Көкшетау қаласы әкімдігінің жанындағы құқықты насихаттау және құқықтық жалпы оқыту жөніндегі үйлестіру-әдістемелік Кеңесі туралы
Ақмола облысының Көкшетау қаласы әкімдігінің 2004 жылғы 11 маусымдағы N а-3/459 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2004 жылғы 25 маусымда N 2649 тіркелді.Күші жойылды - Көкшетау қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 26 мамырдағы № А-5/500 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Көкшетау қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 26 мамырдағы № А-5/500 қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148-11 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 31 бабы 1 тармағының 17 тармақшасына, Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 ж.21 шілдедегі N№2347 "Қазақстан Республикасындағы құқықтық жалпы оқытуды ұйымдастыру шаралары туралы" қаулысына сәйкес Көкшетау қаласы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Көкшетау қаласы әкімдігінің жанында құқықты насихаттау және құқықтық жалпы оқыту жөніндегі үйлестіру-әдістемелік Кеңесі құрылсын (қосымша N 1).
2. Көкшетау қаласы әкімдігінің жанындағы құқықты насихаттау және құқықтық жалпы оқыту жөніндегі үйлестіру-әдістемелік Кеңес туралы Ереже бекітілсін (қосымша N 2).
3. Осы қаулының 1 тармағы қалалық мәслихаттың кезекті сессиясына бекітілу үшін ұсынылсын.
4. Көкшетау қаласы әкімдігінің 2004 ж. 20 сәуірдегі №А-2/315 "Әкімдіктің құқықты насихаттау және жалпы құқықтық оқыту жөніндегі үйлестіру әдістемелік Кеңесі туралы" қаулысының күші жойылсын.
5. Нақты қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Қ.Қ.Құсановқа жүктелсін.
Қала әкімі
"Көкшетау қаласы әкімдігінің
жанындағы құқықты
насихаттау және құқықтық
жалпы оқыту жөніндегі
үйлестіру-әдістемелік
Кеңесі туралы"
Көкшетау қаласы әкімдігінің
11.06.2004ж.№ А-3/459
қаулысына N 1 қосымша
Көкшетау қаласы әкімдігінің жанындағы құқықты насихаттау
және құқықтық жалпы оқыту жөніндегі  үйлестіру-әдістемелік
Кеңестің құрамы
1. Құсанов                - қала әкімінің орынбасары,
Қази Қараменұлы          Кеңес төрағасы
2. Қасенов                - қала әкімінің заң мәселелері жөніндегі
Дәулет Қизатұлы          кеңесшісі- Кеңес төрағасының
орынбасары
Кеңес мүшелері
3. Әндіржанова            - Көкшетау қаласы әкімінің жанындағы
Бәтима Жұмағұлқызы       халықты әлеуметтік қорғау
департаментінің бастығы
4. Баймұрзина             - Көкшетау қаласы прокурорының көмекшісі
Айнұр Айтпайқызы         (келісім бойынша)
5. Болатбаев              - қалалық қаржы бөлімінің меңгерушісі
Қайырбек Ташмағамбетұлы   (келісім бойынша)
6. Ерғалиев               -"Көкшетау" газетінің бас редакторы
Жабал Ерғалиұлы
7. Есмағамбетов           - мемлекеттік санитарлық індеттік
Болат Өміржанұлы         бақылау басқармасының бастығы
(келісім бойынша)
8. Жанайдарова            - қалалық денсаулық сақтау бөлімінің
Зәуре Зарапқызы          бастығы
9. Жапаров                -"Жұмыстылық орталығы" мемлекеттік
Сапан Қажыбайұлы         мекемесінің директоры
10. Ыбраев                - қалалық білім бөлімінің бастығы
