21.03.2003 ж. N 1623 Әділет басқармасында тіркелген, 14.02.2003 ж. N 25/4 "Азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтік төлем көрсету Ережесін бекіту туралы" аудандық мәслихат шешіміне қосымшалар мен толықтырулар енгізу туралы
Атбасар аудандық мәслихатының 2004 жылғы 21 қаңтардағы N С-7/4 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2004 жылғы 30 қаңтарда N 2258 тіркелді. Күші жойылды - Атбасар аудандық мәслихатының 2009 жылғы 27 сәуірдегі № 4С-17/7 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атбасар аудандық мәслихатының 2009.04.27 № 4С-17/7 шешімімен
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6 бабы, 11 тарауына, Қазақстан Республикасының "Бюджеттік жүйе туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 7.04.1999 ж. N 374-1 "Азаматтардың жеке санаттарына жеңілдіктер беру мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының кейбір заңды актілеріне толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Атбасар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 21.03.2003 ж. N 1623 Әділет басқармасында тіркелген/,  09.07.2003 ж. N 1916 тіркелген, 08.07.2003 ж. N 28/2 аудандық мәслихат шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізілген/ 14.02.2003 ж. N 25/4 "Азаматтардың жеке санатына әлеуметтік төлем көрсету Ережесін бекіту туралы" аудандық мәслихат шешіміне келесідей қосымшалар мен толықтырулар енгізу.
1) 4 тарауының 2 тармақшасында 1-азат жолында сөздермен толықтыру: "сол сияқты мерекелік даталарға азаматтардың жеке санаттары"
2) 4 тарауының 2 тармақшасында 3-азат жолында "кедейлік сызығынан төмен" сөздерін "Тіршілік минимумынан төмен" сөздеріне ауыстыру.
3) 4 тарауының 2 тармақшасында келесі мазмұндағы 5 азат жолымен толықтыру: Мерекелік даталарына әлеуметтік төлемді келесі азаматтар санатына жүзеге асыру.
- Ұлы Отан соғысына қатысушыларға және мүгедектеріне, Совет Армиясы, Ауған мүгедектеріне, АЭС Чернобль мүгедектеріне, соғыста қаза болған соғысқа қатысушылардың жесірлеріне, Ауғанстанда әскери қызметте қаза болғандардың отбасына (ата-анасына, балаларына, жұбайына егер екінші рет некеге отырмаған болса), фашист концлагерінің тұтқындарына, тыл еңбеккерлеріне.
4) 4 тарау 11 тармақты келесі мазмұнмен толықтыру: әр нақты жағдайда төлем көлемі комиссиямен анықталады:
Ең жоғарғы көлемі 5000 теңгеден жоғары болмау керек.
Нақты ереженің 2 тарауымен қарастырған жағдайда төлем көлемі көбеюі мүмкін, бірақ, 15000 теңгеден аспау керек.

О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 14.02.2003г. N 25/4 "Об утверждении Правил оказания социальных выплат отдельным категориям граждан", зарегистрированного в управлении Юстиции 21.03.2003г. за N 1623.
Решение Атбасарского районного маслихата от 21 января 2004 г N С-7/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 30 января 2004 года N 2258. Утратило силу - решением Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 27 апреля 2009 года № 4С-17/7
Утратило силу - решением Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 27 апреля 2009 года № 4С-17/7
В соответствии со ст. 6 п. 11 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", на основании ст. 12 п. 1 Закона Республики Казахстан "О бюджетной системе", Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам предоставления льгот отдельным категориям граждан" N 374-1 от 7.04.1999г., согласно постановления акима района N а-1/6 от 15.01.2004г. Атбасарский районный маслихат Решил:
1. Внести в решение районного маслихата от 14.02.2003г. N 25/4 "Об утверждении "Правил оказания социальных выплат отдельным категориям граждан", /регистрационный N 1623 от 21.03.2003г. /, с внесенными изменениями и дополнениями в решение районного маслихата от 08.07.2003г. N 28/2 /регистрационный N 1916 от 09.07.2003г./ -  следующие изменения и дополнения:
1) В подпункте 4 пункте 2 абзац 1 дополнить словами: "а также отдельные категории граждан к праздничным датам";
2) В подпункте 4 пункт 2 абзац 3 - слова "ниже черты бедности", заменить словами "ниже прожиточного минимума".
