2005 жылға арналған облыстық бюджет туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2004 жылғы 21 желтоқсандағы N 12/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2004 жылғы 24 желтоқсанда N 1436 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2010 жылғы 23 шілдеде N 27/10 Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2010.07.23 N 27/10 Шешімімен
1. 2005 жылға арналған облыстық бюджет көлемі 1 қосымшаға сәйкес мына көлемдерде бекітілсін:
а) түсімдер - 23 699 855 мың теңге, соның ішінде
салық түсімдері - 5 553 165 мың теңге;
салықтан тыс түсімдер - 24 353 мың теңге;
қалалық бюджеттен бюджеттік алу - 270 322 мың теңге;
республикалық бюджеттен ресми түскен трансферттер - 15 694 783 мың теңге;
б) шығындар - 24 064 106 мың теңге, соның ішінде:
кредиттер - 28 000 мың теңге.
е) тарауы:
тапшылық (профицит) - 1 323 650 мың теңге;
ж) тарауы:
Тапшылықты қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 1 323 650 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі - 1 065 000 мың теңге, бюджет қаражаты қалдықтарының қозғалысы - 258 650 мың теңге.  <*>
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2005 жылғы 24 қаңтардағы N 13/1, 2005 жылғы 29 наурыздағы N 14/1; 2005 жылғы 27 мамырдағы N 16/1; 2005 жылғы 12 шілдедегі N 17/1 2005 жылғы 19 қазандағы N 19/1 шешімдерімен.
2. 2005 жылға арналған облыстық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылды деп белгіленсін:
әлеуметтік салық;
жер үсті су көздері ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемдер;
орманды пайдаланғаны үшін төлемдер;
қоршаған ортаны ластағаны үшін төлемдер.
3. Облыстық бюджеттің кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылады деп белгіленсін:
коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза табыс түсімдері (облыс әкімдігінің меншігі болып табылатын);
коммуналдық меншікті жалға беру (облыс әкімдігінің меншігі болып табылатын) жекешелендіруден түскен түсімдер;
басқа да салықтан тыс түсімдер;
жергілікті бюджеттен қарыз алушыларға берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер);
4. Облыстық бюджеттердің кірістері келесі бюджеттік кредиттерді өтеу есебінен қалыптастырылады деп белгіленсін;
жергілікті бюджеттен қарыз алушыларға берілген бюджеттік кредиттерді өтеу.
5. Облыстық қаражат кірістерінің құрастырылуы ел ішіндегі қаржылық активтерді сатудан түскен келесі түсімдер есебінен белгіленсін:
шұғыл басқарымдағы немесе коммуналдық кәсіпорындардың шаруашылық қарауындағы мүліктік кешен, басқалай мемлекеттік мүлік түріндегі коммуналдық мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік кәсіпорындарды сатудан (облыс әкімдігінің меншігі болып табылатын) түсетін түсімдер;

Об областном бюджете на 2005 год
Решение Северо-Казахстанского маслихата от 21 декабря 2004 года N 12/2. Зарегистрировано Департаменом юстиции Северо-Казахстанской области 24 декабря 2004 года за N 1436. Утратило силу - решением маслихата Северо-Казахстанской области от 23 июля 2010 года N 27/10
Сноска. Утратило силу - решением маслихата Северо-Казахстанской области от 23.07.2010 г. N 27/10
1. Утвердить областной бюджет на 2005 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
а) доходы - 23 699 855 тыс.тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 5 553 165 тыс.тенге;
неналоговым поступлениям - 24 353 тыс.тенге;
бюджетное изъятие из бюджета города Петропавловска - 270 322 тыс.тенге;
поступлениям официальных трансфертов из республиканского бюджета - 15 694 783 тыс.тенге;
б) затраты - 23 064 106 тыс.тенге, в том числе:
кредиты - 28 000 тыс.тенге.
е) дефицит (профицит) - -1 323 650 тыс. тенге;
ж) финансирование дефицита (использование профицита) - 1 323 650 тыс. тенге, в том числе:
поступление займов - 1 065 000 тенге,
движение остатков бюджетных средств - 258 650.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - решениями Северо-Казахстанского областного Маслихата от 24 января 2005 года N 13/1; от 29 марта 2005 года N 14/1; от 27 мая 2005 года N 16/1; от 12 июля 2005 года  N 17/1, от 19 октября 2005 года N 19/1.
2. Установить, что доходы областного бюджета на 2005 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
социального налога;
платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
платы за лесные пользования;
платы за загрязнение окружающей среды.
3. Установить, что доходы областного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
поступлений части чистого дохода коммунальных государственных предприятий (являющейся собственностью акимата области);
доходов от аренды имущества, находящейся в коммунальной собственности (являющейся собственностью акимата области);
прочих неналоговых поступлений;
вознаграждений (интересов) по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета банкам-заемщикам.
4. Установить, что доходы областного бюджета формируются за счет следующих погашений бюджетных кредитов:
погашения бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета банкам-заемщикам.
5. Установить, что доходы областного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи финансовых активов внутри страны:
поступлений от продажи коммунальных государственных учреждений и государственных предприятий в виде имущественного комплекса, иного государственного имущества, находящегося в оперативном управлении или хозяйственном введении коммунальных государственных предприятий (являющейся собственностью акимата области);