Марат Өмірбайұлы
11. Ыдрысов               - қалалық туризм және спорт бөлімінің
Мұрат Ыдырысұлы         бастығы
12. Кибасов               -"Степной Маяк" газетінің бас редакторы
Сергей Витальевич
13. Омарова               -"Көкшетау қаласы экономикалық
Алма Бостанқызы         реформалар" бөлімі мемлекеттік
мекемесінің бастығы
14. Ташкина               - Көкшетау қаласы әкімі аппаратының
Ғалия Әміржанқызы       ішкі саясат бөлімінің бастығы,
кеңестің хатшысы
"Көкшетау қаласы әкімдігінің
жанындағы құқықты
насихаттау және құқықтық
жалпы оқыту жөніндегі
үйлестіру-әдістемелік
Кеңесі туралы"
Көкшетау қаласы әкімдігінің
10.06.2004 жылғы N А-3/459
қаулысына N 2 қосымша
Көкшетау қаласы әкімдігінің жанындағы құқықты насихаттау және
құқықтық жалпы оқыту жөніндегі үйлестіру-әдістемелік
Кеңесі туралы
ЕРЕЖЕ
1. ЖАЛПЫ ЕРЕЖЕ
1. Көкшетау қаласы әкімдігінің жанындағы құқықтық жалпы оқыту және құқықты насихаттау бойынша үйлестіру әдістемелік Кеңесі (бұдан әрі - Кеңес) атқарушы органдарды, мемлекеттік мекемелерді, қала ұйымдарын құқықтық білімді насихаттау және құқықтық жалпы оқыту бойынша олардың ведомствоаралық үйлестіру іскерлігін қамтамасыз етуші консультативтік-мәжілістік орган болып табылады.
2. Кеңес Көкшетау қаласы әкімдігі жанынан құрылады.
3. Кеңестің төрағасы қала әкімінің орынбасары болады.
4. Кеңес өзінің іскерлігінде Қазақстан Республикасының  қолданыстағы заңдарын және осы Ережені басшылыққа алады.
2. Кеңестің негізгі мақсаттары мен міндеттері
5. Кеңестің негізгі мақсаттары:

О координационно-методическом Совете по правовой пропаганде и правовому всеобучу при акимате города Кокшетау
Постановление Акимата города Кокшетау Акмолинской области от 11 июня 2004 года N а-3/459. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 25 июня 2004 года N 2649. Утратило силу - постановлением акимата города Кокшетау Акмолинской области от 26 мая 2005 года № А-5/500
Утратило силу - постановлением акимата города Кокшетау Акмолинской области от 26 мая 2005 года № А-5/500
В соответствии с пп.17 п.1 ст.31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148-II "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Постановления Президента Республики Казахстан от 21 июля 1995 года N 2347 "О мерах по организации правового всеобуча в Республике Казахстан" акимат города Кокшетау ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать координационно-методический Совет по правовой пропаганде и правовому всеобучу при акимате города Кокшетау (приложение N1).
2. Утвердить Положение о координационно-методическом Совете по правовой пропаганде и правовому всеобучу при акимате города Кокшетау (приложение N2).
3. Внести пункт 1 настоящего постановления на утверждение очередной сессии городского маслихата.
4. Отменить постановление акимата города Кокшетау от 20 апреля 2004 года N А-2/315 "О координационно-методическом Совете по правовой пропаганде и правовому всеобучу акимата".
5. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима города Кусанова К.К.
