Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Ұлттық зейнетақы агенттігінің "Ашық жинақтаушы зейнетақы қорының дауыс беру құқығы бар акцияларының 25 процентінен көбіне тікелей немесе жанама иелік ету, билік жүргізу және/немесе басқару құқығын жүзеге асыруға рұқсат беру тәртібі туралы" Ережені бекіту туралы" 1998 жылғы 9-наурыздағы N 31-П бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 376 Қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2005 жылда 7 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 3427. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 58 қаулысымен.
Ескерту. Қаулы күшін жойды – ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 25.02.2006 N 58 қаулысымен.
Жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің Басқармасы (бұдан әрі - Агенттік) ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Ұлттық зейнетақы агенттігінің "Ашық жинақтаушы зейнетақы қорының дауыс беру құқығы бар акцияларының 25 процентінен көбіне тікелей немесе жанама иелік ету, билік жүргізу және/немесе басқару құқығын жүзеге асыруға рұқсат беру тәртібі туралы" Ережені бекіту туралы" 1998 жылғы 9-наурыздағы N 31-П бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 484 тіркелген, "Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Ұлттық зейнетақы агенттігінің нормативтік құқықтық актілері" жинағында жарияланған, ІІ том, 1998 ж.) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
атаудағы "жүзеге асыруға арналған рұқсатты беру тәртібі туралы" Ережелер" деген сөздер "Сатып алуға рұқсат беру ережесі" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақтағы "жүзеге асыруға арналған рұқсатты беру тәртібі туралы" Ережелер" деген сөздер "ұсынылып отырған сатып алуға рұқсат беру ережесі" деген сөздермен ауыстырылсын;
аталған бұйрықпен бекітілген Ашық жинақтаушы зейнетақы қорының қызмет атқару кезеңіндегі дауыс беру құқығының 25 проценттен асатын акцияларын тура немесе жанама иелену, өкім жүргізу және/немесе басқару құқығын жүзеге асыруға рұқсат беру тәртібі туралы Ережеде:
атаудағы "жүзеге асыруға арналған рұқсатты беру тәртібі туралы" Ережелер" деген сөздер "Сатып алуға рұқсат беру ережесі" деген сөздермен ауыстырылсын;
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы Ереже "Қазақстан Республикасындағы зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 1997 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 36-бабының , "Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу мен қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 13-бабының 4) тармақшасының талаптарына сәйкес әзірленді және қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеуді және қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттік органның (бұдан әрі - уәкілетті орган) ашық жинақтаушы зейнетақы қорының (бұдан әрі - қор) оның қызмет ету кезеңіне дауыс беру құқығы бар акцияларының 25 процентінен көбіне тікелей немесе жанама иелік ету, билік жасау және/немесе басқару құқығын жүзеге асыруға рұқсат беру тәртібін белгілейді.";
мәтіннің өн бойындағы "Агенттікпен", "Агенттік", "Агенттікте", "Агенттікке" деген сөздер тиісінше "уәкілетті органмен", "уәкілетті орган", "уәкілетті орган", "уәкілетті органды", "уәкілетті органға" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақта:
"жүзеге асыру" деген сөз "сатып алу" деген сөзбен ауыстырылсын;
"%" деген тыныс белгісі "процент" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасының резидентіне" деген сөз алынып тасталсын;

О внесении изменений и дополнений в приказ Национального пенсионного агентства Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 9 марта 1998 года № 31-П "Об утверждении Положения "О порядке предоставления разрешения на осуществление права прямого или косвенного владения, распоряжения и/или управления более чем 25 процентами акций с правом голоса открытого накопительного пенсионного фонда в период его деятельности"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 декабря 2004 года N 376. Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Казахстан 7 февраля 2005 года N 3427. Утратило силу - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года N 58 (V064141).
