банка Республики Казахстан от 24 мая 2004 года N 77 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 мая 2003 года N 179 "Об утверждении Правил представления отчетности юридическими лицами, осуществляющими инвестиционное управление пенсионными активами", зарегистрированное в Министерстве юстиции под N 2394" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2927, опубликованное 3 июня 2004 года в газете "Казахстанская правда" N 120-121 и 1 июня 2004 года в газете "Егемен Казакстан" N 139).
3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 февраля 2005 года.
4. Департаменту бухгалтерского учета (Шалгимбаева Н.Т.):

1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға, Қазақстан Республикасының Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттігіне және Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығына жіберсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Н.Қ. Абдулинаға жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Қаржы рыногын мен қаржы
ұйымдарын реттеу мен
қадағалау агенттігінің
Төрағасы
2004 жылғы 23 желтоқсан
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2004 жылғы 15 желтоқсандағы
N 173 қаулысымен бекітілген
Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын ұйымдардың ай сайын қаржылық
есеп беру тізбесі, нысандары және ұсыну
мерзімдері туралы нұсқаулық
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы", " Бухгалтерлік есеп және қаржылық есеп беру туралы " және "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына, сондай-ақ Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес әзірленді.
2. Осы Нұсқаулық қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті органға (бұдан әрі - уәкілетті орган) зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдардың (бұдан әрі - ұйымдар) ай сайын қаржылық есеп беру тізбесін, нысандарын және ұсыну мерзімдерін белгілейді.
3. Осы Нұсқаулық зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды дербес жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қорларына қолданылмайды.
2-тарау. Қаржылық есепті ұсыну
4. Ұйымдар ай сайын, есептік айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күні Астана қаласының уақытымен 18.00 сағаттан кешіктірмей уәкілетті органға мынадай қаржылық есепті ұсынады:
1) 1-нысан бойынша жасалған бухгалтерлік баланс (осы Нұсқаулықтың 1-қосымшасы);
2) 2-нысан бойынша жасалған пайдалар мен зияндар туралы есеп (осы Нұсқаулықтың 2-қосымшасы).
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2007.04.30. N 44 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан, организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами, Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций и Ассоциации финансистов Казахстана.
5. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Абдулину Н.К.
Председатель
Национального Банка
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Агентства Республики
Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций
23 декабря 2004 г.
Утверждена
постановлением Правления Национального
Банка Республики Казахстан
от "15" декабря 2004 года N 173
Инструкция
о перечне, формах и сроках представления ежемесячной
финансовой отчетности организациями, осуществляющими
инвестиционное управление пенсионными активами
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с Законами Республики Казахстан " О Национальном Банке Республики Казахстан", " О бухгалтерском учете и финансовой отчетности"  и "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", а также другими нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
2. Настоящая Инструкция устанавливает перечень, формы и сроки представления ежемесячной финансовой отчетности организациями, осуществляющими инвестиционное управление пенсионными активами (далее - организации) в уполномоченный орган, осуществляющий регулирование и надзор финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган).
3. Действие настоящей Инструкции не распространяется на накопительные пенсионные фонды, самостоятельно осуществляющие инвестиционное управление пенсионными активами.
Глава 2. Представление финансовой отчетности
4. Ежемесячно, не позднее 18.00 часов времени города Астаны пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, организации представляют в уполномоченный орган следующую финансовую отчетность:
1) бухгалтерский баланс, составленный по форме 1 (приложение 1 к настоящей Инструкции);
2) отчет о прибылях и убытках, составленный по форме 2 (приложение 2 к настоящей Инструкции).
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением Правления Нац.Банка РК от 30 апреля 2007 г. N 44   (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).

5. Қаржылық есепте барлық деректер Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы - қазақстандық теңгемен көрсетіледі.
6. Қаржылық есепті жасағанда пайдаланылатын өлшем бірлігі мың қазақстандық теңгемен белгіленеді. Қаржылық есептегі бес жүз қазақстандық теңгеден аз сома нольге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз қазақстандық теңгеге тең және одан жоғары сома мың қазақстандық теңгеге дейін дөңгелектенеді.