Аким города
Приложение 1
к постановлению акимата города
Кокшетау от 15.06.2004 года N А-3/459
"О координационно-методическом
Совете по правовой пропаганде и
правовому всеобучу при акимате
города Кокшетау"
Состав
координационно-методического Совета по правовой пропаганде
и правовому всеобучу при акимате города Кокшетау
1. Кусанов Казый Караменович - заместитель акима города, председатель Совета
2. Касенов Даулет Кизатович - советник акима города по юридическим вопросам, заместитель председателя Совета
Члены Совета:
3. Андержанова Батима Жумагуловна - начальник Департамента социальной защиты населения при акиме города Кокшетау
4. Баймурзина Айнур Айтпаевна - помощник прокурора г.Кокшетау /по согласованию/
5. Болатбаев Каирбек Ташмагамбетович - заведующий городским финансовым отделом (по согласованию)
6. Ергалиев Жабал Ергалиевич - главный редактор газеты "Кокшетау"
7. Есмагамбетов Болат Умиржанович - начальник управления государственного санитарно-эпидемиологического надзора (по согласованию)
8. Жанайдарова Зауре Зараповна - начальник городского отдела здравоохранения
9. Жапаров Сапан Кажибаевич - директор государственного учреждения "Центр занятости"
10. Ибраев Марат Умирбаевич - начальник городского отдела образования
11. Идрисов Мурат Идрисович - начальник городского отдела туризма и спорта
12. Кибасов Сергей Витальевич - главный редактор газеты "Степной маяк"
13. Омарова Алма Бостановна - начальник государственного учреждения "Отдел экономических реформ города Кокшетау"
14. Ташкина Галия Амиржановна - начальник отдела внутренней политики аппарата акима города Кокшетау, секретарь Совета
Приложение 2
УТВЕРЖДЕНО
постановлением акимата города Кокшетау
от 11.06.2004 года N А-3/459
"О координационно-методическом
Совете по правовой пропаганде и
правовому всеобучу при акимате
города Кокшетау"
ПОЛОЖЕНИЕ
о координационно-методическом Совете
по правовой пропаганде и правовому всеобучу
при акимате города Кокшетау
1. Общие положения
1. Координационно-методический Совет по правовой пропаганде и правовому всеобучу при акимате города Кокшетау (далее - Совет) является консультативно-совещательным органом обеспечения межведомственной координации деятельности исполнительных органов, государственных учреждений, организаций города по пропаганде правовых знаний и правовому всеобучу.
2. Совет создается при акимате города Кокшетау.
3. Председателем Совета является заместитель акима города.
4. В своей деятельности Совет руководствуется действующим законодательством республики Казахстан и настоящим Положением.
2. Основные цели и задачи Совета
5. Основные цели Совета:

1) Кәсіби заңгерлерді тарта отырып, азаматтардың құқықтық білім деңгейін көтеру;
2) Халықтың құқықтық мәдениетін көтеру;
3) Мемлекеттік органдардың, қоғамдық бірлестіктердің,  кәсіпорындардың ұйымдардың, мекемелердің құқықтық жұмысын  үйлестіру.
6. Кеңестің негізгі міндеттері:
1) атқарушы органдардың, мемлекеттік мекемелердің, қала ұйымдарының құқықтық білімді насихаттау және құқықтық жалпы білім беру бойынша ведомствоаралық іскерлігін үйлестіруді қамтамасыз ету;
2) атқарушы органдардың, мемлекеттік мекемелердің, қала ұйымдарының құқықтық білімді насихаттау және құқықтық жалпы оқыту бойынша жұмыстарын сараптау;
3) қалалық атқару органдары, мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар үшін құқықтық білімді насихаттау және құқықтық жалпы оқыту бойынша ұсыныстар әзірлеу;
4) жұмыс тәжірибесінің жақсы жақтарын тарату, құқықтық жұмысты жетілдіру үшін әдістемелік ұсыныстарды әзірлеу.
3. Кеңес қызметінің нысаны
7. Кеңес жұмысының негізгі формалары:
1) өзара ақпарат алмасу;
2) құқықты насихаттау және құқтық жалпы оқыту мәселелерінің жұмыс жағдайын өзара талқылау;
3) облыстық мемлекеттік мекемелерімен, атқарушы органдармен өзара (дөңгелек столдар, пікірталастар, кездесулер, семинарлар, лекциялар) шаралар ұйымдастыру және өткізу;
4) құқықтық білім күнін, апталығын, айлығын»өткізу;
8. Кеңес қабылдаған шешімдер, ұсыныстар мен құжаттар мүдделі органдар мен бұқаралық ақпарат құралдарына жолданады.
4. Кеңестің функциялары
9. Кеңес келесі функцияларды атқарады:
1) қалалық мекемелер мен мемлекеттік мекемелердегі құқықты насихаттау және құқықтық жалпы оқыту жұмысының жағдайымен танысады, олардың басшыларының көрсетілген сұрақтар бойынша ақпаратын тыңдайды, құқықтық жалпы оқыту әдістері мен жұмыс формаларын жетілдіру бойынша қажетті жалпылаулар мен ұсыныстар, ережелер әзірлейді, оны жүзеге асыруға көмектеседі;
2) Атқарушы органдар мен мемлекеттік мекемелердің, облыс ұйымдарының лекциялық бағдарламаларының кәсіби мазмұнын және  мәтіндік бағытын сараптайды;
3) Атқарушы органдар мен мемлекеттік мекемелерге, қала ұйымдарына құқықтық тақырыптарға мәтіндік жоспарларды құрастыру және құжаттарды жариялауға тәжірибелік көмек көрсетеді;
4) Кеңестің құзырына жататын басқа да функцияларды орындайды.
5. Кеңестің жұмысын ұйымдастыру
10. Кеңес жылдық және тоқсандық  жұмыс жоспарларына сәйкес жұмыс істейді. Кеңестің отырысы тоқсанына бір рет өткізіледі.
11. Отырыстарды төраға басшылығы немесе оның тапсырысы  бойынша Кеңес мүшелерінің біреуі өткізеді.
12. Кеңес мүшелерінің  жартысының көбінің қатысуымен болған отырыс өкілетті болып саналады.
13. Талқылаудың қорытындылары мен қабылданған ұсыныстар  хаттамаға енгізіледі, хаттама Кеңес отырысынан екі күн өткенге дейін толтырылады. Хаттамаға Кеңес төрағасы мен хатшы қол қояды және атқарушыларға жіберіледі.
14. Кеңес өзінің жұмысына құқық қорғау органдарының, заң қызметтерінің жұмыскерлерін, жергілікті және атқару органдарының  басшыларын тарату және жоспарлы шаралармен шешімдерді орындау бойынша ұсыныстар беруге құқықты.

1) повышение уровня правовых знаний граждан, привлечение к этой работе профессиональных юристов;
2) повышение правовой культуры населения;
3) координация правовой работы государственных органов, общественных объединений, предприятий, организаций, учреждений.
6. Основными задачами Совета являются:
1) обеспечение межведомственной координации деятельности исполнительных органов, государственных учреждений, организаций города по пропаганде правовых знаний и правовому всеобучу;
2) анализ работы исполнительных органов, государственных учреждений, организаций города по пропаганде правовых знаний и правовому всеобучу;
3) разработка рекомендаций для городских исполнительных органов, государственных учреждений и организаций по пропаганде правовых знаний и правовому всеобучу;
4) распространение положительного опыта работы, разработка методических рекомендаций по совершенствованию правовой работы.
3. Формы деятельности Совета
7. Основными формами работы Совета являются:
1) взаимный обмен информацией;
2) совместное обсуждение состояния работы в вопросах правовой пропаганды и правового всеобуча;
3) организация и проведение совместных мероприятий (круглых столов, дискуссий, встреч, семинаров, лекций) с исполнительными органами, государственными учреждениями области;
4) проведение дней, недель, месячников" правовых знаний.
8. Все решения принятые Советом, рекомендации и документы направляются заинтересованным организациям и в средства массовой информации.
4. Функции Совета
9. Совет осуществляет следующие функции:
1) знакомится с состоянием работы по пропаганде правовых знаний и правовому всеобучу в государственных предприятиях, учреждениях города, заслушивает по этим вопросам информацию их руководителей, готовит необходимые положения, обобщения и рекомендации по совершенствованию форм работы и методов правового всеобуча, оказывает помощь в реализации;
2) анализирует тематическую направленность и профессиональное содержание лекционной программы исполнительных органов государственных учреждений, организаций области;
3) оказывает практическую помощь исполнительным органам, государственным учреждениям и организациям города в разработке тематических планов и опубликовании материалов на правовые темы;
4) осуществляет иные функции, относящиеся к компетенции Совета.
5. Организация работы Совета
10. Совет работает в соответствии с годовым и квартальным планами работы. Заседания Совета проводятся один раз в квартал.
11. Заседания проводятся под руководством председателя либо по его поручению одним из членов Совета.
12. Заседание считается правомочным при участии в нем более половины членов Совета.
13. Результаты обсуждения и принятые рекомендации заносятся в протокол, который оформляется в течение двух дней после заседания Совета. Протокол подписывается председателем Совета и секретарем и рассылается исполнителем.
14. Совет правомочен, привлекать к своей работе работников правоохранительных органов, юридических служб, руководителей местных и исполнительных органов и давать рекомендации по исполнения решений, плановых мероприятий.