3) В подпункт 4 пункт 2 дополнить абзацем 5 следующего содержания:"к праздничным датам осуществлять социальные выплаты следующим категориям граждан:
- участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, инвалидам Советской Армии, инвалидам Афганцам, инвалидам Чернобыльской АЭС, вдовам погибших на фронте участников Великой Отечественной войны, семьям погибших военнослужащих в Афганистане (родителям, детям, супругам не вступившим в повторный брак), узникам фашистских концлагерей, труженикам тыла, инвалидам всех групп".
4) Дополнить подпунктом 11 пункта 4:  следующего содержания:  размер выплаты в каждом конкретном случае определяется комиссией. Максимальный размер помощи не может превышать 5000 тенге. В случаях предусмотренных пунктом 2 настоящих Правил, максимальный размер выплаты может быть увеличен, но не должен превышать 15000 тенге.

5) 4 тарауды келесі мазмұндағы 13 тармақпен толықтыру:
Мерекелік даталарға әлеуметтік төлем өтінішсіз тұлғалардың  көрсетілген пункттегі есеп айыру есебіне қаржы аудару жолымен Атбасар ЗТМО (зейнетақы төлеу мемлекеттік орталық) келісілген тізімге келісілді жүзеге асырылады.
- Ұлы Отан соғысына қатысушыларға және мүгедектеріне 2000 теңге бір адамға.
- Совет Армиясы, Ауған мүгедектеріне, АЭС Чернобль мүгедектеріне, соғыста қаза болған соғысқа қатысушылардың жесірлеріне, Ауғанстанда әскери қызметте қаза болғандардың (ата-анасына, балаларына, жұбайына егер екінші рет некеге отырмаған болса), фашист концлагерінің тұтқындарына 1000 теңге.
- Тыл еңбеккерлеріне 1100 теңгеден.
6) 4 тарауды 14 тармақпен келесі мазмұнда толықтыру:
Мүгедектер күніне барлық мүгедектерге қосымша көмек, кірістен тәуелсіз, өтінішсіз есеп айыру есебіне қаржы аудару жолымен Атбасар ЗТМО (зейнетақы төлеу мемлекеттік орталық) келісілген тізімге келісілді жүзеге асырылады:
- 1, 2 топ мүгедектеріне бір адамға 1500 теңгеден
- 3 топ мүгедектеріне - бір адамға 1000 теңгеден
- 16 жасқа дейін мүгедек балаларға - бір адамға 900 теңгеден
2. 14.02.2003 ж. N№25/4 Азаматтардың жеке санаттарына  әлеуметтік төлем көрсету Ережесін бекіту туралы"»Атбасар аудандық мәслихат шешіміне қосымша нақты шешімнің қосымшасына келісілді жаңа редакцияға баяндау.
3. Нақты шешім Ақмола облысының әділет департаментінде  тіркеген күннен бастап заңды күшіне енеді.
Сессия төрағасы
Атбасар аудандық мәслихат хатшысы
қосымша
Атбасар аудандық мәслихаттың
2004 жылғы 21 қаңтардағы
N 7/4 шешімімен бекітілген
Азаматтардың жеке санаттарына
әлеуметтік төлем ақы көрсету
ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ереже
1. Азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтік төлем көрсету нақты ережесі (әрі қарай Ереже) 258.51 "Жергілікті өкілетті органдар шешімі бойынша азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтік төлем ақы" бюджеттік бағдарламасы бойынша төлем ақы ұйымдастыру тәртібін бекітеді.
2. Ережені қабылдау үшін құқықтық негіз Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" және "Бюджеттік жүйе туралы" Заңдары болып табылады.
3. Ереже әрекеті Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік әлеуметтік көмек туралы" Заңымен реттелетін қатынасқа таратылмайды.