Сноска. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25.02.2006 N 58 (вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность накопительных пенсионных фондов, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в приказ Национального пенсионного агентства Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 9 марта 1998 года № 31-П "Об утверждении Положения "О порядке предоставления разрешения на осуществление права прямого или косвенного владения, распоряжения и/или управления более чем 25 процентами акций с правом голоса открытого накопительного пенсионного фонда в период его деятельности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 484, опубликованный в Сборнике "Нормативные правовые акты Национального пенсионного агентства Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан", том II, 1998 год) следующие изменения и дополнения:
в названии слова "Положения "О порядке предоставления разрешения на осуществление" заменить словами "Правил выдачи разрешения на приобретение";
в пункте 1 слова "Положение "О порядке предоставления разрешения на осуществление" заменить словами "прилагаемые Правила выдачи разрешения на приобретение";
в Положении о порядке предоставления разрешения на осуществление права прямого или косвенного владения, распоряжения и/или управления более чем 25 процентами акций с правом голоса открытого накопительного пенсионного фонда в период его деятельности, утвержденном указанным приказом:
в названии слова "Положение "О порядке предоставления разрешения на осуществление" заменить словами "Правила выдачи разрешения на приобретение";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"Настоящие Правила разработаны в соответствии с требованиями статьи 36 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", подпункта 4) статьи 13 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", и устанавливают порядок выдачи государственным органом, осуществляющим регулирование и надзор финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) разрешения на приобретение права прямого или косвенного владения, распоряжения и/или управления более чем 25 процентами акций с правом голоса открытого накопительного пенсионного фонда (далее - фонд) в период его деятельности.";
по всему тексту слова "Агентством", "Агентство", "Агентства", "Агентству" заменить словами "уполномоченным органом", "Уполномоченный орган", "уполномоченный орган", "уполномоченного органа", "уполномоченному органу", соответственно;
в пункте 1:
слово "осуществление" заменить словом "приобретение";
знак "%" заменить словом "процентов";
слова "резиденту Республики Казахстан," исключить;

4 және 5 тармақтар алынып тасталсын;
11 және 12 тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Тұлға қордың дауыс беру құқығы бар акцияларының 25 процентінен көбіне тікелей немесе жанама иелік ету, билік жасау және/немесе басқару құқығын дербес немесе басқа тұлғамен (тұлғалармен) бірлесіп сатып алған күннен бастап отыз күнтізбелік күннен кем емес уақыт аралығында уәкілетті органға осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес нысанда (бұдан әрі - өтініш) қордың дауыс беру құқығының 25 проценттен асатын акцияларын тура немесе жанама иелену, өкім жүргізу және/немесе басқару құқығын иелену жөнінде рұқсат алу туралы өтініш береді.
Қордың акцияларының 25 процентінен көбіне тікелей немесе жанама иелік ету, билік жасау және/немесе басқару құқығы бар оған қатыссыз себептерге дауыс беру құқық белгісі бар тұлға сатып алған жағдайда аталған тұлға өзі белгілеген күннен бастап отыз күнтізбелік күн ішінде осы құқықты иеленгендігі жөніндегі фактіні не осы фактінің болғандығы туралы уәкілетті орган хабарлама алған күннен бастап уәкілетті органға өтініш береді.
12. Сонымен қатар қордың акцияларының 25 процентінен көбіне тікелей немесе жанама иелік ету, билік жасау және/немесе басқару құқығы бар оған қатыссыз себептерге дауыс беру құқығын сатып алу туралы өтініш берген тұлға өтінішпен бірге уәкілетті органға осы Ереженің 1-қосымшаcының 3-тармағында көзделген құжаттар мен мәліметтерді береді. Өтініш беруші жеке тұлғаның қысқаша деректері осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес нысанда, ал өтініш беруші заңды тұлғаның басшы қызметкерлері туралы қысқаша деректер осы Ереженің 3-қосымшаға сәйкес нысанда беріледі.
