Көп балалы отбасыларының жалпы білім беретін мектеп оқушыларына қалаішілік жалпы қолданыстағы көлікте жол жүруіне әлеуметтік көмек көрсету Ережелерін бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2004 жылғы 11 мамырдағы N 3-1-1021қ қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2004 жылғы 9 маусымда N 333 тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 02 маусымдағы N 3-1-379 қаулысымен.
"Білім  туралы",  "Қазақстан  Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес, Астана қаласы мәслихатының 2003 жылғы 29 желтоқсандағы N 12/4-Ш "Астана қаласының 2004 жылға арналған бюджеті туралы" шешімінорындау барысында Астана қаласының әкімдігі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Көп балалы отбасыларының жалпы білім беретін мектеп оқушыларына қалаішілік жалпы қолданыстағы көлікте жол жүруіне әлеуметтік көмек көрсету Ережелері бекітілсін.
2. Астана қаласының Білім департаменті 263 019 "Күндіз оқытатын білім беру ұйымдарында білім алушылар мен тәрбиеленушілерді әлеуметтік қолдау" бюджеттік бағдарламасының (бұдан әрі - Бағдарлама) орындалуын қамтамасыз етсін.
3. Астана қаласының Қаржы департаменті Астана қаласының бюджетінде қарастырылған қаражаттар шегінде Бағдарламаны қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
4. Астана қаласы әкімдігінің 2003 жылғы 15 қаңтардағы N 3-1-87қ "2003 жылға арналған көп балалы отбасыларының жалпы білім беретін мектеп оқушыларына қалаішілік көлікте (таксиден басқа) жол жүруіне әлеуметтік көмек көрсету Ережесін бекіту туралы" қаулысының (Астана қаласының Әділет басқармасында 2003 жылғы 21 қаңтарда N 240 болып тіркелген, 2003 жылғы 25 қаңтардағы N 11-12 "Астана ақшамы" және 2003 жылғы 25 қаңтардағы N 9 "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Т.М.Мұхамеджановқа жүктелсін.
Астана қаласының әкімі
Әкімнің бірінші орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкімнің орынбасары
Астана қаласы әкімі
аппаратының басшысы
Әкім аппараты сараптау, әкімшілік
тәртіп және шешімдер шығару
бөлімінің меңгерушісі
Қаланың Қаржы департаменті
бастығының міндетін атқарушы
Қаланың Көлік және байланыс
басқармасының бастығы
Қаланың Білім
департаментінің бастығы
Астана қаласы әкімдігінің
2004 жылғы 11 мамырдағы
N 3-1-1021қ қаулысымен
бекітілген
Көп балалы отбасыларының жалпы білім беретін мектеп оқушыларына қалаішілік жалпы қолданыстағы көлікте жол жүруіне әлеуметтік көмек көрсету Ережелері