6. Төменгі тұрған бюджеттердің кірістері келесі салықтық түсімдерден қалыптастырылады деп белгіленсін:
төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы;
төлем көзінен ұсталмайтын кірістердің жеке табыс салығы;
қызметін бір реттік талон бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардың жеке табыс салығы;
заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер, республикалық бюджеттен түсетін акциздерден басқа;
жер учаскесін пайдаланғаны үшін төлемдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызмет жүргізгені үшін алымдар;
мемлекеттік бюджетке түсетін басқа да салықтар;
республикалық бюджетке түсетін мемлекеттік баждан басқа мемлекеттік баж.
7. Төменгі тұрған бюджеттердің кірістері келесі салықтық емес түсімдерден қалыптастырылады деп белгіленсін:
коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың (аудандар мен Петропавл қаласы әкімдігінің) таза кіріс бөлігінен түсетін түсімдер;
коммуналдық меншік мүліктерін жалға беруден (аудандар мен Петропавл қаласы әкімдігінің) түскен кірістер;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер көрсетуден түскен түсімдер;
жылжымалы мүліктер кепілдігін тіркегені үшін төлемдер;
иесіз мүліктерді сатудан, коммуналдық меншікке белгіленген тәртіппен тегін берілген мүлік, бақылаусыз қалған жануарларды, тауып алған заттарды сондай-ақ мұралау құқығы бойынша мемлекетке ауысқан мүліктерді сатқаннан түскен түсімдер;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер көрсетуден түскен түсімдер;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастырған мемлекеттік сатып алуды жүргізуден түскен ақша түсімдері;
түзету жұмыстарындағы сотталғандардың жалақыларынан ұстаудан түскен түсімдер;
жергілікті мемлекеттік органдармен салынатын әкімшілік айыппұлдарды, өсімді, санкцияларды өндіріп алу;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен салынатын басқа да айыппұлдарды, өсімді, санкцияларды өндіріп алу;
жергілікті бюджетке түсетін басқа да салықтан тыс түсімдер. <*>
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2005 жылғы 24 қаңтардағы N 13/1 шешімімен.
8. Төменгі тұрған бюджеттердің кірістерінің құрастырылуы ел ішіндегі қаржылық активтерді сатудан түскен келесі түсімдер есебінен белгіленсін:
шұғыл басқарымдағы немесе коммуналдық кәсіпорындардың шаруашылық қарауындағы мүліктік кешен, басқалай мемлекеттік мүлік түріндегі коммуналдық мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік кәсіпорындарды сатудан (аудандар және Петропавл қаласы әкімдіктері) түсетін түсімдер;

6. Установить, что доходы нижестоящих бюджетов формируются за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты;
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
налога на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налога на имущество физических лиц;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов, кроме акцизов поступающих в республиканский бюджет;
платы за пользование земельными участками;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
прочих налоговых поступлений в местный бюджет;
государственной пошлины, кроме государственной пошлины, поступающей в республиканский бюджет.
7. Установить, что доходы нижестоящих бюджетов формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
поступлений части чистого дохода коммунальных государственных предприятий (акиматов районов и г. Петропавловска);
доходов от аренды имущества, находящейся в коммунальной собственности (акиматов районов и г. Петропавловска);
поступлений от реализации бесхозяйного имущества, имущества безвозмездно перешедшего в установленном порядке в коммунальную собственность, безнадзорных животных, находок, а также имущества, перешедшего по праву наследования к государству;
поступлений от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
поступлений денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета:
административных штрафов, пени, санкций, взысканий, налагаемых местными государственными органами;
прочих штрафов, пени, санкций, взысканий, налагаемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
прочих неналоговых поступлений в местный бюджет;
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - решением Северо-Казахстанского областного Маслихата от 24 января 2005 года N 13/1
8. Установить, что доходы нижестоящих бюджетов формируются за счет следующих поступлений от продажи финансовых активов внутри страны;
поступлений от продажи коммунальных государственных учреждений и государственных предприятий в виде имущественного комплекса, иного государственного имущества, находящегося в оперативном управлении или хозяйственном введении коммунальных государственных предприятий (акиматов районов и г. Петропавловска)