Резидент емес заңды тұлғалар жоғарыда аталған құжаттардан басқа, уәкілетті орган белгілеген негізгі рейтингтік агенттіктердің бірі талап ететін ең төменгі рейтингтің болуы туралы мәліметтерді қосымша береді.";
13, 14 тармақтарда, II, ІІІ-тараудың атауында, 15, 16, 18, 19, 20-тармақтарда "өтініштер", "өтініш" деген сөздер тиісінше "өтініш-хаттар", "өтініш-хат" деген сөздермен ауыстырылсын;
14, 15, 16, 19, 20, 21, 23 тармақтардағы "өтініш беруші", "өтініш берушімен", "өтініш берушіге" деген сөздер тиісінше "өтініш беруші тұлға", "өтініш беруші тұлғамен", "өтініш беруші тұлғаға" деген сөздермен ауыстырылсын;
17, 19, 22, 23, 26-тармақтардағы "жүзеге асыру" деген сөз "сатып алу" деген сөзбен ауыстырылсын;
19-тармақтың 5) тармақшасындағы, 22, 24, 25, 26, 29-тармақтардағы "осы Ережемен", "осы Ережені" деген сөздер тиісінше "осы Ережелермен", "осы Ережелерді" деген сөздермен ауыстырылсын;

пункты 4 и 5 исключить;
пункты 11 и 12 изложить в следующей редакции:
"11. Лицо не менее чем за тридцать календарных дней до даты приобретения им самостоятельно или совместно с другим (другими) лицом (лицами) права прямого или косвенного владения, распоряжения и/или управления более чем 25 процентами акций фонда с правом голоса такого фонда, представляет в уполномоченный орган ходатайство о получении разрешения уполномоченного органа на приобретение права прямого или косвенного владения, распоряжения и/или управления более чем 25 процентами акций фонда с правом голоса, составленное по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее - ходатайство).
В случае приобретения лицом признаков лица, имеющего права прямого или косвенного владения, распоряжения и/или управления более чем 25 процентами акций фонда с правом голоса по независящим от него причинам, указанное лицо в течение тридцати календарных дней с даты установления им самим факта приобретения такого права, либо с даты получения уведомления уполномоченного органа о наличии данного факта представляет в уполномоченный орган ходатайство.
12. Одновременно с ходатайством лицо, ходатайствующее о приобретении права прямого или косвенного владения, распоряжения и/или управления более чем 25 процентами акций фонда с правом голоса такого фонда (далее - ходатайствующее лицо), представляет в уполномоченный орган документы и сведения, предусмотренные в пункте 3 приложения 1 к настоящим Правилам. Краткие данные о заявителе физическом лице предоставляются по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, а краткие данные о руководящих работниках заявителя юридического лица предоставляются по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Юридические лица-нерезиденты, помимо вышеуказанных документов, дополнительно представляют сведения о наличии у них минимального требуемого рейтинга одного из основных рейтинговых агентств, устанавливаемого уполномоченным органом.";
в пунктах 13, 14, в наименовании глав II и III, пунктах 15, 16, 18, 19, 20 слова "заявления", "заявление" заменить словом "ходатайства", "ходатайство", соответственно;
в пунктах 14, 15, 16, 19, 20, 21, 23 слово "заявитель", "заявителем", "заявителю" заменить словами "ходатайствующее лицо", "ходатайствующим лицом", "ходатайствующему лицу", соответственно;
в пунктах 17, 19, 22, 23, 26 слово "осуществление" заменить словом "приобретение";
в подпункте 5) пункта 19, пунктах 22, 24, 25, 26, 29 слова "настоящим Положением", "настоящего Положения", заменить словами "настоящими Правилами", "настоящих Правил", соответственно;

22, 28-тармақтардағы "%" белгісі тиісінше "процентпен", "проценттер" деген сөздермен ауыстырылсын;
мына мазмұндағы 1, 2 және 3 қосымшалармен толықтырылсын:
"Ашық жинақтаушы зейнетақы қорының дауыс
беру құқығы бар акцияларының 25
процентінен көбіне тікелей немесе
жанама иелік ету, билік жүргізу
және/немесе басқару құқығын жүзеге
асыруға рұқсат беру тәртібі туралы"
Ережеге 1-қосымша
Ашық жинақтаушы зейнетақы қорының акцияларды тура