Об утверждении Правил оказания социальной помощи на проезд на внутригородском транспорте общего пользования для учащихся общеобразовательных школ из многодетных семей
Постановление Акимата города Астаны от 11 мая 2004 года N 3-1-1021п. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 9 июня 2004 года N 333. Утратил силу - постановление Акимата города Астаны от 2 июня 2005 года N 3-1-379п.
В соответствии с законами Республики Казахстан "Об  образовании ", "О  местном  государственном управлении в Республике Казахстан", во исполнение решения маслихата города Астаны от 29 декабря 2003 года N 12/4-III "О бюджете города Астаны на 2004 год" - акимат города Астаны постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания социальной помощи на проезд на внутригородском транспорте общего пользования для учащихся общеобразовательных школ из многодетных семей.
2. Департаменту образования города Астаны обеспечить выполнение бюджетной программы 263 019 "Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения" (далее - Программа).
3. Департаменту финансов города Астаны обеспечить финансирование Программы в пределах средств, предусмотренных бюджетом города Астаны.
4. Считать утратившим силу постановление акимата города Астаны от 15 января 2003 года N 3-1-87п "Об утверждении Правил оказания социальной помощи на проезд на внутригородском транспорте общего пользования для учащихся общеобразовательных школ из многодетных семей на 2003 год" (зарегистрировано в Управлении юстиции города Астаны за N 240 от 21 января 2003 года, опубликовано в газетах "Астана акшамы" 25 января 2003 года N 11-12; "Вечерняя Астана" 25 января 2003 года N 9).
5. Контроль за исполнением настоящего постановления акимата возложить на заместителя акима города Астаны Мухамеджанова Т.М.
Аким города Астаны                       У. ШУКЕЕВ
Первый заместитель акима                 Есилов С.С.
Заместитель акима                        Мамытбеков А.С.
Заместитель акима                        Мухамеджанов Т.М.
Заместитель акима                        Толибаев М.Е.
Заместитель акима                        Фомичев С.В.
Руководитель аппарата
акима                                    Тамабаев К.Ж.
Заведующий отделом экспертизы,
административных процедур и
выпуска решений аппарата акима           Ертаев Ж.Б.
И.о. начальника Департамента
финансов города                          Нурпиисов Ж.Г.
Начальник Управления
транспорта и связи города                Байжаханов Б.И.
Начальник Департамента
образования города                       Рахимжанов А.М.
Утверждены
постановлением акимата
города Астаны
от 11 мая 2004 года N 3-1-1021п
Правила
оказания социальной помощи на проезд на внутригородском
транспорте общего пользования для учащихся
общеобразовательных школ из многодетных семей

1. Жалпы ережелер
1. Осы Көп балалы отбасыларының жалпы білім беретін мектеп оқушыларына қалаішілік жалпы қолданыстағы көлікте жол жүруіне әлеуметтік көмек көрсету Ережелері (бұдан әрі - Ережелер)  "Қазақстан  Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы",  "Білім  туралы", "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес, Астана қаласы мәслихатының 2003 жылғы 29 желтоқсандағы N 12/4-Ш "Астана қаласының 2004 жылға арналған бюджеті туралы" шешіміне сәйкес дайындалды.
2. Көп балалы отбасыларының жалпы білім беретін мектеп оқушыларына қалаішілік жалпы қолданыстағы көлікте жол жүру құқығын беру халықты әлеуметтік қорғаудың бір түрі болып табылады.
3. Көп балалы отбасыларының жалпы білім беретін мектеп оқушыларына қалаішілік жалпы қолданыстағы көлікте тегін жол жүруін қаржыландыру көзі Астана қаласының бюджеті болып табылады.
4. 263 019 "Күндіз оқытатын білім беру ұйымдарында білім алушылар мен тәрбиеленушілерді әлеуметтік қолдау" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі Астана қаласының Білім департаменті (бұдан әрі - Әкімші) болып табылады.
2. Тегін жол жүру құқығын беру негізі мен тәртібі
5. Көп балалы отбасыларының 7 жастан 18 жасқа дейінгі жалпы білім беретін мектеп оқушыларына қалаішілік жалпы қолданыстағы көлікте тегін жол жүру құқығы беріледі.
6. Қала мектептерінің және Астана қаласы арнайы түзету мектеп-интернатының көп балалы отбасыларының оқушыларына анықтама мен жол жүру билетін әлеуметтік педагогтар мына құжаттардың негізінде береді:
Астана қаласының Еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау департаментінен көп балалы ананың зейнеткерлік куәлігі;
көп балалы ананың жеке куәлігінің көшірмесі;
балалардың тууы туралы куәліктерінің көшірмелері;
Астана қаласының Тұрғын үй департаментінен балалардың ата-анасымен бірге тұрып жатқандығы туралы анықтама.
7. Қала мектептерінің және арнайы түзету мектеп-интернатының әлеуметтік педагогтары әр айдың 20 жұлдызына дейін қалаішілік қолданыстағы көлікте тегін жол жүруге құқығы бар оқушылар тізімдерін Әкімшінің қамқорлық және қорғаншылық органына ұсынады.
8. Ұсынылған тізімдерге сай қамқорлық және қорғаншылық органы Бағдарламаны қаржыландыру үшін қаланың барлық мектептері және арнайы түзету мектеп-интернаты бойынша жиынтық өтінім қалыптастырады.
9. Қамқорлық және қорғаншылық органы жалпы білім беретін мектептерінің және арнайы түзету мектеп-интернатының көп балалы отбасыларының балаларына жол жүру билеттерін алуға ай сайын мектептің нөмірі, балалардың көп балалы жанұяға қарастылығы, балалардың 15 жасқа дейін және одан жоғары жас топтары көрсетілген арнайы нысандағы растау-тізімдемесін жасайды.