9. Қазақстан Республикасы Үкіметімен айқындалған тәртіпте келесі ұйымдармен ұсынылатын тауарлар мен қызметтерді сатудан түскен түсімдер белгіленсін:
мемлекеттік білім беру мекемелері;
психоневрологиялық мекемелер;
жалпы үлгідегі қарттар мен мүгедектер үшін интернат үйлері;
ақыл-есі кем балалар интернат үйлері және психоневрологиялық интернаттар;
мемлекеттік мұрағат мекемелері;
орман шаруашылық мемлекеттік мекемелері;
мемлекеттік кітапханалар;
санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау. <*>
Ескерту. 9-тармақ толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2005 жылғы 24 қаңтардағы N 13/1 шешімімен.
10. 2005 жылға арналған облыстық жергілікті атқарушы органының резерві 57 911 мың теңге бекітілсін; соның ішінде:
төтенше резерв - 20 000 мың теңге;
кезек күттірмейтін шығындарға арналған резерві - 56 411 мың теңге, соның ішінде сот шешімі бойынша жергілікті атқарушы органдар міндеттемелерін атқару жөнінде - 20 000 мың теңге. <*>
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2005 жылғы 24 қаңтардағы N 13/1, 2005 жылғы 12 сәуірдегі N 15/2; 2005 жылғы 12 шілдедегі N 17/1; 2005 жылғы 26 тамыздағы N 18/5, 2005 жылғы 19 қазандағы N 19/1 шешімдерімен.
11. Облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне 2005 жылға арналған субвенциялардың мөлшері жалпы сомасы 6 151 644 мың теңге болып белгіленсін, соның ішінде:
Айыртау ауданына             -     536 448 мың теңге;
Ақжар ауданына               -     398 460 мың теңге;
Аққайың ауданына             -     379 141 мың теңге;
Ғ. Мүсірепов ауданына        -     552 474 мың теңге;
Есіл ауданына                -     492 856 мың теңге;
Жамбыл ауданына              -     520 764 мың теңге;
Қызылжар ауданына            -     447 710 мың теңге;
М. Жұмабаев ауданына         -     545 215 мың теңге;
Мамлют ауданына              -     423 411 мың теңге;
Тайынша ауданына             -     654 798 мың теңге;
Тимирязев ауданына           -     299 820 мың теңге;
Уәлиханов ауданына           -     402 289 мың теңге;
Шал ақын ауданына            -     420 408 мың теңге;
Петропавл қаласына           -      77 850 мың теңге. <*>
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2005 жылғы 24 қаңтардағы N 13/1, 2005 жылғы 29 наурыздағы N 14/1, 2005 жылғы 12 сәуірдегі N 15/2; 2005 жылғы 27 мамырдағы N 16/1; 2005 жылғы 12 шілдедегі N 17/1, 2005 жылғы 19 қазандағы N 19/1 шешімдерімен.
11-1. 5 қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалар бойынша жыл басында қалыптасқан облыстық бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен облыстық бюджет шығыстарына қаражат бөлінсін. <*>

9. Установить, что в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан, используются поступления от реализации товаров и услуг, представляемых следующими организациями:
государственными учреждениями образования;
психоневрологическими учреждениями;
домами-интернатами для престарелых и инвалидов общего типа;
домами-интернатами для умственно-отсталых детей и психоневрологическими интернатами;
государственными архивными учреждениями;
государственными учреждениями лесного хозяйства;
государственными библиотеками;
санитарно-эпидемиологического надзора.
Сноска. В пункт 9 внесены изменения - решением Северо-Казахстанского областного Маслихата от 24 января 2005 года N 13/1
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2005 год в сумме 57 911 тыс.тенге, в том числе:
чрезвычайный резерв - 20 000 тыс.тенге;
резерв на неотложные затраты - 56 411 тыс.тенге, в том числе 20 000 тыс.тенге по исполнению обязательств местных исполнительных органов по решению судов.
Сноска. В пункт 10 внесены изменения - решениями Северо-Казахстанского областного Маслихата от 24 января 2005 года N 13/1, от 12 апреля 2005 года N 15/2, от 12 июля 2005 года N 17/1, от 29 августа 2005 года N 18/5, от 19 октября 2005 года N 19/1.
11. Установить на 2005 год размеры субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджетам районов в общей сумме 6 151 644  тыс. тенге, в том числе:
Айыртаускому району      - 536 448 тыс.тенге;
Акжарскому району        - 398 460 тыс.тенге;
Аккайынскому району      - 379 141 тыс.тенге;
району Г.Мусрепова       - 552 474 тыс.тенге;
Есильскому району        - 492 856 тыс.тенге;
Жамбылскому району       - 520 764 тыс.тенге;
Кызылжарскому району     - 447 710 тыс.тенге;
району М.Жумабаева       - 545 215 тыс.тенге;
Мамлютскому району       - 423 411 тыс.тенге;
Тайыншинскому району     - 654 798 тыс.тенге;
Тимирязевскому району    - 299 820 тыс.тенге;
Уалихановскому району    - 402 289 тыс.тенге;
району Шал акына         - 420 408 тыс.тенге;
г.Петропавловску         - 77 850  тыс.тенге.
Сноска. В пункт 11 внесены изменения - решением Северо-Казахстанского областного Маслихата от 24 января 2005 года N 13/1; от 29 марта 2005 года N 14/1, от 12 апреля 2005 года N 15/2;   от 27 мая 2005 года N 16/1; от 12 июля 2005 года N 17/1 от 19 октября 2005 года N 19/1 .
11-1. Выделить за счет свободных остатков средств областного бюджета, сложившихся на начало года, на расходы областного бюджета по бюджетным программам согласно приложению 5.

Ескерту. 11-1 тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2005 жылғы 24 қаңтардағы N 13/1 шешімімен.
11-2. 2005 жылға арналған облыстық бюджетте қарастырылсын:
1 065 000 мың теңге сомасында жергілікті бағдарламаға "Тұрғын үй құрылысы үшін аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерін кредиттеу. <*>
Ескерту. 11-2 тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2005 жылғы 24 қаңтардағы N 13/1 шешімімен.
11-3. 2005 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан 30220 мың теңге сомада бюджеттік қаражаттардың бос қалдығы 257-011-000 "Мақсатты трансферттерді қайтарып алу" бағдарламасына бағытталсын.
Ескерту. 11-3 тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2005 жылғы 29 наурыздағы N 14/1 шешімімен.
11-4. Аудандық (облыстық маңызды қалалар) бюджеттерiне мемлекеттiк қызметкерлер, мемлекеттiк қызметшi емес мемлекеттiк мекеме қызметкерлерiне, және қазыналық кәсiпорындар қызметкерлерiнiң жалақысын өсiру үшiн 943 914 мың теңге сомада ағымдағы мақсатты трансферттер қарастырылсын, соның iшiнде:
Айыртау ауданына     - 76 601 мың теңге;
Ақжар ауданына           - 50 230 мың теңге;
Аққайың ауданына      - 54 456 мың теңге;
Есiл ауданына           - 79 407 мың теңге;
Жамбыл ауданына      - 64 240 мың теңге;
М.Жұмабаев ауданына      - 75 165 мың теңге;
Қызылжар ауданына      - 67 903 мың теңге;
Мамлют ауданына      - 45 900 мың теңге;
Ғ.Мүсiрепов ауданына      - 80 746 мың теңге;
Тайынша ауданына      - 92 362 мың теңге;
Тимирязев ауданына      - 38 292 мың теңге;
Уәлиханов ауданына     - 48 210 мың теңге;
Шал ақын ауданына      - 53 484 мың теңге;
Петропавл қаласына     - 116 918 мың теңге.
Ескерту. 11-4 тармақпен толықтырылды - СҚО мәслихатының 2005 жылғы 12 шілдедегі N 17/1, 2005 жылғы 19 қазандағы N 19/1 шешімімен.
12. 2005 жылдың 1 қаңтарынан Қазақстан Республикасының Үкіметімен айқындалған тізбе бойынша ішкі істер органдары сапындағы бөлімшелерінің аттестацияланған құрамына тұрғын үйлерді ұстауға және коммуналдық қызметтерге айлық мөлшерінде ақшалай өтемақы төлеуге аудандар, Петропавл қаласы және облыстық бюджеттер шығыстарында ассигнация қарастырылғаны ескерілсін.
13. 2005 жылдың 1 қаңтарынан орта білім беру мемлекеттік мекемелерінің кітапханалық қорларын жаңарту үшін оқулықтар алуға және жеткізуге облыстық бюджет құрамында қарастырылған 1 594 мың теңге сомасындағы ассигнация белгіленсін.
14. 2005 жылға арналған аудандар, Петропавл қаласы және облыстық бюджеттің шығыстарында "Кемтар балаларды әлеуметтік және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шілдедегі " Заңының ІІ кезеңін іске асыру 3 қосымшамен сәйкес 23 022 мың теңге мөлшерінде ескерілсін.

Сноска. Пункт  11-1  внесен - решением Северо-Казахстанского областного Маслихата от 24 января 2005 года  N 13/1
11-2. Предусмотреть в областном бюджете на 2005 год:
на местную программу "Кредитование бюджетов районов (городов областного значения) для строительство жилья" в сумме 1 065 000 тыс.тенге.
Сноска. Пункт 11-2  внесен - решением Северо-Казахстанского областного Маслихата от 24 января 2005 года N 13/1
11-3. Свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся по состоянию на 1 января 2005 года, в сумме 30220 тыс. тенге направить на программу 257-011-000 "Возврат целевых трансфертов".
Сноска. Пункт 11-3  внесен - решением Северо-Казахстанского областного Маслихата от 29 марта 2005 года N 14/1
11-4. Предусмотреть целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими, и работникам казенных предприятий в сумме 943 914 тыс.тенге, в том числе:
Айыртаускому району      -  76 601 тыс.тенге;
Акжарскому району       -  54 456 тыс.тенге;
Аккайынскому району   -  50 856 тыс.тенге;
Есильскому району      -  79 407 тыс.тенге;
Жамбылскому району       -  64 240 тыс.тенге;
району М.Жумабаева     -  75 165 тыс.тенге;
Кызылжарскому району  -  67 903 тыс.тенге;
Мамлютскому району       -  45 900 тыс.тенге;
району Г.Мусрепова       -  80 746 тыс.тенге;
Тайыншинскому району  -  92 362 тыс.тенге;
Тимирязевскому району  -  38 292 тыс.тенге;
Уалихановскому району  -  48 210 тыс.тенге;
району Шал акына       -  53 484 тыс.тенге;
городу Петропавловску       - 116 918 тыс.тенге"
Сноска. Пункт 11-4 дополнен - решениями Северо-Казахстанского областного Маслихата от 12 июля 2005 года N 17/1 от 19 октября 2005 года N 19/1
12. Учесть, что с 1 января 2005 года в расходах бюджетов районов, г. Петропавловска и областного предусмотрены ассигнования на выплату месячного размера денежной компенсации на содержание жилища и коммунальные услуги аттестованному составу строевых подразделений органов внутренних дел по перечню, определяемому Правительством Республики Казахстан.
13. Установить, что с 1 января 2005 года в составе областного бюджета предусмотрены ассигнования на приобретение и доставку учебников для обновления библиотечных фондов государственным учреждениям среднего образования в сумме 1 594 тыс.тенге.
14. Учесть, что в расходах бюджетов районов, г.Петропавловска на 2005 год предусмотрены средства на реализацию Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико - педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями" в сумме 23 022 тыс.тенге согласно приложению 3.

15. 2005 жылға арналған облыстық бюджеттің шығыстарында тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін көрсетуге 4 702 306 мың теңге, соның ішінде тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін көрсетуге 521 735 мың теңге сомада қосымша шығындар көзделсін.
16. 2005 жылға арналған жергілікті бюджет шығындарында селолық жерлерде денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет мамандарына әлеуметтік көмек көрсетуге төлемдер белгіленсін;
ауылдық жерлерде қызмет ететін лауазымдық жалақылары (тарифтік ставкалары) 25 пайызға жоғарылайтын денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім, мәдениет және спорт мамандарына. <*>
Ескерту. 16 тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2005 жылғы 24 қаңтардағы N 13/1 шешімімен.
17. 2005 жылға арналған облыстық бюджеттің шығыстарында дәрі-дәрмектерді, вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық дәрі-дәрмектерді орталықтандырылып сатып алуға қаражат шығындар 76 132 мың теңге.
18. 2004 жылға арналған облыстық бюджетті дамыту бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бюджеттік инвестициялық жобаларға және бағдарламаларға бөлумен 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
18-1. Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттер сомасы 393 750 мың теңге Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, М.Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғ.Мүсірепов, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары бюджеттеріне 2400 мың теңгеден әрқайсысына, Петропавл қаласына - 362550 мың теңге бағытталсын. <*>
Ескерту. 18-1 тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2005 жылғы 24 қаңтардағы N 13/1, жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының  2005 жылғы 29 наурыздағы N 14/1 шешімдерімен.
19. 2005 жылға арналған облыстық бюджетті орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
19-1. 6 қосымшаға сәйкес аудандар, Петропавл қаласы, 2005 жылға арналған облыстық бюджет бөлігінде республикалық бюджеттен ағымдағы мақсатты трансферттер сомаларының бөлінуін бекіту. <*>
Ескерту. 19-1 тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2005 жылғы 24 қаңтардағы N 13/1 шешімімен.

15. Учесть, что в расходах областного бюджета на 2005 год средства на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи в сумме 4 702 306 тыс.тенге, в том числе дополнительные затраты на гарантированный объем бесплатной медицинской помощи в сумме 521 735 тыс.тенге.
16. Установить в расходах местных бюджетов на 2005 год выплаты на оказание социальной помощи специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, проживающим в сельской местности;
специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта работающим в сельской местности, должностные оклады (тарифные ставки) которых повышаются на 25 процентов.
Сноска. В пункт 16 внесены изменения - решением Северо-Казахстанского областного Маслихата от 24 января 2005 года N 13/1
17. Установить, что в расходах областного бюджета на 2005 год предусмотрены затраты на централизованный закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов в сумме 76 132 тыс.тенге.
18. Утвердить перечень бюджетных программ развития областного бюджета на 2005 год с разделением на бюджетные инвестиционные проекты и программы согласно приложению 2.
18-1. "Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 393 750 тыс. тенге направить бюджетам Айыртауского, Акжарского, Аккайынского, Есильского, Жамбылского, М.Жумабаева, Кызылжарского, Мамлютского, Г.Мусрепова, Тайыншинского, Тимирязевского, Уалихановского, Шал акына районов по 2400 тыс. тенге каждому, г.Петропавловску - 362550 тыс. тенге".
Сноска. Пункт 18-1 внесен - решением Северо-Казахстанского областного Маслихата от 24 января 2005 года N 13/1 и изменен   решением Северо-Казахстанского областного Маслихата от 24 января 2005 года N 13/1
19. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2005 год согласно приложению 4.
19-1. Утвердить распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в разрезе районов, г.Петропавловска, областного бюджета на 2005 год согласно приложению 6.
Сноска. Пункт 19-1 внесен - решением Северо-Казахстанского областного Маслихата от 24 января 2005 года N 13/1

20. Осы шешім 2005 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енеді.
Облыстық Мәслихат
сессиясының төрағасы
Облыстық мәслихаттың хатшысы
"2005 жылға арналған
облыстық бюджет туралы"
облыстық мәслихаттың
2004 жылғы 21 желтоқсандағы
N 12/2 шешіміне 1 қосымша <*>
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2005 жылғы 24 қаңтардағы N 13/1, 2005 жылғы 29 наурыздағы N 14/1, 2005 жылғы 12 сәуірдегі N 15/2 2005 жылғы 27 мамырдағы N 16/1 ; 2005 жылғы 12 шілдедегі N 17/1; 2005 жылғы 26 тамыздағы N 18/5, 2005 жылғы 19 қазандағы N 19/1, 2005 жылғы  28 қарашадағы N 20/1 шешімдерімен.
2005 жылға арналған облыстық бюджет
Санат
Сомасы
мың теңге
Сынып
Кіші сынып
Атауы

20. Настоящее решение вступает в действие с 1 января 2005 года.
Председатель сессии  областного Маслихата
Секретарь областного Маслихата
Приложение 1
к решению сессии областного маслихата
"Об областном бюджете на 2005 год"
N 12/2 от 21 декабря  2004 года
Сноска. Приложение 1 в новой редакции - решениями Северо-Казахстанского областного Маслихата от 24 января 2005 года N 13/1; от 29 марта 2005 года N 14/1, от 12 апреля 2005 года N 15/2;  от 27 мая 2005 года  N 16/1;  от 12 июля 2005 года N 17/1, от 29 августа 2005 года N 18/5, от 19 октября 2005 года N 19/1, от 28 ноября 2005 года N 20/1
Северо-Казахстанский областной бюджет на 2005 год
Категория
Сумма,  тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование

1 3 4 А В
Барлығы
4 582 631
Инвестициялық жобалар
3 192 785
04
Білім беру
596 607
266
Облыс сәулет, қала құрылысы және құрылыс департаменті (басқармасы)
596 607
016
Білім беру объектілерін дамыту
596 607
соның ішінде:
жергілікті бюджет есебінен
206 107
Мамлют ауданы, Мамлютка қаласында Мамлют санаторлық-мектеп интернатына 150 орын жатын корпусы 32 орын оқу корпусымен салу
53 426
Петропавл қаласындағы Ә. Досмұхамбетов атындағы дарынды балаларға арналған қазақ мектеп интернатының монша құрылысын салу
11 233
Тимирязов ауданы Мичурино селосында 180 орындық орта мектеп салу
111 780
Уәлиханов ауданындағы Жасқайра селосында 90 орындық қазақ тілінде оқытылатын орта мектеп салу
29 668
республикалық бюджеттің ресми трансферттері есебінен
390 500
соның ішінде:
Петропавл қаласындағы 19 шағын ауданында сауықтыру комплексімен мемлекеттік тілде оқыту 1100 орындық орта мектеп салу
150 000
Қызылжар ауданы, Бескөл селосында 360 орындық орта мектептің құрылысын аяқтау
70 500
Тимирязев ауданы, Тимирязево селосында қазақ тілінде оқыту 400 орындық мектеп - интернатының құрылысына
170 000
05
Денсаулық
597 346
266
Облыс сәулет, қала құрылысы және құрылыс департаменті (басқармасы)
597 346
018
Санитарлық-эпидемиологиялық қызмет объектілерін дамыту
11 400
соның ішінде:
Есіл ауданында санэпидемқызмет үй-жайының құрылысы
11 400
019
Денсаулық сақтау объектілерін дамыту
585 946
Ақжар ауданындағы Ленинград селосында аудандық туберкулез ауруханасының аумағында қазанды, 5 орындық монша, кір жуатын орын, хлораториялық орын құрылысы
21 500
Ақжар ауданы Талшық селосындағы 200 келім-кетім емханасымен 100 койкалық орталық аудандық аурухана
100 000
Есіл ауданы Ильинка селосында селолық дәрігерлік амбулатория
36 300
Жамбыл ауданы Благовещенка селосындағы 350 койкалық (АЕПМ) арнайы емдеу-профилакториялық мекеме етіп аудандық аурухана ғимаратын қайта құру
53 438
М.Жұмабаев ауданы Булаево қаласындағы 90 келім - кетім емханасымен 50 койкалық туберкулезге қарсы диспансер салу
100 000
Кызылжар ауданы Знамен селосында селолық дәрігерлік амбулатория салу
47 697
Мамлют ауданындағы Новомихайловка селосының селолық дәрігерлік амбулатория салу
37 154
Ғ.Мүсірепов ауданы Новоишимка селосында селолық дәрігерлік амбулатория салу
49 623
Уәлиханов ауданы Бидайық селолық дәрігерлік амбулатория
16 820
Петропавл қаласындағы облтубдиспансердің 100 койкалық емдеу корпусын салу
123 414
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру

1 3 4 А В
Всего
4 582 631
Инвестиционные проекты
3 192 785
04
Образование
596 607
266
Департамент (Управление) архитектуры, градостроительства и строительства области
596 607
016
Развитие объектов образования
596 607
в том числе:
за счет средств местного бюджета
206 107
Строительство спального корпуса на 150 мест с учебными мастерскими на 32 места для санаторной школы-интерната в г.Мамлютка Мамлютского района
53 426
Строительство банно-прачечного комплекса для казахской школы-интерната для одаренных детей им. А.Досмухамбетова в г.Петропавловске
11 233
Строительство средней школы на 180 мест в с.Мичурино Тимирязевского района
111 780
Строительство средней школы на 90 мест с казахским языком обучения в с.Жаскайрат Уалихановского района
29 668
за счет официальных трансфертов из республиканского бюджета
390 500
в том числе:
строительство средней школы на 1100 мест с государственным языком обучения с оздоровительным комплексом в 19-ом мкр-не г.Петропавловска
150 000
завершение строительства средней школы на 360 мест в с. Бишкуль Кызылжарского района
70 500
строительство школы-интерната с казахским языком обучения на 400 мест в с. Тимирязево Тимирязевского района
170 000
05
Здравоохранение
597 346
266
Департамент (Управление) архитектуры, градостроительства и строительства области
597 346
018
Развитие объектов санитарно-эпидемиологической службы
11 400
в том числе:
Строительство здания санэпидслужбы в Есильском районе
11 400
019
Развитие  объектов здравоохранения
585 946
Строительство котельной, бани на 5 мест, прачечной, хлораторной на территории районной туберкулезной больницы села Ленинградское Акжарского района
21 500
Строительство центральной райбольницы на 100 коек с поликлиникой на 200 посещений в с.Талшик Акжарского района
100 000
Строительство сельской врачебной амбулатории с.Ильинка Есильского района
36 300
Реконструкция здания районной больницы под специализированное лечебно-профилактическое учреждение (СЛПУ) на 350 коек в с.Благовещенка Жамбылского района
53 438
Строительство противотуберкулезного диспансера на 50 коек с поликлиникой на 90 посещений в г.Булаево района М.Жумабаева
100 000
Строительство сельской врачебной амбулатории в с.Знаменское Кызылжарского района
47 697
Строительство сельской врачебной амбулатории в с.Новомихайловка Мамлютского района
37 154
Строительство сельской врачебной амбулатории в п.Новоишимский района Г.Мусрепова
49 623
Строительство сельской врачебной амбулатории в с.Бидаик Уалихановского района
16 820
Строительство лечебного корпуса на 100 коек облтубдиспансера в г.Петропавловске
123 414
06
Социальное обеспечение и социальная помощь

52 994
266
Облыс сәулет, қала құрылысы және құрылыс департаменті (басқармасы)
52 994
020
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін дамыту
52 994
жергілікті бюджет есебінен
соның ішінде:
Тайынша ауданы Тайынша қаласындағы әкімшілік үйін 81 орындық қарттар мен мүгедектерге арналған үй-интернатын реконструкциялау
52 994
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 015 284
266
Облыс сәулет, қала құрылысы және құрылыс департаменті (басқармасы)
1 015 284
006
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттер
393 750
007
Сумен жабдықтау жүйесін дамыту үшін аудандардың бюджеттеріне арналған (облыстық маңызы бар қалалар) нысаналы даму трансферттер
621 534
соның ішінде:
Уәлиханов және Ақжар аудандары елдімекендерін сумен жабдықтау (2 кезекте);
79 237
Жамбыл ауданында жүйелі скважиналық су дуалдары құрылысы (2 кезекте);
80 000
Тайынша поселкесіне су тарту (1 және 2 қабат) (Қиялы поселкесі, Чермошнянка поселкесі, Тайынша поселкесі)
462 297
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
34 600
266
Облыс сәулет, қала құрылысы және құрылыс департаменті (басқармасы)
34 600
022
Дене шынықтыру және спорт объектілерін дамыту
34 600
соның ішінде:
БЖСМ "Бокс" спорт залының құрылысына ЖСҚ дайындау
131
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласында Ж.Жабаев көшесі, 175 балар бассейіні мен спорт залына арналған "Дельфин" жүзу бассейіні ғимаратына қосымша құрылыс салу
34 469
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
895 954
266
Облыс сәулет, қала құрылысы және құрылыс департаменті (басқармасы)
895 954
026
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
895 954
Қызылжар ауданында Бескөл селосындағы тазарту құрылысын қайта құруға арналған жобалық сметалық құжаттарды әзірлеу
1 900
Айыртау ауданы Саумал көл селосындағы тазарту құрылысын қайта құру
35 452
Шал ақын ауданы Сергеевка қаласында тегеурін коллекторын реконструкциялау
245
Солтүстік Қазақстан облысының аумағындаулы қалдықтар және ядохимикаттардыды қоймаларға қою және көму полигондарының құрылысына жобалық-іздену жұмыстары
5 000
Есіл өзенінен тазарту арналары құрылғыларына дейін қысымдық коллекторларды қайта жөндеу
101 252
Петропавл қаласында жауын суы арналарының тазарту құрылғыларының құрылысы
518 216
Петропавл қаласы МК-5 солтүстік бөлігінде жүйелік суағарларды жинау және тасымалдау
182 515
Петропавл қаласының тазарту арналары құрылғыларын қосу-жөндеу жұмыстарын жасай отырып техникалық қайта қаруландыру

52 994
266
Департамент (Управление) архитектуры, градостроительства и строительства области
52 994
020
Развитие объектов социального обеспечения
52 994
за счет средств местного бюджета
в том числе:
Реконструкция административного здания под дом-интернат на 81 место для престарелых и инвалидов в г.Тайынша Тайыншинского района
52 994
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 015 284
266
Департамент (Управление) архитектуры, градостроительства и строительства области
1 015 284
006
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения)  на строительство жилья государственного  коммунального жилищного фонда
393 750
007
Целевые трансферты на
развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
621 534
в том числе:
водоснабжение сельских населҰнных пунктов Уалихановского и Акжарского районов (2 очередь);
79 237
строительство кустовых скваженных водозаборов в Жамбылском районе (2 очередь);
80 000
водовод в п. Тайынша (1 и 2 этап) (п. Киялы, п. Чермошнянка, п. Тайынша)
462 297
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
34 600
266
Департамент (Управление) архитектуры, градостроительства и строительства области
34 600
022
Развитие объектов физической культуры и спорта
34 600
в том числе:
Разработка ПСД на строительство спортивного зала ДЮСШ "Бокс"
131
Строительство пристроек к зданию плавательного бассейна "Дельфин" для детского бассейна и спортивного зала по ул.Ж.Жабаева, 175 в г.Петропавловске
34 469
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
895 954
266
Департамент (Управление) архитектуры, градостроительства и строительства области
895 954
026
Развитие объектов охраны окружающей среды
895 954
разработка  проектно-сметной документации  на реконструкцию очистных сооружений п.Бишкуль Кызылжарского района
1 900
реконструкция очистных сооружений с.Саумалколь Айыртауского района
35 452
реконструкция напорного коллектора в г.Сергеевка района Шал акына
245
проектно-изыскательские работы на строительство полигона по складированию и захоронению токсичных отходов и ядохимикатов на территории Северо-Казахстанской области
5 000
реконструкция напорного коллектора от р. Ишим до канализационных очистных сооружений
101 252
строительство очистных сооружений дождевой канализации в г. Петропавловске
518 216
сбор и транспортировка ливневых стоков с северной части г. Петропавловска в МК-5
182 515
проведение технического перевооружения на очистных сооружениях канализации г. Петропавловска с производством пуско-наладочных работ