немесе жанама иелену жөніндегі құқықтарын иеленуге
рұқсат беру туралы өтініш
1. Өтініш беруші тұлға туралы мәліметтер:
- жеке тұлға - Қазақстан Республикасының резиденті
- заңды тұлға - Қазақстан Республикасының резидент емесі
Өтініш беруші тұлға:
______________________________________________________________
(заңды тұлғаның аты-жөні немесе толық атауы)
Мемлекеттік тіркелу туралы мәліметтер немесе өтініш беруші
тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат деректері:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Мекен-жайы немесе тұратын жері:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(почталық индексі, ел, қала, көше, мекен-жайы, байланыс телефоны)
2. Ашық жинақтаушы зейнетақы қорының дауыс беру құқығы бар
акцияларының 25 процентінен көбіне тікелей немесе жанама иелік ету,
билік жүргізу және/немесе басқару белгілері (оның ішінде дауыс
беруші акциялар немесе ашық жинақтаушы зейнетақы қорының
акцияларымен дауыс беру немесе дауыс беруші акцияларын жанама
иемденуді жүзеге асыратын жарғы капиталдарына (акцияларды иелену)
қатысу арқылы):
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
3. Берілетін мәліметтер (қоса беріліп отыр):
1) ашық жинақтаушы зейнетақы қорының акцияларын сатып алу
шарттары және тәртібі туралы, оның ішінде сатып алу үшін (растаушы
құжаттары бар) пайдаланылатын дерек көздері мен ақша сомасын
сипаттау, өтініш беруші тұлғаның мүддесін ұсынуды тапсыратын өтініш
беруші тұлға өкілі туралы мәліметтер;
2) жеке тұлға үшін:
еңбек қызметі, білімі туралы мәліметтерді қосқандағы, қаржы
саласында құқық бұзушылықтар жасағаны үшін әкімшілік жауапкершілікке
тарту, сондай-ақ сотпен ісі болғандығы жөніндегі өтініш беруші
тұлғаның басшы қызметкерлері туралы қысқаша мәліметтер;
ірі қатысушы болып табылатын заңды тұлғалардың тізімі;

в пунктах 22, 28 знак "%" заменить словами "процентами", "процентов", соответственно;
дополнить приложениями 1, 2 и 3 следующего содержания:
"Приложение 1
к Правилам выдачи разрешения на
приобретение права прямого или
косвенного владения, распоряжения
и/или управления более чем 25
процентами акций с правом
голоса открытого накопительного
пенсионного фонда в период его
деятельности
Ходатайство
о выдаче разрешения на приобретение права
прямого или косвенного владения акциями
открытого накопительного пенсионного фонда
1. Сведения о ходатайствующем лице:
_ _
| | физическое лицо | | резидент Республики Казахстан
_ _
| | юридическое лицо | | нерезидент Республики Казахстан
Ходатайствующее лицо:
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество или полное наименование юридического лица)
Сведения о государственной регистрации или данные документа, удостоверяющего личность, ходатайствующего лица:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Место постоянного проживания или место нахождения: ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна, город, улица, адрес, контактный телефон)
2. Признаки прямого или косвенного владения, распоряжения и/или управления более чем 25 процентами акций с правом голоса открытого накопительного пенсионного фонда (в том числе полное наименование юридических лиц, посредством участия в уставных капиталах (владения акциями) которых осуществляется косвенное владение голосующими акциями или голосование акциями открытого накопительного пенсионного фонда):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
. Представляемые сведения (прилагаются):
1) сведения об условиях и порядке приобретения акций открытого накопительного пенсионного фонда, в том числе описание источников и сумм денег, используемых для приобретения (с подтверждающими документами), сведения о представителе ходатайствующего лица, которому поручается представление интересов ходатайствующего лица;
2) для физического лица:
краткие сведения о ходатайствующем лице, включая сведения о трудовой деятельности, а также о наличии судимости, о привлечении к административной ответственности за совершение правонарушений в области финансов;