2. Төлем ақы алуға құқысы
4. Әлеуметтік төлем ақысын алуға төмен қамтылған, төменгі тіршіліктен аз кірісі бар немесе шұғыл әлеуметтік көмек қажет ететін нақты жағдай күшінде отбасыларының (азаматтар) құқысы бар, сол сияқты мерекелік даталарға жеке азаматтар санаты.
Тіршіліктегі қиын жағдайлар болып табылады:
Құрт және онкологиялық ауруының ұзақ уақыт емделуі, отбасы мүшесінің біреуінің қайтыс болуы, жедел операция жасау қажеттігі.
Әлеуметтік көмек құқысына төмен қамтылған азаматтар егер орташа жан басына шаққанда отбасының кіріс жиынтығы бекітілген кедейлік шегінен төмен болғанда.
Төлемақы облыстық медициналық мекемелеріне тексерілуге жолдаған ауруды жол шығынының орнын өтеуге, төмен қамтылған азаматтарды құжаттандыруға, төмен қамтылған мүгедек азаматтарға, 16 жасқа дейінгі мүгедек  балаларға, сол сияқты мерекелік даталарға азаматтардың  жеке санаттарына беріледі.
Мерекелік даталарға әлеуметтік төлем келесі азаматтардың жеке санаттарына жүзеге асырылады:
- Ұлы Отан соғысына қатысушыларға және мүгедектеріне Совет Армиясы, Ауған мүгедектеріне, АЭС Чернобль мүгедектеріне, соғыста қаза болған соғысқа қатысушылардың жесірлеріне, Ауғанстанда әскери қызметте қаза болғандардың отбасына (ата-аналарына, балаларына, екінші рет некеге тұрмаған жұбайларына), фашист концлагерінің тұтқындарына, тыл еңбеккерлеріне.

5) Дополнить подпунктом 13 пункта 4 следующего содержания: социальные выплаты к праздничным датам осуществляются путем перечисления средств на расчетные счета, согласно списков согласованных с Атбасарским отделением ГЦВП ( Государственный центр выплаты пенсий) указанных в данном пункте лиц, без подачи заявления:
- участникам и инвалидам  Великой Отечественной войны по - 2000 тенге на человека;
- инвалидам Советской Армии, инвалидам Афганцам, инвалидам Чернобыльской АЭС, вдовам погибших на фронте участников войны, семьям погибших военнослужащих в Афганистане, (родителям, детям, супругам, не вступившим в повторный брак), узникам фашистских концлагерей по - 1000 тенге.
- труженикам тыла по - 1100 тенге.
6). Дополнить подпунктом 14 пункта 4 следующего содержания: ко Дню инвалидов дополнительная помощь инвалидам всех групп, независимо от дохода, осуществляется путем перечисления средств на расчетные счета, согласно списков согласованных с Атбасарским отделением ГЦВП, без подачи заявления:
- инвалидам 1, 2 группы - по 1500 тенге на человека
- инвалидам 3 группы - по 1000 тенге на человека
- детям - инвалидам до 16 лет - по 900 тенге на человека.
2. Приложение к решению Атбасарского районного маслихата от 14.02.2003г. N 25/4 "Об утверждении "Правил оказания социальных выплат отдельным категориям граждан" изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вступает в законную силу со дня регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области.
Председатель сессии
Секретарь Атбасарского районного маслихата
Приложение утверждено
решением Атбасарского
от 21 января 2004 за N 7/4
Правила
оказания социальных выплат отдельным категориям граждан
1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания социальных выплат отдельным категориям граждан ( далее - Правила) регулируют порядок организации выплат по бюджетной программе 258-51 "Социальные выплаты отдельным категориям граждан по решению местных представительных органов".
2. Правовой основой для принятия Правил, являются Законы Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и "О бюджетной системе".
3. Действие Правил не распространяется на отношения , регулируемые Законом республики Казахстан "О государственной адресной социальной помощи".
2. Право на получение выплат
4. Право на получение социальных выплат имеют малообеспеченные семьи (граждане), имеющие доход ниже прожиточного минимума, или в силу определенных обстоятельств нуждающиеся в экстренной социальной поддержке, также отдельные категории граждан к праздничным датам.