1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания социальной помощи на проезд на внутригородском транспорте общего пользования для учащихся общеобразовательных школ из многодетных семей (далее - Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан "О  специальном государственном  пособии в Республике Казахстан", "Об  образовании ", "О  местном  государственном управлении в Республике Казахстан", во исполнение решения маслихата города Астаны от 29 декабря 2003 года N 12/4-III "О бюджете города Астаны на 2004 год".
2. Предоставление социальной помощи на проезд на внутригородском транспорте общего пользования учащимся общеобразовательных школ из многодетных семей является одной из форм социальной защиты населения.
3. Источником финансирования бесплатного проезда на внутригородском транспорте общего пользования для учащихся общеобразовательных школ из многодетных семей является бюджет города Астаны.
4. Администратором бюджетной программы 263 019 "Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения" является Департамент образования города Астаны (далее - Администратор).
2. Основания и порядок предоставления
права бесплатного проезда
5. Бесплатный проезд на внутригородском транспорте общего пользования предоставляется учащимся общеобразовательных школ из многодетных семей в возрасте с 7 до 18 лет.
6. Выдачу справок и проездных билетов учащимся из многодетных семей школ города и специальной коррекционной школы-интерната города Астаны осуществляют социальные педагоги на основании следующих документов:
пенсионное удостоверение многодетной матери из Департамента труда, занятости и социальной защиты населения города Астаны;
копия удостоверения личности многодетной матери;
копии свидетельств о рождении детей;
справка из Департамента жилья города Астаны о совместном проживании детей с родителями.
7. До 20 числа каждого месяца социальные педагоги школ города и специальной коррекционной школы-интерната предоставляют в орган опеки и попечительства Администратора списки учащихся общеобразовательных школ из многодетных семей, имеющих право на бесплатный проезд на внутригородском транспорте общего пользования.
8. Согласно представленным спискам орган опеки и попечительства формирует сводную заявку по всем школам города и специальной коррекционной школе-интернату для финансирования Программы.
9. Орган опеки и попечительства ежемесячно составляет ведомость-подтверждение на получение проездных билетов детьми из многодетных семей общеобразовательных школ и специальной коррекционной школы-интерната по специальной форме с указанием номера школы, принадлежности детей к многодетным семьям по возрастным группам до 15 лет и старше.

10. Мектептен берілген анықтама және айлық жолақы билеті көп балалы отбасыларының жалпы білім беретін мектеп оқушыларына қалаішілік жалпы қолданыстағы көлікте тегін жол жүруіне негіздеме болып табылады.
11. Астана қаласының Көлік және байланыс басқармасы осы Ережелердің 5-тармағында көрсетілген тұлғаларды жолаушылық тасымалдау сапасын бақылайды.

10. Основанием для бесплатного проезда на внутригородском транспорте общего пользования для учащихся общеобразовательных школ из многодетных семей являются справка со школы и ежемесячный проездной билет.
11. Управление транспорта и связи города Астаны контролирует качество пассажирских перевозок лиц, указанных в пункте 5 настоящих Правил.