список юридических лиц, в которых оно является крупным участником;

3) заңды тұлғалар үшін:
ашық жинақтаушы зейнетақы қорын тура немесе жанама иелену,
өкім жүргізу және/немесе басқару құқығын иелену туралы өтініш
берушінің жоғарғы органы шешімдерінің көшірмелері;
еңбек қызметі, білімі туралы мәліметтерді қосқандағы,
қаржы саласында құқық бұзушылықтар жасағаны үшін әкімшілік
жауапкершілікке тарту, сондай-ақ сотпен ісі болғандығы жөніндегі
өтініш беруші тұлғаның басшы қызметкерлері туралы қысқаша мәліметтер;
аудиторлық ұйым куәландырған, соңғы үш қаржы жылының ішіндегі
жылдық қаржылық есеп беру, сонымен қатар тікелей немесе жанама иелік
ету құқығын сатып алуға рұқсат беру туралы шешім қабылдаудың алдында
соңғы өткен тоқсандағы қаржылық есеп беру, ашық жинақтаушы зейнетақы
қорына өкім жүргізу және/немесе басқару;
тура және/немесе жанама иелену құқығын сатып алу салдарынан
қаржы болжамы, сатып алғаннан кейін өтініш жасаушы тұлғаның болжалды
есеп айырысу балансын қоса отырып, ашық жинақтаушы зейнетақы қорына
рұқсат беру және/немесе басқару, ашық жинақтаушы зейнетақы қорының
қызметіне немесе басқаруына елеулі өзгерістер енгізу жөнінде өтініш
жасаушы тұлғаның жоспарлары мен ұсыныстары, егер мұндай бар болса
(бизнес жоспар мен ұйымдастыру құрылымын қоса отырып);
ірі қатысушы болып табылатын заңды тұлғалардың тізімі.
4. Мәліметтердің шынайылығы:
Осы арқылы өтініш беруші тұлға өтініште көрсетілген
мәліметтердің шынайылығы мен толықтығын растайды
_________________ _____________________ _________________
(Өтініш жасаған (өтініш берушінің (қолы, мөр);
күн) немесе өтініш беруші
заңды тұлғаның бірінші
басшысының фамилиясы,
аты, әкесінің аты)
"Ашық жинақтаушы зейнетақы қорының дауыс
беру құқығы бар акцияларының 25
процентінен көбіне тікелей немесе
жанама иелік ету, билік жүргізу
және/немесе басқару құқығын жүзеге
асыруға рұқсат беру тәртібі туралы"
Ережеге 2-қосымша
Ашық жинақтаушы зейнетақы қорының акцияларын
тура немесе жанама иелену құқығын сатып алу
жөнінде өтініш жасаушы жеке тұлға
туралы қысқаша деректер
________________________________________________________________
(ашық жинақтаушы зейнетақы қорының атауы)
1. Фамилиясы, аты, әкесінің аты_______________________________
2. Азаматтығы ________________________________________________
3. Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері ________________
______________________________________________________________
4. Жұмыс орны (орындары), лауазымы (лауазымдары)
______________________________________________________________
5. Еңбек жолы туралы қысқаша резюме:
Жұмыс кезеңі
Жұмыс орны
Лауазымы

3) для юридического лица:
копии решения высшего органа заявителя о приобретении права прямого или косвенного владения, распоряжения и/или управления открытым накопительным пенсионным фондом;
краткие сведения о руководящих работниках ходатайствующего лица, включая сведения об образовании, трудовой деятельности, а также о наличии судимости, о привлечении к административной ответственности за совершение правонарушений в области финансов;
годовая финансовая отчетность за последние три истекших финансовых года, заверенная аудиторской организацией, а также финансовая отчетность за последний истекший квартал перед принятием решения о даче разрешения на приобретение права прямого или косвенного владения, распоряжения и/или управления открытым накопительным пенсионным фондом;
финансовый прогноз последствий приобретения права прямого или косвенного владения, разрешения и/или управления открытым накопительным пенсионным фондом, включая предполагаемый расчетный баланс ходатайствующего лица после приобретения, планы и предложения ходатайствующего лица, если таковые имеются, по внесению значительных изменений в деятельность или управление открытым накопительным пенсионным фондом (включая бизнес план и организационную структуру);
список юридических лиц, в которых оно является крупным участником.