Жизненно трудными обстоятельствами являются: длительное лечение онкологических и туберкулезных больных, смерть одного из членов семьи, необходимость проведения срочной операции.
Право на социальную помощь имеют малообеспеченные граждане, в случае, если месячный среднедушевой доход семьи ниже прожиточного минимума.
Выплаты предоставляются на возмещение расходов, связанных с проездом больных, направленных на обследование в областные медицинские учреждения, на документирование малообеспеченных граждан, на оказание социальной помощи малообеспеченным гражданам инвалидам, детям- инвалидам до 16 лет, а также отдельные категории граждан к праздничным датам.
К праздничным датам осуществлять социальные выплаты следующим категориям граждан:
- участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, инвалидам Советской Армии, инвалидам Афганцам, инвалидам Чернобыльской АЭС, вдовам погибших на фронте участников  Великой Отечественной войны, семьям погибших военнослужащих в Афганистане (родителям, детям, супругам, не вступившим в повторный брак), узникам фашистских концлагерей, труженикам тыла, инвалидам всех групп.

3. Төлемақы бойынша жұмыс ұйымдастыру
5. Төлем ақы бойынша жұмыс ұйымдастыру мақсатында, қаланың және ауданның қоғамдық ұйымдар мүшелерінен, аудандық еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау бөлімі өкілдерінен ведомствоаралық учаскелік комиссия құрылды.
Сандық және арнайы комиссия құрамы Атбасар қаласының және селолық округтер әкімдерінің шешімімен бекітіледі.
Аудандық еңбек, еңбекпен қамту және халықты әлеуметтік қорғау бөлімінің жанында бір айда бір рет комиссия отырысы өтеді.
6. Комиссияның негізгі міндеті болып табылады:
1) Әлеуметтік көмек көрсету туралы азаматтар үндеулерін қарастыру
2) Көмекке келген азаматтар отбасыларының қамтылған деңгейі және әлеуметтік тұрмыс жағдайын тексеру.
3) әлеуметтік көмек көрсетуді белгілеу және бас тарту туралы шешім қабылдау.
4. Көмек көрсетудің көлемі және тәртібі
7. Төлемақы облыстық медициналық мекемелеріне тексерілуге жолдаған ауруды жол шығынының орнын өтеуге, төмен қамтылған азаматтарға, ақшалай жылына бір рет беріледі.
Әлеуметтік көмек талап еткен тұлға, аудандық еңбек, еңбекпен қамту және халықты әлеуметтік қорғау бөліміне өтініш береді.
Өтінішке келесі құжаттар тіркеледі:
1) жеке куәлігі немесе паспорты
2) облыстық емханаға тексерілуге жолдаған, құжатқа қол қоюшы қызмет тұлғасының толық атауы, жеке қолы және толық жазу, көрсетілген аудандық емхананың жолдауы. Қызметтік тұлғасының қолы таңбалық мөрмен расталуы керек.
Әлеуметтік көмек бір адамға бір мың теңге көлемінде көрсетіледі.
8. Төмен қамтылған азаматтарды, және тұрақты тұратын жері жоқ тұлғаларды құжаттандыруға әлеуметтік төлемақы ақшалай қаржы жеке куәлігін рәсімдеуді және беруді жүзеге асыратын ұйымдардың есеп айыру есебіне аудару жолымен жүзеге асырылады.
Материалдық көмек жеке өтініш және өтініш берушінің немесе отбасының материалдық тұрмыстық жағдайын тексеру актісі негізінде төленеді.
Әлеуметтік көмек бір айлық есеп айыру көрсеткішіне дейінгі көлемінде көрсетіледі.
9. Әлеуметтік көмек төмен қамтылған азаматтарға, мүгедектерге, 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға ақшалай жылына бір рет отбасы мүшесінің (азамат) біреуіне беріледі.