7. алынып тасталды
Ескерту. 7-тармақ алынып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2007 жылғы 19 наурыздағы N 27 (2007 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
8. алынып тасталды
Ескерту. 8-тармақ алынып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2007 жылғы 19 наурыздағы N 27 (2007 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
9. Ұйымдар уәкілетті органға қаржылық есепті ұсынылатын деректердің конфиденциалдылығын және түзетілмейтіндігін қамтамасыз ететін криптографиялық қорғау құралдарымен ақпаратты кепілдік бере отырып жеткізудің көліктік жүйесін пайдалана отырып электрондық тасымалдауышта ұсынады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2007 жылғы 19 наурыздағы N 27 (2007 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
10. алынып тасталды
Ескерту. 10-тармақ алынып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2007 жылғы 19 наурыздағы N 27 (2007 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
10-1. Тоқсан сайын жасалатын қағаздағы қаржылық есепке бірінші басшы немесе оның орнындағы тұлға және бас бухгалтер қол қояды, мөрмен бекітіледі және ұйымда сақталады. Ұйым уәкілетті органның талабы бойынша жазбаша сұратуды алған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей түзетулері жоқ қаржылық есепті қағазда ұсынады.
Ескерту. 10-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2007 жылғы 19 наурыздағы N 27 (2007 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
10-2. Электрондық тасымалдауышта ұсынылған қаржылық есеп қағаздағы қаржылық есепке сәйкес келуі тиіс. Электрондық тасымалдауышта ұсынылатын деректердің қағаздағы деректермен бірдей болуын ұйымның бірінші басшысы немесе оның орнындағы тұлға қамтамасыз етеді.
Ескерту. 10-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2007 жылғы 19 наурыздағы N 27 (2007 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
11. алынып тасталды
Ескерту. 11-тармақ алынып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2007 жылғы 19 наурыздағы N 27 (2007 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

5. Все данные в финансовой отчетности указываются в национальной валюте Республики Казахстан - казахстанских тенге.
6. Единица измерения, используемая при составлении финансовой отчетности, устанавливается в тысячах казахстанских тенге. Сумма менее пятисот казахстанских тенге в финансовой отчетности округляется до нуля, а сумма, равная пятистам казахстанских тенге и выше, округляется до тысячи казахстанских тенге.
7. исключен
Сноска. Пункт 7 исключен - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 марта 2007 года N 27 (вводится в действие с 1 июля 2007 года).
8. исключен
Сноска. Пункт 8 исключен - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 марта 2007 года N 27 (вводится в действие с 1 июля 2007 года).
9. Организации представляют финансовую отчетность в уполномоченный орган на электронном носителе, с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных.
Сноска. Пункт 9 в редакции - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 марта 2007 года N 27 (вводится в действие с 1 июля 2007 года).
10. исключен
Сноска. Пункт 10 исключен - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 марта 2007 года N 27 (вводится в действие с 1 июля 2007 года).
10-1. Финансовая отчетность на бумажном носителе, составляемая ежемесячно, подписывается первым руководителем или лицом, его замещающим, и главным бухгалтером, заверяется печатью и хранится в организации. По требованию уполномоченного органа организация не позднее двух рабочих дней со дня получения письменного запроса представляет финансовую отчетность на бумажном носителе, которая не должна содержать исправлений и подчисток.
Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 10-1 - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 марта 2007 года N 27 (вводится в действие с 1 июля 2007 года).
10-2. Финансовая отчетность, представленная на электронном носителе, должна соответствовать финансовой отчетности на бумажном носителе. Идентичность данных, представляемых на электронном носителе, данным на бумажном носителе, обеспечивается первым руководителем организации или лицом, его замещающим.
Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 10-2 - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 марта 2007 года N 27 (вводится в действие с 1 июля 2007 года).
11. исключен
Сноска. Пункт 11 исключен - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 марта 2007 года N 27 (вводится в действие с 1 июля 2007 года).

12. Ұйым ұсынған қаржылық есептен уәкілетті орган дәлсіздіктер немесе қателер анықтаса ұйымға бұл жөнінде хабарлайды. Ұйым хабарлама алған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей ескертулері ескеріле отырып пысықталған қаржылық есепті электрондық тасымалдауышта ұсынады.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2007 жылғы 19 наурыздағы N 27 (2007 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
13. алынып тасталды
Ескерту. 13-тармақ алынып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2007 жылғы 19 наурыздағы N 27 (2007 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
14. Қаржылық есепті уақтылы бермеу, бермеу немесе қаржылық есепте күмәнді мәліметтер беру Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген жауапкершілікке әкеп соғады.
3-тарау. Қорытынды ережелер
15. Осы Нұсқаулықта реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңнамасында белгіленген тәртіппен шешіледі.
Зейнетақы активтерін
инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын ұйымдардың
ай сайын қаржылық есеп
беру тізбесі, нысандары
және ұсыну мерзімдері
туралы нұсқаулыққа
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2007.04.30. N 44 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1-нысан
___________________________________________________
(зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге
асыратын ұйымның толық атауы)
200_ жылғы "___" _______ жағдай бойынша
бухгалтерлік балансы
(мың қазақстандық теңгемен)
Баптардың атауы
Ескерту
есептік
кезеңнің
аяғында
өткен
жылдың
аяғында
1
2
3
4
Активтер
Негізгі құрал-жабдықтар
(амортизацияны шегергенде)
Материалдық емес активтер
(амортизацияны шегергенде)
Сатуға арналған ұзақ мерзімді активтер
Инвестициялық жылжымайтын мүлік
Басқа заңды тұлғалардың капиталына
инвестициялар
Ұзақ мерзімді дебиторлық берешек
(ықтимал ысырапқа арналған
резервтерді шегергенде)
Өтелгенге дейін ұсталатын бағалы
қағаздар (ықтимал шығындарға арналған
резервтерді шегергенде)
Сатуға арналған қолда бар бағалы
қағаздар (ықтимал ысырапқа арналған
резервтерді шегергенде)
Мерзімі ұзартылған салықтық талап
Берілген аванстар
Басқа да активтер
Қорлар
Салықтар және бюджетке төленетін
басқа да міндетті төлемдер бойынша
бюджетке қойылатын талаптар
Алдағы кезеңдердің шығыстары
Басқа да дебиторлық берешек
(ықтимал ысырапқа арналған
резервтерді шегергенде)
Комиссиялық сыйақы
оның ішінде:
зейнетақы активтерінен
зейнетақы активтері бойынша
инвестициялық кірістен/шығыннан
"Кері РЕПО" операциясы
Туынды қаржы құралдары
Сауда бағалы қағаздары (ықтимал
ысырапқа арналған резервтерді
шегергенде)
Орналастырылған салымдар (болуы
ықтимал ысырапқа арналған резервтерді шегергенде)
Ақша және ақша баламалары
оның ішінде:
кассадағы қолма-қол ақша
банктердің шоттарындағы ақша
Активтердің жиынтығы:
Капитал
Жарғылық капитал
Сыйлықақылар (қосымша төленген капитал)
Алынған капитал
Резервтік капитал
Басқа да резервтер
Бөлінбеген пайда (өтелмеген шығын)
оның ішінде:
өткен жылдардағы
есепті кезеңдегі
Капитал жиынтығы:
Азшылық үлесі
Міндеттемелер
Ұзақ мерзімді алынған заемдар
оның ішінде:
қаржылық жалдау
Ұзақ мерзімді кредиторлық берешек
Ұзақ мерзімді бағалау міндеттемелері
Мерзімі ұзартылған салықтық
міндеттеме
Алдағы кезеңдегі кірістер
Алынған аванстар
Акционерлермен акциялар жөнінде есеп
айырысу бойынша есептелген шығыстар
Қызметкерлермен есеп айырысу бойынша
есептелген шығыстар
Салықтар және бюджетке төленетін
басқа да міндетті төлемдер бойынша
бюджет алдындағы міндеттеме
Қысқа мерзімді кредиторлық берешек
Қысқа мерзімді бағалау міндеттемелері
Қысқа мерзімді алынған заемдар
"РЕПО" операциясы
Туынды қаржы құралдары
Басқа да міндеттемелер
Міндеттемелер жиынтығы:
Капитал және міндеттемелер жиынтығы
Бірінші басшы _________________ күні__________________
Бас бухгалтер _________________ күні__________________
Орындаушы _____________________ күні__________________
Телефоны: __________________    күні__________________
Мөрдің орны
Зейнетақы активтерін
инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын ұйымдардың
ай сайын қаржылық есеп
беру тізбесі, нысандары
және ұсыну мерзімдері
туралы нұсқаулыққа
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2007.04.30. N 44 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2-нысан
___________________________________________________
(зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге
асыратын ұйымның толық атауы)
200_ жылғы "___" _______ жағдай бойынша
пайдалар мен зияндар туралы есебі
(мың қазақстандық теңгемен)
Баптардың атауы
Ес-
керту
Есеп-
тік
ке-
зеңде
Ағымдағы
жылдың
басынан
бастап
кезең
ішінде
(өспелі
жиынты-
ғымен)
Өткен
жылдың
осындай
кезең-
інде
Өткен
жылдың
осындай
кезең-
інде
(өспелі
жиынты-
ғымен)
1
2
3
4
5
6
Комиссиялық сыйақы
оның ішінде:
зейнетақы активтерінен
зейнетақы активтері
бойынша инвестициялық
кірістен/шығыннан
Ағымдағы шоттар және
орналастырылған салымдар
бойынша сыйақы түріндегі
кірістер
Сатып алынған бағалы
қағаздар бойынша сыйақы
(купон және/немесе дис-
конт) түріндегі кірістер
Бағалы қағаздарды сатып
алу-сатудан түскен
кірістер (шығындар)
(нетто)
Сауда бағалы қағаздары
құнының өзгеруінен
кірістер (шығындар)
(нетто)
"Кері РЕПО" операция-
лары бойынша кірістер
Шетел валютасын қайта
бағалаудан кірістер
(шығындар) (нетто)
Қаржылық емес активтерді
сатудан және активтерді
алудан кірістер
Басқа да кірістер
Кірістер жиынтығы
Комиссиялық шығыстар
Сатып алынған бағалы
қағаздар бойынша сыйақы
(сыйлықақылар) түріндегі
шығыстар
"РЕПО" операциялары
бойынша шығыстар
Алынған заемдар және
қаржылық жалдау бойынша
сыйақы түріндегі
шығыстар
Жалпы әкімшілік шығыстар
оның ішінде:
еңбекақы төлеу және
іссапар шығыстары
амортизациялық
аударымдар және тозу
ағымдағы жалдау
бойынша шығыстар
бюджетке салықтар және
басқа міндетті төлемдер
төлеу бойынша шығыстар
(корпоративтік табыс
салығынан басқасы)
Қаржылық емес активтерді
сатудан және активтерді
өткізуден түскен
шығыстар
Басқа да шығыстар
Шығыстар жиынтығы
Резервтерге (провизия-
ларға) аударылғанға
дейінгі пайда (шығын)
Операциялар бойынша ық-
тимал шығындарға арнал-
ған резервтер (резерв-
терді қалпына келтіру)
Басқа заңды тұлғалардың
капиталына қатысудан
кіріс
Кезеңдегі пайда (зиян)
Тоқтатылған қызметтен пайда (зиян)
Салық салынғанға дейінгі
пайда (шығын)
Корпоративтік табыс
салығы
Салық салынғаннан ке-
йінгі таза пайда (шығын)
Азшылық үлес
Кезең ішіндегі таза
пайда (шығын)
Бірінші басшы _________________ күні__________________
Бас бухгалтер _________________ күні__________________
Орындаушы _____________________ күні__________________
Телефоны __________________
Мөрдің орны

12. При обнаружении неточностей или ошибок в финансовой отчетности, представленной организацией, уполномоченный орган уведомляет об этом организацию. Организация не позднее одного рабочего дня со дня получения уведомления представляет доработанную с учетом замечаний финансовую отчетность на электронном носителе.
Сноска. Пункт 12 в редакции - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 марта 2007 года N 27 (вводится в действие с 1 июля 2007 года).
13. исключен
Сноска. Пункт 13 исключен - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 марта 2007 года N 27 (вводится в действие с 1 июля 2007 года).
14. Несвоевременное представление, непредставление финансовой отчетности или представление недостоверных сведений в финансовой отчетности влечет ответственность, установленную законодательными актами Республики Казахстан.
Глава 3. Заключительные положения
15. Вопросы, не урегулированные настоящей Инструкцией, разрешаются в порядке, установленном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Инструкции о перечне, формах
и сроках представления ежемесячной
финансовой отчетности организациями,
осуществляющими инвестиционное
управление пенсионными активами
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлением Правления Нац.Банка РК от 30 апреля 2007 г. N 44   (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
форма 1
Бухгалтерский баланс
______________________________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей
инвестиционное управление пенсионными активами)
по состоянию на "____" "_____________" 200____года
(в тысячах казахстанских тенге)
Наименование
статьи
Приме-
чание
на конец
отчетного
периода
на конец
предыдущего
года
1
2
3
4
Активы
Основные средства
(за вычетом амортизации)
Нематериальные активы
(за вычетом амортизации)
Долгосрочные активы,
предназначенные для продажи
Инвестиционная недвижимость
Инвестиции в капитал
других юридических лиц
Долгосрочная дебиторская
задолженность (за вычетом
резервов на возможные потери)
Ценные бумаги, удерживаемые
до погашения (за вычетом
резервов на возможные потери)
Ценные бумаги, имеющиеся в
наличии для продажи
(за вычетом резервов на
возможные потери)
Отсроченное налоговое
требование
Авансы выданные
Прочие активы
Запасы
Требования к бюджету по
налогам и другим обязательным
платежам в бюджет
Расходы будущих периодов
Прочая дебиторская
задолженность (за вычетом
резервов на возможные потери)
Комиссионные вознаграждения
в том числе:
от пенсионных активов
от инвестиционного
дохода/убытка по  пенсионным
активам
Операция "Обратное РЕПО"
Производные финансовые
инструменты
Торговые ценные бумаги
(за вычетом резервов на
возможные потери)
Вклады размещенные
(за вычетом резервов на
возможные потери)
Деньги и денежные
эквиваленты
в том числе:
наличные деньги в кассе
деньги на счетах в банках
Итого активы:
Капитал
Уставный капитал
Премии (дополнительный
оплаченный капитал)
Изъятый капитал
Резервный капитал
Прочие резервы
Нераспределенная прибыль
(непокрытый убыток):
в том числе:
предыдущих лет
отчетного периода
Итого капитал:
Доля меньшинства
Обязательства
Долгосрочные полученные
займы
в том числе:
финансовая аренда
Долгосрочная кредиторская
задолженность
Долгосрочные оценочные
обязательства
Отсроченное налоговое
обязательство
Доходы будущих периодов
Авансы полученные
Начисленные расходы по
расчетам с акционерами
по акциям
Начисленные расходы по
расчетам с персоналом
Обязательство перед
бюджетом по налогам и
другим обязательным
платежам в бюджет
Краткосрочная кредиторская
задолженность
Краткосрочные оценочные
обязательства
Краткосрочные
полученные займы
Операция "РЕПО"
Производные финансовые
инструменты
Прочие обязательства
Итого обязательства:
Итого капитал и
обязательства
Первый руководитель _____________дата____________
Главный бухгалтер _______________дата____________
Исполнитель_____________________ дата ___________
Телефон _____________
Место для печати
Приложение 2
к Инструкции о перечне, формах
и сроках представления ежемесячной
финансовой отчетности организациями,
осуществляющими инвестиционное
управление пенсионными активами
Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными постановлением Правления Нац.Банка РК от 30 апреля 2007 г. N 44   (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
форма 2
Отчет о прибылях и убытках
______________________________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей
инвестиционное управление пенсионными активами)
по состоянию на "____" "_____________" 200____года
(в тысячах казахстанских тенге)
Наименование
статей
При-
ме-
ча-
ние
За
отчет-
ный
период
За
период
с начала
текуще-
го года
нараста-
ющим
итогом)
За
анало-
гичный
период
преды-
дущего
года
За
анало-
гичный
период
с начала
преды-
дущего
года (с
нарастаю-
щим
итогом)
1
2
3
4
5
6
Комиссионные
вознаграждения
в том числе:
от пенсионных
активов
от инвестиционного
дохода/убытка по
пенсионным активам
Доходы в виде
вознаграждения по
текущим счетам и
размещенным
вкладам
Доходы в виде
вознаграждения
(купона и/или
дисконта) по
приобретенным
ценным бумагам
Доходы (убытки)
от купли-продажи
ценных бумаг
(нетто)
Доходы (убытки) от
изменения стоимости
торговых ценных
бумаг (нетто)
Доходы по
операциям
"обратное РЕПО"
Доходы (убытки)
от переоценки
иностранной
валюты (нетто)
Доходы от
реализации
нефинансовых
активов и
получения активов
Прочие доходы
Итого доходов
Комиссионные
расходы
Расходы в виде
вознаграждения
(премии) по
приобретенным
ценным бумагам
Расходы по
операциям "РЕПО"
Расходы в виде
вознаграждения
по полученным
займам и
финансовой аренде
Общие админи-
стративные
расходы
в том числе:
расходы на
оплату труда и
командировочные
амортизационные
отчисления и износ
расходы по
текущей аренде
расходы по
выплате налогов
и других обяза-
тельных платежей
в бюджет (кроме
корпоративного
подоходного
налога)
Расходы от
реализации
нефинансовых
активов и
передачи активов
Прочие расходы
Итого расходов
Прибыль (убыток)
до отчисления в
резервы (провизии)
Резервы (восста-
новление резервов)
на возможные
потери по
операциям
Доход от участия в
капитале других
юридических лиц
Прибыль (убыток) за
период
Прибыль (убыток) от
прекращенной
деятельности
Прибыль (убыток)
до налогообложения
Корпоративный
подоходный налог
Чистая прибыль
(убыток) после
налогообложения
Доля меньшинства
Чистая прибыль
(убыток) за период
Первый руководитель _____________дата____________
Главный бухгалтер _______________дата____________
Исполнитель_____________________ дата____________
Телефон _____________
Место для печати