4. Достоверность сведений:
Настоящим ходатайствующее лицо подтверждает достоверность и полноту сведений, указанных в ходатайстве
_________________ _________________________ _______________
(Дата составления (фамилия, имя, отчество (подпись, печать);
ходатайства) ходатайствующего лица или
первого руководителя
ходатайствующего
юридического лица)
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешения на
приобретение права прямого или
косвенного владения, распоряжения
и/или управления более чем 25
процентами акций с правом
голоса открытого накопительного
пенсионного фонда в период его
деятельности
Краткие данные о физическом лице, ходатайствующем
о приобретении права прямого или косвенного владения
акциями открытого накопительного пенсионного фонда
________________________________________________________
(наименование открытого накопительного пенсионного фонда)
1. Фамилия, имя, отчество_____________________________________
2. Гражданство _______________________________________________
3. Данные документа, удостоверяющего личность
______________________________________________________________
4. Место (места) работы, должность (должности)
______________________________________________________________
5. Краткое резюме о трудовой деятельности:
Период работы
Место работы
Должность

6. Сотталғандығы туралы мәліметтер:
Күні
Соттың атауы
Соттың тұрған жері
Құқық бұзушылық түрі
Соттың шешім қабылдаған күні
7. Қаржы саласында құқық бұзушылық жасағаны үшін әкімшілік
жауапкершілікке тарту туралы мәліметтер:
Күні
Жауапкер-
шілікке тарту
туралы шешім
қабылдаған
орган
Органның тұрған жері
Құқық бұзушылық түрі
Шешім қабылдаған күн
ЖОҒАРЫДА БЕРІЛГЕН МӘЛІМЕТТЕРДІ РАСТАУ
Осы өтініште бар ақпаратты менің тексергенімді және
шынайы әрі толық екенін растаймын.
Фамилиясы, аты, әкесінің аты _________________________________
(баспа әрпімен)
Күні ________________________________________________________
Қолы _______________________________________________________
"Ашық жинақтаушы зейнетақы қорының дауыс
беру құқығы бар акцияларының 25
процентінен көбіне тікелей немесе
жанама иелік ету, билік жүргізу
және/немесе басқару құқығын жүзеге
асыруға рұқсат беру тәртібі туралы"
Ережеге 3-қосымша
Ашық жинақтаушы зейнетақы қорының акцияларын
тура немесе жанама иелену құқығын сатып алу
жөнінде өтініш жасаушы заңды тұлғаның басшы
қызметкері туралы қысқаша деректер
________________________________________________________________
(ашық жинақтаушы зейнетақы қорының атауы)
1. Фамилиясы, аты, әкесінің аты_______________________________
2. Азаматтығы ________________________________________________
3. Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері________________
______________________________________________________________
4. Жұмыс орны (орындары), лауазымы (лауазымдары)
______________________________________________________________
5. Жұмыс орнының (орындарының) мекен-жайы, лауазымы (лауазымдары)______________________________________________________
. Білімі (біліктілігін көтеру курсын қоса отырып)
Түскен Уақыты
Оқу орнының
атауы
Мамандығы
Бітірген уақыты
7. Еңбек жолы туралы қысқаша резюме:
Жұмыс кезеңі
Жұмыс орны
Лауазымы
8. Сотталғандығы туралы мәліметтер:
Күні
Соттың атауы
Соттың тұрған жері
Құқық бұзушылық түрі
Соттың шешім қабылдаған күні
Өтелмеген немесе белгілі тәртіппен алынып тасталған
сотталғандығы бар ма:______________________________________________
9. Қаржы саласында құқық бұзушылық жасағаны үшін
әкімшілік жауапкершілікке тарту туралы мәліметтер:
Күні
Жауапкерші-
лікке тарту
туралы
шешім
қабылдаған
орган
Органның
тұрған жері
Құқық бұзушылық түрі
Шешім қабылдаған
күн
ЖОҒАРЫДА БЕРІЛГЕН МӘЛІМЕТТЕРДІ РАСТАУ
Осы өтініште бар ақпаратты менің тексергенімді және
шынайы әрі толық екенін растаймын.