Материалдық көмек алуға талап еткен тұлға аудандық еңбек, еңбекпен қамту және әлеуметтік қорғау бөліміне өтініш береді, өтінішке келесі құжаттар тіркеледі:
1. Жеке куәлігі, паспорт, СИК, РНН
2. Тұратын жері және отбасының құрамы туралы анықтамалар
3. Отбасының материалдық-тұрмыс жағдайын тексеру актісі
4. Өткен тоқсандағы кіріс туралы анықтама

3. Организация работы по выплатам
5. В целях организации работы по выплатам создана межведомственная участковая комиссия из числа, представителей районного отдела труда, занятости и социальной защиты населения, членов общественных организаций района. Численный и персональный состав комиссии утверждается решением акима г. Атбасар и акимов сельских округов. Заседания комиссии проводятся не реже одного раза в месяц при районном отделе труда, занятости и социальной защиты населения.
6. Основными задачами комиссии являются:
1) рассмотрение заявлений граждан об оказании социальной помощи;
2) проверка социально-бытовых условий и уровня обеспеченности семьи (гражданина), обратившегося за помощью;
3) принятие решения о назначении или отказе в оказании социальной помощи.
4. Размер и порядок оказания помощи
7. Социальная выплата на возмещение расходов, связанных с проездом больных, направленных на обследование в областные медицинские учреждения из числа малообеспеченных граждан, предоставляется в денежной форме один раз в год.
Лицо, претендующее на получение социальной выплаты, подает заявление в районный отдел труда, занятости и социальной защиты населения.
К заявлению прилагаются следующие документы:
1) удостоверение личности, или паспорт,
2) направление районной больницы на обследование в областную больницу, в котором указывается полное наименование должностного лица, подписывающего документ, личная подпись и ее расшифровка. Подпись должностного лица должна быть заверена гербовой печатью. Социальная помощь оказывается в размере 1000 тенге на одного человека.
8. Социальная выплата на документирование малоимущим гражданам и лицам без определенного места жительства, осуществляется путем перечисления денежных средств на расчетные счета организаций, которые осуществляют оформление и выдачу удостоверений личности. Материальная помощь выплачивается на основании личного заявления и акта обследования материально- бытовых условий заявителя или семьи. Социальная помощь оказывается в размере до одного месячного расчетного показателя.
9. Социальная помощь малообеспеченным гражданам, инвалидам, детям-инвалидам до 16 лет, предоставляется в денежной форме один раз в год одному члену семьи (гражданину).
Лицо претендующее на получение материальной помощи, подает заявление в районный отдел труда и социальной защиты населения, к заявлению прилагаются следующие документы:
1) удостоверение личности, паспорт, СИК, РНН
2) справка с места жительства и о составе семьи;
3) акт обследования материально-бытовых условий семьи.
4) справка о доходах за предыдущий квартал.

10. Материалдық көмек көлемі 16 жасына дейінгі мүгедек балаларға 5 айлық есеп айыру көрсеткіші көлемімен, төмен қамтылған азаматтар үшін 3 айлық есеп айыру көрсеткіші көлемімен бекітіледі.
11. Төлем көлемі әр нақты жағдайда комиссиямен анықталады. Ең жоғарғы көлемі 5000 теңгеден жоғары болмау керек.
Нақты ереженің 2 тарауымен қарастырған жағдайда төле көлемі көбеюі мүмкін, бірақ, 15000 теңгеден аспау керек.
12. Төлем ақы өтініш берушінің тұлғалық есебіне қаржыны аудару жолымен жүзеге асырылады.
13. Мерекелік даталарға әлеуметтік төлем өтінішсіз тұлғалардың көрсетілген пункттегі есеп айыру есебіне қаржы аудару жолымен Атбасар зейнетақы төлеу Мемлекеттік Орталығы бөлімімен келісілген тізімге келісілді жүзеге асырылады.
Ұлы Отан соғысына қатысушыларға және мүгедектеріне 2000 теңге бір адамға.
Совет Армиясы, Ауған мүгедектеріне, АЭС Чернобль мүгедектеріне, соғыста қаза болған соғысқа қатысушылардың жесірлеріне, Ауғанстанда әскери қызметте қаза болғандардың (ата- анасына, балаларына, жұбайларына егер екінші рет некеге отырмаған болса), фашист концлагерінің тұтқындарына 1000 теңге, тыл еңбеккерлеріне 1100 теңгеден.
14. Мүгедектер күніне барлық мүгедектерге қосымша көмек, кірістен тәуелсіз, өтінішсіз есеп айыру есебіне қаржы аудару жолымен Атбасар зейнетақы төлеу Мемлекеттік Орталығы бөлімімен келісілген тізімге келісілді жүзеге асырылады:
1, 2 топ мүгедектеріне бір адамға 1500 теңгеден
3 топ мүгедектеріне - бір адамға 1000 теңгеден
16 жасқа дейін мүгедек балаларға - бір адамға 900 теңгеден
5. Төлем ақыны қаржыландыру
15. Әлеуметтік төлемақы бойынша шығынды қаржыландыру аудандық бюджетінде осы мақсатқа қарастырылған 258-51 "Азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтік төлемақы"»Бағдарлама бойынша қаржы шегінде жүргізіледі.
6. Төлемақыны жүзеге асыру тәртібі
16. Әлеуметтік төлемақы Қазақстан Республикасындағы Халық банкіндегі алушылардың тұлғалық есебіне ақшалай қаржыны аудару арқылы жүзеге асырады.
Аудандық еңбек жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау бөлімі, 2004 жылға аудандық бюджетте осы мақсатқа қарастырылған қаржы шегінде әлеуметтік төлем ақы үшін аударуды жүргізеді, азаматтар тізімін реттейді, тізімнің растығына жауап береді.
7. Төлемақыны жүзеге асыруға бақылау
17. Әлеуметтік төлемақы көрсету бойынша есеп беру бақылау Қазақстан Республикасының "Республикалық және жергілікті бюджеттің орындалуын бақылау туралы" Заңына сәйкес жүзеге асырылады.

10. Размер материальной помощи устанавливается для инвалидов и детей-инвалидов до 16 лет в размере 5-ти месячных расчетных показателей, для малообеспеченных граждан - в размере 3-х месячных расчетных показателей.
11. Размер выплаты в каждом конкретном случае определяется комиссией. Максимальный размер помощи не может превышать 5000 тенге. В случаях предусмотренных пунктом 2, настоящих правил, максимальный размер выплаты может быть увеличен, но не должен превышать 15000 тенге.
12. Выплата осуществляется путем перечисления средств на лицевые, пенсионные счета получателей.
13. Социальные выплаты к праздничным датам осуществляются  путем перечисления средств на расчетные счета, согласно списков согласованных с Атбасарским отделением ГЦВП указанных в данном пункте лиц, без подачи заявления:
участникам и инвалидам  Великой Отечественной войны по 2000 тенге на человека;
инвалидам Советской Армии, инвалидам афганцам, инвалидам Чернобыльской АЭС, вдовам погибших на фронте участников войны, семьям погибших военнослужащих в Афганистане, (родителям, детям, супругам не вступившим в повторный брак), узникам фашистских концлагерей по 1000 тенге;
труженикам тыла 1100 тенге.
14. Ко Дню инвалидов дополнительная помощь инвалидам всех групп независимо от дохода, осуществляется путем перечисления средств на расчетные счета, согласно списков согласованных с Атбасарским отделением ГЦВП, без подачи заявления:
инвалидам 1,2 группы по - 1500 тенге на человека
инвалидам 3 группы по 1000 тенге на человека,
детям инвалидам до 16 лет по 900 тенге на человека.
5. Финансирование выплат
15. Финансирование расходов по социальным выплатам производится в пределах средств предусмотренных на эти цели в районном бюджете по программе 258-51 "Социальные выплаты отдельным категориям граждан".
6. Порядок осуществления выплат
16. Социальные выплаты осуществляются путем перечисления денежных средств на лицевые счета получателей в Народном банке и почтовых отделениях.
Районный отдел труда, занятости и социальной защиты населения  производит начисление, формирует списки граждан, для социальных выплат в пределах средств, предусмотренных на эти цели в бюджете района, отвечает за достоверность списков.
7. Контроль за осуществлением выплат
17.  Контроль и отчетность по оказанию социальных выплат осуществляется в соответствии с Законом Республики Казахстан "О контроле за исполнением республиканского и местных бюджетов".