Фамилиясы, аты, әкесінің аты _____________________________
(баспа әрпімен)
Күні _____________________________________________________
Қолы ____________________________________________________.

6. Сведения о судимости:
Дата
Наименование
суда
Место
нахождения суда
Вид правонарушения
Дата принятия
решения судом
7. Сведения о привлечении к административной ответственности за совершение правонарушений в области финансов:
Дата
Орган,
принявший
решение о
привлечении к
ответственности
Место
нахождения органа
Вид право-
нарушения
Дата
принятия
решения
ПОДТВЕРЖДЕНИЕ ПРЕДСТАВЛЕННЫХ ВЫШЕ СВЕДЕНИЙ
Подтверждаю, что информация, содержащаяся в этом заявлении, была проверена мною и является достоверной и полной
Фамилия, имя, отчество _____________________________________
(печатными буквами)
Дата _______________________________________________________
Подпись ___________________________________________________;
Приложение 3
к Правилам выдачи разрешения на
приобретение права прямого или
косвенного владения, распоряжения
и/или управления более чем 25
процентами акций с правом
голоса открытого накопительного
пенсионного фонда в период его
деятельности
Краткие данные о руководящем работнике юридического
лица, ходатайствующего о приобретении права прямого
или косвенного владения акциями открытого
накопительного пенсионного фонда
________________________________________________________
(наименование открытого накопительного пенсионного фонда)
1. Фамилия, имя, отчество_____________________________________
2. Гражданство _______________________________________________
3. Данные документа, удостоверяющего личность
______________________________________________________________
4. Место работы, должность (должности)
______________________________________________________________
5. Адрес (адреса) места работы, контактный телефон
______________________________________________________________
. Образование (включая курсы повышения квалификации):
Дата поступления
Название
учебного
заведения
Специальность
Дата
окончания
7. Краткое резюме о трудовой деятельности
Период работы
Место работы
Должность
8. Сведения о судимости:
Дата
Наименование
суда
Место
нахождения суда
Вид уголовно наказуемого деяния
Дата принятия
решения судом
Имеется ли непогашенная или не снятая в установленном порядке судимость:
________________________________________________________________
9. Сведения о привлечении к административной ответственности за совершение правонарушений в области финансов:
Дата
Орган,
принявший
решение о
привлечении к
ответственности
Место
нахождения органа
Вид право-
нарушения
Дата
принятия
решения
ПОДТВЕРЖДЕНИЕ ПРЕДСТАВЛЕННЫХ ВЫШЕ СВЕДЕНИЙ
Подтверждаю, что информация, содержащаяся в этом заявлении, была проверена мною и является достоверной и полной.
Фамилия, имя, отчество _____________________________________
(печатными буквами)
Дата _______________________________________________________
Подпись ____________________________________________________".

2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Бағалы қағаздар рыногының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (Тоқобаев Н.Т.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстанның қаржыгерлер қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне және ашық жинақтаушы зейнетақы қорларына жіберсін.
4. Агенттіктің қызметін қамтамасыз ету департаменті (Несіпбаев Р.Р.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л. Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Токобаев Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана" и открытых накопительных пенсионных фондов.
4. Департаменту по обеспечению деятельности Агентства (Несипбаев Р.Р.) принять меры к публикации настоящего постановления в официальных печатных изданиях Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель